Fundusze unijne dla Zalasowej

 

ZDOBYWAMY FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA NASZYCH MIESZKAŃCÓW.

Jesteśmy przykładem na to, że nie oglądając się na rządzących gminą i nie dysponując ogromną bazą urzędniczo-administracyjną potrafimy w dobrze pojętym interesie społecznym działać i uzyskiwać efekty swego działania.

Zarząd Stowarzyszenia Zalasowian wystąpił do Lokalnej Grupy Działania Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju z wnioskiem o fundusze europejskie w ramach działania PROW. Projekt Stowarzyszenia nazywa się “Eko Wieś” i będzie realizowany dla mieszkańców Zalasowej. W ramach tego projektu będzie organizowany cykl trzech czterogodzinnych spotkań podnoszących świadomość ekologiczną mieszkańców, organizacja trzy dniowego wyjazdu studyjnego na Podlasie do Sokółki w ramach współpracy z Gminami Lokalnej Grupy Działania “Tatarski Szlak” i zakup akcesoriów szkoleniowych, w tym przypadku zgniatarek do butelek z tworzyw sztucznych.

Z wielką satysfakcją pragniemy podzielić się z mieszkańcami naszej gminy wiadomością, że projekt ten otrzymał akceptację, a w wyniku tego rozstrzygnięcia realizacja projektu oscyluje w wysokości 20 tys. zł. Drugim projektem ,w którym nasze Stowarzyszenie wystąpiło o fundusze europejskie jest  PROGRAM ERAZMUS PLUS. Program ten obejmuje osoby dorosłe. Głównym celem tego programu jest poznawanie kultury i tradycji innych narodów poprzez kontakty międzynarodowe. Środkiem do poszerzenia tej wiedzy będzie przeszkolenie części mieszkańców z zakresu umiejętności posługiwania się informacją przy pomocy technologii informatyczno-komputerowej. Partnerami tego przedsięwzięcia są mieszkańcy kilku krajów europejskich między innymi: Norwegowie, Szwedzi, Niemcy, Hiszpanie, Rumuni, Turcy i oczywiście Polacy czyli członkowie Stowarzyszenia Zalasowian oraz wielu innych mieszkańców, którzy z nami współpracują. W celu porozumiewania się z partnerami zagranicznymi będą przeprowadzone w ramach tego programu kursy języka angielskiego. Środki finansowe pozyskane na ten cel wynoszą łącznie 22 tys. euro czyli około 90 tys. zł.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy skuteczni w działaniu. Korzyści z tych działań to 110 tys. zł., z których skorzystają nasi mieszkańcy. Chcemy za pomocą lokalnych mediów podziękować osobom, które nam w tym pomogły a są to: Pan Wiktor Chrzanowski z PSR z Tuchowa, oraz Barbara Golec członek naszego stowarzyszenia. Dziękuję również koleżankom i kolegom z Zarządu Stowarzyszenia Pani Katarzynie Mróz, Panu Kazimierzowi Kawie, Pani Małgorzacie Matug i Panu Kazimierzowi Dębickiemu.

                                                        Prezes Stowarzyszenia Zalasowian Bernard Karasiewicz

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do publikowania na blogu. az

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/fundusze-unijne-zalasowej/

88 Komentarzy

Skip to comment form

  • nic on 27 października 2014 at 11:45
  • Odpowiedz

  specjalnego panie Prezesie , ciekaw jestem ilu Zalasowian nam takiego prezesa wybierało , chyba raczej głównie Bractwo Wzajemnej Adoracji . Trochę nazwa myli i sugeruje wszystkich Zalasowian a to nie o żadne łączenie ludzi przecież chodzi tylko o wpływ na nich .

  • nic dobrego w pszyszlości on 27 października 2014 at 07:33
  • Odpowiedz

  Malutcy i śmieszni komentatorzy którzy zarzucają że ktoś społecznie (nie jest nawet radnym) postarał się o pieniądze, które gdyby nie wykorzystali w naszej gminie to wykorzystają gdzie indziej. Wam śmieszne ludziki zostanie biadolenie że Unia zła, Polska zła to może do Rosji wyjechać?

   • Anonim on 27 października 2014 at 08:34
   • Odpowiedz

   Jasne, skoro ktoś inny miałby te pieniądze spożytkować na coś rozsądnego to lepiej my je przelumpijmy. Popeawi się nam samopoczucie, na chwilę niestety.

