Polityczne To i Owo

Dla lepszej przejrzystości na blogu komentarze, linki, cytaty związane z tzw. wielką polityką proszę dodawać w nowej zakładce – Polityczne To i Owo. Pojawiające się komentarze o polityce w innej niż ta zakładce, będą przenoszone.

Najbliższe dwa lata to czas wyborów. Przyszły rok to wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory samorządowe. Na rok 2015 przewidziane są wybory do Sejmu RP oraz wybory Prezydenta RP. Nie bójmy się odważnie dyskutować.

____________________

09.11.2015 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 3 lata to czas braku wyborów ogólnopolskich wyznaczonych kalendarzem wyborczym. No cóż, odpoczynek społeczeństwa od wyborów a dla polityków czas pracy. Kampanie odrywają od pracy. 

____________________

28.10.2018 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe dwa lata to czas  wyborów ogólnopolskich i europejskich.

____________________

07.08.2020 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe trzy lata to czas  braku wyborów ogólnopolskich i europejskich, i czas pracy. Pracujemy, aby Polska była Polską.

_____________________

07.11.2023 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe dwa lata to czas wyborów. Wiosna 2024 wybory samorządowe i do Europarlamentu.  Lato 2025 wybory prezydenckie.   Kto wie czy  też nie będzie przyspieszonych wyborów do polskiego parlamentu. 

Adam Zieliński

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/polityczne-to-owo/

7 130 Komentarzy

Skip to comment form

  • Konfederacja on 13 września 2023 at 14:09
  • Odpowiedz

  Ostrzega

  • O natrętach on 12 września 2023 at 11:55
  • Odpowiedz

  Kolejna wtopa opozycji. Tak krytykowali przekop a tu sukces. Kiedy w końcu ci natręci przejdą do historii ….

  https://www.money.pl/gospodarka/rekord-na-przekopie-mierzei-tyle-statkow-jeszcze-tedy-nie-plynelo-6940697719761536a.html

  1. Wtopa za wtopą
   PiSu nie zatopią

   😉

  • Rozróba za morzem on 4 września 2023 at 11:24
  • Odpowiedz

  Głosujcie na Tuska

  https://wiadomosci.wp.pl/chaos-w-szwecji-brutalne-zamieszki-miasto-w-ogniu-6937838194825824a

  • zrobił to raz ... on 3 września 2023 at 16:07
  • Odpowiedz
  • bardzo ciekawe on 30 sierpnia 2023 at 14:11
  • Odpowiedz

  Pan Jarosław już na podium. Coś jakby w sprzeczności z retoryką opozycji ….. o niedobrym Jarosławie

  https://wiadomosci.wp.pl/na-taki-sondaz-kaczynski-czekal-osobiscie-jest-wiecej-niespodzianek-6936112994572896a

  1. ciekawsze

  • Wesoły Romek , kopia z sieci on 27 sierpnia 2023 at 10:27
  • Odpowiedz

  #UderzeniePrawdy

  Szanowni Państwo!

  Przed nami ostatni etap kampanii. „Sieć na Wybory” planuje bardzo mocne uderzenie w końcówce. Zwracam się z prośbą i gorącym apelem do tych wszystkich, którzy mają konta na Facebooku albo którzy mogliby je utworzyć. Pomóżcie dotrzeć do pisowskiej bańki!

  PiS sformułował wokół 30% ludzi bańkę medialną. TVP, Polskie Radio, media Orlenu, media kościelne, ksiądz proboszcz z ambony, zapewniają im spójną wizję świata, gdzie Jarosław Kaczyński – jedyny Polak i chrześcijanin walczy ze złem utożsamianym przez strasznego Tuska i jego akolitów oraz pomagierów. W świecie tym Polska rozwija się doskonale wbrew staraniom opozycji, UE, USA, Niemiec, Czech i nie wiadomo jeszcze kogo. Nie widzą oni afer, korupcji, bezczelnego złodziejstwa, bo nikt im o tym nie mówi. Nawet wtedy gdy bieda zagląda im do oczu, to oni uważają, że są odpowiedzialnie wszyscy, tylko nie PiS.
  Wy możecie się do tej bańki przebić! Jedynym medium, które jest używane przez elektorat PiS, a którego nie kontroluje w 100% drużyna Kaczyńskiego jest Facebook.
  W związku z tym mam prośbę o dwie akcje. Pierwsza już teraz, a druga po opublikowaniu list wyborczych. W pierwszej akcji niech każdy użytkownik zidentyfikuje 10 grup neutralnych lub pisowskich, 10 stron neutralnych, gdzie można pisać komentarze i tam zamieszcza jedno hasło: „Rząd okrada ludzi drożyzną i oddaje z tego tylko 10%”. Oczywiście nie chodzi o brzmienie hasła, ale o sens. Można to hasło wrzucać na grupy tak jak zapisałem, a można je zmieniać i dodawać swoje komentarze, uzasadnienia itd. Chodzi o to, aby sens tego hasła dotarł poprzez Facebook do każdego wyborcy PiS. Akcje rozpoczynamy 28.08. i prowadzimy ją do 8.09. Wyszukajcie wszystkie miejsca gdzie można to hasło wpisać, wszystkie artykuły gdzie w komentarzach można je wrzucić. Dawajcie je tam gdzie się da. Na wszelkie możliwe strony lokalne. Chodzi o to aby uderzyć przede wszystkich do odbiorców w małych miastach i na wsi. W „Sieci na Wybory” mamy zidentyfikowanych ok 500 tysięcy kont na Facebooku i tysiące na Twitterze. Jeżeli wszyscy przez te dziesięć dni będziemy formułowali jeden przekaz to dotrze on do wszystkich.
  Od tej akcji może zależeć bardzo wiele. Może być to dla wielu ludzi jedyna okazja by zapoznać się z przyczyną obecnej sytuacji finansowej swoich rodzin. Wielu z nich, zmamionych mediami, nie widzi związku pomiędzy swoją sytuacją finansową, a działaniami rządu.
  My to zmienimy!

  Nasza pierwsza akcja ma hasztag #UderzeniePrawdy

  Bardzo proszę o Państwa pomoc. Szczególną moją prośbę kieruję do adminów dużych grup. Pomóżcie rozprzestrzenić tę nową akcję „Sieci na Wybory” do wszystkich facebookowych kont opozycji.
  Wygramy te wybory jeżeli dotrzemy z tym przekazem do ludzi.

  O drugiej akcji napisze później, gdyż będzie ona dotyczyć list wyborczych, które PiS ujawni dopiero 6 września.

  Roman Giertych

   • A wzioł on 28 sierpnia 2023 at 17:47
   • Odpowiedz

   na liste Giertycha vel Konia na listę , który przeciwny aborcji .

