Projekt – transparentna gmina

 

projekt

 

…, transparentna rada.

Czasami w jednym momencie przychodzi pomysł  i  bywa, że taki pomysł przynieść może efekt.

I tak. Kilka dni temu z piszącą sporo na naszym forum osobą podpisującą się „Liberał z Jonin II”  podjąłem dyskusję na temat wyniku wyborczego PSL w ostatnich wyborach i przedstawiłem receptę dla PSL, by w przyszłości partia osiągała lepsze wyniki wyborcze.  

Oto ten pomysł:

“Dobrze, a taki pomysł Liberale dla PSL, jak już teoretyzujemy.

W każdej polskiej gminie taki jak ten blog www.lepszejutrogminynazwagminy.pl, ale co ważniejsze wprowadzenie w każdej polskiej gminie kontroli pracy rady poprzez nagrania sesji i emisję nagrania w sieci dla lokalnej społeczności? Mieliby się tym zająć działacze PSL.”

Wydaje się, że idealnym ugrupowaniem politycznym do przeprowadzenia tej akcji bez odpowiednich przepisów nakazujących oraz/lub do przygotowania odpowiednich przepisów nakazujących i formalizujących zagadnienie, jest PSL.

Czy nie warto by rozważyć wprowadzenia tego elementu do życia publicznego gmin? Nie chodzi jedynie o aspekt kontroli pracy rady. Spektrum dodatnich aspektów projektu jest szerokie.                                      

                                                                                                         Adam Zieliński

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/projekt-transparentna-gmina/

184 Komentarze

Skip to comment form

 1. w naszym polszewickim grajdołku tajemnice ,można podejrzewać ze znajomi dostają umorzenia podatków

 2. Zbliżają się wybory samorządowe. Myślę, że Ludowcy powinni w kampanii wyjść z propozycją tematu – transparentna gmina. Taka deklaracja, obietnica i punkt programu wyborczego PSL. Bloga czytają wszyscy i wcale się nie zdziwię jak inne ugrupowanie przejmie temat.

  1. Platforma najpewniej to przechwyci.

   1. PO raczej nie jest w stanie na obecny czas, ale chyba też nigdy przeprowadzić takiej akcji. PSL lub PiS. A najlepiej razem ustawą.

 3. fajnej dyskusji w tym temacie. Pierwszy raz go widzę

  • Do budrzetówki gminnej on 28 marca 2016 at 16:21
  • Odpowiedz

  Gdy wpisze się w Google hasło – transparentna gmina, to pojawia się nam na początku nasz blog z tekstem o projekcie. Może jako gmina promujmy ten projekt. Jest zatrudniona osoba od promocji. Zadziałajcie co nieco urzędniki.

  1. A no. I jak żadna kolejna gminna władza nie ośmieli się znieść nagrań, tak żadna kolejna władza krajowa nie zniesie 500 plus. A ja mówię PiS forsujcie 700 plus albo i 1000 plus. Ciekawe czy posłuchają.

 4. Gwoli przypomnienia. Coś PSL średnio zainteresowane projektem. Może PiS podejmie temat 🙂

  1. żadna władza tego nie kupi bo żadna władza nie lubi by jej patrzeć na ręce, lubi gdy widać to co chce byśmy widzieli.

   1. Oj tam. Nasza gminna władza to kupiła.

    • Z sąsiedniej gminy on 18 marca 2016 at 20:30
    • Odpowiedz

    Odnośnie patrzenia na ręce, ciekawy filmik z sąsiedniej Gminy Szerzyny. Jak widać władza nie lubi wizyt obywatela, ale jak trzeba “coś” załatwić to wie gdzie szukać pomocy. Proponuję zwrócić uwagę na wypowiedź interesanta o “załatwianiu”: Oto link do filmu:

    https://drive.google.com/file/d/0B-88N1uWOGpgdGk5U1pXN3M1am8/view?pref=2&pli=1

    1. Szerzyny nie idźcie tą drogą. Panie wójcie nie idź ta drogą

  • mocna rzecz on 6 marca 2016 at 21:50
  • Odpowiedz

  Przeglądając tematy ten ma najwięcej polubień na fb. Kto wie , kto wie ,. Rząd powinien wprowadzić i utrzeć nosa Komisji Weneckiej i Europie dać przykład oddolnej demokracji

  1. PO dziś zdecydowała o powołaniu w każdym powiecie klubów obywatelskich. To też dobra struktura do realizacji projektu. Zapewne nie jedną Pisowską gminę by docisnęli do muru.

 5. http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,j68373

  Frontalnie, to PSL powinno wprowadzić w życie powyższy projekt.

  A to jeden z komentarzy:

  “Zaczęły się rządy inkwizycji. To właściwie dobrze, chociaż wygląda źle. Jak do tej pory nikt nigdy nie odważył się rozliczyć polityków sprawujących władzę. Żadna opcja przejmująca w naszym kraju władzę nigdy nie rozliczała poprzedników ze zwykłego strachu, że i oni kiedyś będą rozliczeni. Woleli więc cicho siedzieć. Teraz PiS zabrał się za rozliczenia. I świetnie. Niech rozliczą swoich poprzedników. Każdy z nas wie, że PO ma dużo za uszami. Te rozliczenia krajowi nie zaszkodzą a stworzą precedens i po kolejnych wyborach ze spokojem będzie można rozliczyć również polityków PiS, i każdą kolejną ekipę, która po nich nadejdzie. I to mi się podoba. Może wreszcie politycy zaczną ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje i działania. Do tej pory byli absolutnie bezkarni.”

  1. Brawo Ty. Adam byłem zdania, że masz inne poglądy. Całkiem nieźle, popieram.

 6. Taka myśl. takie pytanie.

  Gdyby rządzący znowelizowali ustawę o samorządzie dając w niej zapis obowiązkowego rejestrowania i publikowania sesji rad w całej Polsce, to czy taka okoliczność nie byłaby dobrym argumentem w odporze europejskich krytyków ustawy medialnej i że niby u nas coś złego dzieje się z demokracją? Moim zdaniem byłby to argument.

  1. Nie wydaje mi się to żadnym argumentem tak jak nie jest prawda i argumentem, że nowa ustawa medialna uleczy media. Media tworzą i oglądają ludzie a jak wiadomo ocena danej sytuacji jest tak trafna jak informacje w oparciu o jakie została podjęta. Tak więc nie w jednolitości i poprawności politycznej tkwi sedno. Polskie media powinny być nie partyjne nie rządowe nie narodowe, Polskie media powinny być różnorodne a takie będą tylko wtedy gdy wraz z każdym kolejnym rządem przestaną się zmieniać ich władze. W mediach publicznych rząd powinien mieć zagwarantowaną prezentacje własnej polityki tak jak jest ona prowadzona, inaczej mówiąc rząd powinien mieć własnych dziennikarzy którzy informują o tym co robi rząd w sposób w jaki to rząd decyduje a wszyscy pozostali, opozycja organizacje pozarządowe,eksperci, społeczeństwo powinno mieć możliwość polemiki z tym co nam rządowa agenda przedstawia. Znika wtedy problem że o czymś co jest ważne a co robi rząd nie wiemy bo telewizja nie informuje. Niestety tak nigdy nie będzie bo zamieszanie i niedoinformowanie niezależnie z czyjej winy to doskonała strategie gry na czas, gdy wszystko widać i wszystko wszyscy wiedzą trzeba pracować i się starać a to coś czego nasi politycy boja się jak ognia.

   1. Mam i na to pomysł. Jest na blogu.

    I jeszcze takie coś.

    http://sdp.pl/informacje/12219,oswiadczenie-zarzadu-glownego-stowarzyszenia-dziennikarzy-polskich-,1451576785#.Voaokmj_vMg.facebook

    Cóż tu więcej można dodać? Raczej nie wiele. Mediów publicznych nie wolno zawłaszczyć żadnej partii, bo stać się może tak, że społeczeństwo w ramach protestu, przekory czy też wskutek mądrości odstąpi od nich. Pilot w obsłudze jest łatwy. Władze PiS powinny to wiedzieć (może wiedzą). O wiele korzystniej będzie przedstawiać rzetelnie sprawy choćby były i niekorzystne, niż ubarwiać je w jakieś sukcesy, jak bywało dotychczas. Poza tym jest sieć, która bezwzględnie i szybko wyławia fałsz.

