Szanowni Mieszkańcy

 

BURMISTRZ

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Ryglice!

Bardzo dziękuję wszystkim Państwu za każdy głos oddany na mnie oraz za liczny udział w wyborach. Czuję się zaszczycony, że tak liczna grupa Wyborców obdarzyła mnie zaufaniem. Gratuluję Kandydatom na radnych ze wszystkich komitetów wyborczych, którzy uzyskali Państwa poparcie i stanowić będą Radę Miejską w Ryglicach w VII kadencji samorządu terytorialnego. Wybrani Radni będą Waszymi reprezentantami i Waszym głosem w zakresie tworzenia kierunków rozwoju naszej gminy.

Pewne wzmożone działania, które prowadzone są na terenie naszej gminy, przez osoby, które z woli Mieszkańców przegrały wybory, spowodowały, że zostałem zmuszony do zajęcia stanowiska w tej istotnej teraz sprawie.

Szanowni Państwo! Pragnę z całą mocą podkreślić, że nie ma powrotu do polityki opozycji i koalicji rządzących w radzie. To nie jest Sejm, lecz Rada Miejska. Wyborcy zaufali wybranym radnym po to,  żeby mieć w radzie swoich reprezentantów,  którzy przede wszystkim będą dbali o interesy mieszkańców okręgu, w którym zostali wybrani, ale również będą się wspólnie troszczyć o równomierny rozwój całej gminy. Mam pełną świadomość, że Wyborcy oczekują wspólnego działania na rzecz gminy, a nie prezentowania własnych, prywatnych interesów i promowania w radzie własnej osoby. To Wy Wyborcy najlepiej wiecie, że w  Waszych okręgach wyborczych trzeba zająć się: chodnikiem, oświetleniem, itd. Ale również w całej gminie trzeba pracować nad zrównoważeniem budżetu, zmniejszeniem bytowych obciążeń mieszkańców, problemami szkół i osób w starszym wieku, transportem zbiorowym, drogami itp..

Zamierzam przywrócić rangę zebraniom wiejskim i stworzyć system obustronnej komunikacji z Mieszkańcami w taki sposób, aby Mieszkańcy mogli współdecydować o tym, co i w jaki sposób, będzie w gminie realizowane. Rolą radnych, rad sołeckich, a za ich pośrednictwem wszystkich Mieszkańców będzie kształtowanie kierunków rozwoju gminy. To Wy Mieszkańcy wiecie najlepiej, co jest dla Was najważniejsze i najlepsze, które inwestycje należy prowadzić i kontynuować, a które byłyby przysłowiowym wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Wszelkie działania prowadzące do nieuniknionych reform i koniecznych zmian będą szeroko konsultowane i nie odbędą się bez Waszej zgody.

Nie łudźmy się, że w gminie Ryglice powstaną strefy przemysłowe, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zjeżdżać się będą potężni inwestorzy, bo nie mamy i nigdy nie będziemy mieć do tego warunków. Możemy natomiast stworzyć warunki – poprzez między innymi rozwój infrastruktury komunalnej – do tego, że w naszej gminie ludzie będą chcieli się osiedlać, tu budować własne domy i zakładać rodziny, tu przesiedlać się z dużych miast, choćby po przejściu na emeryturę. Wtedy będzie mógł się rozwijać lokalny handel i różnego rodzaju usługi i kolejni mieszkańcy znajdą zatrudnienie.

Dla naszego wspólnego dobra musi nastąpić KONIEC języka nienawiści, nieuzasadnionych posądzeń, szkalowania się nawzajem ludzi ze wszystkich opcji – co było charakterystyczne dla ostatnich  8 lat ryglickiego samorządu. Wszyscy nowo wybrani Radni, są i będą traktowani na równych warunkach i to od Was Radnych zależy, czy podołacie nadziejom, jakie pokładają w Was Wyborcy. Nigdy więcej nie może być sytuacji, w której wybrani radni czują się, jak posłowie, a swoje wątpliwej rangi “występy” w radzie traktują, jak sens swojego życia, wmawiając, że jest to ich praca dla społeczeństwa. Wyborcy pokazali, że to była praca przeciwko społeczeństwu, a wybitni przedstawiciele tego nurtu zostali  zweryfikowani negatywnie.

Podkreślam z całą stanowczością, że nie jest i nie będzie moją intencją szykanowanie nikogo z powodu jego poglądów politycznych lub dotychczasowej działalności samorządowej. W ciągu wszystkich lat mojego burmistrzowania miałem wielu zagorzałych przeciwników  w wyborach samorządowych, a równocześnie członkowie ich rodzin znajdowali zatrudnienie w podległych mi jednostkach i zajmowali eksponowane stanowiska. Nie jest również moją intencją niszczenie społecznych inicjatyw, w wręcz przeciwnie, moim celem jest stworzenie dogodnych warunków, aby wszyscy na równi mogli rozwijać własne pasje i zainteresowania,  żeby budowane przez lata obiekty tętniły życiem i były w pełni wykorzystane.

Niech przykładem innego stylu rządzenia i lepszego podejścia do spraw samorządu będą debaty,  które Wam proponujemy. Przeważa w nich merytoryczna dyskusja, kulturalna wymiana poglądów,  bo taki powinien i musi być język osób,  które w ten sposób prezentują swoją, chociaż w wielu punktach zdecydowanie różną wizję rozwoju naszej gminy.

Podjąłem decyzję o kandydowaniu w wyborach na Burmistrza Ryglic, bo chcę podjąć trudne zadanie, jakim jest zarządzanie gminą, w której nie najlepszy jest stan finansów, mieszkańcy są rozgoryczeni i w dużej mierze podzieleni. Nie szukam posady, bo mam dobrze płatne, eksponowane stanowisko i spokojną pracę na etacie.

Teraz, uzyskując Wasze, tak zdecydowane poparcie, jestem tym bardziej zmotywowany i zobligowany wynikiem I tury wyborów. Czuję siłę i determinację, bo oddając na mnie głos pokazaliście Państwo, że wierzycie w to, iż wszystko uda się naprawić.  Z nowo wybraną Radą Miejską będę wspólnie i zgodnie pracował dla dobra wszystkich Mieszkańców, bo to tutaj wśród Was mieszkam i żyję. Miejcie pewność, że jeżeli w II turze ponownie obdarzycie mnie zaufaniem, będę słuchał głosu Mieszkańców i nie zawiodę Państwa oczekiwań.

Gorąco proszę Was Szanowni Wyborcy o głos na mnie oraz o równie liczne uczestnictwo w II turze wyborów w dniu 30 listopada. Zapraszam i serdecznie dziękuję.

 

                                                                                                                       Z poważaniem

                                                                                                                       Bernard Karasiewicz

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/szanowni-mieszkancy-2/

117 Komentarzy

Skip to comment form

  • przy tej on 22 listopada 2014 at 18:55
  • Odpowiedz

  okazji nie powinno się zapominać o ministrze , mecenasie Ćwiąkalskim ,jego zasługi nie do przecenienia są 🙂

  1. Lubczanie sadząc po wyniku głosowania w 1 turze dość dobrze znają Pawła. W Zalasowej Bernard wygrał zdecydowanie a w Lubczy Paweł zaledwie kilkunastoma głosami… dziwi mnie to i zaskakuje.

