Deficyt opozycji

 

PiS wraz z koalicjantami, jak dla mnie i póki co dobrze sprawują rządy. Co jakiś czas prominentni i z przygotowaniem socjologicznym lub politologicznym politycy oraz sympatycy tych partii, ale też osoby nie związane z polityką czy naukami społecznymi apelują o konstruktywną opozycję, bo to co wyczynia dziś tzw. totalna opozycja, to przypadek szczególny, który zasługuje, by nazwać go wręcz patologicznym. Także ze strony rządu co jakiś czas wypływa apel o konstruktywną opozycję.

Tak sobie pomyślałem, że może PSL mogłoby przyjąć rolę lidera konstruktywnej opozycji. Poniżej zrzut ekranu, na którym widać, że zainteresowanie tematem jest.

Dla prawidłowego rozwoju kraju silna i konstruktywna opozycja jest na wagę złota. Jeśli sami rządzący to mówią i tego oczekują, znaczy się mamy w rządzie rozsądnych ludzi.

Adam Zieliński

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/deficyt-opozycji/

37 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Dziś w Kraśniku Konwencja Samorządowa PSL. Może liderzy pójdą w kierunku ogłoszenia liderowania. 😉

  Zapraszam do nowej sondy oraz dyskusji. Mamy deficyt opozycji w Polsce. Jaką widzisz partię/siłę w roli skutecznej opozycji?

  • Obywatel zadowolony on 17 lipca 2017 at 20:20
  • Odpowiedz

  Polska idzie ku lepszemu. PO chciało anichilowac PIS A wyjdzie na to że sami się unicestwia . Para królewska w Polsce gromadzi więcej ludzi na ulicach niż wczorajszy pożal się Boże zlot ze swieczkami

   • Na poważnie on 17 lipca 2017 at 22:06
   • Odpowiedz

   Jest spora szansa, że zamożni Europejczycy z Zachodniej i Północnej Europy zaczną przyjeżdżać i osiedlac się w Polsce na emeryturze. Taniej i bezpieczniej

 2. Wszystko wskazuje na to, że totalna opozycja będzie chciała ponownie uruchomić ulicę i zagranicę. Mam nadzieję, że PSL nie weźmie udziału w tym uliczno zagranicznym cyrku.

  1. A odpiszę sam sobie 🙂

   Napisałem dokładnie to samo na forum PSL i takie zapytanie przyszło: “A co proponujesz ?”

   Moja odp. “Proponuję totalne wyśmianie totalnej opozycji. Oficjalnie i we wszystkich mediach.”

   I toczy się tam dyskusja. Zapraszam i tutaj do zabierania głosu.

   1. napisał. Mamy dzięki narracji PiS i antypis 2 wrogie plemiona, musimy być obok tego chorego zjawiska, włączenie się w PiS lub antypis to samolikwidacja PSL…

  2. Temat żyje. W ciagu godziny taka aktywność:

  3. Już 40 komentarzy (5 moich) a na gminnym forum cicho sza 🙁

  4. I nie było PSLu na totalnej opozycji ulicznym “weselu”.

   Już 55 komentarzy na forum.

    • Pisze Zdzicho on 16 lipca 2017 at 23:02
    • Odpowiedz

    Bardzo liche to weselicho

 3. Popieracie PIsu i tag go bardzo chwalicie to wytłumaczcie mi dlaczego w 2016 PIs narobił największą dziurę budżetową od 1989 roku czyli 46 mld . Nawet Po takich długów nie narobiła
  Poniżej link do strony ministerstwa finansów
  http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/wstepne-szacunkowe-wykonanie-budzetu-panstwa-w-2016-r/pop_up?_101_INSTANCE_6Wwm_viewMode=print

  1. Raczej wespół w zespól obie partie rządzące to spowodowały. Wyborca przy urnie odpowiednio to ocenił.

  • Nieanonim bynajmniej :) on 9 lipca 2017 at 17:36
  • Odpowiedz

  Ej Boże. Normalnie PSL robi się w niektórych tematach PiSowsko-narodowe. Ale dobrze, że tak.

  http://www.psl.pl/pis-chce-upamietnic-ofiar-ludobojstw-wolyniu/

 4. Jeśli piszecie o aferze Amber Gold to jest ona bezpośrednio powiązana z liniami lotniczymi. A kto wydał zgode? Prezes ULC. Kto był Prezesem ULC?

  Tu pewnie PiSiorów braknie bo prawda w oczy kłuje!!!!

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tomasz-kadziolka-olt-express-komisja-sledcza,32,0,2315552.html

  1. Belka powiedział – wszyscy wszystko wiedzieli ,czas na cela +

  2. zabraknie cel, ha,ha,ha i dlatego Ziobro nic z tym nie robi
   http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/skok-stulecia-kto-zwinal-polakom-3-miliardy-zlotych/mt3qk2x

 5. jeżeli ktoś obserwuje komisje sejmowe i inf o coraz to nowych aferach nie może zaprzeczyć ze państwo za platformy to jeden wielki przekret i złodziejstwo , dobrze ze te sprawy choć czasami odległe w czasie jednak wychodzą .Ludzie nieuczciwi nie powinni spać spokojnie

  1. SKOKI to dopiero jest afera która przykryje wszystkie inne i wywróci pisoland

   1. A możesz podać choć jedno nazwisko osoby, która była bezpośrednio pokrzywdzona i straciła pioeniądze ze strony SKOKu. Podkreślam – bezpośrednio.