    1. Tworzenie programów informujących o tym co rząd robi w sposób jaki rząd chce powiadomić ludzi nie jest czymś skomplikowanym więc władza sama powinna tworzyć takie materiały a telewizja publiczna powinna być zobowiązana do ich emitowania. Mówiąc wprost to rząd a nie telewizja powinien zatrudniać dziennikarzy zajmujących się propagandą rządową. Wtedy nie było by problemu i konieczności obsadzania wszystkich stanowisk swoimi i sobie przychylnymi by ci kontrolowali i wpływali na dziennikarzy. Niestety władzy nie zależy na tym co deklaruje czyli rzetelnej uczciwej informacji o podejmowanych przez nią działaniach, władzy zależny by kontrolować i cenzurować informacje na swój temat.

   2. Krzysztofie w Polsce mamy różnorodne media w tym bardzo dużo z kapitałem niemieckim. Spór toczy się o media publiczne. Chodzi o czas antenowy dla poszczególnych uczestników gry politycznej. Wydaje mi się, że rotacyjne kierowanie mediami publicznymi jest rozwiązaniem. Rozwiązaniem jest też stworzenie odpowiednich zapisów w ustawie medialnej, które regulowałyby bardzo ściśle dostęp do czasu antenowego.

    Dziennikarze rządowi. Hmm? Może i by to było.

    Takim dziennikarzem rządowym można powiedzieć jest rzecznik prasowy rządu. Ta osoba powinna mieć zagwarantowany odpowiedni czas na antenach mediów publicznych.

    Też dziwnym zjawiskiem jest to, że lider opozycji (tak jest nazywany) poseł Petru jest kilkadziesiąt razy częściej pokazywany w telewizji niż Prezydent RP. Uważam, że jest kreowany na lidera.

    1. Rząd powinien mieć własnych dziennikarzy i dostęp do studia telewizyjnego w którym mógłby realizować swoje programy a telewizja publiczna była by zobligowana do ich emisji. Mówisz rotacja. Gdy ciągle zmienia się sterowanie nie sposób niczego zbudować bo cały czas zmienia się koncepcja i człowiek wykonujący pracę nie ma poczucia stabilności. Niestety to co się dzieje w okół mediów publicznych spowoduje niestety to co spowodować ma czyli utratę wiarygodności i widza na rzecz tych jak to nazywasz mediów z kapitałem niemieckim. Na pytanie dlaczego taka różnica w czasie jaki prezentują się politycy rządowi i jak to nazywasz liderzy opozycji odpowiedz jest prosta. Członkowie PiS mówią że przecież wygrali wybory i mają mandat społeczny na to co robią a w związku z tym nie czują potrzeby by się z tego w jakikolwiek sposób tłumaczyć, Robią i już!!!! Gdyby rząd informował nie jak dotąd w czasie organizowanych pyskówek z wszelkiego rodzaju ekspertami i politykami a poprzez realizowane przez siebie programy publicystyczne w których pokazywał by dlaczego robi to co robi nie było by mowy o fałszywym przedstawianiu spraw. Rząd liczy na to że jakiś “niezależny” dziennikarz obiektywnie pokarze co ten rząd robi, a prawda jest taka że ci związani z Pisem pokarzą tylko to co dobre i pozytywne a przemilczą to co jest negatywne, natomiast ci opozycyjni do Pis pokarzą wręcz przeciwnie wszystko co złe. Co z tego wynika, aby ktoś informował w taki sposób w jaki chce rząd to rząd musi wyprodukować tą informację a później czas na dziennikarzy i na polemikę z tym co rząd ( a nie jakiś zakłamany dziennikarz) podał do wiadomości publicznej. Niestety każda akcja rodzi reakcje opozycja ma to do siebie że krytykuje ale jeżeli obywatel dostanie informację z pierwszej ręki (od rządowego studia informacyjnego a nie od polityków PIS którzy nie rzadko mówią coś co później dementuje rząd bo to nie jest jego stanowisko ) to taki obywatel będzie mógł sam wyrobić sobie pogląd na to kto, co, i w czyim interesie robi.

     1. To też mówię, że może i by to było dobre z tymi dziennikarzami. Też pewne ryzyko być takim dziennikarzem, bo co po zmianie władzy? Czy ci dziennikarze byliby do dyspozycji innej opcji politycznej?

      Oczywiście jest ryzyko, że przeprowadzona wadliwie reforma mediów może spowodować odstąpienie widzów i obserwatorów polityki i spraw publicznych od mediów publicznych na rzecz prywatnych mediów. O czym wyżej sugerowałem.

      Chodziło mi bardziej o brak przedstawiania w mediach działań Prezydenta RP. Np. wizyty i rewizyty międzynarodowe prawie wcale nie były pokazane w mediach publicznych. Natomiast PiS jako partia w mediach dość obecna.

      Rotacja obwarowana dobrymi zapisami mogłaby się sprawdzić. No i dziennikarze rządowi mieliby raczej pewność pracy bez względu na zmianę rządu. A może i by nawet nie byli potrzebni wówczas.

      No ciekawe to wszystko jest i rozwojowe.

    • Do miernika jakości on 5 stycznia 2016 at 15:01
    • Odpowiedz

    Jakościu gościu. Byłby to argument. Kwestia czy mocny czy słaby. Spokojnie można by nim zagrać i mówić Europie a zróbcie sobie u siebie podobnie a potem nas pouczajcie.

 7. w ramach projektu dostarczy nam Pan informacje komu w Ryglicach umarzają podatki ,to będzie działanie z kategorii “realne”

  1. Dobrze. Zapytam poprzez formularz na stronie urzędu “zadaj pytanie”. Proponuję sformułować pytanie. Czekam do jutra wieczór. Po tym terminie sam sformułuję pytanie do urzędu. Dobranoc.

   1. PiS ma zrobić ustawę dzięki której blogerzy będą mogli korzystać ze wsparcia finansowego na swoją działalność. PO obywatelskie na to nie wpadło.

   2. zapomniał pan podać/udostepnić co gmina odpowiedziała w sprawie umorzeń

    1. Wrzuciłem zapytanie. Nie pojawiło się? Nie było odpowiedzi? Bo nie śledziłem tematu.

  2. Radni są od tego by za ich pośrednictwem wyciągać info od urzędu. Mają płacone za kontrolną funkcję.

 8. Taka informacja dla Państwa.

  Proszę o opinię na temat projektu transparentna gmina. W grupie zamkniętej PSL na FB biorę udział w różnych dyskusjach. Także na temat projektu transparentna …, który tam zaprezentowałem.

  Grupa zamknięta nie oznacza hermetyczna. Każdy z Państwa posiadający profil na FB, może do takiej grupy przystąpić i brać udział w dyskusji.

  Nasz lokalny blog odwiedzany jest teraz przez o wiele szersze grono niż do tej pory dzięki promowaniu pomysłu transparentna … wśród działaczy i sympatyków PSL.

  Tak sobie pomyślałem, że jak udało się wprowadzić nagrania prac rady w naszej gminie, to i uda się wprowadzić w Polsce. Zapraszam.

   • Dygresja, podpowiedź on 30 listopada 2015 at 09:18
   • Odpowiedz

   Temat nie jest zły, może nawet epokowy. Jednak PSL tego nie kupi moim zdaniem. Nie wiem czy nie szkoda Pańskiej energii dla tych ludzi , mam na myśli stare wiekiem i stażem grono w tej partii

    • No nie wiem i wiem on 30 listopada 2015 at 12:25
    • Odpowiedz

    Nakierowanie projektu na najliczniejszą grupę samorządowców w kraju ma oczywiście sens, bo skuteczność by była. Tylko czy aby ci samorządowcy byliby akurat zainteresowani wątpić należy . Taki projekt do .Nowoczesna o to tak.

   • słyszą ? on 30 listopada 2015 at 09:32
   • Odpowiedz

   słyszy Benek z PO słyszy Władek z PiS? Nie żryjcie się bo całą Polskę zarazicie Waszymi sforami

    • Anonim on 30 listopada 2015 at 09:42
    • Odpowiedz

    Koguty jak biją się to głuche. Bijące się koguty należy rozdzielić.niekidy robi się to przez zasadzenie kopa kogutom. Bywa że pomaga

     • panRYGLIC on 30 listopada 2015 at 10:14
     • Odpowiedz

     HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

      • Anonim on 30 listopada 2015 at 19:21
      • Odpowiedz

      CO SIĘ TAK UBAWIŁO? KOPAKOGUTOM? 🙂

  • Opłaty za śmieci. on 21 listopada 2015 at 09:38
  • Odpowiedz

  Ciekawi mnie niezmiernie czy opłaty za wywóz śmieci zostaną zmniejszone!
  W zeszłym roku MPGK zaoferowało usługę za lekko ponad 673 tys. zł, natomiast w tym za 531 tys. zł.
  Jasno wynika z tego, że nie ma podstaw do podwyżki, a wręcz nawet sugeruje to obniżkę!!

