Karty-telefony-umowy

Dzisiaj za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej UG w Ryglicach skierowałem do organu Burmistrza Ryglic trzy pytania. Mam nadzieję, że pan burmistrz nie będzie się uchylał od odpowiedzi o tym, na co wydaje publiczne pieniądze i jakie umowy zawiera.

Gdyby ktoś miał wątpliwości czy to jest informacja publiczna, proszę zobaczyć, jak to robią inni.

https://bip.lublin.eu/download/gfx/bip/userfiles/users/e-szpura/zestawienie_wydatkow_karty_sluzbowe-_12.2017-09.2018.pdf

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/karty-telefony-faktury/

257 Komentarzy

Skip to comment form

  • Igor Siemiatycz on 19 marca 2021 at 21:52
  • Odpowiedz

  Niewiadomski, inteligencją nie grzeszysz w tym co tu bazgrolisz anonimowo. W takiej sytuacji nie mam zamiaru pisać na „pan”. Piszę więc tak łopatologicznie żebyś w końcu zatrybił.
  Codziennie będę pytał w gminie jakie to wnioski o udzielenie informacji składasz. Dziś zadzwoniłem i zapytałem o samochody.
  Musisz wiedzieć Niewiadomski , że taki jeden wniosek angażuje cały system – musi być odkażanie pisma, opinia prawnika, praca urzędnika. Cała taka procedura trwa na bidę 3 dni.
  A ja uzyskałem informację w ciągu minuty. Wystarczy kulturalnie zapytać i uzyskać błyskawiczną odpowiedź, bo urząd pracuje zajebiście.
  Jakie jeszcze inne wnioski złożyłeś? Wszystko wiem, ale nie powiem.
  Jak chcesz szybkiej informacji to zapytaj mnie, na każde pytanie odpowiem ci w ciągu 5 minut., zamiast uruchamiać procedury, które każdy urząd musi respektować zgodnie z prawem/
  Po każdym twoim zapytaniu będę miał odpowiedź, bo mam swoich znajomych z powiatu. Wszędzie mam wtyki, a ty musisz czekać parę dni żeby dowiedzieć się, a potem i tak tego nie przekażesz innym, bo chodzi ci tylko żeby zaistnieć na scenie gminnej.
  Ale wybacz – czym?
  Nice night! Dobrych snów.

  1. no wszystkie umowy z wolnej ręki w roku wyborczym podaj

   1. Jak? To takich umów brak w sieci ? Trzeba o nie pytać ? Jakaś masakra.

  2. Good morning sir.
   Proszę Pana, Pan niech już lepiej skończy z tym “odkażaniem” się i pisaniem, bo jeszcze się Pan sam zapędzi w kozi róg, o ile już się Pan tam nie znajduje. Widzę, że chce Pan mnie sprowokować, ale jedyne co Pan osiąga to mój szeroki uśmiech, gdy czytam Pańskie komentarze.
   .
   Have a nice day, just don’t overdo it with alcohol.

 1. Nie jest dobrze nie jest dobrze z nikąd ratunku . Przed następnymi wyborami powinno się ogłosić egzamin na wyborcę i wtedy każdy który zda będzie mógł przystąpić do głosowania . Co zakończy się wygranymi wyborami .Dla jedynie słusznej opcji . A jak wiadomo jedynie słuszną opcja jest tylko jedna .

  • Igor Siemiatycz on 18 marca 2021 at 23:09
  • Odpowiedz

  Panie Niewiadomski, inteligencją panie nie grzeszysz.
  Obiecałem podać swoje nazwisko i podałem. Obiecałem podać informację o kartach i telefonach i podałem.
  Miałem złożyć na piśmie zapytanie o informację publiczną, jak tu pisałem, ale postanowiłem zadzwonic do urzędu gminy, umówiłem się i po prostu podszedłem do urzędu, gdzie otrzymałem wszelkie oczekiwane informacje jakie potrzebowałem. Dodam, że jestem pracownikiem w samorządzie powiatowym.
  W miejskim urzędzie ryglickim poprosiłem czy nie zamieściliby od razu na BiPie odpowiedzi na me pytanie, bo przecież nie tylko dla mnie, ale dla mieszkańców to wiadomość. Mieszkańcy chcą znać fakty, a nie jedynie rewelacje anonimów. Odpowiedź na pytania czyli np. wykaz umów, nie stanowiła najmniejszego problemu, bo pracownicy byli bardzo uprzejmi, podali dane i na moja prośbe zamieścili wykaz umow na BiPie.
  Przy okazji zapytałem, czy dużo jest takich wniosków składanych o informację. Powiedzieli że kolejne wnioski wpływają, dużo tego nie ma, ale 90% to pytania od Niewiadomskiego. Ostatnio np. zadał pytanie, jaki rozmiar butów nosi burmistrz. Urzędniczka zaraz zapytała burmistrza i od ręki podał że to nr 41.
  P. Niewiadomski, po co bazgrolić, wystarczy zadzwonić lub podejść do urzędu i wszystkiego się dowiesz bez problemów, uprzejmi, życzliwi i kompetentni urzędnicy dadzą odpowiedź dosłownie w 5 minut. Zamiast zadawać pytania panie Niewiadomski, urzędnicy mogliby np. napisać kolejny projekt dla rozwoju gminy, pochylić się nad problemami mieszkańców, wykonywać swoje zadania, Pan robi wszystko żeby zajmowali się pańskimi rewelacjami, które, muszę przyznać, są już tak nudne, że pachną, żeby nie powiedzieć śmierdzą jak odgrzewany kotlet z poprzedniej epoki. Niech pan może zajmie się historią, tu jest duże pole do popisu, a pan ma wielkie predyspozycje do szukania dziur w pleśniowym serze . W poprzednich kadencjach można dokopać się całkiem sporo sensacji. Po co sie doktoryzować na byle czym, ma pan łatwą drogę do (re) habilitacji.

  1. Po przyjściu do urzędu urzędnicy daja opowiedź w 5v minut i mają czas żeby pisać wnioski o kolejne inwestycje.Grozi nam pewnie trzecie przedszkole w Ryglicach .Ale jak odpowiadają od reki w 5 minut to odpisanie pewnie nie powinno zająć więcej niz dziesięciu . A napisane to jest dowód ew oszustwa gdyby fakty były inne.
   Sensacje w poprzednich też interesuujące chyba że kryjecie poprzednika.

    • Napoleon BoMaParte on 18 marca 2021 at 23:30
    • Odpowiedz

    Prosze się nie obawiać, Niewiadomski już pracuje nad historią. Trzymam kciuczki.

   1. Wiadomo, że w sprawach poprzednika nie odpowiedzą, bo pies ogrodnika (jak to wiadomo, kto napisał), czuwa przy budzie. Głupot o odpowiadaniu od ręki i w 5 minut szkoda nawet komentować a odpisanie na wniosek niezależnie od pytania, zajmuje urzędowi 14 dni.

    1. Jakoś nie wierzę w to, że gdyby tylko były jakieś sensacje z poprzednich kadencji to Paweł by o nich nie trąbił wszędzie gdzie się da i bez pytania. Raczej nie ma żadnych sensacji panie Niewiadomski. A nawet powiem więcej, Paweł próbował robić takie sensacje i co z tego wyszło? Nico!

     1. Nie chcesz chyba przez to powiedzieć, że wszystko było cacy?
      Dziwnie się jakoś przyjęło, że jak ktoś o coś pyta to szuka sensacji, a nie zawsze tak jest. Natomiast niewątpliwą sensacją jest fakt, że obecna władza nie udzieliła odpowiedzi na kilka pytań dotyczących byłych kadencji. Aż się na usta ciśnie pytanie dlaczego? Jestem przekonany, że w zupełnie innym wymiarze padnie jeszcze pytanie o świadectwo pana burmistrza i nie tylko o to, bo to tylko kwestia zbliżających się wyborów.

       • Anonim on 19 marca 2021 at 11:40

       Ja nie wiem czy było cacy ale nie chce mi się wierzyć w to, że gdyby coś było nie tak to Paweł by tego nie wykorzystał. To nie ten typ żeby krył poprzednika bo go szczerze nienawidzi za szkołę na Woli.

       • Anonim on 19 marca 2021 at 12:03

       No właśnie , ten samorząd działa jak inne , ino
       ludzie szukali zawsze sensacji bo w dupie byli i gówno wiedzą .
       Wynik ostatnich wyborów to potwierdza.

       Zawsze bardziej interesowali sie cudzym życiem niżby cos samemu zrobić.
       To nie aluzja do Niewiadomskiego bo to że burmistrz
       powinien udzialć informacji zgodnie z prawem to nam się należy jak psu miska,.

       Problem nie polega na sensacjach tylko na głupich decyzjach.
       Kiedy cos jawnie jest sprzeczne z logika
       (jak przywrócenie szkół pod gminę )
       to nie można mówić o błędach tylko właśnie o głupocie.
       Mamy cośmy sobie wybrali.

       • Anonim on 19 marca 2021 at 13:27

       Przecież ludność gminy wybrała Jedność. Czyż nie?

       • Anonim on 19 marca 2021 at 14:14

       To kolejna manipulacja obecnej władzy!

       • Anonim on 19 marca 2021 at 19:24

       Decyzje bez sensu. Garaże w Joninach, szkoły pod gminę, przy spadku urodzin żłobek. Trzeba naciskać i pytać bo decyzje kontrowersyjne. Może kolejna kaplica w Joninach ????

       • Anonim on 20 marca 2021 at 08:46

       Nowa Kaplica bardzo potrzebna.
       Bo w niedziele Franek znow naraza ludzi i łamie prawo na maxa.

       • Anonim on 20 marca 2021 at 12:09

       Jak ci ten Franek tak przeszkadza to wiesz gdzie trzeba zgłaszać?

   • Niewiadomski on 18 marca 2021 at 23:27
   • Odpowiedz

   Panie Igor. Mi tez zależy na dobrze gminy i fajnej pracy urzędu miasta, dlatego zadaje pytania i szukam odpowiedz na dręczące mnie kłopoty. Nie mogę pozwolić sobie żeby wydzwaniać co miesiąc za 300 zł na koszt podatnika. Ja sam w domu mam tylko 90 zł. A gmina szaleje za tyle, sze ciarki chodzą po plecach. 8 pracowników dzwoni więcej niż ja w domu/ Co do doktoryzacji, to idzie w dobrym kierunku. Badam aspekt historyczny sprzedaży działek pod tereny rekreacyjne w latach 2000-2010. POmaga mi w tym dwóch expertów – od działek na Joninach i na Kokoczu.

   1. Urzędnicy wydzwaniają o wiele mniej. Wychodzi jakieś 50 parę zł, na osobę miesięcznie dla tych ośmiu osób, które otrzymały służbowe telefony.

  2. Zamiast odpowiadania na pytania urzędnicy mogliby kawę spokojnie wypić,poplotkować ,podzwonić za swoimi sprawami i mieć spokój. Narusza pan N ich mir domowy .

  3. Czytając ten komentarz, nieźle się uśmiałem.
   Od zawsze wiedziałem, że pan to ma fantazję, bo pan konfabuluje na zawołanie i często bardzo prymitywnie.
   Tak też jest w tym przypadku, że pan kłamie i ośmiesza poważny urząd.
   Drogi (w przenośni i dosłownie) panie pisze pan, że przyszedł pan do urzędu i na miejscu udzielono panu odpowiedzi i że jak pan twierdzi, cytuję: “W miejskim urzędzie ryglickim poprosiłem czy nie zamieściliby od razu na BiPie odpowiedzi na me pytanie, bo przecież nie tylko dla mnie, ale dla mieszkańców to wiadomość.”
   Proszę wytłumaczyć czytelnikom, jak to się stało, że na BiP opublikowano odpowiedzi na moje wnioski, a nie na pańskie pytania?

