Czy czeka nas klejona podwyżka cen wywozu odpadów komunalnych?

Dziś na stronie BiP Urzędu Gminy Ryglice zamieszczono informację z otwarcia ofert w przetargu na “Odbieranie, transport i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Ryglice” na rok 2021. Z opublikowanego dokumentu wynika, że ofertę złożyła tylko jedna firma, która kolejny raz zaproponowała znacznie wyższą cenę.  I tak w części pierwszej zamówienia jest to 1291,68 zł za 1 megatonę – w tym roku było to 1185,04 zł. Czyli wzrost o 106 zł W części drugiej zamówienia zaproponowano kwotę 2715,50 zł za megatonę, a w tym roku było to 1185,04 zł. Tu wzrost jest o 1530 zł czyli blisko 100%

Nie ma też jakiejś znacznej obniżki ilości zadeklarowanych odpadów, których ilość w sekcji pierwszej, dla odpadów odbieranych sprzed posesji zmalała z 1827,44 Mg w roku obecnym do 1779,62 Mg szacowanych w roku przyszłym. Czyli spadek o 47,82 Mg. Zaś tych odbieranych z Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Ryglicach spadek jest zaledwie o 8,68 Mg z 170 Mg w obecnym roku do 161,32 Mg w roku przyszłym. W sekcji drugiej zamówienia spadek jest zaledwie o 1 Mg z 86 Mg w roku obecnym do 85 Mg szacowanym na rok przyszły. Jest to jednak szacunek urzędu gmina czas pokaże ile wyliczyła firma.

Tak wyglądała cena w tym roku.

A tak najprawdopodobniej będzie wyglądać w roku przyszłym.

Link do ogłoszenia. https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1817761,odbieranie-transport-i-zagospodarowanie-stalych-odpadow-komunalnych-z-terenu-gminy-ryglice.html

KN

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/czy-czeka-nas-klejona-podwyzka-cen-wywozu-odpadow-komunalnych/

50 Komentarzy

Skip to comment form

 1. W dniu dzisiejszym zostało też opublikowane zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych . Z opublikowanego dokumentu wynika, że w części pierwszej zamówienia czyli tej dotyczącej odbioru śmieci z naszych posesji mamy wzrost ceny względem obecnego roku o 341 483,88 zł. Przetarg na drugą część zamówienia został unieważniony bo zaoferowana cena wzrosła ponad 100% względem tego roku i zamawiający skorzystał z możliwości unieważnienia tej części postępowania. Jednak już dziś niemal pewne jest, że nie da się utrzymać obecnie obowiązujących stawek.

  1. No cóż. Zgodnie z obietnicami wyborczymi woda potaniała, za ścieki dorzecze już prawie dopłaca , śmieci już od nas skupują…..Ech…..Lokalna władza ma w czterech literach wyborców i to co obiecywała przed wyborami. Liczą się prywatne korzyści za które wyborcy zapłacą. ***** ***

   1. Lubecka ekipa rządzi , sami swoi. Zawsze im mało. A życie takie krótkie.

   2. No cóż za wszystko za co wezmą się politycy jest delikatnie mówiąc popsute. Ceny w górę, a śmieci do lasu lub do pieca. Miało być tak dobrze i nikomu miało się nie opłacać wyrzucać śmieci do lasu czy ich spalać. Śmieci to nie tylko śmieci, ale często wartościowe surowce wtórne, które można sprzedać, czasami ze sporym zyskiem. Tylko trzeba umiejętnie podejść do tematu. Kilka lat temu śmieci odbierała z naszej gminy inna firma i ceny były wówczas jeszcze akceptowalne. Teraz ceny paliwa o około 20% w dół, a ceny wywozu śmieci o ile wzrosną?

   • burmistrz apeluje na FB on 20 listopada 2020 at 19:16
   • Odpowiedz

   Burmistrz apeluje na Facebooku. Obywatelu nie ukrywaj się po powrocie ze studiów i pracy za granicą! Złóż nową deklarację “o wysokości opłaty za gospodarowanie śmieciami” i płać uczciwie za siebie. Urząd nie może “dokładać do interesu” bo mu braknie “na waciki” i dane z deklaracji zweryfikuje! Ciekawe jak to zrobi wszak “urzędniki” boją się covida i pracują zdalnie. Zdalnie też przeprowadzą kontrolę, czy student zjechał do domu? A co jeśli student nie zjechał, bo oprócz studiów pracuje np. w Krakowie i nie bardzo ma jak zjechać?