   Co więcej dość mają jawnego nagadywania i wręcz rozkazywania niektórych na kogo mają głosować. Dlaczego niektóre osoby z Ryglic poprzez swoje manipulacje ludźmi chcą pozbyć się Karasiewicza? Fakty są takie, że po 4 latach Nowej Jakości nie zostało nic. Gmina nie może sobie pozwolić na 4 nastepne lata rządów kogoś kto musi uczyć się definiować problemy gminy.

   Paweł musi jeszcze dorosnąć i może jeszcze dla niego czas nie nadszedł. Nie ma sie co oszukiwać w chwili obecnej karasiewicz jest jedyną osobą, która może jeszcze odbudować to co w gminie zostało zmiszczone- mam nadzieje, że wykorzysta mądrze daną mu szansę…

    • allouete on 22 listopada 2014 at 21:18
    • Odpowiedz

    hahaha yogi idz spac

  • kurier szwedzki on 22 listopada 2014 at 12:48
  • Odpowiedz

  2470 GŁOSÓW NA BK i tyle w temacie, możecie się szarpac pluc, i zaklinac zeczywistośc ale fakt jest taki 2470 Głosów otrzymał Kandydat BK, chociażbyście chodzili na rzesach i wyciągali z grobów dziadków z wermachtu to wynik drugiej tury jest przesądzony 🙂 nawet w ryglicach wygrał ze wszystkimi chociaż zadnej kampanii nie robił, i to chyba wkurza najbardziej całą reszte, dostał się do powiatu limo że z PO takie są fakty kochani wogole to uważam żeby wyłączyc obcje dodawania komentarzy niech pieniacze idą na inny blog i wzajemnie sie tam podniecają pozdrawiam Misie Pysie p.s nie zapomnijcie o lekach na nadciśnienie bo do 30 jeszcze troche zostało, żeby komuś zyłka nie strzeliła w główce, znerwicowanym proponuje ścieżke zdrowia w Ryglicach
  ;P

  1. trzeba wyłączyć !

    • profesor.pl on 22 listopada 2014 at 22:10
    • Odpowiedz

    Obcje i bule Komora Prezydenta. He he nieduki

  2. Nie wyłączać bo jest merytorycznie coraz bardziej a akurat administracji zaufać można. gwarantuję . To co pisane na blogu konkurencji jest wyssane z palca reki , która już nie będzie podnoszona w czasie glosowań. 🙂

  3. Dziękuję za pozdrowienia, ale wydaje mi się że nie dokładnie czytasz moje komentarze, bo z ich treści dokładnie wiadomo po czyjej jestem stronie. No cóż… Mądrej głowie dość po słowie, a gł..mu to nawet referatu mało.

   • allouete on 22 listopada 2014 at 21:22
   • Odpowiedz

   benek chodzil od domu do domu a ty mowisz ze nie robil kampani . to augustyn wywiesil 6 baerow i zdobyl 900 glosow

    • Anonim on 22 listopada 2014 at 22:29
    • Odpowiedz

    A gdzie baner Benka co był w centrum Lubczy. Pewnie zasłaniał widok z koparki.

    1. Paweł ma słomiany zapał i tyle…..banery pochował i boi sie Benka…

    • Anonim on 22 listopada 2014 at 23:15
    • Odpowiedz

    Z tego co mówią to przeszedł wszystkich dziadków w gminie a wiadomo że oni są nie reformowalni niestety. Więc ten dobry wynik okupiony jest ciężką pracą. Myślę że Paweł ma jeszcze szanse , ale musi zrobic dokładnie to samo tylko w stosunku do młodszych mieszkańców.

  • Anonim on 22 listopada 2014 at 12:29
  • Odpowiedz

  Nie wiem czy wiecie ale PA urodzil sie w Ryglicach , jest Rygliczaninem 😀 Mysle , że mieszkańcy zagłosują na swojego , a nie na PO – wca 😀

   • Anonim on 22 listopada 2014 at 13:17
   • Odpowiedz

   Czyżby Paweł był szlachetnie urodzony bo urodził się w Ryglicach w Pałacu, podobnie jak większość z nas 45 +

  • piekło on 22 listopada 2014 at 11:35
  • Odpowiedz

  ***************************
  Komentarz usunięty. IP zabezpieczone. admin

  1. z oddziału zamkniętego też jest wpis ,internet to potęga

  • hasło on 22 listopada 2014 at 10:53
  • Odpowiedz

  wyborcze o przywracaniu szacunku to oczywiste kłamstwo , Połoskowa nie święta ale w kulturze osobistej Karasiewiczowi nie ustępuje na pewno . Choć hasło dobre żeby głosy zyskać , najpierw wmówić że jest brak szacunku a potem “przywracać” i to pewnie “prostemu człowiekowi”. Manipulacja się udała , jedność się cieszy . Nieważna rzeczywistość ,nieważne fakty , ważne co się uda ludziom wmówić . Taka prawda.I co gorsza trzeba przyjąć do wiadomości co jest ważne do osiągnięcia władzy w demokracji .Mniejsza zresztą o taką gminę małą ,tak jest w całej Polsce z której całe młode pokolenia uciekają , a propaganda sukcesu trwa i trwa.

  • Anonim on 22 listopada 2014 at 10:04
  • Odpowiedz

  Z tej odezwy wynika, że radni nie będą mieli nic do powiedzenia.

  1. Nie chcę Cię urazić Anonimie, ale masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem. Przecież pisze jak wół, że o tym co będzie się działo w gminie zadecydują radni, burmistrz oraz mieszkańcy którzy będą zgłaszać potrzeby i problemy w danych miejscowościach.

 1. http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/4395,debata-samorzadowa-leszek-nowicki-kandydat-na-wojta-gminy-plesna.html
  Oglądnijcie sobie od 6:48 , nie tylko Augustyn mowi o wodzie z Tarnowa jest to realne do zrealizowania , tylko BK twierdzi ze nic sie nie da zrobic .

  1. Z wypowiedzi wynika jasno, ze zaczynanie z dorzeczem było bledem. P A nazywa wodę z Tuchowa białym żurem. Woda z Tarnowa jest lepsza. Chcemy wody z Tarnowa. Należy jak już pisano tu kilka miesięcy temu włączyć wodę z Tarnowa w rury Dorzecza.

    • Anonim on 22 listopada 2014 at 13:09
    • Odpowiedz

    Choćbyś chodził na rzęsach to nikt tego nie zrobi,bo to jest po prostu NIEMOŻLIWE.

     • Wesołek on 22 listopada 2014 at 13:21
     • Odpowiedz

     To dlaczego Paweł o tym mówi w debatach a contry nie słyszymy. Co człowiek ustanowił człowiek może zmienić . Weźmy takiego Putina jakby zechciał to by tymi wodociągami Dorzecza ropa szła a gaz rurami z Tarnowa. 🙂

      • Anonim on 22 listopada 2014 at 15:01
      • Odpowiedz

      Paweł o tym mówi bo to człowiek wyzwań. BK z całym szaunkiem ale jak celebryta sie zachowuje. Pewnie ludzie kupią celebryctwo. moje zdanie

     1. Ten kto zna sprawę dorzecza jasno to wie, że jest to niemozliwe przynajmniej przez killka lat… Ale własnie jak paweł nie jest doinformowany dokładnie co i jak to niestety, ale potem jest tzw. ZONG.

