Kandydaci Przyjaznej Gminy

Oto nasze zdjęcie zbiorowe. Powtórzę może, co pisałem w poprzednim poście:

“… to osoby z samorządowym doświadczeniem (aktualni oraz byli radni), osoby młode z zapałem do pracy samorządowej, osoby wykształcone (dyplomy wyższych uczelni) a co najważniejsze pozytywnie zdeterminowane, by w rozsądny sposób zająć się sprawami naszej Gminy. Moim zdaniem te wymienione wyżej cztery przymioty przyszłej rady gwarantują rzeczywiście dobrą zmianę i dobry rozwój naszej Małej Ojczyzny.”

Wkrótce kolejne materiały wyborcze oraz program. Zapraszam do śledzenia wydarzeń na blogu oraz do merytorycznego komentowania.

P.s.
W komentarzach na forum ktoś podpowiada o jeszcze jednym atucie naszej grupy – dużo kobiet.

Adam Zieliński

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/__trashed/

201 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Tutaj jeden Pan tak dużo opisuje a dwóch strażaków prze niego zginęło.

  1. masz na myśli emerytowanego strażaka z Ryglic? czy o kimś innym mowa??

   1. Tak mam na myśli tego strażaka, z ludzi alkoholików łatwo zrobić

   • Pokój Tobie i uspokój się on 30 marca 2024 at 06:56
   • Odpowiedz

   Stary wyświechtany temat na nikim nie robi wrażenia

   1. Skoro śmierć dwóch osób nazywasz “stary, wyświechtany temat” to gratuluję wszystkim wyborco, tego Pana i WO. Takie właśnie jest ich podejście do ludzi. Dobrze, ze w końcu pokazaliście swoje prawdziwe oblicze. Już nie mam dylematów na kogo głosować. Paweł szanuje ludzi i każdy jest dla niego ważny.

    1. Trzeba już być w nie małej desperacji gdy się skrobie taki tekst. Za 9 dni pakowanko

    2. Gratuluję poczucia humoru. Ma w dupie wszystkich. Liczy się tylko jego prywatny interes i gorzoła.

   • Wszystkowidząca on 30 marca 2024 at 17:43
   • Odpowiedz

   Benek powtarzasz te bzdury na prawo i lewo i od lat oczerniasz Andrzeja a przodki dziadki to co lepsze byli ?

 2. To jest program średniaka i Skrucha,
  Najwyższe ceny wody i kanalizacji w regionie.

  Więcej zabawy i fotek w czasie pracy będzie,
  bo słyszymy że woda idzie w górę po wyborach.

 3. GDZIE W OGOLE PROGRAMY KANDYDATOW DO RADY? Z ŻADNEGO KOMITETU NIE WIDZĘ ABY KANDYDACI COŚ KONKRETNEGO PREZENTOWALI, LICZĄ SIĘ KONKRETNE DZIAŁANIA – CZEGO MOZEMY SIE SPODZIEWAC.

 4. Trudno jest rozmawiać o wyborach do gminy.
  Słaby burmistrz kontra nie lepszy pretendent.

  Jedyna nadzieja, że będzie godna reprezentacja w Powiecie
  i ciekawie zapowiadają się wybory do Sejmiku.

 5. Pytanie do p Adama kto jest wojewodą małopolskim ? Bo tego gościa co pan podpisał nie można znaleźć na stronie ? To jakaś manipulacja ?

 6. nic nie ginie. Kampania prezydencka . Targ Ryglice. A pani Dorota dziś w odwrocie . Szkoda

  1. Brak kręgosłupa.

   1. gwiazdy nie mają kregosłupów, gwiazdy chcą tylko świecić – blaskiem swoim lub innych

    1. A spadające gwiazdy gasną bardzo szybko.

   2. Czysta hipokryzja.

  1. Adaś akcje, relacje na fb. :)))))

   1. A no. Kampania trwa. 🙂

 7. Każdy byłby lepszy od Augustyna. Niestety.
  A myślę, że Olszówce bardziej zależy na gminie niż Augustynowi, bo ten to tylko o własny interes dba.