    • tu się on 27 października 2014 at 09:15
    • Odpowiedz

    chyba uczesnikom nie ma od czego poprawiać chyba ze sobie kupią jakąś butelkę

    • Czy wiesz że ? on 27 października 2014 at 11:16
    • Odpowiedz

    otrzymane pieniądze z UE będą wydatkowane w tym kraju a przez to dochód będzie miał OK. za wynajem sali , wykładowca za prelekcje, firma przewozowa za transport osób, sklep lokalny za zakupione materiały , hotel za noclegi i w końcu twoja żona za wysprzątanie sali. Od tego wszystkiego każdy podmiot zapłaci podatek z którego państwo utrzymuje takich nierobów i mało rozgarniętych jak TY.

     • witia on 27 października 2014 at 11:59
     • Odpowiedz

     oczywiście, tylko nie wiem czy w twojej miejscowości aby załapać się nawet na stanowisko sprzątaczki trzeba mieć odpowiednie nazwisko, no i może mógłbyś “światły” europejski człowieku powstrzymać się od używania przymiotników wobec innych tak typowego dla naszego narodu

   • witia on 27 października 2014 at 11:16
   • Odpowiedz

   to nie jest biadolenie, że wszystko jest złe tylko realne spojrzenie na rzeczywistość, nie rób z kogoś filantropem skoro znany jest z przeciwieństwa znaczenia tego słowa, a skoro uważasz za godne wykorzystanie pieniędzy na “cykl trzech czterogodzinnych spotkań podnoszących świadomość ekologiczną mieszkańców, organizacja trzy dniowego wyjazdu studyjnego na Podlasie do Sokółki w ramach współpracy z Gminami Lokalnej Grupy Działania “Tatarski Szlak” i zakup akcesoriów szkoleniowych, w tym przypadku zgniatarek do butelek z tworzyw sztucznych” które to znacząco poprawią jakość życia lokalnej społeczność to gratuluję oderwania od rzeczywistości i bujania w obłokach
   ps. nie wiem czy orientujesz się jakie są koszty spotkań -wykładów prowadzonych przez zajmujące się tym podmioty, no i nie mam pojęcia o czym można przez tyle czasu 12 godzin
   “bić pianę”

    • ja on 27 października 2014 at 11:39
    • Odpowiedz

    nierozgarnięty ? a ty z taką argumentacja to żywcem z socjalizmu wydarty , nieważne sens ważne ze ktoś zarobi .A ekologia dobra rzecz .tylko ze w bogatych krajach się sprawdza .U na s też bogaci chcą żeby im biedni nie smrodzili nie śmiecili i nikt się nie martwi że tych biednych nie stać żeby się prywatnie leczyć a państwowo terminy wielomiesięczne to nikogo nie interesuje .

  • witia on 27 października 2014 at 01:18
  • Odpowiedz

  typowe przedwyborcze pierdołki, eko wieś to byłaby wtedy kiedy za segregowane śmieci płaciłoby się symboliczną kwotę/już nie mówię aby tak jak w cywilizowanym kraju np za plastikowe czy szklane butelki wrzucane do automatów otrzymywać pieniądze/ a tu mamy fenomen kilka lat temu kiedy śmieci nie segregowano płaciło się mniej, po wprowadzeniu ustawy i podjęciu segregacji śmieci płaci się więcej, no naprawdę zachęcające, tym bardziej, że na segregowanych śmieciach firmy prowadzące odzysk zarabiają,
  ciekawe co to za “akcesoria szkoleniowe” zgniatarki do butelek z tworzyw sztucznych? czyżby miała powstać jakaś firma szkoląca w obsłudze takowych i wydawać certyfikaty o ukończeniu kursu ich obsługi??
  szkolenia mieszkańców – czyli co? przyjedzie jakiś znajomek, popapla coś o wszystkim i niczym, zgarnie kasiorkę , wymieni w błysku fleszy uściski, oczywiście w internecie oraz prasie pojawią się relacje i sukces zostanie odtrąbiony, dziadostwo i towarzystwo wzajemnej adoracji

   • aduratr on 27 października 2014 at 02:34
   • Odpowiedz

   Paweł no pochwal się kursami coś to kilka lat temu zmaścił.

   • państwo opiekuńcze on 27 października 2014 at 08:40
   • Odpowiedz

   Wyworzenie śmieci zdrożało bo wzięło się za to Państwo, dopuki był wolny rynek to było taniej. To typowy skutek socjalizmu.

