Sesja nadzwyczajna

XLI sesja Rady Miejskiej w Ryglicach.

http://ryglice.pl/page/open/title/nagranie_XLI

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xli-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

31 Komentarzy

Skip to comment form

  • Anonim on 10 listopada 2013 at 11:05
  • Odpowiedz

  Czy my mamy towary polskie?

  1. Naszym polskim towarem nr 1 jest tania siła robocza i biznes zagraniczny kupuje ten towar hurtem. Już tutaj wspominano o programie “Ptemierzy”. Mówiono tam, są takie przewidywania – za 5 lat wychodźstwo wyniesie 5000000, słownie pięć milionów obywateli.

    • to śmieszne nie jest on 10 listopada 2013 at 11:46
    • Odpowiedz

    Wysiada emigrant z samolotu na Okęciu. Podchodzi dziennikarz i pyta- po co pan przyjechal? Po psa i żonę.

  • Cennik on 10 listopada 2013 at 08:39
  • Odpowiedz

  http://ryglice-okolice.pl/przegl%C4%85d-kategorii-aktualno%C5%9Bci/aktualno%C5%9Bci-gospodarka,-rolnictwo/2278-rewolucja-%C5%9Bmieciowa-w-gminach.html

  Czy w Jodłowej tak tanio bo inne województwo??

  W Tuchowie też taniej niż u nas. Jak to jest?

   • zdziwiony on 13 listopada 2013 at 16:33
   • Odpowiedz

   Jaka przyczyna różnych cen za śmieci? W jodłowej jest może zaklad komunalny?

    • Anonim on 14 listopada 2013 at 14:16
    • Odpowiedz

    Jak jaka ? Nieudolność.

  • bambaryła on 9 listopada 2013 at 11:59
  • Odpowiedz

  No cóż. Chcieliście socjalistycznego państwa opiekuńczego to macie. Wadza dyskutuje o śmieciach jak za komuny o sznurku do snopowiązałek czy o pomarańczach na święta.
  Przykład śmieci jest jaskrawym dowodem na to że czegokolwiek tknie się Państwo to jest drożej i gorzej. Kiedy Państwo zajmowało się pomarańczami to były tylko na święta i to jak statek od Fidela dopłynął, kiedy przestało się tym zajmować to mamy je w sklepach cały rok. I tak jest w każdej dziedzinie od śmieci poprzez szkolnictwo służbę zdrowia na emeryturach skończywszy. Musicie ludzieńki wreszcie zrozumieć że z socjalizmem trzeba skończyć.

  1. Do socjalizmu trzeba dojrzeć. Popatrz na kraje skandynawskie. Trzeba tam bywać by to zrozumieć.

   1. Chodzi oczywiście o rozwiązania socjalno społeczne podporządkowane jednak rachunkowi ekonomicznemu. U podłoża ich sukcesu leży też religia.

    1. kto tam nie bywa to nie zrozumie ? myślałem że na sukcesy ma wpływ ropa w fiordach i neutralność w czasie wojny ale nie bywam to pewnie to nie ma żadnego wpływu

     1. Możesz wierzyć lub nie, ale przewidywałem taką ripostę. Twierdzę, że gdybyśmy my mieli fiordy, gaz , ropę, choćby i złoto, nie mielibyśmy tego co ma przeciętny mieszkaniec półwyspu skandynawskiego. Skupiłeś się na Norwegii. Czym dysponuje Szwecja, Finlandia, Dania?

     2. do czyli. Podpowiedź. Może to?

      http://pl.wikipedia.org/wiki/Przymusowa_sterylizacja

     3. Dla jasności. O eugenice to tylko informacja a nie popieranie czy sugerowanie czegokolwiek.

     4. Norwegia mimo kolaboracyjnego rządu Vidkuna Quislinga walczyła z Wermachtem.

      http://pl.wikipedia.org/wiki/Kampania_norweska_1940

      Ale to tematy na to i owo a nie na sesje Ryglickie.

