Dorwać się do rządzenia ! Ale co dalej?

Sytuacja przed  ostatnimi wyborami  samorządu gminnego i sołeckiego w Zalasowej przedstawiała się następująco: Burmistrz i Jedność  czyli blok wyborczy wyborców  z przewodniczącym i prominentnymi stanowiskami zajmowali działacze z Zalasowej. O ile budziło to  wiele kontrowersji być może uzasadnionych w innych miejscowościach o tyle burzenie tego stanu rzeczy przez  rodzimych oponentów  było co najmniej niesmaczne. Jak się po wyborach okazało radny Tadeusz Sępek , oraz później wybrany sołtys Olszówka odegrali w tym dziele najważniejsze role. Tuba pomówień  dotycząca rządzących gminą ostro brzmiała w sklepiku jego właściciela a i fotograf weselny nie omieszkał  używać czarnego  pi:aru dotyczącego ponoć  zadłużenia gminy przez ekipę rządzącą i powtarzać wszystkim to aż do znudzenia. Widać dobry ekonomista bo jako cenę za poparcie  dla Połoskowej otrzymał zatrudnienie w GOK-u , jednak i w Nowej Jakości się na nim poznali ponieważ po roku wykluczyli go z tego grona. Co prawda  „wart Pac pałaca a pałac Paca”. Dalej w swoich działaniach na niwie gospodarczej w Zalasowej realizowali ale tylko w  nikłych procentach  plany poprzedniej ekipy i tak z opóźnieniami ,  chodnik i termoizolację szkoły  bo pożal się Boże fontanna ani w tych procentach nie przypomina tej  którą zamówiono. Na początku ochoczo otwierali skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną  w centrum , oraz zjazd w kierunku Tuchowa, niestety błędy w wykonawstwie sygnalizacji powodujące korki od strony Ryglic  zostały usunięte przed miesiącem , zamiast wykonać kryty rów  tuż za skrzyżowaniem co by poszerzyło tę niebezpieczną część drogi dla pieszych udających się na Podlesie zafundowano barierkę ochronną zawężając jezdnię.Oczywiście początki rządzenia  Nowej Jakości skupione były na tropieniu błędów poprzednika i przy odbiorze technicznym wybudowanej  nowej hali z zespołem boisk i parkingów przy szkole  w Zalasowej  z uporem maniaka próbowano  wrobić w karę pieniężną  Byłego burmistrza i jak się później okazało kary nie było. Tutaj na tym blogu ta historia była opisywana. Ważną rzeczą z tego odbioru jest to że rozebrano parking a kort nie nadaje się do normalnych rozgrywek. Ale powodem tego artykułu jest zgoła co innego  otóż wakacje mają się ku końcowi liczne rzesze gości i rodzin odwiedzających Zalasowę  tak ją zastało:  Na stronie sołtysa czytamy między innymi „Swoją pracę opieram na prawdzie i uczciwości. Jestem otwarty na potrzeby wszystkich mieszkańców. Chcę służyć naszej Zalasowej.Najważniejsze cele mojego działania: współpraca z p. Burmistrz i p. Starostą, współpraca z organizacjami wiejskimi”.

To właśnie z tych haseł wynika jednoznacznie że jest wprost przeciwnie , o ile współpraca z burmistrzem opiera się na chęci zastąpienia Jej na stołku o tyle światła i skrzyżowanie to współpraca ze starostą. O współpracy z organizacjami wiejskimi  niech świadczy wygląd cmentarza . Większość mieszkańców dokonała dobrowolnych wpłat po 10 zł na wykaszanie przestrzeni pomiędzy grobami i alejek jednak nie ma odzewu ze strony sołtysa. Jakby tego było mało to połowa sierpnia  paręset  metrów od centrum pobocza na ulicach są zarośnięte poważnie utrudniając  bezpieczną jazdę.  Fakty zamieszczone w fotoreportażu. Ze sprawozdań sołtysa dowiadujemy się że rada sołecka się gromadzi , hejnał się naprawi a o inne potrzebne rzeczy wystąpiono z pismem do burmistrz. Czy na takim postawieniu sprawy przy jednoczesnej gotowości startu Olszówki na włodarza gminy możemy liczyć na reakcję burmistrza , chyba nie ! Też  trudno się dziwić  . Co prawda nie ma już  „swojego” burmistrza na którym psy wieszano tym bardziej będzie można sekować obecną burmistrz przeto ma się już doświadczenie. Szczytem hipokryzji będzie wspólne obchodzenie dożynek no i oczywiście msza na rozpoczęcie. Dla bystrego obserwatora i wielu ludzi z tej miejscowości sprawa jest prosta jak się okazało najlepiej umieją zadbać o interesy , swoje interesy Ci którzy obelżywie kłamią aby dostać się na stołek , jak już ten stołek obejmą to nie umieją rządzić ,ale drugi raz to już nie przejdzie.  Tak to już bywa jak dobry pieniądz zostaje  wyparty przez gorszy.

Materiał  nadesłany  na email podpisany  jako Obserwator
cmentarz 4 cmentarz1 cmentarz2 cmentarz5 cmentarz6 cmentarz 3 drogi 2 WP_000586

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/dorwac-rzadzenia-dalej/

120 Komentarzy

Skip to comment form

 1. mnie w przeciwieństwie do autora cmentarnych fotek burzenie starego układu było bardzo smaczne.to tyle

  • najstarszy syn proboszcza on 18 sierpnia 2014 at 18:37
  • Odpowiedz

  Probosz pazera chyba czyta tego bloga bo na cmentarzu coś się dzieję …
  http://zapodaj.net/11020f16cfe0c.jpg.html
  http://zapodaj.net/89fb2f0beadd6.jpg.html

 2. Czy aby nie za puźno to postępowanie pani Teresko http://bip.malopolska.pl/umryglice/Article/get/id,949708.html

  • ¿¿?¿¿ on 15 sierpnia 2014 at 20:05
  • Odpowiedz

  Tytuł artykułu bez sensu. Proboszcz i rada parafialna dorwali się do władzy? Czy Cmentarz już wykoszony? Zapomniane Kirchoły już lepiej wyglądają. Czy Władek jest w radzie parafialnej ??????????