   1. W Polsce panuje wszechobecna głupota i nadinterpretacja przepisów prawa tam gdzie komuś to jest na rękę gdzie da się na tym zarobić. Tu gdzie mieszkam tez jest unia europejska więc obowiązują te same standardy i rozporządzenia unijne co w Polsce. Jak to więc możliwe że tutejszy magistrat ma własny zakład energetyczny który zaopatruje w prąd zarówno magistrat ,zakłady pracy jak i mieszkańców. Jak to możliwe że ma własny wodociąg i kanalizację dzięki czemu za te media płaci się przysłowiowe grosze . Jak to możliwe że ma własny zakład komunalny który nie tylko zajmuje się wywozem śmieci ale również utrzymaniem w czystości ulic, koszeniem trawników, wycinaniem drzew i krzewów, sprzątaniem liści, remontami budynków komunalnych oraz odśnieżaniem. Jak to możliwe że nie ma żadnych przetargów na wykonywanie tych zadań!!!! Pokusiłem się o to by zapytać jak to jest zorganizowane? W odpowiedzi usłyszałem że skoro ktoś na magistrat nakłada jakieś obowiązki to tenże magistrat musi je zrealizować i robi to w oparciu o własne siły i środki. Ależ chciało by się rzec, przecież to nie zgodne z unijnymi przepisami muszą być przetargi musi być najtaniej, no i w takich przetargach nie może brać udziału podmiot wchodzący w skład magistratu. Niestety to tylko polska interpretacja przepisów unijnych zabrania takich działań!!!! Tutaj skoro na magistrat nałożono jakieś zadania to magistrat je realizuje, jeżeli dysponuje własnymi środkami by je zrealizować to najzwyczajniej w świecie wykorzystuje środki własne. Jest naprawdę tanio, kompleksowo i solidnie a do tego pieniądze przeznaczone na ten cel zostają w magistracie. Nie bez znaczenia jest też fakt że ludzie mają pracę a władze pełną kontrolę nad jakością wykonywania tych zadań oraz ceną. Tym ludziom trudno zrozumieć to nasze polskie myślenie, niestety mimo wielu prób zobrazowania im tego nie mieści się im to w głowie. Ta sama unia, jak widać tutaj nie ogranicza ona zdrowego racjonalnego myślenia a wręcz przeciwnie do takiego myślenia obliguje .

     • ja on 27 października 2014 at 09:42
     • Odpowiedz

     gdzieś czytałem że w Finlandii jest mała rozpiętość w płacach maksymalnie 4-5 krotność jak dobrze pamiętam między pracownikami w jednej firmie , a u nas się wszyscy zabijają na burmistrza żeby się dorwać do kasy , a reszta myśli że jak burmistrz tyle zarabia to niech sam robi i oczywiście się nie przejmują niczym , a burmistrz bierze kredyty i robi nam dobrze. raczej świata tak nie dogonimy .

     1. w mojej firmie mój kierownik zarabia 50% więcej niż ja a dyrektor 100% więcej niż ja. Jak to było w Polsce ? Mój brygadzista 80% więcej niż ja mój kierownik 150% więcej niż ja. Jeden z kilku dyrektorów (śmieszność ) 1000% więcej niż ja. Jak żyć w takim kraju gdzie by jedni mogli się dorobić w mgnieniu oka inni nie sa w stanie normalnie żyć?

      • Anonim on 27 października 2014 at 10:18
      • Odpowiedz

      Bo Polska to syf

      • JKM on 27 października 2014 at 10:58
      • Odpowiedz

      W swietle powyższych – tylko Korwinów wybierać.

  • Zygrfryg on 25 października 2014 at 17:33
  • Odpowiedz

  No teraz pora na artykuł Augustyna. Niech się pochwali kursami jakie zorganizował za eurocenty.

  • Anonim on 25 października 2014 at 16:41
  • Odpowiedz

  Lepiej 20 tys dostać i wydać choćby na pierdoły niż 50 tys pożyczyć i wydać na beznadziejne koncerty.

   • Anonim on 25 października 2014 at 20:46
   • Odpowiedz

   Tylko że Ty idioto tych pieniędzy nie dostajesz. Ty musisz wcześniej lub puźniej te pieniążki co do eurocentusia w podatkach wpłacić. Yak że baluj puki możesz bo niebawem przez takie pierdoły znowu wydłużą Ci debilu wiek emerytalny do 80-tki.

    • Anonim on 25 października 2014 at 23:13
    • Odpowiedz

    A Ty idioto te 50 tys odsetkami będziesz spłacał co do złotówki też z podatków.

  • kibic on 25 października 2014 at 12:01
  • Odpowiedz

  To odkupcie od gminy fontannę z ptakiem niewidomego pochodzenia.