  • Bernard K on 28 października 2020 at 21:36
  • Odpowiedz

  Oj Andrzejku, Andrzejku, wypowiadasz się jako uzdrowiciel w wielu sprawach naszej gminy…
  Przecież współpracowałeś ze mną i z P. Połoskową. Mogliśmy i mogliście wszystko zrobić. Wszystkie nasze wspólne pomysły były w zasięgu ręki.
  Pomimo, że udało Ci się wygrać pierwszą sprawę ze mną, nauczyło Cię życie i pewnie rozumiesz już co nieco więcej.
  Ponieważ nie piszesz już ze swojego bloga, ale wykorzystujesz platformę Zelińskiego jako dupochrona, żeby nie łazić w przyszlości po sądach.
  Weź się do roboty chłopie, bo mnie i Tobie nie wiele zostało.
  Daj innym ludziom życ i spokojnie pracować.
  Amen.

   • tak tak on 28 października 2020 at 21:50
   • Odpowiedz

   Jakby tak zaczęli podawać w mediach Bernard K byłby miło.

    • Zjazd on 28 października 2020 at 21:54
    • Odpowiedz

    Ile w was jadu.
    BENEK rzadził bo wybierali go mimo licznej konkurencji. Nikt mu do pięt nie dorosnie. Pogadamy jak taki Augustyn bedzie rządził te 3 kadencje wtedy ocenimy i porównamy.

     • elektorat on 28 października 2020 at 22:03
     • Odpowiedz

     niezbyt się interesował ,do tego niszczył konkurencję swoją mściwością

   • Anonim on 29 października 2020 at 12:29
   • Odpowiedz

   Kto się podszywa pod Bernarda?

   • Andrzej J on 6 listopada 2020 at 11:51
   • Odpowiedz

   Dzisiaj zrobiłem prasówke po tym blogu i czytam komentarz odnoszący się chyba do mojej osoby. Napiszę tak Panie Bernardzie twoje przypuszczenia są nie trafione. Nie piszę u siebie, nie jestem też KN i nie piszę tutaj artykułów i komentarzy. Zaglądam od czasu do czasu. Właśnie to dziś i dobrze mnie rozbawiłes. Mam inne sprawy na głowie, a samorząd to wspomnienie. Dobrze, że jest osoba o wiele bardziej zaznajomiona ode mnie z tematem samorządu. Tak trzeba bo ludzie chcą więcej wiedzieć niż tylko strona urzędu i Pasmo Brzanki.

   1. Kto się podszywa pod Andrzeja Jeziora?

   2. Panie Andrzeju mam pytanie, czy ma Pan screen artykułu pt. “Jędruś lutuj”? Bardzo wielu ludzi już nie pamięta jak władza niszczyła kreatywność i dążących do uczciwości mieszkańców. Jest Pan symbolem tego, że nie o rozwój a o nabicie własnej kasy im chodzi a tych co się z nimi nie zgadzają należy zniszczyć. Bardzo proszę jak Pan ma to niech Pan wklei ten literaci majstersztyk.

    1. Pytanie co ten karierowicz autor tam jeszcze robi .Haki ma ?

     1. To pytanie zdaje się być retoryczne w części czy ma haki, bo to że jeszcze robi to tylko dlatego, że wie jak te wszystkie zależności hulały i hulają wiec ktoś “średniego” musiał w to wprowadzić żeby za dużo na jaw nie wyszło i się udało. Teraz może odejść bo “średni” sam zajmie się “malowaniem kwiotkow” bo stare lody kręcą się w automacie.

      • moje wrażenie on 7 listopada 2020 at 12:05
      • Odpowiedz

      Moje wrażenie pozostaje niezmienne , mam wręcz pewność że był deal i Augustyn trupów z szaf poprzednika nie wyciągnie .Choć ma wiedzę . Dlatego ma spokój ze swoimi sprawami.

