Współpracujemy z uczelnią krakowską

Nawiązaliśmy współpracę ze światem polskiej nauki 

 

Jest duża szansa, że w najbliższych spotkaniach z mieszkańcami w Lubczy i Zalasowej weźmie udział profesor zatrudniony na Politechnice Krakowskiej. Pan Prof. tak pisze o współpracy:

Szanowni Państwo!

Na zaproszenie Komitetu kandydata na Burmistrza Ryglic – Pawła Augustyna i Radnych do Rady Gminy, brałem udział w pisaniu programu wyborczego. Tematem, którym się zajmowałem były szeroko pojęte odnawialne źródła energii. Wdrażaniem tych rozwiązań w praktyce zajmuję się od lat będąc pracownikiem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej. Jako kierownik Katedry Procesów Cieplnych, Ochrony Powietrza i Utylizacji Odpadów przekazuję na co dzień wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną studentom i pracownikom.

Odnawialne źródła energii to przede wszystkim troska o środowisko i dbanie o czyste powietrze, z którego przecież korzystamy wszyscy. Użycie odnawialnych źródeł energii oznacza także znaczne oszczędności finansowe dla mieszkańców. Wykorzystując energię słoneczną dostarczymy gospodarstwom domowym prawie darmową ciepłą wodę i prąd.

Poprzez docieplenie budynków w połączeniu z wymianą starego pieca do CO na nowy, energooszczędny kocioł z automatycznym sterowaniem, dodatkowo zaoszczędzimy na centralnym ogrzewaniu.

Środki finansowe na te działania są zapisane w programie wyborczym partii Prawo i Sprawiedliwość. Dają one możliwość uzyskania dofinansowania aż do 90% w/w inwestycji.

Bardzo dziękuję panu Pawłowi Augustynowi i całemu Komitetowi Wyborczemu za zaproszenie mnie do pracy nad programem wyborczym i zaproszenie do udziału w pracach zespołu, który zostanie powołany po wyborach w celu wdrażania w praktyce odnawialnych źródeł energii w gminie Ryglice. Jako przedstawiciel polskiej nauki obiecuję, że dołożę wszelkich starań aby gmina Ryglice stała się miejscem, do którego na weekend przyjeżdżać będą mieszkańcy z dużych aglomeracji miejskich aby odpocząć i napełnić płuca świeżym czystym powietrzem. Aby zrealizować to zadanie niezbędne są odnawialne źródła energii.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców Ryglic i całej gminy.

Prof. dr hab. inż. Dawid Taler

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/wspolpracujemy-z-uczelnia-krakowska/

293 Komentarze

Skip to comment form

  • Wzrost cen energi on 16 października 2018 at 13:56
  • Odpowiedz

  nastąpi i pewnie co “lepiej wyedukowani” winę za to zrzucą na PiS. :)))))))

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wyzsze-ceny-pradu-i-gazu-inflacja-w-gore-ceny-energii-drozeja/lhfsypl

   • Anonim on 16 października 2018 at 15:29
   • Odpowiedz

   To wina Tuska , ha,ha,ha,ha

    • Ken on 16 października 2018 at 15:44
    • Odpowiedz

    Przecież chyba nie jesteś aż tak niedoinformowany by nie wiedzieć, że są unijne wytyczne i gdyby był rzad PO PiS czy kosmitów to ceny energii by wzrosły

     • Anonim on 16 października 2018 at 23:08
     • Odpowiedz

     Wszystko na unie zwalacie nawet inflacje w Polsce. Jak pis taki dobry to powinien sobie z tym poradzić.

     1. No i poradzi sobie.

       • Z sieci takie on 10 grudnia 2018 at 14:38

       Polska szura po dnie
       Jan Hartman

       Wieści z Polski są coraz gorsze. Reżim okazuje się o wiele bardziej zdeprawowany, niż przypuszczaliśmy, a opozycja głupsza. Zaczynam tracić wiarę, że to się da naprawić. Stopień demoralizacji życia publicznego nie tylko przekroczył już wszystko, co znamy z czasów po 1989 r., lecz bodajże atakuje osiągnięcia PZPR i SB.