   Przewodniczący największej partii opozycyjnej obiecywał podczas debaty z Rafałem Trzaskowskim w czasie ubiegłorocznej edycji Campus Polska Przyszłości: – Aborcja decyzją kobiety do 12. tygodnia ciąży. Ten zapis jest już sformułowany jednoznacznie w programie Platformy – zadeklarował. – W tych sprawach będę bezwzględnie egzekwował swoją pozycję w Platformie w czasie kształtowania list do parlamentu – deklarował Tusk. Jak stwierdził, nie będzie chciał się później wstydzić, że “ktoś będzie reprezentował inne zdanie, będąc z naszych list”.
   Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-zamieszanie-wokol-romana-giertycha-przypomniano-slowa-donald,nId,6990538#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

   1. Koń będzie fizycznie w kampanii nieobecny, bo go ściga polski wymiar sprawiedliwości i ukrywa się na pastwisku we Włoszech.

    1. Jest to prawdą ze przebywa po za granicami RP ale napisz czemu, jest na niego nagonka polityczna i to również potwierdzają działacze PISu.

  1. Jarek dziś nazwał p. Tuska królem bezrobocia

   1. Tak samo duży wpływ ma Teraz p. Kaczyński na bezrobocie co i p. Tusk miał wpływ kilka lat temu.
    Poczekajmy do 15 października i wszystko się wyjaśni a będzie 35 do 29%

    1. Więc kto lub co ma wpływ na poziom zatrudnienia w Polsce?

     Fakty są też takie, że kiedy PiS u władzy zatrudnienie wzrasta. Zbieg okoliczności?

     1. Poziom zatrudnienia nie jest zasługa tego ani innego (żadnego) rządu. Rządzący przeważnie przeszkadzają a nie pomagają w robieniu biznesu. A jak spółka czy jakiś sektor gospodarki ma większy sukces niż przeciętny to sobie to tego robią teorię i sie fajnie ogrzewają.

       • #pisbis on 27 sierpnia 2023 at 06:41

       O widzisz. Tak można dyskutować, czyli bez przytyków. 😉

       Jednak wydaje się, że gdyby nie decyzje rządu odnośnie np. nie tak dawno wprowadzanych tarcz antykryzysowych dla firm to dziś raczej nie byłoby tak dobrze pod względem zatrudnienia.

       Dla przypomnienia trzeba powiedzieć, że ustawy pomocowe zostały ustanawiane przez zdecydowaną większość sejmową. Zdaje się, że tylko Konfederacja była na nie.

       Tak więc w tym przypadku pozytywna rola rządu jest chyba bezsprzeczna.

       • junkers on 27 sierpnia 2023 at 06:51

       Adam kto dostał tarcze to dostał a kto nie dostał to nie dostał i wiem co mówię, np. my nie ukrywam że dostaliśmy troche pomocy ale dużo więcej powinniśmy dostać i odwoływaliśmy się od tej decyzji. Przyszła odpowiedz że w sumie mamy racje ale już nie ma pieniędzy. Natomiast moja rodzina w knajpie na rynku dziennie miała przychodu – sprzedaży 30-40 zł/dziennie i nie dostała nic a i nawet czynszu p. Burmistrz nie umorzył co mnie utwierdza w przekonaniu że w naszej gminie juz wtedy byli równi i równiejsi.

       • 15.X. on 27 sierpnia 2023 at 07:28

       Aktualni pretendenci do koryta głosowali za tarczami a dziś krzyk o la Boga inflacja gdzie wiadomo było , że przyjdzie.

     2. W roku 2005 – 2007 r jak bezrobocie było na poziomie jak w tabelce to też wina rządzących a wtedy rządził PIS, uważam że nie.

  1. Jest przecież odpowiedź.
   “Z uwagi na pretensje Platformy przyjrzeliśmy się sprawie bliżej i musimy sprostować: bezrobocie za Tuska sięgnęło w lutym 2013 r. JEDYNIE 14,4 proc., bezrobocie nie osiągnęło 15 proc. w skali kraju. Z pewnością wiele to zmieniło w sytuacji bezrobotnych”

   Trzeba w spocie zmienić na 14%.

   1. To nie zmienia faktu, że za Tuska było lepiej, taniej. To PiS zafundował nam drożyznę!!

    1. Czasy Gomułki i Gierka dawno minęły i żaden Rząd nie ustala cen. Na ceny ma wpływ rynek a na niego sankcje i wojna na Ukrainie. To światowy rynek ma wpływ na ceny.

    2. Jest drogo ale i dochody wzrosły . Sądzisz że wojna za miedzą, taka prawdziwa z setkami tysięcy ofiar to czas na takie żale . Obyśmy się prawdziwych zmartwień nie doczekali.

     1. Świetna riposta!

       • junkers on 25 sierpnia 2023 at 05:25

       Tak, tak świetna z głębi przemyśleń wydobyta. Porównaj procentowo wzrost cen do wzrostu wynagrodzeń.

       • #pisbis on 25 sierpnia 2023 at 08:30

       Wzrost cen czego? Jakich towarów? Można tutaj szeroko podyskutować, bo jest różnie.
       To zacznę od cen paliwa. Ile dziś kupimy paliwa za minimalną krajową a ile kupiliśmy za minimalną np. w 2012/13/14/15 r.? Policz sobie.

       • junkers on 25 sierpnia 2023 at 08:47

       Kilka pozycji:
       Tymczasem 23 maja 2013 roku litr benzyny 95 kosztował 5,37 zł, ON 5,33 zł, a LPG 2,39 zł. Oznacza to, że paliwa są obecnie droższe o odpowiednio 1,95 zł, 1,94 zł i 1,25 zł.

       W ostatnim tygodniu 2015 roku średnio płaciliśmy za najpopularniejszą benzynę Pb 95 4,19 zł, a za olej napędowy 4,08 zł. Zawierająca więcej oktanów Pb 98 kosztowała 4,54 zł, a tankujący gaz płacili 1,99 zł.

       Z raportu cenowego e-petrol.pl wynika, że na stacjach przed rozpoczęciem wakacji średnia cena benzyny 95 (notowania e-petrol.pl z 21 czerwca 2023 r.) wynosiła 6,49 zł, to dwa grosze poniżej ceny z połowy czerwca, za olej napędowy kierowcy płacili przeciętnie 6,22 zł, to zaś o 11 groszy powyżej poziomu sprzed tygodnia.

       Ceny żywności w polskich sklepach nadal galopują w tempie blisko 20% w skali roku. Wstępny odczyt za kwiecień ’23 pokazał dynamikę rzędu 19,7% rdr. To co prawda znacznie mniej niż w marcu czy lutym (odpowiednio 24% i 24,7% rdr), ale wciąż znacznie powyżej tego, co sugerowałby silny spadek indeksu FAO.