   Twierdzi pan, że na stronie BiP opublikowano rejestr umów, a to jest nieprawdą, ale to chyba wynika z tego, że nie rozumie pan tego, co do pana mówią urzędnicy. Pozwolił pan sobie (po raz kolejny) na jeszcze jedno dziecinne kłamstwo, że niby pytałem o rozmiar buta burmistrza.
   Otóż nie pytałem o to, natomiast zapytałem o rozliczenia podróży służbowych pana burmistrza, radnych i urzędników, oraz o koszty związane z użytkowaniem pojazdów służbowych i prywatnych używanych do celów służbowych. Nie pytałem o zasadność ich odbycia, bo to ocenimy sami. Mam nadzieję, że odpowiedzi również zostaną opublikowane na BiP.

   W razie, gdybyście mieli wątpliwości, odpowiedzi na czyje pytania zamieścił na stronie BiP UM w Ryglicach, to sprawdźcie sami.

   https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1901969,odpowiedz-na-wniosek-o-udostepnienie-informacji-publicznej.html

  4. He he. Miotasz się Paweł jak ryba w sieci i jak zwykle głupoty opowiadasz. Mamy już dość trola jako burmistrza. Proszę mi wierzyć to nie wypada żeby burmistrz tak się zachowywał. Jak cię stać to podejmij polemikę z Niewiadomskim otwarcie a nie opowiadaj kłamstw jak na zebraniu w Kowalowej i nie ośmieszaj się bo tylko głupi by uwierzył że pisał to jakiś Igor i nie domyślił się że to ty.

  5. To widać macie tam w tym samorządzie dużo czasu aby biegać po innych urzędach. Ale do rzeczy: jeżeli ustawodawca umożliwia taką możliwość to dlaczego z niej nie skorzystać w dobie pandemii?

 2. No niestety lokalny salon został zepchnięty w polityczny niebyt z kąt słychać tylko zgrzytanie zębów i jęki bolesne. Ale to nic jeszcze,może powrócić stary skład ubrany cały na biało i wtedy okaże się ,że nawet Szwedka płynie w złą stronę !.

  1. Salon taki bardziej zalasowski z dodatkiem byłej partyjnej lubeckiej .

 3. Kiedy sekretarz robi pożegnanie wie ktoś coś i dlaczego nie ma ogłoszonego konkursu na to stanowisko? Ileż można czekać. W końcu znajdę sobie inną robotę i będziecie żałować.

   • Napoleon BoMaParte on 19 marca 2021 at 22:33
   • Odpowiedz

   Proszę nie marzyć sobie. Sekretarzem bedzie dr Niewiadomski. Jest kompetentny, błyskotliwy, uczciwy, porywający tłumy, a co najważniejsze prawa ręka Zielińskiego. Same zalety i prawie bez wad. Jedyny mankament to to, że siedzi w jakiejś kretówce i wydaje mu się że sprawuje rządy nad światem.

   1. Z KN nie jest tak jak piszesz, że jest moją ręką.

    Jak już tutaj jest temat o dostępie do publicznych danych to mam satysfakcję, że trend zadawania pytań rozszerza się na inne osoby i informacji przybywa na BiP. Podobnie jak i z nagrywaniem sesji i zebrań sołeckich, które zapoczątkowaliśmy w naszej gminie, i stały się normą, tak i niech normą będzie pytanie rządzących o różne sprawy. Każdy, kto interesuje się tematem zauważa, że nasz BiP jest dość ubogi w treści w porównaniu z BiP innych gmin czy miast.

    1. I to jest cała Twoja (Wasza) zasługa dla rozwoju gminy rozumiem.

     1. Nagrania nie spowodowały nic dobrego. Można sobie wmawiać co innego ale życie pokazuje jak jest.

       • Hę? on 20 marca 2021 at 13:38

       A złego co spowodowały? A może Ty jesteś kimś komu nie w smak jawność ?

       • anonim on 20 marca 2021 at 15:05

       Nagrania były w atmosferze ataku na Połoskową zaczęte wiadomo z czyjej inspiracji .A co do jawności to nie było i nie ma.

       • Wyspiański on 20 marca 2021 at 15:13

       Raczej ta pani atakowała no, ale Ty widzisz to inaczej. Powiedzenie o złotym rogu i sznurze pasuje tu jak ulał .

     2. Do Anonim z 20 marca 2021 at 09:54

      W sumie tak. Chyba, jak na razie cała. Jednak są to sprawy istotne. Zwłaszcza temat z wczoraj o umowach budzi ogromne zainteresowanie. Ostatnio tak liczne wejścia na bloga były podczas kampanii.

 4. Panie Niewiadomski w związku z tym ż nie podałeś informacji publicznej, o którą pytałeś urząd, dziś skieruję prośbę o udostępnienie tej informacji do urzędu i ją podam, skoro Pan nie chce. I podam prawdziwe nazwisko żeby Zieliński nie wycierał sobie Pawłem, Stefanem, Ignacym, Olewką, Jolą, Józkiem, Gośką czy innymi osobami. Bo ja mam odwagę napisać a Pan tchórzu, nie.

  1. Skoro tak to wypada mi tylko powiedzieć “SPRAWDZAM” i poczekać na Pańską publikację.

   1. A to ty pajacu homo niewiadomo nie podasz nic tylko robisz halo że coś tam wiesz? Ty całe g wiesz, masz tylko trochę doświadczenia w lataniu w betoniarce i nic więcej, co tu pokazujesz. Jakie ty q masz wykształcenie skoro rżniesz takiego przyglupa? W Warszawie studiujesz czy co?

    1. Niewiadomo wie ale nie powie. 😷 pies ogrodnika.
     Licytuje ale nie jest w stanie dać parę groszy syc bo kto mu zaklaszcze 👨‍🏫 trolowi będą klaskać?
     Ekspert ale nic nie potrafi. 🍼
     W jednym trza przyznać ma rację, jest niewiadomskim, co wskazuje faktycznie na trafną autoocenę swojego pustogłowia. 🧠
     Niewiadomski to stan umysłu pajaca
     Diskovery, czekamy na kolejne odkrycia
     😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

     1. Panie % kiedy opublikujesz świadectwo

   • Igor Siemiatycz on 18 marca 2021 at 11:57
   • Odpowiedz

   Udostępniam dane których nie chciał udostepnić. Niewiadomski. Dlatego nie udostępnił bo wietrzył sensację a to sensacji brak.
   Otóż urząd nie korzysta z kart płatniczych.
   Co do telefonów, za 8 służbowych telefonów służbowych wychodzi ok. 400 – 800 zł miesięcznie, czyli ok. 40 – 60 zł na jeden telefon.
   Panie Niewiadomski, nie ma sensacji! Jak widać burmistrz zarządza transparentnie urzędem. Okazało się za to, że to Pan jest niewiarygodny. Bo jak nie ma sensacji to nie podajesz danych.
   Traktujesz Pan mieszkańców w sposób niegodny.

   1. Proszę napisać, że wcześniej udostępnił pan te dane na BiP, mimo że w odpowiedzi na jeden z wniosków twierdzi pan, że strona BiP nie posiada modułu do opublikowania informacji dotyczącej skanów umów cywilno-prawnych zawartych przez Urząd Gminy Ryglice. No i najistotniejsze obiecywał pan, że zwróci się pan do urzędu o te dane i po ich udostępnieniu je opublikuje i się podpisze prawdziwym imieniem i nazwiskiem. I co ?
    Szybko panu odpowiedziano. Ba-nawet opublikowano to na stronie BiP.
    Proszę się nie ośmieszać i nie traktować mieszkańców niegodnie.

    https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1901969,odpowiedz-na-wniosek-o-udostepnienie-informacji-publicznej.html

   2. Wydatki w roku wyborczym nie pan Siemiatycz z Rancza ujawni. To będzie coś .

 5. Panie Niewiadomski, niech Pan w końcu poda informację publiczną o która prosił, ile burmistrz wydał na karty płatnicze. Jak to było ponad 10 tysięcy zł , to skandal. A jak nic nie wydał???!!!
  Ile też wydano na telefony o które Pan pytał? niech Pan poda ile kosztowały, ale nie łącznie, tylko ilość telefonów służbowych w rozbiciu na rachunki miesięczne na wszystkie telefony. Coś musi Pana powstrzymywać żeby nie podawać informacji publicznej, ale co???
  Jako anonim proszę o publikację natychmiast, daję 15 minut.

  1. Pawel nie pajacuj
   Moze nie w każdej info publ jest skandal ale ty i tak niedlugo wylecisz wtedy zobaczymy ile przejadłeś naszych pieniędzy.

 6. W piątek w Ryglicach gościli Marszałek Tomasz Urynowicz i poseł Stanisław, były też media radio i telewizja oraz przedstawiciele pracy, była więc doskonała okazja, żeby wesprzeć sprawę pomocy dla Blanki i szerzej nagłośnić sprawę. Niestety nikt nic w tej sprawie nie zrobił bo ci ludzie skupiają się wyłącznie na sobie, my liczymy się tylko gdy potrzebne są nasze głosy.
  https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/7802,czyste-powietrze-i-mieszkania-dla-mlodych-gmina-ryglice-stawia-na-wieloplaszczyznowy-rozwoj

 7. Jak burmistrz tak promuje turystykę to powinien wystawić na licytacje pobyt w tym swoim pensjonacie połączony ze zwiedzaniem gminy i tymi wszystkimi atrakcjami co tu niby są. No ale to by trzeba wdać własne pieniądze więc lepiej poprosić na stronie gminy o pomoc i wystawić przedmiot Centrum Kultury w Ryglicach . Za tak znaczące zasługi jak nic należy się druga kadencja.

 8. Jak myślicie że znani ludzie z gminy wpłacili na zbiórkę i się pod tym podpisali to się grubo mylicie. Tylko kilka osób jak Pani Mróz Pan Olszówka Pani Gieradzka i na tym koniec! Przejrzałam całą zbiórkę aż do początku do Filipa który jako pierwszy wpłacił i nikt prócz tych kilku znanych osób się nie podpisał. Jak ufać, że osoby publiczne dały anonimowo o ile dały jak to całe towarzystwo takie pazerne.

  1. Ja wpłaciłam na konto fundacji.

 9. Czyli mam uwierzyć że burmistrz i Augustyn wystawili aukcje nie po to żeby się reklamować a jak Niewiadomski zalicytował to jest reklama ?
  Człowieku zastanów się co piszesz bo jest śmiesznie naiwny. Przecież tu jest zupełnie odwrotnie niż piszesz, to Burmistrz wystawił aukcję promując siebie i te wyroby sprzedawane na sklepie OK i co niby licytujący ludzie się promują kupując je?
  Tylko biedni ludzie dają coś za darmo od siebie wszystko inne ma jakiś cel i tak to działa. Już widzę co by było gdyby Niewiadomski nie zalicytował.
  Ma racje ten kro napisał że ci państwo nie wystawiają nic swojego tylko coś co dostali w prezencie i to niby ma być coś takiego niezwykłego? To kupowanie splendoru za czyjeś pieniądze i tylko dzięki Niewiadomskiemu są to duże pieniądze.

  Jeszcze na koniec. Pomysł z tym żeby kupić coś drogo na aukcji zapłacić za to i wystawić ponownie na sprzedaż jest bardzo dobry i pokazuje że Niewiadomski jeżeli nawet się w ten sposób reklamuje to za swoje pieniądze a pomysł żeby wystawić to ponownie pokazuje że potrafi myśleć.

