Dobra zmiana dla mieszkańców Gminy Ryglice

 

Rozpoczynamy cotygodniową prezentację głównych założeń programowych dla Gminy Ryglice w nadchodzących wyborach samorządowych

 

1. Zmniejszenie kosztów utrzymania gospodarstw domowych w Gminie Ryglice.

Powyższa grafika przedstawia ceny wody i ścieków w latach 2018\2019. Niestety od czterech lat nic się nie zmieniło. W Gminie Ryglice woda i ścieki nadal są najdroższe w regionie tarnowskim. Mieszkańcy Ryglic płacą ponad 100 % więcej od mieszkańców Tarnowa, Krakowa czy Rzeszowa!!! Mimo, iż zarobki w naszej gminie są dużo mniejsze niż w wielkich metropoliach.
Priorytetem dla mnie, jako Burmistrza Ryglic oraz kandydatów na radnych z mojej listy będzie obniżenie kosztów utrzymania gospodarstw domowych w gminie poprzez:

– mediację z wodociągami tarnowskimi oraz gminami zrzeszonymi w Dorzeczu Białej, aby doszło do ich połączenia, co zwiększy ilość użytkowników sieci, a co za tym idzie obniży opłaty za wodę i ścieki. Obniżenie kosztów wody i ścieków pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy na inwestycje w gminie Ryglice , które obecnie przekazywane są na dopłaty dla mieszkańców w związku z wysoką ceną jaką narzuca Dorzecze Białej – 22,14 zł za m3

– wybudowanie własnych gminnych ujęć wody, co pozwoli obniżyć jej cenę

– odnawialne źródła energii – instalacja paneli fotowoltaicznych, solarów na ciepłą wodę, wymiana pieców CO wraz z dociepleniem budynków z dofinansowaniem do 90% ze środków zewnętrznych przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania domu przeciętnej rodziny jak i korzystnie wpłynie na ochronę środowiska

– w miejscach, gdzie jest niemożliwe podłączenie mieszkańców do sieci ze względu na ukształtowanie terenu oraz typ zabudowy – budowa z dofinansowaniem ekologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków.

Program przygotowujemy wspólnie z radnymi wojewódzkimi , powiatowymi w oparciu o priorytety przygotowane przez Rząd RP na przyszłe programowanie i dofinansowanie inwestycji w gminie.

KW Prawo i Sprawiedliwość
Paweł Augustyn

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/dobra-zmiana-dla-mieszkancow-gminy-ryglice/

106 Komentarzy

Skip to comment form

  • Nagórze on 10 stycznia 2021 at 18:41
  • Odpowiedz

  Czy coś dzieje się w temacie?

 1. Te kraj jest chory,mnoży się durne przepisy i urzędasów pod przykrywką ekologi, niedługo pod karą trzeba będzie odchody oddawać do analizy.Jakie lepsze jutro dla kogo? Dlaczego mam płacić za śmieci których nie mam? Dlaczego większość opakowań jest bezzwrotnych? Dlaczego mam karmić darmozjadów,ekodoradców itp.?

 2. że P. Marcinek zachował sie godnie, szacunek

  1. On zawsze wie jak się zachować, to gość z klasą.

  2. Ale sobie Szczepan słodzisz.

 3. Taki temat na popołudnie i wieczór sobotni.

  Pojawiają się komentarze krytykujące kandydata na burmistrza Pana Pawła Augustyna za jego liczne przynależności do partii politycznych. Hm? Sam kiedyś uważałem, że to coś niedobrego. Jednak można zweryfikować taki pogląd i dostrzec plusy takiej aktywności. Poza tym bardzo często bywa tak, że to partie polityczne ubiegają się o jakąś osobę. Nie mam tutaj pewności, ale podejrzewam, że w omawianym przypadku tak właśnie jest, że osoba Pana Pawła była i jest postrzegana jako mająca duży potencjał i doświadczenie w działalności publicznej oraz biznesowej. Połączenie tych dwóch kompetencji nie jest bez znaczenia. Jest wręcz kluczowe i pożądane na stanowisku burmistrza. Dodać warto, że Pan Paweł swoje funkcje publiczne zawdzięcza nie partiom politycznym tym z pierwszej ligi, tylko swojemu ugrupowaniu Ziemia Tarnowska.

