Zapis VIII Sesji Rady Miejskiej w Ryglicach

W dniu wczorajszym odbyła się VIII sesja Rady Miejskiej w Ryglicach zgodnie z tym co zapowiadaliśmy sesja została zarejestrowana na AV i można ją obejrzeć na naszym blogu . W miarę możliwości kolejna sesje Rady będą również rejestrowane i zamieszczane na tym blogu tak abyście Państwo mieli możliwość oceny pracy waszych radnych . Dziękuje Panu Przewodniczącemu rady za umożliwienie tego nagrania i zapraszam do oglądania i komentowania oczywiście z zachowaniem kultury wypowiedzi. Osoby zainteresowane uzyskaniem materiału w lepszej jakości proszę pisać na E-mail udostępnimy .

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zapis-viii-sesji-rady-miejskiej-w-ryglicach/

62 Komentarze

Skip to comment form

 1. doprawdy interesujący materiał video. mam nadzieje, że będzie więcej takich akcji!

  • CBA on 21 kwietnia 2011 at 21:30

  coś na stronie http://www.ryglice.cba.pl/ niezbyt dużo reklam , ogólnie luty jeszcze , się redaktor “pochylił nad problemami ” a tu odzew zerowy

   • admin on 21 kwietnia 2011 at 21:41

   Dziękuje za przypomnienie coś postaram się uaktualnić może wszystkie Pańskie wpisy pod różnymi nikami wstawię Panie Jezior .

    • CBA on 21 kwietnia 2011 at 21:52

    jakieś kopiuj -wklej najlepiej ze trzy strony i będzie wyglądało na ciężką pracę .

  • polifoska ekstra on 21 kwietnia 2011 at 11:21

  Mam pytanie czy nie można by u góry tego bloga dać zdjęcia jakiejś ładnej dziewczyny z naszej gminy , przecież takich nie brakuje a nie takich paskudnych maszkaronów z pomnika ?

   • fotograf on 21 kwietnia 2011 at 21:03

   proponuje p. Budzyńską

  • kornik on 21 kwietnia 2011 at 09:52

  Burmistrz Ryglic zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w dniu 26.04.2011r o godz. 14-tej w Urzędzie Miejskim w Ryglicach, p nr 3. Tematem spotkania będzie sprawa utworzenia strefy gospodarczej w Gminie Ryglice, w miejscowości Uniszowa dla przemysłu drzewnego.

  Proszę aby przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą związaną z wykorzystaniem drewna wzięli udział w spotkaniu.

  To zakrawa na paranoje nowojakościowych wykształciuchów ludzie opamiętajcie się i przestajecie pozorować działania . Przemysł drzewny w naszym regionie rozwinął się w stodołach stajniach w prowizorycznych szopach ludzie ciężko pracują w kiepskich warunkach by mieć za co żyć . Państwo oferujecie nam strefę w Bistuszowej w szczerym polu po co dla kogo, kogo stać na przeniesienie produkcji do tej strefy. To chory pomysł ukierunkowany na stwierdzenie my chcieliśmy wam podać pomocna dłoń ale wy ja odrzuciliście . Czyj to pomysł bo chyba nie Pani ,Pani Połoskowa ? Jak oglądałem sesję to ten mądry drogowiec jako pierwszy rzucił hasło. Przestańcie nas mamić obiecywać pomoc i ciągać nas po policji za to że Karasiewicz umorzył komuś z nas podatek . To śmieszne i żałosne pomysły starego pierdoły niech wraca do szklarni sadzić pomidory a nie robi nam tu jakieś strefy. Ciekawe czy gmina jest właścicielem choć metra 2 ziemi w tej planowanej strefie

   • kołek on 21 kwietnia 2011 at 10:28

   Sprawdzić trzeba dopuszczalne nośności pojazdów na naszych drogach w tym powiatowej. Ciężar dopuszczalny nacisku na jedną oś. Po zbadaniu tych parametrów okaże się że w naszej gminie wszelki przemysł związany z przewozem towarów o dużej masie jest niedopuszczalny. Połoskowa może uruchamiać skubanie piór na poduszki bo są lekkie i puszczanie ich na wietrze bo tylko to potrafi puszczać hasła bez pokrycia. Poprzednik planował przebieg trasy Biecz Tarnów przez naszą gminę i to dopiero tworzyło by warunki rozwoju.Bez dróg gmina może strugać kołki na dotychczasowych zasadach. Doradzający strażak w swoim zawodzie się nie sprawdził musiał uciekać na emeryturę to w sprawach gospodarczych jest szansa że też coś s….li.

  • zalasowska baba on 20 kwietnia 2011 at 22:45

  Oj Panie Zieliński z okna widzę jak w Zalasowej w boczną uliczkę Pan często skręca a tak Pan zaprzecza że nie ma związku z tym blogiem może fotkę Panu strzelę tak żeby nie było tłumaczenia hi hi hi w pańskim stylu . Zachowuje się Pan jak dzieciak a przekonuje Pan że dorósł do funkcji radnego .

