Rozwój Gminy

/Podstrona w budowie/

Tutaj umieszczajmy  nasze propozycje  na rozwój gminy.  

Z encyklopedii:

Burza mózgów – technika wywodząca się z psychologii społecznej, która ma na celu doskonalenie decyzji grupowych. Burza mózgów jest również formą dyskusji dydaktycznej, wykorzystywaną jako jedna z metod nauczania. Zalicza się ją wówczas do metod aktywizujących, która stanowi podgrupę metod problemowych. Jedna z tak zwanych metod heurystycznych.

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/rozwoj-gminy/

292 Komentarze

Skip to comment form

 1. Widzę że Pogórzańskie Stowarzyszenie Dunajec-Biała otrzymało spore dofinansowanie. Ktoś może orientuje się jakie projekty będa przez nich realizowane na terenie naszej gminy?

  1. Widzę że kwota to 32mln – z tego można by lodowisko wybudować, a może nawet stok narciarski.

   1. 32 mln na pewnie 10 gmin to nie takie hoho.

    1. Jakby zostawili te pieniądze w rękach podatników to by ludzie założyli spółkę i sami zbudowali lodowisko i czerpali zyski w postaci dywidend. A tak to pewnie znaczna część środków pójdzie na premie dla zarządu stowarzyszenia i oprócz kilku spotkań nie zrobią nic konkretnego…

      • panie Łukaszu on 8 grudnia 2023 at 19:44
      • Odpowiedz

      No nie. To bardzo niesprawiedliwa ocena. Wynagrodzenia stanowią niewielki procent, zarząd nie jest etatowy. Proszę śledzić nabory na finansowanie projektów na stronie Stowarzyszenia.
      Z tego co mi wiadomo będą środki na założenie działalności gospodarczej. Bezzwrotne. Można składać wniosek np. na lodowisko. Będą to kwoty kilkudziesięciu tys złotych.
      Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju działa prężnie od bardzo dawna i pozyskało bardzo duże pieniądze dla mieszkańców gmin-członków. Proszę się z tym zapoznać i nie oceniać pochopnie.

       • e tam on 8 grudnia 2023 at 21:26

       Jakoś nie wierzę że tam coś bezstronnie. Kto ma większe wpływy to ściąga dla swoich .A ci swoi działaja dopóki coś z publicznej kasy kapie . I tak się to kręci , by było można kolejne zdjęcia i sukcesy ogłaszać .

      1. Też myślę że bez znajomości ciężko byłoby zostać beneficjentem ich programów. Poza tym dla osób prowadzących

      2. Też myślę że bez znajomości ciężko byłoby zostać beneficjentem ich programów. Poza tym dla osób prowadzących już działalność nie widziałem żadnych konkretnych naborów. Niech opublikuja listę dotychczasowych beneficjentów i listę umów zlecenia / o dzieło to wtedy będzie można uwierzyć że to sa takie święte Mikołaje z workami pełnymi prezentów dla wszystkich mieszkańców.

 2. Widzę że na najbliższym posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu:
  https://ryglice.esesja.pl/posiedzenie/bff5b6cc-4f56-4

  ma być opiniowany projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Ryglice. Z tego co widzę stawki te mają znacząco wzrosnąć.

  1. No i mamy podwaliny pod kampanię realizowaną z ambony.

    • Anonim on 26 listopada 2023 at 18:28
    • Odpowiedz

    katolandem Ryglice stoją.

    • Anonim on 26 listopada 2023 at 18:49
    • Odpowiedz

    Po co inwestować takie pieniądze w instytucję która “nie rokuje”. Wiernych ubywa. Może warto przemyśleć jeszcze raz lokalizację dworca autobusowego? Będzie to z korzyścią dla wszystkich mieszkańców?

   1. Jaki jest cel tej operacji zwiększenia udziałów w Dorzeczu Białej?

    1. Zwiększenia czy objęcia?

    2. Objęcia – przepraszam za skrót myślowy ale założyłem że kapitał spółki będzie powiększony i gmina obejmie nowe udziały.

     1. Spółka zaciąga kredyty na budowę infrastruktury, a my obejmujemy udziały w tym długu. Dzieje się tak co rok i będzie się działo jeszcze przez wiele lat. Tutaj wszystko napisano https://www.dorzeczebialej.pl/wp-content/uploads/2019/12/UMOWA-SP%C3%93%C5%81KI-2019-11-12.pdf

      1. OK, chyba mniej więcej wiem jak to działa. To w sumie wygodne z punktu widzenia gminy że wpłaca kasę do spółki komunalnej i nie musi myśleć o inwestycjach, utrzymaniu infrastruktury itp.

   • Anonim on 22 listopada 2023 at 14:30
   • Odpowiedz

   Jeżeli budowa dworca autobusowego ma sprawić, że będzie jeździć więcej autobusów to proponuję budowę stacji metra!! Zmiana placu targowego na dworzec nic nie zmieni ale zmiana burmistrza już na pewno.

   • Anonim on 22 listopada 2023 at 14:34
   • Odpowiedz

   Nie takie bajki już nam wójt opowiadał.

   • Lotnisko on 22 listopada 2023 at 20:04
   • Odpowiedz

   A co się będziemy rozdrabniać. Ja proponuję lokalne CPK. Lotnisko, stację szybkich pociągów. Tory się tam kiedyś dorobi.
   jpr

   1. Paweł z palcem w D wygra wybory. Kto mu może podskoczyć no kto?

     • Anonim on 23 listopada 2023 at 10:50
     • Odpowiedz

     nie przejdzie do 2 tury

      • Anonim on 23 listopada 2023 at 14:55
      • Odpowiedz

      Wciąż nad nim wisi potencjalny wyrok za brak właściwego nadzoru nad boiskiem w Zalasowej.

       • Ek on 23 listopada 2023 at 16:18

       Skończy się tak jak z wykształceniem co to miało być wyjaśnione…

 3. Macie już Panowie jakieś przecieki kto będzie na burmistrza kandydował?

  • Anonim on 12 listopada 2023 at 21:44
  • Odpowiedz

  Burmistrz wielokrotnie wspominał o Internecie światłowodowym w gminie. Ma ktoś może informację jak można wejść w posiadanie tego Internetu? Szukałem i nie znalazłem. A podobno ludzie zdalnie na tym pracują już. Proszę o pomoc.

  1. Ja mam w Zalasowej internet światłowodowy od tego dostawcy:
   https://netfiber.pl/#internet-swiatlowodowy

    • Anonim on 13 listopada 2023 at 19:48
    • Odpowiedz

    Dziękuję za informację. Również mam od tego dostawcy ale burmistrz chwali się, że zrobili nowy światłowód i nawet już korzystają z niego na pracy zdalnej. Może mają taniej, a w obecnych czasach każda złotówka się liczy. Dlatego chciałem zapytać bo nigdzie nie ma informacji. A przecież burmistrz by nie kłamał mieszkańców. Ktoś coś może wie co to za dostawca i gdzie można otrzymać ofertę?

    1. Taaa. Burmistrz by nie kłamał. Ha ha ha. Dobre dobre. Młody chyba jesteś i niezorientowany w temacie aktualny burmistrz

      • Anonim on 13 listopada 2023 at 21:35
      • Odpowiedz

      Dobra. Może nie jestem zorientowany. Ale masz informację na temat internetu. Gdzie mogę go nabyć?

      1. Z tego co widzę to Zicom z Tarnowa coś tam budował u nas w poprzednim roku:
       https://www.telko.in/zicom-skonczyl-budowe-swiatlowodu-z-1-1-popc-w-obszarze-tarnowskim

       jaka jest zasługa Pana Burmistrza w tym że firma zdecydowała się wybudować światłowód tego nie wiem, ale podpisywanie się pod nie swoimi sukcesami jest dosyć charakterystyczne dla reprezentantów partii która powoli oddaje władzę.

       • Anonim on 14 listopada 2023 at 09:42

       Dość charakterystyczne? A jakieś przykłady na to?

      2. Wystarczy posłuchać wypowiedzi polityków PiS w których dosyć często pojawia się zwrot “myśmy” – “myśmy dali”, “myśmy zrobili”, “myśmy zlikwidowali biedę” itp. Tak naprawdę całą robotę odwalają przede wszystkim firmy z sektora prywatnego.

 4. Cóż, troszkę zaniedbany temat. Czy nie macie wrażenia, że rozwój gminy idzie w kierunku rozwoju papieru toaletowego? Niby się rozwija, ale zaraz się skończy. Czy rozwój aby nie idzie w złym kierunku? Nigdy nie będziemy miejscowością turystyczną ponieważ nie mamy co zaoferować ponad to co mają inni (Beskid sądecki, Tarty, Bieszczady) – tutaj przegrywamy. Przemysłu jak na lekarstwo, a Ci którzy próbują jakoś chyba nie mają wsparcia lokalnego – pozdrowienia dla Junkersa. Inwestycje w infrastrukturę chyba chybione (remizy, przedszkola, place targowe itd.) – demografia. Z drugiej strony brak ruchów w kierunku służby zdrowia, transportu. Odnoszę wrażenie, że Gmina nie wspiera lokalnych wytwórców z drzewa. Jakoś nie widziałem jakiś lokalnych działań. Co z pozyskiwaniem terenów dla przyszłych inwestorów, co z polepszeniem infrastruktury drogowej (nie widzę aby jakoś tir do nas dojechał po tych zakrętach)?

  1. bardzo bardzo zaniedbany.

  2. Czy mi się zdaje czy PIS obiecywał autobusy do każdej wioski. Coś miało być i się zbyło. Może Adam pamięta?

  3. Kurcze miłe i nie wiem czym sobie zasłużyłem ale ja naprawde walcze i to wygram, zresztą na początku roku będzie w mediach i to globalnych. Już sie boja urzędnicy państwowi i przygotowane sa dokumenty na dzień dobry w milionach.

   1. odszkodowania – przepraszam nie dopisałem

  1. Jasne żyje sie lepiej dzięki rozdawaniu pieniędzy przecież nie trzeba być mega elokwentnym żeby to widzieć. Jeżeli głupi dają to tylko głupi by nie brał.

