LXVI Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/lxvi-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

50 Komentarzy

Skip to comment form

  • Do Radnych Ryglic on 8 marca 2024 at 22:18
  • Odpowiedz

  Szanowni radni – szczególnie Ci, którzy kandydują na kolejną kadencję. Wiem, że czytacie bloga więc proszę Was abyście za pośrednictwem tego bloga pokazali zasługi Waszych decyzji, wsparcia na poczet naszej ryglickiej społeczności. Co dzięki waszej inteligencji, przeciągliwości a nade wszystko ciężkiej pracy udało się zbudować, wyremontować – jednym słowem dlaczego mam jeszcze raz kó… na Was zagłosować! Nie zgłosiliście sprzeciwu przeciwko budowy przedszkola w miejscu zalewowym, nie dopilnowaliście tej inwestycji. Pozwoliliście na budowę tylu sklepów, kosztem lokalnych sklepikarzy! Dlaczego nie dokończono rozpoczętych inwestycji? Obiecywano stadiony – gdzież one są? Dlaczego nikt nie dba o nasze bezpieczeństwo – chodnik na podkarpackiej, tuchowskiej. Oświetlenie włączono na koniec kadencji – kpina. Dojazd do Tarnowa uruchomiono przed wyborami – ciekaw jestem jak będzie po wyborach? Co z dostępem do lekarzy? Do Tuchowa problem z dojazdem!!!!! Grunt że szkoły przejęte – chyba taki był cel tej kadencji.

 1. Na sesji (około 09:05 nagrania) padła informacja że jeden z przedsiębiorców zakupił potężne hale produkcyjne za kilka milionów złotych w Ryglicach. Wiadomo coś więcej o tej transakcji?

  1. Średni miał “mokry sen”. Ale to nie on sprzedawał, przedsiębiorca pewnie wynajmował, nie za miliony ale za tysiące, nie potężne ale pewnie po kurnikach, i zapewne nie w Ryglicach ale na Pomorzu – ale reszta to pewnie prawda. Średni już obiecywał wiele – ale do tej pory czekam na prezentację dotyczącą przejęcia przez UM szkół, no i dobra tych kilku dzieci (czy aby na pewno dzieci?) kosztem całej naszej społeczności. Kolejny raz proszę o koszty związane z przejęciem tych szkół. Ile milionów rocznie płacimy więcej – tylko pytanie za co? A jeszcze najważniejsze KOMU? KTO TAM PRACUJE NA WOLI?

   1. A tak na marginesie – w Bistuszowej w szkole działa stowarzyszenie i bardzo dobrze sobie radzi. Nauczyciele jakoś nie narzekają, dzieci również. Społeczność jakoś sobie radzi i się integruje. Kto tym zarządza….? A kto zarządzał w Joninach, że tak marnie to działało? Kto nie miał zielonego pojęcia o podstawach zarządzania w Joninach i tak słabo sobie radził? Cóż oceńcie sami. Wcześniej czy później szkoły trzeba będzie zamykać, remizy likwidować – a my będziemy musieli ponosić koszty utrzymania budynków itd. Nie będzie wyboru chodnik na podkarpackiej, tuchowskiej, itd. tylko trzeba płacić ogrzewanie pustego baraku, który kiedyś zwał się remizą strażacką, szkołą a już niedługo kaplicą, koścołem.

    1. Panie Grzegorzu – czy tak naprawdę świetlanie mają u pana nauczyciele? – więc dlaczego taka rotacja? Tylko nikt nie powie prawdy, bo każdy się boi, bo w Bistuszowej podobno ściany mają uszy.
     Ile dzieci ma pan w szkole z naszej gminy , a ile z sąsiedniej gminy?
     Ale w koncu skończył sie PiS więc i skończą się układy

     1. Był czas że można było wyrwać publiczną kasę na Bistuszową to wyrwali . A o atmosferze tam to cuda słyszałem

 2. Może mi ktoś tak logicznie wytłumaczyc dlaczego przystanek w Zalasowej koło Koscioła został zlikwidowany ? może ktoś z radnych zabłysnie odpowiedzia na to pytanie lub burmistrz komu to przeszkadzało że starsi ludzie mieli bliżej do ośrodka zdrowia . A ta synchronizacja rozkładu jazdy tej nowej linii i dowozu z Lubczy to jakaś kpina

  1. Postawienie słupka ze znakiem nie oznacza, że będzie się tam zatrzymywał autobus. Trzeba jeszcze żeby przewoźnik miał go ujętego w zezwoleniu oraz zaświadczeniu na wykonywanie publicznego transportu zbiorowego. A z tego co słyszałem (nie wiem czy to prawda) miejscowy przewoźnik takiego nie miał i nawet się nie starał żeby mieć.