       Ceny materiałów budowlanych bardzo wzrosły na przestrzeni ostatnich lat a co za tym idzie ceny mieszkań z około 6tyś/m2 nawet do 14 tyś/m2
       A ty od dwóch lat trzymasz się jak pijany płotu z paliwem a wiadomo że tam jest polityka.
       Np. ceny naszych wyrobów wzrosły na przestrzeni kilku lat może nie o 100% ale więcej niż 80%.

       • junkers on 25 sierpnia 2023 at 08:48

       ten wykres to materiały budowlane

       • #pisbis on 25 sierpnia 2023 at 12:15

       Do Junkersa.

       No, ale nie podałeś i nie policzyłeś ile za minimalną krajową kupiło się paliwa w 2013 r. a ile kupi się dzisiaj.

       No to patrz: 2013 r. płaca minimalna netto 1 181,38 zł. Czyli za tą kwotę mogłeś kupić ok. 221 litrów Pb 95 i ON oraz 496 litrów LPG.

       Natomiast dzisiaj minimalna netto wynosi 2700 zł. i za tą kwotę kupisz ok. 416 litrów Pb 95 i 0N oraz 1000 litrów LPG.

       Dostrzegasz różnicę?

       Masz chyba kalkulator w telefonie to sobie policz. Użyłem do obliczeń danych (cen), jakie podałeś. Takie mniej więcej ceny wtedy były.

       W nawiązaniu do płota. Nie chodzi tylko o paliwo, ale o wiele innych produktów pierwszej potrzeby. Poza tym chyba z autopsji znasz temat zakupów na zeszyt. Dziś to problem marginalny, by nie powiedzieć, że problem znikł.

       • Aninim on 25 sierpnia 2023 at 13:11

       Można sobie tak dyskutować do usranej ,może Junkers błyskać wiadomościami . Pis znalazł taką masę pieniędzy a rudy folksdojcz nie wiedział gdzie zakopane . I pomógł ludziom na skalę niespotykaną . Po to kurwa w ogóle państwo polskie istnieje żeby się tu nam dobrze żyło a nie jako trampolina do karier rudych zdrajców co Putinowi śledztwo oddali

       • junkers on 25 sierpnia 2023 at 13:45

       Ciężko sie rozmawia ze ślepym o kolorach od 2013 roku wszystko staniało a pensja minimalna wzrosła 2,5 razy.
       A tak poważnie to odnieść sie do kilku pozostałych pozycji też z kalkulatorem w ręku.
       Tylko proszę cię nie używaj starej śpiewki że: “przecież nie jesteśmy bezludną wyspą” lub jak Ci pasuje to jest dyrektywa UE lub to jest wszystko wina wojny na Ukrainie bo tak podejrzewam skwitujesz swoją wypowiedz.

       • anonim on 25 sierpnia 2023 at 13:56

       Można dyskutować czy rząd w tej pandemii powinien takie miliardy pomocy dawać bo na inflację to miało wpływ duży . Co do wojny , jak ktoś to bagatelizuje to jest to moim zdaniem cynizm ponad przyzwoitość . Niby na własnej skórze nie odczuliśmy bezpośrednio ale koszty ponosimy . To że unia nie pomogła przy uchodźcach to komentarzy nie wymaga . odwieczna germańska życzliwość

       • #pisbis on 25 sierpnia 2023 at 14:26

       Do Junkersa.

       Ciężko to się rozmawia z kimś, kto mając czarno na białym wyliczenie ma z tym jakiś problem. Nikt też nie twierdzi, że od 2013 wszystko staniało. Wiadomym jest jednak, że paliwo i wiele innych podstawowych dóbr dziś łatwiej nabyć niż kiedyś.

       Co do pozostałych pozycji to dziś jest oczywiście gorzej z przyczyn obiektywnych czyli zaraza i wojna. I oczywiście, że nie jesteśmy wyspą. Mamy gospodarkę połączoną choćby z Niemiecką a tam wesoło nie jest choć PiS tam nie rządzi.

       • Anonim on 25 sierpnia 2023 at 18:00

       Adam przestań pier….. bo aż mnie ciągnie na wymioty. Przedstawię Ci sytuację swoją jako mieszkańca Ryglic:
       – płaca u mnie cudownie nie wzrosła, podnieśli jedynie tym co mieli najniższą – resztę mają gdzieś,
       – autobusów ubyło, dojechać do pracy problem jak nie masz prawka i samochodu. Ostatni autobus z Tarnowa po 17 to jak mam wrócić z drugiej zmiany – e ten Twój protegowany będzie budował parkink PARK AND DRIVE- kpina ,
       – ostatnio skręciłem kostkę – noga boli jak cholera – skierowanie do specjalisty i USG – k..wa za pół roku, boli ale czekam,
       – do specjalisty do Tuchowa jedynie piechotą,
       – w Ryglicach pracy nie ma – jak nie jesteś niedoszłym radnym lub działaczem jedynie słusznej partii to pracy nie dostaniesz,
       – policji brak,
       – woda kanalizacja najdroższa w Małopolsce o ile nie w całej Polsce,
       – inwestorów brak – jedynie sklepy budują,
       – dziecko chciało do Tarnowa do szkoły, tylko szkoła prowadzi zajęcia do 19 – nie ma czym wrócić a mnie nie stać na takie kursowanie,
       Czy widzę, że PIS coś zmienił – TAK NA GORSZE.

       • anonim on 25 sierpnia 2023 at 18:13

       Takie kłopoty jak z tą kostką to tylko ostatnia oferma by miała. Sądzę raczej że zmyślasz , ale nawet gdyby nie-na jednego takiego jak ty jest dziesięciu z prawem jazdy , mobilnych . Autobusy gdyby było jako takie obłożenie to by jeździły .

       • Anonim on 25 sierpnia 2023 at 18:23

       Niestety takie terminy, prywatnie 200 zł i w 2 tygodnie załatwisz

       • Anonim on 25 sierpnia 2023 at 18:27

       W dniu dzisiejszym na zakupach spożywczych spotkałem dyr komunalki – w godzinach jej pracy. Serio nie ma nic do roboty? Serio zatrudniamy ludzi na stawki dyr aby kupowali kiełbasę na imprezę? Na to idą nasze pieniądze? Albo ta osoba nie ma kompetencji albo nie ma nic do roboty?
       Czy nad tym ktoś jeszcze panuje? “Czy leci z nami pilot?”

       • Anonim on 25 sierpnia 2023 at 18:30

       Do Anonima z 18:13
       “Autobusy gdyby było jako takie obłożenie to by jeździły .”
       Gdyby ludzie chorowali to by i specjaliści byli. Z tego wniosek ludzie nie chorują?

