VIII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Sesja

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad   TUTAJ

Relacja video TUTAJ

                                                                                            az                                                                                                                   

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/viii-sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

87 Komentarzy

Skip to comment form

  • jaka gmina taki kraj on 8 czerwca 2015 at 13:48
  • Odpowiedz
  1. Dwie kadencje 5 letnie w samorządzie już dawno powinny być !

 1. karasiewicz dziękuje nauczycielom że ulegli, pewno chodzi o podpisanie umów za porozumieniem, aby nie płacić odpraw, aby gmina nie straciła, ale w 2010 roku, jakoś nie zrzekł się odprawy tylko wydoił budżet gminy jak tylko mógł. Ciekawe, czy jak znów będzie odchodził z urzędu, zapomni o odprawie, nie powie, mi się należy jak psu buda, co wy chcecie. Następną odprawę ma zapewnioną w MORDZIE, czyż nie. Drodzy Pedagodzy nie dajcie się kiwać. wiem że każdy boi się o pracę, ale przy zmianie pracodawcy wszystko się Wam z urzędu należy. Śmiech, obłuda i wykorzystywanie Was.

  • Starsi potwierdzą on 3 czerwca 2015 at 06:32
  • Odpowiedz

  W nawiązaniu do komentarza z wczoraj.

  35 plus i starsi to potwierdzą. Przypomnijcie sobie grupę wychowawców, która was uczyła. W latach 80 było ponad drugie tyle uczniów niż dzisiaj. Dzisiaj nasze dzieci uczy o wiele więcej nauczycieli niż w latach 80. Co o tym sądzić?

  Policzcie sobie. Lista nauczycieli z Ryglic tylko.

  http://www.spryglice.pl/nauczyciele/

  http://gimnazjumryglice.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=10&Itemid=12

  1. Wnioski, wiecej wypłat trza zrobić i jeszcze nauczyciele księża dodatkowo. Mniej pracy mają. Taki klimat robole urobią

   • Kalkulator on 3 czerwca 2015 at 09:00
   • Odpowiedz

   Tak do końca nie można tego tak rozpatrywać. W porównaniu od lat 80 ubiegłego wieku w szkole pojawiły się nowe przedmioty, jak choćby informatyka. Uczy się też więcej niż jednego języka obcego. Do tego potrzebni są dodatkowi nauczyciele.

   Według mnie bardziej należało by się skupić na tym ile pracują nauczyciele. Czyli 18 godzin po 45 minut tygodniowo co w przeliczeniu na godziny zegarowe daje aż 13,5 godziny zegarowej tygodniowo !!! 45 minut x 18 godzin lekcyjnych = 810 minut : 60 minut = 13,5 godziny zegarowej. Jest to zaledwie 33,75% (1/3) standardowego 40 godzinnego tygodniowego czasu pracy. Wynika z tego, że nauczyciel 2/3 standardowego czasu pracy (40 godz. tygodniowo) ma wolne za które dostaje wysokie wynagrodzenie, często wyższe od średniej krajowej.

   Do tego nauczyciele mają sporo wolnego, wakacje, ferie i różne inne dni wolne czy urlop na podratowanie zdrowia. Gdyby to dokładnie zliczyć to okaże się, że nauczyciel pracuje może z trzy – cztery miesiące w roku, a resztę ma wolne. Za to otrzymuje dość wysokie wynagrodzenie często powyżej średniej krajowej, różne dodatki i urlopy czy też wcześniejsza emerytura. To wszystko w zamian za 3-4 miesiące pracy w roku. Tak dobrze nie ma i nie było nawet w służbach mundurowych.

   1. Wnerwiające są takie komentarze przecież żyjemy w wolnym kraju , jeżeli obserwujesz że nauczanie to takie “eldolaro” to zmień pracę i idź robić jako nauczyciel jak tak dobrze.
    Ja robię w biznesie min 50 godz tygodniowo ale znam pracę nauczyciela i nie poszedłbym tam robić nawet za 20 000 zł miesięcznie. Być codziennie poniżanym przez bandę bachorów który nawet uwagi nie zwrócisz bo zaraz wściekli rodzice przybiegną ze ich pączuszka krzywdzisz. bezczelne do granic możliwości z poczuciem roszczeniowym i oczywiście wiecznie pokrzywdzone.

