Wotum zaufania? Absolutnie nie

W porządku obrad ostatniej sesji mieliśmy kilka znaczących punktów a jednak wcale nie dało się tego odczuć i było jak zwykle – czyli słabo. Z przepisów ustawy jasno wynika, że do 30 czerwca (w tym roku wyjątkowo do 30 lipca) organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego podejmuje uchwałę w sprawie absolutorium . Dodatkowo od tej kadencji samorządowej burmistrzom i wójtom udzielane/bądź nie, jest wotum zaufania. Patrząc na przebieg ostatniej sesji po raz kolejny muszę stwierdzić, że nasi samorządowcy są kompletnie nieprzygotowani do roli, jaką pełnią i w związku z tym nie wykonują należycie obowiązków wobec nas wyborców. Ostatnia sesja powinna być inna a była tak cicha, jakby w Gminie Ryglice wszystko szło gładko i w pełnej harmonii. Tak przecież nie jest a mimo to nasi przedstawiciele w tym właśnie momencie nabrali wody w usta i nie bąknęli nawet słowa. O dziwo, mimo że nie odbyły się wiosenne zebrania wiejskie, również żaden z sołtysów nie zdecydował się zabrać głosu w debacie o stanie gminy. No właśnie taka debata, mimo że wynika to wprost z ustawy wcale się nie odbyła – dlaczego? Przecież z posiedzeń sesji wynika zupełnie inny obraz stanu realizacji budżetu i działań burmistrza czego dowodem było wiele krytycznych wystąpień, a jednak dziś wszyscy zgodnie milczeli. Z wystąpienia pani radnej Mróz wynika nawet, że przedmiotowe raporty nie były nawet przedmiotem omówienia i żadnej dyskusji na poprzedzających radę komisjach. Mimo to radni jednogłośnie postanowili przyjąć je i udzielić burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 r. To jednak zbytnio mnie nie dziwi, bo w zderzeniu z krasomówstwem burmistrza i przewagą merytoryczną urzędu trzeba by podjąć spory trud żeby wypunktować organ burmistrza realizujący uchwałę budżetową. Niestety mimo wielu krytycznych głosów i pretensji w stosunku do niezrealizowanych zadań, jakie padały na sesjach w czasie realizacji budżetu i z początkiem tego roku, dziś nikt nie przemówił w sprawach mieszkańców – a szkoda.
Jeszcze komiczniej patrząc na, to co się działo w 2020 i z początkiem tego roku wygląda fakt jednogłośnego udzielenia burmistrzowi wotum zaufania. Myślę, że radni kompletnie nie wiedzą, czym jest wotum zaufania i że jego udzielenie wcale nie musi być tożsame z udzieleniem absolutoriom. Wotum zaufania to taka trochę polityczna ocena działań i jakości pracy burmistrza a ta moim zdaniem jest bardziej nastawiona na budowanie własnego wizerunku niż prace dla dobra gminy i jej mieszkańców. Niewątpliwie pan burmistrz nie zasługuje na jednogłośne wotum zaufania, bo prowadzona przez niego polityka nie jest ani przejrzysta, ani czysta – skąd więc nagle to zaufanie? To chyba ta niewiedza, że głosowanie za absolutorium nie wiąże radnych w sprawie udzielenia wotum zaufania.


Na koniec kilka słów komentarza do kończącego sesję wystąpienia pana Olszówki i mało profesjonalnej riposty ze strony pana przewodniczącego Dudowicza. Obejrzałem to kilkakrotnie a jako, że nie mam materiałów w postaci dokumentów, chciałem jak najwięcej z tego zrozumieć. Jak wynika z pisanych petycji i wystąpienia pana Olszówki sprawa dotyczy niedopilnowania terminów, jakie wynikały z ustaleń między Lasami Państwowymi a Gminą Ryglice dotyczącej przebudowy ul. Władysława Jagieły w Zalasowej. Trudno rozstrzygnąć czy brak działań burmistrza przed upływem wynikającego ze złożonego wniosku terminu zaskutkowało nieprzyznaniem środków, jednak na pewno brak jakichkolwiek dalszych działań nie pomógł. Trudno też nie odnieść wyrażenia, że wraz z odejściem przez pana Olszówkę z funkcji dyrektora sprawa ta odeszła wraz z nim. Jeszcze śmieszniej zrobiło się, gdy pan radny Kumięga popisał się publicznie niewiedzą na temat tego, że na dniach remontowana będzie droga, co do której zarzucał brak działań radnego powiatowego, co tylko pokazuje stan wiedzy na temat spraw dotyczących jego miejscowości.
Natomiast buńczuczny i jak zwykle pretensjonalny wobec nieprzychylnie wypowiadających się pod adresem dokonań i decyzji podejmowanych przez burmistrza ton znów pobrzmiewał z ust pana przewodniczącego, któremu jak widać trudno jest słuchać głosów krytyki i najchętniej pozamykałby nieprzychylnym usta. Panie Marku czas leci, a pańskie nawet tak prozaiczne zapowiedzi, jak zapowiadane zwołanie specjalnej sesji poświęconej szkołom nie są realizowane. Pańskie próby zabłyśnięcia jako przewodniczącego zaczynają i kończą się na intonacji głosu, a nie jakichś merytorycznych wystąpieniach. Dlatego daj se pan spokój z politykowaniem i zacznij pan pracować dla dobra mieszkańców Gminy Ryglice.

Podsumowując, mimo zatrważająco kiepskich wyników pan burmistrz przy wymownym milczeniu radnych otrzymał ich pełne poparcie i niczym nieuzasadniony bezwarunkowy kredyt zaufania, mimo że wielokrotnie swoimi działaniami i wypowiedziami to zaufanie podważał. Doprawdy trudno zrozumieć tą rade i jej decyzje – chyba już wywieszono białą flagę i ogłoszono hasło byle by dotrwać bez większych stresów do wyborów. Panowie i Panie radni, tak słabo, nigdy dotąd jeszcze nie było.

KN

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/wotum-zaufania-absolutnie-nie/

636 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Byłem na dożynkach i innych eventach które organizował obecny burmistrz. I jest ogromna różnica! Wszystkich traktuje się po równo. Dawniej władza żarła w klimatyzowanych pomieszczeniach do syta kurczaki, nogi z prosiaka i oblegali wiejskie stoły. Resztę powynosili w teczkach do domów. A pospólstwo zaprosili na gwiazdę wieczoru za 300 tysięcy złotych a nawet mineralnej nie dali się za napić.
  Wczoraj przyjechałem na rowerze na dożynki już pod koniec imprezy. Organizatorów spytałem z czego można skorzystać, dostałem dwie wody mineralne i zachęcili żeby pójść na stoiska. Wspaniałe gospodynie z wiejskich kół częstowały mnie cudownymi rzeczami. Popróbowałem win z czterech winnic. Wszystko za darmo. Podszedłem na kiełbaski i spytałem ile wydali kiełbasek. Blisko 1 tysiąc. Spytałem o lody – rozdano 2 tysiące. Spytałem na stoisku z popcornem i watą cukrową – pół tysiąca sztuk. Wszystko za darmo. Sam dostałem 3 kiełbaski, 4 lody i 2 popcorny a waty już nawet nie chciałem. I wszystko, jak myślicie, za co? A no za darmo.
  A ja wieczór posłuchałem gwiazdy wieczoru w telewizji. Za darmo, kończąc popcorn z dożynek. 😉
  Możecie pisać co chcecie. I tak tego nie zmienicie.

  1. Najważniejsza w opisie gminy Urszula Augustyn, któa nie jest posłem , jest teraz nikim, ale wymieniona pierwsza z PO. Klękajcie narody, strach się bać

   1. Przecież jest posłem. O czym piszesz?

  • Żenada totalna on 23 sierpnia 2021 at 00:26
  • Odpowiedz

  Dożynki gminne za nami.
  Podsumowaniem tego niech będą fotki pewnych osób z pewnymi tzw ważniakami…….Jak widać nie zależy tym osobom na szarym mieszkańcu oraz problemach dnia codziennego. Za to pokazać się i strzelić fotkę z kimś ważnym to jest coś.
  Za dużo mamy celebrytów, za mało ludzi pracy.

  1. Augustyn na taczki albo teczka i do szkoły ….
   Patrz jak sąsiedzi umieją zrobić dożynki .
   Wstyd się pokazywać z takim burmistrzem wiejskie VIPy

   1. z tym tylko, że te “dobrze zrobione dożynki w sąsiednich gminach” kosztowały tylko na tzw. “gwiazdę”100 tys. – 200 tys. zł. Ciekawe jakie były by komentarze, gdyby burmistrz zrobił dożynki z “gwiazdą” za 150 000 zł: że rozrzutny itd.

 2. NieWiadomski, całe szczęście, że pan wyjechał zagranicę. Oby nie dowiedział się włodarz, bo stamtąd pana wywali. Przez 25 lat zadłużyliście z poprzednikami gminę na 30 milionów, a obecny burmistrz nie jest cudotwórcą i dług nie zniknie. Jak pan śmie pisać takie bzdury i jak pan potrafi patrzeć ludziom w oczy? Jak się ludzie dowiedzą kim pan jest, będą pluć przed panem. I nie wracaj do kraju, bo mamy dość takich co jątrzą i podjudzają. Mieszkańcy chcą spokojnie żyć. Liczymy na to że zamkną granice i już pan do nas nie wróci.

   • najprawdopodobniej on 21 sierpnia 2021 at 20:28
   • Odpowiedz

   Ten cały kn z tej samej gliny i tej samej uczciwości co poprzednik Rozważania i krytyka całkiem by inaczej wyglądała od kogoś wiarygodnego . Nie podejrzewam u niego dobrej woli .Jesteśmy chyba przeklęci i do ludzi szczęścia nie mamy .

  1. No cóż mając na uwadze Kaczyńskich, Morawieckich, Augustynów itp. mogę jedyne pozazdrościć Panu Niewiadomskiemu i życzyć mu tego co komentujący powyżej aby nie wracał do kraju.
   A nawiązując do komentującego z nadejściem augustyna miało być miodem i wodą z kokocza a z tego co tu piszą jest jedynie w…. Karasiewicz był kiepski i należało go zmienić. Ale Augustyn Karasiewiczowi nie dorasta do pięt i taka jest prawda. Zamienił stryjek……….
   Życzę całemu młodemu pokoleniu z gminy Ryglice aby znalazło swoje miejsce gdzieś w Europie – oby daleko od Ryglic

   • Karolcia Olewka on 21 sierpnia 2021 at 21:03
   • Odpowiedz

   Tu Karolka. Bardzo dobrze, że Konstanty wrócił. Pisz Pan dużo i pytaj, bo kto jak nie Pan

    • Do karoci on 21 sierpnia 2021 at 21:11
    • Odpowiedz

    Mając na uwadze jak obecna władza ustosunkowała się do pytań Pana Niewiadomskiego można jedyne wnioskować, że ma głęboko w d….jakiekolwiek odpowiedzi na niewygodne pytania. Jak ktoś ma coś do ukrycia to stosuje uniki. Kto inteligentny to się domyśli. Ko nie ……Ale aby zadawać takie pytania to trzeba mieć jaja Karolci czyż nie tak?

     • Karolcia Olewka on 21 sierpnia 2021 at 21:24
     • Odpowiedz

     Tak po prawdzie to z tym świadectwem Pawa to jaja se Paw robi

     1. To podstawa. Ale miały być rady specjalne wyjaśniające przyjęcie oświaty pod skrzydła gminne i konkretne argumenty przemawiające za dobrem dzieci a nie…….No i cała reszta, te wody z kokocza przyjęcia na stanowiska niedoszłych (kwalifikacje)itd.

       • Anonim on 21 sierpnia 2021 at 21:59

       Fakt że ktoś się uaktywnił po zmianie daje do myślenia . A pisać można wszystko , można nawet siebie krytykować dla uwiarygodnienia i robienia wody z mózgu frajerom .

  2. Co czeka młode pokolenie w gminie Ryglice? Jeżeli już uda się przedrzeć przez szkołę podstawową gdzie brylują dzieci nauczycieli to aby się dobrze wykształcić udadzą się na nauki do szkoły średniej w Tarnowie. A tu zoonk. Tarnów jest 25km od Ryglic i jakoś trzeba dojechać. A tak są 4 autobusy na dobę do Tranowa. Można nawet dojechać do Krakowa!!! 4 na dobę – a z drugiej strony ładuje się miliony dla paru naucze…..sorry uczniów w woli. Ale może jakoś po długich i ciężkich (szczególnie zimą) czekaniach na autobus na dworcu ( podobno już go nie ma) uda się skończyć szkołę średnią (co dla niektórych jest podobno poziomem nieosiągalnym – na FB nie widziałem świadectwa haha) a potem studia przy wielu kredytach. Co czeka tę młodzież ? Praca w UM za marną kasę? W Ryglicach budżetówka za kiepskie pieniądze albo ……no właśnie ——-NIC. Głównym pracodawcą jest Państwo. Jak widzę te paniusie z UG, którym wydaje się że złapały Pana Boga za……jest mi przykro. Przy odrobinie chęci i zaangażowania u prywaciarza zarabiają x2 lub więcej. Tylko, że tutaj nikt ich nie rozlicza z ilości i jakości pracy – bo niby kto by miał to robić – dlatego jest tak kiepsko. Ale gdzie jest ta rada, która powinna rozliczać burmistrza z projektów, celów, a przede wszystkim z obietnic przedwyborczych. Możecie pisać o mnie troll itd. ale staram się obiektywnie pisać to co widzę. Młode pokolenie nie ma tutaj przyszłości- władza myśli tylko o sobie!!!

   • Były Ktoś on 22 sierpnia 2021 at 00:07
   • Odpowiedz

   Jak możesz takie bzdury pisać, łatwo to sprawdzić po dokumentacji jakie zadłużenie było na koniec rządów poprzedników. Teraz to jest dopiero zjazd w dół, ale jaki Pan taki kram.

  3. Dobrze, że burmistrz nie wie, gdzie jestem, bo użyłby swoich “wielkich wpływów” i mnie przepędził. A tak na poważnie według sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2018 na dzień 31.12.201 r. zadłużenie wynosiło 20.226.318,87 zł, a nie 30 milionów. Natomiast na dzień 31.12 2020 r. jest to już 25.232.935,00 zł, czyli jak widać po 2 latach, dług urósł o ponad 5 milionów. Co znaczącego powstało w tym czasie? https://bip.malopolska.pl/umryglice,m,318289,sprawozdania-z-wykonania-budzetu.html

   Proszę się nie martwić o skutki mojego pisania, w którym opisuję otaczającą nas rzeczywistość wynikającą z twardych danych, ale raczej o to, czyją są zasługą i kto ponosi za to odpowiedzialność. Don’t worry, I’ll be back as I am a citizen of the world!

