Zebranie mieszkańców Zalasowej 12.04.2015

 

11117544_881902155181700_1001513027_n

 

Możliwość komentowania tego spotkania.

Relacja video  TUTAJ

Chcę kolejny raz podkreślić, że nie odstąpiono od nagrywań sesji oraz zebrań sołeckich i tym samym nasz, a zwłaszcza Krzysztofa Grocha wysiłek, względem wprowadzenia nowej jakości w życiu publicznym naszej gminy, nie poszedł na marne. Dziękujemy.

                                                                                                                                                                az

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-mieszkancow-zalasowej-2015/

67 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Zbychu.
  Kto Ci odpisze, przecież bk w Hiszpani, brak czasu,trza odpocząć po zebraniach, biedaczysko przemęczone.

  1. Gieracka od czarnej roboty 🙂 A BK postanowił zwiedzić cały świat w tej kadencji 😀

   1. Bawi się bawi nasz burmiszcz. Pensyjka niezła przez 4 latka, a potem zgodnie z prawem czeka stanowisko dyrektora w MORDzie. Do emeryturki dobrobyt zapewniony, a i na emeryturce biedy nie będzie 🙂

    1. Dziś patrzyłem na wszelkie strony z odpowiedziami, ale nietety ciągle nic nie ma. Nabrali wody w usta?

 2. Tajemniczy pan inżynier skompromitował nie tylko siebie, ale i swoich mocodawców. Nie przyznał się jaką instytucję reprezentuje ani po co się pojawił. Wyraźnie jest coś na rzeczy i koniecznie powinniśmy się dowiedzieć co, poniważ cel jego wizyty jest wyraźnie nieuczciwy. Poprzednie badania spowodowały obniżenie się wód gruntowych. To ma oczywisty wpływ nie tylko na poziom wody w studniach, zaburza cały ekosystem: lasy łąki pola uprawne. Nie możemy na to pozwolić, proszę.

 3. Dla Zalasowian powinno to być interesujące. Ponad tydzień temu zostało skierowane zapytanie do Urzędu Gminy w sprawie badań geologicznych jakie mają mieć miejsce w Zalasowej. Odpowiedzi ciągle nie ma, ani tu ani na stronie Gminy. Liczę na to że się jej doczekamy.

  1. blog ten jako taki bat na władzę. Pisać drążyć trzeba

 4. Na którymś z zebrań Burmistrz wspomniał o Dorzeczu że złączyć się ma z Tarnowskimi Wodociągami? Bo drogo okrutnie.

  1. Tak przejmuje się program wyborczy konkurencji. W przypadku BK to normalka.

  • W Zalasowej on 30 kwietnia 2015 at 13:45
  • Odpowiedz

  na drodze fatum? w jednym dniu 13 kolizji

  http://imav.tv/news/siedem-ofiar-na-kilometrowym-odcinku-drogi

  1. Bernard Karasiewicz, to co powinien zrobić, to wystąpić o gruntowną przebudowę tej drogi z lat 60tych która wygląda teraz jak ścieżka rowerowa w jakimś zachodnim kraju, a nie jak droga powiatowa. Wąska, brak barier ochronnych, prawidłowego oznakowania, znaków poziomych, luster przed wjazdami z niewidocznych mostków itd. To by rzeczywiście poprawiło bezpieczeństwo. Ale jaki kraj, takie rozwiązanie, walniemy tablicę z czarnym punktem i już sprawa załatwiona, a że dwa autobusy się tam ledwie miną, że nie ma chodnika i rozwiązanie konstrukcyjno techniczne całej drogi powiatowej ma pół wieku, i kompletnie nie przystaje do obecnych czasów i natężenia ruchu, to kogo to obchodzi….

   1. jak pomnik emigranta , coś się robi …..

   2. Hmm? Coś by trzeba zaradzić tak na szybko, bo modernizacja drogi potrwać może długo, oj długo. Może radiesteta niech zbada teren.

