Kandydaci PSL

Lista kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do Rady Powiatu Tarnowskiego           w okręgu wyborczym nr 8. Kandydaci kandydują z gminy Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny.

OFICJALNA LISTA KANDYDATÓW  (cały powiat)

Informacja. Każdy komitet i każda partia polityczna ma możliwość na tym blogu opublikować swoje listy kandydatów w naszej gminie i w naszym okręgu wyborczym do powiatu a także do województwa.  Można również przedstawiać krótkie prezentacje kandydatów.  az

 

Kopia (10) psl Kopia (7) psl PSL Gabryel Ulotka AM

P1160849

Plakat wantuch(1) go-down Plakat Pani Agnieszki w formacie pdf.     plakat_A.Rapala-Pawlus

 

INFORMACJA O KANDYDATACH

 

Adam ZIELIŃSKI

41 lat. Rygliczanin. Mgr  politologii, specjalizacja:  „Administracja samorządowa i praca socjalna”, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Pracuję w belgijskiej firmie Beltima – Green House (zielony dom) z siedzibą w Tarnowie – produkcja mebli ogrodowych dla klientów głównie z Belgii, Luksemburga, Holandii, Francji. Strona firmy beltima.be

Działalność społeczna.

Zainicjowanie oraz wprowadzanie (wraz z kolegą) w naszej gminie nowej formy prezentacji  i kontroli pracy samorządu poprzez m.in rejestrację i upublicznianie w Internecie nagrań wideo obrad rady miejskiej oraz zebrań sołeckich. Administrowanie bloga społecznościowego lepszeryglice.cba.pl Współpraca z samorządem, kierownictwem gminy oraz innymi organizacjami na terenie Gminy Ryglice i nie tylko. W Radzie Powiatu zamierzam wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę oraz doświadczenie w zakresie działalności około-samorządowej.

Twierdzę, że wcale nie trzeba być radnym, sołtysem, burmistrzem, by skutecznie, a czasem nawet o wiele skuteczniej, niż by się miało publiczne funkcje, zmieniać otoczenie na lepsze, zrobić cos sensownego dla publicznego dobra. Wielu uważa, że nagrania obrad rady spowodowały duży postęp i skok w rozwoju naszej gminy i że należy to kontynuować. Było i jest także wielu przeciwników tej formy kontroli i informowania społeczeństwa o pracy samorządu. Będąc radnym, będzie mi o wiele łatwiej kontynuować to działanie. Gdy chodzi o program wyborczy, to jako kandydat PSL w pełni popieram postulaty programowe tej partii w odniesieniu do planów względem Powiatu Tarnowskiego. Wkrótce przedstawimy program. Więcej informacji o mnie na stronie lepszejutroryglic.pl Strona będzie uaktualniona.

Zachęcam także do udziału w wyborach i oddania ważnego głosu. Akt głosowania to w demokracji najważniejsze wydarzenie (wybory to święto demokracji). To jedyny moment, kiedy każdy obywatel otrzymuje do ręki kartę wyborczą, jego narzędzie do (u)kształtowania przyszłości naszej gminy, regionu i kraju.   Zapraszam jeszcze  TUTAJ   az.

 

Andrzej MARCINEK

Mam 56 lat. Jestem żonaty – żona ma na imię Stanisława. Mamy trzy córki. Z wykształcenia jestem rolnikiem. Od ponad trzydziestu lat prowadzę gospodarstwo rolne i wiem z jakimi problemami borykają się dziś rolnicy. Jako rolnik w roku 1996 założyłem pierwsze stowarzyszenie w Gminie Ryglice o nazwie Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej, którego jestem prezesem. Zadaniem Stowarzyszenia jest wspólne zaopatrzenie w środki dla rolnictwa jak i wspólna sprzedaż wyprodukowanego produktu.

Prowadząc specjalistyczne gospodarstwo rolne trzykrotnie zostałem wyróżniony w konkursie “Rolnik Farmer Roku” pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa, a także zostałem czterokrotnie wyróżniony w konkursie powiatowym ” Bezpieczne gospodarstwo” w tym raz przechodząc do eliminacji wojewódzkich, gdzie również otrzymałem wyróżnienie.

Swoją działalność w samorządzie gminnym rozpocząłem od roku 1996 jako członek spoza rady, następnie jako radny gminy Ryglice aż do chwili obecnej, jak również byłem członkiem Izby Rolniczej pierwszej kadencji. W latach 2007-2011 sprawowałem funkcje sołtysa wsi Lubcza.

Kandydując do Rady Powiatu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, będę się domagać wspierania polskiego rolnictwa poprzez walkę z nieuczciwą konkurencją, z jaką przyszło nam się zmierzyć w trudnych dla nas czasach, związaną z napływem tanich produktów rolnych           z krajów zachodu. Nasze rolnictwo to zdrowa żywność, dlatego będę zabiegał o promocję dla produkcji polskiej żywności, co przyczyni się dla pozyskania lepszego zbytu jak i lepszej opłacalności gospodarstw rolnych polskiego rolnictwa. Szczególna uwagę będę również zwracał na bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych poprzez rozwój infrastruktury w drogownictwie m.in. budowę chodników przy drogach powiatowych dla bezpieczeństwa poruszania się pieszych oraz rozbudowę dróg powiatowych na miarę XXI wieku.

 

Renata GÓRKA

46 lat. Mieszkanka Szerzyn. Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Od 2001 r. pracuje w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach.

