FINAŁ NASZEJ KAMPANII

Warto myślę zerknąć na profil FB Pana Władysława OLSZÓWKI, gdzie obejrzeć można filmiki/prezentacje kandydata na burmistrza oraz kandydatów na radnych KWW Przyjazna Gmina do Rady Miejskiej w Ryglicach.

FB Władysław Olszówka TUTAJ

FB Lepsze Jutro Gminy Ryglice TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/final-naszej-kampani/

217 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Cóż, żyjemy w ciekawej gminie. Gdzie nie liczy się rozwój, inwestycje a populizm i klerykalizm. I jedno i drugie prowadzi na dno. Gdzie dla ludzi liczy się darmowy popcorn i kiełbasa a nie dobrze płatna praca. Ech, szkoda pisać.

  1. Populizm bywa destrukcyjny ale ma też plusy. Klerykalizm? Módl się i pracuj, jedna z podstawowych zasad wierzącego człowieka. nie mam pojęcia gdzie tu ciągnięcie na dno.

 2. W końcu koalicja robi porządek. Mam nadzieję, że rozliczy wszystkich poprzedników: Obajtków, Kamińskich, Wąsików.
  Donald tak TRZYMAJ. Najlepszy rząd.

   • tak tak on 27 kwietnia 2024 at 21:45
   • Odpowiedz

   A benzyna może być po 10 zł za litr i prąd 50 % w górę . Zemsta najważniejsza. Mam nadzieję że rząd na usługach szwabskich upadnie z hukiem .

   1. Jestem skłonny zapłacić 15 zł za litr benzyny i prąd 100% droższy pod warunkiem, że Obajtki zostaną rozliczeni.

  • Poparcie PiS on 24 kwietnia 2024 at 07:27
  • Odpowiedz

  od 11 min, 50 s.

  1. I WSZYSTKO JASNE

   1. Jasne było już dawno, że Augustyn i Hudyma to jedna banda oszustów.
    Na kłamstwie Augustyn cały czas jedzie. A naród głupi że szkoda gadać.

  • Poliszynel on 23 kwietnia 2024 at 16:32
  • Odpowiedz

  Tajemnicą poliszynela jest, że Średni ma problem z udowodnieniem swojego średniego wykształcenia i tylko jest brak woli udowodnienia mu tego . To wyjątkowo smutna sytuacja.

 3. https://www.facebook.com/profile.php?id=61556018225894
  koleżanka Augustyna
  takie mamy elity u władzy

 4. Znajomy podpowiada, aby na profilu fb Lepsze Jutro Gminy Ryglice pojawiały się posty z profilu urzędowego, gdzie jest blokada dyskusji. Można spróbować. Cenzura nie jest niczym dobrym.

  https://www.facebook.com/lepszejutro.gminyryglice

   • Mieszkanka on 17 kwietnia 2024 at 20:47
   • Odpowiedz

   Dobry to jest pomysł

   1. To wklejajcie tam posty z fb urzędu. Ja też oczywiście będę udostępniał. Choć najlepiej by się stało, gdyby jednak urząd pozwolił dyskutować ludziom. Ktoś tutaj kiedyś wspomniał, że urzędy nie mają obowiązku mieć kont w mediach społecznościowych, ale skoro już się na to decydują to nie mogą ograniczać dyskusji. Że takie są przepisy, ktoś pisze.

     • Podpowiedź on 19 kwietnia 2024 at 07:54
     • Odpowiedz

     Jeśli prowadzi się profil, to trzeba powiedzieć na jakich zasadach
     WSA zwrócił uwagę, że zgodnie z art. 7 Konstytucji RP, organy mogą wykorzystywać instrumenty prawne, których stosowanie przewidują przepisy prawa powszechnie obowiązującego. Nie można im jednak odmówić prawa do podejmowania inicjatyw związanych z wymianą informacji z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej. Sąd wskazał, że do tego rodzaju inicjatyw należy posiadanie przez urząd administracji samorządowej strony w portalu społecznościowym typu Facebook lub Twitter albo prowadzenie własnego forum internetowego. Wykorzystywanie tych instrumentów przez podmioty publiczne nie jest określone i wymagane przepisami prawa. Jeśli jednak organ godzi się na taką formę komunikacji, to musi się liczyć z tym, że informacja o trybie jego działania w tym obszarze aktywności będzie publiczna.

     Czytaj więcej na Prawo.pl:
     https://www.prawo.pl/samorzad/profil-samorzadu-w-mediach-spolecznosciowych-informacje-o-jego,506011.html

 5. A ja czekam kiedy Adam podsumuje kampanię, zdiagnozuje porażkę i wyjaśni dlaczego pis Was nie poparł. Takie wyjaśnienie należy się tym co na Was i na pis postawili.

  1. PiS popierał obie ekipy i było to jasne dla wszystkich. Co do analizy. Mam swoje przemyślenia i pewnie kiedyś je ujawnię. Ale czy są trafne? Generalnie chodzi o emocje w kampanii. A Anonim w czym upatruje porażki?

   1. Z tego poparcia aż Olszówka legitymacją rzucił. Władek zachował się honorowo. A pisiory pokazali jakie są .uje. Augustynowi w to graj, pasuje do takich.

   • podsumowanie wyborów on 25 kwietnia 2024 at 21:48
   • Odpowiedz

   Podsumowanie wyborów

   https://wolnemedia.net/wyrzucane-pieniadze-czyli-konsekwentne-oslabianie-polski/

   1. Bardzo trafna diagnoza.
    Jednak, żeby to zmienić to musiałaby się zmienić wiedza i świadomość wyborców.
    Bo niestety jakich mamy wyborców takich mamy wybrańców.
    Najprostszy przykład macie teraz, kiedy toczy się walka o tzw. miejsca biorące do parlamentu europejskiego.
    Odpowiedzcie sobie sami co to są te miejsca biorące i dlaczego.