   1. Żyje się lepiej, bo za wypłatę kupisz dziś więcej dóbr podstawowych niż kiedyś i gdyby nawet nie było danin od państwa to i tak żyłoby się lepiej.

    A druga sprawa. Żyje się lepiej, bo jest pracy więcej. Jest po prostu bezpieczniej niż kiedyś.

    #pisbis

    1. A tu taka ciekawostka (w załączeniu) “patologiczna” nic dodać nic ująć a odnośnie pracy to zobaczysz pod koniec br. i przyszly jakie będzie bezrobocie.

   2. Marsz argumenty fajne , takie nie za mocne . Lepiej jak by było 20 procent bezrobocia i młodzi za robotą ale i tym socjalem na zachód jechali .

 5. Nasz Poseł

  1. Nie mieszaj porządnych ludzi do partii niemieckiego sługusa.

   1. Ci co wczoraj byli na dożynkach są lepsi? w czym?

    1. Ci co byli to ci których ludzie tu wybrali , można się nie cieszyć że akurat ci ale to demokracja. Podstawowa dla mnie kwestia to żeby nie było klękania przed Niemcami ,na Boga jeszcze bezpośrednie ofiary żyją a pośrednimi ofiarami wszyscy jesteśmy .

   2. Nie dalej niż rak temu retoryka obozu rządzącego była taka że PO skierowała sie na wschód i powtarzali w jedynie słusznej telewizji że p. Tusk spotykał sie z p. Putinem w Sopocie ale sie okazało że to nie za bardzo “żrące” i długo na tym nie ujadą to zmiana kursu na zachód. Przecież to widać gołym okiem ale jak ciemny lud to kupuje no to jedziemy z “tematem”

    1. Obejrzyj Reset

     1. Wygooglowałem to jest telewizji “cała prawda całą dobę” – super

       • #pisbis on 28 sierpnia 2023 at 19:13

       Skoro już wygooglowałeś to obejrzyj.

 6. A ja się pytam co za …. pozwolił/nie zaprotestował na budowę stacji paliw w tak bliskiej odległości przedszkola? Gdzie ci urzędnicy? Co z bezpieczeństwem? Toż to niedopuszczalne. Ale co tam, dzieciaczki po leżakowaniu na hot-doga i browarka – może to nie takie złe?

   • Lubią Go chyba i szanują on 19 sierpnia 2023 at 14:26
   • Odpowiedz

   To rzadkość gdy Wójt gminy pod koniec kadencji ma taką popularność w dobrym tego słowa znaczeniu. Widać dobrze gospodarzy. Zresztą widać po komentarzach.

  1. Nie jestem przekonany że to jest dobry pomysł ale oczywiście moge się mylić.

  2. Zajebisty pomysł zwłaszcza, że w gminie mamy wysoko rozwinięty transport publiczny szczególnie w weekendy.
   Średni – przestań się kompromitować. Będzie to parking Park i Zapier……na piechotę.

   1. Podobno średni chciał działkę od Parafii i postawił Proboszcza wraz ze Starostą u Biskupa na dywaniku. Tak mówią w Zalasowej. Jak to prawda to ja p…dole. Bezwstydniki.

   • moc komentarzy on 19 sierpnia 2023 at 07:53
   • Odpowiedz

   https://www.facebook.com/RDNmalopolska

   poszukacie sobie temat na fb rdn

  3. Panie Andrzeju chyba nawet Karasiewicz nie miał takich “odlotów” co?
   Jak można publicznie opowiadać takie głupoty, kpić z mieszkańców i jeszcze płacić za to ich pieniędzmi?
   Panie burmistrzu Augustyn pytałem pana o świadectwo szkoły średniej, ale po tym, co usłyszałem, zastanawiam się, czy skończył pan choć podstawówkę?
   Jak można tak “odjechać” żeby tego typu inwestycję wpisywać do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Stowarzyszenia Aglomeracja Tarnowska?
   Zejdź pan na ziemię i otrzeźwiej, bo najzwyczajniej w świecie opowiada pan głupoty, o jakich nikomu poza panem w Gminie Ryglice się nawet nie śniło.

   1. Metro – to jest to czego brakuje w Ryglicach. Czekamy na kolejny wywiad. Z pewnością plany już powstają hahahaha

    1. Metro nie przejdzie, bo trzeba by się przekopać przez “piekło” ale jak by ożywić pomysł wyborczy Karasiewicza i “machnąć” drogę z Ładnej do Jasła to “Jaśloki” mogliby zostawiać auta w Zalasowej a dalej z buta. Gdzieś dawno czytałem, że ktoś proponował wybudować tamę na Szwedce w Kielanowicach i zrobić zalew. Jak burmistrz też to czytał, to może to być jego kolejny pomysł na turystyczne utopienie gminy.

     1. Kim jesteś świetny gościu? Zielińskiemu jak rzucić nazwiskami to odpowiada – nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Nie powie za ch … ja

    • Błąd elit gminy o ile takie są on 19 sierpnia 2023 at 18:34
    • Odpowiedz

    Nie dojechanie człowieka o ksywie Średni świadectwem to błąd który da Średniemu możliwość dalszego kandydowania i może nawet wygranej

    1. A niby kto go ma poprzeć? Chyba tylko ci którym dał etat. Jako mieszkaniec gminy mogę jedynie napisać, że to najgorszy kandydat. Lepszych kandydatów znajdziesz wśród klientów pobliskiej “mordowni”.
     Adaś zafundowałeś nam ten “klimat”, dlatego z kolejnym kandydatem spier…..
     Pis to dno.

     1. No tajemnicą nie jest, że na moim/Waszym blogu miał podczas kampanii wsparcie, ale czy to przesądziło o wyniku wyborów? Tego nie da się stwierdzić jednoznacznie. Szkoda, że inny kandydat nie korzystał z bloga, bo przecież mógł każdy.

      POWTARZAM OD LAT DO ZNUDZENIA, ŻE CENZURY TUTAJ BRAK ABSOLUTNY BYŁ, JEST I RACZEJ BĘDZIE.

      Zwykło się twierdzić, że każde media są powiązane jakoś tam z tym czy innym obozem władzy, partią polityczną, ktoś finansuje dane media itd., itp. A co jeśli prowadzenie tego właśnie bloga to moja pasja, hobby, itp.? Co jeśli wcielam w życie najwyższe standardy wolności słowa, bo tak chcę i mogę?

 7. Polało i widać efekty. Droga do Altany w Ryglicach zalana. C.d.n.

  1. C.d.

   Przez ten przepust. Dlaczego taki mały? Dlaczego nie ma kilka przepustów jeśli takie małe ?

   Kto to projektował?

   1. Inwestycja powstała za Bernarda. Fuszera jakby . Tak widać

    • Brakoróbstwo on 25 lipca 2023 at 22:27
    • Odpowiedz

    Ta droga nie dość, że została zalana to o zgrozo zatrzymała wodę i pewna posesja została niemal podtopiona. Kilka minut dłuższa ulewa i jest podtopienie. Przeróbka przepustu niezbędna. Za tak nieudolne wykonastwo dojazdu do altany powinien ktoś beknąć

    1. Pan Jezior się uaktywnił ::)

    2. Chciałeś rzucić kamień to rzuciłeś. Tylko powinieneś wiedzieć, że za wielkość przepustu nie odpowiada wykonawca, a tym bardziej Karasiewicz tylko projektant co projektował drogę do altany.

     1. Sorry ale jest tylko stwierdzenie faktu czyli określenie czasowe kiedy budowano drogę

 8. No i problem transportu rozwiązany!!! Taki burmistrz to “skarb”.
  Z FB Gminy Ryglice:
  “Wypożyczalnia rowerów elektrycznych oraz samochodów w Gminie Ryglice
  Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Ryglice oraz przyjezdnych gości do skorzystania z oferty wypożyczalni rowerów elektrycznych.
  Rower to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Połączenie aktywnego wypoczynku z odkrywaniem urokliwych zakątków Gminy Ryglice. Przejażdżka takim rowerem może być ciekawym doświadczeniem zarówno dla osób młodych, jak i seniorów. Duże odległości i pokonywanie podjazdów nie będą wymagały zbędnego wysiłku.
  Pragnę również poinformować, że na terenie Naszej Gminy funkcjonują 2 wypożyczalnie samochodów, które również powstały w celu wzbogacenia oferty turystycznej Gminy Ryglice.
  Nie jest to promocja podmiotów gospodarczych, a poinformowanie Państwa, że takie podmioty funkcjonują na terenie Gminy Ryglice.
  Burmistrz Ryglic
  Paweł Augustyn”
  Ten gość sam się pogrąża.

  1. Ha ha ha ha ha 🤣🤣🤣🤣

  • Niewiadomski Wizjoner on 7 czerwca 2022 at 09:20
  • Odpowiedz

  Pan Niewiadomski na tym blogu wielokrotnie poruszał temat geotermii. Mając na uwadze rosnące ceny paliw kopalnych przeciętne gospodarstwo w naszym regionie nie zamknie się w kwocie 10 tys. za sezon (ogrzewanie, ciepła woda). O jak by nam ta geotermia teraz robotę robiła.
  A z innej strony – jeżeli z pustym budżetem to prawda – to zastanawiam się jak będzie wyglądała zima w szkołach. Czy rada zaplanowała wyższe wydatki na utrzymanie (prąd, gaz) budynków użyteczności publicznej?