  • dużym on 25 października 2014 at 10:55
  • Odpowiedz

  atutem jedności jest to że nie można porównać nagrań z sesji z ich czasów 🙂

   • Wyborca on 25 października 2014 at 11:17
   • Odpowiedz

   Ale też słyszałem wersję, że jakby wprowadzono nagrania, to wówczas sprawozdania z obrad rady prezentowane przez radnego Jeziora na swoim blogu nie wytrzymywałyby próby z rzeczywistością.

    • gdyby on 25 października 2014 at 11:35
    • Odpowiedz

    tak było to by nagrywali i pokazywali

     • Sakaszfili on 25 października 2014 at 11:46
     • Odpowiedz

     Może i racja, ale chyba na dyktafon były nagrywane, wiec jakby faktycznie Jeziora relacje nie były solidne to przecieżby z tego dyktafonu skorzystali by obalić to co pisze. zlekceważyli chyba nowe formy korespondowania z mieszkańcami

  • czy on 24 października 2014 at 15:05
  • Odpowiedz

  będzie zdjęcie prezesa na blogu?

  • Zalasowiak on 24 października 2014 at 12:51
  • Odpowiedz

  Gdzie można znaleźć program wyborczy Władka?

  • Anonim on 24 października 2014 at 10:15
  • Odpowiedz

  Norwegowie, Szwedzi, Niemcy, Hiszpanie, Rumuni, Turcy

  To ludzie z państw partnerskich gotowi współdziałać z nami,
  tylko czy my umiemy jeszcze współpracować ze sobą?
  A może nie ma się co oglądać na ludzi,
  którzy wiecznie marudzą wokół nas,
  tylko róbmy dalej to co jest możliwe, pomimo wszystko!

  1. jak będą współdziałać ?

    • ma on 24 października 2014 at 11:17
    • Odpowiedz

    przyjechać kilkudziesięciu Szwedów , Norwegów .Będą tez Turcy a wśród nich pewnie i Tatarów Krymskich nie zabraknie .

     • Anonim on 24 października 2014 at 11:53
     • Odpowiedz

     Potem my pojedziemy do nich 🙂
     Na tym polega wymiana doświadczeń !
     Jak można krytykować coś takiego….

    • Anonim on 24 października 2014 at 11:54
    • Odpowiedz

    W tej Gminie najbardziej krzyczą Ci którzy nic nie robią!

     • abc on 24 października 2014 at 11:58
     • Odpowiedz

     A żebyś wiedział.

      • zawiedziony on 24 października 2014 at 13:16
      • Odpowiedz

      “Wymiana doświadczeń” więc co konkretnie? Jak dogodzić babie, jak zbierać butelki, co robić ze ściekami czy śmieciami? Ależ my to wszystko wiemy, problem tylko ze środkami na te przetsięwzięcia. Jak wogóle można porównywać Hiszpana czy Norwega z Polakiem, który jest dziadem w obdartych portkach przy tych panach. No ale takie puste frazesy jak wymiana doświadczeń ładnie brzmią, ba Unia na tą próżniaczą inicjatywę daje kasę, grzech nie skorzystać, a potem wrócić do swojego srajnika i żyć jak dawniej. Żyć ekologicznie? Proszę bardzo, niech pan Karasiewicz skrzyknie całe to towarzystwo zalasowskie, niech przejdą po wsi i wyzbierają z rowów i innych miejsc wszystkie nieczystości. W ten sposób pokażą mieszkańcom swój własny dobry przykład i ekologiczną postawę. Może ktoś kto to zobaczy nawróci się i będzie żył ekologicznie. Ale takich nie będzie, a wiecie dlaczego? Bo nikogo z tych osób nie stać na taką akcję. Wolą zebrać się posmędzić o pierdołach, parę zadumanych pań, myślących zupełnie o czym innym, pewnie na koniec przyklaśnie, bo tak wypada, a paru zniewieściałych dziadków uczyni zafrasowaną minę jak by im na czymś tam zależało, a potem rozejdą się do domów i tak się skończy niczego ale to kompletnie niczego nie wnosząca powyższa inicjatywa.

      • Ryglice Rynek on 24 października 2014 at 15:34
      • Odpowiedz

      No i to jest dyskusja. Kandydat pisze oficjalnie a zawiedziony komentuje bez wycieczek personalnych typu czyjś zus, renta, itp pierdułki. Dobrze, że P. Krystyna odporna na takie cuś. Atakują, bo strach, że KWW SzM odniesie sukces w wyborach. Zresztą takie głodne kawałki to objaw brudnej kampanii i mądrzy wyborcy akurat nie biorą tego na poważnie.