       • PiS wygra on 25 sierpnia 2023 at 18:56

       Anonim co pisze o autobusach ich braku będzie srodze zawiedziony bo PiS będzie mu nadal organizował życie, Adam wszystko co napisał i policzył to po prostu real i prawda.

       • PiS wygra on 25 sierpnia 2023 at 19:07

       Anonim wylicza i wylicza . Sklepy budują mówi. Czy w tych nowych sklepach ludziska kupują na zeszyt jak za POprzedników?

       • Anonim on 25 sierpnia 2023 at 19:36

       HAHA wnioskując po twoich wpisach to muszę kupić autobus najlepiej na zeszyt.
       Gdybyś się troszeczkę interesował to za transport publiczny odpowiada “Zgodnie z nią planowanie rozwoju transportu oraz organizowanie i zarządzanie publicznym transportem zbiorowym należy do zadań organizatora. W zależności od długości linii komunikacyjnej jest to wójt, burmistrz albo prezydent miasta, starosta, marszałek województwa, minister ds. transportu.”
       Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek kupował na tzw zeszyt, ale wiem że terza kupuję mniej i gorszej jakości produkty.
       Wyłącz TVPis włącz myślenie.

       • EKONOM on 25 sierpnia 2023 at 20:16

       No to kup autobus. Będziesz woził powietrze ha ha. Jprd jak można szerzyć takie brednie. Gmina ma kupić? Pisalibyście że znajomy kierowca ma fuchę za wożenie powietrza

       • Anonim on 25 sierpnia 2023 at 20:35

       za transport publiczny odpowiada państwo – i tutaj porażka na całej lini.

       • już widzę on 26 sierpnia 2023 at 07:14

       Gmina wynajmuje autobus żeby pusty tam i z powrotem jeździł . Wielka radość by była

     2. Komu dochody wzrosły. Posłom, burmistrzom itd!!! Tak sądzę, że nawet czas wojny jest dobry na żale. Żyję tutaj. A chyba nie ma większych zmartwień niż nieudacznicy z pis.

  2. 0,6% to dla PO wielka różnica bo nie 15 a 14,4% bezrobocia za Tuska. Były rejony gdzie bezrobocie dochodziło do 20%. Wielki sukces PO 🙂

  • Złodobro on 24 sierpnia 2023 at 13:16
  • Odpowiedz

  Był Smoleńsk a teraz jest kolejny samolot.

  10 kwietnia był zamach

  każdy normalny to wie a TY?

  1. Do wyjaśnienia wczorajszej katastrofy trzeba wysłać Laska z Milerem 🙂

   • Stały czytelnik i pisarz komentarzy on 24 sierpnia 2023 at 15:04
   • Odpowiedz

   Od pierwszych minut ogłoszenia tragedii podejrzewam zamach

   1. Może by się wraku nie dało ściągnąć i 2010 . Brak chęci jednak to zdrada , dramat że nie tylko bezkarna ale i opłacalna dla folksdojcza.

  2. taaaaa brzoza się zamachnęła, dajcie już spokój z tym zamachem.

  1. Wytrzymaj ciśnienie do 15 X wtedy będzie ostateczna weryfikacja kto przestrzeli a kto będzie przestrzelony.

   1. Rudy przestrzelił tak wskazuje badanie.

    1. Sondaż też jest “przestrzelony” bo wg badań przewaga obozu rządzącego topnieje ??

     1. .

 1. To serce wygra dobro dla naszej OJCZYZNY

   • Wybieram PiS on 18 sierpnia 2023 at 17:55
   • Odpowiedz

   Widać w środku pustkę. Tak by było, gdyby opozycja wróciła do władzy. Tylko o to im chodzi,aby dorwać się do koryta i znowu będzie do niczego. Pustynia, delikatnie mówiąc. Musimy wygrać i kontynuować dobrobyt.

   1. Przykro mi ale nie mogę podzielić tej wypowiedzi i dokładnie mam odwrotne zdanie.

  1. .

   1. taaaa
    Dlatego nie będę głosował na obóz rządzący i każdy racjonalnie myślący podzieli moje zdanie.

    1. Hm?
     Jednak wszystko wskazuje na to, że tych “myślących racjonalnie” będzie jednak mniej. No cóż 15. X będziemy decydować. A co z referendum “racjonalni” zrobią? Jeśli wolno zapytać.

     1. Odpowiem ale jeszcze nie teraz ale raczej nie będe głosował.
      Moim zdaniem pytania powinny być przyziemne np. odnośnie slużby zdrowia itp

      1. Służba zdrowia w Polsce działa dość dobrze, gdy rozpatrywać ją jako całość. A na całość składa się publiczna i niepubliczna służba zdrowia. Niestety publiczna pozostawia bardzo wiele do życzenia. Można mieć tylko żal do opozycji za brak zajmowania się sprawami poważnymi w tym właśnie służbą zdrowia. Powinni przedstawiać pomysły na naprawę itd., itp. Niestety dla nich ważniejsze są inne tematy. Wszyscy wiemy jakie.

       • Anonim on 19 sierpnia 2023 at 09:49

       Adaś, a kiedy ostatni raz musiałeś korzystać ze specjalistów? Przestań za przeproszeniem pier….

      2. Korzystam ze specjalistów także prywatnie.

       Ale czego nie rozumiesz? Wszystko tutaj sprowadza się do pieniędzy. Jak są pieniądze to i są specjaliści wręcz na drugi dzień. Tak patrząc służba zdrowia działa dość poprawnie. Oczywiście większość ludzi nie jest stać na odpowiedni standard leczenia i tutaj potrzebne reformy od dawna.

       • chory on 19 sierpnia 2023 at 11:19

       To prawda. Żeby chorować trzeba być albo bardzo zdrowym albo mieć kasę

       • junkers on 19 sierpnia 2023 at 12:00

       Adaś to po cholere jest ten ZUS i składka zdrowotna która idzie na NFZ ??
       Jeszcze kilka miesięcy temu to prywatnie sie zemną ciołeś że służba zdrowia działa super a jak ostatnim tygodniu Cię osobiście doparło to już tak nie byles pewien ich poprawności a mówiłem Ci że nie masz wiedzy i tylko tak pierdzielisz po to żeby coś mówić.
       Podobnie jak i z naszym transportem byłeś taki przemądrzały a po dwóch minutach mojej riposty brakło gościa, zdaj sobie wreszcie sprawe że jesteś zwykłym teoretykiem co w nosie był i guzik widział a nie wielkim znawcą nie mówiąc już wielkim politologiem.

      3. A to żeby ocenić bolączki służby zdrowia to trzeba być jakimś znawcą? Każdy wie jak jest. Czego konkretnie nie rozumiesz w powyższych moich tekstach?