      • Anonim on 22 listopada 2014 at 23:26
      • Odpowiedz

      UUU a Ty może prezesem dorzecza jesteś że te propozycje tak ostro krytykujesz ??
      Sam widzisz że to nie tylko Pawła założenia, A w ;kupie siła”

  • II tura on 22 listopada 2014 at 08:35
  • Odpowiedz

  wydaje mi sie że pierwsze tura bylo to glosowanie przeciw Połosce , ludzie wyszli z zalozenia ze tylko BK moze z nia wygrac , teraz w II turze moze byc glosowanie przeciwko BK . w koncu za drugim razem TP z nim wygrala i teraz ludzie pozwola mu worcic ?

 2. Pan K. stwierdził sam ze jest ponad podziałami wiec pomyślał ze z tymi banerami z urzędu należą mu się dobre miejsca do ich wywieszania. W Zalasowej powiesił na znaku banku spółdzielczego. Czy to jest zgodne z prawem?? Na Woli Lubeckiej wywiesił się na ogrodzeniu pani Lebryk która zmarła a wiem nalewki ze nie pytał o pozwolenie. Poprostu uważa ze mu wszystko wolno.

  1. Pani Lebryk zostawiła spadkobierców. Jej synowa jest sąsiadką Karasiewicza.

  • Ciekawy on 22 listopada 2014 at 08:15
  • Odpowiedz

  Czy Pan Bernard przyjdzie na spotkanie do Nalpola i do Perły ??? Dobrze byłoby przyjść ….

  • do benia on 22 listopada 2014 at 05:51
  • Odpowiedz

  Stworzyłeś tego bloga żeby szykanowac innych, żeby wywlekac brudy innych. Zwłaszcza tych którzy mogli ci zaszkodzić. A tu masz odwróciło sie przeciw tobie. Cóż takie życie kiedy chce się niszczyć innych powoli samemu jest się niszczonym.

  • Z szacunkiem on 21 listopada 2014 at 23:32
  • Odpowiedz

  i merytorycznie do listu Pana BK. Trochę mii to wygląda na kamuflowanie sie jak i swego czasu prezes PiS gdy kandydował na prezydenta. Bardziej naturalny jest jednak PA.

  • Anonim on 21 listopada 2014 at 22:17
  • Odpowiedz

  Dlaczego Admin nie puszcza komentarzy na temat Jeziora, a Jezior bezkarnie szkaluje Karasiewicza.

   • Z szacunkiem 2 on 21 listopada 2014 at 23:39
   • Odpowiedz

   Ja tu szkalowania nie widzę. Pokaż choć jeden przykład. Twardo wytykają byłemu jego działalność i tyle. Jak znam takich ludzi jak BK i PA to sie tylko podśmiechują na takie “szkalowanie” To są politycy a politycy to inny kaliber ludzi poczytaj o tym sobie se

  • Jan zza Buga on 21 listopada 2014 at 22:13
  • Odpowiedz

  Podniecacie się tym blogiem jak bóg wie czym, większość ludzi obserwuje życie gminny z innej perspektywy niż siedząc przed monitorem komputera, opanujcie się troszeczkę i uspokójcie, co 4 lata są wybory i za każdym razem jest podobnie nagonka opluwanie, przez szereg lat startował w wyborach BK i PA i do dziś potrafią sobie podać rękę i normalnie rozmawiać, wy tutaj pompujecie się nadmiernie nawzajem na siebie po 30 listopada kto by nie wygrał życie będzie toczyło się dalej, podejrzewam że większość tego zamieszania na tym blogu robią komitety które się już nie liczą w tych wyborach, więc zanim zaczniesz jeden z drugim z wypiekami na policzkach pisać nienawistne komentarze zastanów się po co, jeżeli dojdziesz do wniosku że to poprawia Ci humor to proponuje wyjść z domu iść na spacer albo posprzątać sobie obejście więcej korzyści to przyniesie i zadowolenia z samego siebie, A jeżeli już ktoś coś głupiego napisze to lepiej nie odpowiadać i nie dawać satysfakcji że dany post zwrócił czyjąś uwagę.

   • Królowy Most on 21 listopada 2014 at 23:24
   • Odpowiedz

   nareszcie człowiek, który ma 100% racji. POPIERAM Pana Jana.

  • Bernard Karasiewicz on 21 listopada 2014 at 21:30
  • Odpowiedz

  Zwracam się z apelem: Osoby, których działalność została w tych wyborach negatywnie zweryfikowana, proszę niech nie prowadzą dalszych, szkodzących społeczeństwu, zmasowanych działań i z honorem przyjmą i uszanują wolę Mieszkańców. Nie będę już dłużej polemizował z absurdalnymi zarzutami i po wielokroć wyjaśniał i odpierał ataki. Dla mnie jest to rozdział zamknięty. Szkoda czasu na bezsensowne działania, szkoda czasu na rozgrzebywanie przeszłości, trzeba ciężko pracować i pozytywnie myśleć o przyszłości naszej gminy.

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 21:56
   • Odpowiedz

   Dokladnie tak. Wiemszosc ludzi pojdzie za Panem. Mowia ze to co robia przegrani to juz przesada.

   • Mietek z Lubczy on 21 listopada 2014 at 22:02
   • Odpowiedz

   Panie Bernardzie Karasiewicz chciałbym od Pana otrzymać kilka informacji, które wyjaśnią pewne kwestie poruszone w Pana liście. Mówi Pan, iż 4 ostatnie lata były pod tzw. ‘znakiem’ nienawiści do innych ludzi, i nie chodzi mi tutaj o Panią Burmistrz, bo jaką osobą jest chyba teraz już każdy wie. Moje myśli poszły w stronę osób, które pełniły funkcję radnego VI kadencji. Czy kiedykolwiek spotkał się Pan, by ktoś z tych 15 osób odnosił się do mieszkańców w sposób chamski i mściwy? Osobiście znam wszystkie te osoby i z autopsji wiem, iż zachowują się normalnie i kulturalnie w stosunku do KAŻDEGO mieszkańca naszej gminy. Spotkać ich można wszędzie, zazwyczaj w Kościele, w sklepie, na jarmarku, przechodzą rynkiem w Ryglicach lub nawet w samym UM Ryglice. Zawsze widziałem, że witają się z innymi, podnoszą ręce z uśmiechem, pytają jak leci, czy coś trzeba pomóc. I nie jest to moja własna opinia, widziałem wiele razy takie sytuacje. Dlaczego więc wrzucił Pan wszystkich do jednego worka i mówi, iż wszystkie te osoby przepełnia nienawiść i mściwość. Czy zapomniał Pan, że właśnie z tej mściwości, którą teraz tak szlachetnie Pan zwalcza, chciał zwolnić z pracy żonę jednego z radnych?

    • zalasowa on 21 listopada 2014 at 22:21
    • Odpowiedz

    czyż nie WIĘKSZOŚĆ z tych miłych osób przed wyborami w 2010r. szykanowało karasiewicza? też znam to z autopsji…

   1. A. i inni Panowie Przegrani, czy naprawdę sądzicie, że my wyborcy damy się nabrać na te wasze histeryczne pląsy i akty nienawiści, którymi karmiliście nas,niektórzy z was na blogu inni osobiści w rozmowach z mieszkańcami szczególnie Zalasowej, która swoją droga podczas pierwszej tury pokazała gdzie ma te złośliwości Pana O. Czy naprawdę sądzicie, że uwierzymy w wasze intencje, przecież Wam nie zależy na naszym wspólnym Dobru Gminy tylko na tym żeby B. nie wygrał, bo to jeszcze bardziej Was zdołuje, a to takie niskie pobudki, takie egoistyczne, płytkie i antyspołeczne.Panowie wynik mówi sam za siebie “Skończ waść wstydu oszczędź.”

