Zaproszenie

Kopia Plakat

Trwa kampania, więc każdy komitet wyborczy oraz partia polityczna ma możliwość umieszczania ogłoszeń wyborczych na tym forum. az

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zaproszenie-2/

99 Komentarzy

Skip to comment form

  • hheheheh on 6 listopada 2014 at 23:07
  • Odpowiedz

  spróbuj sie nie śmiać

  http://polskiepiekielko.pl/2014/10/spot-tuska-z-2005-roku-sprobuj-sie-nie-smiac.html

  • publikuje on 6 listopada 2014 at 22:43
  • Odpowiedz

  Nowy materiał na swym blogu AJ

  1. mamy gdzieś jego banialuki:p i nie czytamy i nie wchodzimy;pppp

  • Magdalena on 6 listopada 2014 at 20:00
  • Odpowiedz

  Wróciłam właśnie ze spotkania w Lubczy z BK i teraz już wiem na pewno że oddam głos na niego , inteligentny oczytany a do tego ma pomysł jak kolejne 4 lata nie zmarnować.

  1. tłumy?

  2. Pełna sala ludzi

   1. cenzura i dyskusja padła całkiem

  3. Takie spokania są potrzebne nie tylko przed wyborami, ale po nich w szczególności. Nikt nikogo nie obrażał, przedstawiony został program, każdy mógł się wypowiedzieć. mam jedną cenną uwagę: dlaczego pomjając innych kandyatów na burmistrza (którzy mogli przybyć) nie przyszli z ciekawości kandydaci na radnych z innych komutetów? Podziwiam tych ludzi, któzy nie wstydzili się usiąść przed ludźmi i otwarcie mówić o tym co i jak w Lubczy trzeba zrobić. Podziwiam tym bardziej, że inni umią tylko krytykować po ichu, ale jak przyjdzie publicznie przedstawić to co sie myśli to wtedy ich brak. Podziwiam też Andrzeja Marcinka, który przyszedl i normalnie rozmawiał z tymi co organizowali te spotkanie- ceni się to.

  4. Nijaka frekwencja. Ludziska maja gdziesik wszystko takie przedwyborcze

   1. Robert co ty ?

   2. Nie kłam, było bardzo dużo ludzi. Więcej niż na zebraniach wiejskich.

  • Bernard Karasiewicz on 6 listopada 2014 at 10:21
  • Odpowiedz

  Chcę aby nasi goście , którzy przyjdą na spotkanie mogli uczestniczyć w tworzeniu programu zadań do zrealizowania w pierwszej kolejności w swoich miejscowościach.
  Będą również rozdawane elementy odblaskowe i wręczane opracowania książkowe z dokonań Zarządu Województwa Małopolskiego. Warto przyjść bardzo się cieszę że będę mógł spotkać starych znajomych i tych młodych , którzy przez ostatnie cztery lata stali się dorosłymi.DO ZOBACZENIA DZISIAJ O 18-STEJ.

   • po telefonach on 6 listopada 2014 at 12:34
   • Odpowiedz

   z mordu będą elementy odblaskowe? wątpię czy nawet pod względem prawnym to jest wybrnięcie sytuacji . I mam pytanie czy opracowanie książkowe to to samo co książka czy jednak coś więcej w związku z “dokonaniami ” .

 1. Miałem głosować na Benka. Ale gdy wygra to zapewne zatrudni Gieracką (ta podobno na siłę ucieka z Banku – ciekawe dlaczego). Dlatego NIE.

  1. To wcale nie byłby zły pomysł,ale nie wierzę żeby po tylu latach z banku poszła. Ona ten bank odbudowała i postawiła na nogi i teraz miałaby odchodzić. Bzdura.

   1. Radny Tomek B. zapewne zostanie szefem banku.

  2. Gieracja jedynie na skarbnika by pasowała.

 2. No i co z tego spotkania, przyjdzie tylko elektorat BK . Normalni ludzie chyba widzą jak rządził przez 20 lat i nie dadzą się nabrać na kolejne sztuczki. Najprostszym przykładem jest pan Kiwior ze Skrzyszowa . Ile potrzebował na zrobienie chodników w całej gminie ? A u nas za 20 lat powstał rynek i parę pomników. Zdecydowanie wolę tradycyjne znaczenie zwrotu ““Nie wchodzi się dwa razy do tej rzeki”

   • kłamca, kłamca on 5 listopada 2014 at 14:46
   • Odpowiedz

   O chyba pan anonim uważa nas za głupków, bo ja mam trochę więcej niż 20 lat i wiem, co zrobił Pan BK, akurat nieróbstwo to ostatnia rzecz którą można mu zarzucić!!!

