Zapis Video XII sesji Rady Miejskiej w Ryglicach

Zapraszam do oblężenia posiedzenia Rady Miejskiej Ryglic z dnia 12.08.2011r.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zapis-video-xii-sesji-rady-miejskiej-w-ryglicach/

48 Komentarzy

Skip to comment form

  • samotnik on 22 sierpnia 2011 at 21:56

  Do 3 !!! (wykrzykników)
  Gmina nasza się wzoruje na Gminie Tarnów bardzo słusznie tam Uchwała jest tak skonstruowana ,że wiadomo o co chodzi -jeżeli zakup to od kogo i co jeżeli sprzedaż to co i komu nawet łącznie z wyrysem na mapce załączonej do Uchwały Rady opublikowanej w internecie.Można też jak to robi z kolei np Rada miejska w Tarnowie publikować cały protokół i wtedy każdy może poczytać dokładnie co i jak zostało przegłosowane , jaka była dyskusja.Oczywiście tam spisują też uzasadnienia i opisują sprawę po Polsku a nie szyframi.Ktoś kogoś zwymyślał od czarno- lasów widocznie jednak to święta prawda “prawda boli najbardziej.Wierzę jednak ,że Pani Burmistrz dotrze do tej kwestii i na wzór przyjaciółki zadba o rzetelną informację.

   • Anonim on 22 sierpnia 2011 at 22:02

   Ale tylko pod warunkiem że nie jest to nielegalne.

    • samotnik on 22 sierpnia 2011 at 22:40

    Idż anonimie spać rano będziesz niewyspany i ugryziesz biurko znowu będzie strata.

  • Jędrula po piwku on 22 sierpnia 2011 at 21:25

  Z pomocą Alutki, damy radę. 😉

  • Anonim on 22 sierpnia 2011 at 21:18

  Co ten Chrząszcz taki nienażarty tych paluszków jeszcze się sesja nie zaczęła a on już obżera się naszym jadłem . Załóżmy że zarobił

  • Prorok on 22 sierpnia 2011 at 19:25

  Bardzo spodobało mi się proroctwo Radnego Wójcika dot. fontanny w Ryglicach. Na razie sprawdziło się dopiero w 50% tz. dwie kobiety, które obecnie rządzą (babcia – P. Burmistrz, młodsza – Przewodnicząca Zarządu). Co do chłopca uciekającego w stronę Zalasowej to nasuwa mi się taka interpretacja: nawet dziecko w wieku przedszkolnym i wczesno szkolny (bo to przecież chłopiec – zgodnie z wypowiedzią Radnego Wójcika) widzi, co się dzieje w Gminie rządzonej przez Nową Jakość i śmiejąc się z obecnie rządzących ucieka w stronę Zalasowej. Tu już nie wiem czy po pomoc do byłego burmistrza czy jak najdalej od tych, którzy chcieliby rządzić, ale niestety nie potrafią. Radni z tego się śmiali – czyżby śmiali się sami z siebie? Bo to oni rządzą, no chyba, że tego jeszcze nie wiedzą, że rządzą.

   • do Proroka on 22 sierpnia 2011 at 20:23

   podoba mi się – jak najbardziej trafne skojarzenie

   • Anonim on 22 sierpnia 2011 at 20:31

   A może ten chłopczyk wyrywa się babci bo mu spieszno do kompa, do bloga. 😉

    • Ostry on 22 sierpnia 2011 at 20:40

    Nie wiem czy dobrze widzę w nagłówku tej strony jest ta fontanna i tam zdaje się ten mały trzyma dyktafon i wyrywa się chyba to ta młodszej . Ciekawe dokąd tak mu spieszno pewnie na wrzutę albo na youtube .

    • Chłopy on 22 sierpnia 2011 at 20:45

    Chłopy, z tym blogiem i tymi nagraniami toście pojechali równo po bandzie. Blog niby takie nic a jednak robi robote i to nie małą. Dobrze, że jest kultura na blogu, choć czasem komuś puszczą nerwy. Co wieczór tu zaglądam i jest ok. Róbcie dalej robotę.

