ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ

 

15 sierpnia w Tarnowie odbędą się obchody upamiętniające wydarzenia z roku 1920. Organizatorami obchodów rozpoczynających się pod pomnikiem Wincentego Witosa są: PSL oraz Prezydent Tarnowa. Szczegóły na poniższym zaproszeniu.

Warto uczestniczyć.

 

Bitwa

 

Bitwa 2

 

                                                                                                                                               Adam Zieliński

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/rocznica-bitwy-warszawskiej/

53 Komentarze

Skip to comment form

 1. Bitwa Warszawska o sprzedaż działek i innych nieruchomości.
  Kto wie ile przez ostatnie 25 lat sprzedano gruntów i nieruchomości w naszej gminie.
  Może temu też warto się przyglądnąć.

 2. Wszystko czyli byle co? Mieszkańcy każdej miejscowości w Gminie chcą rzetelnie wykonanej pracy. Pytanie do Was piszących na blogu -Czy chcielibyście aby w Waszej miejscowości wybrukowano plac kostką podrzędnego gatunku , byle jak czyli krzywo wmurowując krawężniki, nie zachowując spadków, przy okazji niszcząc tę nową kostkę i parking, który rok temu został oddany do użytku?

   • myślący on 22 sierpnia 2016 at 10:34
   • Odpowiedz

   Czytając artykuł byłego radnego Jeziora nie sposób nie zauważyć (chyba można to tak nazwać) perfidii.
   Były radny na swoim blogu wzywa radnych do kontroli oraz sprawdzenie tu cytat “rozpatrzenie sprawy pod katem niegospodarności”
   Dlaczego użyłem słowa perfidia?
   Przypomnijmy
   Wiata na samochód strażacki przy OSP- 39 595,00zł,
   Gdzie pan był? czy rozpatrzył pan sprawę pod kontem niegospodarności? Może również umieści pan zdjęcia, żeby obywatel (wyborca) widział ile kosztuje ta inwestycja.

   1. Wybuduj sobie na swoim podwórzu coś takiego. Wykonawcą będzie firma, zobaczysz ile zapłacisz.

   2. Wybuduj sobie na swoim podwórzu coś takiego. Wykonawcą będzie firma, zobaczysz ile zapłacisz.

    Blacha zastosowana na placu targowym i na wiacie to:
    http://www.regamet.com.pl/pl/material-wsadowy/powloka-alucynkowa.html

   3. Jezior jest perfidny ? dlatego ze nie krytykował wiaty a krytykuje “inwestycje” koło przedszkola i rozwalenie parkingu .włodarz odpowiada na szajsbuku lekceważeniem dla krytykanta a ani słowa czy to prawda czy sa straty czy położona kostka dobra ?. do tego dodać że dla jego wyborców to okej i mamy obraz sytuacji na Ćwiąkalszczyźnie

    1. Nadzieja w tym, że mamy innego ministra od sprawiedliwości.

     1. Bardzo dobry minister. Cwaniaczki w gacie robią

  • NIK a scieko on 19 sierpnia 2016 at 10:32
  • Odpowiedz

  http://m.interia.pl/biznes/news,2374886,4141

  1. Jak o tym mówił Jezior w poprzedniej kadencji i spierał się o to z Połoskową to został oczywiście wyśmiany i wyszydzony też na tej stronie.

  • Turnał on 18 sierpnia 2016 at 20:20
  • Odpowiedz

  A czy w tym roku budżet obywatelski wystartuje ? Coś cisza cicho sza.

  1. Jeszcze starego nie zrealizowali.

  • Blogi blogi blogi on 17 sierpnia 2016 at 10:54
  • Odpowiedz

  http://andrzejjezior.blog.onet.pl/?p=837

   • obserwator on 17 sierpnia 2016 at 12:36
   • Odpowiedz

   Płacz Jeziora znowu słychać. Do wypocin można zadać jedno pytanie. Jak za jego kadencji w sąsiedztwie jego domu został wykonany parking skoro samochód 25 tonowy może to zniszczyć? Do reszty nie będę się wypowiadał bo wiedza na temat przystąpienia do przetargu i spełnienia różnych kryteriów u BYŁEGO radnego jest na żenująco niskim poziomie.

   Ma pan czas to poczytaj pan przepisy.

   1. Zaczyna się “Obrona”Częstochowy”, a ludziska chodzą i oglądają.

   2. Co mówią przepisy:
    http://www.eksperto.pl/bezplatne-porady-ekspertow/administracja-i-sektor-publiczny/co-musi-zawierac-prawidlowo-przygotowana-siwz

    Podpunkt 3. Opis przedmiotu zamówienia.
    To jest pole do popisu urzędników aby inwestycja została prawidłowo wykonana bez zbędnych strat.