   • hi hi hi 3 on 20 kwietnia 2011 at 22:53

   Przecież Zieliński nie jest radnym. Kandydował, ale nie zdobył wymaganej ilości głosów. Co do skręcania w boczną uliczke no to skręca sobie tu i tam hi hi hi

    • Ela on 21 kwietnia 2011 at 11:39

    Zieliński porządny człowiek więc należy go zacząć powoli niszczyć? Bo jest inny ,nie czapkuje Jeziorkowi ani Nowej władzy -bo ma swoje zasady?
    Żyje spokojnie po swojemu i może robić wszystko co tylko nie jest prawem zabronione.

  • Anonim on 20 kwietnia 2011 at 22:12

  Telimeno nie sącz nienawiści przez zamknięte i zaciśnięte zęby.Zieliński nie bierze za to co robi pieniędzy , a ty Go na razie nie utrzymujesz.Ma on wymagania w stosunku do władzy z nowej jakości bo oni są utrzymywani przez nas wszystkich

  • marzenie na świeta WN on 20 kwietnia 2011 at 18:46

  Mam marzenie. Marzy mi się aby było tak: Jeśli na blogu (jakimkolwiek blogu) pojawia sie informacja głosząca, że władza tudzież urząd zrobiło coś nie tak i lecą zarzuty i pyskówka, jak np. w sprawie tych 11 wywrotek z funduszu sołeckiego kamienia na Łyczków. To wówczas władza tudzież urząd tłumaczy to na blogu lub inaczej, że nic z tych rzeczy sprawy mają sie inaczej to tylko plotka, ze urząd naciskał radę sołecką i sołtysa o kamień. Pewnie, że jak był potrzebny i rada sołecka sie zgodziła to ok. Chciałbym by to wszystko było takie jasne i oczywiste. Takie mam marzenie hi hi .

  • Anonim on 20 kwietnia 2011 at 09:33

  Pani burmistrz chce tworzyć strefę gospodarcza w szczerym polu i na dodatek na małym obszarze czy te działania przyniosą jakiekolwiek korzyści dla przedsiębiorców i czy ktoś się zdecyduje na ulokowanie tam swojego biznesu startując od zera.

   • Anonim on 21 kwietnia 2011 at 22:22

   Przeciesz tam jest park chronionego krajobrazu Pasma Brzanki. Zdrugiej strony to jest już paranoja na Kokoczu dowodzi się o unikatowym krajobrazie i licznie występujących gatunkach chronionych , a parę kilometrów dalej lokalizuje się przemysł pomysły stalinowskie jak wypisz wymaluj Nowa Huta . Babcia chyba zaczyna mieć demęcję .

  • logo on 17 kwietnia 2011 at 20:16

  to mi sie podobało nasza pani “TAPETA”

   • emil on 18 kwietnia 2011 at 21:23

   troszke szacunku dla kobiety , tapete już mieliśmy i to doś długo a może raczej makietę

  • salladin on 17 kwietnia 2011 at 19:26

  A jeśli o pana Wiesia Chrząszcza chodzi to dajcie mu święty spokój niech się chłopina nacieszy jeszcze tymi paroma latami życia a do grobu staruszek sobie tego kamienia nie weźmie a tym bardziej pani Tapeta.

  • salladin on 17 kwietnia 2011 at 19:14

  Ja na temat dróg wypowiem się w ten sposób, jaka by władza nie była ta droga by i tak była zmodernizowana, taka jest po prostu kolej rzeczy, więc takie przypisywanie sobie sukcesów które nie wynikają z żadnyego poświęcenia czy wielkich zabiegań naszej władzy po prostu mnie śmieszy. Naprawdę IMPONUJĄCE. Imponujcie mi dalej. Nasza władza może się podobać ! Pytanie tylko komu? np: Babcia i Dziadziuś z nagrania ( najwarzniesze osoby na nagraniu sesji) komu mogą sie podobać bo chyba nie nam młodym uczciwym, wykształconym i mądrym mieszkańcom naszej gminy. My po prostu nie jesteśmy skażeni jak ten komunistyczny odpad radiologiczny. Oni zaś są przesiąknięci do szpiku kosci nawykami wprost z czasów Gierka i to mi nie leży. Ludzie którzy tak wypowiadacie się czule na ich temat, przepraszam ale albo macie wodę zamiast mózgu albo wasi przodkowie po prostu później zeszli z drzewa. Nasza pani STARSZA stosuje te same sztuczki co wszystcy poprzedni. W niczym nie jest lepsza na co przykładem jest ul. łyczków. Wymiotować mi się chcę jak widzę tę NOWĄ JAKOŚĆ pani pedagog z odzysku i jej świty z domu starców dla honorowych członków PZPR-u. Jak zwykli mówić ludzie CO TO KUR_A MA BYĆ

   • No i on 18 kwietnia 2011 at 16:56

   zwymiotowałeś na tym blogu . Moim zdaniem on się do tego nadaje bo czynność wymiotowania jest jak najbardziej ludzka a na każda potrzebę fizjologiczną musi być miejsce , szczególnie dla ” młodych uczciwych, wykształconych i mądrych mieszkańców naszej gminy ” Uznanie dla Jakościomierza za stworzenie takiej nomen omen ” platformy ” dla tych może nieprzyjemnych ale niestety występujących zaburzeń żołądkowych .