  1. Ciekawe, że jak WOŚP gra i ludzie afiszują się licytacjami to jest ok. a jak tutaj się wskazuje, że niektórzy tylko wystawiają a nie kupują to źle, że się wytyka . Bardzo dobrze, że się wytyka takie sprawy.

  2. Dajcie spokój. Po co politykę tu wprowadzacie? Kto chce to da ile chce i gdzie chce. Nie każdy afiszuje się. Dajcie spokój, ze wszystkiego robicie użytek. Dajcie spokój!!!!!!

   1. widać młody jesteś. wszystko jes na tym swiecie podporządkowane polityce. nie zdziwił bym się gdyby pijarowcom aktualnie rzadzacych gminą przyszlo do glowy tu na blogu zrobic pilityke . no bo niby dlaczego nie skoro se tu moga pisac ile wlezie.

 10. Czy już są odpowiedzi na temat kart służbowych?

  1. Tak już otrzymałem, odpowiedz wkrótce, to opiszę.

 11. A ty z tym Lublinem to ukończyłeś prawo na UMCS czy na KUL? Czy może inny powód dla Lublina, jakieś Ukrainki? Za jakiś czas to będziesz podawał za przykłady jak Ryglice sobie radzą lepiej niż twoja Родина .

  1. o kim tu piszecie?

 12. Teraz tylko czekać jak nastolaty ogłoszą, że są LGBTq i zaczną stawiać rządania w szkołach bo są pod ochroną unii.

 13. Augustyn oddaj pieniądze na moje dziecko!
  Państwo daje na ucznia ok 10 tys rocznie.
  Burmistrz zabiera naszym i daje na Wole i Joniny i jeszcze doklada z gminnej kasy.

   • Gdzie jest KR? on 11 marca 2021 at 02:45
   • Odpowiedz

   A komisja rewizyjna tego nie widzi?
   Sprawy ze świadectwem też nie widzi.
   Co ta komisja w ogóle robi?

    • Jest na sztukę on 11 marca 2021 at 18:57
    • Odpowiedz

    Jest na tzw. sztukę . Ustawa nakazuje by była i przewodniczącym musi być ktoś z opozycji . Chyba pan Pikusa przewodniczy.

    • Jest na sztukę on 12 marca 2021 at 09:10
    • Odpowiedz

    Oczywiście moja pomyłka. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Sorki

   • System do kosza on 11 marca 2021 at 07:18
   • Odpowiedz

   Wygląda na to że przez radnego z Unisxowa Bistuszowa który z Jedności przeszedł do obozu PiS całe zło ekonomiczne gminy wynika. Ludzie chcieli Jedności i Jedność wygrała. Zły system że sobie można tak przechodzić z klubu do klubu. Jedność by Średniemu na nic głupiego nie pozwoliła.

  1. Idź se zarob

  2. Daje na Wolą a dzieci z Woli chodzą do Zalasowy

   1. Wszystkie?

    1. Powinni wszystkie i nie było by tematu.
     Rodzice zauważą to niedługo ze większe szkoly to wieksze możliwości dla dzieci.

  3. Szanowny Anonimie. Wczoraj byłam u burmistrza ws. decyzji podatkowej. Burmistrz oddał mi 5 tysięcy złotych. Moje dziecko chodzi do szkoły w Zalasowej. Oddał kasiorę w ramach rekompensaty o której piszesz Anonimie. Jestem zaskoczona i niezmiernie się cieszę. Kaskę przytuliłam i do widzenia. Burmistrz mówił że będzie wracał także pozostałym. Tobie też Anonimie wróci. Idź do burmistrza to Ci na pewno odda rekompensatę.

   1. Adam proszę o usuwanie komentarzy pijących

   2. Śmiechu warte co wypisujesz. Żenada!!!

 14. Czy są już odpowiedzi na temat kart służbowych?

 15. Burmistrz dobrze zrobił nie likwidując szkół. Gdyby polikwidował szkoły byłoby dokładnie jak napisał Niewiadomski. Za pozyskane miliony zaczęliby budować kolejne pałace, betonować powierzchnie, może postawiliby kilka pomników, zaprzyjaźnione firmy by się mocno nachapały a potem wynajęto by te budynki za grosze, bo nic się w nich nie dzieje.
  Oszczędzone na szkołach miliony wylądowałyby głównie w kieszeniach firm, gdzie wzbogacą się nie tyle pracownicy, co właściciele, niekoniecznie z tej gminy.
  Opcja, którą wybrał burmistrz jest wg mnie lepsza. Pozostawienie pieniędzy w rękach nauczycieli, sprzątaczek, woźnych, konserwatorów, może nawet kucharek i innych pracowników szkół, może nie sprawi, że postawią oni nowy pomnik lub wybetonują plac ale staną się bogatszym społeczeństwem.
  Poza tym zabieranie pieniędzy, które rząd przeznacza na darmową edukację jest niemoralne. A na co idą odebrane szkołom pieniądze? To już Pan Niewiadomski dobrze opisał.

  1. To skrajna demagogia i kpina z faktów.
   Owszem panstwo daje na oswiate ale gmina doplaca do tej kasy.
   Doplaca ogromna sumę przekraczajacą ponad 50 % subwencji. To kila milionów, w kazdym roku wiecej.
   W dodatku dzieci z Ryglic i zalasowej mają pół mniej kasy na swoje potrzeby bo zjadają to małe szkoly.
   Utrzymywanie z naszych podatkow ludzi ktorzy mogą robic co innego ( bezrobocie 5%) to komuna i niegospodarność.
   Im szybciej ten burmistrz odejdzie tym lepiej dla gminy i jej mieszkańców

   1. Załóż stowarzyszenie w Ryglicach,Zalasowej,Lubczy dopiero będą oszczędności wasze dzieci są lepsze

    1. Wyksztalcenie dziecka z duzej szkoly kosztuje 8tys zl.
     A z malej 18 tys. na rok!
     Dlaczego zabieracie kasę dzieciom z dużych szkol???. Sprawiedliwie dzielić po równo każdemu dziecku.
     Wtedy zrozumiecie roznice ile można w dużych szkolach wiecej zrobic .

      • Nauczycielka mama on 10 marca 2021 at 11:52
      • Odpowiedz

      Poza tym dziecko w kilkuosobowej klasie to upośledzenie socjalne go czeka. Likwidujcie male szkoły i róbcie busy do Lubczy i Ryglic.

       • Anonim on 10 marca 2021 at 13:08

       Pani chyba jest upośledzona i to niekoniecznie socjalnie

     1. Dlaczego na moje dziecko w Ryglicach gmina płaci mniej?
      Za tą zmarnowaną kase można zrobić
      lekcje pływania albo wsparcie dla uczniów chcących się rozwijać.
      Zamiast na korepetycje z angielskiego zrobić kilka godzin więcej w szkole tak jak na zachodzie.

     2. Jestem za.

    2. Dlaczego gmina zabiera mojemu dziecku w szkole w Ryglicach ?
     Gdyby nie marnować kasy na małe szkoły byłoby na
     lekcje pływania i dodatkowy angielski.
     Tak jest na zachodzie.
     Dopłaty do sportu i lekcji tańca w szkole.
     A tak trzeba wszystko prywatnie bo zachciało się szkoły po 40 dzieci utrzymywać, wstyd taka niesprawiedliwość

      • zasadnicza pytanie on 10 marca 2021 at 13:57
      • Odpowiedz

      Zasadnicze pytanie na które trzeba odpowiedzieć to czy te małe szkoły są z korzyścią dla dzieci . Ktoś niezwiązany z tym środowiskiem mógłby się wypowiedzieć.

     1. Tak wielka niesprawiedliwosc

 16. Dzisiejsza informacja:
  “W sobotę 13 Samorządów podpisało porozumienie w Bochni z Krajowym Zasobem Nieruchomości reprezentowanym przez Pana Prezesa Michała Srokę w sprawie budowy łącznie ponad 900 mieszkań. Jest to jedna z pierwszych w Polsce grupa Samorządów, które będą realizować ten projekt. W spotkaniu uczestniczył Wicepremier RP Pan Jarosław Gowin, który zapowiedział, że 13 Samorządów, które weszły w projekt, otrzymają po 3 000 000,00 zł środków finansowych na objęcie udziałów w tworzonej społecznej inicjatywie mieszkaniowej (SIM). Natomiast dodatkowe udziały gmina obejmie po wycenie i przekazaniu do SIM gruntów pod budowę. Całość zadania będzie realizowana przez SIM, w związku z tym nie będzie obciążenia budżetów poszczególnych gmin. Udział w spotkaniu wzięła również Minister Pani Anna Kornecka, która przedstawiła główne założenia projektu, przede wszystkim jego innowacyjność, że mieszkanie po 15 latach przejdzie na własność wynajmującego. Łączny koszt inwestycji w Gminie Ryglice to ponad 10 mln zł oraz dodatkowo 3 mln zł na objęcie udziałów oraz środki pozyskane za przekazany grunt.

  Cieszę się, że Samorząd Gminy Ryglice znalazł się w jednym z pierwszych projektów organizowanych SIM w Polsce wraz z innymi Samorządami m.in. z Bochnią, Dąbrową Tarnowską, Tuchowem, Zakliczynem oraz Jodłową” – podaje burmistrz Augustyn.

  (👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍 ✌✌✌✌✌ 👍👍👍👍

  W końcu mamy dobrego gospodarza w naszej gminie i gmina się mocno rozwija. Jeszcze w tym roku przedszkolo-żłobek w centrum Ryglic inwestycja za blisko 4 mln zł. Prywatny inwestor chce zostawić w Ryglicach 7 mln zł, patrz: centrum rehabilitacji z domem spokojnej starości. Licząc tak lekutko w gminie zostanie do 2023 r. ponad 50 mln zł, z czego samo miasto Ryglice 70% tej kwoty.
  Ja nie glosowałem na Augustyna, ale śledzę dokładnie jego poczynania i uważam, że gmina trafiły wreszcie na dobrego gospodarza. W następnych wyborach ja i moja rodzina zagłosujemy właśnie na Pawła.
  Panie Niewiadomski, panie Wiadomski, Głupoński, Chamiński, inni anonimocy, srulowcy, możecie pisać różne bzdety, dyrdymały, oczernienia, a burmistrza broni ciężka praca, merytoryczność, czego o poprzednikach nie się powiedzieć i najlepiej o nich po prostu zapomnieć.
  ≧◠‿◠≦ ✌

  1. Oto sukces na mirę tak znakomitego wodza, jakim jest miłościwie nam panujący Paweł Augustyn. “W gminach-sygnatariuszach dzisiejszego porozumienia ma powstać w sumie blisko 900 mieszkań. Konkretnych kosztów realizacji programu nie podano, bo na tym etapie trudno je precyzyjnie oszacować. Na razie samorządy deklarują, że są zainteresowane programem i mają działki, na których mogłyby powstać nowe bloki/mieszkania.” Zaiste sukces !!

   https://bochnianin.pl/35271/wicepremier-gowin-w-bochni-o-budowie-mieszkan-dla-mlodych/

   1. Poza utratą gruntu na cel średnio społecznie uzyteczny,
    Średni nie podaje kto i za co zaplaci za uzbrojenie terenu
    Kto pokryte koszty dewastacji ( setki ton materiałów) drog dojazdowych
    Jak zostanie rozwiązana kwestia budowy nowych dróg bo chyba 2.5 m obecnej to zart przy takim skupisku ludzi .
    Co na to sąsiedzi? Ktos ich pytal o zdanie ?
    Jestem pewien ze Pani Połoska marzyła o bloku jak w PGR.
    Dlaczego nie zrobiono szerszych konsultacji społecznych czy tego chcemy ?
    Nie ma.innych potrzeb w tej gminie ?