    W sieci sporo na temat wpływu żył wodnych na zachowania kierowców. Nierzadko stosuje się specjalne ekrany odpromieniowujące lub ostrzegawcze znaki drogowe i jak można wyczytać ilość wypadków spada bardzo. Zdaje się w Warszawie przy jednej z ulic zastosowano takie ekrany. Też wiele opinii bardzo sceptycznych dla tych rozwiązań. No, ale jeśli pomaga …

  2. jest rozwiazanie problemu i to proste odcinkowy pomiar prędkości i po problemie

   1. O proszę jak forumowicze ciekawie podpowiadają włodarzom. Tylko realizować.

    1. A może całkowicie zakazać ruchu wszelkich pojazdów za wyjątkiem mieszkańców? To by stanowczo zmniejszyło zagrożenie w ruchu drogowym na tym odcinku. Propozycje tu wyczytane, łącznie z tą wyżej z linku są jak z serialu “Kiepscy”. Tylko realizować.

     1. Jasne nic nie robić niech ludzie giną.

     2. sie zebrać komisja w taki razie

     3. Jedynie cos z sensem napisal J23. Reszta to kompletne brednie ktore nie przyczynia sie do zadnrgo bezpieczenstwa, a jedynie dla poprawy samopoczucia rzadzacych i poczucia ze vos zrobili.

     4. Ale to co napisał J23 z całym szacunkiem do niego , jest nie realne na najbliższe dni, tygodnie i chyba lata nawet a ludzie giną. Odpowiednie oznakowanie może się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków.

     5. @ 09:50

      Napisz z sensem

     6. Chyba sam znaków nie przestrzega jak mówi że nic nie dadzą . Jaki naród takie przestrzeganie przepisów

     7. Jasne, nastawiaj sobie znakow ile chcesz. Postaw jeszcze ze 2 patrole w krzakach, niech tam czatuja dniem i noca. Strachem i represja napewno wymusisz zwiekszenie bezpieczenstwa. A droga niech pozostanie w stanie przejezdnosci dla furmanek bo przerobka kosztowna i nikogo na nía nie stac od 60 lat. Co do TIRow ( DMC pow. 10 ton) to podobno maja zakaz, a jezdza z drzewem w najlepsze. Nie ma sie co dziwic ze w Polsce stan drog jest fatalny skoro 2/3 z was mysli.tylko o stawianiu znakow, radarow i patroli w krzakach. Kiedy wyplenicie z siebie komunistyczne myslenie?

     8. Do czasu przebudowy drogi trzeba oznakować. Dobre i to, dobre , że choć i jeden wypadek mniej

     9. W Skandynawii wystarczyły by dwa znaki drogowe zakaz powyżej 40 lub 30 km/h i byłoby zero wypadków. Ktoś fajnie napisał – jaki naród takie przestrzeganie przepisów

     10. Jeśli dziennie było 13 kolizji , to żyła wodna jest przyczyną wypadków. Na ul. Armii Krajowej w Krakowie było podobnie, sobie zobaczcie jak to wygląda

      http://www.ratowniczy.net/przyczyna-wypadkow-w-krakowie-zyla-wodna/

      • Żyła wodna on 3 maja 2015 at 19:24
      • Odpowiedz

      żyłą złota dla blacharzy

      http://www.tvp.pl/hbbtv/aplikacje/teleexpress/najciekawsze/zyly-wodne-powodem-stluczek/10369346

      • Do - Z Krakowa on 3 maja 2015 at 20:08
      • Odpowiedz

      Jaka żyła wodna? Skąd wiesz że tam jest? Śniło ci się czy jak? Były przeprowadzone jakieś badania w tym kierunku czy usłyszałeś/aś to od starych babek pod kościołem? Nie przyrównuj przypadku krakowskiego, bo tam były badania, a tu nie ma nic, tylko wiejskie filozofowanie.