   • Obniżka czy podwyżka? on 21 listopada 2015 at 16:11
   • Odpowiedz

   Podobno mamy deflację i nawet minister finansów planuje obniżkę podatków. W sąsiedniej gminie Szerzyny też nie przewidują podwyżek, a jak będzie u nas? Poniżej linki do informacji. Co do śmieci to mamy spadek opłat o około 20% ciekaw jestem czy nam obniżą o tyle opłaty za wywóz śmieci.

   http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18623487,niespodziewana-obnizka-lokalnych-podatkow-inne-tez-w-dol.html

   http://www.ryglice-okolice.pl/wiadomosci/item/5999-w-szerzynach-wojt-nie-chce-wyzszych-podatkow

    • Podwyżka on 21 listopada 2015 at 17:03
    • Odpowiedz

    Burmistrz zaplanował wzrost podatku rolnego na 2016r. z 90 do 110 zł czyli wzrost o ok. 22%

    1. Czyli burmistrza należy wyprowadzić, podobnie jak sztandar PO.

  • Anonim on 16 listopada 2015 at 22:44
  • Odpowiedz

  Zawracanie d..y sprawami Francji. Europa otworzyła drzwi więc ma teraz problem, uchodźcy nie chcą osiedlać się w RP i dobrze. W sprawie katastrofy TUPOLEWA Europa milczała więc teraz to się mści. My tu we własnym bagienku mamy inne problemy, które w cwaniacki sposób próbuje się przykryć zastępczymi tematami.
  A warto by zwrócić uwagę na to jak traktowani są petenci prze obecnie rządzących; Co z przedwyborczymi obietnicami; Na co obecnie idą pieniądze, że brakuje ich na podstawowe inwestycje; Dlaczego pracownicy urzędu rezygnują z pracy jeden po drugim; Co z połączenie komunikacyjnym Lubczy i Tuchowa; po co nam v-ce kiedy mamy wieloletniego szeryfa, który nigdy nie chciał zastępcy.
  Ludziska obudźcie się, bo inaczej zaśpiewają Wam przyśpiewkę z ‘Wesela” Rydla … .

   • Anonim on 17 listopada 2015 at 06:56
   • Odpowiedz

   a kto zrezygnowal z pracy?

    • Anomim on 17 listopada 2015 at 10:15
    • Odpowiedz

    Jest na to rada, referendum w sprawie odwołania burmistrza. Potrzeba tylko 5 osób jako inicjatorzy, zebrać podpisy min 1000 osób z gminy i po sprawie. Każdy, któremu źle może być inicjatorem. Nie widzę potrzeby pisania i narzekania na tym blogu anonimowo, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, a nie patrzeć, że ktoś zrobi to za mnie.

     • Anonim on 17 listopada 2015 at 13:19
     • Odpowiedz

     W sumie racja

     • Anonim on 17 listopada 2015 at 15:26
     • Odpowiedz

     Nic nie zrobią

  • Anonim on 13 listopada 2015 at 18:32
  • Odpowiedz

  PSL-owi pomóc mogą jedynie masowe aresztowania. Cała “wierchuszka” na szczęście już była doskonale zdaje sobie sprawę z jakich paragrafów powinna siedzieć.
  Dopuki ta formacja nie oczyści się z komunistów z PRL-owskim rodowodem to nic dobrego ich nie czeka. Nie jest mi bynajmniej smutno z tego powodu. Szkoda tylko że przeczołgali się do sejmu bo miejsce mafi jest zgoła gdzie indziej.

   • Anonim on 13 listopada 2015 at 19:22
   • Odpowiedz

   W PiS czy PO również nie brakuje ludzi z dawnej władzy. Najmniej albo wcale w Nowoczesnej.

    • Anonim on 13 listopada 2015 at 19:41
    • Odpowiedz

    Lderzy “Nowoczesnej” to ludzie powiazani z PO i Bulem Komorowskim. Niejasności wokół finansowania tej formacji utwierdzają mnie w przekonaniu że jest to partia wystrugana z banana przez chłopaków ze WSI. Sugerują to właśnie powiązania z Bredzisławem.

     • Anonim on 13 listopada 2015 at 19:52
     • Odpowiedz

     Mialem raczej na myśli wiek członków partii. Ze Nowoczesna przejmie PO to dość prawdopodobne.

     • Anonim on 13 listopada 2015 at 22:19
     • Odpowiedz

     Dobrze że nie są powiązani z Żądzeniem Dudy

  • Ludwik J. on 8 listopada 2015 at 21:13
  • Odpowiedz

  Czy projekt zapewniłby sukces ludowcom trudno ocenić, ale jak czegoś nie zrobią znikną z głównego nurtu. Młody lider, to jednak zbyt mało .

  1. Zajmują fotele lewicy a za 4 lata aut?

   http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-klotnia-o-fotele-w-sali-sejmowej,nId,1918111

  • allouette on 7 listopada 2015 at 20:29
  • Odpowiedz

  Można mówić wiele rzeczy o nowych czy to starych kandydatach. Prawda jest taka , że obecnie w gminie są dwie osoby które mają twardy elektorat i jest to Augustyn z Karasiewiczem. Trzeba sobie również uświadomić , że każda nieprzemyślana kandydatura zakładając, że w kolejnych wyborach wystartuje tych dwóch panów , osłabia właśnie szanse Augustyna jednocześnie umacniając Karasiewicza. Pokazały to wybory 4 lata temu , kiedy to pozostali kandydaci wycofali się ze startu co przyczyniło się do zwycięstwa Połoski . Wynika to z prostej matematyki Zalasowa jest największą miejscowością w gminie . Ryglice , Lubcza to kolejne dwie największe miejscowości. Jeśli ma dojść do zmiany to należy popierać kandydata który ma największe szanse , ponieważ rozdrabnianie głosów działa na korzyść obecnej władzy .

  1. Moim zdaniem obecny Burmistrz nie będzie już kandydował.

    • Zasłyszane on 7 listopada 2015 at 20:56
    • Odpowiedz

    Ziomki, nawet nie wiecie co w trawie piszczy. Może dlatego, że na razie gadają o tym cicho i w swoich gremiach. Podobno przyszły kandydat na gospodarza naszej gminy będzie pochodził z obecnej rady. Na początku traktowałem to jako ŻART, ale osoba ta przymierzana jest na poważnie. Tym bardziej, że PA jest przereklamowany. Wspomnicie moje słowa za 3 lata. Dużo więcej informacji można uzyskać od mieszkańców niż na tym blogu gdzie tylko swoje żale piszą frustraci.

    1. Zasłyszałeś i nie podzieliłeś się z frustratami . Chcesz zapewne pogłębić frustrację niektórych

    2. Były przewodniczący rady to jest zapewne

     1. Nie no boki zrywam 🙂

     2. Więc Radny Łępa

     3. Coraz niższy poziom dyskusji na blogu. Szukanie tanich sensacji żeby podnieść liczbę wizyt na blogu? Takie mam odczucie.

     4. Już Burza była proponowana z banku, I nic z tego nie wyszło. Mamy już jedną panią z tej instytucji, powiem to byłoby dość.

      • Anonim on 13 listopada 2015 at 18:58
      • Odpowiedz

      Kiedy zobaczyłem jacy kandydaci przeszli do II tury to pomyślałem że jakbyście ludzieńki nie wybrali to i tak jesteście w czarnej d… Przecież stawiając Benka i Pawełka by znimi podyskutować o wizji rozwoju Gminy , oczywiście realnych pomysłach, nie utopijnych to lepiej rozpiąć rosporek i pogadać z Waciem. Choć zastanawiam się czy w tym momencie Waciowi nie ubliżam…

  2. Biorac pod uwage ocene obecnej rady przez mieszkancow . Wynik kandydata z rady moze byc delikatnie ujmujac slaby . Tak dlugo jak rada nie uswiadomi sobie ze jest odpowiednikiem organu ustawodawczego w gminie tak dlugo jej obraz sie nie zmieni .

