Polityczne To i Owo

Dla lepszej przejrzystości na blogu komentarze, linki, cytaty związane z tzw. wielką polityką proszę dodawać w nowej zakładce – Polityczne To i Owo. Pojawiające się komentarze o polityce w innej niż ta zakładce, będą przenoszone.

Najbliższe dwa lata to czas wyborów. Przyszły rok to wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory samorządowe. Na rok 2015 przewidziane są wybory do Sejmu RP oraz wybory Prezydenta RP. Nie bójmy się odważnie dyskutować.

____________________

09.11.2015 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 3 lata to czas braku wyborów ogólnopolskich wyznaczonych kalendarzem wyborczym. No cóż, odpoczynek społeczeństwa od wyborów a dla polityków czas pracy. Kampanie odrywają od pracy. 

____________________

28.10.2018 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe dwa lata to czas  wyborów ogólnopolskich i europejskich.

____________________

07.08.2020 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe trzy lata to czas  braku wyborów ogólnopolskich i europejskich, i czas pracy. Pracujemy, aby Polska była Polską.

_____________________

07.11.2023 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe dwa lata to czas wyborów. Wiosna 2024 wybory samorządowe i do Europarlamentu.  Lato 2025 wybory prezydenckie.   Kto wie czy  też nie będzie przyspieszonych wyborów do polskiego parlamentu. 

Adam Zieliński

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/polityczne-to-owo/

7 093 Komentarze

Skip to comment form

 1. Dore rządy były skoro gospodarka tak dobrze ma się. Oby aktualnie nie pieprzyli tego

  https://www.tvp.info/75939719/polska-w-czolowce-komisja-europejska-opublikowala-prognozy-wzrostu-pkb-w-2024-i-2025-r

  • Potęga Orlenu on 7 lutego 2024 at 04:30
  • Odpowiedz
  • Kontynuacja on 30 stycznia 2024 at 22:30
  • Odpowiedz

  Dobrze ze PO kontynuje sprawę reparacje. A tak wyśmiewaliśmy i wręcz szydzili gdy PiSowcy drążyli temat . Kolejna rzecz o strategicznym znaczeniu dzięki PiS.

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-szef-msz-o-reparacjach-wojennych-wskazal-na-zapomniany-uklad,nId,7301652

  1. Hm?
   Terminal LNG w Świnoujściu, rura gazowa z Norwegii i WOT inicjatywa PiS, i skutecznie zakończone. CPK i elektronie atomowe inicjatywa PiS, teraz pod znakiem zapytania. Reparacje też inicjatywa PiS i jak widzimy jest chęć kontynuowania (no chyba, że to jakiś dymna zasłona).

   Reasumując: strategiczne dla kraju projekty robili …

   1. Kredyty mieszkaniowo – budowlane na 2 % też nie głupia sprawa. Od lipca już wdrożone i duże zainteresowanie. PiS to wizja lepszej Polski, zaś teraz mamy niewiadomych dużo

    1. Tutaj mamy ciekawą opinię na temat CPK:
     https://www.money.pl/gospodarka/polska-moze-uratowac-przemysl-europy-cpk-w-tym-pomoze-opinia-6993437018896928a.html

     Gdyby się to udało, to będzie można mówić o pozytywnym wpływie decyzji poprzedniej ekipy nie tylko na sprawy polskie, ale i kontynentu.

     1. Na ten moment budowa CPK nie rozpoczęła się a także nie zostały zabezpieczone środki finansowe. Status inwestycji jest moim zdaniem podobny jak w przypadku wieży na Kokoczu.

       • Anonim on 9 lutego 2024 at 13:23
      1. Z tego co się słyszy to już kilka miliardów złotych pracuje na rzecz CPK. Co prawda łopaty jeszcze nie wbito w ziemię pod fundamenty, ale dokumentacja porobiona czyli jakby fundament prawno-formalny.

       • Obserwator on 9 lutego 2024 at 19:31

       Świetne dyskusje Panów Zielińskiego i Usarza na forum. Nie poprzestawajcie.

       • Do Adama on 9 lutego 2024 at 22:24

       Adaś,
       Jestem całkowicie przekonany, że CPK powinno powstać. Ale niestety PIS pieniądze przejadał, 2 mld wydawane na kościoły, pensje dla polityków – a grunty nie wykupione – mam nadzieję, że ktoś rozliczy te pieniądze na co poszły. Rozumiem, plany, ale kór… mówimy nie o milionach ale miliardach!!! Odnoszę wrażenie, że braknie więzień na pisowców.

      2. Ale to chyba nie jest zbyt trudne zrobić audyt dotyczący dotychczasowych wydatków na CPK?

       Znajomy mi napisał prywatnie, że jednak wbito już łopatę w teren budowy, bo są wyburzane budynki na wywłaszczonych gruntach.

       • Do kogoś on 10 lutego 2024 at 07:41

       kto umieścił ten wywiad na forum. Nie wkurza Cię, że wywiad był wyreżyserowany, że dziennikarz był swego rodzaju sługusem dla celów propagandowych Średniego?

      3. Dziękuję Panu Obserwatorowi za miłe słowa – ja też cenię sobie dyskusje z Panem Adamem na tym forum ponieważ motywują mnie one do zrobienia większego rozeznania w danym temacie i pogłębienia wiedzy.

       Co do dotychczasowych wydatków na CPK to sa zapowiadane audyty oraz kontrole NIK. Ja za bardzo nie wierzę że te 3 miliardy które już zostały wydane były wydatkowane w sposób rzetelny i celowy, a np. takie doniesienia prasowe:

       https://www.money.pl/gospodarka/spolka-cpk-obdarowala-parafie-proboszcz-znow-sie-tlumaczy-najmniejsza-kwota-6984890180123136a.html

       potwierdzają moja tezę.

      4. Do Obserwatora i Pana Łukasza.

       🙂

  2. PO krytykowała Mastalerka i cały projekt reparacji a sami temat grzeją i tu akurat słusznie.

   https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-radoslaw-sikorski-w-niemieckim-tygodniku-mowil-o-reparacjach,nId,7323782

   1. Zgadza się. Słusznie. Ale jak pisałem wyżej – “no chyba, że to jakiś dymna zasłona”

    Tak gwoli przypomnienia Sikorski to były prominentny członek PiS.

    Za Wikipedią: “W powstałym jesienią 2005 r. rządzie PiS Sikorski (senator wybrany z listy tej partii) zasiadał jako minister obrony narodowej.”

    1. Polityka Światowa i UE to jedno wielkie oszustwo pod egidą ONZ. Wiele lat temu wymyślili sobie handel CO2, pierwszy protokół w Japońskim Kioto opłaty, niestety z całego świata tylko UE złapała haczyk i zaczęła naliczać opłaty. Łapówki zrobiły swoje, bo firmy zaczęły wyprowadzać produkcję z Europy szukając miejsc gdzie można produkować taniej i wysyłać gotowe produkty do europy. Dobrze, że rolnicy załapali w czym rzecz i zaczęli ratować poprzez protest swoje miejsca pracy. Jak się skończy zobaczymy. W ten proceder oszustwa ludzi na CO2 zamieszani są wszystkie rządy od lewicy do prawicy łącznie z naszym Mateuszkiem. Ziobro wiedział i o tym powiedział ale go nie słuchali. Ratunek dla Europy tylko w rolnikach bo to za daleko poszło, żeby tak łatwo odpuścili. Komisarze mają wypłaty z tych opłat i cała “Bruksela” z tego dobrze żyje.