    1. jakoś nie zwalniają sie z tego “piekła”, dostać etat na nauczyciela to znajomości, znajomości i znajomości

   2. Zauważ Kalkulator że na przykładzie podstawówki w Ryglicach masz 26 nauczycieli a nie wiem czy wiesz, że podstawówka nie jak dawniej 8 lat tylko 6 lat trwa dziś. Ja naliczyłem 18 nauczycieli którzy mnie uczyli w latach 80. Kalkuluj dalej.

    1. Ale to chyba nie tylko w Ryglicach taka sytuacja a w całym kraju? To tez obraz znamienny III RP

    2. Tak się rządzi i tak to wygląda. wszędzie oszczędzanie a tam gdzie by można przyoszczedzić to rozrzutność, bo kto ruszy święte krówska i byki . ot tak II RP nasza gówniana

     1. Błąd mój. 3 RP miało być

     • Liczydło on 3 czerwca 2015 at 11:25
     • Odpowiedz

     Lata 80. Ponad 400 uczniów w ośmiu klasach uczy jakieś 20 nauczycieli.
     Lata dzisiejsze. Niech będzie, że 200 uczniów w 6 klasach uczy 26 nauczycieli. Widzi ktoś w tym sens ?

     No poprawcie mnie jak źle wliczone.

     1. się zgadza tylko obecnie mamy takie przednioty w szkole jak informatyka, dwa jezyki obce , wychowanie do zycia w rodzinie dodatkowo psycholog szkolny , logopeda ,swietlica takich przedmiotow i fukcji nie bylo 30 lat temu . Wbrew pozorom szkolnictwo tez sie rozwija 😉 dodatkowo malo ktory nauczyciel ma etat w szkole . Liczba nauczycieli w szkole nie rowna jest liczbie etatow (np. Na wspomnianych 26 nauczycieli przykladowo 16 z nich ma pelen etat , pozostali zbieraja pokedyncze godziny w kilku szkolach zeby taki etat wyrobic . To jest tez jeden z powodow zwiekszonej liczby nauczycieli )

     2. się zgadza tylko obecnie mamy dodatkowe przedmiote i funkcje których nie było 30 lat temu , między innymi : informatyka , dwa języki obce , wychowanie do życia w rodzinie , psycholog szkolny , logopeda , opiekun świetlicy . Wbrew pozorom szkolnictwo też się rozwija . Liczba nauczycieli nie równa się liczbie etatów ( przykładowo na 26 nauczycieli , 16 z nich ma pełen etat , pozostali zbierają pojedyncze godziny w kliku szkołach aby ten etat wyrobić stąd też zwiększona liczba nauczycieli w szkołach ). Dotyczy to głównie nauczycieli których przedmiotów jest mało w podstawie programowej , a tu już zahaczamy o ministerstwo edukacji , partie rządzącą i koło się zamyka .

     3. 🙁 taki kraj 🙁

     4. A dzięki za choć odrobinę wyjaśnień. Chyba to głos ze szkoły o której mowa

     5. Do wszystko

      ale też tylko zajęcia zintegrowane

   1. W zlym zarzadzaniu celujemy zazwyczaj. Jakie elity takie zarządzanie , żal

   2. Powoli naród się budzi. Jesienią da werdykt 25 latom niedacznym

    1. Materiału (uczniaki sorki was) do obróbki coraz mniej a robotników przybywa. Dobra branża. Szlak każdego chyba trafia!

