Aktualne wysokości diet sołtysów

W poprzednim poście w którym pisałem o wysokości diet Sołtysów i Przewodniczącego Zarządu Miasta podałem nieaktualne dane z uchwały z 2012 r. W chwili obecnej od 7 kwietnia 2015 r. wysokość diet przedstawia się w sposób następujący :

W powyższej uchwale nie ma też zapisu który wykluczałby możliwość pobierania zarówno diety radnego, jak i sołtysa czy przewodniczącego zarządu miasta. Taką sytuacje mamy w Lubczy i w Ryglicach gdzie te same osoby łączą funkcję radnego i sołtysa oraz przewodniczącego zarządu miasta i pobierając obydwie diety . W poniższej tabeli znajdują się wyliczenia wysokości diet w poszczególnych miejscowościach za cały okres kadencji.

KN

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/aktualne-wysokosci-diet-soltysow/

101 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Do -Totalni- czyli Pawła. Jak ci nie wstyd pisać na blogu w czasie dnia gdy jesteś w pracy i bierzesz za to kasę. Twoje komentarze czuć na odległość i nie musisz się nawet podpisywać. odpowiedz lepiej kiedy światła będą się świecić tak jak obiecywałeś na sesji ? Nie rób z ludzi idiotów.

  1. Burmistrz ma nienormowany czas pracy. Pisanie na forach nie jest moim zdaniem niczym zdrożnym. Tylko czy totani to burmistrz?

 2. Znów będzie się w Ryglicach działo.
  Zgodnie z informacją zawartą na stronie Ryglic, burmistrz Augustyn, jest po słowie ze Stowarzyszeniem Małopolskich Sołtysów i 15 marca będziemy ich w Ryglicach gościć. Widać, że pan burmistrz ostro promuje naszą gminę i miasto Ryglice w którym po 30 latach samorządności z braku jakiegokolwiek zaplecza kulturalnego, tak zacnych gości zmuszeni jesteśmy podejmować na szkolnej sali gimnastycznej. Mam nadzieję, że burmistrz i nasi samorządowcy najedzą się wstydu i w końcu zdecydują o budowie miejskiego centrum kultury. Oby przerażająco zła akustyka, której poprawy mimo, że była zabezpieczona w ubiegłorocznym budżecie nie wykonano stała się powodem do wstydu i zaowocowała miejscem na miarę tego do czego chcę aspirować Ryglice .

  http://ryglice.pl/news/id-15-marca-2020-roku-zjazd-stowarzyszenia-malopolskich-soltysow-w-gminie-ryglice.html

  1. Ciekawi mnie niezmiernie kto to zafunduje?

   1. Jak to kto? My wszyscy!
    Światła gasną to można się bawić w promowanie. Tyle tylko, że wygląda mi to bardziej na promocję organizatora niż gminy.

     • Totalni on 22 stycznia 2020 at 21:48
     • Odpowiedz

     o i jest nasz blogowy malkontent.

     1. Więcej takich słów używaj bo wtedy myslisz że jesteś bardziej błyskotliwy.
      Wszyscy i wszystko mamy przytakiwać po prostu się wazelinować, sprawy należy nazywać po imieniu oczywiście jeżeli jest potrzeba i nikt personalnie nie powinien się obrażać i brać to do siebie. Możemy się spierać bo każdy powinien mieć własne zdania a i również się szanować jako ludzie naszej społeczności.
      Ja mam pytanie czy p. Burmistrz to ze wszystkim musi się fotografować ? przecież należy zakasać rękawy a czyny same bedą się reklamować bo i tak każdy będzie wiedział że to Jego zasługa a taki misie, pługi, samochody, woda w szkle itp bo to przecież dużo czasu mu zajmuje w życiu codzienny.
      Jak zmieni dostawcę papieru toaletowego to też focie zobaczymy ???

       • Totalni on 23 stycznia 2020 at 07:51

       Czekam aż wrzuci że spłynął zaległy podatek od junkersa bo wtedy można będzie niejedna imprezę zorganizować i niejedna drogę wybudować. Co to za patriota, który uchyla się od płacenie podatków, chyba że to taki platformiany patriota taki patriota Tusk. Rozumiem że jak burmistrz kazał płacić podatki to burmistrz bleee i już nic szanownemu nie będzie się podobać nawet zdjęcie z wodą.

