Zebrania mieszkańców Ryglic, Bistuszowej i Uniszowej 03. 04. 2016

 

Możliwość komentowania.

Relacja wideo.

Ryglice

Bistuszowa

Uniszowa

                                                 az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebrania-mieszkancow-ryglic-bistuszowej-i-uniszowej-03-04-2016/

70 Komentarzy

Skip to comment form

  • były matoł on 14 kwietnia 2016 at 17:15
  • Odpowiedz

  W Oleśnicy grozi nauczycielce 5 lat więzienia za szarpanie za włosy i bicie dzieci linijką, a u nas taka ma być zasłużoną. Radni chyba nie chodzili do podstawówki w Ryglicach jeżeli mają takie propozycje. Może najpierw było się ludzi popytać a potem odznaczać.

   • obywatel on 14 kwietnia 2016 at 17:51
   • Odpowiedz

   Oj pamiętamy te czasy, bicie, poniżanie

  1. Ale przynajmniej nicka używasz właściwego.

  2. Mąż muzykalny i równiacha za to.

   • Karaś 1 on 14 kwietnia 2016 at 22:16
   • Odpowiedz

   Pieprzycie bzdury – szacunek należy się czasem… a tego brak u władz. Mało tego, nauczycielom pokazuje cały czas środkowy palec. I nie tylko im, wszystkim nam. A kiedy w radiu znów wystąpi, bo już chyba ze dwa dni go tam nie było. To już chore jest 🙂

   1. Nauczyciele mają ciężką pracę ale na wsiach to mają jeszcze dobrze w miastach dzieci i rodzice pokazują im środkowy palec a oni nie mogą nic zrobić bo ze szkoły nie wyleci uczeń tylko nauczyciel. Wiec nie ma co tak skomleć i odbierać tego jako że “władza” pokazuje im palec bo bez tego jak to nazwałeś palca pokazano by im niedługo wypowiedzenia.

    • Gienia biła i krzyczała on 15 kwietnia 2016 at 07:23
    • Odpowiedz

    30 i więcej lat w wstecz liczba uczniów o wiele większa niż dziś a nauczycieli mniej niż dziś uczyło tych uczniów. Nie wierzycie ? To sobie sprawdźcie.

 1. Skoro jesteśmy najbiedniejszą gminą w regionie i jedną z biedniejszych w kraju to czy zarobki włodarzy też należą do najniższych?

  1. Podobnież zapytać można o diety radnych.

 2. Dziwią mnie ludzie którzy od lat upominają się o te same sprawy typu teren wokół ośrodka zdrowia czy samo jego funkcjonowanie. Dziwi mnie tym bardziej że mówi to po raz wtóry osoba niedawno kandydująca na fotel burmistrza. To wręcz obnażające niemoc że od co najmniej 5 lat, wciąż mowa o potrzebie remontu otoczenia ośrodka zdrowia ale nikt ani w poprzedniej ani w tej kadencji nie zmotywował radnych by to zrobić, wszyscy tylko mówią . Jestem prostym chłopem ale gdybym był organizatorem zebrania z mieszkańcami, gdybym był burmistrzem lub radnym to na spotkanie z mieszkańcami zaprosił bym szanownych państwa lekarzy których spółka świadczy usługi medyczne w budynkach należących do gminy. Niech usiądą za stołem bo są związani z tymi ludźmi i powinni wspólnie z nimi poszukać rozwiązania .

   • Karaś 1 on 14 kwietnia 2016 at 22:18
   • Odpowiedz

   Chodzi o Gieracką? Proszę podać ten cytat, bo szukam i znaleźć nie mogę.

 3. Co na to nadzór budowlany. Jeszcze nie nakazali rozebrać samowoli?
  http://poznajpolske.onet.pl/malopolskie/most-jana-stacha-w-znamirowicach-nad-jeziorem-roznowskim/t06ew8

  • Głos w zebraniu on 9 kwietnia 2016 at 08:27
  • Odpowiedz

  Odnośnie ankiet mających na celu diagnozy jakości służby zdrowia.

  1. Ogłoszenia o ankiecie mogłyby być z ambon.
  2. Dostarczyć do każdego gospodarstwa ankietę poprzez Polską Pocztę.

  1. ja nie mam zamiaru brać udziału.
   p.s. bolączką jest dostęp do specjalistów ,co gmina może w tym pomóc ?
   o dojeździe do Tuchowa tylko gadanie bezproduktywne
   to takie pozorowane działanie ,pewnie któryś lekarz podpadł władzuni

 4. O szkole muzycznej oraz inne tematy

   • Karaś 1 on 14 kwietnia 2016 at 22:19
   • Odpowiedz

   Pusty mózg… niech szkoli się w kopaniu rowów.

