XLVII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad  TUTAJ

Relacja wideo  TUTAJ

                                                                                              az

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xlvii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

119 Komentarzy

Skip to comment form

  • zbadajmy to on 20 kwietnia 2018 at 06:29
  • Odpowiedz

  zieliński jest normalny czy nie ? sondaż w komentarzach tak czy nie ?????????

  1. Odpowiem jak będę wiedział komu.

   • Obserwer on 23 kwietnia 2018 at 13:58
   • Odpowiedz

   Zieliński? Na fb w komentarzy doradza Pisowi zeby w kampanii obiecali ze anulują długi bankowe ludziom. 500 plus to przy tym pikuś jak tak pis zrobi to wygra wybory bo ludność polski zadłużona masowo a banki bajecznie bogate

   1. heheh Zieliński i Kaczyński Janosikami wszech czasów . Nie wytrzymam hehehe

    • Długmen on 23 kwietnia 2018 at 15:35
    • Odpowiedz

    Program dług minus spodoba sie ludności , tak czy nie

 1. Mam pytanie do radnych czy uważacie że pensje w gminie (podane na ryglice 2018) są godne ,bo może trzeba zwiększyć budżet ?

  A wasi rodzicie jeżeli żyją mają godne emerytury czy oni niegodni są ?

 2. Żal czytać niektóre wypociny – porażkę targowiska próbuje się przekuć w sukces, którego nie ma. Poprzednia władza dokończyła projekty których inicjatorem był BK – takie to innowacyjne podejście

  1. Też, to czytam i widzę, że inicjatywa budowy targowiska/targowisk w regionie była po stronie władz wojewódzkich samorządowych (analiza uwarunkowań itp.) oraz raczej późniejsza akceptacja po stronie lokalnego samorządu Gminy Ryglice. Jeśli jest porażka, to obopólna.

   1. Pieniądze na targowiska są przez cały czas, nawet teraz, co nie znaczy, żeby brać wszystko jak leci. Nikt na siłę nie wciskał i wszyscy dobrze pamiętają, że Połoskowa za tym chodziła, bo się tym po prostu chwaliła, a teraz robi to Jezior.
    Intencje zapewne były dobre, ale wyszło średnio. Obiekt potężny i kosztowny ale zupełnie nie funkcjonalny. Nie miał kto projektanta przypilnować, żeby to dobrze zrobił. Kiedyś pewnie ktoś to przebuduje na coś sensownego.

   • Masakra on 17 kwietnia 2018 at 23:15
   • Odpowiedz

   Ludzie skąd w was tyle nienawiści, obłudy i zazdrości? Każdy powtarzam każdy może zgłosić akces do wyborów na burmistrza radnego posła senatora czy prezydenta. Przekonajcie do siebie ludzi. Myślicie, że na typu stanowiskach jest sielanka a wyższa pensja rekompensuje stres, obłudę i chamstwo na każdym kroku? Czy każdy z Was wykonując swoje obowiązki lepiej lub gorzej dobrze czułby się jak na każdym kroku ktoś masakruje inną osobę za to, że ma takie a nie inne poglądy? Czytam tego bloga, Ryglice 2018 i pozostałe i mam serdecznie dość. Czy naiwnie uważacie, że ten czy tamten nagle za sprawą czarodziejskiej wróżki uzdrowi naszą gminę? Robi się tyle na ile pozwalają zarówno przepisy jak i moce przerobowe. Ktoś kto nigdy nie zajmował podobnego stanowiska nie ma pojęcia pisząc bzdury jak tak naprawdę funkcjonuje się w samorządzie.

   1. są jakie są ,mieszkańcy nasi w firmach na miejscu ,sklepach zarabiają marne pieniądze, zarobki w gminie są NIEPRZYZWOICIE wysokie ,Wyjątki u nas to ci którzy zarabiają za granicą ale czy oni do nich sie powinni porównywać .I czy oni rozumieją życie przeciętnego mieszkańca .Żadnych znaczących sukcesów nie ma. Ale widać nowe długi będą i po nas choćby potop.

