VI Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Sesja

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad  TUTAJ

Relacja video TUTAJ

                                                                                       az

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/vi-sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

61 Komentarzy

Skip to comment form

  • Liberał z Jonin II on 16 marca 2015 at 14:05
  • Odpowiedz

  Do Drodzy.
  Ciekawe rozważanie z którym się zgadzam częściowo. Moim zdaniem nasze dzieci urodzone już w czasie gdy należymy do Unii poradzą sobie bez władzy więc garnięcie się do niej bedzie tylko chęcią zrobienia kariery a nie jak obecnie miejscem cieplutkiej posadki załatwionej przez poplecznika.Większość Polaków po 40-stce nienawidzi władzy ale bez tej władzy nie potrafi żyć. Dlatego w urzędach jest tyle etatów stworzonych po to aby prowadzić narzekającego ale bezradnego obywatela za rączkę przy załatwianiu nawet najbardziej bzdetnych spraw. Za kilkanaście lat WRESZCIE poprzez internet załatwimy WSZYSTKO więc armia urzędasów bedzie niepotrzebna i mam nadzieję skończy się bezsensowne zatrudnianie gryzipiórków pierdzących w urzędowe stołki. A stołki polityczne? No cóż. Radni i bezradni posły i senatory a także burmistrze i wójty muszą istnieć. Trzeba tylko drastycznie zmniejszyć ich ilość. Proponuję przez najbliższe kilkanaście lat co 4 lata zmniejszać wszelkie BEZRADY wiejsko-wiejskie o połowę. Za 4 kadencje niechby pozostało z 300 RAD. Mniej więcej tyle co powiatów co w zupełności wystarczyłoby na funkcjonowanie lokalnych urzędów.
  Więc niech ta D Z I U R A będzie jak największa drogi Drodzy. Po co wykształceni i zaradni Rygliczanie mają się babrać w lokalnym politycznym bagienku. Niech pokazują, że taka władza nie jest NIKOMU POTRZEBNA i niech naturalnie ZNIKNIE z tego świata. Jak mamuty czy dinozaury.

  1. są już oświadczenia majątkowe na gminnej stronie no no ciekawe te zarobki radnych.

    • Siła SIECI on 17 marca 2015 at 21:10
    • Odpowiedz

    No poszla interwencja w sieci i ujawnili

   1. dziady kamuflujące ?

    1. sobie żyje a za chwile nas ruski nakryją czapkami, patrioci własnych kont bankowych

 1. Zaden wyksztalciny i dobrze zarabiający czkowiek między 30 a 40 lat, nie będzie ryzykował swojego spokoju i kariery za te smieszne 7 tyś zlotych. A odpowiedzialność karna i dzisiejszy stosunek ludzi do rządzących do tego przekonuje. Każdy kto ma głowę na karku i pomysł na siebie nigdy nie zostanie śmiesznym burmistrzem za tą śmieszną wypłatą.

  1. Czy burmistrz jest wogóle do czegokolwiek potrzebny?

 2. Panie Burmistrzu !!!
  Może wyśle Pan przewodniczącego rady p.S.S na kurs
  przyspieszonego czytania, by przestał w końcu kompromitować powierzone Mu stanowisko oraz całą ginę.W sytuacji gdy oglądać Nas może cały świat to taka reklama nie jest
  zbyt wskazana..
  Z wyrazami Szacunku
  Wyborca…

  1. Przesadzasz z deka

  2. jeżeli przeszkadza Ci to jak ktoś czyta to wybacz, ale jesteś hipokrytą. Liczy się skuteczność a to ocenimy za niespełna 4 lata.Poprzednik pięknie czytał i co zostawił po sobie przez te 4 lata?