       Co do transportu to dobrze wiesz jak to było i piszesz nie do końca prawdę. Mamy zatem słowo przeciwko słowu i na tym poprzestanie. Myślę, że czytelników średnio interesuje o czym mówimy a już personalne wycieczki są bardzo niesmaczne w odbiorze i żenujące.

  1. No tak jakby wystartował z list PISu to byłaby narracja że prześwietlił i wybrał “prawdziwą prawde”

   1. Gdyby wystartował z list PiS co oczywiście byłoby i jest niemożliwe to byłby identycznie potraktowany przez swoich kolegów z Agrounii. Czyli bardzo dla niego nieprzyjemnie.

   2. Wrażenie niezrównoważonego psychicznie on robi . Tragedia taki człowiek w otoczeniu , nerwica pewna.

 2. Widać, że standardy PiS zbliżają nas do Rosji.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/z-tvp-znikaja-sensacje-xx-wieku-rozmowa-z-boguslawem-woloszanskim/r60cfxt

  • Referendum on 14 sierpnia 2023 at 10:12
  • Odpowiedz

  1. Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?

  2. Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?

  3. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

  4. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

  4x NIE, a Wy???

  1. 4x TAK
   dodałbym jeszcze:
   – czy popierasz eutanazję,
   – czy popierasz aborcję,
   – czy jesteś za zerwaniem konkordatu,
   – czy jesteś za wysłaniem Jarka w kosmos (podobno jakiś polski astronauta ma lecieć),
   A wtedy 8xTAK

   • Wyborca on 14 sierpnia 2023 at 18:00
   • Odpowiedz

   5. Czy ziemia jest płaska?

   • referendum unieważnione on 16 sierpnia 2023 at 11:38
   • Odpowiedz

   ha ha

   https://wiadomosci.wp.pl/tusk-uroczyscie-uniewazniam-to-referendum-6931139914894112a

   1. On siebie widzi jako następcę Hansa Franka e GG . niech spierdala.

  • Geniusz z Żoliborza on 11 sierpnia 2023 at 22:00
  • Odpowiedz

  No to Jarek chwycił za twarz opozycję tymi referendami. Oby PiS miał większość konstytucyjną. Opadną kopary

  1. Super. Ja również jak większość jestem zdania, że majątek należy przekazać osobom, które się znają na biznesie a nie jakimś “wójtom z Pcimia”.

   1. Skoro ORLEN mocny bardzo
    Nie rozumiem Cię za bardzo 😉

  • czadowo jes on 11 sierpnia 2023 at 21:50
  • Odpowiedz

  Uroczyste wręczenie zaproszenia burmistrzowi na zawody strażackie . Bardzo to kreatywne podejście do autopromocji .

 3. Ale pogoda ,tragiczne żniwa

 4. Na TikToku coś takiego:

  https://vm.tiktok.com/ZGJgXCQmF/

  A tym czasem rzeczywistość wygląda tak:

  https://www.fakt.pl/polityka/andrzej-duda-wysmiany-przez-internautow-nieslusznie-to-nie-byla-wpadka/ehpwcf4

  Wniosek? Nie dajcie się wkręcać.

   • Kłamstwo za Kłamstwem on 8 sierpnia 2023 at 14:57
   • Odpowiedz

   Za wprowadzanie opini publicznej w błąd powinny być srogie kary.

   https://www.tvp.info/71876094/lasy-panstwowe-sprzedaja-lasy-cudzoziemcom-lp-dementuja-fake-news-platformy

 5. Mateusz Morawiecki, Premier 1000 lecia!

  https://www.tvp.info/71868895/mateusz-morawiecki-wyzywa-na-debate-manfreda-webera

   • 1000 lecia. Jprd on 8 sierpnia 2023 at 10:47
   • Odpowiedz

   Adam Zieliński odleciał.

   1. Raczej ty odlecialeś

   • Do pisbis on 8 sierpnia 2023 at 20:05
   • Odpowiedz

   Koniec pisu panie admin

  1. Adam, to chyba sukces Polskiego ładu to sprawił? HAHA masz poczucie humoru chłopie.
   On nawet teraz nie ma wpływu na powoływanych ministrów haha.
   Takimi tekstami ośmieszasz jeszcze bardziej Morawieckiego.

    • Do anonimów co pisu nie lubią on 8 sierpnia 2023 at 20:54
    • Odpowiedz

    Wszyscy się zdziwicie, bo admin znów będzie wśród dających komuś władzę. To dopiero jest władza dać komuś władzę . Wyborca ma władzę i basta

    1. A ja ją będę zabierał pisowi

      • Do anonimów co pisu nie lubią on 8 sierpnia 2023 at 21:40
      • Odpowiedz

      No i ok. Komisję przeliczą wkrótce głosy i się okaże kto mocniejszy. Ci co dają czy ci co odbiereają

      1. Na razie mocniejsi są Ci co odbierają i to tak chamsko żeby nie powiedzieć że tak z buta.

      2. Hm?

       To ciekawe Boguś co napisałeś, bo przeciwnicy obecnie rządzących a Ty niewątpliwie do nich należysz to ciągle i od lat piętnują rządzących za “rozdawnictwo”. 🙂

      3. Adaś wiem co napisałem że odbierają tym co coś robią i płacą podatki a dają w większości nierobom i tymi działaniami produkują ich coraz więcej.

      4. No rząd nasz, jak i zresztą każdy inny na świecie ma za zadanie m.in. redystrybuowanie środków finansowych. Nigdy też nie będzie tak, że wszycsy będą zadowoleni.

       Jednak faktem jest, że w historii Polski nigdy nie było tak dużego zatrudnienia jak dziś. Trochę się to kłóci z mówieniem o nierobach. Pewnie jakieś sytuacje patologiczne występują, ale czy jest to jakiś znaczący odsetek? Chyba nie.

 6. “Przed “ulotką”, która propaguje nieprawdziwe informacje na temat polskiej polityki, ostrzegł wiceminister Stanisław Żaryn. Druki, które informują o polskich roszczeniach wobec Lwowa, miały się pojawić w ukraińskiej przestrzeni. Twórcy tego kłamliwego przekazu użyli logo Prawa i Sprawiedliwości.”

  https://wiadomosci.wp.pl/kremlowska-propaganda-ulotka-propagowana-w-ukrainie-ma-sklocic-warszawe-i-kijow-6927621632940736a

 7. Przy dobrych rządach to banki sobie dobrze radza

  https://www.money.pl/banki/banki-zarobia-krocie-to-duza-pokusa-dla-politykow-6926670498941632a.html

  1. Z tymi bankami to zobaczysz zobaczysz za kilka miesięcy jak masowo zaczną zwracać wibor a juz sie zaczęły pierwsze wyroki korzystne dla kredytów hipotecznych.