  • do Anonima 12.18 on 2 czerwca 2015 at 22:46
  • Odpowiedz

  zapomniałaś o karocy

  • wściekły wyborca on 2 czerwca 2015 at 19:51
  • Odpowiedz

  SZKOŁY ZAMKNĄĆ, PLAC TARGOWY OŚWIETLIĆ
  plac targowy jaki jest to wiemy, to ze zamkniety tez, kupcy na rynku, uczniowie w szkołach, ale w jakich? W szkołach ktore maja zostac przekształcone szkoly pod zarządem stowarzyszeń które prawdopodobnie nie poradzą sobie z obowiązkiem utrzymania szkoły. w gminie światła gasną, bo oszczędności, bo pieneiedzy nie ma, a “nasz” placyk za remiza w ryglicach niczym perełka architektury, niczym miejsce wieczornych spotkań, niczym najważniejsze miejsce w gminie, niczym alfa i omega, oświetlony!!! BURMISTRZU CZY COS CO JEST ZAMKNIĘTE Z JAKIŚ PRZYCZYN MUSI BYĆ OSWIETLONE W NOCY!!! Placimy za to, a te pieniądze mogą być lepiej wydane!! Np na szkoły, skoro się tak Pan chwali ze pozytywne rozmowy z stowarzyszeniami z woli i jonin ze beda utrzymywac szkoly, dla mnie to brak SZACUNKU i Pana nie umiejętności gospodarowania pieniedzmi i mam nadzieję ze rzady PO w naszej gminie skącza się jak kadencja prezydenta komorowskiego

   • Lubię to !! on 2 czerwca 2015 at 20:09
   • Odpowiedz

   Istnieje takie coś jak wypalenie zawodowe , 20 lat na państwowym zdecydowanie negatywnie wpłynęło na szanownie nam panującego . Ludzie którzy uwierzyli w przemiane po tych 4 latach przerwy chyba zwątpili

   • Świetnie on 2 czerwca 2015 at 20:10
   • Odpowiedz

   ujęte Wściekły Wyborco, zgadzam się w 100%, niestety zapewne zostaniesz mocno skrytykowany przez Pana Burmistrza za to, że miałeś czelność wyrazić swoje zdanie. NIECH ŻYJE DEMOKRACJA I WOLNOŚĆ SŁOWA

  1. Lata 80 uczniów danego rocznika 50 do 60 nawet (Ryglice), musiały być dwie klasy. Dzis ledwie 20 uczniów na roku. Pytanie. Jaka była liczba nauczycieli dawniej a jaka jest dziś? Podobno dziś wiecej nauczycieli. Wie kto? Może jaki emerytowany księgowy gminny się wypowie.

   1. Dokładnie, ale tego nikt głośno nie mówi. problem szkół dotyczy wynagrodzeń nauczycieli i to w dużym stopniu waży o losach małych szkół nie tylko w gminie Ryglice.

    1. parę lat temu jak przekształcano szkolę w Bistuszowej też było wiele krzyku a teraz dzięki takiej decyzji burmistrza szkoła pozostała i ma się dobrze. moim zdaniem decyzja słuszna co do małych szkół

     1. pewno to nie jest podobna sytuacja , ale myśl przewodnia żeby szkoły konkurowały jak sklepy ciekawa. nie jestem adwokatem nauczycieli ale mz w powszechnych publicznych szkołach zasady zatrudniania powinny być takie same dla nauczycieli. bo tak z tych prowadzonych przez stowarzyszenia będą marzyć o zmianie pracy i pójda jak tylko będzie okazja albo te lepiej płatne miejsca będą tylko dla znajomych króliczka . bardzo sztuczna i chora sytuacja moim zdaniem

      • wściekły wyborca on 2 czerwca 2015 at 23:16
      • Odpowiedz

      Niegospodarnośc pieniędzy ww naszej gminie jest zbyt duża, mam wrażenie że władza nie wie na co przeznaczac pieniądze i tworzą budzet obywatelski, alvo boją się i chca się podlizac, oto rzady wlodarzy partyjnych. mam wrażenie że zatrudnienie vice burmistrza to nic innego jak “miec swojego człowieka ” a w październiku wybory parlamentarne, nasuwa się jedno pytanie czy burmistrz będzie kandydowal na lepsza posade

 2. puste ,młodzi w Londynie, ktoś się źle z tym czuje ,ktoś uważa to za porażkę ? Ale gdzie tam

