XLIII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xliii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

127 Komentarzy

Skip to comment form

 1. pracowałam dłuższy czas z panią z.p. rr (znam ją długo)i niepier……głupot ta pani jest normalną kobietą wszyscy ją lubili w pracy ,chyba jakaś niewiasta /sty chce ją po prostu tu obgadać ,może tej pani coś poszło nie tak I ŁAPIE SIĘ KOGO POPADNIE ? weście się za pracę i swoje sprawy a nie niszczcie kogoś słowami ,nieprawdy ŚWIAT JEST ZAWISTNY ,ZAZDROŚĆ PANUJE BARDZO NA WSI JAK WIDZĘ

  1. O co tu chodzi?

   1. Często tak bywa że tylko autor wie co chciał przekazać i myśli że wszyscy również wiedzą. Należy pisać prostym zrozumiałym tekstem no i podstawą jest że należy się podpisać.

 2. Mamy kolejnych cichych bohaterów w Ryglicach, którzy uratowali ludzkie życie. Brawo Panowie za prawidłowa i wzorowa postawę. Osobie poszkodowanej życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  1. O kogo chodzi, co się stało?

   1. Kilka dni temu panowie z wodkamu i jeden strażak z ryglic uratowali chłopu życie. Wielkie brawa!

  1. Upały a w urzędzie mają klimę. Co tu tajemniczego?

 3. Jedna z matek twierdzi, że ma transplciowe 4 letnie dziecko. W przedszkolu rówieśnicy zwyzywali go od pedałów. Jak tu żyć?

  • DuckDuckGo on 26 czerwca 2022 at 17:40
  • Odpowiedz

  Gwiazda wieczoru przyciągnęła tłumy ? Żal ciągnę to samo disco polo nie stać nas na lepszy repertuar ?

   • Weryfikacja. on 26 czerwca 2022 at 17:56
   • Odpowiedz

   Ale radny z Lubczy korzysta bo fotkę zrobił sobie z GWIAZDA i jest git majonez:)
   I to się liczy “))

   1. Każdy Każdy mieszkańców może zrobić sobie fotkę?

   2. To będzie relacja na fb i organista z kowalowej tez prężnie działa jako redaktor 😅

     • Nowyradny on 26 czerwca 2022 at 18:25
     • Odpowiedz

     Ciekawe czy średni formę trzyma 😅 czy powtórka z kokocza

     1. na Kokoczu był prawdziwy średni

   3. Niech gwiazdorzy , tylko czy za to ma extra płacone. Hej!!!

    1. Felek ?

      • A ja wole on 26 czerwca 2022 at 20:40
      • Odpowiedz

      Ja tam wolę tych co teraz są, bocian coś i widać ich w internecie. Widać, że dogadują się w radzie i Pawłem.

       • Anonim on 26 czerwca 2022 at 22:19

       Ile kosztowało to cos zwane KORDIAN !! ? Wies się bawi ,

       • Anonim on 26 czerwca 2022 at 22:37

       Co ma bocian do tego towarzystwa. Chyba ten z monopolu . Pisz że zrozumieniem.

       • Anonim on 26 czerwca 2022 at 23:09

       Po wypitych procentach trudniej pisać.

       • Anonim on 27 czerwca 2022 at 10:51

       Do Anonim on 26 czerwca 2022 at 22:19 # Zapewne wolał byś żarcie za darmo do woli. Pewnie chciałbyś sobie jeszcze do domu zabrać na cały tydzień. Ludzie dają popisy jak na Kokoczu, przyszły tłumy aby się nażreć. Chyba w chałpach cieniutko albo baba nie umie gotować.

 4. Rada Rodziców przecież to jedna klika z nauczycielami. Przewodnicząca Rady Rodziców z Ryglice to wchodzi w du… ę nauczycielom jak nigdy nikt wcześniej byle synkowie mieli lepiej w szkole. A przy tym zgrywa celebrytkę.

 5. Jestem tu pierwszy i ostatni raz, czytam i nie wierzę…poziom wypowiedzi tutaj poniżej jakiejkolwiek klasy i szacunku do innych osób..rozumiem, że gdzieś trzeba wyrzucić negatywne emocje ale polecam zająć się swoim życiem i rodzina, jest to ciekawsze niż prezentowanie takiego poziomu a może wtedy i Wasze dzieci będą lepiej wychowane? 🤔
  Za duzo wolnego czasu i zwykłej nienawiści do innych i widać efekty, współczuję nudnego życia