  • wreszci e on 16 kwietnia 2018 at 22:19
  • Odpowiedz

  ruszyła maszyna sprawiedliwościowi ,mieć nadzieje i modlić się trzeba żeby czynione zło nie pozostawało bezkarne

  1. Sędzia, który skazał polityka na areszt został pomówiony przez innego polityka o polityczne działanie (wyrok na zlecenie, białoruskie standardy, bo kampania, bo tamto i owamto). Hmm? Może sędzia powinien wytoczyć proces pomawiającemu politykowi?

   Taka uwaga jeszcze porządkująca dyskusję na forum. Piszmy o tematach politycznych dotyczących kraju w zakładkach i postach do tego przeznaczonych. Są takie zakładki na blogu. Chyba, że powyższy komentarz dotyczy spraw lokalnych …

    • Obserwator on 17 kwietnia 2018 at 07:16
    • Odpowiedz

    Pomówienie jak nic. Sędzia ma pełne prawo odwzajemnić tą potwarz. Białoruskie standardy w Polce nie obowiązują a te wyrafinowane też jeszcze nie. Gdyby sędzia wytoczył proces wówczas i owszem standard wysoki.

    1. Tak, tak jeszcze popracować trzeba nad standardami. Ponieważ jest sieć i łatwo z propozycjami czy też pomysłami dotrzeć szybko do społeczeństwa oraz ośrodków władzy więc wysyłam w przestrzeń medialną propozycję wytoczenia procesu mając na uwadze podnoszenie standardu. 🙂

       • az on 17 kwietnia 2018 at 10:49

       W demokratycznym państwie, jakim jest Polska takie inicjatywy nie są niczym wynaturzonym. Społeczeństwo je oceni.

  2. Nareszcie

   1. Jest oczekiwanie w społeczeństwie osadzenia skurczybyków

    • J23 (prawdziwy) on 19 kwietnia 2018 at 22:56
    • Odpowiedz

    Ja tego posta nie wysłałem, dlatego proszę by nie podszywać się pod J23. Merytorycznie nie wnoszę sprzeciwu, ale można podpisać się inaczej. Pozdrawiam….

  • A.J. nadaje, żyjemy ;) on 13 kwietnia 2018 at 10:44
  • Odpowiedz

  https://andrzejjezior.blogspot.com/2018/04/obigacjeobligacje.html

  1. To dobrze czy źle, że nadaje

   1. malkontenci są wśród nas,nie pozwólmy aby wiecznie niezadowoleni ludzie zabili radość naszego życia

   2. Czy temu gościowi coś kiedyś pasowało. Czym się Andrzej chwalisz? tym nieszczęsnym placem targowym? Lepiej napisz coście wspólnie rozwalili. Od zakładu komunalnego zacznij. Przypominam ci, że to 500000 w sprzęcie poszło z Szablą do Tuchowa.

   3. Podkościele dziękuje ci DONOSICIELU za zdemontowaną kładkę przy moście. Nie pokazuj się ludziom na oczy.

    1. sraczkę bo wam sekretarza generalnego zamknęli ? w końcu się ruszyli 🙂

     1. Korupcje “wypalą gorącym żelazem” od góry do samego spodu. Niektórzy już zacierają ślady np. poprzez zmianę blachy na dachu.

  2. Super Radny. Plac targowy czynny 3 godz. w tygodniu (nie licząc młodzieży, która licznie tam popija) oraz parking wykorzystywany przez tydzień w roku. Naprawdę Super inwestycja Super Radnego. Panie Andrzeju mieliście władzę……mogliście wszystko……Jest Pan człowiekiem konflikotowym. Bez względu na to kto jest Burmistrzem (swój czy obcy) nie jest Pan w stanie wspólpracować. Dla dobra mieszkańców proszę już nie mieszać i dać sobie spokój.

   1. Plac targowy może być wykorzystywany 7 dni w tygodniu na różne dziedziny handlu. Nowa stara władza nie umie z tego skorzystać, przykre ale prawdziwe.

