Zalasówka = ściekówka

[notice][/notice]

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zalasowka-sciekowka/

47 Komentarzy

Skip to comment form

  • Bistuszowianin on 18 listopada 2012 at 13:23
  • Odpowiedz

  Nasze władze są ogólnie do niczego pod wzgledem działania bo obiecywać i dawać sobie podwyżki to im najlepiej wychodzi może odbiegne od tematu ale chodzi mi o stan drogi która biegnie koło stawu w Bistuszowej ryglice -tuchów napewno kto nia jechał to wie że nie ma takiej drogi w całej gminie dziurawa błotnista i możliwa do przejechania samochodem terenowym lub ciągnikiem a jest to z informacji uzysakana od odpowiedznich osób droga gminna …i jak to można nazwać drągą i pomimo wielu interwencji w urzedzie gminy o poprawe stanu tej drogi karzdy coś obieca na odczepne a nikt nic nie robi a w całej gminie nie ma takiej drugiej drogi więc tylko samo kłamstwo jest na ustach urzędników i najlepiej sobie podwyżke dać a szarakowi powiedziec ze nie ma juz pieniędzy chora jest ta gmina głosowałem na panią burmistrz i więcej takiego błędu nie popełnie

   • Lubczanin on 18 listopada 2012 at 15:02
   • Odpowiedz

   Jest taka druga gminna droga w Lubczy. Uszkodzona po powodzi w 2010 roku i jakoś się nikt nie kwapi do jej naprawy. Owszem czasami coś obiecują na odczepnego, innym razem mówią wprost, że nie ma pieniędzy. Wizja lokalna jak była na miejscu to podobno na drogę spojrzeli z daleka i na tym się skończyło. Jeśli nie ma pieniędzy na drogę uszkodzoną przez powódź, to w takim razie na co poszły fundusze na usuwanie skutków powodzi? Nikt z mieszkańców nie oczekuje cudów czy asfaltów na tej drodze. Wystarczy jak będzie przejezdna i utwardzona, ale widać, że mieszkańcy Lubczy za dużo oczekują od “Nowej Jakości” w tym przypadku. Lepiej kolejną “ścieżkę zdrowia” wybudować! Uwzględnimy to przy następnych wyborach!

   • uśmiech on 18 listopada 2012 at 19:35
   • Odpowiedz

   to i tak że sie przyznajesz że głosowałeś na panią burmistrz, bo teraz to jakos jak sie z kims gada to wszyscy głosowali na Karasiewicza a jakos Połoskowa przeszła.nikt juz oficjalnie sie nie przyznaje że głosowal na Połoskową.

 1. Co sesja to jakieś skargi. Nie rozumiem. Gminną drogę ktoś przywłaszczył dla siebie i zlikwidował, a ktoś by dojechać do posesji korzysta z uprzejmości właściciela prywatnych gruntów na których jest droga nie gninna? Liberale możesz to skomentować? Na 3 nagraniu ostatniej sesji o tym mowa.

   • Liberał z Jonin on 6 listopada 2012 at 07:53
   • Odpowiedz

   Jako abonent Cyfry Plus oglądam przeważnie Canal plus i HBO więc nagrania z ryglickiej sesji nie mogą być konkurencją dla moich zainteresowań filmowych. Ale co do drogi to przytoczę fragment artykułu
   .Każda nieruchomość powinna być połączona z drogą główną i umożliwiać swobodny do niej dostęp. Nierzadko się jednak zdarza, że nieruchomość, którą nabyliśmy lub której jesteśmy właścicielami ma utrudniony dostęp do drogi publicznej lub nie ma go wcale. Wyjść z takiej sytuacji mamy kilka: możemy korzystać z posiadłości sąsiada i czekać aż jego cierpliwość się wyczerpie w związku z notorycznym przechodzeniem i przejeżdżaniem przez jego posesję. Możemy także wykupić odpowiedni pas ziemi umożliwiający nam swobodny dojazd do drogi głównej, co niestety nie zawsze jest możliwe, bądź możemy ustanowić tzw. służebność drogi koniecznej. Zdecydowanie najczęstszą metodą rozwiązania tego problemu jest ustanowienie służebności drogi koniecznej.