  1. To dobrze że ostatni raz pani tutaj pisze ale często czyta…ale dzieci wynoszą też dużo ,że szkoły-większość swojego czasu spędzają w szkole…. i widzą jak są traktowane… znajomości itp.ta nie lubi (uczennicy,czy mamy,czy babci )to dać jej 1 zachowanie neg. i z głowy …. karma wróci do was panie kochane…. Tu nie będziemy się rozpisywać bo szkoda- bo wiemy ,że czytają te panie o które chodzi ,,, tutaj można wyrazić swoją opinię i dobrze

   1. Nie mam nic wspólnego ze szkołą, nie jestem ani nauczycielem ani pracownikiem szkoły, wykonuje inny zawód, ale chodziłam do tej szkoły i nie spotkałam się jako uczennica z tym o czym Pani pisze..
    Uważam tylko, że najlepiej coś komentować, jeżeli bierze się w tym udział a nie jak stoi obok i nie ma o czymś bladego pojęcia, bo podejrzewam, że jest Pan/Pani osoba, jedna z wielu, która nie lubi nauczycieli z reguły ☺️ polecam przez jeden dzień pobyć z grupą malutkich dzieci a potem opowiadać jakie to proste i jacy wszyscy są be ☺️
    Ja bym się nie zdecydowała, ale może Pan/Pani by pokazała innym jak powinno się to robić i jakie to proste ☺️
    Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ☺️
    Miłego dnia ☺️

    1. Po prostu szanuje ludzi i uważam, że każdy musi się dość natrudzić żeby dobrze wykonać swoją pracę więc zajmijmy się swoimi zajęciami żeby robić to dobrze ☺️

     1. Widzimy jak jest i mówimy nauczyciele powinni nie pracować w tej miejscowości co mieszkają i to wszyscyy nie powinno być nagadywanie na uczniów szpontowania mam dziecko w przedszkolu to wiem jak to wygląda rodzice nie są zadowoleni z wychowania nauczyciela każdy to wie ale i narzekają bardzo rodzice zaniżają oceny ale tym co coś mają z rodziną znajomości interesy podwyższają to wielka niesprawiedliwość dla dziecka nie dla rodzica i to jest szkoła wykształceni nauczyciele gdzie ich pozytywne myślenie może z 10 osób na calą szkole jest rodziców ,zadowolonych reszta psioczy glośno !!!!i nie kryją wstydu jak jest po wymieniac nauczycieli między szkołami i wtedy całą gmina rodziców będzie ,zadowolona a jak nie pasuje im mają się znęca psychicznie nad dziećmi nie zmienią pracę na inną a jak wyżej jakąś pani z minkami piszę to ta pani napewno do zala…..do szkoły nie uczęszczała 😁 trzeba z RR jeszcze porozmawia żeby to ruszyli (a tam to same mięczaki tylko podlizywanie się )

       • Anonim on 26 czerwca 2022 at 16:06

       Rada Rodziców przecież to jedna klika z nauczycielami. Przewodnicząca Rady Rodziców z Ryglice to wchodzi w du… ę nauczycielom jak nigdy nikt wcześniej byle synkowie mieli lepiej w szkole. A przy tym zgrywa celebrytkę.

      • Zalasow...... on 25 czerwca 2022 at 09:12
      • Odpowiedz

      Jak piszecie to też napisze bo rok zakończony miałam problem i widziałam p.z RR (pracowała na pewno wiedziała widziała wszystko tylko zmowa i milczenie) i powiedziałem o sprawie a ona do mnie ja się nie mieszam co to znaczy jak ….. zapraszam dyr.na 2pietro tam dyrektor przyjmuje może coś poradzi to zmowa!!!? jest RR z dyrekcją a chciałem załatwić to inaczej tak jest w szkole jeden za drugim a dzieci cierpią zmowa milczenie jeden za drugim stoi i pary nie puszcza z……nic nie mam to tej pani bo spoko jest baba ale mogła inaczej…..

       • Anonim on 26 czerwca 2022 at 18:24

       Jaka Rada Rodziców, przecież jedna ręką z nauczycielami.

       • Anonim on 26 czerwca 2022 at 18:27

       W Ryglicach przewodnicząca Rady Rodziców wchodzi w tyłek nauczycielom A przy tym kreuje się na celebrytkę

       • Anonim on 27 czerwca 2022 at 00:49

       To jest po polsku? Nie wiem o co chodzi, ale przydałoby się żeby autor razem z dzieckiem uczeszczał na lekcje.

       • Anonim on 28 czerwca 2022 at 08:34

       Przecież pani z.p. RR to największa plotkara w całej gminie jak nie w powiecie. To że ona akurat miałaby być w zmowie milczenia to nie uwierzę.