    1. Władza placu nie zamyka na kłódkę więc możesz handlować cały tydzień. Nie ma żadnych ograniczeń.

     1. Regulamin placu wisi na tablicy i wprowadziła go nowa stara władza. Czyli kto ma mieć pomysły na handel.

       • Anonim on 14 kwietnia 2018 at 21:48

       Jajami można handlować codziennie.

       • Anonim on 14 kwietnia 2018 at 22:01

       Jaj to robi z nas stara nowa władza.

   2. Przecież plac to pomysł osób z sejmiku wojewódzkiego PO-PSL. Zatwierdzili i pomogli wybudować. Nie tak? Mi on nie przeszkadza

     • Więcej o tym on 15 kwietnia 2018 at 14:06
     • Odpowiedz

     https://www.malopolska.pl/aktualnosci/biznes-i-gospodarka/ryglice-maja-nowe-targowisko

     “Teraz wszystko zależy od was, jak będziecie z tego korzystać. Czy będzie to targowisko, które faktycznie będzie wyróżniać ten region i gminę, stanowić jego chlubę? – mówił Stanisław Sorys. Jego zdaniem w tego typu miejscach powinno się handlować przede wszystkim produktami pochodzącymi od miejscowych rolników oraz lokalnym rękodziełem.”

     1. To chyba proste, że targowisko będzie żyło jeśli będą sprzedający z ofertą lepszą niż w sklepach. O czym tu deliberować. Masz coś do zaoferowania to stawaj na targowisku i próbuj sprzedać. Wolny rynek tak działa.

       • Ale ale on 16 kwietnia 2018 at 09:31

       Chwila chwila nie o tym mowa . Tylko koledzy z PO Benka za placem stoją jakby tak na to popatrzeć z pozycji decydowania. Nie aby? a teraz gminni POwcy taaaakaaa krytyka palacu . to chore

       • ryzykant on 16 kwietnia 2018 at 15:48

       Tylko sprzedając na targowisku trzeba uważać na sanepid, urząd skarbowy i inne podobne urzędy.

       • Anonim on 16 kwietnia 2018 at 16:13

       Koledzy kasę dali bo Teresa jeździła i zęby szczerzyła i opowiadała wszystkim ile ją to zachodu kosztowało, a później chwaliła się pięknym placem targowym i z fanfarami otwierała.

     • Powiat rok cudów on 16 kwietnia 2018 at 21:52
     • Odpowiedz

     Rok cudów w powiecie. Kampania się zbliża to po 2 latach w końcu osuwisko maja robic?od gminy wymaga się natychmiastowych działań a powiat robi kiedy chce.
     Nakładka asfaltowa e lubczy miała być już zrobiona 3 lata temu. Zresztą w gazecie krakowskiej opisane było że droga zrobiona do sezonowej a tymczasem asfaltu był pod ochronie.
     Taki mamy rok cudów w powiecie😀

      • Idą na rekord on 17 kwietnia 2018 at 06:39
      • Odpowiedz

      Nie tylko powiat tarnowski rok cudów. A tak za PiSu miało się wszystko załamać. Wieszczyli malkontenci.

      https://businessinsider.com.pl/finanse/inwestowanie/inwestycje-w-samorzadach-w-2018-r/38e2xlx

  • Wybory 2018 on 12 kwietnia 2018 at 20:03
  • Odpowiedz
  1. Nadal czekam na mojego kandydata, nie mogę słuchać tych pirdół obydwu panów mających zamiar ubiegać się o fotel burmistrza.

    • Wyborca on 13 kwietnia 2018 at 10:39
    • Odpowiedz

    Jaki on powinien być? Minimalne wymaganie jakie?

    1. Przynajmniej w połowie taki jak włodarz zza miedzy, Kiwior. A tu jeden i drugi najmądrzejszy na świecie, zero pokory.

  2. Bełkot agenta ubezpieczeń, który każde kłamstwo potwierdza słowem Tak ! Taki sobie potakiwacz bez szans wyborczych. Popierany przez powiatowych towarzyszy przyznających sobie nagrody wpłacone później na Caritas.

