XXI Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Sesja

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad   TUTAJ

Relacja wideo   TUTAJ

                                                                                             az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xxi-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

50 Komentarzy

Skip to comment form

  • Zbiornik Joniny on 14 czerwca 2016 at 08:03
  • Odpowiedz

  Nasz Benio taki hamerykanski w kampani wyvorczej , co on to nie zalatwi bo partyjny a kazdy szczebel samorzadu plarforma stoi. I co ? I zbiornika w joninach nie jest w stanie zalatwic, zamiast zbiornika mokrego w joninach zgodzi sie pewnie na dwa suche ( wysypiska smieci) w joninach i kowalowej. Ale jak to ? Przeciez sejmik wojewodzki to koalicja PO ,PSL . Czyzby z lask partyjnych wypadl? Jednak burmistrz cwany jest i na stronie gminy zamieszcza artykul w ktorym pisze jak to bardzo urzad gminy sie staral , ale struktury wojewodzkie sie nie zgodzily:( standardowo jak zawsze co zlego to nie my.

   • Liberał z Jonin II on 14 czerwca 2016 at 09:21
   • Odpowiedz

   Znowu temat zalewu na topie. Przypomina mi to komedię Miś Stanisława Barei. Jestem zdania, że najlepszym rozwiązaniem będzie NIC NIE ROBIENIE. Zbiornik mokry to smród ścieków i plagi komarów a zbiornik suchy to – jak to w Joninach godali- PARYJE. Czyli śmietnisko połączone z gnijącymi chaszczami. A teraz natura se jakoś radzi, bobry i rybki są, a ludziska i siano zbiorą i krowy jest gdzie wypasać. Po prostu sielsko. Może więc warto zostawić Wolniankę w spokoju a wziąść się za uregulowanie Szwedki.

   1. Kończy się EL Ninio i następuje zmiana pogody, czyli powrót do tego co było 20 lat temu. Temperatura się obniży, mam nadzieję, że również ta polityczna. Już mamy powrót częściowy cyrkulacji wschodniej, co w ubiegłych latach nie istniało. Mam nadzieję, że ta cyrkulacja wschodnia będzie tylko w pogodzie. Regulacja Szwedki konieczna, zrobienie stopni kaskadowych oraz deptaka w Ryglicach wzdłuż brzegu. Mamy “obrotną” władzę, mam nadzieję, że zadbają o turystyczny wymiar gminy. Poprzednia władza planowała park rekreacyjny z amfiteatrem, co na to obecni radni?

 1. Może coś w temacie medalu zasłużony dla gminy Ryglice. Szkoda Pana Staszka Pawlika, że mu nie dali. Taki chłop zasłużony dla wielu ludzi.

   • Anonim 2 on 13 czerwca 2016 at 10:16
   • Odpowiedz

   bractwo wzajemnej adoracji pewnie znowu , czy o zasłużonym dla najlepszych synów tej ziemi Z. Ćwiąkalskim nie zapomnieli aby .

  1. Na zasłużonych powinno być głosowanie jak na budżet obywatelski,a nie żeby parę osób z kliki wybierało kogo im pasuje!

   • absolwent 1979 on 13 czerwca 2016 at 13:22
   • Odpowiedz

   Medal nie ostanie aby osoba nauczycielka która piórnikami drewnianymi biła po głowie ? Linijki łamała!

  • Krzywy Ryj on 10 czerwca 2016 at 12:58
  • Odpowiedz

  Hej to ja dziki DZIK !!! Mam się dobrze w gminie Ryglice i okolicznych bo sami mnie tu zaprosili i stworzyli dobre warunki do życia. Rolnicy dali mi w prezencie piękne ugory , nieużytki , młodniki w miejscu gdzie jeszcze nie dawno ich rodzice i dziadowie uprawiali ziemię. Cieszą się głupi że mają dopłaty unijne ale nie zorientowali się że nie mają miejsca pracy, nie opłaci im się uprawiać i hodować czy godziwie sprzedać to co już wypracują. Ryje sobie beztrosko na ich zarośniętych polach, jest mi dobrze. Nie wybieram się za granicę np. do Niemiec czy Francji bo tam prawie nie ma nieużytków a gdzie są piękne pola uprawne można zarobić ołów w zadek. Myśliwych się nie boję bo oni trochę gardzą moim mięskiem, wolą ubić tęższego zwierza. Wiecie co…świnie jesteście że chcecie na mnie polować.