  • Znający temat on 16 sierpnia 2011 at 15:43

  A czy pan Krzysztof i pan Adam wiedzą że podczas ostatniej sesji zastali zrobieni na szaro??? Po zakończeniu obrad sesji gdy kamerzysta zwinął sprzęt i zadowolony opuścił budynek urzędu, pani i panowie radni wraz z wiceburmistrzem na czele urządzili sobie kolejne posiedzenie na którym omawiali sprawy związane z likwidacją ZGK, Nie mam zbytnio czasu na pisanie szczegółów, wiedzcie tylko tyle że władza robi z nami co tylko chce. Pozdrawiam.

   • Anonim on 16 sierpnia 2011 at 16:01

   To świadczy jaki mają do nas szacunek. Ale i jak robią z nas idiotów ciekawe jak długo będą działać w taki sposób ,nim społeczeństwo ich rozliczy .

   • Anonim on 16 sierpnia 2011 at 16:38

   Wiesz, nikt im nie zabroni zostać i sobie urządzić pogaduchę nawet o d…e Maryny. Nagrana jest jak widzisz sesja od oficjalnego otwarcia do oficjalnego zamknięcia obrad i to się liczy i to będzie, jest w protokole do którego łatwo uzyskać wgląd. Tak że na szaro to raczej siebie zrobili bo cóż im z tego gadania przyszło?

   • dobranoc ;) on 16 sierpnia 2011 at 21:47

   Jeśli tak było, to co? Zaraz po XII była XIII sesja ? Nie widziałem ogłoszeń o niej. Ale macie wesoło, aż wam zazdroszczę fantazji. Blog na dobranoc super sprawa.

    • Znający temat on 16 sierpnia 2011 at 22:36

    Mam tą informację z pierwszej ręki. Na spotkaniu czy jak tam kto woli sesji, omawiano a właściwie kłócono się w kwestii zlikwidowania ZGK. Radnym chodziło tylko o to żeby nikt tego nie nagrywał bo powoli zaczynają mądrzeć i rozważać co dalej….? Nie chce tu opisywać szczegółów tych rozmów ale jedno wiem, na dzień dzisiejszy nasi radni troszkę przejrzeli na oczy i uświadomili sobie że likwidacja zakładu była błędem. Zastanawia mnie tylko to dlaczego nie chcieli żeby opinia publiczna dowiedziała się że popełnili ten błąd i dlaczego tak późno do takich wniosków doszli???

  • Anonim on 16 sierpnia 2011 at 12:43

  Sesję rady oblężyłem 🙂

   • alu 32 on 16 sierpnia 2011 at 12:58

   he he . to właśnie po to by było hi hi hi ha ha ha

    • Kolo on 16 sierpnia 2011 at 14:06

    Po co to pieprzenie Adam był na sesji robił to co 50 % radnych SIEDZIAŁ oni mają prawo głosu, to oni siedzą jak te st…y od czasu do czasu podniosą rękę. Pewnie z przebiegu sesji zrozumiał więcej niż ty a poświęca swój czas i nie tylko czas nie biorąc za to dietki . Adam olej to bo nie warto wchodzić w dyskusje w tej sprawie. Zaproś może mieszkańców na najbliższą sesję a tak na marginesie jak się jest gościem na takich obradach to się słucha a nie prowadzi własne pogaduszki jak to w przypadku sołtysów było przewodniczący musiał w szklankę stukać żeby się uspokoili .

     • z Jackowa on 17 sierpnia 2011 at 15:29

     Faktycznie macie na gminie nową Jakość, ale dzięki tym nagraniom. Wyjechałem lat kilka temu do USA, ale z sentymentem spozieram ku ojcowiźnie. Nagrania ok. Pozdrowienia dla nieanonimowych.