   1. Na facebook-u Ryglice2018 będą mieli taki sam ubaw jak z Pana przwodniczącego rady. Da Pana powiatowego proponuję pseudonim “Że tak powiem” .

  3. Po wyborach skarbnik gminy do zwolnienia= kandydat na burmistrza odznacza się wybitną wiedzą z zakresu finansów jst… na “piechotę” potrafi wyliczyć koszt obligacji i zestawia je od tak sobie z kredytem. Myślę że RIO bez naboru przyjęło by takiego fachowca 🙂
   Słucham i nie wiem czy płakać się czy śmiać, czy nasza gmina i jej mieszkańcy naprawdę chcieliby takie burmistrza? Władze wykonawczą w gminie regulują również przepisy prawa, ustawa o finansach publicznych- no chyba, że kandydat nie będzie się do nich stosował 🙂

    • myśle ze chca ludzie on 13 kwietnia 2018 at 23:55
    • Odpowiedz

    zmiany, a jak kpisz z tych wyliczeń podaj swoje i wytłumacz takie zaciąganie zobowiązań . ale u nas w gmimie wielu ludziom sie oprawiło-dzieki PISowi w Warszawie

  • Judasz Iskariota on 30 marca 2018 at 19:15
  • Odpowiedz

  Piłat uległ presji ulicy i zagranicy

  • Mieszkaniec on 29 marca 2018 at 21:58
  • Odpowiedz

  http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/20810,w-blocie-bez-drogi-dojazdowej.html#sthash.wez7aFWJ.dpbs

  Osiedlić tam Karasiewicza i Gieracką !!

   • A pacze a widze on 30 marca 2018 at 22:06
   • Odpowiedz

   Słownictwo w-ce burmistrz poraża ,,Tydzień przesrane i problem” Mam nadzieję że cała ekipa rządząca za parę miesięcy będzie mieć ,,przesrane” przy urnach. Każdy kto miał do czynienia z tą (panią) wyraża się o niej w samych ,,superlatywach” Ta (pani) jak widać a raczej słychać zapomniała że to właśnie My Obywatele Gminy jesteśmy (jej )pracodawcami,Którym należy się szacunek. Nie może być przyzwolenia na takie chamstwo.

    • Jagodzianka on 10 kwietnia 2018 at 08:53
    • Odpowiedz

    Podejrzewam, że Pani z wywiadu trochę się zagalopowała w wypowiedzi i te cytaty A.G. są mocno podkolorowane… Dwa -ależ sensacja! Wiosenne błoto – kto to widział, żeby na wsi działy się takie rzeczy! ;D

   1. Z jednej strony “obywatele” wymagają szacunku jak mówi się w sumie prawdę, …że na wsi na wiosnę różnie ejst z tymi drogami. Z drugiej strony “obywatele” sami bez żadnego pardonu pod dyktando publicznie obrażają innych ludzi i to ma być fair tak? Mają problem to niech interweniują u sołtysa, u RADNEGO bo chyba mają takiego. Zgłaszał radny na sesji problemy? Oglądając sesje widzę wiecznie, że są osoby radni/radne, którzy ciągle interpelują…czy w sprawie przedmiotowej drogi była interpelacja RADNEGO/ proszę o rzetelną odpowiedź. Chyba radni też są od czegoś

    1. Tak ,,bez”radni od czegoś są, oczywiście są od bezmyślnego podnoszenia rąk i głosowania za tym co wcześniej zatwierdził Ich guru .
     Beznadzieja i profanacja mandatu radnych.