   Służebność drogi koniecznej to jedno z ograniczonych praw rzeczowych. Ma charakter służebności gruntowej, a nie osobistej (wyjątek – ustanowienie drogi na rzecz samoistnego posiadacza), co uprawnia także pozostałe osoby do korzystania z tej drogi poza właścicielem. Jak mówi artykuł 145 kodeksu cywilnego: „jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należących do tej nieruchomości budynków gospodarskich, właściciel może żądać od właścicieli gruntów sąsiednich ustanowienia za wynagrodzeniem potrzebnej służebności drogowej (droga konieczna)”. Z powyższego artykułu wynika, że roszczenie o ustanowienie służebności drogi koniecznej przysługuje właścicielowi określonej nieruchomości.
   Możemy żądać ustanowienia służebności drogi koniecznej od właścicieli gruntów sąsiednich w wypadku, gdy:

    nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej

    nie ma odpowiedniego dostępu do zabudowań gospodarskich

    dostęp do zabudowań gospodarskich czy do drogi publicznej jest nieodpowiedni, np. jest niebezpieczny, jak stwierdził Sąd Najwyższy: „dostęp do drogi publicznej jest nieodpowiedni, gdy wyjazd z nieruchomości przylegającej do drogi publicznej stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym”.
   Pozdrawiam.

   1. Toteż nagrania z sesji masz średnio raz na miesiąc Tak żywo się interesujesz swoją byłą małą ojczyzną, więc….

    Co do drogi to szukam w sieci jak jest w przypadku gdy ktoś przywłaszczy sobie drogę gminną, bo z takim przypadkiem mamy odczynienia. Ja sobie jutro wejdę np. do urzędu gminy i sobie zabiorę gminne ksero bo jest mi potrzebne. hi hi

  • z Ryglic on 4 listopada 2012 at 11:12
  • Odpowiedz

  Widac ze znalazło sie juz troche ludzi ktorym sie to nie podoba…wiec możemy cos zrobic z tym gównem.Zebrac odpowiednie dowody i dostarczyc je do odpowiednich instytucji.Niech kazdy cos zrobi w tym kierunku a powinno kogos to zainteresowac.Płacimy podatki, placimy za kanalizacje i po co ? taka oczyszczalnia (zanieczyszczalnia) zbiera wszystko w jedno i wpuszcza w jednym miejscu…

  1. Ale czy ktoś zgłosił to swoim radnym np. z Zalasowej czy też burmistrzowi. Nie wystarczy tylko pisać na blogu ,którego oni nie czytają. Jeżeli by któremuś z was zależało na szybkim załatwieniu problemu, a nie na pieniactwie to by oficjalnie złożył powiadomienie i czekał na reakcję

   1. Z tego co wiem to Jakościomierz jakiś miesiąc temu rozmawiał o problemie z p. Burmistrz. Zapewne to potwierdzi. Oj czytają, czytają z równym zacięciem jak kiedyś pisali na blogu poprzednim.

    1. Nie potwierdzam nie rozmawiałem w tej sprawie z obecną burmistrz p. Teresa Połoska.

   2. Oficjalnie został powiadomiony sołtys, a jako przedstawiciel mieszkańców powinien tę sprawę niezwłocznie zgłosić i osobiście dopilnować by została ona należycie załatwiona. Wiem jak “władza” traktuje tych co zwracają uwagę na jej nieudolność bo doświadczyłem tego wielokrotnie na swojej skórze i nie dziwię się że ludzie nie interweniują. W tym przypadku jednak interwencja była.

  2. Kupa sama w sobie nie jest be. Wręcz przeciwnie jest ekologiczna. Wywieziona na pole się ładnie rozłoży i jeszcze ładny ziemniaczek na niej urośnie, którego ze smakiem zjemy. Potem zrobimy kupę i cykl się powtórzy. Może nikt o tym na co dzień nie myśli, ale każdy w sobie nosi kupę bo tak nas stworzyła natura i jakoś nikt od tego nie umarł. Większym problemem jest chemia gospodarcza bo ta niestety zatruwa nam środowisko naturalne i tej chemii nie powinno się byle gdzie wywozić czy też wylewać.

   • Mocno zdziwiony pyta on 5 listopada 2012 at 06:44
   • Odpowiedz

   Oczyszczalnia w Ryglicach jak również w Zalasowej została przekazana Dorzeczu Białej , dlaczego mamy karać wyborców, którzy się do niej podpieli i płacą rachunki nie do gminy a właśnie do tej Spółki?