       • junkers on 23 stycznia 2020 at 08:15

       Podatek oczywiście jest niezapłacony a jak będzie to czas pokaże. Wcale nie uważam że p. Burmistrz jest bleee i żeby była jasność to p. Burmistrz nie może mi kazać bo ja nie jestem w szkole ja tylko wyraziłem własne zdanie na ten temat bo mam wrażenie że czasem to wygląda jak sesja do tygodnika gala.

       • Totalni on 23 stycznia 2020 at 08:43

       Osoba nie płacącą podatków powinna być ostatnia w wyrażaniu krytyki bo świadomie działa na niekorzyść gminy. może gdyby junkers zapłacił podatek burmistrz nie musiałby kupować wody w szklanych butelkach i junkers nie musiałby oglądać tych obrzydliwych zdjęć. ta komitywa z niewiadomski to rozumiem wyczekiwanie powrotu na urząd i dalszego umarzania podatku 😉

       • junkers on 23 stycznia 2020 at 08:57

       Ja jestem ostatni w wyrażaniu krytyki 😉 nie jestem w komitywie z nikim i KN też 😉 jakbym zapłacił podatek to w jakich butelkach p. Burmistrz by kupował ???

       PS ja lubie i szanuje p. Burmistrza i kwestie podatku mamy przedyskutowane i ja nie mam żadnych, najmniejszych żali a Ty Totalny nie wiem czy zauważyłeś że samochód UM z taką korespondencją krąży po całej gminie od około 15 grudnia

       • junkers on 24 stycznia 2020 at 06:27

       hop hop Totalny gdzie jesteś ??

       • Totalni on 24 stycznia 2020 at 07:05

       Jestem jestem

       • junkers on 24 stycznia 2020 at 07:24

       uff…. bo już się martwiłem

   2. zafunduje pomysłodawczyni z własnych diet

  2. Sala gimnastyczna nieeee. Pałac pod Debami

   1. Oczywiście, że pałac.

 3. Moim zdaniem nie są to duże pieniądze, bo to funkcje z założenia ważne i zajmujące czas. Z założenia, bo problem jest inny. A mianowicie taki, że do rady pchają się osoby nie mające zbytniego pojęcia o tym, o czym tam radzą. Nie chcę napisać, że niektórzy nie mają zielonego pojęcia i pewnie nawet o tym nie wiedzą. Traci na tym ważność tych funkcji, a funkcjonowanie staje się tragifarsą. Niestety ze szkodą dla mieszkańców.

  1. Mechanizm taki się utarł że to kandydat na burmistrza sobie dobiera kandydatów na radnych .Nie mieliśmy szczęścia ,gdyby przez ćwierć wieku był ktoś na poziomie można było i demokracje i wspólnotę budować -na prawdzie ,rozumie i uczciwości .

   1. Kilkanaście dni temu zawnioskowałem o dostęp do informacji publicznej w kilku sprawach. Jeden z wniosków dotyczył udostępnienia rejestru zamówień publicznych od dnia objęcie funkcji burmistrza przez pana Augustyna do 31.07.2019 r. Po standardowym oczekiwaniu otrzymałem wykaz zamówień zarówno do 30 000 euro jak i tych powyżej tej kwoty. W miarę wolnego czasu podzielę się z Wami tymi materiałami ale już dziś chcę zwrócić uwagę radnych na jedno z zamówień dotyczące rewitalizacji Lubczy. W rejestrze zmówień do 30 000 euro w pozycji 4 znajduje się zamówienie ZP.271.2.4.2019 na “Świadczenie usług koordynatora finansowo – merytorycznego Projektu: ”Odtworzenie walorów architektonicznych i funkcjonalno- użytkowych zdegradowanego terenu w centrum wsi wraz z rewitalizacje budynku dawnej ochronki” realizowane przez Firma Doradcza Monika Maziarka – Grochola, ul. Paderewskiego 6, 33-100 Tarnów na kwotę
    49 200,00 zł. Może któryś z radnych zapyta dlaczego po niebotycznie drogiej rozbiórce i wciąż rosnących kosztach rewitalizacji wydajemy jeszcze 50 tys. zł. na koordynatora finansowo – merytorycznego Projektu?