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 22:22
   • Odpowiedz

   Dlaczego uważa Pan, że negatywne opinie pochodzą od ‘…osób, których działalność w tych wyborach została negatywnie zweryfikowana…”? Czy aż tak jest Pan pewien swej nieomylności? ….?
   Dla człowieka wierzącego tylko papież jest nieomylny i to w dogmatach wiary.

  1. Witam. Pan już został raz negatywnie zweryfikowany. Obecny wynik jest raczej pokazem sprzeciwu dla nieszanującej ludzi T. Połoska, niż poparciem dla Pana.

   Wydaje mi się, że nie gra Pan do końca czysto. Choćby dlatego, że Pana wpis może pomawiać niektóre (a nawet wszystkie) wymienione w nim bez nazwiska, ale jednak wymienione osoby.

   Nawet w kampanii wyborczej pokazuje Pan swoje poszanowanie przepisów – bo chyba nie powinien Pan wywieszać swojego plakatu na budynku komunalnym? (pub u Lisa), to jest poza miejscem do tego wyznaczonym w zarządzeniu burmistrza. Z tego co się orientuje zabrania tego ordynacja wyborcza (ale mogę być w błędzie, za co ew. przepraszam). Owszem, można zapytać właściciela nieruchomości czy wyraża zgodę na takie wywieszenie, ale jeśli jest to budynek wynajmowany czy dzierżawiony, to wtedy należy zapytać właściciela – w powyższym wypadku urząd gminy.

  • argumenty on 21 listopada 2014 at 20:14
  • Odpowiedz

  Do admina – wyborcy powinni móc podjąć decyzję na podstawie merytorycznych argumentów. Komentarz nie zawiera obelg, wulgaryzmów ani nieprawdziwych informacji, tylko merytoryczne informacje. jeśli tego nie opublikujecie to znaczy że z waszą bezstronnością i sumieniem jest coś nie tak,

  Treść mojej informacji:

  Admini wzywają do merytorycznej dyskusji, więc będzie bardzo merytorycznie.

  Przeanalizujmy kampanię tego Pana

  Winą za duże zadłużenie i brak budowy zbiornika w Joninach próbuje obarczyć dotychczasowe władze. Czyżby już sam zapomniał, że to właśnie on pozostawił po sobie w 2010 roku deficyt prawie 15 mln złotych +odsetki Jest to zapisane w sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2010 rok, strona siódma, każdy może zobaczyć.

  Był przeciwny kopali kamienia na górze kokocz? – szczególne wtedy gdy mówił że Bokota na Kokoczu może robić sobie co chce. Zresztą w środę w debacie, gdy Augustyn zarzucił mu że nie tworzył miejsc pracy, to mu się przypadkiem wymknęło, że sprowadził inwestora który chciał robić kamieniołom, i zarzucił Augustynowi, że źle zrobił blokując kamieniołom. Potem widząc swoją wpadkę i że prawda wyszła na jaw ugryzł się w język i zaczął odwijać. To jednak chciał ten kamieniołom czy nie?

  Zarzuca Połosce błędy w sprawie zbiornika – największy błąd popełnił sam. W dniu 10 czerwca 2008 roku przy wydawaniu decyzji popełnił błąd, który doprowadził do przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko, która okazała się negatywna (wcześniejsza ocena była pozytywna). Jego błąd zablokował ten zbiornik. Dowód – pismo Marszałek Sejmu Ewy Kopacz do Michała Wojtkiewicza z dnia 12 kwietnia 2012 roku. Tutaj jest skan tego dokumentu, to sobie zobaczcie. http://wgrajo.pl/img/pismo1.jpg

  Korespondencji z 2004 roku z Poseł Marianowską, z której wynika jak nasłał policję na mieszkańców w Ryglicach nawet nie warto komentować. Pokazał swoje prawdziwe oblicze.

  Zatem sami podejmijcie decyzje. Ja nie jestem entuzjastką żadnego z pozostałych kandydatów, aczkolwiek z dwojga złego mój głos ma człowiek który jeszcze szansy na wykazanie się nie miał.. Zwłaszcza że debata pokazała, ze ma ciekawe pomysły, a Pan Karasiewicz jest zupełnie wypalony. Pewnie startował, żeby pomścić wygraną w 2010 roku. On już był, swoje zrobił, i swoje zepsuł.

  1. chyba powszechnie znane ,ale wydaje mi się że większości wystarczą zupełnie sprzeczne z tymi faktami deklaracje . podejrzewam też że ludzie zupełnie nie wierzą w funkcjonowanie państwa ,w działanie prawa równego dla wszystkich i jak mówił ten były minister obecnego rzadu jest … i kamieni kupa, mało optymistyczne

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 21:02
   • Odpowiedz

   Andrzej ty nie jesteś kobietą , chyba że coś przeoczyłem. Nie kłam bo prawie 15 milionów w 2010r. tj 12,9 a teraz jest powyżej 17 stu . Odsetki od nawet 13 milionów nie mogły wynosić 30% w skali roku aby przyrosło 4 miliony Decyzja środowiskowa była aktualna do końca 2012r. i należało ją przedłużyć przez panią Burmistrz. A o wypaleniu to może spójrz w lustro a potem pisz. O mściwości nie pisz bo tylko ty się boisz widocznie masz wiele na sumieniu.

   1. Nie 12,9 mln w 2010, tyko 13,7 mln. Potem zostało to zmienione na 13,1 mln – bardzo długo zagrożona była wyplata ostatniej transzy dotacji na halę sportową w Zalasowej. Trzeba było wykonać roboty dodatkowe dostosowujące zbudowaną w 2010 roku halę do jej projektu, i dopiero pieniądze były. Sytuacja podobna jak w przy szkole w Lubczy, gdzie też przez coś przepadło kilkaset tysięcy, a później trzeba było się napocić żeby je odzyskać, co się udało. Zresztą takie błędy były częste, szkoda ze chyba znów będą wracać

   • do argumenty on 21 listopada 2014 at 21:24
   • Odpowiedz

   Pani chyba nie sądzi, że to, co wypisała jest merytoryczne, obiektywne i rzetelne. Każdy kto przeczyta tę informację pomyśli tylko jedno, że jest to jednostronne, subiektywne mające na celu obsmarowanie Pana BK i zapewniam Panią, że wszyscy znamy już te państwa argumenty, w kółko to samo, odgrzewane kotlety, nie dobrze mi jak słyszę o tym kamieniołomie, te tematy są już po prostu nudne i powiem Pani więcej tego rodzaju wpisy przysparzają tylko sympatyków Panu BK i funkcjonowały w świadomości społecznej przez pewnie 8 lat, a mimo tego i tak 48 procent poparło Pana Bernarda. Radzę Panu Augustynowi aby ostrożniej dobierał sobie współpracowników, bo z takimi wpisami to sukcesu nie wróżę.

