To i Owo

 

to i owo

 

Na tej stronie wszytko jest na temat,  jednak specjalnie dla  Was dodaję zakładkę

“To i Owo”

Zapraszam do dyskusji, niech wszystko będzie na temat.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/to-i-owo-2-2/

3 843 Komentarze

Skip to comment form

  • Chłop z taxi on 21 listopada 2023 at 19:03
  • Odpowiedz
  • ze strony gminy on 18 listopada 2023 at 10:10
  • Odpowiedz

  “zakup stroi ludowych ”
  może strojów ?

  • Anonim on 14 października 2023 at 06:25
  • Odpowiedz

  Podobno mają być jakies eksmisje w naszej gminie ?

   • Łukasz Usarz on 16 października 2023 at 20:03
   • Odpowiedz

   Można dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat?

   1. Tak można to najprawdopodobniej chodzi o moją osobę ale sprawa się “sypła”

  1. No i co w tym temacie bo po za dużą ilością wersji nie wiele sie dzieje z tego co wiem to hala zamknięta.

  2. Z eksmisjami to juz historia bo widzę że jestem wywołany do “tablicy” Sąd widzi że się nie podajemy i dalej retoryki nie zmieniamy a reprezentują nas największe kancelarie w Polsce Warszawa, Lublin, Wrocław i z po za PL Luksemburg Austria i Turki. Na podstawie błędnych dokumentów brneli a my o odszkodowanie a na tacy co Sąd nam przyznaje jest 5mil i 7x po dwa mil i Kruk partycypuje w tych odszkodowaniach ale to nie koniec i należy napomnieć że jeszcze mamy zarejestrowaną skargę w Strasburgu na Polskę a RMF i program Uwaga przygotowują reportaże.
   Dobrze że nasz Burmistrz się wycofał z ukladu z nimi no i vice bo bym ich rozjechał i na zawsze mogli by zapomnieć o funkcji publicznej.
   Jeżeli to czytasz p. Kukułka to pamietaj że nigdy nie wchodzi się w krecią robotę z mieszkańcami .
   Pan dzisiaj jest a jutro nie ma a ja tu zostanę i czy się to Panu podoba czy nie. Miłego weekendu.

   1. a jeszcze jedno musze i juz ma nasza spółka takie Porsche co musiałem kupić komuś ale nie wyszło

    • Wokół hali ... on 9 grudnia 2023 at 10:04
    • Odpowiedz

    … robi się grubo

  • Oświeceni influenserzy on 7 października 2023 at 09:20
  • Odpowiedz

  Macie nowoczesność, europejski standard. Pedofilia aż na wymioty bierze.

   • cała prawda całą dobę on 8 października 2023 at 07:43
   • Odpowiedz

   Ogromna afera pedofilska a takie tvn niezbyt tym się zajmuje. Ooo gdyba tak klerycy byli w to zamieszani to tydzień by trwała nagonka

  • Mieszkaniec on 18 września 2023 at 05:00
  • Odpowiedz

  Na rynku w Ryglicach to mamy jedną wielką niekończącą się imprezę. Spać nie idzie i Burmistrz myśli że zabawą wygra wybory i z kim się spotka to pyta co o mnie ludzie mówią a mówią mówią tylko nikt w oczy mu tego nie mówi.

   • Anonim on 18 września 2023 at 08:08
   • Odpowiedz

   Mówią to co tu piszą lub piszą tu to o czym mówią. Forum jest miernikiem nastrojów już od dawna i jak dotąd bezbłędne ma wskazania

   • Anonim on 20 września 2023 at 18:49
   • Odpowiedz

   Ale mamy tych imprez na rynku!!!w okresie wakacyjnym na każdym rynku są imprezy co weekend!!!! I może to mniej przeszkadza mieszkańcom jak u nas!!!zgaśmy wszystkie latarnie na rynku jak za pandemi i tak będzie super!!ludzie się wyspia!!po to jest rynek aby były imprezy!!!brawo burmistrz oby więcej!!!stopery w uszy i do spania jak przeszkadza!!

 1. Czyżby w Polsce zrobił się Bollywood ??

  • Relaks on 11 września 2023 at 14:35
  • Odpowiedz

  To ze Burmistrz się lubi chwalić to wszyscy wiedzą ale dzisiaj pochwalił sie na fanpage gminy sauną i basenem i jak coś to prosi z właścicielami kontaktować się telefonicznie tylko zapomniał małego szczegółu adresu i tel do tych atrakcji

  • anonim on 10 września 2023 at 11:53
  • Odpowiedz

  Do Bogdana. Tak utyskujesz na turystyce jednodniowej dam przykład,że można. Gmina Cięzkowice . 15 lat temu mieli pomysł zaplanowali i zrealizowali. Nie ma stoku narciarskiego za to jest co inne. Zapraszam do “burzy mózgów” Co zrobić w gminie żeby była atrakcyjana?

  1. Ale ja nie utyskuje na turystyce jednodniowej bo ja tego nie napisałem tylko najpierw miejmy co pokazać a nie dmuchajmy balonik a do zaoferowania mamy troche mało. Ktoś raz przyjedzie i wystarczy że kilka osób zniechęci że nie poleca i zrobi sie “lipa”. Ja nie wiem kto i do kogo zaprasza NN ??

 2. W sobotni piękny dzień Hindusi pomagają koledze z pracy w wykopkach.
  Panowie są mega zadowoleni.

  1. Brawo, tak trzymać. A wielu naszym rodakom dupy by się nie chciało ruszyć – bo szlachta nie pracuje. Niestety PiS wychował pokolenie “DEJ- BO MI SIE NALEŻY”

   1. Serio, “DAJ BO MI SIĘ NALEŻY”? Jak w takim razie wyjaśnić fakt, że w historii naszego kraju tak wielu ludzi ma pracę i napędza PKB? Mamy rekordy zatrudnienia.

    1. Niestety taka jest prawda. Pis doprowadził do “ucieczki” z rynku pracy. Wiesz kto to jest statystyczna osoba bezrobotna? To osoba która ma chęć podjęcia pracy i jest zarejestrowana w “bezrobociu”. Owszem mamy rekord zatrudnienia dzięki uciekinierom z Ukrainy oraz innym nacjom (ostatnio się słyszy że pis handlował wizami).