  Pojawiają się też komentarze/zapytania o jego wykształcenie. Z tego co wiem nie ma wyższego, ale powiem przekornie, że niejednokrotnie lepsze, wartościowsze i wymagające więcej wysiłku intelektualnego by je zdobyć było wykształcenie średnie zdobyte w latach 80 i wcześniejszych XX w. niż szybkie studia w latach 90 tegoż samego wieku. 🙂

  1. Dokładnie. Paweł jest operatywny i kreatywny . Benek jest spolegliwy względem partii matki i pieje jak i mainstream. Miałka inwencja i innowacyjność.

   1. Paweł jest tzw karierowiczem. Zawsze się tak ustawia żeby jemu było dobrze i żeby miał z tego korzyści. Liczy się tylko jego kasa a nie inni ludzie.

    1. POwcy każdemu tak napiszą, a co sami osiągnęli oprócz czerpania korzyści z kasy państwowej, proszę o przyklady.

     • Do POwca on 11 września 2018 at 18:58
     • Odpowiedz

     Bzdura totalna. Równiacha chłop

  2. Benku jak szybko studiowałeś? Pamiętasz coś z tego jeszcze?

  3. Jakie plusy???

  4. Adam co ty bierzesz, że znów tak odleciałeś.

  5. PiS wyrzucił PA z etatowego człona zarządu powiatu tarnowskiego. AZ, który nie ukrywa, że robi kampanię wyborczą PA (pytanie za darmo czy za pieniądze?) manipuluje czytelnikami bloga nie mówiąc całej prawdy. Pytanie czy po to żeby PA osiągną sukces czy AZ zysk?

 4. ale bzdury! a to wy ludzie nie wiecie, że jest coś takiego jak trwałość projektów spółki, więc przez najbliższe 5 lat nie można ruszyć kanału i wodociągu? no chyba że P. zamierza pogrążyć gminę w chaosie długów.

  1. wytłumacz więc ! nikt tu nie chce likwidacji czegokolwiek tylko racjonalniejszej gospodarki. Nie sądzę żeby jakiekolwiek prawo wymuszało abyśmy płacili za wodę dwa razy drożnej niż np w Tarnowie.
   PS. w chaosie długów to juz chyba jesteśmy

   1. Spraw jest bardzo prosta. W Tarnowie wybudowano wodociągi i kanalizację już dawno
    . W Tarnowie na 1km sieci przypada bardzo dużo ludzi. W spółce dorzecze dopiero spłacamy długi na budowę sieci.
    Dotacja stanowiła ok 60 % całej inwestycji, reszta jest kredytem, który niestety nie spłaci prezes z własnej kieszeni tylko spłacą korzystający z wody i kanalizacji.
    Sieć jest rozległa bo obejmuje 4 gminy i na 1 km przypada mało odbiorców. Stąd duże koszty. Trzeba szukać w spółce oszczędności i przyłączać więcej ludzi to wtedy będzie taniej.

    1. Lub połączyć sieć z wymierającym Tarnowem. I Tarnów i Gmina na tym tylko zyskać mogą . Pierwszemu przybędzie docelowo klientów a u nas taniej o wiele. Początkowo Tarnów by dopłacał. Z czasem już zysk. Nie było by?

     1. Pisał pewien poeta:
      ” a w tym cały jest ambarazm, aby dwoje chciało na raz”

       • Anonim on 8 września 2018 at 21:34

       Dokładnie to tak ma być napisane:
       “Bo w tym caly jest ambaras, zeby dwoje chciało naraz”

       • Anonim on 8 września 2018 at 22:30

       Paweł wie, że to połączenie na razie nie jest możliwe, ale to nie przeszkadza mu mówić inaczej. Kłamstwa to jego chleb powszedni.

 5. To ten z Komitetu Obywatelskiego.

  • Taki klimat on 7 września 2018 at 03:29
  • Odpowiedz

  To w waszej gminie macie kandydata co na demonstrację KODu jeździ? …? O q ..rwa, ale klimat.