   1. I tym akcentem o jakże trafnym można spokojnie zamknąć dyskurs.

   2. Przypomnę tylko, że z poprzedniej rady,
    która miała ambicje kreowania kierunków rozwoju tej gminy,
    zostało 3 gości,
    a właściwie dwóch bo ten z Woli to nawet jak jest to nieobecny.

  • Wyborcza on 7 listopada 2015 at 11:55
  • Odpowiedz

  Ani BK ani PA ani nawet GW. My Młode Lwy jesteśmy głodni władzy i swojego kandydata już mamy. Niech No tylko zacznie się kampania to zobaczycie co stanie się z Gwiazdą Wieczoru, Pół Automatem czy Błędnym Kowbojem.
  Pozdro

   • młodka w mini on 7 listopada 2015 at 17:16
   • Odpowiedz

   Najlepiej byście mieli na lidera kobiete. Taka moda , taki klimat

   1. Albo babo-chłopa.

   2. Co to za osoba??? Warto każdą kandydaturę przeanalizować. Jeżeli macie odwage porównywać do obecnych lub przeszłych włodarzy? Jakie ma kompetencje i doświadczenie? Pytam szczerze.

    1. Problem w tym, że młodzi wyjechali i nie głosują. Na wybory chodzi stare pokolenie, które głosuje na BK.

     1. Niby tak, ale w radzie znalazło się miejsce dla młodych, dziewczyna z Kowalowej, chłopak z Lubczy. Ludzie powoli, powoli ale mądrzeją. W poprzedniej radzie z tego co pamiętam nikogo młodego nie było.

     2. Młody to kto. Po 20ce, 30, czy 40 ce.

     3. To napisz kto był w tamtej radzie i ile miał lat.

     4. Dwóch Panów Dudowiczów i Pani Kukla przychodzi od razu na myśl. Byli w wieku pod 40 lat.

     5. Według mnie nie wystarczą tylko chęci, potrzeba mieć pewne doświadczenie życiowe, aby doradzać. Uważam, że w naszym kochanym kraju odpowiedni wiek na rozpoczynanie kariery politycznej to 30 lat. Taka powinna być granica wieku dla radnych, posłów, wójtów. Młodość ma swoje prawa, jest czas na naukę i czas na obiektywne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.

    2. Babo-chłop to transwestyta. Raz jest facetem,a a raz kobietą, w zależności od potrzeby. Taka moda, taki klimat 🙂

 9. DZIŚ WAŻNY DZIEŃ DLA POLSKI!!

  PONIŻEJ LINK DO ARTYKUŁU. PORTAL KTÓRY OSTRO JECHAŁ PO PO I MOCNO WSPIERAŁ DUDĘ I PiS BYŁ TAKI DO DZIŚ. ZRESZTĄ SAMI OCEŃCIE.

  WNIOSEK TAKIE POWINNY BYĆ WŁAŚNIE MEDIA. SUPER!

  http://wpolityce.pl/polityka/270886-prezydencie-gdzie-jestes-twoi-urzednicy-wyrzucaja-do-kosza-spoleczny-projekt-i-przybieraja-bankierski-ton

  1. Zapewne temat podchwycą największe media w kraju

  2. Duda da da da ????
   Frankowicze oszukani !
   Kto następny?

  3. wPolityce i wSieci są typowymi mediami prawicowymi a tu taki tekst. Ale ok. Niech tak trzymają

  • PeOwiec on 5 listopada 2015 at 23:52
  • Odpowiedz

  Hej, co tam słychać na niwie gminnej?
  Kiedyś tu pisałem co nie co. Pamiętacie?
  Ja pamiętam.
  Śledzę te gadanki ludzi i zakamuflone pisadełka władzy.
  Władza tu pisze najbardziej. A ostatnio widać że władza nie wie już co pisac:-)
  A dlaczego tak sądzę?
  Bo nikomu sie nie chce bronić tej władzy. Może tylko 200 numerów z Zalasowej i tyle… 🙂
  Problem nie tkwi w tym że ta władza ma poparcie, ale w tym, że trzeba znaleźć zastępcę. Może być przejściowy jjak na razie. Zawsze to lepiej niż wąchać ten sam obeschły kwiat 🙂

   • Wyborca on 5 listopada 2015 at 23:58
   • Odpowiedz

   Zazwyczaj tak jest że władza nie jest broniona a atakowana. Nie wiesz tego? A tutaj atak na władze jest niekiedy totalny i na tą ogólnopolską i na lokalną. Jak śledzisz to wiesz to chyba.

  1. PeOwiec powiedz czy sondę na temat pracy władzy władza sama na siebie dała i głosuje tez sama że źle pracuje?. Nie bądź absurdalny , młody jesteś i informatyk a jakoś taki mało szeroki w poglądach by nie rzec zacofany światopoglądowo, Tylko bez obrazy

   • dwie ważne zasady on 6 listopada 2015 at 00:42
   • Odpowiedz

   1 pijesz, nie jedź
   2 pijesz, nie pisz

   1. 3. Pij bracie pij. Przed tobą torba i kij.

   • Zastepca on 6 listopada 2015 at 16:09
   • Odpowiedz

   Aktualnie jedyna osoba ktora ma szanse wygrac z obecna wladza i ma doswiadczenie w samorzadzie jest Augustyn . Nie widac jak narazie nikogo innego . Ponad to wiele z tego co mowil w kampani sie sprawdza i ludzie na gminie zaczeli to zauwazac .

   1. Dorzecze do Tarnowa przyłączyć przede wszystkim.

   2. PA osiągną maksimum swoich możliwości. Miał szansę rok temu, był w II turze i tego już nie powtórzy. Społeczeństwo obecnie też inaczej patrzy na całą sprawę. Ludzie mówią: “jak już jest to niech bedzie, co chcecie od chłopa”.
    To musi być ktoś zupełnie nowy nie ubabrany w politykę, ktoś dla kogo nie będą najważniejsze prywatne interesiki i korzyści. Szukajcie macie jeszcze ponad dwa lata czasu.

     • allouette on 6 listopada 2015 at 20:01
     • Odpowiedz

     wydaje się, że PA za późno wystartował z kampanią w poprzednich wyborach, nie był do końca znany mieszkańcom Ryglic Kowalowej Bistuszowej. Dopiero poprzez intensywną kampanię w II turze ludzie dowiedzieli się kim jest i co ma do zaproponowania. W rok po wyborach w wielu kwestiach poruszanych choćby w debatach wyborczych okazuję się, że miał on rację, a obecny włodarz mocno mijał się z prawdą. Drażliwa kwestia obowiązku skanalizowania całej gminy, drożejące opłaty za ścieki i wodę. Sprawa przekształcania szkół, burmistrz wraz z radnymi pozbył się szkoły w Joninach w celu zmniejszenia wydatków na oświatę, tymczasem jeżeli obecnie trwający audyt oświaty (kosztujący 8000 zł) wykaże, że np. etaty pań sprzątających są nierentowne, zastąpią je profesjonalne firmy sprzątające, a zaoszczędzone pieniądze zostaną paradoksalnie i tak przekazane na doposażenie szkoły w Joninach (co burmistrz zapowiedział w dzisiejszym wywiadzie w radiu RDN). Nasuwa się pytanie o zasadność przekształcania szkół w tak ekspresowy i nie do końca przemyślany sposób. Całkiem możliwe, że ubiegła kampania w wykonaniu PA da owoce dopiero w wyborach za 3 lata, a do tego czasu módlmy się, żeby gmina Ryglice z zadłużeniem sięgającym 50% nie podzieliła losu Wierzchosławic.