    1. pełno domów potworków architektury a tu taka dbałość, walory architektoniczne centrum Lubczy przekonują chyba tylko tych którzy poza gminę nigdy nie wyjeżdżali , chyba o konfitury jak wyżej opisane chodzi

  2. Gawiedź nie lubi rozumnych, bo ich nie rozumie. Prawda o oczy kole, a uczciwość została wyparta przez interesowność.

   1. Tymi opiniami można było sterować i sie sterowało . AJ się np. dorobiło gębę pieniacza .Na każdego niewygodnego był sposób . Takie mam wrażenie że zostało poczucie jak z czasów gdy dzielna ochotnicza rezerwa MO działała. Niby jest prawo ale dla swoich łagodniutkie wręcz dajce korzyści różne a jak ktoś władzuni nie leżał to sie sposób bezpośredni lub pośredni na niszczenie sie znalazł .

    1. Rozumnymi sterować nie można.

     1. To nie takie proste , ważny jest np. dostęp do informacji jeżeli kogoś interesuje to również w szczegółach bo tam diabeł tkwi,rzeczywiście niezależne media .itp- na tym powinno zależeć mądrej władzy . Ktoś kto wierzy w publiczny przekaz ,ma zaufanie np do tych wywiadów radiowych nie jest moim zdaniem nierozumnym .

  3. Toż to komedianci. Za to mamy płacić?

  4. 500 zł tyle powinna wynosić dieta i żadnych ławek i placuszków . Obrady to obrady .

 4. Przecież widać że niewiadomski nie pisze wprost wszystkiego bo by juz dawno go namierzyli. Jedno jest pewne że niewielu jest takich co im z KN po drodze.

  1. Dobrze że sie komuś chce wnikać w te nasze gminne sprawy bo nic się nie zmieniło na lepsze. Kwitnie tylko toporna propaganda.

 5. Od nowego roku wraz z wynagrodzeniami zmieniono zapis, że wysługa lat pracy nie wchodzi do podstawy wynagrodzenia. I w taki to oto sposób od początku przyszłego roku wszystkie sprzątaczki, woźni, pracownicy komunalki, koserwatorzy będą zarabiali powyżej trzech tysięcy złotych. Czyli tyle co niejeden urzędnik naszej gminy. Ale co tam, nikt sie tym nie interesuje. Nikt nie mówi jakie to koszta dla gminy. A wystarczy np. zmniejszyć uchwałą rady gminy metraż do sprzątami i juz się pieniędzy trochę znajdzie. Choćby po to żeby urzędnik nie był gorszy od sprzątaczki. Albo etaciki pościnać. Jakos nie widać żeby zasuwały po osiem godzin sprzątając. Raczej bajeczki przez połowę czasu pracy.

  1. Według szacunków, przeciętny wzrost dochodu rozporządzalnego pracownika sektora publicznego objętego zmianą otrzymującego wynagrodzenie nieprzekraczające minimalnego wynagrodzenia za pracę i posiadającego co najmniej 5-letni staż pracy wyniesie w 2020 r. ok. 206 zł miesięcznie. Tak naprawdę nie tym powinniśmy się przejmować i w sposób sztuczny (uchwala rady) szukając jakichś wątpliwych oszczędności zmniejszać metraż do sprzątania, bo prawdziwe pieniądze są do zaoszczędzenia zupełnie gdzie indziej.

   1. Chyba trudno o dookreślić bo to lata zaniechań połączonych z głupotą i pazernością.Plus oczywiście premia za trzymanie gęby na kłódkę.