  1. Gorzka to prawda, ale niestety tak jest. I do kogo mieć pretensje?

    • Prośna locha on 11 czerwca 2016 at 21:10
    • Odpowiedz

    do koła łowieckiego na danym terenie. nie wykonuje koło limitów odstrzałów. nastepnie do wlodarzy przecież. albo i w odwrotnej kolejności

    1. Nie wykonuje limitów to koło odstrzelić i teren dać innemu kołu.

      • LEŃŃŃŃ on 12 czerwca 2016 at 23:14
      • Odpowiedz

      Najgorsze wyniki mają w kole Hejnał,za niewykonane plany odstrzałów powinni płacić kary

     1. Taki nerwus Łowczy to nic dziwnego że najgorsze wyniki

  1. Oj niedobre ludzie z nich. Czy się potwierdzi?

 2. \
  -hh

 3. Dlaczego na stronach wszystkich urzędów gminy w okolicy piszę się o ćwiczeniach “RENEGADE” a na stonie naszego urzędu piszą o ” RENEGATE” ? Rozumiem że to pomyłka naszego urzędu skoro nazwa ćwiczeń to nazwa własna? Ktoś kontroluje co jest umieszczane na stronie urzędu ?

   • Benny Renegate on 6 czerwca 2016 at 21:14
   • Odpowiedz

   RENEGADE (ang. „renegat”, „odstępca”) – termin służący do określenia statku powietrznego, który może być użyty jako środek ataku terrorystycznego z powietrza.

   Zależnie od stopnia określonych kryteriów, statki powietrzne tego typu dzieli się na trzy kategorie:

   Suspected RENEGADE – podejrzany
   Probable RENEGADE – prawdopodobny
   Confirmed RENEGADE – potwierdzony

   Statek powietrzny zakwalifikowany jako RENEGADE podlega przepisom przeciwdziałania opartym o regulacje narodowe ustanowione przez właściwe władze państwowe (zdefiniowane ogólnie dla wszystkich krajów NATO).

   RENEGATE – ? w naszej gminie będą przeprowadzane nieznane ćwiczenia

   1. http://m.onet.pl/wiadomosci/warszawa,mlr7hq

  1. Trawy do połowy asfaltów sięgające by może wykaszać poszli piszący z błędami

  2. gate to chyba afera stąd skojarzenia szpagatowej inteligencji

  3. Dziwi mnie slabe zainteresowanie blogiem czyzby wchodzili tu tylko przeciwnicy obecnej wladzy? Dziwia mnie wyniki ankiet

   1. Zainteresowanie w okresie letnim jest mniejsze a będzie jeszcze mniejsze w wakacje. Ale i tak z roku na rok jest coraz większe. Wyniki ankiet nie różnią się zbytnio od wyników z przed pół roku. Gdzieś za tydzień lub dwa sondy zostaną zmienione na inne.

    Wkrótce temat o wczorajszym wydarzeniu w Zakliczynie, w którym wraz z innymi delegatami z naszej gminy brałem udział.

    1. 120 lat istnieją i albo rządzą albo współrządzą krajem. Aktualnie nie inaczej, bo w województwach PO i PSL a tam wydawanie i dzielenie kasy się odbywa. Dziwne to i ciekawe zarazem. Zdaje się też że najstarsza partia w Europie. Jaki jej los będzie?

      • W. Disney on 12 czerwca 2016 at 15:11
      • Odpowiedz

      Brak charyzmatycznego przywódcy rodzaju Kaczyńskiego. Tak jak i PO tak też PiS głównie na przywództwie opierali i opierają się. Generalnie Kaczor Donald

   2. Dziś na liczniku sporo wejść nawet nabite

 4. To kiedy obejrzymy spór pomiędzy dwoma

  • Ciemna strona 500 on 5 czerwca 2016 at 09:53
  • Odpowiedz

  Coraz bardziej dramatyczna sytuacja robi się we Włocławku, gdzie po wypłatach z programu 500 plus dochodzi do częstych libacji rodziców. W skrajnych przypadkach dzieci są odbierane. Takich sytuacji było już jednak tak wiele, że placówki opiekuńczo-wychowawcze są przepełnione.

  http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/wloclawek-ciemna-strona-500-plus-pijanstwo-i-libacje/6x4ryd

 5. Kiedy będzie nagranie z popijawy radnych,ktòra była w woli lubeckiej,jak im smakowały kiełbaski w piątek,chyba że mieli dyspensę?

