XIV Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Sesja

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad   TUTAJ

Relacja video   TUTAJ

                                                                                             az

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xiv-sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

79 Komentarzy

Skip to comment form

  • Do gminnej PO on 13 grudnia 2015 at 18:26
  • Odpowiedz

  o to na fb agitki robiła w czasie kampanii

  1. Czyli teraz już wiem, że to Grad zniszczył niezależnosc Rzeczpospolitej. Może by ktoś przedstawił tą naszą gminną Platformę. Jesteśmy bardzo ciekawi.

 1. Na szczególne wyrazy uznania zasłużyła sobie Pani Radna Dorota Turczyn.
  W minioną sobotę wzięła łopatę, wiaderko popiołu i wyręczyła zaskoczone opadami śniegu służby drogowe.
  Apeluję do pozostałych Państwa Radnych oraz w szczególności Pana Burmistrza o wzięcie przykładu z Pani Radnej Turczyn.
  Myślę że w taki sposób Gmina nasza będzie miała z Szanownych Państwa największy pożytek.
  Weźcie do kompletu Augustyna niech odśnieża dachy.

   • człowiek z osiedla on 3 grudnia 2015 at 21:25
   • Odpowiedz

   Naszła kobieta na kierowcę, który nie mógł dużym autem wyjechać na Mickiewicza , nikt nie wyszedł pomóc , to mu wiadro popiołu przyniosła i gościu wyjechał , widziałem z okna, a nie wyszedłem bo stary już jestem.

   1. Chybaś nie stary bo po necie serfujesz jak młodzik, a i wzrok masz sokoli. A co do kobiety to jak się nudziła i kotłownię se posprzątała to i popiół wyrzucić musiała. A, że droga blisko no to luch. A gwoździ tak jakichś nie było, bo to różnym świństwem ludziska palą.
    Ze szczególnymi wyrazami uznania to piszę.

  1. To jest ten ekspert co to powiedział ze za polomane dachy nie zapłaci choć skłodki wzioł?

   1. Ekspert?Ludzie troche powagi

  • przyszły prezydent RP on 1 grudnia 2015 at 14:59
  • Odpowiedz

  http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,eq027b

  1. O Tusku dziś piszą ze nie ma wizji.
   Liczę ze Petru wie czego chce.
   Bo kaczka orła nie pokona.
   To długo nie potrwa.

   1. Petru ma charyzmę. Da radę. Dobra i silna opozycja b. potrzebna. Do tej pory przez 8 lat opozycja była średnia tak naprawdę. Nie władza PO była taka dobra ze wybory wygrywali lecz opozycja była cienka i słaba. W końcu nastąpiło przesilenie.

    1. charyzmę ,na dobranoc taki żart ,to drobny cwaniaczek jakich pełno

     1. PeTrusk czy penetrowanie czego? Nastolatek? Przecież to zwykły boczek albo zboczek wędzony z teczką latający za Tuskiem.

     2. To ten Rumun Petru co to za Balcerowiczem nosił teczkę, a potem wciskał ludziom cudowne odkurzacze, leczniczą pościel, maść na porost włosów dla konia i słowniki kameruńsko mongolskie.
      A potem uszczęśliwił Polaków kredytami we frankach na zlecenie zagranicznych korporacji.
      To Rumun Petru był jednym z orędowników OFE dzięki którym “zapewnił przyszłym emerytom wczasy na Hawajach i Bora-Bora”

     3. Petronada to zwykły cymbał i karierowicz.

     4. Najpierw, za Buzka reklamował OFE, a za Tuska go zlikwidował. A nas przeciętnych zjadaczy chleba zostawił na lodzie. Ot taka Petronela.

    • ale elyty on 1 grudnia 2015 at 19:05
    • Odpowiedz

    Profesorzy UJ otwarcie skrytykowali Dudę za podpisanie ustawy PiS o TK. To ja się pytam gdzie byli ci profesorzy jak Komorowski podpisywał ustawę PO też przecież wadliwą? Duda powinien się wkur .. i rozpisać referendum odwoławcze cały ten trybunał. Ludzie by to poparli jak sądzę, referendum byłoby wiążące.

