Informacja

 

informacja

 

Trwa kampania, więc …

… pojawiają się komentarze stron sporu kampanijno-, a bardziej gminno-politycznego, które noszą w ocenie obu stron znamiona wzajemnego oczerniania się. Zarówno jedna ze stron tego sporu, jak i druga (była NJ i aktualna JEDNOŚĆ), interweniują do mnie o blokowanie komentarzy oczerniających (się wzajemnie).

Ponieważ zawsze przychylaliśmy się do prośby osób, które prosiły o usunięcie komentarzy, tak i teraz nie jest, i nie będzie inaczej.  Tak więc nie pozostaje mi chyba nic innego, jak konsultowanie z obiema stronami, co ma się ukazać, a co nie (żart). Osobiście mnie to trochę śmieszy, że ludzie polityki gminnej mają coś do ukrycia. Jak to mówią – prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

No cóż, jakby nie z mojej winy zostanie przyhamowana wolność wypowiedzi. Mam nadzieję, że na czas kampanii tylko.

Sugeruję obu stronom pisać po murach lub założyć bloga/forum (5 minut roboty), gdzie będą pojawiać się Wasze teksty, teksty nawzajem się … (szkoda słów).

Czy nie można prowadzić normalne, merytorycznej wymiany poglądów? Dlaczego kandydat Paweł Augustyn ani razu nie prosił o jakieś usunięcia, itd, itp. ?

 

                                                                                                                               Adam Zieliński

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/informacja-adnina-az/

25 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Odpowiedź na pytania zamieszczane na forum i nie tylko na forum o podziękowania mi za prowadzenie kampanii wyborczej w sieci dla PSL.

  Tak miałem telefony z podziękowaniami. Między innymi telefonował Pan Roman Gabryel, nasza jedynka na liście.

 2. Dziękuję (mam nadzieję, że nie przedwcześnie) za zaprzestanie komentowania nie mającego nic wspólnego z kształtowaniem zdroworozsądkowej współpracy wszystkich środowisk. Współpracy teraz, jak i po wyborach.

  Trwa kampania, więc … tym bardziej potrzebny rozsądek. Mamy wszyscy do dyspozycji możliwość obejrzenia i odsłuchania dwóch debat kandydatów na burmistrza. Zapewne będą kolejne kampanijne niespodzianki. Skupmy się na tym.

  1. Same debaty przynajmniej w moim odczuciu nie wnoszą nic nowego- duzo mozna mówić, ale liczą sie czyny. Ciężko oceniać Pawła, ponieważ dotychczas nie sprawował takiego stanowiska. Karasiewicz był od zawsze. W moim przekonaniu ostatnie 4 lata pokazały, ze mimo iz nawet jakiś pomysł na gmine jest to z wykonaniem może być różnie.
   Jeżeli pozwolimy sobie na zmarnowanie najbliższych 4 lat to nie wiem co zostanie z naszej gminy.

 3. Prawie modliłam się by pewien kandydat i radny (nie wymienię jego nazwiska, by ten nie gnębił Redakcji) nie wszedł do rady. Udało się. Jego rolę widzę teraz, że pilnuje z pozycji mieszkańca pracę nowego samorządu. A za 4 lata, kto wie czy nie combeck .

  1. wpisy jak wyżej są mile widziane i IP nie zabezpieczane ,hahahaha

  2. Ale ten pewien kandydat i radny wiedział ze nie wejdzie do rady, ale i tak startował. Teraz udziela porad.

  • anonim on 20 listopada 2014 at 14:51
  • Odpowiedz

  Nie rozumiem dlaczego na blogu nie pojawiaja sie komentarze obrazajace BK a tylko PA . Wedlug mnie jesli ktos prowadzi bloga powinien zachowac neutralnosc . Skopiowalem sobie kokentarz w ktorym wypisane sa wszystkie nieprawidlowosci w gminie za rzadow BK dlaczego pan Bernard sie tego boi ? Pewnie ten komentarz tez nie zostanie opublikowany

 4. Panie Adamie czy mógłby Pan wyjaśnić o co Panu chodzi bo ta wypowiedź jest mało zrozumiała, o co chodzi (była NJ teraz Jedność) czytam to kilka razy i nie mogę zrozumieć co Pan chciał w poście powiedzieć? może bez emocji i pisaniu o murach na spokojnie napisze o co cjodzi

  1. Chodzi o spór jaki trwa od lat pomiędzy dwoma obozami. Jeden obóz, to była już NJ a drugi to JEDNOŚĆ. Tak, to prawda, tekst powstał pod wpływem emocji.