     11. Radiesteta powinien zbadać ciebie, bo ci chyba żyłka pęka tłumoku.

     12. Faktem jest, że pechowy odcinek tej drogi przecina w na tym odcinku dwukrotnie strumień, więc może coś jest na rzeczy z tą żyłą wodną.

      Jako ciekawostkę dodam, że mój dziadek, który gdyby żył to miałby coś koło 100 lat opowiadał, że za czasów jego młodości przed wojną w okolicy jednego z mostów na tej drodze dochodziło do czegoś co dziś nazwalibyśmy zjawiskami paranormalnymi…

      Dziwnym zbiegiem okoliczności właśnie przy tym moście dochodzi do sporej ilości zdarzeń drogowych.

      • Kiepski Ferdek on 4 maja 2015 at 07:34
      • Odpowiedz

      Są rzeczy o których sie nawet fizjologom nie śniło

      • do tłumokującego on 4 maja 2015 at 09:21
      • Odpowiedz

      Z Krakowa.
      A ty badał, że wiesz że nie żyły? Hę?

     13. Dać radiestecie zarobić

     14. Urząd róbta co bo już dwie kolizje w ostatnich dniach. Może Paweł z powiatu będzie szybszy?

     15. Pojawia się czarna postać bez twarzy, zakapturzona od stóp do głowy w czarną tunikę. Przechadza się po moście i słychać tentent koni. Co to może być? Może tablica z czarnym punktem ją odstraszy?

     16. zatrudnić radiestetę i wróżkę.

     17. Na feralnej drodze rowerzysta w fosie dziś zanurkował. Chyba pod wpływem trunków, gramokił sie

 5. Hmm……………

  • śpioch on 14 kwietnia 2015 at 16:47
  • Odpowiedz

  Kamera przejechała po twarzach Zalasowian – szaunek dla tych starszych Państwa – budowali Zalasową, budowali Polskę Gdzie są panie Karasiewicz z PO młodzi, gdzie młode twarze na zebraniu? Taki obraz zebrań jest w całym kraju. Przejdź pan Panie Karasiewiczu do PiSu , bo w PO się pan marnujesz.

  1. To nie złośliwie, bo katolik jestem. Połoska wychodziła z zebrania gotować obiad a Karasiewicz wybywa na msze. Rożnica miedzy Pawłem Augustynem a Karasieiczem jest taka że ten pierwszy mówiłby o przyszłości a ten drugi już wspomnienia tylko. No tak odebrałem wystąpienie Karasiewicza. Zalasowianie tak wychwalani popełnili błąd podczas głosowania. Tak naprawdę Zalasowa zdecydowała o wyniku. Dla mnie to zacofana decyzja była. Czas pokaże.

   • Z Zalasowej on 14 kwietnia 2015 at 18:54
   • Odpowiedz

   Fakt, średnia wieku zebranych, to pewnie około 55 lat. Ale jacy młodzi mają przyjść jak prawie wszyscy wyjechali? Taki będzie obraz naszego społeczeństwa, jak zalasowskie zebranie pokazało. Może widząc to, teszta sobie uświadomi gdzie żeśmy doszli.

   1. … gdzie żeśmy zaszli pod kierownictwem PO. Smutne

     • wasze głosy on 17 kwietnia 2015 at 19:39
     • Odpowiedz

     Więc zagłosujcie na nowego prezydenta KUKIZA a, nie po-pisowskie dziady. Ruszcie się

     1. Muzyk 3 pozycja, raczej pewne. Ma dobrą prasę a w sieci juz szczególnie poierany

      • Imiennik Pawała on 18 kwietnia 2015 at 07:29
      • Odpowiedz

      Głosujemy

      http://www.tvn24.pl/jeden-na-jeden,44,m/pawel-kukiz-w-jeden-na-jeden,534498.html

     2. Muzyk w gminie naszej też w duszy gra jak po sondażu widać, daj mu Boże sukces wyborczy

     3. http://www.kukiz.pl
      Atak hakerski na stronę Pawła

     4. “W Polsce należy zrestrukturyzować rząd i system polityczny, a nie górników” Kukiz

      http://wpolityce.pl/polityka/241367-kukiz-na-slasku-widzieliscie-rece-politykow-moje-dzieci-maja-bardziej-spracowane-a-co-z-korwinem-idziemy-razem-wiec-nie-chce-tego-tematu-rozwijac

  2. Śpiochu, młodzi jak chcą to oglądną zebranie w internecie. To zarówno dodatnia jak i ujemna strona nagrywania. Sama nie poszłam bo za ten czas obiad ugotowałam a i tak wiem co było na zebraniu.