 3. Nowa Prawica nie ma za dużych szans, bo nie daje ludziom stołków za głosy.

  1. Nowa prawica nie ma szans bo mało kto na wsi wie co to jest nowa prawica, nikt nie zna ich programu podejrzewam że nawet kandydaci nowej prawicy go nie znają bo jest pełne sprzeczności i ogolników pięknie się o nim opowiada a jego realizacja jest nie możliwa, nowa prawica nie rozdaje stołków bo nie można czegoś rozdać gdy się czegoś niema, szkoda że młodzi może nawet ambitni mydlą sobie oczy korwinem, z tej mąki nie było i nigdy chleba nie będzie.

    • do Janusza on 5 listopada 2014 at 13:27
    • Odpowiedz

    A kogo Twoim zdaniem młodzi powinni popierać? Mafię PO czy sektę PiS ?

    1. Na ludzi doświadczonych z własnego regionu, nawet nie chodzi o poparcie ale o zaangażowanie się w sprawy gminy, wyjście z inicjatywą zaprezentowanie pomysłów, jeżeli młodzi myślą że są wyjątkowi tylko dlatego że są młodzi to są w błędzie, ale jeżeli pokażą swą pracowitość, zaradność i pomysłowość zaangażowanie np na zebraniach sołeckich, to może warto na nich oddać głos,bo od tego że ktoś ładnie wygląda na plakacie jeszcze nie wygrał. Pomysł zaczynania kariery od startu pod szyldem jakiejś nowej partii, bo na chwile obecną dana partia jest trendi w moim mniemaniu jest błędem a jeśli nie błędem to jest spisana na straty.

      • Do Janusza on 5 listopada 2014 at 20:50
      • Odpowiedz

      Zauważ że KNP to nie tylko Janusz Korwin Mikke. Gdyby chociaż część ich postulatów udało się zrealizować:
      – zmniejszenie obciążenia fiskalnego pracy
      – ZUS dobrowolny, a nie przymusowy
      – jeden, prosty VAT, w wysokości 15% pobierany od końcowego konsumenta.

      Zaczęła by się wtedy tworzyć klasa średnia, zwiększyły się znacznie wpływu z VAT’u.

      Ci młodzi ludzie nie startują dlatego że chcą robić karierę w polityce. Oni naprawdę wieżą że można w tym kraju coś zmienić na lepsze. Chcą żeby ich przyjaciele nie musieli wyjeżdzać za granicę.

     1. Ok, pochwalam aktywność młodych ludzi sam też nie jestem najstarszy, zmniejszenie obiciążenia fiskalnego pracy zgodzę się impuls do zatrudniania ludzi powinien być po przez ulgi dla pracodawców, jeśli chodzi o dobrowolny ZUS to już cięższa sprawa co robić z ludźmi którzy dobrowolnie nie płacili, skąd wziąć dla nich pieniądze na ochrone zdowia czy w poznijeszym czasie na renty czy emerytury jeżeli nie będą mieli na to środków a takich osób było by mnóstwo ponieważ nie jesteśmy skłonni do oszczędzania i myśleniu o jutrze, takich osob nie z deletujesz , i będzie trzeba dla nich znaleść jakieś rozwiązanie i albo będzie ich finansowało państwo albo pod ścianę i seria z karabinu, troche upraszczam ale niestety program z założenia dobry ale ciężki w realizacji.

      • Do Janusza on 6 listopada 2014 at 08:40
      • Odpowiedz

      Program Kongresu Nowej Prawicy WYRAŹNIE zakłada, że emerytury będą dalej wypłacane, w myśl zasady że umów należy dotrzymywać! Finansowane byłyby jednak nie ze składek jakie nakładane są na prace, lecz głównie z VAT’u, z którego zyski niewątpliwie by wzrosły.