   Spory są potrzebne, ale gdy stają się chroniczne, są nie do wytrzymania. Tekstem chciałem przekazać – STOP – bezsensownemu i permanentnemu krytykowaniu się na poziomie personalnym. Uczestnicząc od kilku lat w życiu publicznym naszej gminy (co prawda bez mandatu) zorientowałem się, że obie strony stać na merytoryczne spory. Być może spory merytoryczne są trudniejsze, niż spory na poziomie personalnych wzajemnych ataków. Jednak warto wybierać trudniejszą drogę w walce politycznej.

  • Anonim on 20 listopada 2014 at 11:48
  • Odpowiedz

  Głosuje na Pawła

   • między młotem a kowadłem on 20 listopada 2014 at 21:07
   • Odpowiedz

   aha

   • anonim on 20 listopada 2014 at 21:15
   • Odpowiedz

   Ja też glosuję na Pawła.

 5. niewygodnych pytań , to pewnie zdjęcia z pielgrzymki będą , ponawiam prośbę o kopię wyroku uniewinniającego byłego ,taka jawność dodatkowo przecież chyba jego sukces nie powinien być tajemnicą

  • Anonim on 19 listopada 2014 at 23:14
  • Odpowiedz

  Czy ty startowałeś do rady powiatu,a teraz namawiasz do pisania po murach, zastanów się zanim coś głupiego napiszesz

   • widzę ciemność on 20 listopada 2014 at 07:26
   • Odpowiedz

   To ty się naucz czytać ze zrozumieniem a jak pod deklem za mało i nie potrafisz przeanalizować prostego tekstu to oszczędź sobie i innym takich bzdurnych komentarzy

  1. Są mury do takich celów przeznaczone. Dobre pytanie AZ na końcu tekstu. Może dlatego, że nie łapówkarz, intrygant, itp, i czynów swoich się nie wstydzi, nie prosi o usuwanie gdy coś ktoś napisze.

 6. nam Platforma zorganizowała wybory podejrzanie to wygląda ,

 7. Czy gdzieś są podane wyniki oddanych głosow na poszczegolnych kandydatow na radnych we wszystkich wsiach tak jak na burmistrzów?

   • też dzięki on 19 listopada 2014 at 20:53
   • Odpowiedz

   Pawłowi Augustynowi tam kamieniołomu nie ma ,:) szacunek za to mu się należy , czas próby i nie zdradził 🙂

   1. Nowy włodarz może w tej gminie coś zmienić.
    Panu Bernardowi już dziękujemy. Paweł jesteśmy z tobą .

  • Anonim on 19 listopada 2014 at 19:38
  • Odpowiedz

  Zamieszczam link który ktoś tu przedtem zamieścił, ale jak zauważyłem został on bardzo szybko usunięty z tego bloga z przez moderatora. Miłej lektury:

  http://wybory-ryglice-2010-suplement.bloog.pl/id,328154054,title,List-z-Ryglic,index.html?_ticrsn=3&smoybbtticaid=613d54

  • Anonim on 19 listopada 2014 at 18:54
  • Odpowiedz

  Tylko kto i na jakich warunkach ma decydować co jest oszczerstwem, a co nie? Tym sposobem każdy nieprzychylny komentarz można uznać za oszczerstwo. To chore.

  1. Ja akurat to rozumiem, jest specyficzny czas kampanii, ale widać mają za uszami aż grubo skoro takie naciski. Puszczają im nerwy

  • Anonim on 19 listopada 2014 at 18:24
  • Odpowiedz

  Wcześniej można było obrażać i oczerniać innych kontrkandydatów, a teraz cenzura jakaś? Prawda szybko wyszła na jaw. Zmieniam zdanie, głosuję na Pawła.

   • Anonim on 19 listopada 2014 at 21:52
   • Odpowiedz

   Przedtem przede wszystkim wszyscy jak jeden oczerniali Karasiewicza i nikt z jego strony nie protestował. Teraz ze zdwojoną siłą robią to samo. Admin podał zasady publikowania i musi się ich trzymać.Trzeba było go nie straszyć sądami. Plujecie i zioniecie nienawiścią do jednego człowieka, z którym przegraliście I turę wyborów. Oby ta nienawiść nie obróciła się przeciwko wam, jak w Zalasowej przeciwko Władkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)