       • Anonim on 30 czerwca 2022 at 07:14

       Plotkara?mamy inne zdanie co myśli to mówi jak inna pani z gminy …i jest szanowana przez nieszkańców

       • Anonim on 30 czerwca 2022 at 07:24

       Taka była sytuacja …napisałem takie słowa usłyszałem nic niemam do pani ale mogła inaczej załatwić z wyższym komentarzem ja bym się nie zgodził …nie znam szczegółów ale z tego co słyszę jest ta baba ok

       • Anonim on 30 czerwca 2022 at 07:36

       Bo w małym sklepie pracuje na podlesu to tak same plotkary się spotykają 😁

       • Obserwator on 30 czerwca 2022 at 09:00

       Odniose się do wpisu wyżej bo siedzę w pracy i czytam ….każda kobieta Plotkara …chyba w gminę ,w powiecie,Małopolsce nie znajdzie się żadna kobieta co nie plotkuje (bo chora była by) a nawet i mężczyźni to dopiero plotkarze (widzę w pracy) ale impreza udana w waszej gminie to nie plotkujcie tak dużo bo języki będą bolały …zazdrości mniej….jedna tylko miejscowość w gminie taka zazdrosna ,tylko wbić igłę rządzącym ,gmina jest piękna więc zapraszajcie znajomych na wycieczki po niej …zostawcie szkoły,rządzących odpoczywajcie
       wakacje są, bo zawsze było i będzie źle nie dogodzi każdemu (w szkołach w urzędach sklepach wszędzie plotkują ,obgadują taki świat, zazdrość drugiego najbardziej ci co w pierwszych ławkach zasiadają w koscie…)

       • . on 5 lipca 2022 at 21:47

       To nie ten sklep Podlse 😀tam jakieś starocie są

       • Anonim on 6 lipca 2022 at 22:33

       Ktoś tu ma błędne informacje. Bo pani o której mowa- z.p. RR nie pracuje w wymienionym miejscu ani w żadnym innym sklepie. Ona chyba wogule nigdzie nie pracuje jak narazie.

       • R on 7 lipca 2022 at 09:49

       Pracuje pracuje w Tarn.(obie są jednakowe)

       • Pszczółka on 5 lipca 2022 at 21:42

       Z takim słowem jak bym się nie zgodził to kto pisze to dopiero plotkarz ….byłem słyszałem miód i wino piłem….

   2. Nie wiem nie wnikam ale dyrektor w Joninach tez do wymiany !!

   • Takie przemyślenia szaraka on 26 czerwca 2022 at 12:18
   • Odpowiedz

   Niestety obecna władza w dużym stopniu przyczyniła się do takiego stanu rzeczy. Jak było w kampanii, jakie oszczerstwa kierowane pod adresem innych ludzi jest to zapamiętane szczególnie na zebraniach. Wydawane gazetki, plakaty. Nienawiść wyrzucana tylko dlatego żeby za wszelką cenę mieć stołek. Teraz są tego owoce niestety. Na bok poszły sprawy dotyczące rozwoju gminy a liczy się prywata, zdjęcia i hulaj dusza. Takie mam odczucia niestety po tych 4 latach urzędowania obecnych osób, radnych.
   Zamiast region rozwijać się to… mam inne wrażenie co się tutaj dzieje.

   1. Nic się nie zmieniło , tak to trwa od dziesiątek lat. Demokrację zniszczył poprzednik a obecnemu to oczywiście pasuje.

  • STOPpedofiliWkosciele on 22 czerwca 2022 at 20:54
  • Odpowiedz

  Do gminy przyjeżdża „Kaczka” ze tak gminę stroją czy to Powitanie nowego sługusa Rydzyka 😅

   • AnonimGAL on 22 czerwca 2022 at 21:02
   • Odpowiedz

   Może będę „pierogi jońskie” i władza z średnim na czele, i śmietanka lokalnych wybitnych polityków

   1. E chyba nie będzie bo burmistrz tez organizuje w tym samym czasie imprezę – grzybobranie, oby dziki nie zaatakowały

  1. Może zapowiedź nowej lepszej zmiany w parafii ?

  2. Widzę że bardzo byłeś krzywdzony w dzieciństwie

   1. Chyba tak ! Zmuszali mnie do chodzenia do instytucji zwana kościół

  3. Będą zapewne witać nowego pasożyta.

  4. Kaczka ? to dobrze że nie ruda menda.

   1. Ale Morawiecki nie jest rudy!

 6. https://www.rdn.pl/religia/zmiany-proboszczowskie-w-diecezji-tarnowskiej?fbclid=IwAR0mXyE9FCIbX_sF01_5LGMicIWk_t-p-1piXgh5SEy0x-IKBZLEFjtxR0I

  A już się łudziłem. A tu kolejny raz zawód. Ryglice dalej bez zmiany. Już jest mało ludzi w kościele a młodzieży prawie wcale. A niby po owocach pracy ich poznacie. To czemu ten człowiek już dawno nie został przeniesiony.