   Do kolejnego anonima, który twierdzi, że to, że zacząłem pisać po zmianie władzy mnie dyskredytuje przypomnę, że zacząłem pisać po tym jak Pan Zieliński wycofał się z pomysłu, że Wasze pytania do władzy będzie zadawał urzędowi. Tak się składa, że ja też miałem kilkanaście pytań dotyczących głównie czasów, które słusznie minęły i skoro Pan Adam się wycofał zdecydowałem, że jakiś niewiadomo kto – niewiadomski sam je zada. Niestety, mimo że pytałem o stare czasy nowy burmistrz i jego administracja postanowili, że nie będą odpowiadać i zamiast odpowiedzi na słynnym zebraniu w Kowalowej burmistrz publicznie do kamery będzie kłamał i zaatakuje mnie jako pytającego. To właśnie te wydarzenia i irracjonalne decyzje nowego burmistrza, a nie zmiana władzy stworzyły niewiadomskiego. Wielu z nas szło głosować w nadziei, że wraz z odejściem pana Karasiewicza coś się w Ryglicach zmieni. Dziś jednak widać, że zmieniło się dla garstki ludzi, których ustawiliśmy przy korycie. My jako mieszkańcy dalej jesteśmy w czarnej d…

   Nowe taryfy za wodę i ścieki dla Zalasowej
   https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1976266,decyzja-krrzt702322021-panstwowego-gospodarstwa-wodnego-wody-polskie-taryfa-wody-i-scieki-dla-solect.html

   1. Nalezy dodac ze Średni mowi prawde tylko jak sie pomyli.

    Wzrost zadluzenia o 5 mln zl to jednak nie największy problem.

    Najslabiej wypadamy w możliwości zaciagania nowych kredytow, a tak sie finansuje rozwoj poprzez inwestycje. Tzw “nadwyzka operacyjna” zostala zniszczona przez PRYWATE polegającą na przekszalceniu szkół pod gmine. Co zrujnowało budżet!!!

    W dodatku nie kupiono zadnego gruntudo celów publicznych tylko sie je sprzedaje.

    Nie ma żadnego projektu na kolejne inwestycje rozwojowe.

    Cofamy sie . ….

  • Do Pana Niewiadomskiego on 20 sierpnia 2021 at 21:32
  • Odpowiedz

  Szanowny Panie N. Czy w gminie jest już tak dobrze, że zamilkłeś.? Twoje artykuły sprawiały, że świadomość społeczeństwa się poprawiła i zaczęliśmy dostrzegać sprawy o których nie mieliśmy pojęcia. Podejmowałeś trudne, ciekawe tematy używając konkretnych argumentów. Co sprawiło, że teraz milczysz?

  1. tak to prawda wzbudził Pan myślenie Panie KN

  2. Witam szanownych blogowiczów.
   Nie jest tak źle, jak by to wynikało z oceny poczynań naszych samorządowców, jest znacznie gorzej, bo, mimo że mamy najgorszą władzę od czasów pana Staszka Oratowskiego to zza horyzonty nie pojawia się nikt, kto byłby gotowy już dziś cos w Ryglicach zmieniać. A nie tylko przyglądać się jak ta władza nas pogrąża. Nie, będę się tłumaczył dlaczego mniej piszę, bo niby dlaczego miałbym to robić, powiem tylko tyle, że nie ma mnie teraz w kraju, więc nie ma mnie i tu na tym forum. Wielka szkoda, że wszyscy aspirujący do stanowisk i funkcji publicznych milczą, ale jak zwykle tuż przed wyborami znów będą zwodzić mieszkańców, że startują, by się o nich zatroszczyć. Gdyby tak było, to nie milczeliby i nie zachęcali jakiegoś niewiadomskiego, żeby punktował władzę, ale robiliby to jawnie, udowadniając tym samym, że im zależy. Niestety ani “opozycja” która nie potrafiła nawet doprowadzić do realizacji obietnic przewodniczącego i burmistrza odnośnie do zwołania sesji wyjaśniającej dogłębnie koszty funkcjonowania oświaty, ani niezadowoleni z realizacji obietnic, jakie składał pan Augustyn, nie robią nic, by zastopować idiotyzmy tej kadencji.

   Podsumowując, jeżeli taka jest siła kandydatów do przyszłej władzy, to z całą pewnością czeka nas druga “średnia” kadencja, po której przyszłym Włodarzom pozostanie już tylko spłacać długi.

   Ps.
   Niewiadomski nie ma żadnych aspiracji i nie będzie startował w żadnych wyborach, a tym bardziej nie będę za nikogo odwalał roboty. To nie ja powinienem kontrolować poczynania władzy, ale ci, których ambicją jest po nią sięgnąć. Jeżeli jednak tego nie robią, to świadczy to o tym, że znów tuż przed wyborami będą Wam cisnąć kit, co oni to nie są w stanie zrobić, a znów wyjdzie jak teraz, czyli “średnio”? Słabo?

   1. Szacunek Do tego co robiłeś. Szkoda, że zamilkłeś ale rozumiem. Żal mi jedynie młodego pokolenia, które jest skazane……no właśnie……..Albo robota w budżetówce jak masz znajomości lub na czarno u jakiegoś drzewiarza – przykre ale taka jest prawda.

    1. Teraz jeszcze wiadomość dla wiernych blogowiczów. Otóż jak donosi mi żona, która jest zwykle bardzo dobrze poinformowana w tematach, które dystrybułowane są pocztą pantoflową do Pana Zielińskiego zgłosił się ktoś zainteresowany kupnem tego bloga. Pan Adam sprytnym stwierdzeniem, że ” nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam” chyba jednak potwierdził, że jest coś na rzeczy i faktycznie blog może zmienić właściciela. Pytanie, czy wraz ze zmianą właściciela zmieni się też retoryka? A może celem jest uciszenie krytyki i blog zniknie? Lub może w końcu ktoś zamierzający ubiegać się o funkcje burmistrza zauważył, że ma on bardzo istotny wpływ na opinię publiczną w naszej gminie co przekłada się na głosy w wyborach. Co by to jednak nie było należy spodziewać się dużych zmian dla jednych będą to zmiany na lepsze a dla innych zdecydowanie na gorsze.

     1. Przykład idzie z góry. To samo chcą zrobić z TVN24. A do Adama – sprzedaj i zakładaj nowy jeszczelepszeryglice.cba.pl.

     2. A to żona dalej ma dobre informacje ?

       • Karolcia Olewka on 22 sierpnia 2021 at 20:26

       Oj ma

       • anonim on 22 sierpnia 2021 at 20:56

       To też persona wyjątkowa “wiarygodna” i uczciwa

       • Anonim on 22 sierpnia 2021 at 22:54

       No karolcia ni chu, chu wiarygodna. Promowała średniego

  • Karolcia Olewka on 19 sierpnia 2021 at 23:59
  • Odpowiedz

  GOK to nieroby. Cdn

  • Halo Karolcia on 18 sierpnia 2021 at 21:18
  • Odpowiedz

  Martwię się o naszą gminną Karolcie olewke, po zmianie władzy zaprzestała pisać i na face i na blogu. Czyżby misja wykonana? Dla czego brak inwencji twórczej w kwestii obecnej władzy ? Jak skomentuje obecne zatrudnianie w gminie, szkole osób powiązanych z ….
  Chyba że nasza koleżanka nie ma jak bo………………………..
  ………………
  ..
  pochodzi z tego środowiska więc uważa że jest ok jak dorabiaja się swoi…

  1. Karolinka chyba dała u siebie twoje zdjęcie. Mogłeś się ogolić.

 3. Kryśka mocno zaangażowana w obronę firmy z holenderskiego lotniska. Ciekawe czy jest konsekwentna i ma legitymację PO i czy na koszulce ma j***PiS? Na Facebooku broni stacji, to pewnie na sesję przyjdzie z napisem no a potem do kościoła…

  1. Cóż bliżej nam do Białorusi niż do demokratycznych krajów. Komuna wraca. ***** ***

  2. Gdzie można kupić taką koszulkę. Chętnie pójdę w niej do kościoła podenerwować franka.

   1. Może się wyniesie stąd wreszcie. Dobry pomysł z koszulkami.

   2. Hołota peowska umie tylko denerwować i nic więcej, czego właśnie dowodzisz. Swołocz.

    1. Ta grupa ludzi nie potrafi nic oprócz wyzywania innych, wulgaryzmów, robienia komuś na złość, co widać po wpisie anonimki. Zresztą to przeważnie zgorzchniali ludzie, którzy nie mają żadnej kultury jedynie niespełnione oczekiwania żarcia przy korycie i poniżania innych. I jeszcze bezczelnie gada że pójdzie podenerwować w kościele. To świadczy o twoim poziomie wartości i wychowania. Z czym do kościoła hipokryto/tko? Raczej ubierz se tak jak twoi kumple na fotce, bo ci wtedy do twarzy, do tej twarzy zgorzchniałej, cynicznej, z jadem.

     1. Jak to szło? Miłuj bliźniego swego…….Kościół odszedł od wartości Chrystusowych. Wsłuchaj się w głos Papieża i podążaj za nim.

 4. Piszesz żeby podać dane. A jak Ciebie pytano o dane żebys podał kto pisze, to mówiłeś że nie ma takiej potrzeby. Napisz o sobie, nie wstydź się. Wróbelki ćwierkają że jesteś… a zdradza Cię łysina.

   • Nie kręć on 16 sierpnia 2021 at 23:04
   • Odpowiedz

   Śledzę co pisze Admin i nie pisał, że nie ma potrzeby tylko, że są procedury prawne i nie może ot tak zdradzać danych. Nie kręć już

   1. Aha, to trzymaj się Adam procedur, a nie wymagaj żeby inni je łamali.

 5. Tak, oczywiście, to prawda, Marek Dudowicz chce wykupić 100 tys. ha i sprzedaje wałki do ciasta w Ryglicach.
  Ponieważ Adam Zieliński zadaje wiele pytań, to i my jesteśmy ciekawi i zadajemy pytanie: Czy to prawda że Adam Zieliński jest homoseksualistą? Jeśli ktoś ma wiedzę nt. temat to niech napisze, ale sam nasz kolega Adam może się ujawni. Wiele osób się teraz ujawnia, temat na topie, to i Ty kochany Adasiu możesz spokojnie opowiedzieć o sobie. Zapewniamy, że prześladować za to Cię nie będziemy. A skoro jesteś osobą publiczną prowadząc bloga, to chcemy przejrzystości naszej gminnej trzeciej władzy. 🙂

  1. Hm?
   Odpowiem Ci/Wam, gdy zadacie to pytanie nie anonimowo i oczywiści tu na blogu i np. na fb. Ok?

   Sugerujesz, że zadaję wiele pytań. Ciekawe na jakiej podstawie.

   • Ha ha ha on 16 sierpnia 2021 at 21:15
   • Odpowiedz

   I co geje? Zadacie to pytanie publicznie? Adam dobrze odpisałeś jakimś gejom ha ha

  2. Chyba to nie prawda, że gej, bo kiedyś w knajpie macał mnie i chciał się dobrać. Ale nie pociąga mnie to wydarte pierze z łba i ten wiotki zwis. Chyba że to bi albo gra pozorów.

  • Zasłyszane w sklepie on 16 sierpnia 2021 at 10:10
  • Odpowiedz

  W związku z zasłyszanymi informacjami nasuwają mi się dwa pytania, może ktoś wie coś więcej:
  1) czy to prawda, że radny Dudowicz czyni zabiegi aby przez podstawioną osobę wykupić kila ha gruntów gminnych?
  2) czy to prawda, że UM gadżety reklamowe zakupuje u radnego Dudowicza i to za cenę kilkakrotnie wyższą niż ceny obowiązujące na rynku handlowym?
  Jeśli to prawda to jak to ocenić?

  1. Ktos probuje uciec od tego tematu.
   To pytania do prokuratury.

   P.Dudowicz jesli handlował z gminą to juz wałek.

   P. Dudowicz straci za chwile wszystko jesli kupi działki od gminy będąc przewodniczącym.

   1. Jest wałek i dlatego atak na redaktora bo na blogu opisane

    • Ktoś inny on 16 sierpnia 2021 at 22:55
    • Odpowiedz

    No proszę A tacy byli ładni na ulotkach, mądrze mówili, nagadywali jaki to Bernard zły i jego radni a tu co ???? Jakoś nie przypominam spobie żeby przez te 20 lat Benek takie wały robił jak obecna władza przez 3 lata.
    Będziemy cienko pisaczec, trzeba wybrać kogoś z innej gliny, innym myśleniem i innym podejściem do pracy, ludzi i mieszkańców!

    1. Wałki to tu się odzywaja.

   2. Może jest wałem.

 6. Dziwnie ta rada z burmistrzem rządzą naszą kasą. Budujemy przystanki gdzie praktycznie autobusy nie jeżdżą (4 na dobę, CZTERY), stawiamy lampy aby świeciły się godzinę na dobę (TAK za tej kadencji świecą krócej, nie wspomnę o tych ledach, które miały być wymieniane), budujemy kolejne przedszkola (pytanie dla kogo jak przyrost naturalny leci w dół), przejmujemy pod pretekstem dobra dzieci szkoły (czyj interes w tym był???dobrze wiemy – zaraz z braku dzieci będziemy likwidować te szkoły). Brak logiki, brak kompetencji, brak osób myślących perspektywicznie.

  1. w tej kadencji logika
   to niepopularne słowo,

   w tej kadencji focia na fejsa
   i nieróbstwo to jest dopiero coś!

  2. ten przystanek dla wątpliwej ozdoby , wczoraj tam spał gościu zawiany , może na to ta radna wybudowała jak średniak głosi , beka totalna

   1. A widzisz i już się na coś ten przystanek przydał.
    A tak poważnie to przystanek tam jest potrzebny, bo dzieci do szkoły w Ryglicach jeżdżą i dorośli do Ryglic jeżdżą busami z Marcinkiem i stali na drodze bo na przystanku trawa po pas była wtedy, kiedy Paweł kwiatki na innych przystankach malował. Raczej o te kwiatki bym się spierał czy potrzebne komu i ile za nie zapłaciliśmy. A może w pakiecie z przystankami ta żółta chałupa była malowana, bo już na kolejne przystanki farby zabrakło. Jakoś dziwnie ta cała promocja gminna z prywatną w parze idzie. Za jedne pieniądze dwie pieczenie, tylko za czyje pieniądze?

 7. Jak patrzę na program dożynek
  tej nieszczęsnej gminy
  to już nie wiem czy ogarnia mnie złość czy rozpacz?

  1 MLN zł kosztuje nas GOK rocznie.
  W Urzędzie jest burmistrz, któremu płacimy za myślenie.
  Jest też ktoś od promocji i przyjęliśmy nowego chłoptasia.

  I k.rwa NIC . Totalne zero! Brak 1 pomysłu.

  Proponuje Średni ty miernoto porównaj sobie plakaty dożynek z sąsiednich gmin,
  Jak już nic nie potrafisz to choćby zgap od innych.
  A najlepiej podaj się do Dymisji …..razem z Lisak ! WSTYD WSTYD

   • perpetum mobile on 15 sierpnia 2021 at 00:33
   • Odpowiedz

   Gokowi starcza kasy jedynie na wypłaty dlatego nic nie robi . Nikt sie nie zastanawia po co takie coś istnieje.
   Powinni być tam instruktorzy ,np dobrzy nauczyciele muzyki ,za da etaty zbedne moze by jednego zatrudnił ale takiego co coś potrafi a nie tylko ocenić pisanki czy szopki.

   1. Nasz GOK to anachronizm.
    Dziś zatrudnia się menagera kultury,
    który zleca przygotowanie wydarzeń twórcom kultury, artystom , stowarzyszeniom.

    Dzięki temu mamy różnorodność,
    dbamy o jakoś prezentowanej i tworzonej kultury oraz
    rozwijamy społeczne zaangażowanie organizacji pozarządowych .

    Tępota średniego tego nie ogrania.
    A jedyną ambicją P. Lisak jest doczekanie do emerytury.