    1. Prokurator Generalny oraz Naczelna Rada Adwokacka teraz krytykują niekonstytucyjność ustawy PO z października. Gdzie byli wówczas profesorowie UJ i inne autorytety świata prawniczego w tym byli Prezesi TK.? Kraj jest toczony przez tzw kryzys elit. Kto wie czy PiS forsując brutalnie temat TK nie ma tutaj dziejowej racji. Chyba jednak ma. Poza tym wypowiedzi np. Sędziego Zola. Mówi, że sędziowie TK obecni są niezawiśli itd i jednocześnie w tej samej wypowiedzi odnosi sie z dezaprobatą do kandydatów których proponuje PiS. To ci od PiS już nie są niezawiśli? Skąd to wie i dlaczego tak stawia prawy? Tak może mówić polityk a nie sędzia – uważam. Jakieś to nie logiczne co mówi pan Zol

     1. Rzecznik Praw Obywatelskich (z nadania PO) także negatywnie ocenił działania poprzedniego Sejmu w sprawie wyboru sędziów.

     2. Będąc w Krakowie na oddziale kardiologicznym miałem niewątpliwą przyjemność przebywać z Panem prof. UJ. Zapytał mnie jednego razu po porannej lekturze GW, którą przynoszono mu codziennie , czy to prawda że u nas w zagłębiu PIS-u niszczone są “orliki” które Donald buduje?
      Poradziłem chłopinie przeniesienie się na oddział psychiatryczny. Od tamtej pory wiem w jakim oderwanym od rzeczywistości świecie żyje to środowisko. i jak bardzo uległo szechterowskiej propagandzie. Lata indoktrynacji potrafiło zrujnować zdolność myślenia i wyciągania wniosków nawet u inteligencji.

     • Elekt Duda apelował on 2 grudnia 2015 at 13:10
     • Odpowiedz

     PO w swym zarozumialstwie nie posłuchała. Niestety szkodzenie Polsce przez Po siega aż do teraz po wyborach. Ale damy radę!

     http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Stanislaw-Karczewski-o-kandydatach-na-sedziow-do-Trybunalu-Konstytucyjnego-to-wybor-polityczny,wid,18017571,wiadomosc.html?ticaid=1160be

   1. Cała sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego jest strasznie rozdmuchana i podgrzewana przez media. Rzeczywistość jest taka: kilka miesięcy temu rządząca koalicja PO–PSL naruszyła prawo – mówi Onetowi Kornel Morawiecki poseł Kukiz’15. I dodaje, że według niego to wszyscy sędziowie TK powinni podać się do dymisji.

    Jak dodaje w rozmowie z Onetem Morawiecki, “Trybunał Konstytucyjny musiał sobie z tego (łamania prawa przez koalicję PO–PSL – red.) zdawać sprawę – jednak sędziowie TK to zaaprobowali, wtedy nie protestowali”. – Czy to są zatem poważni sędziowie Trybunału? Właściwie to wszyscy powinni się podać do dymisji, bo ich zadaniem było strzec prawa, a tego nie uczynili. Oczekiwałbym od nich uderzenia się w piersi. Nie wiedzę tego? – mówi Kornel Morawiecki, poseł Kukiz’15.

 2. Dane o umorzeniach podatków są niejawne. Tak było kiedyś. A jak jest teraz. Proszę podać te dane. W końcu mamy nową, świetną władzę.

   • Anonim on 30 listopada 2015 at 20:53
   • Odpowiedz

   Za tamtej kadencji na sesjach były podawane umorzenia. Teraz ni c a nic nikt nie piśnie. Znając pewne przyzwyczajenia wiadomo kogo , warto się ciągle przypominać władzy by podawała te dane. Z tego co wiem poszedł anonim do CBA w tej sprawie.

  1. A gdzie jest niejaki Groch? Demokracja czeka na wybawicieli. POdaj nam dane.

  1. Oglądnąłem i moje pytanie kiedy głowa rady nauczy się prowadzić sesje? Od początku oglądam sesje nowej rady i za każdym razem to samo. Nie ma innych, którzy by jakoś normalnie to poprowadzili? Otrząsnicjie się bo już minął rok!!! Proponuje przed sesją poćwiczyć niektórym.

    • gusty i gusty są on 30 listopada 2015 at 19:37
    • Odpowiedz

    Oj tam nie przesadzaj. Dla mnie ok. i nie czepiam się Pana Staszka z Lubczy. To nie jest sedno obrad.

    • ła-ha-ha on 30 listopada 2015 at 20:06
    • Odpowiedz

    Widocznie jaka gmina taki szef…

  • Można? on 30 listopada 2015 at 15:52
  • Odpowiedz

  “Nie będzie podwyżek podatków i opłat lokalnych w gminie Szerzyny w 2016 roku” – zapewnia wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

  Wójt gminy Szerzyny zatwierdził właśnie odpowiednie projekty uchwał utrzymujące dotychczasowe stawki. Teraz radni gminni odniosą się do tej propozycji na sesji.