  1. Wizjoner to chyba trochę na wyrost, bo niczego nadzwyczajnego nie proponowałem. Przedstawiłem kilka pomysłów, których realizacja miałaby wpływ na to, jak żyje się znacznej liczbie mieszkańców. Geotermia to tylko jeden i niestety najtrudniejszy (ale nie niemożliwy) do zrealizowania pomysł. Znacznie łatwiej i z korzyścią dla każdego mieszkańca byłoby zlokalizowanie na terenie gminy spalarni odpadów i biogazowni co przełożyłoby się na znaczne obniżenia kosztów odbioru odpadów dla mieszkańców i wiele korzyści dla budżetu gminy. Kolejnym moim pomysłem, który jak czytam na stronie, urzędu doczekał się realizacji było zlokalizowanie na terenie gminy strzelnicy. https://lepszeryglice.cba.pl/xlii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-2/comment-page-1/#comment-86100

   Jak się okazuje z pomysłów, jakie tu prezentujemy zaczyna korzystać nasza gminna władza więc warto pisać bo a nóż coś dobrego dla wszystkich z tego wyniknie.
   https://ryglice.pl/news/nowy-inwestor-w-gminie-ryglice.html

   1. Wiadomo że blog byl i jest opiniotwórczy i też narzędziem nacisku i kontroli

    1. Adamie, gdzie ci naciskali i co ci kontrolowali?

   2. To nie pierwszy raz gdy jakiś czas po tym jak Pan Niewiadomski coś napisał czytamy że burmistrz chwali się tym publicznie. Tak było też z drogą na Tuchów gdy Niewiadomski podał jak na tacy bardzo dobry pomysł jak ominąć najbardziej problematyczny fragment drogi średni poleciał z tym pomysłem do burmistrz Tuchowa. Obyśmy się doczekali burmistrza potrafiącego myśleć tak jak Pan Niewiadomski a może coś by w Ryglicach drgneło.

    1. Zieliński tylko wie kim jest gość Niewiadomski. Chyba pora uczknąć kto on .

     1. Mało mnie obchodzi kto on i kto wie kim jest ten cały niewiadomski. Bardziej mnie zastanawia jak to możliwe że ktoś kto ma taką wiedzę nie chce rządzić gminą? W tej chwili wszyscy cokolwiek znaczący w gminie ludzie słuchają tego co ma do powiedzenia i szczena i opada. Ja szanuję to że niewiadomski ma swoje powody i nie chce władzy ale woli być anonimowy. Z dobrego źródła wiem że wiele razy wyłożył sporo pieniędzy na pomoc w różnych sprawach i nie szukał rozgłosu że daje.

      1. Potwierdzam, że wygrywał różne licytacje harytatywne w naszej gminie a płatności ja realizowałem oczywiście Jego pieniędzmi. W tytule przelewu dopisywałem od KN żeby choć jakiś ślad został. Ponieważ darowizny można sobie odliczyć od podatku to sobie odliczyłem jako, że z mojego konta szły przelewy. Nooo taki jestem niedobry. A tak poważnie proponowałem ten zwrot kasy P. Niewiadomskiemu, ale nie chciał.

       Byłby świetnym burmistrzem. Cechy: inteligencja emocjonalna i empatia – poziom maksymalny.

      2. Cóż, zarówno powody, dla których nie chcę “rządzić”, jak i pieniądze są moje i nie muszę się z tego jak postępuję nikomu tłumaczyć.

       Pozdrowienia dla Pana panie Adamie ser deg.

       • Anonim on 20 czerwca 2022 at 21:14

       A to nie Olszówka będzie waszym pisowskim kandydatem? Brak mu inteligencji emocjonalnej. Co to takiego ta inteligencja?

      3. Do Anonim z 20 czerwca 2022. 21:14.

       Pan Olszówka jeśli zechce to będzie kandydatem na burmistrza a jeśli będzie kandydatem na burmistrza to raczej będzie burmistrzem. Nawet w przypadku, gdyby ujawnił się i kandydował KN, co oczywiście nigdy się nie zdarzy.

       Pozdrawiam z Bergen. Miłego dnia. 🙂

     2. Ja wiem kto to jest i dlaczego się nie ujawni.

 9. 55 mln euro w ramach ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) pozyskało
  Stowarzyszenie Aglomeracja Tarnowska. Ryglice płacą tam 0,5 mln zł składki.
  Średni nie ma ani 1 poważnego projektu, który mógłby wesprzeć rozwój gminy,
  ani kasy na wkład własny np.10 % do należnej nam puli.
  Wzrost kosztów obsługi długu gminnego , oraz podwyżka cen mediów, rozdmuchane wydatki bieżące
  a przede wszystkim roztrwonienie pieniędzy na przekształcenie szkół
  blokują jakikolwiek sensowny rozwój gminy…….
  Z puli prawie 250 mln zł możemy liczyć najwyżej
  na małe inwestycje za grosze
  bo wybraliśmy złego gospodarza!

  1. Wybraliśmy bo z ambony tej kościelnej i świeckiej t.j. bloga szła poparcia nuta. PiS poparcie dał a Średni wypiął 4 litery.

   1. Czemu Benek przestał brać udział w Radzie Parafialnej ? Boi się proboszcza ?

  • podstrona on 20 lutego 2022 at 20:52
  • Odpowiedz

  w budowie , no idzie budowa aż furczy

 10. To przez Ciebie idioto, bo przez cały czas piszesz że jesteś z Ryglic i blokowałeś powstanie przedszkola i budowę żłobka razem z Bochenkową. Oczywiście, że będzie w Lubczy, będzie też w Zalasowej, a nawet w Kowalowej, Bistuszowej. Przez takiego cymbała jak ty, żłobka nie będzie w Ryglicach. My Rygliczanie nie wybaczymy tego nigdy.
  Jestem tym wkurzony jako radny z Ryglic.

  1. A który to radny z Ryglic bał by się podpisać pod takim postem? Nie znam takiego – Trolu! Pan Niewiadomski nie ma wpływu na decyzje Rady. Za realizację budżetu odpowiedzialny jest Burmistrz – ale mogę się mylić. Z tego co wiem radni zablokowali jedynie budowę marnego sklepiku w Ryglicach – bo chyba już nikt nie wieży w powstanie hali przeładunkowej w Zalasowej – daleko od autostrady, kręte marnej jakości drogi haha szkoda że nie lotnisko. Cieszę się, że są ludzie tacy jak Pan Niewiadomski, którzy w prosty sposób przekazują prawdę w rzetelny sposób. No cóż szkoda jedynie, że tak łatwo manipulować opinią publiczną, a co gorsza część (ta mnie kształcona) w to wierzy

   1. .

    1. A szef tej komisji nie zrezygnował ? Jaki przyczyny tej heroicznej rezygnacji ?

     1. To szef powinien zrezygnować- nieudolnie jeden.

       • Anonim on 21 lutego 2022 at 07:49

       Nieudolnik jeden

    2. No i nikt nie wyjaśni co tam się dzieje . Blog to rzeczywiście źródło informacji ,tych które są na str gminy.

 11. I wszystko jasne żłobek będzie w Lubczy .

  https://ryglice.esesja.pl/posiedzenie/7c88aec0-595d-4

  1. Z jednej strony cieszy, że Lubcza będzie miała żłobek – z drugiej szkoda, że Ryglice (które bardziej go potrzebują) mogą sobie tylko pomarzyć. Miał być żłobek, potem przedszkole – aż miło popatrzeć jak mury pną się do góry…….no właśnie. A tak serio, czy może ktoś podać sukcesy działań zastępcy średniego? Za co on właściwie odpowiada?
   W ostatnich latach centrum gminy jest zaniedbywane i pozbawiane istotnych inwestycji. A obecna władza skąpi nawet na pomalowanie dachu – traktując to chyba jako karę dla radnego – a dla innych miejscowości “pyk” i remiza rozbudowana, “pyk” i tor dla rolkowców utopiony w błocie, “pyk” i trybuny nie wiadomo dla kogo.

    • Republikanin on 18 lutego 2022 at 19:35
    • Odpowiedz

    Pan Kukułka to działacz Nowoczesnej. Są z nim wywiady . Dlaczego Średni któremu PiS dało poparcie daje pracę konkurencji politycznej ?Ciekawe czy Bielan wie jaki człowiek buduje jego struktury.

    1. daj jakiś link do wywiadu z Kukułką

      • Republikanin on 18 lutego 2022 at 21:16
      • Odpowiedz

      Link będzie

       • Anonim on 19 lutego 2022 at 13:31

       Bielak zapewne ma blade pojęcie o tym co Średni odwala

       • Anonim on 20 lutego 2022 at 13:19

       chyba że średni to także nowoczesny

       • Anonim on 21 lutego 2022 at 11:31

       427 głosów w wyborach.

    2. Każdy ma prawo zrozumieć swój błąd. W 2015 jeszcze nie był świadomy jaką ogromną pracę na rzecz społeczeństwa wykona PiS

 12. Serdecznie dziękujemy rządowi za to, że dał dodatek do emerytury, o który wnioskowano. My strażacy nie oczekujemy oczywiście żadnej pomocy, bo jesteśmy ochotnikami, ale należy się wielki ukłon w stronę obecnej władzy, która przezcież jako pierwsza doceniła poświęcenie strażaków w ratowaniu życia, zdrowia, mienia obywateli.

 13. Patrząc na dzisiejszą pogodę to elektrownie wiatrowe by się sprawdziły.

  • Szerszeń on 30 stycznia 2022 at 00:16
  • Odpowiedz

  Uwaga na pijaka z L. Pisze po kilka razy te same komentarze. Zaśmieca forum.

  • Pszczoła on 29 stycznia 2022 at 23:40
  • Odpowiedz

  Czemu blokujesz adminie Adamie moje wpisy i mojego kolegi? Nie tłumacz się że, bo sprawdziłem co podlega ceznurze.

   • Pszczoła on 29 stycznia 2022 at 23:43
   • Odpowiedz

   A ten wpis się ukazał, bo słowa nie ocenzurowałeś, czyli wiemy kto tu jest gminnym trutniem. Wstydź się aDaminie wstydź.

  • POMOC DZIECIOM on 29 stycznia 2022 at 19:36
  • Odpowiedz

  Jutro szlachetna akcja, która jednoczy nasz wszystkich jako POLAKÓW do czynienia DOBRA. Zachęcam wszystkich do wspierania WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.
  Dzieci to nasza przyszłość.
  Wspieram tę akcję.
  Paweł A.