    PS> Jadźka na dyrektora!!! 🙂

     • tępota on 15 sierpnia 2021 at 13:40
     • Odpowiedz

     była za te dziesiątki lat inżyniera zarządzania ,teraz kontynuacja

    1. A Jadzki bracia na burmistrza i sekretarza. Jestem za , bo to bardzo szlachetni i uczciwi ludzie.

    2. Chyba zart z tą Jadzka na dyrektora.

     1. Dlaczego nie jest po studiach zdaje się ? i jest z Lupcy

       • Anonim on 15 sierpnia 2021 at 21:32

       Studia to jeszcze nie jest sukces, liczy się pomysł, rozszerzenie oferty GOK-u a nie tylko szopki i jajka.

       • Anonim on 15 sierpnia 2021 at 22:37

       Jak nie trza studiów jak i dyrektora centrum kultury to tylko Felcyk na dyrektora w tym długim kubraku . .Dziadownia już będzie zupełna.

       • Anonim on 19 sierpnia 2021 at 21:21

       Chyba po takich jak ty, wyższa szkoła pasienia byków.

    3. jakbym czytał poprzedniego sekretarza

     1. Czyli kogo? P.Lesiak?

  1. Ten menadżer to dobry pomysł. A w której gminie w okolicy jest taki menadżer, co takiego robi i ile to kosztuje?

   1. Jak tam odpowiedź na moje pytanie?

  2. Kiedyś TPołoskowa robiła koncerty, to było źle bo drogo. Później BKarasiewicz nie robił nic to było taniej. A teraz jest taniej czy drożej, czy może po prostu źle? Jak ma być żeby gminnego trola zaspokoić? co ma takiego być?

   1. Ktoś powinien rozliczyć każdą publiczną złotówkę. Tutaj chodzi o funkcjonowanie GOKu. Czym ci ludzie się zajmują i jakie mają kompetencje. Czy w czasie ferii zostały zorganizowane jakieś zajęcia? Co ci pracownicy robią cały czas i za co mają płacone?

    1. Dlatego wszyscy mieszkańcy chcieliby aby GOK szerzył Kulturę. Inne Gminy tak mają.

     1. Jakieś przykłady?

 8. Augustyn to nieudacznik.
  Gowina wywalili .
  Augustyn zmieni partie.

  1. W szachy?

   • Klub pis po zbuju fes on 12 sierpnia 2021 at 23:31
   • Odpowiedz

   No i jego radni też gowinowcy byli nawet na konwencji parti więc muszą mieć legitymację Gowina a używają nazwy pis . Klub PiS. Adamy i Władki uporządkujcie te sprawy

    • Owoce morza on 13 sierpnia 2021 at 09:56
    • Odpowiedz

    Racja skończy się przygotowanie owoców morza i robienie głupot.

    1. Felcyk jesteś idolem wielbi cię tłum.

   1. Władecek nic nie może,
    Nosi teczke posłowi z Dąbrowy
    i coś tam gada na gmine,
    ale nic nie da się zrozumieć.

    1. 87 tys zł za 4 dni pracy placi PIS z naszych podatków.
     Siemek wygladasz na frajera ze swoimi 3 tys zl w Goku za 4 dni pracy.

     1. J S REDAKTOR OD SIEDMIU BOLESCI nie potrzebny do niczego , stracony etat. Dyrektorka się jak zwykle robi w galoty że strachu , bo nie ma wyksztalcenia i się boi go wywalić.

   2. W sytuacji, gdy ugrupowanie Gowina wszyło z koalicji to członkowie czy też sympatycy (w naszym przypadku konkretni radni) tego ugrupowania powinni się jasno określić co dalej z używaniem nazwy “Klub PiS”.

   • Obserwator on 13 sierpnia 2021 at 09:54
   • Odpowiedz

   u nas w gminie jest dużo takich Kukizow, jako ludzie mamy to na co zasłużyliśmy…..
   W urzędzie to samo, stanowiska, nowe twarze zarabiające pewnie krocie, tylko poza wiernością nie mają do zaoferowania nic nam mieszkańcom oprócz tego że ich utrzymujemy .
   Panie i Panowie w kampanii było inaczej, górnolotne słowa , obelgi na innych. Co mam teraz powiedzieć o Was jak patrzę co robicie.

   1. Zastanawiam sie czy ktoś z gminy zrobił coś kiedyś bardziej ambitnego , tak dla ludzi ponad minimum ,tak żebyśmy wyprzedzili innych w czymkolwiek ?

    1. Tak. Zieliński tym blogiem. Raczej drugiego takiego forum w Polsce nie ma rzadna gmina

   2. Zwłaszcza te dwa sracze obsrywali byłego burmistrza i jego radnych. A ja mam w życi średniego i ekipę jego. Chłop z krwi i kości to pisze a nie trok od kaleson.

 9. W Sejmie przegłosowali wzrost diet radnych o 60% . No fajnie!

  1. No to jest jak chciał admin. Brawo ty

 10. “Naród wspaniały ale ludzie k.rwy” J.Piłsudski o Polakach.

 11. A co to się stało ze ogłosili konkurs na dyrektora w przedszkolu w Ryglicach? Tu ogłosił na stronie ze Kamieniowa jest, tu ze konkurs. Śmiech na sali

 12. Mali ludzie boją się krytyki i mediów.

  Augustyn wyrzuca Grocha z kamerą z zebrania wiejskiego na Woli.
  Kaczyński robi problemy TVN ograniczając wolność słowa.

   • wyborca on 11 sierpnia 2021 at 10:27
   • Odpowiedz

   W TVN ta wolność słowa tak wygląda: pokazują igły, a mówią, że to widły”.
   Cała prawda całą dobę.
   Tam w miastach gdzie kablówka i u tych co ich stać było 25 lat temu na satelitę to jest tylko jedna prawda, prawda to trzecia księdza Tichnera czyli gówno prawda.

   1. Wolność polega na tym, że możesz sobie wybrać co Ci odpowiada i komu wierzysz.
    Ty chcesz żeby Ci podano na tacy jedyną słuszną prawdę.

    Dlatego PiS podobne jest do PZPR , żadnej mentalnej różnicy.

     • Wolny obywatel GC on 11 sierpnia 2021 at 12:15
     • Odpowiedz

     Bzdury piszesz. Takiej wolnosci jak w Polsce nie ma nigdzie na świecie.

    1. Chcę aby ludziom nie robili wody z mózgu. Choćby w takiej sprawie jak CO2. Niedługo się okaże, że ludzie w czasie oddychania wydychaja za dużo co2 i trzeba ograniczyć liczbę na świecie . Pierwsza będzie Europa jak we wszystkim bo mają to przetestowane 100 lat temu. I i II wojna przykładem.

     1. Najwięcej w TVN masz treści o których piszesz

     • Wypowiedź Kukiza on 11 sierpnia 2021 at 14:55
     • Odpowiedz

     Paweł Kukiz: druga taka okazja na repolonizację mediów może się już nie zdarzyć

     https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lex-tvn-pawel-kukiz-druga-taka-okazja-na-repolonizacje-mediow-moze-sie-juz-nie/vw86b6r,79cfc278

  1. A co to się stało ze ogłosili konkurs na dyrektora w przedszkolu w Ryglicach? Tu ogłosił na stronie ze Kamieniowa jest, tu ze konkurs. Śmiech na sali

 13. Pisałem tu kiedyś, że bloku mieszkalnego w Ryglicach nie będzie. Argumentami było to, że to pomysł P.Gowina i nie dlugo wyleci z rządu i sprawa spółki padnie z powodu braku finansowania. Oto dziś ten dzień. Jeszcze chwila i ogłoszą, że wszystko pieron szczelil
  lub jak kto woli szlag trafił.

  1. Nareszcie koniec Zjednoczonej Prawicy!
   Koniec PiS nadejdzie wkrótce.

   Atak na wolne media i narażanie bezpieczeństwa kraju poprzez
   wkurzanie Amerykanów to
   Koniec Kaczki!

   1. Średni ty szkodniku bedziesz następny.

   2. Wywalenie Gowina to nie koniec “kaczki”. Tylko prawica może nas uratować przed szaleństwem lewackim z zachodu.

 14. Kto tu pisze te idiotyzmy?

  1. Ty właśnie napisałeś

  • Nie pijący on 8 sierpnia 2021 at 20:54
  • Odpowiedz

  Czyżby sierpniowa abstynencja spowodowała brak alkotekstów na blogu?

 15. Oj Zalasowianie, Zalasowianie. Burza celowo zlikwidował pocztę i tym samym strzelił wam w kolano. A jeśli ktoś może uratować bank, to wydaje się że właśnie jedynie burmistrz Augustyn może tego dokonać, o czym pisze on w internecie.

  1. Niechże on wcześniej uratuje swają reputację dyplomową.

 16. Niedawno byłam u mieszkańca Zalasowej p. Burzy, który prowadził punkt pocztowy. Trzeba podejść i zapytać go dlaczego nie przedłużył umowy na prowadzenie punktu… Bo ja zapytałam i powiedział wprost, że nie “będę prowadził punktu pocztowego dla Zalasowian bo mnie to po prostu nie interesuje”.
  Jeśli chodzi o bank, to uratuje go W.O., tak jak załatwił 940 tysięcy na chodnik w Zalasowej. Jak czytałam w mediach społecznościowych to burmistrz i rada przeznaczyła na ten cel środki a WO tylko tym się chwali. Przecież jako działacz czołowy PiS w gminie może uratować bank. Co to dla niego załatwić z kolegami w Warszawie żeby bank pozostał w jego rodzinnej Zalasowej.

  1. Przeciez WO nie chwali sie chodnikiem tylko dziekuje za robienie chodnika roznym ludziom. Tak pisze albo nie umiem czytac ze zrozumieniem

   1. To w końcu on coś robi czy tylko dziękuje innym że coś robią, bo się już w tych w tym gubię…

    1. Słusznie, ciężko Władka zrozumieć hehehehe.

 17. Polityk nieskuteczny to zły polityk.
  Średni nie potrafił obronić banku w Zalasowej, MA W NOSIE mieszkańców.
  W ostatnim czasie wieś straciła bank i pocztę

  Chodnik na Tuchowskiej, którym głupio chwali się WO mimo ze robi go Średni,
  konczy sie w połowie wzniesienia w najbardziej ciemnym zakręcie.
  Wstyd tacy gospodarze!!!!

  1. Jak już się nawąchasz przez wszystkie swoje dziurki tego czadu z tego przygłupawego bloga, i wytrzeźwiejesz może kiedy wnet, to powiedz dlaczego niby burmistrz ma troszczyć się o firmę prywatną w Zalasowej? Miłych białych snów i kolorowych myszek, albo jakoś tak.

 18. Dlaczego woda w fontannach w Ryglicach i Zalasowej wygląd jak mocz , a wszystko zarośnięte glonami?
  Wiem że ten nieudacznik o nic nie dba poza własnym interesem,
  ale czy radni nie mogą interweniować, żeby raz na miesiąc umyć te obiekty .
  To jednak wizytówka miejscowości.

  1. Bo nie ma P. Olszówki a dyr. Zakładu Komunalnego tego nie widzi. WSTYD.

   1. Olszówka dbał o Rynek w Ryglicach, widział zarastająca kostkę i natychmiast działał, a teraz nikt tego nie widzi ani Burmistrz, ani Zastępca Burmistrza. Wszyscy mają bielmo na oczach.

    1. Dlaczego jeszcze nie świecą się lampy uliczne? Jest 21:00 i jest jeszcze ciemno, a o 22 wylacza się. Debilstwo wymyślone przez wlodarza gminy.

   2. Zofija do roboty się bierz . Wstyd pisowi przynosisz działaczko od 7 boleści

    1. Każdy kto jest związany z Panem Augustynem już do końca życia będzie miał łatkę.
     To kompromitacja pracować dla niego i wstyd być z nim kojarzonym.

     Uważam, że dotyczy to zwłaszcza jego radnych i najbliższych współpracowników.
     Mam pretensje także do jego promotorów: Olszówki i Marcinków.
     Zrobiliście nas w jajo. Benek był lepszy.

     1. Akurat myślę odwrotnie ,każdy kto był z poprzednikiem prywatę uprawiał,przegrana bardzo ucieszyła.

       • Cham on 8 sierpnia 2021 at 17:23

       Lecz tworzy się jeszcze gorszy układ. Czyż nie?

     2. Jeszcze raz powtarzam że Marcinek Agent podpiął się pod średniego przy Florianie i u kropidlowego podpisał pakt , by zgnoic przeciwniczkę, która nie chciała startować w komitecie Marcinka , zresztą którego nie zebrał. Dzięki średniemu i PIS jest radnym. Ta pani nie chciała też być w komitecie średniego , to ją obsrali nawet, jako przesteptwo owej podając że jest rozwódką i parafię mija z dala. Szacun dla Pani. Marcinek dno.

   • Genowefa z Tarnówka on 9 sierpnia 2021 at 00:12
   • Odpowiedz

   Wierzę ci na słowo że to oczko ma kolor słomkowy. Jak byłem w Zalasowej jakieś 3 lata temu to wszystkie cieki były takie smrodliwe. Cuchnie nawet w Wątoku w Tarnowie, ale Roman burmistrz nie narzeka. Myślę że poszczególni sołtysi Zalasowej wiedzą o tym fakcie oczywistym i w końcu założą jakiś filtr. To kosztuje kilkaset złotych a fundusz sołecki da radę. Nawet były konserwator Kazek dałby radę, a chodzi pewnie koło tego oczka. W końcu projektant tego uroczego przewidział nie przewidział że tam się sika czy jszczy. Zalasowioki, nie głoście światu że u was śmierdzi, bo każdy o tym wie. Do djeła.

   1. A jednak było pite

 19. Będą trybuny budować na stadionie. Kostka, skalniaki, pseudo skyparki….nawet rower w centrum postawili. Czekać jak Floriana z centrum Ryglic na liciąż przeniosą. A tak na poważnie kór.. latarnie gaszą, woda- ścieki w pizdu drogie, średni na FB chwali się pierdołami a ja nie wiem że mamy jakąś drużynę, która gra w N klasie i jest tylu kibiców że trzeba im trybuny budować. Marek jeszcze brakuje toru saneczkowego z liciąży – mamy takie upały że byłby idealny – może by było chłodnie. Normalnie Monty Phyton. Tylko tamci robili to dla żartu a ci udają poważnych. Ech…..pseudo ynteligencja

  1. Jak obserwuje sesję to tam żadna osoba nie jest kompetentna, nie wiedzą nawet nad czym głosują. Myślę nawet że osoby te nie wiedzą jak działa sfera finansów publicznych. Dlatego zabieranie głosu na sesji i wręcz zgłaszanie problemów typu zatkany przepust czy droga to zadania burmistrza a rada uchwala i wyznacza kierunki weźcie się do roboty a nie tylko klaskajcie Pawłowi, bo nie tędy droga. Jeszcze rok czy dwa i wszyscy zobaczą albo zrozumieją, że budżet to nie jest studnia bez dna. Obawiam się wtedy że nie będzie stać na sute diety i zatrudnianie armi urzędników zamiast ludzi kompetentnych i pracowitych.

   1. A ta polowa co nie klaszcze to niby mądrzejsza?

    1. Piszę o wszystkich niestey, bo tak to wygląda po tym co widać na sesjach i poza nimi. Szkoda, że marnowane są pieniądze podatników. Nawet nie pomogą wyjazdy szkoleniowe.

     1. Do Pragi jeszcze raz.

       • Anonim on 31 lipca 2021 at 23:05

       Musicie kandydować to podniesiecie poziom i nie będzie marnowania pieniędzy.

       • Anonim on 1 sierpnia 2021 at 08:25

       Nawet Praga nie pomoże, a Średni znów zrobiłby dziadostwo.

