XVII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Sesja

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad   TUTAJ

Relacja video   TUTAJ

                                                                                             az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xvii-sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

34 Komentarze

Skip to comment form

  • Obwodnica Ryglic on 5 lutego 2016 at 16:23
  • Odpowiedz

  Skrzyszów i Ryglice też chcą obwodnicy
  Mieszkańcy powiatu tarnowskiego od kilku lat żyją planowaną obwodnicą Tuchowa, której termin budowy już kilkukrotnie był przesuwany w czasie. Teraz do akcji wkraczają włodarze gmin Skrzyszów i Ryglice, którzy zapragnęli połączyć siły i postarać się o budowę własnej obwodnicy. Czy rzeczywiście mają szansę na realizację swojego projektu?

  Całość dostępna w papierowym wydaniu tarnowskiego tygodnika TEMI.

  1. 😊😊😊😊

   Grunt wykupić grunt ………

   1. No i jakoś o podatkach w gminie nikt nie dyskutuje a na sesji i portalu Ryglice i okolice”” Jeśli chodzi o gminę Ryglice, radni poprzedniej kadencji obniżyli kwotę podatku z 40 zł na 36 zł. Obecnie podniesioną ją o 8 zł (ponad 20%) i wynosi 44 zł. Oznacza to, że np. rolnik posiadający pole 5 ha zapłaci 550 zł, czyli o 110 zł więcej niż w roku 2015. Za przyjęciem uchwały, bez żadnej dyskusji, głosowała większość radnych, przeciw był radny z Jonin a od głosu wstrzymała się radna z Kowalowej.

    Nie udało się nam ustalić, czy faktycznie, jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, gmina Ryglice planuje dochód z tytułu podatku rolnego w roku 2016 w wysokości 3.200 zł.”
    I co Jakościomierzu i inni?

 1. poinformować że ‘lepsze jutro ” w gminie naszej nastało kombatanci walki o to mogą a nawet powinni wrócić do ojczyzny

  1. Łoj to były czasy gdyśmy z tym lepszym jutrem w głowach patrzyli na ręce nowej jakości która zamiast słuchać się sprawniejszych intelektualnie chciała prymitywnie nas zwalczyć. Gdyby nowa jakość zamiast zwalczań ludzi zaczęła ich słuchać, umocniła by się a nie rozpadła. Ci ludzie a w szczególności dwoje z nich miało poczucie nieomylności a chęć osobistej zemsty podpowiadała im rozwiązania które doprowadziły do wielu bardzo złych decyzji i poskutkowały klęską w wyborach samorządowych.

   Ps. Pamiętasz drogi kombatancie Adasiu jak wyczerpująca była to walka? Jak miło powspominać jak to po tej walce na sesjach jechaliśmy no ośmiorniczki do Tuchowa.

   1. He hhe he he

    Działo się działo.

    Ja tuńczyka preferowałem zazwyczaj. 🙂

    1. Z dużą ciekawością czekamy na wyniki Waszej pracy.Chyba się nie mylę twierdząc, że owoce Waszej pracy dzisiaj rządzą gminą

     1. Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że owocem są nagrania zarówno sesji jak i zebrań sołeckich robione z urzędu. Czyli jak proponowałem na samym początku NOWEJ JAKOŚCI. Zebrań nie proponowałem, to wyszło w trakcie naszej działalności. Inicjatywa Krzysztofa.
      Drugim owocem jest to forum (blog), gdzie każdy mógł, może i będzie mógł wypowiadać się anonimowo lub nieanonimowo.

      Nie popierałem i nie głosowałem na JEDNOŚĆ. Pisałem o tym już tutaj oraz na fb swego czasu.

      W czasie kampanii każdy komitet miał na blogu nieograniczony dostęp do reklamowania siebie i swojego programu. Niektórzy skorzystali, niektórzy nie.