   2. “minimalnego wynagrodzenia za pracę i posiadającego co najmniej 5-letni staż pracy wyniesie w 2020 r. ok. 206 zł miesięcznie” – coś Panu nie wyszło to liczenie ??? oby napewno 206 zł. miesięcznie.
    od stycznia średnio taki pracownik to ok. 700 zł. podwyżki + koszty zus gminy miesięcznie !!! podwyżka za nic, nie mają więcej obowiązków !!! policz teraz Pan przez ilość takich pracowników szkół, gminy, wydziału komunalnego itd., pomnóż przez te 700 z hakiem potem pomnóż przez 12. Czy oby napewno są to wątpliwe oszczędności. a może żona lub córka a może zięć gdzieś na takiej gminnej posadce ???
    Raz Pan piszesz że pracujesz, raz że emerytura ciekawe co tak Pan kręcisz.

    1. Liczysz podwyżkę wynagrodzenia minimalnego czy różnice wynikającą z “wyjęcia” dodatku z obliczania minimalnego wynagrodzenia? bo to dwie kompletnie różne sprawy panie księgowy.
     Jakoś nie przypominam sobie bym się tutaj uzewnętrzniał na temat tego czym się zajmuję, to raczej Wy spekulujecie i pewnie stąd masz te sprzeczne wiadomości. A tak naprawdę chodziło mi o wzrost dochodu rozporządzalnego pracownika sektora publicznego.

     1. Liczę to co ma wpływ na faktyczne wydatki gminy panie wszechwiedzący. Wzrost dochodu rozporządzalnego ma się do tego tak śrdnio, o czym Pan doskonale wie.
      Ja do Pana na Pan, a Pan do mnie na ty, czy oby na pewno się znamy na tyle.
      Może i się Pan nie uzewnętrznia ale uważny czytelnik wie co czyta. Zapewne wielu ludzi spekuluje kim Pan jest, bo nie jednemu nie podrodze z Pańskimi artykułami, mnie osobiście – wszystko jedno kim jest KN.

      1. Masz rację zachowałem się prostacko. Proszę mi wybaczyć, ale właśnie piszę o tym jak “przestano” zatrudniac w gminie po znajomosci i trochę mną telepi.

       • ? on 17 grudnia 2019 at 22:09

       Ciekawie przeczuwam to będdzie a to jeden z powodów z mizerii,admin tam aplikował zdaje sie i woleli do tajemnic nie dopuszczać ,sam nie wim szkoda czy nie

       • * on 17 grudnia 2019 at 22:10

       będzie ciekawe

       • Anonim on 18 grudnia 2019 at 18:40

       To się na święta szykuja nowe artykuły 🙂

       • Anonim on 19 grudnia 2019 at 18:18

       Nie psuj KN świat urzędnikom, bo pracę porzuca, fachowcy szybko znajdą nową i kto będzie urzędowal w kuchni na pierwszym piętrze. Zawsze te same osoby tam są to bar jaki czy co ? Często bywam i szukam urzednika to na mur beton albo w kuchni albo w kiblu. Jak tu żyć?

       • Anonim on 19 grudnia 2019 at 14:53

       A Admin to chyba politolog z wykształcenia. Co miałby w urzędzie robić?

      2. Admin jest magistrem politologii ze specjalnością administracja samorządowa i praca socjalna. Miał podczas studiów stypendia naukowe a teraz prowadzi sobie bloga i jest z tego bardzo zadowolony. Praca w gminnym urzędzie go nie interesuje zupełnie. Kiedyś tam faktycznie o tym myślał … Spokojnej nocy. 🙂

      3. Skoro już został poruszony ten temat to chciałbym zadać pewne pytanie które zapewne nie tylko ja sobie zadaje. Analizują pańskie duże zaangażowanie w kampanię wyborczą pana Augustyna i jego obozu wielu z nas było przekonanych, że po osiągnięciu celu jakim było wygranie wyborów pan jako pierwszy otrzyma w gminie jakąś posadę. Moje pytanie brzmi czy były takie obietnice?