  • Z fb byłego burmistrza on 16 kwietnia 2024 at 10:12
  • Odpowiedz

  Refleksja powyborcza w Gminie Ryglice. Burmistrz wybrany wspierany przez PiS co prawda nie wiem przez który bo obydwaj kandydaci promowani byli przez polityków tej formacji. Wszak to nieistotne bo nie będzie przełożenia na władzę centralną . Zwłaszcza że olbrzymi wpływ będzie miał wicepremier Kosiniak Kamysz. Wybory do rady miasta zróżnicowane jak by były pieniądze to każdy coś zrobi ale nadmierne wydatki na mikroskopijne szkoły i w części niezrównane czynsze pochłoną budżet wydatków bieżących. Wybory do powiatu i województwa ze względu na ilość chętnych z tej gminy niestety pod kreską . Mieszkańcy naszej gminy niestety nie wyłonili podczas tych wyborów ludzi o jako tako charyzmatycznych rysach . Bezrefleksyjne postępowanie zarządzających miałkość ideologiczna pomocników nie rokuje sukcesów na przyszłość. Czy nie warto by dla dobra przyszłych pokoleń,tej małej ojczyzny zasypać okopy ? Tworzyć wspólnotę interesów . Piszę o to nie bez przyczyny ponieważ hejt jaki mnie i nie tylko mnie dotykał podczas kampanii wyborczej ze strony tzw. Mocno religijnych był obrzydliwy. Specjalność tej Gminy to tzw . Blogi dyskusyjne na szczęście Ja tam nie wchodzę ale koleżanki z poprzednich kadencji mocno były zdruzgotane tymi komentarzami. Mam propozycję nie otwierajcie tych stron to one ulegną samodegradacji zważywszy że autorzy tych stron polegli w wyborach co świadczy o ich marnym poparciu . Nie buduje się przyszłości w oderwaniu od korzeni , od fundamentów samorządu który funkcjonuje ok 35 lat. Nie może taka gmina hołdować hasłu TKM. Niestety niema już spajającej roli instytucji społecznych i religijnych które pełniły tę rolę jeszcze 15 lat temu . Mam nadzieję że tzw mądrość społeczeństwa ostatecznie będzie górą.

  Trochę jakby obrażony na demokrację i wolność słowa?

  1. Skoro największy hejt był na Pana kandydata do sejmiku na fb. Okropnie po Panu jechano na fb

   1. Obserwując fb tego gościa to nie mścili się mieszkańcy naszej gminy tylko jak widać obce towarzysze. Przeglądam jeszcze raz skriny i chyba nie mam chalunów

    1. Tak było. Tubylcy polubili, motywowali lub nic nie robili. Hejt był z zewnątrz niezwykle mocny

   2. Były tak ładnie pisze, Mam pytanie; kto był głównym założycielem tego bloga. Przecież w poprzednich latach zapraszało się do zaglądania i czytania, dokopywania innym. Jak trzeba było przygarnąć trzydzieści srebrników, niszcząc życie innym to blog był cacy. Karma wróciła , tylko nie od tych co byli poniżani i piętnowani. Kazano się niektórym wynosić z gminy, to teraz niektórzy oficjalnie na fb zaproponowali wyjazd do Berlina, widocznie się wyznali. Kiedyś przyjdzie czas rachunku i popatrzenia w oczy komuś, nie mówiąc swojego sumienia.

    1. Wzorzec przyzwoitości w swoim mniemaniu bo w życiu to raczej nie.

   • Obserwer on 16 kwietnia 2024 at 11:14
   • Odpowiedz

   Pan Gutkowski osiągnął najlepszy wynik. Miał dobrą i inteligentną kampanię. Tu też pokazał się dyskretnie z dobrej strony. Widać nie głupi chłop

    • Przed czym? on 16 kwietnia 2024 at 12:08
    • Odpowiedz

    I jeszcze jedno. Zablokowana dyskusja na fb gminnym . Dlaczego? Nie anonimy tam pisały przecież. Strach ? Przed czym

     • Ale mamy klimat on 16 kwietnia 2024 at 15:13
     • Odpowiedz

     Inne gminy ich urzędy jakoś nie blokują dyskusji na swoich fb

   1. Gucio faktycznie wskakiwał na bloga jak pszczółka na miododajny kwiatek. I miodek był w postaci głosów. Inteligentnie podziałał ….

    1. Tak patrząc w przód to Gucio za 5 lat będzie miał do pokonania Kukułkę. Wymyślili sobie, że aktualny burmistrz będzie wice

     1. Taki scenariusz przypominałoby Rosję i zamianę Putina z Miedwiedewem, aby obejść konstytucje.
      Ta kadencja będzie katastrofą finansową i powstanie w gminie jeszcze mniej niż w poprzednio, mimo KPO.

      Myślę, że Pan Gutkowski ma swoje plany, do tego kontakty w rządzie jakie sobie wyrobił – co było widać w kampanii, praca pod Krakowem, działalność jego fundacji ,… także niekoniecznie będzie zainteresowany sprzątaniem po średniaku i jego świcie.

      Ale kto wie, na pewno trzeba tworzyć wspólny front ludzi rozumnych, bo potrzeby są naglące.

       • ?? on 17 kwietnia 2024 at 12:06

       Co to za fundacja? Zapodasz link?

       • Anonim on 17 kwietnia 2024 at 13:29

       Fundacja Ornament pracująca dla młodzieży w projektach międzynarodowych i seniorów lokalnie, znajdziesz na FB

     2. Wiceburmistrz z tego co wiem musi mieć wyższe wykształcenie. Oczywiście nie można wykluczyć, że obecny Burmistrz do kolejnych wyborów będzie je miał. 🙂

       • Można zaczynać on 17 kwietnia 2024 at 17:31

       Matury za dni perę i można od października zaczynać

       • Anonim on 21 kwietnia 2024 at 19:03

       No chyba, że będzie kolejny kolekcjonerski dyplom.

       • Pomawiają? on 21 kwietnia 2024 at 19:41

       Trochę to dziwne że od tyłu lat Średniemu tu piszą o jego wykształceniu i chłop nic z tym nie robi.

     3. Trzeba nam osoby która mądrze zarządzi ta gminą i finansami, aby nie było byle jakich inwestycji. Inaczej klapa na całego i spłacanie……..

       • Anonim on 17 kwietnia 2024 at 22:29

       ha ha ha

       wybraliście se to macie

   • Cepy w ruch na fb on 16 kwietnia 2024 at 12:04
   • Odpowiedz

   Dyskusja od dawna poszła na fb i tam dopiero jest młocka.