   1. Program nowej prawicy opiera się głównie na tym, żeby państwo przestało okradać obywateli.
    Dlaczego uważasz Januszu, że jest to niemożliwe do realizacji?

    1. Co rozumiesz pod hasłem “państwo przestało okradać obywateli” jeżeli pobieranie danin i podatków przez państwo to w jaki sposób inny sposób sfinansować służbe zdrowia edukacje obronność państwa.? żeby komuś dać trzeba skąd wziąć , nie twierdze ze wszystkie założenia Nowej Prawicy są złe uważam że wszystkie jej postulaty można by wprowadzić pod jednym warunkiem, gdybyśmy zaczynali zakładać państwo od początku np jakaś kolonia na wyspie, chociaż nie wydaje się żeby to była zbyt szczęśliwa wyspa w obecnym stanie rzeczy te założenia KNP są nie do zrealizowania,

  • informacja on 5 listopada 2014 at 08:36
  • Odpowiedz

  o dzwonieniu do ludzi z Mordu była wczoraj , na pewno do Karasiewicza dotarła , niema stanowczego zaprzeczenie , stwierdzenia ze to kłamstwo . Ja to rozumieniem jednoznacznie.

  • będzie 1 Tura on 5 listopada 2014 at 08:00
  • Odpowiedz

  Jeżeli zaproszenie na spotkanie z kandydatem na burmistrza, kandydatami do rady gminy, powiatu i województwa bo wszyscy z Jedności i PO się pojawią , wywołują takie reakcje to może oznaczać tylko jedno. Wszyscy kontr-kandydaci narobili w gacie. Mają przeciwnika na 1 turę.
  Tak jest że to środowisko polityczne ma dużo do zaoferowania jest przygotowane do rządzenia i wie z czego i za ile może zrobić dla mieszkańców. Każdy inny wybór to kolejna porażka , bo albo się będą uczyć rządzenia zadłużając jeszcze bardziej gminę , albo zrobią tylko tyle na ile pozwolą im ochłapy finansowe z województwa, czy powiatu.
  Proszę też zwrócić uwagę że w 99 % kandydaci z Jedności nie są powiązani rodzinnie z osobami pracującymi w sferze budżetu gminy. Są niezależni pełnią odpowiedzialne funkcje lub prowadzą własną działalność gospodarczą.

  1. wielki zaszczyt że możemy się spotkać z tak szacownym gronem , a symbol jedności to gwarancja uczciwości i wysokiej jakości. przecież juz rządzili

  2. Zgadzam się z Tobą, ta wczorajsza histeria na blogu właśnie na to wskazuje. I każdy dobrze wie, że BK ma dużą szansę na zwycięstwo, stąd robienie z igły widły.

   1. łapiesz ironii?

    1. Hehehehe boją się Benka, nic przez 4 lata nie zaproponowali nawet burmistrza nie mają swojego. Jezior na pewno nie wejdzie startuje nie ze swojego okręgu boi się ze swojego startować. A ten no cały przewodniczący rady, cza mu sprawdzić finansowanie tej szkoły w Bistuszowej

   2. ŁAPIĘ a mój komentarz dotyczył tego co napisał nick “będzie I Tura”

    1. A czy ktoś pamięta taką akcję ona jest nagrana, bo to było na jednej z sesji rady. Jak Połoskowa coś zarzucała Wojtanowskiemu, a on powiedział, że takich rzeczy to nawet za Karasiewicza nie było. Jak to się skończyło, chodziło o jakąś łapówkę, jakieś drzewka czy coś?

     1. Pamiętam tą scenę gdy Teresa posądziła publicznie Wojtanowskiego o wzięcie łapówki od wykonawcy parkingu przy szkole w Bistuszowej.Też jestem ciekaw finału tej sprawy,choć chyba wszystko rozeszło się po kościach..

      • Elektorat on 5 listopada 2014 at 16:26
      • Odpowiedz

      3 filmiki, które warto zobaczyć i które obrazują pewien fragment naszej gminnej rzeczywistości – bardzo ważny fragment.

      1. http://www.youtube.com/watch?v=uARxr64fBEk Co to jest?

      2. http://www.youtube.com/watch?v=d7MXUr9i1M0 O co ten spór?