 2. Czy może mi ktoś powiedzieć co się stało z logo PiS na bilbordzie wyborczym PA?
  Bo nawet przez nowe okulary nie widać,

  1. Usunął 16 października. Taki z niego pisowiec jak z pokrzywy kwiatek

  2. Na jakim bilbordzie wyborczym? Chyba nie planuje startować w kolejnych wyborach na burmistrza? Kolejna jego kadencja przebije już osiągnięte dno finansowe. A jakoś wyborczych obietnic nie spełnił! Gdzie zbiornik? Gdzie centrum sportu w Ryglicach? Gdzie woda z Kokocza? Berlusconi OUT!

  • 100 dni, gdzie obietnice? on 27 stycznia 2024 at 10:28
  • Odpowiedz

  nie minęło nawet 100 dni

  1. poczekaj komisje dopiero zaczynają pracować. Ale co się odwlecze…….Coś czuję, że więzienia się zapełnią a Duda nie nadąży ułaskawiać bo wiecie narty itd.

    • Pamięć on 27 stycznia 2024 at 12:11
    • Odpowiedz

    A co mają komisje i ewentualni osadzeni do obietnic danych społeczeństwu. 100 na 100 pierwszych dni. Już nie pamiętasz?

  1. Moim zdaniem są dwie możliwości – albo będzie wojna albo jej nie będzie.

   1. To trochę tak jak z przepowiadaniem deszczu przy niepewnych chmurach. albo popada albo nie popada

    1. No bo tyle są warte opinie ekspertów którym wydaje się że wiedzą co będzie za kilka lat. W kwestii wojny może się bardzo dużo różnych rzeczy wydarzyć zarówno w samej Rosji jak i na forum międzynarodowym.

     1. No ale skoro wojna będzie lub nie będzie to na logikę niektórzy eksperci zachowają status ekspertów bo im się poprostu sprawdzi co przewiduja

      1. No i Ci którym się sprawdzi będą zapraszani na uniwersytety a o tych którzy nie trafili wszyscy zapomną. Najważniejsze że wszyscy swoje w międzyczasie zarobią – tematem wszyscy się interesują więc można mówić cokolwiek byle blisko tematu i ludzie będą oglądać a reklamodawcy zapłacą.

       • Anonim on 27 stycznia 2024 at 14:04

       Więc większość trafi na uniwersytety a nawet prawie wszyscy, bo prawie wszyscy mówią w podobnym tonie – wojna się zbliża nieubłaganie. I nie chodzi tylko o ekspertów czy polityków polskich . Jest kicha i tyle

      2. Scenariusz wojny trzeba brać pod uwagę i wierzę że wojsko, wywiad, dyplomacja posiada odpowiednie narzędzia żeby monitorować sytuację i odpowiednio reagować na pojawiające się sygnały. Na ten moment nie ma co jednak panikować moim zdaniem.

   • Do Admin on 27 stycznia 2024 at 19:20
   • Odpowiedz

   A p. Zieliński to był w woju?

  • Niech to szlak on 26 stycznia 2024 at 09:32
  • Odpowiedz

  A nasi śmieszni politycy cyrk na Wiejskiej.

  https://www.o2.pl/informacje/operationsplan-deutschland-wchodzi-w-zycie-niemcy-szykuja-sie-do-wojny-6988800297986944a

  1. Przynajmniej mają plan. A u nas dalej na “łapu capu”. Bez planu, ładu i składu.

   1. Nie do końca na łapu-capu. Kilka lat temu powstał i funkcjonuje projekt wojsk terytorialnych. Teraz koniczynie trzeba poświęcić mu więcej uwagi.

    1. To tylko jedna z formacji – i najbardziej cywilna. tzw. mięso armatnie – ale w przypadku pandemii realizowało zadania. A co z rakietówką, lotnictwem, siłami morskimi, wojska pancerne itd. Planu nie ma. Czołgi samoloty kupowane na łapu capu, bez uzborjenia amunicji logistyki.

     1. myślę że nie wiemy wszystkiego. nie ma aż takiej tragedii jak piszesz

      • kamienie na człog on 26 stycznia 2024 at 18:09
      • Odpowiedz

      Będziemy rzucali kamieniami w czołgi. Kiedyś człowiek rzucał kamieniami w dinozaura, aż padł to i czołg da się tak “upolować”. Po ktoś napisze książkę “Kamienie na czołg” podobnie jak “Kamienie na szaniec” i nowa historia gotowa.

       • ... on 26 stycznia 2024 at 18:19

       Wydaje ci się

       • Anonim on 26 stycznia 2024 at 20:35

       To poczytaj całego bloga z linku poniżej. Cywili dwukrotnie wchodzi to tajnego ośrodka wojskowego, robi zdjęcia i jeszcze prowadzi o tym bloga. Obce wywiady mające większe możliwości wiedzą pewnie jeszcze więcej. Tak wygląda “ochrona” Polski przez służby.

       https://sluzbyiobywatel.pl/odkrywam-luke-bezpieczenstwa-w-obiekcie-sww/

       • Anonim on 26 stycznia 2024 at 22:24

       Cóż “pijesz” do prehistorycznych czasów i wypowiedzi jednego z polityków. W mojej ocenie PiS poprzez działania Macierewicza doprowadził więcej szkody (wyrzucił doświadczonych, zaprawionych w misjach żołnierzy) niż jakaś tam głupia wypowiedź. Ale to moje zdanie.

       • Anonim on 26 stycznia 2024 at 23:49

       Ten blog to nie żadne prehistoryczne czasy. Opisywane są wydarzenia z nieco ponad roku. Obrazują w jakim stanie jest bezpieczeństwo Polski i nas wszystkich.

      • Frontier on 26 stycznia 2024 at 18:21
      • Odpowiedz

      Jakie mięso armatnie? To jest formacja która działa na tyłach. Finlandia dobrym przykładem i w tym kierunku powinniśmy pójść

       • Anonim on 26 stycznia 2024 at 22:11

       Cóż żyjcie dalej w bańce kreowanej przez media. WOT to formacja, która głównie składa się z cywilów, którzy szkolą się dorywczo kilka razy w roku. Pozytywne w tym wszystkim jest, że większa część społeczeństwa ma chociaż minimalne przeszkolenie dotyczące taktyki, sprzętu itd. Natomiast jest to formacja, która nigdy nie spełni zadania wojska zawodowego. Typowe mięso armatnie. Ale lepsze takie mięso armatnie niż żadne.
       A co wojska zawodowego – duża część sprzętu została przekazana na Ukrainę. Kupujemy szybko, to co jest na tzw. półce bez określonego planu, wyposażenia. Zakup to jedno a do tego trzeba części zapasowych, amunicji, trenażerów (i czasu aby ludzi przeszkolić), różne systemy łączności, dowodzenia, części zapasowe, szkolenie ludzi do napraw itd. Z wojska (po wybuchu konfliktu na Ukrainie) odeszło dużo ludzi. Wojna na większą skalę wybuchnie wcześniej czy później. Czy jesteśmy na nią przygotowani? NIE.
       Społeczeństwo nie jest przygotowane. Ze szkół wycofano PO. Brak schronów, cywile nie mają pojęcia jak obsługiwać broń. Konieczne jest przywrócenie zasadniczej służby wojskowej.
       Jeżeli uważacie, że amerykanie będą ginąć za jakiegoś Kowalskiego – to jesteście w błędzie.
       Z historii powinniśmy wyciągać wnioski jak kończą się porozumienia, gwarancje bezpieczeństwa. Jeżeli sami się nie obronimy to nikt nas nie obroni. A co robimy jako społeczeństwo? Żremy się. Nie potrafimy wykorzystać tego co nam daje czas. Czas pokoju, dobrobytu – zamiast zjednoczyć się i budować kraj, który będzie potęgą, mocarstwem kłócimy się czy lepszy jest Tusk czy Kaczyński.
       Jak Rusek będzie szedł przez Polskę i strzelał to nie będzie się pytał czy lubisz PIS czy PO.
       Zamiast kół gospodyń wiejskich powinny powstawać strzelnice.