   • Od jakiegoś czasu nie wrzucam do puszki on 30 stycznia 2022 at 10:10
   • Odpowiedz

   Każdy decyduje sam za siebie. Szanuję każdy wybór. Ja sam nie wspieram WOŚP, a w tym roku nie będę wspierał tym bardziej. Powód? Jeżeli rząd wydaje miliardy na promocję szczypawek, zamiast przeznaczyć te pieniądze na sprzęt medyczny, to dlaczego ja mam wykładać na to dodatkowe pieniądze? Wybaczcie. Szanuję jednak wybór tych, którzy wspierają.

  1. Chyba a szkoda, że tak to się potoczyło z Koto

  • Pszczoła on 29 stycznia 2022 at 15:42
  • Odpowiedz

  Przypomnienie mieszkańcom o tym, że były urzędnik, który zakosił przyczepkę jest ważne, aby czasem złodzieja nie wybrano do jakiejkolwiek władzy.

  1. A ty znów o tej przyczepce? Wymysl inny temat.

  • Żłobek on 29 stycznia 2022 at 14:55
  • Odpowiedz

  W każdej jednej sprawie kolego N z czarną brodą się ośmieszasz. Jestes zwykle spóźniony, nie masz wiedzy i piszesz głupoty.
  1 września osobiście otwieram żłobek w gminie Ryglice. Znowu przestrzeliłeś.
  😁 😂 🤣

 14. W Skrzyszowie właśnie oddano do użytku nowy żłobek, a co w Ryglicach powstało w tej kadencji? Jakie to smutne, że dla naszych samorządowców liczy się tylko żłób. Nie mamy szczęścia do ludzi, oj nie.

  1. Tylko jak to zmienić? Czy szczęście ma tutaj coś do rzeczy?? Jesteśmy wiochą zabitą dechami z takimi zasobami do zarządzania. Dlatego nie rozumiem stawianych wniosków. Jeden z z niepewnym średnim drugi z zawodowym. A oczekujemy cudów??? Tak wybraliśmy i tak mamy.

  2. A oni mają to głęboko , za pieniądze podatnika popłacą sobie rachunki za opał , prąd i po co cuda , a ty robolu zapiern….czaj , by mogli radzić i gówno uradzić. Przejrzyjcie na oczy , patrzcie na łapy tym co z gminy kasę doją , a nie duperele ktoś napisze a reszta się niezdrowo podnieca. A to przyczepka , a to inne bzdury. Z Rynku zasłyszane.

   • strażak - ochotnik on 31 stycznia 2022 at 19:24
   • Odpowiedz

   Średni zachęca do wstąpienia w szeregi OSP argumentując tym, że w przyszłości będzie kasa.
   Teraz widać co jest dla niego najważniejsze…KASA.
   Jako druhowie jednostek OSP będziemy domagać się oficjalnych przeprosin za ten jego tekst, którym tak bardzo nas obraża,
   Pracujemy dla ludzi, ratujemy ich życie, zdrowie, majątek – nie dla kasy i nie dla kasy wstąpiliśmy w szeregi OSP.
   Średni – ty pracujesz dla kasy i to dużej kasy do swojej kieszeni. My działamy dla społeczeństwa.
   Ot, taka mała subtelna różnica między nami.

   1. Miło coś takiego przeczytać , Bo trochę taka sztuczność si.ę wokół straży robi .

  • kto to pisze ? litości on 26 stycznia 2022 at 20:06
  • Odpowiedz

  W ubiegłym tygodniu spotkałem się w Wiceministrem Aktywów Państwowych Panem Karolem Rabendą, na którym poruszaliśmy między innymi temat z recyklingu odpadów komunalnych oraz ich przetwarzanie z udziałem spółek- podmiotów skarbu państwa w regionie tarnowskim. Recykling odpadów jest to jedna z bardziej rozwijających się w ostatnim czasie gałęzi gospodarki, która przynosi podmiotom, które się tym zajmują dochody oraz dodatkowe miejsca pracy. W pełni wykorzystany recykling odpadów komunalnych i ich zagospodarowanie może w przyszłości spowodować obniżenie drożejących opłat za odbiór śmieci dla mieszkańców.

  Spotkałem się również w Warszawie z Prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości Panem Arkadiuszem Urbanem, z którym omawialiśmy temat przygotowania budowy 50 mieszkań w Gminie Ryglice oraz pozyskania na ten cel środków finansowych.

  Burmistrz Ryglic

  Paweł Augustyn

  1. Czego nie rozumiesz???? Na wiceministrze poruszali!!! Ten dyplom lub jego brak to chyba nie ulega wątpliwości sądząc po podpisie 🙂

  2. kotły będą wymieniać , wyczytałem na stronie gminy

   1. Program trochę nietrafiony. Gaz poszedł dużo w górę. W regionie gdzie jest tani dostęp do drewna program nie wypali – trzeba wyrzucić piec węglowy. Program spóźniony o 2 lata.

   2. W Gminie gdzie duża część ludności pracuje w przemyśle drzewo podobnym po podwyżce gazu pojawia się “takie coś”. Super. Większość mieszkańców posiada własne lasy, krzaki i nie zrezygnuje przy obecnych cenach gazu (40% w górę) – z pieca węglowego.

  3. Pan Burmistrz czy z ma turą czy też be powinien zająć się przede wszystkim Gminą i jej problemami a nie “wielką polityką”. Za to co miesiąc dostaje wypłatę.

   1. Jaką maturą. Pokaż świadectwo ukończenia szkoły średniej a nie gadaj o maturze.

   • Polonistka on 29 stycznia 2022 at 14:54
   • Odpowiedz

   No mocno nie gramatyczne są te teksty . Za TP były poprawnie pisane.

   1. Zapewne polonistce marzy się inny burmistrz .

  4. To wspaniale, że pan burmistrz dostrzega potencjał w recyklingu i rozumie, że jest to szansa dla tych, którzy jako pierwsi wypełnią tę niszę. Z całych sił dopinguje pana burmistrza, aby nie skończyło się jedynie na rozmowach i coś w tej sprawie zadziało się w Ryglicach w realu.
   Tym którzy starają się mnie poprzez komentarze sprowokować do jakiejś impulsywnej dyskusji, proponuje by dali sobie spokój i przestali się kompromitować. Panowie i Panie w Waszych typach dotyczących tego, kim jestem, nie trafiliście jeszcze nawet w kartkę, na której wymalowano tarczę, nie mówiąc nawet o jakimś punktowanym polu.

   Pisząc na blogu, zawsze wyrażam mój subiektywny osąd na komentowany temat. Proszę nie imputować mi działań na rzecz Panów Karasiewicza, Olszówki, Gutkowskiego, czy innych mających aspiracje zarządzać Gminą Ryglice, bo to nieprawda. Jeżeli uznam, że warto kogoś poprzeć, to na pewno napiszę to otwarcie.

   Na koniec podzielę się z Państwem spostrzeżeniem.

   Po przeczytaniu tekstu relacjonującego ( tak myślę) działania pana burmistrza zadaję sobie pytanie, kiedy pan burmistrz mówi prawdę? Czy wówczas, gdy na sesji roztaczał przed radnymi wspaniałą wizję powstania w Ryglicach rehabilitacji, przedszkola, bloku mówiąc, że jest na to finansowanie? Czy gdy pisze, że dopiero rozmawia o pozyskania na ten cel środków finansowych?

   1. Jak dla mnie to sugestie kogoś anonimowego znaczenia nie mają .

    1. Boś chyba głupkowaty jest

    2. A dlamnie wręcz przeciwnie bo mysle że takie poparcie będzie opisane, co i dlaczego. Wielu ludzi ufa Panu Niewiadomskiemu bo mówi prawde

     1. No to o nas świadczy ,ufać nieznajomemu . Ci co na wnuczka jadą mają pole do popisu.

       • Anonim on 31 stycznia 2022 at 23:24

       Ale przecież admin wie kim jest KN. Więc nie jest nieznajomy

   2. A jak dla mnie ani blok czy też żłobek nie mówiąc o innych “szklanych domach” nie rozpoczęły budowy……tak więc obietnice osoby, na tym blogu wygórowanie nazywanym ‘średnim” ……..niczym niewierny uwiężę jak zobaczę. Sorry ale gdyby nie Karasiewicz to tak kadencja nic by nie wniosła – oprócz sali gimnastycznej (tzw 30 srebników). Średni z zawodowym to jakieś nieporozumienie.

    1. Budowę sali również Karasiewicz przygotował na projekcie kupionym przez Połoskową i wniosek o finansowanie złożył. Tak że tak.

    2. Patrząc obiektywnie, to ta lubecka rewitalizacja jest kompletnym nieporozumieniem. Te miliony można było wydać znacznie lepiej i sprawiedliwiej, ale burmistrz Karasiewicz liczył na to, że dadzą wygraną w wyborach. Wydaliśmy kilkanaście milionów i będziemy utrzymywać kolejny budynek publiczny, wynajmując go podmiotom prywatnym po śmiesznie niskich cenach, byleby tylko nie stał pusty jak perła. To naprawdę godna docenienia zasługa Pana Karasiewicza.

     1. Raczej sołtysa Marcinka to zasługa i Stanaszka. Karasiewicz mówił żeby to zburzyć i plac posprzątać ale Marcinek larum robił że nie wolno.
      Pamiętacie jakie było oburzenie.

       • Anonim on 30 stycznia 2022 at 19:27

       Rozsądnym byłoby sprzedać i mieć z głowy utrzymanie.

     2. Karasiewicz chciał stary ośrodek w Lubczy sprzedać. Pamiętacie jaka była awantura. Bo się baby śpiewaczki nie mają gdzie przebierać.

       • Anonim on 31 stycznia 2022 at 07:58

       skrzeczą jak żaby , dość już tych kapel

       • Anonim on 31 stycznia 2022 at 16:35

       BK chciał też zlikwidować zabytkowy spichlerz. TP reaktywowała.

       • Anonim on 31 stycznia 2022 at 17:59

       A jaki z niego pożytek? Same koszty tylko. Dach dziurawy trzeba remontować. Ile na to pójdzie kasy i skąd?