      3. http://www.youtube.com/watch?v=5sCcK2WDZAU Wybielanie się? Patrz od 7 minuty nagrania.

     2. Czyli nie przeprosiła hm jak tego słucham to mózg mi się gotuje, ale Pani Burmistrz jest w tym wszystkim groteskowa cyt. wielokrotnie nie byłam, nie wiem, nie odbierałam, nie jeździłam, to coś robiła i za co pieniądze brałaś chciało by się zapytać?
      Panie Groch Szacun!!!

 4. gości bedą niespodzianki ,pieczony prosiak i inne

  1. A ja słyszałem, że pieczarki bez koszulek

  • niestety on 4 listopada 2014 at 19:39
  • Odpowiedz

  mam nieodparte wrażenie, że na takiego typu spotkanie przybędą wyłącznie osoby popierające Benka, a jego charakter będzie typowo sielankowy…

  1. mam nieodparte wrażenie ze kandydaci ktorzy nie chcieli wziąśc udziału w debacie popełnili wielki błąd,bo co to za kandydat na burmistrza który nie chce spotkac sie z wyborcami

  • Elektorat on 4 listopada 2014 at 18:38
  • Odpowiedz

  146269911
  Z takiego nr dzwoni się po domach i zaprasza na spotkanie w Lubczy. Wpiszecie w Google mord tarnów i macie skąd dzwonione. Ja oceniam tą sytuację negatywnie. Prezentacja numeru nie kłamie.

   • allouet on 4 listopada 2014 at 18:40
   • Odpowiedz

   można by to zgłosić do uwagi byłby dobry reportaż . mord sponsoruje kampanie

   1. prawda ,oszczędzanie impulsów ,żenada

  1. no to już mamy pierwsze pytanie do kandydata na spotkaniu 😀

   1. sie okaże że będzie pogadanka o noszeniu odblasków przy okazji i wszystko jak najbardziej uczciwie 🙂 uprzedzam sztab wyborczy 🙂

  2. 🙂 taaa bo uwierzę, wpiszcie gogle Urząd Gminy Ryglice najdźcie nr telefonu wklejcie i napiszcie z takiego nr namawiają do głosowania na TP, a potem wpiszcie w google i się ukarze nr prowadzący do UG 🙂

   1. Janusz gadane masz jak Janusz Palikot. To i ty tu?

  3. czyli gminne pieniadze tez bedzie wykorzystywal dla swoich celow… boze jeszcze raz bron od tego zlego

   1. Chciałbym widzieć ile tutaj na forum jest osób, które tak sumiennie wykonują swoją pracę u prywaciarza… Niejeden przypadek widziałem jak tacy “pracownicy” kradli co popadnie, pili, spali po kontach a na koniec miesiąca pierwsi byli po wypłate… oj nasuma się na myśl przysłowie: “widzieć źdźbło w cudzym oku a w swoim belki nie widzi”. Każdego kandydata krytykujecie, ja w każdym dostrzegam dobre cechy- a przy wyborach wybiore taką osoba, która będzie miała najwięcej tych dobrych cech.

    1. trudno mi sobie wyobrazić takie rozumowanie,chyba trzeba by z każdym znać sie parę lat

     1. Jak czytam te komentarze to dość mam tego. zauwacie, że każdy z kandydatów jest obrzucany. ten nie ma wymowy, ten sie nie zna, ta jest niedostępna itd. To niech ktos kto jest idealny wystartuje we wyborach i ludzie go wybiorą.

   • śmieszne on 4 listopada 2014 at 19:33
   • Odpowiedz

   cosik mi się widzi, że w tej propagandzie z nr macza ręce elektorat ale innego kandydata na burmistrza. no chyba BK i spółka nie są tak głupi, żeby dzwonić po mieszkańcach z MORD-u wiedząc jacy niektórzy ludzie są zawistni i wykorzystają każdy sposób aby zaszkodzić konkurencji.. Żal mi tych ludzi…

  4. Jeszcze jutro jeden z komitetów robi zgłoszenie sprawy do prokuratury , komisarza wyborczego , NIK, i kancelarii Premiera. Poinformowane zostaną media. To będzie niezła kampania dla PO

    • myślę on 4 listopada 2014 at 21:19
    • Odpowiedz

    że nie można również zapomnieć o poinformowaniu samego Watykanu 😉

    1. sa bilingi zabezpieczane , ale siara

    2. no i oczywiście NASA

    3. Jeżeli mieszkańcy zgłaszają że tak jest to niech odpowiednie służby to sprawdzą.Przekonanie że wybieramy ludzi uczciwych na burmistrzów jest konieczne w dzisiejszych czasach.

