III Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/iii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-2/

32 Komentarze

Skip to comment form

 1. Gdzie się podział Niewiadomski?
  Przegrał wybory i cisza, a było się ujawnić to może by co z tego wyszło?

  1. Niewiadomski to umysł, który wybiega w przyszłość. Niestety żyjemy w Ciemnogrodzie, gdzie dla ludzi liczy się kiełbacha z grila, wata cukrowa. Nie patrzą na to, że można lepiej żyć tylko aby się nawpier…..na imprezach. Nawet nadajnik potrafią oprotestować. Ludzie włączcie myślenie a wyłączcie rzołądki. Kolejne lata stracone. Popatrzcie na wyniki ostatnich egzaminów i jak na tym wyszły Joniny. Dlaczego nikt nie zadaje pytań? Jak zmiany Średniego wpłyneły na wyniki edukacji? Dlaczego rodzice dzieci godzą się na coś takiego? Szkoła do zamknięcia – a dzieci przenieść do placówki gdzie będą miały zapewnioną godziwą edukację!!!

   1. Wyniki fatalne nie tylko w Joninach, popatrzcie na Zalasową i inne szkoły w gminie. Biorą przykład z szefa.

 2. Czy ktoś ma informacje kiedy ruszy remont drogi Tuchów – Ryglice ???

  • Richard_Kowalski on 4 lipca 2024 at 13:03
  • Odpowiedz

  Warto śledzić postępy II Sesji Rady Miejskiej w Ryglicach. Dzięki temu można być na bieżąco z ważnymi decyzjami i sprawami dotyczącymi naszej społeczności. Zachęcam do obejrzenia relacji wideo i zapoznania się z porządkiem obrad.

 3. Trzeba przyznać że demokracja rozkwitła w Ryglicach po zbóju , chyba to zasługa Jakościomierza i tutejszego administratora że wymyślili te nagrywania .

  1. A o co chodzi?
   Nagrania sesji w Ryglicach zaczęły się w 2011 r. i były zaakceptowane po jakimś czasie przez ówczesne kierownictwo gminy (sami siebie nagrywali) a od bodajże 2014r. ustawowo nakazano samorządom nagrywanie sesji.

   1. Że robiliście to z Grochem wyraźnie żeby Połoskowej zaszkodzić przy czyim wsparciu to wiadomo beka ,, w sposób który jest teraz powszechny -szlachetne hasła sie głosi ,że niby idealiści. , dostęp do informacji itd itp . Udało się tą demokrację rozwinąć może ?

    1. Mnie tam nikt nie wspierał. Pomysł nagrywania sesji nim wszedł na bloga zaproponowałem ówcześnie rządzącym czyli Nowej Jakości. Bez odzewu.

     Nie rozumiem zarzutu: “Że robiliście to z Grochem wyraźnie żeby Połoskowej zaszkodzić “. Czym zaszkodzić?

     1. Jaka ta pamięć licha ,wpierdalanie się na chama na zebranie na Woli zeby pokazać światu co ludzie “knuli” żeby kamieniołomu nie mieć to społecznikowstwo było (na zamówienie) . To tak dla publicznego dobra . Kolega chyba na tym wszystkim dobrze nie wyszedł . Terz można kit wciskać że razem nie działaliście

      1. Nagrywanie zebrań to nieco inna kwestia. Miałem satysfakcję, że wykorzystano (akurat wtedy opozycja) mój pomył względem sesji i rozszerzono go na zebrania, które zresztą też zdaje sią od 2014 r. zaczęto nagrywać z urzędu i do dziś to trwa.

       Co do obecności Krzysztofa na zebraniu to przecież nie było to jakieś spotkanie prywatne czy zamknięta impreza.

       • Koniecpolski on 4 lipca 2024 at 17:05

       Pamiętam to nieszczęsne zebranie. Średni chciał je utajniać. Policja wyprowadziła kamerzystę. Ja nie wiem czy aby nie można zaskarżyć do jakiś organizacji międzynarodowych o nieludzkie działanie względem kamerzysty.

       • no pięknie on 10 lipca 2024 at 14:11

       Ludzie chcą bronić swojego spokojnego życia , nie chcą nagrywania żeby druga strona nie dostawała informacji . Wpierdalać się tam na chama mógł tylko wysłannik drugiej strony. Bronienie tego jest również nieprzyzwoite. To taki wyjątek , nikt związany z naszą społecznością się tak podle nie powinien zachowywać.