  1. A w sondażach najlepiej wypada Nowoczesna. Ciekawa gmina z dużym odsetkiem byłych ormowców.

  2. W realu PiS górą. Patrzaj

 6. Mam pytanie czy PA był już w SLD czy jeszcze nie? I drugie pytanie czy Kaczyński wie że PA jest w PIS?

  1. To ja zapytam też. Czy jest czyś negatywnym bycie w partiach? I czy przyniosło to gminie jakieś niekorzyści?

   Zdaje się że jest w ekipie Gowina i jak widać ma realny wpływ na decyzje podejmowane w rządzie RP w tematach rolniczych. SLD jak na mój nos nie proponowało PA legitymacji. No chyba, że …. i oni też 🙂

   1. Korzyści gminie też nie przyniosło, chyba że jemu samemu. Ale żeby mieć taką orientację skąd wieje wiatr i gdzie chlebuś smarują, no,no… szacun. Ciekawe jakie gmina będzie mieć z niego korzyści? Jak mówią starzy ludzie nikt ci tyle nie da co PA obieca.

     • anonimie on 6 września 2018 at 19:32
     • Odpowiedz

     zapomniałeś na końcu dodać z dziesięć razy konstytucja ,kodziarze tak powinni musowo

     1. KOD to ubecka organizacja która ni wisi i powiewa. Niech byli ORMOwcy latają i drą pyski Konstytucja.

       • VIP on 7 września 2018 at 14:03

       Jeżeli myślisz, że wolność, szereg praw, ochrona twojej osoby i twojego majątku ci się tak po prostu należy, to się grubo mylisz. To właśnie gwarantuje ci Konstytucja. Dlatego trzeba jej bronić.

       • Ludu mój ludu on 7 września 2018 at 15:21

       Boże Benek faktycznie ma adwokatów kodomitów mających się za VIPów albo kastę nadzwyczajną

       • VIP on 7 września 2018 at 16:10

       Za kogo ty się masz, że używasz słów z Pisma Św?

       • Ludu mój ludu on 7 września 2018 at 17:20

       Za Katolika

       • VIP on 7 września 2018 at 20:14

       Jakaś lepsza kasta katolików, nauczających słowami Jezusa? Błogosławić też będziesz i grzechy odpuszczac?

       • Ludu mój ludu on 7 września 2018 at 21:31

       To tzw. szary przeciętny katolik nie może używać słów z Biblii? Moze i powinien VIPie

       • VIP on 8 września 2018 at 00:53

       Szary, przeciętny katolik używa hejtu, kłamie, daje fałszywe świadectwo o bliźnim, którego ma miłować. A może to specjalna, uprzywilejowana kasta katolików dała sobie prawo wybiórczego stosowania przykazań? Ciebie nie obowiązuje ósme przykazanie?

       • Ludu mój ludu on 8 września 2018 at 08:22

       A też pomawiasz, bo chyba nie wszyscy katolicy tacy jak piszesz …

       • Do VIP on 9 września 2018 at 10:52

       Konstytucja w jednym artykule gwarantuje ci własność prywatną po czym w następnym mówi jak ci tą własność odebrać. Poczytaj dokładnie, ona nic nie gwarantuje.

       • KONSTYTUCJA on 9 września 2018 at 10:56

       Też do VIP

       Gwarantuje chaos jaki właśnie mamy. Są ewidentnie sprzeczne zapisy tam. Tak twierdzą też prawnicy

       • VIP on 9 września 2018 at 11:38

       W 1997 r. umówiliśmy się, że gramy według reguł zapisanych w Konstytucji. Sędzią jest Trybunał Konstytucyjny. Wolisz grać BEZ reguł, czy z nimi, choćby były niedoskonałe? Bo ja wolę grać według reguł – jak w piłkę nożną, to w 11, 2x 45 minut. To, co robi teraz PIS, to wprowadza “na chwilkę” sobie 12 gracza. Grasz dalej? PIS mówi – sędzią będzie suweren, czyli publiczność z naszego miasta, siedząca na trybunach. Grasz dalej? Tak, jak w piłce – sędzia się myli, gracze faulują, ale SĄ REGUŁY. To one trzymają wszystkich w pionie. Dlatego Konstytucji trzeba bronić.