  2. facio ma się za charyzmatycznego .pogieło go chyba Platforma to czyste antypolskie ZŁO.

  3. Hm?
   Odnośnie tej analizy w punkcie blogi. Blog tak jak i większość portali składa się z części, którą się zarządza, edytuje, dodaje nowe tematy itd. oraz z części/bloku komentarze, gdzie już się nie ingeruje zbytnio. I jak ktoś tutaj słusznie zauważa – o wiele gorzej pod względem kultury wypowiedzi jest na fb niż tutaj i to od dawna a w tej kampanii to fb zupełnie przykryło bloga. Jak ktoś uważnie śledzi co tutaj piszę to kilka lat temu właśnie już pisałem, że fb przejmie dyskusje i emocje z nimi związane.

  4. To się panu, panie burmistrzu odbiło aż się “ulało”.
   Strofuje pan mieszkańców Ryglic, że niemądrzy, podzieleni i nic tylko hejtują. Ubolewa pan, że instytucje społeczne i religijne w pana ocenie nie pełnią dziś takiej funkcji, jaką pełniły za czasów, gdy był pan burmistrzem. Pisze pan o okopach, jakimi poprzecinana jest nasza gmina i nawołuje, by dla dobra przyszłych pokoleń je zasypywać. Utyskuje pan na hejt i “blogerów” a jednocześnie dziś sam pisze pan o braku “charyzmatycznych rysów, miałkości ideologicznej” a w przeszłości sam pan nie raz choć komu “przylutował”. Jeżeli naprawdę chce Pan zasypywać te okopy i dobro przyszłych pokoleń stawia ponad swoje ego, to trzeba było to zrobić dużo wcześniej i zacząć to robić od własnego podwórka.

   1. Z niektórymi tezami bym się tam jednak zgodził, na przykład kwestia wyborów do powiatu. Gdyby w PiS karty w naszym okręgu rozdawał ktoś bardziej rozsądny niż Pani Pieczarka to na pewno nie powstałaby konkurencyjna lista a radnym powiatowym z naszej gminy zostałby ktoś bardziej ogarnięty, być może byłoby nawet takich osób więcej. Co do sejmiku to nawet gdyby był jeden kandydat to i tak nic by to nie zmieniło bo w skali całego okręgu wyborczego gmina Ryglice to mała plamka na mapie. Przy 7 mandatowym okręgu i aktualnych notowaniach partyjnych musiałaby to być osoba z listy PiS albo jedynka z TD lub PO. Pan Bernard przegrał wybory bo nie wywalczył sobie w swojej partii jedynki na liście.

    1. Moim zdaniem trochę szkoda że sobie tej jedynki nie wywalczył bo jakby nie było jest katolikiem, a w charyzmie i doświadczeniu nie ustępuje Panu Nowakowi z Bochni. Być może gdyby miał więcej do powiedzenia w PO to byłby w stanie przetłumaczyć swoim partyjnym kolegom że w lewo to się dobrze jedzie tylko na żużlu.

      • Wyborca on 17 kwietnia 2024 at 12:22
      • Odpowiedz

      PO to partia upadająca a zmiana nazwy na KO nic nie pomoże. PiS plus Konfederacja, jakieś formy współpracy jedynie dobre dla Polski

      1. Też nie wróżę im świetlanej przyszłości bo jak się wejdzie w kolaboracje z feministkami to jest to droga w jednym kierunku. Zaczynali jednak jako partia w której nurty chadeckie były dosyć wyraźne więc jakaś minimalna szansa na nawrócenie jest.

  5. Benek traci instynkt. Przecież tym wpisem się pogrąża

 6. Prawda jest taka, że Ci którzy mają “głowę na karku” to zarabiają pieniądze w prywatnym biznesie i nie będą się pchali na jakąś marną dietę radnego. Szkoda czasu, pieniądze są gdzie indziej. Co do stanowiska burmistrza również uważam, że pensja 15-20 tys to w obecnych czasach nic szczególnego. Taka pensja niespecjalnie zmotywuje ludzi wartościowych do walki o ten stołek.

  1. Niestety taka jest prawda. Te 20 tyś. pensji burmistrza nie robi wrażenia a walka tylko o to, by dla paruset złotych diety zostać radnym, jest po prostu śmieszna. Jak dla kilku stów więcej nazwać chęć bycia i radnym i sołtysem/skom ? Desperacja??

   1. Na radnego i sołtyskę idą ludzie, którym w życiu chyba nie wyszło i muszą się dowartościować – ale tak mi się wydaje. Bo z pewnością nie dla pieniędzy.

    1. piepszenie ,na radnego ludzie wybierają , takie dokopanie że dla paru stówek , po prosttu ludzi to pociąga daje satysfakcję i możecie sobie uważać że to głupota bo trzeba większych pieniędzy szukać ale to o waszych kryteriach określania większych wartości świadczy ,pieniądze za wysoko macie moim zdaniem

 7. Adam jak oceniasz wpływ bloga na wynik wyborów 😅 bo podobno wszyscy burmistrzowie wygrywali dzięki blogowi.

  1. No odkąd pamiętam blog był obwiniany przez jednych a wychwalany przez drugich za wynik wyborów. Na takie zarzuty czy też opinie stwierdzałem, że każdy, kto się tutaj promował w kampanii osiągał cel, którym było albo zwycięstwo w wyborach albo wejście do drugiej tury. Jeśli masz dobrą pamięć to pamiętasz te kampanie a jeśli słabszą to tu nic nie ginie i sobie sprawdź.

   Tym razem było inaczej. Powód? Myślę, że go znam.
   Zerknij na wykres (ostatni miesiąc) i zwróć uwagę na datę 6 i 8 kwietnia. Jest to wykres przedstawiający aktywność na blogu. Podpowiem tylko, że w ostatniej kampanii aktywność była około 5 krotnie mniejsza niż w poprzedniej. A druga podpowiedź: ten wierzchołek przy 8 kwietnia to niecałe 2500 wyświetleń.

   I tutaj pewnie zaczniecie pisać z czego ta aktywność lub jej brak wynikała. 🙂

   Udanej soboty.