  • najstarszy syn proboszcza on 24 października 2014 at 09:36
  • Odpowiedz

  Skupmy się na programie eko-wieś, 3×4 godziny spotkań i wyjazd na podlasie = 20 tyś? Kto będzie organizował te wykłady i wyjazd? Czy wykłady będzie prowadził sam Stephen Hawking, a na wyjazd czarterujecie konwój mercedesów s-klasy? Tak pytam, bo cena to sugeruje. Oragnizowanie takich popierdółek nazywacie sukcesem i jeszcze się pod tym dumnie podpisujecie? I ludzie wam jeszcze gratulują? Przecież to jest jawne wpychanie publicznych pieniędzy do prywatnej kieszeni. Zaczynam wątpić w Zalasowską społeczność…

  A i Panie ex burmistrzu – “trzy dniowego” pisze się lącznie. Jako osoba wykształcona nie wypada strzelać takich baboli w propagandowym wpisie 😉

   • ostatni on 24 października 2014 at 09:39
   • Odpowiedz

   synu ja słyszałem że maja pojechać wszyscy zalasowianie to sporo ludzi i stad te koszty 🙂

   • zacofanie synu- zacofanie on 24 października 2014 at 10:08
   • Odpowiedz

   Zazdrość i tępota nieudaczników . Pytanie są pieniądze przeznaczone na cele oświatowe i możliwość wykorzystania aby nie wysypywać śmieci do lasu, nie palić opon i starych tapczanów pod nosem sąsiadów czy choćby w tej dziedzinie jest dobrze w Zalasowej? Czy podniesienie świadomości dorosłych jest błędne ? Jeżeli tak to rozejrzyj się wokół a później pisz głupoty.

    • najstarszy syn proboszcza on 24 października 2014 at 11:05
    • Odpowiedz

    Nie znasz mnie i nazywasz mnie nieudacznikiem? Interesujące. Myślisz że takie wykłady coś zmienią? Ile osób na nie przyjdzie? Parę ze stowarzyszenia i kilku emerytów z nadmiarem wolnego czasu? Kilka namaszczonych przez BK osób pojedzie na wycieczke za publiczne pieniądze – to jest sukces? Ustawa śmieciowa zobowiązała każdego do podpisania umowy o wywóz śmieci, płącimy za to więc możemy jako śmieci niesegregowane wystawić te opony, tapczany czy inne cuda i większość tak robi. A jeżeli ktoś pali takie rzeczy to znaczy że żadne szkolenie mu nie pomoże i dalej będzie palił.

    Tępotą jest przyklaśnięcie inicjatywom mającym na celu marnowanie publicznych środków. Ktoś później zrewiduje zasadność wydania całej sumy? Mam nadzieję że tak!

     • Anonim on 24 października 2014 at 11:37
     • Odpowiedz

     Wiesz najstarszy, myślałem że jesteś inteligentniejszy. Środki unijnie to nie publiczne środki. Jeżeli są przeznaczone na jakiś cel, to tylko na ten cel unia może je wydać. Jak każdy projekt unijny jest dość dobrze weryfikowany. Więc nie pisz głupot tylko dlatego że nie są to projekty osoby którą Ty popierasz, a z Twoisz wypowiedzi wiadomo że jest to W.Olszówka.

      • najstarszy syn proboszcza on 24 października 2014 at 11:40
      • Odpowiedz

      A niby skąd się biorą te środki unijne? Z sufitu? Nie, z podatków, również tych naszych. Ja już nikogo nie popieram, przecież władek nawet programu nie ogłosił. A co do BK to mam wyrobione zdanie na jego temat po akcji z kokoczem.

      • Anonim on 24 października 2014 at 11:49
      • Odpowiedz

      Owszem z podatków, ale napewno nie naszych jako mieszkańców gminy bo te są na tyle niewielkie że napewno na gminę do nas wracają. Czyli generalnie mamy możliwość coś zrobić za pieniądze podatnika np.z Niemiec. Więc nie zniechęcajmy takimi wypowiedziami ludzi którzy piszą takie projekty i ściągają do nas unijne środki. I żebyś najstarszy zaraz nie krzyczał to dodam od razu, że człowiekiem który napisał taki projekt napewno nie jest BK. On się tylko podpisał pod czyjąś pracą.