    • co może nie??? on 18 kwietnia 2011 at 18:03

    heheh. za to blog poprzedni, który jakby umiera byl miejsce uczciwego sporu. Tam dopiero wymiociny z wypocinami się mieszłay. Tu jest całkiem przyzwoicie póki co no i te nagrania rady to dopiero jest NOWA JAKOSĆ. Co moze nie???

     • Anonim on 18 kwietnia 2011 at 21:08

     Tamten blog był napastliwy i pisany z jednego tylko punktu widzenia oczami człowieka chorego , chorego również na tzw. władzę dzisiaj dzięki zabiegom i manipulacjom , mając marne wykształcenie i nienawiść do świata za to że jest nieudacznikiem budzącym u normalnych ludzi strach i apatię. Osiągnął swój cel znalazł ofiarę w postaci starszej kobiety mało rozgarniętej , która wzięła na siebie rolę marionetki i tylko patrzeć jak się jej pozbędzie. Już jest prezesem gminnej OSP . Ciekawe co na to gajowy i policjantka wszakże to jedno z nich miało być następcą biednej babci. Oj czekają nas niedługo niezłe igrzyska . Tamten blog ma łagodne wpisy bo charakter wściekłego psa złagodziły zadośćuczynienia finansowe jakie musi płacić za oszczerczą propagandę.

      • że spytam on 18 kwietnia 2011 at 22:17

      A jegomościa Jakościomierza to chociaż do rady sołeckiej albo parafialnej wybrali ? Czy jeszcze tego skarbu w Zalasowej nie docenili ?

      • Groch on 19 kwietnia 2011 at 08:23

      Pozwól że odpowiem ja bo do mnie to się tyczy choć piszesz jakościomierz nas jest wielu zatem odpowiem .Nie doceniono mnie bo nie mam takiej potrzeby bo nie o władze mi chodzi jak wam . Pisze bo mi się chce bo mam takie obywatelskie prawo, bo mam swoje zdanie i nie wstydzę się tego . Myślisz że jesteś /cie lepsi bo jesteście w radzie parafialnej (przykład Pan Nocek , Budzyński ) bo jesteście w radzie sołeckiej ( po co ona jest skoro zgadza się na to co dyktują urzędnicy z gminy przykład 11 samochodów kamienia na ul. Łyczków ) to taki splendor być . Żeby być radnym rady miejskiej,sołeckiej,parafialnej a właściwie żeby móc z całym przekonaniem tak się nazwać trzeba mieć własne zdanie zawsze takie samo . Myślicie że bycie radnym i nie dotrzymywanie słowa danego publicznie w kampanii ,że bycie radnym i bierne podnoszenie ręki bo kolega po prawej i lewej podnoszą świadczy o waszej wyższości nad waszym wyborcom . Wraz z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym idzie nowa bardziej obywatelska forma i tylko się z tego cieszyć i czekać dnia kiedy nie będąc w radzie takiej czy srakiej obywatel będzie miał wpływ na to co rada stanowi w jego sprawie.

      • niedowiarek on 19 kwietnia 2011 at 11:51

      Widzisz Panie Groch wszytko to pięknie piszesz tylko jest jeden problem ja tam w ten twój idealizm nie wierzę bo tego typu idealizm jaki prezentujesz ty i tysiące tobie podobnych wynika z punktu siedzenia. Jako że teraz siedzisz tylko na własnych czterech literach jesteś idealistą i pozytywnie nakręcony do działań wyższych dla wspołnego dobra. Jednak jak twoje cztery litery zasiądą na jakimś stołeczku to nagle zacznie się konieczność realizacji procesu wyboru i wtedy okaże sie ze wspólne dobro ma wiele twarzy. I z tego co się naocznie przekonałem problem ten dotyka ogolnie całej nacji ludzkiej. Z tym że Polacy sa wyjątkowymi “idealistami” czego naocznym przykładem są blogi prowadzone w mieście Ryglice.
      p.s nie odbieraj tego jako krytykę własnej osoby bo jest to raczej ogólna ocena zachowań

      • kasia on 19 kwietnia 2011 at 18:04

      Czuję że będzie nowy tekst “słów kilka o demokracji” na wzór kultowego już tekstu “słów kilka o języku polskim” Będzie jazda bez trzymanki !

