Niezbyt – zdrowa konkurencja?

Za tydzień podejmiemy decyzję, kto będzie nas reprezentował i decydował o kierunkach rozwoju naszej gminy przez kolejne lata.

Choć kampania samorządowa jest już na finiszu, a w  Ryglicach w wyborach do samorządu rywalizują ze sobą kandydaci reprezentujący tę samą partię polityczną żaden z komitetów na swoich materiałach wyborczych nie ma loga PiS.  Jak by na to nie patrzeć, wygląda to komicznie.

Pana Olszówkę popierają osobiście posłowie, ale nie popiera oficjalnie partia. Z kolei z ust vivestarosty  słyszymy, że pana Augustyna, podobno popiera partia, ale nikt z zarządu partii oprócz vicestarostą nie wyraził tego publicznie. Wygląda na to, że  poparcie dla pana Augustyna to tylko poparcie udzielone przez vicestarostę tarnowskiego, a nie oficjalne poparcie partii.

Być może taki stan rzeczy spowodowany jest tym, że ramię w ramię z panem Augustynem w wyborach startują ludzie niemający z PiS nic wspólnego? Zdecydowana większość kandydatów na radnych z komitetu burmistrza Augustyna od wielu lat związana jest z panem Karasiewiczem i jeszcze do niedawna była wobec niego w głębokiej opozycji.

Wielu moich rozmówców mówi wprost, że to jakaś kpina i kompletny brak kręgosłupów. Zastanawiają się, co łączy tę grupę ubiegających się o ponowny wybór ludzi?

Mało kto wierzy w to, że chcą kontynuować, to czego nie zdążyli zrealizować w tej kadencji i mówią wprost: “przecież byli przeciw wszystkiemu, a wszyscy byli przeciw nim.” Więc co ich łączy?


Muszę przyznać, że jest to jedna z dziwniejszych kampanii, jaką widziałem. Wygląda to dziwnie, gdy członek partii nie ma  jej poparcia, a “bezpartyjnego ” byłego członka prawie wszystkich możliwych partii, jakie zaistniały na polskiej scenie politycznej popiera PiS.?

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/__trashed-3/

46 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Jak to się potrafi pozmieniać.
  https://youtu.be/i6gjsBQL68M?t=2564

 2. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Jak to hasło ma się do znikających krytycznych komentarzy z fb PA?
  Odpowiedź chyba nie jest konieczna.

  1. Nie trzeba krytycznych komentarzy. Znikają wszystkie które mają choć trochę inne poglądy jak burmistrz. Śmieszne i dziecinne…. jeżeli augustyn czyta ten komentarz to do niego JEST PAN TCHÓRZEM. Wstyd mi że kiedyś na Pana głosowałem jak i cała moja rodzina się wstydzi. Nawet ten worek kamyczków na moim podjeździe tego nie zmieni.

    • antykomonunista on 4 kwietnia 2024 at 19:31
    • Odpowiedz

    Olszówka chwali się, że załatwił jakiś mostek, drogę, chodnik. A więc wybierzmy WO, wtedy wszystko trzeba bedzie załatwiać, bo chyba taką logiką kieruje się – załatwiłem, wystarałem się, wychodziłem, poseł poparł. Nie o taką Polskę walczyłem

 3. Śmiesznym, a nawet wręcz żałosnym okazał się wpis jednej z kandydatek na radną, w którym nawołuje do unikania brudnej kampanii. “Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”, jakież to żałosne w ustach tej pani. Wyczuwając, że grunt się pali pod jej stopami ucieka się do osobistych odczuć wyborców mając jednocześnie za nic swoje dotychczasowe działania i zaangażowanie.
  To nikt inny jak właśnie ta pani szkalowała wcześniej dzisiejszych jej prominentów, to nikt inny jak ta pani głosiła peany na obecnych jej konkurentów.
  Jak to jest? Raz krytyka potem zaraz wychwalanie? Nie rozumiem tej emocjonalnej huśtawki. Czy z tą panią jest wszystko w porządku?
  Na takie zachowanie jest jedna odpowiedź. Ubrał się diabeł w komżę i na mszę ogonem dzwoni.
  Powodzenia Osiedle.

  1. chce zapytam, co Augustyn ma do mostu powiatowego w Zalasowej? Przecież Olszówka o to zabiegał

   1. Tak niestety działa marketing polityczny, ludzie nie są w stanie zweryfikować kto ogarnął temat a kto podczepił się pod sukces kogoś innego.

    1. Augustyn niestety jest mistrzem w przypisywaniu sobie cudzej pracy.

 4. Wybory na burmistrza nie mają żadnego znaczenia!
  Spór o to kogo popiera PIS to żenada i robienie wyborców w balona.

  Nasza gmina jest biedna, a budżet w ruinie tzn.
  nic nie będzie, światła gasną, opłaty drożeją.