 15. Admin bawi w Krynicy. Nie połam nóg. Co zrobiłeś Średniemu, że tak na Ciebie szczuje?

  1. Nieprawdopodobny nius! Ale ja mam lepszy. Pierwsza diva Ryglic ma ponoć info z pierwszej ręki i opowiadała że Panisko Niewiadomski przebywa w Japonii ?

   1. Chyba tej pomiędzy Skrzyszowem a Szynwaldem

   2. Taka nuda że przydałby się jakiś kolejny wpis o historii bloga . Tradycja taka walki o wolność ,demokrację i stołek dla sąsiada jajościomierza.

    1. Paweł pokaż dyplom

    2. Bo wam wszystkim chodzi o to, żeby dokopywać każdemu z byle powodu.
     Jak się gnoju nudzisz to idź do biblioteki i poczytaj sobie lektury szkolne bo masz spore zaległości.
     DZIADOSTWO!!!

     1. Najlepiej będzie jak sam z własnej rady skorzystasz . Tylko czy to coś da jak w domu nie wychowali.

     • Do lokalnej szczójni i średniaka on 26 stycznia 2022 at 16:30
     • Odpowiedz

     Nie szczujcie na Zielińskiego pacany. Dla mnie to jest Gość z wielu powodów, odrzucił dwie oferty pracy oferowane przez partię PiS , pewnie były gówniane

     1. Były tu dyskusje że ludzie nie idą do samorządu bo nie chą takich ataków min tutaj .Zieliński tłumaczył że trzeba mieć grubą skórę . To niech nie narzeka.A że blog powstał jako antypołoskowy atak byłego to fakt .

       • Medioznawca on 26 stycznia 2022 at 17:59

       Bzdura. Ludzie idą do samorządu bez względu na wszystko. Listy od zawsze wypełnione w100%.

       Owszem to fakt, że blog był narzędziem ataku na Tereskę, ale czy kiedykolwiek było zabronione odwzajemnianie ataku? Była cenzura? No nie było nigdy

       • Trochę żal kobiety on 26 stycznia 2022 at 18:09

       Kobieta starej daty zupełnie nie czuła roli tzw. dziennikarstwa obywatelskiego i poległa z kretesem.

       • czego ? on 26 stycznia 2022 at 18:56

       dziennikarstwa ? plotkarstwa chyba

       • Miała bloga on 29 stycznia 2022 at 20:52

       Kobieta starej daty chyba nie do końca , miała bloga strażaka do dyspozycji.

     2. Ależ skąd. Nie były do niczego. Były jedynie gorsze od aktualnych zajęć. 🙂

 16. Długo milczałem, gdy często w niezbyt kulturalnych słowach “czepialiście” się Pana Zielińskiego, ale przyszedł chyba czas, bym się na ten temat wypowiedział.

  Wprawdzie nie znam wszystkich okoliczności (bo i skąd), ale myślę, że dość dobrze odczytuję otaczającą rzeczywistość, a ta od 14 lat nieodłącznie wiąże się z jakimś blogiem.
  Rozpoczął to Pan Andrzej Jezior i jak się można przekonać, już wtedy Pan Zieliński bardzo aktywnie uczestniczył w dyskusji.
  Później powstał blog ” jakościomierzea” i tu jak pamiętam, Pan Zieliński również był bardzo aktywny. Zresztą, jak wielokrotnie podkreślali obaj panowie, to właśnie Pan Zieliński był pomysłodawcą nagrywania posiedzeń RM ( były to czasy, gdy nie było to obowiązkiem gminy) i zebrań wiejskich.
  Wiem, że zdania w sprawie zasadności tych nagrań są podzielone i oczywiście są argumenty przeciw, ale są też bardzo istotne plusy tych nagrań. Minusem jest z obawy o późniejszą krytykę zdecydowanie mniejsza aktywność mieszkańców, choć kamera coraz mniej ich deprymuje.
  Zdecydowanie na plus jest to, że burmistrzowi ciężko się jest wyprzeć swoich słów, które można mu przypomnieć w dowolnym czasie. Znacznie trudniej jest więc manipulowanie mieszkańcami, choć w przypadku pana burmistrza Augustyna ta reguła się nie sprawdza, o czym sam na własnej skórze się przekonałem,
  Patrząc na 10 – letnią historię bloga nie sposób nie odnotować, że cały ten czas pan Zieliński jest jego redaktorem i udostępnia wszystkim bez wyjątku przestrzeń do dyskusji. Patrząc z perspektywy czasu, nie wielu z nas byłoby w stanie przez tyle lat ( myślę, że bez żadnych profitów ) poświęcając swój czas prowadzić takie forum. Zapewne jeszcze mniej znalazłoby w sobie tyle determinacji by mimo krytyki i często brzydkich tekstów wciąż to robić. Oczywiście w zależności od punktu siedzenia ocena tego bloga jest różna i zmienna, ale, mimo że wielu chciałoby zaprzeczyć, jedno się nie zmienia, to tu toczy się dyskusja o sprawach gminy i to jest niewątpliwie wieka zasługa pana Zielińskiego.

  Czy to zbyt mało?

  1. Trochę to megalomanią zalatuje jak anonimowo jednocześnie jak ktoś z autorytetem takie epistoły wypisuje .

   • Krajanin lubecki on 26 stycznia 2022 at 19:48
   • Odpowiedz

   Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego z Augustynem nie poszli radni z Lubczy z poprzedniej kadencji a PODOBNO każdemu proponował. W Lubczy znamy dobrze Augustyna, ale otrzymując poparcie PIS zamydlił nam oczy i tyle. Władek narobił dziadostwa a teraz mamy co mamy, budżet jest niszczony przez bzdurne wydatki. Augustyn jako republikanin walczy o środki dla gminy jak to mówi Kukułka. Takiego gadania bzdur dawno nie słyszałem. Wystarczy posłuchać co ludzie w urzędzie mówią, Ci którzy zajmują sie budżetem i księgowościom. Promocja gminy i turystyka to nie jest właściwa droga każdy to musi zrozumieć. Nie będziemy drugą Szczawnicą czy Zakopanym, nie będzie sylwestra marzeń.

   1. W naszym przypadku nawet i zajebistą wieżą widokową to jedynie turystyka tzw. jednodniowa, która nie spowoduje przyrostu górki pieniędzy i to wszyscy chyba wiedzą. A w związku z tym masz może jakieś inne pomysły na rozwój naszej gminy?

  2. Panie Niewiadomski. Odnoszę wrażenie, że blog pełni jedynie rolę “wentyla” bezpieczeństwa, który w sposób anonimowy pozwala na uwolnienie negatywnych emocji. Tę energię można ukierunkować w odpowiednim kierunku. Można wykorzystać potencjał ludzi tutaj piszących na rozwój naszej miejscowości. Sam odniosłem wrażenie, że przed wyborami admin (takie jego prawo bo to Jego blog za który płaci) był bardzo aktywny wspierając jednego z kandydatów. Po wyborach dziwnie odciął się lokalnej polityki.

   1. Myślę podobnie. Świadomie lub nieświadomie Niewiadomski pełni tę rolę. Wałkowanie tematu przekształcenia szkół i świadectwa od lat kilku, przemawia za tym, że świadomie.

    1. Sprawę świadectwa powinni chcieć wyjaśnić członkowie lokalnego PiS przedewszystkim. Jest takie oczekiwanie chyba.

     Zauważyliście, że w pobliskich gminach nie mają tak pokręconych tematów?. Młodzi wyksztalceni wójtowie z prawdziwymi dyplomami a u nas kicha.

 17. Na ulicy Łyczków będzie prowadzonych kilka inwestycji (przedszkole, stacja paliw, rehabilitacja, blok mieszkalny) co sprawi, że zwiększy się tam ruch nie tylko na czas budowy ale i później. Obecnie droga ta jest tak wąska, że nadaje się tylko na dojazd do kilku domów (jak w obecnej chwili ma to miejsce). Czy wie ktoś czy burmistrz pomyślał o tym i zaplanował jej rozbudowę?

  1. W Twoim zapytaniu są niestety dwie wielkie sprzeczności, mianowicie : burmistrz i myślenie.
   Zadaj pytanie inaczej, może wtedy ktoś będzie w stanie Ci odpowiedzieć 🙂

  2. Człowieku: paliwo takie drogie, że nie będą tankować, blok będzie dla biedy więc ci nie mają samochodów a w przedszkolach dzieci to raczej samochodów nie posiadają. Czego nie rozumiesz?
   Koloryzowane. A tak serio burmistrz z nadwyżki planuje tam już autostradę.
   To powyżej mogłoby być śmieszne – ale każdy scenariusz jest realny – i to jest przykre.

  3. masz racje będzie a w praktyce gminy nie będzie stać na tego rodzaju inwestycje chyba że zmienią politykę fiskalną.

  • Do Adama on 20 stycznia 2022 at 20:14
  • Odpowiedz

  A czy nasz moderator posiada jakieś ciekawy pomysły na rozwój gminy? Z tego co tu Junkers pisze podróżował po Europie, dużo widział – może ma jakieś ciekawe spostrzeżenia. Ciekaw jestem zdania Admina co do kierunku rozwoju. Turystyka, przemysł, handel, a może rekonwalescencja?

  1. Daj spokój i nie podpuszczaj go bo znów wyskoczy z oranżadą. A tak na poważnie to co z niego za “admi” przecież on nawet tego bloga sam nie wymyślił tylko przejął po Krzyśku. Czym tu się chwalić? że od czasu do czasu wrzuci informacje o sesji? Pamięta ktoś kiedy ostatnio coś opisał i wyraził swoje zdanie na lokalny temat bo ja nie? Nikt go nie bierze na poważnie bo przy bliższym poznaniu każdy widzi że jedyne o czym ma pojęcie to to jak skopiować i wkleić link.

