Petycja mieszkańców

Informacja!

Spotkanie z właścicielem działki, na której budowany jest nadajnik w niedzielę 24.03.2024 o godz. 8:00 obok działki, na której powstaje nadajnik.

W związku z tą sprawą w poniedziałek 25.03. 2024 o godz. 15:00 w Urzędzie Gminy odbędzie się spotkanie z Burmistrzem.

Mieszkańcy Osiedla w Ryglicach

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/petycja-mieszkancow/

57 Komentarzy

Skip to comment form

  • Mieszkaniec. on 23 kwietnia 2024 at 12:39
  • Odpowiedz

  Witam. Wiadomo może kiedy będzie uruchomiony nadajnik w Ryglicach ? Przydałby się wreszcie jakiś lepszy zasięg.

  1. Czy mozemy o tym na priv? roman.szaban@gmail.com
   Pozdrawiam

  • Mieszkaniec on 23 kwietnia 2024 at 12:38
  • Odpowiedz

  Witam. Wiadomo może kiedy będzie uruchomiony nadajnik w Ryglicach ? Przydałby się wreszcie jakiś lepszy zasięg.

  • Kowalowa on 11 kwietnia 2024 at 22:28
  • Odpowiedz

  Chyba będzie pandemia…

  1. Znów ktoś gdzieś usunął coś z fb?

   • Średni on 12 kwietnia 2024 at 07:59
   • Odpowiedz

   Przecież co chcecie, popieraliście burmistrza i radną, oczywiście oboje powiedzą że nic nie wiedzieli, mając naszą społeczność w d…e. Mają mandat zaufania to robią co chcą a wy się nakręcajcie. Na pewno jeszcze wyjdzie nie jedno, efekt nikt nic nie wiedział.

 1. O ile jestem dobrze poinformowany to organizatorem była pani prezes KGW a załadunkiem pan radny, co jasno pisze na stronie pana radnego TA, pani prezes GF

 2. Po dłuższym czasie nieobecności w mojej pięknej miejscowości Woli Lubeckiej będąc w kościele zwróciło mojej uwadze ŚMIETNISKO POD KOŚCIOŁEM po uzyskaniu informacji od rodziny że była tam organizowana zbiórka ,elektronarzędzi i sprzętu AGD . Do organizatorów wstyd i hańba żeby nie posprzątać za sobą w takim miejscu i to na ŚWIĘTA.

  1. Obstawiam że to Gmina organizowała pod kierownictwem pani dyr komunalki. czy tak?

   1. no dobrze, święta i po świetach a tu chodniki nieposprzątane bo radna zajęta wyborami. Masakra. Kogo wy ludzie wybieracie

 3. Wieża *

 4. Też słyszałem że będzie 3 w Kowalowej

 5. W Ryglicach będzie budowana kolejna wierza niedaleko ulicy Mickiewicza w Joniny kolejna a Kowalowej 3 i nikt o Tym nie mówi

  1. Czy to prawda, że WO będzie budował lotnisko? I po co nam ten huk samolotów?

   1. lotnisko dla piłkarzy. WYGRALI !!!!

   2. lotnisko to wybudował średni z felcykiem. Gdzie to miało być: Lubcza – Ptasznik. To po wyborach będą mieć miękkie lądowanie.

    1. Faktycznie był taki plan. Fantaści

 6. Wygląda na to, że system kształcenia w gminie Ryglice – leży. Ciągłe protesty a to w Zalasowej a to w Ryglicach. Brak zasięgu, brak dostępu do nowoczesnych technologii będzie również hamował rozwój gospodarczy gminy. Ciemnota, zacofanie – to brak odpowiedniego wykształcenia. Ludzie opamiętajcie się, włączcie myślenie.

  1. co ma to tego kształcenie ? ktoś nie chce takiej stacji w pobliżu i koniec . Przedstaw się inteligencie za piąkę.

   1. a ty co pod znakiem ? 🤣 śmieszne jak mas jaja to zacznij od siebie🤣🤣🤣🤣

   2. Ciemnota i tyle. Stacje budowane są w miastach, gdzie są wielkie skupiska ludzi. Gdyby były szkodliwe dla zdrowia i nie spełniały norm nikt by się na nie nie zgodził. A na wsi jak zwykle ciemnogród. Krowy mleka nie dają kury jajek nie niosą itd.

  2. Dużo łatwiej być oświeconym i postępowym, gdy taki nadajnik nie powstaje za płotem twojego domu. Problemem, o którym się milczy, jest fakt, że ze względu na koszty budowy i niewielką ilość takich urządzeń na danym terenie ich moce oscylują wokół wartości granicznych, a kto wie, czy często te moce nie są przekraczane. Ludzie protestują też, bo często procedury prowadzone są tak, by mało kto o tym wiedział i to chyba o to tu najbardziej chodzi.