  • smutny on 15 sierpnia 2011 at 23:27

  Oczywiście Pan jezior wnosi zawsze coś nowego bo musi wyjść przed szereg.He he taka kara to strata nadzwyczajna i skarbnik wie co z nią zrobić i pamięta,że to nie jest koszt do szuflady ani do puszczenia w niepamięć.Postąpi zgodnie z zasadami księgowości i spoko Andrzej nie ma się co gorączkować.Obciążyć natomiast osobę fizyczną – w Twoim wykonaniu znienawidzonego Karasiewicza nie będzie wcale łatwo. Odpowiedzialność nawet na takim stanowisku jest zawsze określona- .górną granicę określa Ustawa.A swoją drogą czy zauważyliście jak głupawo śmiał się Olszówka jak był temat tej kary? wstyd Władku po prostu nie umiesz się zachować.MoZna tu poplotkować wiec jeszcze dodam ,że Pan przewodniczący z Jedności się wywodzi co zaraz widać -zna swoje rzemiosło.Ponadto dobrze ,że mamy wideo z posiedzeń Rady.Dawno powinna robić to po prostu Gmina.Moje spostrzeżenia to też takie ,że jawność wcale nie jest taka jawna. Nie informuje się czyli omamia sprawy ale osoby spoza rady są niezorientowane czego dotyczą sprawy : kupujemy , sprzedajemy ale przeciętny wyborca , mieszkaniec nie wie o co chodzi ,numery działek ,numery ksiąg wieczystych.Nie wiem czy to nieudolność Pani z obsługi czy specjalne działanie zwierzchników żeby nie było wiadomo o co chodzi.Powinna być każda sprawa dokładniej omawiana bo oczywiście Komisje przytakują bo znają tematy ale słuchacz nie wie.Właściwie do każdego punktu brakuje rażąco omówienia-czego dotyczy, kto co i dlaczego.Ponadto jeżeli nie ma tego na posiedzeniu to pewni też nie ma w protokole.Jest to ciekawostka na skalę województwa bo specjalnie wysłuchałem dzisiaj 155 minut z posiedzenia Rady z innego miasta i tam właśnie szczegółowo prowadzący lub osoba wskazana omawiał każdy punkt. Na rady wszędzie chodzą mieszkańcy u nas tylko sołtysi bo podobno każda obecność jest niesmacznie komentowana i osoby są ignorowane.Z reszta skoro mówi się szyframi to chociaż bym tam siedział bez prawa głosu czy zapytania to i tak bym o niczym nie wiedział.Mamy wspaniałych samorządowców -gdy słucham przedwyborcze deklaracje Pan T to nie ,że jestem smutny ale już mam depresję.Wspomnę ,że podoba mi się Pan Wójcik.Co wy na to?

   • wesoły on 16 sierpnia 2011 at 00:10

   P. Wójcik, to chyba jedyna osoba, która powiedziała na tej radzie coś senzownego. Jasno wykazał, że zarówno za karasiewicza jak i połoski puszcza się w błoto grube pieniądze na fontanne, Kasa za którą powstałby budynek w surowym stanie i jeszcze by zostało. Tyle kosztują gówniane fontanny. Nikt normalny nie dałby tyle za fontannę, bo ludzie mają małe fontanny w ogrodach, mają i małe rzeźby, ale z państwowych to musi kosztować w kur…. pieniędzy, bo artysta musi mieć nadzór czy fontanna równo leje.
   A oglądając sesję, można odnieść wrazenie, że wszystko zostało już ustalone, poplanowane, obgadane i pozatwierdzane poza sceną a sama sesja jest jedynie do formalnego zatwierdzenia tych rzeczy. Oni muszą chyba spotykać się gdzieś razem bo nie wieżę, że wszyscy orientują się w tych numerkach i paragrafach ?

    • BZDURA on 16 sierpnia 2011 at 14:56

    Wójcik niech się zapozna z uchwałami zebrania wiejskiego w Zalasowej , które przeznaczyło z funduszu sołectwa pieniadze na fontannę za która głosował także Olszówka w 2009 i 2010 roku. Do zbadania jest natomiast funkcjonowanie internatu w domu Wójcika i jego interesy z dyrektor Połoskowa. Może ktos wreszcie napisze dlaczego Połoskowa brała pieniądze za dyżury w tak zwanym internacie , który nigdy nie był dopuszczony aby pelnić tę rolę. Podobno teraz musi je zwrócic do powiatu.

   • Anonim on 16 sierpnia 2011 at 11:38

   Tak, tak p. Wójcik czuje temat. Dobry radny to taki radny, który widzi potrzeby zwykłych mieszkańców. Takie kwestie jak pomniki to powinny być finansowane z dobrowolnych składek najlepiej. Coś na kształt składek na tacę.