    • salladin on 20 kwietnia 2011 at 00:09

    Ty mi tu o potrzebach fizjologicznych nie rób wykładu panie NO I bo twoje pieprzoty to nic więcej jak inna potrzeba fizjologiczna którą załatwiamy napewno nie na blogu, tylko w ustronnym miejscu. Jak nie masz nic ciekawszego do powiedzenia to po prostu nie wysnuwaj przerastających cię wniosków kolego. Pozdrawiam.

     • Zdrowia i jeszcze raz zdrowia on 20 kwietnia 2011 at 11:30

     Właśnie na żołądek to pieprz z wódka pomaga podobno Panie młody wykształcony i pamiętający Gierka

      • salladin on 20 kwietnia 2011 at 21:14

      To ty pieprzysz i zapijasz to wódką to tłumaczy twoją nieudolną interpretacje wydałowałoby się prostego przekazu. Dla mnie prostego lecz jak widać dla ciebie nie. Marnujesz swój cenny czas , nie wysilaj zbyt intensywnie swych dwóch szarych komurek bo się spocisz. I proszę nie pogrążaj się bo wstyd. Proszę również czytaj uważnie rynsztokowy myślicielu.

      • szkoda że on 21 kwietnia 2011 at 12:54

      z tym żołądkiem nic nie lepiej ? A ja mam pecha ,poległem w dyskusji z tak kulturalnym Salladinem . Ale że kultura i rzeczowe argumenty zawsze wygrywają więc się poddaję 🙂

      • salladin on 23 kwietnia 2011 at 14:46

      Jak chcesz poobcować z kulturą to wyskocz z gumowców i idź do opery szlachcianko

      • dziękuję on 23 kwietnia 2011 at 21:11

      dziękuję za życzenia ,również pozdrawiam

  • Zbyszek - on 17 kwietnia 2011 at 18:44

  Ty zdejmij te gumowce i walnij się zdrowo w łeb o czym ty piszesz babo sama chyba nie wiesz . Ta uliczka nie była w takim złym stanie a jak my w gumiakach do asfaltów chodzimy to co księżna nie może musi od razu wykorzystywać swoje stanowisko żeby sobie tylko dogodzić ? Trochę to nie uczciwe wobec innych wprawdzie nie wszyscy możemy być Burmistrzami ale wszyscy jesteśmy równi i tak powinniśmy być traktowani . Bylem kiedyś w waszym obozie może się domyślasz kim jestem i nie sraj głupot ludziom żeś taka uczciwa babka bo tak nie jest mierzi mnie to wasze nowo jakościowe bagienko ale wy taplacie się aż miło . Ludzie weźcie się za to 11 samochodów waszego kamienia zamiast sołtys rozdysponowała gmina czyli po tym co widziałem na sesji pan Wiesiek Chrząszcz o tym zdecydował . Obiecywali wam drogi a robią sobie taka jest prawda .

   • koparkowy on 17 kwietnia 2011 at 19:45

   A jak będziecie robić asfalt to pamiętajcie, że jaśnie pana Połoski nie można budzić przed 9 rano, bo zrobi awanturę jak przy równaniu kamienia.

    • suwnicowy on 18 kwietnia 2011 at 11:39

    Nie dziw się człowieku. W domu wiadomo ciepło, cicho, lamp…..a w urzędzie to chłopisko chciał se pospać – może nawet po przepitku, a tu nagle kopara.

   • salladin on 17 kwietnia 2011 at 20:05

   Proszę was nie dziwmy się, to nie taki motłoch jak my chłopi pańszczyźniani TO UWAGA: PAŃSTWO POŁOSCY( tu fanfary) ZE STAROPRUCHNICOWA.

    • salladin on 17 kwietnia 2011 at 21:27

    sory POŁOSKOWIE

  • Zbyszek - on 17 kwietnia 2011 at 16:52

  Widać to że 11 aut żwiru poszło na ulicę Łyczków to uliczka za ośrodek zdrowia w pola no nie całkiem bo mieszka tam teraz Burmistrz Ryglic nic was nie obchodzi że 1/3 całego kamienia jaki był na Ryglice tam poszło ? Szlak mnie trafia jak to czytam to taka to sprawiedliwość i równość jest ? Gdzie był śledczy Andrzej nie wyniuchał afery czy tak się pod jarał że wie kto to jakościomierz że zapomniał jak sam kopał dołki pod Karasiewiczem . Miałem nadzieję że będzie lepiej normalniej ale na to chyba nie ma co liczyć na sesji sielanka radni siedzą i przytakują Burmistrz bez zgody przewodniczącego przesłuchuje kamerzystę nikt nie pyta z czym się wiąże uchwalenie tych uchwał . Przewodniczący Komisja Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Kumięga nie może się wysłowić kiedy zebrały się komisje w tej sprawie bo nie bardzo wiem a wy ? Pani Burmistrz składa życzenia Bożonarodzeniowe na Wielkanoc rzuca jakieś hasło o zakładzie komunalnym i slogany o drogach widać droga do siebie zajęła się najpierw i z należytą starannością słyszałem że te 5 ostatnich aut to były zbierane z wszystkich sołectw chyba w ramach daniny dla Pani Burmistrz . Coś nie za bardzo uczciwe to bo inni mimo że też mają dziurawe drogi nie dostali nawet kamyczka albo dostali zaledwie parę łopat .