  • Lutek on 28 października 2020 at 13:31
  • Odpowiedz

  Jeszcze my w gminie ne mieli takiego cygana Połoskowo cyganiła nieżle ale Augustyn jest arcymistrzem w cygaństwie.

   • Sala obrad on 28 października 2020 at 21:38
   • Odpowiedz

   Zapytam Was o coś: kto od początku trzyma się każdego z burmistrzów i nawet na początku Karasiewicza, Połoskowej a teraz Pawła?
   Odpowiedź:Marcinki.
   Startują z daną osobą, potem kłamią, krzywią rzeczywistość dla własnych korzyści. Najgorsze jest to że dla gminy nie robią nic dobrego bo co im zawdzięczamy?
   Chyba podwyżki diet dla siebie przez co płacimy więcej za podatek czy śmieci. Szczepan chciał startować na fotel ale niestety nie miał radnych! Klamstwo i obłuda ma krótkie nogi!

   Paweł lub Władek lub ktoś inny startujący otoczcie się mądrymi i pracowitym ludźmi którzy są uczciwi a zyskacie uznanie wśród ludzi. Mieszkańcy gminy madrzeją i żałują kogo wybrali do rady a kogo nie.
   Inaczej gmina nie wyrobi na wypłaty diet tych naszych społeczników.

    • Anonim on 28 października 2020 at 21:54
    • Odpowiedz

    Byle jeden urzędnik mniej i na wszystkie diety starczy . A M woził się bryką ze śpiewakami i to wystarczyło na głosy , Skubie grosz a na następne wybory pójdzie z tym co więcej da

     • Anonim on 29 października 2020 at 06:08
     • Odpowiedz

     Nachapal się dość na gminnym garnku i całą rodzinkę popierduje za pieniądze podatnikow. Tak omotali ludzi w Lubczy jak slepcow , a teraz wstyd .

    • Anonim on 29 października 2020 at 00:22
    • Odpowiedz

    Święta prawda. Nawet kropodlowi,to odczuwają , zadnej wdziecznosci za agitacje. Wstyd buraki. Jak można tak chapac. A czy ten z Ryglic kce być jeszcze burmistrzem . Jak tak to Sredniakowi na koniec jakiegoś precla wykręci. Taki pobożny. Poseł kolega pomoże może.

    • Anonim on 29 października 2020 at 00:26
    • Odpowiedz

    Jedna dieta. Jakim prawem dwie dwoje radnych pobiera. A do roboty iść . Rencistka , co na to ZUS. Może tym Pan N. się zajmie. Ludziom renty odbierają naprawdę chorym.

  • Rynek 23 on 28 października 2020 at 12:28
  • Odpowiedz

  Ciekaw jestem skąd w dwie godziny Niewiadomski wiedział że już opublikowali te papiery i już wiedział ile było w tamtym roku o ile i co zdrożało ile śmieci zadeklarowano. Nie dziwi was to bo mnie tak . Tępy nie jestem ale w takim czasie bym tego nie wyszukał i nie opisał. Ma ktoś typy kto to jest ?
  Zdziwiło mnie też że gość lub gosciówa wie nie tylko to co się dzieje w urzędzie teraz ale i to co się działo wcześniej . Wie kro zgłaszał bezpańskie psy i ponoć wie nawet gdzie są zakopane truchła po uśpieniu . Pachnie mi to urzędnikiem z dobrym uchem albo doświadczeniem z jakimiś służbami.

   • Anonim on 28 października 2020 at 12:47
   • Odpowiedz

   Pytaj Zielińskiego to Ci może powie kim on jest

    • Anonim on 28 października 2020 at 14:51
    • Odpowiedz

    Tego to se możesz pytać jak on nawet prokuraturze nie powiedział to akurat tobie powi .