  1. Zbiera z gminy pare tysięcy co miesiąc to gdzie trafi na głupszego wójta/ burmistrza. Wolne gminne pomieszczenia stoją puste a my płacimy proboszczowi…za poparcie w kampanii

 7. Obejrzałem dziś jeszcze raz ostatnią sesję i chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami.
  Otóż moją uwagę zwróciła wypowiedz pana Augustyna dotycząca kosztów budowy bloku mieszkalnego . Jak w swej wypowiedzi podkreśla burmistrz w wyniku niezależnych od nas czynników w postaci COVID 19, wojny i wiążącym się z tym kryzysem energetycznym powodującym wzrost cen znacznie wzrósł koszt realizacji tej inwestycji. https://youtu.be/LqrZ5RcEfmY?t=819 Zgodnie z tym, co mówił burmistrz cena z planowanych 6 -9 milionów wzrosła do 20- 25 milionów złotych ! Jeżeli cena tej inwestycji wzrosła w takim stopniu to o ile wzrośnie koszt budowy przedszkola skoro miało ono kosztować 5-7 milionów, to ile to będzie dziś ?? Zakładając, że będzie to wzrost proporcjonalny do wzrostu ceny bloku, to wymyślone przez burmistrza a zupełnie zbędne przedszkole będzie dziś kosztować pewnie z 16- 20 milionów. Czas jeszcze otrzeźwieć i zamiast przedszkola które już mamy za ułamek ceny wybudować żłobek, o który wnioskowali mieszkańcy.

  Kolejną sprawą jest poruszany już pomysł łączenia klas w Zalasowej.
  Na stronie BIP urzędu mamy dalszą część tej sprawy w postaci petycji rodziców i odpowiedzi burmistrza. Wszystkich zainteresowanych tematem odsyłam do źródła tak by każdy zainteresowany sam mógł wyrobić sobie zdanie w tej sprawie.

  Link do petycji: https://bip.malopolska.pl/api/files/2913551

  Link do odpowiedzi: https://bip.malopolska.pl/api/files/2951083

  1. A co tu się dziwić ?
   Patrząc na tą kadencję widziałem większe absurdy.
   Podstawa to dobra kadra pracownicza, podejmowanie decyzji ekonomicznie uzasadnionych, mniej lansu a więcej pracy. To co gmina dostaje to nic nadzwyczajnego-każdy samorządowiec z okolicy dostaje środki i wrzuca na portal chwaląc się. Przecież to co dają to są pieniądze wzięte od pracujących ludzi, sektora MSP etc. Gminy pozyskują te środki w normalnej procedurze-wykonując swoje obowiązki.

  2. Dawali dotacje na place targowe to wzięli i postawili takie nie wiadomo co i po co. Teraz dają na przedszkola. Kto to wszystko utrzyma i ile długów zostanie.

  3. Inne gminy budują bloki w własnym zakresie i nie szukają powiększenia kosztów dając budowę i późniejsze utrzymanie spółkom zewnętrznym stworzonym dla kolesiów a to kosztuje. Będziemy mieć takie korzyści jak stworzenie Dorzecza Białej i ciągłe nakłady jako udziałowiec i można się chwalić że opłaty nie wzrastają a pieniądze z budżetu uciekają. Szkoda że radni tego nie widzą.

   1. Akurat Dorzecze to inna sprawa, bo bez tego nie byłoby tych wodociągów, które teraz nie jednemu ratują życie. Bo chyba nikt poważny nie wierzy w wodę w Kokocza czy innego podlesia. Co rok to większa susza i problem będzie narastał. Paweł najbardziej szczekał na Dorzecze a teraz najwięcej korzysta. Raz prywatnie bo w pierwszej kolejności sobie działki uzbraja, a dwa że kapitał polityczny zbija robiąc kolejne wodociągi. Teraz wodociąg do Dudowicza na Liciąż będzie robiony. Oni obydwaj i jeszcze kilku innych powinni sobie wodę z Kokocza doprowadzić.
    Ciekawe co byście mówili, gdyby tych wodociągów nie było?
    Dziękujcie Karasiewiczowi i spółce, że się za to wzięli.

    1. Jeśli to prawda to powinna zajc się tym prokuratura jak robią prywatę.

     1. Nie jesli tylko takie są fakty.

  4. O tym, że tego bloku nie będzie wiadomo było jak Pan Gowin odszedł z rządu i koalicji. Mówienie o dużych kosztach budowy to tylko usprawiedliwianie się przed wyborcami. Następnym tematem będzie koszt czynszu i jego wysokość. Sprawi to, że nie będzie chętnych na mieszkania i odejście od budowy. Pytanie co z działką czy wróci do gminy?