       I nie wiem już, co tu przeważa: podłość czy kretynizm? Podejrzewam, że tworzą one ze sobą jakiś nierozerwalny kompleks, w którym głupota z ignorancją są podścieliskiem dla pychy, a ta wydaje bogaty plon wszelkiego zepsucia.

       Ambasador USA daje arogancką reprymendę polskiemu premierowi, ostrzegając, że ataków na wolne media Ameryka nie będzie tolerować, a ci idioci jeszcze się tym przechwalają. Błazny i gówniarze!

       Podczas żenującego szczytu klimatycznego prezydent i minister środowiska opowiadają kłamstwa i brednie, szydząc z wiedzy o zagrożeniach globalnym ociepleniem i roli węgla w tym procesie. My mamy węgla na dwieście lat i będziemy nim sobie palić, bo to jest nasze prawo i podstawa naszej suwerenności. A z tym ograniczaniem emisji to nie wariujmy – powalone drzewa w puszczy też emitują CO2. Zresztą sadzimy lasy, które pochłoną gazy z elektrowni. Do wtóru odzywa się Kaczyński: mamy liczne dowody naukowe, że globalne ocieplenie to bzdura. Gdzie mamy się schować ze wstydu?

       W tym samym czasie aresztuje się urzędników, którzy próbowali walczyć z pisowskim gangiem SKOK – aby tylko odwrócić uwagę od mafii narosłej wokół PiS i Kościoła. Znani z imienia i nazwiska mafiosi mają się świetnie i rechoczą na cały głos. Minister sprawiedliwości w kolejnej wypowiedzi, którą można by określić jako skrajnie bezczelną i przewrotną, gdyby nie była po prostu psychopatyczna, tłumaczy zatrzymanie pobitego przez gangsterów ze SKOK wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka tym, że rozochocił bandytów. Czy to się dzieje naprawdę? Czy my aby naprawdę żyjemy w jakimś w miarę cywilizowanym kraju, czy też tylko tak się nam wydaje?

       Żeby nie było zbyt fajnie na te mikołajki, naród dowiaduje się, że kościelny baron, okrzyknięty kapelanem Solidarności, facet, który przez lata był tym, kim dzisiaj jest Rydzyk, to notoryczny gwałciciel i psychopata, o czym zresztą kościelne i polityczne elity zawsze wiedziały. Pewnie zniknie jego pomnik. Ale nie zniknie jego Kościół i tego Kościoła władza. Ani odrażający wizerunek „elit posierpniowych”, które bez mrugnięcia powieką poddały się dyktatowi typów spod ciemnej gwiazdy.

       Nic się jednak nie zmieni, bo debile, gangsterzy i psychopaci trzęsący tym krajem ani ziębią, ani grzeją naród. Dopóki można załadować kosz w hipermarkecie, władza jest good enough. Tak było, jest i będzie. Nie wszędzie, ale w większości krajów. W tym również w Polsce. I czym bardziej demokratyczną mniejszość dręczy frustracja i bezsilność, tym bardziej ta mniejszość (w tej liczbie i piszący te słowa) staje się śmieszna.

       A co w ostatnich dniach mądrego zrobiła opozycja? Schetyna połknął ośmioro posłów Nowoczesnej, w praktyce dobijając swojego koalicjanta. Wspaniała zachęta do tworzenia wielkiej kolacji na wybory! Połknąć i wydalić – oto Schetyny przepis na życie polityczne. A przepis Biedronia? Lans i blichtr, jak za Palikota, tylko bardziej. Tu połykają, tam rozbijają i warcholą. Oj, będzie miał swoje kolejne pięć minut pan D’Hond! Owszem, reżim PiS zapada się w grzęzawisko własnego zepsucia. Można się cieszyć. Kaczyński jest słaby, także fizycznie i intelektualnie. Wycofują się, gdy tylko Europa lub Ameryka tupnie. Lecz w domu nie mają się kogo bać. Skapcanieliśmy. Jesteśmy w defensywie. Zostały nam już tylko wybory. Szału nie będzie.