  • Inna Amelka on 15 sierpnia 2014 at 16:09
  • Odpowiedz

  Projekt szukania dziury w całym uważam za rozpoczęty 🙂

  1. Inna Amelko
   a co w tej gminie jest bez dziury ?

 3. to cmentarz parafialny w Zalasowej to widocznie parafianie słabo na ofiarę dają , sołtys to w sumie powinien coś zadbać w temacie no ale teraz pora nowej kapani wyborczej to nie ma czasu , jak wejdzie do magistratu to od razu wszystko będzie inaczej , ma podobno pomysły -jak zawsze zresztą , węch też ma , pieniądze najlepiej czuje,

  1. Amelka by chciała mieć taką ławkę u siebie w ogrodzie?

 4. na poniemieckich cmentarzach na zachodzie polski jest lepiej

 5. Analizując komentarze można tylko stwierdzić, że młodzi krytycznie odnoszą się do otaczającej rzeczywistości.
  Pisząca wcześniej ekipa Byłego “wymiękła”.
  Władek został rozjechany przez młodych. Ciekawa sytuacja robi się w Zalasowej już teraz. Jeszcze ciekawiej zapowiada się jesień
  Tak na prawdę to nie widać żadnego konkretnego kandydata na burmistrza. Chętni może są ale…. to………( Każdy niech sobie dopowie).

   • ale to ... on 15 sierpnia 2014 at 07:43
   • Odpowiedz

   ciarachy

 6. Co do świteł – nie pamiętam kiedy od strony Rylic jechałem na zielonym. Widać światła od Tuchowa – świeci się po kierunku czerwone- od Ryglic też czerwone i kamera nie działa więc jadę. Zaznaczam, że problem zgłaszałem do powiatu. System nie działa – moja propozycja – radny Sępek oraz sołtys Olszówka (wraz z rodziną na etatach) do kierowania ruchem.

  1. A nie przypadkiem jest to zadanie (kierowanie ruchem) dla radnego powiatowego z Zalasowej? Nie masz aby jakiej obsesji?

   1. Nich to k…. naprawią albo zliwidują

   2. Kamera od strony Ryglic została zmieniona. Około miesiąc temu było poprawiane ustawienie kamery, ponieważ odbierała sygnał ruchu przy poruszaniu się pojazdu przy osi jezdni. Obecnie problem jest od strony Lubczy. Sprawa została zgłoszona do firmy obsługującej sygnalizację.

  2. Dobrze, że nie jednocześnie są zielone. Jednak niebezpieczeństwo takie jest

 7. Ostatnie 4 lata w Zalasowej to seria kłótni inspirowanych przez Władka.
  Nic mu się nie podobało co robił poprzedni burmistrz.
  Sam nie zrobił nic poza promowaniem Sępka pałacowego.

  Promocja dotyczyła tez innych jego pociotków w szkole!!!
  Jaki porządek ma zrobić skoro on na niczym się nie zna
  poza tym żeby kupić taniej i sprzedać drożej

   • Wyborca on 13 sierpnia 2014 at 14:07
   • Odpowiedz

   A kto się z kim kłóci? Brednie piszesz. Władek w przeciwieństwie do urzędników, dotychczasowych burmistrzów itp. dorobił się prowadząc własny biznes, zatrudniając przy tym ludzi, płacąc pewnie niemałe podatki.

   Myślę że warto dać mu szansę na stanowisku burmistrza, i wtedy będzie można ocenić na czym się zna, a na czym nie. Zresztą tak czy tak nie ma żadnej lepszej alternatywy.

  1. Władek nie ma szans. Raz już startował i dostał w du..!
   Teraz też tak będzie,
   Taki z niego biznesmen ze pozbył się wszystkich sklepów.

   Jeżeli znów pozwolimy, żeby przyszedł burmistrz.,
   który będzie nas skłócał,
   i będzie 4 lata uczył się pracy w gminie,
   to nic z tego nie będzie.

    • najstarszy syn proboszcza on 13 sierpnia 2014 at 14:40
    • Odpowiedz

    Hmmm dostał bo startował Benek i Połoskowa. Teraz Benka nie ma, a Teresa ma tyle poparcia co kot napłakał. Żal tyłki wam ściska bo chcecie burmistrza ze swoich miejscowości – ale do tego nie dojdzie 🙂

   1. To bzdury, Olszówka poza Zalasową miał może 100 głosów w 2002r,.
    nie startowała też Pani Połoska, a teraz za to startuje,
    więc ona to jego elektorat i odbierze mu głosy…….

    A co do Pana Karasiewicza…………,
    Gierackiej, Augustyna (Cieśłikowskiego), Marcinka, i innych…
    nic jeszcze nie wiadomo!!!

  2. Olszówka poza tym ze wszystkich rozśmiesza i bawi – nie ma szans

    • Kiepski F. on 13 sierpnia 2014 at 15:11
    • Odpowiedz

    Z wszystkich osób co tu się przewinęły, Marcinek, Augustyn, Gieracka, Karasiewicz, Połoska Władek wydaje się najlepszy.

    1. do kabaretu hehehe
     SZSZO SHOW

      • najstarszy syn proboszcza on 13 sierpnia 2014 at 16:20
      • Odpowiedz

      Kabaret to był w gminie przez ostatnią kadencje.

