Zebranie mieszkańców Ryglic 06. 09. 2015

 

zebranie

 

Możliwość komentowania.

Relacja  wideo   TUTAJ

                                            az

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-mieszkancow-ryglic-09-2015/

54 Komentarze

Skip to comment form

  • Anomim on 24 września 2015 at 15:20
  • Odpowiedz

  Gmina w “ruinie” finansowej, burmistrz w Bistuszowej -“Gdzie tu widać ruinę”.

  • W kwesti transportu on 24 września 2015 at 12:36
  • Odpowiedz

  Znajomy na emigracji uświadomił mi dlaczego w takiej jak nasza gmina nie opłaca się transport publiczny do Tuchowa. A no dlatego, że cena biletu w kraju gdzie przebywa jest wyższa od ceny litry paliwa. Oczywiście chodzi o cenę biletu na podobnym odcinku drogi czyli 8 km. U nas zdaje się jest odwrotnie. Litr paliwa około 4 zł a bilet do Tuchowa z chyba 2 zł. W każdym razie sporo mniej niż litr paliwa.

  1. Dlatego w miastach autobusy na gaz są tylko oplacalne

 1. A jak jest gdy brak zimy jak ostatnio i są spore oszczędności na utrzymanie dróg , co z kasą się dzieje wtedy? Wie kto

  • Odnośnie mostu on 9 września 2015 at 16:25
  • Odpowiedz

  na ul. Pszennej w Ryglicach. Sesję śledzę no i tu na zebraniu też o moście. Niech mi tu ktoś powie po kiego robić most na Pszennej skoro budowany był kilka lat temu, to nowy most. A jak słyszę na sesji i tu na zebraniu jest projekt i za rok budowa nowego mostu. To co 4 letni most będzie zburzony? Panie AZ coś Pan na to odpisze?

  1. Most wybudowany/remontowany bodajże na jesieni w 2010 lub wiosną 2011 oraz projektowany nowy most nie rozwiązuje na dziś problemu połączenia (udrożnienia, gdy mokro) przysiółków Wisze – Bukowina. Kwota przeznaczona na zaprojektowanie i budowę mostu, zdaje się 300 tys. powinna, moim zdaniem być przeznaczona na inny bardziej potrzebny cel, czyli modernizację Pszennej, jeśli już o Pszennej myśli się (w sensie, że myślą też włodarze gminy). Byłby wówczas przynajmniej przejazd. Z tego co wiem, nowy most ma służyć także innym celom prócz łącznika przysiółków. Może jest tak, że jak będzie most, to potem będą przejezdne drogi. Choć z drugiej strony patrząc most jest a przejazdu brak, gdy mokro i śniegi. To jest pytanie do włodarzy. Radni zdaje się już podjęli decyzję. Z perspektywy mieszkańca i użytkownika drogi, wolałbym w pierwszej kolejności przejazd niż nowy most.

    • Mocno zbulwersowany on 9 września 2015 at 20:20
    • Odpowiedz

    Nie jest pan jedynym użytkownikiem wspomnianego mostu. Być może zapomniał pan o sytuacji w której strażacy jadąc do pożaru po tym moście modlili się aby się nie zawalił. Czytając pańską wypowiedż dwie nasuwają się myśli: po pierwsze pan tak naprawdę nie zna stanu technicznego tego mostu, a po drugie chce pan aby wybudowano ulicę Pszenną pytanie tylko jaki byłby to odcinek . Budowa bowiem całej ulicy Pszennej tj łącznika Bukowiny z Tarnowską przede wszystkim wymaga budowy mostu i zjazdu z drogi powiatowej. Dziwi więc fakt, że pan który uważa za znawcę tematu “ulica Pszenna” wysuwa takie wnioski. Mocno zbulwersowany

    1. Do pożaru nie jechali po tym moście (chyba, że był pożar o którym nie mam wiedzy), bo pożar był grubo przed 2010 r. Powódź w 2010 r. zniszczyła most i jakby nie powódź, to pewnie nadal byłby mostek, który faktycznie był złej jakości. Ten most jest trochu lepszy, ale dla straży faktycznie niewystarczający (odpukuję w niemalowane, oby nigdy straż nie musiała tam jechać do akcji, nawet gdy będzie nowy most), jednakże tym mostem przejeżdżają ciągniki, samochody dostawcze, karetki, itp. bez problemu.