       • Hartman on 10 grudnia 2018 at 14:57

       jest obłąkanym polakożercą i dodatkowo jeszcze kazirodztwo propaguje ,po co kretna wklejać ?

       • Z sieci takie on 10 grudnia 2018 at 15:01

       Po to żeby ludziska poznali że są też tacy , bo jednak wielu go popiera

      1. Do “Z sieci takie” lub raczej do Jana Hartnana bardzo dobry felieton taki.

       Dostałem zadanie domowe od profesora polskiej polityki i ruchów społecznych, nazwiska z różnych względów nie ujawnię, ale za to podam temat: „Czy może Pan KRÓTKO opisać, na pół strony, nasz współczesny polski mit założycielski”. Nie lubię zleceń, a tutaj dodatkowo mamy szkolny kaliber i człowiek natychmiast czuje się jak uczeń. Pewnie to wstyd, ale przyznam się, że chodziłem trzy dni z tematem, przejrzałem strony internetowe, nie wyłączając tych ze ściągami i nic oryginalnego nie wymyśliłem. W nocy z piątku na sobotę doznałem olśnienia i zrozumiałem, że po prostu nic nowego się nie da i przede wszystkim nie wolno wymyślać.

       Co jest naszym mitem założycielskim? Wszystko to, czego od pokoleń uczyliśmy się w domu, szkole i w kościele, co zawsze było święte i nietykalne, a po 1945 roku zostało zbrukane. Jeśli chcesz zabić naród, odbierz i zanurz w gnoju całą jego historię, całą legendę. Tak dokładnie z Polską uczyniła komuna przyniesiona na walonkach. Nie potrzeba nam żadnych nowych mitów, potrzeba nam przywrócenia szacunku dla naszej unikalnej historii, naszych unikalnych postaw i naszej unikalnej polskiej duszy. Wszystko znajdziemy w szkole i na stronach sciaga.pl i to jeszcze jeden składnik szyderstwa, którym się Polaków odsuwa od korzeni. Nic nadzwyczajnego, takie szkolne formułki, nuda, opisy przyrody, nikt poważnie tego nie będzie traktował, to stare baśnie, które chleba nie posmarują i fabryki nie zbudują. Musimy z tym zerwać, musimy to wyśmiać i żyć przyszłością. A co takiego zostało zerwane i wyśmiane? Wszystko, co o nas stanowi!

       1. Polska przedmurzem chrześcijaństwa – nasz wielki wkład w dziedzictwo europejskie zamieniono w „katolicki ciemnogród”.

       2. Za wolność naszą i waszą – chwałę od Grunwaldu, przez Wiedeń i „Bitwę Warszawską”, aż po Monte Casino, obrócono w „polskie kompleksy”, „machanie szabelką” , „ułańską fantazję”.

       3. Tradycja powstańcza i niepodległościowa – heroizm, walka o wolność i godność, ułani, husaria, lotnicy, Kościuszko, rozbiory, Piłsudski, Armia Krajowa, Żołnierze Wyklęci, opozycja antykomunistyczna, wszystko zbrukano „bezsensowną rzezią” i „styropianem”.

       4. Polska rajem wolności i demokracji – od wieków byliśmy oazą tolerancji dla innych narodów i kultur, przyjmowaliśmy tych, którzy zostali wypędzeni z innych krajów, napisaliśmy drugą na świecie konstytucję, teraz jesteśmy „antysemickim barakiem ksenofobii”.

       5. Polska ofiarą nie agresorem – w Polsce nigdy nie było masowych czystek etnicznych, religijnych, inkwizycji, nie braliśmy udziału w kolonizacji, sprzeciwiliśmy się samotnie dwóm największym zbrodniczym ideologiom, niemieckiemu nacjonalizmowi i komunistycznej nawałnicy. Dziś jesteśmy “winni” wymordowania Żydów, Ukraińców i wypędzenia Niemców.

       6. Polska wierna i zdradzona – Polska zawsze była wierna i zawsze była zdradzana, za Wiedeń odpłacono nam rozbiorami, za powstrzymanie bolszewizmu i walkę na wszystkich frontach II WŚ, sprzedano nas w Jałcie, za „Solidarność” dostaliśmy mleko w proszku i „prywatyzację”, no i znów nie wolno o tym mówić, bo „polskie kompleksy”.