     • Powinny on 13 sierpnia 2014 at 16:19
     • Odpowiedz

     padać takie nazwiska : Gutkowski, Zieliński, ewentualnie Burza. Z kobiet Kukla. Młode pokolenie, dobrze wykształceni. A nie stara gwardia układowo zaściankowa. Dziwić się potem będziemy, że w rankingach nadal dno.

      • najstarszy syn proboszcza on 13 sierpnia 2014 at 16:34
      • Odpowiedz

      Gutkowski? Ten cyniczny kłamca? On już niech lepiej sprząta swoje biurko w urzędzie bo po zmianie władzy długo tam nie zabawi.

      • Mieszkaniec on 13 sierpnia 2014 at 16:35
      • Odpowiedz

      zacofanej gminy.
      Podobno Olszówka studiuje. To dobrze. Co i gdzie studiuje, na którym roku? Ale czy ktoś w końcu odpowie na pytanie – czy Władek jest w radzie parafialnej. Autor tekstu atakuje Władka i Sępka. Dlaczego nie odpowie na pytanie?

     1. 🙂 za takie słowa możesz się spodziewać pozwu…. !

      Pan Gutkowski jest funkcjonariuszem publicznym,
      w stosunku do którego pomówienia są ścigane przez prokuraturę z urzędu.

      Poza tym jest sekretarzem naszej gminy i akurat jest jednym z najbardziej kompetentnych ludzi jakich znam, jeżeli chodzi o samorząd.

      • Powinny on 13 sierpnia 2014 at 16:44
      • Odpowiedz

      Z osób nie mających wyższego wykształcenia dobrym kandydatem spełniającym kryterium wymiany pokoleniowej mógłby być radny z Jonin Dudowicz Marek. Przedsiębiorca znający realia prowadzenia małego biznesu w Polsce.

      • najstarszy syn proboszcza on 13 sierpnia 2014 at 17:23
      • Odpowiedz

      Mistrzu anonimie, mogę spodziewać się pozwu za pytanie ? Brawo. Musisz być z tych wykształconych których to niby nasza gmina potrzebuje 😀

      • Sympatyk on 13 sierpnia 2014 at 17:54
      • Odpowiedz

      Byś nie obrażał Zielińskiego stawianiem tych nazwisk koło niego.

  • Zalasowiak on 13 sierpnia 2014 at 00:38
  • Odpowiedz

  Dawniej, jak był Groch to kosił cmentarz, kto mu płacił? Druga sprawa, przecież jest grabarz, Józek ze śmiglówki, dlaczego nie ruszy d…. i nie wykosi cmentarza? Przecie kase bierze i za cmentarz odpowiada. Gdzie jest proboszcz że sie nie zajmie sprawą i go nie pogoni? Lepiej by było żeby się bardziej zainteresował cmentarzem a nie księżym lasem, bo tam go czesto idzie spotkać wraz ze swoim najlepszym kolegą. Ciekawe czy proboszcz wie po co oni tam tak często zaglądają.

   • Liberał z Jonin II on 13 sierpnia 2014 at 01:13
   • Odpowiedz

   Nie pamiętam jak wyglądał cmentarz w Ryglicach gdy tam mieszkałem ćwierć wieku temu ale obecnie nie mogę zrozumieć tej dyskusji. O Grób najbliższej osoby POWINNO się dbać jak o dom. Dom sprząta się osobiście i systematycznie i PORZĄDNIE. Wynajmowanie gospodyń jeszcze nie jest pospolite bo ludzi na to nie stać. Więc grób należy PORZĄDNIE i systematycznie sprzątać bo to jest dom naszej bliskiej osoby, która mimo, że odeszła z tego świata ale JEST w naszej pamięci. Można dyskutować o sprżątaniu chodników, koszeniu poboczy, czy wywożeniu śmiecikto i ile ma za to wziąść. To rozumiem walka polityczna. Ale publiczna gadanina o tym kto ma wyrwać chwasty rosnące przy grobie jest dla mnie niepojęta.

   1. Tak masz rację. Tekst można nazwać że ma na celu upolitycznić sytuację wokół cmentarza. To polityczna nekrofilia , brrr. Chciano skompromitować radnego i sołtysa a stało się inaczej. Niesiołowski gminny.

    • Jeszcze on 13 sierpnia 2014 at 03:33
    • Odpowiedz

    Jeszcze raz. Temat wyjątkowo niesmaczny. Ciekawe czy na święto 15 i dożynki rada parafialna łaskawie zorganizuje koszenie. CZY SOŁTYS ZALASOWEJ JEST W RADZIE PARAFIALNEJ ???????? Autor tekstu może niech odpowie.

  1. po co zaglądają do Księżego Lasu ? …na grzybki chodzą :D, a tak swoją drogą to fakt ktoś musi zająć się koszeniem. Nie chodzi tu o sprzątanie grobów ale utrzymaniu w w alejkach między nimi i skoszenie pustej części cmentarza. Tak zarośnięty cmentarz pamiętam jakieś 35 lat temu kiedy byłam dzieckiem ,pamiętam bujne łubiny w tak samo “bujnej” trawie…:/

  • Liberał z Jonin II on 12 sierpnia 2014 at 22:45
  • Odpowiedz

  Debata z grobami w tle jak widać po ilości komentarzy stała się hitem blogu. Ciekawe , czy piszący poniższe mądrości zdają sobie sprawę, że kiedyś umrą i zostaną pochowani a ich dzieci czy wnuki zaczną sie przekamarzać kto ma wyplewić zielsko przy ich grobie. Taka dyskusja świadczy o parafianach. A jak świadczy to nietrudno się domysleć. Żenada żenada i jeszcze raz żenada. Proponuję ruszyć d… przed świętem i zrobić porżadek na grobach nie tylko swoich bliskich ale na całym cmentarzu a nie czekać aż służby komunalne wlezą w buciorach na mogiłę i zaczną nieudolnie kosić. Diecezja tarnowska to podobno najbardziej religijni ludzie w Europie. I niech będą z tego dumni. Ale też nalażałoby pokazać, że ci co przeszli do wieczności też są dla nich WAŻNI. Ważni dla sumienia a nie bieżącej polityki.
  PS
  Obiecuję, że w najbliższym czasie zrobię sobie z przyjaciółmi sentymantalną podróż po Ryglickich mogiłach i mam nadziję, że nie będę się wstydził przed nimi.