  • Bernard Karasiewicz on 1 czerwca 2015 at 22:27
  • Odpowiedz

  Przeglądając dzisiejsze wpisy na tym blogu żałuję że te podziękowanie dla ludzi dobrej woli zamieściłem właśnie tutaj. Obudziły się natychmiast duchy z przeszłości, z którymi trudno dyskutować ponieważ z wykrzywionej gęby nienawiści do wszystkiego , a szczególnie do mojej osoby ciekną jak jad żmijowy komentarze pozbawione logiki. Z jednej strony mnie to smuci że te osoby jednak nie podjęły pracy nad sobą , (może nawet potrzebny by był psychoanalityk) z drugiej zaś strony te wpisy utwierdzają mnie w przekonaniu że warto było powrócić aby nie dopuścić do dalszego zarządzenia naszą gminą właśnie tych osób które rządziły a wyborcy negatywnie ich zweryfikowali Tylko przez szacunek do ludzi i ze względu na ciągłość władzy jakim jest burmistrz i Rada Miejska (zasiadają radni z minionej kadencji)nie ujawnię szczegółów wynikłych z błędów poprzedniej ekipy. Wiem kto pisze te komentarze dlatego zapraszam do siebie w ramach spotkań z mieszkańcami i odpowiem na każde pytanie. Dobrej Nocy ! Dalsze wpisy zamieszczę tylko na oficjalnej stronie i fb.

  1. http://tarnow.in/faktar-czlowiek-ktory-ukradl-wyborczy-wiec-poparcia-dla-prezydenta-komorowskiego-wideo/
   mówiąc o nienawiści trzeba zacząc od siebie . Dobrej nocy !

  2. A mnie się wydaje, że niesprawiedliwy był komentarz o zniszczeniu wszystkiego w zeszłej kadencji i stąd fala krytyki uzasadnionej na takie opinie.

   1. Tak potrzeba większej ilości wizyt w poradni uzależnień.

    1. Chyba tak, bo jak ktoś pisze, że wszystko zniszczono, to chyba uzależniony od bycia u władzy a co gorsza propagandziasz. Potrzebna jak nic dwukadencyjność.

     1. Wraca stare. Burmistrz to wie najlepiej, my mamy tylko przegłosować. Mam nadzieję, że sieć zrobi z tym porządek.

     • Od Kukiza on 2 czerwca 2015 at 08:27
     • Odpowiedz

     Sieć z dziadostwem porządek robi i zrobi. Już chyba brak wątpliwości

  3. Panie Burmistrzu, nie ma się co oburzać na lokalnego społecznościowego bloga. Proszę tu pisać i odpowiadać. Może za taką działalność nowy Prezydent odznaczy Pana Złotym Krzyżem za zasługi na rzecz społeczności lokalnej.

   1. Dobre.

  • Bernard Karasiewicz on 30 maja 2015 at 19:14
  • Odpowiedz

  Dziękuję bardzo wszystkim partnerom z którymi prowadziłem negocjacje dotyczące przekształcenia szkół w Woli Lubeckiej i Joninach. Udało się zachować szkoły dla mieszkańców, które będą pełnić rolę edukacyjną ale także będą czynnikiem rozwoju tych miejscowości. Szczególnie chcę podziękować mieszkańcom którzy na spotkaniach wiosennych wyrazili aprobatę dla tego przedsięwzięcia. Dziękuję Zarządom stowarzyszeń Wolan i Razem dla Jonin , oraz Ich prezesom za odważne decyzję. Przewodniczącemu Rady Miejskiej i przewodniczącym komisji Budżetu i Oświaty oraz wszystkim radnym za głosowania Za Przekształceniami. Szczególnie pragnę podziękować Nauczycielom z Tych miejscowości bo to Oni są grupą społeczną która w pierwszej fazie przemiany straci najwięcej. Uczyniliśmy wspólnie pierwszy krok teraz razem będziemy czuwać nad tym aby ta decyzja spełniła nasze oczekiwania. Mimo populistycznego wystąpienia gościa na sesji Rady Miejskiej cala rada wykazała że nie ulega nastrojom chwili.
  Ta decyzja spowoduje że w najbliższych latach gmina może zejść z katastroficznego zadłużenia i w konsekwencji obniżyć ceny za wodę i ścieki co powinni odczuć w swoich portfelach mieszkańcy naszej gminy. Dalsze moje starania chroniące budżet ukierunkowane będą na obniżeniu wydatków bieżących szczególnie w dziedzinie nowoczesnych systemów energii cieplnej w budynkach komunalnych. Są to warunki konieczne do rozpoczęcia niezbędnych inwestycji. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku sobotnio – niedzielnego. Dzisiaj w Zespole Szkół odbył się wielki I międzygminny konkurs tańca gromadząc masę dzieci i rodziców. Jutro natomiast zapraszają organizatorzy na Dzień Sportu związany z dniem dziecka na Orliku w Kowalowej , oraz Piknik Rodzinny w Lubczy. Wszystkich Serdecznie Zapraszam.