  • Do mieszkańców Ryglic on 25 lutego 2024 at 11:57
  • Odpowiedz

  Może pomóżmy przyszłym radnym/burmistrzowi. Jakie macie pomysły na zmiany w naszym mieście?

  1. Ja to nie wiem czy pójdę głosować . Tak to dennie wszystko wygląda jak za poprzednika .Ktoś tu pisał o wprowadzaniu w 21 wiek ,jak tak było to Tuchów czy Jodłowa są w 22 wieku .Stąd tylko uciekają lidzie.

  2. Najlepiej było by zmienić średniaka.
   Nie dość ze dzban i wstyd przynosi to jak się odezwie,
   to jeszcze jedyne osiągnięcie to pochody kominiarzy .

   A no i jeszcze podwyżkę dał żonie na Woli,

   1. Mnie zastanawia czemu Władek ma pseudonim „oszust” na zalasowy. Wielki pojedynek Średni vs Oszust

    1. Jeżeli tak oczerniasz WO to idź do niego i się upomnij jak zostałeś oszukany, bo jak tego nie zrobisz to możesz nie doczekać najbliżej niedzieli i wszyscy będziemy wiedzieć kim byłeś.

   • rozkład jazdy on 25 lutego 2024 at 20:55
   • Odpowiedz

   Podobno od 1 marca będą kursować nowe autobusy? Gdzie znajdę rozkład jazdy? Czy taki problem wrzucić na stronę UM aktualny rozkład? A potem będą płakać, że mało ludzi jeździ i trzeba likwidować.

   1. Jest na stronie kolei małopolskich

    1. dziękuję

    2. Dlaczego nie ma rozkładu autobusów na stronie miasta?

     1. Bo wstyd że wciąż tak mało i nie ma jak do tej dziury ani dojechać ani wyjechać.
      Średniaka wożą bo …. wiadomo

       • Anonim on 27 lutego 2024 at 18:09

       Covid jest więc rozumiesz…….trza dezynfekować 🙂

 3. Szkoda że nie ma już praktyki nagrywania sesji . Swojego czasu Zieliński z Grochem robili dobrą robotę

 4. Brawo radni powiatowi. Średni spał i śpi

  https://rdn.pl/235931/1-marca-rusza-nowe-przewozy-autobusowe-w-gminie-ryglice/

  1. Był prezesem izby rolniczej . Chlubi się tym opowiada w radiach . A cze go nie był w Tarnowie z rolnikami z Ryglic i z gminy na proteście? Żeby chociaż zajrzał tam. Burmistrz za piątkę. Do zwolnienia i tyle

   • Autobus dla każdego on 24 lutego 2024 at 19:40
   • Odpowiedz

   Powiatowi Płaczek i Olszówka wypracowali te kursy? O to dobrze

   1. A Średni se przywłaszcza. Jak zwykle ….

   2. Olszowka wypracował tyle że nie wzięli go na listy do powiatu z PiSu. Biedak musi upokorzyć się w wyborach na burmistrza tak jak 9 lat temu. Ile miał głosów 300 ?

    1. Myślisz że Średni dostanie poparcie PiS? Wątpię w to mocno.

     1. Jak żeś brudny to się umyj

       • Brudny on 24 lutego 2024 at 19:59

       Bardzo dbam o higienę a nazwiska się nie wybiera.

       • 😅 on 24 lutego 2024 at 20:02

       Brudnych w gminie nie nią . Rosyjski agent ?

     2. Hm?
      Też wątpię, by aktualny Burmistrz miał poparcie PiS w wyborach. Po wyborach do Sejmu usunął logo PiS ze swojego wizerunku na FB.