    1. Wiadomo gdzie ten blok miałby byc ?

     1. Koło lotniska w Ptaszniku.

     • Anioł , gospodarz domu on 9 marca 2021 at 20:39
     • Odpowiedz

     Jeżeli założyciel tego bloga czyta go jeszcze to chyba ma satysfakcję, bo dużo o budowaniu bloków w gminie pisał o przygotowaniu działek itd. Ale w tedy za Karacha i Połosk to jak grochem o ścianę . Dziś widać coś drgnęło.

    2. Nie ma tobie to nic nie dogodzi współczuć osobie która z tobą musi zyc

  2. Ten tekst podpisany Władek już któryś raz się tu pojawia. Paweł nie wklejaj bo to już się robi jakbyś spamem się zajmował.

   Wszyscy wiedza kto pracuje a kto się jedynie fotografuje.

   1. On nic nie umie. Nie ma swoich pomyslow ktore potrafi zrealizowac. To strzeli fotę albo cos wklei i juz jest powod do smiechu.

  • Karolka Olewka on 8 marca 2021 at 19:30
  • Odpowiedz

  Z informacji Urzędu gminy:
  “W sobotę 13 Samorządów podpisało porozumienie w Bochni z Krajowym Zasobem Nieruchomości reprezentowanym przez Pana Prezesa Michała Srokę w sprawie budowy łącznie ponad 900 mieszkań. Jest to jedna z pierwszych w Polsce grupa Samorządów, które będą realizować ten projekt. W spotkaniu uczestniczył Wicepremier RP Pan Jarosław Gowin, który zapowiedział, że 13 Samorządów, które weszły w projekt, otrzymają po 3 000 000,00 zł środków finansowych na objęcie udziałów w tworzonej społecznej inicjatywie mieszkaniowej (SIM). Natomiast dodatkowe udziały gmina obejmie po wycenie i przekazaniu do SIM gruntów pod budowę. Całość zadania będzie realizowana przez SIM, w związku z tym nie będzie obciążenia budżetów poszczególnych gmin. Udział w spotkaniu wzięła również Minister Pani Anna Kornecka, która przedstawiła główne założenia projektu, przede wszystkim jego innowacyjność, że mieszkanie po 15 latach przejdzie na własność wynajmującego. Łączny koszt inwestycji w Gminie Ryglice to ponad 10 mln zł oraz dodatkowo 3 mln zł na objęcie udziałów oraz środki pozyskane za przekazany grunt.

  Cieszę się, że Samorząd Gminy Ryglice znalazł się w jednym z pierwszych projektów organizowanych SIM w Polsce wraz z innymi Samorządami m.in. z Bochnią, Dąbrową Tarnowską, Tuchowem, Zakliczynem oraz Jodłową” – podaje burmistrz Augustyn.

  (👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍 ✌✌✌✌✌ 👍👍👍👍

  W końcu mamy dobrego gospodarza w naszej gminie i gmina się mocno rozwija. Jeszcze w tym roku przedszkolo-żłobek w centrum Ryglic inwestycja za blisko 4 mln zł. Prywatny inwestor chce zostawić w Ryglicach 7 mln zł, patrz: centrum rehabilitacji z domem spokojnej starości. Licząc tak lekutko w gminie zostanie do 2023 r. ponad 50 mln zł, z czego samo miasto Ryglice 70% tej kwoty.
  Ja nie glosowałem na Augustyna, ale śledzę dokładnie jego poczynania i uważam, że gmina trafiły wreszcie na dobrego gospodarza. W następnych wyborach ja i moja rodzina zagłosujemy właśnie na Pawła.
  Panie Niewiadomski, panie Wiadomski, Głupoński, Chamiński, inni anonimocy, srulowcy, możecie pisać różne bzdety, dyrdymały, oczernienia, a burmistrza broni ciężka praca, merytoryczność, czego o poprzednikach nie się powiedzieć i najlepiej o nich po prostu zapomnieć.
  ≧◠‿◠≦ ✌

 17. Wiele można było zrobić inaczej ale jedynym który miał patent na pomysły był pan Karasiewicz i to co sie opłaciło chłopakom od Dolka. Termomodernizacje lubcza szkoła madeja, gmina remont i termomodermizacja madeja, rynek madeja, rozbiórka ochronki madeja a tylko część bo mi się mysleć i sprawdzać niechce. Racje ma Niewiadomski mozna było inaczej ale się nie dało bo interesy nie puszczały.

  1. Taka walka o utrzymanie koryta była a nie dobre rządzenie . W sumie z takim potencjałem gościa to inaczej być nie mogło.

  2. To są głupie pomówienia. Wymieniłeś kilka inwestycji na przestrzeni 18 lat.
   Były przetargi otwarte dla wszystkich , a małe firmy lokalne maja po prostu małe koszty, stąd niska cena.

    • bujaj las a nie nas on 10 marca 2021 at 07:57
    • Odpowiedz

    Z przetargami jest tak samo jak i z konkursami na prace w urzędzie. Weź zejdź na ziemię bo w obłokach bujasz

  3. Gdyby inwestycje prowadziły firmy z innych gmin byłby lament, że zamiast dać zarobić swoim to wspiera się obcych. Gdy były to firmy z gminy to lament, że dostali robotę po znajomości.
   Tak źle i tak nie dobrze. Choćby nie wiem co robić to i tak nie dogodzi :-).

 18. rozumiecie o co chodzi ,wykonano ,ogłasza się zapotrzebowanie , kto tam “redaktorem naczelnym”
  http://ryglice.pl/news/wykonanie-dokumentacji-projektowo-kosztorysowej-sieci-oswietlenia-ulicznego.html

 19. Znajoma mi mówił nie wchodź na bloga tam same ku .. i chu .. lecą i bluzgi same. Wchodzę tu od jakiegoś czasu i nic takiego nie zauważam. Aż dopytam czy to o tego bloga chodzi, bo tutaj bardzo przyzwoicie i tematy oki.

  1. Tematyka gminna ,
   gdyby jeszcze włodarz był inny,
   można założyć że skorzystałby czasem z opinii tu wyrażanych .

   Niestety łatwiej wrzucić fotkę na fejsa niż poczytać ze zrozumieniem ,
   o realizacji nawet nie wspomnę, bo do tego trzeba mieć jakiekolwiek kompetencje.

   Za to podobieństwo z Żyłą zauważam, tylko Pan Piotr nie sadził się na urząd.

   1. Gratuluję. Komentarz trafiony w 10.

   2. Żyła jest mistrzem świata w skokach narciarskich a wójt miszczem w skoku na gminną kasę.

  2. Ja z kolei od osób związanych z gminą słyszałem, że burmistrz opowiada, że po tym, jak pokazał Panu posłowi Krajewskiemu wydruki z bluzgami, jakie są wypisywane na blogu, poseł kazał Panu Zielińskiemu zamknąć bloga. Zastanawiałem się, czy to prawda, ale chyba tak, bo od kilku dni faktycznie do zatwierdzenia przez administratora czeka kilka komentarzy, w których bluzgów co niemiara, tak jakby ktoś starał się potwierdzić tezę, że tu taki brak kultury panuje. Może Pan Zieliński powie, jak to było naprawdę? Obiecał Pan zlikwidować bloga, czy to kolejna próba uciszenia piszących prawdę mieszkańców? Zamiast likwidować może lepiej sprzedać, podejrzewam, że chętnych będzie sporo, gdyby miał zostać zniszczony, ja chętnie bym go kupił.

   1. Panie N Adam to jest marionetka i to chyba mało znacząca w gminie ale nie wierze żeby ktoś mu mógł zamknąć bloga

    1. Marionetka, której nikt nie może zamknąć bloga. Przecież to sprzeczność Junkers.

     1. Adaś racze nikomu nie odda zabawki.

    2. Osoby, od których to wiem, nie wyglądały, jakby żartowały, wręcz przeciwnie.
     Cała sytuacja miała ponoć miejsce w czasie tego opisywanego tu wieczornego spotkania w gminie, na którym burmistrz miał pokazać panu posłowi cały plik wydrukowanych z bloga komentarzy.
     W świetle tego komentarz, w którym ktoś podpisał się “Władysław O. z Zalasowej” sugerując jakoby, to radny powiatowy był autorem, zdaje się potwierdzać kolejną grę mistrza intrygi.

     XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

    3. Jakoś mam wrażenie że poseł z burmistrzem działają na spadek poparcia dla pisu ,oni obaj od Gowina ?

     1. ps. Ktoś kto się podpisywał Władysław O. to tylko o własnym infantylizmie publikę poinformował . Taki pretekst żeby niewygodnych pytań o fakty nie było . A szkoda bo liczyłem na zmiany i inne standardy niż za poprzednika .

       • Anonim on 5 marca 2021 at 20:19

       Toż są przecież inne standardy.

       • anonim on 5 marca 2021 at 21:32

       Poza dyskusją jest satysfakcja że tamten odszedł bo na szacunek nie zasłużył ,znajomi tu zameldowani a mieszkający dość daleko specjalnie tu przyjeżdżali żeby zagłosować na zmianę . To niezmiennie cieszy .

       • Anonim on 5 marca 2021 at 23:13

       Cieszy Cie ze.masz.1.5 mln zl rocznie w plecy?
       Cieszy Cie chaos na drogach?
       Cieszy Cie ze dzieci w.Ryglicach i Zalasowej dostają na edukację pol mniej niz ich rówieśnicy z Jonin i Woli?
       Cieszą.Cie fotki na fejsie zamiast odpowiedzi na wnioski o dostep do informacji publicznej?

       Liczą się fakty a nie radość głupców!

       • anonim on 6 marca 2021 at 11:22

       Widzę że mądry się znalazł . Tak cieszę się bardzo ze zmiany.

       • Anonim on 6 marca 2021 at 16:56

       Boze co za debil pisal ten komentarz.

       • Anonim on 6 marca 2021 at 16:57

       Boże co za debil pisał ten komentarz

   2. Nie czuje się uprawniony zbytnio, by upubliczniać zdarzenia, jakie miały miejsce podczas spotkania w UG no, ale skoro już kolejne informacje wycieką i na dodatek nieprawdziwe to trzeba prostować.

    Uczestnikom spotkania zaproponowano zapoznanie się z wydrukowanymi komentarzami z kilku lat, gdzie używano słów niecenzuralnych.

    Nie mogłem obiecać Panu Posłowi likwidacji bloga, bo takiego oczekiwania w ogóle z Jego strony nie było. Co więcej Pan Poseł nawet nie sugerował moderacji komentarzy czy innych sztuczek mających na celu faworyzowanie kogoś lub zamykanie komuś ust. Jedynie co, to zasugerował bardzo zresztą taktownie, by blokować komentarze z wulgaryzmami do czego się przychylam. Widać, że Pan Poseł rozumie na czym polega wolność słowa czego niestety nie mogę powiedzieć o innych obecnych na spotkaniu, którzy faktycznie chcieli mocnej ingerencji w Wasze komentowanie.

    1. Jak pan poważnie się traktuje to trzeba było wyjaśnić brak odpowiedzi na zapytania o publiczne sprawy. Bo to jest konkret i to może przeszkadzać.