   1. Blog oczywiście pomógł aktualnemu burmistrzowi. To nie ulega wątpliwości.

  • NO_NAME on 12 kwietnia 2024 at 15:40
  • Odpowiedz

  DOBRZE DRODZY MIESZKAŃCY, A ZARAZEM KOMENTUJĄCY….NAPIERNICZACIE NA WŁADZĘ GMINY I RADNYCH ORAZ JEDNO NA DRUGIEGO… MAM PYTANIE , KTÓRE NURTUJE MNIE JUŻ OD DAWNA…. NIE ZA TEJ KADENCJI, POPRZEDNIEJ, JESZCZE POPRZEDNIEJ I DALEJ….PYTANIE BRZMI NASTĘPUJĄCO:

  CO WY DRODZY MIESZKAŃCY LUB DROGIE PERSONY TU WYPOWIADAJĄCY /CE SIĘ WNIEŚLIŚCIE DO ŻYCIA SPOŁECZNEGO GMINY????

  BO WŁADZA JAKABY NIE BYŁA, BĘDZIE ZAWSZE WG WAS ZŁA, NIE WAŻNE CZY KTOŚ JEST WYKSZTAŁCONY CZY NIE, MA DOŚWIADCZENIE W ŻYCIU ZAWODOWYM CZY POLITYCZNYM….TO JEST NIE WAŻNE.

  ALE WAŻNE JEST TO- JACY WY JESTEŚCIE DLA SIEBIE SAMYCH I DLA DRUGICH OSÓB.
  A JACY JESTEŚCIE???
  CZEKAM NIEZWŁOCZNIE NA GÓWNO BURZĘ POD MOIM KOMENTARZEM 🙂 POZDRAWIAM CIEPLUTKO

  1. Mam firmę na terenie gminy i zatrudniam ludzi. A TY co zrobiłeś lub robisz????

   1. Zwykły mieszkaniec nie ma za bardzo narzędzi żeby działać na rzecz gminy. Większość czasu i wysiłku poświęca na pracę zawodową, prywatne inwestycje na własnym podwórku oraz sprawy rodzinne. Pracując zawodowo lub prowadząc działalność gospodarczą znaczną część swojego przychodu oddaje pod zarząd szeroko rozumianej administracji publicznej. Robiąc to ma prawo domagać się aby ludzie zarządzający mieniem publicznym prezentowali wysokie standardy, dbali o dyscyplinę finansową oraz we właściwy sposób adresowali problemy zgłaszane przez mieszkańców.

    1. ma Pan rację panie Łukaszu. Dał przykład teraz wybory, gdzie urzędnicy jeżdzili z kamieniem przed wyborami i ludziska dali głos. ? Dali

     1. Bo są głupsi niż w Wilkowyjach. Żeby ogon czytaj wójt merdał psem czytaj radą? Tam tak mieli

       • Anonim on 12 kwietnia 2024 at 20:15

       Ostatnie 5 lat ogon kiwał psem i kolejna pięciolatka będzie identyczna

    2. Panie Łukaszu, a ja zadam inne pytanie- jaką kompetencję posiadają nasi radni aby zarządzać i kontrolować budżet gminy? Jak są prowadzone inwestycje i celowość tych inwestycji widzimy min. na tym blogu. Przedszkole przy myjni- stacji paliw, nadajniki itd. Remizy dla nikogo, altany po nic. Wieża widokowa po kiego ch….Zwykły mieszkaniec zapierd….. na to i nie ma czasu aby uderzyć pięścią w stół

     • Krytyk ;-) on 13 kwietnia 2024 at 06:39
     • Odpowiedz

     Właśnie dużo może. Przede wszystkim może się zaangażować w różnego rodzaje organizacje i działać na rzecz miejscowości, następnie może uczestniczyć w organizowanych eventach i uroczystościach, może uczestniczyć w zebraniach mieszkańców ( przy większej frekwencji jest większa presja na władzę) i może a nawet powinien iść do wyborów i oddać głos. A jak z tym zaangażowaniem jest niech każdy sobie odpowie. W każdej miejscowości jest kilka osób angażujących się a pozostali tylko krytykują że wszystko źle, każda władza zła, jeżeli są organizowane jakieś imprezy to źle bo są, jak ich nie ma to źle bo nic się nie dzieje i tak dalej, jak coś się buduje to źle bo to trzeba utrzymać, jak nie budują to źle bo nie budują. Tak pewno było, jest i będzie…..

     1. Nie masz racji z tym krytykowaniem i narzekaniem. Krytykuje i narzeka konkurencja polityczna. Mieszkańcy wybrali aktualnego burmistrza więc uznali, że nie jest tak źle.

       • taka prawda on 13 kwietnia 2024 at 15:00

       Wielkiego wyboru nie było. Zero aktywności, zero kampanii. Żadnych spotkań z mieszkańcami. Nawet zebrań wiejskich nie było. Żaden z kandydatów nie przedstawił konkretnego programu rozwoju gminy. Te filmiki to był taki sobie pocieszny koncert życzeń. Słuchało się tego z zażenowaniem. Wyuczone na pamięć formułki rozdzielone pomiędzy kandydatów, z których większość nie do końca wie o czym mówi.
       Władka prawie nie było widać, a Paweł mówił każdemu co tylko ktoś chciał usłyszeć.
       Bo nikt Wam tyle nie da ile Augustyn obieca.
       Zdrajcy z pis wykończyli Olszówkę. A niestety u nas pis dla większości jest jedynym wyborem o czym najlepiej świadczy wygrana tak miernej kandydatki do rady powiatu i tak słabe wyniki kandydatów do sejmiku. A swoją drogą jacy ludzie są w tym pisie i jak się nawzajem zagryzają to dokładnie było widać na naszym podwórku.
       A teraz będzie już tylko ha, ha, ha co mi zrobicie pajace na sznurku.

       • Plastuś on 13 kwietnia 2024 at 16:48

       2010 na blogu Jeziora dojechała do celu TP. 2014 Paweł i Benek nie stronili od bloga i wjechali do drugiej tury a TP pojechała na emeryturę. 2018 duża obecność Lubczy na blogu i wjazd na fotel. Fakty są jakie są. Dziś kampania była niewidoczna w zasadzie jakby jej niebyło. Taka prawda- ma rację. A ha ha ha ma faktycznie ubaw bo sobie kiedyś wrogie osoby no te od BK dziś urobił i całe pięć lat będzie z nich lepił jak z plasteliny swoją prywatę.