      • dzięki on 9 listopada 2013 at 18:03
      • Odpowiedz

      za podpowiedź , ale rozumiem że to po to żeby erudycją błysnąć

     5. Nie. Wiedzą, informacją należy, warto się dzielić. 😀

     6. Kraje skandynawskie mają zasoby surowcowe, małe zaludnienie i zanim wprowadziły socjal to były bogate. Teraz przejadają wcześniej wypracowane rezerwy. Bogactwo i dobrobyt nie biorą się niestety z zasiłków tylko z pracy i oszczędności. Ale co komu stoi na drodze by wynieść się na stałe do tego socraju, oczywiście puki trwa bo i tam już nie jest tak jak dawniej powoli obcinają socjal

     7. Zgadza się, z pracy i oszczędności + co bardzo ważne z szeroko rozumianej uczciwości. Badania wskazują iż w tych krajach najmniej korupcji.

      http://www.pan-doradca.pl/inwestycje-finansowe/korupcja-a-wzrost-gospodarczy.asp

      http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/korupcja_polska_na_szarym_koncu_wsrod_krajow_unii_europejskiej-a_4860.htm

      “Czołówkę rankingu najmniej skorumpowanych państw otwierają tradycyjnie kraje skandynawskie oraz Nowa Zelandia, Singapur, Kanada, Holandia oraz Szwajcaria. Zdobyły one ponad 9 pkt., a więc korupcja w tych państwach prawie nie istnieje. Zaskakująco nisko znalazły się za to Rosja i Białoruś. Odpowiednio 143 i 150 miejsce.”

      Nie obawiałbym się o ich przyszłość i system socjalny. Ale co komu stoi na drodze by wprowadzać ich regulacje u nas? Dziś w programie Premierzy na Polsacie była nawet o tym mowa.

      • Anonim on 10 listopada 2013 at 10:37
      • Odpowiedz

      Anonim sugeruje Okoniowi się wynieść z kraju, a ten mu odpowiedział …. Słusznie. Taka postawa jest słuszna. Bywam w Niemczech, mam przyjaciół Niemców. Co ciekawe, oni np. nie za bardzo kwapią się kupować zagraniczny towar, preferują za to rodzimą produkcję. To też o czymś świadczy.

      • Anonim on 10 listopada 2013 at 19:32
      • Odpowiedz

      Argument korupcji jest tu nie na miejscu gdyż nie jest związany z systemem społecznym, a raczej z systemem prawnym. Poważne Państwa poznaje się między innymi po tym jaki jest ich stosunek do przestrzegania stanowionego przez siebie prawa. W czasach II RP za złamanie prawa przez urzędnika była orzekana i WYKONYWANA kara śmierci.
      Ważne jest też podejście obywateli. Skandynawowi nawet w głowie nie zaświta by zwyczajnie wyłudzić jakiekolwiek świadczenie czy dotację.
      Niemcy kupuhą niemieckie produkty bo najzwyczajniej mają je dobre, nawet u nas jest takie przekonanie. Jak Polak idzie do sklepu po pralkę BOSCH to przede wszystkim patrzy czy jest z montowni czy made in Germany. Polak nawet jeśli chciałby kupić coś naszego to co by to miało być? Europaleta? Reszta to tylko składaki z chińskich części.
      W skandynawskim raju też nie jest tak różowo. Szwecja ma najbardziej zadłużoną gospodarkę zaraz po Irlandii, Portugalii i Hiszpanii , następna jest Dania, a w Norwegii i Finlandii wcale nie jest dużo lepiej (dane pochodzą z końca lipca 2013 opublikowane przez portal bankier.pl) tak więc za “dzisiejszy dobrobyt” na kredyt społeczeństwom tym przyjdzie zapłacić. Wszak na tym świecie nie ma nic za darmo wbrew temu co usiłują wmawiać socjaliści.

     8. Wzrost gospodarczy przekłada się na dobrobyt danego społeczeństwa. To chyba oczywiste. Jeśli czytamy http://www.pan-doradca.pl/inwestycje-finansowe/korupcja-a-wzrost-gospodarczy.asp widzimy, że korupcja ma wielki wpływ na wzrost gospodarczy. Czytamy dalej i dowiadujemy się o Skandynawii jako rejonie najmniej dotkniętym korupcją. Wniosek nasuwa się sam. Nie jest to jedyna składowa ich aktualnego sukcesu. Są inne składowe w tym te, które wymieniasz. Nie bardzo rozumiem po co oddzielać system prawny od społecznego. Czy to w ogóle jest możliwe? A już w kontekście korupcji, to nawet niewolno tego robić. To takie trochę na siłę. Potrzebne doprecyzowanie.

      Zadłużenie tych krajów nie przełoży się moim zdaniem na zubożenie ich społeczeństw. To trochę tak jakby w miarę zamożni i zamożni mieszkańcy jakiejś gminy zamieszkiwali w gminie zadłużonej na maksa a dzięki temu zadłużeniu korzystali z świetnych dróg, obiektów sportowych, szkół, infrastruktury. 😀

      Też z bankiera.
      http://www.bankier.pl/wiadomosc/Norwegia-najlepszy-kraj-na-swiecie-1234066.html
      http://bankier.tv/inwestycje-polskie-uczmy-sie-od-norwegow-12487.html
      http://bankier.tv/pozytywne-szoki-gospodarcze-kierunek-na-norwegie-12451.html

      Niemcy mają dobre produkty i dlatego je kupują – fakt.