    • bezznieczulenia on 19 sierpnia 2011 at 13:33

    Tak p. Wójcik czuje temat zwłaszcza w kwestii ZGK. Reszta rady nareszcie zaczyna widzieć jaką głupote zrobili słuchajac p. Burmistrz i specjalisty Chmury i głosujac za likwidacją ZGK tylko p. Wójcik nie.
    Bo p. Wójcik jest kandydatem p. Burmistrz na przewodniczącego rady w sytuacji gdyby p. Wojtanowski sie zbiesił to głosuje tak jak Pani chce.
    Czyli za oddaniem całego majątku ZGK do Dorzecza. P. Chmurze dajcie biurko i dobrą pensję w urzędzie bo sie mu należy jako głównemu specjaliście w sprawach gospodarczych, a pozostałym pracownikom referatu komunalnego miotły brzozowe do zamiatania ulic, bo nic więcej nie będą mogli zrobić. Panie Wojtanowski myślę że pan już wie w jakie g…o wdepnął. Niech Pan z niego jak najszybciej wyłazi bo do nastepnych wyborów się Pan z tego smrodu nie domyje. Jeszcze nie wszystko stracone uchwałę o likwidacji ZGK można zmienić. Jak Pan chce być burmistrzem następnej kadencji to niech Pan zacznie działać ale madrze bo na razie jest całkiem odwrotnie.

     • nos on 19 sierpnia 2011 at 18:44

     no tak P.Wójcik czuje no i P.Kukla tez czuje – ale oni mają nosy !
     tylko0 szkoda ze nie czują tego co my ze mamy już ich dość

   • Anonim on 16 sierpnia 2011 at 12:06

   Należy dodać, że radna Kukla też z dobrym pomysłem wyszła, by następne obrady były w budynku OSP.

    • jadzia on 19 sierpnia 2011 at 19:09

    no w mieście Ryglice wypadałoby mieć salę odpowiednią a nie tułać się po salach gimnastycznych czy też remizach.jakoś tak wyszło ,że wszystkie miejscowości mają miejsce na spotkania ale nie Ryglice.przypomina się piosenka ‘Nie przenoście nam stolicy ….No Pani Kukla mogła zadbać coby taka sala w Ryglicach była -ale skoro nie ma to wyjście awaryjne dobre po prostu awaryjne.

     • Anonim on 19 sierpnia 2011 at 20:41

     Nie przesadzaj. Sala OSP jest super.

      • jurek on 19 sierpnia 2011 at 21:04

      Jezior i Kukla byli przez osiem lat radnymi to dlaczego nie zadbali,zeby była sala?Zamiast podkładać nogi trzeba było pomagać zdobywać środki to by pewnie więcej było.i nie mówcie głośno ze sala OSP jest super bo ją zlikwidują bo to przeciez poprzednik wyremontował,następna po ZGK pojdzie pod młotek

      • do jurek IP-32 on 19 sierpnia 2011 at 21:18

      Uważam, że jest odpowiednia do przeprowadzenia obrad. O wiele lepsza niż ta w urzędzie. No a może obrady przeprowadzać rotacyjnie w różnych miejscowościach. Wyjść do ludzi ??

      • Mieszkanka Ryglic on 19 sierpnia 2011 at 22:09

      super pomysł rady wyjazdowe powinny być bo po co te piękne sale w terenie trzeba je wykorzystać a może i mieszkańcy przyjdą zobaczyć w realu jak się sprawuje władza

     • pamiętliwy on 20 sierpnia 2011 at 10:34

     Kukla jako jedyna w Radzie Miejskiej była przeciwna planowanej budowie sali widowiskowej obok Urzędu Miejskiego i Starej Szkoły. Dziwiło to bardzo radnych z innych miejscowości. Jej wypowiedzi w kuluarach są tak nieokrzesane że wstyd .Chyba wszystkie kawały o policjantach pasują do tej radnej.

   • rewizja on 16 sierpnia 2011 at 13:22

   To zagrywka pod poblikę. Jakościowcy dostrzegli moc upubliczniania obrad i nie mając na to rady grają. Będzie kontrolowane ich poczynanie w tym zakresie.

   • !!! on 16 sierpnia 2011 at 21:01

   Szanowny Panie Smutny, a na czym Pana zdaniem ma polegać ta “nieudolność” Pani obsługującej Radę??????????? z tego co mi wiadomo to do zadań pracownika obsługującego Radę nie należy referowanie projektów uchwał na sesji tylko protokołowanie. Każdy projekt posiada uzasadnienie w którym jest wyjaśnione co i po co! Co za czarnolas!!!!!!!