  • Liberał z Jonin on 4 listopada 2012 at 09:31
  • Odpowiedz

  Za gospodarką ściekową w gminie odpowiedzialne są władze gminy. Gmina może budować kanalizację, dofinasnowywać szamba, ustalać cennik za wywóz śmieci. Również może KARAĆ tych co naruszają regulamin wywozu nieczystości. Czyli władze gminy mogą POMAGAĆ WYBORCOM JAK I KARAĆ SWOICH WYBORCÓW. I teraz ważne jest których wyborców jest więcej. Bo jeśli tych jest więcej co nie są podłączeni do kanalizacji i nie mają szczelnego szamba to jest to problem nie do rozwiązania. Karanie swoich wyborców to przecież polityczne sepuku. I wiedzieć o tym powinna i władza i opozycja która stanie się władzą. Pozdrawiam.

  1. Do Liberał z Jonin. No i proszę zaczyna wychodzić szydło z worka, to co piszesz jest nie do przyjęcia. Niestety tak jest w naszym kraju że są równi i równiejsi. Że na sprawy na które powinniśmy patrzeć bezkompromisowo patrzymy przez pryzmat własnych interesów, interesów własnego klubu, partii. Niestety w tych interesach rzadko można doszukać się interesu zwykłego obywatela ,wyborcy który głosując pokładał nadzieję że to jego sprawy, jego dobro będzie nadrzędnym celem, realizowanym przez tych których wybrał. Twoje podejście do spraw samorządowych ukazuje że w sprawach samorządu jesteś po ciemnej stronie, a zapisy ustawy samorządowej są dla Ciebie zupełnie nie zrozumiałe. Pisząc “Karanie swoich wyborców to przecież polityczne sepuku. I wiedzieć o tym powinna i władza i opozycja która stanie się władzą.” starasz się ze swoich przemyśleń czynić rady. Tymczasem jak piszesz i “władza” i opozycja powinna przede wszystkim wiedzieć i pamiętać o tym że prawdziwą władzą jesteśmy my obywatele i to my obywatele, wyborcy mamy wszelkie prawo by tych którzy tylko te władzę reprezentują rozliczyć i ukarać. Proponuję zrewidować swoje podejście do spraw samorządowych bo tylko pełne ich zrozumienie pozwoli sołtysom,radnym,burmistrzowi godnie reprezentować rzeczywista władzę jaką na terenie naszej gminy jesteśmy my obywatele. Warto by mieszkańcy mieli tego świadomość bo bez tej świadomości żadnych zmian w naszej gminie i w Polsce nie będzie

    • Liberał z Jonin on 4 listopada 2012 at 11:22
    • Odpowiedz

    Otwarcie przyznaję że mam od zawsze liberalne poglądy. Ale tylko poglądy bo w życiu politycznym nie uczestniczę. Nawet na wybory przestałem chodzić. Piszesz “No i proszę zaczyna wychodzić szydło z worka, to co piszesz jest nie do przyjęcia”. Jest nie do przyjęcia ale zależy dla kogo. Zrozum człowieku, że prawo tworzone jest przez wyborców. Czy to na szczeblu gminy czy kraju. Jak ci co tworzą prawo są wybierani przez wyborców to są tacy sami jak ci wyborcy. To co zrobić jak wyborcy mają dziurawe szambo i nocami ukradkiem g… wylewają do przydomowej fosy. Mają wybrać wójta czy burmistrza który ich ukarze i każe za kilka tysięcy złotych wykonać prrzyłącze do kanalizacji lub uszczelnić zbiornik? Nie wiem jak jest w Ryglicach. Jeśli i stniejąca kanalizacja dociera do większości domów to sprawa jest prosta. Tych co wylewają fekalia na pola czy rowu należy bezwzględnie karać i zmusić do podłączenia do kanalizacji. Jeśli jest na odwrót, ludziom należy zbudować kanalizację i dofinasować podłączenie do niej. Niestety materiał filmowy dowodzi, że w Ryglicach gospodarka ściekowa jest pseudo gospodarką ściekową. (drastyczniejszych słów nie użyję bo nie chcę być niegrzeczny).
    PS
    Żeby była jasność marzę aby wody w gminnnych rzeczkach były krystaliczne czyste a ludzi było stać na to aby nie być trucielami. Niestety to kosztuje. pozdrawiam

    1. Czy decydowanie o tym czy karać czy nie, powinno opierać się na wyliczeniu według twoich schematów ?. Piszesz “ I teraz ważne jest których wyborców jest więcej. Bo jeśli tych jest więcej co nie są podłączeni do kanalizacji i nie mają szczelnego szamba to jest to problem nie do rozwiązania. Karanie swoich wyborców to przecież polityczne sepuku. I wiedzieć o tym powinna i władza i opozycja która stanie się władzą“. Skoro jesteśmy równi wobec obowiązków to powinniśmy również pozostawać równi wobec ponoszenia konsekwencji w przypadku ich nieprzestrzegania. Liberalizm nie ma tu nic do rzeczy ważne by być porządnym człowiekiem.