  “To już drugi rok, kiedy nie podnosimy podatków gminnych, co więcej w poprzednim roku obniżyliśmy o ok. 15% wysokość opłaty za odpady komunalne. Od 2017 roku po zrealizowaniu kolejnych podłączy do kanalizacji, zamierzam próbować zmniejszyć opłaty za ścieki” – mówi Grzegorz Gotfryd.

  Dodajmy, że gmina Szerzyny ma jedne z niższych podatków w okolicy oraz jedno z najniższych zadłużeń w budżecie (18%).

  Ostatnie tygodnie roku, to okres ewentualnych zmian podatkowych w jednostkach samorządowych i planowania budżetu na kolejny rok. W niniejszym serwisie będziemy przyglądać się poczynaniom poszczególnych gmin w okolicy i regionie.

  1. Zobacz i porównaj sobie stawki podatku z gminy Ryglice do gminy Szerzyny. o, ze nie ma być obniżki to nie oznacza, że gmina Szerzyny ma MNIEJSZE stawki podatku. kto czyta nie błądzi.

    • ła-ha-ha on 30 listopada 2015 at 20:04
    • Odpowiedz

    A które podatki w gminie Szerzyny są wyższe?

     • lu-bu-du-bu on 30 listopada 2015 at 20:18
     • Odpowiedz

     Właśnie. Konkrety proszę.

      • Leniuch on 30 listopada 2015 at 21:34
      • Odpowiedz

      To sobie wejdź i sprawdź bo informacje są jawne. Ja poszperałem i znalazłem, ale na tacy gotowe nie bede dawal. Ale ludzie wn aszej gminie są dziwni

      • BenHill on 30 listopada 2015 at 21:55
      • Odpowiedz

      Jasne, ja też mam na tacy jajka twoje. Konkrety!!!

      • BenHilowaty on 30 listopada 2015 at 22:08
      • Odpowiedz

      Ja też poszperałem w rozporku i nic nie znalazłem.

     1. Jak tam szukanie danych? Szukaczka się zesliniła czy co?

   • Anonim on 30 listopada 2015 at 16:51
   • Odpowiedz

   Widać, że można jak się chce.

  • Rewolucyjny majstersztyk on 30 listopada 2015 at 11:06
  • Odpowiedz

  Obejrzyjcie i oceńcie sami

  Bez komentarza… Kolejny chwytający za serce! UDOSTĘPNIAMY, BO NIE DLUGO USUNĄ!! Panowie/Panie Bardzo prosimy o pomoc w naszej akcji!!!!to zajmie dosłownie pół minuty, amoze bardzo pomóc!!!http://xoxo-0707.blogspot.com/

  Geplaatst door Hooligans op woensdag 13 mei 2015

  • Obserwer on 30 listopada 2015 at 10:42
  • Odpowiedz

  Nikt o nic nie pyta od dłuższego czasu. Widać dobrze w gminie jest.
  A kiedy nagranie sesji urząd umieści

  http://ryglice.pl/mieszkam-6/samorzad/pytania-do-burmistrza-i-radnych.html

   • Grubo Walę on 30 listopada 2015 at 22:12
   • Odpowiedz

   Ale ściema z tymi pytaniami do burmistrza. Wpisałem na stronce urzędowej pytanie i nie dało się wysłac. Po jaki ch… taka błazenada? Chyba że się wysłało- to wkrótce zobaczę. Pytanie brzmiało: Dlaczego w gminie nic nie robicie? To tylko pytanie.

   1. No i jest odpowiedź na pytanie? Chyba nie ma, bo za trudne widocznie 🙂 Stanęłi na wygodnych pytaniach…. a my ruszymy z pytaniami pod konie sesji tego rządu 🙂

    1. spokojny ,dziennikarze obywatelscy tego portalu sie wykażą i podadzą nam informacje ,żartuje oczywiście .Wychowawcy młodzieżowej rady nie mają pewnie czasu…..,Wychowawcy!

  • Dochody gmin on 30 listopada 2015 at 10:18
  • Odpowiedz

  A jak Ryglice? Poszukajcie . Może być zdziwienie nie małe.

  http://tarnus.pl/?page=artykul&id=10108

  • Zasłyszane on 29 listopada 2015 at 10:40
  • Odpowiedz

  Były sołtys i były radny zbierają podpisy potrzebne do referendum odwoławczego władzę gminy. Prawda li to? Ktos podpisał?