   • Genowefa maluje i on 17 kwietnia 2011 at 18:25

   choć ta uliczka będzie utwardzona , poprzedni burmistrz(wybaczcie ale zapomniałam nazwiska) by tam nic nie dał z wiadomych względów . Wiele osób ma asfalt pod dom a burmistrzyni zdaniem autorytetów pokroju jakościomierza powinna w gumowcach do roboty .

 2. W sprawie kamienia na ulicy Łyczków o którym piszecie w komentarzach to sprawa przedstawia się następująco . W dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych zadzwoniłem do Pan Zacha sołtysa Ryglic z prośbą o informacje w tej sprawie. Informacje jakie uzyskałem są następujące Pan sołtys potwierdził iż z funduszu sołeckiego na ulicę Łyczków poszło początkowo 6 samochodów kruszywa , jednak jak poinformował mnie sołtys okazało się że ta ilość jest nie wystarczająca . Okazało się że na drodze jest przełom czy trzęsawisko i po pracach koparką potrzebne było kolejne 5 samochodów kruszywa , razem na jedną uliczkę przy której zlokalizowane jest 7-10 domów wysypano 11 samochodów kruszywa, jak poinformował mnie sołtys ogólna liczba samochodów kruszywa jaką dysponował fundusz solecki to około 35 samochodów łatwo policzyć że na jedną tylko drogę wykorzystano 1/3 tego funduszu . Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że przy tej ulicy mieszka Pani Burmistrz , z informacji uzyskanych od Pana Zach wynika że decyzja o przeznaczeniu 11 samochodów kruszywa na tę właśnie drogę zapadła w Urzędzie Gminy Ryglice . Dodać należy że na sesji Rady Miejskiej mimo informacji o drogach nie podzielono się tą informacja z radnymi .

   • siarczan on 16 kwietnia 2011 at 23:07

   Pozwoliłem sobie powyższy tekst przekopiować na blog A Jeziora mam nadzieję że nie będziesz miał o to pretensji

    • andrzej on 19 kwietnia 2011 at 09:49

    Proszę jakościomierza i siarczana aby uczciwie napisali co jest zlokalizowane przy ulicy Łyczków w Ryglicach oprócz domu Pani Burmistrz i zadali sobie pytanie, na które mogą uzyskać odpowiedź w ZGK Ryglice. Ile ton śmieci i szlamu jest wożone miesięcznie po ul. Łyczków w Ryglicach i skąd to jest wożone.
    Ta ulica na odcinku ogrodzenia pałacu jest tylko zaasfaltowana w przeciwieństwie do drogi w Zalasowej do “indiańców”

    1. Drogi Panie Andrzeju gdyby Pan zechciał się pochylić nad sprawami wszystkich mieszkańców to zapewne uczciwie musiał by Pan napisać że po wielu drogach gminnych prowadzony jest transport . Transport głównie drewna do tartaków ( taki skład waży chyba więcej niż beczkowóz jadący do oczyszczalni ) i wiele z dróg jest z tego powodu w o wiele gorszym stanie , gdybym tak jak Pan był radnym i gdyby mi dano mandat zaufania to bym wiedział gdzie są większe potrzeby niż na łyczków.Nie wtryniał bym nosa w nie swoje sprawy podział kamienia to sprawa rady sołeckiej nie wasza a tym bardziej nie Pani Burmistrz czy pana wice- burmistrza. Ale widać wie Pan to co chce pan wiedzieć ale co by nie powiedzieć o Panu to i tak przynajmniej się Pan czymś interesuje w przeciwieństwie do reszty rady to widać gołym okiem .

      • andrzej on 21 kwietnia 2011 at 08:05

      Drogi Panie Jakościomierzu jeżeli by się Pan interesował tak naprawdę sprawami całej gminy to by Pan dokładnie znał sytuację na ulicy Łyczków w Ryglicach i wiedziałby Pan, że w ubiegłym roku przeszła tam 2 metrowa fala powodziowa, droga została całkowicie zamulona.
      O transporcie na oczyszczalnie ścieków już pisałem.
      Od skrzyżowania na oczyszczalnię do domu Pani Burmistrz jest tylko 50 metrów. Proponowałem wycieczkę po tej drodze, później dyskusje.
      W przeciwieństwie do Pana ja temat sprawdzam na miejscu czy jest to w Ryglicach czy w Innej miejscowości naszej gminy i później prowadzę dyskusję.
      Po prostu muszę to widzieć aby znać konkrety.
      Tak też było z osuwiskami np. na Zapaści w Ryglicach i sprawdzeniu kto tam faktycznie mieszkał.