      • Anonim on 25 października 2014 at 10:15
      • Odpowiedz

      Trzeba wziąć też pod uwagę, że jeśli tych 20 tys nie przyznano by nam, to przyznano by komu innemu i ktoś inny wyjechałby sobie mercedesami S na Podlasie. Skoro nadarza się okazja i kasa z unii leci na ten cel, to głupotą by było jej nie brać. A to że wiele unijnych projektów jest dziwacznych i drogich to już inna bajka i tu można mieć jedynie pretensje do unijnych urzędników którzy te projekty wymyślają

  • Anonim on 24 października 2014 at 09:29
  • Odpowiedz

  “Partnerami tego przedsięwzięcia są mieszkańcy kilku krajów europejskich między innymi: Norwegowie, Szwedzi, Niemcy, Hiszpanie, Rumuni, Turcy i oczywiście Polacy czyli członkowie Stowarzyszenia Zalasowian oraz wielu innych mieszkańców, którzy z nami współpracują.”

  Spora część Europy jest w tym projekcie, myślę że to świetny pomysł !!! Brawo!!!

  • Anonim on 24 października 2014 at 09:11
  • Odpowiedz

  To świetny przykład na to jak marnowane są środki z UE i jakie szemrane towarzystwo jest rzeczywistym beneficjentem funduszy unijnych. Trzeba by prześwietlić kto jest producentem lib importerem, dystrybutorem tych zgniatarek. Ludziom to wszystko jest potrzebne jak psu piąta noga. Marnotrawstwo i głupota nima się czym chwalić.

   • Anonim on 24 października 2014 at 09:22
   • Odpowiedz

   Ciebie trzeba prześwietlić, boję się że diagnoza będzie taka, że w obrębie głowy mózgu nie stwierdzono! NIEROBÓW szlag trafia, ze komuś udało się uzyskać kasę i zrobić coś dla ludzi. Wy byście woleli, żeby nic nie robić a tylko narzekać!!!

    • Anonim on 25 października 2014 at 08:55
    • Odpowiedz

    Słuchaj przyczadzony oszołomie. Nierobem to jesteś Ty i lepkie łapki aż Cię świerzbią do publicznej kasy. Płać więc matołku najdrożej w świecie za ścieki i baw się dalej świetnie na szkoleniu.

    • Anonim on 25 października 2014 at 09:52
    • Odpowiedz

    Myśl co chcesz w przeciwieństwie do ciebie nie jestem przyczadzony i nie zgadzam się na naganianie publicznej forsy w lepkie łapko eco cwaniaczkom z dużym apetytem. Ten wpis świadczy o tym że strzał był w sedno.

  • Wyborca on 24 października 2014 at 06:04
  • Odpowiedz

  O proszę kolejny tekst kandydata. A inni napiszą co tu kiedy? Lekceważą to forum. A ja powiem tak. Jest pewne grupa osób, która tu zagląda i niewątpliwie wyrabia sobie poglądy na sprawy gminy. Ta grupa osób, to wyborcy a w tych wyborach będzie się liczył każdy głos. Tak więc ja przynajmniej z lekceważeniem podejdę do kandydatów nieobecnych w sieci.

   • Internauta on 24 października 2014 at 08:05
   • Odpowiedz

   Wydają wiele kasy na papierzyska i plandeki a w sieci ich brak. Dziwne to.

    • biorąc on 24 października 2014 at 08:34
    • Odpowiedz

    pod uwagę genezę tego bloga to dziwne nie jest

     • ,,, on 24 października 2014 at 10:18
     • Odpowiedz

     Geneza genezą, ale jakby nie blok co byś widział o radzie np . Coś gdzieś ktoś by pisnął zdradził kulisy, a szkoda slów

      • Anonim on 24 października 2014 at 23:12
      • Odpowiedz

      Szkoda że tego bloga nie było za rządów Karasiewicza i nagraj z sesji,jak się słyszy były naprawdę ciekawe

   • Anonim on 24 października 2014 at 08:30
   • Odpowiedz

   To że ktoś na tym forum nie pisze nie znaczy że go nie ma w sieci. Poprostu inni nie poszli na łatwiznę i pozakładali swoje strony internetowe. A każdy myślący wyborca jest w stanie sobie te strony odnależć. Tylko idący na łatwiznę albo nie myślący czekają na wypowiedzi na tym blogu. Bo to jest BLOG gdyby ktoś o tym zapomniał.

    • hgfd on 25 października 2014 at 00:50
    • Odpowiedz

    Rzecz w tym, że na swoich stronach nie mają założonego forum. Mnie by się podobało gdyby na tym forum, co by nie rzec popularnym, zaprezentowali oficjalnie swoje strony i poprosili o dyskusję przedwyborcza i rzecz jasna – merytoryczną. Nie zaszkodziło im by to zapewne.