       • Pocisk on 27 stycznia 2024 at 01:42

       To przecież PiS wprowadził strzelnicę w każdym powiecie i to działa. mieszkam blisko jednej z takich strzelnic i strzelanka na okrągło

     2. Jakie wojsko, jaki WOT? Chyba tylko na papierze. Dziś już mało kto pamięta, że WikiLeaks ujawniło, że sojusznicy wystawili nas do wiatru i tracza antyrakietowa w Polsce to jednostka szkoleniowa z rakietami bez głowic bojowych. Potwierdzają to zresztą ukraińskie – rosyjskie rakiety jakie przez nikogo nie niepokojone spokojnie sobie wleciały na terytorium Polski i nie zostały zestrzelone bo tarcza którą mamy to atrapa. Nie mamy nic poza pustymi zapewnieniami polityków, że jesteśmy bezpieczni. Rozbroiliśmy się przekazując sprzęt Ukrainie. Z czym WOT czy żołnierze zawodowi chcą iść na wojnę? Z karabinem do którego po kilku strzałach zabraknie amunicji, na zakup której nie ma funduszy? Część żołnierzy, która odeszła z wojska po wybuchu wojny na Ukrainie wyjechała z kraju, aby w razie wojny nie zostali zmobilizowani. Hasło “Kamienie na czołg” może okazać się prawdziwe.

      https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/470176,wikileaks-umieszczona-w-polsce-bateria-patriotow-bez-wartosci-bojowej.html

  1. Ciężko się na tym świecie połapać kto jest uczciwy a kto pazerny, kto mówi prawdę a kto kłamie w żywe oczy, kto robi dobrą robotę a kto gra w h**a.

   1. to cłowo na h to pisze się przez ch..a

    1. Przepraszam, nie jestem polonistą 🙂

 3. Ciekawy wykres prezentujący sukces programu 500 plus:

  1. A bez programu 500 plus ten wykres kształtowałby się jak? Korzystniej czy niekorzystniej? Można w ogóle to jakoś zbadać?

   Polecam przeanalizować piramidę płci i wieku obejmującą lata, jak na wykresie powyżej.

   1. Program 500 plus nie spełnił swojej roli prodemograficznej. Bardzo słabe zarządzanie państwem podczas pandemii też zrobiło swoje. Do tego dochodzi straszenie wojną i katastrofa demograficzna gotowa. Za kilka lat na jednego emeryta / rencistę będą musiały pracować 3 osoby.

    1. Przepraszam, na odwrót – jeden pracownik będzie musiał pracować na trzech emerytów / rencistów.

     1. Bardziej cenię tych co rudego folksdojcza jawnie wspierają niż konfederatów . Takie pierdolenie złotych myśli na okrągło by tam grupka mogła siedzieć w Sejmie bez żadnej odpowiedzialności i z obojętnością czy ta niepodległość nasza będzie trwała czy nie .

      1. Trochę się zgadzam – środowisko Konfederacji często trafnie diagnozuje problemy ale nie ma wystarczającego zaplecza kadrowego żeby mieć realny wpływ na rzeczywistość. Wydaje się że najwięcej ludzi mających doświadczenie w administracji publicznej, samorządzie, przetargach, sądownictwie jest związanych jednak z PO lub PiSem.

    2. Konfederato trzeba dużo złej woli by nie widzieć wymiernych plusów z 500 plus

     1. Madko trzeba dużo złej woli aby nie widzieć wymiernych minusów 500+

     2. Myślę że wszyscy zobaczymy te plusy gdy za kilka lat młodzi ogarnięci opuszczą tereny wiejskie, dojdzie do 2-3 awarii przepompowni ścieków których nikt nie będzie w stanie naprawić a sklepy będą puste bo nikt jedzenia do nich nie przywiezie. Tak zawsze kończy się socjalizm, populizm i życie na kredyt. Wystarczy polecieć do Grecji i zobaczyć jak wyglądają tam teraz niektóre miasteczka turystyczne aby się o tym przekonać.

       • Anonim on 25 stycznia 2024 at 16:10

       Będzie tak jak już jest w niektórych europejskich krajach, gdzie dom (często do remontu) można dostać za 1 euro. Warunkiem najczęściej jest sprowadzenie się z rodziną na stałe i wyremontowanie domu. Gminy się wyludniają, a urzędniki muszą z kogoś żyć . Z kogo tu żyć (czytaj łupić podatkami), jak ludzie wyjeżdżają najczęściej na stałe. Ostatnio na północy Chorwacji można było otrzymać domy i działki w przeliczeniu na złotówki za około 60 groszy.

      1. Uważam taki scenariusz za wysoko prawdopodobny. Jeżeli dobrze kojarzę to w naszej gminie już jutro na sesji będą głosować nabycie nieruchomości od kogoś starszego w zamian za opiekę do śmierci. Takich sytuacji będzie coraz więcej.

       • Do konfy on 25 stycznia 2024 at 20:42
   • klęska 500+ on 25 stycznia 2024 at 07:39
   • Odpowiedz

   Patrząc od 2016 roku, kiedy wprowadzono program 500+ to nie widać wzrostu urodzeń. Wręcz jest on na minusie. Dużo portali pisze o “klęsce” programu 500+. Ubóstwo trochę zmalało, ale liczba narodzin nie wzrosła. Nie wystarczy dać rodzinom 500 zł, teraz już 800 zł i będzie dobrze. Na sukces większej liczby narodzin nie wpływa tylko to świadczenie. Jest wiele więcej czynników , które nie zostały uwzględnione, a mają wpływ na dzietność. Jak na ironię Polski chcą mieć dzieci, ale w normalnych państwach, np. w Anglii, gdzie Polski są w czołówce jeśli idzie o ilość narodzin dzieci.