  1. Olszówce bardziej zależy na gminie Szerzyny. Co zrobił przez ostatnie trzy, cztery lata dla Ryglic? Jakiś chodnik niby załatwił – to już trzeba załatwiać wszystko w ich mniemaniu? Idąc tym myśleniem, to starsza Pani /starsza babcia/ nie ma prawa bytu w tej gminie.Taka jest różnica między PA i WO. Paweł dostrzega wszystkich i nie twierdzi, że coś trzeba załatwiać tylko trzeba chcieć i poświęcić się dla społeczeństwa, wychodzić do ludzi, przedstawić argumenty , a nie mając swój biznes w gminie Ryglice uciekać do Szerzyn.

   1. Myślę że “załatwianie” to pewien skrót myślowy – radny ma możliwość pisania interpelacji w sprawie problemów związanych z infrastrukturą drogową a od jego siły przebicia zależy czy rada powiatu uwzględni dane zadanie w budżecie. Później może monitorować wykonanie zadań w terenie. Listę interpelacji które pisał radny Władysław Olszówka można znaleźć tutaj:

    https://bip.malopolska.pl/sptarnow,a,1520537,wladyslaw-olszowka.html

   2. Szanowny Panie Anonimie. Jako mieszkaniec i obserwator mogę z pełną stanowczością stwierdzić że:
    – Pan Olszówka będąc pracownikiem ZK w Ryglicach. był zaangażowany w prace na rzecz Gminy Ryglice, odznaczał się wiedzą, kompetencją, wysoką kulturą osobistą i był bardzo blisko mieszkańców. Teraz jest zatrudniony w gminie Szerzyny i jak stwierdziłeś zależy mu na realizacji zadań tam – skoro mu tam płacą to czemu miało by być inaczej? Szkoda, że Jego potencjał nie służy nam – a służył bardzo dobrze.
    – Pan Augustyn wg mojej opinii jest zupełnym przeciwieństwem Pana Olszówki.

    1. 😅😅😅
     Wladżu tak z rana odrazu

    2. A dlaczego WO nie pracuje już w ZK w Ryglicach?

     1. Był problem z komunikacją a gminy nie stać było na tłumacza 😅

      1. I tylko tyle? To trochę naciągany argument żeby kogoś pozbawić stanowiska.

       • Anonim on 22 marca 2024 at 12:01

       Prymitywny komentarz. Nie stać Cię na przedstawienie konkretnych argumentów? Może i WO ma wadę wymowy ale to nie przeszkadza mu w skutecznym działaniu. A co prezentuje kontrkandydat? Może zacznijmy od prezentacji świadectwa?

       • Obserwator on 22 marca 2024 at 13:10

       Panie Łukaszu już Panu wyjaśnię. Augustyn czuł się zagrożony że strony Władka. Pan Olszówka wszyskie swoje obowiązki wykonywał zetelnie. Zapytać pracowników komunałki. Nie powiedzą złego słowa na Olszówkę. Augustyn bal się Wldka i postanowił go usunąć. A na jego miejsce przyjąć w niby konkursie osobę która nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu komunalka i jest pod pełna kontrola burmistrza

       • anonim on 22 marca 2024 at 15:24

       Niestety pomyłka była z tym Augustynem ,zachowuje się jak poprzednik z tym wycinaniem ewentualnych konkurentów. Te szkoły przejęte żeby najbliższa rodzina zyskała . Nie wiem czy Olszówka lepszy ale nie ma innego wyboru , A radni tacy że mogłoby ich wcale nie być ,klepią jak za poprzednika patrzą diety i pewnie zatrudnienia kogoś z bliskich jak to bywało . A najgorsze że tam w gminie jak już sobie ministerialne pensję wypłacą to na rozwój niewiele zostaje.

      2. Dziękuję za wyjaśnienia. No niestety wycinanie ambitnych i pracowitych ludzi to dosyć częsta praktyka w wielu organizacjach i źle świadczy o osobach na stanowiskach kierowniczych.