  • Obserwator on 27 marca 2018 at 16:02
  • Odpowiedz

  http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/20775,rok-cudow-w-gminie-ryglice-dzieci-rolnikow-krus-objal-ubezpieczeniem-mowi-augustyn.html#sthash.r84kPjPi.dpbs

  Tylko praca zespołowa może przynieść efekty.
  A panu wszechwiedzącemu już dziękujemy za 25 letnią posługę

  • Niejaka Karolka Olewka on 17 marca 2018 at 17:22
  • Odpowiedz

  pisze na R 2018 taki tekst –

  Przyklejanie łatek PA że skacze po partiach to stary nr, a tu mamy prawdziwy rarytas… BK całe życie lata tu i tam, i zbiera nektar. 😂Tylko dla gminy? Chyba raczej dla siebie. PA nie jest w PiSie ale ma poparcie tej partii, więc to różnica niebotyczna. BK jest (!) w partii PO i pokazał totalną opozycję. Poparcie giganta polskiej sceny jakim jest Prawo i Sprawiedliwość dla PA rozmiecie tym razem w pył raz na zawsze bastion BK w Ryglicach.

  To ja ci Karolka odpowiem . Praktycznie wszystkie wybory samorządowe uzupełniające w kraju od 2014 roku PiS przegrywa. Nie wierzysz Karolka to sobie wygoogluj. W grudniu np . w Jaśle bastionie PiS, pisowki kandydat przegrał z kretesem. Więcej pokory Karolka.

  1. Czy ktoś potrafi przetłumaczyć ostatni bełkot Olewki na R 2018 ? Zrozumiałem że BK ma wnuczkę i jest dziadkiem. PA też ma wnuczkę i jest dziadkiem. I co w związku z tym ? mamy zwracać się do nich “Dziadu”? Cyba nie. Obydwu dziadkom serdecznie gratuluję i życzę zdrowia.

   1. I co kto na ich miejsce? Nie widzę jakoś kandydata

  2. Przegrywają faktycznie. Real a nie sondaże

    • A pacze a widze on 19 marca 2018 at 18:46
    • Odpowiedz

    http://www.sebastianczaplinski.pl/komentujemy/burmistrz-ryglic-na-celowniku/#

    Jak widać Beniu ciągle walczy swoją sprawdzoną bronią
    Kłamstwo i obwinianie innych to jego domena.

 3. ,,Słowo za słowo” to audycja na tematy samorządowe. Jeśli Karasiewicz chce się chwalić swymi wnukami,rodzinnymi przepisami na święta to nich to robi w innych audycjach finansowanych z własnej kieszeni,nie za gminne (Nasze podatki )

  1. Popieram (am, dolić}

  2. Kto w końcu jest kandydatem ,,Samozwańcem” Jakoś reporterka ostatnio przemilczała ten temat .
   ,, Radio Dobra Nowina ”promując taki lewicowy element raczej odbiega od swej nazwy oraz wartości chrześcijańskich

   1. Pani Urszulka poseł też w tym radiu pracowała i wyskoczyła na salony. Burmistrz tez może liczy na to jak mu się nie udał z Olkiem carem.

  • R18 komentują on 16 marca 2018 at 19:08
  • Odpowiedz

  Ryglice2018
  24 min ·
  Gratulujemy kolejnego wspaniałego wystąpienia burmistrza BK w radiu.
  W swoim wywodzie m.in. sięgnął do wypróbowanej przezeń metody: przedstawienie siebie jako kandydata niezależnego na burmistrza i ukazanie kontrkandydata Pawła Augustyna jako zmieniającego partie.
  Tyle, że fakty pokazują, że BK mówiąc delikatnie – baja.
  Otóż, BK chwalił się kiedyś jak zakładał “Solidarność”. A potem?
  Może niech jeszcze pochwali się jaką rolę odegrał w jego życiu
  ZHN, Ruch Stu, AWS? Niech opowie jak potem wraz z carem Aleksandrem Gradem znalazł się w PO.
  I kto tu skacze po ugrupowaniach?
  Po drugie. Ta niezależność polega na tym, że jest się szefem PO w powiecie?
  Że się startowało w wyborach do rady powiatu z ramienia PO?
  Że się krzyczało na Młodzież Wszechpolską jak przyjechał do Tarnowa Schetyna?
  Że się chodziło po manifach KOD-u?
  Ciekawe czy BK uda się kolejny raz zamydlić ludziom oczy?
  Raczej nielicznym.