  • Anonim on 28 października 2020 at 09:51
  • Odpowiedz

  Pewnie nie znacie pewnych ustaleń z przed 15 lat. Jak planowano powołanie spółki Dorzecze Białej i budowę wodociągu i kanalizacji przedstawiona została kalkulacja kosztów i dochodów inwestycji. W tych kalkulacjach zakładano, że 1 metr wody i ścieków w 2025r będzie w sumie kosztował 65 zł

   • anonim on 28 października 2020 at 10:03
   • Odpowiedz

   Chętnie bym posłuchał jakiegoś specjalistę , jakoś wydaje mi się że tłoczenie ścieków z Lubczy do Tuchowa to złe rozwiązanie i niepotrzebne duże koszty i wykonania i eksploatacji które wpływają na nasze opłaty.

   1. Nie musisz chyba szukać specjalistów, bo z punktu widzenia fizyki sprawa jest oczywista, ale komplikują ją przepisy dotyczące aglomeracji i wyjścia nie było.

  1. Owszem tak było i to się niestety sprawdza, ale nie było innej opcji, bo wówczas wójt Skrzyszów pan Józef Gądek nie był zainteresowany budową sieci wodociągowej mogącej połączyć nas z Tarnowem. Z spółką przemawiał też fakt, że była nie tylko opcja wodociągu ale i kanalizacja. Ostatecznie chyba “za” przeważyła możliwość uzyskania dofinansowania na poziomie o jakim gmina jako jednostka nie mogła nawet pomarzyć i fakt, że to spółka, a nie gmina zaciąga kredyty, co z kolei nie blokowało zaciągania kredytów na realizację innych inwestycji. Swego czasu starałem się policzyć ile kosztowała nas ta spółka ale ugrzęzłem z braku wielu danych. Jedno jest jednak pewne tanio nie jest i nie będzie.

  2. Odnosząc się do kosztów jakie generuje sama infrastruktura techniczna w postaci dziesiątek przepompowni jakie znajdują się na sieci chciałbym zwrócić uwagę, że sieć wodociągowa została zaprojektowana w najmniej ekonomicznym wariancie. Dużo lepszy byłby wariant z dwoma wieżami ciśnień usytuowanymi w Ryglicach na Wiszu i Kowalowej na granicy z Lubczą i w ten sposób wyeliminowanie energochłonnych i awaryjnych przepompowni. Wieże takie można było dodatkowo zaprojektować tak by spełniały funkcję wież widokowych. Niestety ówczesne władze gminy zupełnie nie słuchały tego co mówią mieszkańcy uznając, że wiedzą najlepiej i mamy co mamy.

  • Anonim on 27 października 2020 at 19:09
  • Odpowiedz

  Pracownicy gminy nie odczują podwyżki .

  1. Już wkrótce poznamy projekt budżetu na przyszły rok i zobaczymy na czym tak naprawdę stoimy jeśli chodzi o dochody. To, że po stronie wydatków będzie cienko wiadomo już dziś.

    • Anonim on 27 października 2020 at 19:23
    • Odpowiedz

    Ale te zarobki które gdzieś tu były to rozbój w biały dzień . Gminę za dużo pasożytów obsiadło.

     • Anonim on 28 października 2020 at 12:56
     • Odpowiedz

     diety radnych ogromnie pnące się w górę , potajemnie , bez przymusu podjęcia uchwały , urzędnicy przy nich mają cienko , a pracują dzień w dzień , radni a nie urzędnicy to osoby nieptrzebne , kawę i ciasto zjeść mo gą sobie zjeść w domu za swoje

      • bidoki on 28 października 2020 at 16:39
      • Odpowiedz

      dzień w dzień przychodzą choć i to pewnie nie zawsze , za pare tysi na miesiąc , wzruszające .Radni zostali wybrani ,trzeba było startować a nie pier tu o wielkich dietach ,panie,pani urzędniku

       • cypisek on 28 października 2020 at 17:26

       Zwłaszcza ta Mikrutowa z Lubczy za 12 tysi miesięcznie . Co ona tam robi że jej tak Benek wywindował grosz to za hu^a nie wiem . Ale to i tak nic w porównaniu z tym co Ma Krysia i Andrzejek za dzień pracy. A teraz to nawed z domu nie musi wychodzić bo sesja zdalna a i tak się nic w Ryglicach nie robi to za czym łazić po wsi . Mi to sie zdaje że to wszystko dla kasy a nie społecznie ale to może tylko mi sie tak widzi.