     1. A nie uważasz, że za tzw. ucieczkę z polskiego rynku pracy obarczać trzeba przede wszystkim biologię a dokładnie starzenie się społeczeństwa i tym samym przejścia na emerytury?

      Jak myślisz w jakim okresie popełniono błąd czyli nie wprowadzono choćby tych 500 plusów i innych ułatwień związanych z wychowaniem nowych pokoleń? Nie powiesz chyba, że w ostatnich ośmiu latach?

       • Anonim on 10 września 2023 at 11:05

       Adamie, co rozumiesz pod hasłem biologia? Polacy są mniej płodni? To dlaczego rząd nie wspiera in vitro? Dlaczego nie oparto się na badaniach? Mnie to wygląda na to, że najwyższy wódz wstał prawą nagą i dostał przebłysku – dajmy im 500+. A tak serio, młodzi aby założyć rodzinę potrzebują warunków (mieszkań), dostępu do przedszkoli/żłobków, wsparcia w wychowaniu kiedy oni idą do pracy, itd. A tutaj pis poniósł porażki czy to z mieszkaniami, przedszkolami, szkołami (są przepełnione, nauczyciele odchodzą).

       • #pisbis on 10 września 2023 at 13:29

       Napisałem przecież, co rozumiem pod hasłem ‘biologia’.

       Dobre pytanie. Tak, jesteśmy mniej płodni. Wpisz w Google hasło ‘piramida płci i wieku w Polsce’ i dowiesz się wszystkiego.

       Co do in vitro, przedszkoli itd., to skutek dzisiejszych rozwiązań będzie odczuwalny w przyszłości.

       Ale ponowię pytanie. Jak myślisz w jakim okresie popełniono błąd czyli nie wprowadzono choćby tych 500 plusów i innych ułatwień związanych z wychowaniem nowych pokoleń?

       • J 23 on 10 września 2023 at 14:55

       Za pijaka Kwacha i rządów lewicy nie rozpoznano lub celowo zaniechano inwestycji w prokreację. Ale raczej to drugie

       • Anonim on 11 września 2023 at 08:05

       Wygląda, że im lepiej, bogatsze społeczeństwo to tym gorzej wygląda przyrost naturalny. Popatrz jak wyglądało to za komuny. To problem bardzo złożony. Mam wrażenie, że im bogatsze społeczeństwo to tym bardziej “wygodne”, wykształcone (bardziej świadome odpowiedzialności za rodzicielstwo), z lepszym dostępem do środków antykoncepcyjnych itd.

       • #pisbis on 11 września 2023 at 11:40

       Do Anonim z11 września 2023. 08:05

       No nie inaczej. Złożony to problem i dotyczy niemalże każdego kraju wysokorozwiniętego.

   2. Nasze Orły i Sokoły z Indii teraz wróciły po zbieraniu ziemniaków zadowoleni i zmęczeni. Dostali po reklamówce ziemniaków ale oczywiście przez cały rok będa je mieli uzupełniane bo tak jest uzgodnione.
    Jeszcze inne profity zgodnie z ustaleniami z kolegą rolnikiem. Wiem że zaraz może paść oczywiście z anonim że obóz pracy i uprzedzam że pracowali bez kasy i nie za darmo no i oczywiście dobrowolnie z ich i tylko ich inciatywy.

    1. Nie można wszystkich do jednego worka wrzucać. Widać, że im się chce pracować. Brawo tak trzymać.
     PiS wprowadza obraz emigrantów, którzy przybywają do nas po socjal i gwałcić nasze zwierzęta – a to wygląda całkowicie inaczej.

     1. Oczywiście że prawda wygląda zupełnie inaczej, selekcja musi być a i ja miałem dwóch Kolumbijczyków i w jednym tygodniu ich “odpaliłem” w tył zwrot i teraz ściemniają bo cięzko to nazwać pracą. Musimy być stanowczy bo za chwile balibyśmy sie wyjść z biura czy chodzić po hali Oni jak i każdy są charakterni.
      PIS to przedstawia swoimi oczyma i to często ten decydent w Wiejskiej stojąc przy mównicy opowiada bzdury i śmiem twierdzić że nie widział a juz nie mówiąc o rozmawianiu z takim (emigrantem czy uchodźcą) Azjatą czy z Ameryki Południowej chłopem. Dlatego mamy obozy pracy w Polscei wiem co mówie a przekonałem sie o tym około rok temu a najciekawsze jest to że pracuja w spółkach skarbu państwa, prosili mnie przez komunikator whatss ap żeby ich uratować byłem w Strazy granicznej z 5 razy i sam i z żona na złożeniu zeznań i lipa a jak widzieli że nie dajemy za wygrane to przenieśli do innego oddziału oddalonego od nas około 500km żeby był problem z nachodzeniem ich przez nas. Po tygodniu tam zadzwonilem i jak podałem sygnature to powiedzieli że takiego czegoś nie maja a wg rozdzielnika dostali oni i my do wiadomości i znowu lipa a cały czas dostaje informacje że jesteśmy bici paszporty mam zabrane itp co mam do tej pory w tel i zrzucone na nośniku zew.
      Postanowilismy zadzwonić do Warszawy do ambasady Indii no i jak im opowiedziałem wszystko ze szczegółami to usłyszałem że: “jak są tacy głupi że sobie dają i pozwolili sobie zabrać paszporty to niech się jeszcze raz urodza i takiego błędu nie popełniają” no to sobie myśle że pomogli jak cholera i przeprowadziliśmy akcje sami i mamy ich do tej pory a żeby się nie rozpisywać to 24 godziny na dobe sa pilnowani przez karków ze wschodu czy to Rosjanie czy Ukraińcy (nie bylo czau pytać ich o narodowość) kamery i mikrofony w duzo większej ilości niż w big bratcher a na drugi dzień zostali przewiezieni w inne miejsce. Później kolejni pouciekali jeden jest pod Warszawą gdzie po ucieczce był u nas ale juz został wyrejestrowany którego foto przepustki ze zdjęciem do spółki skarbu państwa a nazywa się KGHM – może ktoś weszcie z Prawych i Sprawiedliwych to czyta i ruszy dupe i coś z tym zrobi a może być tak że ruszą te 4 litery i przyjda po mnie o 6 rano ale nic im z tego nie wyjdzie bo te materiały mam zdeponowane w kilku kancelariach. W tym przypadku i wiele innych sie przekonałem że nie moge liczyć na nasze państwo. Takich przykładów popartych materiałami mam dużo a to dużo więcej i może w odpowiednim czasie sie z nimi podziele a uchylając rąbka tajemnicy to jedna sprawa już przeciwko Polsce toczy się w Strasburgu, kilku ministrów może mieć nie tęga mine.
      Miłej nocki życzę

