KANDYDACI ORAZ PROGRAM

Tutaj zapoznacie się Państwo z sylwetkami wszystkich kandydatów Przyjaznej Gminy do rady, w tym kandydata na burmistrza.

Wkrótce od naszych listonoszy otrzymacie ulotki przedstawiające poszczególnych kandydatów w Waszych okręgach, ale tutaj macie możliwość poznania nas w pełni, jako grupę.

Okręg nr 1. Ryglice

Okręg nr 2. Ryglice

Okręg nr 3. Ryglice

Okręg nr 4. Ryglice

Okręg nr 5. Bistuszowa, Uniszowa

Okręg nr 6. Joniny

Okręg nr 7. Kowalowa

Okręg nr 8. Wola Lubecka

Okręg nr 9. Zalasowa

Okręg nr 10. Zalasowa

Okręg nr 11. Zalasowa

Okręg nr 12. Zalasowa

Okręg nr 13. Lubcza

Okręg nr 14. Lubcza

Okręg nr 15. Lubcza

Kandydat na Burmistrza

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/wyborcze-cv-kandydatow-c-d-n/

227 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Seweryn zdobył niezłe kontakty i poparcie swojej kandydatury do sejmiku:
  marszałek, wicepremier, minister ds. spraw społeczeństwa obywatelskiego.
  Wygląda to jak przemyślana kampania, ciekawe jaki będzie wynik.

  1. Mamy taką qazi niemiecką okupację ,ci popierający to tacy współcześni odpowiednicy tych co kiedyś volkslistę podpisywali . Mierzwa nie Polacy pamiętający o przodkach.

 2. Informacja.

  Moderacja na forum cały czas trwa. Pojawia się mnóstwo komentarzy nieprzychylnych obecnej ekipie sprawującej władzę w naszej gminie oraz kandydatom na radnych z KWW Mieszkańców Gminy Ryglice. Mam z tym autentyczny dylemat, bo podejrzewam, że mogą one być pisane celowo, celem wytworzenia na forum atmosfery negatywnej kampanii z naszej strony. My nie prowadzimy negatywnej kampanii – nigdzie. Lub druga opcja: są to komentarze osób faktycznie zniesmaczonych działaniami aktualnej ekipy.

  Dlatego aby uchronić przed posądzaniem nas o negatywną kampanię, komentarze te ukażą się ewentualnie po ciszy wyborczej.

  Jeżeli są to komentarze autentyczne, autentycznych osób, to piszcie je u siebie np. na fb, róbcie skriny, że to Wy a wtedy one się tu ukażą.

  Pozdrawiam.

   • Adamie jak to widzisz? on 5 kwietnia 2024 at 19:16
   • Odpowiedz

   Adamie jak śledzisz gminne sprawy to przyznasz, że mimo, iż w obecnej radzie było kilka stosunkowo młodych osób to nadwyraz BRAKOWAŁO WŁAŚNIE ICH INICJATYW w radzie nieprawda?
   Pamiętam doskonale różne dyskusje, pomysły jakie padały w poprzedniej kadencji, mimo, iż niektóre osoby nie miały styczności z radą i doświadczenia. Dziwne zjawisko i niepokojące. Oznaczające bierność. Chyba nie chodzi o to żeby wziąć dietę i tyle ?

  • Nie idę on 5 kwietnia 2024 at 07:40
  • Odpowiedz

  WO święty nie jest, i do wyborów wielu nie pójdzie.

  1. Zapewne i Ty nie nosisz aureoli a do wyborów warto chodzić. WO jest ok.

  2. Wybory samorządowe to nie proces kanonizacyjny. Ja na WO zagłosuję bo lekkie przewietrzenie magazynów w naszej gminie nie zaszkodzi.

    • Obserwator on 5 kwietnia 2024 at 12:34
    • Odpowiedz

    To proszę zachęcić swoich wyborców do zagłosowania na WO. Też uważam że nowy burmistrz się przyda.

   1. ale nikogo nie interesuje na kogo będziesz głosował. Dopisz siebie do listy, aby się dowartościować

  3. Chodnik na Tuchowskiej w Ryglicach Może ktoś wrzuci zdjęcie

 3. Filmik z szybkiego przelotu od min 1,45
  https://www.facebook.com/share/v/onGn6Ks7pS3YQuAH/?mibextid=KsPBc6

  A to te 12.5miliona rzekomo na inne inwestycje w Zalasowej to za ten przelot dronem przez Zalasową i to w dodatku tak szybko a gdzie te inwestycje🤣do pokazania

 4. Ja odnośnie filmiku na fb WŁODARZA.

  Tężnia na szczycie najwyżej położonej góry w gminie. Zaiste przemyślana inwestycja. To już nie jest śmieszne.

   • Obserwator on 4 kwietnia 2024 at 10:20
   • Odpowiedz

   Zastanawiam się jeszcze nad jedna rzeczą. Teznia jest i ma jeszcze powstać wierzą widokowa. Ok ale przydał by się jeszcze parking czy coś. Wiem napewno że właściciel działki obok nie ma zamiaru sprzedawać pola pod parking ale zaraz obok działki ma wykupione augustyn. I teraz pytanie. Może augustyn specjalnie robi ram inwestycje żeby kosić kasę albo na dzierżawie albo na sprzedaniu tych ugorów gminie. Sprytny jest.

   1. Augustyn nic nie zrobi jeśli nie ma w tym prywatnego interesu.

   2. Miejsce na tężnię idiotyczne ,daleko i wygwizdów. Ja bym jednak chętnie przeczytał jak uzasadniali w ogóle potrzebę budowy w gminie tężni . Mz to takie przepalanie kasy bo akurat ktoś na to dawał . Całość mz nikomu żadnych korzyści nie przyniesie

    1. wg Ciebie idealne miejsce byłoby na środku rynku? Takie ma pomysły WO ?

     1. Według mnie to zbędna rzecz a na odludziu wystawionym na porywy wiatru to całkowity absurd . Ale nie muszę mieć racji ,może piszę tylko ze złośliwości . W takim razie proszę o argumenty za

     2. Jeśli już musiała być ta tężnia to koło altany w Ryglicach.

       • Anonim on 5 kwietnia 2024 at 07:03

       O tak , po libacji bo tylko do tego służy ta konstrukcja świeży trzeźwiący oddech.

    • Rygliczan on 5 kwietnia 2024 at 07:18
    • Odpowiedz

    Temat wież widokowych zdaje się być nieco wyświechtany. Na każdym większym wzniesieniu w okolicy stoi wieża z widokiem na wieżę 🙂 . I tak ścieżek rowerowych w naszej gminie nic nie przebije. Proponuję panom zerknąć w sieć i zobaczyć jak wygląda ścieżka rowerowa .

   • Kobiecy głos on 5 kwietnia 2024 at 19:12
   • Odpowiedz

   Czekałam do finiszu kampanii, jestem zawiedziona. U radnych brak jakichkolwiek konkretów, zaangażowania, tylko mam wrażenie, że swoją kampanie zcedowali na kandydatów na burmistrza. Najlepsze na koniec na banerach widzę dynamiczny rozwój pytam czego lub kogo ? Zarówno Paweł jak i Władysław niestety, ale nie macie mocnych kandydatów z perspektywy oceny ich kampanii cz też dotychczasowej pracy jako radnego. Banery i zdjęcia zastąpiły rozmowy z ludźmi…. Zdjecia wrzucane z różnego rodzaju biesiad nie zastąpią pracy i zaangażowania jakie powinno być na co dzień. Pawle myślałam, że postawisz obecnie na solidnych kandydatów na radnych. Niestety w okręgu nr 13 i 14 u nas po prostu zupełny brak konkretnej osoby-kandydata. Jestem rozczarowana, liczyłam na więcej znając Twoje zaangażowanie. Mam również żal, że tylko po 2 kandydatów jest w tych okręgach a poprzednie osoby lub nowe nie zdecydowały się kandydować.
   Pawle, masz mój głos, ale tylko Ty………..

 5. Przez inne lata jak jak człowiek zwrócił się do jaśnie panującego burmistrza o kamień na drogę gminną to niema teraz kamień wyborczy sypią gdzie kto chce chłopie nie kupisz mnie teraz, a kamień ma dostarczać pani dyrektor zakładu komunalnego która wspomniała sobie przed wyborami że ‘ pracuje’ w Gminie.

 6. Informacja.

  Jak i w poprzednich kampaniach tak i w tej w okresie tuż przed wyborami zostaje włączona moderacja dyskusji na forum. Dziękuję za w miarę merytoryczne i spokojne komentowanie, bo nie musiałem, jak w poprzednich latach mieć do czynienia z organami ścigania i sądami. A bywało tak. Ciekawym doświadczeniem był incydent z tarnowską Prokuraturą i Sądem w Tarnowie, gdzie nawet nie byłem na rozprawie (był wybór być lub nie być na rozprawie) i sprawę wygrałem a ściślej rzecz ujmując blog wygrał czyli było nie było – media (prawo medialne).