  1. radiu to zupełnie się nie szanują ,jeżeli ma ono jakiś związek z kościołem to ja dziękuje ,jest jakieś postępowanie platformy obecnie ,ilość afer porażająca ,promowanie nihilizmu Redaktorka o tym nie słyszała ?

   1. Większość wywiadów Karasiewicza cieszy się dużą liczbą kolejnych odtworzeń, (można sprawdzić) co świadczy o tym że są ciekawe. Dlatego nie musi płacić za wywiady. Mówi ciepło słuchacze dzwonią i często wyrażają pochlebne opinie. Bernard jest popularny i w porównaniu z innymi samorządowcami ma opinię dobrego gospodarza.

  2. BENIO kiedy ujawnisz kandydata na burmistrza z obecnej rady? Myślenie oczu. Chodzą boję że mógłby liczyć na większe poparcie niż obecny. Więcej szczegółów już niedługo na R2018. Ptaszki cwierkaja!

   1. Sewerynow ?

  1. tam chyba się płaci i gada , redaktorka to porażka , nie daje sie tego ani słuchać ani na to patrzeć

   1. Pani redaktor nie zareagowała na słowa jakoby radny Augustyn zawsze kandydował a przecież w 2010 r. nie kandydował na burmistrza. Nieprzygotowana jakoby? 🙂

    1. Redaktorka przygotowana przez BK.

      • Prosty człek on 30 marca 2018 at 06:52
      • Odpowiedz

      A w ostatnim wywiadzie PA przygotował swojego redaktora. Tak to działa droga gawiedzi

       • A pacze a widze on 30 marca 2018 at 14:42

       Tak tak Człeku masz ,,rację” i drogę do domów tym rodzinom również PA zniszczył.
       Myślenie sprawia Ci ból ??

       • Prosty człek on 30 marca 2018 at 15:27

       Akurat nie o drodze myślę ale że nie jest zbiegiem okolicznosci reportaż w tv tarnowska i w rdn to pewne

  2. Z dzisiejszej wypowiedzi wynika, że obecny Burmistrz nie jest murowanym kandydatem na burmistrza. 14 lipca 2017 r. zamieściłem post na blogu i był tam wywiad z Burmistrzem, i była jednoznaczna deklaracja Burmistrza – tak, będę kandydował. Oczywiście decyzję można zmienić z różnych powodów, tylko dlaczego pod linkiem nie pojawia się wywiad tylko bajka partyzanta. Hmm?

    • Ogladałem i pamietam on 16 marca 2018 at 18:10
    • Odpowiedz

    O to Pawełek się ucieszył chyba a wywiad był ale się zbył bo to chyba jest tak ze jak ktoś płaci to i żąda …. także usunięcia …. śmieszne to

    1. Nagranie jest, ale czemu go brak przy poście nie wiem. Może RDN coś pozmieniało przy linkach. Potem przywrócę link, by było jak należy.

     http://old.rdn.pl/?p=135834

    2. raczej to zła wiadomość dla PA bo z BK wygrywa w cuglach a z kimś nowym raczej niewiadoma.

   1. Jak będzie tylko tych dwóch kandydatów to nie idę na wybory . Pojawi się ktoś 3 wtedy tak

    1. W maju ma ogłosić start w wyborach jeden z radnych. Tak głoszą wieści ludowe

      • Śmieszek uśmieszek on 30 marca 2018 at 21:26
      • Odpowiedz

      PSL też ogłosi ponoć. Na razie cicho sza ale , że Zieliński z kamieniami kupa, ale takimi faktycznymi na błotniste drogi 🙂

       • az on 30 marca 2018 at 21:49

       Nic o tym nie wiem, ale jeśli jest siła polityczna, która by chciała sfinansować kampanię i która by mi odpowiadała, no to czemu nie. Może niektórych rozśmieszę stwierdzeniem “nie chcęm, ale muszem”, bo faktycznie ktoś trzeci i czwarty, i piąty powinien się pojawić.