       • Anonim on 9 września 2023 at 22:00

       A i Tobie Boguś spokojnej nocki, bez problemów i przy wsparciu aparatu tzw. Państwowego. Kiedy nasze lokalne władze zrozumieją, że potencjał należy budować na produkcji a nie na turystyce jednodniowej (bo kto tu przyjedzie na kilka dni????). Trudny teren – brak dobrych węzłów komunikacyjnych, zaplecza kadry a jednak kombinujesz i dajesz radę. Szacun. Pozdrawiam i życzę rozwoju firmy. No i niech ten Adaś w końcu przejrzy na oczy – Augustyn to w części jego skutek. No i mamy co mamy – mierność.

       • junkers on 10 września 2023 at 07:18

       Do Anonima:
       Dziękuje, nocka była spokojna tak że dzień jak co dzień. Nasze władze nie zmienia podejścia i dalej z uporem maniaka będą z Ryglic robić Zakopane czy Krynice a prawda jest taka że nie ma tu za bardzo przyjechać i to ani latem ani zimą. Zimą np. jak byłby stok narciarski który to p. Karasiewicz chciał wybudować ściągnąć inwestora i wszystko szło w dobrym kierunku tylko Lasy Państwowe nie były przychylne a chodziło o kase i inwestor na uruchomienie stoku i wybudowanie hotelu bo też prowadził rozmowy spalił na “panewce” no i zime mamy z głowy no a lato to woda a woda to Joniny i to jest temat który jest zawsze na czasie bo zawsze w punkcie wyjścia.
       Te dwa przedsięwzięcia sa kluczem do dalszego rozwoju naszej gminy wiadomo że złoty meleks lepiej jak będzie jeździł niżeli nie to pomoże jak umarłemu kadzidło, chyba że chodzi o to żeby ktos przyjechał tym meleksem i rozgłaszał że tam nie ma na co patrzeć no to ok jest to posunięcie w dobrym kierunku.
       Urząd próbuje ale moim zdaniem “pokrętnie” budować przedsiębiorczość i z tego nic nie będzie dobrego na 100% i powiem tak że obecni włodarzy już nie będzie a my dalej jesteśmy w punkcie wyjścia czyli w nosie.
       Powiem to jak zawsze na swoim przykladzie że za moimi plecami w mojej sprawie coś próbują “krecio” ugrać no i zawsze to wygląda tak że po rozmowie naszych Włodarzy z taką osoba to ona przyjeżdża do mnie i przedstawia jak wygląda sytuacja. Uważam że tak nie powinno być ale jest i należy to przeżyć jak ból zęba a wybory już na wiosne.

       Wczoraj pisałem o Hindusach co pracują w Państwowej Spółce to w załączeniu podsyłam przepustkę żeby ktoś nie mówił że mam bujną wyobraźnię.
       W kolejnym komentarzu może podeśle foto chłopaka co umarł pracując tam a nazywał się Kosyk.

  2. No i Hindusi zostali zaproszeni na kolejną sobotę na wykopki i to mówie poważnie.

 3. Kolejna propaganda obozu rządzącego w postaci bezpłatnych autostrad, zdjęcie z dzisiaj godzin porannych i pobrana opłata 15 zł. na każdej bramce.

  1. Pewnie trafiłeś na autostradę gdzie płatności będą zniesione w późniejszym czasie.

  2. Tak licho z kasą ?

   1. No tak nie jest dobrze 😉 natomiast jest dużo gorzej że z gęby obóz rządzący robi sobie trampka a z nas balona bo: “wszystkie autostrady w Polsce będą darmowe” Jak tu wierzyć praworządnym, nie nie należy wierzyć.

    1. Słusznie zauważyłeś, że będą darmowe. Potrzebne kolejne kadencje, by realizować to co zapowiadane w tym bezpłatne autostrady. Bezpłatne chyba lepiej, prawdziwiej brzmi niż darmowe. 🙂

  • Brek News on 1 września 2023 at 08:18
  • Odpowiedz

  Wybitni “polscy” prawnicy na prośbę Platformy Obywatelskiej udowodnili że obrońcy Westerplatte złamali praworządność .

 4. Hej Jarek.
  Ch…y dzień co?
  Doskonale wiesz, że historii przekłamać się nie da. Możesz próbować omamić ludzi, ale samego siebie oszukać nie dasz rady.
  Skręca cię zawiść. Nienawidzisz tego dnia tak samo szczerze, jak tego zdjęcia.
  Bo świat cholera wie, kto był wtedy bohaterem.
  Ciebie jakoś słabo kojarzy, a jeśli już to jedynie z najgorszej strony, jako psuja i zawistnika, opętanego chęcią zemsty.
  Tylko za co ty się tak chcesz mścić Jarek?
  Za to, że wtedy nie miałeś jaj?
  Dzisiaj też ich chłopie nie masz. Jesteś żałosny.
  Sam sobie przyznajesz nagrody i stawiasz pomniki.
  Ech Jarek Ty nie jesteś Wielki a nawet niewysoki, nie wystarczy wejść na stołek, żeby być Wielkim.
  Prawie mi ciebie żal

  1. A gdzie jest jakiś pomnik Prezesa Prawa i Sprawiedliwości?

   Warto chyba być solidnym w przekazywaniu różnych treści. To niezbyt etyczne, gdy się szerzy nieprawdę. No chyba, że faktycznie jest gdzieś pomnik Prezesa.