  3. Fajna prezentacja oświetlenia.

   1. Sprawdzam co kilka dni i jakoś nie widzę oświadczeń majątkowych naszych włodarzy i radnych, dlaczego?

    1. Muszą gdzieś być. Jak brak do tej pory to wszyscy mogą stracić mandat.

    2. Złożenie oświadczenia i jego publikacja to dwie różne kwestie.

     1. czytelnicy naszego lokalnego bloga. Pozwolę sobie podzielić z Wami pewną refleksją. Otóż wiele lat jestem czynnym obserwatorem wyborów w naszej gminie i powiem Wam, że powoli kończy się epoka dotychczasowych kandydatów. Co będzie dalej? Niestety, ale można by powiedzieć od 2002 r. do teraz mamy DZIURĘ. Oczywiście kandydatów mamy, ale reprezentują oni można by powiedzieć jeden przedział wiekowy i wspólnie stosują tożsame wzorce i bodźcie zachowawcze. Dlatego brakuje mi osoby lub osób w naszej gminie (albo o nich nie wiem), które są z innego pokolenia np. 30 latków itd, którzy kilka lat wstecz sami wzięli sprawy w swoje ręce, zdobyli wykształcenie, pracę doświadczenie i są PRAWYMI ludźmi, mają dobrą opinię w swoich towarzystwach. Nie wyjechali zagranice, ale zdecydowali się tutaj rozwijać i tworzyć nasz kraj. Tacy ludzie są potrzebni w naszej gminie. Niestety lata uciekają i może niedługo będzie to właściwy czas, aby władze oddać następnemu pokoleniu. Z nadzieją spoglądam w przyszłość ponieważ wierzę, że w naszej gminie są tacy ludzie. Świadczy o tym np. rada gminy wybrana w ostatnich wyborach. Nam, osobom z tego “starszego” pokolenia pozostaje TYLKO dobrze sprawować władzę do końca i jak najlepiej przygotować młodych do kontynuowania demokratycznych rządów o które walczyli nasi dziadowie.

     2. Dobrze napisane …

     3. Tak, tak. Magdalena Ogórek na burmistrza Ryglic.

     4. Jaka jest średnia wieku obecnej rady? Pokusi się ktoś by policzyć?. Coś mi sie wydaje że młodzieniaszki nie są. Co do młodego pokolenia, to nie kwestia pieniędzy jak ktoś napisał u góry. Bo jeżeli ma się szanse w biznesie to za żadne pieniądze burmistrzem się nie zostanie, pytanie ile tych dobrze płatnych stanowisk w biznesie jest? Zwłaszcza w tym naszym lokalnym, bądź co bądź mizernym. Co do wykształcenia, no bez przesady, doktorem być nie trzeba by sprawować ten urząd, i to dobrze sprawować. To nie kwestia wykształcenia ale umiejetności zarządzania i organizacji. Równie dobrze można być nieporadnym imbecylem z magisterką. Ja widzę problem zgoła inaczej, otóż młodzi totalnie olewają takie coś jak samorząd, gmina, rada, lokalna władza. Wolą wyjechać za granicę i mieć to w głębokim poważaniu.

 3. Refleksja taka.

  W mojej ocenie od VI sesji zaczęły się sesje (wystąpienia) bardziej spontaniczne. Podobnie było w poprzedniej kadencji, że po jakimś czasie nastąpiło oswojenie się z kamerą, żartowanie, luźna atmosfera, czasami ostre i także spontaniczne spory, itd. To oczywiście bardzo dobrze wróży na przyszłość i przyczyni się do rozwoju naszej gminy.

 4. SESJA W SIECI

 5. A co na sesji dzisiejszej?

   • polski murzyn on 24 lutego 2015 at 18:18
   • Odpowiedz

   Przykazania dobrego pracownika:
   1. Wykształcić się na własny koszt
   2. O pracę pytać po 5 latach praktyki
   3. Pierwsze trzy lata pracować na “śmieciówce”
   4. Dokształcać się i robić kursy na własny koszt
   5. Zrzekać się urlopu
   6. Co najmniej jedną sobotę w miesiącu pracować za darmo
   7. Nie chorować
   8. Nie pytać o środki czystości i odzież ochronną
   9. Pracować maksymalnie za płacę minimalną
   10. Nie marzyć o trzynastkach i jubileuszach
   11. Umrzeć rok przed emeryturą aby ZUS wyszedł na swoje
   POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH PRACODAWCÓW
   (jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę opublikować)

   1. 12. Nie przynależeć do związków zawodowych, nie wspominać nawet o tym.

     • Pracodawca. on 24 lutego 2015 at 18:59
     • Odpowiedz

     Taką postawą sami się poniżacie jako pracownicy. Skoro sami do siebie nie macie szacunku, to jak mam go mieć ja?