Współautorka publikacji: „Gmina Szerzyny”,  „Kapliczki, figurki, krzyże Szerzyn i Swoszowej”, „Z tradycją w przyszłość – Dziedzictwo kulturowe gminy Szerzyny”, „Z tradycją przez wieś”.

Od kilkudziesięciu lat współpracuje z ochotniczymi strażami pożarnymi, stowarzyszeniami, klubami sportowymi, placówkami oświatowymi i kulturalnymi na terenie powiatu. Zajmuje się krzewieniem i rozwojem działań kulturalnych w małych miejscowościach.

Przez wiele lat prowadziła zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą mające na celu rozwijanie ich zainteresowań, pasji i zdolności.

Spotyka się z mieszkańcami miejscowości naszych gmin, by korzystać z ich wiedzy i doświadczenia na temat dawnego życia na wsi. Dokumentuje zwyczaje i tradycje wsi polskiej, by to co wartościowe nie odeszło w zapomnienie, w myśl słów błogosławionego Jana Pawła II:

 „Pozostańcie wierni tradycjom waszych przodków. Oni, podnosząc wzrok znad ziemi, ogarniali nim horyzont, gdzie niebo łączy się z ziemią, do nieba zanosili modlitwę o urodzaj, o ziarno dla siewcy i ziarno dla chleba. Oni w imię Boże rozpoczynali każdy dzień i każdą swoją pracę, i z Bogiem swoje rolnicze dzieło kończyli. Pozostańcie wierni tej prastarej tradycji!”.

Będąc w Radzie Powiatu chciałaby zajmować się tworzeniem dogodnych warunków rozwoju talentów i zainteresowań dzieci oraz młodzieży z wiejskich miejscowości.

 

Agnieszka RĄPAŁA – PAWLUŚ

35 lat, zamieszkała w Czermnej, mężatka, dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe administracyjne w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, studia podyplomowe na Wydziale Rolnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie  w zakresie rolnictwa i funduszy Unii Europejskiej. Zatrudniona w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego na stanowisku doradca ds. rozwoju obszarów wiejskich na terenie Gminy Szerzyny. Aktywnie wspiera rolników w pozyskiwaniu dopłat bezpośrednich do gruntów rolnych,  oraz informuje o możliwościach wykorzystania Funduszy Unijnych, a także prowadzi działalność szkoleniową i doradztwo na temat wymogów, jakie Unia Europejska stawia przed polskimi rolnikami.

Mój program wyborczy to:

Efektywne wykorzystanie Funduszy Unijnych w nowej perspektywie finansowej na lata 2014 -2020 dla wspierania rolnictwa i przedsiębiorczości na terenie naszego powiatu oraz tworzenia pozarolniczych miejsc pracy na wsi.

Rozwój systemu sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych i promowanie żywności produkowanej na terenie powiatu jako zdrowej i ekologicznej.

Promocja terenów powiatu, a zwłaszcza Gminy Szerzyny, Ryglice i Rzepiennik Strzyżewski jako miejsca atrakcyjnego turystycznie.

Poprawa oraz należyte utrzymanie i bieżące naprawy dróg powiatowych.

Budowa nowych chodników oraz oświetlenia a także ścieżek rowerowych.

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe poprzez regulację kolejnych odcinków rzek oraz ich bieżąca konserwacja i naprawa.

Transport publiczny do wszystkich miejscowości naszego powiatu.

 

Krystyna KALICIŃSKA-LISZKA

Bezpartyjna. Wykształcenie wyższe, zawód nauczyciel, 32 lata pracy w zawodzie. W latach 1999- 2006 Dyrektor Gimnazjum w Lubczy. Obecnie wicedyrektor Zespołu Szkół w Lubczy. Moje wartości to godność każdego człowieka, praca, konkrety, prawo.

 

Wkrótce krótkie prezentacje pozostałych kandydatów.

Elżbieta LIPENSKA


 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/kandydaci-psl/

112 Komentarzy

Skip to comment form

  • Trwa kampania, więc ... on 13 listopada 2014 at 05:54
  • Odpowiedz

  http://zapodaj.net/03eb71c727c40.jpg.html

  • Trwa kampania, on 12 listopada 2014 at 21:54
  • Odpowiedz

  więc …

  http://zapodaj.net/03eb71c727c40.jpg.html

 1. Koleiny kandydat PSL zamieścił na blogu krótki teks o sobie. Pani Krystyna KALICIŃSKA-LISZKA z Lubczy. Miejsce nr 7. az

  • Z Tuchowa on 8 listopada 2014 at 22:07
  • Odpowiedz

  Interesujące co się tyczy w tych wyborach w Waszym okręgu. Interesujący skład osób, chyba najkonkretniejszy z wszystkich ugrupowań. Ludowiec z Tuchowa.

  1. Widzisz Paweł jak PSL pracuje. Byłbyś dziś wysoko, gdyby nie Twoje zmiany ustawiczne. Siepiesz się jak młokos w kampaniach. Ale, walcz, walcz.

 2. Kolejny kandydat z listy PSL nadesłał swój plakat wyborczy. Proszę się zapoznać z wizerunkiem Pana Krzysztofa Wantucha z Gminy Rzepiennik Strzyżewski.