     1. Czy słowo” debil ” to Twoim zdaniem nie wulgaryzm ? Proponuje usunąć

       • Anonim on 6 marca 2021 at 17:38

       Tylko czy kogoś konkretnego ono dotyczy? Poza tym debilizm to choroba

     2. Komisja Rewizyjna jest od pilnowania publicznych spraw w owiele większym stopniu niż media.

    2. To szkoda żeś nie zpytał Augustyna przy pośle o wyksztalcenie. Paweł latał z wydrukowanymi komentarzami i pokazywał je chyba wszystkim to może i świadectwo by pokazał?

      • świadectwo średniego on 7 marca 2021 at 15:55
      • Odpowiedz

      Oglądałem swoje świadectwo ukończenia technikum przed kilkudziesięcioma laty. Jest to “taki sobie” druk bez żadnych zaawansowanych zabezpieczeń, np. hologramu. Do tego dwie pieczątki na świadectwie. Nic dziwnego, że takie dokumenty podrabiają czy sprzedają. Co więcej pod hasłem “sprzedam świadectwo z wpisem” można w wyszukiwarce znaleźć sporo tego rodzaju ofert. Więc sam blankiet świadectwa tak naprawdę może nie świadczyć o ukończeniu danej szkoły. Trzeba by to zweryfikować w szkole, czy faktycznie w archiwum szkoły są dane, że dana osoba do niej uczęszczała i ją ukończyła. Kolejny etap to zweryfikowanie wśród osób uczęszczających do danej klasy czy konkretna osoba, faktycznie była uczniem tej klasy.

       • Robić, ludzie czekają on 7 marca 2021 at 15:58

       Komisjo Rewizyjna do roboty!

       Większość sprawy i materiałów macie na gminnym blogu.

     1. Do Anonim z 6 marca 2021 at 19:45

      Ileż można pytać? Były zadane pytania przecież i są odpowiedzi. Chyba niezbyt uważnie śledzisz co dzieje się na gminnym blogu.

    3. Adam, obecny startował pod szyldem pisu. A jego działania tak “średnio” wyglądają mając na uwadze działania społeczne. Aż cisną się na usta słowa, które mogą doprowadzić do blokady komentarza. Z całym szacunkiem, ale działania poprzednika w porównaniu z obecnym wyglądały na przemyślane oraz bardzo kompetentne.

     1. z tym poprzednikiem w cho..ę.

       • Anonim on 6 marca 2021 at 20:14

       Ale to nie zasługa poprzednika ale wina obecnego. Przykre ale tak to wygląda. Też głosowałem na obecnego sądząc, że poprzedni nie do końca spełnia moje oczekiwania. O jak się myliłem.

       • .. on 6 marca 2021 at 22:47

       był Zły człowiek i oby nigdy więcej.

     2. Do Anonim z 6 marca 2021 at 19:50

      Jak pisze Niewiadomski poprzednik i obecny to niemal jedno i to samo. Jest potrzeba nowego otwarcia w naszej gminie. Tak, było poparcie PiS. Aktualny Burmistrz nie wykorzystuje w pełni tego poparcia. Ma swoje plany i chyba bardziej dotyczą one prywatnych spraw niż społecznych.

       • gdzie on 8 marca 2021 at 10:08

       tak pisze ? ,odnoszę wrażenie że tęskni za poprzednikiem erudytą , sam fakt anonimowości pozwala podejrzewać chęć ukrycia prawdziwych intencji

      1. Jest wręcz przeciwnie.
       Wcale nie tęsknię za Panem Karasiewiczem, a wręcz przeciwnie cieszę się, że pewna era w dziejach Ryglic bezpowrotnie się skończyła.
       Był jednak czas, że tak jak i Panu Augustynowi uwierzyłem też Panu Karasiewiczowi i oddałem Mu swój głos, i z przykrością stwierdzam, że jedno i drugie było ogromnym błędem.
       Okres, w którym Pan Karasiewicz sprawował władzę, to czas, gdy dzięki funduszom zewnętrznym wiele gmin w Polsce maksymalnie szybko i efektywnie się rozwijało. Ale nie my.
       Wbrew pozorom to decyzje Pan Karasiewicza o budowie szkoły i sali gimnastycznej w Woli Lubeckiej i ogromnie kosztownym remoncie szkoły w Joninach kosztuje nas 3 miliony rocznie. Również decyzja o budowie “Perły Lubczy” zamiast od razu rewitalizować “ochronkę” i ścisłe centrum to kilka milionów kompletnie bezsensownie wydanych środków.
       To, za Jego rządów przez całą gminę przetoczyła się fala termomodernizacji budynków publicznych za grubą kasę z kredytów przy minimalnych (lub przez niezgodne z projektem wykonanie bez) premiach termomodernizacyjnych, na której fortunę zbiło kilka firm.
       Był to tez czas, gdy remontowano rynek, na którym jedna z lokalnych firm przytuliła sporo publicznej kasy.
       Bez komentarza pozostawię dwie fontanny za sporą sumę, bo musiałbym użyć bardzo niecenzuralnych słów, by określić poziom idiotyzmu dla tego typu inwestycji.
       Na czas, gdy włodarzył nam Pan Karasiewicz, przypada też czas “remontów” i “budowy” gminnej infrastruktury drogowej.
       Tu do Pana Karasiewicza powinniśmy mieć sporo pretensji o stan prawny znajdującej się w zarządzie gminy infrastruktury drogowej, bo nikt nie dbał o dokumentacje i wykonanie, a decyzje podejmowane były w sposób uznaniowy, nieprzejrzysty i jak dziś widać na ich skutkach potykamy się po dziś dzień.
       Powodem tego były bardzo słabe kadry urzędnicze opierające się głównie na koneksjach rodzinnych i interesach lokalnych działaczy, a nie wykształceniu.
       Jednak największym błędem było bardzo nierozwojowe określenie celów i strategii rozwoju naszej gminy i wynikające z tego pozbawione jakichkolwiek podstaw merytorycznych usytuowanie zbiornika “przeciwpowodziowego?” w Joninach.
       Dla ludzi myślących oczywiste jest, że od samego początku zbiornik ten oparty był na koneksjach, a nie na zdrowym rozsądku i kilka potknięć ludzi niemających jakichkolwiek związków z Ryglicami przesadziło o tym, że pozbawiony merytorycznych podstaw zbiornik nie tylko nie powstał, ale nigdy nie powstanie.
       Rozważając w pamięci czasy, gdy władzę sprawował Pan Karasiewicz, należy wspomnieć górę Kokocz. Jak pamiętamy to dzięki niezbyt jasnym działaniom samorządowców w osobie sołtysa Woli Lubeckiej i szeregu bardzo dziwnie wyglądających decyzji magistratu wbrew turystycznej strategii rozwoju i woli mieszkańcom niemal doprowadzono do powstania kamieniołomu. Paradoksalnie to do jak wyniosłej, nawet jak na rzeczywistą wysokość roli góra Kokoczy również “zawdzięcza” Panu Karasiewiczowi.

       • Anonim on 8 marca 2021 at 11:31

       Pan Niewiadomski ma prawo do swojej opinii, ale są one często tak naiwne jak było głosowanie na Pana Augustyna. Polak mądry po szkodzie ?Tej kadencji nie da się nawet porównać do poprzednich . To po prostu wieloletnia katastrofa .

       Pan Augustyn swoimi decyzjami:
       1) zniszczył budżet,
       2)zabrał dzieciom z Ryglic i Zalasowej dając dwa razy więcej kasy na małe szkoły.
       3) prowadzi tandetną reklamę siebie, za którą co miesiąc płacimy ( rdn = 1000 zł)+ gazety
       4) podwyżki śmieci o 120 % od 2018r.
       5) podwyżki opłat za wodę
       6) brak jakichkolwiek WŁASNYCH projektów na rozwój ( rozbudowa osp w Joninach to żart)
       7) zniszczenie kultury ( w Ryglicach do aresztu, w Zalasowej zamkniecie pałacu) a dalej płacimy za to 1 mln zł.
       8) tragiczna polityka kadrowa
       9) brak odpowiedzi na informacje publiczne
       10) Zaoranie inwestycyjne gminy dla następcy

       No i ta nieudolna próba zniszczenia dyskusji publicznej….

       • Anonim on 8 marca 2021 at 13:07

       Jest celową manipulacją to co pisze Pan Niewiadomski na temat historii Ryglic. Moim zdaniem nie ma sensu do tego wracać, ale szukać pomysłów na przyszłość ponad podziałami. Nie zgodzę się jednak na kłamstwa!

       Nie znam powodów takiej interpretacji , ale to opinia amatora, czyli osoby która nie miała wiele wspólnego z lokalnym życiem ostatnich 30 lat naszej gminy.

       Już od 2002r. gmina Ryglice wykorzystywała programy przedakcesyjne w tym Sapard. Są w gminie sprawozdania z wykorzystanych środków co roku przedstawiane radzie miejskiej. Obrazują z jednej strony skale zapaści, a z drugiej ilość wykonanej pracy, którą dziś się dezawuuje. To fakty!

       Rozwój gminy Ryglice niczym nie odstawał od gmin sąsiednich. W wielu płaszczyznach do tej pory nie mamy się czego wstydzić, a takie inwestycje jak modernizacja rynku do dziś budzi podziw wielu.

       Zawarto „kontrakt społeczny” ze społecznościami Bistuszowej ,Woli i Jonin – w celu ograniczenia kosztów działania małych szkół zostaną przejęte przez stowarzyszenia – a w zamian gmina poczyni konieczne inwestycje. Majątek gminy zyskiwał, tak jak budżet. To był dobry kompromis. Dziś te budynki mogłyby służyć innym celom.

       Wszystkie budynki remontowane korzystały z premii termo modernizacyjnej lub innego wsparcia z środków zewnętrznych. To fakt który łatwo sprawdzić.

       Perła i Pałac są ważnymi centrami życia społecznego. Odbywa się tam wiele wydarzeń bez których wspólnota mieszkańców nie mogłaby realizować swoich projektów .

       Problemy z regulacją własności gruntów , szczególnie pod drogami , dotyczą wszystkich gmin Małopolski. Są sukcesywnie komunalizowane a fakt, że jeszcze 20 lat temu większość dróg gminnych miała nawierzchnie żwirową pamiętają wszyscy .
       Zbiornik w Joninach nigdy nie był projektem, ani nawet pomysłem gminy Ryglice .Dziś odpowiedzialne są Wody Polskie. Co do strategii rozwoju można dyskutować . Nasza gmina nie miała jeszcze 10 lat temu wodociągów, a kanalizacja była szczątkowa. Co więcej do 2010r nie było innego źródła zasilania niż Tuchów .

       Góra Kokocz mogła stanowić od dawna miejsce podobne jak w Jodłowce Tuchowskiej czy innych miejscowościach pogórza. To jednak musi opierac się na lokalnej współpracy , a jej nie było. Kłamstw na temat kamieniołomu nie warto nawet komentować
       Gmina Ryglice ma pewien potencjał rozwoju pomimo peryferyjności i biedy. Trzeba było wiele determinacji i pracy mnóstwa kompetentnych ludzi, żeby nie wyglądała dalej jak gminy na Ukrainie. Z perspektywy lat łatwiej się ocenia, nie zmienia to faktu, że lepiej wykorzystać potencjał gminy jaki by ni był niż go marnować.