   1. Coś Ci powiem w tajemnicy Niewiadomski, promieniowanie słoneczne jest szkodliwe. Tylko nie mów protestującym bo gotowi to oprotestować hahaha

   2. Od tego czy nadajnik działa zgodnie z normami są odpowiednie służby. Dlaczego nikt nie protestuje w innych sprawach dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców:
    – problem z dostępem do lekarzy specjalistów – brak lub słaby dojazd do Tuchowa,
    – czemu nikt nie protestuje w sprawie jakości powietrza – a jest bardzo złe,
    – policja to tylko na gościnnych występach (alkohol, narkotyki),
    – co do zimowego utrzymania dróg to chyba szkoda pisać,
    – jak wygląda obrona cywilna na wypadek klęsk żywiołowych?
    – tyle mówi się o zbliżającym konflikcie – czy istnieją w naszej gminie jakieś schrony? nawet nikt nie zna podstawowych sygnałów ostrzegawczych!!!
    – itd, itd
    Dlatego uważam, że to zwyczajny ból d…. części mieszkańców, że ktoś na tym zarobi a oni nie.

   • Mieszkaniec on 26 marca 2024 at 15:57
   • Odpowiedz

   Temat nadajnika rozwiązany wczoraj na zebraniu. Burmistrz zamydlił wszystkim oczy 2 pismami, które ściągną kontrole i do wyborów bedzie mial spokój. Powiedział że Urząd wykonał minimum które w tym temacie musiał i nie uważa, że mieszkańcom należało się wiecej uwagi ponieważ zwyczajnie nie ma czasu na zajmowanie się wszystkimi sprawami. Robi to tylko przed wyborami wiadomo w jakim celu.

 7. A czy to prawda że na wniosek jednej radnej sołtysi będą mieli 1200 zł diety? Coś tak w Biedronce gadali kiedyś.

  1. Tak , ale tylko w małych sołectwach , w dużych takich jak Zalasowa , Ryglice , Lubcza to po 2100 zł , przelicznik na jednego mieszkańca w sołectwie ,

  • Dociekliwy wyborca on 24 marca 2024 at 07:51
  • Odpowiedz

  Czy ten pożar ma związek z petycją?

  1. Jaki pożar ?

  2. Jakiegoś niewytłumaczalnego pecha ma Fiołek bo to już drugi pożar? Czy czasem nie ubezpieczą go kolega o którym mówi w wywiadzie? Dziwne te zbiegi okoliczności.

 8. Nadajnik chyba u Pana A.F,
  Ciężko się będzie chyba dogadać, jeśli narracja będzie wyglądać, tak samo jak w wywiadzie, dla telewizji.
  A może warto by zrobić z tego jakiegoś live?

  1. Wywiad

   1. STARczy na dziś odcinek 298

     • Ale wieśniak on 23 marca 2024 at 22:48
     • Odpowiedz

     TV nie ogląda a nadajnik mu potrzebny…

     • Układy układziki i oszustwa on 23 marca 2024 at 23:02
     • Odpowiedz

     Oglądajcie od 31 minuty. Dziwne, że kolega burmistrz nie wiedział, że nadajnik będzie budował na działce.

     1. Dogadał by się jak by mu ludzie więcej zapłacili . Siano się tylko liczy. Jeszcze o ekologi i zdrowej żywności mówi a ludziom promieniowanie funduje.

     2. Po obejrzeniu nachodzi mnie tylko jedna myśl, czy naprawdę ktoś z takim poziomem słownictwa reprezentuje Gminę Ryglice w Izbie Rolniczej?

       • Anonim on 24 marca 2024 at 12:05

       Ja z kolei ubolewam że ludzie wstydzą się mówić gwarą i z pokolenia na pokolenie zaczyna ona ginąć z naszego lokalnego języka.

      1. Nie miałem na myśli mówienia gwarą, bo mi samemu często zdarzy się wtrącić coś po naszemu, ale o to, co ten pan mówi. Często taki sposób wypowiadania się ma wywołać u słuchaczy poczucie, że to jest “swój chłop” co oczywiście jest tylko zagrywką, bo tacy ludzie bez skrupułów wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Ciekawe, czy gdyby Norwegowie myśleli podobnie jak on i dawali pracę tylko Norwegom, to byłby dziś, tu gdzie jest?

       • Anonim on 24 marca 2024 at 12:55

       On nie mówi gwarą, on po prostu nie umie się wypowiedzieć.

 9. Jak ta gmina ma się rozwijać? Poczytajcie sobie o promieniowaniu, nadajnikach itd. a dopiero potem protestujcie. Widać duży ból dupy, że ktoś może zarobi.

  1. To jest wola mieszkańców, którzy zebrali pokaźną liczbę podpisów pod petycją. Proszę przyjść na spotkanie i im wytłumaczyć, że nadajnik nie ma wpływu na zdrowie. Następnie proponuję postawić taki sam obok własnego domu dla przykładu. Tutaj bardziej chodzi o to, że nadajnik został wybudowany w tajemnicy i nikt z mieszkańcami, sąsiadami na ten temat nie rozmawiał. Ludzie mają różne obawy i niestety akurat tutaj nie życzą sobie nadajnika tym bardziej, że kilkaset metrów dalej jest inny nadajnik.