   • zaletety internetu on 1 września 2023 at 06:49
   • Odpowiedz

   Mnie to Bolek zaimponował ilością trunków wypitych w Arłamowie .

   1. Może tak być z Bolkiem ale mnie najbardziej utwierdził w przekonaniu Balbina bo w grudniu 13 dnia miesiąca się chował później jeszcze kilka razy pokazał jak ucieka no i teraz z powodu strachu przed p. Tuskiem że przegra z kretesem uciekł do Świętokrzyskiego i tam też go pewno spotka niemiła niespodzianka czego mu życzę.

    1. Gdzie pomnik Jarka? Udostępniasz jakieś głupoty bez sprawdzenia. Rób tak dalej a przyczynisz sie do 3 kadencji pisu

 5. Nas str UG że pieniądze na dwa żłobki . Wszyscy by pewnie chcieli żeby były potrzebne ale chciałbym widzieć jakąś analizę uprawdopodabniającą potencjalne zainteresowanie .. Może ktoś z czytelników o takiej analizie słyszał ?

 6. ja jak i Prezio nie widze różnicy, przecież to tylko 8 mil.

  1. .

   1. Słabo to widzę jak ktoś z taką demencja ma rządzić naszym krajem – STRACH PRZED KIMŚ TAKIM

 7. Jak to Adam mówi że “nie jesteśmy bezludna wyspą” lub to są dyrektywy UE a teraz jak znowu nie spełniliśmy dyrektywy UE to czyja to wina ?
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polska-nie-wdrozyla-unijnej-dyrektywy-dot-min-legionelli/5whpf2f,79cfc278?fbclid=IwAR0qLgfMxeiOGCLiHiPOTIsgsQ64ZH-LZHhTW_DSpAhQ3P6F73LQITPSzXw

  tam gdzie pasuje obozowi rządzącemu np. odnośnie nazwijmy to fuzji Orlen vs Lotos że to unia zezwoliła a i słyszałem że nakazała co jest jedną wielką bzdurą, ręce opadają na ich niemoc i niewiedze.

  1. Masz może jakiś dowód, że powiedziałem lub napisałem o Polsce “nie jesteśmy bezludną wyspą”? Przecież to niezwykle dziwne sformułowanie. 🙂 Chyba się przejęzyczyłeś lub konfabulujesz.

   W kontekście ekonomii, gospodarki, ale i globalizacji użycie sformułowania “Polska nie jest wyspą” jest zasadne i tak mówiłem, i mówię dość często w sporze z Tobą.

   Jak bzdurą?

   https://www.bankier.pl/wiadomosc/KE-zatwierdzila-warunki-fuzji-Orlenu-i-Lotosu-8359604.html

  2. Z tego co mówili z Min Zdrowia co do legionelli mamy przepisy bardziej restrykcyjnie niż w tej dyrektywie a nie wdrożyło jej 14 państw

   1. Podobnie sprawa ma się z KPO, gdzie opozycja na wiecach i w mediach gardłuje, krytykuje rząd za nie złożenie wniosku licząc, że ludzie we wszystko uwierzą. A tym czasem:

    https://www.pap.pl/aktualnosci/ke-8-panstw-ue-nie-zlozylo-jeszcze-wniosku-o-pieniadze-z-funduszu-odbudowy-6-krajow-nie

    1. Co nie zmienia faktu.

     1. I zapewne uważasz, że winni faktu braku środków są rządzący w tym głównie minister Ziobro?

      Otóż są winni tego stanu rzeczy i są to rządzący, ale w PE a dokładnie europosłowie polscy zrzeszeni w EPL plus panowie sterujący tematem stojący na czele naszej opozycji z pod szyldu PO.

       • Anonim on 1 września 2023 at 07:44

       Adaś OBUDŹ SIĘ. Pomijasz fakt, że rządzący nawet nie starają się aby pozyskać te środki. Wniosek w dalszym ciągu nie został złożony.
       Boją się, że UE kolejny raz wskaże jak łamana jest praworządność w Polsce? Upolityczniono instytucje takie jak TK, sądy itd. Mocno się cofamy, wracamy do komuny.
       Najbardziej mnie boli że Jarek polaryzuje społeczeństwo. Popatrz jak wygląda kampania. Obrzucanie błotem z jednej i drugiej strony. Nawet nie znamy programów wyborczych i jednej i drugiej strony. A głupia opozycja wchodzi w to. I pewnie dlatego przegra. I to będzie klęska narodu polskiego. Jestem przeciwnikiem Pis, nie jestem zwolennikiem KO – ale do komuny nie chcę wracać dlatego wybiorę mniejsze zło i zagłosuję przeciw pis.

     • Tryb wyborczy gdzie? on 1 września 2023 at 07:51
     • Odpowiedz

     Tyle krajów wciąż nie korzysta z KPO a Tusk nam opowiada że Polska jedynym krajem co nie korzysta. Że też go nie biorą w obroty w trybie wyborczym za kłamanie ludziom.

     1. Bo widocznie nie kłamie.

       • kłamie kłamie on 1 września 2023 at 10:44

       kłamie właśnie, sobie wygoogluj

       https://www.pap.pl/aktualnosci/ke-8-panstw-ue-nie-zlozylo-jeszcze-wniosku-o-pieniadze-z-funduszu-odbudowy-6-krajow-nie

   2. ha ha!