     2. Mylisz się w wyniku naszej pracy oni dziś nie rządzą gminą

     3. To są prawdziwi opozycjoniści i autorytety PiS. Czy to nie jest traktowanie ludzi jak idiotów ? Czy lud to kupi? http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przygotowania-do-zbrojnego-powstania-posel-pieta-tlumaczy-kradziez-sprzed-lat/9ltcvc

     4. Pomimo wszystko zrobimy porównanie w inwestycjach na koniec kadencji.

     5. Owoc tej pracy= blog gdzie ludzie anomimowo w 99,995 % plują w komentarzach zarówno na poprzednikó jak i na obecnych bedących u władzy. Nie powinno się to ta odbywac, bo na dzień dzisiejszy każdy może opisac prawdę lub nieprawdę o osobie która czy to pracuje w urzędzie czy pełni funkcję burmistrza, radnego itd a także jest nauczycielem. Sa sesje ludzie któzy mają coś do powiedzenia mogą przychodzić i tam wylewać publicznie i NIEANONIMOWO swoje żale. za jakis czas będzie tak że mało kto będzie chciał czynnie sprawować wladzę w gminie i narażać się na publiczne chłosty czy to zasłużenie czy nie. Bardzo łatwo wypisywać różne rzeczy na kogoś anonimowo. Niech każdy patrzy na siebie.

     6. do Toma gdzie ty tu widzisz takie procenty plucia chyba jesteś przy korytku?????

     7. Też do Toma.

      Bardziej mi chodziło o posty, które mogą być podpisywane lub autor pod pseudonimem a personalia do wiadomości redakcji. Komentarze? No cóż, tragedii chyba nie ma i z każdą chwilą kulturalniej. Poza tym, osoby decydujące się na bycie w życiu publicznym czy też w polityce, wiedzą dobrze na co się narażają. Proszę mi wierzyć, bluzgiem zbytnio się nie przejmują.

      Gdy wchodziły nagrania sesji, też pojawiały się tutaj komentarze, że nie będzie w przyszłości chętnych do sprawowania funkcji publicznych. Bloga też winiono, że wystraszy potencjalnych kandydatów do rady i do burmistrzowania, a się proszę Państwa okazało, że w ostaniach wyborach samorządowych kandydatów o cho, cho i trochę. Chyba jak gmina gminą, takiej ilości kandydatów nie było.

      Coraz więcej gmin decyduje się na nagrywanie sesji. Też proszę zauważyć, że dla naszych rodaków zagranicą sesje mogą być ważne. Sam znam dwie osoby, które z oddali śledzą obrady. Nie liczę Krzysztofa. Też warto zauważyć, że urząd nagrywa i upublicznia także zebrania sołeckie. Chyba to jedyny taki przypadek w Polsce. Też dla radnych, sołtysów jest/powinno być ważnym co na zebraniach się mówi. Zazwyczaj na zebraniach sołeckich są tylko radni z danej miejscowości. Pozostali mają możliwość prześledzić nagranie.

      Tak więc takie to owoce. Też owocem jest chyba aspekt edukacyjny. Rada młodzieżowa może się przypatrzeć obradom. Itd., itp.

      1. Tak dodam tylko że na sesji nie można wylewać swoich żali bo publiczność nie ma prawa głosu. Co do zebrań sołeckich to bardzo łatwo wychwycić wszelkie krętactwa a w razie potrzeby odwołać się nie do pamięci tylko do nagrania. No i kwestia tego plucia w komentarzach na blogu, tu jest możliwość usunięcia fałszywego krzywdzącego wpisu i opublikowanie sprostowania a w życiu jak już plotka pójdzie w eter to trudno ja sprostować a jeszcze trudniej usunąć.