    • Pisbis 2 on 5 sierpnia 2023 at 06:57
    • Odpowiedz

    WIBOR? Może masz rację a może nie.

    Natomiast zyski banków to fakt bezdyskusyjny

    1. Raczej mam na 100% bo już pierwsze zwroty mają firmy i to takie co znam, sami złożyliśmy pozew do sądu o zwrot wibor-u i jeszcze podpowiedziałem na razie dwóm kolegom co jeden ma 11 a drugi prawie 30 mil kredytu inwestycyjnego.

     1. Zakładając, że wygracie w sądach to jak to się ma do rekordowych zysków banków?

      1. Dopiero będzie miało i dlatego teraz zamieniają wibor na wiron, wiem co mówię. Zgłęb temat lub weź poczekaj a się przekonasz.

      2. No ok. Załóżmy, że będzie miało. Czekamy.

       No, ale co do tej pory miało wpływ na tak dobre osiągi banków?

       Chodzi też o to, że jest sporo obszarów, gdzie widać dobre skutki dobrej zmiany i się szuka jakiś dziwnych argumentów byle tylko nie przyznać, że dobre rozwiązania były wdrożone.

      3. dziesięć lat temu to marża plus wibor byla na poziomie 6 – 6,5% a teraz oscyluje na poziomie 12 %
       Reszte to już sobie sam odpowiedz.

  2. A kiedy te dobre rządy? po wyborach, jak pis odejdzie?

 8. Szef PO coś zbyt długo myśli co napisać
  O białoruskich helikopterach

  Ups. Nie zrymowało się 😉

  1. Dasz radę. Czakamy

   1. Hm?
    Wleciały wrogie helikoptery

    A wciaż milczą (też wrogie) Tuska twittery

    1. Kurdupla z Żoliborza też nie słyszałem

     1. też mi to przyszło na myśl tylko nie napisałem

       • Anonim on 3 sierpnia 2023 at 23:22

       Ile ty masz centymetrów Bodzio? Nie pytam o wagę.

       • Lucjan Zielonolistny on 3 sierpnia 2023 at 23:27

       Kiedyś Bogdan hodował konopie, a teraz ma indyjskie, czy coś takiego.

      1. wzrostu 1,79 i w pakiecie to i wage Ci podam 102, jest to prawdą hodowaliśmy konopie i przez 2 miesiące od zatrzymania straciliśmy fotel lidera czyli najwiekszej w Polsce 😉
       Tak prawda mam insyjskie i jeszcze od kilku dniu 2 kolumbijskie

      2. No właśnie te dwa z Kolumbii z kontraktem na dwa lata.

  1. Tak myśmy. Moskwie zależy na skłóceniu nas Ukrainą

 9. Ja i moi koledzy na pis nigdy

  1. Bo zapewne należycie do grup, które poprą inne ugrupowania.

   Fajnie, że pójdziecie zagłosować.

   Tu sobie zajrzyjcie:
   https://wiadomosci.wp.pl/pis-wygrywa-wsrod-mlodych-widac-fascynacje-konfederacja-poglady-moga-zaskakiwac-6886760875015072a

   1. Jakby było odwrotnie to być na 100% tego nie opublikował tak że mnie to śmieszy.

  2. Pewnie, jak się jest młodym to się eksperymentuje, bo i skąd wiedza co partie potrafią. Jak latek przybywa i się “próbuje chleba z różnych pieców” to i rozwaga przychodzi. Doświadczenie życiowe uczy ale skąd 18+ ma go mieć? wiedzę czerpią z sieci , a tam różnie zależy co się czyta. Zapytaj jedna z drugim rodziców i dziadków to Wam powiedzą co warta które ugrupowanie i kiedy żyło im się lepiej.

  • DOŚĆ PIS on 29 lipca 2023 at 19:23
  • Odpowiedz

  Całe szczęści, że jest Tusk – bo na kogo ten “biedny pis” zrzuciłby swoje klęski.
  Chciałem tylko zauważyć, że Tuska nie ma w rządzie już wiele lat.
  Ale mamy za to Kowalskich, Suskich, Glapińskich, – no i starca z kotem haha – któremu wszystko uciekło spod kontroli.
  Lokalnie mamy średniego – normalnie kabaret – podobno na posła chce startować – komponuje się w ten kabaret. HAHAHA

  1. pis ma moze i potknięcia ale kleski ? Gdyby nie ubecka szczujnia która ryje głowy szczególnie postkomunie znacznie ograniczonej w dochodach to by pis miał 50 procent . Pandemia ,,wojna a tu organizują państwo tak że większości się żyje lepiej. Chcieć Tuska to chcieć zwijania Polski , droga pod niemiecki but .

   1. Wolę niemiecki, niż rosyjski. A nikt tak nas nie zbliżył ja pis. Albo idziesz na zachód albo na wschód. Jarek jakoś do zachodu nie ciągnie……
    A tak na marginesie, żyje się lepiej jedynie tym którzy są blisko związani z pis. Popatrz na lokalny samorząd, niedoszłych radnych, dyr komunalna itd

    1. Jakbyś trochę poczytał to byś brzydził się i Niemcami i Ruskami. Jedni drugich warci i przez wieki nas upokarzali i grabili. Jarek chce zbudować Państwo takie jak planował Piłsudski , Jakie? poczytać historii to podyskutujemy.

   2. Klęska – mieli zmienić: sądownictwo, służbę zdrowia, nepotyzm, prywatę. A oni w tych kategoriach robią rekordy! I pomyśleć, że za poprzednich rządów, jakiś zegarek , ośmiorniczki zmieniły kierunek.
    Zlikwidować socjal, fundusz kościelny, . Niech nieroby zbiorą się do pracy i płacą podatki. Chcesz mieć to zapracuj!!!!

    1. Ej co Wy piszecie to trudno czytać. Socjal to na zachodzie był od dawna i tam nasi ciągnęli za pracą. Fundusz Kościelny, kto nie wie o co chodzi to niech nie zabiera głosu. Fundusz to nic innego jak zwrot za zagrabione dobra(ziemia , lasy, budynki) przez komunistów po 1945r. Tak się składa,że kościół przez wieki gromadził bogactwa bo tak ułożyli ten świat razem z władzami Państw nie tylko w Polsce ale całej Europie. Kosciół miał majątek, komuniści zabrali, a po 1989r. dostali częściowy zwrot, a część w tak zwanym funduszu kościelnym płaconym do episkopatu co roku. W Ryglicach nie na darmo funkcjonuje nazwa Księże Podlesie jest to teren wokół dzisiejszej ul.Łokietka. To były pola i lasy parafii, tak jak osiedle to pola dworskie.
     Ale historii nawet tej najbliższej się nie zna , może nie ma kto opowiedzieć.
     Bardziej się interesujemy dniem dzisiejszym niż przeszłością w myśl tekstu”ale to już było i nie wróci więcej”.
     No cóż szkoda bo historia jest Wielką Nauczycielką życia

     1. A skąd niby kościół posiadał takie bogactwa i w jakim celu? Zlikwidować fundusz kościelny. Ksiądz to taki sam człowiek jak my wszyscy. Niczym się nie wyróżnia. Pracuje, zarabia i ma się dobrze więc niech płaci takie same podatki jak my wszyscy. Dość wyzysku.