     1. Najmniej smakują odgrzewane kotlety.

      • Przedostatnio on 6 listopada 2015 at 20:51
      • Odpowiedz

      PA byl u Gowina, media gazety huczały trochu, lecz jak zobaczyłem w gazetach romans z PA z Kukizem to absmak się pojawił do osoby. Pewnie wkrótce do nowoczesnej skok nastąpi

      • Przedostatnio on 6 listopada 2015 at 20:53
      • Odpowiedz

      PA byl u Gowina, media gazety huczały trochu, lecz jak zobaczyłem w gazetach romans z PA z Kukizem to absmak się pojawił do osoby. Pewnie wkrótce do nowoczesnej skok nastąpi
      PA byl u Gowina, media gazety huczały trochu, lecz jak zobaczyłem w gazetach romans z PA z Kukizem to absmak się pojawił do osoby. Pewnie wkrótce do nowoczesnej skok nastąpi
      PA byl u Gowina, media gazety huczały trochu, lecz jak zobaczyłem w gazetach romans z PA z Kukizem to absmak się pojawił do osoby. Pewnie wkrótce do nowoczesnej skok nastąpi

      • POlska Razem on 7 listopada 2015 at 08:40
      • Odpowiedz

      Z tego co pamiętam PA startował do europarlamentu z listy Gowina , w wyborach na burmistrza w drugiej turze wisiały plakaty z poparciem Gowina dla PA . W obecnych wyborach parlamnetarnych PA wystepowal podczas wizyty Gowina w Tarnowie na tarnowska.tv wraz kandydatem na posła startującym z listy zjednoczonej prawicy. Gdybyś przeczytał program Polski Razem wiedziałbyś że jest ona za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. Dajcie spokój z tym oczernianiem

      • Czuwaj ! on 7 listopada 2015 at 08:49
      • Odpowiedz

      To nie jest oczernianie tylko informowanie. Proszę oto źródło:

      Jest wśród nich były wójt gminy Bochnia Jerzy Lysy, a także Paweł Augustyn – aktualnie radny powiatowy w Tarnowie, ze związanego z Polską Razem Jarosława Gowina komitetu Ziemia Tarnowska. Augustyn wcześniej z niejednego politycznego pieca jadł chleb – był m.in. członkiem PSL, współpracował z Samoobroną, ubiegał się o mandat posła z PO, a do europarlamentu kandydował z Polski Razem.

      http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3889757,pawel-kukiz-bedzie-ich-przepustka-do-sejmu,id,t.html

      Internet czuwa

      • Wyborca on 7 listopada 2015 at 09:07
      • Odpowiedz

      JOWy no niechby i tak, ale zaprzestanie finansowania partii politycznych z budżetu nie jest dobrą opcją dla Polski. A tak właśnie deklaruje dyplomatycznie PA

      • no cóż on 7 listopada 2015 at 09:21
      • Odpowiedz

      Wygląda że można przed kamerami wspierać swoje ugrupowanie i jednocześnie być kandydatem do sejmu z innego ugrupowania cokolwiek konkurencyjnego. Ale fajnie. .

      • no cóż on 7 listopada 2015 at 09:23
      • Odpowiedz

      Kandydatem na kandydata . Prostuje

     2. Do Polski Razem

      Artykuł w Dzienniku Polskim data 6 czerwiec. W Tarnowskiej. tv poparcie udzielone grubo po czerwcu. Jakie wnioski? Ano takie, że jak PA dostałby sie na listy Kukiz 15, to poperniczył by Polskę Razem. Ja proponuje Pawłowi założyć własną partię np Paweł 16

    1. Jak nie znasz się na pewnych kwestiach to szkoda pisac glupot. Swoimi wypowiedziami wprowadzasz ludzi w bląd. Szkól nie zlikwidowana, ale przekształcono rozumiesz różnice? zawsze nauczyciele bedą pyskowac bo to po ich kieszeniach się to odbije.

     1. W przeciwienstwie do obecnego burmistrza PA nie jest uwiklany w zadne machlojki i przekrety, i moglby prowadzic gmine z czysta karta bez zadnych ukladow i dlugow wdziecznosci a w wyborach samorzadowych zawsze startuje z wlasnego komitetu.

      • tska prawda on 7 listopada 2015 at 13:47
      • Odpowiedz

      PA za często zmienia partie. Trzymałby się jednej by był politycznie kimś

     2. PA nie ma ŻADNYCH szans i szkoda by nas zadręczał swym startowaniem. Dostanie oczywiście kilkaset głosów i na tym koniec. Nowy kandydat żeby pokonał BK musi miec poparcie od Kowalowej po Bistuszową oraz Woli. NO I NAJWAŻNIEJSZY WARUNEK nie mieszka w Ryglicach -. czyli pochodzi z mniejszej miejscowości.

      • To pasuje on 7 listopada 2015 at 19:38
      • Odpowiedz

      PA zdobyl 80 % glosow na woli , wygral w joninach i kowalowej . Teraz mieszkancy gminy juz wiedza ze mial racje . Lepszy wynik w zalasowej i bistuszowej i jest wygrana .

     3. Czasy Pawła i innych bezpowrotnie mijają. Trzeba zmiany na lokalnej scenie. Trzeba człowieka, który posiadał będzie umiejętność godzenia ludzi, którzy mają gorące temperamenty w naszej gminie.

   • PeOwiec on 7 listopada 2015 at 10:27
   • Odpowiedz

   Jak widać po powyższej dyspucie, to ciągły atak na władzę 🙂 Więc oczywiście ja się tu mylę 🙂

    • czuwaj! on 7 listopada 2015 at 10:45
    • Odpowiedz

    Masz na myśli przytoczone fakty i wnioski na PA? Pan PA też władza przecież to i krytykują wyciągają.

    1. PA to nie władza, to ewentualnie przyszła władza. Oczywiście temat ważny, ale w tym miejscu miał być inny. ale ok. Odnośnie wypowiedzi lepiej żeby nie zmieniał partii, a był w jednej… lepiej już niech zmienia niż jest w tej jednej do d… 🙂

     1. Władza, władza ustawodawcza

  • Liberał z Jonin II on 2 listopada 2015 at 09:38
  • Odpowiedz

  Ależ mnie zaszczyt spotkał, że admin w swoim autorskim artykule wspomniał moje skromne trollowskie miano. Aby jednak nie słodzić to pragnę wyrazić swoje zdanie o wspomnianej w artykule “kontroli pracy rady poprzez nagranie sesji”. My Polacy mamy chyba jakiegoś pierdolca na punkcie kontroli wszystkiego i wszystkich (oczywiście oprócz siebie). Otóż szanowny azecie kontrola jest to sprawdzenie czy wszystko odbywa się zgodnie z nakazami i zakazami jakiegoś prawa, regulaminu, statutu czy ustalonej procedury. A finałem kontroli może być SANKCJA KARNA. Oglądając materiały nagrane na sesji każdy widzi to co chce widzieć a później przy piwie czy przy kościele wyraża swoje opinie na temat tego co niby zobaczył. A jak zobaczy, że radny Xksiński to świnia bo głosował za chodnikiem a nie pomnikiem to wszem i wobec na niego pomstuje, że chyba musiał wziąść w łapę. I co? Kontrola jest a sankcji dla Iksińskiego nima.
  Dopóki nie doczekamy się SANKCJI za swoje słowa to nie będzie u nas funkcjonowała KONTROLA SPOŁECZNA. Będzie to zwykłe buraczane wpieprzanie się do cudzej roboty.
  PS
  Ale nagrywać można. A dopóki są oglądający to nawet trzeba.

  1. W ostatnim zdaniu artykułu dodałem: ” Nie chodzi jedynie o aspekt kontroli pracy rady. Spektrum dodatnich aspektów projektu jest szerokie.”

   Zastanawiam się czy są jakieś aspekty ujemne.

   A tak przy okazji dodam odnośnie podniesienia notowań PSL. Może partia powinna rozszerzyć swoją działalność czy też ukierunkować się także na tematy ekologiczno – przyrodnicze? Spróbować zrzeszać istniejące organizacje ekologiczne, itp. Wchłonąć lub wygenerować ruch zielonych.

    • Liberał z Jonin II on 2 listopada 2015 at 15:56
    • Odpowiedz

    Jest prosty sposób na podniesienie notowań PSL-u w obecnej kadencji. Należy powszechnie korzystać z dyżurów posłów partii rządzącej i zwracać się do nich z żądaniem załątwienia BARDZO WAŻNYCH SPRAW. A Bardzo Wążna Sprawa dla rolnika może być bardzo kłopotliwa dla posła. Dziwię się że my Polacy jako narób bardzo marudny mało korzystamy z możliwości kontaktu z posłami w biurach wyborczych. “Przeszkadzanie w pracy” posłom to świetna metoda na zmuszenie ich do jakiegoś działania a nie tylko “wypełnianiu mandatu” w postaci pobierania zaliczek i diet poselskich.
    PS
    Oczywiście na taki dyżur najlepiej iść w kilku aby poseł nie zapomniał o czym była mowa.

    1. Pomysł ciekawy. Żeby korzystać z dyżurów posłów należy wiedzieć, że w ogóle takie dyżury są. Zrobiłem przed chwilą test wśród kilku (pięciu) znajomych na fb, mieszkańców Ryglic. Pytanie – czy wiesz gdzie jest biuro poselskie Posła Wojtkiewicza z PiS? Dlatego tego posła, bo najbliżej Ryglic i najliczniej zazwyczaj popierany w gminie.