     • obserwator on 18 sierpnia 2016 at 13:58
     • Odpowiedz

     Więc idąc tym tokiem myślenia poprzednia ekipa się nie popisała skoro powstają takie szkody. Wydali tyle kasy i czemu to ma służyć? Gdzie był radny Jezior jak był ogłaszany przetarg na budowę parkingu? Dlaczego nie przewidział, że na ten parking będą przy różnych inwestycjach przyjeżdżać ciężkie samochody? Taki wyglądała NOWA bylJAKOŚĆ!

     1. Brawo za konstruktywne myślenie. Mogli od razu przewidzieć lądowisko dla samolotów na tym parkingu, dworzec autobusowy, składowisko drzew z lasu itd. puk. puk.!

     2. Parking robiony był na podstawie projektu, który przewidywał ruch samochodów o dopuszczalnej masie 3,5 t. Nic dodać i nic ująć. Inaczej się robi pod większe tonaże, ale to kosztuje. Ważne jest, że robiła to Nowa Byle Jakość to trzeba to zgnoić. Boże Ty widzisz, a nie grzmisz na ciemny lud. To znaczy na pojedyncze okazy.

     3. Lud jest ciemny tz pojedynczy okaz! Drogi też są projektowane na mniejszy tonaż. A zobacz sobie boska inteligencjo ile waży np. autokar z pasażerami? Jakie pojazdy jeżdzą po naszych gminnych drogach? Aby uprzedzić twój kolejny głupi wywód to pomyś o straży jadącej do pożaru. Co może nie wjadą na parking ugasić pożaru bo tonaż za duży?! Myslenie nie boli. Tz. boli pojedyncze okazy

     4. Jeżeli masz kostkę na ładnym podwórzu, to proponuję, że wjedziemy tam dużym autem z ostrym kamieniem i go wykiprujemy. Co Ty na to?

     5. Chyba dobrze że ktoś czuwa . AJ waj ok

     6. W Ryglicach lepiej nic nie robić. Od dawna to wiadomo. Są inne miejscowości co wszystko wezmą.

     7. Nawet żółte w papierku?
      Robić tylko tak aby było na pokolenia.
      Fuszery niech biorą inni.

     8. Z prostego powodu. Parking przy cmentarzu przystosowany jest do aut osobowych i tyle w tym temacie. Ekipa, która go wykonywała zro, którą obecnie rządzący niszczą.biła kawał wspaniałej roboty

   • dajcie foto szkód on 18 sierpnia 2016 at 07:59
   • Odpowiedz

   Czekamy na fot by ocenić szkody, bo na fb włodarza gminy czytamy – “Tania sensacja w Ryglicach 😉 samochody ciężarowe wjechały na parking przy cmentarzu dowożąc materiał do remontowanego właśnie placu przy przedszkolu i co? Ojjojoj! i afera -właściwie “koniec świata” jak by powiedział bohater jednego z Polskich seriali.To jest chore- c h o r e .”

   ludziska polubiaja

   1. To trzeba zobaczyć samemu, byłem widziałem. To naprawdę jest chore!

   2. I my foto.
    http://andrzejjezior.blog.onet.pl/

     • oglądacz on 18 sierpnia 2016 at 23:08
     • Odpowiedz

     Fotki oglądnąłem i miejscami wygląda to jakby starą lub wybrakowaną kostkę położyli.

 3. Bitwa Ryglicka niemal.
  http://andrzejjezior.blog.onet.pl/

  1. Śmieszny jest ten prezydent i ta wojskowa szopka. Nieodparcie przychodzi mi na myśl 1939 rok. Boże chroń Polskę.

    • śmieszny ? on 16 sierpnia 2016 at 15:58
    • Odpowiedz

    pamiętasz 39 rok ? , Polska po niewielu latach niepodległości , Z zachodu naród Goethego budujący obozy śmierci ze wschodu dzicz , Wychowany jesteś mój drogi przedmówco przez Michnika na psychologii wstydu . dobra rada , mniej tvn i gw . My jako naród w porównaniu do innych naprawdę nie mamy się tak bardzo czego wstydzić . Choć polskojęzycznym mediom o to chodzi .

    • Komorowski on 16 sierpnia 2016 at 20:27
    • Odpowiedz

    co meble podprowadził nie jest śmieszny ,faktycznie

    1. To pomówienia, których kontrola NIK nie potwierdziła. Pisały o tym media, a ty nadal powtarzasz pisowską propagandę. Troche prawdy nie zaszkodzi.

   1. Pajac skaczący po krzesłach i gość który zajumał nawet sokowirówkę i kosz na śmieci z urzędu w towarzystwie jakiegoś obleśnego grubego gekona to jest dopiero szopka.

  • chwała on 15 sierpnia 2016 at 13:36
  • Odpowiedz

  Bohaterom , Czołem Wielkiej Polsce . pełowców i kodziarzy do Berezy

  1. Mają Ludowcy piękną kartę historii. Na kazaniach dziś o Witosie wspomina kapłan. Błądzili jako ZSL choć narzucone siłą przez komunistów polskich mieli kajdany. No teraz alians z PO chluby nie przyniósł. A do Witosa na grób PiSy co roku zajeżdżają i czerpią, czerpią z dziedzictwa.