  Moderacja jest właśnie po to, by Wam i sobie oszczędzić niepotrzebnych ewentualnych kłopotów. Oczywiście każdy, kto ma tylko ochotę może sobie założyć w każdej chwili konto na blogu i pisać jawnie, i robić kampanię lub co tam sobie życzy.

  1. A i jeszcze dopiszę, bo wygląda jakbym był o coś oskarżany i ścigany. Kłopoty, perturbacje (perturbacje lepiej brzmi) z organami ścigania polegały na tylko i wyłącznie poświęceniu czasu pewnym sprawom. Np. zabezpieczanie danego komentarza, odpowiadanie na pisma i wezwania. Co się zaś tyczy sprawy z prokuraturą to tutaj było/miałem uzasadnione prawo chronić daną osobę i nie podawać do wiadomości nikomu także prokuraturze jej danych w tym adresu IP. Sprawa skończyła się w sądzie i sąd przyznał mi rację.

  2. Na innych forach jest tak, że jak ktoś chce coś napisać to zakłada sobie konto na tym forum. Nie musi podawać swojego imienia i nazwiska jedynie nick. Wtedy wszystkie komentarze jednej osoby są podpisane jego nickiem a nie jak tutaj “anonim”. Może warto to wprowadzić?

 7. Aktualny Burmistrz zasypuje wioski kamieniem drogowym i myśli, że tym sposobem wygra wybory?

   • Wilkowyje on 3 kwietnia 2024 at 07:50
   • Odpowiedz

   No tak pewnie se wymyślił

   1. Nic z tego, ludzie już nie takie głupie. Wszyscy oglądali Wilkowyje i wiedzą, jak działają buraczane władze

 8. W końcu coś zamiast banerów i ulotek

  https://www.facebook.com/lepszejutroryglic

  1. Zaraz Średniacy odgapią.

  • Przekrój on 1 kwietnia 2024 at 19:51
  • Odpowiedz

  Dobry skład,

  1. Świetny żart prima aprilisowy!

   1. Jaki tam żart? Sporo młodych dobrze wykształconych osób. Fajnie angażują się w kampanię, co rokuje, że i gdy zostaną radnymi to też będą zaangażowani (pewnie jeszcze bardziej) i wniosą sporo korzystnych dla gminy zmian.

    W naszej grupie, jak zapewne zauważyłeś(łaś) są też kandydaci z długoletnim doświadczeniem samorządowym. Młodość, kreatywność i chęci plus doświadczenie starszych. Cóż więcej potrzeba?

 9. Szanowni Państwo. Mając na uwadze zbliżające się wybory, chciałem zwrócić uwagę na postać obecnego Burmistrza. Jego działania są nieobliczalne. Niestety jako mieszkaniec Ryglic nie doczekałem się zgodnie z obietnicami przedwyborczymi wody z Kokocza (tańszej), centrum sportu wraz z boiskiem – a to jakim kosztem? Kosztem przejęcia szkół (do tej pory nie przekazano racjonalnych decyzji – Paweł gdzie ta prezentacja?????). Te działania doprowadzą do tego, że takie szkoły niestety trzeba będzie likwidować. Stowarzyszenia gwarantowały przetrwanie. Teraz zapewne trzeba będzie likwidować.
  Niestety obecna władza nie ma pomysłu na rozwój Gminy. Stawianie na turystykę (mając na uwadze konkurencję w okolicy) mija się z celem.

   • Rygliczan on 1 kwietnia 2024 at 20:36
   • Odpowiedz

   Nasza władza myli turystykę z pijackimi biesiadami ,najlepszym przykładem jest altana na Tarnowskiej .Ścieżki rowerowe otwierane 50 metrowe odcinki przecinane wstęgi ,zdjęcia gratulacje 🙂 .Rozwój gminy czysta fantazja ,poza tym że w niedalekiej przyszłości na każdej większej ulicy będzie sklep z alkoholem i znowu ta alkoturystyka 😉 i stawiamy na rozwój młodzieży. Jedyną rozsądną inwestycją jest nowo otwarte przedszkole za to brawo .

   1. Przedszkole na stacji benzynowej. Szczyt głupoty.

     • Kominiarz on 1 kwietnia 2024 at 21:28
     • Odpowiedz

     I w dolinie, gdzie porą zimową kumuluje się smog ze wszystkich wzniesień. Hm?

     • Rygliczan on 2 kwietnia 2024 at 07:30
     • Odpowiedz

     Jak już to stacja w przedszkolu 😉 widzę że armia sługusów jak zwykle czuwa przed wyborami. Zaglądam tutaj zawsze przed wyborami i cały i jestem pełen podziwu jak chłopki próbują wylać swe kompleksy ukryci w swych stodołach z laptopami w ręku. Wracając do sytuacji naszej gminy to cytując posła Brauna odbędzie się leczenie dżumy cholerą bez żadnej alternatywy.

    1. W 2010 roku był w tamtym miejscu metr wody. To też dosyć istotny temat, tym bardziej że zbiornika w Joninach nadal brak.

   2. Może i rozsądna inwestycja ale głupota władz jeżeli chodzi o lokalizację. Stacja paliw pod nosem, myjnia tak zlokalizowana, że wszystko leci na plac zabaw. Ale bez obaw placyk tak mały, że dzieci z pewnością się tam nie będą bawiły. Wg mojej opinii to ta inwestycja to kompromitacja lokalnych władz.

    1. Czy to prawda co ludzie mówią, że Augustyn sprzedał działkę za pałacem pod rehabilitację bo jego syn jest rehabilitantem?
     To by wszystko tłumaczyło. Dlatego tak bardzo na nalegał na tą sprzedaż i to bez przetargu. Kolejny interesik kręci?

     1. Trudno będzie tego dowieść, ale rzeczywiście ludzie tak o tym mówią. Działka sprzedana grubo poniżej wartości rynkowej, pieniądze ze sprzedaży przejedzone a zamiast rehabilitacji jest wizualizacja. Jedną działkę sprzedano, drugą przekazano pod budowę bloku i w obydwu przypadkach chyba nie dożyjemy realizacji tych inwestycji, a Ryglice tylko na tym straciły. Kto wie, czy nie będziemy musieć zwracać dofinansowania przyznanego gminie przez rząd i przekazanego spółce mającej budować mieszkania, których nikt nie chce. Po co nam taki burmistrz i tacy radni? Czas na zmiany i pracę, a nie gwiazdorzenie przed kamerami i mikrofonami.

       • Anonim on 4 kwietnia 2024 at 22:40

       Same złe decyzje, których nie da się cofnąć.

       • Anonim on 5 kwietnia 2024 at 10:47

       Miejsce na budowę budynku rehabilitacji było koło ośrodka zdrowia, czyli tam gdzie postawiliście przedszkole.
       Ale że to jest miejsce zalewowe to inwestor tam nie chciał. A Pawełek jak to Pawełek, tak jak tu piszą swój interes w tym pewnie ma. Tak was droga Krysiu, Tadziu, Piotrusiu i Szczepciu wasz Pawełek wydutkał. Teraz nasze dzieci będą na tym cierpieć, bo to było ostatnie miejsce, w którym powinniście budować przedszkole. Jeszcze się tym chwalicie, wstęgi przecinacie. Jedyna inwestycja w Ryglicach do tego bezpowrotnie spartolona. Wstydu i honoru nie macie. Pani Turczyn tak się na fb chwali, jak to dba o dzieci, miśki po wsi roznosi, a nie chce widzieć co tym dzieciom Augustyn przygotował. Wstydu pani nie ma. Z kim pani się zadaje. A takie ma pani parcie na szkło, że nic innego się nie liczy.
       Drodzy (również pod względem finansowym) rygliccy radni, rozdaliście za bezcen gminne mienie, zostaliście opluci i skopani przez Augustyna, a teraz jeszcze t…k mu liżecie. Zero, powtarzam zero honoru.

 10. Oszustfo jest tak zawzięte że pierwszy raz w historii obrzucanie błotem na blogu odbywa się nawet w święta . Niezła przyjazna gmina.

  1. Nie czepiaj się przyjaznej gminy bo jak było pisane okres świąteczny to czas wyciszenia.

   • Obserwator on 31 marca 2024 at 09:48
   • Odpowiedz

   pomagierze augustyna ogarnij się w końcu i walnij się w łeb

   1. Następny przyjazny od oszustfa

     • Obserwator on 31 marca 2024 at 12:43
     • Odpowiedz

     Dramat. czasami wstyd mi że muszę z takim osobnikami mieszkać w jednej gminie.