  1. Zgadzam się z tym komentarzem. Oczywiste jest że celem autora artykułu nie była troska o wygląd wsi czy cmentarza.

  • wadimir wladimirowicz on 12 sierpnia 2014 at 17:16
  • Odpowiedz

  do?????????????????????? przecież Olszówka podobno studiuje

   • hemoroyd on 12 sierpnia 2014 at 17:21
   • Odpowiedz

   Wielkie zainteresowanie blogiem dzięki Władkowi. Niech pokaże razem z PiSem gdzie miejsce kombinatora czyli bylego burmistrza.

    • najstarszy syn proboszcza on 12 sierpnia 2014 at 17:23
    • Odpowiedz

    Przy okazji niech wyśle sekretarza-przydupasa Benka na zieloną trawkę, bo na nic lepszego nie zasługuje.

     • hemoroyd on 12 sierpnia 2014 at 18:18
     • Odpowiedz

     Takich wiecej ale maść mają zapewnioną

  • wadimir wladimirowicz on 12 sierpnia 2014 at 16:09
  • Odpowiedz

  Cmentarz powinno się oddać pod zarząd urzędu gminy bo jak wiadomo każdy ksiądz będzie traktował go po macoszemu a sołtys co najwyżej powinien mieć kontrole nad pracownikami na nim pracującymi w Ryglicach funkcjonuje cmentarz gminny z powodzeniem w Zalasowej z powodzeniem może funkcjonować dwóch pracowników którzy zajmowali by się utrzymaniem cmentarza pochówkiem i w zimie chodnikami a w lecie utrzymaniem porządku i wtedy jeśli komuś nie pasuje że mu kosa spalinowa ubrudziła grobowiec to będzie mógł się bezpośrednio w urzędzie pożalić a tam jak wiadomo zostanie wysłuchany ze zrozumieniem i troską urzędniczą przez panie które tam pracują każdy kto był w urzędzie doskonale wie o czym piszę .zapewne kwestia opłat jest tutaj negatywną stroną no cóż za darmo niema nic

  • Wyborca on 12 sierpnia 2014 at 12:43
  • Odpowiedz

  Myślę że gdyby Władek został burmistrzem, to na korzyść obywateli zostanie zmieniony stosunek urzędników gminny do mieszkańców. Teraz, gdy chce się cokolwiek w gminie załatwić to na każdym kroku widać nie tylko niekompetencje urzędników, lecz nawet ich niechęć do pomocy. Łatwe sprawy bez wyraźnego powodu ciągną się miesiącami. Władek na pewno na to nie pozwoli.

   • ?????????????? on 12 sierpnia 2014 at 14:10
   • Odpowiedz

   Tak Władek rolnik i sklepikarz będzie kierował urzędnikami i dyrektorami szkół , którzy mają wyższe wykształcenie a co niektórzy są doktorantami. Obszar prawa w jakim działa samorząd jest tak olbrzymi że ludzie bez przygotowania zginą jak przysłowiowa ciotka w Czechach . Każdy urzędnik takiego sołtysa ośmieszy . Czy piszący wyborca wie o czym mówi? Czy nie ma pojęcia o prawie pracy, karcie nauczyciela itp.

    • najstarszy syn proboszcza on 12 sierpnia 2014 at 14:25
    • Odpowiedz

    Połoskowa jest wykształcona a sama siebie ośmiesza. Inteligencja i wykształcenie to dwie różne rzeczy.

    • Wyborca on 12 sierpnia 2014 at 15:19
    • Odpowiedz

    Raczej biznesmen. W przeciwieństwie do urzędników, dotychczasowych burmistrzów itp. dorobił się prowadząc własny biznes, zatrudniając przy tym ludzi, płacąc pewnie niemałe podatki. A to że zajmował się także rolnictwem świadczy o tym że zna problemy ludzi na wsi w praktyce.

    Mam już dość ludzi u władzy, którzy są całkowicie odizolowani od realiów życia zwykłych ludzi, a także urzędników którzy myślą że są świętymi krowami, nie zdając sobie sprawy z faktu, że to społeczeństwo jest ich pracodawcą. Władek im to uświadomi.

     • buhahah on 12 sierpnia 2014 at 23:26
     • Odpowiedz

     Władek biznesmen buhahaha, Jaka gmina tacy biznesmeni.

   1. Moim zdaniem Olszówka Władek ma spore szanse na fotel a druga tura pewna. Będzie kandydatem PiS. Najprawdopodobniej kampania będzie dobra, a że PiS w gminie naszej mocne no to …. Ponadto uważam, że jest dogadany z TP bo ona co by nie mówić swój silny elektorat ma i też miała poparcie PiS. Ponadto nie tylko tu na blogu jest głośno o Olszówce. Ma wielkie szanse. Tak to wygląda i tak to się skończy. ok

     • Sympatyk on 12 sierpnia 2014 at 16:01
     • Odpowiedz

     ok, Okoń czyli Zieliński. Oczywiście że tak to się skończy.