      • Anonim on 21 kwietnia 2011 at 09:16

      Ale Pan chyba myli pojęcia tu nie chodzi o to że tam ktoś dal kamień tylko o to jak się to odbyło . Pisze Pan na swoim blogu że koniec z kamieniem na drogi prywatne zacytuję panu zatem program wyborczy Pani Burmistrz punkt najistotniejszy to numer 5. Budowa i naprawa dróg dojazdowych do domów i gospodarstw rolnych systematycznie, a nie tylko przed wyborami.
      Jak się to ma do tego co teraz się robi a raczej jak się robi .
      czwartek, 11 listopada 2010 14:29 | Wpisany przez Administrator
      1. Równomierny i planowy rozwój całej gminy.

      2. Oddłużenie gminy poprzez racjonalną gospodarkę budżetem.

      3. Maksymalne wykorzystanie funduszy Unijnych i pomocowych dla przyśpieszenia rozwoju inwestycyjnego gminy.

      4. Utrzymanie niskich stawek podatku leśnego i rolnego.

      5. Budowa i naprawa dróg dojazdowych do domów i gospodarstw rolnych systematycznie, a nie tylko przed wyborami.

      6. Budowa chodników oraz oświetlenia dla bezpieczeństwa mieszkańców.

      7. Wyznaczenie terenów pod zabudowę i inwestycje.

      8. Regulacja koryt rzek i potoków, stworzenie zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

      9. Regulacja własności gruntów gminnych.

      10. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie całej gminy.

      11. Uruchomienie na dużą skalę prac publicznych i interwencyjnych oraz miejsc stażów i praktyk dla młodzieży.

      12. Wspomaganie rozwoju przedsiębiorczości oraz stała współpraca z właścicielami firm.

      13. Stworzenie sprawnego systemu zarządzania w sytuacjach kryzysowych, w tym doposażenie jednostek OSP.

      14. Szybka i skuteczna pomoc mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych.

      15. Rozbudowa bazy sportowej i rekreacyjnej.

      16. Dbanie o działalność kulturalną i oświatową gminy.

      17. Nawiązanie szerokiej współpracy ze Starostwem Powiatowym.

      18. Zachowanie dziedzictwa krajobrazowego Góry Kokocz – zdecydowana obrona.

      19. Poprawa estetyki gminy poprzez tworzenie terenów zielonych i rekreacyjnych.

      20. Promocja Gminy jako atrakcji turystycznej, bazy do wypoczynku, w tym wspieranie gospodarstw agroturystycznych.

      • siarczan on 21 kwietnia 2011 at 09:46

      Panie Jezior kręci pan jak chory na umyśle? Głupszego od siebie tutaj Pan nie znajdzie. Na naprawę zniszczeń po powodzi gmina otrzymała środki o czym pan uroczyście obwieścił na własnym blogu jakoby to za sprawą Pani świetlicowej się to stało. To dlaczego ul Łyczków musialo sołectwo naprawić ze swoich mizernych funduszy skoro powódź ją zniszczyła? Proszę już nie wymyślać pokrętnych tłumaczeń bo to tylko utwierdza przekonanie ludzi o Panskiej skrajnej niekompetencji

  • Mieszkanka Ryglic on 15 kwietnia 2011 at 23:03

  Super sprawa !!!Gratulacje dla pomysłodawcy i wykonawcy.Wreszcie wiem co w trawie piszczy.
  Mam prośbę napiszcie gdzie wysłać email w celu uzyskania lepszej jakości nagrania.Jakoś szybko poleciałam po stronie i nie widzę .Dzięki pewnie chętnie mi ktoś podeśle.Chce dokładniej zobaczyć i poznać kierownika Zakładu bo po lekturze na blogu Jeziora musi to być co najmniej młody Bóg ,nieskazitelny, utalentowany , wykształcony gość.
  A tak poważnie to dyskusja nijaka no Panowie nijaka.Nie tak to sobie wyobrażałam.Pan Andrzej jak spłoszone zwierzę ni wstaje ni siada? Brak faktów , brak przygotowania ze strony radnych do sesji to widać ewidentnie.Nie wiedzą (małe wyjątki) o czym gość od drogownictwa mówi bo w teren się nie chodzi.Wszyscy uprawiają jak widać tylko politykę a pracować nie ma komu.Żadnych pytań ,żadnych wniosków, psie posłuszeństwo-sielanka a takowa też nie wróży nic dobrego.Konstruktywna dyskusja – nie zauważyłam.Może kamera wszystkich powaliła. Zobaczymy następne.Czekamy na kolejne ” nowsze interpretacje dobrych starych kabaretów”