     1. To jest czyste oszusftwo

   • Świąteczne popołudnie on 31 marca 2024 at 12:23
   • Odpowiedz

   Zajrzyj na niektóre konta na fb to się dowiesz jaki tam świąteczny nastrój. Augustynowe blokują komentowanie usuwĵą znajomych . Dramat. Krytyka merytoryczna z imienia i nazwiska i takie jazdy.

    • Obserwator on 31 marca 2024 at 12:46
    • Odpowiedz

    Jego ludzie jak i on nie potrafią przyjąć konstruktywnej krytyki a merytoryczna rozmowa ich przeraża i sami gubią się w tym co mówią. Usuwanie komentarzy, blokowanie… wstyd i tchórzostwo. Grupka ludzi z powypieranymi mózgami pracuje dla burmistrza i hejtuje przeciwników. Wstyd Panie burmistrzu.

     • 7 kwietnia on 31 marca 2024 at 13:30
     • Odpowiedz

     KWW Mieszańcow to grupa ludzi, którzy nie tak dawno darli koty z liderem tejże grupy. To jest poprostu chore. Mieszanina polega też i na tym, że w grupie tej występują i to przed kamerami ludzie z PiS i z PO. Cyrk po prostu

   1. Czyżbyś był jednym z klakierów oszustfa że zostałeś zablokowany ? 😁

   2. Jak coś ciekawego to screeny wklejcie ,nie każdy ma fb

     • koń trojański on 31 marca 2024 at 21:28
     • Odpowiedz

     Czy Turczyn jest koniem trojańskim Augustyna wobec Olszówki, czy Olszówki wobec Augustyna. Screen/cytat Turczyn z fb Olszówki: “Dziękuję Władku za życzenia i z ogromną radością je odwzajemniam” ?

     1. To tylko celebrytka, mało poważna delikatnie mówiąc.

       • Anonim on 1 kwietnia 2024 at 12:39

       nie obrażaj celebrytek

     2. Te filmiki reklamowe średniaków to wypisz wymaluj propaganda sukcesu z epoki Gierka. No przyjechoł gospodorz pochodził, popatrzył, pooglądoł, pochwalił. No i co pomożecie?
      Dla mnie człowieka żyjącego w XXI w. to obraza mojego intelektu. Kandydaci jeżeli tylko na tyle Was stać to ja już Wam dziękuję. Uważam, że zasługujemy na wiele więcej.

       • Anonim on 1 kwietnia 2024 at 18:07

       M
       Zasługujemy na Władża ślip ślip siuraaaa
       Program śliniak plus każdy petent w urzędzie dostanie śliniak

      • Rumak a nie osioł on 1 kwietnia 2024 at 19:42
      • Odpowiedz

      Ty koniu , a nie sądzisz, że jak się kogoś zna, to się nie udaje , że się go nie zna , albo blokuje zaraz. Ja ją osobiście lubię, dobrze że podziękowała za życzenia. W końcu święta były. Nic tu podstępu nie widzę. Ale wam przeszkadza. Zdaje się że Olszówka i Augustyn poprosili ją do drużyny. Skąd ta nienawiść, która obróci się przeciw nadawcy.

   3. Augustynowi kandydaci poszli w ślady urzędu i blokują dyskusje na swoich fb? Wariatkowo czyste

     • Obserwator on 31 marca 2024 at 22:19
     • Odpowiedz

     Niestety taki jest fakt. Bardzo to dziecinne. Ale świadczy to tez o tym że bardzo się boją.

  • KWW anonim on 30 marca 2024 at 09:04
  • Odpowiedz

  Kandydat z PO z naszej gminy do sejmiku zapodał na fb sponsorowany post. Dziesiątki komentarzy i bluzgi. Benek chyba przestrzelił z tym kandydowaniem

  1. Platforma to wyjątkowo zła organizacja ,dąży faktycznie do likwidacji polskiego państwa . Być może większość ludzi tego chce niestety ale trzeba mieć świadomość co się dzieje.

   1. Ta płatna reklama na fb robi mu odwrotną robotę. Kiedy wy politycy pojmiecie, że sieć potęga jest i basta. Po co sie kosztujecie w banery skoro jednym ruchem niweczycie swe działania

   2. I tak lepsza niż PiS.

    • Pis to zło on 30 marca 2024 at 19:20
    • Odpowiedz

    Chciałem zauważyć, że to PiS rozdawał grunty, pieniądze Państwu, które wspiera (poprzez swojego zarządcę/władcę) politykę Putina. Tym Państwem jest Watykan.

    1. A Tusk to wojujący z Putinem od zawsze bohater , w żadnym wypadku pacynka dzieci esesmanów i rycerskich wermachtowców . Urodziliśmy się wczoraj.

 11. Jeżeli chodzi o Ryglice to bardzo słaba ekipa urzędującego. Pan radny z Podkarpackiej, który przez całą kadencję nie zabrał ani raz głosu. Były funkcjonariusz MO, któremu chodzi tylko o kładkę i chodnik przy własnym domu. Położna była radna co zrobiła za czasów swojej kadencji? A w mijającej jeździła po wioskach z miśkami, czy aby za darmo? A jeszcze niedawno krytykowała urzędującego i nowe przedszkole. Pani Turczyn gdzie są fotki z Kokocza?
  Pani przewodnicząca, no cóż, koń jaki jest każdy widzi.

  1. Pani Turczyn to gwiazda, a gwiazdy nic nie robią tylko pojawiają się co jakiś czas i chcą aby je podziwiano. Przedwczoraj Karasiewwicz, wczoraj Olszówka, dzisiaj Augustyn – nieważne kto będzie rządził – byle byćprzy kimś, przy korycie. Gwiazda nie jest od działania – zapamietajj to sobie Anonimie

   1. Gdyby miała honor to wycofałaby się wiedząc co ludzie o niej myślą.

   2. Kiedyś świeciła w PiS, no ale i dziś jej grupa ma naciągane poparcie PiS

     • Kuchnia polityczna on 30 marca 2024 at 12:30
     • Odpowiedz

     A tym dwóm panom w środku grozi wywalenie z PiS

     1. w końcu….juz dawno PiS powinien się ich pozbyć

       • Anonim on 30 marca 2024 at 14:09

       Dwóch w środku otoczonych dwoma rudymi i na zewnątrz widać kto hahahahaha
       Oni są kreować politykę i przyszłośc naszej gminy…uchowaj Boże

       • BŁO? on 30 marca 2024 at 14:09

       A z jakiego niby powodu?

       • Tez polityczna kuchnia on 30 marca 2024 at 14:15

       Bo co? Tulik i Domaniewska tak chcą? Wiadomo, że próżny ich trud, a Płaczek wejdzie do powiatu a one nie i akurat Krzysztofa mocno wspiera Olszówka a Krzysztof Olszówkę.

 12. A ja mam pytanie te 12.5 miliona na inne inwestycje w Zalasowej to naco poszły bo nawet filmik jest nagrany od niechcenia w innych miejscowościach jest wszystko wyszczególnione na jakie zadania były przeznaczone a tu cisza ,”INNE🤣,”

  1. Ludzie wyznali sie już na tym ściemniaczu – średniaku.
   Zrealizował pomysły przygotowane i sfinansowane przez poprzedników.
   Sam wymyślił barak zwany przedszkolem koło stacji benzynowej i myjni na terenie zalewowym.

   A ni i wierzę z obrotową restauracją, darmowa wodę z Kokocza ( d czerwca 60 % podwyżki)
   i co to jeszcze było ???

   1. Po litrze samogonu świat się zacznie kręcić , będzie złudzenie obrotowej restauracji.

  2. Brak programu wyborczego, chwalenie się inwestycjami, które rozpoczęte zostały kompleksowo przez poprzedników. Wiecie co jest najgorsze? Chyba myślą o nas jako mieszkańcach gminy co można nam każdy kit wciskać. Ludzie mądrzy i uczciwi sie tak nie zachowują. Znaczący wzrost opłat, wyższe diety za gorszą jakość pracy. W dodatku były przewodniczący rady tak samo ramie w ramie. Kompletna paranoja i wstyd, jaki przykład dajecie młodszemu pokoleniu ?!

   1. I w tych filmikach KWW Mieszańców …. i KWW Jedność , tak mieszańców gadanie i gadanie. Wiadomo, że ostatnie lata pod względem finansowym były złote dla samorządów w Polace. Realizacja projektów to była czysta formalność. Ludzie przecież widzą prywatę aktualnego włodarza. Ech

  3. Filmik Olszówki pokazuje, że tylko interesuje go Lubcza. a gdzie Ryglice, Zalasowa, Kowalowa, Bistuszowa, Uniszowa, Joniny?