       • anonim on 31 lipca 2023 at 20:41

       A skąd magnateria , hrabiowie i obszarnicy mieli takie bogactwa? Znów się kłania historia. Bez jej znajomości szkoda czasu na dyskusję. Jeszcze jedno wiesz co to jest Państwo Watykan? Wiesz jakie prawa na świecie ma Państwo? Wiesz jak działa Państwo Watykan?

       • anonim on 31 lipca 2023 at 20:49

       Tutaj odpowiedz na Twój ewentualny komentarz
       https://stylzycia.polki.pl/psychologia,po-co-czlowiekowi-religia,10400514,artykul.html

       • Anonim on 31 lipca 2023 at 22:14

       Teraz już nie ma obszarników, hrabiów itd. I nie mów, że klecha z parafii nie jest Polakiem.
       Historię znam bardzo dobrze.
       A jak Ci się żyje na socjalu?

       • anonim on 1 sierpnia 2023 at 15:58

       Może i tam coś słyszałeś, ale z analizą faktów historycznych u Ciebie krucho. Jest tak zwana ciągłość odpowiedzialności. Na podstawie tego rządzący upominają się o reperacje od Niemców. To tak jak z twoim prawem własności . Załóżmy, że miałeś kilka ha ziemi i dom, była zawierucha wojenna potem zmiana władzy i Ci to zabrali. Potem znowu zmiana władzy i zanegowanie oprawców. Upominałbyś się o zwrot swojego czy byś to odpuścił.

       • anonim on 6 sierpnia 2023 at 18:37

       Jakoś nie umiesz odpowiedzieć?

       • Anonim on 7 sierpnia 2023 at 08:48

       Kiedy oddamy Śląsk Niemcom?

   • Tvn do kosza on 29 lipca 2023 at 09:57
   • Odpowiedz

   Maĵą to swoje dziennikarstwo śledcze a pod nosem afery nie wyśledzili

  • Rolnicy walczą o swoje on 27 lipca 2023 at 16:14
  • Odpowiedz
  • Hiszpania wybrała on 23 lipca 2023 at 22:54
  • Odpowiedz

  Włochy, Finlandia, Szwecja, Grecja a teraz Hiszpania wybiera prawicę 👍 Więcej imigrantów, kobiet z penisem, facetów w kieckach i makijażem, więcej lewackiego obłędu hipokryzji i dyskusji o 349 płciach a lud Europy z głośnym bulgotem spłucze lewackie brednie do szamba historii ✊

 10. Nasi politycy opozycyjni

  Są bezradni bez wrzutek telelewizyjnych

  I cały czas
  Oszukują nas

  1. z sieci

  2. z internetu

  3. haha

  4. Z?

   1. Ktoś pododawał na PiS prześmiewcze memy

    Zaś ludzie czekają na wyborcze programy 😉

  • w TVN nie powiedzą choć wiedzą on 23 lipca 2023 at 07:42
  • Odpowiedz

  Jego zdaniem Niemców ledwo stać na opłacenie mieszkań w czasie, gdy władze przeznaczają lokale dla uchodźców; mnożą się zaś ataki nożowników, którymi często okazują się imigranci. –Trzeba zacząć rozwiązywać te problemy, jeśli nie chce się, by prawicowa AfD rosła w sondażach – uważa Palmer, który w przeszłości należał do partii Zielonych.

  https://www.tvp.info/71474097/niemiecki-burmistrz-bije-na-alarm-jako-kraj-podupadamy-ludzie-to-odczuwaja

 11. w PiS

  1. haha

   1. Wiadomo było, że wielkopowierzniowy handel wyprze drobnicę. A ja np chwlale sobie, że biedra w Ryglicach.

    Co się tyczy demografii to powód jest też taki że po prostu jest mniej kobiet w wieku rozrodczym. Czemu mniej? Chyba nie powiesz że to wina PiS?

    Drugi powod i moze nawet wazniejszy to “moda” na brak dzieci.

    1. HAHA moda na brak dzieci? Jak młodzi nie mają warunków, to jak mają rodzić dzieci? Gdzie te żłobki, przedszkola? Gdzie to wsparcie państwa? Przestań pieprzyć, że to moda.
     A może modę zapoczątkował wódz Jarosław?

     1. Zauważ, że np. w latach stanu wojennego w Polsce, pustych półek w sklepach, brakach mieszkaniowych i generalnie biedy rodziło się w naszym kraju dużo dzieci. Padały rekordy urodzeń. Poczytaj sobie.
      To, że dziś rodzi się mniej dzieci w Polsce, ale i w wielu innych krajach wysokorozwiniętych nie wynika ze statusu ekonomicznego danego społeczeństwa. Poświęć tematowi trochę czasu a się dowiesz ciekawych rzeczy.

       • Anonim on 21 lipca 2023 at 08:14

       Ale nie żyjemy w komunie. PiS obiecywał mieszkania, żłobki – i co ? Lipa. Będą budowali CPK a z wioski do lekarza nie dojedziesz bo brakuje komunikacji. Mieli 8 lat aby coś zmienić a co zrobili? Rozdali na kredyt 500zł.

      1. Tu masz odnośnie żłobków:

       https://glos.pl/w-polsce-przybywa-zlobkow-i-klubow-dzieciecych

       Dodam jeszcze grafikę piramidy płci. Poczytaj o tym.

      2. A tu odnośnie mieszkań:

       “Czy to dużo? W 2022 roku zbudowano w Polsce o blisko 4 tys. mieszkań więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie był to najlepszy wynik od dekady Gierka. Warto jednak dodać, że do rekordu wszech czasów nadal brakuje bardzo wiele. Ustanowiono go za rządów Edwarda Gierka. W 1978 roku powstało w Polsce aż 284 tys. mieszkań. Warto jednak dodać dla kontekstu, że w tamtym okresie rodziło się w Polsce 700 tys. dzieci rocznie. Dziś to już ok. 300 tys. rocznie, więc mieszkań przypadających na jednego młodego powstaje więcej.”

       https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/03/16/ile-mieszkan-buduje-sie-w-polsce-w-2022-roku-padl-rekord/

       • Anonim on 22 lipca 2023 at 22:01

       Adaś, ciągle za mało. PiS obiecuje dużo a wychodzi im słabo. Zmieniły się czasy a obecni rządzący jakoś nie odbierają na tych falkach co młode społeczeństwo. Stary człowiek z kotem nie rozumie czego oczekuje młode społeczeństwo a te stare wygi jakoś nie dopuszczają do głosu młodych “wilczków”. Czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia a PiS ciągle tkwi na Żoliborzu. Przykre ale prawdziwe. Czas na zmiany.