  1. Poprzedniej rady nie bylo stać na takie decyzje…

  2. Wystapienie mial Pan na rynku tarnowskim. Wydaje sie ze mlodzi radni zostali wybrani jako nowa sila mozliwosc zmiany nowe pomysly , tymczasem okazali sie marionetkami nie majacymi swojego zdania . To czy przeksztalcenie bylo dobrym posunieciem okaze sie dopiero za kilka lat , powstrzymajmy sie z tym hura optymizmem 😀

   • podróżnik on 31 maja 2015 at 10:13
   • Odpowiedz

   Bronka ruszyli to i Pana Burmistrza ruszą POwcy to juz historia .

   1. przekształca sie szkoły żeby głupi pomysł z Dorzeczem finansować .
    Szkoły to edukacja i wychowanie , potrzebne są autorytety .Na takie zasłużyliśmy?.

   • Liberał z Jonin II on 31 maja 2015 at 11:26
   • Odpowiedz

   Teraz rodacy do roboty. Szkoły są, nauczyciele też ale uczni ni ma! Ale dziś jest Dzień Bociana Białego (naprawdę!!!) Wiec propozycja taka żeby może bociany uczniów przyniosły. Musicie im jednak troszeczkę pomóc!!! Bo szkoła bez uczniów dziczeje.

  3. mieszkańcow? Czy aby napewno Panie Burmistrzu nie chodzi o układy i układziki? Bez znaczenia czy szkoła zarządzana będzie przez UG, czy przez pseudo “stowarzyszenie” jeżeli nie zmieni się liczba uczniów to szkołę prędzej, czy później trzeba będzie zamknąć, a wtedy owe “stowarzyszenia” zrobią z budynkami co będą chcieć. Pod przykrywką dobra społeczeństwa nasz szanowny Włodarzi jego Marionetki z Rady w ciągu kadencji roztrwoni majątek gminny.

   1. jeżeli nie znasz sie na tym w jaki sposób stowarzyszenie korzysta z budynku szkoły, który jest własnością gminy to nie pisz bredni OK/

    1. Oooo.Zaleciało arogancją, chyba z PO piszący

   2. Racja , rzeczywistość jest taka że od ponad 20 lat władze sprawuje ta sama osoba otoczona swoją sitwą , każdy kto ma inne zdanie od grupy rządzącej uważany jest za gorszego i opowiadającego populizmy – taka arogancja zgubiła Platforme w wyborach prezydenckich , czekamy na dlaszy ciąg na jesień .

   3. prezesem stowarzyszenia jest osoba z opozycji do Burmistrza więc o czym piszesz?

    Mieliście władze przez 4 lata i zniszczyliście wszystko co można było zniszczyć.

    Jesteście nieudacznikami to przynajmniej nie okłamujcie ludzi

    1. A gdzie na str urzędu jest nagranie sesji ostatniej, bo ni cholery znaleźć nie podobna. Gdzie to chowocie??? Poprzednich też nie wiadomo gdzie?

    2. Zniszczyliście wszystko. Napisz co tak konkretnie zostało zniszczone.

     1. Zakład Komunalny

     2. Współwinni radni z Jedności. Coś jeszcze?

     3. Zakład komunalny to była większa kula u nogi niż szkoły. Po pierwsze źle zorganizowany. Po drugie źle zarządzany. Źle zorganizowany: Gmina płaciła kasę na jego funkcjonowanie z budżetu w postaci subwencji oraz oni pobierali wszystkie pieniądze z czynszów z budynków komunalnych. Wpływało to na obniżenie wskaźników, w budżecie i tym samym zmniejszeniem możliwości kredytowej gminy. Na wszystkie prace, które wykonywali dla gminy były wystawiane faktury i tym sposobem gmina płaciła dwa razy subwencja, czynsze i drugi raz za faktury Źle zarządzany przez nieudolnego kierownika z Jodłowej. Szkoda tylko że pracownikom narobili apetytu. Ekonomia g………