       • Wstyd jak byk! on 1 sierpnia 2021 at 14:14

       Ludzie co to za radnych wybraliśmy skoro pierwsze co zrobili po wyborach to zmienili system naliczania diet co gwarantuje wzrost diety co roku. Czy to jest normalne?
       Można chyba wybrać ludzi którzy mają stabilną sytuację finansową i nie muszą się dorabiać na tej diecie. Nie ma żadnych wydatków, jak widać część sesji zdalnie, brak zebrań. Po co tyle płacimy podatnicy za to?

       • anonim on 1 sierpnia 2021 at 21:40

       Ja tam uważam że radni specjalnie się nie wysilaja ale jak im tak liczysz to się przedstaw i pokaż co tak społecznie gratis zrobiłeś .

     2. Radni i sołtysi robią niby społecznie? Koń by się uśmiał.

  2. Pytanie do Pana Burmistrza: czy lampy uliczne można zaświecać o zmroku, bo dni coraz krótsze. Ustawione chyba na czerwiec. I ponawiam pytanie o ośrodek kultury czy są na wakacjach czy może zlikwidowani bo ich ani nie widać ani nie słychać.

    • Igor Śmiały on 31 lipca 2021 at 23:19
    • Odpowiedz

    A to napisz co ty porabiasz, bo ja nie widzę i nie słyszę nic tylko te bazgroły. Muszę przyznać jednak że przynajmniej cię czuć. Ten smród unosi się tu co jakiś czas. Weź się za jakąś robotę bo z trolowania to jedynie Adam Wielki Admin może ci odpalić o ile nie pobierasz kasy publicznej, bo ten smród znajomo śmierdzi. A co do lamp, to też postuluję żeby świeciły, bo dobrze widzieć kto ten smród puszcza pod latarnią.

    1. Nie cwaniakuj, bo widać, że jesteś z tej ekipy, która g…. robi, a sporą kasę przytula. Nie wszyscy mają tak dobrze.

   1. Pragnę wspomnieć że w Uniszowej na dylówce latarnia świeci się całą noc, aż dziwne 😉

    1. Pewnie burmistrz przez dylowke jedzie do domku na Galii i musi mieć jasno.

     • Taki nam potrzebny! on 1 sierpnia 2021 at 21:16
     • Odpowiedz

     Tak Junkers czytam co piszesz i podoba mi się.
     Najlepiej by było gdyby Burmistrz wybrany był taki co pracuje u kogoś na etat w prywatnej firmie czy instytucji- wie co toznaczy zrobić na siebie i na szefa… Taki co jest ogarnięty i chętny do pracy a nie do przytulania swoich interesów tylko. Nieważne z jakiej miejscowości, ale ważne jaki ma charakter. Są przecież tacy ludzie w gminie mają dobre posady poza naszą gminą-być może jest to ten czas aby zacząć ich przekonywać, aby mogli wystartować! Jeśli dalej będziemy brnąć w Pawła, Wladka, Szczepana czy nawet Gutkowskiego to STOIMY W MIEJSCU I COFAMY SIĘ.

     1. Burmistrz chwali się oświetleniem LED to jak my oświetlamy publiczną ulice to powinien nam zafundować taką ekonomiczne oświetlenie
      No ale tu cisza, na razie nie chce tego rozwijać ale jak coś to przyjdzie czas.

     2. Taki w prywatnej firmie? Lepiej w publicznej, tak jak np. Bernard, bo on ciągle pracuje w publicznej, bo w prywatnej nikt by go nie zatrudnił, bo księgowy z gs-u to już za małe kwalifikacje. A obecny, pragnę zauważyć, pracuje w prywatnej firmie. Poducz się zanim coś napiszesz.

   2. Prosimy o nie wyłączanie oświetlenia ulicznego o 22 :00 tylko przedłużenie świecenia do 24:00.
    Pytam , czy ważniejsze są oszczędności czy nadze bezpieczeństwo.
    Proszę aby burmistrz poinformował nas mieszkańców gminy o wysokości zaoszczędzonych pieniędzy w związku z wyłączaniem oświetlenia o 22:00.
    My mieszkańcy wiemy że nie ma na tym praktycznie żadnych oszczędności. Po co budować nowe sieci elektryczne skoro one świecą tylko przez 2 lub 3 godziny.
    Słyszałem że droga na Galię Górna całą noc się świeci bo tam burmistrz ma jakiś domek, i co? można? można, a inne drogi są nie oświetlone.
    Nie wstyd Panu??!!!

   3. Z ośrodka kultury wszyscy na urlopach i to całe wakacje. Zasłużony urlop za tą charowke całoroczna.🤣🤣🤣

    1. Po urlopie do domu i zaorać taką instytucję.

    2. Jeszcze medal dla Lisak na koniec .
     Koniecznie przy dźwiękach kapeli .
     Średni weź sie za GOK bo tam nic sie nie robi,
     a jak już zaczną coś robic to śmiech na całą wieś

     1. Siemek na kierownika bo najbardziej zasłużony.

       • Anonim on 2 sierpnia 2021 at 17:48

       Poręba lepszy będzie.

       • anonim on 2 sierpnia 2021 at 20:46

       Dobra praca przez lata daje efekty w postaci rozwiniętych talentów a tu pisanki . Szopen i podobni z polskiej i niepolskiej sztuki nie zaistnieli w tej gminie . Oczywiście to zasługa głównie BK , trudno takie rzeczy zmienić . Międzyczasie koszty to milony .Frajerzy ci podatnicy.

     2. Masz racje. W innych gminach cos robią u nas dalej pandemia. Ha ha

       • Anonim on 3 sierpnia 2021 at 16:31

       Trele srele. A to w innych gminach coś robią? A jak robią to pewnie dlatego, wnioskując po waszych pitołach, nie idą na urlopy. 🙂

     3. Po wyborach będzie rządził Szczepan, sekretarzem będzie Andrzej, a dyrektorem kultury Jadwiga. To się będzie w gminie działo dopiero nie tak jak teraz. 😉

       • Anonim on 4 sierpnia 2021 at 21:28

       Dobrze wiemy, że Pan Marcinek nie ma szans. Potrzebny jest ktoś młody, wykształcony, nieszablonowy, który będzie z ludźmi i dla ludzi – a nie jak obecny głowa do góry i ani me ani be …..

       • Żaba on 4 sierpnia 2021 at 21:59

       Wskaż choć 3 takich ludzi – zasłużysz na mój szacunek

       • Wyższy on 4 sierpnia 2021 at 21:30

       Andrzej o którym myślimy nie ma studiów i sekretarzem nie bedzie

       • Anonim on 5 sierpnia 2021 at 00:30

       Wskazywanie dziś nazwiska kandydata – młody, wykształcony, nieszablonowy- to dla niej/ niego samobój.
       Jestem już jednak pewna, ze będzie 5 kandydatów. I skończy się tak jak w Tuchowie ostatnim razem.
       A Średni zaliczy najgorszy wynik i nie wejdzie do 2 tury skompromitowany do końca!

       • z USA on 5 sierpnia 2021 at 06:18

       Ciekawe czy ten Wasz Śr. poda poziom wykształcenia w dokumentach wyborczych taki jak podawał do tej pory czy też może inny.

       • Anonim on 5 sierpnia 2021 at 07:51

       czyli rodzinka na swoim , ale jaja , czarny sen , prawdę gadają , że wyportkują średniaka

       • Anonim on 5 sierpnia 2021 at 15:57

       Andrzej na Burmistrza. Siostra na dyrektora.

       • Anonim on 5 sierpnia 2021 at 17:09

       Andrzej na Marcinke. Rodziny pamiętają!

       • Anonim on 5 sierpnia 2021 at 17:20

       Daj spokój, czytając komentarze ze zrozumieniem to chodzi o rodzinę z Lubczy. U Was Andrzej jest tylko jeden.

       • Anonim on 6 sierpnia 2021 at 09:05

       Bardzo smieszne

  • Zgodnie z obietnicą on 29 lipca 2021 at 21:12
  • Odpowiedz

  robię kopiuj wklej

  A czemu nie napiszesz o tłustych kotach średniego ?
  Niedoszła radna Aga – praca w gminie
  Niedoszły radny Boguś – praca w OK
  Niedoszły radny Tadzik – praca w ZK
  Chesz dalej ? – proszę:
  Żonka średniego wraz z żonką kuzyna Tadzia wróciły pod kartę nauczyciela (nie wsponę o kosztach jakie to generuje dla gminy)
  Dyrektor szkoły w Woli Lubeckiej – znajomek
  Dyrektor szkoły w Lubczy – znajomek
  nie chce mi się już wymieniać tych wszystkich dziewczynek poupychanych po gminie i jednostkach jako sprzątaczki, pomoce nauczyciela, pomoce urzędników – oczywiście wszystkie po znajomości (np. córcia gosposi Franka – a to tylko taki przykład do prawdy).
  Ostani hit – bratowa radnego Tadzia zostanie głównym księgowym w szkole w Ryglicach, a że nie ma pojęcia o księgowości , to dla obencej księgowej zostanie utworzone jakieś stanowisko administracyjne przynajmniej na pół roku, żeby mogła nauczyć wszystkiego od podstaw bratową Tadzia.
  Oczywiście wszystkie te etaty sponsorujemy my – mieszkańcy Gminy Ryglice.
  Jest tez konkurs na księgowego w Luczby, to gdyby ktoś chciał to niech startuje bo zaraz znowu się dowiemy o jakimś kolejnym znajomku średniego na stanowisku.
  A i jeszcze będą wolne stanowiska w Lubczy bo podobno odchodzi kucharka i sekretarka, a w Ryglicach ta co się stołówką zajmuje, więc może wsród blogowiczów są osoby, które chętnie podjęłyby się którejś z tych prac.

   • Jak to jest ? on 29 lipca 2021 at 21:59
   • Odpowiedz

   Jaja sobie kos robi piszac o tej bratowej Tadeusza?
   Bo w to już nie uwierzę. Jeśli to prawda to już przegięcie i pachnie prokuraturą że coś mogło być ustawione . . .

   1. To prawda.

    1. Pani księgowa w szkole już dostała polecenie żeby przyuczać nowy nabytek rodzinny

     1. Prawda to czy bajki?

       • Anonim on 30 lipca 2021 at 20:54

       Prawda, nie bajki.

       • Anonim on 1 sierpnia 2021 at 20:48

       Ni to jak mogła przejść przez procedury naboru skoro nic nie umie????

       • Anonim on 3 sierpnia 2021 at 16:34

       A co ty umiesz?

     2. Tak samo jak i pewna pani od spraw komunalki

       • Anonim on 2 sierpnia 2021 at 10:55

       Ale tu założenia były inne, żeby wywalić P. Olszówkę i wsadzić Zośkę.

       • anonim on 2 sierpnia 2021 at 12:43

       Jak to jakiś mądry pisze najważniejsze że wiedziała kto najważniejszy w urzędzie . Kpina

       • Troska on 4 sierpnia 2021 at 21:14

       Do wałkowatego tematu: A Olszówkę przyjęto po znajomości czy wyrzucono po znajomości?

       • Anonim on 5 sierpnia 2021 at 07:56

       Ile można o tym Olszowce? Przeciez tu nie jest w gminie . Dostalo sie calej rodzinie. No nie wiem sam czy wytrzymal bym to .

       • anonim on 5 sierpnia 2021 at 12:02

       Poprzedni burmistrz narobił wiele złych rzeczy , obstawiał swoimi wiernymi bez kreatywności bez pomysłow bez ambicji innych niż stan swojego konta.Stąd te pociotki , Wartościowych ludzi nie wybierzemy bo tacy nie wystartują.

       • Anonim on 5 sierpnia 2021 at 12:23

       Poprzednika nie ma i już nie będzie.
       Na razie jest znacznie gorzej i
       co gorsza nie ma nadziei na lepiej.

       Budżet jest w ruinie.
       Nie ma na wkład własny.
       Wybór Pana Augustyna oznacza stratę 10 lat rozwoju,

       • wyborca on 5 sierpnia 2021 at 12:44

       Wypuśćmy jeszcze obligacje do obligacji. Pomysł poprzednika realizacja obecnego. Trzeba szukać oszczędności, są takie możliwości: pierwsze szkoły, drugie kultura. Jak to?: Szkoły małe przekształcić albo zostawić 3 w gminie. Kultura: reforma połączyć z bibliotekami i zrobić analizę etatów do możliwości działania. Zostanie kasa do spłaty długów.

       • Do wyborcy on 5 sierpnia 2021 at 13:09

       Skoro piszesz już o Benku to czemu nie napiszesz że on te szkoły przekształcił i były oszczędności a Augustyn poprostu to zrujnował argumentując to dobrem dzieci. Brak słów.

      1. Postanowiłem, że sobie odpuszczę i dam szansę, zająć się sprawami gminy komuś innemu i rzeczywiście nawet beze mnie sporo się na blogu dzieje. Szkoda jednak, że nikt nie stara się wejść głębiej i wyłuszczyć mieszkańcom tworzone przez naszą władzę perełki – a tych mimo pozornej stagnacji wcale nie brakuje. Ale to już osobny temat.
       Masz racje “Wyborco” pomysł z obligacjami obliczony był na tu i teraz, a to, co się będzie działo później, gdy wejdziemy w okres zapadalności obligacji, nikogo nie obchodził i wciąż nie obchodzi, bo to już nie problem panów Karasiewicza i Augustyna. Można by to jeszcze zrozumieć, gdyby w wydatkach samorządu śruba była dokręcona na maksa, a mimo to brakowało nam na wkład własny – niestety grosz przecieka nam jak z dziurawego garnka, a my, zamiast łatać dziury, wciąż do tego dziurawego gara dokładamy i to pożyczonych pieniędzy. Nikt nie stara się oszczędzać, bo to mało popularne a obserwując poczynania naszych samorządowców widać, że od dawna inwestuje się głównie w ich wizerunek. Wiele się mówiło, o jakich zmianach, których miał dokonać pan Augustyn i one zdecydowanie są – tyle tylko, że są to zmiany na gorsze, których skutki będziemy odczuwać i spłacać latami.

       • Do niewiadomskiego on 5 sierpnia 2021 at 21:02

       Masz rację , ale sami jesteśmy sobie winni, w kampanii słuchamy obietnic bez pokrycia i marzymy o naszej gminie, że jak wygra ten czy tamten to gmina będzie mlekiem i miodem płynącą, tłumy turystów, asfalt pod drzwi etc. Nikt nie słucha ludzi i osób którzy realnie patrzą z boku na gminę , jej finanse i możliwości-wprost tacy ludzie nie mają dobrej prasy bo nic nie obiecują tylko rzucają mało popularnymi slogaami. Dodatkkwo lokalni krzykacze zrobią resztę. Widać to po wyborach jak ludzie wybrali swoich przedstawicieli do gminy. W efekcie reprezentują nas osoby … Właśnie jakie?
       Odpowiedź pozostawiam Wam samym.
       Do władzy wrócili radni którzy dawniej zasiadali w radzie i radzili jak radzili………..

       • wyborca on 5 sierpnia 2021 at 17:12

       Jeden wart drugiego. Co z tego,że szkoły przekształcił jak i tak kasy nadal brakowało i wpadł na piekielny pomysł z obligacjami. Augustyn krytykował, a i tak z nich skorzystał. Za kilka lat będziemy sprzedawać co tylko można w celu ich wykupienia. Podejrzewam, że w pierwszej kolejności pójdą udziały w spółce komunalnej.

       • Anonim on 5 sierpnia 2021 at 23:01

       Nie tylko nie oszczędzają ale i w domu sobie siedzą bo pandemia ,nikt nad tym nie panuje a to musi je..nąć.