     1. proszę zgłaszać wszystkie naruszenia prawa właściwym organom pamiętając jednak o artykule 234 kodeksu karnego.
      “Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego,
      podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. “

     2. Sprytne. Proszę zgłaszać … ale… . Jeżeli ktoś naruszył prawo winien ponieść tego konsekwencje. Z góry jednak wiadomo, że nikt nic nie zrobi. W naszym kraju jest ciche przyzwolenie na takie działania i dlatego jest jak jest.

    • idiotyzm on 4 listopada 2014 at 21:23
    • Odpowiedz

    To co wy tutaj wypisujecie to idiotyzm i absurd, ja popieram tego rodzaju inicjatywy, a Ci którzy podnieśli krytykę to albo kontrkandydaci, albo szaleńcy mający obsesję na punkcie BK, a takich też na tym blogu nie brakuje!!!

    1. inicjatywę dzwonienie ze służbowego ?

     1. Czy PZU i TUW też są zamieszani w tani sponsoring? Warto by sprawdzić. Szkoda tylko, że Władek nie został na Azotach bo byłoby 5 ołowianych żołnierzyków.

   • podatnik on 4 listopada 2014 at 22:00
   • Odpowiedz

   Nie do wiary by tak nierozsądnie postąpił. Niech organa sprawdzą też bilingi z urzędu w Ryglicach.

   1. Ja czekam kiedy zostaną opublikowane te nagrania z ukrycia, dowiecie się jak się nazywacie.

     • kolejna on 4 listopada 2014 at 23:10
     • Odpowiedz

     prywata bez dwóch zdań

 5. Nikt nie proponuje budżetu obywatelskiego. Dlaczego mieszkańcy nie mogą mieć wpływu na to co się w gminie robi. Potem mamy takie twory jak plac handlowy ,który służy nie wiadomo komu.

   • myśl logicznie on 4 listopada 2014 at 21:24
   • Odpowiedz

   I przeczytaj program Marcinka na jego stronie.

   1. sie teraz jest nieobywatelski budżet? bzdury ,ogłupianie ,kiełbasa wyborcza itp.
    radni decydują ,mają wcześniej poznac szczegóły żeby to robić maksymalnie świadomie min. w moim interesie. chyba ze będziemy głosować wszystko ,przez internet najlepiej 🙂

 6. Takie spotkania są bardzo potrzebne.
  Oby więcej informacji przekazywanych w takiej formie,
  konkretnego spotkania z mieszkańcami,
  Spotkanie świadczy o tym że kandydat nie boi się ludzi
  i ma prawdziwy program do realizacji !!!

  1. tylko takich kandydatów powinno się brać pod uwagę i na nich głosować.jestem za

   1. rozumiem was ,lubicie jak wam ktoś bajki opowiada ? chyba że to wasz idol ?

 7. czy zakąski własne czy prezes stawia ,no i jak z trunkami? bo nic nie piszą

  • Do najstarszego syna prob. on 4 listopada 2014 at 13:23
  • Odpowiedz

  Na kogo zagłosujesz do powiatu?

   • najstarszy syn proboszcza on 4 listopada 2014 at 15:23
   • Odpowiedz

   Na nikogo, najstarszy będzie was obserwował zza stołu komisji, a że średnio mam ochotę specjalnie jeździć do Zalasowej i głosować więc mój głos odpada. Ale szczerze gdybym miał zagłosować to nie wiem na kogo, za dużo tego cholerstwa kandyduje.

   1. To dobrze. Jeden głos oddany na PiS mniej.

     • najstarszy syn proboszcza on 4 listopada 2014 at 16:21
     • Odpowiedz

     Haha to benek aż tak sie boi? Może jednak podjade 🙂

  • Młody wyborca on 4 listopada 2014 at 12:46
  • Odpowiedz

  W naszym regionie do powiatu, z list Kongresu Nowej Prawicy startuje dużo młodych osób, także z naszej gminy (np. Przemek Trojanowski z Ryglic). Może warto wesprzeć entuzjazm tych młodych ludzi, a nie głosować na Władków, Benków itp. ?