    Ocena sytuacji wokół KPO magistra politologii Zielińskiego wprost bezcenna

    1. Hm?
     Jestem przekonany, że brak środków z KPO to skutek działań naszej “opozycji”.

     1. więc sobie tkwij w tym . każdy wie że jest inaczej,

       • junkers on 31 sierpnia 2023 at 17:02

       Panie anonimie oczywiście ze jest inaczej i tak jak Pan pisze wszyscy normalni trzeźwo myślący to wiedzą a to że p. A..m bo znowu będzie sie rzucał jak pchła że atakuje Go personalnie (nieraz jeszcze go przyatakuje personalnie bo inaczej sie nie da) tego nie rozumie bo nie wiem klapki na oczach czy spuszczona przyłbica z uporem maniaka zawraca wisłe kijem. Tak też twierdzą jego znajomi z jego najbliższego otoczenia. Niedługo będzie musiał połknąc własny język lub ja mu mówiłem że by się nauczył szczekać bo będzie musiał tak dużo rzeczy odszczekać.
       Również jest wielce przekonany że wszyscy mu wtórują i podzielają jego zdanie a np w sklepie w Ryglicach często słychać jak go “wychwalają”
       Rozważam naklejenie na drzwiach takiej informacji jak w załączeniu .

      1. Boguś nie konfabuluj, nie zmyślaj, bo to komiczne.
       Prawdopodobnie po 15 października będziesz zdziwiony kolejny już raz. Po raz pierwszy napiszę coś na Twój temat czyli personalnie pojadę. Myślę, że mi wolno wobec Twoich licznych względem mnie pokręconych opinii.

       Jesteś zamknięty w tzw. bańce informacyjnej i nie masz czasu, ale bardziej chyba ochoty jej przebić . Jednocześnie masz predyspozycje, by wyjść z tego smutnego położenia. Odwagi. 😉

 8. oby bo to jedyna nadzieja

  • Dożynki on 20 sierpnia 2023 at 15:32
  • Odpowiedz

  Średni die cieszy

  1. Połoska też się cieszyła dożynkami powiatowymi.
   A potem nie weszła do drugiej tury.
   Średni będzie miał gorszy wynik, o ile prokurator pozwoli .

  2. I oczywiście disco polo.

 9. Sobotnia integracja z pracownikami z Ameryki Południowej i Azji na Filipówce.

  1. It’s very nice that not only work, work and work, but also relax. You can see that although it’s not that easy, both parties are satisfied and keep it up. It’s nice to hear that our native company implements projects for Norwegian, Danish or American contractors. Good luck and have a nice day.

   1. Completely different cultures, be it Colombian or Indian, but we observe their natural behavior, which I admit sometimes deviates from our standards of behavior, which I try to correct as much as possible. However, they want to get to know our culture and, contrary to appearances, they are very happy that they managed to get to Europe, which they do not hide. Indians worked in Dubai, Qatar or Kuwait, but their biggest dream was Europe because of the earnings. Every day they get up at four in the morning and cook for the whole day and at the same time they talk to their families and pray for the health of their families and for the health of me and my wife because if we are healthy then the company will be fine and thanks to that they will have money to support their children who went to school. Colombians don’t understand the mass yet, so they read the Bible.

    1. I wrote in English because maybe they and their families read the blog. Please tell them to pray not only for your health, but also for common sense for our local government officials, because it is also a dangerous disease that threatens your company.

     1. Od pół roku ambasada w Indiach (Dehli) nie wydaje viz i jest problem bo tysiące Hindusów czaka na wydanie vizy gdzie naszych zezwoleń na prace z UW w Krakowie jest osiem w Indiach u chłopaków (spawaczy, monterów) i pewno przylecą na początku roku jak dostaną.

  2. Integracja. Wszyscy zadowoleni. Chcą pracować. Dobrze.

   1. Rożnów

    1. Rożnów relaks

   2. Ten szczyl w środku pokazuje niezbyt przyjazny gest. Nie chcemy takiej chołoty w Polsce.

    1. Przykro mi ale to nie Ty decydujesz i powiesz mi że to nie jest mowa nienawiści.

    2. Mów za siebie może mądroku

     1. Już niedługo skończy sie Pan pracownik bo teraz to sie Polakom w tyłkach przewraca i np podam przykład że widze jak ktoś sie pląta kilka godzin i zwróciłem uwagę grzecznie używając słowa Panie…………….. niech Pan się weźmie za robotę to usłyszałem że “jak Panu nie pasuje to mogę iśc do domu”
      Już na przełomie roku będzie problem z robotą i wzrośnie bezrobocie a obserwuje kryzysy od lat 90-tych i teraz wchodzimy w fazę kryzysu i kurczenia się pracy bo nowe przetargi nie sa rozpisywane.

       • Pan pracownik on 20 sierpnia 2023 at 17:40

       Ta, najlepiej żeby Polak za darmo pracował u jaśnie pana prywaciarza. PiS opowiada jak to chroni nas przed falą imigrantów a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej – sprowadzana jest masa ludzi obcych nam kulturowo i przydzielane są im świadczenia socjalne takie same jak polakom. Kraje zachodnie już powoli widzą czym kończy się polityka multi-kulti, my jak widać musimy to przeżyć na własnej skórze.

       • junkers on 20 sierpnia 2023 at 18:03

       Oczywiście że nie za darmo bo i Polscy i obcokrajowcy nie pracują za darmo. Obóz rządzący zamknął ambasade w Indiach w Dehli i nie wydaje Wiz, ostatnio w piątek dzwoniłem do ambasady w Dehli z 5x ale p. kierownik attache Małgorzata W. od wydawania wiz nie odbierała z wiadomego powodu bo takich jak ja to pewno ma tysiące tel.
       Polak jest taki że umie “kombinować” i Kolumbia nie wymaga wiz tylko my wysyłamy im pozwolenie z UW a zanim nasz “niedzwiedź” czyli rząd sie kapnie to minie kilka lat i przyjada tutaj dziesiątki Kolumbijczyków i wcale nie sa gorsi od Hindusów natomiast Ukraińców, Gruzinów czy Degestańczyków to ja nie chce znać w firmie.

       • Kolorowy on 20 sierpnia 2023 at 18:22

       Do Pana pracownika.

       Dzięki temu że obcy kulturowo tu pracują to masz socjal Ty.

