Informacja o nagrodach

Jak Państwu wiadomo, w dniu 7 lutego 2021 r. w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej gminy Ryglice zwróciłem się do Burmistrza Ryglic z kilkoma pytaniami.

Wczoraj z zachowaniem wynikającego z zapisów art. 13. ust. 1 ustawy terminu otrzymałem w przedmiocie wniosku podpisaną przez Burmistrza Ryglic Pan Pawła Augustyna odpowiedź

Link do źródła. https://lepszeryglice.cba.pl/wp-content/uploads/2021/02/Odpowiedz-19.02.pdf

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/informacja-o-nagrodach/

60 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Znów po pijaku dał głos. Alkoteksty wspaniałe po ^ zbóju ^

  • Niewiadomski on 21 lutego 2021 at 23:26
  • Odpowiedz

  Dość wazeliny i owijania w bawełnę z Chin. Oznajmiam że startuje na burmiszcza w wyborach za rok. Dość tej chołoty i niekąpetęcji.. Mam juz program dopracowany. Będzie tanio, zniosę podatki, nie dam premi nikomu i będą drogi pod każdy dom. Kocham was wszystkich drodzy ludzie. Wiecie że mnie można zaufać bo cała prawda całą dobę u mnie. Mam wykształcenie, fach i układy tu i uwdzie. A Zieliński bedzie sekretarzem. Nieśmiejcie się z niego bo chłop ma gadane i bloguje na całą Polskę. Nawet u mnie w Norwegii jest ceniony. Krzysiek gadał mi że norweżki z iraku piszczą jak czytajo. Chyba nikt nie powie że to zły plan że kandyduje. W końcu knur Major ma chyba k… coś do powiedzenia.

   • Adam Admin on 21 lutego 2021 at 23:34
   • Odpowiedz

   Dziękuję za propozycję ale mam dobrze płatną pracę. Ale jestem do dyspozycji. Cenię ludzi z klasą.

   • Iga z Londynu on 21 lutego 2021 at 23:50
   • Odpowiedz

   Burmistrza przynajmniej znam. O tyle o ile, głosowałem i jest burmistrzem. A ten koziej d.., trąbka Niewiadomski to kto to? Ma jakies przynajmniej imię czy to zwykła szmata?

   1. byłego ,coś mu zawdzięcza , ,no i poimprezowali nie raz do zarzygania, To łączy inteligencję zalasowską .Taki sznyt wielkiego świata. Choć czasem kulturą bije jakiś starzyk co 4 klasy zrobił.

  • Władek O on 21 lutego 2021 at 20:36
  • Odpowiedz

  Panie Niewiadomski. Tłukłeś się o tych premiach i co? I nic nie uzyskałeś. Podpowiem: jest takie miejsce gdzie się powinieneś wybrać i może się panu uda dokonać wreszcie czegoś dla dla dobra wspólnego i ku pożytkowi społecznemu. Zrób pan “lot nad kukułczym gniazdem” i zbawiaj świat. Pod Dębicą, w Straszęcinie będzie się świetnie współpracowało z pacjentami.
  Nie wstydź się i jedź tam. My to zrozumiemy i ze swej strony obiecujemy nagich przyodziać, zbłąkanych odwiedzać i przywozić paczki żywnościowe.

  1. OLEWKA nie podszywaj się pod innych. Aaa i jest WIELKI POST ogranicz trunki.

 2. ŚREDNI cofnął nas w rozwoju o 10 lat.
  Brak jakichkolwiek sensownych inwestycji w tej kadencji (2 przedszkole w Ryglicach to żart, zwlaszcza kiedy całe skrzydło szkoly jest puste).
  Powrót szkol pod gmine w Woli I Joninach kiedy wszyscy robią odwrotnie zeby oszczędzać na wklad własny pod nowe programy UE.
  Brak projektow dla nastepcòw.
  Kompletny brak kompetencji .
  Przyjmowanie do pracy znajmomych kròlika.
  To jest stracona dekada!

   • Mariolka z Cikago on 21 lutego 2021 at 23:38
   • Odpowiedz

   Rozumiem że 10 lat temu rządził średniak? Tak bystrzaku? no to już wiemy wszystko.