   1. PIS ma coś wspólnego z Witosem a potomkowie ZSLu żerują tylko na pamięci a zdanie “choć narzucone siłą przez komunistów polskich mieli kajdany ” to drwina i kpina z tych których komuniści prześladowali a niejednokrotnie wykańczali po wojnie. Nomenklatura i działacze PSL krzywdy nie mieli wręcz odwrotnie

    i to trzeba PODKREŚLIĆ-ZAPISYWALI SIĘ DLA KORZYŚCI !!!.

    Przykro,bardzo przykro takie głupoty czytać. Ale nie wszystko jest względne i choć liczyć można na głupotę wyborców to mam nadzieje ze “ludowcy” skończą jak nieboszczka pzpr , na śmietniku historii . Sondaże dają nadzieję:)

    1. Lata 1939 – 1949

     W czasie II wojny światowej Ruch Ludowy stał się jednym z filarów Polskiego Państwa Podziemnego. Bataliony Chłopskie pierwsze przystąpiły do otwartej walki z okupantem. Wystąpiliśmy w obronie wysiedlanej ludności Zamojszczyzny walcząc pod Wojdą, Zaborecznem i Różą. Te bitwy dały początek do działań zbrojnych w całym kraju. W walkę zaangażowało się 157 tysięcy żołnierzy BCh. 70 oddziałów partyzanckich i ponad 400 oddziałów specjalnych przeprowadziło kilka tysięcy akcji bojowych.

     Bataliony Chłopskie były wspierane na wsi przez inne organizacje konspiracyjne Ruchu Ludowego – Związek Pracy Ludowej „Orka” i Ludowy Związek Kobiet, liczący ok. 20 tys. osób. Z jego szeregów rekrutowały się działaczki Zielonego Krzyża, niosącego pomoc sanitarną żołnierzom BCh oraz prześladowanym przez okupanta. Wiele z nich zapłaciło najwyższą cenę. W czasie okupacji zginęło ponad 10 tys. działaczy ludowych i żołnierzy BCh.
     Po wyzwoleniu, gdy władzę w kraju przejęli komuniści, nie godząc się z narzuconym systemem, Ludowcy rozpoczęli walkę polityczną o demokrację. Sprzeciwialiśmy się dyktaturze proletariatu i kierowniczej roli partii robotniczej. Proponowaliśmy „trzecią drogę” między kapitalizmem a socjalizmem.

     Mimo poparcia społeczeństwa i Kościoła, w wyniku fałszerstw wyborczych, PSL przegrało wybory parlamentarne w 1947 roku. Wraz z Ludowcami przegrała polska demokracja. Fala represji, która nastąpiła w okresie powyborczym doprowadziła do rozbicia Stronnictwa. Nasz przywódca Stanisław Mikołajczyk, zagrożony aresztowaniem, musiał uciekać z Polski.

     Więcej o historii Ludowego Ruchu tutaj

     http://www.psl.pl/historia/

   2. Ludzie obecnego PSL nie mają nic wspólnego z piękną kartą historii i Witosem. Karierowicze i aferzyści.

     • Ludowiec on 16 sierpnia 2016 at 19:49
     • Odpowiedz

     Ale przyznasz chyba, że mogę się pojawić w strukturach PSL ludzie, którzy zechcą kultywować i rozwijać cenne tradycje Ludowców

  2. http://www.forbes.pl/polskie-uczelnie-w-rankingu-arwu,artykuly,206478,1,1.html

   Tyle warte są wyższe uczelnie w Polsce. Liczą si przede wszystkim umiejętności i doświadczenie a nie dyplom z uczelni.

   1. Tak więc trzeba ustanowić listę warszawską i przyznawać miejsca uczelniom świata. 😀

    1. Typowe dla ludzi PiS takie odwrócenie zagadnienia, ale podoba mi się. Tak należy patrzeć na sprawy wszelkie.

  • To wiedzieć trzeba on 14 sierpnia 2016 at 17:40
  • Odpowiedz

  http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,rhece1

  • Do admina z Paryża on 13 sierpnia 2016 at 18:33
  • Odpowiedz

  Kazali promować ?

  • Wacek L. on 12 sierpnia 2016 at 16:35
  • Odpowiedz

  Dobra zmiana doceniona. Wstydu nie ma z takim rządem.

  http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,2zh5v8

   • Z Zakopca on 13 sierpnia 2016 at 08:40
   • Odpowiedz

   Dzięki 500+ zwiększony ruch turystyczny w Zakopanym podają media.

    • 1000 plus on 13 sierpnia 2016 at 14:48
    • Odpowiedz

    Normalne. Rodziców stać teraz na wakacje dla pociech. Powinno być 1000 plus.

 4. A co z Burym. Coś temat ucichł. Czyżby PIS nie dał rady temu ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)