   1. Świąteczna przerwa w kampanii

 13. Ten Gutkowski już nie platforma ale trzecia noga droga ? Mimikra platfusów co z Szymkiem idą niby jakąś różnicę od Tuska deklarując jest godna podziwu .Przeciętny człowiek nie potrafi tak się dostosowywać , tak udawać .

  1. Grunt, że ma dobre podejście, jest pracowity, pomysłowy. Szkoda, że taki potencjał pracuje nie na rzecz naszej społeczności. No ale my mamy Kukułkę i Augustyna. Gdzie nasze dzieci pojechały, z jakich projektów skorzystały? Jak dział GOK dla dzieci i młodzieży?

   1. Że kto niby jest pracowity? Gutkowski?

   2. Dzieci nie pojechały, bo nie ma przyczepki. Gdzie jest przyczepka?

  2. Proponuję skupić się na programach kandydatów.

   1. Aktualni mają w programie konsumpcję i celebrę. Celebryckość mnie osobiście odstręcza od tych osób. Nie, że wszyscy tam jak pawie chodzą, ale w Ryglicach tak pawie pióra tylko przyprawić

 14. Taka sugestia dla wszystkich, którzy chcą poprzeć w nadchodzących wyborach PRZYJAZNĄ GMINĘ. Udostępniajcie na swoich mediach społecznościowych wyborczy filmik. Jest mnóstwo odsłon, ale nie zaszkodzi, gdy będzie jeszcze więcej. 🙂

  To by było na tyle z mojej strony w kwestii kampanii. Teraz czas na Święta. Wszystkiego dobrego.

 15. Brawo Seweryn

  1. Usarz Karasiewicz i Gucio zróbcie do cholery coś z tymi cwaniakami !!!!!!!!!!!!!!

   1. Mam odruch wymiotny jak słucham co burmistrz mówi o Zalasowej. Zabral miejsce do spotkań, organizowania się, gada co to nie zrobił. Ech szkoda słuchac . Czarnik co nic nie zrobił bedzie działał w kulturze. No nie , ide pobiegać, bo na trzezwo to trudno

   2. To my mieszkańcy tej gminy musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i zagłosować, żeby był lepiej i podziękować nieudacznikom .

    1. No tak tylko, że partie polityczne a przecież biorą udział w wyborach mają prawników cały aparat i żeby nie pilnować sie wzajemnie?

     Wszyscy wiedza i mówią – łamią prawo – a nikt nie mówi sprawdzam.

  2. “:gucia” gównoburza , A co do wyborów do sejmiku ,tak w sumie to tego Pana Usarza nie znam i dlatego na niego zagłosuję . Po prostu nie jest wykluczone że to przyzwoity człowiek .

   1. W wielu komentarzach przebija jak by przekonanie że ci co żyją tylko z publicznej kasy latami to te wzory samorządowców . Osobiście myślę że akurat takie kariery to gwarancja demoralizacji.

   2. To nie można głosować na kandydatów do Sejmiku spoza gminy? Dlaczego ograniczamy się do 3 osób?

  • Obserwator on 27 marca 2024 at 12:36
  • Odpowiedz

  . 108. [Zakazy agitacji wyborczej]
  § 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
  1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
  2) na terenie zakładów pracy w sposób i formach zakłócających normalne funkcjonowanie;
  3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych

   • Obserwator on 27 marca 2024 at 12:38
   • Odpowiedz

   Nasuwa się pytanie. Czy Skruch i Augustyn złamali prawo?? No oczywiście że tak. Jakąś prokuratura? Sąd?

   1. to będzie grzywna…
    Pan Skruch zarabia 400 000 zł na podstawie jego oświadczenia – z naszych opłat za wodę, kanalizację i podatków.
    Pan Augustyn ok 250 000 zł – tylko z urzędu, z naszych podatków

    Obaj zafundowali nam najdroższe opłaty za wode i ścieki w powiecie tarnowskim .

  1. Tryb wyborczy im się należy. Albo i banery na infrastrukturze Dorzecza Białej. Bezczelni i tyle

   • Do trzech panów on 27 marca 2024 at 13:48
   • Odpowiedz

   Panowie Usarz, Gutkowski i Karasiewicz załóżcie im sprawę w trybie wyborczym.

    • Niech ktoś w końcu walnie pięścią w stół on 27 marca 2024 at 14:06
    • Odpowiedz

    Najbardziej w interesie p. Karasiewicza z PO jest zwrócić uwagę p. Skruchowi z PiS. Czyż nie? Benek działaj . Masz struktury przecież

   1. Ja nie jestem zwolennikiem jakiejkolwiek eskalacji w temacie agitacji wyborczej – przepisy są tutaj bardzo nieprecyzyjne a nawet sprzeczne ze sobą, a nie chciałbym sam paść ofiarą działań odwetowych bo nie jest mi to potrzebne. Nie sądzę też że udałoby mi się coś takim wnioskiem ugrać.

    1. Przepisy są jasne kolego!
     Zero agitacji w miejscach takich jak np.: urząd i szkoła.

     A męstwo i odwaga to cechy przywódców.

     1. Moim zdaniem ważniejszy jest pragmatyzm życiowy i trzeźwa ocena sytuacji. Przypuszczam że sąd odrzuci wniosek argumentując że intencją ustawodawcy był zakaz nakłaniania ludzi którzy przebywają w urzędzie lub szkole do głosowania na daną osobę, natomiast samo nagranie filmu na terenie urzędu nie jest złamaniem tego przepisu.

       • Anonim on 27 marca 2024 at 17:24

       Pytanie powinno być: kto za to zapłacił?
       Komitet Augustyna czy urząd z promocji?

     2. Przy okazji zachęcam do podpisywania swoich postów imieniem i nazwiskiem – będzie nam wtedy łatwiej rozmawiać o odwadze i męstwie 😉

       • W.M. on 27 marca 2024 at 16:07

       Brawo . Ma Pan mój głos do sejmiku

       • anonim on 27 marca 2024 at 19:07

       My tam nigdzie nie kandydujemy , a tu taka dyskusja o niczymi, Uda się mandat temu czy innemu to sobie zarobi ,coś załatwi ,popuszy się jaki to ważny . A nam z tego nic.

  2. Poza tym głos oddany na Pana Skrucha to głos stracony.

   Nie ma żadnych szans z 6 miejsca. Z Pisu będą max 4 mandaty.
   A poza tym wziąłby się za robotę w Dorzeczu!

  3. POwiem tak. Ci co są burmistrzami czy radnymi maja pole do popisu większe, bo byli i podpisują się pod tym, co dał rząd, co starostwo. Niech napiszą , co sami zorganizowali, nie przy pomocy pracowników lub starostwa. to będzie ciekawe

  4. To jak to było? W czasie akcji wyborczej Skruch popierał Augustyna w urzędzie? Nie rozumiem.

   1. Wejdz na stronę urzędu i sobie obejrzysz

    • Obserwator on 27 marca 2024 at 15:07
    • Odpowiedz

    Zapoznaj się z filmem zamieszczonym na YT i profilu Augustyna. Skruch agitował za Augustynem a augustyn za skruchem. Prawo wyborcze mówi jasno. Jest to niedopuszczalne i ktoś powinien z tym zrobić porządek. Panowie Usarz, Karasiewicz i Gutkowski w trybie wyborczym powinni pozywać Skrucha a Pan Olszówka Augustyna. Sprawa czysta i jasna. nie rozumiem dlaczego jeszcze tego nie zrobiono. Ci dwaj myślą że są cwaniakami a ludzie to idioci którzy nie znają prawa. To jest obuzajace. Augustyn jeździ po wioskach i wola co to on nie zrobił. Niech powie jaki dług ma urząd Miasta. Jakie kredyty? Tym niech się pochwali.

     • Do p. Posel on 27 marca 2024 at 16:13
     • Odpowiedz

     Dokładnie i tacy ludzie co łamią prawo mają poparcie PiS.

     Pieczarko to do Pani bo wiem, że czytasz forum

    1. Otóż drodzy panowie w rozumieniu Art. 108. § 1. Kodeksu Wyborczego naruszenie powstałoby dopiero wówczas gdyby przedmiotowy film rozpowszechniany był za pośrednictwem strony internetowej lub social mediów UM Ryglice. Sam fakt zrealizowania takiego nagrania w gabinecie burmistrza nie jest agitacją. Niewątpliwie jednak naruszony został art. 112 Kodeksu wyborczego, zgodnie z którym materiały wyborcze muszą zawierać wskazanie, przez kogo są opłacane i od kogo pochodzą. Odpowiedzialnym za umieszczenie tego wskazania jest redaktor w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 1914). Jak możemy się przekonać na nagraniu, brak jest wyraźnego wskazania czyj to materiał, pozostaje też ustalić kto, na czyje zlecenie ten materiał zarejestrował i oczywiście kto za to zapłacił. Dlatego uważam, że skarga w trybie wyborczym jest jak najbardziej uzasadniona. https://www.facebook.com/100002126330074/videos/2974340329371535

      • Obserwator on 28 marca 2024 at 08:38
      • Odpowiedz

      Film został zamieszczony na FB burmistrza skąd został udostępniany. czy to nie narusza art.108?