   1. Przewidywanie to nie jest Twoja najmocniejsza strona.

    Mamy w plecy całą tą kadencję czyli 5 lat plus kolejną 5 lat ,
    ponieważ nadrabianie zaległości finansowych tyle potrwa
    a przygotowanie nowych projektów to co najmniej 2-3 lata

 3. Średni musi odejść !
  Mówimy o tym głośno w.domu , w kościele ( najlepiej razem z Frankiem), w sklepie, a jak trzeba to wyjdziemy na ulice.

  1. znać jak będziesz wychodził ,kamerkę włączę

  2. Dobra, dobra to jest takie Twoje słodkie piepszenie i czy na nic więcej Cię nie może stać ?? Gdzie Burmistrz ma odejść i czemu no i po co ???
   Jak będziesz wychodził na ulice to też podjade i zobacze jaki jesteś kozak bo mam nieodparte wrażenie że na tym haśle zakończysz bo sam wiesz czego Ci brakuje 😉 😉

  3. Daj znać jak będziesz wychodził pójdziemy razem

   1. jasne ale ja czekam na organizatora tej “wyprawy” to On decyduje

   • Król Maciuś ósmy on 21 lutego 2021 at 23:39
   • Odpowiedz

   Ulicznice na ulice? Owszem.

 4. Taki głos w dyskusji, gdy o jawność chodzi.

  Może dałoby się, aby na BiP publikować wyciągi bankowe z konta czy też kont bankowych gminy? Nie sprawdzałem, jak to wygląda z formalnoprawnego punktu widzenia. Może ktoś napisze.

  Przy okazji taka informacja dla Was.

  Została przywrócona możliwość oceniania komentarzy i postów. Kilka dni temu padł zarzut, że kiedyś, gdy było możliwe ocenianie coś zrobiłem i możliwość oceniania znikła, bo nie korzystnie ocenialiście. 🙂 Więc tak: nie ja wtedy byłem administratorem bloga a dwa, zorientowałem się w temacie i funkcja głosowania była wtedy na okresie testów. Po tym okresie była płatna i z tego powodu zrezygnowano. Dziś też jest płatna po pewnym okresie. Jeżeli będziecie z niej korzystać to zostanie.

  1. wyciągi to byłby konkret

   1. To jest pewno z 500-1000 wyciągów miesięcznie.

 5. Panie Niewiadomski, fajnie że dociekasz na co pieniądz publiczny trafia. Szkoda że nie potrudziłeś się parę lat temu. Ale widocznie teraz masz swój biznes i biznes plan. Opowiedz coś o tym, jak działasz non profit i bez łapówek. Otwórz się trolu z Zalasowej jakim pałasz sercem sprawiedliwości a jak to było wcześniej. Wyglądało to różnie. No nie?

   • Niewiadomski on 20 lutego 2021 at 23:33
   • Odpowiedz

   Kaśka, nie biorę kasy za swoje wpisy. Nie obrażaj się. Adam daje mi za darmo i to daje mi dużo satysfakcji. A jak ktoś zapłaci to jeszcze lepiej – będę zobowiązany podwojnie. Mam dwie drogi dla zaspokojenia potrzeb ludu.

  1. Miejscowość pochodzenia KN trafnie określona . Taki on obiektywny jak Jakościomierz .Tamten się nie krył co mimo wszystko trzeba mu uznać na plus.

  2. Kasiu, bardzo się cieszę, że doceniasz to, że pytam o to na co idą pieniądze w naszej gminie.

   Mówisz o jakim planie? Opowiedz coś o tym, chętnie poczytamy.

   O to, jak to wcześniej wyglądało, pytałem kilkakrotnie i w zdecydowanej większości przypadków pan burmistrz nie odpowiedział, zasłaniając się “prawem”?
   Widać nie zrozumiał, że udziela odpowiedzi nie jakiemuś niewiadomskiemu, ale mieszkańcom.
   Tym samym mieszkańcom, którym obiecywał przejrzystość i uczciwość.
   Był też przypadek (co zresztą jest to opisane), że za udzielenie odpowiedzi o tym, jak było, pan burmistrz chciał kilkaset złotych zapłaty.

   Tak sobie myślę, że teraz jak nic się w gminie nie dzieje, bo nie ma żadnych inwestycji, znajdzie się ktoś, kto bezpłatnie w czasie pracy przygotuje mieszkańcom tą odpowiedz?
   Zadam te pytania ponownie i przekonamy się, komu zależy na ujawnieniu, jak było.
   Zamierzam też zapytać o wydatki opłacane służbowymi kartami płatniczymi i koszty użytkowania służbowych telefonów komórkowych z rozbiciem na poszczególne numery.