   1. Macierzyństwo od wieków wiązało się z radością ,największym szczęściem ,dawaniem życia .Teraz w przekazie powszechnym idącym ze zdegenerowanego zachodu to przeszkoda w karierze ,ograniczenie wygodnego życia .Do tego promocja aborcji ,chyży rój ostatnio z trumfem ogłosił że tabletki dzień po bez recepty już dla 15 latek . A człowiek leku na ciśnienie czy antybiotyku bez recepty nie kupi

  • Terror praworządności on 17 stycznia 2024 at 08:40
  • Odpowiedz

  Uuuu

  1. Budzisz, Zychowicz i Bartosiak nakręcają strach po to żeby zarabiać na swoich książkach. Tutaj głos rozsądku który mówi że szanse na to że Rosja zaatakuje Polskę są niewielkie:

   1. Jakie były szanse w 2020 roku, że na cywilizowanym kontynencie wybuchnie pełnoskalowa wojna? Putin jest nieobliczalny, tak jak i Trump. Jeżeli Amerykanie opuszczą Europę, to Putin przejdzie przez Polskę, Niemcy jak nóż przez masło. Francja będzie go witała białymi flagami. W 1939 roku też ludzie sobie spokojnie żyli, zaopatrzeni w pakty, wzajemne zobowiązania – a wyszło jak wyszło 🙁

     • Wojny były są i będą on 16 stycznia 2024 at 18:05
     • Odpowiedz

     Masz rację. Ci co piszą ze wojna nam nie grozi to albo Rosjanie albo tzw. pożyteczni idioci

     1. Putin i jego gospodarka przestawiona jest na tryb wojenny. Sankcje nie działają. Produkcja idzie pełną parą. Na froncie sytuacja się odwraca, Rosjanie atakują i wygrywają. Ukrainie brakuje ludzi, sprzętu i pieniędzy na sprzęt. Węgry blokują w Europie a w stanach nadchodzi Trump. Europa pozbyła się sprzętu wojskowego i nie bardzo ma co zaoferować. A co z produkcją? Myślicie, że w Europie produkcja amunicji sprzętu ruszyła pełną parą? Nie!! Zwolennicy Putina już mówią, że Rosja rozbroiła NATO. Tylko czekać jak powiedzą – sprawdzam.

       • Do anonima on 16 stycznia 2024 at 21:30

       Haha, chyba co niektórym Bartosiak wszedł za mocno

       • Anonim on 16 stycznia 2024 at 21:43

       Haha dobre. Słuchaj, chyba tylko głupiec pragnie wojny. Ale również głupiec nie rozważy tego, że lepiej być przygotowanym na wojnę niż nie być.

      • Do wojny były są i będą on 16 stycznia 2024 at 21:28
      • Odpowiedz

      Dobrze żeś Ty taki dobrze zorientowany i wiesz co i kiedy nam grozi

    1. Z Trumpem to w sumie ciekawa sytuacja. Jego obecna retoryka w sprawie wojny w Ukrainie może budzić zdziwienie. Wojna w Ukrainie trwa od 2014 roku, a Trump w trakcie swojej prezydentury nie wykazywał zbytniego zaangażowania w jej zakończenie, wręcz przeciwnie – wspierał militarne umocnienie Ukrainy. Czy po ewentualnym powrocie do roli prezydenta USA zmieni swoją obecną retorykę? Trudno powiedzieć, ale istnieje spora szansa na taką zmianę.

     1. To nie chodzi o to czy będzie wspierał Ukrainę – bardziej chodzi o to czy Stany “wyjdą’ z Nato

  • Kto jedzie? on 8 stycznia 2024 at 10:48
  • Odpowiedz

  z naszej gminy?

  1. Franek z parafianami

  2. pięknie

 4. Do obejrzenia w śnieżne, mroźne dni:

  1. Strefa BRICS się ze sobą dogada, Chińczycy przestaną zaiwaniać za pół darmo i skończy się budowany na kredyt dobrobyt w Europie. Gdy będziemy musieli sami produkować komponenty do pomp ciepła i fotowoltaiki to skończą się bajki o zielonej energii.

 5. Coraz więcej takich opinii.
  DT to tyran.

  https://wydarzenia.interia.pl/felietony/news-nadszedl-czas-tyranii-tym-razem-niestety-prawdziwej,nId,7248989

  1. Kontynuujemy politykę zadłużania, tym razem w walucie obcej bo w kraju nie ma już od kogo pożyczać. Smutne…

 6. Jarosław Kaczyński przyznaje że uprawiali propagandę przez 8 lat oraz że inflacja przez ten okres wyniosła 46% – piekło zamarza

   • Do Łukasza on 4 stycznia 2024 at 14:28
   • Odpowiedz

   A o ile procent wzrosła płaca minimalna i średnia? Wiesz ?

   1. Według wykresu:
    https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/przecietne-wynagrodzenie-pol

    W grudniu 2015 średnie wynagrodzenie to było 4500 a w listopadzie 2023 wyniosło ono 7670 czyli wzrosło o 70%. Przy uwzględnieniu inflacji realny wzrost płacy przez te 8 lat to około 24%. Nie jest to jakiś skok cywilizacyjny.

    1. Natomiast przy płacy minimalnej mamy:

     2015 r. – 1286,16 zł. netto
     2024 r. – 3221,98 zł. netto

     Różnica – 1935,82 zł.

     1. Trzeba by też uwzględnić dług publiczny (rząd + samorząd). Według danych:
      https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzenie-sektora-finansow-publicznych

      było to:

      2015r. – 923 mld zł
      2023r. – 1623 mld zł

      nie wiem czy w tych danych jest uwzględnione zadłużenie BGK.

      1. Jak się weźmie kredyt w gospodarstwie domowym na kwotę np. 500 tys. to kilka lat można poszaleć. Gorzej gdy później przychodzi go spłacić a pożyczone pieniądze nie wydało się na to żeby zwiększyć możliwości zarabiania tylko na konsumpcję…

      2. Ja też nie wiem czy jest uwzględnione zadłużenie BGD. Z ekonomii czuje się średnio i jakby nie mam skłonności do zgłębiania tych tematów. Natomiast powszechną wiedzą jest, że Polska na tle innych krajów UE dobrze wygląda pod względem zarządzania finansami.

      3. Dług publiczny w relacji do PKB jest na bezpiecznym poziomie ale jego przyrost w ostatnich latach był dosyć znaczący co może wskazywać na problemy strukturalne w gospodarce. Ważne jest też to w jakie projekty jest inwestowany – konsumpcja czy inwestycje. Moim zdaniem zaniedbano transformację energetyczną co sprawi że po uwolnieniu cen energii w 2024 roku będziemy płacić zamiast 94 groszy za kWh prądu około 1,60. I żeby zabezpieczyć gospodarstwa domowe będzie trzeba dalej zaciągać dług. A na rynku krajowym już coraz mniej chętnych do kupowania obligacji…

  1. wydali masę kasy na ratowanie
   po pandemii i pomogli Ukrainie ,To drugie e widać przez prezydenta Ukrainy nie było docenione a teraz świat ich pomału samych zostawia To napędziło inlację ,jeszcze pewnie blokowaniu unijnych pieniędzy też zaszkodziło . Konfa tak symetrycznie do pisu i platformy .W sytuacji gdy wszystko idzie w kierunku odebrania niepodległości

   • Kostytucja on 4 stycznia 2024 at 15:24
   • Odpowiedz

   Bardzo mocne uderzenie w Tuska.

   1. W PiS również

    1. Tuskowe długo nie POrzadzą.

 7. wkurw

  1. Młodym ludziom zainfekowanym ideologią “róbta co chceta” i lewicową obietnicą dobrobytu za kilka lat pozostanie jedynie taplanie się w błocie.