      1. Z tego, co wiem konto FB pana Pawła Augustyna, jest jego prywatnym kontem. Naruszenie art. 108 powstałoby wówczas gdyby film zamieszczony został na oficjalnym koncie UG Ryglice, kanale YT Gminy Ryglice lub stronie internetowej. Konto burmistrza jest jego prywatnym kontem.

     1. Moim zdaniem nie ma co robić imby o takie rzeczy bo niedługo kandydaci będą do kościoła we Święta chodzili z przyczepioną na czole karteczką o sfinansowaniu przez komitet. Więcej korzyści można przynieść wspieranemu przez siebie kandydatowi pomagając na przykład w roznoszeniu ulotek.

      1. Pozwolę sobie zauważyć, że nie było moją intencją zachęcanie kogokolwiek do występowania z pozwem wyborczym, a jedynie zwrócenie uwagi, że powoływanie się na art. 108. § 1. Kodeksu Wyborczego w tym konkretnym przypadku jest nieuzasadniony. Natomiast przepisy dotyczące art. 112 Kodeksu Wyborczego są jednoznaczne i tu zwróciłem uwagę, że ten konkretny materiał je narusza, a zatem skarga w trybie wyborczym o naruszenie tego przepisu jest uzasadniona. Jako mieszkaniec mam pewne wątpliwości czy materiał ten nie został zarejestrowany na polecenie burmistrza przez pracownika UG.

      2. Rozumiem. Zapoznam się z instytucją pozwu wyborczego ale tak czy tak nie podejmę tematu. Badanie kto rejestrował filmik będzie trudne, siła oddziaływania nagranie nie jest duża bo został opublikowany tylko na prywatnym profilu Pana Burmistrza. Myślę że każdy pragmatyczny sędzia oddali wniosek.

       Mnie najbardziej w tym nagraniu drażnią słowa że “gmina się rozwija dzięki wsparciu finansowemu kolegi Wojciecha Skrucha” – chciałbym kiedyś wymusić na samorządowcach żeby w swojej retoryce podkreślali że są to jednak pieniądze podatników.

      3. Jak już sobie tak piszemy, to po obejrzeniu filmików wyborczych burmistrza, w których widzimy remizy, ochronki, wiaty itd. nasuwa się pytanie, czy tego właśnie oczekiwali mieszkańcy?
       Ile to wszystko kosztowało?
       Skąd wzięliśmy te pieniądze?
       I na koniec ile będzie kosztować nas utrzymanie tych budynków?
       Czy jesteśmy aż tak bogatą gminą, że stać nas na remizę co 5-8 km?
       To już są gigantyczne koszty, a z czasem będą tylko rosły i zamkną nam jakiekolwiek możliwości rozwoju. Kandydaci ex opozycji jeszcze niedawno widzieli te koszty, dziś chwalą się tymi “sukcesami” jako osiągnięciem tej kadencji.

      4. To już jest temat do analizy na wielu szczeblach i płaszczyznach. A to czy tego oczekiwali mieszkańcy dowiemy się po wynikach wyborów.

      5. Przy okazji zachęcam do wspólnego działania w ramach struktur Nowej Nadziei / Konfederacji. Widzę że ma Pan sporą wiedzę z wielu dziedzin, a takich ludzi właśnie potrzebujemy.

       • Anonim on 28 marca 2024 at 14:40

       Panie Niewiadomski bo budujemy nie to co jest potrzebne ale to na co dają pieniądze. Brakuje jakichkolwiek planów potrzeb/rozwoju dla naszej Gminy. Buduje się remizę za kilkanaście milionów – pytanie komu po co – i nikt nie liczy się z konsekwencjami na przyszłość jakie niesie taka inwestycja. No ale po co martwić się na przyszłość, przecież za 4 lata może nas tu już nie być (i oby tak się stało). A rzeczywiste potrzeby mieszkańców są “zlewane”. Ile lat trwało zorganizowanie nowych kursów do Tarnowa? Z tego co mówił burmistrz roczne utrzymanie linii to 1 mln zł, a ile kosztowała remiza? Ile za taką remizę można było utrzymać takich linii? Wybudowano przedszkole w Ryglicach bo dawali kasę. Parking mały, jak wygląda dojazd wszyscy widzą, a do tego myjnia i stacja paliw pod nosem. A dlaczego w takiej lokalizacji? Ponieważ Gmina nie ma nawet przygotowanych terenów pod tego typu inwestycje. Aby wybudować centrum Kopernika teraz będą burzyć plac targowy!!! Kpina. Mówi się tyle o przedsiębiorcach produkcyjnych, którzy by mogli inwestować pieniądze w naszych miejscowościach. A co ma im do zaoferowania Burmistrz – może na środku rynku postawić fabrykę?
       Dopóki nie zmieni się myślenie i planowanie dłuższe niż na jedną kadencję (żeby można było pokazać cokolwiek przed wyborami), a przede wszystkim przeprowadzi się rzetelne konsultacje z mieszkańcami – to nic się u nas nie zmieni. Dlaczego ludzie przestali przychodzić na zebrania wiejskie? Ponieważ problemy przez nich zgłaszane nie były rozwiązywane a zebrania zmieniły się w propagandę sukcesów władzy. Jak zakończyło się ostatnie zebranie w Ryglicach? Burmistrz wyszedł/uciekł. Miało być kolejne zebranie i co? Jakoś Burmistrz nie wrócił aby wysłuchać mieszkańców.

      6. Odwieczny problemem naszych władz, jest fundowanie nam obiektów budowanych, bez konkretnego planu na ich wykorzystanie byle by tylko ludzie widzieli, że coś się robi. Nikogo nie interesuje, ile będzie kosztować bieżące utrzymanie, monitorowanie, ubezpieczenie.
       Nasi radni są słabo wykształceni, w większości niemający bladego pojęcie o budżecie, jego składowych i jego rzeczywistej realizacji. Większości z nich kompletnie brak wiedzy, po co ich tam wybraliśmy, ale za to mają wielkie ego.
       Od lat w naszym samorządzie pokutuje przekonanie, że jak dają środki, to trzeba brać i budować nie zastanawiając się, czy nam to potrzebne i czy nas na to stać.
       Masz rację, nie mamy żadnego planu, nikt z mieszkańcami nie rozmawia, nikt nie pyta i nie słucha. Nikt też na sesji nas nie reprezentuje, nikt nie dopytuje, nie rozwija zagadnień będących przedmiotem obrad, bo w kwestiach merytorycznych radni są kompletnie zieloni więc lepiej milczeć, żeby się nie ośmieszyć.
       Posiedzenia naszej rady to kpina z nas wszystkich!
       Grupka bezmyślnie siedzących ludzi ożywiających się jedynie wówczas gdy czyjeś ego zostanie urażone i trzeba walczyć o swój wizerunek.
       Nie inaczej jest na zebraniach z mieszkańcami, na które zważywszy na to, o czym się dyskutuje i o czym decyduje szkoda iść.
       Kompletnym nieporozumieniem w Ryglicach, jest pełnienie funkcji radnej i przewodniczącej zarządu miasta przez tę samą osobę, co spowodowało, że mamy kiepską radną i kompletnie do niczego przewodnicząca.
       Mam nadzieję, że czas burmistrza “Dyzmy”, bezradnej rady i fasadowego zarządu wreszcie się w Ryglicach skończy i oby było to już wkrótce.

       • Anonim on 28 marca 2024 at 15:27

       Tereny gminne były ale Augustyn za przyzwoleniem rady wyprzedał. A dlaczego tak mu na tym zależało to domyślcie się sami.
       Czym zajmuje się syn burmistrza? I wszystko jasne.

       • Anonim on 29 marca 2024 at 09:24

       Niestety mam obawy, że nadzieja to zbyt mało, aby tak się stało. Radni są odbiciem większości naszego społeczeństwa. A nikt Ci tyle nie da ile Augustyn obieca.
       Większość ludzi nie ma pojęcia, że to o czym na tych filmikach mówią to tylko półprawda albo i g…o prawda.
       A cała prawda jest całkiem inna.