  Czekamy na materiał od Pani v-ce dyr szkoły w Lubczy, Pani dr z Rzepiennika Strzyżewskiego oraz od Pani dyr Gminnego Ośrodka Kultury w Szerzynach. : ) az

 3. Bardzo proszę o zapoznanie się z kolejnym kandydatem na radnego Panią Agnieszką Rąpała – Pawluś, miejscowość Czermna gmina Szerzyny. Nr 8 na liście PSL. Pani Agnieszka napisała kilka słów o sobie i przedstawia program wyborczy. Wieczorem zamieszczę plakat wyborczy naszej kandydatki.

  Czekam na kolejne przedstawianie się naszych kandydatów, czy to w formie ulotek/plakatów umieszczonych w sieci, czy napisaniu czegoś o sobie. PSL ma szansę uzyskać niezły wynik w naszym okręgu. Trzeba mobilizacji większej. az

  • kacza mać on 6 listopada 2014 at 20:59
  • Odpowiedz

  Gdyby PSL kopnęło w dupsko Platformermersów, najlepiej od zaraz . od razu lepszy oddech dla Polski

  1. Zapomniales o SLD ktore nie wejdzie w koalicje z PIS

 4. Bardzo proszę o zapoznanie się poprzez ulotkę wyborczą z kolejnym kandydatem na radnego Panem Andrzejem Marcinkiem z Lubczy. Nr 2 na liście PSL.

  Czekam na kolejne przedstawianie się naszych kandydatów czy to w formie ulotek/plakatów umieszczonych w sieci, czy napisaniu czegoś o sobie. PSL ma szansę uzyskać niezły wynik w naszym okręgu. Trzeba mobilizacji większej. az

 5. A od Janusza startują same kobiety. Zobaczcie:

  1. Spot doskonały. No ciekawe jak tym razem wypadną.

    • Życzliwy on 2 listopada 2014 at 21:51
    • Odpowiedz

    tak należy trzymać

  2. Z Ryglic i okolic też startują kandydaci Nowej Prawicy do sejmiku i powiatu,
   Jakoś cicho o nich????

   1. Mogą się tu ogłosić

  • By żyło się lepiej on 2 listopada 2014 at 15:49
  • Odpowiedz

  http://zapodaj.net/1de9e382cdf26.jpg.html

 6. Gdzie banery PSL-u?

  1. zielone to mućka zjadła

  • Proszę Państwa on 29 października 2014 at 17:07
  • Odpowiedz

  Zieleń uspokaja.

   • chodzi on 29 października 2014 at 17:20
   • Odpowiedz

   ci chyba o dolary 🙂

    • $$$$$$$$$$$$$$$$$ on 29 października 2014 at 17:26
    • Odpowiedz

    hhehehe
    jesss , dużo. dużo dolars

     • no on 29 października 2014 at 17:48
     • Odpowiedz

     i nie mylić z pewną obrotowo nomenklaturową partyjką
     In God we Trust

 7. Bardzo proszę o zapoznanie się poprzez ulotkę wyborczą z kandydatem PSL Panem Romanem Gabryelem z Ołpin. Nr 1 na liście. az

  • Z dolin on 25 października 2014 at 17:07
  • Odpowiedz

  PSL jako największa partia polityczna w Polsce w świetle poprzednich i ostatnich zdarzeń z udziałem Marszałka Sejmu, winna w trybie natychmiastowym opuścić koalicję i przyczynić się do upadku szkodliwego rządu. Na dołach partii jest już od dawna takie oczekiwanie.

   • Anonim on 25 października 2014 at 17:50
   • Odpowiedz

   Zwłaszcza po wypowiedzi Sawickiego, że rolnicy to frajerzy. Sawicki to chyba z PSL

   • Anonim on 25 października 2014 at 23:41
   • Odpowiedz

   Aha.taaaa

  • Dlaczegóż tak on 24 października 2014 at 08:29
  • Odpowiedz

  Czy nie jest porażką naszych włodarzy, że do powiatu nasza gmina nie idzie jak dawniej ze Skrzyszowem tylko z gminami z za wielkiego lasu? Co nas łączy z tymi gminami? Ja nie wiem.

   • Anonim on 24 października 2014 at 09:51
   • Odpowiedz

   To zasługa powiatowego PISu, oni o tym zdecydowali

    • abc on 24 października 2014 at 11:57
    • Odpowiedz

    Dziwna co najmniej decyzja. Ciekawe jak nasi powiatowi głosowali. Wie kto? Przecież to antyrozwojowe taki układ dla naszej gminy.

     • Wiem on 25 października 2014 at 17:20
     • Odpowiedz

     Nasi przeciwni. PiS dzięki temu manewrowi może opanować południe powiatu. Po to zrobili to oni

   • wyborca on 25 października 2014 at 17:40
   • Odpowiedz

   Dzięki temu z naszego okręgu wejdzie 2 z PIS i 2 Gowinowców a PO zostanie prawdopodobnie w domu

    • Pan Zając on 25 października 2014 at 17:57
    • Odpowiedz

    Pod warunkiem, że Ziemia Tarnowska i Nowa Prawica JKM przekroczą próg. Gdy nie, wówczas do podziału mandaty dla PiS, PO i PSL. W takim układzie PiS może wsiąść nawet i 3 mandaty. Jeden dla pozostałych. Gdy PiS dwa, wówczas PO i PSL po jednym.