   1. Piszą o Zielińskim, że jest jednym z ojców obecnej władzy w gminie jaki on niedobry a admin im tak .

    Zaś co do gminy też popierałem drużynę spod szyldu PiS i wyobraź sobie, że moje i innych poparcie nie wystarczyło, bo jednak wygrała JEDNOŚĆ.

    Normalnie jak to przeczytałem to śmialiśmy się w domu cały wieczór

    1. I słusznie powiedział. Za stan gminy odpowiada grupa która wygrała wybory a że wygrała Jedność więc oni bez watpienia odpowiadają za aktualny stan spraw na gminie

    2. Za sprawą jednego człowieka tzw Jedność miała mniejszość – koszt to sala gimnastyczna. PiS tym samym zdobył większość i ponosi odpowiedzialność za to co mamy. Jaki jest stan faktyczny finansów Gminy wie chyba tylko Pani Skarbik co wielokrotnie podkreślała na zebraniach rady. Ocenę pozostawiam mieszkańcom.
     Jedność może i wygrała ale koszty zdobycia większości w radzie oraz późniejszych decyzji raczej nie zachęcają do śmiechu.
     PS. Jeżeli wspólnie z rodziną czytasz ten blog to tak z czystej ciekawości – jeden komputer na całą rodzinę ????

     1. Nie można mówić- Jedność może i wygrała .. Nie Nie nie. Jedność po prostu wybory wygrała i odpuściła z jakiś przyczyn. Przypominam że to rada dyktuje burmistrzowi co i kiedy ma robić . Nie odwrotnie. Dla mnie stan obecny gminy jest jaki jest z powodów niskonsumowania wyników wyborów rzez zwycięski komitet o nazwie Jedność

       • Anonim on 22 stycznia 2022 at 10:52

       Takie wydatki jak ta hala w Bistuszowej … . tak dla sukcesu prezesa wydatek który jest rozrzutnością . Dziwna szkoła ,bez boiska normalnego , na powietrzu . Głupie to.

       • Sutener on 22 stycznia 2022 at 13:43

       Podobno wymuszenie było na jednym z radnych Jedności by przeszedł na drugą stronę. Udane. Obietnica hali.

       Pytanko. Czy gdyby większościowa Jedność zażyczyła sobie tej hali to by nie powstała? Tak powstałaby , bo burmistrz musi realizować wytyczne rady. Jedność dała d…y.

       • Anonim on 22 stycznia 2022 at 18:54

       To nie Jedność dała d….tylko jeden radny się sprzedał. Nie oceniam go, chociaż ten syf co zostanie to jego zasługa.

       • Anonim on 22 stycznia 2022 at 20:36

       Podobnie mądry był prezent dla Woli i jej wybitnego przedstawiciela. Helikopter gaśniczy im w końcu kupią. Plus armia urzędników i po kasie gminnej .

   • Do Admiana on 22 stycznia 2022 at 19:10
   • Odpowiedz

   Panie Adamie wpier……się w sprawy gminne, mieszkając w Tarnowie. Nie mieszkasz tutaj, nie masz zielonego pojęcia z jakimi problemami borykają się mieszkańcy . Nie podałeś nawet jednego pomysłu. Bo masz to gdzieś. Wspierałeś średniego licząc na rewanż. Przeliczyłeś się. Więc daj sobie spokój i przestań mieszać. A najlepiej zamknij blog.

   1. No chwilowo nie mieszkam w Ryglicach, ale raczej mam pojęcie o sprawach rodzinnych stron.

    Pomysły różne proponowałem. Widać nie czytasz wszystkiego o czym tu się pisze. Może wkrótce je tu podam raz jeszcze.

    Poproszono mnie to wspierałem. Inna rzecz, że gdyby nie poproszono to też bym wspierał. Powód chyba znany. Rewanż mówisz? A cóż niby takiego mi brakuje żebym musiał coś chcieć i to od Burmistrza? Na szczęście nic. Owszem współpracownicy w kampanii mieli obiecane (nie wiem czy wszyscy), że będą zagospodarowani po wygranych wyborach w pracy na rzecz gminy. Niektórzy dostali propozycję dalszej współpracy a niektórzy nie dostali. Może jeszcze dostaną. Kadencja trwa przecież. 😉

    Kto wie czy blog nie przejdzie w inne ręce. Ale to się jeszcze zobaczy, jak to będzie.

    Gdzie zauważasz to mieszanie niby?

    1. Adamku. Zagospodaruje wszystkich na 100% . ha ha. Calusieńką gminę zagospodaruje 🤣

  • Fab Lab on 18 stycznia 2022 at 09:39
  • Odpowiedz

  Chciałem nawiązać do pomysłu powstania Fab Lab. Pomysł bardzo dobry natomiast formuła i miejsce nietrafione (dotyczy CNC). Na rynku lokalnym jest bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników obsługujących maszyny do obróbki mechanicznej (manualne czy CNC). Mam w związku z tym kilka pytań.
  – kto będzie w późniejszym okresie ponosił koszty utrzymania maszyn (serwis, narzędzia oprzyrządowanie)?
  – kto będzie płacił niemałe pieniądze instruktorom?
  – co z kosztami oprogramowania wspomagającego (licencje itd.)?
  – za materiał kto zapłaci?
  – co z BHP, zostanie zatrudniony kolejny pracownik?
  Fajnie by było gdyby przy szkole zawodowej w Ryglicach powstał taki warsztat wraz z możliwością szkolenia młodzieży wraz z odpowiednią kadrą oraz finansowaniem przez powiat. Brak odpowiedniej kadry i nadzoru będzie prowadził do licznych awarii, uszkodzeń, wypadków. A koszty naprawy takiej maszyny idą w 10 a nawet setki tys zł.
  Chyba, że dostajemy kasę kupujemy i niech stoi.
  Co innego maszyny do szycia, drukarki 3D – niech się bawią. Ale maszyny to inna bajka i inne koszty.

  1. Przecież o środki na to zadanie stara się Stowarzyszenie Razem dla Jonin . To ich zmartwienie jak to utrzymają min. przez 5 lat

 18. Kilka miesięcy temu w Zalasowej było spotkanie z Ekspertami z Krakowskiego Parku Technologicznego i Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na którym to spotkaniu byłem i nie ukrywam że były przez Nich poruszane ciekawe wątki a UM oczywiście to nagrywał, myślałem że później będzie to nagranie upublicznione i na spokojnie każdy by sobie coś dla siebie wybrał no ale niestety nie zostało to wrzucone do sieci. Po kilku tygodniach ja spotkałem się z p. Burmistrzem i przy okazji wspomniałem że dobrze by było to upublicznić i oczywiście zgodził się p. Burmistrz że jasne tylko było teraz tyle spraw bieżących że to mu umkło ale to wrzucą do sieci co nie nastąpiło do dzisiaj.
  W połowie bieżącego miesiąca było drugie takie spotkanie tylko już w bardziej kameralnej scenerii bo w UM a zapraszani przedsiębiorcy byli telefonicznie o czym sami mówili jak i również mówili że to nie jest produkt dla ich działalności, najprawdopodobniej jedynymi firmami które mogły by sobie coś dla siebie przypasować to nasza spółka i Sławka Siwka no ale niestety chyba nie mieli do nas telefonów.

  Moim zdaniem p. Burmistrz dlatego tego nie upublicznił bo będzie miał szanse zrobić takie z dwa spotkania i umieścić artykuł na fanpage jak to On pomaga przedsiębiorcą – “ściema”

   • Mieszkaniec on 18 stycznia 2022 at 06:40
   • Odpowiedz

   Nie będzie nagrania, bo ludzie by zobaczyli osoby, których Średni nie życzy sobie by się pokazywały. Są foty na fb gminnym z tego poprzedniego spotkania i osoby te są wycięte. Strasznie małostkowy te nasz Średniak. Ty też byłeś , bo Cie widziałem.

   A i to spotkanie co teraz było to jakieś 10% tego co kiedyś. Chodzi o liczbę uczestników. Słowem inicjatywa choć dobra to źle organizowana.

   • Że jak? on 18 stycznia 2022 at 07:59
   • Odpowiedz

   Nierozumie. Dzwonią tylko niektórych przedsiębiorców?

  1. przecierz takie spotkanie mogłoby być ciekawe dla tych co planuja jakąś działalność , i trzeba publikować

   1. Oczywiście że tak, jak już wcześniej pisałem i wiem to od osób z tego spotkania że takie programy nie są dla nich. Wczoraj przypadkowo spotkałem się na siłowni z Michałem Kubiczem który ten program wdraża, ćwiczyliśmy 1,5 godziny i później 1 godzine rozmawialiśmy na ten temat no i w tym przypadku niech UM w Ryglicach się nie wysila z tym filmikiem bo już wiem na jakiej zasadzie to działa tak że dziękuje bardzo Urzędowi za zaangażowanie.

    PS Sławkowi Siwkowi też przekażę informację.

 19. Jak wiemy sprawa budowy nowego przedszkola, wydaje się już przesadzona, jest to więc chyba dobry moment, by rozpocząć dyskusję na temat zagospodarowania dotychczasowego budynku.
  Czas popatrzeć na to wszystko szerzej i spróbować znaleźć pozytywy mogące wyniknąć z tej sytuacji. Jako mieszkańcy powinniśmy głosem naszych radnych kreować, a nie tylko opiniować i krytykować projekty dotyczące naszej miejscowości. Skoro już podjęto za nas decyzje o budowie przedszkola, to teraz my jako mieszkańcy powinniśmy poszukać lepszego niż to proponowane przez burmistrza wykorzystania budynku, gdzie dziś jest przedszkole. Burmistrz proponuje, aby tam właśnie utworzyć żłobek, co wiązałoby się z przeprowadzaniem wymaganej przebudowy klatki schodowej i pociągnęło kolejne koszty.