  1. Co prawda nie będzie dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców, ale za to… podniosą składki do około 2000 zł. Żodyn się nie spodziewał!

   1. Nawiązując do składek ZUS oraz innych obietnic (tych ze stu na 100 dni złożonych w Tarnowie przez PO), to słabo to wygląda.

    Czy też macie wrażenie a nawet pewność, że PiS w porównaniu z innymi ugrupowaniami, które rządziły to jednak dotrzymywało danego słowa ludziom? Oczywiście nie w stu procentach, bo to niewykonalne. No chyba, żeby mieć nieograniczony limit czasu na rządzenie.

    Było inaczej, było lepiej, mówili i robili. Szkoda, że następuje psucie dobrze zapowiadającego się trendu.

    1. https://vm.tiktok.com/ZGeYnbJtY/

 8. Nowy Sejm szykuje się do pozbawienia immunitetów Posłom, którzy walczą w siedzibie TVP z bezprawiem. Szkoda, że kilka lat temu Sejm nie użył tej metody do odebrania immunitetów Posłom blokującym mównicę Sejmu. Chyba pamiętacie tą kilkutygodniową blokadę? Dziś Marszałek użyłby pewnie Straży Marszałkowskiej wobec takich ekscesów. Hm?

  1. Ci posłowie nie tracą immunitetu dlatego, że coś tam bronią/okupują tylko dlatego, że dopuścili się przestępstwa. Normalny człowiek już dawno by siedział. Duda ułaskawił kiedy jeszcze trwał proces – prawo łaski to nie taka karta jak w monopoly. Z drugiej strony nie możesz sobie pozwalać na łamanie prawa tylko dlatego, że masz “ważnego” kumpla.

   1. Nie mam na myśli Wąsika i Kamińskiego. Zresztą oni już pozbawieni są immunitetów.

    1. Martwi mnie to Adaś, że to co zostanie udowodnione i skazane – Duda łaskawie po koleżeńsku ułaskawi. Mam nadzieję, że podejdzie optymalnie do problemu. A tutaj sorki nie znam tematu – nie śledzę na bieżąco wiadomości. Jak możesz to podeślij linka.

  • Dlaczego on 25 grudnia 2023 at 10:35
  • Odpowiedz

  w tvp nie pokazali nielegalnych imigrantów w Sejmie??

 9. Złoto, kadzidło i mirra.
  Hm? 🙂
  “W pierwszym półroczu 2023 roku wśród największych kupujących znalazła się Polska – NBP zaraportował zwiększenie rezerwy kruszcowych o 48,4 ton. Większych zakupów w tym okresie dokonał jedynie Ludowy Bank Chin, który pokazał dodatkowe 103 tony posiadanego złota, oraz Singapur (71,6 ton).”

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-dokupil-zloto-Obliczenia-Bankier-pl-kolejny-raz-potwierdzone-8668030.html?fbclid=IwAR2cV4I0VpTDs_ixatx1u6a6YYQIYi7B2OWxzRcSYJt5zYmrEWF3uzVp_uA

  1. Ale nakupili złota.

 10. Warto obejrzeć.

  • Jak to możliwe? on 22 grudnia 2023 at 07:52
  • Odpowiedz

  Rząd przyjął projekt budżetu państwa na przyszły rok. To pierwszy budżet przygotowany przez nowy rząd i jednocześnie pierwszy w historii z tak dużym deficytem. Dziura w kasie państwa w przyszłym roku ma wynieść prawie 190 miliardów złotych. Tyle trzeba będzie pożyczyć, aby sfinansować wszystkie zaplanowane wydatki.

  https://wiadomosci.tvp.pl/74928641/budzet-rzadu-tuska-z-rekordowym-deficytem?fbclid=IwAR2WSOo6DoCLlX-Jc5jjuljyR_x0Xz_WdyRivVx9fX9Pd_ToN-MH-78hDts

  • Smutny to dzień on 20 grudnia 2023 at 11:58
  • Odpowiedz

  Siłowe rozwiązanie. Źle się dzieje w państwie

  1. W końcu szczujnia nie działa. Brawo.

   1. Polsat zdaje egzamin na bdb

   2. TVP info przestało nadawać 😁 To teraz powinni wyłączyć kolejną szczujnię TVN 24. Będzie w końcu spokój, porządek i zgoda w tym kraju…

  2. Jak dla mnie to TVP powinno zostać całkiem zlikwidowane. W dzisiejszych czasach mamy tak duża podaż mediów internetowych że nie ma potrzeby utrzymywania z naszych podatków publicznej telewizji. Sympatycy PiS będa mogli ogladac TV Republika.

   1. No i sądy należy też zlikwidować przecież internet osądzi, Orlen również można zlikwidować tyle prywatnych koncernów itd. Media publiczne powinny pełnić funkcję: rekreacyjną, kulturotwórczą, integracyjną i edukacyjną co nie do końca spełniają media prywatne.

    1. Sa obszary które powinny być państwowe i są takie które nie musza. Telewizja należy do tych drugich. Jak ktoś jest zainteresowany kultura, wiedza i rekreacja to spokojnie znajdzie chociażby na YouTube kanały z tematyka jaka jest zainteresowany a na Spotify podcasty.

    2. Za bardzo nie wiem jaka funkcje kulturotwórcza czy edukacyjna pełnią programy typu rolnik szuka zony czy seriale jak M jak Milosc. Jak dla mnie jedyna ich rola to kompletna debilizacja społeczeństwa. Przedsiębiorcy i pracujący Polacy nie powinni składać się na fajne życie dla celebrytów typu Cichopek czy podstarzałych artystów jak Zenek Martyniuk który po układzie był pompowany medialnie przez ostatnie lata.

     Ja mam płatne konto na YouTube i sobie subskrybuje kanały wedle zapotrzebowania. Jak ogarniałem budowę domu to oglądalem kanały o brukarstwie albo elektryce. Gdy chciałem zainwestować na GPW to tez sporo materiałów znalazłem. Jeżeli do pracy potrzebuję nauczyć się jakiegoś języka programowania albo biblioteki to tez zawsze znajdę tam odpowiedni content.

     1. Nie można być zero jedynkowym.
      Oprócz Waszego pokolenia są i żyją jeszcze ludzie, którzy nie mają pojęcia o internecie o nowym telefonie. Mają w domu telewizję do której są przyzwyczajeni, mają swoje od dawna programy radiowe i mają jeszcze telefony na “sznurku” stacjonarne. Pozwólmy im dożyć w ich świecie, a takich ludzi jest kilka milionów. Szanowanie takich ludzi świadczy o tz. kulturze osobistej.

      1. Piękne i mądre słowa. Zapraszam do założenia konta na blogu i pisania nie anonimowego.

      2. Szacunek do starszego pokolenia to jedna strona medalu i tu się zgadzam, natomiast wysokie kontrakty gwiazdorskie dla aktorów i uczestników programów rozrywkowych oraz niska ich jakość to druga strona. W momencie gdy coraz częściej mówi się o ryzyku wojny które może doświadczyć nasze pokolenie, kryzysie demograficznym który sprawi że możemy w ogóle nie doczekać emerytur oraz zwiększającym się długu publicznym rozmowa o cięciu niektórych wydatków publicznych jest jak najbardziej na miejscu. Matematyki nie da się oszukać: 2+2 jest zawsze 4 a wierzyciele prędzej czy później upomną się o swoje pieniądze.