    • wszytko tylko nie pis on 26 października 2014 at 01:09
    • Odpowiedz

    Powiatowy PIS kopnął nas na peryferie powiatu , co widać dokładnie po nowych okręgach wyborczych. Najpierw jest Tarnów, potem gminy wokół Tarnowa a na końcu reszta w tym my. Jaką więc będziemy mieć perspektywę żeby coś dostać z powiatu? Myślę, że niewielką, bo będą ważniejsi ci bliżej Tarnowa. Nie jestem idiotą żeby na nich głosować. Za nic w świecie. Ciemnogród panuje jeszcze u nas i ambony rządzą ale ludzie się budzą z poddaństwa i swój rozum mają. Przez długi czas byłem zwolennikiem pisu, ale juz nie jestem. Nie po tym co zrobili.

     • jeżeli on 26 października 2014 at 11:34
     • Odpowiedz

     tak zmiana zwiększa szanse pisu to się cieszę .

     • Rozczarowana(y) on 26 października 2014 at 12:33
     • Odpowiedz

     Też coraz słabiej sympatyzuję z PiS. Rozczarowują mnie zupełnie. O PO nie piszę bo szkoda mi energii na nich, zupełne dno , szkoda wielu niegłupich ludzi, że się tam znaleźli i tylko z racji, że wierni są początkowym założeniom partii, dobrym założeniom, nie opuszczają jej. Sęk w tym, że jakby brak alternatywy. SLD też jakieś takie. Rozpędzić się jej ciężko po ciosie naczelnego GW. PSL niczym czarni – państwo w państwie a wiele by mogli ,gdyby tylko zechcieli. Palikot – historia. No zobaczy się jak po tych wyborach wypadną Korwiny i Gowiny, bo może już na nich czas …….

      • Gdzie oni gdzie? on 26 października 2014 at 13:12
      • Odpowiedz

      Odkąd pamięć mi sięga Sojusz w wyborach do powiatu był. Teraz brak działaczy lewicy

      • Rymowanka on 26 października 2014 at 15:40
      • Odpowiedz

      Gdzie oni gdzie?
      Są w PiSie

     • To niesamowite on 26 października 2014 at 12:40
     • Odpowiedz

     PA to już nie jest u Gowinów jak sie słyszy. To niesamowite

      • Ulotka- listy do powiatu on 26 października 2014 at 15:10
      • Odpowiedz

      Kolejne oszustwo wyborcze . Za szybą samochodu wciśnięta ulotka P A. do powiatu ze słowami ” Po raz pierwszy ” Pan Augustyn ma chyba sklerozę powinien zacząć . Są wybory to się melduję ! Nie ważne czy to partia czy chwilowe hasło wymyślone na wybory. Dlaczego ponadpartyjny komitet ? Bo poważna partia tych panów już nie przełknie. Panowie polityka jest dziedziną dla ludzi o mocnym kręgosłupie i dobrze jak by oparta była o idee. Nie można zmieniać poglądów i postaw w zależności od potrzeb kampanii , tak zachowują się turystki z Bułgarii pracujące w pobliżu dróg, które dla każdego klienta są gotowe na wszystko.

      • ... on 26 października 2014 at 15:25
      • Odpowiedz

      Jest kurcze paragraf za nachalne wciskanie ulotek, nie tylko wyborczych. Za wycieraczki aut nie wciska się ulotek bez konsekwencji. Jak tylko ktoś zechce użytek zrobić może na niekorzyść Bułgarów.

      • Anonim on 26 października 2014 at 15:31
      • Odpowiedz

      Ponadto program wyborczy na ulotce PA zerżnięty ze strony SZ.M.

      • fajnackie on 26 października 2014 at 15:31
      • Odpowiedz

      Bułgarzy

      • Bułgaria on 26 października 2014 at 22:48
      • Odpowiedz

      w natarciu hwe hwe hwe

  • fuksy on 18 października 2014 at 19:55
  • Odpowiedz

  Mają jedynkę zielone fuksy

  • były nauczyciel on 14 października 2014 at 08:08
  • Odpowiedz

  Składam panu Marcinkowi wielkie podziękowania za piękne życzenia, które umieścił na swojej stronie internetowej. Jako jedyny z kandydatów, poza urzędującym burmistrzem, nie zapomniał o nas w dniu naszego święta i potrafił docenić naszą pracę.
  Panie Szczepanie pokazał Pan wielką klasę, będę na Pana głosował.
  Życzę powodzenia.

   • Rolnik on 14 października 2014 at 10:13
   • Odpowiedz

   Ja pochwalę kandydata, który na swej www przedstawi plan reformy szkół. Marcinki i na włodarza i do powiatu warto poprzeć .

    • tego on 14 października 2014 at 10:35
    • Odpowiedz

    warto tamtego warto to już nie wiem chyba admin mi musi podpowiedzieć

     • Taka lekka różnica on 18 października 2014 at 14:39
     • Odpowiedz

     Przecież to proste. Pochwała pochwałą, a poparcie przy urnie to co innego .

    • Żal on 18 października 2014 at 14:33
    • Odpowiedz

    Trzeba takie osoby wybrać, które nie są powiązane w żaden sposób ze szkołami, wtedy nareszcie ktoś może zreformować szkołę. Przykład- blisko juz było za przekształceniem szkoły na Woli L., ale Pan Paweł A. uniósł się i niestety tak porobili, że z przekształcenia nici… Gminą nie mogą rządzić osoby powiązane z jakimikolwiek środowiskami szkolnymi, bo wtedy niektóre decyzję są poprostu wypatrzone. Więcej nie pisze…

   • wszytko tylko nie pis on 26 października 2014 at 01:12
   • Odpowiedz

   Jakby mógł zapomnieć, żona nauczycielka nie wybaczyłaby mu.