      2. Właściwie to nie wiem, z czym tu polemizować, bo temat po całości został przez Ciebie spłycony i uogólniony.
       W jednym się zgadzam, jest to moja ocena rzeczywistości i nie przekonuje mnie, że tylko dzięki tym “kompetentnym” (w twojej ocenie tylko kiedyś, nie dziś) nasza gmina “nie wyglądała dalej jak gminy na Ukrainie”. Miedzy bajki należy też włożyć, że w całej Małopolsce w sprawach własności gruntów pod drogami gminnymi panuje taki burdel jak u nas, bo nawet wówczas nie wszyscy najpierw robili, a potem myśleli i do już wykonanych inwestycji dorabiali papiery.
       Byłeś łaskaw wspomnieć o szkołach i „kontrakcie społecznym”, jaki rzekomo został zawarty między społecznościami Bistuszowej, Woli i Jonin, co jest prawda tylko w części dotyczącej szkoły w Bistuszowej. Pozostałe dwie szkoły i miejscowości to żaden kompromis, bo szkoła w Woli wybudowana została, jak dobrze pamiętam w 2001 r. a przekazana stowarzyszeniu, mimo że świeciła pustkami od lat dopiero w 2015. Więc o jakim kompromisie piszesz-nie wiem.

      3. Przepraszam, że mnożę komentarze, ale zapomniałem dopytać o to, kto tak bardzo zazdrości nam płyty rynku i czy ten zazdrośnik zna cenę tego arcydzieła?
       Nie chcesz mi też chyba wmówić, że ktoś w Małopolskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie i Hydrobudowie Kraków stanął przed mapą, zamknął i splunął na mapę, mówiąc: tam, gdzie spadnie ślina, zbudujemy zbiornik retencyjna i padło na Joniny?

       • no on 8 marca 2021 at 13:47

       Wzruszający panegiryk , wszystko pięknie . Tak zwany trzeci rodzaj prawdy. Mnóstwo kompetentnych ludzi , dobry żart . W skali Polski też platformie brew nie drgnie że uciekły setki miliardów z vatu a miliony młodych zasiliły rynki pracy za granicą . Za te zaniechania to chyba nie ma w systemie odpowiedniej kary . Cyniczne zakłamanie budzi niesmak i obrzydzenie.

       • Pociotek on 8 marca 2021 at 13:47

       Zarządzanie tzw. kapitałem ludzkim kiedyś i dziś bardzo podobne. To już mierzi.

       • anonim on 8 marca 2021 at 15:01

       Wypada tylko byłemu pomnik postawić ,albo choć oficjalnie tofika ochrzcić.

       • Anonim on 8 marca 2021 at 15:03

       Tak to wszystko śmierdzi, że aż cuchnie. Zarządzanie kadrami?Za Karasiewicza oddalano tych co cos umieli. Kreowało się cieniasów i tak zostało. Rzygac się chce na to wszystko. A teraz zasłona dymna , że pandemia.

       • Anonim on 8 marca 2021 at 15:50

       Pan Karasiewicz promował podobnych sobie . Jemu i im się to opłaciło . A to był główny cel. Jeziorowi dorobili gębę bo zareagował . A większość milczy i się zastanawia jak się zachować by się nie narazić a jak się da to i coś skorzystać.

       • RYNEK on 8 marca 2021 at 16:12

       No i podobnie jest dzisiaj. Niewiadomskiemu dorabia się gębę, ale że ma czapkę niewidkę to mu mogą skoczyć. Zielińskiego natomiast chroni partia przed atakiem głupców.

       • Anonim on 8 marca 2021 at 16:28

       Szacun Panie Niewiadomski za napisanie kilku gorzkich słów prawdy których nie ma kto powiedzieć wprost Karasiewiczowi. Masz pan racje że gdyby zamiast budować szkołę w Woli i remontować w Joninach wtedy przenieśli te dzieci do szkół w Ryglicach Kowalowej Zalasowej i Lubczy to przez te 14 lat mielibyśmy co najmniej 25 milionów które można było wydać na coś innego co by służyło ludziom. Widzę że jest pan doskonale zorientowany w sprawach a jednak twierdzi pan że nigdy nie pracował w urzędzie i nie pełnił żadnej funkcji publicznej. Skąd więc taka wiedza?

       • Anonim on 8 marca 2021 at 17:08

       Nie wiem skąd u nas takie wielkie przekonanie że te inwestycje w szkołach takie ważne .Podstawowe sprawy muszą być ale to jest dość głupie .Lepiej by tą kasę wydać na dobrych ,najlepszych nauczycieli bo liczyć się powinno to co w głowach dzieci zostanie .

       • Anonim on 8 marca 2021 at 17:09

       A ja myślę ze Wam sie należy Augustyn.
       Nic się nie zmieni a będzie jeszcze gorzej.

       • .. on 8 marca 2021 at 17:17

       Najważniejsze ze sie pozbyliśmy i jeszcze sekretarza .Platforma to zło.

       • Anonim on 9 marca 2021 at 02:05

       Burmistrz dobrze zrobił nie likwidując szkół. Gdyby polikwidował szkoły byłoby dokładnie jak napisał Niewiadomski. Za pozyskane miliony zaczęliby budować kolejne pałace, betonować powierzchnie, może postawiliby kilka pomników, zaprzyjaźnione firmy by się mocno nachapały a potem wynajęto by te budynki za grosze, bo nic się w nich nie dzieje.
       Oszczędzone na szkołach miliony wylądowałyby głównie w kieszeniach firm, gdzie wzbogacą się nie tyle pracownicy, co właściciele, niekoniecznie z tej gminy.
       Opcja, którą wybrał burmistrz jest wg mnie lepsza. Pozostawienie pieniędzy w rękach nauczycieli, sprzątaczek, woźnych, konserwatorów, może nawet kucharek i innych pracowników szkół, może nie sprawi, że postawią oni nowy pomnik lub wybetonują plac ale staną się bogatszym społeczeństwem.
       Poza tym zabieranie pieniędzy, które rząd przeznacza na darmową edukację jest niemoralne. A na co idą odebrane szkołom pieniądze? To już Pan Niewiadomski dobrze opisał.

 20. Niewiadomski! Tyś pewnie jaki emeryt,rencista lub bezrobotny czy jakiś nierób! Siedzisz tylko przed lepsze ryglice i napier.. sz. Weź się za jaką porządną robotę a dobrze Ci to zrobi a i inni dychną od Twoich pierdół

  1. Rekonwalescencja po operacji, po za tym wszystko dobrze. Nie martw się.

   1. Ale ściemniasz.

  2. Nie wiem czy zauważyłeś ale KN pisze o zagadnieniach naszej gminy i pracy naszych Włodary, idąc Twoim tokiem myślenia to sugerujesz że nasza władza zajmuje sie pierdołami ??

 21. Ekipa bankowo- benkowa atakuje a burmistrz naiwny nie łapie o kogo chodzi.

  1. Ci o których piszesz jeszcze śpią, bo udowodnili już nie raz, że energia i pomysłów starcza im ledwo na kampanię wyborczą. Słyszał ktoś żeby radni jedności zgłaszali jakieś pomysły? Ja nie.
   Wyglądają na tych posiedzeniach tak jakbym nie rozumieli o czym decydują. A przecież wystarczyło by się przygotować i wypunktować burmistrza choćby za to co zrobił z budżetem. Ale im nie zależy na dobru mieszkańców, dla nich, im gorzej, tym lepiej i dopiero w kampanii będą mówić, że to wszystko wina Augustyna. Wtedy żaden z nich nie wspomni, że jak się to działo to milczał mimo, że miał prawo i obowiązek głośno mówić. Nie mam z tymi ludźmi nic do czynienia.

   1. Bardzo łatwo rzucasz radykalne opinie .
    Owszem bicie piany to nie jest specjalność radnych Jedności,
    ale zapewniam Cię że mają na uwadze dobro gminy i jej mieszkańców.

    Niewątpliwie Panowie Augustyn I Dudowicz odpowiedzą prawnie za swoje wybryki,
    choć nie zmienia to smutnego wniosku, ze ta kadencja jest czasem zmarnowanym,
    Co więcej ich decyzje będą miały swoje negatywne konsekwencje
    finansowe i organizacyjne także w kolejnej kadencji,
    Co do tego – wszyscy myślący sie zgadzają !

    Tym razem nie wytknę Ci “wyłudzonego głosu” 🙂

   2. Dokładnie. Jedność ma komisję rewizyjną i tu by mogli już dawno wypytać o średnie Średniego , ale i to ciężko.

   3. Dokładnie. Jedność ma komisję rewizyjną i tu by mogli już dawno wypytać o średnie Średniego , ale i to ciężko.

    1. Wszyscy w Jedności mają matury i umieją liczyć do 8 .
     Nie ma sensu składać wnioski i je przegrywać w głosowaniu.
     A dostęp do dokumentów ma każdy kto ma odwagę chcieć.

     1. Chodziło by raczej o zgłoszenie tematu np. do prokuratora. Zgłoszenie przez Komisję Rewizyjną nie byłoby raczej odrzucone a tak to lipa. Tylko dzięki temu blogowi coś ruszono a nikt inny tematu nie podejmuje a wszyscy wiedzą, że temat jest

       • Anonim on 2 marca 2021 at 14:17

       Każdy może zgłosić !

       • Uff on 2 marca 2021 at 14:23

       Ale wymagać tego od Komisji Rewizyjnej to chyba normalna sprawa. W końcu za coś te diety biorą chyba. Niech rewidują temat zwłaszcza, że temat jest

       • Anonim on 2 marca 2021 at 16:45

       To trzeba poprosić o to jeziora bo on ma wprawę w donoszeniu na policję i prokuratora.

       • anonim on 3 marca 2021 at 08:33

       “304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka.”

       Czyli trzeba mieć jaja, a nie wszyscy mają.

      1. Przykład Pana Jeziora niestety nie zachęca do tego by takie sprawy zgłaszać, bo nie wyszło Mu to na zdrowie. Odwrucono kota ogonem i z porządnego człowieka zrobiono konfidenta a winni mieli się dobrze i śmiali się Mu w twarz. Zaraz pewnie ktoś napisze, że sąd ich uniewinnił, ale każdy kto ma rozum ,zrozumie że ten wyrok mija się z prawdą.

       • Anonim on 3 marca 2021 at 09:43

       W ten sposób możne zakwestionować wszystko.
       Wyrok to wyrok .
       Pan Jezior nie miał racji i zrobił wielu niewinnym ludziom krzywdę.

      2. Opowiadasz głupoty, sąd wydał wyrok który zważywszy na nazwisko obrońcy nie mógł być inny. Już sam fakt, że posiłkowano sie tak drogim mecenasem wskazuje, że sprawa nie była taka błaha.

       • Wyrok on 3 marca 2021 at 10:11

       był wbrew faktom , niestety sądy nie są sprawiedliwe i to jest nasze nieszczęście . To nauczka dla uczciwych żeby nie podskakiwali . Może los jakoś ukarze tych którzy powinni być skazani.

       • Anonim on 3 marca 2021 at 13:04

       Nie masz racji, byłem w sądzie i wiem jak było.

       • Anonim on 3 marca 2021 at 12:41

       Rozmowy o Panu Jeziorze nie mają żadnego sensu.

       • ktoś on 3 marca 2021 at 16:14

       byl w sądzie wie jak było , ale nie tłumaczy bo byśmy nie zrozumieli .Ja natomiast nie rozumiem co adwokat w oczywistej sprawie może zdziałać. Mnie się wydaje że uczciwie nic.

     2. Mnie się nie wydaje tylko wiem że adwokat potrzebny bo ze sprawy “oczywista oczywistość” można przegrać a z beznadziejnej co dawałem 1% szans powodzenia to ją wygrywałem.
      Wiem co mówie bo tak jest w sądach.