       • Anonim on 6 sierpnia 2021 at 08:07

       Przy takim drukowaniu pieniędzy jakie teraz odchodzi to za kilka lat te obligacje będą warte czapkę gruszek. Inflacja wszystko pochłonie i znów będziemy milionerami.

       • inflacja on 6 sierpnia 2021 at 08:17

       Skopiowane z sieci
       “Chcesz być milionerem? To nic trudnego. Wystarczy zaufać władzy.
       Już przecież to przerabialiśmy. Kiedyś takie banknoty każdy nosił w swoim portfelu.
       W 1970 r. średnie wynagrodzenie wynosiło 2 235 zł. Byliśmy wtedy biedni. Chleb kosztował 2,50 zł.
       W roku 1994 byliśmy już milionerami. Średnie wynagrodzenie wynosiło wtedy 5,3 mln zł.
       Tylko dlaczego znów byliśmy biedni? Ponieważ chleb kosztował już 7,4 tys. zł.
       Potem była denominacja i historia zaczęła się od początku.
       Chleb kosztował już tylko 0,62 zł, ale nadal byliśmy biedni.
       Dlaczego? Przecież ciężko pracowaliśmy.
       Dlatego, że niewolnictwo nigdy nie zostało zniesione, ono przybrało tylko inną formę.
       Dzisiaj jest najlepszy moment żeby to zrozumieć.
       Ten post podzielę na dwie części. Jeśli ktoś próbując przebrnąć przez część I stwierdzi, że właśnie przepalają mu się zwoje w mózgu, niech od razu przejdzie do części II, zanim zrezygnuje z czytania całości.
       Część I.
       Rząd ogłosił, że w najbliższym czasie obdarzy polskie przedsiębiorstwa zawrotną kwotą 100 mld zł, w celu ratowania gospodarki.
       Skąd rząd weźmie te pieniądze, skoro w budżecie ich nie ma?
       Istnieją co najmniej trzy sposoby, żeby zdobyć pieniądze – można je zarobić, można je pożyczyć, albo można je ukraść.
       Rząd postanowił pójść tą trzecią drogą.
       W tym celu Polski Fundusz Rozwoju wyemituje obligacje na kwotę 100 mld zł., gwarantowane przez państwo. Obligacje te zostaną skupione przez banki komercyjne, od których następnie odkupi je Narodowy Bank Polski.
       Czyli ostatecznym wierzycielem PFR zostanie NBP, a banki komercyjne poprzez przepływ pieniądza zainkasują gwarantowane zyski. Tak więc wszystko zostanie w rodzinie i właściwie nikt nikomu nie będzie nic winien, bo kasa będzie się zgadzać.
       Co prawda w księgach rachunkowych PFR powstanie zobowiązanie, ale wobec swoich, więc później się to umorzy.
       Dlaczego tworzy się takie kombinacje i po prostu rząd nie pożyczy pieniędzy od NBP?
       Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszy to art. 220 ust. 2 Konstytucji RP, który zabrania przewidywania w ustawie budżetowej pokrywania deficytu budżetowego poprzez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.
       Drugim powodem jest próba ukrycia rzeczywistego długu publicznego.
       Ponieważ faktycznie pieniądze do przedsiębiorców popłyną z PFR a nie z budżetu. Wcześniej zostaną wykreowane przez banki komercyjne.
       Po co się tak kombinuje? Po to, żeby premier Morawiecki nadal mógł się chwalić zrównoważonym budżetem pomimo kryzysu, co będzie fikcją, ale w kwitach wszystko będzie się zgadzać.
       Odbywa się tutaj właśnie kreatywna księgowość na najwyższym poziomie. Czyli wszyscy kłamią zgodnie z prawem.
       Gdzie tutaj jest kradzież, o której pisałem na początku, skoro wszystko jest zgodne z prawem?
       O tym właśnie będzie część II.
       Część II.
       Jeśli zrozumiałeś część I to znaczy, że należysz do 1% społeczeństwa i jesteś ekonomistą, albo przynajmniej pasjonatem ekonomii.
       Jeśli nie zrozumiałeś tego o czym jest część I, to znaczy że należysz do 99% społeczeństwa i jesteś zupełnie normalnym obywatelem, bo nie każdy musi mieć doktorat z ekonomii albo być głównym księgowym.
       Żadnej władzy nie zależy na tym żeby obywatele rozumieli jej działalność finansową, ponieważ następnego dnia wszyscy by wyszli na ulice. Dlatego w szkołach nie uczy się podstaw ekonomii.
       W szkołach wychowuje się posłusznych obywateli.
       Właśnie dlatego tak bardzo się to wszystko komplikuje, żebyś niczego z tego nie zrozumiał i wtedy przyjmiesz bezkrytycznie wszystko co ci wmówi władza.
       Żeby pojąć co się obecnie dzieje w tym kraju, trzeba zrozumieć na czym polega funkcja pieniądza na przykładzie chłopa i krowy.
       Jeśli chłop wykonał ciężką pracę, to za tę pracę mógł dostać krowę. Krowę mógł doić i mleko zamieniać na inne dobra.
       Trudno jednak zamienić krowę na większą ilość mniej wartościowych dóbr, więc ludzie wymyślili pieniądze.
       Za wykonaną pracę mógł więc chłop dostać pieniądze, za które mógł kupić albo krowę, albo mleko, albo inne dobra.
       Krowę trudno jest podrobić ale pieniądze znacznie łatwiej. Tak więc kiedy pojawiły się pieniądze, pojawili się też ich fałszerze.
       Dotychczas, żeby posiadać określone dobra, trzeba było wykonać określoną pracę. Kiedy fałszerze zaczęli podrabiać pieniądze, mogli na tym samym rynku nabywać różne dobra nie wykonując żadnej pracy. Wystarczyło, że mieli fałszywe pieniądze.
       Kogoś takiego nazywamy dzisiaj pasożytem.
       Czyli, jeśli ktoś się bogacił nie wykonując żadnej pracy, to oznaczało, że inni uczestnicy rynku musieli jeszcze ciężej pracować, żeby utrzymać fałszerzy pieniędzy, czyli pasożytów.
       Jeśli fałszywych pieniędzy jest coraz więcej, to zaczynają wypierać pieniądze prawdziwe. To z kolei oznacza, że ludzie uczciwie pracujący muszą pracować coraz ciężej, ponieważ mają na utrzymaniu coraz większą liczbę pasożytów. Dlatego, że większość dóbr, które powstają dzięki ich pracy trafia do oszustów, natomiast im pozostaje tylko niewielka część.
       Pieniądz fałszywy miesza się na rynku z pieniądzem realnym i dlatego w pewnym momencie nie można ich odróżnić i wszyscy są przekonani, że wszystkie są prawdziwe.
       Jak to się ma do obecnej sytuacji w Polsce?
       Polski Fundusz Rozwoju jest spółką akcyjną, której właścicielem jest skarb państwa, ale nie jest jednostką budżetową, czyli jej długi nie obciążają budżetu państwa.
       PFN emituje obligacje wartości 100 mld zł, chociaż nie posiada majątku wartości 100 mld zł.
       Jeśli więc te obligacje sprzeda bankom, to znaczy że pieniądze, które otrzyma od banków są „pustymi” pieniędzmi, ponieważ nie stoi za nimi żadna realna wartość, żadna praca ani żaden realny majątek, który jest efektem wykonanej pracy.
       Nazywając rzecz po imieniu są to fałszywe pieniądze, które trafią na polski rynek. Ponieważ nikt tych pieniędzy nie zarobił.
       Jeśli więc otrzymasz wypłatę, to część z tych pieniędzy będzie fałszywa.
       Na przykład – jeśli na rynek trafia 20% fałszywych pieniędzy w stosunku do ilości, która jest w obiegu, to z 5 000 zł. wynagrodzenia, które otrzymasz, 1000 zł, będzie fałszywe.
       Czyli za kwotę 5 000 zł. będziesz mógł nabyć dobra, za które dotychczas płaciłeś tylko 4 000 zł.
       To zjawisko nazywa się inflacją.
       Czyli jeśli ty podrobisz pieniądze, to będzie to fałszerstwo. Jeśli rząd sfałszuje pieniądze, nazywa się to inflacją.
       Jedno i drugie jest jednak tym samym.
       Większość ludzi się temu nie dziwi uznając, że takie są prawa ekonomii, której jednak nie znają.
       Problem w tym, że rynek potrzebuje czasu, żeby uruchomić mechanizmy inflacyjne. To może potrwać kilka miesięcy albo dłużej. Kiedy zaczniesz zauważać, że potrzebujesz więcej pieniędzy, żeby żyć na poprzednim poziomie, twój umysł już wtedy nie będzie kojarzył skutku z przyczyną.
       Wtedy pobiegniesz do pracodawcy po podwyżkę i będziesz się cieszył, że jesteś bogatszy gdy w rzeczywistości jest to tylko złudzenie, gdyż tak naprawdę, to tylko powróciłeś do poziomu materialnego, w którym już kiedyś byłeś.
       Taka finansowa fatamorgana.
       Weź kalkulator i policz. Kalkulator nie kłamie. Umysł tak.
       Nie należy winić za to pracodawcy, bo to nie on sfałszował pieniądze. On również padł ofiarą oszusta.
       To jest przestępstwo doskonałe, kiedy kradnie się dając.
       Takiej historii nikt nie przeczyta nawet w najlepszej powieści kryminalnej..
       Co się dzieje dzisiaj? Dzisiaj niewolnicy biją pokłony swojemu panu, który rzuca im pieniądze, nie zdając sobie sprawy, że w rzeczywistości on ich w ten sposób okrada.
       Co się stało z waszymi pieniędzmi? Wczoraj przecież jeszcze były. Dzisiaj zostaliście bez pieniędzy i bez możliwości ich zarabiania. Nikt się temu nie dziwi?
       Ktoś wam zabrał realne pieniądza a w zamian dostaniecie fałszywe. Rachunek będzie się zgadzał a wy nadal niczego nie będziecie rozumieć.
       To się właśnie teraz odbywa.
       Niemcy w ciągu dwóch dni wypłacili pieniądze przedsiębiorcom.
       Dlatego, że je mieli. Realne pieniądze, które gromadzili w czasie koniunktury jako rezerwę na trudne czasy. To były pieniądze tych, którzy je otrzymali, ponieważ to oni je zarabiali i płacili podatki. To są prawdziwe pieniądze, które są efektem ich pracy.
       Dlaczego nasz rząd tego nie zrobił? Bo musi je dopiero podrobić a to zajmuje trochę czasu.
       Niemcy nie będą mieć inflacji, ponieważ ich pieniądze są prawdziwe.
       Nasze dopiero się produkują, bo te które zarobiliśmy zostały przejedzone i przehulane.
       Nikt nie pyta co rząd zrobił z pieniędzmi, które zabierał jako podatki?
       Niedługo Morawiecki znów wyjdzie na mównicę i powie, że wszyscy będą musieli ponieść ciężar tego kryzysu. To znaczy, WY wszyscy. Nie ONI wszyscy. Wmówi wam, że niedługo potem będziecie milionerami. Będzie miał rację. Zapomni tylko dodać, że będziecie jeszcze bardziej biedni.
       Kto jest złodziejem?
       Wystarczy sprawdzić, kto się będzie bogacił wtedy, kiedy inni będą biednieć.
       Zajrzyjcie do majątków banksterów, polityków i ich rodzin i innych cwaniaków w nimi powiązanych.
       Może wtedy ktoś zrozumie, że milioner nigdy nie będzie dbał o majątek biedaka, bo gdyby tak było, to by się z nim podzielił i wtedy nie byłby już milionerem.
       Znów bogaci będą tanio kupować działki i inne nieruchomości, które będą im sprzedawać biedni. Następnie za 10 lat biedni odkupią je od bogatych po znacznie wyższych cenach i historia się powtórzy. Wtedy zacznie się kolejny kryzys.”
       Ryszard Tutko

       • Anonim on 6 sierpnia 2021 at 09:02

       Bardzo dobry tekst. Oby tylko ludzie chcieli przeczytać go do końca i postarać się zrozumieć jego sens.

       • Anonim on 6 sierpnia 2021 at 09:23

       Ten świat zmierza do samozaglady. W tym stuleciu dojdzie do rozwiązania siłowego na poziomie światowym. Cześć ludzi zginie. Dojdzie do tragedii światowej.
       Ci co zostaną będą od nowa odbudowywać i mieć nadzieję na dojście do bogactwa. Tak się to kręci od zarania dziejów

       • Anonim on 6 sierpnia 2021 at 13:06

       Sęk w tym, że te kilka procent rozumiejących te mechanizmy to za mało żeby cokolwiek zmienić. Cała reszta społęczności karmi się populizmem i tak łatwo daje się kupować za pieniądze, które są im odbierane. Puste pieniądze bez pokrycia.

       • Do Infacji on 6 sierpnia 2021 at 17:39

       co kopiuje tekst z sieci.

       Każdy dodruk pieniędzy w każdym kraju Unii jest za przyzwoleniem Komisji Europejskiej

       • Anonim on 6 sierpnia 2021 at 18:08

       Czytaj ze zrozumieniem. A jak nie zrozumiałeś tekstu to nie komentuj.

       • Do Infacji on 6 sierpnia 2021 at 18:38

       To powtórzę; Każdy dodruk pieniędzy w każdym kraju Unii jest za przyzwoleniem Komisji Europejskiej.

       A ty tylko o Morawieckim i o Polsce

       • .. on 6 sierpnia 2021 at 19:20

       wkleja ktoś tekst i jest taki mądry ,zaśmiecanie
       poza tym nie podaje skąd skopiowane

       • Anonim on 6 sierpnia 2021 at 20:44

       Kreatywna księgowość i omijanie UE. Nie ważne skąd kopiowanie prawda jest oczywista. PiS pogrąża Polskę. Patrząc na to jak rządzą czy lokalnie czy globalnie nepotyzm prywata egoizm. A w dupkę dostaję społeczeństwo. Mają wsparcie w nierobach, niewykształconych, wieśniaków.

  1. Drogi naciągnięty na członka PO, “piniędzy ni ma” dla ciebie, że tak wyjesz?

   1. Grunt że rodzinka na swoim

   2. Taki jesteś kozak?
    To szkoda że Augustyn z Tadziem nie wspomnieli o tym w swoich ulotkach wyborczych, tylko skupili się na tym żeby Benka i radnych wywalić.
    Mają ludzie prawdziwe oblicze Pawła i jego (bez)radnych.

    1. Tak się składa że wywalenie Benka to już połowa sukcesu. Gorzej już nie będzie. To se ne vrati.

     1. Ja widzę że Benek był dużo lepszy niż obecny ……..

       • Anonim on 31 lipca 2021 at 23:29

       Jasne, widać zwłaszcza jak działa teraz prężnie u Ciepieli. 🙂 Tak nawiasem mówiąc, nawiązując do wałkowanego tu tematu “znajomości” – to Ciepiela zatrudnił go “nie po znajomości” tylko wybrał tego geniusza z zawiązanymi oczami. 🙂 Więc oszczędź sobie że peowska sitwa to coś lepszego.

  2. Ta cała Aga to popychadło w gminie . Wolałabym sprzątać ulice niż się tak błąkać po urzędzie. Ludzie widzą i na razie gderaja.

  3. zamiast “Zgodnie z obietnicą” powinien być podpis “Barbara G.”