      • Liberał z Jonin on 4 listopada 2012 at 14:17
      • Odpowiedz

      Poddaję się …”Jesteśmy równi wobec obowiązków więc powinniśmy również pozostawać równi wobec ponoszenia konsekwencji w przypadku ich nieprzestrzegania. Liberalizm nie ma tu nic do rzeczy ważne być porządnym człowiekiem” . Nic dodać nic ująć po takim stwierdzeniu…Tylko kto to ma ludziom powiedzieći aby ich do tego przekonać? Ksiądz? Premier? Minister?Burmistrz?Konstruktywny i niekonstruktywny opozycjonista?Sąsiad? Policjant?Nauczyciel?Psychoterapeuta? Kara której nie można wyegzekwować nie jest karą ale porażką tego kto ją nałożył..To tyle w temacie Zalasówki. Obawiam się, że jednak dalej będzie ważnym ściekiem gminnym a nie górskim potokiem.

     1. A czy ci, wszyscy wymienieni wyżej to porządni ludzie? Nie miejcie ludzi za durniów. Piszecie tu tak górnolotnie że aż tlenu brakuje. Tymczasem pasowało by zejść troche do poziomu tych ludzi którzy żyją za 1500 zł zarobku, tych którzy mają renty 600 zł. Tych to wszystkich chcecie karać, za to że tak postępują. A chcecie wiedzieć dlaczego tak postępują? Bo ich zwyczajnie nie stać na ekologię. Ekologia drodzy panowie po prawicy i lewicy to piękna sprawa, ale droga i dla bogatych. Ludzie biedni są “porządnymi ludźmi” do określonej sumy pieniędzy jaką muszą na tą ekologię ponieść. Jeżeli stoisz przed dylematem, czy zamówić beczkę na szambo czy kupić dzieciom buty na zimę, to jakiego wyboru dokonasz? Zastanowił sie który nad tym??

      • Liberał z Jonin on 5 listopada 2012 at 08:15
      • Odpowiedz

      do J23
      Cały czas (może nieudolnie) usiłuję zwrócić uwqgę, właśnie na to co poruszyłeś w swoim komentarzu. Tylko że biedny poczciwy człowiek i tak zapłaci karę czy dostosuje się do nakazów władz. Nawet kosztem swoim i rodziny, A bogatszy cwaniaczek w jednej ręce trzyma telefon dzwoniąc że rzeka śmierdzi a w drugiej szlaufem wylewa g. z szamba. Jednego nie zmienimy, Ekologia jest bardzo droga a będzie jeszcze duuuuuuuużo droższa. Rolą gminy powinno więc być aby biedniejszym mieszkańcom pomóc przy podłaczeniu do kanalizacji czy budowie zbiornika. Niestety później za odbiór ścieków powinien już każdy płacić sam. Bo niby dlaczego miałoby być inaczej.Pozdrawiam

 2. Panie Jezior wyjdź z domu i zlukaj z mostu jaka woda wpływa do Szwedki i opisz na swym blogu co zauważysz. Pisał pan dawniej np. o soplach wiszących z dachów na rynku (też ważne).

 3. Jak tego nie zatamują trza będzie GIOS powiadomić. od tego są.

  • Z Pszennej on 3 listopada 2012 at 19:28
  • Odpowiedz

  W radzie jest 3 leśników, są strażacy, jest policja, jest nauczyciel oraz inni wydawałoby się odpowiedzialni ludzie. Co to są za radni, by tolerować takie gó..no? Potrzebne są nam media i nagłośnienie tematu na świat? Dla mnie ci ludzie są skończeni na niwie publicznej. Weźmy takich leśników, przecież to przyrodnicy, powinni być wrażliwi na przyrodę na ekologię. Kogo wybraliśmy? Na plakatach ładnie wyglądali w uniformach leśników i strażacy w mundurach. No dobrze wyglądało. Co do naszej bohaterki z ul. Łyczków. Na zebraniach często się słyszy – ja CIĘŻKO pracuję – to przejęzyczenie lub bezczelność, albo źle słyszymy. Powinno brzmieć – ja CIENKO pracuję – bo tak jest. az.