     Jedna osoba wiedziała.

     Wniosek:
     Posłowie mogliby/powinni co jakiś czas przypominać mieszkańcom o swoim istnieniu. Np. wysłać do każdego domu informację o biurze z grafikiem dyżurów.

     Tak więc, chyba trzeba będzie Kosiniakowi podsunąć taki pomysł. Dzięki 🙂

 10. przyznacie chyba że mamy władzę nowoczesną komunikującą się poprzez portale społecznościowe z wyborcami. Mnie to podoba się i wielu to popiera zwłaszcza emigracja, bo nie czuje się wykluczona. Wiem z opinii emigranta.

  • Anonim on 31 października 2015 at 20:45
  • Odpowiedz

  Ale to prawda wielu głosowało na PiS z nadzieją rozliczeń . Będą czekać rozliczeń PO. Kolonko dobrze o tym mówi

  • ło matko on 31 października 2015 at 16:03
  • Odpowiedz

  język jak poradnika aktywisty ZSMP , w naszej gminie się nagrywa , to wystarczy pokazać/udowodnić że “Spektrum dodatnich aspektów projektu jest szerokie” a wszyscy przecież chcą postępu i rozwoju to się rzucą kamery pokupują i hejże kręcimy , bo rozumiem zakładamy (trochę ryzykownie) że większość nie ma świadomości że nagrywać można?
  Skupił bym sie na tym właśnie , udowodnieniu że u nas jest lepie niż np. w Jodłowej bo u nas “kamerują” .

   • idą zmiany on 31 października 2015 at 17:08
   • Odpowiedz

   Jeszcze się taki nie narodził … Wiadomo

   Jak dla mnie projekt wpisuje się w dobrą zmianę dla kraju zapowiadaną przez wszystkie prawie partie.

    • ale on 31 października 2015 at 19:16
    • Odpowiedz

    jakie są te pozytywy ,chyba ze nie o to chodzi 🙂

  • Koniecznie obejrzyjcie to on 31 października 2015 at 11:53
  • Odpowiedz

  http://www.glosgminny.pl/najwieksze-oszustwo-w-historii-polski/

   • Anonim on 31 października 2015 at 12:39
   • Odpowiedz

   21 minuta 30 sekund. Mówią – głosami Solidarności śp. Wojciech Jaruzelski zostaje prezydentem.

  • Ja on 31 października 2015 at 11:33
  • Odpowiedz

  w sprawie ostatniego wpisu BK na fb. Watro by mieszkańców informować, że plac powstał w kooperacji z Semikiem wojewódzkim. to raz a dwa nim zaczęto prace realne to były przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne. Projekt był do wglądu i opiniowania. Jestem pewna że jakby wówczas mieszkańcy zaprotestowali to placu by nie było, Widział kto jakie protesty? Może tak Panie Burmistrzu odpowiadać mieszkańcom .

   • anonim on 31 października 2015 at 12:07
   • Odpowiedz

   Nie mieliście pomysłu na Gminę to braliście to co dają. Urząd Marszałkowski jest w Krakowie, a nie w Ryglicach i nie jest do tego aby określać celowość inwestycji. Macie tag, ścieżkę zdrowia i dużo kredytu do spłaty. Ot taka wasza PiS-owska inteligencja.

    • Ja on 31 października 2015 at 13:37
    • Odpowiedz

    Nie wzięli by byłby krzyk – dawali a nie wzięli. I tak źle i tak niedobrze. A co z drugim zagadnieniem? Czy opozycja protestowała gdy były konsultacje społeczne co do placu? jakieś petycje szły, podpisy protesty?. Nic takiego się nie działo. Owszem na blogu anonimowo. Anonimowo to se można poklikać z nudów lub z nerwów. Cała społeczność jest odpowiedzialna za zbudowanie placu. Nie widzę inaczej .

   1. A jaki jest teraz pomysł na gminę? Bo wg nic się nie dzieje, nie ma już nic 🙂

   • Benio on 31 października 2015 at 16:58
   • Odpowiedz

   ewidentnie chce udowodnić że plac to wina pisiorów ich wina to ich i koniec ,czyjeś błędy widzi a jak jeszcze popełniła je władza pisowska to na trzeba to dobitnie napisać żenada , a boisko w Joninach na jakim terenie było remontowane też zalewowym zrobione źle nie udolnie i w dodatku sakramencko drogo można by tak odbijać piłeczkę i wytykać błędy ale po co .Bernardzie ogarnij się i zacznij coś w końcu działać na rzecz mieszkających w naszej gminie nowe miejsca pracy by się przydały coś po negocjować w sprawie ścieków i wody może podatki obniżyć żeby ludziskom było lżej. Zionąc nienawiścią do grupy społeczeństwa popierającą PIS niczego nie osiągniesz im wcześniej to zrozumiesz tym lepiej dla całej naszej gminy

    • Anonim on 31 października 2015 at 17:50
    • Odpowiedz

    A święte słowa , brawo. Gmina PiSem stoi i tak zostanie z wiatrakami walczyć? Chciałoby sie poznać wyniki wyborów na gminie a na stronie gminy nu cholery ich znaleźć. No chyba nie z powodu niechęci nie umieszczono. Są gdzie?

     • Wyborca on 31 października 2015 at 19:01
     • Odpowiedz

     Tu są.

     http://parlament2015.pkw.gov.pl/349_Wyniki_Sejm/0/0/15/121606

     • Burmistrz on 1 listopada 2015 at 10:56
     • Odpowiedz

     się oburzył że go podglądają na fb jest osobą publiczną to obserwują , pisanie o sobie z dużej litery jak to uczynił Pan Burmistrz świadczy już sam nie wiem o czym mani wyższości może ,pozdrawiam wszystkich obiektywnych przecież dla nas wszystkich było by lepiej gdyby obecni radni wraz z Burmistrzem działali bo po to ich wybrano. Burmistrz sam prowokuje do wpisów na blogu poprzez ciągłe ataki na były obóz rządzący i kościół przy okazji, po co tak robi chyba nie o to w tym chodzi żeby coś udowadniać

      • z życzliwości on 1 listopada 2015 at 11:09
      • Odpowiedz

      Osoby publiczne są poddane podglądaniu i ocenianiu to normalne a Pan Burmistrz mniej polityki i może i słusznej krytyki instytucji kościoła a więcej pracy na rzecz gminy, bo ludność się wkurzyć może i nie tylko w sieci zrobi się goraco. Na filozoficzne wynurzenia nie głupie przecież jest czas na emeryturze.

      • Hejtliwy on 4 listopada 2015 at 22:59
      • Odpowiedz

      Burmistrz pisal gdzieś tu niedawno żeby znajomy który “donosi” tu na bloga (czyli cytuje jego słowa z fejsa) nie był już znajomym. Dziwne to. Nie jestem znajomym ale mam znajomego który jest znajomym znajomego i potrudziłem się żeby zobaczyć co pan pisze. Jeśli dla kumpli, to nie wiem po co to pisze. Ale to moje byc może subiektywne odczucie.
      Dodam tylko że znajomy na facebooku to nie to samo co kumpel lub kolega partyjny.
      Dodam jeszcze że BK jesli ma garnitur wyborczy na fejsie to bardziej przypomina mi jednak burmistrza niż kumpla z osiedla.

     • Hejtliwy on 4 listopada 2015 at 23:02
     • Odpowiedz

     I dodać trza jeszcze jedno. Zakładam że burmistrz nigdy tu nie pisze anonimowo i jest czysty jak w tym hejtowaniu.

     1. Głupoty pisze, a potem się żali.

    • Anonim on 31 października 2015 at 18:13
    • Odpowiedz

    Trzeba też przypomnieć sytuację z końca poprzedniej kadencji pana Karasiewicza, kiedy to z wielką pompą przed wyborami otwierał nową halę w Zalasowej. Jak się później okazało nie była jeszcze do końca odebrana i żadna osoba nie miała prawa tam wejść. Poleciała wtedy głowa ówczesnego Dyrektora (który zresztą teraz wrócił). Sytuacja analogiczna do tej z targiem, więc pan Burmistrz z PO też ma za uszami.

    1. Nie taka sama. Plac został źle wykonany i trzeba było prostować papiery. Z salą w Zalasowej tak nie było więc nie kłam kłamco. Złe wykonanie i przygotowanie to nie to samo co otwarcie przed kilka dni przed odbiorem. Odbiór był i sala była wykorzystywana. Plac stoi już ponad rok.