  4. A to burmistrz ma zatrudniać nieznajomych? To może eskimosów, bo zna cały świat, ale ponoć tam jeszcze nikogo nie zna. Chyba że chodzi wam o to, by zatrudniać wrogów, Tyle, że oprócz was to takich nie ma. Zgłoście się do konkursu, powiedzcie że go nie lubicie i może akurat was zatrudni. Jest tylko jeden warunek – trzeba się jeszcze na czymś znać, a u was jak widać to same tępe łby. Lepiej już poszukać wśród eskimosów, iloraz IQ z pewnością wyższy niż wasz. Trol i hejter na drabince ewolucji to tylko ciut wyżej niż szympans. Chociaż ja wiem…?

   1. No i po co pajacujesz, przecież jest to jasne jak słońce, że to ludzie nie przypadkowi i znajomości rówież nie przypadkowe.
    Wszyscy o tym wiedzą, więc daj sobie spokój z niepoważną propagandą.
    Dodatkowo, coraz częściej pokazujesz jak bardzo jesteś niedowarościowanym człowiekiem.
    Nie wiem czy wiesz, ale tylko malutkie, z niską samooceną ludziki wyzywają nieustannie innych.
    Wręcz jestem w stanie sobie wyobrazić, jak siedzisz sobie tam przed ekranem monitora czy telefonu, klepiesz obelgi na innych i cieszysz się sam do siebie, mówiąc sobie pod nosem “ale jej/mu dojebał.m”.
    No niestety… jedyne komu dokopujesz to samemu sobie.

    1. Ten pan czy pani nie pajacuje tylko odpisuje na wasze durne wpisy. I nie widzę jakichś obelg. To ty się trolu rzucasz jak g… w betoniarce bo nie umiesz odpowiedzieć na (może ironiczny, ale) prosty argument. To ja pytam – kto ma być zatrudniony? Ty?

     1. Dzieci spać poszły, że tak oboje na blogu szlejecie ?
      Widać, że nowego słówka się nauczyliście i ciągle je powtarzacie “trolowanie”.
      Szkoda, że nie poznaliście jeszcze definicji tego słowa, no ale na to może jeszcze przyjdzie czas 😉
      A chesz wiedzieć kto ma być zatrudniony?
      A może Ci, którzy chętnie by tą pracę podjęli, gdyby tylko wiedzieli, że są gdzieś wakaty (wakat- to takie wolne stanowisko pracy. Tak jakbyś nie wiedziała).
      Niestety ludzie nie mają możliwości nawet dokumentów nigdzie złożyć bo wszystko w zaciszu “gabinetu” się odbywa.
      Chyba można dać ogłoszenie o pracę (nic nie stoi na przeszkodzie, że nie jest to stanowisko urzędowe).
      Na sprzątaczkę, pomoc nauczyciela, kucharkę chętnych jest mnóstwo. Trzeba im tylko dac szansę zatrudnienia, nie tylko znajomym.
      I trzeba być naprawdę ograniczonym aby myśleć, że zatrudnianie swoich się nie wyda.
      Ludzie wszystko widzą i o wszystkim mówią.
      Uważasz, że fair (fair – czyli po polsku uczciwie. Tak jakbyć nie wiedziała), było zatrudnienie w szkole Anki S? nie uważasz, że mamy w Lubczy wiele bardziej potrzebujących pracy ludzi? No tak… ale od tamtych biednych profitów nie będzie.
      A ja? Może nawet i ja jeżeli okaże się, że jest stanowsiko dla mnie. Tylko najważniejsze, muszę o tym wcześniej wiedzieć. Może zaaplikuję (żart).

       • Anonim on 31 lipca 2021 at 09:47

       A kto to Anka S?

   2. Pytanie jest takie – czy w konkursie, badając kompetencje osób oraz wymogi stawiane na dane stanowisko dana osoba otrzymała by etat, czy otrzymuje stanowisko ze względu na inne “walory”? A tak na marginesie – było jakieś ogłoszenie o pracę na tym stanowisku? Wykształcenie kierunkowe mam, doświadczenie również, chętnie bym aplikował. Średniego też kiedyś widziałem na zdjęciu na FB – czy to wystarczy?

    1. To się zgłoś i opowiesz nam wszystkim czy cię zatrudniono czy nie, czy za wygląd, czy za kompetencje, a może bo cię ktoś zna bądź nie zna… Sądząc po tym wpisie to nie prezentujesz nic specjalnego oprócz trolowania.

     1. ha ha ha . tu nepotyzm nie działa ha ha ha

  5. “Zgodnie z obietnicą” – podpisz się z imienia chociaż czyli “Barbara G. – była pani dyrektor” hahahaa

   1. I kto by pomyślał, że pokazanie średniemu środkowego palca i nie wystartowanie w konkursie na dyrektora, wywoła u niego tak bolesny i długotrwały ból d.py.
    Gratuluję Pani Barbaro, gratuluję 🙂

     • Zjazd w dół on 30 lipca 2021 at 22:39
     • Odpowiedz

     Jak ktoś mnie nazwał osobą która nie lubi Pana Burmistrza Pawła………Tak, zniżam się do poziomu osób z jego otoczenia, biorę poprostu przykład.
     Wybraliśmy wsYsy kogoś na burmistrza i na radnego a gmina na tym nie zyskuje, jedynie osoby które są zatrudnianie w tzw.konkursach, beka śmiechu i tyle.
     Dobranoc.

     1. A to ty nie wybierałeś mądrego radnego i dobrego burmistrza że ci tak to w głowie bełta? Masz jakąś propozycję na kandydatów, to opowiedz, ocenimy i może zagłosujemy. No… jazda gieroju.

    1. Raczej to burmistrz pokazał pani Barbarze środkowy palec. Dziwna interpretacja: burmistrz pokazuje środkowy palec pani dyrektor, a ona myśli, że to jej palec hahaha

     1. Obiektywnie patrząc to nie widzę różnicy na minus inteligencji PA w stosunku do poprzednika . A kultura z wszystkimi wadami jednak o wiele wyższa .

       • Anonim on 31 lipca 2021 at 09:54

       Żeby być dyrektorem trzeba szanować burmistrza. BArbara widocznie nie chciała mieć z nim nic do czynienia. Ale po co my gadamy, niech ona się wypowie. Ale czy będzie chciała i po co? Każdy wie jak było i jest. Nauka od Benia

  • Wakacyjnie on 29 lipca 2021 at 15:47
  • Odpowiedz

  Wy se tu gadu gadu a Zieliński rowerem po Krynicy hasa od wczoraj.

  1. Nie od wczoraj tylko wczoraj.

   1. “Jedzie arab jedzie, rower pod mim hasa. Arab se ogląda swojego ……..

    1. P. już drinkujesz? Piątek jutro. Nie chlej tyle

 20. Jeżeli nie będzie burmistrza z Ryglic to nie będzie rozwoju miasta. Popatrzmy gdzie były robione inwestycje w ostatnich 30 latach.

  1. A kto niby z Ryglic miałby być?

   1. Osoba kompetentna, wrażliwa, widząca wiecej niż inni. Osoba mająca wizję rozwoju gminy, w tym w szczególności miasta. Popatrzmy na inne gminy jak wyglądają ich stolice. To ma być centrum administracyjne, kulturalne i sportowe gminy. Myślę, że takich osób w Ryglicach nie brakuje.

    1. Plan odbudowy dla gminy. W Ryglicach wyremontowane zostanie 6 dróg. Wielkie miliony zainwestowane poza Ryglicami. TRAGEDIA! Czas się obudzić.

     1. Inwestycje będą z dopłatą 95%. Od 30 lat czekamy na prawdziwy budynek ośrodka kultury z salą kinową. Coś takiego jak w Tuchowie. Okazja przeszła koło nosa, drugiej nie będzie.

     2. A co z kładka Panie Tadku?

    2. Wystarczy osobę kompetentną i uczciwą aby pogodziła interesy zarówno miasta jak i innych miejscowości.
     Teraz ludzie mają problem a jak były wybor to na kogo glosowaliscie?
     Jakby w radzie były odpowiednie osoby to inaczej by Augustyn rządził bo czułyby pręgierz rady. Tak to macie co macie. Byli kandydaci na radnych którzy w kaszę by sobie nie dali napluc.

     1. To czemu nie wybrałeś tych dobrych skoro sam tyle wiesz i nie przekonałeś innych do swoich racji. Bo widzisz, trolowanie anonimowe to za mało że ktoś słuchał takich pustych frazesów.

    3. Felcyk omnibus na burmistrza.

     1. To byłaby juz klęska.

  2. Następny burmistrz będzie miejmy nadzieję rozsądnym człowiekiem.
   Miejsce zamieszkania nie ma żadnego znaczenia .

   Rozwój miasta zależy przede wszystkim od jego mieszkańców
   a myślenie socjalistyczne że władza coś powinna nam dać
   powinno minąć wraz z PGR` ami i PIS`em

   1. Szanowny blogowiczu. Jak widzimy na przestrzeni lat miejsce zamieszkania ma znaczenie. Rozwój miasta zależy od infrastruktury. Część jej buduje samorząd. Jaka ma być pisałem w innych komentarzach. Ciężkowice są dobitnym przykładem.

    1. Zamiast domu kultury mamy zapowiedź budowy drugiego przedszkola. Dla kogo?

     1. Zgadzam się. Budynek domu kultury ważniejszy. Przedzkole już jest i w wystarczającym stopniu zapewnia opiekę dzieciom.
      A tak to mamy ośrodek kultury w zakładzie komunalnym.
      Zresztą z taką władzą to się nie dziwię. Pewnie zamiast kultura mówi kurtura 🙂

     2. Piękna sala widowiskowa już jest gminie. Mieści 250 widzów.
      Gdyby średni nie oddał jej za 2 tyś. zł/msc
      ( po czym umorzył czynsz)
      każdy z gminy mógłby dalej z niej korzystać .
      Przejechać z Ryglic do Zalasowej 6 km chyba nie trudno.

      Ile przedstawień, imprez , wydarzeń jest w Ryglicach ,
      żeby budować kolejny obiekt ,
      zwłaszcza że obecne imprezy
      odbywają sie z powodzeniem na hali sportowej .

      Dzisiaj trzeba wyrzucić całą ekipę GOK i
      zacząć budować kulturę w oparciu o
      osobowości i pieniądze z programów zewnętrznych .

       • Anonim on 29 lipca 2021 at 11:24

       Jest też sala widowiskowa w Lubczy. Pytam się dlaczego nie ma w stolicy gminy? Co do działalności Gok w Ryglicach mam też krytyczne zdanie. Pani na emeryturę czas przekazać władzę młodszym z pomysłami.

       • Anonim on 29 lipca 2021 at 11:26

       Co do Zalasowej wiem że gorujecie nad Ryglicami ale stolica nie bedzi

       • Anonim on 29 lipca 2021 at 11:31

       Nie ma nic , nawet taka fajna grupa teatralna się rozpadła, a wydawało się że coś zaczęło się dziać w Ryglicach i to fajnego , żadnego przedstawienia z rodziną i znajomymi nie opisaliśmy opuscilismy. Teraz nic.

       • ? on 29 lipca 2021 at 12:01

       W Zalasowej ta sala ,niby pałac ? Na wiejskie popijawy się nadaje

       • Anonim on 29 lipca 2021 at 13:23

       W Ryglicach nie ma przede wszystkim gruntu pod nowy dom kultury.
       To są fantazje a nawet nie ma kasy na wykup działki .
       Nie mówiąc o dojazdach, wod- kan, parkingach itd.
       Mrzonki……

       Pierwszym zadaniem w naszej gminie jest wyrzucenie tego szkodnika.
       Drugim naprawa budżetu. To potrwa lata.
       Nad trzecim można dyskutować po wykonaniu pierwszych dwóch.

       • Prosty chłop on 31 lipca 2021 at 21:03

       Dobrze napisane ale ludzie w gminie jak widać wierzą Pawelkowi zamiast sami rozsądnie myśleć. Co Wam dał Paweł za te niespełna 3 lata? Macie tańsze śmieci, kanalizację czy nowe inwestycje? Raczej nie, nie jestem biegły w tych sprawach ale coś tam sam wyczytam i widzę co jest robione. A robione jest to co poprzednik zaczął. Za chwilę popłyniemy z tymi szkołami wydatkami na wynagrodzenia puchnacej administracji. Szkoda że nie są zatudniani młodzi ludzie z naszej gminy którzy myślę że poradzili by sobie z obowiązkami, tylko obcy co nie znają realiów naszej gminy a podatki idą tam gdzie mieszkają.
       Irytuje mnie wręcz to że burmistrz zatrudnia swoich niedoszlych radnych, takie coś to powinno być zakazane!

       • mz on 29 lipca 2021 at 13:37

       W Ryglicach to moim zdaniem wymarzonym miejscem była stara szkoła z dużymi salami np na lekcje muzyki.Ale była musiał spi.lic ten historyczny przecież budynek .

       • Anonim on 29 lipca 2021 at 14:29

       Dobre widzenie rzeczywistości. Ryglice są tak zabudowane, że już nie ma miejsca pod budynek domu kultury. Pisze to chyba ktoś, kto nie jest mieszkańcem Ryglic, a zależy mu na dziadostwie w stolicy.

   2. Władek bardziej rozsądny? Czy może Szczepan? Weź się stuknij w łeb.

  3. Jak rygliczanie mieli kandydatów z Ryglic to głosowali na tego z Zalasowy. A potem śmiejecie się że ze wsi burmistrz, a tym sposobem śmiejecie się z samych siebie. Nie żebym chciał wam docinać ale takie są realia.

   1. Pani Teresa Poloska ok. Innego kandydata nie uważam sobie z Ryglic.

     • Powroty ha ha on 29 lipca 2021 at 20:18
     • Odpowiedz

     Najstarsza burmistrz w Polsce by to chyba była. Zaiste świetny to pomysł prawie taki sam jak z powrotem Tuska 😉

     1. Pewnie znajdzie się ktoś w wieku produkcyjnym.

    1. No jak to, a Szczepcio? Piękny i młody. Jest też Zieliński, on też zdaje się coś tam próbował sił. Same grube ryby macie a wybrzydzacie.

     1. Agent ubezpieczeniowy miał aspiracje być burmistrzem , nie zebrał komitetu , podpiął się do PISu , naród dał mu mandat radnego, oj z przeogromną przewagą tak mu się zdaje , chyba dla przestrogi jakim byłby burmistrzem , miał chrapkę na schedę po Sewerynie , ale nawet średni zobaczył co warta i gó….

       • A jak on 31 lipca 2021 at 22:32

       Czas wybrać faktycznie młodą osobę!

 21. Chyba to prawda z tym dyplomem Władka, bo chodziłem z nim do szkoły. Graliśmy w piłkę razem na boisku i sali. Zawsze oszukiwał. Dobijał do pustej bramki bo mu się biegać nie chciało. Do gry był za leniwy i zawsze umiał przykombinować. Raz była taka sytuacja, że była pusta bramka, piłka leciała w sam środek, a on dotknął piłkę, że to on niby strzelił gol. Okazało się, że piłkę skierował w słupek i odbiła się w bok poza bramkę. Taki to zawodnik z niego. Zaskoczeni zapytaliśmy „coś zrobił Władziu”, a on na to, jak to on zawsze błyszczak: „wybaczcie chłopaki ale nie miałem żadnych szans”. 🙂
  Prawdopodobieństwo że Władziu brał udział w aferze dyplomowej jest więc bardzo duże.

  1. Jprd, ale bajkopisarz jesteś i fantasta

   1. Władek fótbolista był jest i będzie.

 22. Odkryto aferę, że wśród piłkarzy polskich są tacy którzy kupowali dyplomy wyższych uczelni.
  Słuchy takie już dawno chodzą, że Władek też kupił świadectwo szkoły wyższej. Ciekawe czy to prawda?