    • kazirodca on 12 sierpnia 2014 at 15:54
    • Odpowiedz

    do ??????

    Jesteś chyba resortowym dzieckiem. Zejdź na ziemię. Pociotki – tak określani są nasi urzędnicy.

 8. a tak na marginesie czy zarośnięte groby, stare znicze i kwiaty to też wina rady, księdza sołtysa, tuska, sąsiada?????

  1. Racja. Niech każdy zapyta wpierw sam siebie. Co ja zrobiłem żeby było lepiej? Narzekać i obarczać winą za swoje niepowodzenia to każdy potrafi, a robić to nie ma komu.

   • Wyborca on 12 sierpnia 2014 at 07:40
   • Odpowiedz

   Jeżeli Olszówka zbierał kasę na utrzymanie cmentarza to powinien się z tego rozliczyć. Może ludzie nie będąc mieszkańcami Zalasowej przekazali pieniądze w celu utrzymania cmentarza a tutaj widać co mamy.
   Chyba jakieś pokwitowania ktoś dawał za wpłatę na koszenie albo prowadził jakąkolwiek ewidencję wpłat w celu rozliczenia się nawet z ksiedzem?

   1. Trzeba by na ten temat porozmawiać z proboszczem. Niech coś zrobi, bo to On jest odpowiedzialny za stan cmentarza, a nie jak to zostało napisane w artykule Olszówka z Sępkiem.

    1. Ciekawe kiedy wykoszone zostanie miejsce wiecznego spoczynku.

   2. Tak jest! Gdzie jest kasa na utrzymanie cmentarza?.
    Sołtys powinien umożliwić ludziom się zorganizować, chyba ze ma to wszystko gdzieś

     • najstarszy syn proboszcza on 12 sierpnia 2014 at 09:46
     • Odpowiedz

     Proboszcz nie powinien nawet widzieć tych pieniędzy bo cmentarz nie jest jego własnością.
     Mój pomysł : przykładowo przez dwie niedziele kwietnia pod kościołem powinna stać puszka na dobrowolne datki na utrzymanie cmentarza, po zbiórce pieniądze byłyby liczone ( bez udziału pazery proboszcza ) a kwota ujawniana. Dwie niedziele później jeszcze raz stawiamy puszkę do której każdy chętny mógłby wrzucić swoją wycenę utrzymania cmentarza – wygrywa najtańszy, a reszta pieniędzy pozostałych ze zbiórki byłaby przekazywana na zakup kwiatów dla najbardziej zaniedbanych grobów.
     Probosz nie widzi pieniędzy, czyli nie ma groźby defraudacji.

     1. Ty startuj zamiast Władka.
      W zasadzie każdy będzie lepszy od niego. 🙂

      • najstarszy syn proboszcza on 12 sierpnia 2014 at 10:36
      • Odpowiedz

      Ja nie mam parcia na władzę 😉 nie nadaje się do tego. I w dodatku na plakacie wyborczym źle by wyglądało hasło ” Najstarszy syn proboszcza na burmistrza ” – byłoby to conajmniej niepoprawne politycznie dla starszej części mieszkańców naszej gminy, bo na młodszych mój nick wrażenia nie zrobi 😉

     2. Bardzo dobry pomysł, może w końcu proboszcz zrozumie na czym powinno polegać zarządzanie parafią.

   3. Wladek zawsze taki by 😉

 9. Informacja.
  Zapraszam też do dyskusji na FB LJGR . Są pierwsze osoby, które już nieanonimowo komentują na temat cmentarza w Zalasowej. az

  • Liberał z Jonin II on 11 sierpnia 2014 at 20:42
  • Odpowiedz

  Dorwać się do rządzenia jest znacznie gorzej niż dorwać się do opozycji. Stołek radnego opozycji to w Polsce luksus. Tylko miejsc mało.

  • Ostatnie on 11 sierpnia 2014 at 17:33
  • Odpowiedz

  zdanie autora tekstu – “Tak to już bywa jak dobry pieniądz zostaje wyparty przez gorszy.” świadczy o niedouczeniu tej osoby. Nie ma czegoś takiego. Jest natomiast zasada odwrotna, czyli – gorszy pieniądz wypiera lepszy. No chyba, że w zacofanej gminie Rygle są inne zasady

   • prezcież on 11 sierpnia 2014 at 17:35
   • Odpowiedz

   to to samo

   • Do "Ostatnie" on 11 sierpnia 2014 at 18:06
   • Odpowiedz

   Strona bierna: mówi Ci to coś? Niestety, Twój post świadczy o Twoim niedouczeniu.

    • Ostatnie on 11 sierpnia 2014 at 18:13
    • Odpowiedz

    To nie post tylko komentarz. Przyznaję – to to samo 🙂 Ja zawsze przyznaję rację gdy się mylę. A Ty?

     • Do "Ostatnie" on 11 sierpnia 2014 at 20:49
     • Odpowiedz

     Ja nie zawsze – staram się, ale czasem nie mam odwagi, lub straty wynikające z przyznania się byłyby większe od trwania w błędzie.

      • Ostatnie on 11 sierpnia 2014 at 21:05
      • Odpowiedz

      Najgorzej jest gdy ktoś nawet przed samym sobą nie przyznaje się do błędów. To niesamowicie utrudnia życie.Natomiast przyznawanie racji oponentowi przynosi wiele satysfakcji. Ja to nawet dostrzegam w takim podejściu do sprawy aspekt edukacyjno-pedagogiczny dla obu stron konfliktu czy sporu. Czy przyjąłeś do wiadomości, że nie post a komentarz?

     1. matko!