       Jednakże i dzięki Bogu nie jestem w sytuacji, by zajmować się polityką z braku innego zajęcia czy braku dochodów lub braku innych umiejętności. Politykę analizuję z perspektywy naukowej i chęci takiej. Państwo polskie po części sfinansowało moje studia, więc trzeba się jakby odwdzięczyć Państwu. 🙂

       • Mria on 30 marca 2018 at 22:07

       Mi się podoba co Pan Adam puszcza na swoim fb oraz dyskusje pod tym dość żywe często gęsto

       • az on 30 marca 2018 at 22:26

       Mam kilka zapytań na priv, jak sfinansowało? Faktycznie chyba złe słowo użyte. Stypendia naukowe były. Tak więc powinno byś stwierdzenie – Państwo wspomogło.

       • az on 30 marca 2018 at 22:41

       Do Mria.

       Dz.

     1. Ten ,,gość ‘już pokazał co jest wart jako radny ,teraz na pewno sprawdzi się jako burmistrz. Śmiechu wart kandydat i jego kandydatura..

       • Jola on 30 marca 2018 at 22:00

       Gmina widocznie skazana na BK albo PA—-
       Jak dla mnie niech i 10 kandydatów startuje, grunt żeby było z czego wybierać

 4. Admin opiniotwórczego portalu R2018 rozwodzi się nad obchodami Dnia Kobiet w Zalasowej. Pewnie tam był i czuje się zawiedziony bo było kulturalnie i nikt nie urżnął się samogonem do nieprzytomności. Pewnie na to liczył a wrócił trzeźwy i stąd jego rozczarowanie.

  1. masz jakąś manię prześladowczą z tym adminem ?

   1. Dziwić sie nalezy że predenden na fotel feikowe konta preferuje. Otwórz przyłbicę a nie podchody i podprogowe działania

    1. że to “prededenta” to znaczy ze wiesz czyj i chcesz żeby przyłbice zdjął, po co jak wiesz ?

     1. Karilka ksndyduje?

    2. Ale kłamiecie. Wstyd. Kontrkandydat nie preferuje kont fejkniusowych, bo po prostu nawet nic o tym nie gada. Nie przekręcaj faktów anonimusie. Odwrotnie. To my preferujemy Pana Pawła. I nie możemy? Stara gwardia musi odejść, bo spaliła się totalnie jak cała PO. Stawiamy na dobre zmiany.
     Anonimowo piszemy? Coś dużo na R2018 imiennych wpisów panie anonimie. Tu jakoś nie widzę oprócz AZ. A są jeszcze miejsca gdzie są wpisy nieanonimowe? Oprócz oczywiście monologu Bk w radiu. Ale to stund-up i tyle.

   2. Spróbuj coś u niego napisać a jak mu się nie spodoba to zobaczysz co się stanie.

    1. Sewerynowa , na oficjalnej stronie gminy sobie dusery smażą ,czy to jest normalne?

 5. wiesz coś więcej że piszesz Bernard K. ? a chłopu gratuluję że się nie dał zniszczyć

  1. Zaglądnąłem na ten portal i jest tam bardzo rozwinięta dyskusja na ten temat. Ilość komentujących i merytoryka dyskusji robi wrażenie. Widać że PA bardzo sobie ceni wolność wypowiedzi. Ciekawe czy wiedzą o tym władze powiatowe PIS – u ?

   1. Dziennikarz śledczy Witold Gadowski na swojej stronie ostrzega że w Małopolsce do PIS przylepiają się różne mendy. Trzeba to jemu zgłaszać wtedy prześwietl ich biznesowe losy.
    http://gadowskiwitold.pl/komentarz-tygodnia
    Do dziś krążą opowieści uczestników szkoleń organizowanych przez PA ze środków UE na temat ich poziomu i zasadności. Polew niezły.
    Jeśli prawdą się okaże że PA będzie w PIS to ja na nich nie zagłosuję.

    1. Jak Gadowski wyśledzi i napisze że Bernard jest w PiSie to faktycznie też na nich nie zagłosuję. Póki co przestań opowiadać brednie. Legitymacja partyjna a poparcie partii to dość odległe sprawy.