   1. Chodzi chyba bardziej o to, aby młodzi byli obecni i brali udział w takich spotkaniach, bo co innego wiedzieć co było na zebraniu, np. z nagrania, a co innego kreować jego przebieg. Ale żeby nie było znowu tak beznadziejnie, to na Lubczy młodzież obecna i zabiera głos. Można sobie prześledzić, są nagrania. Wówczas nie nagrywałem osób na sali, ale proszę mi wierzyć, że na Lubczy młodzież licznie bierze udział w zebraniach. Sporo też młodych osób pojawiało się w Bistuszowej i Uniszowej.

    p.s.
    Faktycznie, minus nagrywania – a co będę szedł, i tak sobie obejrzę.

    1. Na Lubczy dość prężna OSP i jej młodzieżówka, może dlatego. Ktoś jednak jest tego organizatorem, samo się nie zrobiło.

    2. Zgadzam się tym bardziej, że w Lubczy mamy 2 młodych radnych. Jeden z nich na fb zaprasza na zebranie wiejskie sam dostałem info. W straży jako młodzi jest nas spora paka :).

    3. Lubcza to Lubcza, ludzie myślący

  3. Śpioch, zabrzmiało agenturalnie normalnie …

 6. Chcę kolejny raz podkreślić, że nie odstąpiono od nagrywań sesji oraz zebrań sołeckich i tym samym nasz, a zwłaszcza Krzysztofa Grocha wysiłek, względem wprowadzenia nowej jakości w życiu publicznym naszej gminy, nie poszedł na marne. Dziękujemy.

  • Z Zalasowej on 14 kwietnia 2015 at 14:18
  • Odpowiedz

  Interesująca sprawa dotycząca badań geologicznych w Zalasowej. Gość który przyszedł na spotkanie, kompletnie nieprzygotowany. Albo nic rzeczywiście nie wie, albo udawał głupiego. Kompletna porażka, to jedna sprawa. Po jego dukaninie ktoś z zebranych, wyciągnął wnioski że chodzi o poszukiwanie ropy i gazu. Sprawa conajmniej dziwna, bo jakieś może 10 lat temu były robione takie poszukiwania i to na dużą skalę między innymi na podkościelu. Jeszcze parę lat wcześniej, prowadzono również poważne badania, były prowadzone nawet dwa odwierty głębinowe. Szyby po tych odwiertach są obecnie zaplombowane. Nie wiem po jaką cholerę jeszcze raz się tu pchają, wiedząc że to teren osuwiskowy, z licznymi studniami. Niektóre osuwiska są zastane, ale praca wibratorów bądź strzały głębinowe mogą je na nowo uaktywnić. Pytam się kto poniesie straty, jeżeli komuś zawali się dom, budynek gospodarczy czy zniknie woda w studni? Na to pytanie brak odpowiedzi? Będzie skierowane zapytanie do Burmistrza w tej sprawie, ale uważam że sposób w jaki próbowano ją załatwić na zebraniu jest skandaliczny. Mieszkańcom należy się pełna informacja, kto, na czyje polecenie, w jakim zakresie, jakie prace ma wykonać, gdzie te prace mają być wykonane, po co, i kto poniesie odpowiedzialność za powstałe szkody i jaka to będzie odpowiedzialność. Potem można dopiero zaznaczać studnie na mapkach.

