LXIV Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/lxiv-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

18 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Czy we wszystkich szkołach gminy Ryglice. jest tak nie obowiązkowy komitet jak w Zalasowej ?Że jest nie obowiązkowy ,ale dyrekcja wraz z RR ciągle nalegają na jego zapłatę .

 2. Basen pod kokoczem też miał być. Ciekawe co teraz będzie obiecywał.

  1. Mamy najdroższe ceny wody i ścieków w całym powiecie.
   Tak rządzi Średni i kolega z PiS Wojciech Skruch prezes Dorzecza.

   Pamiętajcie o tym podczas wyborów!

   1. I tania woda ze studni na Kokoczu zamiast drogiej wody z dorzecza…

  2. Lotnisko też miało być

 3. Zieliński to teraz jest Hm?

 4. Burmistrz na sesji wspomina że w spółce Dorzecze Białej (20:30) są osoby trochę nieodpowiedzialne – wiadomo co miał na myśli? Miejmy nadzieję że spółka jest zarządzana profesjonalnie i za jakiś czas gdy skończą się gwarancje wykonawców a sieć zacznie się starzeć nie będzie dochodziło do zbyt częstych awarii nad którymi nikt nie będzie w stanie zapanować…

  1. Panie Łukaszu jeśli Augustyn mówi, że w spółce są osoby nieodpowiedzialne to chyba mówi o sobie.
   Bo po pierwsze jest członkiem najważniejszego organu spółki jakim jest zgromadzenie wspólników, który decyduje w kluczowych sprawach.
   Po drugie bardziej nie odpowiedzialnego człowieka za wypowiadane przez siebie słowa i podejmowane decyzje to ja w życiu nie widziałem.
   Augustyn nie ma pojęcia jak działa spółka. Augustyn zbyt często nie wie o czym mówi.

   1. Bo jest po prostu średniej jakości burmistrzem. A tak dobrze rokował i w mniemaniu tych co go wsparli.

    W kwietni się okaże czy damy Mu kolejne 5 lat.

  2. OK, myślałem że coś tam się wydarzyło konkretnego. Tej infrastruktury gminnej trochę spółka ma a z tego co widzę to coraz mniej informacji jest podawanych do wiadomości publicznej. Na stronie:
   https://www.dorzeczebialej.pl/bip/

   ostatnia informacja o stanie spółki jest za 2018 rok…

  3. Mówiąc o nieodpowiedzialnych osobach może burmistrz ma na myśli, że w Dorzeczu Białej planowane są rzekomo podwyżki opłat za wodę i ścieki o 30%. Jeśli mnie pamięć nie myli to miały być studnie na Kokoczu i tania woda z tych studni. Jak tak dalej pójdzie to kąpiel w naszej gminie będzie luksusem na który nie wszystkich będzie stać. Nawet turystów o ile jacyś przyjadą.

   1. Ja raczej powodów podwyżek dopatrywałbym się w podniesieniu minimalnej krajowej. Ale ogólnie to jest jakieś nieporozumienie że o ile samorządy muszą dosyć obszernie dokumentować i podawać do wiadomości publicznej co się wewnątrz nich dzieje, to spółki komunalne które zarządzają dużą częścią majątku publicznego nie mają takich obowiązków.

    1. Tak dostał człowiek parę złotych podwyżki minimalnej to jest to doskonała okazja do tego, aby go “złupić”. “Kilka” firm czy spółek ustali sobie takie podwyżki i już na starcie podwyżkę pensji diabli wzięli.

     1. Tak działa gospodarka – jeżeli zwiększają się koszty to trzeba podnieść ceny.

     • liczniki wody bez legalizacji on 21 stycznia 2024 at 10:15
     • Odpowiedz

     Zastanawia mnie jeszcze na jakiej podstawie Dorzecze Białej wystawia rachunki. Na podstawie liczników zużycia wody? Tylko te liczniki w większości od kilku lat nie mają ważnej legalizacji, która ważna jest przez pięć lat! Nie dość, że ceny wody i ścieków astronomiczne to nie ma pewności, że liczniki wody wskazują użytkownikom prawidłowo zużycie wody.

   2. OK, znalazłem sprawozdanie finansowe z 2022 roku na:
    https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df

    1. Z tego co widzę zadłużenie spółki w 2022 roku wynosiło 22mln złotych – ktoś jest w stanie ocenić czy to dużo czy mało? Czy takie zadłużenie jest wliczane do długu publicznego? Czy jeżeli spółka upadłaby to czy gmina odzyska środki trwałe?

   3. Z tego co widzę w sprawozdaniu finansowym Dorzecze Białej brało pożyczkę w wysokości 4 mln 825 tys. złotych na budowę sieci wodociągowej w Lubczy i Woli Lubeckiej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej więc przypuszczam że wzrost cen może mieć także związek z koniecznością spłacania tej pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)