       • anonim on 7 stycznia 2024 at 12:24

       Jeżeli chodzi o kontrakty gwiazd to napiszę tak. Jest “wolny rynek” w wielu sprawach, ale jest coś takiego jak porozumienie branżowe . Dotyczy np. adwokatów, lekarzy i artystów. Mają ustalone ceny poniżej których nie schodzą i możesz im po prostu nadmuchać. Kryzys demograficzny jak może nie być jak promuje się wszędzie lekkie życie, łatwe i przyjemne. Dzisiaj młodzi ludzie chcą korzystać z życia , a nie brzydko napiszę bawić się bachorami. Lecz życie szybko płynie młodość, przychodzi starość młodość szybko ucieka i co? Wielu z nich przekona się i to szybko co sobie zafundowało. Dzisiaj mamy małżeństwa, które nie maj ą dzieci z różnych powodów. Wiemy jak wygląda w ich życiu starość i samotność to coś strasznego. Telewizja zamiast prowadzić akcje pro społeczne pro rodzinne funduje nam promocję gejów i gender i flagi tęczowe w 3 Króli w nowej telewizji TVP. Z tego dzieci nie będzie niestety.
       Telewizja publiczna to medium, które na wypadek kataklizmów i wojny powinna informować społeczeństwo bo jest najbardziej dostępna. Tak naprawdę to w naszym kraju wszystko jest postawione na głowie, i jest coraz gorzej niż coraz lepiej. Wielu ludzi dobrze ustawionych przez ostatnie 30 lat tego nie widzi bo ma można powiedzieć wszystko, a tak naprawdę mają klapki na oczach. Wielu interesuje tylko własne podwórko i własne konto pomimo tego że golą państwową kasę czyli budżetową.

      3. W momencie gdy jedna telewizja jest znacząco uprzywilejowana poprzez gwarantowany ustawą dostęp do multipleksu cyfrowego oraz dodatkowym finansowaniem ze środków publicznych to raczej nie jest to wolny rynek. Co do artystów to myślę że jest sporo mniej znanych osób posiadających potrzebne kwalifikacje do prowadzenia programów śniadaniowych jednak nie dostają oni angażu ponieważ kierownictwo telewizji dobiera sobie kadrę w sposób uznaniowy. Taki dyrektor programowy pewnie lubi pochwalić się kolegom że zna tego czy tamtego celebrytę.

       • anonim on 8 stycznia 2024 at 12:45

       Tak to niestety wygląda. Zmiana władzy zmiana redaktorów i prowadzących, bo grabie tylko grabią do siebie. W telewizjach prywatnych też jest realizowana tzw.”misja” właściciela telewizji. On poprzez wybór dyrektora lub prezesa też wybiera prowadzących. Nie ma telewizji bezstronnej jak też nie ma portali bezstronnych. To jest polityka

 11. Kolejny dzień Sejmu RP.
  Dlaczego “nowi” chcą rewolucji w TVP? Boją się pluralizmu?
  Decydujmy pilotem.

   • Adamie adminie on 19 grudnia 2023 at 12:34
   • Odpowiedz

   Na miejscu Tuskowych zostawiłbym tvp w spokoju. Sami się zaorzą

   1. Hm?
    Nie wykluczone. Niech sprawdzą.

  1. W publicznej telewizji nie powinno być tyle “szamba”, kłamstw. Mam nadzieję, że obecnie rządzący wprowadzą obiektywizm i nie wykorzystają mediów publicznych do własnych celów jak to robił pis.

   1. Taaa. będziesz miał drugi TVN. Na bank.

    1. Przed 2015 r. mieliśmy podobnie, jak i dziś trzy wiodące telewizje pod względem zasięgów (TVP, TVN, POLSAT) i wszystkie trzy mniej więcej o podobnej retoryce, gdy idzie o komentowanie/interpretowanie polskiej polityki, polskich spraw. Czy to źle, że nastąpiła zmiana retoryki w jednej z tych stacji? Społeczeństwo nasze jest świadome swoich wyborów, także tych związanych z wyborem serwisów informacyjnych.

     Poza tym “nowi” nie mają mandatu (siły) do zmian zgodnych ze ścieżką legislacyjną. Gdyby mieli to wczoraj głosowaliby nad ustawą a nie uchwałą. Czyż nie?

 12. Taki temat na dziś.

  Od 2010 r. obowiązkowa służba wojskowa jest w Polsce prawnie zawieszona. Dlaczego ważni politycy nie mówią o zmianie tej sytuacji? Uważam, że nadszedł już czas, aby ponownie wprowadzić ten obowiązek a inicjatywa w tym zakresie powinna wyjść od partii Prawo i Sprawiedliwość, ale nawet gdyby “nowi” to zrobili to też dobrze.

  1. Nowy resort Obrony wprowadzi. Kosiniak zapisze się złotymi zgłoskami

   1. Może nie złotymi, ale zapewne zauważonymi i zapamiętanymi.

 13. Pytanie do przeciwników programów socjalnych itp. programów, którzy tutaj nie jeden raz krytykowali poprzedni rząd za tzw. rozdawnictwo.

  Co powiecie na takie plany?

  “Rząd Tuska idzie śladem PiS i na początku swojej kadencji chce wprost do kieszeni Polaków przelać nawet 42 mld zł. ”

  https://www.money.pl/gospodarka/rzad-rozda-polakom-nawet-42-mld-zl-jedna-grupa-nie-bedzie-zadowolona-6973261958773376a.html

   • Jedno zło on 14 grudnia 2023 at 10:13
   • Odpowiedz

   PiS PO jedno zło

  1. Ekonom z Platformy Zalasowa chyba nas oświecić raczy. Tak na 500 plus nalatywoł

  2. Oby praworządność przywrócili. Aż miło się ogląda, jak rozpanoszone towarzystwo stawiane jest do pionu .

   1. O wiele bardziej zrozpaczeni byli 8 lat temu tuskowe. 🤣

  3. Nowocześni, postępowi i proeuropejscy “fajnopolacy” którzy w większości nigdy poza granicami Polski nie byli wybrali lewicowy rzad więc teraz możemy się spodziewać sporej dawki rozdawnictwa.

  4. No musza wejść w buty PiSu chcący by ich ludzie nie rozjechali.

    • Rozdawnictwo plus on 15 grudnia 2023 at 09:14
    • Odpowiedz

    I bedą rozdawać to co do tej pory plus to co obiecali

      1. Osiem lat budowania kondycji SSP i są efekty. Oby “nowi” tego nie zepsuli.

  5. Przyjmę Twoją perspektywę – jak dawał PiS to dobrze ale jak opozycja daje to już bardzo źle!!! Adaś, dajmy czas, szansę, zobaczymy – potem krytykujmy. Przywróćmy demokrację!!!