 10. sie pytam czy bezie więcej zdjeć bo extra fotki

   • Zły gość on 11 sierpnia 2014 at 16:09
   • Odpowiedz

   Dokładnie, foto robi robotę, to fakt. Fotografujmy a admini będą umieszczać . dobrze.

    • To ważne on 11 sierpnia 2014 at 16:54
    • Odpowiedz

    Tak zaniedbanego cmentarza szukać ze świecą. Kuria musi się o tym dowiedzieć. Bezczeszczenie umarłych. Rada Parafialna za to odpowiada. Czy Władysław Olszówka jest w Radzie Parafialnej? To ważne i trzeba to wiedzieć wszystkim. Ja muszę to wiedzieć bo skłaniałam się poprzec w wyborach tego człowieka. Jęli nie jest w Radzie parafialnej atak na niego poprzez ten artykuł jest bezzasadny.

 11. widać że administratorzy tego bloga sami sobie piszą komentarze, żeby nakręcać innych ludzi. Rzeczywiście przydałaby się maść na ból dupy.

  1. heheh to co dupą piszą? Głupio gadasz. Jest temat nośny to komentujących nie brakuje. Takie ptoki i takie chaszcze to masakra jest i tyle. Zalasowa albo ma wciąż traumę po przegranej albo to lód jak Rosjanie gdzie musi ktoś trzymać wszystko za pysk bo demokracji nie ogarniają

  2. Jest takie lekarstwo,
   Zamawiam każdemu kto przegra wybory, na mój koszt 🙂
   http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=maść+na+ból+dupy

    • hemoroyd on 12 sierpnia 2014 at 15:27
    • Odpowiedz

    Zamów też dla wykruszonej Jedności. Kilka tubek, a i z tego zostanie dla innych no i dla twojej dupki też.

  • soltys bez argumentów on 11 sierpnia 2014 at 13:22
  • Odpowiedz

  Dlaczego dawniej było dobrze ? Bo był inny sołtys ksiądz był ten sam. Trudno się obronić Olszowce . Ale po co się pcha do rządzenia jeżeli nie potrafi jeszcze wszystkich okłamał że tak będzie dobrze jak go wybiorą. Niestety jest dużo gorzej , a dobrze to jest Władkowi i jego rodzinie.

   • Dawniej on 11 sierpnia 2014 at 14:22
   • Odpowiedz

   był Groch na plebani, a teraz nie ma

  • ZABAWNI on 11 sierpnia 2014 at 12:46
  • Odpowiedz

  jesteście. Ile wynosi dieta takiego sołtysa? 200 zł? Jakimi środkami dysponuje? Raczej niewielkimi.

  I mają Oni ponosić odpowiedzialność za to jak wygląda wieś? To gmina dysponuje środkami i instrumentami, które powinny zapewnić to, aby wsie ładnie wyglądały. To burmistrz, sekretarz i inni urzędnicy biorą pieniądze, i są odpowiedzialni za wygląd wsi.

  A ja się pytam. Gdzie są radni? Gdzie jest (bez) radny powiatowy Tomasz Burza?

  1. Dochody sołtysa takiej wsi jak Zalasowa
   tylko z inkasa, a wiec zbierania podatków,
   wynoszą dużo ponad 10 000 zł,
   Do tego dostaje kasę za każdą sesje itd.

    • Brednie on 11 sierpnia 2014 at 14:21
    • Odpowiedz

    skąd takie dane? Czy można prosić o ich źródło? Moim zdaniem są wyssane z palca.

   1. Nie tylko Pan Olszówka jest sołtysem !!!
    Wystarczy na sesji wystąpić o ujawnienie umów z sołtysami,
    albo napisać wniosek o udostępnienie informacji publicznej.
    W każdej wsi jest inaczej,
    ale akurat Pan Olszówka nie może narzekać.

  2. Fotoreportaż miał uderzyć w sołtysa a uderzył mocnym rykoszetem w parafię Zalasowa. Autor jakby nie pomyślał.

   1. Nic nie rozumiesz, to sołtys powinien organizować życie we wsi.
    Odnosić się do problemów i umieć je rozwiązać,
    wspólnie z mieszkańcami, urzędem, osp. parafią, innymi grupami.
    Władek nie tylko nic nie robi dla wsi, to jeszcze skłócił wszystkich,
    Chodzi po ludziach i opowiada jakieś brednie, sączy jad…..

  3. UUUU biedny sołtys tak mi go żal tylko 200 zł. Jak na to patrzę, to za jego prace to jest aż 200 zł. Ten gość do niczego się nie nadaje, masakra jak on zostanie burmistrzem, to ja się wyprowadzam. Nie ma nic do zaoferowania, nie potrafi sformułować zdania, ma wiejski akcent, no i jeszcze ta wada wymowy,koszmar. Burmistrz to osoba, która ma nas reprezentować. Może Połoskowa nie jest zbyt mądra, ale przynajmniej jakoś wygląda i potrafi się wypowiedzieć, a Władek – dla przypomnienia odtwórzcie sobie nagranie jak ten gość prowadzi zebranie koszmar i jeszcze jego rodzinka, o niczym nie myślą tylko własnej d…., posadach i zarabianiu łatwo pieniędzy nieważne gdzie w kościele, na weselach, szkole, a może w końcu uda się w urzędzie.

    • najstarszy syn proboszcza on 13 sierpnia 2014 at 09:09
    • Odpowiedz

    Gmina odetchnie jeżeli tacy ludzie jak Ty zaczną się wyprowadzać 🙂 Masz na bilet czy potrzebujesz sponsora? Szczekacze zazwyczaj nie są zbyt majętni, więc wolę zapytać 😉

  • z Ryglic on 11 sierpnia 2014 at 12:46
  • Odpowiedz

  Myślę, że pisząc o Władku powinniście mu podziękować, ponieważ dzięki współpracy z Połoską Zalasowa osiągnęła bardzo dużo . Jakby nie było tej współpracy mielibyście wielkie g***o, bo za przekręty Karasiewicza nie wartaliście nic. On ma dalej sprawy w sądzie i prokurator na nim siedzi. Nie jedna wieś chciałaby mieć takiego sołtysa. Wstyd za to co piszecie.