       • Anonim on 29 marca 2024 at 11:44

       Nowy impuls jakiś taki wycofany. Ten ich Facebook tez jakiś taki niemy, komentarze poblokowane jak i na stronie urzędu Z tej mąki chyba chleba nie będzie ani nawet chyba jednej bułeczki

       • Krytyk ;-) on 29 marca 2024 at 11:59

       Poważam pana Łukasza bo pisze pod prawdziwym nazwiskiem i działa, chce coś zmienić (kandyduje) a nie jak Niewiadomski. Gość ma wiedzę i może mógłby coś zmienić bo ma pomysły ale najlepiej siedzieć nad klawiaturą i krytykować wszystkich i wszystko. Tekst “Mam nadzieję, że czas burmistrza “Dyzmy”, bezradnej rady i fasadowego zarządu wreszcie się w Ryglicach skończy i oby było to już wkrótce” jest tego najlepszym przykładem. Nie trzeba mieć nadziei tylko trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Teraz była ku temu najlepsza okazja by kandydować i decydować o naszej gminie. Jak nie teraz (bo już za późno) to jest jeszcze możliwość wystartowania w wyborach na przewodniczącego zarządu.
       A tak poza tym to odkąd powstała ta strona to wszyscy wszystkich krytykują. Najpierw Karasiewicz zły, lepsza będzie Połoskowa, potem nie – ona też zła, lepszy jednak był Karasiewicz, następnie jego lata to czas stracony, dajmy szansę Augustynowi. Po pięciu latach – nie on się nie nadaje – lepszy będzie Olszówka. Śmiem twierdzić, że jakby wygrał Olszówka to za pięć lat będzie krytykowany jak jego wszyscy poprzednicy. Jak ktoś napisze, że ktoś coś jednak zrobił od razu jest hejtowany, że pewno to on sam pisze lub ktoś z najbliższego otoczenia.
       Na zakończenie wszystkim Wesołych Świąt i idźmy na wybory!

      7. Szanowna Pani/Panie.
       Ryglice od jakiegoś czasu są jedynie moją rodzinną wioską, w której bywam, więc nie ma mowy o tym, by rzucić wszystko i wrócić, uszczęśliwiać Rygliczan.
       Dla mnie bycie burmistrzem to nie politykowanie, ale ciężka praca, praca i jeszcze raz praca, na którą nie mam już ochoty ani siły.
       Pisząc tu, zawsze staram się ważyć słowa i być rzetelnym w moich osądach i tym, co piszę.
       Kompletnie nie zależy mi na byciu postrzeganym jako ktoś przychylny, tym lub tamtym. Wielu to uwiera, ale ja zawsze pisze wprost i wtedy gdy mam coś do powiedzenia.
       Wspomniana krytyka bierze się chyba stąd, że gdy się popatrzy na otaczające nas gminy, wypadamy dość słabo i pewnie dlatego taka krytyka byłych i obecnego burmistrza.
       Nie wiem, jak potoczą się sprawy, kto wygra wybory i kto będzie radził, ale jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacje, w której dla mądrych i uczciwych ludzi przestanę być niewiadomskim.
       Ja również życzę Państwu wesołego Alleluja.

       • Piątek on 29 marca 2024 at 13:07

       Lepsze Ryglice to najczęściej odwiedzana witryna w gminie. Z kim sie nie zgadasz wie o jej istnieniu i opiniotwórczym odziaływaniu.

       Tak mi sie coś zdaje, że nie jest przypadkiem, że Seweryn tutaj zaistniał w kampanii . Resztę sobie dopowiedzcie

 16. Zapraszam do sondy wyborczej. Mamy z terenu gminy trzech kandydatów do Sejmiku Małopolski.

   • Kontrowersjusz on 26 marca 2024 at 15:58
   • Odpowiedz

   Czytałem Adam Twoją ulotkę. Sztuczna inteligencja. Zaprzągłeś ją do roboty w kampanii???

   1. Owszem. W pewnym niewielkim, bardzo niewielkim obszarze. Z nią trzeba bardzo ostrożnie współpracować. Ma tendencję do wymykania się spod kontroli. 🙂 🙂 😉

 17. Ulotka Seweryna Gutkowskiego z programem do Sejmiku

  1. https://www.facebook.com/seweryngutkowski

   1. Pan Gutkowski klasa

    1. Zwykły karierowicz jak wielu innych.

     1. Pozbycie się tego platformianego typa może Augustyn sobie za zasługę przypisać.

       • Anonim on 27 marca 2024 at 11:53

       Dla Ciebie każdy kto pracuje, zbudował dom, założył rodzinę i się rozwija to karierowicz?
       Taki właśnie jest elektorat średniaka, na kanapie z piwem przed monitorem lub TV, zawistny.
       Dlatego ta gmina cofa się i traci swoje szansy.

       • Głos w dyskusji on 27 marca 2024 at 12:04

       Urząd lepiej funkcjonował, kiedy Seweryn zarządzał kadrami.
       Byla urzędniczka emerytka

       • hahaha on 27 marca 2024 at 12:58

       tia ,wielka strata ,cud że żyjemy jeszcze bez niego

       • max on 27 marca 2024 at 13:06

       On sobie poradził nieźle.
       Zobaczymy jak Ty będziesz sobie radził z jedną autorską inwestycją w kadencji
       ( barak zwany przedszkolem), kilkoma asfaltami i wykonaniem projektów poprzedników,
       do tego podwyżkami wody i kanalizacji.

       Rządzić trzeba umieć, a nie zdjęcia i zabawy z kominiarzami.

    2. Seweryn ma doświadczanie i kompetencje w samorządzie.
     Zna się na drogach i inwestycjach, a do tego na sprawach organizacyjnych.
     Jego inicjatywy dla młodzieży czy seniorów są ciekawe i nie potrzebuje do tego gminy.
     Ma dziś kontakty w rządzie i różnych szczeblach administracji więc burmistrzowanie zostawił innym.

     1. Seweryn nigdy niczego nie zrobił jeśli nie miał z tego własnego interesu. Z każdego projektu jest duża kasa.

       • Anonim on 28 marca 2024 at 09:30

       Naucz się, złóż wniosek, wygraj, zrealizuj, pracuj z ludźmi, rozlicz, przejdź kontrole – a potem będziesz miał pojęcie o czym mówisz. Oczywiście, że projekty są dofinansowane, ale tym trudniej je przeprowadzić.

  2. z takimi platfusami , nie chwala się a chcą likwidacji Polski ,kłamią jak rudy Niemiec

  3. Fajnie, że wreszcie jakiś realny program. W Sejmiku są fundusze europejskie więc będzie finansowanie.

  • nosz kur.wa on 26 marca 2024 at 13:22
  • Odpowiedz

  przynieśli ulotkę z Gutkowskim , trzeba było chałupę zamknąć.

   • Niepotrzebnie on 26 marca 2024 at 15:09
   • Odpowiedz

   Trochę kultury to byś mógł zachować. A Seweryn ma spoko filmik. To przyszły parlamentarzysta, gdy tylko dostanie sie do Sejmiku Małopolski. Szkoda, że sie z Benkiem wycinają. Mogli sie dogadać. Konfederata niech sobie idzie swoją drogą ale ci dwaj no niepotrzebnie. Benek już byś mógł zluzować na rzecz Seweryna, bo tak ani Ty ani on

   1. Rozważać można tylko dwa nazwiska . Te z młodszym PESELem

 18. Kompletnie nie rozumiem Burmistrza, Radnych. Mam wrażenie, że decyzje zapadają kompletnie niezależnie od nich. Gdzieś tam dają pieniądze na przedszkola – hurrra budujemy, remizy – dawaj stawiamy, parkingi – a co tam robimy. Ludzie bez względu kto daje na to pieniądze to są nasze pieniądze, z naszych podatków i powinny być racjonalnie spożytkowane z uwzględnieniem kosztów, które będą w przyszłości generować. A tak budujemy remizy (czy strażacy bez tej dodatkowej remizy nie wykonywali by zadań?), wieże widokowe (jakie racjonalne zyski przyniesie i komu? nawet jeżeli restauracja zatrudni z 2 osoby to przez jaki okres 2-3 miesięcy?), bloki mieszkalne (dla obcych!!). A jeżeli już prowadzi się te inwestycje to mam wrażenie, że nie są nadzorowane – co do lokalizacji, zagrożeń – przykład przedszkola i stacji paliw. Jeżeli już coś jest robione to niech będzie to przemyślane, skonsultowane z mieszkańcami. Gmina zamiast inwestować w tereny – i mieć przygotowane grunty na tego rodzaju inwestycje – to je wyprzedaje. Widać brakuje gospodarza. Zebrania wiejskie służą propagandzie obecnej władzy a nie merytorycznym dyskusją w jakim kierunku powinno to wszystko zmierzać. Ech, czy jest szansa aby coś się u nas zmieniło?

  1. Trzeba by było radnych którzy będą wnikać w szczegóły każdej aktywności w gminie .A tego nikomu się nie chce , lepszy święty spokój ,burmistrz wie najlepiej itd itp.