       • Do VIP on 9 września 2018 at 11:57

       Wszystko fajnie, tylko taki szkopuł, że ten sędzia i inni w tym pewnie i Ty VIPie nie reagowaliście, kiedy to PO i SLD, i PSL złamali jako pierwsi Konstytucję latem 2015 r. Od tego się zaczęły faule. Czasami są takie mecze ostre i z faulami, że nawet sędziowie dostają od graczy po łbie a trybuny klaszczą. Bywają takie mecze. Co powiesz na to? Zaczeli rozpieprzać TKpoprzednicy. To fakt bezsprzeczny.

       • VIP on 9 września 2018 at 12:09

       W 2015 PO wybrała sędziów na zapas, ale po reakcji TK wycofała się z tego, czyli prawo zadziałało. Jeżeli wolisz, żeby twój los zależał od kaprysu 67-letniego wodza partii, głosuj na PIS. Błąd w twoim myśleniu polega na tym, że nie dopuszczasz myśli, że w trakcie takiego meczu to ty, twoje dziecko, twoja rodzina dostanie po łbie. Gdzie pójdziesz szukać sprawiedliwości? Ziobro odpowie ci twoimi słowami”Sorry, taki mamy klimat. Czasami są takie mecze ostre i z faulami, że nawet sę dziowie dostają od graczy po łbie a trybuny klaszczą”.

       • Do VIP on 9 września 2018 at 12:18

       Błąd w myśleniu popełniasz ty. Jest oczywistym że sprostowali i przeprosili nawet za grandę, bo przegrali wybory. Zamysł byl inny. Mieć nieformalną 3 izbę parlamentu w postaci TK. Nawet 500 plus z takim TK by nie przeszło.

       • VIP on 9 września 2018 at 12:38

       To źle że sprostowali? Jak się PiS przyciśnie, też prostuje, wydrukował zaległe wyroki TK, gdy UE pogroziła palcem. Mogę dyskutować o faktach, ale nie o gdybaniu, jaki był zamysł i co by przeszło a co nie w 2015.
       Konstytucja się nie podoba? Na taką właśnie głosowała większość społeczeństwa, taką chciała mieć, nie inną. Można zmienić Konstytucję, gdy zmienią się czasy i okoliczności. W Konstytucji jest dokładnie opisana procedura zmian.
       Ja gram tylko z tymi, którzy przestrzegają umówionych wcześniej reguł gry.

       • totalni on 9 września 2018 at 12:49

       to zdrajcy którzy pozwalali na grabienie Polski byle sobie przy tym uszczknąć , nie mają zdolności honorowej do dyskutowania z uczciwymi ludźmi

       • Anonim on 9 września 2018 at 12:59

       Poczytaj jaką ilością głosów została przegłosowana ta ustawa zasadnicza i jaka była frekwencja, a później pisz o większości społeczeństwa.
       Solidarność jako ruch związkowy był przeciw tym bredniom uchwalili ją postkomuniści i tyle w tym temacie.

       • VIP on 9 września 2018 at 15:16

       Przegłosowana i zatwierdzona w referendum Konstytucja została większością głosów. Jeżeli PA wygra jednym głosem przy marnej frekwencji, zerwiesz mu łańcuch burmistrza z szyi? Nikt nikomu nie bronił pójścia w 1997 do urny. Te wielkie przywileje dla kościoła i konkordat też uchwalili postkomuniści, tak? Postkomuniści wprowadzili religię do szkół, odcięli się od ZSRR i wprowadzili nas do UE i NATO. Kolejny “katolik” nazywa mnie zdrajcą, złodziejem i odmawia prawa do dyskusji. To jest tak, jakby grać w piłkę nożną a przeciwnik w ręczną i jeszcze jak według jego myślenia przegra, rzuca stek wyzwisk i odmawia prawa “zdrajcom i złodziejom” do dalszej gry. Nie zniżam się do poziomu rynsztoka.