  • Anonim on 13 października 2014 at 18:37
  • Odpowiedz

  Czy Krzysztof Wantuch to ten z tarnowskiej w ryg.

  • Anonim on 12 października 2014 at 14:49
  • Odpowiedz

  http://januszpalikot.natemat.pl/23667,zielona-wyspa-psl

   • !!!!!!!!!!! on 13 października 2014 at 08:05
   • Odpowiedz

   Ten schemat na końcu to tak jakbym Olszówków widział. Władek chyba partie pomylił.

    • Anonim on 13 października 2014 at 09:06
    • Odpowiedz

    Już napisałam do Hofmana żeby się przyglądnęli kogo wystawiają na czele list PIA u na takich prowincjach bo to przynosi tylko osłabienie wyniku. Ktoś kto ściskał się z Jaruzelem o wyleciał z pracy za kradzierz nie przystoi tej parti

  • Do kandydata Partii Ludowej on 11 października 2014 at 15:07
  • Odpowiedz

  Pana Marcinka. Oj mało na gminie rąk rolniczą pracą utrudzonych. Zawód na wymarciu już. Rada Gminy była by w zasięgu bardziej. Powodzenia

  • Anonim on 11 października 2014 at 13:06
  • Odpowiedz

  Czy P. Andrzej Marcinek jest bratem kandydata na szefa gminy?

  • Anonim on 11 października 2014 at 12:07
  • Odpowiedz

  Ćwierkają wróbelki o kandydowaniu Pani Kukli na Burmistrza.

   • WOW on 11 października 2014 at 14:28
   • Odpowiedz

   czyżby przeciek ?

    • Anonim on 11 października 2014 at 20:23
    • Odpowiedz

    nie wierzę by kandydowała

  • bonaparte on 10 października 2014 at 23:08
  • Odpowiedz

  Zdecydowana większość kandydatów ma dobro mieszkańców w czterech literach ,patrzą tylko jak by się dorwać do korytka w gminie lub koryta w powiecie taka to niestety prawda choć to są małe korytka ale zawsze to jednak darmowe.Bycie radnym i to bez różnicy czy gminnym czy powiatowym powinno być pracą społeczną wtedy by było wiadomo że kandydatom zależy na tym żeby coś zrobić dla innych a nie sratatata

   • Mylisz się on 10 października 2014 at 23:17
   • Odpowiedz

   Sratatata to Ty wygadujesz. Kandyduj wygraj i rób za darmo. Śmieszysz mnie. Poczytaj na temat samorządów w krajach wysokorozwiniętych choćby Francji . Radny takiej gminy żyje z tego i jego rodzina, że on jest radnym. Uzawodowienie i dobrze opłacane to jest sens i skuteczność działania. Uzawodowienie, które podlega oczywiście weryfikacji wyborców. Co by była jasność.

    • Anonim on 10 października 2014 at 23:29
    • Odpowiedz

    Czyli twierdzisz, że jako radny chciałbyś utrzymywać siebie i swoją rodzinę z cudzych pieniędzy, pierdząc w stołek raz na dwa miesiące? Przedstaw się, to na pewno na ciebie nie zagłosuję 🙂

     • Mylisz się on 10 października 2014 at 23:32
     • Odpowiedz

     Proponuje zdobyć wiedzę na temat samorządu w innych lepiej rozwiniętych krajach a nie purtać w stołek i na klawiaturę przelewać niewiedzę 🙂

      • korpil on 11 października 2014 at 19:02
      • Odpowiedz

      Nie porównuj tego cyrku do krajów wysoko rozwiniętych o wysokiej kulturze demokratycznej zarówno po stronie radnych jak i wyborców i sprawdzonych mechanizmach kontrolnych nad zakusami “wybrańców”. Pod tym względem to my jesteśmy trzecim światem. Dostatnie życie wraz z rodziną pewnie bracia siostry ciotki wójki kuzynostwo itp zbycia radnym w zapyziałej Gminie no no. Cytując klasyka ” W dupach wam się poprzewracało”. Zresztą PSL to organizacja przestępcza i powinno być zdelegalizowane.

      • Do korpil on 11 października 2014 at 19:23
      • Odpowiedz

      Sztandary organizacji przestępczej PSL w kościołach i na procesjach. Przykład Ryglice i klasztor w Tuchowie, choć tu pewności brak.

      • korpil on 11 października 2014 at 19:59
      • Odpowiedz

      Nic nowego. Cała mafia sycylijska i kalabryjska też nosi feretrony, sztandary i baldachimy we włoskich kościołach.

      • Do korpil on 11 października 2014 at 20:06
      • Odpowiedz

      Przekręciłeś. Tutaj to nie PSL nosi feretrony świętych, tylko sztandary PSL niosą np. ministranci. Nie powiesz mi chyba, że mafia na Sycylii ma sztandary i te sztandary eksponowane są w kościołach hhehehehe dobranoc

      • korpil on 11 października 2014 at 21:00
      • Odpowiedz

      Mafiozi to generalnie bardzo pobożni ludzie i w wielkich łaskach u Kleru ze względu na swoją hojność. Jak myślisz ile kościołów ufundował taki np Henryk VIII? A był arcysukinsynem. Skoro PSL fundowało sztandary do kościoła to lemingi toto noszą choć to w pewnym sensie świętokradztwo czcić partyjne sztandary.