       • junkers on 21 sierpnia 2023 at 05:56

       Panie Kolorowy problem polega najbardziej na tym że (przepraszam za kolokwializm) żal dupe ściska Panu Pracownikowi ale przykro mi to nie On będzie decydował co ja mam robić. To że sa różni kulturowo to na 100% to nie ulega wątpliwości ale jak im zwracam uwagę że w Polsce to nie przystoi to chętnie sie dostosowują i nawet proszą żeby im zwracać uwage, U nas pracują z Polakami i bardziej się dogadują niż czasem Polak z Polakiem. Pracują i będa pracować jak już pisałem powyżej że nie czekamy na otwarcie ambasady w Indiach to ściągamy z Kolumbii a myśle że Indie sie otworzą na przełomie roku to i tych 8 weźmiemy co czekają z pozwoleniami od nas.

       • Kolorowy on 21 sierpnia 2023 at 06:01

       Należy może polskim pracownikom podpowiedzieć, że są różne wzorce kulturowe i np. zachowanie w Kolumbii uważane za normalne w Polsce może być odbierane jako niestosowne. W odwrotnym kierunku jest tak samo. Słowem potrzebna tolerancji i tyle.

       • junkers on 21 sierpnia 2023 at 06:43

       Polacy to wiedzą i z tymi co sa najdłużej bo prawie dwa lata i już mają kartę pobytu to są zżyci i zapraszają ich do domu na weekend a nawet jak któregoś żona na niedziele piecze placek to mąż w poniedzialek przynosi połowę dla nich. Relacje są bardzo poprawne a Pan Pracownik niech dalej uprawia szczujnie i niech sobie zda sprawę że jest On nie jest wielki a możliwe nawet wysoki bo to zakompleksiony chłopiec.

       • jprdl; on 21 sierpnia 2023 at 08:46

       A tak na zakupy mogą iść samodzielnie ? Słuchy chodzą że “wolność zakupu” mają ograniczoną do jednego sklepu.

       • Kolorowy on 21 sierpnia 2023 at 11:21

       do jprdl

       Często ich widać w biedronce. W sumie gdzie mają bliżej ? I gdzie taniej?

     • Kolorowy on 21 sierpnia 2023 at 07:21
     • Odpowiedz

     Do Wypad

     Co to za gest Twoim zdaniem “Wypad”

     1. Nie wiesz co oznacza środkowy wyprostowany palec?

      Sprowadzając do naszej gminy ludzi z obcych cywilizacji bierzesz dużą odpowiedzialność na siebie. Pilnuj Pan żony – kobiety lubią mężczyzn o nieco przyrumienionej karnacji. Widać na kajaku że się dobrze bawi kobita…

       • Kolorowy on 21 sierpnia 2023 at 11:18

       do ha ha który chyba niedowidzi

       Wiem co oznacza i raczej w Twoją stronę warto by go skierować.

       • junkers on 21 sierpnia 2023 at 12:57

       Panie Kolorowy nie ma sensu rozmawiać z chłopem co jest ograniczony intelektualnie, wszyscy się dobrze bawiliśmy i moja żona również.
       Bardziej bym rozważał zalanie naszego kraju Ukraińcami (nierobami) na socjalu co sa mega rozstrzeniowi co osobiście widziałem w Ryglicach jak dwie Ukrainki pastwiły się nad kasjerką na co nie mogłem patrzyć biernie i zareagowałem stanowczo (potrafiły po Ukraińsku ją wyzywać i ubliżać najbardziej obraźliwymi slowami i myślały że nikt nie rozumie ale niestety było inaczej) bardzo były zniesmaczone jak nie osiągnąły celu a jak kasjerka mnie obsługiwała to podziękowała bo jak powiedziała nie wiedziała co ma zrobić.
       Jesteśmy zalani przez Ukraińców i tutaj może podpowiesz jak się ich pozbyć ??
       Kolega mój w Świętokrzyski chciał posłać dziecko do przedszkola i niestety zostało zapisane na 60-tym miejscu listy oczekującej bo w przedszkolu są same dzieci z Ukrainy.
       Tutaj będziemy mieć za 10 czy więcej lat mega problem, to będzie podobnie jak Turcy na socjalu w Niemczech.

       • Do junkersa on 21 sierpnia 2023 at 14:34

       Sam jesteś ograniczony intelektualnie a twoje działania polegające na sprowadzaniu ludzi z krajów trzeciego świata dla zysku to zdrada narodu polskiego…

       • Czarno biały on 21 sierpnia 2023 at 14:49

       To lepiej żeby firmy w Polsce kulały niż się rozwijały?

       • junkers on 21 sierpnia 2023 at 15:51

       Do:
       Do junkersa on 21 sierpnia 2023 at 14:34

       Masz racje jest to prawdą że jestem ograniczony i medycyna jest bezsilna – rozkłada ręce.
       Będe sprowadzał kogo będę chciał i ani mi nie zależy na Twojej opinii i w Twoich oczach moge być zdrajcą.
       Najpierw Ukraińców nierobów sobie wywieźcie do ojczystego kraju a Hindusi przymierzają sie do ściągnięcia swoich rodzin, żony dwie uczą sie Polskiego a wiem bo z nimi pojedyńczymi słowami rozmawiam.

       • Anonim on 21 sierpnia 2023 at 21:14

       A niby na czym ma polegać ta zdrada? Pracują, płacą podatki w Polsce, z których dostajesz socjal.

       • Sąd on 22 sierpnia 2023 at 05:16

       Jak należy nazwać tych co wyjechali za chlebem do pracy zagranice ??
       Analogicznie myśląc to tez zdrajcy, jak ktoś sobie radzi i znajdzie dobrą prace w Europie czy tutaj w Polsce jest ogarnięty to zdrajca.

       • Obywatel on 22 sierpnia 2023 at 08:23

       Do Niemiec w latach 60-70 też przyjeżdżali gastarbeiterzy którzy mieli popracować kilka lat, dorobić się i wrócić do swoich krajów. Okazało się że osiedlili się tam na zawsze, posprowadzali swoich ziomków i w drugim pokoleniu nawet nie chcą uczyć się niemieckiego. Media non stop donoszą o różnych agresywnych zachowaniach. Czy chcemy tego dla naszych dzieci i wnuków? Osobiście nie chciałbym żeby 1/3 społeczności naszej gminy w przyszłości stanowili ludzie posprowadzani z krajów 3 świata.