       • VIP on 9 września 2018 at 15:32

       Konstytucja została przegłosowana i zatwierdzona wiekszością głosów. Nikt nikomu nie bronił pójścia do urn. W ten sam sposób, jaki mi dyktujesz, policz sobie wygraną PIS w ostatnich wyborach. Ojej, nie ma większości? No to co z tym fantem zrobimy? Jeżeli PA lub BK wygrają jednym głosem przy marnej frekwencji to zerwiesz im łańcuch burmistrza z szyi? “Postkomuniści” zatwierdzili wielkie przywileje dla Kościoła i Konkordat, wprowadzili religię do szkół, odcięli nas od ZSRR i wcisnęli do UE i NATO. Ani komunisty, ani postkomunisty w życiu nie udało mi się spotkać w Polsce. Kolejny “katolik” wyzywa mnie od zdrajców, złodziei i odmawia prawa w dyskusji. Nie zniżam się do poziomu szamba.

       • totalni on 9 września 2018 at 16:43

       to zdrajcy, bierzesz to do siebie ?

       • Do VIP on 9 września 2018 at 19:45

       UE może nam skoczyć, są bezradni wobec Polski w KE i w tym calym wielkim Trybunale Sprawiedliwości , którego wyroki inne kraje często nie respektują. Taka prawda.

       Gdybanie owszem można krytykować. Tak samo można krytykować twoje pięknoduchowe teoretyczne rozważania na temat prawa. W obecnej sytuacji ma sie to jak pięść do nosa takie pięknoduchowstwo Trwa brutalny mecz i taka jest rzeczywistość. Trybuny mają igrzyska.

       • VIP on 9 września 2018 at 21:43

       I to właśnie powinieneś sobie wpisać na plakacie wyborczym. Żeby ludzie wiedzieli, za czym głosują: spokojne życie w Unii, czy igrzyska, najlepiej krwawe, bratobójcze, szukanie zdrajców, pokazowe procesy. Życie spokojne, w miarę dostatnie i nudne, czy hej, kto Polak na bagnety (ew. do helikopterów bojowych, zakupionych dla armii przez Antoniego).

       • Do VIP on 9 września 2018 at 21:48

       Bardziej spokojnego miejsca do życia niż Polska to chyba w Unii nie ma. Aspekt imigracyjno przestępczy. Nie widzisz, że Polska awangardą dobrej zmiany w Europie?

  2. A może z drugiej strony,Pis mu pewno zaproponował aby powalczył z KODziarzem

 7. Paweł się chwali, że w rządzie walczy o rolników, a tu takie kwiatki.
  https://www.mojarola.pl/protestujacy-rolnicy-zostali-ukarani-mandatami-czy-slusznie-minister-rolnictwa-zabral-glos/

  1. No nie fajne to. Paweł wstydź się jak masz honor.

 8. To będzie ostatnia zemsta Kaczyńskiego, który wie, że zbyt wiele mu już nie pozostało.
  https://wiadomosci.wp.pl/antoni-macierewicz-juz-po-rozmowach-z-jaroslawem-kaczynskim-nieoficjalnie-zostanie-szefem-nik-6291760522885249a

  1. Ano popłoch musi być wielki, bo nie wiadomo kiedy wariat żartuje.
   Jarek szykuje zemstę za grobu.

    • tatalni on 4 września 2018 at 21:48
    • Odpowiedz

    marzą o raku trzustki dla PJK , należysz do nich ? wiedz ze los lubi plątać figle ….

    1. Wszyscy wiedzą że jest poważnie chory.

 9. Walbrzyszanin cierpi na sklerotyzm galopujacy.Pamieta ze na dozynkach byla POslanka Augustyn lecz zaponmil nazwiska swego przeciwnika choc oba brzmia dziwnie podobnie by nie powiedziec identycznie.W koncu to srednia przyjemnosc utorzsamiac sie zludzmi ,ktorych glownym celem bylo doprowadzenie do upadku Narodu Polskiegp.

  • Burmistrz w RDN on 3 września 2018 at 19:46
  • Odpowiedz
  1. Ten Pan w wywiadzie używa ciągle określenia “moja gmina”, czyżby się czułe jak jej właściciel?