     • Anonim on 25 października 2014 at 10:17
     • Odpowiedz

     Tylko zwróć uwagę, że merytorycznie to akurat mało kto tu dyskutuje. Same obrażania i niechęć.

      • Wyborca on 25 października 2014 at 10:54
      • Odpowiedz

      No mało kto, ale przecież jest to możliwe do zmiany. Wiadomo czasu trzeba. ale już i tak coraz więcej “oficjalności” się robi tu.

  • Anonim on 23 października 2014 at 23:23
  • Odpowiedz

  A
  Ja myśle
  Ze Wam się należy
  Jakiś Prymityw na burmistrza,
  żebyście naprawdę
  Dostali w dupę

   • ten jak wyżej on 24 października 2014 at 06:59
   • Odpowiedz

   sposób reklamowania Prezesa wydaje mi się uczciwy

    • należy on 24 października 2014 at 07:58
    • Odpowiedz

    się nam “Prezes” , nie życz nam tak źle

     • anonim on 24 października 2014 at 09:06
     • Odpowiedz

     Prezesa nikt Wam nie odbiera, może u Was prezesować do końca świata i jeden dzień dłużej, ale nic poza tym.

  • Anonim on 23 października 2014 at 23:10
  • Odpowiedz

  Ja po starych butelkach traktorem przejadę i zgniatarki nie potrzebuję.

  • Zalasowianin on 23 października 2014 at 22:31
  • Odpowiedz

  Jakież to typowe dla Unii i jej funduszy. Zebrać się i popierdzieć o niczym, przesrać kasę i być dumnym że się pozyskało fundusze na robienie wiatru ręcznikiem. To tak się przełoży na zwiększenie komfortu życiowego mieszkańców jak zeszłoroczny śnieg. No ale jest sie przecież czym pochwalić, prawda? Może by tak dotacje na kosze do śmieci albo oświetlenie ledowe dla wsi panie Karasiewicz? To by było coś bardziej konkretnego w zamian za popierdziankę w kole gosposi wiejskich.

   • Anonim on 23 października 2014 at 22:39
   • Odpowiedz

   Juz niedługo Twoje propozycje zostaną zrealizowane !
   Benek zostanie burmistrzem w I turze 16 listopada
   Liczymy na Twój głos 🙂

    • Tyż z Zalasowej on 23 października 2014 at 23:04
    • Odpowiedz

    Oj bo mnie tu zara cosik zaleje. Miast na bzdury tą kasę przeznaczyć dajcie ją mnie. Ja wam zmaszczę lux zgniatarkę ze starej prasy do słomy kuna 5. Pan Karasiewicz z rodziny chłopskiej to wie o czym piszę. A jak dołożycie jeszcze ze 20 tysi to wam rozdrabniarkę zrobię ze starej sieczkarni i szkolenie w obsłudze zrobie gratis dla całej wsi. No za flaszkę dobrej okowitki żeby nie było ze korupcja jakaś, sie z paniami z koła gospodyń po kielonku napijem, co by nie gadali że sie pijaństwo szerzy w ramach szkoleń unijnych. Postawimy te dwa cuda w ogólnodostępnym miejscu, co by każdy mógł se te buteleczki pozgniatać i rozdrobnić, a aglomerat sie sprzeda z przeznaczeniem na konserwację maszyn i inny użytek publiczny. I to bydzie ekologia w wymiernym aspekcie, a nie takie tam jak napisał już ktoś wyżej z Zalasowej.

     • dawniej on 23 października 2014 at 23:18
     • Odpowiedz

     omłotowy chodził po wsi z maszyną teraz będzie zgniatarkowy ,kto wie może sam Prezes tym się zajmie?

     • do tyż z Zalasowej on 24 października 2014 at 07:19
     • Odpowiedz

     Te zgniatarki będą jak pisze Karasiewicz jako materiał szkoleniowy chyba 2 szt. w celach szkoleniowych jako jedna z metod zmniejszania pojemności wywożonych śmieci. Cena 1 szt to wydatek ok. 100 zł. Jest to urządzenie ręczne i pozostanie w Pałacu pod dębami. Jak widać po wpisie nie trzeba używać gwary bo po treści poznać buraka.

      • Anonim on 24 października 2014 at 13:29
      • Odpowiedz

      Ja proponuję żeby ustawili to cudo koło fontanny, jedno drugiego będzie warte, a może ktoś ją zgniecie razem z butelkami. Swoją drogą, jak wam nie wstyd robić głópków z ludzi, pokazywać im jakieś pierdoły do zgniatania butelek, bo nagle odkryto że w ten sposób zmniejszają swą objętość? Ja to robię od dawna. Nie miejcie nas za idiotów bo gotowi jesteśmy pomyśleć że z takowymi mamy do czynienia.