   • Ryglice on 16 kwietnia 2011 at 07:27

   Pomysłodawca Adam Zieliński. W sumie niczego nowego nie wymyślił bo takie nagrywanie stosuje się po różnych gminach, no ale na naszym terenie pomysł jak widać zaowocował. Co prawda pierwszy owoc, ale pewnie będą następne. Podziękowania wykonawcy nagrania się należą. Poświęcił czas i umiejętności. Super sprawa

  • obserwator on 15 kwietnia 2011 at 20:50

  Wszyscy wygladają jakby nie wiedzieli po co tam pzrzychodzą, chyba po to żeby wziąć pare stów, bo nic ciekawego nie maja do powiedzenia, a i Babka coś przygasła, władza chyba jej nie służy, bo język też coś mało kwiecisty hahahaha.

  • Anonim on 15 kwietnia 2011 at 20:36

  A ja powiem krótko, lud głodny lud pomrukuje dajmy ludowi igrzyska (czyt. imprezy majowe). Historia już to zna, wiemy jak to się skończyło, odsyłam do starożytności. Mamy czekać na Idy Marcowe?

  • obserwator on 15 kwietnia 2011 at 19:41

  Witam. Mam pytanie do Pana Krzysztofa, które dot. remontu drogi w Zalasowej. Wg Radnego Jeziora chodnik rozbierany jest ze względu na złe wykonanie. Wg informacji, które ja otrzymałem od byłego Radnego Powiatowego jest wymóg, co do wysokości krawężników względem asfaltu. Została położona gruba warstwa asfaltu i trzeba podnieść teraz chodnik. Pytam, ponieważ chcę wiedzieć czy Radny Andrzej Jezior piszę prawdę na swoim blogu czy jako człowiek, który uważa sie za kompetentną osobę dokonał weryfikacji.

   • Jakościomierz on 15 kwietnia 2011 at 20:48

   Co do tego co pisze radny Andrzej Jezior na swoim blogu nie zamierzam tutaj się wypowiadać chętnie bym o tym napisał na jego blogu niestety odebrał mi tę możliwość blokując mi możliwość pisania komentarzy na swoim blogu . Co do chodnika to zapewne wielu z was dojeżdża do pracy w Tarnowie proszę sobie przypomnieć jak wyglądały chodniki w Skrzyszowie w zeszłym roku mimo że były wykonywane w 2009 / 2010 roku były rozbierane i przebudowywane. Przetarg na chodnik w Zalasowej proszę tu jego treść :
   Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej 1357 K, ul. Tarnowska i ul. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Zalasowa. Na długości 1433m wraz z budową kanalizacji opadowej PCV. fi 315mm na odcinku dł. 1000m.
   • nr. przetargu:
   166849
   • data:
   21/07/2008
   • miejscowość:
   Ryglice
   Treść przetargu
   SEKCJA IV: PROCEDURA

   IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: przetarg nieograniczony
   IV.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
   Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

   SEKCJA V: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

   V.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 18.07.2008.
   V.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 10.
   V.3) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
   Firma STAR, Gosławice 26, 33-122 Wierzchosławice, kraj/woj. małopolskie.
   V.4) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O NIE PODLEGAJĄCYCH ODRZUCENIU OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ (bez VAT)
   Cena wybranej oferty: 388950.76
   Oferta z najniższą ceną: 388950.76 / oferta z najwyższą ceną: 587185.67
   Waluta: PLN.

   A teraz wpis z blogu radnego Jeziora

   04 listopada 2009
   Remont drogi Tarnów – Ryglice

   Z informacji uzyskanych podczas ostatniej sesji wynika, że w roku przyszłym rozpocznie się remont drogi powiatowej Tarnów – Ryglice.
   Remont tej drogi został podzielony na etapy, pierwszy etap to remont drogi na odcinku od Tarnowa do granicy Zalasowej z Szynwałdem.
   Czy droga zostanie poszerzona?
   Czy zostaną wyprofilowane zakręty?
   Ile zostanie wybudowanych chodników?
   Kiedy rozpocznie się dalsza modernizacja do Ryglic?
   Na niektóre z tych pytań nie znał odpowiedzi radny powiatowy Tadeusz Sępek.
   Burmistrz natomiast odpowiedział, że pokłócił się właśnie o to z obecnym starostą powiatowym ponieważ projekt nie przewiduje poszerzenia drogi.
   andrzej (08:28)

   kolej na przetarg na remont drogi powiatowej :