       • 😅 on 24 lutego 2024 at 20:11

       Pewnie dlategk ze ma nowe zdjecie w tle jako kandydat na burmistrza z kww. A PiS nie zarejestrowal chyba komitetu do gminy. Adam pomysł

      1. Ok. To nowe zdjęcie jest od wczoraj a to wcześniejsze było bez logo PiS. Tak mi się wydaje, że gdyby PiS nadal dzierżyło władzę to logo by nie znikło. 🙂

       • 😅 on 24 lutego 2024 at 20:26

       Adam zobaczymy kandydatów do rady powiatu to będzie widać kogo popiera PIS w gminie

       • Anonim on 24 lutego 2024 at 20:36

       Wiadomo kto będzie do powiatu z pis. Tulik Kumięga Domaniewska. I nie wejdą na 99,9999999999%

       • 😅 on 24 lutego 2024 at 20:40

       Czyli to znaczy że Władek nie ma poparcia PiSu. Samo sobie odpowiedzieliście 😁

       • Anonim on 24 lutego 2024 at 20:44

       Oj tam poparcie pisu czy jego brak. Ważne by miał poparcie mieszkańców a wydaje się, że będzie miał

       • Anonim on 24 lutego 2024 at 20:46

       Obecnie startowanie pod logo pis to pewna przegrana. A kto chce głosować na przegrywów?

       • Do Admina on 24 lutego 2024 at 20:53

       Adaś a ja mam nadzieję, że będzie startował z logo PiS. Ta partia dołuje i to mocno. Rozsypuje się. A kto chce na takich głosować? Chyba nikt nie chce być z przegranymi?
       Z drugiej strony – w kampanii wspierałeś tego człowieka, który prowadzi nasze miasto i gminę na dno. To teraz Adamie spowoduj, żeby ten człowiek raz na zawsze zniknął ze sceny decyzyjnej Ryglic.
       Korzystając z okazji i tego forum, chciałem podziękować Wójtowi gminy Skrzyszów za nowe kursy autobusów do Ryglic. Szkoda, że miasto Ryglice nie ma takiego włodarza!!
       A teraz średni się pod tym podpisze – i będzie na fejsuki wrzucał – a to nie jego zasługa.

      2. Nie wiem czy mnie nie przeceniasz. Jestem w KWW Przyjazna Gmina i pracujemy nad korzystną dla gminy zmianą. Kampania i oferta z naszej strony będzie merytoryczna. W zasadzie już taka jest.

       • 😅 on 24 lutego 2024 at 21:23

       Co w basnixh robi smok w bajkach? Odpowiedź Władysława : skacze biega 😅😅😅 . Oczywiście błędna . Mam nadzieję że nie będziecie bardziej merytoryczni niż Władek w familiadzie

      3. Hm?
       Z tego co wiem to w Familiadzie nie ma błędnych odpowiedzi, tylko liczą się bardziej te, które większość osób wskazało w sondzie chyba ulicznej lub telefonicznej. Smoki też skaczą i biegają. A Ty jaką dałbyś odpowiedź? 🙂

       • Anonim on 25 lutego 2024 at 08:38

       Kiedy jakieś konkrety? Program, ludzie?

      4. Nieoficjalnie, gdy idzie o kandydatów (ludzi) temat ogarnięty, kandydaci do Rady zbierają podpisy. Do 4 marca Komitet zgłasza kandydatów i wtedy już oficjalnie wszystko będzie wiadomo. Nad programem pracujemy.

    2. A kto z jest z Pisu w gminie?

    3. ale pieprzycie. Olszówka nie chciał startować do powiatu. jakby chciał toby startował

     1. Przecież lepiej gdyby był burmistrzem niż powiatowym? Udowodnił, że skuteczny jako powiatowy.

     2. Przecież w jednych wyborach on z Pisu z jedynki nie wszedł dopiero jak go Augustyn poparł to się dostał do powiatu. Przecież on w familiadzie na ani jedno pytanie nie odpowiedział 😂

       • Anonim on 24 lutego 2024 at 20:06

       A moż e jeszcze zastartuje do powiatu. Zrobił najwięcej

       • Cwaniak on 25 lutego 2024 at 09:31

       Ino czekaj jak go zobaczysz w familiadzie, myślę że będzie to na pewno grupa z którą współpracuje i ci nie będzie do śmiechu bo doszły mnie takie suchy, Pewnie przed wyborami będzie puszczone bo nagrania podobno się już odbyły. Jedź sam i pokaż jak się te oczka puszcza to się pośmiejemy.

 5. Faktycznie jest cięcie w wideo? To chyba dozwolone nie jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)