       • Rygliczanin on 3 marca 2021 at 19:08

       Panie niewiadomski poprawny zapis słowa, którego użyłeś brzmi: “odwrócono”
       czyżby do szkoły było pod górkę?

      1. Racja.

       • pewnie on 3 marca 2021 at 19:11

       tak jest ale to układami chyba tylko można wytłumaczyć

      2. Pewno też układy ale chyba prędzej automatyką i niedbalstwem sędziów po prostu nie czytają akt wcześniej tylko na rozprawie.
       Czasem klepią wyroki żeby odhaczyć w statystykach.

   4. A czy radni od Augustyna tak bardzo dyskutują na sesjach? Robią z siebie błaznów o ośmieszają się kretynskim pomysłami.

   5. Drogi Panie przecież milczenie tych radnych opozycyjnych jest oplakane. Każdy dostaje podwyżkę diety co roku tak samo jak radni od Augustyna i po co się wychylać?
    Mało tego, mając wiedzę o inwestycjach w poprzednich latach i o finansach gminy nie potrafią zwrócić uwagę Augustynowi czy Dudowiczowi na to co robią.
    Po co się pchacie skoro nic nie możecie ani nie chcecie zawalczyć o lepsze jutro dla tej gminy?!!!
    Grunt że kasa się zgadza i jest ok.
    Brakuje wartościowych ludzi w tej radzie!

    1. Do rady idą ci którzy lubią rozgłos i ci co mają swój mniejszy lub większy interesik w tym.

     1. I to jest przykre. Mam nadzieję że czytają tego bloga radni i jest im wstyd!
      Skoro mamy Covid i jest jak jest to dlaczego nie obniża diet?

       • Anonim on 3 marca 2021 at 06:55

       Radni od Augustyna nie mają wstydu, łapią co mogą bo na drugą kadencje nie mają najmniejszych szans.

       • Ino on 3 marca 2021 at 07:03

       Zaś radni z Jedności średnio tez ogarnięci. Piszecie tu wszyscy jaki średni zły i niegospodarny. Rozpiszcie referendum odwoławcze. Tak trudno to zrobić? Gadać ino umiecie.

       Do roboty Jedność

       • Anonim on 3 marca 2021 at 08:23

       Referendum nie ma żadnego sensu.
       Po pierwsze w Polsce jest za duży próg frekwencji, aby uznać je za wiążące.
       Dlatego referenda są nieskuteczne .
       Po drugie nie wolno pozbawiać Średniego odpowiedzialności do końca.!
       Tego boi się najbardziej i stara sie zrzucić ją na rade, na sołtysów, na urzędników.

       • Anonim on 3 marca 2021 at 13:24

       Gdziem mamy Covida? Chyba nie byłeś w niedzielę w kościele. Było posluchać Franka.

       • Anonim on 3 marca 2021 at 20:48

       Frankowi zależy na kasie, nie na parafianach. Kościół załadowany wiernymi a Franek nic sobie z tego nie robi. Ludzie też nieodpowiedzialni, jak ma być ok.90 ludzi w przeliczeniu 1 osoba na 15 m, to nie ok.200. Wiem co pisze bo chodze i widze.
       Moze znajdzie się ktoś taki jak w Ketach i powiadomi policję i sanepid.

       • anonim on 3 marca 2021 at 21:28

       lepiej chyba uwierzyć że jest wirus choć go nie widać

       • Anonim on 4 marca 2021 at 02:29

       Wirus to jest ale w waszych głowach.

      1. Nie wiem co mówił Proboszcz bo od czasu nastania pandemii nie chodzę do kościoła tylko modlę się zdalnie.

       • Anonim on 4 marca 2021 at 07:17

       Szkoda że siłownia nie zdalna

      2. Wiem że Ci przykro z tego powodu ale siłownia jest czynna i trzymany jest reżim sanitarny.
       Chyba się wszystko przebiega poprawnie bo robiłem sobie covita przeciw ciała no i jest negatywny wynik.

       • Anonim on 4 marca 2021 at 08:35

       No cóż w mieści już dawno zrobiono by porządek z tak nieodpowiedzialnym zachowaniem. Niestety mieszkamy na wsi i skierowanie sprawy do organów ściganie skończy się linczem osoby zgłaszającej . Dziwi mnie tylko zachowanie burmistrza, dzielnicowego oraz samych radnych, którzy powinni zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Ale poczekajmy na rozwój sytuacji. Oby to się nie skończyło tragicznie.

      3. Proponuje zgłębić temat bo siłownie są otwarte również w miastach np Łukasz Dojka Xtreme Fitness Gyms otworzył swoje 50 siłowni po Polsce.
       Pewno z 90% siłowni jest otwartych a i na żadną pomoc nie moga liczyć a koszty stałe są miesiąc w miesiąc, rząd jest tak rozchwiany w ogłaszaniu swoich decyzji że nikt już na nich nie patrzy. Naród Polski nie jest kukiełką w teatrzyku kukiełek i nie da się pociągać bezsensownie za sznurki. Policja też chodzi na siłownie ćwiczyć 😉

  2. I nie chodzi o ten bank naprzeciw gminy

   • Podatnik też człowiek on 2 marca 2021 at 20:39
   • Odpowiedz

   Śmiać mi się chce już jak tu czytam tego typu komentarze. Jak ktoś pisze niezadowolony to odrazu obrońcy obecnego piszą że to musi być ktoś z poprzedników.
   Zrozumcie, że piszą tu też tacy zwykli ludzie jak ja, bo jestem wkurzony na to co robią moi wybrani radni i Paweł.
   Nie tak miało być kochani. Czekam na naprawdę nawierzchni drogi, bo jak się okazuje Burmistrz zmienia jak chce kiedy i którą drogę ma naprawiać. P innych rzeczach nie wspomnę już.
   Dlaczego mam cierpieć jako podatnik tej gminy?

   1. Droga w Uniszowej na Zalasową się tragicznie sypie ,żle zrobiona czy przeciążona ,będą od nowa wydatki ,choć to przecież mało ruchliwa trasa.

 22. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie płacimy nauczycielom za godziny przepracowany a nie jakieś tam. Kto tak ma w pracy że jak nie zarobi tyle co ma na umowie bo pracy mało to dostanie wyrównanie? Nauczyciele to kasta którą PiS powinien rozpieprzyć. Wszedłem na strone szkoły w Ryglicach i wiecie ilu jest nauczycieli w tej szkole ? 32 no i nie ma szkoły żeby nie było powiązan rodzinnych z burmistrzem albo jakim radnym czy urzędnikiem. Jak bedzie dobrze w gminie jak nauczyciele doją nas jak dojną krowe a nazwiska jakies takie że pierwszy raz jes słysze to chyba nie tutejsi?

 23. Na Kokoczu powstała niesamowita atrakcja. wiata kryta gontem niebywale wzbogaciła oferte turystyczną gminy i teraz to już sukces musi być. Teraz tylko czekać jak Paweł wybuduje synusiowi rechabilitacje w Ryglicach. Przypomina wam to coś?

  1. Ha, ha ha no atrakcja!!!!!

  2. pasmo sukcesów , są i pisanki ,pracownicy je robią ,chyba najdroższe pisanki świata

   1. Pracownicy to jaja robią a nie pisanki

   • pnioki na Kokoczu on 1 marca 2021 at 18:45
   • Odpowiedz

   A gdzie pnioki na Kokoczu? Nie może ich zabraknąć przy tej altanie.

   1. Brakuje tam jakiejś beczułki z bimbrem daemowym , wtedy by ruszyła turystyka

 24. Będzie dzieci ubywało bo młodzi wolą “wolność”. Za 15 lat wystarczy jedna szkoła na całą gminę.

 25. Jak młodzi mieszkańcy gminy będą tacy samolubni jak teraz, czyli bezdzietni lub jedno dziecko i koniec to za 15 lat wystarczy jedna szkoła na całą gminę.

  • Pedagog z Zalasowej on 28 lutego 2021 at 20:07
  • Odpowiedz

  Udowadnia się cały czas, że duże szkoły to zyski natomiast małe szkoły to straty. Otóż prawda wygląda zgoła inaczej. Do szkoły w Zalasowej co roku gmina dokłada grubo ponad 100 tys. dla nauczycieli aby wyrównać średnie wynagrodzenia. Ryglice i Lubcza dostają po blisko 100 tys. a Kowalowa ok. 40 tys., Joniny ok. 30 tys. Likwidacja dużych szkół to byłyby dopiero oszczędności! Przekształcić je w szkoły społeczne – społecznicy i fachowcy się znajdą – nauczyciele beda zarabiali połowę mniej a uczniowie zdobedą drugie tyle wiedzy.
  Ponadto najbardziej bulwersuje mnie to, że mój dobry kolega, poprzedni burmistrz, zechciał zlikwidować szkoły w Joninach i Woli, chciał likwidacji obsługi – kuchni, sprzątaczek, woźnych, ale w Zalasowej, Lubczy, Ryglicach dzielił klasy, aby przyrosło etatów. Z arkuszów szkolnych wynika ze rocznik który liczył ok. 28 uczniów podzielono na pół na 14 uczniów. Z jednego oddziału stworzono 2 oddzialy – i w gruncie rzeczy przybyło etatów.
  Poprzedni burmistrz chciał zamknąć małe szkoły a zaoszczędzone pieniądze poszłyby w sumie na te większe. 3 mln zł rocznie dla dużych szkół przez 26 lat. To jest dopiero cwaniactwo i obłuda.
  Panie Karasiewicz, wstyd!

   • taki żart on 28 lutego 2021 at 20:14
   • Odpowiedz

   Pan Niewiadomski się szkołom przyjrzy i naprawi .

   1. Masz racje, powinniśmy się przyjrzeć tym szkołom, bo drenują nasz budżet ponad zdrowy rozsądek. Moim zdanie, jeżeli mieszkańcom, którzy sami zarządzali szkołami w Woli i Joninach nie zależało na ich prowadzeniu, to znaczy, że szkoły te powinny przestać istnieć. Ok

    1. Zdycham ze śmiechu – Niewiadomski przygląda się szkołą ą ą ół:-) a czym zajmuje się Karararra, buduje mieszkania w Tarnowie czy szuka oszczędności? Jak nie szuka, to cię zatrudni,

     1. Gdyby mnie szkoły tak nauczyły ortografii tak jak Niewiadomskiego, też bym je zlikwidował!

     2. Pisz normalnie całymi zdaniami dla mniej inteligentnych bo ni cholery nic nie rozumie.
      Chyba że to tak ma być żeby tylko wąska grupa wtajemniczonych ludzi rozumiała.

       • Anonim on 1 marca 2021 at 17:22

       Junkers, nie rozumiesz, bo nie znasz ortografii.

       • Anonim on 1 marca 2021 at 17:30

       Chodzi o to, że Pan Niewiadomski, chce likwidować szkoły, a odmienia wyraz “szkoły” z błędem ortograficznym. Więc samo to, świadczy o tym, że nie jest to osoba kompetentna do tego, żeby zajmować się tematem szkolnictwa. To tak jakby ktoś, kto nie potrafi jeździć samochodem był za zlikwidowaniem dróg.

       • raczej on 1 marca 2021 at 18:17

       nie jedna osoba to konto prowadzi

      1. Niestety mylisz się. Niewiadomski, to od samego początku jedna osoba. Jestem pewien że pisząc na urządzeniach mobilnych, które podpowiadają, uzupełniają wyrazy każdy bardzo łatwo może popełnić podobny błąd w odmianie, nawet pani Krysia od polskiego.