   • RE: argumenty on 21 listopada 2014 at 21:25
   • Odpowiedz

   Tak czytam sobie wyjaśnienia Ministerstwa Środowiska dotyczące dlaczego nie doszło do budowy zbiornika w Joninach. Wyjaśnienia tu: http://wgrajo.pl/img/pismo1.jpg

   Ciekawe jest fragment.
   “Weryfikacja wykazała iż decyzja z dnia 2008 r. wydana przez Burmistrza Ryglic dla zbiornika w Joninach nie spełnia wymogów ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie (…). W związku z powyższym w dniu 19 kwietnia 2010 roku w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim został złożony wniosek o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę, z równoczesnym wniosek o przeprowadzenie ponownej oceny oddziaływana na środowisko, z uwagi na nieprawidłową decyzję Burmistrza Ryglic (organ nie podał do publicznej wiadomości informacji o wydanej decyzji i możliwości zapoznania się z jej treścią i dokumentacją sprawy.”
   *
   *
   Jak widać, Ministerstwo napisało, że Pan Karasiewicz w 2008 roku pełnił błąd formalny w sprawie zbiornika – nie podał swojej decyzji do informacji publicznej (co wcale nie dziwi, często tak robił, przy tym sprawa z kamerą na Woli to pikuś). W efekcie w urzędzie Marszałkowskim musieli wydać decyzję o ponownym przeprowadzeniu oceny oddziaływania zbiornika na środowisko.
   *
   Myślę że obnaża to poprzedniego wieloletniego Burmistrza, i pokazuje jak słabym i nieudolnym był włodarzem. Chęci może miał wiele, ale merytorycznie słaby, błąd za błędem, niedopatrzenie, niedopilnowanie. Jakoś to dziwnie koresponduje z innymi błędami, które albo wykazała RIO, albo za które musiał się tłumaczyć potem w sądzie. I z bałaganem w MORDZie też – bo jak słaby dyrektor to firma źle działa.

   I pytanie – dlaczego nie mogliśmy o tym przeczytać w 2012 roku na tym blogu? Bo prawda nieprzychylna była?

    • Anonim on 21 listopada 2014 at 21:47
    • Odpowiedz

    Kurczę zbyt wiele tu paragrafów, ale tak na mój chłopski rozum to jakiś przekręt wielki był z tym zbiornikiem.

    • Anonim on 21 listopada 2014 at 21:55
    • Odpowiedz

    Decyzja z 2008r była wydana prawidłowo!!!! i do 2010r była ważna !!!!!
    W 2010r doszło do zmiany ustawy prawo ochrony środowiska oraz ustawy o dostępie do informacji o środowisku….które zmieniały warunki konsultacji dla decyzji środowiskowych !!!
    Inwestorem nie była gmina Ryglice i nie mogła złożyć wniosku o pozwolenie na budowę mimo że wielokrotnie jej przedstawiciele bywali w Krakowie prosząc o ten wniosek!!!

    MZMi UW ( Małopolski zarząd melioracji i urządzeń wodnych ) w Krakowie zwlekał 2 lata z wnioskiem o pozwolenia na budowę i stąd powstał problem , ponieważ kiedy go złożył obowiązywały już inne STANDARDY dla decyzji środowiskowych.
    A poza tym popełnili kolejny błąd twierdząc że zmienił się organ który jest właściwy do wydania tej decyzji i kolejne 2 lata nic się nie działo.

    A teraz najlepsze!!!! Decyzja powolenie na budowę Zbiornika w Srzyszowie została wydana na podstawie takiej samej decyzji środowiskowej jaką wydała Gmina Ryglice,
    Różnica polegała na tym , że MZMIUW zdążył złożyć wniosek o pozwolenie na budowę przed zmiana prawa ochrony środowiska i ustawy o dostępie do inf. środowisk…z 2010r.

    • do Re argumenty on 21 listopada 2014 at 23:28
    • Odpowiedz

    odnośnie pytania na końcu wypowiedzi. Dlatego że nie zamieściłeś tego na blogu w 2012 tylko teraz …..

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 21:57
   • Odpowiedz

   ZADŁUŻENIE GMINY Ryglice w 2010r = 30%,
   a w 2014 = 50 %

   1. Ponad 13 mln z budżetu 28-29 mln nijak nie daje 30%.(musiałoby być poniżej 10 mln, żeby było 30%). Podobnie 17 mln z budżetu 36-38 mln nie daje 50%. Wtedy i wtedy było po około 40 procent lub 40 kilka procent.

 3. Nie tak dawno miała miejsce awaria serwerów i kilkadziesiąt tysięcy użytkowników hostingu cba.pl w całej Polsce i nie tylko w Polsce przez kilka dni miało problem, bo nie działały żadne strony. Nie działał również i ten blog. Założyłem wówczas nowy blog http://www.ljgr.blog.pl

  Trwa kampania, więc … na wypadek dłuższej awarii mamy forum zastępcze.

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 20:08
   • Odpowiedz

   Po informacji z konkurencyjnego bloga, że adresy IP wyciekły spod kontroli zauważam ostrożność wypowiedzi komentujących w porównaniu z I turą wyborów gdzie niszczono kontrkandydatów. Mam pytanie do admina. Czy udostępnił Pan adresy IP osobom trzecim, a jeżeli tak to na jakiej podstawie, bo jest to złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Jeżeli jednak nie to skąd te insynuacje na dany temat i dlaczego Pan tego nie zdementował?
   Wolność wypowiedzi polega na tym, że każdy może mówić co mu się podoba przy całkowitej odpowiedzialności za wypowiadane słowa. Pan wprowadzając cenzurę (moderacja komentarzy) ogranicza i narusza to prawo, ponieważ nikt z komentujących nie wie, które komentarze i na jakiej podstawie są dopuszczane do publikacji, a poza tym istnieje niesamowita możliwość manipulacji. Rodzi to oczywiste przypuszczenia, że blog ten jest stronniczy i jednoznacznie ukierunkowany.
   Bardzo proszę o opublikowanie mojego komentarza oraz o ustosunkowanie się do podnoszonych w nim argumentów. Proszę wyjaśnić dlaczego wcześniej podczas dyskusji była tzw. “wolnoamerykanka”, a teraz niczym w ZSRR został wprowadzony kult jednostki.
   Ps. Ten komentarz i tak się ukaże, jeśli nie na Pańskim blogu to na innych forach ponieważ zauważam wielką potrzebę na otwartą debatę vs. tzw. mediów lokalnych.

    • Anonim on 21 listopada 2014 at 20:22
    • Odpowiedz

    Dziękuję za publikację. To akt odwagi z Pana strony.

     • Ale jaja on 21 listopada 2014 at 20:50
     • Odpowiedz

     Brawo! Nareszcie ktoś zauważył te manipulacje

      • W poszukiwniu prawdy on 21 listopada 2014 at 21:03
      • Odpowiedz

      A może na znak protestu zaprzestańmy komentarzy na tym blogu?

      • Anonim on 21 listopada 2014 at 21:23
      • Odpowiedz

      Ktoś pisze że jest mniej komentarzy niż przed 1 turą hehehhe . wesoły gość z kogoś. teraz właśnie przywala komentarzy . co nie widzi tego : hehe

    • Anonim on 21 listopada 2014 at 20:35
    • Odpowiedz

    Też odnoszę takie wrażenie że Zieliński poprzez nadgorliwość świadomie chociaż nie, o świadomość go akurat nie posądzam stał się uczestnikiem pewnej manipulacji. Zamieszczaqłem komentarze które pomimo tego że nikogo nie obrażały i nie były nieprawdziwe to się nie ukazały. A z tymi adresami IP chociarz mi to osobiście wisi (mam ich bezliku) to ciekawa sprawa czy chłopczyk popełnił przestępstwo czy nie?