  2. Wiesz, co dom traktuję jako noclegownię – bo tu gówno jest i nic nie będzie. Ale szeroko pojęte państwo gwarantuje mi: transport, służbę zdrowia, prawo i porządek – a z tym jest słabo.

  • z fb mieszkańców on 11 kwietnia 2024 at 10:54
  • Odpowiedz

  Na facebukach gminnych hula takie pisemko.

   • Żorż Poniemirski :))))) on 11 kwietnia 2024 at 11:20
   • Odpowiedz

   ha ha

  1. Gostek z Lubczy mataczy

  2. A wystarczyłoby zadać pytanie, czy PA ma maturę? Matura to egzamin państwowy i dokumenty jej uzyskania są łatwo dostępne.
   Jeśli chcecie wiedzieć zadajcie konkretne pytanie, bo to bicie piany się się już nudne.

 8. A Zieliński to se chyba przysnął na tym foto na fb u WO :)))

   • Jesteście ok on 10 kwietnia 2024 at 21:17
   • Odpowiedz

   WO przypomina z deka Jarosława Kaczyńskiego. Oczywiście z sympatii napisałem i szacunku

  1. Powiem tak, wygrał Augustyn ze swoją świtą , znajomymi, rodziną to niech wygrał. Władysławowi trzeba podziękować za to co robił i robi dla środowiska. A robił naprawdę dużo, to taki społecznik, dobre serce , nie jest mściwy ani złośliwy. Poznałam go i to naprawdę dobry człowiek. A tu trzeba być bezwzględnym, po trupach do celu. Życzę Ci Władysław wszystkiego najlepszego, zdrowia i gratuluję szacunku od ludzi, którzy Cię znają .

 9. Dorotka to wtyczka i zdrajca!

  • Żródło: PKW on 10 kwietnia 2024 at 20:46
  • Odpowiedz

  Do sejmiku

  Gutkowski 2023 głosy
  Karasiewiecz 1414
  Usarz 1382

  Mandatu brak

  1. Było wiadomym, że tak będzie. Gdyby wystartował jeden a do tego z szyldem pis to by przeszedł.

    • Źródło: PKW on 10 kwietnia 2024 at 21:07
    • Odpowiedz

    To oczywiste. Szyld PiS to dla wielu niemal jak aureola

  2. Taki niestety u nas klimat, że jakby na kołku od płotu nakleili znaczek PIS to kołek by wybory wygrał.
   Tym sposobem Augustyn po raz drugi jest burmistrzem, Skruch jest w sejmiku a do powiatowej rady weszła pożal się Boże Zosia Tulikówna.

  3. Mnie mój wynik satysfakcjonuje. Nie wiem tylko jeszcze w jaki sposób zagospodarować takie zaufanie społeczne.

 10. A powyborcze usuwanie komentarzy na fb trwa wciąć. Jesteście nienormalni

  1. wymazane , Dorota a odpowiedź WO a profil chyba Kawa

 11. moim zdaniem przyczyną porażki jest brak zaangażowania w kampanię niczym nie uzasadniona wiara w siłe bloga ,ogólnie lenistwo pretendentów

   • Obserwator on 10 kwietnia 2024 at 14:18
   • Odpowiedz

   Też tak uważam. Uważam że więcej pracy że strony kandydatów od Pana Olszówkę i jego samego i wynik mógłby być z goła inny. Wręcz jestem tego pewny. Bezpośredni kontakt z wyborcami na głowę biję pośredni poprzez fb czy czy też ulotki. Banery, plakaty oczywiście są ok. Ale nie zastąpią bezpośredniej rozmowy.

   1. A ja zauważam że ludzie głosowali tak. jeśli na PA to i jego kandydata i to samo z WO. Głosowali na całą grupę

 12. Niewiadomski chyba nie doszedł jeszcze do siebie po przegranej w Ryglicach…

  1. Zapewniam Cię, że gdybym wystartował w wyborach, nie miałbyś dziś powodów do uśmiechu.

   1. Zachęcam Pana do działalności politycznej w sposób otwarty. Mamy konsensus społeczny zgodnie z którym głównym sposobem rozstrzygania sporów jest udział w wyborach i otrzymanie głosów przy urnie. Nie przeskoczymy tego.

   2. 😅

 13. Jakim hipokrytą trzeba być żeby przez miesiąc obrzucać drugiego łajnem na blogu blokować komentarze manipulować rzeczywistość a na koniec wrzucić sobie zdjęcie na fb z takim cytatem.

   • Dobrze pisze on 9 kwietnia 2024 at 22:47
   • Odpowiedz

   Niestety takie są przywileje władzy, że blokują możliwość wypowiadania się wszędzie nawet na publicznych profilach instytucji, usuwają niewygodne wypowiedzi, a później manipulują, opowiadają nieprawdziwe historię i szerzą po cichu propagandę żeby tylko utrzymać władze. Czy to jeszcze Polska?

   1. Ludzie po kampanii pokłócone. Paweł swoim kazywał usuwać komentarze na fb i blokować znajomych. To chore

  • Osobliwość on 9 kwietnia 2024 at 17:45
  • Odpowiedz

  Sztuczna inteligencja wygenerowała takie pismo. Paweł czy to Twój podpis?

   • Żorż Poniemirski :)))))) on 9 kwietnia 2024 at 18:08
   • Odpowiedz

   .

  1. Myślę że Paweł ma dużą satysfakcję wygrywając z magistrem inżynierem w 2014 roku a teraz z magistrem doktorantem MBA. Albo on taki mocny albo Ci kandydaci tacy słabi. Albo szkoła tak kiepska 😃 Benek już robił kampanię na wykształceniu przegrał , Władek się nic nie nauczył też jechał na wykształceniu przegrał . Panowie więcej kreatywności !