 19. Komitet Burmistrza wzorem Przyjaznej Gminy też nagrywa filmy. Przesłodzone, za dużo lukru

  • kompromitacja on 25 marca 2024 at 19:15
  • Odpowiedz

  Gratuluję pomysłu, urzędnikom, inwestorowi.
  Byłem dzisiaj na nowej myjni w Ryglicach. Rodzice dzieci z nowego przedszkola muszą być zachwyceni. Dzieci dość, że wybawione to w dodatku umyte i nabłyszczone. Przecież cała mgła wodna z mycia samochodu ląduje na placu zabaw. Ludzie kto do tego dopuścił???

  1. Czyli myjni ci u nas dostatek . Najpilniejsza potrzeba zabezpieczona.

  2. Zobaczcie na profilu Pana Gutkowskiego jak wygląda przedszkole i żłobek w gminie wielkości takiej jak nasza.
   Właśnie zamieścił filmik.
   A ten barak na terenie zalewowym z wilgocią na ścianach, ze słabym dojazdem , w sąsiedztwie obiektów zagrażających dzieciom,
   – naprawdę średni nic lepiej nie buduj.
   Nadajnik na osiedlu to samo.

   1. Jeśli jakieś dziecko zachoruje i udowodnią ,że przez ten budynek to się skończy odszkodowaniami z gminnej kasy.

   2. A to Gutkowski wybudował to Przedszkole w Świątnikach?

    1. Prawda, że udana inwestycja i zlokalizowana z pomyślunkiem?Grzyb na ścianach i opary ze stacji paliw nie zakłócą tam pobytu najmłodszym.

 20. Chciało im się dać w kopertach.

  1. My też dostaliśmy ulotkę z KWW Przyjazna Gmina. Musimy stwierdzić że klasa, wyrażenie szacunku dla wyborców i chyba nas przekonali co do ich poparcia. Myślimy że po wygranych wyborach przez osoby z tego komitetu będziemy traktowani z taką powagą jak w kampanii, tego wam życzymy.

   1. Dlaczego “chyba”? Czy jest tam ukryty jakiś “trup w szafie”?

  • 7 kwietnia on 25 marca 2024 at 15:50
  • Odpowiedz

  ‘Burmistrz do 7 kwietnia’ kartą seniora kupuje se przychylność w wyborach???. Kochani nie dajcie się nabierać na tanie chwyty.

   • tralala kampania trwa on 25 marca 2024 at 19:13
   • Odpowiedz

   Seniora ,tego co może zagłosować . Czy to normalne żeby mówić o wręczeniu karty a nie chwalić się jakie to korzyści daje . Pewnie czytają tego bloga to opisaniem tych korzyści tutaj mogą ludzi zachęcić .Tych seniorów pewnie setki w gminie ,jak się dowiedzą to ruszą ławą. Szopka kolejna

   1. Aktualny burmistrz gra głównie pod starsze pokolenie. Ja kibicuje młodym kandydatom ale myślę że tym którzy rzeczywiście będą chcieli aktywnie działać łatwiej będzie się dogadać z Panem Olszówką.

    1. No ale jakie to korzyści dla starszych ludzi ta karta seniora ?

    2. Dlaczego pod starsze? Przecież oddał przedszkole, ma być żłobek, mieszkania dla młodych rodzin. Chyba pod młode pokolenie?

     1. Nie ma żadnego miejsca typu plac zabaw w którym młodzi rodzice mogliby się spotkać i zostawić dzieci pod opieką jakiejś animatorki a sami spokojnie porozmawiać. Życie społeczne młodych ludzi praktycznie umiera o czym świadczy chociażby fakt że w gminie nie było chyba żadnego sylwestra. Jest za to grzanie na siłę dożynek na które już mało kto przychodzi i promowanie kół gospodyń wiejskich w które nikt z pokolenia 30-40 latków nie chce się angażować.

       • Anonim on 25 marca 2024 at 21:52

       Powiem więcej. W Ryglicach jedyne miejsce gdzie można było spokojnie pospacerować, dzieci mogły pojeździć na rowerze, rolkach a przy okazji był plac zabaw i siłownia zewnętrzna – “zaorano”. Chodzi o ulicę Łyczków. Obecni włodarze nie mają pomysłu na gminę. A jak coś robią to nic nie jest przemyślane.

       • Anonim on 25 marca 2024 at 21:59

       Widzę, że ma Pan poglądy skrajnie socjalistyczne – ingerencja samorządów w każdy aspekt życia. Nie ma placów zabaw, bo nie ma zapotrzebowania na to. Gdyby było, to prywatny przedsiębiorca wybudowałby takich dziesięć. Rodzice po prostu wolą zostawić dziecko w przedszkolu, gdyż zazwyczaj pracują a kiedy już są w domu, to wolą spędzić czas z dzieckiem niż oddać je opiekunce. Chce pan również aby samorządy organizowały sylwestra. Wszystkiego nie może robić Państwo, dajmy też pole do działania prywatnym przedsiębiorcom.

       • ? on 25 marca 2024 at 22:08

       Gdyby przedsiębiorcy mieli place zabaw organizować to musiałyby być odpłatne Tak nigdzie nie ma przecież. Ważniejszy moim zdaniem jest ruch szkolnych dzieci na świeżym powietrzu. A jak szkoła tak wlepiona to raczej to niemożliwe.

      1. Skrajnie socjalistyczna jest budowa mieszkań dla młodych w których nikt potem nie chce mieszkać. Jak młodzi mają sobie zorganizować Sylwestra skoro większość czasu pracują po to żeby zarobić na bieżące życie oraz sfinansować renty i emerytury których biorąc pod uwagę zadłużenie i sytuację demograficzną sami nigdy nie dostąpią, a na wszystkich nieruchomościach trzymają łapę ludzie 60+ ?

       • Do Anonima który boi się wyjść z domu on 25 marca 2024 at 23:48

       Prywatni przedsiębiorcy to już mają całkiem spore pola do działania. Zaczyna im brakować pomysłów jaki by tu jeszcze sklep otworzyć z coraz gorszej jakości produktami. Moim zdaniem nie jest prawdą, że plac zabaw nie jest potrzebny. Napisze więcej potrzebne jest miejsce z dala od ulicy z ławeczkami, utwardzonymi dróżkami, gdzie mieszkańcy będą mogli wyjść ze swoimi rodzinami i pospacerować, porozmawiać z innymi, dzieci pobiegać, pojeździć, a nie tylko telefony, zasięgi, inwestycje typu sklepy przez, które lokalni sprzedawcy upadają. Sklepy ludzi nie zatrzymają, a tym bardziej ich nie przyciągną. Potrzebne są prywatne inwestycje, ale takie które pozwolą mieszkańcom zarabiać pieniądze, a nie tylko wydawać.

     2. No nie przesadzajmy, że młodzi nie potrafią sobie zorganizować Sylwestra.

      1. Z jakiegoś powodu tego nie robią. Ja gdy popatrzę na znajomych ze szkolnych lat to większość albo pracuje za granicą i próbuje jakiś dom sobie tutaj zorganizować. Wielu kilka lat temu jeszcze planowało wrócić i rozpocząć tutaj budowę ale ostatecznie zdecydowali się pozostać za granicą. Inni z kolei wyjechali do Krakowa, Rzeszowa lub Warszawy i nawet nie mają zamiaru wracać. A znaczna część osób która pozostała jest tak zarobiona że nie ma czasu i sił się spotkać na kawę, herbatę lub coś mocniejszego.

 21. Gdzie są młodzi z Impulsu?? Tylko banery? To za mało.

  1. Więcej informacji o nich można znaleźć na Facebooku pod adresem:
   https://facebook.com/kww.nowy.impuls

  2. Myślę że nie widać ich zbyt dużo ponieważ pracują zawodowo poza miejscem zamieszkania. Jak powszechnie wiadomo w naszej gminie nie ma pracy dla młodych i ogarniętych ludzi.

 22. Brawo dla kandydatki pani Katarzyny z Zalasowej! Startując od WO na swojej ulotce chwali PA, bo to co zostało zrealizowane to zasługa burmistrza PA – i to nie dzięki jej ale raczej pomimo jej 😉 To PA załatwił dofinansowania i zrealizował inwestycje w mijającej kadencji. Logika.

   • mieszkaniec zalasowej on 25 marca 2024 at 09:49
   • Odpowiedz

   Czy ktoś z okręgu Pani KM widzi np. oświetlenie na mieckiewicza, które jest od lat obiecywane i w obecnej kampanii pani radna nadal w to brnie.
   Czas tej radnej już się skończył.

   • Dawnieĵ Świnionodzy on 25 marca 2024 at 10:47
   • Odpowiedz

   Może i można by wierzyć w to co piszesz, ale skoro nie wiem ktoś ty za jeden to nic mnie nie przekonują takie bazgroły. Radna Katarzyna ma mój i całej mojej rodziny głos bo dobra z niej radna i człowiek

    • obserwator on 25 marca 2024 at 10:52
    • Odpowiedz

    Proszę przyjrzeć się temu co Pani KM zrobiła dla swojego okręgu. Sprawa będzie jasna i oczywista. Zgadzam się z „Anonimem”.
    Potrzebujemy zmiany.