    • koniecznie on 21 lutego 2021 at 16:39
    • Odpowiedz

    Koniecznie te pytania należy rozszerzyć na szkoły i inne jednostki podległe !!!

   1. Panie Niewiadomski proszę spytać ile szczotek,mopów i worków na śmieci zużywa się w gminie oczywiście z rozbiciem na Panie sprzątające a worki z rozbiciem na pokoje urzędnicze wtedy będziemy wiedzieli kto jak pracuje a może tylko pierdzi w stołek porównamy z premiami

    1. Panie burmistrzu totalnie się pan nie sprawdza skoro jakiś niewiadomski, jest w stanie wpływać na pana decyzje. Szkoda, że nie słuchał pan, jak pisałem, że ponowne przejęcie szkół to bardzo kosztowny pomysł.

     1. Burmistrz ci się śni po nocach😂 masz jakieś kompleksy czy co ? Jakieś zatargi z piaskownicy 😜😜

     2. Może to jakaś niespełniona miłość

 6. To wszystko co tu robimy nic nie znaczy jesli dalej tacy ludzie jak Paweł Augustyn będą mieli czelność mówić ze nas reprezentują i proszą o glos.
  Demokracja to Mądrość ludowa! Wiemy kiedy zasiać pole, jak zainwestować pieniądze, co powiedzieć przyjacielowi w rozpaczy, a nie potrafimy rozpoznać ludzi ,którzy chcą nas oszukać.
  Brak przewidywania to głupota, ktora nie pozostała bez kary. Co więcej kara dosiegnie tez kolejnych włodarzy bo skala dewastacji jest nieodwracalna tak szybko, a lizanie ran potrwa.
  Trzeba czasem sięgnąć dna zeby otrzeźwieć! Mowmy o tym naszym znajomym i bliskim, niech sprzeciw rośnie w imie elementarnego rozsądku i lepszego jutra.

  1. Najważniejsze że nastąpiła zmiana ,platforma to cyniczne zło było i jest . Jak Połoskowa doszła do władzy to sie nagle znalazł demokrata jakościomierz . Historia sie powtarza .

   1. A przed jakościomierzem był demokrata strażak.

 7. Panie Niewiadomski – czy jesteśmy w stanie wyliczyć i porównać koszty funkcjonowania szkół w Joninach i Woli???? Oczywiście chodzi o różnicę po przejęciu. Ciekawi mnie czy jest to kwota, którą przedstawiali radni z burmistrzem. Z tego co pamiętam padały kwoty (ale mogę się mylić).

  1. Możemy o to zapytać w drodze dostępu do informacji publicznej

   1. Nie trzeba o nic pytać. To jest na BIP.
    Dzis te szkoly kosztuja odpowiednio 1.6 mln i 1.5 mln. Wzrost wyniosl 50 %.
    Jesteśmy w plecy co roku 1.5 mln zł.
    Ta decyzja sredniego kosztuje nas 7.5 mln zł w tej kadencji.

    1. Czy to oznacza że ta kwota to wypłaty nauczycieli w tych szkołach. Wyjaśnicie?

 8. Nikt nie szuka sensacji. Było pytanie jest odpowiedź. Przynajmniej osoby, którym się wydaje że “zarządzają” tym “przybytkiem” mają świadomość że ktoś ich kontroluje i może zadawać niewygodne pytania. Nie róbcie sensacji!!! A tak z czystej ciekawości jestem ciekawy jaka jest pensja “niedoszłych” radnych, którzy zostali zatrudnieni po dojściu do władzy tak wspaniałego “wodza”.

  1. Pensje bardzo dobre jak na początek.

  2. Oczywiście, że nikt nie szuka sensacji, choć wszyscy tak to odbierają, ale sensacja jednak jest.

   Otóż za brak nagród dla pracowników, mimo że w gminnej kasie widać dno pan burmistrz Augustyn obwinił nie siebie, nie covid19, ale niewiadomskiego.

   Bardzo sprytnie panie Pawle.

   Pan jest taki hojny, – dawałby, mimo że gmina groszem nie śmierdzi, gdyby nie patrzono panu na ręce?

   Czy może jest to zrzucanie odpowiedzialności na kogoś innego, bo czym te nagrody umotywować jak się nic znaczącego nie zrobiło?