   • Anonim on 29 listopada 2015 at 11:05
   • Odpowiedz

   Wynik Władka w wyborach na burmistrza to kompromitacja.
   W gminie pisowskiej nie wprowadził żadnego radnego .
   Ale wystarczyło żeby zdradzić Połoske i przeszkodzić jej w wejściu do II tury
   I być może pomógł siostrze w rozstaniu się ze stanowiskiem dyrektora .
   Co by tu jeszcze można spiepszyc, panowie?

    • Anonim on 29 listopada 2015 at 11:13
    • Odpowiedz

    odnosnie siostry Władka, to co w gminie wyorawiaja , to szczyt hipokryzji; zobaczcie na odpowiedź dotyczaca zimna w szkole. cala wies i gmina wie, jak bylo z nią i benkiem odkąd benek wrócil,Przeciez od lutego z nia nie rozmawiał o inwestycjach, bo nie widzial wspólpracy, wszystko konsultowane bylo z obecnym dyrektorem. przeciez byly wakacje i widzielismy . dajcie kobiecie spokój i swoja opieszalośc i opieszalośc urzednikow nie zwalajcie na byla dyrektorkę. szczyt arogancji i chamstwa! Jeszcze sugerujcie, ze dzięki niej jest kryzys, że gmina nie pozyskuje srodków i o co jeszcze chcecie? Cha ha

     • Pamięć on 29 listopada 2015 at 13:26
     • Odpowiedz

     Pamięć krótka…bo trzeba przypomnieć sobie jak poprzednicy wczesniej to samo robili i do dyrektorom placówek…

      • Anonim on 29 listopada 2015 at 14:47
      • Odpowiedz

      tak krótka maja co niektorzy pamięc, nikogo tak nie obmawiano i pomawiano. przypomnijmy sobie i rzuc kamieniem jak jestes czysty. strach SIe bac.

      • Anonim on 29 listopada 2015 at 15:14
      • Odpowiedz

      Chyba coś na rzeczy jest z tym referendum. Wg mnie zrobić łatwo wygrać gorzej

      • Pamięć on 29 listopada 2015 at 16:22
      • Odpowiedz

      A od kogo się zaczęło?? Każdy ma swoje grzechy ale warto być uczciowym i umieć szanowac ludzi. szanowaliście Benke jak nadagywaliscie na kazdym kroku przed wyborami? Dzwine jednym można koło tyłka robić a drugim nie?

      • Anonim on 29 listopada 2015 at 21:20
      • Odpowiedz

      Władek niech se weźnie Pawełka gwiozde i niech ruso po świetach jako dwa turonie, a za pastucha niech se wezno bylego radnego. Wtedy cosi nazbirajo……. cokolwiek by to nie buło.

      • Mini scenariusz kolędowy on 30 listopada 2015 at 22:21
      • Odpowiedz

      Ale tekst, ale poziom, ale kunszt! Brawo wieszczu gminny Buldoku. Ja proponuje tym samym tokiem ulotnego poziomu dupka gminnego –
      Bandżo niech ze stołka zejdzie i te baby w radzie z naczelną babą z brodą jak turoń.
      Bandżo z swoim dziadkiem niech dąży.

   1. Dwa skłócone klany z za lasu wchodzą na forum. Co jest genezą kłótni odwiecznej. Historia związana z SKR ? Dajcie se po buziach na jakiej potańcówce i tyla.

     • Z feeeejsa on 29 listopada 2015 at 19:48
     • Odpowiedz

     Za to niektórzy z radnych BRYLUJĄ co niemiara na różnego rodzaju “imprezach”…

      • mieszkaniec on 1 grudnia 2015 at 18:38
      • Odpowiedz

      żałosne , lataj jak pies po polach po fejsie i pluj na ludzi

   • Anonim on 29 listopada 2015 at 11:15
   • Odpowiedz

   długie wieczory to baju, baju

  • odnośnie on 28 listopada 2015 at 14:39
  • Odpowiedz

  Sondy. Ludzie czy wyście sfiksowali? !!

  1. Dlaczego? Ludzie mimo “zamachu na demokrację” nadal popierają “zamachowców”. Czas pokaże, kto na tym wygra. Za wcześnie na ocenę a kibicować zmianom trzeba, bo była kicha.

  • A co tam on 28 listopada 2015 at 14:01
  • Odpowiedz

  na sesji ? Napisze który radny co ?