   Remont drogi powiatowej nr 1357K Tarnów-Ryglice-Ołpiny w miejscowości Zalasowa km.14+100-19+298
   Miejscowość
   Zgłobice
   Numer ogłoszenia
   9190
   Data zamieszczenia
   2011-01-20
   Typ ogłoszenia
   Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – roboty budowlane
   Zamieszczanie ogłoszenia
   obowiązkowe.
   Ogłoszenie powiązane
   416606 z 2010-12-22
   ZAMAWIAJĄCY
   Nazwa
   Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach
   Adres
   ul. Zgłobicka 8 8 , 33-113 Zgłobice, woj. małopolskie
   Telefon
   14 6741230
   Fax
   14 6787050
   Rodzaj zamawiajacego
   Administracja samorządowa
   PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
   Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego
   Remont drogi powiatowej nr 1357K Tarnów-Ryglice-Ołpiny w miejscowości Zalasowa km.14+100-19+298
   Rodzaj zamówienia
   roboty budowlane
   Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia
   Zakres robót obejmuje m.in.: – wzmocnienie konstrukcji nawierzchni na całej długości – 5198 mb – wykonanie drogowej sygnalizacji drogi na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1381K Tuchów-Zalasowa-Lubcza-Dęborzyn. – montaż oświetlenia – 4 sztuki – budowę chodnika na długości 112 m. oraz remont na dług. 1294 mb. – wykonanie obustronnego pobocza na całej długości – 5198 mb – wykonanie zatok autobusowych – 2 szt. – wykonanie barier ochronnych na długości 244 mb. – wykonanie 4 nowych przejść dla pieszych – odwodnienie rowów i remont istniejących przepustów – likwidację szkód spowodowanych powodzią: odbudowę oberwanych poboczy oraz ich zabezpieczenie koszami siatkowo-kamiennymi.

   Wnioski z tego następujące zanim był projekt remontu drogi chodnik już był wybudowany gdzie zatem jest wina i czyja ona jest ?

  • 123 on 15 kwietnia 2011 at 17:41

  Witam po obejrzeniu tej sesji postanowiłem się zapytać w sprawie ulicy Łyczków w Ryglicach , czy to prawda że poszło tam 11 samochodów kruszywa ? co to za ważna ulica czy może mają tamtędy obwodnicę jakąś zrobić czy co macie jakieś info ?

   • 321 on 16 kwietnia 2011 at 10:02

   temat wart sprawdzenia dokladniejszego

  • !!!!! on 15 kwietnia 2011 at 12:25

  Gratuluję Panu Krzysztofowi Grochowi odwagi. Wypadałoby jeszcze na tym blogu napisać oświadczenie Jakosciomierz to ja Krzysztof Groch pochodzący z Ryglic mieszkający w Zalasowej koło Karasiewicza.

   • jeden taki on 15 kwietnia 2011 at 12:38

   Olszówka też jest sąsiadem Karasiewicza , a Jezior Bochenka i co z tego wynika?

   • Groch on 15 kwietnia 2011 at 15:51

   Drogi wykrzykniku wykrzyczałeś to co jest wiadomo od dawna kto odpowiada za techniczne i nie tylko techniczne powstanie bloga . Masz jakiś problem z tym kto koło kogo mieszka ? Tak mieszkam koło Bernarda Karasiewicz i się tego nie wstydzę może cię jednak zdziwi że nie utrzymuje z nim jakichś szczególnych stosunków sąsiedzkich . Tobie wykrzykniku radzę nie pluj na innych bo nie wiadomo z której strony wiatr zawieje i gdzie ślina poleci uważaj żebyś sobie nie napluł we własną twarz . To że wydaje wam się że wiecie kto to jakościomierz to tylko wasze domysły bo jakosciomierz ma wiele twarzy a z czasem będzie ich coraz więcej i nie pomoże zwalanie winy za wszytko na Karasiewicza i poprzedników . To nie podniesie waszych notowań wśród mieszkańców bo nie po to was wybrali czas sobie z tego zdać sprawę .

  • Jan z Lubczy on 14 kwietnia 2011 at 21:20

  Coś takiego wice-burmistrz nie wie ile kasy ma ? No tak nie wie ile pójdzie na nowo zatrudnionych pracowników mądralińskich drogowców . Drogi w Tarnowie się rozsypują po roku mimo że są za oporowane krawężnikami i mimo tego że mają lepsza podbudowę nisz nasze gminne nie sraj głupot chłopcze bo nie pozjadałeś wszystkich rozumów. Jak Benek zaczynał urzędowania po naczelniku Staszku Oratowskim co zastał nawet kamienia nie było przypomnijcie sobie. Przypomnijcie sobie zebrania wiejskie jaka była walka o kamień wszędzie po troszkę czyli nigdzie na tyle żeby było dobrze, zobaczymy jak teraz będzie czy dziś budowane drogi dotrwają bez remontu do końca kadencji?

Komentarze zostały wyłączone.