 6. Na prestiżowym profilu R2018 możemy się dowiedzieć że Burmistrz Bernard K. przegrał w RIO i Nadzorze Budowlanym głośną sprawę budowy przydomowej oczyszczalni ścieków ze znanym mieszkańcem. No nie wiadomo jak sprawa się zakończy bo sprawą podobno zajął się poseł. Niestety nie Sąd Administracyjny. Ciekawe czy jeszcze niezawisły, czy już PIS-owski.
  Dodatkowego smaczku temu newsowi dodaje fakt że właściciel administratorów owego profilu, niejaki PA podobno przykleił się znowu do PIS-u.

  1. Nadredaktor Olewka zmienił-a temat. teraz pisze o kupie kamieni. ” W kupie siła – kupy nikt nie ruszy”. Czy to może ukryte hasło wyborcze?

   • Cieniasy z R2018 on 11 marca 2018 at 22:58
   • Odpowiedz

   Na tym prestiżowym koncie same głupoty. Jest ono anonimowe i jedno zgłoszenie do fb i konto znika.

   1. Na profilu R 2018 nikt prawie nie komentuje postów. Zadałem tam pytanie i może ktoś prócz administratorów odpisze. Też mnie ciekawi głos anonimowy, dlatego to samo pytanie zadam tutaj.

    Z żwirem, to dziwna sprawa jest trochę. Myślałem, że w 2017 r. będzie znów rozpisany budżet obywatelski i że po raz trzeci zaproponuję projekt – zakup kruszywa na gminne drogi. Dlaczego dziwna? Bardzo mało głosów projekt otrzymywał. Fakt, nie nagłaśniałem go pond to co w sieci, no ale sołtysi, radni wiedzieli o projekcie i myślałem, że poprą gremialnie ten projekt w sensie, że będą agitować wśród mieszkańców, ale nic takiego się chyba nie stało. Tak więc o co tu chodzić może? Brak solidaryzowania się mieszkańców mających dobre dojazdy z tymi co ich nie mają czy coś innego?

    1. Wiadomo . Znieczulica

     1. Hmm? No, ale aktualna elita/ekipa gminna solidarnościowa (przynajmniej Burmistrz). Należało “wychowywać” swój elektorat w duchu solidarnościowym może?

       • Anonim on 12 marca 2018 at 18:16

       Z solidarnością to ten Pan ma tyle wspólnego co my z kapitalizmem po 1945r.

       • taki on 12 marca 2018 at 18:48

       klientyzm u nas ,ludzie muszą mieć świadomość że ktoś im łaskę robi i głosować w geście wdzięczności

       • az on 12 marca 2018 at 18:59

       Do Taki.

       To bardzo smutne jeśli tak jest.

    2. Na R2018 pisza piszą o kamykach i to jawnie

     1. No bo kamyki potrzebne. Już powtarzam od kilku lat, że w temacie drogownictwa brak zrozumienia ludzi, którym brak dojazdu doskwiera. Wiem z autopsji jak to się odbywało. Tam gdzie dojazd kamienisty – asfalt a tam gdzie błoto nawet kamienia nie. To się musi zmienić i nie dotyczy tylko dróg.

    3. Tych wygranych plebiscytów budżetu obywatelskiego to nikt nie pisze o ich efektach, w RDN cisza, w ogóle jakby nic nigdy

  2. Po co podajesz brednie że nie wiadomo jak sprawa się zakończy. Sprawa w części dotychczasowej jest zakończona – burmistrz chciał udupić mieszkańca ale wyższe instancje uznały jego racje. A że Karasiewicz dalej donosi, to mieszkaniec dalej będzie się bronił. A Tobie PiS w głowie może dlatego że Karasiewicz to ważny działacz PO?

    • Obserwator on 13 marca 2018 at 12:55
    • Odpowiedz

    Jak wiadomo owa oczyszczalnia to pretext i prywatna walka Benedykta z Mieszkańcem. Zadziwiająca w tym jest bierna postawa Naszych (bez) radnych pozwalająca wydawać gminne pieniądze na prywatne spory Karasiewicza.. Młyny P I Su mlą powoli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)