       • Anonim on 28 października 2020 at 18:02

       Wiele osób to widzi Cypisku. Za dzień pracy czyli siedzenia 1500 lub lepiej to nikt nie zarabia i nie pisz pani Krysiu że trzeba było startować , bo co Pani wyprawiala jak Jacek Duran zastartowal na sołtysa? Karma wraca.

       • Racja? on 28 października 2020 at 18:39

       Swoją drogą racja przecież teraz zdalne sesje, na ten przykład w Lubczy nic nie robi się nowego jak to co zaczęto wcpoprzednijr kadencji, radni nawet paliwa nie tracą na dojazd do gminy to mogli by sobie te diety podarować.
       Ciągle Paweł mówi o podwyżkach dla nas mieszkańców a tymczasem po cichaczu co roku do góry dietki plus.

       • Anonim on 28 października 2020 at 20:03

       Dokąd zmierzasz Gmino?

       • Anonim on 28 października 2020 at 18:23

       Pan KN rozgryzie temat i sie dowiemy za co te 12 tys.

       • Nadole on 28 października 2020 at 21:29

       Burmistrz wie co i jak i nic z tym nie robi .Towarzsze z Bralnicach partii PZPR i ZSL to jedna ręka .PIS jak cholera

    • Anonim on 28 października 2020 at 21:22
    • Odpowiedz

    Niech Pan się przyjrzy. Nie wszyscy się znają i mogą być wpuszczenie w kanał. Pan pisze prawdę. Wiele osób ufa Panu , chociaż Pan pod pseudonimem działa. Panie Niewiadomski. Jest jednak bat w postaci Pana osoby na elyte Ryglic.

  • Do Rady Gminy Ryglice on 27 października 2020 at 18:23
  • Odpowiedz

  Jak radni zgodzą się na podwyżki to zaczniemy ich rozliczać z tych diet, które niektórzy biorą jako radni i jako sołtysi.
  Nie na taka radę głosowaliśmy!!!!!!!!!

   • Anonim on 28 października 2020 at 13:00
   • Odpowiedz

   sołtyska z Ryglic dwie diety to ok 1500zł na bidę , no i Andrzejek z Lubczy tyle samo , żyć można , ale ze spuszczonymi oczami przechodzi się koło ludzi , bo każdy wie ,że to kłamstwo ,że działają społecznie , no jak to ?

    • Lutek on 28 października 2020 at 13:21
    • Odpowiedz

    Andrzej to chyba bierze jeszcze wiency bo chyba w komisji budżetowy jest przewodniczoncym ekonomista za piontke z rybakiem . O Krysi to nawet nie ma co pisać bo to co ta baba wyprawio w Ryglicach to jeszcze za mnie nie było .

     • Anonim on 28 października 2020 at 15:35
     • Odpowiedz

     lata jak ta mucha natrętna po wsi i zaczepia co to ona nie robi , czyli całe g….

     • Anonim on 28 października 2020 at 20:01
     • Odpowiedz

     Z Lubczy byli chętni startować na sołtysa, ale po co ktoś młody ma się ośmieszyć i otrzymać 43 głosy do Andrzejka który ma patent na władzę i gminna kasę z diet. Szemra się po przysiulkach że całą rodzinka obsadzona na gminnych posadach , więc po co starać się coś zrobić jak i tak zgnoja jak radnych Od Benka. Ludzie głośno mówią jak cyganili pod szyldem PiS by zgnoic innych. Po co zmiany. Ja na działalności gospodarczej przeżyje i zapewnie byt swoim dzieciom, więc mi to rura. Jak to cyganstwo z mojej strony to negujcie.

  • Zbych on 27 października 2020 at 18:18
  • Odpowiedz

  Pawełek mówił że będzie taniej niż to co co było za Bernarda. Więc jak nie zaniecha tych podwyżek to zrobimy mu rewolucję

   • Anonim on 27 października 2020 at 19:34
   • Odpowiedz

   I co zrobisz??? Napiszesz komentarz czy pogrozisz palcem???

    • Tyle w temacie kolego. on 27 października 2020 at 20:52
    • Odpowiedz

    Nie od dziś wiadomo co i jak i po co.
    Ludzie nie są głupi i też wiedzą.
    Tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)