     1. Może jak przeczytasz artykuł Newsweeka uważnie, to zrozumiesz dlaczego

      • polski murzyn on 24 lutego 2015 at 21:54
      • Odpowiedz

      Do pracodawcy
      Przecież nas poniżyć już nie można.Łamiecie na każdym kroku prawa pracownicze.Płaca minimalna.Zachoruje zwolnić.Warunki pracy-średniowiecze.Jeżeli nie spełnia waszych oczekiwań -zwolnić,jeżeli pracuje nawet bardzo dobrze-to tak po prostu ma być itd.
      Poza górnikami chyba nie ma w Polsce osoby,która pracowała by fizycznie i godziwie żyła.

   • Liberał z Jonin II on 24 lutego 2015 at 23:58
   • Odpowiedz

   No takie to czasy nastały, że praktycznie już trudno spotkać rodzinę w której nie byłoby osób z wykształceniem wyższym . Porobiło się tych papierkowych magistrów inżynierów czy różnego rodzaju “fachowców” a robić nie ma komu.Ciekaw jestem ile w takich Ryglicach jest pracodawców.?Jeśli na jednego pracodawcę przypada kilkudziesięciu magistrów, inżynierów i papierowych fachowców to pracodawca ma z czego przebierać i ON DYKTUJE WARUNKI PRACY I PŁACY. Są więc dwa wyjścia – albo samemu stać się pracodawcą albo wziąść sie za uprawę roli i hodowlę krów ABY P R Z E Ż Y Ć A NIE LICZYĆ NA DOSTATNIE ŻYCIE W TAKIM “MIEŚCIE” JAK RYGLICE. ( I TYSIĄCACH INNYCH MIEŚCIN W POLSCE). Trzecim wyjściem jest MIEĆ PLECY a czwartym…CUD. I na tym kończy się perspektywa życia na polskiej (i nie tylko polskiej) prowincji.
   PS
   Oczywiście nie mam nic przeciw zdobywaniu wykształcenia. Warto jednak czasem zadać pytanie CZY BĘDZIE MI ONO POTRZEBNE?

   1. A żeby było śmiesznie, to ci pracodawcy są po zawodówkach albo średnim.
    A magistry, najczęściej na bezrobociu. 🙂

   2. dyskusja ,wszyscy się boją dochodzenia kto pisze? zrozumieli po której stronie prawo chyba

   3. Wystarczy skończyć studia o odpowiednim profilu i w ofertach pracy można przebierać. Niestety dalej młodzi ludzie myślą, że najważniejszy jest dyplom a kierunek nieważny.

 6. Ja Powiec piszę. Nie pisałem, bo nudy tu jak chol… ale mam mnóstwo pytań i tematów. Jak by to było forum, to bym zakładał tematy i byłaby dyskusja, ale trza pisać tam gdzie każą a z powodu moich multum zagadnień, to piszę w tym jednym miejscu no bo jak inaczej się da?
  Ale od początku.

  Pytałem na tym blogu i albo skasowano pytania, albo przeorganizowano blog. Pytałem burmistrza na stronie urzędowej. I wszystko wielkie nici! Np. o szkole w Joninach nic się nie dowiedziałem, czy taka mała, czy taka zła…

  Pytam więc, jak ktoś tu rzekł – do szafy grającej łubudubu. Duzo łoj duzo tu tematów gminnych… Mnie zastanowiło pytanie pierwsze z brzegu i to już wiele mówi o robieniu z ludzi bambuka. Otóż, rozwinę temat.

  001. Pytanie: Kto jest nowym najemcą Pałacu Pod Dębami w Zalasowej, skoro OK oglosiło 30 grudnia iż nie organizuje w wspomnianym Pałacu imprez okolicznościowych?
  Odpowiedź: Najemcy się nie zmienili, natomiast planowana jest reorganizacja OK.

  Ależ wyczerpująca odpowiedź! Wszystko z tej odpowiedzi wiadomo…. raczej wiadomo nic…
  a jak nie wiadomo to POwiec wysnuje swoją teorię, reszta może to rozważyć i uznać za bzdety, albo się z moim zdaniem zgodzić.