    1. A kogo tam macie od Średniaka na zamiankę? Impuls też tam aktywny?

     1. Pan Jerzy Zabawa.

      1. Z Nowego Impulsu startuje w tym okręgu Lukasz Mikrut.

       • onak on 25 marca 2024 at 13:56

       Z tym Zabawą to już przegięcie pałę. Człowiek który nie ma styczności z Zalasową. Jak słyszano, kazano to startuje dla układów. Niczym się dla dobra Zalasowej nie popisał. Następny kandydat od średniego to mąż pracownicy, Średni z czym na wojnę, paru sługusów z Zalasowej ci nie pomoże. Nie wpieprzaj się do Zalasowej bo daremne Twoje żale.

       • haha on 25 marca 2024 at 17:03

       No to znaleźli społecznika , żenada.

 23. A to nasza Pełnomocnik Komitetu. Pani Sołtys Kowalowej. Zaangażowana i zawsze uśmiechnięta. 🙂

 24. Przystępnie podane do wiadomości. Myślisz Adamie, że blogiem zaorzesz konkurencję?

  1. A dziękuję.
   Powiedzmy, że Szanowni Konkurenci mają lekkiego pietra (no takie mam informacje z ich sztabu. 😉 ). Mam nadzieję, że nie będzie brudnej kampanii i np. nie będzie jakichś prób “wywalenia” bloga.

   Niech to nie będzie odebrane jako zarozumialstwo czy coś, ale wygrać wybory jest o wiele łatwiej niż potem rządzić. Jesteśmy na etapie składania oferty.

   Kampania trwa! 🙂

  • Poparcie mieszkańca on 24 marca 2024 at 17:14
  • Odpowiedz

   • Do P. Fiołka on 24 marca 2024 at 21:57
   • Odpowiedz

   Tak Adaś tak wiele robi burmistrz dla rolników. Tylko jakoś nie poparł waszych protestów rolniczych, ciągnika tez nie użył. Gadasz jak najęty

   1. Pan redaktor przygotowany do wywiadu wspaniale . Pomylił imię p. Fiołka

   2. A kto płaci za te wszystkie audycje: p. Fijołka, burmistrza i jego kandydatów? Czy to aby nie z naszych podatków? Tarnowska TTV jak i STAR to nie są instytucje charytatywne. Czy sprawdzi ktoś finansowanie kampanii wyborczej osoby o wątpliwym wykształceniu?

 25. Mi sie podoba ulotka P. kandydata z Woli Lubeckiej. Napisane tak od serca.

  1. Trzeba mówić i robić to co jest stosowne, a nie to co Ci nakazują czy rozkazują byle by brzmiało pięknie w stosownej chwili.

 26. Te 3 złote medale to od burmistrza ryglic czy wójta szerzyn?

  1. wybierzmy CZŁOWIEKA nie mgr

    • 7 kwietnia on 24 marca 2024 at 11:12
    • Odpowiedz

    Więc na kandydatów PRZYZAZNJ GMINY do rady, którzy mają magisterium (7 osób) też nie zagłosujecie 7 kwietnia?

    Tytuł odczłowiecza? Bez przesady. Warto dać im szansę i to zdecydowanie warto.

  2. Widać że Władysław działa na różnych płaszczyznach naszego życia społecznego, nawet o których nie mamy wiedzy. Co do medali, zazdrość ciebie gnębi, pogmeraj w mediach i będziesz miał wiedzę kto nadaje i przyznaje .

  3. Oj Anonim tys to chyba na emeryturze od burmistrza siedzisz że takie głupoty piszesz przyznaj się ile ci płaci ?

  4. WO niech kandytuje do Szerzyn. Tutaj w gminie Ryglice ,Ci co o znają to na pewno na niego nie zagłosują, nabrać dadzą się tylko naiwni.
   Kto chce wiedziec dlaczego, niech popyta w Zalasowej

 27. W końcu dali program do wglądu

 28. Potencjał jest spory. Ciekawe wybory przed nami.

 29. Ekipa, której szansę należy dać.

  1. Nie trzeba dać, tylko mają wygrać w wyborach i musi nastąpić inne spojrzenie na rozwój naszej gminy. Nie latać do mediów i wydawać pieniądze z naszych podatków, obiecywać na prawo i lewo, nie mając żadnego poparcia od żadnej partii tylko zakasać rękawy i zabrać się do roboty
   Głosujemy na osoby z KWW Przyjazna Gmina, a po wyborach sprawdzamy ich działania. Czas na całkowitą zmianę.

  2. Co to się dzieje, średniak podpatrzył od Przyjaznej Gminy I nagrywa dzisiaj FIlm na rynku. Biedak nie stać go na nic więcej. Porażka.

   1. Augostyn przynajmniej nie kompromituje się na całą Polskę żałosnym występem w TVP ze swoja familią, gdzie Władek ani me, ani be ani kukuryku.

    1. No i tu wychodzi buractwo . Przecież pan Władysław nie był z rodziną w telewizji. A tak naprawdę to według mnie to nie mają się czego wstydzić, a my powinniśmy tylko przyklasnąć, że chcieli, ze Polska usłyszała o gminie Ryglice

     1. WO pokazał wtedy jak szybko myśli. Spotkałam potem znajomego i pyta czy jestem z tej gminy, z której takie buraki były w familiadzie, że nie potrafili zdania wypowiedziec?

       • Anonim on 23 marca 2024 at 19:49

       A co ma występowanie Pana WO w familiadzie, jego wada wymowy do sprawnego zarządzania Gminą? Wolę takiego na stanowisku niż jakiegoś nieudacznika z niepewnym wykształceniem – i nie chodzi tutaj o doktorat czy magistra ale o wykształcenie średnie.
       Już daj spokój familiadzie, wadzie wymowy podaj jakieś konkretne argumenty, które przemawiają za tym, że WO będzie gorszym gospodarzem niż PA.

       • 7 kwietnia on 23 marca 2024 at 20:04

       Ale głupotami się zajmujecie. W Familjadzie wypadli normalnie czyli jak zdecydowana większość drużyn.

       Paweł opowiadaj dalej jak to budujesz Biedronki i Dino w naszej gminie. Czy ktoś normalny w takie bzdety wierzy?

       • Anonim on 23 marca 2024 at 20:24

       Augustyn to stracona kadencja i niewykorzystana. Miało być eldorado a skończyło się marnie. Zrobił jedynie przysługę prywatnym inwestorom wpuszczając ich na lokalny rynek. Czy wpłynęło to na niższe ceny w sklepach? Raczej nie. A z czasem lokalni inwestorzy splajtują. Dlaczego nie ściąga się przedsiębiorstw produkcyjnych? Organizuje się konferencje dla przedsiębiorców, gdzie frekwencję robią pracownicy gminy – wstyd. Pieniądze wyrzucane w błoto tak samo jak w Joninach na boisku. Kiedy w końcu nastanie gospodarz myślący perspektywicznie, rozsądnie i dla dobra mieszkańców?

    2. A co to za kompromitacja moim zdaniem fajnie że się ktoś pokazał z naszych stron a tobie anonim chyba zazdrośc dupę ściska ciekawe co byś Ty pokazał pokazała .

    3. Ale burmistrz występuje w innych instytucjach płatnych z naszych pieniędzy.

   2. e nie mów. Przecież nie bedzie robił tego samego? na tyle go stać

 30. Jako mieszkaniec Ryglic, uważam że należy dać Im szansę. Poprzednio głosowałem na obecną ekipę i co? Wyszło to bardzo słabo a wręcz tragiczni. Dajmy spokój jakiejś Bochenkowej, Kupcowi czy Pawlikowi – nie zrobili nic i w kolejnej kadencji zapewne osiągną to samo. Uważam że Augustyn miał głęboko w d…. centrum naszej gminy. Jak potraktował interpelacje w sprawie tak błahej jak pomalowanie dachu? Czas na zmianę!!!!

  1. Twoja wypowiedź dowodzi, że nie należy dawać szansy jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości.

 31. W tej drużynie młodość, pomysłowość i energia uzupełniana jednych jest wiedzą, doświadczeniem i mądrością życiową drugich, a ich kapitan odznacza się pracowitością, skromnością i wielkimi kompetencjami.
  To jest potencjał dla naszej Gminy, którego nie możemy zmarnować i zaprzepaścić. Nie możemy zawieść młodych, którzy się zaangażowali i nie wolno nam zlekceważyć tych, którzy wiele lat poświęcali nam swój czas, zdrowie i domowy spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)