       • mz on 19 grudnia 2019 at 18:46

       praca ta by pewnie wymagała gumowego kręgosłupa

      4. Hm? Ja staram się zawsze z danego słowa wywiązać choćbym miał ponieść z tego tytułu jakieś nawet straty. Rzeczywiście partia zaangażowała mnie w kampanię i robiłem co robiłem z myślą, że jak się mówi to się robi. Obietnice były i owszem. Po wyborach partia (lokalne struktury) o mnie zapomniała i jak pisałem kilka dni temu zerwano ze mną kontakt. No cóż lekkie rozczarowanie. Jednak nie płaczę z tego powodu. Raczej jestem tzw. pisiorem zaangażowanym mimo wszystko (można powiedzieć pisiorem walczącym :)) i idziemy dalej, Aspekt/przekaz ideologiczny PiS (JK) mi pasuje i nawet myślę, że go udoskonalam.

       • anonim on 19 grudnia 2019 at 19:39

       Jak dobrze zrozumiałem uważa pan że się w dużej mierze przyczynił do takiego a nie innego wyniku wyborów . Ale nie zrozumiałem czy z tym sie pan czuje dobrze czy źle ? . W zasadzie to co jest teraz to udoskonalenie przekazu PIS to chyba dobrze.

      5. Do Anonim 19:39

       Nie, nie uważam tak. Już o tym pisałem. Wybory wygrał kandydat PiS z powodu, że był kandydatem PiS.
       Czy się czuję dobrze? Mimo wszystko bardziej dobrze niż źle. Proszę robić poprawkę na to, że ludzie bardzo często są słabi i małostkowi, i dbają głównie o swój interes. Jakieś idee? Bardzo często to drugorzędne sprawy.

       Chodzi o udoskonalanie ideologi a nie przekazu. 🙂

       • Nadole on 20 grudnia 2019 at 08:45

       Pisior walczący zabrzmiało jak żołnierz wyklęty lub solidarność walcząca . Coś w tym jest trochę. Szacun admin.

  2. A czym ty jesteś lepsza od zwykłego pracownika

 6. Rozumiem że to kwoty brutto, dziwię się że w ogóle są ludzie chętni na bycie sołtysem. Nie chciałoby mi się ciągle użerać z ludźmi za taką jałmużnę.

  1. Kwoty bez podatku do łapy.

  2. To proszę zrzec się tej niewdziecznej funkcji. Daj drugiemu zarobić. ALOJZ

 7. Felcyk kotły czas wymienić , jeszcze przed 2023 .

 8. http://www.kt24.pl/z-tarnowa-do-kielc-miroslaw-banach-bedzie-odpowiadal-za-smieci-w-kielcach/. I wszystko jasne wiadomo dlaczego śmieci drożeją 😀

  1. Omijanie prawa ma miejsce również w Ryglicach gdzie szef Rygielskich struktur PiS pan Władysław Olszówka został zatrudniony jako pełniący obowiązki Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa. Wprawdzie ustawa o pracownikach samorządowych pozwala powierzyć obowiązki jednak tylko komuś kto wcześniej był już zatrudniony w danym wydziale na czas nie dłuższy niż 3 miesięcy a nie jak to miało miejsce w Ryglicach. W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedz dotyczącą te sprawy a o jej szczegółach przeczytacie państwo wkrótce.

   1. No to bardzo prosimy o przedstawienie tej sprawy panie KN bo to śmierdzi. bardzo jestem ciekaw uzasadnienia i tego co dalej z tym zrobić. będzie na weekend ?

    1. Za urząd Pan się weż. Będą oszczędności. Nie sądzę ,że Pan tam kogoś ulokował z rodzinki.

    2. Dziękuję za zachętę, ale naprawdę nie trzeba mnie zachęcać ani popędzać a jedynie spokojnie poczekać. Myślę że na weekend będzie gotowe choć koniec roku to dość pracowity okres więc nie zawsze chcieć to móc.

 9. Po nowym roku każdy będzie oglądał kilkakrotnie złotówkę nim ją wyda. ZUS 1500. Prąd, gaz , śmieci, scieki i wszystko w górę. Z czego tu im dawać za obrady?

 10. Może trzeba podwyżki żeby ktoś zadał jedno zasadnicze pytanie.

  1. Zmienić uchwałę , obciąć diety przez pół lub zabrać , to i w sali obrad nie będzie tłoczno , zobaczymy kto zostanie ku chwale gminy. Krótka piłka.