  – w Joninach powstało chyba stowarzyszenie. Po co? Bo ponoć najlepsze są szkoły stowarzyszeniowe- Bistuszowa to przykład. Jeden jedyny w gminie, więc olewam taki przykład. Równie dobrą szkołą jest szkoła np. w Ryglicach. I równie dobrze można mniemać że szkoły publiczne są dobre – w końcu trwają od dziesiątków lat. Są może droższe, ale skoro są lepsze, to może niech będą droższe… nie wiem…
  – w Zalasowej stowarzyszenie działa ponoć prężnie – widać przynajmniej te słodkie panie gdzieniegdzie…
  – w Kowalowej jest stowarzyszenie, spało, ale po 4 latach nagle się obudziło, bo pewnie się wyspało…
  – i tyle stowarzyszeń chyba… przynajmniej tych “prawomyslnych”.

  Wróćmy do tematu z pytania 001.

  Po co niby zlikwidowano dom weselny w Zalasowej? A może konkurencja jakaś się kroi? Nie wiem. Ale takie plotki słychać. Nie wierzę plotkom, ale za parę lat się dowiemy. Czas pokaże. Jest tam stowarzyszenie “prawomyslne”, więc pewnie zajmie lokal i może pozwoli to placówce hulać – bo wynika jakby, że do tej pory to była to placówka cienka i niedochodowa… ???

  W Kowalowej obudzony feniks iskrzący też prawomyślny, więc przejmie lokal.

  W Ryglicach remizę ponoć ma przejąć GOK, więc pewnie też jakoś w miarę “prawomyslny”. Dziwne że nie stowarzyszenie, bo też tu są panie.

  W Joninach na razie nie przejmie nikt lokalu. Pewnie jeszcze nie jest “uprawomyślniony”. A jończycy cieszą się, że ich remiza. Na razie niby tak.

  W innych wioskach cisza.

  Rodzi się pytanie – a kto będzie sponsorował lokale w których będą działać te stowarzyszenia? Powinny chyba one same… Mam taką nadzieję, że gmina nie będzie dopłacać…. Bo stowarzyszenia mają pozwolić oszczędzać gminie a nie pozwalać na na przejmowanie lokali dla samego przejmowania lokali dla wybrańców.

  Dziwne to trochę, ale składa się to jakoś w całość odpowiedzi o “jakiejś” bliżej nieokreślonej reorganizacji.

  Szanona władzo. Odpowiedz konkretnie – na czym będzie polegała ta reorganizacja? Bo brzmi to jak eksperyment jakiś a nie poważna reforma. Brzmi jak robienie ludzi w dutka a nie poważne traktowanie ludzi. Pasuje jasno postawić sprawę. Chyba ta władza ma jaja, bo ponoć poprzednia z racji płci jaj nie miała.
  A czy jak np. Kowalski założy stowarzyszenie i nie będzie prawomyslny, to może np. przejąć ratusz rygielski? Ja bym powołał jedno ważne stowarzyszenie – które przejmnie gminę. Po co burmistrz i rada, skoro stowarzyszenia są lepsze i pozwolą zaoszczędzić? Hm? 🙂 Warto to rozważyc. A czemu nie? Budujmy demokrację.

  To tylko pytanie nr 001. A są kolejne, ale gdzie by mi się chcialo nad nimi myśleć. 🙂 A może rada pomyśli? W końcu to rada powinna rządzić i myśleć. Burmistrz wg mnie to sługa – ma wykonywać polecenia rady i obywateli. Taka jest demokracja, a dyktatura to inny temat. A mi to trochę jedzie dyktaturką ploretariatu.

  1. W Szynwałdzie wynajęcie remizy na wesele kosztuje połowę tego co “pałacu” w Zalasowej (warunki o niebo lepsze), a mimo to remiza przynosi zysk że wystarcza na spłatę kredytu. U nas natomiast pałac jest deficytowy to zarządzają nim albo idioci albo złodzieje.