     1. By uściślić to z salą było coś nie tak bo gmina była ukarana karą pieniężna ale jakoś dało się jej uniknąć. Czy tak było czy mi się przyśniło?

     2. Ja kłamię? Proszę oto źródło http://andrzejjezior.blog.onet.pl/?p=253. Skoro wpis nie został ściągnięty przez autora, rozumiem, że jest zgodny z prawdą.

     3. Co żydek? warto kłamać? ale i na sesjach było o tym sporo.

    2. Napiszę jeszcze raz. Być może źle sformułowałem swoją wypowiedź.

     Chodzi mi o to, że sala została otwarta bez ostatecznego odbioru. Jest to fakt. Faktem też jest, że odbiór nastąpił bardzo szybko po otwarciu. To nie to samo co otwarcie placu targowego i czekanie na jego odbiór już chyba 1,5 roku.

     Bardzo trafnie ktoś zacytował byłego sprawiedliwego Andrzeja J..

     Czemu ów sprawiedliwy, uczciwy, który tylko i wyłączenie oskarża obecnego Burmistrza nie napisał co sam zostawił?

     Krytykować jest łatwo, donosić jest łatwo, ale samego siebie ocenić to już nie do przejścia dla niektórych.
     Trochę pokory.

     1. “Krytykować jest łatwo, donosić jest łatwo, ale samego siebie ocenić to już nie do przejścia dla niektórych.
      Trochę pokory”. To samo można powiedzieć o obecnej władzy takie moje spostrzeżenie.

     2. Żydku, gdzieś dzwonili tylko nie wiesz w którym kościele, zdałoby się napisać po twoich komentarzach. Plac był odebrany i dopuszczony do użytkowania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tarnowie, inaczej nie byłoby oddania do użytkowania. Na dzień dzisiejszy takie dopuszczenie nie zostało wycofane. Dlaczego nie odbywa się handel? Potrzeba pytać “jaśnie panującego” ale tylko pisemnie poprzez interpelację radnego.
      Który radny z tej kadencji odważy się napisać interpelację z zapytaniem ?
      Odp. żadny.
      Tu jest różnica pomiędzy tą Radą , a tamtą.

     3. Za poprzedniej rady była taka praktyka. Radny przedstawiał interpelację mieszkańca, który go do tego zobligował. Jest możliwość złożyć takie pismo gdzie pytający lub wielu pytających będą znani tylko radnemu. Wilk syty i owca cała.

     4. Można dalej iść tym tropem, który z nowych radnych zna swoje prawa, który zapoznał się ze statutem gminy, który wie jaka jest jego pozycja w stosunku do władzy wykonawczej czyli burmistrza.
      Ta rada to wielka porażka, ale o tym przekonujecie się sami pomału.
      Takie były wszystkie rady za panowania Bernarda od czasu transformacji.

     5. Sprawa jest prosta. Przyjdzie czas wyborów i będzie się robić asfalty zniszczone z lat 90 i glosy będą. Radni młodzi czuwajcie bądźcie bardziej krytyczni. Tak młodej rady jeszcze nie było. Ludzie w was wierzą.

     6. by byli krytyczni to by nie byli radnymi i kółko się zamyka

     7. z innej beczki ale tak sie mówi że cos nie tak z placem ,to sie zastanawiam co bo jak tylko nie ma zagrożenia że sie cos urwie i na głowę spadnie to naprawdę wyobraźnie przekracza jaka to usterka może unieruchomić “plac” chyba polska biurokracja zadziałała

     8. W sprawie placu zadziałała złośliwość tylko jednej osoby.

     9. Proponuje nazwę placu. Plac zbawiciela gminy

     10. Złośliwość jest, ale w komentarzach i nawet raczej wiem czyich. Niech pan jako były radny przestanie obrażać obecnych radnych bo są w niej pana koledzy. Niech pan przestanie pisać nieprawdę na temat placu targowego, bo radni mają wiedzę na ten temat. Wałkowane było wiele razy na sesjach i zebraniach, a pan swoje. Nie wyszedł wam pomysł z placem targowym i tyle w temacie. Pozwolenie na użytkowanie zostało cofnięte panie Jezior bo musiał być zrobiony od nowa projekt budowlany. Jasne.

     11. Jajakobyły

     12. W Polsce już tak było i jest do dzisiaj, że PO winiła za wszystko jedną partię i jedną osobę z tej partii. Uważali, że jak ich wyeliminują to nasz kraj będzie mlekiem i miodem płynący. Jak jest każdy widzi. Czytając komentarze na tym blogu od poczatku jego założenia odnosi się wrażenie, że w naszej gminie to trzeba zneutralizować jedną osobę i gmina będzie rajem.
      Taka retoryka do niczego dobrego nie prowadzi.

     13. Jak już takie analogie to mamy Jarka i Donka gminnego. Ale czy nie więcej krytyki ku BK jednak.? Oj chyba więcej było i jest. A ludzie patrzą i śmiech zbiera na te przepychanki. Robić więcej a nie żryć się.

    3. Jak władza uparcie chce wmawiać, że wszystkiemu winna poprzednia pani i wszystkiemu winien PiS. To retoryka tego typu ma słuszność także w drugą stronę:
     A ja się cieszę, że jest nowy plac targowy, może niedoskonały, ale lepsza to wizytówka gminy niż baba w ciąży 🙂

     1. Baba z żelaza. Penelopauza z komórkowcem:-)

    • niesamowity on 31 października 2015 at 19:15
    • Odpowiedz

    zaszczyt spotkał sprzedających

    • Mieszkaniec on 31 października 2015 at 20:44
    • Odpowiedz

    Co to za glupie komentarze? jak pamiętam w poprzedniej kandecji wszyscy siadali na Benka ile to złego zrobił itd. Więc skoro inna władza była przez 4 lata i robili różne rzeczy to co teraz nie mozna ich krytykować??? W sprawie wody i ściekow jestem zadowolony mamy dopłaty- wczesniej poprzednicy ich nie zrobili. Każdy może ubiegać sie o fotel burmistrza i startować w wyborach- dlaczego JEŻELI JEST TYLE KRYTYKUJĄCYCH I TAKICH KTÓRZY NA WSZYSTKO MAJĄ RECEPTE TO CZEMU CI LUDZIE NIE STARTUJĄ W WYBORACH??? Czyżby boją się obywatelskiej oceny przez społeczeństwo? Plac targowy jest kompletną porażką i tyle w temacie. Nawet w Tuchowie targ odbywa się na rynku i jest to ładne widowisko co piątek. Minął niespełna rok od objęcia władzy przez rade i Benka a każdy chce już cudów. ja czekam spokojnie 4 lata i wtedy ocenię ich prace.

     • Anonim on 31 października 2015 at 20:52
     • Odpowiedz

     No Oki. Lecz jak czytam a tez wiem nie było negowania budowy placu przed wybudowaniem. Nie licząc bloga z ktorym nikt się nie liczył z władz. Tak więc władza wybudowana a teraz faktycznie huzia za wybudowanie jakie to zle i zbyteczne. Wszyscy winni i tyle

      • Anonim on 31 października 2015 at 22:53
      • Odpowiedz

      Jesteś zadowolony? A czy to normalne żeby mniejszość dostawała dopłatę od większości za wodę i kanał? Za co i po co? 3/4 ludu nie ma kanałów z racji odległości i z racji drożyzny podpięcia i ja mam dawać kasę na komfort grupy zadowolonych? To gorsze niż komuna!

      • oj jej jak ciężko przekonać on 1 listopada 2015 at 07:15
      • Odpowiedz

      Nie zrozumiałeś. Nie chodzi o zadowolenie tylko o taki fakt, że opozycja nie protestowała gdy były konsultacje społeczne na temat budowy placu. Tyle co na blogu anonimowo najczęściej. TP wybudowała plac także dlatego ze nie było oporu. Wszyscy się przyczynili do powstania placu. Jasinej już chyba nie można.

     1. Tu się zgadzam całkowicie. Były konsultacje i może wiele osób nie zwracało na to uwagi. Ale gdzie byli krytykujący (w zasadzie to obecnie rządzący)? Czemu nie uczestniczyli w sposób jawny, tylko pisząc gdzieś anonimowo? To teraz siedźcie cicho i plujcie se w brody.