   Reklamował się pan jako dobry menadżer, a okazuje się, że po 2 latach gospodarowania dobił pan już niemal do dna i nie ma nawet na nagrody dla kilku wyróżniających się urzędników?

   Proszę powiedzieć swoim pracownikom prawdę, choć oni są jej bardziej świadomi niż pan.

   To pańska nieudolność w zarządzaniu jest powodem, że nie ma żadnych wyników, którymi mógłby pan umotywować nagrody.

   Stare porzekadło głosi, że tak koń chodzi, jak furman pogania.

   1. 😂😂😂 jak się okazało ze nie ma nagród to w drugą stronę. Kto by pomyślał niewiadomski obrońca urzędników. Tyle co pisał ze urzędnicy w covidzie nic nie robią siedzą w urzędzie nie obsługują a teraz współczuje im ze nagród nie ma 😂😂😂 schizofrenia urojeniowo prześladowcza. Jaka odpowiedz urzędu by nie była i tak będzie zle dla tej persony.

 9. I nie ma po kim jeździć ale przykro szukamy następnego tematu może uda się komuś dowalić i uprzykrzyć zycie

  1. Oczywiście że trzeba szukać cały czas. Ustawodawca dał możliwość zadawania pytań więc róbmy to. Nic złego w tym nie widzą ludzie normalni.

   1. Trzeba zadawać pytania i cały czas patrzyć władzy na ręce. Trzeba rozliczać z każdej złotówki, przecież to publiczne pieniądze.

    1. Tylko że poprzednikiem zalatuje brzydko.

     1. Zalatuje ?? ubierz maskę bo jeszcze mandat zapłacisz. Wy dalej z obsesją a chłop nawet pewno nie czyta tego bloga bo ma to w nosie.

      PS wyrzuciło mnie i nie jestem zalogowany z znając życie Adam śpi.

       • ? on 21 lutego 2021 at 20:10

       a co mnie obchodzi czy czyta czy nie czyta ,piszę co uważam

 10. Ja chcę pracować w urzędzie. Czy są jakieś nabory?

  1. No i nie nawalili a już niektórzy myśleli że będzie sensacja i będą się wozić po ludziach

   1. Podane wysokosci nagród w 2020 roku nie są wiarygodne. Nagrody były o wiele, wiele wyższe.

    1. A skąd wiesz dostales

     1. Tak, dostałem na koniec roku.

     2. I nawet podwyżkę niemałą otrzymałem.

    2. Jeżeli były wyższe to i tak nic nikt nie zrobi . Takie piepszenie kotka , pewnie z ukrytymi intencjami .

  2. Przyjęta pani od marca na dzienniku po średnim wyksz. Na umowę ….i 3 osoby na staż w podatkach na zastępstwie pani po średnim też siedzi tak mówią na rynku😁

   1. A jakieś konkursy były?

    1. Jakie konkursy?? gdyby były rozpisane konkursy to żadna miernota średniego by się do urzędu ani jednestoek nie dostała.
     Na sekretarza też nie ma ogłoszonego jeszcze konkursu, a średniu już chodzi i się chwali że to tylko fomalność na ostatnią chwilę bo on to już ma świetnego kandydata.
     hahahah pewnie tak świetny jak wszyscy, których do tej pory musiał pozatrudniać

     1. Do duszy z takimi przepisami , że se można do administracji bez konkursu .

     2. Konkursy zapewne są bo tego wymagają przepisy. Tylko kto wersyfikuje czy spośród np. pięciu osób przystępujących do konkursu osoba, która go wygrała, faktycznie spełnia wymagania tego konkursu? Powiedzą, że konkurs wygrał kandydat nr 4 bo był najlepszy i już jest konkurs rozstrzygnięty.

       • Anonim on 7 marca 2021 at 16:29

       Jeśli był rozpisany konkurs to i rozstrzygnięcie jest. Na biuletynie nie widze lub szukać nie umie

     3. Znów kombinacja z przyjęciami do pracy w urzędzie? Sredni juz ma kandydata na miejsce sekretarza. A gdzie konkurs? Czy tak też będą wyglądać konkursy na dyrektorów szkół. Oj zawiadomi się odpowiednie organy.!!!!

       • Anonim on 8 marca 2021 at 11:36

       W hierarchii kościelnej nie ma konkursów tylko są nominacje.
       Wiadomo kto za tym stoi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)