 2. poprosić Beatę o wspomożenie mieszkańców naszej gminy. Wodociąg wszak jest ale opłaty większe niż w Warszewie . Kto na tym sie dorabia i baseny ma w posiadłościach? Ladnie to tak barany rzeźbić??

  http://m.onet.pl/wiadomosci/slask,ccttrr

  1. wodzie z dorzecza białej mogę się poczuć jak prawdziwy europejczyk i mogę się myć raz w miesiącu, bo na więcej przy obecnej cenie wody i kanalizacji mnie nie stać. Zamiast do ubikacji chodzę pod krzaczka bo szkoda wiadro wody spuszczać do sedesu. Tak się żyje na wysokim poziomie w XXI wieku w środku cywilizowanej Europy.

   1. Ostatnio często pada, łap deszczówkę. A jak widać na internet cie stać

    1. Usługi telekomunikacyjne mają to do siebie, że na ogół tanieją, lub operatorzy oferują nieco więcej w tej samej cenie. Może więc dorzecze zrobi jakąś promocję swoich usług, żeby zwykłych ludzi było stać na nie?

 3. Być może ostatnimi czasy ludzie przyzwyczaili się do intryg, bełkotu innych i manipulacji. Skoro teraz tak wszyscy tęstknią za radą gdzie kłócili się, obmawiali i szykanowali się wzajemnie ludzie. Jednak naszemu lokalnemu społeczeństwu nie dogodzi. Ja mam zamiar ich rozliczyć po tym czego dokonają (lub nie dokonają) w tych 4 latach i to jest dla mnie ważne. Oglądalność sesji może być duża lub żadna liczą się efekty ich pracy.

  1. Oj Kazik Kazik. szkoda Cię

 4. Chyba sesje są coraz bardziej oglądane, bo ta sesja ma aż 5 polubień. Aż, bo nie było nigdy aż tyle 🙂

  • ?????????? on 2 lutego 2016 at 16:06
  • Odpowiedz

  Benek Ty kiedy ujawnisz cenę za schadzkę w Krynicy z kolegami z PO ?

  http://wpolityce.pl/polityka/280259-histeria-po-ujawnieniu-kosztow-spotkania-orban-kaczynski-13-tys-zl-na-organizacje-miedzynarodowego-spotkania-to-za-duzo

   • krynicki baran on 2 lutego 2016 at 17:07
   • Odpowiedz

   Nie podadzą pod jawność. Traktują ludzi jak barany. A barany przy urnie odpowiednio zdecydują.

  • Sierżant < on 31 stycznia 2016 at 14:01
  • Odpowiedz

  Dlaczego Rada z burmistrzem na czele z dewastowała i chce dalej zniszczyć nie dawno odnowiony były posterunek polici w centrum ośiedla .Zakładając tam segregacje odpadów komunalnych i czyszczenie beczki asenizacyjnej.co zatym idzie niesamowity fetor w sezonie letnim i mnogo świecących długo ogonowych istnień.Od lat budynek opalany gazem przynosi straty i stoi nie zagospodarowany,//??????? Takie decyzje powino się konsultować z mieszkańcami ośedla a miało być gospodarnie i co ??????.

  1. Słyszałeś, że gdzieś dzwonili ale nie wiesz gdzie.

    • Sierżant on 31 stycznia 2016 at 20:38
    • Odpowiedz

    Do Anonima jak wiesz gdzie dzwonii to się poziel dzwonkiem?????

    1. Do Anonima napisz jak nazywa się drobny węgiel ????

     1. Ja wiem!!!!!! Ja wiem !!!!!!!! Brykiet

  2. do Sierżanta

   Do woja marsz do woja

   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nasz-dziennik-ochotnicy-na-poligonie/nn2ls6

  • niebezpieczne sesje on 29 stycznia 2016 at 20:11
  • Odpowiedz

  Podczas sesji UG Wierzchosławice w dniu 28.01.2016r, nieznany jak na razie sprawca podpalił samochód konsultanta tamtejszej gminy. Link do informacji:

  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9342096,wierzchoslawice-w-czasie-sesji-rady-gminy-podpalono-samochod-doradczyni-wojta-zdjecia,id,t.html

 5. Z sesji jakiś przeciek? Jak do dawniej bywało

 6. Może co o sesji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)