  5. Co wy chcecie od szkoły w zalasowej??najpierw zmienić zastępcę kilku nauczycieli rodzice narzekają nie uczą wymagają podobno kilka osób uczniów nie otrzyma świadectwa na koniec roku to jest kpina pokazują właśnie nauczyciele jak uczą zajmują się plotkami a nie swoją pracą ,niektóre panie to nawet nie umią sobie poradzi z dziećmi w klasie a dopiero zaczynają edukację najlepiej szkoła by odżyła gdyby pozmieniać rządzących i to od dawna wszyscy mówią …. Głośno o tym ….nie oszukujemy się….potrzebujemy zmian

   1. Taki dyr bez charakteru pasował poprzednikowi ,pasuje obecnemu , ogólnie to dramat jakie to autorytety po szkołach

    1. było i jest. Mierni i wierni

    2. Szkoda pisać o szkole wszyscy są bardzo źli co się dzieje… w zerówkach (mam z rodziny
     .),w klasach starszych zmiana już powinna nastąpić pani z.d. pierwsza…. Uśmieszki,minki już nie działają…. każdy już wie …. Co robi rada??żeby to ruszyli.,…słyszałem że jest podzielona na dwa obozy rada r prawda?? Rodzice jesteście młodzi ….jeden rodzic coś działał ale za słabo….ale ….pani logop.niema ??piszecie o miernych że dają ale dają i 1 to świadczy tylko o nauczycielu zmienić … jest dużo szukających pracy nauczycieli Ja niemam dzieci już w tej szkole(dawniej rzadził chłop i nie słuchał kobiet jak powiedział to powiedział tak miało być) ale co się słyszy to uszy opadają jak te mamusie narzekają… Szkoła powinna uczyć uczniowie powinni brać przykład z nauczycieli też ale nie tu…. było by oszukiwanie zmyślanie nagadywanie i znajomości szkoda mi rodziców co są załamane to szkołą Może wizyta do kuratorium i burmistrza szkoda mamusie waszych nerów

     1. Szkoły patronów z kleru wzięły . Nic przeciw tym patronom nie mam ale podejrzewa że ci patroni mieli zapewnić przychylność plebanii dla dyrekcji . I tak się wszyscy lubią że wyniki edukacji i wychowania nie spędzają nikomu snu z powiek. Za dużo wkoło pozoru fałszu.

     2. Zmiana powinna jak najszybciej nastąpić zast.dyr. Odwołać Skarbn. RR(nie podoba nam się gdzie pracuje to tam kupuje za pieniądze składane na składki dawniej wszystko było w cezar i było ok i jęzor za długi Rodo obowiązuje. RR to RR a nie radzi z. dyrekt. Okna za dużo otwarte🙄 Dalej pomoc nau. na chorobowe jak nie może upracowac, kuch. na rentę ciągle narzeka,sekreta. sklecić zdania nie potrafi przez telefon ,intend.teraz dobra babka nie oszukuje, nauczyciel kl 0 do przeszkolenia ,zero kult.osób. Miejcie więcej szacunku do pana.burmistrza a nie narzekanie na niego dyrektor może zostać dobry chłop tylko zaduzo wokół ma fałszywych ludzi w pracy. można wyrazić swoją opinię widzę tutaj na stronie to my też wyrażamy jako rodzice dzieci .Czekamy że coś zmieni się od następnego roku szkolnego ,pochwała dla pań sprzątających co one kobiety się orobią🙄,widzimy jak czekamy na nasze pociechy -wiecej szacunek do drugiego człowieka prosimy

       • Anonim on 22 czerwca 2022 at 08:46

       Burmistrz ledwo skończył podstawówkę ….
       w sam raz do szkoły się nadaje na woźnego .

       • A.... on 22 czerwca 2022 at 10:36

       Ale inteligentniejszy i mądrzejszy od nie jednego mgr. Z zalasowej

       • Rodzic z Ryglic on 22 czerwca 2022 at 17:49

       Drodzy rodzice z zalasowej… was to już chyba do końca popierd… szukacie zaczepki przy każdym nowym wpisie na blogu… nikt nie ma tyle problemów co wy…

       • Rodzic on 23 czerwca 2022 at 08:08

       Jak nie zmienią rządzących to dalej będziemy …ale prawda w oczy kole…nie damy sobie pomiatać….