  Dopóki nie zlikwidujemy szkół w Joninach i Woli, gdzie uczy się po 2 dzieci w klasie
  Dopóki nie zaczniemy patrzeć na ręce Dorzeczu Białej na co idą nasze miliony
  Dopóki nie zaczniemy kupować ziemi pod inwestycje
  nic się nie zmieni. A burmistrz dalej będzie brał 20 tyś co miesiąc i śmiał się z Was!

  1. Sam urząd też pochłania ogromne pieniądze . W bidnej gminie płace jak w ministerstwach a żadnych specjalnych osiągnięc nie widać.

  2. I kamyckami na dróżki robi kampanię. A ludność ucieszona i pewnie zagłosuje pozytywnie. Strasne to

  3. zamknijmy szkoły, potem zlikwidujmy straże, kaplice, a na końcu zaorajmy wioski – to plan rozwoju WO

   1. Nie gadaj głupot! Szkoły mogły działać pod stowarzyszeniami dla garstki dzieci, bo wtedy były oszczędne.,
    Średniak postanowił dać podwyżkę żonie na Woli i przy okazji rozwalił finanse gminy.

    Każdego roku dopłacamy 1,5 mln zł czyli w kadencji straciliśmy 7.5 mln.
    Koszt autobusu z Woli do Lubczy dla 40 dzieci na rok to 100 tyś zł.
    Inna sprawa że przy każdej chałupie 2 auta a matki i tak dowożą.

  • Jarosław Kaczyński on 2 kwietnia 2024 at 22:13
  • Odpowiedz

  Drodzy wyborcy czytając komentarze widzę że macie wątpliwości kogo popiera partia PiS , w takim razie chcę rozwiać wasze wątpliwości i oficjalnie potwierdzam że jako prezes PiS wraz z całym zarządem popieramy kandydaturę Pana Władysława Olszówki.

  1. Dajcie spokój z tymi poparciami PISu. Przecież każdy umie czytać, Władysław jest w PISie, Paweł nie. O co bić pianę?
   Bernard jest w KO, Gutkowski w Trzeciej Drodze. Usarz w Konfederacji.
   A co tam u powiatowych?

 5. Tylko czemu żaden ani pan Augustyn,ani pan Olszówka nie mają logo PiS na banerach?
  To jest najbardziej zastanawiające dla mnie.

   • Moje zdanie on 2 kwietnia 2024 at 08:32
   • Odpowiedz

   To się zastanawiaj. Ja oceniam czlowieka gdy daje głos, natomiast partia taka czy siaka to bez znaczenia większego. Na tzw dolinach polityki partyjniactwo tylko szkodzi

   1. Jasne, tylko dlaczego obaj partyjniaków ściągają żeby niby poparcie partii głosili.
    Błazenada i tyle.

 6. W opinii większości (takie przynajmniej ja mam spostrzeżenia) poparcie partii ma P. Władysław. Spowodowane to zapewne jest wyborczym filmem, gdzie posłowie z PiS i były Wojewoda Małopolski dali silne wsparcie kandydatowi na burmistrza i całej zresztą grupie z Przyjaznej Gminy.

  Słyszy się też, że dopiero po tym filmiku konkurencja postanowiła zabiegać o poparcie partii.
  No cóż, zabrakło z jakichś powodów kandydatów z innych ugrupowań, więc jest jak jest.

  Niech zatem wygra lepsze oblicze Prawa i Sprawiedliwości. A które jest lepsze, to już zdecydują wyborcy.

   • 7 kwietnia on 2 kwietnia 2024 at 09:12
   • Odpowiedz

   I tutaj pełna zgoda. Niech wygra lepszy

   • Koledzy z PO on 2 kwietnia 2024 at 09:26
   • Odpowiedz

   Głupoty, jakie poparcie dla średniego, przyjeżdża taki działacz i udziela poparcia gdzie wokół stoją członkowie PO lub byli a teraz ubiegają się o poparcie pis. Tragedia, najwyższy czas zrobić z tym porządek.

   1. No nie takie znow głupoty. Na otwarciu przedszkola przed mediami jakieś tam poparcie było . Paweł pozazdrościł chyba i wyżebrał. Ale mniejsza o to. Są też inne tematy i ważniejsze nawet. Błota wychodzą po zimie na drogach.

   • Tekst dnia on 2 kwietnia 2024 at 13:20
   • Odpowiedz

   ha ha
   Niech zatem wygra lepsze oblicze Prawa i Sprawiedliwości.

   A które jest lepsze?

   1. Moim i wielu innych osób zdaniem, takie bardziej spontaniczne, życzliwe, ale i realne, lepsze i mocniejsze ma jednak kandydat Przyjaznej Gminy. Ale, jak wspomniałem wyżej niech Szanowni Wyborcy rozsądnie ocenią i zdecydują.