       7. Polski romantyzm i geniusz – postawa wyjęta z serca i rozumu, wizja budowy państwa idealnego, opartego na prawdzie, sprawiedliwości, rodzinie, wspólnocie pokoleń, Kopernik, Mickiewicz, Szopen, Reymont, Jan Paweł II, wartości do ostatniego skrawka zbrukane „kalekim romantyzmem”, „bogoojczyźnianą bajką”, „zaściankową kulturą i nauką”.

       8. Bóg, Honor, Ojczyzna – niczego nie trzeba tłumaczyć i wszyscy wiedzą, że to esencja polskości i jednocześnie przedmiot największego ataku na Polskę, odwrócony szyderczy miecz do walki z polskością.

       9. Polska nigdy nie zrezygnuje z Polski – nawet gdy Polski nie było, Polska żyła, w podziemiu, w domach, w kościele, Polakom można odebrać państwo, ale nie Polskę, wiedzą o tym wrogowie i szydzą „polsko-polsko wojną”, „polską głupotą”.

       10. Polska ma czyste sumienie! Chwała bohaterom!

       Takich punktów można dopisać więcej i wypełnić treścią na tysiące stron, ale miało być na pół strony i z przekazem dla współczesnych. Wystarczy zapamiętać i uszanować to co zbudowali nasi przodkowie, oczyścić z gówna, oprawić w złote ramy, odczytać na głos przed zaśnięciem i po przebudzeniu, jak pacierz. Wymyślaniem współczesnych mitów wyrwaliśmy z polskiej ziemi korzenie i schniemy prawie sto lat. Nie ma współczesnego mitu założycielskiego, współcześnie dopiero pracujemy, aby do listy świętości dopisać nasz pot, krew i łzy. Jesteśmy zbudowani z krwi, potu i łez, tak było od zarania i to się nie zmieni, taki nasz polski los, taka nasza wieczna legenda.

       Źródło: http://kontrowersje.net/romantyczna_u_a_ska_szar_a_za_wolno_nasz_i_wasz_polska_legenda?fbclid=IwAR05NiiauNFG7X1c3bPycynLD–eQqQnr7XL5K2iyQbDQbQcDm3IdyASFLU

  • Maciej N on 15 października 2018 at 15:55
  • Odpowiedz

  Dokładnie tak strona Ryglice 2018 banuje za podawanie argumentów. Mam na myśli post o tym że burmistrz Ryglic nie robi obchodów Niepodległości a gdy podałem program który jest obszernie opisany zostałem zbanowany i moje komentarze zostały usunięte zresztą nie tylko moje. Wolność słowa według Władka Pawła Teresy i Adama Z.

   • ;) on 15 października 2018 at 16:00
   • Odpowiedz

   Dobrze, że chociaż tutaj możesz wszystko co związane z wolnością sowa. Adam Z. Cię nie zbanuje, bez obaw.

    • Maciej N on 15 października 2018 at 16:59
    • Odpowiedz

    Dlatego że tu mało kto czyta te brednie. Dlaczego banujecie za prawdę? Bzdury wypisujecie.

     • Anonim on 15 października 2018 at 17:08
     • Odpowiedz

     Komentarze może i brednie jak i twój teraz

      • Maciej N on 15 października 2018 at 17:20
      • Odpowiedz

      Anonim podpisał byś się A nie ukrywasz się jak złodziej

       • Anonim on 15 października 2018 at 17:32

       Noooo Maciej N tyle samo mowi co i Olewka K. Heeee.

       • Maciej N on 15 października 2018 at 19:00

       Na Karolcia Olewka też chyba się wstydzi samej siebie skoro nie podaje prawdziwych danych. Hmm a Maciej N o wiele więcej mówi niż ci się wydaje

       • Anonim on 15 października 2018 at 22:48

       No mówi mi Maciej N. N jak Niewiadomy

       • Anonim on 16 października 2018 at 23:03

       Karolcia to przecież Jezior.