 11. Pasuje aby pani Bochenek wzięła się za oszczędzanie od siebie a nie skwapliwie pobiera dwie diety i pyszczy o szkołach. Troche pokory nie zaszkodziłoby tej pani

  1. akurat tej odwagi i dobrych pomysłów to im brakuje

  2. wyborcy dali jej mandat i ten i ten więc -po temacie

   1. Omamieni.

   2. Bo myśleli, że społecznica.

   3. Tyle do powiedzenia ma nasza Pani Ryglicznka?

  3. Do pracy normalnej ,jak każdy człowiek do 60 u lat.

  4. Akurat w sprawie szkół pani Bochenek ma w 100% rację a pokory której więcej chciałbyś widzieć u pani radnej nie zaszkodziło by autorom przejęcia przez gminę tych szkół.
   Pisał tu ktoś całkiem niedawno, że niby te małe szkoły to coś co stanowi lepszy start w życie dzieci tam się uczących. Patrząc po bohaterach przywracających szkolne eldorado myślę, że jest zupełnie odwrotnie.

   1. Nie zazdrośćmy im zarobków, bo o kokosy wcale kokosów nie zarabiCo. do takich dużych tych dochodów, zarobkóf . Njewjadomski mająranci tylko, robią i sień, sOem,seiń siem. Starają. To Są to kobiety aktywne angażóuje spoecynie. Przejęciem szkoły sto pAle procent racjiwidzimy jakie są kozty, ale że szkołsaim. ale a te osoby reprezentują onych,nas,onaz wszystkich sołtyz.

    1. Pij mniej i pisz wolniej. Może coś z tego wyjdzie….

  5. Czepiacie się kobiety , a w Lubczy jaki rodzynek na dwóch posadach?

   1. macie swojego Szczepanka za tysiąca co miesiąc jego sie czepcie zaprzańca i sprzedawczyka Ryglic

    1. Chwileczkę Marcinek Sz. Został wybrany na radnego, udało mu się, ale nie walił jeszcze na sołtysa,bo ma oprócz zasiadamia w radzie pracę, zaś spolecznica gdy dowiedziała się o p. JACKU Duranie,.że ma zostać sołtysem to tyle werwy i jadu dostala że nie znając człowieka fachowca , użytecznego, mającego firmę i na Full roboty niczym ta natretna mucha gdzie się pojawiła to tam na niego ….Ja osobiście z rodziną oddałem głos na p Jacka, chociaż mnie nagabywala o swoich walorach. Taka prawda. Dlaczego drugi ktoś nie mógł mieć drugiej funkcji w naszym środowisku?

     1. A ja słyszałem, wpost odwotnie, jak p. Jacek na panie Bochenek i Turczyn nadwał. Poza tym skroo pracy tak na full to czemu ciągle na bajkach w Wod-kanie siedzi ??? A do tego przy tej pracy na full nie miałby czasu na zajmowanie się sprawami Ryglic, więc sory głos stracony.

     2. Marcinki obległy gminę niczym dojną krowę. Zwłaszcza ten wyga z Lubczy . Karma wróci.

     3. no to teraz wszystko jasne z tym nienagrywaniem zebrań. niezle sobie to wymyśliła – nie bedzie kamery to garstka osób bedzie wiedziała . ta rada i burmistrz to jakaś kpina ta pani z Kowalowej to chyba po podstawówce? a co za doświadczenie zawodowe praca w restauracji u młynarzy.

    2. Za tego tysiaka to niech nam pan radny SZ.M. pokupi porządne latarki ledowe , abyśmy bezpiecznie z drugiej zmiany powracali szczęśliwie do domu , bo teraz gdy idę od autobusu to czuję się jak górnik w kopalni gdy karbitówka mu zgaśnie, bo ponoć gaszenie lamp ulicznych przyklepał bez drgnięcia ręki w ramach oszczędnści na klasie robotniczej . Robotnik zmianowy.