     • Pyszne on 21 listopada 2014 at 22:39
     • Odpowiedz

     Kult jednostki? He he a jakiej kogo? Idzie krytyka ale na BK głównie Nie widzę tutaj stronniczości żadnej. Nikt normalny tego nie widzi

   1. Co do adresów IP, oczywiście nie wiem do kogo przynależą, bo i skąd? Tekst na blogu Radnego Pana Jeziora jest nadinterpretacją z jego strony po ostatniej naszej rozmowie.

    Organy ścigania nie zwracały się do mnie o udostępnienie treści komentarzy oraz adresów IP.

    Jeżeli ktoś uważa, że blog jest stronniczy, no to ja już podpowiadałem, co trzeba zrobić. Założyć własnego i już dziś wieczór będzie działał bezstronnie i bez moderacji. Po murach faktycznie nie ma co pisać 🙂

    Moderacja na czas kampanii. A i jeszcze jedno, nie jestem jedynym administratorem tego bloga. Mam własnego bloga. Pisałem już o tym. Polecam każdemu założenie sobie bloga. Pozdrawiam.

    • Anonim on 21 listopada 2014 at 22:14
    • Odpowiedz

    Brak jawności komentowania zawsze będzie wyzwalać chęć przywalenia przeciwnikowi. Pozorna anonimowość dodaje odwagi i “chroni” przed odpowiedzialnością. Dlatego proponuję, na wzór lat 60-tych i ogólnie wtedy panującemu kultowi jednostki, utwórzmy łańcuch poparcia dla jedynego słusznego władcy gminy Ryglice. Piszmy na jego cześć wiersze, urządzajmy akademie, śpiewajmy hymny i chwalebne pieśni. Bo jedyny, słuszny, właściwy, wszechwiedzący, nieomylny, sprawiedliwy, dobrotliwy pan i władca w niedługim czasie zasiądzie na lokalnym tronie.
    Biegnijmy do niego z kwiatami (dyrektorki), zginajmy kark w pokłonie (urzędnicy), wielbmy i wysławiajmy jego “dobre imię” (faryzeusze).
    Ja zawijam się w kokon, by przetrwać Czas Apokalipsy, po to, bo chcę zobaczyć Wasze miny gdy nowożytność nastanie.

  • józek on 21 listopada 2014 at 18:37
  • Odpowiedz

  Jak on przywróci szacunek dla ludzi jak sam tego szacunku w ogóle nie miał?

  Tutaj informacja, jak potraktował mieszkańców Ryglic w 2004 roku:

  http://wybory-ryglice-2010-suplement.bloog.pl/id,328154054,title,List-z-Ryglic,index.html?smoybbtticaid=613d83

   • Mieszkaniec on 21 listopada 2014 at 19:06
   • Odpowiedz

   Zastanawiam się nad jednym: Dlaczego po 1 turze niemal od razu zaroiło się od obelg i kłamstw pod adresem Karasiewicza? Przegrani kandydaci są zaskoczeni wynikami? Benek nic nowego nie odkrył w kampanii- człowiek liczy się w gminie przede wszystkim, ale to zostało zapomniane….Czasem nawet wysłuchanie drugiej osoby więcej da niz konkretny czyn. Żałuje tylko, że prowadzona jest taka anty kampania po 1 turze. Wnioski są takie, że w gminie nie ma naprawde doświadczonej osoby, żeby mogła zająć urząd burmistrza. Jestem niemal pewny, że w sytuacji kiedy w naszej gminie burmistrzem była by naprawde odpowiedzialna osoba- Benek nie wystartowałby.

  • józek on 21 listopada 2014 at 18:35
  • Odpowiedz

  “Do wójta gminy Ryglice,

  2004-12-10 Pan
  Bernard Karasiewicz
  Wójt Gminy Ryglice

  Szanowny Panie Wójcie,

  do mojego Biura Poselskiego zwrócili się mieszkańcy Ryglic zamieszkali przy ul. Piastowskiej i Podkarpackiej i poinformowali, iż pod groźbą kary pieniężnej zostali zobowiązani do uiszczenia na rzecz gminy darowizny w kwocie 1000 zł od rodziny, tytułem kosztów budowy sieci kanalizacyjnej. (..) Do rodzin, które nie uiściły przymusowej darowizny zostali wydelegowani funkcjonariusze policji (dwie osoby) oraz przedstawicielka Urzędu Gminy do spraw komunalnych, którzy upomnieli i ostrzegli zainteresowanych o nałożeniu kary pieniężnej w przypadku nie uregulowania należności.

  Zwracam się do Pana, Panie Wójcie o udzielenie odpowiedzi czy takie postępowanie znajduje uzasadnienie w przepisach prawa?

  Z poważaniem
  Barbara Marianowska

  Tarnów, 10 grudnia 2004”

  http://wybory-ryglice-2010-suplement.bloog.pl/id,328154054,title,List-z-Ryglic,index.html?smoybbtticaid=613d83

  • ojjooojoojjjjj on 21 listopada 2014 at 17:55
  • Odpowiedz

  Przegrani maja nadzieję i wszczęli propagandę . Jakież będzie ich rozczarowanie .
  Radni nowej kadencji już współpracują z Karasiewiczem. Na drugi dzień po zaprzysiężeniu mgr inż Karasiewicz Burmistrz Ryglic rozpocznie normalną pracę . Natomiast Augustyn będzie się uczył jej przez następne 4 lata.

   • Chyba sobie jaja robisz on 21 listopada 2014 at 18:03
   • Odpowiedz

   mgr inż Karasiewicz…. nauk społecznych hahahaha

    • Anonim on 21 listopada 2014 at 18:48
    • Odpowiedz

    Karasiewicz to mgr inż. zarządzania, jeżeli już chcesz wiedzieć, a Augustyn jaki kierunek studiów ukończył, wiesz może?

     • biografia on 21 listopada 2014 at 19:34
     • Odpowiedz

     Paweł Augustyn wykształcenie średnie informatyczne :
     przedstawiciel zarządu TUW Warszawa
     właściciel Agencji Ubezpieczeniowej ” Augustyn”
     Radny 3 kadencji powiatu tarnowskiego
     były prezes małopolskiej izby rolniczej
     delegat izby rolniczej
     autor książki z ubezpieczeniami przez wieki
     odznaczony brązowym i srebrnym krzyżem zasługi .

     Bernard Karasiewicz mgr inż . ?

     Człowieku studia to kazdy moze sobie zrobic , trzeba miec po prostu leb na karku . Wałęsa był elektrykiem .

      • Anonim on 21 listopada 2014 at 20:12
      • Odpowiedz

      No faktycznie osiągnął wiele, szkoda tylko że dla samego siebie, nie dla mieszkańców. Może oprucz tej jednej studni.

      • Anonim on 21 listopada 2014 at 21:04
      • Odpowiedz

      w jakich latach i w której szkole to wykształcenie zdobywał?