 6. A kiedy będzie poruszona sprawa szkoły w Kowalowej, wyniki testu mówią, że czas tam wprowadzić zmiany!!!!

  1. A co zrobić jak się dzieci nie uczą..

  2. Joniny nie podały wyników bo jeszcze gorsze niż w Kowalowej

   1. to nie wiesz ze gorzej się nie da

   • 13 & 14 pensje on 4 czerwca 2016 at 20:02
   • Odpowiedz

   Za co nauczycielstwo kasę sowitą pobiera?

 7. Czy doczekamy się na tym blogu komentarzy burmistrza tak jak to dawniej bywało? Szczególnie interesujący komentarz może być na temat sesji rady powiatu w której to uczestniczył. Podobno wykorzystany był środkowy palec.

 8. http://wdolnymslasku.com/node/1714

 9. której wyjazd na marsz kodu ?

 10. Popisy przed kamerą i pokazanie kto ma rację. Kto na tym traci? Mieszkańcy. Skoro Pan radny powiatowy nie umie rozwiązać spraw zgłaszanych od roku przez Rygliczan w kwestii drogownictwa to jak może ubiegać się o stanowisko burmistrza? Ludzie mają własne rozumy a dzisiejsze wystąpienia to nic innego jak tylko bicie piany. W końcu od czego są powiaty? Tłumaczenie się w taki sposób radnym naszej gminy i mieszkańcom jest wielce dyskusyjne.

   • pozdrawiam on 3 czerwca 2016 at 20:38
   • Odpowiedz

   bronienie ludzi z Woli przed kopalnią to bicie piany ? , proponują wziąć młotek i puknąć sie w głowę

   • śesjoman on 4 czerwca 2016 at 22:08
   • Odpowiedz

   Gościu ; Z Ryglic ” jak widać jesteś radnym lub sołtysem biorącym udział w sesji ,gdyż nagrania z sesji jeszcze nie ma w sieci a tylko w/w osoby znają jej przebieg.Jeśli umiesz czytać to zapoznaj się z oświadczeniem starosty w tej sprawie które jako uczestnik sesji otrzymałeś a swe chore komentarze zostaw dla siebie oraz fanatyków swojego guru.

  1. Z Ryglic , skąd masz wiedzę co było na radzie i od razu tłumaczysz to czego jeszcze nikt nie wie , trzeba przyjrzeć się nagraniu i wiadomo kto pisze , ten kto popisuje się przed kamerą , no cóż wyborczy klip

   1. Na szczęście jest nagranie. Dlaczego Zielińskiego za pomysł a Grocha za realizację nie zgłoszono nawet do uchonorowania. Tylko ludzi o średnich zasługach dla gminy. Wkrótce z pompą ogłoszą i przedstawią te osoby.

     • Danisław on 6 czerwca 2016 at 15:05
     • Odpowiedz

     Hahaha! Za pomysł (w ogóle nie nowatorski) nagrywania zebrań/rady chcesz “zasłużonego dla miasta/gminy”?
     Może od razu za przekopanie rowu, albo za punktualne stawienie się do pracy będą rozdawać ordery. Weż się Danka puknij w łeb!

     1. Oj Donisław Donisław

      Jak na zacofaną gminę inicjatywa, pomysł bardzo nowatorski a ile szumu było nim weszło na stałe. Bronili się rękoma i nogami . Dziś wszyscu korzystają i mocno zastanawiają sie co przed szkiełkiem powiedzieć. Nie da sie ja dawniej w Zalasowej nachlapać to w Lubczy tamto i manipulować opinią do woli Lubeckiej 😀

     2. Słuszna uwaga. Nie tyle pomysł co inicjatywa.

      • Danisław on 7 czerwca 2016 at 12:37
      • Odpowiedz

      Pomysł wcale nie nowatorski. Owszem, nowy dla naszej gminy, ale nowatorski. Na pewno nie tyle światły, by honorować za niego medalami.

      • Danisław on 7 czerwca 2016 at 12:39
      • Odpowiedz

      ale NIE nowatorski

 11. Zdaje się na sesji dość mocna wymiana zdań miedzy BK a PA. Czyżby już kampanijnie szło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)