   1. Wiesz, ludzie, którzy nie wstydzą się swojej ojczyzny, tej dużej czy małej, używają takich określeń. Inni wolą “w tym kraju” … i tu następują żale i pretensje. Ja się nie wstydzę powiedzieć “mój kraj”, “moje miasto”, “moja gmina”.

 10. jak nie jest z platformy czy nowoczesnej to nie widzę problemu

  • Sprzeczność czy gierki on 3 września 2018 at 07:18
  • Odpowiedz

  Benko w fb podaje inne cyfry niż ta mapka

  1. POdaje ceny jakie są wynikiem dopłat gminy do wody i ścieków. Dopłaty można skasować i przeznaczyć na budowę chodników. Warunek! mniejsze ceny wystawia Dorzecze.

   1. Ile płaci część Zalasowej bo mają wodę z Tarnowa?
    BK również pije tarnowską wodę.

    • Sprzeczność czy gierki on 3 września 2018 at 07:35
    • Odpowiedz

    Czyli gierki .

 11. Super ekstra pomysł z cotygodniowym dawkowaniem programu. Czekamy na kolejne odsłony,

  Konkurent śpi czy zaniemówil z wrażenia?

  • 100 lat dla Jarosława! on 2 września 2018 at 18:20
  • Odpowiedz
 12. geniusz BK, płacimy jak frajerzy ,jeszcze sie facet wykształceniem chwali , jprdl

   • Wyborca on 4 września 2018 at 20:00
   • Odpowiedz

   Jak ma to się chwali. A wasz kandydat jakie ma wykształcenie? Ma problemy z liczeniem to pytanie czy ma maturę? Czekamy na odp.

   1. Na jakiej uczelni Augustyn studiował ? Mówią, że ma studia rolnicze.

    1. Ano ma. Dawniej taka uczelnia w Ryglicach była. Pan Początko tam dyrektorował. Mówili na nią buroczorka.

  1. Wykształcenie “zdobył” za nasze pieniądze. Trzeba o tym przypominać.

   1. teraz takie czasy że to wykształcenie się w zasadzie kupuje ,może nie dosłownie ale płacący czesne i przystępujący do egzaminów dyplom dostaje,dewaluacja

     • Mgr inż on 4 września 2018 at 21:57
     • Odpowiedz

     Chwalić się magistrem w 21 wieku haha gdzie 90 % głupkow ma magistra a uszczelki nie ma kto wymienić. Dobrze ze PIS reaktywowalo szkoły zawodowe.

      • Za lasem on 4 września 2018 at 21:59
      • Odpowiedz

      Może jaki program zaprezentuje a nie chleb nosi z tytulem. W szkole wiem jak sie uczyl i to podstawowy

     1. Znajoma p. mgr siedzi na kasie w Biedronce, a znajomy (zaoczny) inż. drenuje naszą gminną kasę. A czy przypominacie sobie jak to z tym wykształceniem było?

       • anonim on 4 września 2018 at 22:12

       to jest tak że jeden inżynier zrobi wodę i ścieki po 10 zł a drugi po 20 zł ,tytuły jednakowe ale w głowie ju ż nie jednakowo

  • Jest entuzjazm on 2 września 2018 at 16:13
  • Odpowiedz

  PiSowe programy wsparcia dla gmin!

  Ciepły dom
  Mniejsze rachunki komunalne
  Domy seniora
  Nowe tematyczne place zabaw dla dzieci
  Nowoczesna gmina, chodniki, dworce nowoczesne!
  Autostrady internetowe!
  Wsparcie budżetów obywatelskich!

   • Wyborca on 4 września 2018 at 20:01
   • Odpowiedz

   od 2015 roku opłaty wzrosły o 60%

   Prawo i Sprawiedliwość – wam już dziękujemy

  • Niedorzeczność on 2 września 2018 at 15:53
  • Odpowiedz

  Układ dorzeczno – paltformiasty łupi was niemiłosiernie.