       • anonim on 22 sierpnia 2023 at 09:21

       Ukraińcy nieroby a Polacy co ? A Polacy bez wypłaty byli i sobie poszukali gdzie indziej

       • Anonim on 22 sierpnia 2023 at 13:03

       To są właśnie te polskie byznesmeny – nie zapłacą uczciwie a potem płaczą jak to Polakom rzekomo nie chce się pracować.

       • junkers on 22 sierpnia 2023 at 13:13

       Kolego ja nie pisałem o Polakach tylko dżentelmenach ze ściany wschodniej a zresztą p. Premier mówił że maja za….ć za miske ryżu i jak tu nie słuchać Premiara.
       Przecież i Ty możesz być jak nazywasz byzmesmenem i wyznaczyć nowe trendu przy zatrudnieniu no bo kto Ci broni ? Podejrzewam co Cię blokuje.

       • jaki ten świat mały on 22 sierpnia 2023 at 21:43

       Do Kolumbijczyków mołojecka sława dotarła i tu przyjechali .

       • Parasol, nie lękajcie się on 23 sierpnia 2023 at 05:16

       Może tak być że jesteśmy rozpoznawalni globalnie i to chyba dobrze. Karter będzie miał nad nami parasol i nawet ten PIS może nam nie być straszny. Dużo naszych mieszkańców się cieszy z takiego obrotu sprawy,

       • już widzę oczami wyobraźni on 23 sierpnia 2023 at 08:23

       Żadna ziemia odłogiem nie leży ,każdy kawałek obsiany . Gdzie nie spojrzeć to łany makówek . Opłacalność w rolnictwie się dziesięciokrotnie poprawi.

       • junkers on 23 sierpnia 2023 at 08:30

       Ja pierdykam co Wy tu wypisujecie to masakra aż trudno uwierzyć.

       • Kolorowy on 23 sierpnia 2023 at 10:43

       Na palcach jednej ręki dałoby się w naszej okolicy policzyć firmy, które nie borykały się z problemem zalegania z wypłatami. Taki był niestety trudny czas w całym kraju przecież, który na szczęście minął. Myślicie, że pracodawcy byli zadowoleni z takiego obrotu sprawy? No nie byli i był to dla nich może nawet i największy stres, największa trudność w prowadzeniu firm.

       Mieli do wyboru:
       1. piedyknąć wszystkim a wtedy pracownicy nawet by nie mieli pracy, bo z pracą było kiepsko
       2. zagryźć zęby i ciągnąć dalej firmy

       Reasumując: zęby zagryzali pracownicy, ale pracodawcy też i chyba nawet mocniej

       • e tam on 23 sierpnia 2023 at 11:17

       Ty kolorowy (mam nadzieję że nie teczowy) chyba telewizora nie oglądasz ,byliśmy wtedy zieloną wyspą !! Zapamiętaj

      • Kolorowy on 23 sierpnia 2023 at 11:42
      • Odpowiedz

      Mój kolor to biel i czerwień jakby co -e tam-.
      Zieloną wyspą byliśmy w teorii. Zapamiętaj!

  • Głosuje na PiS on 18 sierpnia 2023 at 19:31
  • Odpowiedz

  PKO, Orlen, teraz Dino. Polakie firmy rosną , tryumfują. Za PO nie do pomyślenia

  https://finanse.wp.pl/dino-rzuca-wyzwanie-konkurencji-spolka-ma-plan-6931922185984960a

  1. Nie głosuję na PIS i jestem świadom tego co mówię.

 10. To “pożegnanie” Prezes Kaczyński zapamięta na długo. W dniu dzisiejszym prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził miejscowość Kórnik w Wielkopolsce.

  1. Przepraszam ale nie mogę wysłać filmiku

  • Uwaga! Uwaga! on 13 sierpnia 2023 at 20:04
  • Odpowiedz

  Głosujemy/polubiamy na Rygliczankę. Czas do północy. Jest duża szansa na pierwsze miejsce.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02rsjtR9odrDushzpC3UYcB6cfQFxSQPo6UUo1YsFdJWw2SD2pg7NjsEE6q4uXJM1dl&id=100064945451993

  1. Ja głosuje na Zosie

  • Woda lato on 4 sierpnia 2023 at 17:24
  • Odpowiedz
 11. Godzina “W”

  1. myślałem, że to wrzucisz

 12. „Od tamtego czasu polscy uczniowie stale poprawiają się we wszystkich trzech dziedzinach (czytanie, liczenie, nauki przyrodnicze – red.), a dziś system edukacji tego kraju jest jednym z najskuteczniejszych w międzynarodowych badaniach porównawczych” – pisze brukselski korespondent gazety Tobias Kaiser.

  https://glos.pl/niemiecki-dziennik-die-welt-pisze-o-spektakularnym-sukcesie-polskiej-edukacji-w-tle-wyniki-uczniow-w-badaniu-pisa

  Prawda, że interesujące dane?

   • Nie dla pisuaru on 27 lipca 2023 at 19:56
   • Odpowiedz

   A cóż to za propaganówka?

    1. z sieci
     [video src="https://img.joemonster.org/upload/szr/20305139390fd1aSlynny_spot_doczekal.mp4" /]

     1. z sieci

   1. Taka propagandówka, że we wszystkich dziedzinach nauki Polacy są w czołówce światowej. Zaczynając od kluczowej informatyki, gdzie np. obok Muska i Microsoftu jest nasz rodak. Wyliczać można sporo. Tak, że propagandzisto ruski, masz problem.

 13. taka ciekawostka o Kuroniu ,w sumie to jeden z założycieli tej 3 RP https://prawy.pl/126243-Zmarly-Lech-Jeczmyk-ujawnil-szokujace-fakty-z-zyciorysu-Jacka-Kuronia

  1. A u nas mamy Jarka 🙂

  1. Meczowo

   1. Jak tylko pogoda dopisze
    Dopiszą ci co za PiSem

    Rodzinami się zjadą
    Posłuchają pojedzą i pojadą 😉

    A Jesienią zagłosują na PiS
    To Wam mówi #pisbis 😉

 14. No i mamy problem z pozyskaniem pracowników z Indii bo ambasada w Deli wielki Wódz zamknął no to pozyskaliśmy pracowników z Kolumbii bo taki nieudolny rząd nie będzie nas blokował.