   • Parcie on 28 listopada 2015 at 16:45
   • Odpowiedz

   Widać, że niektóre osoby tylko czekają na nowinki tymczasem widać po radnych, że dalece im od rozgłosu i jakiś afer. czyżby tym razem serio liczyła się praca u podstaw???

    • Anomim on 28 listopada 2015 at 20:22
    • Odpowiedz

    Przecież wódz jest jeden i nikt się nie wyłamie aby wyjść przed szereg.
    Profil wodza na fb jest wykładnią i ma wystarczyć.

    • Anonim on 28 listopada 2015 at 22:41
    • Odpowiedz

    Wg mnie jest dwóch panów, którzy gdyby się dogadali i stworzyli wspólny front mogliby dużo ugrać. W pojedynkę nic nikt nie zwojuje, trzeba konsolidacji. Sądzę, że wiemy o kogo chodzi, a co oni zrobią? … Nie wiadomo.
    Potrzeba kompromisu.

     • Parcie on 28 listopada 2015 at 22:53
     • Odpowiedz

     Czyli kto?

  • Anomim on 25 listopada 2015 at 14:17
  • Odpowiedz

  Znaczny wzrost podatku rolnego przewidziano. Zapłacą wszyscy na nowo zatrudnianych.

   • Anonim on 25 listopada 2015 at 14:44
   • Odpowiedz

   raczej kasa potrzebna na inwestycje Dorzecza. Czyli na dopłaty do jednych z najdroższych w Polsce usług kanalizacyjno-wodnych.

    • Anomim on 25 listopada 2015 at 15:51
    • Odpowiedz

    Z Dorzecza nie wszyscy korzystają.

     • ze wsi Ryglice on 25 listopada 2015 at 16:16
     • Odpowiedz

     Ale wszyscy zapłacą na dopłaty tych którzy korzystają. Ot, solidarność…

     • Anonim on 26 listopada 2015 at 11:34
     • Odpowiedz

     Byćmoże wreszcie powyższa sytuacja uświadomi wszystkim zwolennikom socjalizmu że władza jaka by ona nie była nigdy nikomu nie dała, nie daje i nie da niczego za darmo.
     Żeby komuś coś dać musi wpierw zabrać, mało tego z regóły daje nielicznym, a zabiera wszystkim jak leci. Dlatego uświadomcie sobie że domagając się dopłat, domagacie się podniesienia podatków.
     Przypomnę że Ustawa o podatku rolnym wymienia przypadki które umożliwiają złożenie wniosku o częściowe lub całkowite zwolnienie z podatku. Nie jest to uznaniowość tylko jeśli ktoś spełnia choćby jeden wymieniony warunek to Urząd ob.;igatoryjnie musi dokonać takiego zwolnienia z mocy ustawy.

     • Anonim on 27 listopada 2015 at 16:07
     • Odpowiedz

     Z Dorzecza nieliczna mniejszość korzysta, Zaplaci cała reszta. Ot sprawiedliwość społeczna.

      • Anonim on 27 listopada 2015 at 18:51
      • Odpowiedz

      Powtarzasz się. Nie każdy ma emeryture mundurową.

      • Anomim on 27 listopada 2015 at 21:02
      • Odpowiedz

      Jest sporo w naszej gminie emerytów mundurowych.

  • Ogladam wszystkie sesje on 25 listopada 2015 at 08:45
  • Odpowiedz

  Nadal nie informuje się społeczeństwa gminy o umorzeniach podatków niektórym osobom. Czy brak umorzeń? Jeśli brak to powiedzieć to.

   • Anonim on 25 listopada 2015 at 12:08
   • Odpowiedz

   Można pytać w drodze dostępu do informacji publicznej, zwanej dalej „prawem do informacji
   publicznej. Można to robić anonimowo pocztą elektroniczną i urząd musi do 14 dni odpowiedzieć. Poprzednia władza i urząd były paraliżowane niekiedy taką formą aktywności dociekliwego mieszkańca

    • Anonim on 25 listopada 2015 at 12:21
    • Odpowiedz

    A w domu wszyscy zdrowi?? Urząd ma odp na anonimowe zapytanie? Byś nie ośmieszał się

     • Anonim on 25 listopada 2015 at 12:38
     • Odpowiedz

     Co za różnica? Za anonimowym zapytaniem stoi realna osoba. Odpowiada się na pytanie , pytający jest bez znaczenia.

    • Anonim on 25 listopada 2015 at 15:20
    • Odpowiedz

    albo od razu i tez anonimowo do CBA . Nowa władza zapowiada sięganie podatków

    https://cba.gov.pl/pl/zgloszenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)