 13. BK określa swego konkurenta – ten typ . A typ na burmistrza to PA 🙂

  1. Jak czytam tam te komentarze to widzę, że nie o PA tam chodzi tylko o jakiegoś Kowalskiego.
   Czy do PA też to pasuje, że tak to odczytujecie?
   No właściwie macie rację, bo PA wszędzie już był.
   Nie wiem czemu, ale przypomniało mi się takie powiedzenie “wstąpił do piekieł………po drodze mu było” . Ech kombinator dobry jest.

   1. O wiele większym obciążeniem jest bycie w PO i kamuflowanie przed wyborcą tego faktu. A PA ma przynajmniej program zgodny z Pisowskimi wytycznymi. Będzie synergia samorząd – rząd. Czas na dobre zmiany .

    1. A będzie rządził PA czy człowiek z PiS WO? Ma ktoś info?

    2. To teraz będą wytyczne z PIS co ma być w gminie?
     Paweł ma wytyczne?
     Ale jaja.

     1. Tylko niech DO nie cieszy się z obiecanej funkcji bo może się ja jakiś inny spadkowicz z PiS u po wyborach i to będzie nakaz z góry…

    3. To jakim cudem gmina z burmistrzem z po dostal teraz największą pulę z powodziowki A i z tego co pamiętam dotacje z rządu na budowę sali w lubczy skoro dali myć i z pisu??proszę o odpowiedz

     1. Dobre wnioski napisali to dostali,

   2. No nie wszędzie jeszcze był. Nie był burmistrzem Ryglic. Pora Go wybrać na to stanowisko.

   3. Jesteś w dużym błędzie jeśli myślisz, że PIS ma na wsi takie poparcie. Paweł i Władek są złą wizytówką dla PIS i to będzie strata dla tej partii w oczach jej niektórych zwolenników.

    1. ma u nas poparcie bo dzięki niemu ludzie zyskali finansowo znacznie ,dla niektórych też wartości patriotyczne ,budowanie dumy narodowej ,dbanie o polskie interesy na arenie międzynarodowej też mają znaczenie

    2. Zgadzam się, że ci dwaj ten wizerunek psują niestety.

      • W pożo on 4 września 2018 at 15:25
      • Odpowiedz

      Ek. Sprawa indywidualna i ocenna. Obaj mają swoje biznesy udowodnili swoim życiem, że coś potrafią a nie całe życie na państwowym ciepłym uposażeniu jak Pan z PO. Są w pożądku .

     1. To fakt obaj przez całe życie dbali o własny interes a nie o interes gminy.

       • Anonim on 4 września 2018 at 16:13

       Oczywiście pan z PO nie dbał o swój tylko i wyłącznie o gminny :)))) . Boki zrywać

       • Anonim on 6 września 2018 at 23:24

       Co Paweł zrobił dla gminy.

       • Taki klimat on 7 września 2018 at 03:36

       Gdy był w starostwie szyszką usprawnil np. znakomicie procedurę rejestracji podjazdów. Chłop ma łeb na karku i dziala skutecznie. Zaś BK to taki gminny celebryta ostatnio zrobił sie

       • Anonim on 9 września 2018 at 07:18

       Pytanie było co zrobił dla gminy. Pobiera co miesiąc diete radnego z naszych podatków kolo 1500 złotych czyli tyle ile niektórzy mają wypłaty za cały miesiąc pracy. Co Augustyn za to zrobił wymiernego dla gminy.

    3. Do Anonim z godz. 11:57

     PiS miał i raczej nadal ma bardzo duże poparcie w Gminie Ryglice. Wyniki z ostatnich wyborów:

     http://parlament2015.pkw.gov.pl/349_Wyniki_Sejm/0/0/15/121606

     1. Faky to fakty. Przyszłość to ok. 80% dla dobrej zmiany. Nie da się?

      Dzięki dobrej zmianie gminy takie jak Ryglicka zyskały 15 okraglych milionów zł. na rok. Jak o mozliwe? A no z 500 plus.

       • Mari on 4 września 2018 at 20:25

       I dlatego normalni poprą ludzi z PiS

      • Sonda TAK, NIE on 6 września 2018 at 12:42
      • Odpowiedz

      Ponad 60% dla PiS to spore poparcie . Lecz czy powtórzy się a może wzrośnie. Sonda ….. TAK, NIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)