  • Na weekend on 8 kwietnia 2016 at 20:08
  • Odpowiedz

  zebrania w sieci

 5. Afera Panamska w naszej gminie. Tylko czekać na szczegóły.

 6. A nagrań z zebrań wiejskich nadal brak. Czyżby ich przebieg odbiegał od oczekiwań? Przecież obróbka techniczna już zakończona. U nas cenzury niet!

   • ........ on 8 kwietnia 2016 at 08:41
   • Odpowiedz

   To nie wie że nagraniami od ponad roku zajmuje się tylko urząd?

  1. Lipa trochu z powodu braku nagrań.

   • reżyser on 8 kwietnia 2016 at 15:24
   • Odpowiedz

   Oglądalność niektórych zebrań w naszej gminie idzie w tysiące

   1. Przodownicy gminnej transparentności w komplecie.

    1. Na 100% zebranie to ma największą oglądalność na świecie. Do Guinnessa księgi w sam raz.

 7. A to już koniec z transparencją zebraniową?

 8. Ale bywa też i tak, że są uczniowie, którzy w żaden sposób nie chcą lub nie potrafią poprawić ocen, w szkole różnie ich nazywano. Jeżeli ktoś nie wykorzystuje kolejnej danej szansy nie można mieć skrupułów w jego ocenie.

  • wiedzący on 5 kwietnia 2016 at 11:57
  • Odpowiedz

  kto był to wie że w Ryglicach planuje się otworzyć szkołę muzyczną. Mnie ciekawi czy są efekty kierunku jakie zakładała TP, efekty w postaci iż absolwenci pracują po tych kierunkach lub kontynuują naukę. wie kto?

  I też kto był to wie że w Ryglicach będzie Pudzian

  1. A mnie ciekawi jakie będą koszty utworzenia takiej szkoły/klasy. Kto da na wyposażenie, sprzęt muzyczny, etaty nauczycielskie? Przecież na nic nie ma kasy. A jakie imię będzie nosiła? Kto będzie jej patronem, Janko Muzykant?

   1. Trzeba zacząć od tego, że na utworzenie szkoły muzycznej w Ryglicach szanse są bardzo małe. To jest mniej więcej tak, jak budowanie stadionu narodowego w miejscowości, gdzie nie ma kto kopać w piłkę. Praca od podstaw się kłania! Trzeba zadbać najpierw o piłkarzy a potem może jakieś boisko.

    1. Możliwe że zmienisz zdanie gdy obejrzysz argumentację Burmistrza.

     1. gdzie można to obejrzeć pytam retorycznie

     2. Jego argumentacja jest zwykle tak mądra, że szkoda nawet słuchac…ale posłuchamy, jak i co. Swoją drogą to minister daje zgodę na szkołę, więc jak posłucha argumentacji burmistrza to na pewno da szkołe:-)

     3. argumentacja bedzie taka jak na koncercie orkiestry w Zalasowej, gdzie podsumowal i “podziękował” orkiestrze, że dzisiaj ladnie zagrali /bo stanczyk pozbieral muzyków z Tarnowa/ a nie tak jak w kościele /bo graja z naszej gminy/. Na dodatek nic nie dostaja i jeszcze zostali skrytykowani. Ładne podziekowanie. Posłuchajcie sami.

      • ???????????????????? on 8 kwietnia 2016 at 14:06
      • Odpowiedz

      Na zebraniu było tez o specjalnych odznaczeniach na rocznicę odzyskania praw miejskich. 4 osoby będą odznaczone . wymieniano kandydatów. Było trochu tematów ale czemu nie puszcza gmina tego w eter???????

 9. A coś konkretniej? Bo wyczuwam jakieś podteksty. Coś się dzieje lub działo?

 10. Mieszkańcy Ryglic pokazali Burmistrzowi środkowy palec po numerach z dofinansowaniem witraży. Pomimo informacji o zebraniu przekazanym w kościele na zebranie praktycznie nikt nie poszedł.

  1. Burmistrz jest na zebraniu gościem a gospodarzem zebrania sołtys. W Ryglicach zapraszała sołtyska na swoje zebranie. A co do frekwencji to po co iść na zebranie jak jest nagrywane.

   1. Jak sens ma zebranie na którym głównie chodzi o kamień na drogi który zakupuje się ze środków które powinny być przeznaczane na zupełnie inne cele niż te które są w obowiązku samorządu gminnego. Kto w końcu skończy z wydawaniem tych pieniędzy na finansowanie zadań gminy typu kopanie rowów i kamień na drogę? Jak to się zmieni i ludzie będą mogli decydować na co dla dobra wspólnego wydać pieniądze z funduszu sołeckiego czy miejskiego to zaczną przychodzić na zebrania. Dziś to szarpanie każdy walczy o swoją kupkę kamyków i do tego nie potrzeba organizować zebrania.