    • kombajnista on 16 sierpnia 2011 at 21:15

    A patrząc po twarzach radnych to wyglądają jak by nie mieli pojęcia o czym mowa . No chyba że nie mają pojęcia po co tam przyszli to wtedy to zrozumiałe że takie miny mają no bo jak tu się skupić na dobru innych kiedy własne dobro przy żniwach właśnie się krząta . P byłbym zapomniał pan Cieślikowski to niczym automat przełącza się w różne tryby pracy : program 1 radny powiatowy program 2 sołtys program 3 ekspert program 4 cywil

    • smutny on 16 sierpnia 2011 at 23:28

    Bardzo przepraszam Panią Beatę -myślałem o redagowaniu planu Rady w którym nie ma żadnych bliższych informacji typu : ul, Łyczków, Batalionu czy Tuwima.Małe dwa trzy wyrazy nie zniekształci zdania a będzie ono wyrazem szacunku i kunsztu w języku polskim.Celowo powołałem tę osobę bo powinna się bronić i podawać pełniejsze dane.Hej Czarnolesie ale kto ma wgląd do tego uzasadnienia?.Właśnie uzasadnienie powinno być przedstawione.Podobnie zresztą w Paśmie Brzanki wszystko jest podawane bez uzasadnienia.Rozumiem problem bo jak uzasadnić na przykład przekazanie do Spółki majątku po ZK nie mając najmniejszej gwarancji ,że jak to w Spółce majątek może się rozejść po kościach i zniknąć.Wiele pozycji nie ma uzasadnienia moralnego i ekonomicznego więc lepiej “ciemnocie” o niczym nie mówić.Pani Beata się trzęsie jak większość pracowników o posadę nawet się skromniej ubiera żeby nie narazić się szefowej no ale jednak odpowiada za całość bo zawsze jej ktoś może wmówić ,że np nie wiedział a ona powinna i musi wiedzieć jakie dokumenty i informacje maja być podane i przygotowane.Mam szczerą ochotę w tej sprawie wysłać zapytanie do Starostwa bo mnie szlak trafia jak nas robią w bambuko.Pełna informacja to pełna wszak sam Pan (i)!!! przyznaje ,że uzasadnienia są ale nie dla opinii publicznej.Uzasadnienie wydaje nawet Sąd jako instytucja niezależna to na jakiej Ustawie pracuje nas Urząd?Takie bzdety typu: raz dajemy wypłatę a potem dajemy zlecenie no za takie wyjaśnienie to każdy uczeń z dopem by się wstydził a Pani Burmistrz tak tłumaczyła i nikt nie raczył tego sprostować.Jakie w końcu były te wyniki tego ZK bo nikt nie powiedział jak wygląda bilans-majątek, zobowiązania,należności oraz czy był program naprawy i czemu nie został zrealizowany? Szkoda zabierać miejsca na blogu ale przemyśleń można mieć wiele- jak ktoś ładnie powiedział milion myśli na godzinę.CDN

    • Jan K. on 22 sierpnia 2011 at 22:51

    Czy mógłbyś rozwinąć temat Czarnolasu, miejscowości, w której żył i tworzył Jan Kochanowski i jego związku z protokołowaniem obrad Rady w Ryglicach? Wierszem mają protokołować?

     • Anonim on 22 sierpnia 2011 at 22:57

     Nie mają to robić bo jak dotąd to robi to za nich Groch a stwierdzenie Czarnolas nie ma nic wspólnego z Kochanowskim czytaj czarny głęboki dziki busz

      • Życzliwy on 22 sierpnia 2011 at 23:05

      Oj, dzieciaku, chyba chciałeś napisać “ciemnogród”. Dzwony biły, tylko nie wiadomo, w którym kościele. Nie zrażaj sie jednak, byłeś blisko. Na zaś może uchronię Cię przed kłopotami: zapamiętaj, że żyrować to nie to samo, co żerować. Buźka.

     • jadzia on 23 sierpnia 2011 at 11:54

     No wcześniej ktoś użył tej nazwy Czarnolas bo chciał się lansować a potem to już tylko powtórka sloganu a smutny ma absolutną rację więc należy mu ją przyznać.Też Cie boli? maczasz palce pewnie w tym matactwie i nie udzielaniu ludziom normalnej rzetelnej informacji?