    • Anonim on 16 października 2018 at 23:10
    • Odpowiedz

    Adam Z pisze na przemian z Jeziorem na 2018. Jeden wart drugiego.

     • ... on 16 października 2018 at 23:44
     • Odpowiedz

     Puk w główkę.

   • Anonim on 15 października 2018 at 19:03
   • Odpowiedz

   To prawda. Licznik pokazuje 3, 4, 5 komentarzy a wyświetla się tylko olewka. Jak olewka to olewka.Olejemy pawła w tych wyborach. Niech mu zielinski z jeziorem nadal robią dobrze. Jedno warci

    • Anonim on 16 października 2018 at 23:12
    • Odpowiedz

    Ale oni są obłudni. Cztery lata temu pluli na siebie jadem a teraz taka komitywa.

    1. Przyznaję, że nie wiem o co Ci chodzi. Może chcesz się spotkać gdzieś, zatelefonować i o tym pogadać, może na fb jeśli na anonimowym forum brak chęci się przedstawić?

     Co do profilu na fb Ryglice 2018. Tutaj nie ma prostej diagnozy czy bardziej szkodzi czy służy kandydatowi KW PiS.

     Prowadzę bloga i tutaj nie znajdzie się nikt, kto by zarzucił, że odebrano mu możliwość wypowiedzi. Zresztą zawsze tutaj tak było i się nie zmieni.

     Bywa czasami tak i miałem w tej sprawie telefony, że ktoś dodaje komentarz i on się nie pojawia. Są tego dwie przyczyny.

     1. W komentarzu jest link, który z jakiś powodów filtr zatrzymuje (nigdy nie zależny to ode mnie). Oczywiście jak widzę taki komentarz to akceptuję i już jest na forum. Tak na marginesie dodam, że najwięcej w skrzynce spamu jest tekstów z linkami rosyjskojęzycznymi i z terenu Federacji Rosyjskiej. Czasami kilkadziesiąt dziennie. Z tego co wiem to norma i administratorzy portali mają podobne doświadczenia. Jak ktoś ma ochotę sobie je przeanalizować to podeślę.

     2. Zastosowany jest filtr, który powoduje, że komentarz, w którym użyto niecenzuralnego słowa również zostaje skierowany do moderacji. Wczoraj ktoś o nicku Józek Indianin kilka razy próbował zamieścić swój wierszyk i pewnie się dziwił, że nie pojawia się na forum. Już się pojawił Józku. 🙂

   • O tak on 15 października 2018 at 22:35
   • Odpowiedz

   Macki to jest właśnie PiS w naszej gminie…
   Tutaj przykład jak Morawiecki cieszy się z tego że Kubica złamał rękę
   https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-tasmowa-morawiecki-cieszyl-sie-ze-jego-bank-nie-bedzie-sponsorowal-kubicy/hm5sj5j

    • Maciej Nowicki on 15 października 2018 at 23:26
    • Odpowiedz

    Jedni drugich warci. Teraz dopiero po naszej interwencji odblokowali nas na stronie R 2018. Chcesz moje nazwisko nie problem ja się gi nie wstydzę. Nie wstydzę się także tego że popieram Aktualnego burmistrza. Karolcia Olewka i inni. Miej odwagę i pokaż wszystkim kim jesteś hahaha

     • Anonim on 16 października 2018 at 08:41
     • Odpowiedz

     wiadomo. rodzine popierasz i tyle w tym temacie

      • Maciej N on 16 października 2018 at 13:14
      • Odpowiedz

      Nie Popieram rodziny tylko bardzo dobrego Gospodarza. Zważ na to że ja nie mam w tym żadnych korzyści pośrednich ani bezpośrednich. Przypomnę Ci że jak była Połoska i Władek to wszędzie obsadzil swoją rodzine 😉

       • ... on 16 października 2018 at 13:20

       A nie jest tak Macieju, że w równym stopniu obsadzają wszyscy po zdobyciu władzy? Na stówę tak jest i nie ma co tutaj dziwaczyć, bronić itp. Chodzi o coś innego w tych wyborach. Platforma je upolityczniła nawołuje by szarańcze zatrzymać więc sam widzisz, że z taką opozycją nie można inaczej jak tylko politycznie ją uśmiercić. Sami się proszą. Od trzech lat nic tylko niszczący opór. Zero konstruktywnych propozycji tylko walka o władze metodami szkodliwymi dla kraju. /wybór/

       • Maciej N on 16 października 2018 at 14:14

       Nie nie jest tak A jeżeli jest to proszę podaj przykład komu z rodziny obecny Burmistrz dał posadę? Bredzisz bredzisz i tylko tyle potrafisz 😊

       • Wybór on 16 października 2018 at 14:29

       Do Macieja.