   • Do młodego on 4 listopada 2014 at 12:58
   • Odpowiedz

   Myślę że młodzi kandydaci nie mają większych szans. Starzy wyjadacze nie odpuszczą tego tysiąca który można w powiecie za miesiąc zarobić, chociaż i tak będa tam głosować jak im się każe.

  1. Też do młodego wyborcy.

   Od jakiegoś czasu namawiam, by komitety i partie polityczne prezentowały na tym forum/blogu kandydatów do samorządu. Jest jeszcze czas wesprzeć entuzjazm. az

  2. Jestem zwlennikiem, żeby młodzi angażowali się w sprawy polityczne w gminie, ale..co taka młoda osoba moze wnieść do powiatu skoro ani nawet na poziomie gminy nic nie zwojowała?? Radziłbym najpierw spróbować w gminie być radnym…Pomijam juz kwestie jakiekolwiek doświadczenia. Kandydaci (młodzi) do powiatu rozczarowali w większości z tego co widzę, bo po prostu jak zostaną wybrani nie wniosą nic nowego a raczej bedą kukiełkami…

 8. Zjawię się na pewno i mam kilka pytań

 9. No nareszcie ktoś nas traktuje poważnie ,
  a nie ino śmieci do skrzynek pocztowych i festiwal gęb na płotach….

  Oczekuję dyskusji o konkretach, co chcesz Pan zrobić i skąd na to kasa…

   • Zainteresowany on 4 listopada 2014 at 11:40
   • Odpowiedz

   no właśnie. te ulotki wciskane przez listonosza to też już przesada i to za każdym razem jak się tylko jakieś wybory szykują.

   • podobno on 4 listopada 2014 at 12:31
   • Odpowiedz

   mają rozwiązanie konfliktu na Ukrainie , a poważnie kolejne spotkanie dla lubiących ponarzekać i żeby ktoś ich z uwagą wysłuchał . ja nie będę ale jak by ktoś mógł w moim imieniu mógł zapytać u źródła czy jest szansa na pracę w kamieniołomie po ewentualnie wygranych wyborach

   1. rozwala mnie mentalność NAS ludzi…. zarzucamy obecniej panującej TP, że nie jest dostepna dla mieszkańców…a jak jeden z kandydatów organizuje spotkanie, upublicznił to to zaraz jest fala krytyki. Zdecydujcie się czego chcecie. Wnerwia mnie to już. Widac są tacy ludzie w gminie, że zależy im na kłótniach niż na normalnym życiu w zgodzie.

     • wolałbym on 4 listopada 2014 at 16:52
     • Odpowiedz

     żeby dla mieszkańców dostępny był lekarz jak trzeba , w ogóle nie rozumiem o co chodzi z tą dostępnością , żeby się pożalić ,poradzić ? ktoś tam wygrywa wybory i co , to znaczy że taki mędrzec ,Dziesiątki jak nie setki mądrzejszych od wybranego burmistrza było i będzie nadal w gminie.

   2. do podobno dla ciebie nie ma szansy pracy w kamieniołomie, niepełnosprawni nie mogą pracować ale możesz np skręcać długopisy

    1. historia zdrady ,ludzie pamiętają

    2. ja jestem sprawny,marzy mi sie kamieniołom 🙂

  • Zainteresowany on 4 listopada 2014 at 11:08
  • Odpowiedz

  Narazie jedyny kandydat, który wychodzi do ludzi. Może ma co lepszego do zaoferowania niż w programie. Pożyjemy zobaczymy………

   • propaganda??? on 4 listopada 2014 at 21:47
   • Odpowiedz

   owszem, do zaoferowania obywatelom ma to samo co swoim programie, z tą różnicą, że w formie ustnej hehehe

  • Elektorat on 4 listopada 2014 at 10:17
  • Odpowiedz

  Pomoże to co?

  1. wrażenie szacunku do ludzi ,socjotechnika Platforma dzięki temu rządzi .

 10. O coś nowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)