  1. A pamiętacie, jak opozycja wieszczyła, że PiS (Pisiewicze, Misiewicze) zniszczy polską gospodarkę? A okazuje się, że jest zgoła odwrotnie. Problem to brak rąk do pracy.

   1. Brakuje rąk do pracy bo większość młodych wyjechała za granicę 😉

    1. Zapewne jest to jeden z powodów, ale główna przyczyna braku rąk do pracy to odchodzenie na emeryturę i oczywiście demografia.

     Szkoda, że dwie, trzy dekady wstecz rządzacy nie myśleli o programach prodemograficznych. Wtedy myślało się raczej o otwieraniu granic.

     1. A teraz myślą? Gdzie te żłobki? Może jeszcze więcej religii w szkołach? Dajmy więcej Czarnka to wszystko pier……

       • Anonim on 16 lipca 2023 at 09:41

       Anonim on 15 lipca 2023 at 19:22 Opowiedz lepiej ile PO zamknęła szkół, przedszkoli i żłobków, o sądach rejonowych i posterunkach policji nie wspominając.

       • Anonim on 16 lipca 2023 at 12:53

       A co mnie obchodzi co robiła PO. Jesteśmy tu i teraz. Patrząc Twoimi kategoriami to za komuny było super – tyle przedszkoli, żłobków itd.

  2. Problem z pracownikami niektórzy mają dlatego że sobie złą opinię wyrobili nie płacąc ludziom za uczciwą robotę .Taka prawda.

  3. Jak pisałem już wcześniej że z powodu blokady obozu rządzącego pozyskania pracowników z Indii to już w poniedziałek a najpóźniej we wtorek będą w Uniszowej spawacze z Kolumbii.

  1. Głosujta na lewicę i PO to tak bedzieta miały .

   1. Tylko PiS

    1. taki ten pis

    2. pis nie bis

   2. Tak w właśnie zrobię – zagłosuję na lewicę. Mam dość pisu. Najwyższa pora skończyć z tą obłudą, brakiem kompetencji, nepotyzmem, grabieniem pod siebie.

  1. Kórxxx chciałbym 6,4 w PISpaństwie. Człowieku u nas 2x większa

   1. No i taka będzie za chwile u nas

   • No no no on 27 czerwca 2023 at 11:09
   • Odpowiedz

   Cholerka jasna. Samo dobro od tego pisu

 15. znalezione

 16. Z zaciekawieniem czytam na facebooku posty pana Siemka. Musi mieć chłop zrytą psychę pisząc taki pierdoły i pewno jeszcze w nie wierzy. Najlepsze, że nikt tego nie komentuje. Dla niego traumą musi być dojazd do pracy NIEMIECKIM samochodem. Nie wiem jak on to znosi.

  1. No cóż VW, masz się za lepszego (przynajmniej tak ci się wydaje). Interesuje cię czym ktoś jeździ do pracy, itd. Typowe dla ludzi z naszej gminy. Dopiero z perspektywy spojrzenia z dalsza widzę jaka jest mentalność społeczeństwa. Krótko mówiąc “WIOCHA PL.”, nie masz swoich spraw i swojego życia? albo Twoje życie jest tak nudne, że interesujesz się cudzym? Wiesz co pies robi jak się nudzi? Jak nie wiesz, to zaobserwuj jak już skończysz obserwować czym kto do pracy dojeżdża. To stwierdzenie dotyczy nie tylko autora powyższego wpisu, ale większości mieszkańców. Interesowanie się cudzym życiem, ludzi, którzy starają się jak potrafią żyć normalnie i krytykowanie ich, zaglądanie im w kuchnie, sypialnie i WC jest objawem zacofania. Niestety jak to mówią za granicą Polak Polakowi Polakiem.. 😡

   1. Ten typ jest wyjątkowo podłym człowiekiem. Sowicie opłacany przez Augustyna z naszych pieniędzy jedyne co robi to szkaluje innych ludzi.

    1. Jakieś konkretne przykłady na podłość, szkalowanie kogoś z ludzi w gminie, i jaki to ma związek z wynagrodzeniem w pracy? I napisz ile zarabia, bo słowo sowicie sugeruje, że pewnie znacznie więcej niż najniższa krajowa. Chyba, że nie znasz odpowiedzi na pytania, to okaże się, że to ty jesteś tym podłym trolem.

    2. I jeszcze jedno pytanie, skąd ta pewność, że burmistrz płaci wspomnianej wyżej osobie? Służbowo, czy prywatnie?

   2. No i akurat jesteś w błędzie bo nie czuje się lepszym od innych, szanuję ludzi (nawet o innych poglądach) i naprawdę lata mi kto czym jeździ, jak mieszka, jak spędza urlop. Ktoś pracuje to go stać i wydaje na to co mu się podoba. I mnie to nie obchodzi. Mam swoje życie, swoje troski i radości. Jak każdy. W powyższym przypadku chodziło mi tylko o pokazanie, że pan Siemek na Facebooku umieszcza same antyniemieckie posty, że wszystko co niemieckie jest złe. Sam korzysta jednak z niemieckiego produktu. Takie zachowanie można nazwać hipokryzją.
    Panu Januszowi nie zazdroszczę samochodu, jeżeli go stać niech sobie kupi nawet i nowy samochód (czego mu życzę) ale nie niemiecki. Przecież Niemcy to całe zło tego świata ;-).

    1. A czemu nie odpowiedziałeś na zadane pytania? Za trudne? Kolega Janusz powinien pozwać cię trolu za pisanie takich rzeczy. Kogo q auto obchodzi. A ty czym jeździsz? KAMA3 czy Ładą? Ty jesteś antypolakiem, bo tacy są anomowi trole, albo łormowcy. Wyluzuj.

  2. VW, zaobserwuj psa co robi jak się nudzi. Włazi pod stół i ……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)