      3. Przecież w Polsce każdy i każda grupa wiekowa prócz dzieci ma prawo czynnego, ale i biernego uczestniczenia w wyborach. Teraz np. Konfederacja przyciąga do siebie młodych ludzi. Z tego co się szacuje to w grupie osób 18 do 35 lat będzie miała największe poparcie. Zresztą zjawisko nie nowe. Podobnie było choćby z Kukiz’15.

       Czy Twoim zdaniem Konfederacja utrwali zmiany społeczne, jakie wprowadza PiS czy raczej jest w ideologicznej i mocnej opozycji do PiS?

       Co zaś się tyczy realizacji obietnic wyborczych to moim zdaniem nie było do tej pory rządów, które by w tak dużym stopniu realizowały co obiecały. Aby jednak, jak najwięcej było zrealizowane to potrzebny jest też czas czyli kolejna i kolejne kadencje. 🙂

       • Czarna mamba on 23 lipca 2023 at 11:30

       Młodzi za Konfederacją wręcz lgną. Niesamowite jak ugrupowanie bardziej ma prawo niż pis opanowywuje młodzież. Opozycja PO , lewica i liberałowie są w czarnej d … e

       • Konfede ... on 23 lipca 2023 at 13:50
  • Jesień idzie on 19 lipca 2023 at 08:39
  • Odpowiedz

  Pierwszy pisior gminy czyli admin pisze że wygrywa d lat zakłady o to kto wygra . W sumie nie można w to nie wierzyć zwłaszcza że padają nazwiska. Ale to już koniec pana dobrej passy. Jesienią będzie jesień średniowiecza . Polecicie w zapomnienie.

  1. No ale już nie ujawnisz się a tym bardziej nie założysz. Poleci, ale Platforma i cała reszta. A jesień średniowiecza to zrobi , ale konfederacja. Ja czytam co pisze Zieliński tu na blogu. Od prawie dwóch lat wspomina że konfederacja zajdzie wysoko i wszysku ku temu wskazuje.

   1. W sumie w sieci nic nie ginie. Coś tam wspominałem kilka lat wstecz o Konfederacji, że odegra nie małą rolę. Na razie w sondażach idzie im dobrze.

    1. Idzie im dobrze bo ludzie (głównie młodzi) mają już dość populizmu Pisu – z drugiej strony mają dość platformy.
     Poziom polityki, obrzucania błotem przebił już dno. A do wyborów jeszcze trochę czasu.

     1. Tylko, że konfederacja nic innego niż populizm nie proponuje.

      To co proponują jest niewykonalne. Sam się przekonasz po wyborach

 12. PO aut!

  1. Podobnież były długoletni wójt i burmistrz Ryglic będzie kandydował do rady powiatu ale nie z list PO tylko z jakiś samorzadowcowych tworzonych . Wstydzi się już PO?

  2. Przecież Jarek nie jest rudy tylko siwy!

   1. O!

    1. W tym kraju to udręka. Brak żłobków, za mało przedszkoli. Brak możliwości rozwoju dla dziecka w takiej gminie Ryglice. W wakacje zajęcia może przez godzinę. Brak dojazdu do szkół średnich. Tak – z pewnością w tym kraju to udręka.

     1. Udręką w naszym kraju

      Jest zbyt duża liczba “ten krajów”

       • Adasiu on 18 lipca 2023 at 18:05

       O w morde. To dobre jest

      1. Jako rym może i dobre, ale że ich tylu to niedobre …

  • Nie dla oPOzycji on 16 lipca 2023 at 12:10
  • Odpowiedz

  Lider

  1. dziękuj Putinowi i temu, że rozp….Ukrainie gospodarkę. Stanowimy taki “sklepik” dla Ukrainy.

    • Nie dla oPOzycji on 16 lipca 2023 at 16:01
    • Odpowiedz

    Nie jesteś zbyt błyskotliwy.

    Już przed wojną byliśmy liderem.

    1. pokaż dane sprzed wojny

      • Nie dla oPOzycji on 16 lipca 2023 at 16:37
      • Odpowiedz

      A przypomnij sobie, który kraj najszybciej w Europie podnosił się po cowidzie.

      Nie pamietsz jak chwalono Polskę? Sobie poszukaj danych na ten temat.

       • Anonim on 16 lipca 2023 at 21:32

       Przestań pierd….podaj konkretne dane. Proszę o korelację do zadłużenia kraju (również pozabudżetowego) do inflacji. Pokazujesz jeden wskaźnik, który sam w sobie nie ma wielkiego znaczenia. Słuchaj Gospodarka sama w sobie rządzi się swoimi prawami (ekonomicznymi) i pomimo kłód rzucanych “pod nogi” ma się dobrze. Rząd raczej nie pomagał a wręcz przeciwnie. Ale kolejne działania rządu – wzrost płacy minimalnej wzrost ZUS itd spowoduje, że to wszystko w końcu pier…..
       A tak na marginesie wyłącz TVpis, włącz myślenie. A jak nie znasz się na szeroko pojętych zagadnieniach ekonomicznych – zamilcz.

       • Nie dla oPOzycji on 22 lipca 2023 at 05:59

       Ty pewnie tuż po wyborach w 2015 nie milczałeś tylko piałeś jak to PiS zniszczy polską gospodarkę. Wiec sam zamilcz, bo jest inaczej. Spółki Skarbu Państwa przed 2015 często szurowaly po dnie a dziś miljardowe zyski. Nieprawda ?

       • Anonim on 22 lipca 2023 at 20:56

       Podaj fakty a nie szczekaj haha. Nie jestem zwolennikiem PO ale jestem zdania, że nikt tak jak PiS nie zbliżył nas do komuny i Putina. PiS dba jedynie o własne interesy a nie dba o społeczeństwo – no chyba że zbliżają się wybory to rzuci jakiegoś grosza aby się odpier…. Mieli 8 lat i pełnię władzy – skupili się na własnym interesie a nie na tym aby społeczeństwo miało dobrze, zadbali jedynie o dobro swoje i swoich rodzin. Zdeptali demokrację, wolność, prawa kobiet. Pora na zmianę.
       Niech wygra LEWICA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)