  Moją propozycją jest, by po wybudowaniu nowego budynku znalazło się w nim zarówno przedszkole, jak i żłobek co byłoby znacznie tańsze w utrzymaniu i znacznie efektywniej wykorzystane. Budynek po przedszkolu powinien zostać rozbudowany o dużą salę mogąca posłużyć jako sala kinowa i sala widowiskowa, a sam budynek przedszkola zmodernizowany do roli centrum kultury. Myślę, że jest to bardzo dobra lokalizacja i na terenie obecnego placu zabaw można by taką salę zbudować. Dodatkowo mamy już gotowy parking, są też plany pozyskania przez gminę gruntów w bliskim sąsiedztwie, które w przyszłości mogłyby posłużyć w celu dalszego rozwoju Ryglic.

  Być może ktoś z Państwa ma inny warty przedyskutowania pomysł i zechce się z nim tu podzielić.
  Zachęcam Państwa do dyskusji, tak by inni nie decydowali za nas.

  1. Bardzo dobry pomysł, pod warunkiem, że zmieni się dyrektor i w końcu będziemy mogli ten twór zacząć nazywać Ośrodkiem Kultury bo farbowanym liskiem to juz każdy rzyga.

   1. Jest to pani ogólnie nielubiana .

  2. Prosty i genialny pomysł aż się wierzyć nie chce że w gminie nikt komu za to płacimy grube pieniądze o tym nie pomyślał. Jestem blisko gminy i jej spraw i do dziś nie słyszałam o takim pomyśle. Pana komentarz daje do myślenia i może przy okazji takiej rozbudowy poszerzyć to o bibliotekę i planetarium. Ciekawie to zaprojektować architektonicznie i mieli byśmy w końcu centrum kultury z prawdziwego zdążenia.

  3. Za co i po co my płacimy Augustynowi i radnym jak tu ktoś anonimowy co rusz podsuwa takie pomysły? Choć to odległa przyszłość to jest to jakiś realny do zrealizowania pomysł.
   W sumie to nie ciekawi mnie kim jest Pan Niewiadomski ale skoro za darmo przedstawia takie pomysły to ciekaw jestem co by zaproponował gdyby mu zapłacić?

  4. Pomysł dobry już kiedyś wrzucony Burmistrzowi. Cały problem w tym, że kasy na przedszkole w tym miejscu nie będzie, bo nawet w Warszawie wiedzą, że pieniędzy nie wyrzuca się w błoto.

   1. Przewidywałam że tak właśnie będzie. Teraz wszyscy będą twierdzić że choć nikt o tym nie słyszał oni już dawno to proponowali. Teraz każdy się będzie podpinał pod pomysły Niewiadomskiego.

    1. Takie te pomysły niezbyt oryginalne . Tak sobie rzucać łatwo . Diabeł w szczegółach tkwi i nic takie proste nie jest .

     1. Dla was przez 30 lat wszystko jest za trudne. Nic nie jest dobre i oryginalne chyba, że to wy to wymyśliliście nawet gdyby to była największa głupota. Jedyna propozycja dla nas to trochę kamienia i przykrycie kolejną warstwą asfaltu błota bo tak robił Beniu. Jesteście wszyscy żałośni ale wasz czas się powoli kończy. Panie Niewiadomski szkoda dawać pomysły tym nieudacznikom. Przyjdzie czas że nowi ludzie będą słuchać Pana rad.

     2. Jestem ciekaw argumentacji tego braku orginalności i trudności w ich zrealizowaniu. Chętnie dowiem się czegoś nowego.

       • Anonim on 17 stycznia 2022 at 19:28

       Gdyby był pusty budynek to pewnie 80 na 100 by miało taki pomysł . Miejsce jakieś ,sala duża potrzebne ale czy Gok potrzebny to wątpię . Lepiej pasjonatów jak tacy są wspierać , za koszty funkcjonowania goku to pewnie by wiele ciekawych rozwijających rzeczy zrealizował

       • ps on 18 stycznia 2022 at 00:03

       A na Gok bydynek starej szkoły byłby najlepszy .

  5. Bardzo dobry pomysł, fajna lokalizacja na Ośrodek Kultury (dalej nie mogę się przekonać do CKPiT), tylko nie ma możliwości by dostawić salę na miejscu placu zabaw z tego względu, iż wszystkie okna, które wychodzą z sal gdzie można zrobić pomieszczenia OK są od strony właśnie placu zabaw, czyli pozbyliśmy te pomieszczenia światła dziennego. Od strony cmentarza wojskowego pewno jest też za mało miejsca. Więc jest to skomplikowane by wybudować tam salę widowiskową. Ale byłaby to super inwestycja.

   1. To jest szukanie problemu którego nie ma. Wystarczy odsunąć budynek sali o kilka metrów,a połączyć całość przy pomocy przewiązki. Powstała pomiędzy budynkami przestrzeń zapewni dostemp światła.

    1. Jak napisałem w poprzednim poście jest to bardzo dobry pomysł. Nie szukam problemów tylko napisałem, że nie jest to taka łatwa sprawa. Jeżeli tylko byłaby taka możliwość i wszystkie aspekty prawne i techniczne (odległości od granic działek, odpowiednia długość i szerokość budynku itp) pozwoliły na jej realizację to warto byłoby się nad nią zastanowić. Ale obawiam się, że są to tylko nasze pobożne życzenia i nic z tego nie wyjdzie.

  6. Za Pani Połoskowej to budowa Centrum Kultury z salą kinową planowana była na działce widocznej na zdjęciu poniżej cmentarza wojskowego. Poza tym wszelkie inwestycje rozwojowe Ryglic powinny być lokalizowane na terenie powyżej cmentarza. Tam powinno być centrum sportu i inna infrastruktura zaplanowana wspólnie z mieszkańcami i urbanistami. Potrzebny jest plan zagospodarowania przestrzennego, którego nie mogę się doprosić od 15 lat.

   1. Oczywiście były (są) takie plany i z tego, co wiem, one się nie zmieniły. Jednak jak wiemy, nic się w tym kierunku nie dzieje. Tak jak napisałeś, jest to jedyny sensowny kierunek rozwoju Ryglic i zgadzam się, że potrzeba dyskusji mieszkańców, urbanistów i władz, by jak najlepiej ten teren wykorzystać. O ile wiem, to do tej pory nie było dyskusji, aby centrum kultury powstało w wyniku rozbudowy i modernizacji przedszkola, bo Rygliczanie nie planowali budować nowego. Skoro jednak za nas zdecydowano, to warto podjąć dyskusje jak wykorzystać istniejący budynek. Patrząc na teren, o którym mówimy widać, że jest tam dostatecznie dużo miejsca, by rozbudować istniejący budynek i zlokalizować tam centrum kultury, a może i bibliotekę z prawdziwego zdarzenia. Zdecydowaną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że działka jest własnością gminy i w momencie, gdy rozpocznie się budowa nowego przedszkola, można zacząć projektowanie centrum kultury tak by jeżeli tylko pojawią się środki muc o nie aplikować.

 20. Na pewno pamiętacie, jak Pan Andrzej Jezior proponował, żeby w Ryglicach na “altanie” zbudować mały wyciąg narciarski i zrobić stok do nauki jazdy na nartach. Wielu, w tym szczególnie władza się z tego śmiało a okazuje się, że w wielu miejscach w Polsce takie stoki nie tylko powstają, ale z powodzeniem działają. Gdyby jeszcze rozszerzyć inwestycję o tor saneczkowy i rynnę zjazdową można by w ten sposób przyciągnąć miłośników narciarstwa oraz dzieci i młodzież z okolicznych szkół. Lokalizacja to oczywiście sprawa do dogadania i przemyślenia tak by w przyszłości można było poszerzać ofertę, ale sam pomysł, gdyby go zrealizować byłby niewątpliwie znacznym przyczynkiem do rozwoju Ryglic. Okazuje się, że i tutaj można liczyć na znaczne o 70% wsparcie ze środków Unijnych. Trzeba tylko chcieć zbudować coś więcej niż kawałek drogi i garaż.

  1. Z Połoskowej był rozwoju początek. Wrocil BK a teraz Średni i wszystko wróciło na stare pociotkowe tory

   1. Kto jeszcze pamięta kto był wówczas w Radzie Miejskiej. Kto pamięta kto był w Komisji Rozwoju i Budżetu.

 21. A może to co inni nie chcą? Spalarnia zwłok? W obecnym czasie jest duże zapotrzebowane.

 22. To o czym tu piszecie to wszystko brednie w sytuacji jakiej znajdują się gminne finanse..
  Powtarzam – jedynym zadaniem burmistrza i rady – to ratowanie budżetu !!!
  Już niedługo dojedzie do konieczności likwidacji dopłat do kanalizacji i wody, ( 0,5 mln zł) ,
  zwiększenia kosztów obsługi odpadów, a podwyższenie podatków jak sami wiecie juz się odbywa.
  Wyłącznie zbilansowanie wydatków bieżących pozwoli na nowe plany inwestycyjne
  a u nas idziemy w odwrotnym kierunku….

  1. Dlaczego uważasz, że finanse Gminy są w “rozsypce”? Masz jakieś dowody? A plany na ten rok?

   • Brednie? on 13 stycznia 2022 at 01:39
   • Odpowiedz

   Jak to brednie? Inne gminy budują spalarnie z powodzeniem. Geotermia też stosowana. Rydzyk wyznaczył szlak.

   1. Jak ktoś poruszył temat o. Rydzyka to fakt z tymi geotermią ale i prawda jest taka że w woj. Świętokrzyskim o. Rydzyk mógł uruchomić kopalnie a na Kokoczu niestety bo to nie Rydzyk tylko Bokota. Śmiem twierdzić że Rydzyk takową by uruchomił i nawet nikt by nie “pierdnął”

     • Jak to jest on 13 stycznia 2022 at 23:32
     • Odpowiedz

     Junkers, bo u nas wszyscy by wszystko chcieli, ale jak przyjdzie co do czego to każdy ma cykora. Tak samo było z Kokoczem, a dzisiaj byłby przemysł a tymczasem będzie obrotowa knajpa. Czy w Lubczy naprawdę nie ma ludzi twardo stąpających po ziemi ?