      • Anonim on 22 listopada 2014 at 09:41
      • Odpowiedz

      Bardzo trafny przykład -“Wałęsa był elektrykiem”. Właśnie takim burmistrzem byłby Augustyn jakim Wałęsa był prezydentem.

   • anonim on 21 listopada 2014 at 18:15
   • Odpowiedz

   To sie nazywa kupowanie radnych a nie wszczecie wspolpracy tak jak Beniu robil przez 16 lat

  • plotka? on 21 listopada 2014 at 16:21
  • Odpowiedz

  PSL ma podobno poprzeć PA. TP ruszyła sznureczkami. Coraz głośniej o tym.

  1. Nie ma takiej możliwości. Proszę nie bałamucić wyborców.

   1. Haha przeciez odkad Augustyn odszedl z PSL ta partia nie istnieje u nas w gminie . Gdyby nie glupia polityka i blokowanie Augustyna przez s.p posla Wode , mielibysmy ministra rolnictwa z gminy Ryglice . A tak to mamy dwoch czlonkow PSL w gminie

     • Z Rygl. on 21 listopada 2014 at 18:40
     • Odpowiedz

     Oj tak. Byłby dzisiaj prominentnym działaczem PSL. Moje skromne zdanie z Ryglic.

     • Anonim on 21 listopada 2014 at 18:57
     • Odpowiedz

     Oj tak. Byłby dzisiaj prominentnym działaczem wielu partii, w których był, gdyby potrafił współpracować z ludźmi. Jakoś mu się ta współpraca nie układała i narobił sobie tylko wrogów wśród tych, którzy teraz rządzą w powiecie i województwie. Kto zechce z Pawłem Augustynem rozmawiać, jak ze wszystkimi pokłócony. Nic dla gminy nie załatwi i nic jako gmina nie dostaniemy.

   • warto wiedzieć on 21 listopada 2014 at 17:44
   • Odpowiedz

   przeszkodą do zawarcia koalicji PO , Z.Tarnowska z PSL w powiecie jest Paweł Augustyn.

   1. A ja mysle ze rzadzenie wiekszoscia 22 do 7 jest bardziej komfortowa niz 16 do 13 . 16 do 13 bylo 4 lata temu i w polowie kadencji zmiana starosty . Mniejsze prawdopofobienstwo ze zdradzi 16 niz 4 . Proste .

  • anonim on 21 listopada 2014 at 15:44
  • Odpowiedz

  Były i takie efekty pracy.
  http://bip.krakow.rio.gov.pl/?a=2366

  1. w kadencji 2010-2014 też są ciekawe dokumenty 🙂

  • Anonim on 21 listopada 2014 at 15:21
  • Odpowiedz

  Piszecie, że temu będzie lepiej, tamtemu będzie lepiej, a ja wiem przy kim nam będzie lepiej.
  Jako głosili kto będzie rządził w sejmiku wojewódzkim to nie mam żadnych wątpliwości kto może dużo uzyskać, a kto bardzo niewiele.

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 15:50
   • Odpowiedz

   No to Paweł nam niewiele załatwi, bo ani w PO ani w PSL poważania i znajomości nie ma.

  • marzenie on 21 listopada 2014 at 12:40
  • Odpowiedz

  wielu to stąd wyjechać

  • zalasowiak on 21 listopada 2014 at 11:41
  • Odpowiedz

  Benek może i przyniesie stabilność i względny spokój, ale nie jest gwarantem żadnych zmian na lepsze. Mogą odrodzić się niestety stare układy i układziki. Znajomości zobowiązują, a jest ich sporo, oj sporo nawiązanych przez te długie lata. Jeżeli chcecie zmian na lepsze w tej gminie to trzeba zaufać nowemu a nie konserwować stare. Popatrzcie na Skrzyszów, tam wybrano młodego, zaufano mu i teraz żyją w glorii i chwale. Nie bójcie się ludzie nowego w osobie Augustyna, to jedyna osoba która może rozwinąć tą gminę. Benek nie jest zły, ale nie jest wystarczająco dobry niestety.

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 12:16
   • Odpowiedz

   Ludzie sami wiedzą co mają robić i nie będą się sugerować takim pisaniem, ja też wiem.

  1. Mieszkańcy Skrzyszowa powiadasz… tylko że Skrzyszów wkrótce będzie dzielnicą Tarnowa, to tak jak porównanie Tarnowa do Krakowa. Zejdź na ziemię. Położenia geograficznego nie zmienisz.

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 19:08
   • Odpowiedz

   Pomiędzy Kiwiorem a Augustynem jest taka różnica, że Kiwior ma dobre wykształcenie, mówi konkrety, działa skutecznie i należy do PO, a Augustyn bez wykształcenia, opowiada frazesy niemające pokrycia, niczego jako samorządowiec w powiecie nie zdziałał i z wszystkich partii go wyrzucili. Porównywanie Augustyna do Kiwiora jest śmieszne i obraźliwe dla Kiwiora.

   • zalasowa on 21 listopada 2014 at 19:19
   • Odpowiedz

   tutaj też mieliśmy gwarancje zmian?dlaczego wtedy nikt nie wstawił się za Krzyskiem??? Skoro każdy chce być dla ludzi to dlaczego robili problemy z kamerowaniem??

   Ta scena to krótkie podsumowanie obecnej kadencji gminy oraz powiatu….

  • Anonim on 21 listopada 2014 at 11:15
  • Odpowiedz

  Nie chodzi mi o tych Debickich. Chodzi o Kazimierza. To żadna teoria tylko fakty.

  • Anonim on 21 listopada 2014 at 10:06
  • Odpowiedz

  Mnie brakuje odniesienia się do cen za ścieki. Co to dalej będzie Panie BK?

  A SzM z tymi podziękowaniami i to na blogu , trzyma poziom. To co miał w gazetce, okrzyknięte “be” jest A, duże A.

   • Anonim on 21 listopada 2014 at 12:38
   • Odpowiedz

   Karasiewicz mówił to jasno i wielokrotnie, że do wody i ścieków muszą być dopłaty i że muszą być budowane kolejne sieci wodociągowe, zwłaszcza tam gdzie jest najwięcej odbiorców. Jak będą ceny przystępne to ludzie będą się chcieć przyłączać bo będzie ich stać na miejską wodę. Przecież to proste.
   Poczytaj wyżej jeszcze raz to zobaczysz, że Karasiewicz pisze o zmniejszeniu obciążeń mieszkańców.
   Odpowiedz sobie, dlaczego w Tuchowie czy Ciężkowicach ceny nie są takie wysokie jak u nas? Dlatego, że te gminy przez cały czas mieszkańcom dopłacają. U nas niestety zabrakło dobrej woli ze strony pani burmistrz, a rada zareagowała dopiero jak ludzie się wzburzyli i dorzuciła kilka złotych, ale to jest o wiele za mało. Wcześniej nikt z radnych tematu nie podejmował. Próbowano przenieść cały koszt na mieszkańców i nikt się tym nie przejmował, że tyle będziemy płacić. Poszukaj w internecie i zobacz ile Tuchów dopłaca.

   1. Anonimie !! Gdyby Bernard kilka lat temu nie sprzedał nas do Tuchowa to dziś mielibyśmy niższe ceny bez dopłat i wielkiej łaski urzędu gminy.