      • bym się on 10 listopada 2013 at 22:27
      • Odpowiedz

      nie zgodził że “Argument korupcji jest tu nie na miejscu gdyż nie jest związany z systemem społecznym, a raczej z systemem prawnym. ” właśnie od społecznych zasad bardzo dużo zależy bo prawo chyba wszędzie korupcje piętnuje ,przynajmniej teoretycznie .

      • Anonim on 11 listopada 2013 at 10:26
      • Odpowiedz

      To czy w dłuższym okresie czasu wzrost gospodarczy przełoży się na dobrobyt to zależy od tego czym jest generowany. Gdybyśmy policzyli nasz wzrost gospodarczy to wynosi on dokładnie tyle ile wzrost długu publicznego. Znaczy to tyle że gdy nie będzie już możliwości zaciągania nowych pożyczek i dodatkowo przyjdzie spłacać obecne to ten dzisiejszy wzrost gospodarczy nas pogrąży. Nie pisałem też o zadłużeniu państw skandynawskich tylko o zadłużeniu ich gospodarek (firm i obywateli). To rozbuchane zadłużenie obywateli USA doprowadziło do kryzysu światowego i skandynawia stoi na progu takiego krachu jak Ameryka.
      http://www.nportal.no/news/977/norwegowie-sa-w-gorszej-sytuacji-niz-grecy-ich-dlug-osiagnal-rekordowy-poziom
      http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/02/17/upadek-skandynawskiego-modelu-gospodarczego-%E2%80%93-wizualizacja/
      Wiem jedno socjalizm nigdzie się nie udał, a wykoleiła go korupcja bo socjal to nic innego jak korumpowanie wyborców.

     9. Dochodzimy do konsensusu. Mechanizm z USA spowodował co spowodował. Są opinie, że to działania celowe i nie jeden już raz przeprowadzane przez możnych tego świata (finansjerę), którzy raczej uważają siebie za kosmopolitów.
      Dopowiem jeszcze.
      Rankingi wskazują, że mega zadłużenie państw (społeczeństw) dotyka państwa (społeczeństwa) gdzie stopa życiowa również na mega wysokim poziomie. Są to kraje wysoko rozwinięte technologicznie. Ciekawe od kogo pożyczają pieniądze? Może same od siebie?

      Wracając na grunt lokalny. Jeśli dobrze pamiętam na którejś z sesji była uchwalana pożyczka dla gminy Tarnów (nie oceniam – stwierdzam fakt). Również machinacje finansowo-majątkowe z Dorzeczem Białej … ups … szkoda denerwować przy święcie.

      • Anonim on 11 listopada 2013 at 18:53
      • Odpowiedz

      To że żyjące na wysokim poziomie społeczeństwa są jednocześnie najbardziej zadłużone to zrozumiałe, po prostu żyją na kredyt. Kto im udziela tych kredytów? Banki.
      Skąd biorą pieniądze? Znikąd Kiedy panowała normalność bank nie mógł udzielić więcej kredytu niż posiadał depozytów. Dziś poprzez różnego rodzaju machinacje finansowe, głównie pożyczki wzajemne, banki kreują wirtualny pieniądz. Pożyczają pieniądze których nie mają, ale dług jest jak najbardziej prawdziwy. dziś pieniądz to nie brzęcząca moneta czy szeleszczący papier tylko bajty na dyskach komputerów. dzisiejszy pieniądz nie jest niczym poparty. Prawdziwe kłopoty USA zaczęły się wtedy kiedy odeszły od parytetu złota.

  • Sieg Heil! on 9 listopada 2013 at 11:49
  • Odpowiedz

  Niech żyje zwyciestwo. To do tej ręki glosującej he he. Taki skojarzenie.

 1. TOWARZYSTWO SIĘ WYPALIŁO, BO ILE TO MOŻNA PLEŚĆ GŁUPOT ?

  • ale ciiiiisza on 8 listopada 2013 at 21:22
  • Odpowiedz

  Pewnie oglądają sesje nadzwyczajną , coś ostatni tydzień dość obfity w wydarzenia, prawie jak na wiejskiej 😀

  1. Tak synusie i córusie, uczcie się jak się politykę uprawia. Uczcie się bo macie na czym.

 2. 41 sesja. sesja nadzwyczajna w temacie realizacji ustawy śmieciowej.

   • ????????? on 8 listopada 2013 at 20:19
   • Odpowiedz

   Czy dawniej za dawnej władzy też tak często były sesje nadzwyczajne???????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)