    1. Napisz jak się nazywasz i będziesz miał to nazwisko.

     1. Mylisz się. Bezpośrednio znaczy w tym przypadku tak jak w przypadku Amber Gold , gdzie ludzie tracili swoje lokaty, a ja lokaty SKOKu nie miałem . Owszem fundusz musiał pokryć upadek niektórych SKOKów, Ale może i celowo upadły by nie Polski kapitał stracił. Różnie bywa.

       • Anonim on 7 lipca 2017 at 09:25

       Geniusz z ciebie że hej. Celowo skoki upadły, na złość Niemcom, Holendrom a może Włochom, taka swoista dywersja. Myśl tak dalej i nadstawiaj kieszeń. Zastanów się kto wpłaca na fundusz i od kogo pochodzą te pieniądze. Od nas wszystkich pochodzą.
       A teraz sobie jeszcze poczytaj.
       http://warszawa.onet.pl/zarzuty-dla-warszawskiego-notariusza-ws-skok-wolomin/0rnblxk
       Brak nadzoru finansowego nad Skokami do tego doprowadził. Pis przez lata blokował wprowadzenie nadzoru, żeby machloje zbyt szybko nie wyszły. Skoki do funduszu gwarancyjnego też nie należały, składek nie płaciły, były parabankami bez gwarancji depozytów. Ludzie, którzy trzymali pieniądze w Skokach robili to na własna odpowiedzialność.
       O tym, że skoki to pisowskie kasy świadczy nawet to że Kaczyński ma tam kredyt. Ciekawe kto mu go załatwiał, bo sam by tego nie potrafił zrobić. Człowiek bez konta, bez karty, bez pojęcia jak wygląda zwykłe codzienne życie odizolowany od rzeczywistości.
       Teraz my wszyscy się składamy, żeby te pieniądze ukradzione ze skoków ludziom oddać. Ludziom, którzy myślą że skoki to banki.
       Z amber gold jest inna historia i wcale mi nie żal tych tych co stracili, bo płacą za własną chciwość i głupotę, bo inaczej tego nazwać nie można.

       • Wyborca on 7 lipca 2017 at 16:15

       @ Anonim 7 lipca 2017 na 09:25

       Piszesz: “Skoki do funduszu gwarancyjnego też nie należały”

       Ekonomia jest mi obca i chyba nawet nie potrzebna 😉 . Ponawiam pytanie: “A możesz podać choć jedno nazwisko osoby, która była bezpośrednio pokrzywdzona i straciła pioeniądze ze strony SKOKu. Podkreślam – bezpośrednio.”

       • Anonim on 7 lipca 2017 at 18:14

       Nowak Kowalski Iksińska i inni pozostali klienci banków bez wyjątku. Bez wyjątku powtarzam. Widać że ekonomia jest ci obca choć nie trzeba być ekonomistą żeby to zrozumieć.

       • Wyborca on 7 lipca 2017 at 18:20

       To może podaj jeszcze PESEL tych Iksińskich. Tylko nie pisz, że wszystkie PESELe w kraju. Ile razy trzeba powtórzyć, że mowa o bezpośrednich i często dorobku życia danego człowieka,klienta parabanku, stratach? Nie widzisz różnicy?

  • Totalni sią załamią chyba on 2 lipca 2017 at 14:47
  • Odpowiedz

  Prezydent USA wezwie wszystkie kraje, by stawiając czoło obecnym wyzwaniom, czerpały inspirację z ducha narodu polskiego.

  https://rpolska.wordpress.com/2017/06/30/totalniacy-moga-tego-nie-wytrzymac-donald-trump-bedzie-namawial-swiat-do-brania-przykladu-z-polski/

  1. Być może po wizycie okaże się, że polskie złoża gazu łupkowego będą wydobywane i region zakwitnie. Podobno region Polski przebogaty w rożne surowce.

  2. Po co on tu, wizę ma?

   1. Zapewne legalnie przyjedzie i legalnie wyjedzie a nie jak nasi rodacy co to jadą i nie wracają zgodnie z wizą i inni przez to cierpią. Zapoznaj się z powodem braku wiz dla Polaków.

    1. Chyba braku ruchu bezwizowego, ale wiemy o co chodzi.

 6. Jest luka a życie nie znosi próżni

   • Portale 3 RP kapitulują on 2 lipca 2017 at 18:20
   • Odpowiedz

   Cytat z Wielguckiego

   Sto razy na dzień nie ma sensu i zdrowia powtarzać, w jakiej kondycji jest tak zwana opozycja. Wszyscy, nawet Wyborcza, widzą, że to jest poziom zero albo i minus jeden. Po konwencjach partyjnych PiS i PO, resztki wiary i nadziei prysły jak bańka mydlana. Ciągnie się jedno wielkie przygnębienie i rezygnacja na wszystkich portalach związanych z III RP. Gdzieś jakiś desperat podejmuje próbę zaklinania rzeczywistości i pisze o bardzo rzeczowym wystąpieniu Schetyny, ale zaraz zostaje wyśmiany i to przez bezpośrednio zainteresowanych hasłem: „żeby było tak, jak dawniej”.

   Co z tym wszystkim teraz zrobić? Jedno rozwiązanie to zmiana szyldu, ale ten wyświechtany scenariusz ostatni raz sprawdził się 16 lat temu, gdy powstała PO i PiS. Od 2001 roku, pomimo wielu prób, żadnej nowej formacji nie udało się przejąć władzy. Szkoda zdrowia i czasu na przypominanie wynalazków politycznych,.

 7. Nim oni się zbiorą to ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)