  2. Taka inwestycja powinna być moim zdaniem poprzedzona konsultacjami społecznymi. Niestety w czasie pandemii zliberalizowano przepisy odległościowe dotyczące budowy masztów GSM więc może być ciężko mieszkańcom coś ugrać.

   Duże koncerny i firmy coraz bardziej się wszędzie panoszą. W Tuchowie przy budowie Lidla zalewano kilka sąsiednich działek. Mieszkańcy protestowali i nawet ktoś podobno jakiegoś księdza wysłał żeby bejtał starszą panią żeby nie protestowała.

  3. Ty może umiesz czytać o promieniowaniu ale moje dzieci jeszcze nie.Ceny gruntów spadają co 600 m .przekaznik nie może tak być na kokoczu wieże widokowe a u nas wieże przesyłowe. Gdzie ten ekolog z Lubczy głupa udaje że nic mu nie donieśli Pani z Rynku wiedziała i ta pani z ZK, co straszy dzieci na plakatach ///////

   1. Z którego roku to zdjęcie ,jeżeli wiadomo ?

   2. Ale kto mówi, że nie wiedział? burmistrz? no chyba nie, skoro wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji dla tej inwestycji 13.02.2023 roku.

    1. Gdzie można zobaczyć decyzję o której piszesz?

     1. Na BIP gminy

  4. Zabawne jest że dużo bardziej szkodliwe jest trzymanie telefonu przy uchu w czasie rozmowy, czy spanie w jednym pomieszczeniu z routerem wifi, ale z tym jakoś nikt nie ma problemu.

    • 7 kwietnia on 24 marca 2024 at 12:26
    • Odpowiedz

    A jeszcze bardziej zabawnym jest ze władza nie konsultuje z mieszkańcami swoich decyzji tylko stawia ich przed faktem dokonanym a potem sie dziwi, że są protesty i petycje

    1. To było protestować w 2019 roku, kiedy sejm zajmował się przepisami megaustawy (zbiór przepisów mających usprawnić działanie rynku telekomunikacyjnego), która bardzo złagodziła przepisy i normy na korzyść sieci komórkowych. Teraz to już musztarda po obiedzie. Praktycznie nikt nikogo nie musi się o nic pytać.

     1. Nie do końca jest tak jak piszesz, gdyż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko uznano, że:
      § 2. 1. Do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko zalicza się następujące rodzaje
      przedsięwzięć:

      7) instalacje radiokomunikacyjne, radionawigacyjne i radiolokacyjne, z wyłączeniem radiolinii, emitujące pola elektromagnetyczne o częstotliwościach od 0,03 MHz do 300 000 MHz, w których równoważna moc promieniowana izotropowo wyznaczona dla pojedynczej anteny wynosi nie mniej niż:
      a) 2000 W, a miejsca dostępne dla ludności znajdują się w odległości nie większej niż 100 m od środka elektrycznego w osi głównej wiązki promieniowania tej anteny,
      b) 5000 W, a miejsca dostępne dla ludności znajdują się w odległości nie większej niż 150 m od środka elektrycznego w osi głównej wiązki promieniowania tej anteny,
      c) 10 000 W, a miejsca dostępne dla ludności znajdują się w odległości nie większej niż 200 m od środka elektrycznego w osi głównej wiązki promieniowania tej anteny,
      d) 20 000 W
      – przy czym równoważną moc promieniowaną izotropowo wyznacza się dla pojedynczej anteny także w przypadku, gdy
      na terenie tego samego zakładu lub obiektu jest realizowana lub została zrealizowana inna instalacja radiokomunikacyjna,
      radionawigacyjna lub radiolokacyjna;

      źródło https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190001839/O/D20191839.pdf

       • Anonim on 24 marca 2024 at 23:05

       Rzecz w tym, że stacje bazowe sieci komórkowych mają mniejsze moce. Obecnie nie wymagają nawet decyzji środowiskowej. Bardziej obrazowo. Przeciętna stacja BTS ma średnio pobór prądu na poziomie 3 kW, czyli tyle co dwie kuchenki mikrofalowe. Porównanie nieprzypadkowe, bo na podobnej częstotliwości działa obecnie 5G. Ciężko tym ugotować komus mózg w bezpośredniej odległości nawet 10m. Tak naprawdę największym problemem tych obiektów jest wątpliwej urody budowla, która psuje krajobraz w podobnych, malowniczych terenach jak nasze i może to wpływać na wartość sąsiadujących działek.

 10. U kogo ten nadajnik ma być?

   • Mieszkaniec on 23 marca 2024 at 12:45
   • Odpowiedz

   Na szczycie ul. Adama Mickiewicza w Ryglicach.

   1. Ktoś sobie zarobi na dzierżawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)