    1. Sołtys pan na wsi kamień musi mieć. Jednemu da drugiemu nie, zależy od niego. Tak się robi elektorat. Jak kto przeciwny sołtysowi to kamienia nie widzi.

     • Bedzie tak on 5 kwietnia 2016 at 12:31
     • Odpowiedz

     Wiosna 2016 i cały rok nie za wiele się zrobi w gminie. Pudzian przyjedzie i poimprezuje
     Wiosna 2017 też nie za wiele
     Wiosna 2018 i do jesieni o tu już będzie się działo. Pójdą masowo remonty asfaltów które z lat 90 ledwie piszczą i wołają ratunku już dziś. Porobi się w roku wyborczym ludności drogi. Może nie będzie tak? Zawsze za BK w roku wyborczym koparki wyruszały na dzioły i się działo

     1. Właśnie tak jest. Teraz piłują budżet, a w 2018 znów go zdołują dla potrzeb kampanii.

   2. Tylko w Ryglicach tak mala frekwencja. Większa nawet w Joninach i Kowlowej i chyba nawet w miejscowościach na Tuchów. Lubcza Zalasowa niemal zawsze ful wypas

   3. Ale widok gości też może mieć wpływ na frekwencję 🙂

  2. To nie chodzi o dofinansowanie i zamieszanie w prasie. To chodzi o podejście proboszcza parafii Ryglice. Ludzie mają go dość. Ciągle tylko inwestycje, nie daje odpocząć portfelowi. Nie przedstawił planowanych kosztów renowacji witraży. Czy jeżeli ludzie przestaną dawać to da z własnej kieszeni czy jego włazi…..zapłacą. Plebania jak pałac, dom parafialny robi za garaże (proboszcz ma 3 samochody) a kto płaci za utrzymanie?????????

   1. Oj chyba za dużo Ci polali. Kto Cię teraz odholuje? Większość usłużnych już na emeryturze.

   2. ktoś się za “ludzi” wypowiada . ale ani słowa o tej renowacji witraży przez “włodarza”
    p.s. w kościele pusto nie było w niedziele

    1. Podobno koszt renowacji ma wynieść do 2mln zł – takie chodzą plotki. Proboszcz nie przedstawił kosztów. Na czyją jest to chwałę ? Boga czy proboszcza?
     PS. A czemu ludzie chodzą do kościoła na wsi????? Żeby ich nie wytykali paluchami!! Żeby się pokazać!!! Wszystko jest ładnym teatrzykiem, wyreżyserowanym na pokaz. Bóg już dawno się z kościoła wyprowadził bo przeszkadza w interesach!!!!!

     1. napisz skąd ta informacja w temi bo widać zorientowany jesteś 🙂

     2. Ktoś kręci lub kręci lody. Ponoć na ogłoszeniach parafialnych było mówione inaczej niż tu opisane.O dotacje rozchodzi się.

      http://miastoiludzie.pl/2016/02/12/gmina-ryglice-ma-lokalny-program-rewitalizacji/

     3. I bardzo dobrze, że w końcu proboszcz zajął stanowisko. A idąc dalej tokiem wypowiedzi w TEMI to można jeszcze dalej bajać ile to w terenie objętym rewitalizacją powstanie nowych domów, może kilka nowych firm utworzą mieszkańcy, ze dwa sklepy. Czy to też zasługi UM? Ile na to pójdzie dotacji? Śmieszą mnie te nieustanne próby dmuchania w ten balon.
      Proboszcz się wypowiedział, burmistrz tylko lakonicznie sprostował, ale nie przeprosił choć w Paśmie Brzanki była ta sama wypowiedź, a to nie jest już błąd dziennikarski. Kto chciał to zrozumiał, a ciągłe powielanie tego tematu staje się nudne.

     4. Do Anonima z 05 kwietnia.
      Bóg nadal jest w kościele. A Ty nie bluźnij bo sam kiedyś przed nim staniesz i co mu wtedy odpowiesz gdy Cię zapyta? Jaką wtedy rolę odegrasz? ZASTANÓW SIĘ!!!!!!

      1. To raczej Ty się zastanów co powiesz jak Cię zapyta czemu zamiast Niego czciłeś ołtarze figurki i witraże, co powiesz jak Cię zapyta czemu tylko w kościele byłeś pobożny, uczciwy a tuż po opuszczeniu murów kościoła zachowywałeś się tak jak by Boga nie było. Zastanów się i samodzielnie przeczytaj choć raz Biblię i Pismo Święte bo znasz tylko te fragmenty które wysłuchasz w kościele wraz z tym jak masz je rozumieć byś przypadkiem nie zaczął myśleć samodzielnie.