  1. O Zalasową w Gminie Ryglice wiadomo kto dba!
   Stąd, tyle ile to możliwe udaje się zrobić w tych trudnych czasach.
   Ale jedno jest pewne sołtys nie robi nic dla ludzi, co nie jest w jego interesie.

  2. Zalasowej są chore układy,cała ta pożal się Boże elita strasznie nadęta a podzielił ludzi poprzedni burmistrz kto nie chciaqł byc przydupasem jego i całego układu to wróg ,ale się przewiózł co mnie cieszy niezmiernie

  3. skoro takkkiiii gospodarz
   to weź cie go sobie do Ryglic razem z fontanną to uzdrowi wam wszystko
   para fontann na rynku to rekord Polski będzie

   • młyny sprawiedliwości on 11 sierpnia 2014 at 20:59
   • Odpowiedz

   Nie graj tą kartą fakty mówią same za siebie.http://www.timeto.pl/telewizja/video/bernard-karasiewicz-uniewinniony.html

  • Do administratora on 11 sierpnia 2014 at 08:18
  • Odpowiedz

  Na wszelkie problemy polecam Panu specjalną maść:

  http://picco.pl/product-pol-1341-Masc-na-bol-dupy.html

  1. Jeszcze kilka lat temu nikomu nie przyszło by do głowy przerzucać się odpowiedzialnością i spychać na innych zadania, które należy wykonać w naszej wsi. Po prostu robiliśmy to bo tak trzeba, bo to nasza wieś, bo można było przy okazji się spotkać i pośmiać.

   Władek zniszczył atmosferę wspólnej pracy Zalasowej, którą była naszą dumą i powodem uznania wśród wszystkich dookoła. To u nasz wszystko się udawało. To u nas zawsze wszystkim się chciało robić. ZA TO DZIŚ MAMY WŁADKA!

   Kiedy patrze na ten smutny cmentarz, niewyplewione chodniki, pobazgrane przystanki, niewykoszony stadion na Sportowej, poprzepalane żarówki w latarniach, to ogarnia mnie żal i złość. Ale najgorsze jest to, że duch umarł…. że nikt nie chce wspólnie pracować …że panuje zamordyzm i zdenerwowanie! Dlaczego tak posmutniałaś Zalasowo?

   1. niestety opis stanu miejscowości dokonany przez Anonima dziś jest prawdziwy. Wstydzą się głownie obcy odwiedzający Zalasowę a mający w niej korzenie. Natomiast Władek, rada wiejska, OSP żyją w poczuciu ogólnego zadowolenia.

    Stadion przy ul. Sportowej to dzieło pierwszej kadencji Władka. cel był jeden, by poprzedni sołtys nie pasł tam krów. To ile to kosztowało to wtedy nikt nie liczył. To ze to miejsce przy ulicy Sportowej na boisko było najgorsze z możliwych w całej miejscowości to nie ulega wątpliwości. Wtedy tez Władek był najlepszy w idiotycznych pomysłach i ich realizacji. W tym sposobie myślenia fontanna “pniok z ptokiem” nie może dziwić.

   2. Wszyscy sołtysi, którzy byli namaszczeni przez obecną burmistrz okazali się nieudacznikami. W Zalasowej jest Olszówka, w Lubczy jest Lesiak, a w Woli Lubeckiej Kumięga. Ci panowie nie interesują się sprawami swoich miejscowości bo jednemu w głowie polityka, drugi świadczy usługi poza miejscowością a trzeci pilnuje swojego biznesu. Skutek – aktualny wygląd tych miejscowości. Poprzedni sołtysi: Dębicki, Marcinek i Bradło dbali o swoje sołectwa i ich wizerunek. Myślicie, że lubecki cmentarz wygląda lepiej niż zalasowski? Proboszczowie zbierają składki i nabijają sobie prywatne kabzy, a gdy trzeba coś zrobić to i tak z friko robią to parafianie. Moim zdaniem wraz ze zmianą burmistrza należy też wymienić niektórych sołtysów.

    1. jejku ,namaszczeni

   3. Chyba komentarz pomógł bo stadion przed chwilą został skoszony hihihi

     • W try miga on 11 sierpnia 2014 at 18:10
     • Odpowiedz

     A to częsty przypadek jest że blog pomaga w zarządzaniu gminnymi sprawami. Pamiętacie jak był artykuł o oczyszczani w Zalasowej co to do Zalasówki ścieki wypływały i smród na okolicę był? Na drugi dzień Dorze Białej w try miga wypompowywało szlam z oczyszczalni.

   • Tak ma być on 11 sierpnia 2014 at 10:24
   • Odpowiedz

   Co chcesz od Jakosciomierza? Ktoś zapodał mu artykuł to opublikował. I tak ma być.