     2. No i proszę jak prawda ładnie tryumfuje. Władza często lubi zakłamywać rzeczywistość. Sieć czuwa.

     • w Tuchowie on 31 października 2015 at 21:17
     • Odpowiedz

     mają zdaje sie przenosić handel w inne miejsce ,ew produkty żywnościowe,dobrze żeby była woda ,toaleta , wynurzenia na szajsbuku -spuśćmy zasłonę milczenia

     • Grad on 31 października 2015 at 22:36
     • Odpowiedz

     Należy krytykować, ze szczególnym uwzględnieniem sprawującym władzę. Krytykować jest łatwo jak ktoś coś robi, bo jak nie rob, to trochę gorzej, ale damy radę 🙂

    1. W poprzedniej kadencji to wszyscy siadali, ale na tym blogu na obecnie rządzących. Zresztą blog powstał, aby kopać ile się da. W dodatku tak już zostało to niektórym fanatykom. Krytyka władzy oczywiście jest potrzebna i wcale nie wynika z tego fakt, że krytykujący mają kandydować. To wniosek absurdalny. Wynikałoby z niego, że w poprzedniej kadencji krytykujący, to są właśnie obecnie ci przy władzy, burmistrz no i radni (przynajmniej spora część) 🙂

    2. No to czekaj tatka latka.

    • obserwator on 1 listopada 2015 at 10:12
    • Odpowiedz

    Boisko w Joninach jest wykorzystywane. I chyba sekcja piłki jest liderem w swojej grupie. Dałeś zły przykład. Trzeba ludziom mówić co Andrzej J. z Tersą P. zrobili. Ziali nienawiścią i do tej pory to robią. Słynny Andrzej z Ryglic nie poszedł do Gminy by żyło się nam lepiej tylko po to by się zemścić i robi to dalej.

    1. wykorzystywane bo nie ma innego a to co jest to pseudo boisko

   1. Można użyć języka PO: chorobliwa nienawiść do PiSu. Nic tylko PiS, PiS i PiS. Może lepiej zamiast piep… zabrać się za robotę 🙂

  • Ja on 31 października 2015 at 10:43
  • Odpowiedz

  Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze egzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był, jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To jego hierarchowie przez wieki całe czynili kobiecie krzywdę niewyobrażalną. I trwają w swoim uprzedzeniu do dzisiaj hołubiąc i broniąc swojego patriarchalnego tworu. To kościół katolicki z erotyzmu jego całego piękna uczynił mroczny i czarny grzech. Seks, miłość wolną, piękną, pełną doznań duchowych i zmysłowych sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości i trzyma tam świadomość swoich wyznawców do dzisiaj. To kościół katolicki do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń. To on przez wieki całe tworzył dogmaty, prawa jakieś wynaturzone wmawiając maluczkim boskie w tym sprawstwo. To kościół z boga uczynił pamiętliwego, złośliwego kata karzącego na lewo i prawo za wszystko i wszędzie i strącającego do wymyślonego przez kościół piekła bez opamiętania wszystkich, którzy mu pod rękę wpadną. To kościół wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić. Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa – czołowej przecież postaci kościoła – wszystkich pięknych cech erotycznej kobiecości, macierzyństwa, miłości nie tylko zmysłowo – cielesnej, ale i duchowej. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, kościołem wyznawcami jedynie słusznej religii. Jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do mojego domu i łóżka. Nie mogę wysłuchać wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII. Co pół roku następny wspaniały film o JPII. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem. Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Młodzież wędruje tam i z powrotem pod szczupakiem czy też karpiem w Lednicy. Nawet na plaży w Międzyzdrojach pełno młodych ludzi ubranych w koszulki z napisem Pokolenie JPII. Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych. Nowi władcy Polski, którzy wygrali właśnie wybory zamierzają swojego boga i wyznanie wprowadzić do konstytucji, praw, prawodawstwa i ustawodawstwa. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa Polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa. To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr…………………skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.

   • Znany on 31 października 2015 at 11:13
   • Odpowiedz

   http://www.dialog.org/dialog_pl/kosciol-przebaczenie.htm

    • Grad on 31 października 2015 at 22:34
    • Odpowiedz

    Benku daj se siana.

  • PSL on 31 października 2015 at 10:40
  • Odpowiedz

  to trup a PO jest w stanie agonii

   • anonim on 31 października 2015 at 12:11
   • Odpowiedz

   Ale macie swój wspaniały PiS. Ja po wyborach już nie pracuje bo jest tak cudownie. Jeszcze nie zaczęli rządzić, a efekty już widać. Po wybraniu rządów będzie w Polsce raj.

   Katolicy po śmierci zamiast iść do nieba będą szli do Polski.

   Nie będzie już nocnych spotkań kompromitującego się Prezydenta PiS-u z bojącym się wzięcia odpowiedzialności za swoje decyzję PiS-owskim mężem stanu.

    • Anonim on 31 października 2015 at 16:35
    • Odpowiedz

    a ty miernoto pełowska do piachu bo bramy tego raju będą zamknięte dla zdrajców narodu całe PO to banda zdrajców i nawet jeśli się nie jest wewnątrz tej mafii a się ją popiera to tak samo jest się takim samym szubrawcem pisiory jeżeli będą robić tak samo to też zostaną potępieni amen

   • Z za oceanu on 31 października 2015 at 12:45
   • Odpowiedz

   Mówimy jak jest. Kolonko jak zwykle obiektywny . O zwycięzcach też trochu. Kiedy doczekamy się w kraju takich dziennikarzy?

    • anonim on 31 października 2015 at 13:22
    • Odpowiedz

    Kolonko nie jest dziennikarzem i mam nadzieję, że w PL nigdy takich nie będzie. Nie jest obiektywny. Jest zwolennikiem PiS i o tym głośno mówi. Wykorzystując swoje miejsce przyznaje się do kampanii wyborczej w czasie ciszy wyborczej. Czy to nie oszustwo?

    Kolejna rzecz to sam uciekł z kraju za lepszą kasą wiec nie ma prawa oceniać za to Tuska.

    Ciekawe czy będzie tak mówił o PiS za cztery lata. Wątpię bo jest zwykłym manipulantem.

     • obserwator on 31 października 2015 at 13:24
     • Odpowiedz

     Masz rację. Słuchając tego krętacza który mówi o kryzysie zapomina że on już jest. I że to PO rządziło w czasie kryzysu. Kolonko już usprawiedliwia PiS. Żal słuchać kłamców.

     • Co wy?! on 31 października 2015 at 13:30
     • Odpowiedz

     Co wy?! Przecież Kolonko bardzo obiektywnie wypowiada się o PiS i wręcz wieszczy jak będzie gdy PiS się nie wywiąże. Obejrzycie całe nagranie raz jeszcze i dokładnie i do końca. Facet na swoją tv ma milionowe wejście. Jest to największa internetowa tv w USA i chyba na świecie.

      • Grad on 31 października 2015 at 22:40
      • Odpowiedz

      Obiektywny jest tylko Lis i Monisia. I ponoć jadą z córką Ewy do kraju wolnego od religii i ksenofobii. Jadą do Korei ponoć. Tam jest rozdział państwo-Kosciół i same plusy z tego wynikają. I ponoć tylko brakuje szczawiu, nie mówiąc o drożdżówkach.

      • Redaktor Lis on 1 listopada 2015 at 07:21
      • Odpowiedz

      cokolwiek inna retoryka po wyborach

      http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,145400,19112617,lis-ostro-krytykuje-platforme-partia-spasionych-kotow-z-przetraconym.html

      A Olejnik przyczyniła się że lewica nie weszła do sejmu, bo pod niebiosy wychwalała wystąpienie w debacie konkurenta lewicy przedstawiciela Razem, która to partia zyskał prawie 4 % a zjednoczonej lewicy zabrakło pół promila . I tutaj raz jeszcze mamy jak na dłoni jaka jest moc mediów. Przed debatą Razem nie osiągało nawet 1%.

     1. Dokładnie. To nie wystąpienie Adriana Zandberga samo w sobie przyczyniło się do sukcesu Razem lecz właśnie “pompowanie” go przez media przez niecałe 3 dni. Może celowe działanie tvn. Ech ta polityka.

      Piękny dzień się zapowiada.

      • Paradoks on 1 listopada 2015 at 13:01
      • Odpowiedz

      jak nic. Olejnik anty PiS przyczyniła się do pełnej władzy PiS. Kocham politykę normalnie.

      • Wyborca on 1 listopada 2015 at 14:37
      • Odpowiedz

      PiS nie ma większości w Sejmie. Suma posłów z 3 partii ma większość w Sejmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)