     4. W tamtej kadencji “zniszczone” zostało prawie 38 km dróg asfaltowych, chodniki w Ryglicach Zalasowej, Lubczy, Bistuszowej, zniszczono parking w Ryglicach i Lubczy, Orlik w Kowalowej, salę gimnastyczną w Woli Lubeckiej, place zabaw przy szkołach, oświetlenia przy drogach zniszczono OSP poprzez zakup nowych samochodów i sprzętu oraz poprzez remont budynków remiz, zniszczono budynek szkoły w Zalasowej poprzez wykonanie nowego dachu i ocieplenie ścian z wymianą okien, zniszczono piękny plac za budynkiem remizy OSP w Ryglicach, zniszczono centrum Jonin i Bistuszowej bo wykonano odnowę.
      Tak naprawdę zniszczono całą gminę bo ją rozkopano i wykonano kanalizację i wodociągi. Zniszczona gmina, zostały gruzy i spalona ziemia. Uf.
      Jak ktoś wie co jeszcze zniszczono to niech napisze bo na pewno coś zapomniałam.

      • Spichlerz on 1 czerwca 2015 at 13:03
      • Odpowiedz

      Spichlerz zburzono jeszcze i zablokowano handel lokalny przez wybudowanie targowiska.

     5. Utrudniono mieszkancom dostęp do wody poprzez wybudowanie nowoczesnego i praktycznego wodomatu.

     6. Zniszczono parking koło kościoła na Woli Lubeckiej i zniszczono chodnik do szkoły na Woli.

      • To ci niszczycielka jedna on 1 czerwca 2015 at 14:21
      • Odpowiedz

      I za całokształt zniszczeń odznaczono niszczycielkę Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Bronka z Warszawy

      http://ryglice.pl/news/burmistrz-ryglic-teresa-poloska-odznaczona-zlotym-krzyzem-zaslugi-328.html

     7. No tak, te zniszczenia to zasługa gminnej PO i zakamuflowanej działaczki , którą potem odznaczono.

     8. Najbardziej to zniszczono ulicę Łyczków.

     9. Nowy Burmistrz to jest gość. Nie przyszedł po to aby niszczyć, przyszedł po to aby przywrócić godność mieszkańcom.

     10. I Pszenną, ale tylko w połowie, druga połowa w idealnym stanie, nic nie zniszczona.

     11. nam przywrócił tą godność czy jeszcze nie?

     12. Na banerach było szacunek nie godność. To penie szacunek przywraca.

    3. Jest sens przekształcania szkół skoro zostały zainwestowane w te budynki publiczne pieniądze? W takim razie nasuwa sie pytanie kto był na tyle inteligentny żeby budować hale gimnastyczną na Woli Lubeckiej? Jeżeli zostały poczynione takie inwestycje to należy poczynić kroki w kierunku zwiekszenia liczby uczniów, a nie pozbywać się niewygodnego problemu, tylko po to żeby Pan Burmistrz mógł się pochwalić “oszczędnościami”. Droga Rado, nie tędy droga!!!

     1. Mimo, że stowarzyszenie prowadzi szkole to i tak dalej właścicielem nieruchomości jest gmina. Jak nic sie nie robi jest źle, jak sie robi też źle.

     2. gmina dalej jest właścicielem, ale zarządza budynkiem stowarzyszenie, które będzie na nim zarabiało, a zarabiać mogłaby gmina (gdyby rządzący wykazali chęć ratowania publicznej szkoły), lepiej jednak pozbyc się budy i uznać problem za rozwiązany. Pewnie, że lepiej coś robić, ale COŚ pożytecznego

    4. Teraz wielka krytyka, więc ja się pytam gdzie byli i są ci wszyscy Wielcy Obrońcy Szkół? Gdzie Augustyny, Cieślikowskie, Dudowicze, Dębowskie, którzy w poprzedniej kadencji podnosili larum? Dziś już nie ma potrzeby bronić swoich szkół? Co się zmieniło? Oj coś mi się widzi, że to inaczej odczytywać trzeba, bo tu chyba nie o dobro szkół i dzieci idzie. … .