       Pytasz to odpowiem pytaniem. Jak to było z gabinetem rehabilitacyjnym dla syna? Ja oczywiście nie mam nic przeciwko temu, że pomaga się rodzinie. Jeśli tylko zgodnie z prawem i społecznie jest taka sytuacja korzystna a gabinet przynosił społeczeństwu korzyści. Nie widzę problemu.

       • Anonim on 16 października 2018 at 14:42

       Kiedy był jak długo i czy to była posada dla niego bezpośrednio od burmistrza? Ile ludziom pomógł ilu było rehabilitantów chętnych? Nie wciskaj społeczności kitu. Swoją drogą gdybym był corkom księdza to nie pchał bym się na siłę do kościoła 🤣🤣🤣

       • Wybór on 16 października 2018 at 14:47

       Nie znam szczegółów. Zadałem pytanie jedynie. Tyle kiedyś pisano na innym forum o tym więc …

       Moja mama korzystała z tego gabinetu i chyba byli chętni, bo z dwa miesiące musiała czekać na swoją kolej.

       • Anonim on 16 października 2018 at 15:24

       Jeśli piszesz o szarańczy napisz o słowach członków PiS (gorszy sort, spiepszaj dziadu, lub wystąpienie Kaczyńskiego w sejmie – dla przypomnienia. Czy uważasz, że jeden powie to cała rzesz ludzi jest złych? Wiesz ile członków ma PO, PiS, PLS itd, ilu jest księży (bo też czarne owce się zdarzają). Ilu jest katolików, którzy na tym forum obrażają drugiego człowieka?

       Policz obrażające komentarze na BK i PA i odpowiedz sobie sam kto kim jest i kogo reprezentuje tu w Gminie Ryglice

       • Anonim on 16 października 2018 at 15:28

       Wiesz ty co Wybór, czepiasz się gabinetu, a powinieneś wiedzieć, że dopóki Adrian pracował w tym gabinecie, bo nigdy nie był jego właścicielem, to pacjenci go chwalili. Jak musiał stamtąd odejść to już nie jest to.
       Przez waszą zawiść, a może właśnie dzięki temu odszedł i założył gabinet gdzie indziej. Bardzo dobrze prosperujący i znany na okolicę gabinet. Szkoda tylko, że nie u nas w naszej gminie. To przez zawiść i głupotę nie mamy dobrej rehabilitacji.

       • hehe on 16 października 2018 at 15:41

       Anonimie jak ty czytasz ze nie rozumiesz ?

       Osoba o nicku Wybór wcale się nie czepia , nic takiego odczytać się nie da . wręcz pochwalił pisząc :

       a gabinet przynosił społeczeństwu korzyści. Nie widzę problemu.

       • nie ma on 16 października 2018 at 15:41

       innych fizjoterapeutów ? są sa ,tylko pogody i kasy dla nich nie ma

       • Anonim on 16 października 2018 at 16:02

       a dokładniej to kogo obsadzili bo nie wiem

    • Maciej N on 15 października 2018 at 23:26
    • Odpowiedz

    I takich przykładów jest wiele wiele więcej…

  • Anonim on 14 października 2018 at 14:39
  • Odpowiedz

  Na R 2018 jest tylko jeden komentujący – Olewka będący też adminem. Wszyscy którzy próbowali tam wyrazić swoje zdanie zostali zbanowani. Zwolennikiem BK nie jestem ale jak tak ma wyglądać wolność słowa w rozumieniu PA to zagłosuję na BK. Mniejsze zło.