   1. Ale to nie jest moja perspektywa. Oby “nowi” zrobili co obiecali (socjale i podwyżki płac) i nie jest to złe.

    1. Zadziwiające ze w kraju tak dotkniętym przez komunizm ludzie przejawiaja tęsknote za tym systemem.

     1. Wyjaśniam dlaczego jestem aktualnie za pomocą socjalną Państwa dla Polaków. Po prostu zarobki były i nadal są niewystarczające, by ludzie żyli na odpowiednim poziomie. Nie uważam, że socjale w naszym kraju powodują patologie (choć zapewne istnieje pewien margines ryzyka). Kiedy już będziemy zarabiać na odpowiednim poziomie, wówczas bycie na garnuszku Państwa będzie niepotrzebne i pewnie dla wielu wstydliwe.

      1. Też jestem daleki od twierdzenia że program 500+ to było wsparcie patologii. To był w pewnym sensie zwrot nadpłaconego podatku. To nie jest tak że żyjemy na garnuszku państwa – to my sami finansujemy programy socjalne. I tu jest właśnie haczyk ukryty.

       • Anonim on 17 grudnia 2023 at 18:11

       Panie Łukaszu – wprowadza Pan ludzi w błąd. Nadpłacony podatek dotyczy tych, którzy głównie dzięki swojej pracy płacą podatki . Program 500+ dotyczył wszystkich, również tych nie zatrudnionych i nie płacących podatków. Rozumiem pojęcie “w pewnym sensie” ale przekaz wypowiedzi Pana jest taki że wszyscy nadpłacają ten podatek, z którego wypłacane są dla nich pieniądze.

      2. Myślę że jest sporo rodzin w których obydwoje ludzi pracuje, zarabia w okolicach minimalnej krajowej i ma 2-3 dzieci. Dla nich 500+ to był zwrot podatku. Nie wiem jakie są statystyki i dokładne sytuacje jeżeli chodzi o osoby niepracujące dla których 500+ było jedynym źródłem dochodu bo ja raczej nie mam takich znajomych ale z chęcią dowiem się coś więcej na ten temat.

       Tak czy tak uważam że nie powinno być programów socjalnych a zamiast tego wysoka kwota wolna od podatku (np. 200 000 PLN rocznie). Tylko niestety wtedy nie byłoby efektu że o to władza coś daje.

       • anonim on 21 grudnia 2023 at 16:47

       Znam rodziny dla których to duźe pieniądze bo dzieci sporo .Trudno powiedzieć że lenie . Jednak nie uważają że podatki trzeba płacić ,rolnicy na 30 arach oficjalnie . Ani prawo ani sumienie im w tym nie przeszkadza.

     2. Zgadza się. My napełniamy skarbiec a nasi przedstawiciele, nasze władze nim zawiadują. Redystrybucja w kierunku potrzebujących, ale i rokujących jest aktualnie potrzebna i jest to robione, i jak widać będzie kontynuowane i chyba rozszerzane.

       • Anonim on 17 grudnia 2023 at 16:16

       Jedynie “pusty gar” może zmusić niektóre osoby do aktywności na rynku pracy. Państwo powinno wspierać jedynie tych, których niepełnosprawność wyklucza z tego rynku. Pracy nie brakuje.

      1. No tak. Gospodarka była dobrze zarządzana i pracy nie brakuje. Kolejny etap to powszechny wzrost zarobków.

       • Anonim on 17 grudnia 2023 at 17:13

       Tutaj się z Tobą nie zgodzę. PiS zwiększał płacę minimalną a to błąd.
       Gospodarka “rządzi” się swoimi prawami. Pis po prostu nie przeszkadzał, wg mojej opinii jedynie dlatego, że się na tym kompletnie nie znał. To że gospodarka tak dobrze się trzyma (na tle Europy) to głównie zasługa tego, że jesteśmy krajem granicznym z Ukrainą, która prowadzi wojnę.
       Co do zarządzania gospodarką za czasów słusznie minionych, mogę jedynie powiedzieć, że zapewne niewielu zna nazwisko ministra finansów 🙂

       • Anonim on 17 grudnia 2023 at 17:41

       No i Adaś Pis nic nie zrobił w sprawie demografii. Tak hucznie wprowadzany program 500+ to kompromitacja Kaczora i spółki. Możesz pisać, że gdyby nie…..gdybanie nic nie da. Przyrost nie wzrósł.
       Powinno się program zlikwidować a pieniądze przeznaczyć na in vitro oraz ściąganie imigrantów i wprowadzanie ich na nasz rynek pracy. Już dawno powinno się podnieść wiek przejścia na emeryturę oraz likwidację “przywilejów” dla służb mundurowych. Pis dał d…. i to się na nas odbije w najbliższych latach.
       Uważam, że to największy błąd poprzedniego rządu.

      2. Akurat za demografię to bym aż tak bardzo PiSu nie winił. Problemem są tu głównie amerykańskie plastikowe seriale i utopijna lewicowa propaganda.

  6. Adaś socjale powinny być wstrzymane. Mamy czasy, że pracy nie brakuje. Nie masz co do gara włożyć to idź do pracy. Państwo powinno wspierać jedynie jednostki, które same nie mają zdolności do podjęcia pracy (niepełnosprawność).

   1. Dotacje unijne, KPO, socjale – to są mechanizmy jakimi Niemcy kupuja sobie rynki zbytu. Z każdego euro jakie UE wydaje w Polsce 85 eurocentów wraca do gospodarki niemieckiej. W Polsce nie opłaca się teraz budować organicznie firmy od zera, bo lepiej rozglądać się za tym gdzie jest jakaś dotacja i za nią kupić sobie pompę ciepła, fotowoltaikę albo inny zagraniczny produkt. Nawet w empiku teraz nie da się kupić winyla z polskimi kolędami bo wszędzie wciskaja to plastikowe zagraniczne dziadostwo.

 14. Lewica w rzadzie – ludzkość wkrótce wróci na drzewa…

  1. A toż to dlaczego Waść tak sądzisz?

   1. Bo zamiast pracować i ogarniać rzeczywistość będą walczyć o swoje rzekomo ograniczone prawa.

    1. Zachowanie Brauna świadczy o tym, że konfederacja wcale z drzewa nie zamierza schodzić.

     1. A czy “świeckie państwo” to nie był czasem pomysł lewicy? Najwyraźniej poseł Braun postanowił zaangażować się w realizacje tego postulatu.

       • Anonim on 12 grudnia 2023 at 23:18

       To mógł zacząć od ściągania krzyża.

       • Anonim on 14 grudnia 2023 at 22:27

       a czy PAN czasem nie z tego ugrupowania

     2. Nabijanie się z katolików jest okay, ale jak komuś innemu kilka świeczek zgasił to już grzeją aferę na cały świat.

       • Standardy PO on 13 grudnia 2023 at 01:14

       Ta pani zakłócała katolicka Mszę i teraz w rządzie u Tuska będzie kim? A no wiceministrem kultury. Cyrk conajmiej. Sąd umorzył wybryk

       https://www.tvp.info/68270903/poslanka-scheuring-wielgus-zaklocala-msze-swieta-jest-decyzja-sadu

       • Anonim on 14 grudnia 2023 at 22:32

       kilka swieczek zgasil ministranta przytulil kase zgarnol napil sie i glupial to wedlug Pana zaden problem

      1. Jaka kasa, jaki ministrant? W sejmie pojawił się otwarty ogień i Pan Braun postanowił go ugasić. Został przy tym bezpardonowo zaatakowany (opluty i kopnięty) przez kobietę.