 7. Pani Aniu szkoda pani nerwów…. Przecież pani wie że w Ryglicach tak już jest… Robi pani źle, nie robi jeszcze gorzej. Odda pani części działki pod drogę i tak znajdą się tacy co powiedzą że nieźle się pani obłowiła… Itp,itd…. Proszę więc robić to co trzeba dla poprawienia bezpieczeństwa na tej drodze. Dla tych co szukają wszędzie sensacji bo nie mają nic innego do roboty mam propozycję: zobaczcie co robi pies jak się nudzi.. . Leżę sobie… -Proszę dokończyć po obserwacji.

  1. O i plotka została zdementowana oficjalnie.

   Do Pysia
   To wobec tego należy też założyć aureolę świętości byłej burmistrz, bo tak samo jak i obecna vice dba by wokół jej posiadłości było tak jak ma być. Ani tego, że tak robią nie ganię ani nie chwalę – stwierdzam fakt.
   Ponadto gdyby obie panie niebyły burmistrzyniami to można powiedzieć, że ani Łyczków ani Batalionów nie były by tak skwapliwie modernizowane. Oczywiście łyczków większa skala. Tak więc prawdopodobnie każdy z nas na stanowisku wykorzystał by to stanowisko do różnych i zgodnych z prawem działań pod siebie. Tylko dlaczego taka krytyka szła o Łyczków?

   1. Realistycznie …

 8. Widzac mnogosc komentarzy, zainteresowanie i liczba uczestnikow zebrania byla zapewne poalajaca.

 9. Co prawda nie na temat …, czy to plotka?

  Dziwne, że zezwala się gminnej ekipie robotniczej na pracę (sprzątanie wycinanie chaszczy) na prywatnej działce w godzinach pracy. Chodzi o działkę na Galii w Ryglicach. Podobno sprawa jest badana, ale nie przez Jeziora.

   • Anna Gieracka on 12 kwietnia 2015 at 22:52
   • Odpowiedz

   Żeby ułatwić to dochodzenie wyjaśniam, że działka na Galii ma nr 1412, jest własnością gminy i stanowi na kilka metrów szeroki pas drogowy, będący w rzeczywistości skarpą nad drogą. Przylega do działki, która jest moją własnością . Dociekliwych odsyłam do map, choćby na geoportalu. Jest to szeroki na kilka i długi na kilkadziesiąt metrów stromy brzeg, na którym jest czynne osuwisko. Wycinka chaszczy, między innymi w tym miejscu, została zgłoszona do pracownika urzędu ds. drogownictwa przez Panią Przewodniczącą Zarządu Miasta i została wykonana podobnie jak inne zgłoszenia na terenie gminy. Od pewnego czasu trwa wycinka zarośli wzdłuż dróg gminnych i będzie nadal kontynuowana zgodnie ze zgłoszeniami sołtysów.
   Aby zapobiec dalszemu osuwaniu się brzegu nad drogą, wczoraj ja wraz z całą moją rodziną obsadziliśmy go młodymi sadzonkami olchy.
   Droga, która jest bardzo wąska, w tym miejscu przebiega wąwozem, a w najgorszym miejscu osuwiska utworzył się przełom. Pani Bochenkowa, jak mi mówiła, od kilku lat zabiega o naprawę tego przełomu. Aby tego dokonać należy na długości kilkudziesięciu metrów poszerzyć drogę i zniwelować wysoki brzeg oraz przesunąć rów w głab działki po drugiej stronie osuwiska. Działka ta też jest moją własnością, ale z tej strony przylega do samej drogi. To byłoby kilkadziesiąt metrów mojej działki i kilkanaście metrów działki sąsiadów. Mamy naprawiać tą drogę, czy lepiej nic nie robić i nie narażać się na bezpodstawne zarzuty? Może Pani Przewodnicząca się wypowie w tej sprawie?

    • Anna Gieracka on 13 kwietnia 2015 at 09:01
    • Odpowiedz

    Wkradł mi się mały błąd podczas pisania. Działka drogowa ma nr 1004/2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)