    • Żorż Poniemirski :)))))) on 9 kwietnia 2024 at 20:16
    • Odpowiedz

    Pokaż papier. Z Benkiem to nieprawda co piszesz

   1. Przecież w 2014 Średni z Benkiem przegrał

    1. A to 2018

    • Obserwator on 10 kwietnia 2024 at 13:12
    • Odpowiedz

    pozdrawiam te 64% które zagłosowało za Augustynem

  2. Grillowaniem tematu świadectwa nic nie ugracie. Trzeba pogodzić się z tym że wykształcenie nie ma większego znaczenia w kampanii wyborczej. Obawiam się że ktoś zrobił niedźwiedzią przysługę Panu Władysławowi atakując non stop tym tematem Pana Pawła. Ludzie w dzisiejszych czasach źle reagują na czarny pijar i raczej oczekują pozytywnego przekazu drugiej strony.

    • Stały czytelnik on 10 kwietnia 2024 at 10:38
    • Odpowiedz

    W kampanii ani jednego komentarza odnośnie świadectwa nie było tu na forum. No chyba że Facebooki robiły ten pijar

     • DO USARZ on 10 kwietnia 2024 at 10:53
     • Odpowiedz

     Temat świadectwa w kampanii nie istniał. Może powinien

     1. Czytelnicy bloga myślę że są świadomi jak wygląda sytuacja i nie ma sensu tutaj powielać tego tematu i samemu się nakręcać. Wybory się skończyły i niczego nie zmienimy w tym temacie. Zasady prowadzenia kampanii są jakie są, świadomość obywateli jest jaka jest i trzeba w takich warunkach działać i osiągać kolejne cele.

       • Anonim on 10 kwietnia 2024 at 19:31

       NIE WYKORZYSTANIE ARMATY JKIM BYŁ TEMAT ZE SWIDECTWEM TO BŁĄD

      1. A co można z taką armatą zrobić podczas krótkiej kampanii? Trzeba by chodzić po domach i każdemu tłumaczyć o co chodzi albo grillować temat w mediach które docierają do minimum 50% społeczności gminnej. Jak wiadomo takich mediów w naszej gminie nie ma, a jeżeli jest coś co robi jakieś tam zasięgi to w jakiś sposób współpracuje z administracją publiczną i tematu nie podejmie. Trzeba było zrobić miesięcznik rok przed wyborami i kolportować po całej gminie to by może udało się coś więcej ugrać, a tak to musztarda po obiedzie.

       • Zero on 10 kwietnia 2024 at 20:55

       Łukasz trochę inaczej to wygląda. Kampania to emocje a wtedy jest parcie na fb czy też na tego bloga i to spore. Tematu w kampanii nie było. Zero , nul

      • Prokurator on 10 kwietnia 2024 at 20:52
      • Odpowiedz

      Teraz się zajmie prokuratura

      1. Nie wydaje mi się że angażowanie prokuratury to adekwatne działania. Zgadzam się że wyższe wykształcenie to duży atut jednak prawo nie zabrania kandydowania bez niego. Nie znam do końca szczegółów tej sprawy ale intuicyjnie wydaje mi się że upadnie albo już w prokuraturze albo gdzieś dalej w sądzie. Na zbyt dużej zaciekłości dorabiają się tylko prawnicy, a wszyscy inni tracą.

       Była szansa “rozegrać” Pan Pawła w wyborach, ja też kibicowałem i głosowałem za WO ale coś nie pykło i trzeba iść dalej. Nie eskalujmy za bardzo emocji bo niedługo ludzie zaczną się sztachetami naparzać jak na imprezach w Zwierniku 30 lat temu.

       • ??? on 11 kwietnia 2024 at 09:59

       A jakie Pana zdaniem jest adekwatne działanie, które pozwoliłoby wyjaśnić czy ktoś posługuje sie prawdziwym świadectwem w przypadku, gdy jest solidne podejrzenie , że brak takowego ?

       A osoba z wyboru nie musi mieć jakiegoś super wykształcenia. Nie ma kryterium tutaj w tym zakresie. Proszę zauważyć, że np. obecny Marszałek Sejmu nie ma wyższego wykształcenia.

      2. Nawet jakby się okazało że brak to co to zmieni? Nawet osoba z podstawowym może kandydować i pełnić funkcję burmistrza jeżeli wygra wybory. Jak ktoś mimo wszystko chce się w to bawić no to niech próbuje, mi by się nie chciało. Koszty są moim zdaniem wyższe niż potencjalne zyski.

   • Średni on 11 kwietnia 2024 at 08:14
   • Odpowiedz

   Ale was ograłem, Zieliński, Niewiadomski, Olszówka, Karasiewicz, Gutkowski, nie średni a już profesor niedorajdy.

   1. No i po co taka prowokacja?

    • Lubię tu zaglądać on 11 kwietnia 2024 at 09:53
    • Odpowiedz

    bo śmiesznie i straszno zarazem

    Pokaż papier peofesore 🤣🤣🤣

 14. Płaczek pociągnął listę PiS do powiatu w naszym okręgu i ogólnie w powiecie 3085 ixów przy nazwisku. Ogólnie na 27 radnych 20 to PiS. Historyczny wynik

  1. No dobrze, ale co zrobił Płaczek dla gminy Ryglice? Wiadomo Olszówka to ciągnął

   1. No ale trzeba brawo bić ryglickim mieszkancom jak poszli za Tulik. swojego poparli ze az strach. Zalasowa jak zawsze w d…

 15. Cóż ta ekipa radnych (Ryglice) kompletnie się nie sprawdziła w poprzedniej kadencji. I czego teraz oczekujecie, że nagle inwestycje zamiast Lubczy, Jonin będą realizowane w Ryglicach? Że woda ścieki potanieją? Że zakład komunalny w końcu zacznie funkcjonować? Że zapanuje ład i porządek? Kiedy Ryglice w końcu się obudzą?

  1. Średniak jest obrazem większości naszych mieszkańców. Ludzie nie głosują na mądrzejszych od siebie, bo im zazdroszczą.

   Ludzie głosują na swojaków. Chcą mieć – wyższe opłaty za wodę i kanalizacje, brak inwestycji ( poza barakiem zwanym przedszkolem i kilkoma ścianami w pustych remizach), zadłużoną gminę bez perspektyw – ale żeby rządził swojak.