     1. Zapewniam Cię że nie każdy ma cykora, wiem co mówie.

      • annonim on 14 stycznia 2022 at 10:19
      • Odpowiedz

      Jaki przemysł ,kopalnia kamienia ? Tam pełno domów w okolicy

    1. Jakim Świętokrzyskim Juner?

     1. Ile mamy województw Świętokrzyskich ??

  • Rynek 23 on 11 stycznia 2022 at 19:07
  • Odpowiedz

  Z tego, co wiem Gmina Ryglice, jest właścicielem kilkunastu działek w nie najatrakcyjniejszej lokalizacji, ale za to dającej pewność, że proponowana inwestycja nie będzie przeszkadzać sąsiadom. Skoro mamy takie tereny i chcemy ściągać turystów czemu nie zbudować np. wioski Smerfów będącej atrakcją dla rodziców z małymi dziećmi? A może wioskę z torem Zygzaka McQueena? Taka inwestycja przyciągnęłaby nie tylko turystów, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości z dziećmi.

  Poszukać inwestora dać teren i niech się zadzieje. Co Wy na to ?

   • Rynek15 on 11 stycznia 2022 at 19:45
   • Odpowiedz

   Kilku burmistrzom proponowałem zrobienie miasteczka rowerowego do nauki jazdy rowerem, małym elektrycznym samochodzikiem, hulajnoga eleltr. Ze skrzyżowaniami rondami itd. I co? Jak grochem o ścianę.

    • Rynek 23 on 11 stycznia 2022 at 20:15
    • Odpowiedz

    Prawda jest taka, że wszyscy dużo mówią o turystach ale mają na myśli tych co przyjadą do ich lub związanych z nimi pensjonatów. Inwestycje też są prowadzone tak żeby coś na tym zarobić, jak nie samemu wprost to przez znajomych.

    1. Turysta co tu pieniądze zostawia jakieś znaczące to utopia.

 23. Jak nie ma znaczenia czy Burmistrz ma wykształcenie czy nie to jakie ma znaczenie czy ktoś pisze anonimowo czy jawnie? Zastanów się. Jak ktoś tu pisał ma znaczenie czy jest napisane uczciwie i mądrze cy głupio i oszczerczo. Ja wcale nie muszę wiedzieć kim on jest jak jemu nie zależy na zaszczytach bycia pomysłodawcom. Ważne by ktoś władze choć spróbowały a nuż się uda a nie z góry zakładać że się nie da.

  1. Tak sobie bazgrolimy anonimowo ,admin nieanonimowo ale za to tak że żadnych zdecydowanych sądów nie widać. Jest pewna sytuacja ,zaszłości . Liczą się ci jawnie działający . Marzyć możemy o kimś odważnym i mądrym i na tym się kończy.

   1. Przecież nikt nawet nieanonimowo nie jest w stanie wcielić w życie nic czego nie zaakceptuje władza. Ja choć jestem ciekaw kim jest Pan Niewiadomski to nie stawia bym mu warunku ujawnienia się. Jest to jeden z nielicznych głosów rozsądku w tej naszej popapranej gminie.

  2. Rozmawiałem z p. Konstantym i wcale mu nie zależy na publice i byciu ojcem pomysłu tylko na rozwoju gminy.

   1. A czego tu być ojcem.

 24. Może i lider jest potrzebny, ale uważam, że można trochę więcej “wyciągnąć” z naszego społeczeństwa. Patrząc nawet na bloga, jest wielu ludzi, którzy mają ciekawe, warte uwagi pomysły na naszą gminę. Trzeba się spotkać i porozmawiać.

  Powiem Wam, że dyskusja o geotermii i spalarni powoduje duże zainteresowanie. Pisze wczoraj ktoś na forum pod tematem XXXIX sesji: Może i lider jest potrzebny, ale uważam, że można trochę więcej “wyciągnąć” z naszego społeczeństwa. Patrząc nawet na bloga, jest wielu ludzi, którzy mają ciekawe, warte uwagi pomysły na naszą gminę. Trzeba się spotkać i porozmawiać.

  Spotkania oczywiście jak najbardziej, ale macie też możliwość zakładania kont dyskusyjnych. To nic nie kosztuje. Jedyny koszt, wysiłek, ryzyko sam nie wiem nawet jak to nazwać to ujawnienie się choć i to możecie ominąć, bo przyjmiecie sobie jakiś pseudonim i w zasadzie tylko ja będę wiedział kim jesteście. Przykład Niewiadomski. Mam też propozycję założenia nowej podstrony na blogu o nazwie Rozwój Gminy. Zrobione. Czyli jakby temat zaczął żyć i nadajemy mu bieg medialny. Tu piszmy nieanonimowo na temat przyszłości gminy. Wyobrażam sobie, że tutaj właśnie osoby nieanonimowe będą społeczeństwu przedstawiać swoje pomyły i efekty swej pracy na rzecz no choćby tej geotermii czy spalarni. Z tego co widzę po zapoznaniu się z grubsza na temat realizacji tych projektów są one jak najbardziej do podjęcia.

  1. Średni pomysł wam podprowadzi.

   1. Niech podprowadza. Tu nie chodzi o to, czy zrobi to ten czy tamten. Tylko niech zrobi. Niech ta gmina się rozwija dając przyszłość naszym dzieciom. Jaka perspektywa czeka tych młodych ludzi, którzy chodzą do podstawówki? Dlaczego tak wiele osób wyjechało za granicę?
    Uważam, że jest wiele młodych osób, które patrzą na rozwój gminy trochę inaczej – mają pomysły, może czasem abstrakcyjne – a le trzeba sobie postawić cel i małymi kroczkami do niego dążyć. To jest nasz czas. I jeżeli nic nie zrobimy, to nie liczmy, że odmienimy sytuację.
    Należy rozmawiać, rozważać propozycję – a samorząd jest od tego żeby pomagał, wspierał nas w realizacji naszym marzeń, celi.

    1. Dobrze wiedzieć, że są jeszcze tak zdrowo myślący ludzie.
     Masz zupełną rację, że nie ma znaczenia to czyj to pomysł i kto go wcieli w życie, byle by się nasze Ryglice rozwijały, a młodzi stąd nie uciekali.
     Jestem podobnego zdania – Ryglice mają młodych kreatywnych ludzi, ale trzeba dać im szansę i zacząć słuchać tego, co proponują choćby na pierwszy rzut oka, była to abstrakcja. Konkretne i oczekiwane zmiany mogą przynieść tylko takie nietuzinkowe pomysły, bo remonty dróg i budowa chodników, choć potrzebne nic znaczącego nie wnoszą. Ważne byśmy wyciągali wnioski i nie popełniali błędów, jakie przywiodły nas do stanu, jaki mamy. Przez całe lata ci będący u władzy nie chcieli korzystać z pomysłów mieszkańców, bo nie były to ich pomysły, więc je wyśmiewali. Na drugim biegunie byli ci, co bali się, że rządzący ukradną im ich pomysły i czekali na swój czas, a w międzyczasie wraz z wyczerpaniem się dostępnych środków szansa na ich realizację bezpowrotnie minęła.

     1. Pan rzucił pomysł geotermii , dobra to byłaby rzecz ,ale to raczej nic oryginalnego . Jakieś szczegółowe dane że dokopanie się realne i ekonomiczne to byłby konkret . Wyżej apel o nieanonimowość . Ja tak sobie czasem coś napiszę , nie mam aspiracji. A admin drugi anonimowy , nie dodaje to powagi z całym szacunkiem . Niestety widzimy naokoło ludzi którzy coś tam głoszą ,a postępują zupełnie inaczej..

      1. Nie ma potrzeby strzelać w ciemno i gdybać, ekspertyzę wstępnie oceniającą potencjał geotermalny terenu naszej gminy można wykonać BEZPŁATNIE!!

       “Zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego, zainteresowane wykorzystaniem potencjału geotermalnego, do kontaktu z Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym. Eksperci Instytutu bezpłatnie przygotują dla Państwa wstępną opinię na temat występowania i możliwości zagospodarowania wód termalnych na wskazanej lokalizacji.

       Opinia będzie zawierać następujące elementy:

       istniejący stan rozpoznania geotermalnego;
       możliwości ujęcia wód termalnych (m.in. stratygrafia warstwy wodonośnej, przewidywana szacunkowa głębokość otworu, wydajność, temperatura i mineralizacja wód termalnych);
       zauważone na tym etapie najpoważniejsze konflikty mogące uniemożliwiać realizację inwestycji geotermalnej;
       ocena potencjału geotermalnego, w szczególności dla wykorzystania w ciepłownictwie.”

       https://www.gov.pl/web/nfosigw/wody-termalne-dla-samorzadow

       • Anonim on 11 stycznia 2022 at 16:35

       Widać że wszyscy chcą poznać tożsamość Pana Niewiadomskiego i najważniejsze są nie pomysły tylko to żeby się autor ujawnił. Niech Pan nie będzie głupi i tego nie robi. A gdyby kiedyś przyszło to Panu na myśl to nie Pan sobie przypomni jak za takie właśnie pomysły zniszczyli Andrzeja Jeziora tylko dlatego że nie były to ich pomysły.

       • Anonim on 11 stycznia 2022 at 16:41

       Sądząc po czasie reakcji i rzeczowej odpowiedzi na wątpliwości ma Pan wiedzę na temat tego co Pan pisze co tylko świadczy o tym że nie jest to chyba pisanie dla samego pisania.

       • Anonim on 11 stycznia 2022 at 17:03

       Mam rozumieć że nie zgadza się pan z tym że nieanonimowaść nie ma znaczenia .

       • Anonim on 12 stycznia 2022 at 09:10

       Mam wręcz nadzieję, że Pan Burmistrz czyta bloga i wyda polecenie jednemu ze swoich podwładnych. Pan Niewiadomski dał gotowca. Takich gotowców tutaj jest więcej. Niech wypali 1 z 10 pomysłów.
       Prośba również do Radnych, którzy czytają bloga. Poruszajcie takie kwestie. W Urzędzie pracuje dużo młodych, również kreatywnych ludzi – no i chętnych do pracy. Może warto ich wciągnąć w takie projekty, ich analizę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)