       • Rodzic on 23 czerwca 2022 at 19:32

       Prawda jest taka że w każdej szkole wygląda to tak samo. Różnica jest tylko w rodzicach dzieci. Im więcej mają czasu tym więcej problemów szukają.

 8. A może w tym szaleństwie jest pomysł na przyszłość (chociaż takie rozumowanie musi przejawiać skrawki inteligencji) – zniszczyć budżet aby kolejny nie miał ochoty startować bo odbudowa to szaleństwo?

  1. A co w Zalasowej dzieje się koło cmentarza co na tym fb Karasiewicz taka dyskusja?

  1. To bardzo dobra wiadomość. Każdy miesiąc tek kadencji pokazuje jakim Nierobem jest średni i jego ludzie z rady.
   Jeśli powie że nie miał pieniedzy, to dlatego że przepiepszył na podwyżkę dla żony i siebie.
   Jeśli powie że nie miał czasu to tez będzie nieprawda, bo miał więcej niż ktokolwiek wcześniej w ciągu kadencji.

   1. Uważam że mimo, iż Karasiewicz nie był idealny to robił tyle ile się dało.
    Teraz niby kasa spływa do budżetu, lobbuje w Warszawie i co z tego mamy?
    Nic. Woda z Kokocza gdzie?
    Za to prywata jak nie wiem co jak słyszy się.

    1. Dostajemy to samo co inni. A nawet mniej niż inni. A miało być Eldorado. Tylko nie mówili dla kogo! PiS to porażka. Węgiel po 3 tys. niech sobie w d… wsadzą 500+ oraz 6548+ emeryturę. W tej strukturze brak profesjonalistów. Myślą tylko o …….

     1. Z węglem jęk totalnych wyjątkowo podły ,przez lata tańszy ruski ,teraz embargo bo wojna . Rząd coś myśli ,ważne żeby najsłabszych było stać. A takie wycie że się nie chce obniżyć jakości życia to ruskie onuce uskuteczniają . Jak im rakiety zaczną spadać na domy to zrozumieją powagę sytuacji.

  2. Bo oni nie rządzą tylko się urządzają.

   1. Urządzają się wszyscy bez wyjątku. ELDORADO kuźwa dla średniego, bezradnych i sołtysów chytrusków .

  3. Jedynym wygranym jest Średni. Robi co robi i ……Bizmesmen od zatrudniania na “czarno” się stara ale gówno wypłynęło. Pozmieniał, ale pracownicy po jednym głębszym gadają na prawo i lewo. Ach te imprezy strażackie, parę kielichów i gadają. Dobrze, że miałem nagrywanie w telefonie. Ale sprawa nie wygasa.. Mam jeszcze czas. Poczekamy na zmianę warty. Teraz sądy są ich.

   1. Coś głośniej o nagraniach z pijatyk , będzie wesoło nam i pełno w portkach u niejednego cielca gminnego. Czekamy cierpliwie. A co w sądzie ciekawego o zupę lubecką ? PANOWIE WŁADZA z Lubczy wyjedliscie ją , czy co? Napiszcie, a nie dawajcie gawiedzi domysłów. To co kotły na zupę będą wymieniać? CIEKAWYM.

  • Sekretarz urzędu on 10 czerwca 2022 at 10:40
  • Odpowiedz

  Napociłem się i dużo zachodu mnie to kosztowało, żebym ze swoich okien nie miał widoku cmentarza. Napracowałem się, żeby odpowiednio to w dokumentacji ująć, ale udało się. Całe szczęście, że gość kupił tam działkę. Sprawa zapięta na ostatni guzik z pętelką. Zupełnie nie obchodzi mnie zalasowska parafia, mam ją gdzieś, mogą szukać miejsca gdzie indziej.

  1. To trzeba ponysleć, kto patrzy na cmentarz w Zalasowej icieszy się z zakupu działki koło cmentarza. Chyba wiadomo. A z drugiej strony wstyd dla Zalasowików, aby nie zabezpieczyć kupna działki pod cmentarz. Gdzie rada wsi, sołtys, rada parafialna. Co ci radni gminni robią ? Co ich obchodzi? nic? Za co biorą pieniądze, za pierdzenie w stołki?

  2. Ale cię ten sekretarz męczy? A to przyczepka, a to pszczoły, a teraz co? Mniemam że chodzi o sprawy prywatne? “Wszedł” tam gdzie nie powinien? haha Od dłuższego czasu Sekretarza nie ma a szambo jeszcze bardziej wybija! Nie było to źródło problemów!