       • Kamień na kamieniu on 10 lipca 2024 at 16:18

       Szkoda, że BK nie zrobił referendum w sprawie kamieniołomu. Zapewne większość mieszkańców gminy byłaby za.

 4. Gminny minister edukacji nie był na zakończeniu roku szkolnego, w niektórych szkołach .I na pożegnaniu personelu , osobom tym nie potrafił popatrzeć prosto w oczy czy przeprosić/ masakra i czyste chamstwo./

  1. Gminny minister edukacji powinien pokazać swoje świadectwo.

 5. RODZIC
  Ponure zakończenie roku szkolnego w szkołach w naszej gminie .

  1. A to czemu ponure??

 6. Wkrótce wybory sołtysów. Czy coś wiadomo na temat kandydatów? Kto startuje?

 7. Tak się robi atrakcje żeby przyciągać turystów. A nie jakieś złote meleksy https://gazetakrakowska.pl/nowe-kapielisko-pod-tarnowem-prawie-gotowe-to-moze-byc-hit-nadchodzacych-wakacji-w-szerzynach-powstaje-kompleks-rekreacyjny/ar/c7-18589169

 8. Widzę że będą procedowane jakieś zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Ryglice na lata 2024-2038. Ciekawie wygląda tabelka zaciągniętych i planowanych zobowiązań – do końca kadencji zadłużamy się, a następcy mają to spłacić, w myśl zasady “po nas choćby potop”.

  1. Ja chyba jednak tego nie czaję bo te liczby mają się nijak do tego co jest dalej, gdzie pisze że wynik budżetu jest deficytowy i po zmianach wynosi -4.7 miliona złotych. A czym są przychody?

   1. OK, już chyba wiem jak to czytać. Gmina będzie mieć dług 27.5 miliona na koniec roku a dochody roczne to 77 milionów (50 milionów po pomniejszeniu o dotacje i podobne). To chyba zgodnie z ustawowymi normami jest bezpieczny wynik. Przepraszam za sianie paniki – uczę się finansów 🙂

    1. Ogólnie popieram konfederację w kwestiach finansowo-społecznych , jestem zdania, że bogactwo społeczeństwa jest skutkiem pracy – i w tym wypadku nie ma miejsca na populizm i darowizny od państwa. Natomiast nie popieram konserwatywnych poglądów. Daleki jestem od podejścia Waszego do religii. Państwo powinno być rozdzielone od kościoła i nie powinno wspierać finansowo inne państwo w tym wypadku Watykan. Nie popieram takich “oszołomów” jak Braun. Religia to fikcja.

     1. Nasze podejście do finansowania Kościoła jest dosyć jasne – opowiadamy się za oddolnym rozproszonym finansowaniem przez wiernych, czyli tzw. taca. A co do religii to umysł ludzki jest bardzo plastyczny, gdyby ludzie przestali wierzyć w Boga to zaczęli by wierzyć we wróżki, pokemony albo święte krowy i szybko zatraciliby zdolność i motywację do wykonywania jakichkolwiek pożytecznych czynności.

       • Anonim on 6 czerwca 2024 at 08:58

       Dość specyficzne rozumowanie.

       • Anonim on 7 czerwca 2024 at 00:03

       Tylko jakoś tej wiary nie widać w społeczeństwie. Z Bogiem na ustach, kradną, obrzucają błotem, sieją nienawiść. Jakoś nie widzę różnicy pomiędzy wiarą w Boga a wróżki czy jakieś pokemony. Fikcja.

       • Anonim on 7 czerwca 2024 at 12:55

       Dość dziwne rozumowanie.

      1. Myślę że nie chciałby Pan/Pani żyć w społeczeństwie pozbawionym wiary katolickiej przez co najmniej dwa pokolenia.

       • Anonim on 12 czerwca 2024 at 22:02

       Poczekamy, zobaczymy. Proces laicyzacji społeczeństwa postępuje. Wniosek chyba jest jeden: społeczeństwo coraz mniej widzi Boga w tej “pseudo” katolickiej instytucji.

    2. Co tutaj taka cisza? Wszyscy przenieśli się na FB Karasiewicza?

     1. ktoś z tym tuzem intelektu z niemieckiej partii chce gadać , plebanowi antypolska i antykatolicka partia pasi ? to nie pleban nie pasi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)