  • Jest źle on 14 października 2018 at 10:39
  • Odpowiedz

  Co jeszcze potrafią napisać ludzie na ryglice2018 aby zdyskredytować innych kandydatów?
  Oszczerstwem i zaklmaniem nie wygranie wyborów.
  Jak taka jest wasza recepta na samorząd to pozostaje współczuć.

   • anonim on 14 października 2018 at 11:16
   • Odpowiedz

   Oni mogą. Ale kiedy ktoś napisze prawdę i PiSie i ich kandydacie na burmistrza od razu rusza fala hejtu, a w wypowiedziach na kilometr czuć msciwosc.

    • Tak jest on 14 października 2018 at 11:32
    • Odpowiedz

    Dlaczego na ulotkach PA pisze że PA burmistrzem ryglic?
    Skoro nigdy nie byl burmistrzem? To o jest wg was fair?
    Ludzie śmieją się z tego.

     • anonim on 14 października 2018 at 11:39
     • Odpowiedz

     Zamiast rozdawać ulotki podczas mszy to by się lepiej pomodlić poszli.

      • Nonsens on 14 października 2018 at 11:45
      • Odpowiedz

      Widocznie na to ich stać tylko. O o jeszcze w gazetce poparcie jarka premiera i szydło. Taka ma być demokracja że jak władza nie pochodzi z PiS u to gmina nie dostanie lasy?taka jest narracja. To straszenie ludzi.

       • szarańcza on 14 października 2018 at 12:27

       jest bardzo liczna i każda ma jeden głosik w wyborach .
       ps. Możesz pisać imiona i nazwiska z małej ale sobie tym urągasz najbardziej.

  • Anonim on 13 października 2018 at 19:21
  • Odpowiedz

  Czytajac wszystkie komentarze zakochanych w PiSie czuje sie jakbym mieszkal na San Escobar…

   • dziś on 13 października 2018 at 19:33
   • Odpowiedz

   Schetyna porównał zwolenników PISu do szarańczy ,pajac na usługach niemieckich ,tonie z tymi swoimi zaprzańcami ale obraża nadal

    • anonim on 13 października 2018 at 19:41
    • Odpowiedz

    Nie bronię PO czy innych partii, ale nigdy w życiu nie zaglosowalabym na PiS. Nie wierze w ich bajki, nie lecę na 500+.

     • ??? on 13 października 2018 at 19:49
     • Odpowiedz

     co to znaczy “nie lecę” masz za złe rodzicom że biorą i łatwiej mogą związać koniec z końcem ,dzieci lepiej ubrane nie czują takie różnicy z bogatszymi .To po co w taki razie dla ciebie państwo .I dla jasności bo zaraz argument o pracy się znajdzie, Gospodarka kwitnie najlepiej od lat, bezrobocie najmniejsze. Takie piepszenie ,głosuj sobie na platformę bo pewnie masz w tym interes bezpośrednio lub pośrednio.

      • anonim on 13 października 2018 at 20:08
      • Odpowiedz

      Nie mam żadnego interesu, po prostu jestem człowiekiem, który nie został jeszcze zaslepiony ich bajkami. Chociaż pewnie gdybym oglądał TVPiS mogłoby być inaczej.
      Jasne, niech dają 500+ tylko chcący je dac trzeba najpierw nam je zabrać. A jak? A no choćby nawet w sklepach, wszystko drożeje w zastraszającym tempie. Przecież nawet najbogatsze kraje nie dają tylu pieniędzy! Ale wiadomo Polskę stać, “pieniadze są, wystarczy usiąść i porozmawiac”. No i jeszcze przyznac sobie milionowe nagrody bo politykom “po prostu się nalezaly” za te wszystkie trudy…😂😂😂
      PS. Ja nic nie “piepSZe” ;)))

       • Anonim on 13 października 2018 at 20:13

       W anglii już dawno min 100 funciaków na dziecko w niemczech 150 oiro jeszcze lepiej w norwegi . a ty tu piepszysz że żadne kraje nie dają tylu pieniędzy. Pooobudka bo zaspałeś!!!!!!