    • Obserwator on 22 marca 2024 at 13:03
    • Odpowiedz

    Gdyby nie Władek tą namiastka burmistrza nie miałaby szans z Karasiewiczem. Cała kampanie mu zrobił. A potem Władek został potraktowany jak szmata przez augustyna. Następnie w niby konkursie została wybrana psiapsia burmistrza na kierownika komunałki. To jest właśnie zachowanie godne augustyna. Grabie nigdy nie grabią od siebie.

  • 7 kwietnia on 19 marca 2024 at 06:17
  • Odpowiedz

  Trudno sie oprzeć wrażeniu, że to poparcie dla Augustyna od PiS to takie wymuszone. Zauważcie, że kilku radnych i kandydatów z Komitetu Augustyna stanęło do fotografii i filmu w tym jedna osoba to członek Platformy Obywatelskiej. Przecież to czyste wygłupy są. A u Władysława spontanicznie. Wszyscy kandydaci, uśmiechnięci coś od siebie mówią. W ogóle to sprawa dla ludzi rozsądnych jest oczywista co zrobić 7 kwietnia.

   • Mieszkaniec on 19 marca 2024 at 07:43
   • Odpowiedz

   Stawiając na osoby z Przyjaznej Gminy myślę że jako mieszkaniec będę traktowany z powagą a głupim uśmiechem i pogardą

  1. A tak ogólnie to dlaczego poparcie kogokolwiek ma znaczenie w pracy na stanowisku kierownika urzędu gminy? To nie jest tak że większa część środków jakimi dysponuje urząd to subwencje z podatków przydzielane według z góry ustalonego algorytmu, a ewentualne środki zewnętrzne to wynik konkursów ogłaszanych na przykład przez Urząd Marszałkowski?

   Jeżeli czegoś nie rozumiem to będę wdzięczny za wyjaśnienia. Zastanawiam się czy tzw. “znajomości” mają rzeczywiste przełożenie na kondycję gminy czy jest to gra nastawiona na pozyskanie niezbyt zorientowanych wyborców.

   1. Chodzi o znaczenie dla podjęcia decyzji wyborczej ,Jeżeli ktoś ufa popierającym to zakłada że oni popierają człowiek wartościowego ,nadającego się na to stanowisko .Pewnie skłonni mu też doradzać w jakiś konkretnych sytuacjach i pomóc jeżeli będą w stanie.

    1. OK – przekonuje mnie ten argument

     1. Jakby ktoś pytał to mnie popiera przyszły prezydent Polski:

       • Anonim on 23 marca 2024 at 19:52

       Ok fajne zdjęcie z Bosakiem. A czy możesz rozwinąć temat poparcia przez przyszłego prezydenta Polski? Kto Cię popiera Tusk, Trzaskowski?

      1. Myślę że Krzysztof Bosak kiedyś zostanie prezydentem Polski. Nie wiem czy już w najbliższych wyborach – rozczarowanie aktualnym rządem który nie realizuje obietnic wyborczych będzie postępowało a PiS na powrót do władzy nie ma co liczyć chociażby ze względów demograficznych. Ja obstawiam że PiS poprze Bosaka w najbliższych wyborach prezydenckich.

       • Anonim on 23 marca 2024 at 20:08

       Cóż cenię sobie Bosaka za wiedzą, stanowcze wypowiedzi i to jak potrafi bronić swoich poglądów. Natomiast nie do końca podzielam Jego poglądów. Jak dla mnie zbyt konserwatywne, katolickie. A to raczej nie wróży mu wysokiego wyniku. Społeczeństwo się laicyzuje i skręca w lewo. Jeżeli Konfederacja dalej będzie tkwiła w tej kato-fantastyce to raczej nie osiągnie poziomu 15%+

      2. Zobaczymy, wielu młodych zauważa że świat proponowany przez nurty lewicowe nie jest tak atrakcyjny jak wygląda to na marketingowych obrazkach, a myśl katolicka często w historii blokowała ludzi przed podążaniem za zbrodniczymi ideologiami politycznymi.

