Wybory, referenda, decyzje …

 

Uznałem za ważne, by dodać na bloga bardzo ciekawą dyskusję ekspercką, jaka miała miejsce w TVP w programie Bez Retuszu. Proszę się zapoznać. Link poniżej.

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/bez-retuszu/wideo/23082015/21076508

                                                                                                                                                         az

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/wybory-referenda-decyzje/

14 Komentarzy

Skip to comment form

  • Redaktor on 27 sierpnia 2015 at 17:04
  • Odpowiedz

  Ziemkiewicz zbiera najliczniejsze oklaski. Wybitny dziennikarz. , błyskotliwe spostrzeżenia.

  1. Pod trybunał konstytucyjny Komorowskiego i senat za bubel

  • Liberał z Jonin III on 27 sierpnia 2015 at 12:23
  • Odpowiedz

  Przy okazji głupawego trollowania POZNAWAJMY KONSTYTUCJĘ RP ( 100 procent Polaków się na nią powołuje ale mało kto ją choćby raz przeczytał)

  Art. 125.

  W sprawach o szczególnym znaczeniu DLA PAŃSTWA może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe
  Referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent Rzeczypospolitej za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.
  Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział WIĘCEJ NIŻ POŁOWA uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący.
  Ważność referendum ogólnokrajowego oraz referendum, o którym mowa w art. 235 ust. 6, stwierdza Sąd Najwyższy.
  Zasady i tryb przeprowadzania referendum określa ustawa.

  Trollowanie Liberała:
  JOW -y i finansowanie partii z budżetu i lasy państwowe mają znaczenie dla państwa (wynik referendum – poza frekwencją jest oczywisty) pozostałe 3 pytania świadczą o nieznajomości konstytucji autorów pytań (wynik również oczywisty)
  Wniosek- należy mieć to w d… i zamiast do urn, póki nie trzeba dorabiać do głodowej emerytury, iść do LASU PAŃSTWOWEGO z 6-letnim synem lub wnukiem, na grzyby nie martwiąc się że trzeba za to zapłacić podatek,

  1. Pytanie zasadnicze. Kto decyduje jakie sprawy mają szczególne znaczenie dla Państwa?
   Odpowiedzi udziela konstytucjonalista biorący udział w dyskusji. W tej sytuacji wpis “Liberała” jest bezsensowny.

   1. Liberał wie lepiej przecież 😉

 1. Taka drobna uwaga do admina.
  Proszę nie sugerować że dyskusja była “ekspercka” bo w gronie dyskutantów ekspertów było tylko dwóch. Konstytucjonalista i przedstawiciel Fundacji Batorego, reszta to polityczni siepacze.

  1. Nie spotkałem się z bardziej merytoryczną dyskusją w sprawie referendum w mediach głównego nurtu.

   Było trzech redaktorów wliczając prowadzącego program oraz trzech ekspertów. Prof. Radosław Markowski jest także związany Fundacją im. Stefana Batorego, jest członkiem zarządu tej organizacji. Współpracuje również z redakcjami czasopism politologicznych i socjologicznych. Dyrektor Centrum Studiów nad Demokracją Uniwersytetu SWPS oraz kierownik Zakładu Badań Porównawczych nad Polityką w ISP PAN. Członek International Political Science Association i European Consortium for Political Research.

   1. Z całym szacunkiem, ale prof. Markowski nie jest żadnym ekspertem. To że pełni jakieś tam funkcje z politycznego klucza u z kimś tam współpracuje to jeszcze nie czyni z niego eksperta.
    To co cechuje eksperta to obiektywizm i rzeczowość, a Pan Markowski plótł od rzeczy coś o Niemczech, a wiadomo że w Niemczech jest inny stan prawny niż u nas. Pan Markowski to bardziej celebryta i propagandysta PO. W każdym niemal temacie w rządowych mediach robi za eksperta.
    O dziennikarzach nawet nie wspominam bo oni z zasady nie mogą być traktowani jako eksperci.

    1. Jak dla mnie w dyskusji wypowiedzi prof. Piotrowskiego były zdecydowanie najbardziej przekonujące, zaś uwagi dziennikarzy nadały dyskusji dynamikę. Generalnie cała dyskusja odbyła się w konwencji i atmosferze bardzo edukacyjnej. Co do prof. Markowskiego, to jednak bardzo krytycznie odniósł się do referendum z inicjatywy Prezydenta Komorowskiego popartego przez senatorów PO. Można założyć a nawet trzeba, że jeśli ktoś jest profesorem (dr hab.), to jednak jest ekspertem. Inna sprawa co z spotkania się rożnych eksperckich opinii wynika. Takie dyskusje potwierdzają profesjonalizm lub go nie potwierdzają. Wiele ciekawych dyskusji na temat referendum odbywa się w innych stacjach, np. TV Republika, Trwam oraz w audycjach radiowych. W tzw. TV abonamentowych zdecydowanie za mało.

  • Liberał z Jonin III on 27 sierpnia 2015 at 08:51
  • Odpowiedz

  Będą wykopki a PO wykopkach na wiosnę okaże się, że znowu na polu udają się tylko buraki.

  1. A może jedna nie. Myślę, że plon dobry wzejdzie.

  2. Liberale. Zniczowego już wynająłeś?

    • Liberał z Jonin III on 27 sierpnia 2015 at 09:40
    • Odpowiedz

    Mam dylemat. Czy manipulować LEPSZYMI RYGLICZANAMI czy udawać Lepszego od nich. Myślę, że to pierwsze jest bardziej zabawne. Jeden komentarz i już z dyskusji o referendum przeszliśmy na dyskusję o życiu po życiu.

    1. I niech Ci się dalej tak wydaje. Tego się trzymaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)