       • Krysia panna on 15 października 2018 at 22:57

       Gdyby PO rządziła ceny by też szły w górę z racji żądań pracowniczych w handlu i innych branżach

       • Tak? on 15 października 2018 at 22:59

       Jakie są zarobki w innych krajach?
       Te 500 zł to 30%minimalnego wynagrodzenia. To tak jakby w Niemczech dostać na dziecko z 350 euro

  • !!!!! on 13 października 2018 at 18:48
  • Odpowiedz

  Gdzie sie podziały komentarze!!!!!

   • Anonim on 13 października 2018 at 18:54
   • Odpowiedz

   poponuję kliknąć jedyneczkę na samym dole i komentarze sie pokaza 😉

   • Tu on 13 października 2018 at 18:58
   • Odpowiedz

   Klik w 1

  • anonim on 13 października 2018 at 17:18
  • Odpowiedz

  Najlepiej jakby u nas burmistrzem został Barack Obama, to był jednak zajebisty gość i polityk. Ale pewnie i tak by się nie wszystkim spodobał, bo nie z PiSu…😂😂

   • Katarzyna K. on 13 października 2018 at 18:43
   • Odpowiedz

   W rozmowach slyszy się że ludzie będą głosować nie ślepo na partię ale na ludzi co oznacza że w przypadku kandydatów liczyć się będzie nie baner czy przynależność partyjna ale poprostu osoba. Każdy ma szanse . Pytanie nasuwa się kogo wybrać człowieka twardo stapajacego po ziemi z realnym programem wyborczym czy człowieka z programem dopasowanym dla potrzeb kampanii wyborczej?

    • Anonim on 13 października 2018 at 18:45
    • Odpowiedz

    Kogo ma Pani na myśli “człowiek z programem dopasowanym dla potrzeb kampanii wyborczej” ?

     • Katarzyna K. on 13 października 2018 at 18:50
     • Odpowiedz

     Czytałam 2 programy i obserwuje działania gminy z racji spędzania czasu w domu. To tylko moja opinia.

      • Anonim on 13 października 2018 at 18:54
      • Odpowiedz

      Ok, ja tylko pytam kto wg Pani jest czlowiekiem mocno stapajacym po ziemi z realnym programem a kto ma program specjalnie dla kampanii? Bo bez nazwisk ciezko stwierdzić.

       • Katarzyna K. on 13 października 2018 at 19:06

       Widocznie nie czyta Pan że zrozumieniem i nie jest Pan na bieżąco. Pozdrawiam i polecam ponownie przeanalizować programy szanownych kandydatów.
       Widać ktoś tylko czeka abym wskazała w lewo lub prawo.

    • Anonim on 13 października 2018 at 19:12
    • Odpowiedz

    Niestety niesłusznie uważa Pani, że nie jestem na bieżąco, bo jestem.
    Jestem tylko ciekaw czy jak większość tutaj niestety uważa Pani, że realny program ma pan PA czy jednak odmiennie – BK.

    • ludzie on 13 października 2018 at 19:14
    • Odpowiedz

    przynajmniej część będą głosować na PIS bo się im kojarzy z czymś dobrym realną korzyścią której już doświadczają , każdy musi przyznać że to racjonalne zachowanie ,kto pisze inaczej to raczej siebie okłamuje.Niewątpliwie też współpraca z powiatem i województwem w których pewnie PIS wygra jest też argumentem mocnym .

     • Anonim on 13 października 2018 at 20:15
     • Odpowiedz

     To nie jest głosowanie na partie do sejmu, tylko na ludzi tu na dole.Na burmistrza i radnych naszych sąsiadów.
     A tu akurat pis nie ma dobrej reprezentacji.

      • Wybór on 14 października 2018 at 10:32
      • Odpowiedz

      Ale ma dobrą reprezentację w rządzie a to ma znaczenie i tylko naiwni uważają i klikają/piszą namiętnie inaczej , odpolityczniają na silę samorząd tak jakby do tej pory nie był upolityczniony

       • anonim on 15 października 2018 at 18:54

       Kto jest dobrym reprezentantem? Duda – marionetka Jarusia czy Morawiecki, który uważa, ze Polacy będą zapier…. za miske ryżu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)