    2. Panie N powinien się przyjrzeć szkole która najbliższa koszuli .

     1. Tą się pan N nie zajmie bo Krysia tam polskiego uczy.

       • Anonim on 1 marca 2021 at 09:37

       Myślałem raczej o innej szkole . Najdalszej od Ryglic.

    3. Jak bym sie nie patyczkował tylko zlikwidował te dwie szkoły bo miejsca w pozostałych szkołach jest na tyle i nauczycieli też jest od groma. Zorganizować transport i po sprawie. Na zachodzie dzieci jojeżdzają po kilkanaście kilometrów to co u nas nie można ? Tacy jestesmy bogaci że płacimy nauczycielom za uczenie 3-9 uczniów ? Szkoła w Joninach i na Woli lubeckiej powinny być zlikwidowane a budynki wynajęte albo sprzedane bo czasy gdy w domach było po 6-7 dzieci już nie wruco szkoda się łudzić.

     1. Karta Nauczyciela zabija szkolnictwo . Szkoły głównie są dla nauczycieli i dyrektorów często nadętych a praktycznie to szkoda gadać.
      Jesteśmy zakładnikami tej kasty .

       • Anonim on 1 marca 2021 at 10:27

       No racje masz ledwie jedna z drugą skończyła te nauczycielskie studia a teraz wielce uczone paniusie wystrojone wypachnione z nosem zadartym do góry chodzą. Sprubuj takiej nie zauważyć i się nie ukłonić to dzieciaka pognębią a nie daj Boże zebyś coś powiedział bo wtedy to już dziecko nie ma życia.

       • Anonim on 1 marca 2021 at 10:34

       W szkole w Joinach jest 23 nauczycieli (tyle podają ) to na jednego nauczyciela przypada trochę ponad 3 uczniów. Czy to jest normalne?

       • Anonim on 1 marca 2021 at 17:50

       Najlepiej policz ile jest etatów nauczycielskich w szkole w Joninach a nie licz nauczycieli bo niektórzy nauczyciele maja np. 2 lub 3 godziny tygodniowo i są zatrudnieni w niepalnym wymiarze godzin.

       • Anonim on 1 marca 2021 at 17:51

       Niepełnym

       • Anonim on 1 marca 2021 at 17:21

       Przecież nauczyciele nie pracują tylko w jednej szkole, niektórzy są w danej szkole tylko na kilka lekcji i jadą do następnej.
       Więc głupotą jest liczyć ilu uczniów przypada na jednego nauczyciela.

     • Nauczycielka fizyki kwantowej on 4 marca 2021 at 11:34
     • Odpowiedz

     Jesli ‘tym szkołom’ tzn ze liczba mnoga. w liczbie mnogiej w przypadku jest koncowka ‘om’. Rzadko przyznaje racje Niewiadomskiemu, ale tu akurat odmiednil dobrze. Koncowke ‘ą’ uzyjemy w np w zdaniu ‘za Szkołą stoi spichlerz’.
     I na Boga nie zwalajmy winy na urzadzenia mobilne, ktore sugeruja nam slowa. Wlaczamy myslenie, wylaczamy automatycznego pisacza.

  1. Piszesz głupoty przepis stanowi, że liczba uczniów w oddziale nie może przekraczać 25 , wiec to nie Karasiewicz podzielił oddział tylko to wynika z przepisów, a kuratorium nie zatwierdziło by takiego arkusza organizacyjnego .

  2. Pytanie do “Pedagog z Zalasowej”. Proszę wytłumaczyć mieszkańcom, skąd się biorą te niewypracowane godziny w tych dużych szkołach? Czy gdyby pomiędzy te 4 szkoły w Ryglicach. Zalasowej, Lubczy i Kowalowej podzielić te sto kilkoro dzieci, to czy dalej nauczyciele w tych szkołach nie wyrabialiby godzin?

   1. Te 100 tys doplat bierze się z subwencji .
    Sredni zabral nauczycielom wszystkich szkol dodatki ktore przewiduje dla nich prawo i są rozłożone na cały rok
    I musi im to wyrównać jednorazowo .
    SUMA jest dokładnie taka sam!!!

    Panie sprzątające i woźne od roku mają wczasy w pracy za nasza kasę. Nie mówiąc o plotkowaniu. Wystarczy podnieść zarzadzeniem powierzchnie do sprzątania a emerytki wysalc na zasłużony odpoczynek.

    Znow probuje wciskać sie nam kit .
    Juz nigdy nas nie oszukasz, średni !

    1. W kazde jskole ktos z rodzinki radnych Marcinki, Lebryk-wilk, Kupiec, Augustyn, Gutkowska, to tylko czubeczek tego tortu jaki się kroi w gminie ryglice.

     1. Jak gmina ma 10 tys mieszkancow to chyba logiczne, ze wszedzie sa krewni i znajomi krolika. Dobrze ze miejscowi maja prace. Jak jest wyksztalcenie to praca sie znajdzie. Jak checi i zdolnosci do pracy to tez praca bedzie. Najltwiej zyc za socjal, pic piwo pod lisem narzekac ze samo kumoterstwo.

    2. Spróbuj zamknąć w domu kilka pomieszczeń na miesiąc i w nich nie sprzatac. Zobaczysz po miesiącu co jest i jak to wygląda.

  3. Średniemu jednak daleko do pedagoga. Szkoda że dalej obsesja na tle Karasiewicza i Zalasowej. Podszywanie modne jednak wszyscy już wiedzą jak to wygląda w rzeczywistości.

 26. Ciesze sie że temat przekazania szkol gminie jest wciąż dyskutowany. To bardzo ważne żebyśmy mówili o tej głupocie szerzej do ludzi.
  Decyzja burmistrza I większości rady to katastrofa. Dla dzieci, dla budżetu, dla rozwoju gminy!!!
  Decyzja kosztuje 1.5 mln zl strat co roku !
  Za to można by zalepić wszystkie dziurawy drogach, kupić grunt pod inwestycje, zbudować żłobek.
  Tylko likwidacja tych 2 szkoł i wynajem budynków inwestorom da szanse na rozwoj gminy.

  1. Tylko dobrze by było, aby ta dyskusja była jawną i poza blogiem żeby też była.

  2. No dobra… Sam sobie odpisywałem o tych szkołach.
   Nie lubię szkoły, nauczyciele się znęcali nade mną.
   Niech zlikwidują nawet wszystkie.

  3. Wszystkie szkoły dać pod stowarzyszenia a nie tylko dwie wtedy będzie dopiero oszczędność pierwsza w Zalasowej

   1. Dużych szkol powyzej 70 dzieci prawo zabrania oddawać pod stowarzyszenia. One nie rujnują naszego budzetu bo jest na to subencja.
    Burmistrz z wieszkoscią rady zabiera dzieciom z dużych szkol kasę. Utrzymanie dziecka w dużej szkole wynosi 8 tys a w malej 18 tys. Dlaczego dzieci z Lubczy i Ryglic są okradane z kasy ktora im się należy?

  • Mini klasy to chore on 28 lutego 2021 at 09:52
  • Odpowiedz

  W radzie powinna znaleźć się większoś i wymusić likwidację dwuch szkół a dzieci dowozić do tętnicach życiem ośrodków szkolnych. Nie róbcie dzieciom krzywdy.

  1. I jeszcze jedno . Czemu opozycja w gminie nie podnosi tematu szkół.

  2. Właśnie widać komu ciążą szkoły – także jest was “dwuch”

   1. pewnie ktoś z um pisał

  • ???????????? on 27 lutego 2021 at 21:35
  • Odpowiedz

  Jakaś impra u byłego że tu taki spokój. ????

 27. Poniżej link do osiągnięć wójta Pcima
  https://businessinsider.com.pl/finanse/daniel-obajtek-krytyka-pod-adresem-prezesa-orlenu-nie-cichnie-bilans-rzadow-daniela/dqdc8q5
  Czy zadania które realizował są dobre tylko dlatego że jest związany z PISEM?
  Cofnięcie się wstecz, Karasiewicz zabiegał o wodę i kanalizację to Augustyn zupełnie gadał co innego, Karasoewicz realizował normalne zadania inwestycyjne w gminie. Tylko niestety grupa ludzi którą ubzdurala sobie że chce za wszelką cenę to wywalić i zacząć sama rządzić kopiac pod nim dolki potrafiła wypaczyc wynik wyborów.
  Upłynęło niespełna 2.lata odkąd rządzi Augustyn i co mamy takie spekturalnego ?
  Teraz zmienił front i chwali dorzecze, teraz woda i kanalizację jest cacy A woda z kokocza?

  1. Zmiana była konieczna .

  2. Kiepsko z tym pisaniem po polsku .Sądząc po komentarzach to w naszej gminie panuje półanalfabetyzm .

 28. Ja z innej beczki.
  Mam interes do radnego z okręgu gembucki. Czy jechał tamtą drogą i widział w jakim jest stanie? Oczywiście ten stary odcinek. Na zebraniu wielce fifokował jak nie był radnym a teraz tylko słuchać o nim na face b. albo ogłoszenia o serze albo o kurczertach.
  Nie pisze tego złośliwie lecz po to, że jak nie był radnym to obiecywał i latał po wsi a teraz niestety nie widać ani nie słychać go więc nawet nie ma jak zgłosić problemu. W dodatku ten słup telefoniczny za chwilę całkiem się położy na drodze a przecież mìalo to być zrobione.
  Mamy już 2021 rok!

  1. Po zimie będzie masakra z niektórymi drogami ,jeszcze mróz ziemi nie puścił ale jak puści to kury asfalt rozgrzebią . Coś krótki żywot mają nasze drogi.

   1. Jakby Augustyn nie przywrócił 2 szkół na kartę nauczyciela to mamy od początku 2019 r. Kilka baniek oszczędności za które można zrobić drogi a nie napychać kasę nauczycielom w klasach po 2 osoby.
    Szanuję nauczycieli za to co robią dla moich dzieci, ale jak ma się czuć nauczyciel który uczy klasę 25 do 30 osób jak widzi że podobna kasę bierze jego kolega czy koleżanka za naukę w klasie 6 osobowej.
    A podloscią jest to że osoby te mówią że te szkoły na karcie to dla dobra dzieci….. brak słów.
    Pozdrowienia dla prawdziwych nauczycieli z zamiłowania do zawodu!

    1. Im więcej dzieci w klasie tym większe współzawodnictwo a co za ty idzie poziom. Niestety te działania spowodowały, że wyrządzono krzywdę dzieciom. Proszę zobaczyć po wynikach egzaminu 8-klasisty jakie wyniki były w Joninach – dno. Część rodziców tych co połapali się o co chodzi – wozi dzieci do Ryglic. I nie jest to mała liczba. Ale oni wiedzą co jest dla dzieci dobre.

     1. Tu jest właśnie pole do uczciwego zastanowienia , zasięgnięcia opinii pedagogów nie związanych swoim interesem z takim czy innym rozwiązaniem . Mam wrażenie że nauczyciele wprowadzali świadomie rodziców w błąd aby kosztem dzieci mieć pracę.

  2. Felek znowu?

 29. wszystkie telefony służbowe w Gminie Ryglice ?

 30. To pytanie dotyczy też jednostek gminy , szkól ?

  1. Nie

 31. To oczywiste że takie informacje powinny być na Biuletynie. Aż dziw, że ich nie ma dotąd .

 32. I zaś piach w tryby pracy urzędu.

  1. Eeee jaki piach, przecież nie można we wszystkim szukać sensacji.

   1. Sensacją może byś biling :). Lub transfer i wujek google. …..co to jest budżet i do czego służy……no i FB

  2. Raczej dobry smar. Zacofani myslą, że piach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)