    2. W tym jest problem, że te założenia są fałszywe, bo oni wcale nie uważają że on jest wartościowy ponieważ go bardzo dobrze znają.
     Bardzo chętnie pozbyli się go z rady powiatu. Zresztą nawzajem siebie warci. Pomocy z ich strony nie będzie, bo po wyborach ich też pewnie nie będzie.
     Panie Łukaszu pan się musi jeszcze bardzo dużo nauczyć.
     Polityka to jest niestety zgniłe szambo. Granie na emocjach wyborców. A przede wszystkim wykorzystywanie ich niewiedzy. Augustyn to potrafi jak nikt inny. Ten typ tak ma.

     1. Są w polityce różne zagrywki ale moim zdaniem nie ma co przesadzać że jest to zgniłe szambo bo takie przekonania blokują wielu wartościowych ludzi którzy mogliby działać z pożytkiem dla swojej społeczności. W kampanii każdy orze jak może i szuka poparcia a rolą wyborców jest wskazanie osoby lub partii która w sposób optymalny będzie dbała o ich interesy.

     2. Ten Pan i jego świta obiecywali wszystko i wszyscy dostali posadkę Przypomnienie;

       • Anonim on 20 marca 2024 at 21:27

       Paweł chyba żałuje że oszustfo wziął na ulotkę wtedy 😅

       • Do Anonim on 22 marca 2024 at 22:53

       Raczej Władek żałuje, iż wyhodował żmiję na własnym łonie. Wszyscy dobrze wiedzą, że to dzięki WO i jego ludziom Paweł wygrał wybory. I jak się odwdzięczył? Czytajcie w komentarzach powyżej.

  • Dr Stanisław Januś on 17 marca 2024 at 18:05
  • Odpowiedz

  Prawo wyborcze to przywilej i obowiązek. Apeluję by ten obywatelski obowiązek wypełnić odpowiedzialnie.

  1. Tak. Tak wypełnimy.

   • Dymiąca Olewka on 21 marca 2024 at 12:29
   • Odpowiedz

   Paweł Lubczy nie utrzymasz z tymi co masz kandydatami. Przyjazna Gmina w Osobach Marcinek, Liszka Bradło zjedzą twoich. Na wsi aż huczy. Zmiana nastąpi

 8. Po analizie wejść na bloga widać jakby stałych bywalców. Jest to dość okazała liczba (wejścia liczone raz na dobę). Wyświetlenia strony to liczba kilkukrotnie wyższa. Jeżeli ci co tu piszą krytycznie, ale przecież i merytorycznie chcą zmiany władzy to wystarczy, że zaczną reklamować tego bloga.

  Gwarantuję, że to wystarczy. Jeżeli ktoś nie wierzy to zapraszam i pokażę od środka, jak to wygląda.

  Miłej niedzieli. 🙂

   • Popłoch w starych szeregach on 17 marca 2024 at 10:58
   • Odpowiedz

   Może i tak się stać .

    • Młodzi na młodych X postawią on 18 marca 2024 at 16:21
    • Odpowiedz

    Nowy Impuls też spowoduje sporo zmian

 9. W przypadku Jonin można śmiało przytoczyć stare polskie przysłowie “pieniądze wyrzucone w błoto”. Do altany, siłowni oraz toru rolkowego nie da się dojść. Błoto po kolana. Ludzie kto wpadł na taki pomysł???

  1. To tam jest tor rolkowy? Ma ktoś zdjęcia? Da się po tym jeździć? Dziwne, że nikt się nie chwali taką inwestycją w gminie?

 10. Trochę się wyjaśniło. I z wykształceniem i partyjnością

  1. Głosujemy na młodych , Władek stary na emeryturę do szyrzyn 😅

    • Zmarszczek on 16 marca 2024 at 13:57
    • Odpowiedz

    O racja na młodych trzeba i są u WO a u PA same prawie emeryty. Średnia wieku o zgrozo. Prawie ogródki plewić i na ławeczce siedzieć a nie do rady.

   1. Władek w działaniu i pracy nie jednego przeskoczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)