   1. Proponowałbym żeby mimo wszystko jednak próbować podnosić jakość dyskusji na tym blogu. Mi nie podoba się wiele działań na różnych szczeblach administracji publicznej (zadłużenie, tricki fiskalne, brak transparentności niektórych rozliczeń). Pomimo kilku wpadek początkującego działacza partyjnego pracuję nad tym żeby jednak nie przekraczać pewnych granic dyskursu publicznego i również do tego zachęcam. Na pewno będzie to z korzyścią dla wszystkich, a konstruktywna presja płynąca z tego blogu wpłynie na decyzje podejmowane w Urzędzie Gminy w nowej kadencji.

    1. O jej, jakie świetne wsparcie mojej idei. Pewnie, że tak . Pan ma konto na blogu od jakiegoś czasu i wnosi naprawdę ciekawy klimat. Dzięki. 🙂

     Zapraszam po raz kolejny do zakładania kont.

     1. Adam jakąś analizę wyborów z gminy zrób

     2. Dziękuję Panie Adamie. Ja nie przeczę że słuchanie lub czytanie jak ludzie na siebie na****dalają bywa zabawne, ale nigdy nie wiadomo w jakim stanie emocjonalnym są ludzie którzy bloga czytają. Możemy się tu zastanowić jakie działania podjąć żeby ograniczyć zadłużanie gminy, zwiększyć transparentność rozliczeń pomiędzy Dorzeczem a gminą lub sugerować jakie inwestycje powinny być priorytetem. Obrażanie kogokolwiek nic jednak nie zmieni.

 16. jest taki – WO rzucił legitką PiS. Szacun!

   • Obserwator on 9 kwietnia 2024 at 11:47
   • Odpowiedz

   Tyle co Pan Olszówka zrobił dla struktur PISu mógł poczuć się zdradzonym. Zwłaszcza że jak wszyscy wiedzą Augustyn był w wielu partiach i w każdej się na nim poznali. a przyjezdza hudyma i podaję mu rękę. Skandal poprostu. Panie Władysławie Szacun. Też niechcialbym być w takiej niewdzięcznej parti.

   1. Taaa. przegrał i rzucił

  1. Ale jego wyrzucili przed wyborami

    • Obserwator 2 on 9 kwietnia 2024 at 11:58
    • Odpowiedz

    Udowodnisz?

   1. Według mojej wiedzy a myślę, że ją mam w tym temacie rezygnacja z Przewodniczącego Gminnego Koła PiS i członkostwa w partii nastąpiła przed otwarciem urn.

  2. Prawidłowo. Pełnienie społecznych funkcji publicznych, zaangażowanie w wiele kampanii, pilnowanie spraw powiatu w regionie z którego zostało się wybranym i na końcu Przewodniczący Zarządu Powiatu ogłasza że poparcie w wyborach dostaje ktoś kto nie jest nawet członkiem PiSu? W tej partii coś jest mocno nie tak…

   1. Jasne, że prawidłowo a ludzie honoru przegrywają bitwy, ale nie wojny

    1. DT . Czyżby Dora kolorowy ptak?

   2. Porażką tego bloga jest CENZURA, którą Adam Zieliński wprowadził w ostatnich dniach kampani wyborczej. Wycinanie niewygodnych dla WO komentarzy i publikowanie mu przychylnych.
    Pokazał czym jest ten blog – taki Dziennik Wiadomości w czasach PRL. Słuszni jedynie ci towarzysze (czyt. blogerzy), którzy przychylni są jeydnie słusznej partii PZPR (czyt. WO).
    Przypomnę, ze już nie ma towarzyszy i partia upadła.

    1. proponuję wszystkim: i tym, którzy poparli PA i tym, którzy poparli WO : SKOŃCZCIE TO OBRZUCANIE SIĘ NAWZAJEM. JUZ PO WYBORACH. SKUPMY SIĘ TERAZ WSZYSCY NA ROZLICZANIU BURMISTRZA I RADNYCH Z OBIETNIC

 17. I wszystko już jasne!
  Gratulacje zbiera Burmistrz.
  Czy naprawdę nie było godnego przeciwnika, który mógłby wygrać?
  Odważyła się Zalasowa, ale czy oferta tego Komitetu była w stanie zmobilizować nie tylko elektorat rodzimy dla Pana Władysława ale również ludzi, którzy chcieli prawdziwych zmian?
  Jaki interes miały Ryglice, czy Kowalowa, żeby kolejny raz poprzeć człowieka z Zalasowej?
  Na koniec cieszy fakt, że pojawią się nowe twarze w Radzie Gminy, szczególnie osoby z Nowego Impulsu.
  Gratulację dla Pani Wioli i Pana Łukasza.
  Piękne zwycięstwo!

   • Zacofany on 9 kwietnia 2024 at 08:11
   • Odpowiedz

   Nowe twarze tylko z Zalasowej to świadczy że mieszkańcy Zalasowej zawsze inne miejscowości wyprzedzają i widzą gminę i jej rozwój przyszłościowo. Dziwie się moim mieszkańcom z Ryglic, że budują taki zaścianek zacofany stawiając na starą ekipę która nic nie wniosła nowego. Chybione inwestycje, przedszkole na terenie zalewowym, nie chcę wywoływać wilka z lasu, opary z cpn i myjni skierowane bo sam, rodzice chyba nie zdają sobie sprawy z całej sytuacji , można dziecko odprowadzić do przedszkola i mieć święty spokój, niech się dzieje wola nieba. Wybór na radnych do rady miejskiej został dokonany jaki to widzimy wszyscy, ale zastanawia mnie wybór do powiatu, gdzie znowu zostaliśmy ograni przez sąsiadujące gminy. Patrząc na nasze ostatnie zebranie wiejskie z Ryglic w tym temacie apelował Olszówka i co pomogło, niestety taki lokalny patriotyzm. Radni słuchajcie dalej średniego, apeluję do starej ekipy ale miejcie odwagę powiedzieć jakie zadłużenie gminy, ile nas kosztuje utrzymanie szkół w Joninach i Woli Lubeckiej, utrzymanie Dorzecza Białej, ile mln wydaliście na blok mieszkalny gdzie nawet nie ma fundamentów i wielu można by tu wymieniać, nie mówiąc o wyjaśnieni świadectwa jakim dysponuje burmistrz. Myślę że w kampanii brakowało przedstawienia społeczeństwu wielu wątków z działalności burmistrza i radnych co przyniosło odpowiedni skutek. Szkoda tylko że KWW Przyjazna Gmina mająca ludzi młodych, wykształconych, inteligentnych, ambitnych nie została doceniona przez wyborców. Szkoda więcej pisać , znając życie znowu zacznie się narzekanie przez pięć lat, a jak ktoś tu pisał; Zaścianek i zacofanie pozostanie.