      • Ojciec Mateusz on 6 kwietnia 2016 at 08:13
      • Odpowiedz

      Radni z rady parafialnej wiedzą jakie to koszty. Jeden witraż nawet 60 tyś. O sprawie wypowiada się na zebraniu w Ryglicach Burmistrz. Jest nagrane

     5. Tyle że nagrań brak na stronie urzędu . dawniej szybko się ukazywały. Urząd jak to urząd na wszystko czasu ma w brud.

     6. Dawniej nagrań nie było bo urząd nie nagrywał, a Jakościomierza włodarze wyrzucali z zebrań. A ty Anonimie jak takiś niecierpliwy to na zebranie trza było iść i byś pierwszy wszystko wiedział.

     7. Zapomniałeś Jakościomierzu podpisać się Anonim.

      1. Nie wstydzę się tego co piszę i nie muszę się ukrywać podpisując się anonimem, większości brak odwagi by skrytykować otwarcie nawet mnie a co dopiero księdza czy burmistrza.

   3. Ks. Józef Tischner
    cytat
    “W moim życiu filozoficzno-kapłańskim nie spotkałem kogoś, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa, Lenina, Nietzschego, natomiast na kopy można liczyć tych, którzy ją stracili po spotkaniu z własnym proboszczem. Jest to bardzo przykre zjawisko, kiedy lekarz zaraża chorego.”

     • Małopolanin on 6 kwietnia 2016 at 22:23
     • Odpowiedz

     Brawo!!

    1. I tu mowa o naszym Franku!!!! Przykre ale prawdziwe!!!!

    2. tak czytam i nie doczytałem skąd w planach ‘włodarza” witraże ? potraficie wyjaśnić

      • Karaś 1 on 14 kwietnia 2016 at 22:23
      • Odpowiedz

      Ja jak spotkałem burmistrza to zwymiotowałem. Za to, wyszło mi to na zdrowie. Żyganie ponoć jest zdrowotne.

 11. Do degustatora

  O jakiego pasożyta rozchodzi się?

  http://ryglice-okolice.pl/wiadomosci/item/6346-problemy-z-burmistrzem

  1. A który burmistrz to się leczy? Może przed sondażem się wymiguje?

 12. Czy sondy na temat władzy będą?

   • Ania ze wzgórza 1.0 on 4 kwietnia 2016 at 12:44
   • Odpowiedz

   Chodzi o sondy, czy może sądy? Może to i to 🙂

   • Giertych zmienny jest on 5 kwietnia 2016 at 00:17
   • Odpowiedz

   Fakt faktem, sondaże znajdujące się na tym blogu są najbardziej istotne dla gminy. Tak??? Jak rządziło Po, to najważniejsze było pytanie o Teresę P. Jak rządzi Bernard K. to najważniejsze jest pytanie o władze krajowe. Takie to odwrócenie kota do góry nogami… i prosta manipulacja. Bo jeden ma być święty, a drugi ma byc zniszczony… Manipulacja to też w pewnym sensie witraże… za chwilę się okaże, że ludzie do kościoła chodzą dzięki burmistrzowi a na zebrania wiejskie nie chodzą bo sołtys jest wszystkiemu winien. Jakie to żałosne gadanie…

   1. Sondy na temat lokalnych władz były i długo widniały. Zdaje się z nowym rokiem zostały usunięte i postanowiłem kolejny sondaż dodać po zebraniach sołeckich. Sugerowano, by pytania wyglądały inaczej niż dotychczas. Dotychczas pytaliśmy o ocenę pracy włodarzy i radnych. Sugerowano (anonimowo), by pytać o zaufanie do poszczególnych osób wymieniając je z nazwiska. Proszę przedstawiać propozycje. Gdy ich nie będzie pytania będą takie jak poprzednio. Ostatnie zebranie 24 kwiecień. Powiedzmy, że od maja będą sondy.

    W ogóle to proszę proponować tematy sond.

    A jeszcze odpowiadając na zarzut o manipulację dopowiem, że dopóki każdy z Was ma realny wpływ na kształt tego bloga, tego co się tu pisze, itp., dopóty uśmiecham się, gdy ktoś mówi – manipulacja. Wydaje mi się również, że manipulacją byłoby, gdyby sondy widniały w nieskończoność. Bywa nierzadko (może to złe porównanie, no ale…), że uczeń oceniony źle na półrocze poprawia się i kolejne półrocze już ok. Źle by chyba było, jakby jego oceny ze złego półrocza w nieskończoność były do niego przylepione.

    1. Nie tylko burmistrz jest odp za gmine. Sa tez radni miala byc sonda o aktywnosci poszczegolnych radnych w rozbiciu na miejscowosci… Wtedy okarze sie kto i co robi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)