 9. Zajrzałem na oficjalną stronę FB gminy, a tam znalazłem… prywatną reklamę!!!
  Oczywiście jest to Nielegalne, ale pytanie brzmi ile średni wziął za tą reklamę? Czy do kieszeni czy do budżetu gminy ? Każdy znajomy z Lubczy może coś zamieścić?
  Pytam bo chciałbym na oficjalnej stronie gminy wykupić reklamę z hasłem społecznie użytecznym: Gmina bankrutuje, ty za to zapłacisz! albo Nie bądź jak średni, szanuj swoją gminę…. Właściwie ogłaszam konkurs na hasła reklamowe na stronie gminy.

   • Przyszły burmistrz on 10 czerwca 2022 at 21:04
   • Odpowiedz

   ja tez chcę reklamę na gminnym FB. Opiszę ze szczegółami jak wszyscy finansujemy Lubczą i Joniny – czyli kampanię średniego i dudka

   1. Zmień alkohol na owoce, one mają super moce!

  • Sekretarz urzędu on 9 czerwca 2022 at 21:18
  • Odpowiedz

  Siedziałem w komisji konkursowej na funkcję dyrektora zakładu komunalnego i mój kolega Władziu nie miał zielonego pojęcia , kto jest szefem, kto odpowiada za finanse itd. Na kilkanaście pytań tylko na jedno strzelił prawidłowo. Nikt go nie odwoływał. Szczerze mówiąc, to jego wiedza go odwołała.
  Bądźmy uczciwi w tym co mówimy i robimy. Osobiście muszę przyznać i z pokorą stwierdzam, że na własne życzenie założyłem sprawy gminie i wszystkie przegrałem.

  1. Średni – gdybys miernoto cokolwiek wiedział o samorządzie – a nie tylko jak sie wydaje gminną kasę na obiadki z kolegami i inną prywate- fakt ze nie ma stanowiska sekretarza urzędu tylko sekretarz gminy byc moze nie umknąlby ci.
   Ty do tego konkursu, o którym piszesz nawet nie mógłbyś podejsc bo jesteś glupi i nie masz matury, w przeciwieństwie do Pana Olszowki.

   LUDZIOM BEZ CIEBIE JEST LEPIEJ

   1. Za to dyrektorka z komunalki wiecznie chora, a na imprezy kół gospodyń zdrowa. Nikt nie jest ślepy. Mierny , ale wierny to motto średniaka.

  2. co cię ten Władek uwiera? był , nie ma. Jest p. Zosia, która zna się na wszystkim. Ha ha

 10. https://www.onet.pl/informacje/onetkielce/poskarzyla-sie-ministrowi-po-czym-stracila-prace-nie-zasluzylam-na-to/cst5yqy,79cfc278
  To ten znajomy naszego Burmistrza Pawła?
  Piękne metody, nic tylko pogratulować.

  1. Burmistrz ma takie same metody – przykład Olszówki usuniętego za krytykowanie i mającego własne zdanie

  2. Jarek już mu dał wybór -dymisja albo go wywalą.

   1. Taki sam wybor dajmy średniakowi.
    Nieudacznicy do domu.

  3. Na zbity pysk wywalić buraka , poniżanie i straszenie wykształconych ludzi ,a forowanie lizusów na stanowiskach. Koniec z tym . Jak łatwo stracić pracę obecnie , dobrze że społeczeństwo nie boi się wytykać i robi się szum. Gnój i cwaniaki .

  4. Średni do Pacanowa .

   1. On nawet nie wie gdzie to . A może by tam śpiewaczki i wyroby księżycowe promował. Ryglice by miały spokój.

    1. Źródła lubeckie donoszo….
     Mierny średni miał zastąpić Cieślaka na stanowisku ministra jako przedstawiciel partii ale sprawdzili ze nic nie zrobił w Ryglicach, nawet matury ….

     1. Myślę, że to jest bujda na resorach i nikt inteligentny nie rozważałby nawet takiej kandydatury. Poważnie mówiąc, cała ta sytuacja nie powinna nas jako obywateli śmieszyć, a koła gospodyń powinna wręcz martwić, bo wraz z odejściem pana ministra skończy się łatwa kasa. Jednak w szerszej perspektywie gminie powinno wyjść to na dobre i zamiast w „jońskie pierogi”, zaczniemy inwestować, a nie konsumować. Skończą się też chyba ciągłe warszawskie podróże służbowe pana Augustyna i kto wie co jeszcze?

       • Dno on 9 czerwca 2022 at 22:54

       Lobbowanie się skoczy.
       Gmina idzie na dno.

      • Kiedy ???????? on 9 czerwca 2022 at 21:03
      • Odpowiedz

      Kiedy lokalne pis z Zielińskim i z Władkiem na czele zrobi porządek w kwestii świadectwa?