  • Ze Skandynawii on 3 listopada 2012 at 15:34
  • Odpowiedz

  Jest prosty sposób by ściek zatrzymać do momentu aż odpowiedni i odpowiedzialni ludzie zajmą się naprawieniem awarii (bo chyba o awarię chodzi), ale oczywiście nie da się tego zrobić bo zadufany w sobie człowiek nie zrobi tego. Sposób ten to:

  Wszyscy użytkownicy oczyszczalni zaprzestają korzystać z wody.
  Upłynie wiele, wiele ścieków w Zalasowej i Polsce nim dotrze do ludzi, że przyroda, a w niej zdrowy człowiek, flora i fauna to nasze największe bogactwo.

 4. Mnie trafia jak jeżdżę po gminie i widzę te poobcinane gałęzie koło drogi. Zwłaszcza sz… mnie trafia jak jadę drogą Kowalowa -Lubcza. Tam też przerysowałem samochód (podczas mijania z innym samochodem) o gałęzie które wystają na drogę. Nie ma jak tego posprzątać?! A w zakładzie komunalnym była rąbarka do gałęzi ale oczywiście jak cały sprzęt w naszej gminie nie był potrzebny!!! A poza tym ciekawe czy osoby obcinające gałęzie pilarką spalinową mają uprawnienia żeby się nią posługiwać, czy są wzięci prosto z ulicy?

   • Sławek on 3 listopada 2012 at 12:27
   • Odpowiedz

   chwalić Boga ,że trochę poobcinali bo już właściwie były miejsca gdzie nie było widać do przodu 10 m.Fakt ,że posprzątać należało i to zaraz bo to kolejne utrudnienie -nie wspomnę już o pieszych. Nie narzekaj na trasę Ryglice-Lubca a przejedz się koło kościoła w centrum Ryglic Wyrwy-Strumieniowa koło słynnego Zakładu Mechanicznego to jak nie ma gałęzi to samochody po obydwu stronach drogi od samego skrzyżowania. Burmistrz tam bywa ale jej to chyba odpowiada skoro nie reaguje.W całej gminie mamy bałagan a wszystko najwięcej zależy od kultury ludzi mieszkających przy drogach no bo to ,że na władzę nie ma co liczyć to już wiemy.

 5. To taka nasza lokalna rzeczywistość. Radni, którzy powinni się zająć realnymi problemami wszczynają czcze dyskusje za pomocą, których część z nich próbuje udowodnić sobie nawzajem kto jest ważniejszy a pozostali siedzą jakby pozbawieni męskich czterech liter,
  Nie jest ważne bezpieczeństwo na drogach, bezpieczeństwo ekologiczne czy realny i równomierny rozwój całej gminy a tylko “moja racja” i to czy “dobrze wypadłem przed kamerą”. Urzędnicy, którzy w terenie winni sprawdzać i potwierdzać swoje właściwe funkcjonowanie przykleili się do miękkich foteli i magistracie czują się jak w twierdzy.
  A za rok lub półtorej będą nam się kłaniać, ściskać dłonie, prosić o poparcie. Ilu z nich, za wyniki ich pracy, na to sobie zasłuży?

  • zalasowa on 2 listopada 2012 at 16:55
  • Odpowiedz

  sołtys lubi takie zapachy,,,,

 6. Ja doniose obiecuje skur….ny !!nie bedą wpuszczac sciekow do rzeki!! Jeszcze gratis powiem ktore domy wpuszaja scieki do rzeki zanm pare takich. Porobicie sobie wkoncu studzienki na scieki… syfiarze jeb…ni !!

  • ktos... on 2 listopada 2012 at 13:10
  • Odpowiedz

  Takie rzeczy tylko w Polsce ! W Ryglicach takie samo szambo wpuszczane jest do szwedki…dziwne ze ryb prawie niema.. ?

 7. To potwierdza że powinny być o sprawie poinformowane inne słóżby jak SANEPID i Policja. Istnieje poważne zagrożenie skażenia środowiska i wód gruntowych. Wręcz nie rozumię dlaczego jeszcze nikt tego nie zrobił.

  1. Myślę że należy tez powiadomić PIOŚ,NIK i OCZYWIŚCIE PANA WOJEWODĘ MAŁOPOLSKIEGO niech pozna to prawdziwe pięknonaszych Ryglic. Może nasi zalasowscy radni się pobudzą a nie tylko zabiegać będą o podwyżkę dla burmistrzyni.Teraz to raczej będzie obnizka

    • zlikwidować wyciek!!!!! on 2 listopada 2012 at 18:38
    • Odpowiedz

    Przed powiadomieniem kogokolwiek należy jak najszybciej zlikwidować ten wyciek. Pofatygowałem się na tą oczyszczalnię i płynie bród jak cholera, aż się serce kroi. Rano byłem. Myślę, że już nie wycieka.