 7. Słyszałem, o tym, że oficjalnie partia PiS poparła Augustyna ale macie może jakiś link, gdzie to jest powiedziane?

  1. Jakoś tego nigdzie nie ma.

  • 7 kwietnia on 1 kwietnia 2024 at 22:31
  • Odpowiedz

  Bardzo dziwne, że brak kandydata z innej opcji niż PiS . Tak jest w wielu gminach na południu Polski.

  Ja jako Pisior traktuje tą sytuację jako plebiscyt kto lepszy. I WO lepszy

 8. Trzeba się zmobilizować i odsunąć augustyna od władzy. miał ponad 5 lat żeby zmienić kierunek rozwoju naszej gminy. Nie zrobił nic. Idźmy na te wybory i zagłosujmy na Pana Olszówkę. Pokazał swoją pracą że warto ma niego postawić.

 9. Partyjne głupotki. Liczy się człowiek a tutaj kto zna PA bliżej ten nie ma wątpliwości, że trzeba go odrzucić przy urnie

  1. Mega głupoty

 10. To najlepiej świadczy o Olszówce, że nawet jego własna partia nie chce mieć z nim nic wspólnego i nie popiera go. Augustyna popiera PiS i oświadczenie o tym poparciu wyraził vicestarosta jako oficjalne stanowisko PiS. Chyba tylko ktoś naiwny myślał, że do Ryglic przyjedzie Kaczyński i ogłosi to osobiście. Panie Niewiadomski, pewne rzeczy na niższym szczeblu załatwiają niżsi urzędnicy.W tym wypadku stanowisko partii wyraził vicestarosta z PiS.

  1. Przecież poparcie PiS to obciążenie A nie wsparcie.

   1. W naszych okolicach to jednak wsparcie bo wyborców PiSu jest u nas bardzo dużo i są oni mocno zmotywowani w walce o swój interes (który jest niestety sprzeczny z dobrze i szeroko pojmowanym interesem młodego pokolenia) więc zagłosują na osobę którą im wskaże partyjna góra. Internet nie jest jednak ich głównym kanałem komunikacji więc filmik na YouTube czy Facebooku nie będzie miał dużego przełożenia na wynik.

    1. Ale Kościół będzie miał. Ciekawe co księża sugerują?

      • Kuchnia polityczna on 2 kwietnia 2024 at 12:58
      • Odpowiedz

      Oj dla księży taki poseł Mularczyk, Krajewski Czy wojewoda Pagacz to nie jakiś wicearościna Pawła kumpel z powiatu . Pewnie wódeczkę nie raz przechylali.

     1. Nie sądzę żeby udzielili oficjalnego poparcia komukolwiek, a jeżeli jednak to pewnie będzie to zależało od miejscowości w której mieszkają i dotychczasowej współpracy.

  2. Ale proszę temu Panu nie wierzyć. Augustyn nie ma żadnego poparcia pisu. Hudyma na zlecenie pieczarki stwierdził że średni ma poparcie. Żadnego oficjalnego komunikatu nie było jak i na zarządzie pisu nie było takiego tematu. Kłamstwo kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo…. hudyma to taki człowiek na posylki pieczarki.

  3. Naprawdę nikt ważniejszy od pana Jacka nie mógł ogłosić poparcia Augustyna? Dla mnie jest to zupełnie niewiarygodne. W mim przekonaniu pan Augustyn jest politycznym “Dyzmą” bytującym i brylujący w środowisku sobie podobnych. Wyraźnie widać, że mimo wielu prób zaistnienia w poważnej polityce, przy bliższym poznaniu nikt mający trochę wiedzy nie bierze go na poważnie. Dlatego myślę, że podobnie było z poparciem.

   1. Ale kto ważniejszy miałby być? Pan Jacek jest najważniejszą osobą z PiS, jest chyba szefem struktur PiS na cały region. On bierze na siebie odpowiedzialność, skoro mówi, że cały zarząd udzielił poparcia Pawłowi Augustynowi. Publiczna wypowiedź, publicznej osoby. Nie wiem jak może być niewiarygodna dla pana publiczna, udokumentowana na nagraniu wypowiedź szefa struktur PiS?

    1. Tylko Konfederacja , tylko

    2. Widać ze blisko jesteś z panem Jackiem, bo przewaznie pisza z Hudymą

 11. czy to prawda, że Olszówkę chcą wyrzucić z PiS?

   • Wyrzucony on 2 kwietnia 2024 at 09:20
   • Odpowiedz

   Ja się pytam to co średniego znowu wyrzucili z następnej partii, co w obwieszczeniu wskazuje że jest bezpartyjny.
   Brakło następnej partii żeby przytuliła?

 12. To czyste oszustfo 😅

  1. a jak oszustwo to wierzę

 13. Powinniśmy postawić na pana Olszówkę.
  Ile jest wart Augustyn to już wszyscy wiemy.
  To byłaby jego druga i ostatnia kadencja.
  Na nikim i na niczym mu nie będzie zależało tylko na własnym biznesie i na tym i gdzie by tu jeszcze dla siebie nagarnąć.
  Nie można do tego dopuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)