     1. W każdej organizacji mogą znaleźć się mafiozi i nawet arcy sukinsyny, i mogą nawet zacząć nią kierować. Ja zawsze powtarzam, że gdy idzie o partie polityczne, to ich kierownictwa są, jakie są, bywa różnie. Ważne, by tu na dole starać się robić dobrą robotę. To chyba jest tak, że podstawy ideowe, założenia programowe każdej partii politycznej są wręcz wzorowe i tylko je realizować. Coś po drodze dzieje się z ludźmi takiego, że nie zawsze są w stanie podołać właściwym wytycznym. Gdy zdarzy się, że ludzie ci pełnią funkcje kierownicze, no to wówczas mamy co mamy. Warto jednak zauważyć, że zapisane i usankcjonowane wartości nadal istnieją i czekają na ich realizację. az

      • Anonim on 11 października 2014 at 23:01
      • Odpowiedz

      PSL to akurat partia bez ideowa, no może jedyna idea to bycie przy władzy w celu ustawienia siebie i rodziny. Czy załapując się na listę zielonej sitwy czuje się Pan spełniony? To oczywiście nie mój problem.

     2. Do Anonim z 23:01

      Absolutnie dobrze czuję się w zaistniałej sytuacji. Więcej na ten temat wieczorem. Zieleń uspokaja.
      : ) az

      • Anonim on 12 października 2014 at 14:48
      • Odpowiedz

      http://januszpalikot.natemat.pl/23667,zielona-wyspa-psl
      No to gratuluję dobrego samopoczucia.

     3. No cóż na to? Trzeba zmieniać sytuację i jak trzeba, to rozliczać. Dobrym narzędziem do rozliczania jest urna wyborcza. Już 16 listopada każdy uprawniony będzie miał do dyspozycji owo narzędzie.

      Druga strona medalu. To duże logo PSL na tle Polski mogłoby spokojnie służyć (do innego artykułu) jako odzwierciedlenie faktu, iż w Polsce PSL wprowadza do rad gmin i sejmików (suma) najwięcej z wszystkich partii politycznych burmistrzów, wójtów i radnych. W sumie najwięcej jest radnych z innych komitetów. Tak decydują wyborcy. Poza tym jest to największa partia polityczna w Polsce pod względem ilości członków i tutaj też grafika z bloga Posła Janusza Palikota mogłaby być śmiało zastosowana w artykule o tym fakcie. Miłego dnia i tygodnia. az

     4. i edukacyjnie

      • Anonim on 13 października 2014 at 20:21
      • Odpowiedz

      Wszystko pięknie tylko żeby ta urna mogła być narzędziem weryfikacji to wyborca musi mieć prawdziwą i pełną informację o kandydacie i ugrupowaniu z którego startuje, a ztym różnie bywa bo tzw media głównego nurtu mają swój interes którego bronią i pewne rzeczy manipulują. Liczba radnych itp to też nie jest oznaka zaufania. Wybory samorządowe cieszą się niską frekwencją, a to sprzyja takim “spółdzielniom” . Wystarczy że na kandydata zagłosuje rodzina i rodziny beneficjentów i gostek wchodzi. Jako politolog doskonale Pan to wie zresztą żeby to wiedzieć to nie trzeba studiować aż 20 lat.

     5. Widzę, że temat edukacji nie daje forumowiczowi(om) spokoju. Otóż nie studiowałem 20 lat, tylko w okresie 1994 – 2012 studiowałem zaocznie na dwóch uczelniach krakowskich, tj. na AR leśnictwo dwa razy i nieukończone oraz politologię na UP z wynikiem pozytywnym, bdb. W wspomnianym okresie odbywałem służbę wojskową, wyjeżdżałem zagranicę do pracy, bylem nawet w Europarlamencie 🙂 . Ponadto z zawodu jestem stolarzem (szkoła zawodowa), dzięki czemu nie jestem bezrobotnym politologiem. Ukończyłem również technikum ogrodniczo-rolnicze. Dwie ostanie szkoły w terminie. az

    • mylisz sie on 11 października 2014 at 08:38
    • Odpowiedz

    sratatata ma rację ty kandydujesz z listy psl a zrób coś a potem żądaj wynagrodzenia a nie czy się stoi czy się leży to się kurna należy będąc politologiem wiesz jak jest w tych tak zwanych wysokorozwiniętych krajach nie można powielać schematów od innych na zachodzie ludzie mają inne podejscie a nasz naród jest jaki jest i tego nie zmienisz powinno byc tak opłacany burmistrz starosta i po 2-3 pomocników starosta może więcej bo i spraw więcej na głowie a reszta to niby za co ma mieć płacone za to ze posiedzi na sesji poniesie taki pożal się radny rękę ? wymachy ramion dobrze wpływają na krążenie pozdrawiam wszystkich kandydatów powodzenia w wyborach

     • Nie dla sratytay on 11 października 2014 at 09:04
     • Odpowiedz

     i dla Ciebie też nie.