  1. Ale tu debilstwo. Przykrywają swoje braki swiadectw i posądzają innych.

   1. Jak to jest ze wszyscy domyślają się , że najgłupsze i bajkowe wpisy robi Śr.?

    1. “poznasz głupiego po czynach jego ” F.Gump

   • świadectwo do kupienia on 7 sierpnia 2021 at 10:56
   • Odpowiedz

   Polecam artykuł “Wszystko do kupienia” o kupowaniu prac magisterskich, doktorskich i dyplomów w kraju. Link poniżej.

   https://wolnemedia.net/wszystko-do-kupienia/

   1. W latach 90 było zapewne jeszcze łatwiej. Prawda panie wiadomo kto?

    • Do Admina on 7 sierpnia 2021 at 22:39
    • Odpowiedz

    Podobno były poczynione jakieś kroki prawne i co się dzieje? Czy sprawa wykształcenia jest na wokandzie?

    1. Z tego co wiem to nasze (lokalne PiS), że tak to nazwę zaplecze polityczne Burmistrza, którego to zaplecza Pan Burmistrz totalnie nie docenia nie wnosiło zawiadomienia do organów władnych wyjaśniać takie sprawy.

     Próbowałem zainteresować kilku dziennikarzy tematem, ale bez odzewu póki co. Tylko na naszym/Waszym blogu temat jest poruszony.

     Piszesz – podobno. To może napisz, kto wyjaśnia sprawę, bo zainteresowanie wyjaśnieniem jest bardzo duże.

     1. Gdzieś wyczytałem na blogu, że były czynione kroki prawne – jestem przekonany, że Admin o tym pisał dlatego do Niego zwróciłem się z pytaniem. Szkoda bo temat jest bardzo istotny z punktu widzenia lokalnego społeczeństwa, które zaufało temu człowiekowi. Wykształcenie ma istotne znaczenie – wiedza, kompetencje, którymi ten pan się chwalił a które może nie posiadać. Dziwne jest dla mnie takie postępowanie bo wrzucenie świadectwa kończy temat i zamyka usta opozycji. A tak to niedowiarków utwierdza, że jakość sprawowania urzędu ma jednak potwierdzenie w kompetencjach.

   2. Zapewne są przypadki przestępstw i kupowania .Ale gorsze zjawisko to dramatyczne obniżenie poziomu już od matury zaczynając. Dyplom kiedyś świadczył o inteligencji ,teraz często o regularnym płaceniu czesnego ,

    1. Matury nie zdaje co roku 20 – 30 % maturzystów.
     Średni nie bylby nawet dopuszczony.

     Poza tym nie trzeba świadectwa, lub raczej jego braku, najlepszym dowodem jest jego bezmyślność, ignorancja w sprawach gminy i brak kultury osobistej.

     1. Kulturę podobno pokazał na ostatniej naradzie wójtów i burmistrzów, ha,ha

     2. Średni nie jest tak wysoki jak Adam Admin i taki wielgi jak Władek i taki wykształcony jak inż. Benhil. To już wiemy i nie będę sto razy powtarzał, ale powiedz ty mordo moja czy ty masz maturę bo sądząc po wpisach to żłobek w sensie dosłownym i przenośnym. Pozdrówko. Miłego dokształcania. 🙂

 23. Jak wybudowaliśmy elektrownię węglową w Ostrołęce, to od razu ją zburzyliśmy, żeby dbać o klimat.
  Jak kupiliśmy respiratory, to nie że od jakichś sprzedawców respiratorów, ale od byłych handlarzy bronią, żeby było oryginalnej.
  Jak powołaliśmy na stanowisko Ministra Edukacji Czarnka, to dlatego, że zna się najbardziej na cnotach niewieścich i życiu seksualnym dzików w krzakach.
  Jak Michał Dworczyk korespondował mailowo, to od razu z całym światem.
  Jak antyszczepionkowcy atakują punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim, to od razu rząd rezygnuje z obostrzeń dla niezaszczepionych, żeby ludziom nie robić przykrości.
  Jak wysłaliśmy europosłów do Parlamentu Europejskiego, to od razu z kilometrówkami Czarneckiego i plecakami Kempy.
  Jak poszliśmy w budownictwo i rynek prasy, to wszystko za nas załatwił Daniel Obajtek.
  Jak chcemy słuchać poezji, to mamy Mateusza Morawieckiego.
  Jak chcemy kogoś od bezpieczeństwa, to jest Jarosław Kaczyński.
  Jak interesuje nas masturbacja i sprawy związane z seksem, to jest Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty – czytamy.
  Jeśli chodzi o kulturę osobistą, to Polaków godnie reprezentuje Ryszard Terlecki.
  Jeśli chodzi o inteligencję i błyskotliwość, to oczywiście Marek Suski.
  Kościół ma trzy głowy główne, czyli Tadeusza Rydzyka, Marka Jędraszewskiego i Stanisława Dziwisza. Nikt nie ma tak dobrze.
  Prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz pracuje w Trybunale Konstytucyjnym i pomaga wyjść Polsce z Unii Europejskiej. Towarzyszy mu Krystyna Pawłowicz, mistrzyni Twittera i sałatek.
  Jak zbudowaliśmy prom w Szczecinie, to do razu niewidzialny, żeby obce mocarstwa sprytnie zaskoczyć.
  Jak toczymy wojnę, to z LGBT i klockami LEGO w kolorze tęczowym.

  Jak chcemy nie zgodzić się z profesorem Safjanem, to atakujemy jego ojca, gdyż metoda na dziadka w Wehrmachcie sprawdza się najlepiej.
  Jak chcieliśmy mieć najlepszego prezydenta na świecie, to wybraliśmy sobie Andrzeja Dudę, który jest twardy, ciągle się uczy i spędza czas w Juracie lub na igrzyskach olimpijskich w Japonii. W odróżnieniu od pływaków i paru innych zawodników, ale to dobrze, gdyż dzięki temu się nie przemęczą.
  Jak chcieliśmy pomóc konikom, bo to zawsze miło, przekreśliliśmy osiągnięcia stadniny koni w Janowie Podlaskim, żeby tych koni tak nie eksponować, gdyż może się wstydzą.
  Jak wybudowaliśmy blok energetyczny w elektrowni w Turowie, to zepsuliśmy go po miesiącu, żeby nie przeginać z tą energetyką.
  Jak zbudowaliśmy Centralny Port Komunikacyjny, to go nie zbudowaliśmy, ale daliśmy ludziom zarobić, żeby refleksyjnie dumali nad pustą łąką.
  Wspieramy rodziny w Spółkach Skarbu Państwa, walczymy z TVN24, gdyż źle mówi na temat rządu, Jacek Kurski ma Telewizję Polską i dwa śluby kościelne, a w ramach rocznicy drugiego zawiózł wraz z małżonką na Wawel na grób pary prezydenckiej kwiaty, które dostali jako rocznicowe prezenty od gości.
  Mamy również Wojowników Maryi, Żołnierzy Chrystusa, Armię Boga, Żołnierzy Wyklętych i parówki Antoniego Macierewicza, Świętego od Katastrofy Smoleńskiej.
  PIS !

  1. Stek lewackich wypocin z soku z buraka. Oglądaj dalej TVN, słuchaj potomków SB i liż d… niemcom czy tęczowym podły czerwony sługusie. Gnido sowiecka. A od katastrofy smoleńskiej czy wartości wara, bo nie prezentujesz nic poza frustracją że twoi znajomi nie są przy stołku. Nic ci się złego nie dzieje, więc siedź lepiej cicho i pij tego soku z buraka.

   1. Ty to normalny człowieku jesteś?

    1. A Ty z PO?

     1. Faktycznie bzdury frustrata z platformy o. Ale zajebiście pasuje do poczynań Władysława.

   2. Siemek wrociles juz z urlopu?
    Pis otwiera kolejny front walk,
    tym razem z USA i wolnością słowa.

    1. Najwięksi pisowce gminne jak widać po fecabookach i internetach to Zieliński i Siemek. Normalnie ludzie idei. Dla mie chorej idei. No ale cóż… demokratura przecie panuje.

     1. Partia to idee ale też ludzie.
      Dlatego WO nie wygra nic poważnego.
      Rada powiatu to szczyt marzeń.

       • Partyjny on 28 lipca 2021 at 14:56

       Ale się boita. Nawet nie mówi o kandydowsniu a już taka nagonka. Paweł skończ pitolić od rana do wieczora. Masz gówniane notowania i na blogu i w tzw. realu.

   3. Widzę bojówkarz Pisu. Zrozum, że demokracja polega na tym, że każdy może wyrazić swoje zdanie. Ale obrażanie i wyzywanie od “sowieckich gnid” to szczyt prostactwa i chamstwa. A tak na marginesie Kaczorowi bliżej do sowietów i dyktatury niż do demokracji – ale to jest moje zdanie.

  2. Faktycznie bzdury frustrata z platformy o. Ale zajebiście pasuje do poczynań Władysława.

 24. To nie mały, to nie średni… to wielki. Bo jak się Wielkim Bratem Bloga to wszystko wolno… 🙂
  Ot takie tam dla przypomnienia…

  1. HAhaHA

 25. Radni przytulają 650 a Władysław ponad 3 tys. zł przytula na miesiąc. Jak siedzi na radzie to nawet nie rozumi o co chodzi. Taki to radny. I krowy ma ją wypasać trawę na powiatowych chodnikach w naszej gminie.
  Cd. tłustych kotów z Pisu:
  Switalska w radzie nadzorczej kolumny transportu sanitarnego i córunia posła Krajewskiego… Takie to tłuścioszki.

  1. Nie znam Olszówki – spotkałem go kilka razy podczas wykonywania obowiązków – i mam dobre zdanie. Całkiem odmienne co do lokalnych radnych. Jako dyr komunalki odznaczył się konkretnym załatwieniem spraw – tzw kompetencjami. Był widoczny i zaangażowany. Jako mieszkaniec pozytywnie odebrałem jego rolę wprost przeciwnie odbieram średniego (to i tak wygórowane określenie) i jego “przybocznych”. Jako mieszkańcowi obiecywano mi wiele…….niestety wyszło wprost przeciwnie. Kolejna stracona kadencja.

   1. Bardzo niekonkretnie. Co zrobił dla ciebie Olszówka? Tym bardziej że go nie znasz trolu 🙂

  2. A tak na marginesie widzę że odwracasz uwagę od istotnych problemów. Olszówka nie pełni w Urzędzie funkcji. Nie interesują mnie drogi, wykoszone pobocza. Z punktu widzenia mieszkańca interesują mnie coraz większe koszty i jakość życia. Gdzie ta tańsza woda oraz ścieki. Tańsze śmieci, dopłaty do pieców. Te tłumy turystów stojące w kolejce do kokocza, którzy ciężarówkami przywożą złotówki. Średni nic nowego, nie zaproponował i nie zaproponuje bo jest za słaby. Piszesz o 3 tys Olszówki, a ile średniak zarabia bez widocznych efektów??

   1. A kostka na rynku w Ryglicach powoli zarasta trawa, jak dyrektorem komunalki był p. Olszówka to kostka była czyszczona a teraz nikt ns to nie zwraca uwagi. Wstyd, bo Rynek macie piękny tylko z tą kostka trzeba coś zrobić.

    1. Wybitny projektant z Zalasowej wyciął drzewa i zabetonował . I wmówił ludziom że to jest piękne .No dramat.

     1. Ja o kostce a Ty o drzewach. Jedno z drugim nie idzie w parze. Gdyby były drzewa i dopiero bylaby zanieczyszczona kostka.

       • Anonim on 28 lipca 2021 at 13:53

       Zgadzam się, drzewa powinny być i zieleń a nie betonowanie wszystkiego. Cała Europa zabetonowana i dziwić się że powodzie są.

     2. Na rynku jest wystarczająco dużo zieleni, choć wybitny projektant z Lubczy Augustyn też kolejne lipy wyciął.
      Rynek jest bardzo ładny.

       • tia on 28 lipca 2021 at 22:48

       Cudny rynek , raczej nie masz gustu dobrego skoro ci się coś takiego z tej tandetnej kostki podoba . Takie niepolskie klimaty , Nie chciałbym mieszkać przy tym rynku.

   2. Bo Olszówka bierze kasę także z naszych pieniędzy a udaje Bruca Wszechmogącego a o głupi rów nie umie zadbać. Z czym się wybiera na salony ten zalasowski Dyzma…

  3. Jak ktoś nie ma pojęcia o sprawach samorządowych to niech nie pisze bzdur. Otóż : chodnik przy drodze powiatowej utrzymuje gmina tak jak i gmina płaci za prąd z lamp oświetlających drogi powiatowe. Więc z pretensjami o zarośnięte trawą chodniki to do gminy lub zostawić samochody w domu i butami wycierać chodniki.

   1. Dobrze, że prawdę tu ktoś napisał utrzymanie chodników należy do gminy.

  4. Dla ciekawości zajrzałem na oświadczenia majątkowe naszych elyt. Otóż jeśli chodzi o 3 tys radnego powiatu W O , to popatrzcie sobie na jego zarobki i podatki jakie odprowadza państwu. To raczej on daje a nie zabiera.Uważam , że w powiecie radzi, bo lubi , a nie zarobkuje. Więc nasi radni cicho sza.

   1. Ale nie ma o czym mówić i porównywać Pana WO do średniaka i jego pożal się Boże samorządowców. Atakują tylko skrycie i nic więcej.

   2. Hahaha. Daje daje. Taki społecznik z niego – radnym jest za darmo, kierownikiem w Szerzy ach za darmo, i w ogóle haruje cały czas dla nas. 😉

    1. W Szerzynach go szanują i nie narzekają. Tam zarobkuje, ale uczciwie, jest dokładny i słowny. Nie plujcie , bo się własną flegma zadławicie.

 26. Tekst jeszcze raz poddany korekcie 😉
  Za poprzedniczki TP i współpracownika W***O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z Pisowni. Siostrunia była dyrektorem szkoły. Trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
  Córka w powiecie. W***O w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!

  1. A czemu nie napiszesz o tłustych kotach średniego ?
   Niedoszła radna Aga – praca w gminie
   Niedoszły radny Boguś – praca w OK
   Niedoszły radny Tadzik – praca w ZK
   Chesz dalej ? – proszę:
   Żonka średniego wraz z żonką kuzyna Tadzia wróciły pod kartę nauczyciela (nie wsponę o kosztach jakie to generuje dla gminy)
   Dyrektor szkoły w Woli Lubeckiej – znajomek
   Dyrektor szkoły w Lubczy – znajomek
   nie chce mi się już wymieniać tych wszystkich dziewczynek poupychanych po gminie i jednostkach jako sprzątaczki, pomoce nauczyciela, pomoce urzędników – oczywiście wszystkie po znajomości (np. córcia gosposi Franka – a to tylko taki przykład do prawdy).
   Ostani hit – bratowa radnego Tadzia zostanie głównym księgowym w szkole w Ryglicach, a że nie ma pojęcia o księgowości , to dla obencej księgowej zostanie utworzone jakieś stanowisko administracyjne przynajmniej na pół roku, żeby mogła nauczyć wszystkiego od podstaw bratową Tadzia.
   Oczywiście wszystkie te etaty sponsorujemy my – mieszkańcy Gminy Ryglice.
   Jest tez konkurs na księgowego w Luczby, to gdyby ktoś chciał to niech startuje bo zaraz znowu się dowiemy o jakimś kolejnym znajomku średniego na stanowisku.
   A i jeszcze będą wolne stanowiska w Lubczy bo podobno odchodzi kucharka i sekretarka, a w Ryglicach ta co się stołówką zajmuje, więc może wsród blogowiczów są osoby, które chętnie podjęłyby się którejś z tych prac.