  • ryglice on 15 sierpnia 2011 at 13:38
   Author

  Owszem dostałem ten artykuł zamierzam zebrać zdanie wszystkich z tą sprawą związanych. Widzę widzę i nawet niemal jednocześnie z Pańskim emailem całkiem przypadkiem byłem świadkiem rozmowy w tej sprawie . Pewne kroki w celu zapoznania się z tematem już poczyniłem jestem również umówiony w tej sprawie z kilkoma osobami temat na pewno będzie prezentowany na blogu . Odnośnie terminu to teraz dokładnie nie powiem ale na pewno nie trafił do kosza.

  • W sprawie Kultury !!!! on 15 sierpnia 2011 at 13:05

  Do Jokościomierza !!!!!!!!!!!!

  Kilka dni temu wysłałem na email pana bloga artykuł zatytułowany “Kultura pod kluczem ” minęło kilka dni i nic się w tej sprawie nie dzieje. Chce panu przypomnieć że wielokrotnie deklarował pan że jak ktoś chce wystawić coś na pańskim blogu to niech prześle to na adres email. No jak mi się zdaje to tylko czcze gadanie bo tego co mam do zakomunikowania opinii publicznej w sprawie kultury z Zalasowej (tu mam na myśli ośrodek kultury Pałac pod Dębami ) jakoś pan nie wystawił . Mam do pana pytanie czy pan jest ślępy czy nie chce pan widzieć tego jak działa Ania i Kaziu czy raczej jak nie działają . Proszę o jakąś odpowiedz co z moim tekstem czeka na swoja kolej czy leży w koszu?

   • x on 15 sierpnia 2011 at 22:15

   co ma “Kaziu” do kultury jak jest tylko konserwatorem ??? co masz do “Ani” skoro zapieprza ile tylko sama może a nikt ani soltys, ani kolo gospodyn wiejskich, ani nikt inny nie chce z nia i osrodkiem kultury wspolpracowac ??
   jeszcze tylko im dupy nie obrobiliscie, żeby poczuć się lepiej, POWIEM TYLKO JEDNO CHAMSTWO !!!!!!

    • admin on 15 sierpnia 2011 at 22:53

    Do kogo to piszesz zatytułuj to bo nie wiemy do kogo masz pretensje czy do bloga czy do autora Kultura pod kluczem

   • zatroskany on 17 sierpnia 2011 at 08:50

   W sprawie kultury czyżby Anię miała zastąpić niedoszła zakonnica? a może ktoś jeszcze z bliższej rodziny sołtysa. Zalasowianie całkiem się pogubili, wystarczyło tylko żeby mąciciele , tępaki i interesiarze doszli do koryta i juz po wsi.

    • niedobrze on 17 sierpnia 2011 at 10:18

    No a jaka jest alternatywa ? Byliście na dożynkach to widać kto ma parcie na przysłowiowe szkło. Lesława jak się dorwała do mikrofonu to nie wiedziała kiedy skończyć darła się jak zwierze pozostawione na pastwisku . Władziu nie potrafił powiedzieć kilku słów od siebie tylko odczytał jakieś slogany a przecież lud prosty to i prosto trzeba było powiedzieć . Biznes się kręcił i Władka i Lesi której małżonek serwował kiełbaski z grila (ciekawe czy ma badania wymagane w gastronomi) jak mi się zdaje nie mieli kasy fiskalnej no ale przecież im wolno. Gdzie ci zapowiadani goście Augustyn Kras czemu nie zaproszono Karasiewicza chora ta nasza kultura i lepiej będzie jak to co jest będzie pod kluczem inaczej rozwalą rozgrabią i zostanie tylko sołtys

  • O. Tadeusz on 15 sierpnia 2011 at 12:27

  Aż mnie zatkało jak przesłuchałem to nagranie zebrania mieszkańców jak można opowiadać ludziom takie bzdety . Teraz mnie nie dziwi że taki opór w sprawie nagrywania no jak się mówi to co słychać na tych nagraniach no to nic dziwnego że się nie chce by to utrwalać . Jakościomierzu słuszna analiza w twoim wykonaniu.

  • IP - 32 on 15 sierpnia 2011 at 10:26

  Widać, że Jakościomierz podniósł jakość nagrań. Gratulacje.

Komentarze zostały wyłączone.