     1. http://www.ryglice.pl/news/nagranie-z-viii-sesji-rady-miejskiej-w-ryglicach.html

      Na nagraniu sesji są wypowiedzi Pana Dudowicza oraz Pana Augustyna wydaję się że nie zmienili swoich poglądów.

  4. Panie Burmistrzu z jakiej okazji są wywieszone flagi na Rynku.

  5. Panie Burmistrzu chwali się Pan odznaczeniami a może odniesie się Pan do ostatniej akcji związanej z lądowaniem śmigłowca LPR na terenie Ryglic??????? Cała okolica się z Nas śmieje, wstyd na skale ogólnopolską!!!!http://www.osptuchow.pl/osp/wordpress/?p=4563#more-4563 Nie trzeba długo szukać żeby wiedzieć że za wyznaczenie i utrzymanie w należytym porządku lądowiska dla LPR odpowiedzialna jest gmina czyli Burmistrz !!!! Polecam lekturę:http://www.lpr.com.pl/pl/ladowiska.html PANIE BURMISTRZU, TRZEBA SIĘ UDERZYĆ W PIERŚ!

   1. Jak zakupywano nowe wozy bojowe dla ochotniczej braci, to tu na blogu krytykowano te zakupy. Ktoś chyba nie rozumiał jak ważne jest bezpieczeństwo. Wtedy tu mocno strażacka brać reagowała na takie wpisy.

    1. Jak to kto. Obecna ekipa rządząca, która prze 4 lata na silę wciskała ciemnotę ludziom na tym blogu.

   • Zainteresowany on 2 czerwca 2015 at 17:43
   • Odpowiedz

   Cytat:

   “Ta decyzja spowoduje że w najbliższych latach gmina może zejść z katastroficznego zadłużenia i w konsekwencji obniżyć ceny za wodę i ścieki co powinni odczuć w swoich portfelach mieszkańcy naszej gminy.”

   Jak mam to rozumieć?

   1.) Czy część opłat za wodę i kanalizację (swoją drogą opłat chyba najwyższych w kraju i porównywanych z bogatymi krajami jak np. Niemcy) wędruje do gminnej kasy zamiast do dorzecza, aby załatać w gminnej kasie niej dziurę budżetową?

   2.) Czy Urząd Miejski kiedy “stanie na nogi” pod względem finansowym, będzie w większym stopniu dopłacał do wysokich cen wody i kanalizacji, aby dorzecze się wzbogaciło kosztem mieszkańców.

   3.) Dlaczego mieszkańcy Gminy Ryglice posiadający dostęp do wody z wodociągu i kanalizacji mają być “sponsorowani” przez UM Ryglice w zakresie dopłat do wody i kanalizacji kosztem (z podatków) pozostałych mieszkańców Gminy Ryglice?

   4.) Czy wzorem dopłat do rachunków za wodę i kanalizację UM Ryglice przewiduje dopłaty do rachunków za energię elektryczną, gaz, telefony?

   5.) Czy nie można opłat za wodę i kanalizację ustalić na takim poziomie, aby ludzi było stać na korzystanie z nich bez dofinansowania ze strony UM Ryglice? Przy niskich cenach z tych mediów mogło by korzystać więcej ludzi, co i tak przedłożyło by się na odpowiednie zyski dorzecza.

 3. ciekawszego, polecam myślącym , nie widziałem wcześniej , pytania pozostały bez odpowiedzi …

   • wyborcy Pana Dudy. on 31 maja 2015 at 13:35
   • Odpowiedz

   http://www.youtube.com/watch?v=f3fzy4H4VyY

   1. Gorsi oni . B kategoria ??

 4. Wywiad z Burmistrzem.

  1. nie ma obowiązku oglądania to sobie daruję

  2. BK, zapomniał, że burmistrzem był do 21 listopad 2010 r. ładnie o sobie mówi, no cóż skleroza. Zapomniał wół jak cielęciem był.

 5. zapowiedziano …

  1. W głowach sie przerwa rządzącym, realizowane są inwestycje tam gdzie ich nie trzeba robić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)