     Proszę się nie bulwersować. Oczywiście, że nie jestem jedynym użytkownikiem, bo Pszenna jest drogą często używaną, gdy sucho i nie bez powodu napisałem o perspektywie użytkownika (dodam, że częstego użytkownika, gdy mokro też). Jeżeli jest perspektywa zrobienia łącznika, to w jaki to będzie sposób zrobione jest w gestii włodarzy. Nie jest moim celem piętnowanie tego lecz wskazanie priorytetów przy realizacji przedsięwzięcia, z którymi wolno i można się nie zgadzać przecież. Pozdro 🙂

  • UWAGA MANIPULACJA!!! on 7 września 2015 at 18:44
  • Odpowiedz

  Jest manipulacja opinią publiczna proszę zebranych na zebraniu przed komputerami. Otóż Burmistrz ma w notatniku 5 projektów budżetu obywatelskiego o 6 nie wie i nie ma wiedzy. Po czym okazuje się ze w świetle kamery przedstawiany jest projekt przez dyrekcję szkoły w Ryglicach i Burmistrz mówi, ze oczywiście projekt chyba wygra. Prześledzić sobie polecam. Trzeci filmik gdzieś od 14 minuty. Manipulacja polega na tym że dyrekcja szkoły i Burmistrz są dogadani jak omamić opinię publiczną.

   • Maskrator on 7 września 2015 at 19:30
   • Odpowiedz

   To pikuś, prawdziwie manipuluje sie przy ściekach Dorzecza . Ale ludzie ślepi nie są.

  1. Ale bzdety. Ogólnie wiadomo, że burmistrzowi zależy na projektach z Zalasowej.

  • ogladam on 7 września 2015 at 18:25
  • Odpowiedz

  ja cie kręcę naprawdę garstka ludności na zebraniu. Benek przeciwko chodnikom a Sołtyska za chodnikami jako ścieżkami rowerowymi. Ma rację kobieta

  • Wyborca on 6 września 2015 at 21:44
  • Odpowiedz

  Poruszono temat transportu publicznego do Tuchowa do lekarzy. Może TAXI wykorzystać. Np. ośrodek zdrowia wykorzystuje taxi. Jakaś współpraca, dopłata gminy z taxi.

 2. wyborami , tymczasem pawel o rolnictwie http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/6667,rolnicy-liczyli-na-wiecej.html

  1. nowy, normalnie jak Misiek Kamiński z PO :)))))))

  • Projekty on 6 września 2015 at 18:12
  • Odpowiedz

  Jest 6 projektów budżetu obywatelskiego. Jeden rewitalizacja okolic szkoły. Mogą glosować osoby (uczniowie) od 16 roku życia. Raczej pewne, że ten projekt wygra.

  1. Hmm? Mam nadzieję, że, m.in. wygra projekt – zakup kruszywa na drogi gminne. Projekt ten jest dla całej gminy i dlatego ponawiam tutaj apel do Burmistrza, aby na zebraniach w innych miejscowościach przy okazji omawiania projektów z tych miejscowości, informował mieszkańców o tym projekcie. Zaś nauczycieli namawiam, aby uczniów informowali i uczulali na żywotne potrzeby mieszkańców swojej gminy.

  2. Skoro jest sześć projektów to każdy z nich ma marne szanse. Głosy po prostu się podzielą, a kasę jak zwykle zgarnie tatarska brać.

   1. Ja liczę na to, że na “kruszywo” zagłosują także osoby z innych miejscowości, a któryś z ryglickich projektów też wygra. Proszę i apeluję o poparcie i reklamowanie “kruszywa”.

    1. Kruszywo może dać sołtys wsi, natomiast raczej nie poprawi terenu wokół szkoły. Poza tym Panie Zieliński przyszłość to dzieci a nie kruszywo na Pszennej.