      • następne programy on 24 października 2014 at 13:53
      • Odpowiedz

      to będzie jedzenie widelcem i nożem ,oczywiście międzynarodowa wymiana doświadczeń w tym zakresie

  • tak on 23 października 2014 at 21:13
  • Odpowiedz

  z 15 lat temu trzeba było fundusze na kanalizacje pozyskać to by była eko wieś a gadanie i zgniatarka to kwiatek do kożucha

   • Anonim on 23 października 2014 at 22:09
   • Odpowiedz

   Za Benka czasów były 2 oczyszczalnie i małe opłaty za ścieki,
   dziś mamy Dorzecze i 200/ 300zł opłaty od rodziny

    • tylko on 23 października 2014 at 22:12
    • Odpowiedz

    miały małą wadę-nie oczyszczały

     • Anonim on 23 października 2014 at 22:41
     • Odpowiedz

     Ino sranie nie było droższe od jedzenia

     • anonim on 23 października 2014 at 22:49
     • Odpowiedz

     To takie typowe budowle tamtego okresu zarządzania gminą. Jakościowo blisko zera

    • Anonim on 23 października 2014 at 23:02
    • Odpowiedz

    Dorzecze zakładał nie kto inny tylko niejaki Bernard a to ile dzisiaj płacimy to też efekt dawnych ustaleń z 2009 bodaj roku , mówił o tym Jędrusiak na sesji. Więc nie mieszajmy ludziom w głowach.

     • Anonim on 23 października 2014 at 23:20
     • Odpowiedz

     4 lata było na to, aby wpływać na spółkę komunalną, a nie zrobiono nic bo też Nowa Jakość ma niczym się nie zna i nic nie potrafi zrobić – ta kadencja jest tego dowodem !
     Poza tym cenę ścieków uchwała obecna rada a nie były burmistrz !

  • xyz on 23 października 2014 at 20:59
  • Odpowiedz

  W Ryglicach projekty realizuje się od dawna.
  http://andrzejjezior.blog.onet.pl/2010/10/04/kolejne-srodki-finansowe-na-stowarzyszenie-nasze-miasto-ryglice/

   • Anonim on 23 października 2014 at 21:09
   • Odpowiedz

   Hehe kompleksy

    • Anonim on 23 października 2014 at 21:25
    • Odpowiedz

    Kompleksy bo przez 4 kolejne lata nic. A to stowarzyszenie ryglickie to jeszcze dycha.

     • xyz on 23 października 2014 at 21:46
     • Odpowiedz

     Później jeszcze było dwa za podobną kasę i następne się szykuje.

  • Tatarski on 23 października 2014 at 20:46
  • Odpowiedz

  Szlak,dobre

   • ojjooojoojjjjj on 23 października 2014 at 21:37
   • Odpowiedz

   To się zawistnicy ujawnili i dalej obśmiewać szydzić a tym czasem Prezes Stowarzyszenia dalej działa i jest skuteczny . Chyba Karasiewicz nie odda tych pieniędzy do Tuchowa jak mędrcy z Nowej Jakości na czele z Wojtanowskim , Jeziorem i Połoskową.

    • co tam 20 tyś on 23 października 2014 at 21:40
    • Odpowiedz

    Jezior za 8 lat 40 tyś wyciągnął z gminy za diety i tylko strat przysporzył.

     • aaaaaaa. on 23 października 2014 at 21:43
     • Odpowiedz

     Wojtanowski ze Stowarzyszenia prowadzącego szkołę w Bistuszowej wyciągnął więcej od gminy bo nawet dalsze przekształcenia szkół np. w Woli Lubeckiej zablokował żeby dotacja dla Jego stowarzyszenia była wyższa.

      • ?????? on 23 października 2014 at 21:48
      • Odpowiedz

      Widać to w oświadczeniach majątkowych ile wyciągnęli. Śmiech na sali.

     • xyz on 23 października 2014 at 21:50
     • Odpowiedz

     Niektórym się przez jego działania korytko skróciło i teraz płaczą.

     • anonim on 23 października 2014 at 21:57
     • Odpowiedz

     Przysporzył co niektórym strat w dochodach z różnych źródeł trzeba przyznać.

    • tak on 23 października 2014 at 21:48
    • Odpowiedz

    mi się skojarzyło
    https://www.youtube.com/watch?v=DCE2OWZA82o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)