     Nie wydaje Ci się, że radni czy posłowie w końcu wybrani z woli narodu powinni jednak mieć lepsze uposażenie? Pomyśl tak? Radny ma dobre uposażenie, wręcz żyje z tego. Wie, że za 4 lata minie kadencja i znów będzie musiał się poddać weryfikacji. Myśli sobie tak: kurcze mam dobre uposażenie, szkoda więc tego utracić. I co robi mądry człowiek (radny) w takiej sytuacji? A no stara się jak może i pracuje za to dobre uposażenie na rzecz społeczeństwa, bo wie że jak sknoci, to go drugi raz nie wybiorą. No to dyskutujmy, choć tak ładnie na polu.

      • Anonim on 11 października 2014 at 10:01
      • Odpowiedz

      Może i tak. Za marne pieniądze diety, do rady najczesciej idą ludzie by dzięki temu mieć dojścia i rozwijać Np swój biznes rodzinkę poumieszczać odpowiednio.

      • korpil on 11 października 2014 at 19:08
      • Odpowiedz

      Podnieść im diety i wynagrodzenie, ale zmniejszyć ich liczbę o 2/3

     • Obserwator on 11 października 2014 at 14:07
     • Odpowiedz

     W innym dziale piszą, że nagonka na kandydatów do gminy była. Nie inaczej w przypadku powiatu zapewne. Mała kasa i ludzie wypinaj 4 literki na to. Proste logiczne.

  • Anonim on 10 października 2014 at 21:55
  • Odpowiedz

  Mnie bardziej interesuja nzawiska kandydatow na soltysa i (bez)radnych w naszej gminie

   • -------------> on 10 października 2014 at 22:03
   • Odpowiedz

   ———- > Są w zakładce Zdjęcia

  • Anonim on 10 października 2014 at 21:19
  • Odpowiedz

  Jest Nowa Prawica Janusza Korwin Mikkego. Nikogo z nich nie znam, ale i tak na nich zagłosuję. Kandydaci z naszych okolic reprezentują partie, które raczej chcą okraść obywatela niż mu pomóc.
  A czy jest ktoś do Rady Gminy z nowej prawicy?

   • Obserwator on 10 października 2014 at 21:48
   • Odpowiedz

   Nie ma. Ale NP powiatowa w 8 okregu ósemki nie zgromadziła.

  • jak on 10 października 2014 at 20:50
  • Odpowiedz

  można mieszkać w Tarnowie i kandydować z gminy ,jakieś nieporozumienie

   • Wyborca on 10 października 2014 at 22:46
   • Odpowiedz

   Ordynacja dopuszcza sytuacje, że mieszka się np. w Żabnie a kandyduje się w Tuchowie. Podobnież można mieszkać na Lubczy a kandydować z okręgu Rynek Ryglice

    • prawo on 10 października 2014 at 22:59
    • Odpowiedz

    pewnie dopuszcza,tak sądziłem ale to sztuczne jakieś i mz podważa autentyczność kandydata

     • e e e on 10 października 2014 at 23:05
     • Odpowiedz

     Moim zdaniem nie podważa. Jest ok. Powiat to powiat.

      • marne on 10 października 2014 at 23:22
      • Odpowiedz

      argumenty eee

  • Krótko, on 10 października 2014 at 19:25
  • Odpowiedz

  kupuję to 🙂

   • Galll on 10 października 2014 at 19:33
   • Odpowiedz

   Panie AZ na studiach przekazywana wiedza jest przydatna w max 20%. Licza się umiejętności, myślenie oraz zaradność. ..więcej nie będe komentował.

   1. To proszę Galla zależy jaki się ma/miało podejście do studiowania i jakie podejście mieli profesorzy. … a ja będę więcej komentował. : )

     • korpil on 11 października 2014 at 19:14
     • Odpowiedz

     No jak się studiowało przez 20 lat to był czas zgłębić wszelkie tajniki wiedzy. To się nazywa podejście.

     1. Zależy jaki kierunek. Faktycznie, na kierunek leśnictwo w Krakowie dwa razy zdawałem egzaminy wstępne z wynikiem pozytywnym i dwa razy byłem relegowany. Trochę lat w sumie to trwało. Powód – błędy młodości 🙂 Studia na UP bez poślizgów, gładko, stypendia naukowe. Prawda wyzwala. Miłego wieczoru. az

      • korpil on 11 października 2014 at 21:11
      • Odpowiedz

      no jak się nie da rady nigdzie to się idzie na politologię. To takie rozważania na temat bredyzmu innych, przyczym w czasie tych rozważań samemu się bredzi.

     2. A nieprawda. W moim przypadku kierunek i uczelnię wybierałem z namysłem. A za chwilę odpowiem na temat mafiozów. az

    • śmiech on 10 października 2014 at 22:21
    • Odpowiedz

    W takich usa kolo kończący College wie po co go kończył. u nas z dyplomami na zmywak pomykają , taki klimat rządzący im zgotowali, smiech na sali

     • Anonim on 11 października 2014 at 08:36
     • Odpowiedz

     śmiechem kwituje takich filozofów!
     W USA jest stopa bezrobocia absolwentów jest większa juz w PL!
     Mają na starcie życia do spłaty kredyt studencki , min 100 tys dolcow.
     A do dentysty chodzą raz na 4 lata bo nikt nie ma ubezpieczenia zdrowotnego!
     Kolejek do lekarza tez nie ma bo nikogo

     Wybór złego burmistrza ma takie same skutki jak bezrobocie!