     • Anonim on 21 listopada 2014 at 19:44
     • Odpowiedz

     Do dziś nie mielibyśmy ani wody, ani kanalizacji. I może dobrze byłby Benek zrobił, bo dla takich jak ty nie opłaca się nic robić. Sraj zdrów za stodołą i myj się w strumyku i powtarzaj sobie w kółko te swoje głupoty.

     • Anonim on 22 listopada 2014 at 16:36
     • Odpowiedz

     Gdyby Bernard nie przyłączył nas do Dorzecza nie mielibyśmy wodociągów i tego wspaniałego wodomatu.

  • Anonim on 21 listopada 2014 at 09:41
  • Odpowiedz

  Mowicie ze tamten pracuje tu tamta tam i tak w kolko. Żal. Skoro Benek chce zwolnic sprzątaczki w szkołach no nie dziwne skora rodzina Debickich czyli pomagierow Bekna K. ma firmę sprzątająca w Tarnowie. Dalej. Podobno katering w szkołach, czyli kucharki i pomoc kuchenna na bruk. Nie dziwne skoro zona Pikusa czyli slugusa karasiewicza ni stąd ni z owad zakłada firmę kateringowa. Dziwna sploty zdazen. Wszystko od początku było ukartowane. I niech teraz ktoś powie ze w gminie będzie sprawiedliwość i życie bez układów.

   • układy on 21 listopada 2014 at 09:54
   • Odpowiedz

   układy i piękne słówka , ech

   • piesek leszek on 21 listopada 2014 at 10:02
   • Odpowiedz

   rodzina Dębickich pomagierów Benka? a kandydat na radnego Marcin Dębicki to z kim startował?? jak mnie pamięć nie myli to z Połoską 🙂 ale teoria spiskowa niezła 🙂 może jakoś to powiążemy z katastrofą smoleńską ? główkuj i napisz coś jeszcze bo to takie ciekawe

  1. A gdzie jest napisane że chce zwolnić sprzątaczki w szkołach? Ja nic takiego nie znalazłem!

  • trzeba on 21 listopada 2014 at 07:46
  • Odpowiedz

  mieć dar żeby udawać kogoś innego niż się jest ,ale podziwu mojego to nie wzbudza że tak łatwo można kłamać , przerażające

   • AA spod sklepu on 21 listopada 2014 at 08:58
   • Odpowiedz

   było już niebo przez 20 lat z 4 letnią przerwa i będzie nadal.
   naiwność naiwność
   pomyśl cie wyborcy

  • Anonim on 21 listopada 2014 at 00:02
  • Odpowiedz

  Nareszcie będzie normalnie i będzie można spokojnie żyć bez wiecznych kłótni, plotek i pomówień. Panie Bernardzie jestem z Panem.

  • Rygliczanka on 20 listopada 2014 at 23:53
  • Odpowiedz

  Jesteśmy z Panem ,całą rodziną pójdziemy na wybory i zagłosujemy 30 Listopada.

  • Młody on 20 listopada 2014 at 23:52
  • Odpowiedz

  Panie Benku jesteśmy z Panem ja i moi koledzy

  • Anonim on 20 listopada 2014 at 23:43
  • Odpowiedz

  Panie Szczepanie, proszę zwrócić uwagę jak inni idą za Pana przykładem 🙂

   • Mieszkaniec Ryglic on 21 listopada 2014 at 16:09
   • Odpowiedz

   Szczepan zawsze miał styl i klasę, szkoda tylko że Rygliczanie nie docenili tego. Wybrali Karasiewicza , czy dobrze ? Czas pokaże

  • uczciwy on 20 listopada 2014 at 23:31
  • Odpowiedz

  niepijący, pijar ponad wszytko , ja nie wierzę

  • Młoda Dama on 20 listopada 2014 at 23:09
  • Odpowiedz

  Panie Bernardzie, mam nadzieję, że po wygranej będzie Pan też pamiętał o młodych ludziach i o tym, że w tej gminie NIE MA CO ZE SOBĄ ZROBIĆ.

  Licealiści też oddają głosy w tych wyborach. Proszę o nas pamiętać przy realizacji planów powyborczych, bo ten pomnik emigranta stanie się wkrótce smutną rzeczywistością i jak pójdziemy na studia to będziemy siedzieć w mieście, które oferuje nam jakąś kulturalną rozrywkę a nie tylko piwo w sklepach.

   • AA spod sklepu on 21 listopada 2014 at 10:49
   • Odpowiedz

   tak będę dbał o młodych, starych, pomagał słabszym, ale najważniejsza jest Pe Ło bez której miałbym kłopoty.
   będzie tak jak było w latach 1990 do 2010
   Droga licealistko piwo nie szkodzi, ale jest jeszcze nalewka pod chmurką czy jeszcze czegoś w kulturze brakuje

    • a jak było? on 21 listopada 2014 at 12:57
    • Odpowiedz

    Ryglice budowa Szkoły Hali sportowej , Prawa miejskie, nazwy ulic, REMONT starej szkoły , Sokoła, remizy , urzędu gminy , pałacu, posterunku policji, weterynarii, rozpoczęcie remontu spichlerza, zakład komunalny z majątkiem , trzy samochody strażackie dla Ryglickiej OSP, oczyszczalnia ścieków , kanalizacja ok 25 km sieci. dziesiątki kilometrów dróg, chodniki i oświetlenie ulic. Projekt wodociągowania . To za jego kadencji wykonano gazyfikację i telefonizację. Zostawił piękny rynek, z pieniędzmi na wodociąg i kanalizację ok. 20 milionów, 8 milionów na drogi po powodzi 2010r. i 0,5 miliona na wymianę dachu Ryglickiego Kościoła. AA spod sklepu ma zaniki pamięci ?

     • do a jak było on 21 listopada 2014 at 14:38
     • Odpowiedz

     Piszesz głównie o Ryglicach, a w innych miejscowościach były jeszcze: budynki wielofunkcyjne w Lubczy i Zalasowej, rozbudowa szkoły w Bistuszowej, termomodernizacje szkół i remiz w Joninach i Kowalowej, hala sportowa w Zalasowej, remont remizy w Ryglicach i wiele wiele innych drobnych inwestycji. A w latach 90-tych i początek XXI wieku nie było funduszy europejskich. Po wstąpieniu do Unii dopiero uczyliśmy się wszyscy jak o te fundusze wnioskować.

    1. kto należytej czci mu nie oddaje to nawet do kościoła do Ryglic nie powinien chodzić !

     • do spod sklepu on 21 listopada 2014 at 15:10
     • Odpowiedz

     nie wiem pod którym sklepem stoisz ale jak będę to rzucę ci na dobre piwo bo to co pijesz ci szkodzi.Jak mniemam że żyjesz sentymentem do ”Baru pod Daszkiem”to się nie wróci, do miejsc za przystankiem czy nad szwedką gdzie bez karnie pijaczki załatwiali swoje potrzeby teraz stoi toy toy bez płatnie można z niego korzystać w gromniku trzeba placic stoja dwa w parku ,wiem cywilizacja niebyło jak przespać się w zakrzaczonym parku w centrum ryglic za taką gminą pan tęskni my młodzi po czterdziestce NIE Glosuje na P.Bernarda i mam dość gdybania innych jak będzie sprawdzony gospodarz i nie mam ochoty na kolejne 4 lata eksperymentów nas po prostu na to nie stać murzyni są za nami na razie i niech tak zostanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)