   1. To dajcie ma post bo zginie w komentarzach jeszcze dziś. Wakacje a ludziska tu piszą grubo i dużo . To dobrze bo spraw dużo i grubych

   2. PANIE AUGUSTYN naprawdę prywata !
    O inwestycjach do swoich działek nie wpsomne

   3. Dobra i niekłamliwa wyliczanka o prywacie Średniego

    1. Tak to prawda co ktoś tu napisał.

   4. To wszystko prawda.

     • Kopiuj wklej on 27 lipca 2021 at 18:36
     • Odpowiedz

     Ja będę co kilka dni wklejał ten tekst by jak najwięcej ludzi zapoznało się z nim

   5. Siemek pierwszy został nagrodzony i teraz siedzi cicho i kasę bierze co miesiąc w goku na cały etat i asfalt ma nowiutki.

   6. Znajomi pełnią funkcje? Ojej. To lepiej żeby ich nie znał? A córka Olszówki to znajoma Olszówki czy może krewna?

   7. Adamie nie cenzuruj. Nie można znów pisać adminie od olszówkowych boleści.

    1. Pewnie znów spamujesz jak od kilku dni.

     1. Bo jak cenzuruje ten pucybut Władka to tobie pasuje, a mi nie. Trolu podjadku.

      1. No i czemu tak ubliżać Adamowi ? przecież wiadomo że ktoś musi być przełożonym żeby drugi był podwładnym.
       Podniosłeś sobie wartość przed snem.

       • Anonim on 28 lipca 2021 at 13:55

       Admin Wielki Adam już czuwa nad wszystkim 😉

   8. Świat się wali, funkcję pełnią ludzie których burmistrz zna. A to ma ich nie znać?
    łżesz jak stara przekupka.
    Córccia Wladka to znajoma? czy może krewna? A o tym gadamy.

    1. No głównie o tym. Żony dwóch panów z powrotem na karcie nauczyciela.

     Większego prywaciarza niż Ś . nie znajdziesz

   9. No to dopiero nie tłuste koty Wladka, tylko hipopotamy średniego przezeraja gminę. Ładnych rzeczy dowiadujemy się na blogu.

   10. A ci znajomi to są znajomi z facebooka czy z realu? Jak z facebooka to sprawa prosta, jak będzie burmistrz zatrudniał to trzeba wyrzucić ze znajomych i wtedy będzie nieznajomy zatrudniony. Mądrze tu godocie wielcy uczeni panie panowie.

 27. Tekst jeszcze raz poddany korekcie 😉
  Za poprzedniczki TP i współpracownika W***O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z Pisowni. Siostrunia była dyrektorem szkoły. Trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
  Córka w powiecie. W***O w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!
  W konkursie nie wykazał wiedzy ani kompetencji:
  Na pytanie, kto jest kierownikiem urzędu odpowiedział, że sekretarz, a to burmistrz jest. Na pytanie kto odpowiada za finanse, powiedział że skarbnik, a przecież to burmistrz odpowiada. Itd. itp.
  Wiem o ty, bo brałem w tym udział.
  Kompletny brak wiedzy do zarządzania, co widać na załączonym obrazku.
  Bak wykształcenia, które uzupełnia i szuka popleczników w Pisowni żeby uzupełnić.
  Kompletny brak zainteresowania jako radnego sprawami gminy. Co prawda zrobił zdjęcie na chodniku, do którego nie przyłożył palca, ponieważ gmina
  -wyłożyła na 450 tys. złotych
  -burmistrz pozyskał z projektu 200 tys.
  -starosta powiatu na prośbę burmistrza przekazał 140 tys.
  Nie interesują go nawet chodniki, które są w większości własnością powiatu. Są tak zarośnięte że można tam paść krowy baranki i kozy.
  W kampanii zapowiedział że zrobi wszystko, a nie zrobił nic. Przepraszam, zrobił jedno – zaczął zbierać podpisy za odwołaniem zarządu powiatu, za co go wywalili z klubu Pisowni w powiecie.
  W sumie mógłbym pisać jeszcze parę stron o jego leserstwie, ale mi się nie chce, jest niedziela i idę spać.

 28. Adamie kochanie, czemu dodajesz nową stronę żeby mój wpis uciekł w przeszłość i nie chcesz opublikować go opublikować jeszcze raz? Ładnie to tak cenzurować. Nie wolno Władzia poddawać ocenie? Rozumiem że masz zobowiązania wobec niego, ale nie pleć głupot że nie ma cenzury.

  1. 1/ Za Połoskowej i współpracownika Władzia O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z PiSu. Siostrunia była dyrektorem szkoły. Trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
   Córka w powiecie. Władek w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!

   1. mi, jako mieszkańcowi Zalasowej głupio jest w stosunku do Olszówków ze jakiś ……. tu ich tak usilnie chce obsmarować. To już było, kiedyś, nikt się nie sprzeciwił Beniowi a teraz średni? Po co wam to? Zobaczmy na inne rodziny, siedzą całymi rodzinami i co wyprawiają? Zacznijmy od urzędu, pzedszkola w Ryglicach, szkoły w Zalasowej itd Widać, że Olszówki mają dość , bo nikogo w Zalasowej nie ma, a WŁADKA PRZYJĄŁ pAWEŁ , po to by z nim dalej nie wspulpracowac. ot co

  2. Do Anonim z 26 lipca 2021. 20:14

   Nowa strona dodaje się automatycznie, gdyż nie ma nieograniczonej pojemności i tworzą się kolejne strony. To trochę tak, jak przy pisaniu zwykłej książki. Na dodatek pojemność sam zmniejszasz pisząc (wklejając) od paru dni jeden i ten sam tekst o Panu Olszówce. System wykrywa takie same teksty i traktuje je jako spam a Ty myślisz, że to jakaś cenzura.

   Jeśli chcesz coś napisać, by nie utonęło w gąszczu komentarzy to napisz post. Jeżeli postu Ci nie opublikuję będziesz miał prawo twierdzić, że stosuję cenzurę. Jednak postu nie napiszesz, jak sądzę, bo byś musiał się ujawnić przynajmniej względem mnie. Ty wolisz pisać anonimowo komentarze, spamować i na dodatek twierdzić, że cenzura jest.

   1. Dobra zjebka średniaka admin. 👏👏👏🖐

   2. A kiedy się tworzy nowa strona, jakiś limit wpisów ma? Ile mieści jedna strona?

    1. Mieści ile mieści. Na dole strony masz możliwość przeglądać strony. Kliknij sobie w jedynkę i nie płacz że ci coś wykasowano.

    2. Np. strona czy raczej zakładka Polityczne to i owo liczy sobie ponad 30 stron.

   • Zauważyliście? on 27 lipca 2021 at 14:20
   • Odpowiedz

   A Średni to ma miże jakieś ciagątki homo.? Już któryś raz tu pisze do admina – kochanie

   1. Zauważyliśmy, że Olszówka i Zieliński grają w jednej drużynie i mocno skopią dupsko pewnemu niesłownemu panu . Trzymamy kciuki

 29. Władek za leserstwo w powiecie bierze ponad 3 tys. Drogi nieprzejezdne w zimie, rowy nie udrożnione, chodnik zarośnięte. Z Ryglic do Kowalowej to siedzieć i płakać.

   • Do kłamliwego z Lubczy on 26 lipca 2021 at 15:50
   • Odpowiedz

   Paweł za tyle kadencji nie zrobił nawet 10% tego co za 3 lata WO

   1. Za Połoskowej i współpracownika Władzia O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z PiSu. Siostrunia była dyrektorem szkoły. Trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
    Córka w powiecie. Władek w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!
    W konkursie nie wykazał wiedzy ani kompetencji:
    Na pytanie, kto jest kierownikiem urzędu odpowiedział, że sekretarz, a to burmistrz jest. Na pytanie kto odpowiada za finanse, powiedział że skarbnik, a przecież to burmistrz odpowiada. Itd. itp.
    Wiem o ty, bo brałem w tym udział.
    Kompletny brak wiedzy do zarządzania, co widać na załączonym obrazku.
    Bak wykształcenia, które uzupełnia i szuka popleczników w PiSu żeby uzupełnić.
    Kompletny brak zainteresowania jako radnego sprawami gminy. Co prawda zrobił zdjęcie na chodniku, do którego nie przyłożył palca, ponieważ gmina
    -wyłożyła na 450 tys. złotych
    -burmistrz pozyskał z projektu 200 tys.
    -starosta powiatu na prośbę burmistrza przekazał 140 tys.
    Nie interesują go nawet chodniki, które są w większości własnością powiatu. Są tak zarośnięte że można tam paść krowy barany i capy.
    W kampanii zapowiedział że zrobi wszystko, a nie zrobił nic. Przepraszam, zrobił jedno – zaczął zbierać podpisy za odwołaniem zarządu powiatu, za co go wywalili z klubu PiSu w powiecie.
    W sumie mógłbym pisać jeszcze parę stron o jego leserstwie, ale mi się nie chce, jest niedziela i idę spać.

  1. Władek najwyższy czas zrób jakiś porządek z tym średnim. pewnie czytasz te obelgi, człowieku kogo popierałeś w wyborach. wiem że masz nagranie z ostatniej narady wójtów i burmistrzów, nie trzymaj do kampanii i następnych wyborów, pokaż społeczeństwu jakiego nam lansowałeś kandydata. Na pewno samemu Ci wstyd.

   1. Słusznie WO ! Oczekuje oficjalnych przeprosin .
    Dałeś mu znaczek PIS i wszystkich nas wprowadziłęś w błąd.

    WO jest odpowiedzialny za ten syf który robi średni i powinien reagować.

    Moim zdaniem wszyscy którzy popierali średniego skompromitowali się.
    Byl czas namyśleć sie nad rozsądną konkurencją dla Karasiewicza,
    a zaproponowano nam nieudacznika.

    1. Wyszoki anonimie, WO dużo żrobił faktycznie., że nie powiem – narobił…

     • A tak se myśle ... on 27 lipca 2021 at 07:27
     • Odpowiedz

     Przecież gdyby Średni nie dostał poparcia PiS to i tak by se wystartował na burmistrza. Inna sprawa czy by wygrał. Moim zdaniem to , że z logo PiS szedł dało mu mocnego kopa do przodu. Myślę, że powinno mu się utrzeć nosa jak najszybciej. Rozumiem polityka itd, ale on po prostu traktuje ludzi jak jakieś klocki lego.

     1. Ciągle w telewizji słychać jak to samorządy działają pięknie . A tu dopiero syf przez nikogo nie kontrolowany .

 30. Za Połoskowej i współpracownika Władka O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z PiS.
  -siostrunia była dyrektorem szkoły.
  -trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
  -córka w powiecie.
  Władek w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!
  W konkursie nie wykazał wiedzy ani kompetencji:
  -na pytanie, kto jest kierownikiem urzędu odpowiedział, że sekretarz, a to burmistrz jest.
  -na pytanie kto odpowiada za finanse, powiedział że skarbnik, a przecież to burmistrz odpowiada.
  Itd. itp.
  Wiem o ty, bo brałem w tym udział.
  Kompletny brak wiedzy do zarzadzania, co widać na załączonym obrazku.
  Brak wykształcenia, które uzupełnia i szuka popleczników w PiS żeby uzupełnić.
  Kompletny brak zainteresowania jako radnego sprawami gminy. Co prawda zrobił zdjęcie na chodniku, do którego nie przyłożył palca, ponieważ
  -gmina wyłożyła na chodnik 450 tysięcy złotych
  -burmistrz pozyskał z projektu 200 tys.
  -starosta powiatu na prośbę burmistrza przekazał 140 tys.
  Nie interesuja go nawet chodniki, które są w większości własnością powiatu. Są tak zarośnięte że można na nich paść krowy barany i capy.
  W kampanii zapowiedział że zrobi wszystko, a nie zrobił nic. Przepraszam, zrobił jedno – zaczął zbierać podpisy za odwołaniem zarządu powiatu, za co go wywalili z klubu PiS w powiecie.
  W sumie mógłbym pisać jeszcze parę stron o jego leserstwie, ale mi się nie chce, jest niedziela i idę spać.

 31. Mieszkania dla młodych w Ryglicach. Koszt wykupu to min.1500 miesięcznie plus koszty mediów, śmieci,utrzymania. To tak ok 2500 miesięcznie. Podobno już wszystkie są zajęte.

 32. Za to jeden z radnych, specjalista podobno od budownictwa, znający języki beztrosko bawi się i wrzuca filmiki na portalu społecznościowym.
  W sumie też bym się bawił biorąc co miesiąc pokaźną dietę, a efektów pracy brak. Nawet drogi na Jodłową nie można doczekać się żeby dziur porządnie załatać, ale za to przed wyborami umiało się drzeć i mówić jakby to lepiej zrobić jak Benio. Człowiek się ludził a jednak nic nowego z tego nie wyszło.

  1. Ten pan to tylko umie obrażać ludzi i dużo mówić ale od rzeczy. Cwaniak z wielkiej Lubczy.

   1. Ktoś go wybrał w końcu więc chyba reprezentuje tą miejscowość skoro został radnym.

  2. Felcyk bawi się za naszą kasę. Nas niedługo stać będzie na salceson , biorąc takie diety można zajadać owoce morza i kpić z wyborców.

   1. salceson tez zbyt drogi Miska ryzu zostanie

   2. Heh no rzeczywiście za te 650 zł diety to tylko kawiorem i ośmiorniczkami można się żywić. Ja tam rozumiem patrzeć radnym na ręce. Ale jak czytam często tu brednie jakie oni to krocie na tej radzie się dorobili i jak majątki powiększyli to odnoszę wrażenie że dieta poselską to dla nich drobniaki.

    1. Myślę, że KN niedlugo zweryfikuje prawdziwość słów o 650 diety naszych elit. Zdaje się, że dużo więcej dostają.

     1. KN nie lepszy od nich

     2. Ja chcę wiedzieć ile radni kadencji 2014 2018 zarabiali a ile zarabiają obecni radni i wtedy wyjdzie kto ile i za co. Okaże się kto łasy na kasę był a kto szedł dla idei.
      Jak słyszę że co roku radni mają wyższą dietę to mnie krew zalewa, bo pytam się za co? Za robienie z siebie błazna jak jeden z gwiazd………..?

       • Anonim on 27 lipca 2021 at 00:27

       No co gotować pale cię nauczy czy jakoś coś takiego . Ma diety nie musi robić, tylko wykrzywiać złośliwą jadaczkę.

    2. Słuchaj ja z wielką przyjemnością przytulę 650 zeta miesięcznie. Może to nie jest wiele ale pytam za co??? Bo jakoś nie widać zaangażowania radnych w usprawnianie funkcjonowania naszych miejscowości. Są mało kreatywni.

    3. Który to radny tak liczy posłom? Nam chodzi o nasze pieniądze.

   3. To na salceson cię trolu nie stać?

  3. Masz rację, nie czas na zabawy. Teraz trzeba przyjąć posępną minę jak ty frustracie. 😋

   1. Bawić się za swoje, inaczej to bardzo nieładnie. Dziur na gembucce lubeckiej nie zatka tą breją błazen.

    1. A skąd wiesz że się za bawi za twoje a nie swoje? Podaj jakiś konkret ekonomie z gieesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)