  2. Kto pyta nie błądzi

  3. z tym przejmowaniem na miarę ich autora

   • Bernard Karasiewicz on 23 lutego 2015 at 22:02
   • Odpowiedz

   To wystąpienie POwca brzmi jakby je pisała osoba doskonale zorientowana – nie ważne. Ważne jest to że odpowiedzi na te pytania znajdowały się kilka razy , ale ta osoba nie rozumie lub nie chce zrozumieć , a może celowo kpi ? Nie wiem. Wiem natomiast że Stowarzyszeniami są straże pożarne które gospodarują remizami. Kluby sportowe mające w posiadaniu boiska sportowe. Stowarzyszenie u Siemachy itd. Dziwi mnie dlaczego stowarzyszenia miały by być traktowane gorzej. Utrzymanie szkół małych o liczbie uczniów ok. 50 kosztuje gminę dwa razy więcej niż szkoły o liczbie uczniów przekraczającej 80 czy 100. Wynika to z obowiązku płacenia nauczycieli w oparciu o Kartę Nauczyciela. Stowarzyszenie może stosować Kodeks Pracy na ogólnych warunkach.
   Postulatem mieszkańców jest udostępnienie lokali w Pałacu i remizach szerszemu spektrum młodzieży dlatego na razie wstrzymano zapisy na uroczystości weselne. W celu wykonywania zadań wynikających z ustawy o samorządzie gminnym ,gminy powołują jednostki i taką jednostką jest GOK w Ryglicach , który działa w imieniu gminy. Większość działań moich i Rady Miejskiej jest skierowana na ochronę budżetu, czyli minimalizowanie wydatków bieżących. Dziwi fakt tak lekkiego potraktowania sprawy przekształcenia szkół prze POwca bo jeżeli jest mieszkańcem to powinno jemu zależeć na minimalizacji kosztów bieżących. Całe te wystąpienie POwca nie ma na celu partnerskiego dialogu, ani zadania rzeczowych pytań na które można uzyskać odpowiedź. POwiec wie lepiej ! Coś mi się zdaje że jest to osoba z kręgu poprzedniej władzy, dla której likwidacja Zakładu Komunalnego i masy nie trafionych inwestycji , które trudno rozliczyć były przedsięwzięciami na miarę zdolności “cudów ekonomicznych” minionej epoki. . Mimo wszystko zawsze jestem otwarty na rzeczową dyskusję .

   1. POwiec to zwykły szary człowiek i nie obchodzi go poprzednia władza i nie jest z nią niczym związany. Nie jest też złośliwcem, chce się dowiedzieć, jest dociekliwy. Podrążyłem tylko pierwszy lepszy temat. Jak każdy pomyśli, jak radny pomyśli, to wiele może wywnioskować. Do dzieła radni.

    Pytałem już kiedyś, czemu szkoła w Joninach idzie do przekształcenia a nie np. szkoła w Kowalowej i na Woli L.?
    Dziwne jest dla mnie też wybór dwóch stowarzyszeń do reformowania gminy – z Kowalowej (które spało przez kilka lat i niczym się nie wykazało) i Zalasowej (według opowieści gminnych Zalasowa od lat potrafi wyciągnąć kasę na choć co… nawet od burmistrz poprzedniczki). Przecież są inne stowarzyszenia. Chyba w samych Ryglicach jest ze trzy. Mam tu pytanie, czy gmina będzie sponsorować ich poczynania, zajmowanie lokali, wyjazdy, czy sami sobie zarobią?

    Nie dowiedziałem sie wiele z powyższej wypowiedzi jak ta reforma będzie dokładnie wyglądać. Chyba że zainteresowani wiedzą?… ale szary człowiek też ciekawy jest.

    1. dorzecze białej to jest trafiona inwestycja,pogratulować .i może “szersze spektrum” młodzieży coś napisze o swoich planach ?

     1. plany i marzenia to praca u Niemca,Anglika,Holendra .POstkomuna u nas i tyle

     2. Trafiona inwestycja pod jakim względem? Obecnie na rynku Dorzecze to monopolista dyktujący ceny jak mu się podoba. Jutro może podać że za 1m3 wody chce 100 zł i za ścieki 300 i wszyscy co tam są podłączone zapłacą, bo nie będą mieć innego wyjścia. Ot, trafiona inwestycja. Przy takiej postawie bankructwo im nie grozi, bo reszta będzie płakać i płacić.

     3. No i jeszcze z gmin sporo grosza wydoją. Suma sumarum z naszych kieszeni, bo gminy na siebie nie zarabiają. Dorzecze to totalny pasożyt.

      • taka prawda on 26 lutego 2015 at 06:41
      • Odpowiedz

      Tak samo Dorzecze jest monopolistą jak Tarnowskie wodociągi, bo na tym rynku nie ma konkurencji. Rury obok rury nikt nie wybuduje żebyś miał wybór do której rury się podpiąć. Taka prawda.