      1. Pewnie z tytułu nieuzasadnionego użycia gaśnicy czy też stworzenia zagrożenia na terenie sejmu należy mu się jakaś kara dyscyplinujaca. Jeżeli zaś chodzi o obrazę uczuć religijnych to było wiele wyroków w których ewidentne ataki na symbole katolickie były uznawane za mieszczace się w ramach “performance’u artystycznego”. Mam nadzieję że w tym przypadku nie będzie podwójnych standardów.

       • Anonim on 13 grudnia 2023 at 19:37

       Panie Łukaszu, zachowanie tego chorego człowieka należy potępić! Mogę domniemywać, że ugrupowanie składa się w większości z takich osób – przykre.

      2. Jest Pan/Pani bardzo nietolerancyjny. Nie można potępiać człowieka ze względu na wyznawana religię. Poza tym żyjemy w państwie w którym podobno od wczoraj wróciła praworządność więc odpowiednie organy ustala czy Pan Braun popełnił jakieś przestępstwo.

       • Anonim on 15 grudnia 2023 at 19:25

       Czy konfederacja to zbiór jakiś szaleńców? Panie Łukaszu, jest Pan pewny swoich poglądów?
       https://wiadomosci.wp.pl/grozil-ze-w-sejmie-wybuchnie-bomba-polityk-zatrzymany-6974091975887680a

  • Stało się!!!! on 11 grudnia 2023 at 16:28
  • Odpowiedz

  Morawiecki odchodzi. Zieliński i reszta spadajcie!!!!

  1. Pozdrawiam.
   Dobrej nocy. 🙂

    1. Spokojna głowa. Osiem lat temu PO nie dość, że straciła władzą to i nie wygrała wyborów. Też mieli ostatnią niedzielę a potem osiem lat średniej, by nie powiedzieć marnej jakości bycia opozycją i psucia demokracji. Wypadałoby sobie przypomnieć blokowanie mównicy, inspirowanie do ulicznych niezbyt kulturalnych protestów itd., itp. A mimo to wrócili.

     Niektórym trzeba chyba ciągle przypominać, że PiS czy się to komuś podoba, czy nie – wygrało wybory.

     1. Adaś myśl sobie tak dalej.

     2. Jarek nie ma tyle czasu. A bez Jarka PiSu nie ma.

       • ? on 13 grudnia 2023 at 13:34

       A skąd niby taka pewność?

       • Anonim on 13 grudnia 2023 at 19:31

       Już w tej kampanii nie dawał rady.

 15. chyba wyborczynie i wyborcy nowej władzumi będą zawiedzeni. O jej nie będzie igrzysk.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szefowa-ebc-o-adamie-glapinskim-to-niezgodne-z-prawem/0zmx4kv,79cfc278

 16. Czy to mem czy prawda?

 17. Będziemy płacić w podatkach za in vitro:
  https://www.pap.pl/aktualnosci/sejm-glosowal-nad-finansowaniem-vitro-poslowie-pis-podzieleni

  Część posłów PiS zagłosowała za ustawą. Będzie ekskomunika?

   • Anonim on 30 listopada 2023 at 11:39
   • Odpowiedz

   I dobrze.

   • Anonim on 30 listopada 2023 at 17:17
   • Odpowiedz

   Lepiej płacić za in vitro niż na kościół. Większy pożytek.

  1. Ja mam jednak obawy co do zwiększonego finansowania firm zajmujących się in vitro. Procedura ta składa się z kilku etapów, na każdej mogą pojawić się ludzkie błędy. Jaką mamy pewność że czynności na kolejnych etapach będą wykonywały osoby odpowiedzialne podczas gdy widzimy takie doniesienia:

   https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/tarnow/pijany-ginekolog-zatrzymany-na-oddziale-szpitalu-imienia-edwarda-szczeklika-w-tarnowie

   Wiadomo – nie można piętnować osób które zdecydowały się na skorzystanie z tej metody, ale polityków podejmujących decyzję.o jej finansowaniu z naszych podatków – a szczególnie takich którzy mianują się obrońcami wartości chrześcijańskich – jak najbardziej. Jako przykład można podać Panią Pieczarkę która głosowała za ustawą, Zobaczymy czy będzie jakaś reakcja redemptorystów z Tuchowa.

    • Anonim on 30 listopada 2023 at 18:49
    • Odpowiedz

    Po takich doniesieniach mamy przestać płacić lekarzom oraz całej służbie zdrowia?
    Społeczeństwo chce refundować in vitro. Rozumiem Pana obawy oraz wyznanie. Proszę pamiętać o rozdzielności państwa od kościoła.
    A co do metody in vitro – jest to w tej chwili najskuteczniejsza metoda leczenia bezpłodności, która jest coraz powszechniejsza w rozwijających się społeczeństwach.

    1. To nie jest nawet kwestia wyznania tylko pragmatyki życia i obaw związanych z tym że to pójdzie w niebezpieczne dla ludzkiej egzystencji strony, no ale miejmy nadzieję że się mylę. Poza tym sam fakt finansowania ze środków publicznych jest kontrowersyjny, moim zdaniem nie jest to potrzeba na którą wszyscy powinniśmy się zrzucać.

    2. Proszę sobie poczytać jakie tematy są poruszane na forach związanych z in vitro:
     1) Adopcja zarodków:
     https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/adopcja-zarodkow,4027.html

     2) Komórka dawczyni:
     https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/in-vitro-z-komorka-dawczyni,25147.html

     3) Inseminacja nasieniem dawcy:
     https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/aid-inseminacja-nasieniem-dawcy,4551.html

     Kiedyś okaże się że mężczyźni w ogóle nie są potrzebni a scenariusz z komedii Juliusza Machulskiego Seksmisja okaże się rzeczywistością.

   1. Duda Prezydent przecież nie podpisze tej ustawy.

    1. No raczej. Całkiem możliwe, że przed końcem kadencji Prezydenta Dudy będą wybory do Parlamentu. No chyba, że “nowi” wejdą w buty PiSu, ale chyba nie będą umieli nawet ich przymierzyć. 🙂

     1. Miłe zaskoczenie. Ubierają buty … 🙂

      Ale jeszcze trzeba w nich umieć chodzić:
      https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-znikajace-1500-zlotych-kluczowa-fraza-obietnicy-nagle-wyparo,nId,7211398

       • Anonim on 16 grudnia 2023 at 15:45

       No i dobrze. W końcu jakieś rozsądne podejście a nie jakieś “czary mary”.

     2. W kwesti Ukrainy i socjalu tuskowe dobrze rządzą

 18. Nowy odcinek:

 19. Słów kilka o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Czy “nowi” zatrzymają budowę?

  1. Bez wglądu do jakichkolwiek dokumentów ciężko się na temat tego projektu wypowiadać. Jest dużo materiałów marketingowych a mało konkretów. Niedawno widziałem gdzieś zdjęcia z placu budowy i nie wygląda to optymistycznie.

   Pamiętam też reklamy Banku Zachodniego z sobowtórem Chucka Norrisa z czasów gdy prezesem był Pan Morawiecki i jego późniejszy komentarz: “Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite”. Sceptyczne podejście do tematu CPK uważam zatem za uzasadnione.

   1. W materiale autor podaje na jakim etapie są prace przy CPK. Moim zdaniem projekt powinien być realizowany bezwzględnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)