    • Bezsens on 11 października 2014 at 07:38
    • Odpowiedz

    To bardzo interesujące jest zagadnienie. Bo faktycznie w USA jest normalniej. Nie ma nadprodukcji magistrów a kończący uczelnie wyższe na brak pracy nie narzekają. Ich uczelnie w rankingach światowych na pierwszych miejscach. Nasz UJ czy UW dopiero w 4 setce. Czyli winię tu kadrę uniwersytecką oraz ustawodawstwo. Naprodukować ile wlezie magistrów, wziąć za to kasę i niech jadą na zmywak. Polska to jednak niezwykle bogaty kraj, że stać nas na taką rozrzutność. Ilu lekarzy po studiach fruuu na Zachód. Wiecie ile kosztuje wyedukowanie lekarza, stomatologa …… innych jeszcze ? To chore.

     • Anonim on 11 października 2014 at 08:41
     • Odpowiedz

     Chore jest marudzić i tylko gadać !
     Wyjedzie stąd jak Ci nie pasuje!
     Weź się do roboty ….Ładny dzień!

      • Anonim on 11 października 2014 at 08:51
      • Odpowiedz

      Stwierdzenie faktu nazywasz marudzeniem, hmm? Pewnie, pewnie najlepiej to doradzić komuś by wyjechał. Ty również weź sie za robotę a nie klawiatura 🙂 Dzień faktycznie ładnie się zapowiada.

  • najstarszy syn proboszcza on 10 października 2014 at 19:25
  • Odpowiedz

  Ogólnie można zrobic oddzielnego newsa z lista kandydatów z innych partii.
  KWW Prawo i Sprawiedliwość
  Władysław Olszówka
  Tomasz Pilch
  Jerzy Zabawa
  Lesław Zając
  Agnieszka Baszczewska
  Jacek Lesiak
  Maria Kozioł
  Agnieszka Cygnar

  KWW Platforma Obywatelska
  Bernard Karasiewicz
  Wacław Sychta
  Piotr Niemiec
  Beata Sołtys
  Mieczysław Solarz
  Barbara Mosoń
  Irena Ryndak
  Anna Gieracka

  KWW Polskie Stronnictwo Ludowe
  Roman Gabryel
  Andrzej Marcinek
  Elżbieta Lipenska
  Renata Górka
  Adam Zieliński
  Krzysztof Wantuch
  Krystyna Kalicińska-Liszka
  Agnieszka Rąpała-Pawluś

  KWW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
  Rafał Stanula
  Przemysław Trojanowski
  Jacek Słota
  Ewelina Gotfryd
  Roksana Rzeszutko
  Katarzyna Mikrut
  Barbara Paszyńska

  KWW Ziemia Tarnowska
  Paweł Augustyn
  Kazimierz Fudala
  Piotr Duda
  Zbigniew Cieślikowski
  Zofia Wajda
  Arleta Dybalska
  Piotr Tomsia
  Katarzyna Dąbrowska-Duda

   • Nieścisłość on 10 października 2014 at 19:46
   • Odpowiedz

   U najstarszego w PSL na 6 Krzysztof Wantuch.

   • Anonim on 10 października 2014 at 19:57
   • Odpowiedz

   a skąd Najstarszy ma ta listę? Zarówno wczorajsza lista do gminy jak i ta do powiatu nie figurują nigdzie oficjalnie.

    • Anonim on 10 października 2014 at 20:15
    • Odpowiedz

    Bo Najstarszy to pewnie gminny PSL-owiec.

     • Obserwator on 10 października 2014 at 20:22
     • Odpowiedz

     Leszek Budzyński? Leszek naczelnym w komitecie Teresy Połoska. No PSL i PiS ostatnio wsparły TP i parafie wsparły. Jak będzie dziś?

     • najstarszy syn proboszcza on 10 października 2014 at 20:46
     • Odpowiedz

     Żaden PSL-owiec. Najstarszy liste podprowadził stąd : http://ryglice-okolice.pl/przegląd-kategorii-aktualności/aktualności-inne/5432-kandydaci-do-rady-powiatu-tarnowskiego.html

   • Brak SLD on 11 października 2014 at 08:27
   • Odpowiedz

   Do powiatu w 8 , brak listy SLD??? W sumie 4 lata temu byli , lecz nie wprowadzili do powiatu nikogo w skali całego powiatu nie przeszli progu wyborczego. Dziś większość weźmie PiS. Olszówka Władysław już może się czuć radnym powiatowym, czego nie da sie powiedzieć na 100 % o konkurencie z PO z za miydzy. Bo też ten konkurent większe szanse na burmistrzowanie ma niźli Władysław. No ciekawe nadzwyczaj będę te wybory, ciekawe

    • Anonim on 11 października 2014 at 13:21
    • Odpowiedz

    Nie ma SLD bo działacze do PISu przeszli. Daleko nie trzeba szukać bo Połoskowa i Olszówka do dawne PZPR.

    • Wyborca on 11 października 2014 at 13:31
    • Odpowiedz

    Z tym brakiem SLD, to faktycznie. Wręcz trudno uwierzyć

    Jeżeli brak SLD i założyć, że KNP nie osiągnie progu. Również Ziemia Tarnowska może być różnie z tym progiem. Wówczas liczą się w grze o powiat 3 ugrupowania PiS, PO i PSL, które próg niewątpliwie osiągną.

   • 80 on 11 października 2014 at 14:50
   • Odpowiedz

   80 kandydatom przydzielić nr , zakręcić maszyną losująca, 15 wybrać i do obrad przeznaczyć. Tanio szybko bezboleśnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)