     4. Różnica między Tarnowskimi Wodociągami a Dorzeczem polega na tym że TW mają znacznie więcej klientów i lepsze technologie. Dlatego koszty jednostkowe będą zawsze dużo niższe niż w Dorzeczu gdzie jak widać o to nie dbają.

  1. Hihi hi

 7. Wow, kolorowe podwyżki Dorzecze Nam szykuje.
  Woda z 7,13 na 11,78 brutto/m3.
  Ścieki z 13,28 na 15,97 brutto/m3. Dopłata 7,70 zł.
  Plus podwyżka opłat stałych, no ładnie – Prezes musi pewnie auto wymienić.

  1. w biały dzień

  2. Zapewne gmina będzie dofinansowywać. Rada ciekawe co zrobi.

   1. 5,20 brutto do wody i 7,70 do ścieków.

    • Wodnik szuwarek on 21 lutego 2015 at 19:27
    • Odpowiedz

    Gmina podobnie jak i Salomon z pustego nie naleje. W tym przypadku niemal dosłownie. Dofinansowanie jeśli będzie to z pieniędzy pochodzących z różnego rodzaju podatków jakie są pobierane w Naszej Gminie. Czyli pośrednio wszyscy się zrzucimy na dofinansowanie dla tych, którzy korzystają i będą korzystać z wodociągów i kanalizacji. Jak tak dalej pójdzie to ludzie będą jak kilkadziesiąt lat temu wodę w wiadrach ze studni nosić do domu, bo na wodę z wodociągu nie będzie ich stać!

    1. Czy to prawda, że Paweł Augustyn jako radny powiatowy prowadzi rozmowy z Tarnowskimi Wodociągami w wiadomym celu?

     1. Tak będą ciągnąć wodę z Kokocza do Tarnowa.

     2. Dorzecze i tak splajtuje i ktoś to przejmie. Zapewne Tarnów

    2. nie chodzi o odbiorców tylko o to żeby to głupie przedsięwzięcie pod nazwą Dorzecze Białej nie splajtowało . Nawet Lubcza w Dorzeczu Białej się znalazła taka ciekawostka geograficzna . Brak słów na takie rządzenie.

     1. Przecież Dorzecze Białej to pomyslł między innymi naszego Benka. Dlatego będzie ich wspierał jak tylko się da, bo to bliscy koledzy z preziem. Kij tam z mieszkańcami, głupi to niech płacą.

      • spokojnie on 22 lutego 2015 at 21:49
      • Odpowiedz

      ludziom sie wmówi że sukces pompowanie ścieków na 20 kilometrów a kasa duża , przetargi milionowe

      • Wodnik szuwarek on 23 lutego 2015 at 22:23
      • Odpowiedz

      Przy takich cenach to ludzie pójdą z wiadrami po wodę, a dorzecze pójdzie z torbami! Kto przy zdrowych zmysłach winduje cenę wody do prawie 30 zł ma metr sześcienny? Ludzie zaczną oszczędzać, a że studni na wsi nie brakuje to można wodę w wiaderku przynieść. Licznik nie wykaże zużycia wody, a ścieki będą i koszty ich oczyszczenia będą. Nie będzie tylko ich pokrycia w opłatach. Ceny powinny być w miarę niskie, wtedy więcej ludzki będzie mogło normalnie korzystać z wody, a i więcej się będzie chciało podłączyć do wodociągu. Wysoka cena tylko ludzi zniechęci i odstraszy, a nie zwiększy zyski dorzecza.

     2. Budować własne przydomowe oczyszczalnie. Raz zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą przy takich kosztach ścieków czy wywozu szamba. Nie jest prawdą że trzeba robić analizy czy że Dorzecze nie odbierze szlamu który notabene wcale nie jest uważany za substancję szczególnie niebezpieczną. Jeżeli tego nie zrobi, to obowiązkiem Gminy jest taki odbiór zorganizować. Tak wynika z przepisów i niech wam nikt kitu nie wciska że jest inaczej. Tak jest w innych gminach.

     3. Jest taki gość w gminie co wciska ludziom kit na temat przydomowych oczyszczalni. Bardzo podobają mu się ciągniki z beczką, pewnie chciałby zostać kierowcą i pracować na szambiarce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)