   2. O jejku, a to święty Stanaszek podniósł diety sołtysom.

    1. A kto wylatal te diety dla sołtysów jak nie naszą społecznica ?

    2. To nie Stachu to Bernard szczodry dał podwyżkę którą piętnastu roztropnych przyklepało a święty Stachu tylko podpisoł.

    3. Stanaszka też gnoił braciak M choć jako sołtys dostał nieżle. Stanaszek nie musi głowy nosić między …., a ten już powinien. Lubcza ma go dość , Stanaszek nie judził , wolał się nie odezwać.

      • Ze wsi Lubcza on 17 grudnia 2019 at 18:04
      • Odpowiedz

      Jakie ma Marcinek dokonania w lubczy za okres ostatnich 12 lat?żadne.
      Stanaszek umiał wykorzystać sytuację i pozostali 2 też. Rewitalizacja jest dzięki tamtej radzie i Benkowi. Nawet na jednym zebraniu Marcinek to wychwalal radnego który przygotował wniosek w ramach budżetu obywatelskiego dzięki czemu ludzie mogli głosować .
      Dzięki poprzednikom mamy realizujące się projekty które oczekiwane były od lat. Zobaczcie tylko kanalizacja, centrum wsi, sala i to wszystko w 2 do 4lat. Ciekawe jak obecna władza w osobie radnych pokaze na ile ich stać.
      Jestem im za to wdzięczny.

       • Anonim on 17 grudnia 2019 at 18:26

       To dlaczego tak zgnoiliście tamtych radnych Lubczaki?Macie swój kocioł ale chyba na gnojówkę.

       • Rolnik on 17 grudnia 2019 at 18:32

       Miał i być pięknie, wymiany kotłów na nowe. Nikt wtedy nie mówił że te kotły będą tylko dla siebie działań a przy tym tyle podwyżek. Dla rolnika ciężko jest.

  6. A proszę mi powiedzieć ile nas kosztuje promocja Złocistej

   1. Nerwy co niektórych, taki koszt.

   2. na stronie gminy relacji z imienin brakuje

    1. Ty ją w tej chwili promujesz bo przelecialem jej fb z ciekawości.

  • Koniczynka on 16 grudnia 2019 at 20:36
  • Odpowiedz

  I tutaj mamy jasność, ludzie którym zależy na paru złotych rządzą gmina. Jakie mają pojecie i kwalifikacje poza tym że ewidentnie podnieśli pensje za tą społeczną rolę.
  Słabe to trochę i takie niepasujace to programu wyborczego. Czyżby ta kadencja i burmistrz okazał się najsłabszy w historii naszej gminy?

  • a jak braknie kasy ? on 16 grudnia 2019 at 19:50
  • Odpowiedz

  klepniemy kredycik !

 12. żyć z gminnego , po co iść codziennie do pracy

 13. WSTYD

 14. społecznicy

  1. Panie KN dziękujemy za informację, nikt już nam nie wmowi, że za darmo tam siedzą . Warto się bić o takie fuchy. Koniec z końcem ledwo się wiąże, aż szkoda gadać. I to jest biedna gmina? Dla ludzi pracujących i emerytów napewno.

   1. Jaka wysokość diet jest aktualnie A jaka była za ostatniej rady?to mnie ciekawi.

  2. Do tej pory tak każdy myślał , że za grosze siedzą , a funkcje łączone to jedna wypłata bez podatku z naszego podatku. Panie KN wyciągasz prawdę na światło dzienne.

   1. Ludzie naiwni, to wszystko jest w necie, trzeba tylko poszukać !!!
    Logiczne myślenie też nikomu jeszcze nie zaszkodziło i okazuje się, że nie boli.
    Ale niestety w większości jesteście próżni i nawet nie chce się wam pogrzebać po stronach urzędu.
    A potem płaczecie jak to was oszukali. I tylko potraficie od Niewiadomskiego wymagać, żeby za was wszystko robił. A niech ten co go ciekawią wynagrodzenia pogrzegląda bip gminy zamiast facebooka.

  3. Trzeba mieć prosty kręgosłup moralny, by nie zostać zaprzancem. Zbych.

   1. Przepraszam bardzo , do kogo ta aluzja????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)