    1. A skąd to wycieka? Czy to jest jakaś nieszczelność instalacji czy ten brud wypływa naturalnym zrzutem z oczyszczalni? Bo jeżeli jest to naturalny odpływ to uszczelnić tego nie można, przecież setki ludzi są podłączeni do tej oczyszczalni i zatkało by to całą sieć kanalizacji. To dopiero by była katastrofa.

     1. Jeśli z filmiku słyszymy, że stan taki trwa gdzieś od miesiąca to przypuszczać można, że to wyciek. Nie wiem czym spowodowany, nie znam się na tym. Może ma wypływać, ale czysta woda a nie ściek.

     2. To nie jest wyciek to wypływają ścieki kompletnie nie oczyszczone i skumulowane w jednym miejscu z całego centrum tej wsi.

  • Z Zalasowej on 2 listopada 2012 at 06:17
  • Odpowiedz

  Jestem pewien, że po tym filmiku radni, głównie zalasowcy w tym p. Papuga (stracił szacunek u wielu) zareagują, że zareaguje sekretarz gminy i urzędnicy z zalasowej i że były burmistrz też zareaguje. Sołtys p. Olszówka jak widać ma to w d….

  1. A ja nie jestem tego pewien.

 8. http://www.youtube.com/watch?v=8dzNqORtRWU&feature=relmfu
  SORY POLSKO
  a moze sory RYGLICE 😛

 9. i do Zielińskiego. Zgłoście to na policję i tyle. Jezior z byle bzdurą latał do prokuratury.

 10. i do Zielińskiego. Zgłoście to na policję i tyle. Jezior z byle bzdurą latał do prokuratury.

  • gdzie Ryglice i Okolice? on 1 listopada 2012 at 19:20
  • Odpowiedz

  A Ryglice i Okolice są pieknoduchowe i dlatego nie widzą kanału z Zalasówki.

  • Liberał z Jonin on 1 listopada 2012 at 18:39
  • Odpowiedz

  Jestem w szoku po obejrzeniu filmu. Nie rozumiem tylko po co o takim skandalu informować sołtysa. Należy natychmiast wezwać na miejsce policję lub Straż Gminną (w Ryglicach chyba takiej jeszcze nie ma). W moim mieście za wylanie wiaderka ścieków na ulicę Straż Miejska jest skłonnna dowalić kilkaset złotych mandatu. Niestety za taki stan odpwiedzialne są władze gminy. Życzę powodzenia w doprowadzeniu do ukarania winnego za to g…w erzce.

  1. Sołtys jest gospodarzem na terenie sołectwa Zalasowa z moich informacji wynika że był informowany o tej sprawie. Poza tym na tym cieku wodnym w ostatnim czasie prowadzona była wycinka drzew która prowadził zażąda melioracji , trudno uwierzyć że pracownicy nic nie widzieli i nic nie czuli.

    • Liberał z Jonin on 1 listopada 2012 at 19:37
    • Odpowiedz

    Wiem, że sołtys na wsi to nadal ważna osoba, ale na Boga od ścigania takich śmierdzieli jest policja i prokuratura. Jak widzisz, że dewastują przystanek autobusowy to dzwonisz na PKS bo tam autobusy stają czy na 997
    PS
    Sorry, że tak dziś zawracam łepetynę na tym blogu ale u nas cały dzień potwornie leje i nawet na cmentarzu się krótko było. A, że dzieci nie ma w domu więc komputer wolny.Pozdrawiam

    1. 7 października w czasie spaceru z dziećmi stwierdziłem taki stan rzeki Zalasówka, w rozmowie z kilkoma osobami dowiedziałem się że były interwencje w tej sprawie do sołtysa, nie interweniowałem ja lecz mieszkańcy. Rzeka cuchnie na odległość i to do samych Ryglic a co do donoszenia na policje i do prokuratury widać to jedyne wyjście inaczej każdy ma cię gdzieś.

     1. …ma cię gdzieś i ma sprawy tego typu gdzieś – to smutne. Potwierdzam, że potok Zalasówka cuchnie. Chodzę do pracy koło tego potoku i czuć w niektóre dni zapach ścieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)