  1. Skoro termin podpisania umowy to styczeń a termin świadczenia usług to 1 stycznia to rozumiem że urząd pracuje 1 stycznia …….?

  2. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeżeli jest to utworzenie linii komunikacyjnej na terenie gminy Ryglice, która będzie dostosowana pod istniejącą linię firmy Mądel to jest to w tym momencie optymalne rozwiązanie. Usprawni to transport. Jeżeli autobus jedzie z Lubczy do Tarnowa to można puścić busa, który do Zalasowej dowiezie osoby z trasy Kowalowa – Zalasowa. I podobnie w drugą stronę. Jeżeli autobus jedzie do Kowalowej, może na niego w Zalasowej czekać bus, który rozwiezie ludzi na trasie Zalasowa- Lubcza.

   1. Nie tylko Ty nie wiesz, czy dobrze zrozumiałeś bo tego chyba nie wie nikt, ale jestem przekonany, że w swoich rozważaniach grubo nadinterpretujesz to, co w tym “dokumencie” zostało zapisane.
    Kiedyś już pisałem na ten temat i nie chce mi się powtarzać tego, w jakim kierunku powinniśmy spróbować zbudować nasz publiczny transport.
    Osobiście jestem przekonany, że jest to czysto taktyczna zagrywka mająca przed obowiązkowymi jesiennymi zebraniami z mieszkańcami dać burmistrzowi cokolwiek, co mógłby wcisnąć mieszkańcom.
    Powoływanie się na podniesione przepisy o publicznym transporcie zbiorowym wskazuje, że jest to “ściema”, ale może jeszcze ktoś z mieszkańców to kupi.

    1. To kolejna umowa z Marcinkiem na kursy z Lubczy takie jak teraz są. Nic nadzwyczajnego oprócz szumu jak zwykle.

    2. Szykuj się średni na spotkania z nami na zebraniach wiejskich!.
     Możesz.byc pewny ze komitet powitalny bedzie na każdym.

 11. Jestem w Ryglicach u rodziny. Świąteczny spacerek, a tu smród i bród. Drogi i chodniki nie zamiatane. Rynek wizytówka miasta szkoda gadać. Koło mostu kupa cegieł po zabytkowym młynie. Plac targowy zarośnięty i kostki nie widać. Oj coś władza śpi.

  1. Trzeba wypić parę piw lub pół litra ,wszystko pięknieje wtedy

   • Spacerowicz on 8 czerwca 2022 at 13:10
   • Odpowiedz

   My spacerowali ostatnio ulica Mickiew.Zalasowej to tdopiero smród wypuszczają do fos drogi gminnej a jeden dom to tak kopci i nie boi się a przy drodze mieszka Radni przejdzie się na spacerek ta ulicą

   1. To nie radni są od egzekwowania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, ustawy o drogach publicznych i ustawy ochronie środowiska.
    To Średni ma obowiązek kontrolować szamba, kanalizacje i drożność fos, ale byc moze on jeszcze tego nie wie w 4 roku swojej gminnej kariery.

    1. dopowiem: gminnej kariery opartej na pięcioletnim ciągłym karnawale, zabawie, imprezach. A w budżecie pustka

 12. Sądząc po ilości komentarzy, społeczeństwo przywykło do marnej jakości pracy naszych władz i już nic ich nie zaskakuje.
  A “towarzystwo” się bardzo dobrze bawi. Niektórym “sodówka” bije do głowy. Kompetencje rozwinięte na bardzo niskim poziomie.
  A co z obietnicami przedwyborczymi???

 13. Kto to i o co z Lubczy będą się sądzić?

  Czyżby Panowie od obecnego burmistrza?

  1. Już się przecież sądzili. Pacany

 14. Dajcie spokój o drogach, diet za małe, każdy się kluci o parę złotówek.
  Tak to jest jak u niektórych dieta to….
  Wczorajszą sesja utwierdziła mnie, że u nas w gminie wszystko kręci sie wokół kasy i tyle.

  1. Średni realizuje swój interes i nic go nie obchodzi.
   Dla prywatnej korzyści zniszczył budżet, a do tego kłamie na każdym kroku.

 15. Bogata gmina u Was. Oświetlenie na rynku zapala się o 18.00. Mamy koniec maja i najdłuższe dni. Kto z mieszkańców zapaliłby lampy zewnętrzne na własnym podwórku o tym czasie?

  1. Dziura na dziurze w drogach to trzeba świecić lampy.
   Taka logika średniaka… przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy .

   1. Ja wiem czy zjednoczonej prawicy, powstaje nowy odłam Nowoczesnej, może by się tam znowu zahaczył. Zawsze coś nowego.

 16. 13 sesja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)