   1. A ktoś skomentował jak chciał i też tak może być.

 12. z anonimami mają sie komunikować ,ja by nie chciał

  1. To chyba do mnie.

   Oj tam. Włodarz, kandydat na włodarza musi podołać wszystkiemu na danym terenie się dzieje. Także i z anonimowymi piszącymi powinien sobie radzić. Przecież anonimowy tekst nie musi być od razu niemerytoryczny. Zresztą sporo włodarzy już prowadzi własne blogi i dyskutuje z komentującymi anonimowo. Przykład sąsiednia gmina Skrzyszów. az

 13. A w Ryglicach zero chwastów na cmentarzu !! :/

  • Z Zalasowej on 10 sierpnia 2014 at 21:37
  • Odpowiedz

  Nie Parafia aby odpowiada za cmentarz w Zalasowej? W Ryglicach cmentarz gminny i niczego sobie prowadzony. Te chaszcze to wstyd jak cholera na Zalasową

   • WIELKI WSTYD on 10 sierpnia 2014 at 22:00
   • Odpowiedz

   Foto jednak przemawiają bardzo do wyobraźni. Jak można tak zaniedbać cmentarz??? WSTYD!!!!!!

  1. niestety, 🙁 wstyd dla wszystkich,zwłaszcza jak przyjeżdżają z daleka na groby rodzin…czyżby już w Zalasowej żywych nie było? co z tego że część mieszkańców systematycznie odwiedza groby bliskich jak chwasty się rozsiewają i nie sposób z nimi walczyć. Prawda że cmentarz jest parafialny…w takim razie gdzie jest rada parafialna i czym się zajmuje?!

  2. Moze i parafia odpowiada za utrzymanie cmentarza,ale w takim razie dlaczego soltys zbiera pieniadze na ten cel?czy nie powinien wtedy robic tego proboszcz lub ktos z rady parafialnej??skoro soltys inkasuje to niech dopilnuje!!! bo o reszcie “obietnic”pana(pozal sie Boze)soltysa to szkoda pisac takie oszukanstwo ludzi i niekompetencja!!!

   • Parafianin on 10 sierpnia 2014 at 22:34
   • Odpowiedz

   To wielki wstyd na Proboszcza Parafii Zalasowa. Niestety on odpowiada za taki stan rzeczy. Wysyłam link bloga do Biskupa.

    • najstarszy syn proboszcza on 10 sierpnia 2014 at 22:56
    • Odpowiedz

    Władek zbiera pieniądze przy wpłacaniu podatku, ale kasa trafia do proboszcza. Z tego co wiem to proboszcz zaproponował za dwukrotne wykoszenie cmentarza 400zł – śmiech na sali ( dobrowolnie wpłaca się 20 zł więc te 400 zł wpłaciło 20 rodzin, co z resztą pieniędzy ?)
    Więc w kwestii cmentarza nie wieszajcie psów na Władku bo to nie jego wina. Winny jest pazerny i zbaraniały batman zwany przez niektórych proboszczem. Az się dziwię że jeszcze go na taczkach nie wywieźli !!

     • współpraca on 11 sierpnia 2014 at 07:42
     • Odpowiedz

     To sołtys i jedynie sołtys jest winny temu zaniedbaniu przypominam że ten sam proboszcz z byłym sołtysem Dębickim cmentarz prowadzili nienagannie. Olszówka pisze że współpracuje
     ze środowiskami wiejskimi rozumiem że też z parafią. Szkopuł w tym że nie ma z cmentarza interesu dla Władka więc tym się nie interesuje.

      • najstarszy syn proboszcza on 11 sierpnia 2014 at 08:21
      • Odpowiedz

      Z Dębickim obecny probosz współpracował aż półtora roku, czyli niewiele. Na początku kadencji proboszcz był w miarę ok, teraz zachowuje się jak święta krowa. Nie bronie Władka w innych kwestiach, niech sam siebie broni, ale kwestia cmentarza to ” zasługa ” Kozyry, albo raczej pazery – proboszcza.

 14. Cieszy, że mieszkańcy nadsyłają teksty na bloga.

  Moim zdaniem powinni tutaj pisać kandydaci na burmistrza i radnych. Oczywiście nie anonimowo. Blog jest czytany. Co najmniej kilkadziesiąt osób pisze na forum. Gdy porównywać okres wakacyjny w zeszłe lata, to w te wakacje wejść na bloga dwa razy więcej. Tak więc szanowni kandydaci macie warunki, by w sieci zaistnieć. Na dodatek jest jeszcze profil LJGR na FB i NK, gdzie cały czas jest blog reklamowany. W sumie ponad tysiąc osób z terenu naszej gminy i z gminą związanych w jednej chwili dowiaduje się o tym co na blogu piszczy. az

  1. Tak mogliby, ale jak coś przyobiecają to potem trza sie będzie z napisanego wywiązać, a jak po opowiadają, po obiecuja to brak śladu .

   1. Nie do końca tak, bo w materiałach wyborczych (foldery, ulotki, sieć) też będą mieli programy dla gminy, obietnice zapisane. Chodzi o to głównie, że na forum kandydat ma szansę podjąć dyskusję na temat swojej osoby czy właśnie programu. az

  2. W sumie ma Pan ponad dwa tysiące osób na profilach LJGR

   1. W sumie tak, choć zapewne występuje dublowanie.
    Jest też na FB oficjalny profil Gminy Ryglice. Zastanawiam się czy będzie on mógł być wykorzystany w kampanii wyborczej. Jak wiadomo prawo reguluje kwestię prowadzenia kampanii wyborczej. Nie wszędzie można agitować. Ciekawe jak jest rozwiązana ta kwestia od strony prawnej. Czy oficjalny profil na FB gminy, to niejako część urzędu? Może urząd lub ktoś wyjaśni nam to. Sprawa wydaje się być istotna. az

     • Prawnik on 11 sierpnia 2014 at 21:19
     • Odpowiedz

     Słuszna uwaga.
     Informacja o profilu na facebooku Gminy Ryglice jest zamieszczona na stronie urzędu. Zatem profil ten jest częścią składową urzędu i z racji tego agitowanie w wyborach na rzecz kogokolwiek przy użyciu tego medium jest prawnie zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)