      • Wyborca on 7 września 2015 at 10:19
      • Odpowiedz

      Drogi i dzieci są najważniejsze. Drogi w tym roku dzieci (rewitalizacja) w następnym. Budżety będą i za rok. Jest oczywistością, że jakby nie budżet obywatelski to większość projektów rada i Burmistrz nawet by nie rozpatrywali.

     1. Budżet jest Obywatelski tak jak kazała to partia swoim członkom w samorządach. Czy w przyszłym roku będzie nakaz i kto go wyda. Pilnować tu i teraz.

     2. Dzieci to aniołki i mają skrzydełka i nie korzystają z dróg.., )

     3. Proszę podawać nazwy dróg do naprawy.

      • pocztowiec on 7 września 2015 at 16:29
      • Odpowiedz

      No to jak pilnować tu i teraz to przypilnować trzeba kamienia bo to czym dysponują sołtysi to kotek napłakał. To jasne że wiekszośc społeczeństwa ma dobrze z dojazdami, ale np taka Lubcza to jest tragedia prosze was a dzieci też w tych domach bezdrożnych mieszkają Jestem listonooszem i wiem co mówię

     4. Przecież projekt nie ma obejmować jedynie ul. Pszennej w Ryglicach tylko ulice i drogi gminne w całej gminie. Decydując się na złożenie projektu zasięgnąłem opinii u rożnych osób w tym radnych i dosłownie każda z tych osób chwaliła pomysł. Również zbiórka podpisów pod projektem poszła sprawnie. Tak więc myślę sobie, że przy pomocy także włodarzy (ich przychylności, zareklamowania oraz pomocy w uszczegółowieniu projektu) rozwiązany być może nie mały problem dla jeszcze wielu osób. Jeśli chodzi o ul. Pszenną, to od lat 90. upominam(y) się o jej modernizację. Oczywiście zawsze było obiecane na zebraniach, że ok. zrobione będzie. Po prostu tym projektem pomagam także Burmistrzowi w dotrzymaniu danego słowa. Również na ulotkach wyborczych JEDNOŚCI było zapisane o modernizacji ul. Pszennej. Burmistrz na pewno nie chce, by nazywano go człowiekiem niesłownym. Kto mądry by tego chciał?

     5. Burmistrzu! Zróbcie Mu dwupasmówkę do tej góry i niech się odp……..

      • aparatczyk pisu on 8 września 2015 at 16:03
      • Odpowiedz

      Odnośnie wyczytywania projektów obywatelskich. Interesuje mnie 4 zakup kamienia. Burmistrzu jakiego kamienia węgielnego, kamienia na gali polodowcowego o co to chodzi, czemu nic więcej nie powiedziane?

   • jak by sie ktoś pytał on 8 września 2015 at 21:50
   • Odpowiedz

   co to za kamień to daje link https://www.youtube.com/watch?v=P-oWatmID4s

 3. Właśnie rozpoczęło się zebranie. Bardzo mała frekwencja. Łącznie z władzami 29 osób.

   • demokracja po polsku on 6 września 2015 at 10:51
   • Odpowiedz

   Na 3 tys. mieszkańców oj nie wiele aktywnosci

   • Liberał z Jonin III on 6 września 2015 at 11:22
   • Odpowiedz

   Ha ha ha ha ha ha ha ha !!!!!

   1. a no ha ha

  1. Frekwencja może słaba ale za to wiele problemów poruszono i w bardzo kulturalny sposób. Żadnych pyskówek.

   1. była elita kulturalna

     • Wyborca on 6 września 2015 at 18:41
     • Odpowiedz

     Był kto był. Też mogłeś być.

   • popapraniec on 8 września 2015 at 21:55
   • Odpowiedz

   mieszkańcy już nie mogą na Bernarda patrzeć i nie poszli na zebranie ale to już nie długo się skończy zostanie odwołany hip hip hura hura hura

    • dopiero on 8 września 2015 at 23:13
    • Odpowiedz

    po listpadzie , rok od wyboru ustawowo chyba musi byc , a pozniej podpisy referendum lokalne i zegnaj Beniuu

    1. A bernard lubi referenda tak jak i komorowski :p

   1. Odwołać rade !!! Niektórzy radni nie zabrali głosu na sesji od momentu wyborów . To rada jest organem stanowiącym a nie burmistrz ! Nasi radni siedzą jak potulne owieczki na sesji i podnoszą ręke jak każe władza . Frekwencja do odwolania rady musi wynieść 3/5 w stosunku do osób które brały udział w listopadowych wyborach . Jest to realne do zrobienia przy wyborach parlamentarnych .

     • Nie zgadzam sie on 9 września 2015 at 16:03
     • Odpowiedz

     Ja w swojej miejscowości jestem z niektórych radnych zadowolony, bo zostały zrobione remonty i naprawy, które w poprzedniej kadencji nie dało się zrobić i cieszę się, ze nowi radni się tym zajęli.

     1. Nie zgadzasz sie, ale to prawda ze nie mówią niektórzy na sesjach nic. Nie oznacza to jednak że mówić muszą. A podaj co to za naprawy zrobione. co Ci szkodzi. Uwiarygodnij sie kolego, koleżanko 🙂

    1. A jaka frekwencja w sprawie odwołania burmistrza ??
     Widzę że teraz wielki obrońca uciśnionych,robi wszystko by zmniejszyć opłaty za wodę i ścieki.
     A czyż to nie ten robin hood kilka lat temu sam wsadził nas na tą Tuchowską minę,,już wtedy
     dokładnie wiedział jakie będą stawki a mimo to skazał nas na taki haracz.
     Co z przydomówkami których był takim zwolennikiem,pamiętam spotkanie kilka lat tamu z producentem oczyszczalni z Zielonej Góry.Miało być tak pięknie i tak tanio.
     Ludzie z zaawansowaną amnezją nie powinni piastować żadnego stanowiska a już na pewno
     nie włodarza gminy dla którego dobro mieszkańców ma być priorytetem !!

      • Augustyn on 10 września 2015 at 22:36
      • Odpowiedz

      mówił o przydomowych oczyszczalniach podczas kampani wyborczej . niewiele brakło a mielibyśmy zupełnie inną osobę na stanowisku burmistrza i zupełnie inne spojrzenie na gmine i jej rozwój

      • odwołanie burmistrza on 10 września 2015 at 23:04
      • Odpowiedz

      do odwołania burmistrza potrzeba zebrac podpisy ( 10 % sposrod osob uprawnionych do glosowania w gminie ) , zeby odwolac frekwencja musi wyniesc 3/5 w stosunku do osob ktore glosowaly w listopadzie . odwolanie burmistrza jest rownoznacze z odwolaniem jego zastepcow , czyli mowimy good bye ryglickiej annie grockiej

      • Anonim on 10 września 2015 at 23:09
      • Odpowiedz

      Gmina PiSem stoi to może i się siepnie na obalenie władzy lokalnej. Tylko jaka alternatywa powiedzcie a nie plotkujcie

      • Anonim on 11 września 2015 at 08:21
      • Odpowiedz

      Możesz sobie tylko pomarzyć. Bo “nas nie dogoniat”, Jesteśmy niezatapialni.

      • Anonim on 11 września 2015 at 14:04
      • Odpowiedz

      Bronek też tak se myślał a zatonął politycznie

      • Anomim on 11 września 2015 at 15:03
      • Odpowiedz

      O wszystkim zadecyduje to co się dziele w mordzie.

   2. ale wy durne jesteście

 4. Do kościoła potem do referendum a potem na zebranie. Działać ludzie ! 🙂

  1. No zadziałali po pieronie. :))))))

   • dwa razy nie, raz tak on 6 września 2015 at 21:25
   • Odpowiedz

   Do referendum prawie nikt nie szedł. Normalnie naród olał totalnie . Na zebranie nie do referendum nie a do świątyni tak.

   1. Normalnie gmina wyznaniowa hhheeee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)