    • Z zaścianka on 9 kwietnia 2024 at 08:20
    • Odpowiedz

    Po co ten ton zwątpienia? Z fb widać, że grupa WO trzyma się nadal razem i coś mi mówi że o nich jeszcze usłyszymy

    1. Płaczek im lajkuje i dziękuje za poparcie. Byle ta grupa się nie rozpadła

    2. usłyszymy, bo nie mogą pogodzić się z porażką

 18. Informacja.

  Cały czas uważajcie co piszecie. Jest oficjalna prośba o zabezpieczenie komentarza, który pojawił sie w kampanii. Kolejny krok to zgłoszenie przez poszkodowanego sprawy na Policję. Co zrobi? Nie wiem.

  Przy okazji gratuluję wygranej mojemu konkurentowi. Piotrze zadbaj o chodnik na Podkarpackiej.

  • KWW mieszkańców on 8 kwietnia 2024 at 22:41
  • Odpowiedz

  Kluczem do sukcesu było zmuszenie Władzia do wypowiadania się publicznie. Długo zastanawialiśmy sie w sztabie jak do tego doprowadzić. Pojawił się pomysł nagrania filmów i załapało. Władziu z małą mi z kowalowej ruszyli z telefonami i posłem i popełnili te wspaniałe reportaże 😅. Może bez nich dostaliby z 300 głosów więcej.

  1. Dajcie już spokój. Po wyborach. Kamień był na drogi, był. Teraz cisza

   1. Tak pani z komunalki kupowała głosy

    1. Wiadomo że osoby aktualnie pełniące władze mają pewne narzędzia które w sposób niebezpośredni wpływają na decyzje wyborców jednak nie ma podstaw formalnych żeby się do czegoś doczepić. Kamień na drogi zawsze na wiosnę był rozdawany, a to że zbiegło się to z kampanią wyborczą to trudno. Zawsze tak było i pewnie będzie.

  2. Oczywiście każdy ma prawo do oceny filmików kampanijnych, ale mi np. spodobał sie komentarz odnoszący się do nagrań KWW Mieszkańców … Zacytuję: 🙂

   Te filmiki reklamowe średniaków to wypisz wymaluj propaganda sukcesu z epoki Gierka. No przyjechoł gospodorz pochodził, popatrzył, pooglądoł, pochwalił. No i co pomożecie?
   Dla mnie człowieka żyjącego w XXI w. to obraza mojego intelektu. Kandydaci jeżeli tylko na tyle Was stać to ja już Wam dziękuję. Uważam, że zasługujemy na wiele więcej.

   1. Adam to chyba pierwszy raz w krótkiej historii sztucznej inteligencji kiedy jej używanie nie przyniosło skutku. Chwaliłeś się że używałeś w kampanii. Ta inteligencja przereklamowana czy kandydaci słabi ?

    1. Była użyta do wygenerowania logo. Nic ponadto.

     1. logo ciekawe, to trzeba przyznać

  3. Ryglice kogo wybrały? Starych a piszecie młodzi, młodzi ico?

 19. Coś się szczujnia uspokoiła . Dawaj Adam te komentarze z moderacji co były takie negatywne dla burmistrza 😅

  1. To właśnie negatywna kampania prowadzona na blogu mogła się znacznie przyczynić do klęski WO. Tutaj nikt nie rozpisywał się o planach, inwestycjach, jakie chce robić przyjazna gmina. Tutaj skupiano się tylko na wadach kontrkandydata, wytykano jego błędy, poziom wykształcenia, itp. Administrator oczywiście nie blokował krytycznych komentarzy, co nasilało tylko negatywną kampanię. To się sprawdzało w dawnych czasach ale teraz działa bardziej na niekorzyść o czym świadczyć może wynik wyborów. Kampania negatywna znakomicie sprawdziłaby się, gdyby kontrkandydat faktycznie zaszedł mieszkańcom za skórę. Tutaj, jak widać, nie zadziałała a wręcz zaszkodziła.

   1. Jeden aspekt przeważył. Zacofanie mieszkańców. Mieć taką fają ekipę do wybrania i odrzucić? Chore to

    1. A i niejednokrotne nazywanie mieszkańców zacofanymi, też nie pomagało w kampanii…

    2. Chore to jest myśleć, że miało się fajną ekipę. Społeczeństwo wybrało kto lepszy i odrzuciło chwasty

 20. Władek do boju hahaha

   • Obserwator on 8 kwietnia 2024 at 21:52
   • Odpowiedz

   wy macie jakiś problem?? Zajmijcie się w dalszym ciągu lizaniem grubej dupy burmistrzowi. Jesteście kolejnymi opłacanymi klakierami augustyna. No szczyt waszych możliwości. Żal mi was.

 21. WSZYSCY TACY ORDYNARNI W SŁOWACH, A ILU Z WAS POSZŁO NA WYBORY?
  WIĘKSZOŚĆ W RYGLICACH NA RYNKU NA LODACH SIEDZIAŁO I ZGRZEWKAMI BROWARKI DO SAMOCHODÓW WRZUCAŁO…
  A TU WSZYSCY TACY MĄDRZY….
  JEŚLI CHODZI O BURMISTRZA , SZANOWNI PAŃSTWO, ŻE TAK SIĘ WYPOWIEM, ILU Z WAS LUB WASZYCH RODZIN PRACUJE LUB BĘDZIE PRACOWAĆ W BIEDRONCE, NA STACJI BEZNYNOWEJ, W ŻABCE I INNYCH NOWO POWSTAŁYCH PRZEDSIĘWIZIĘCIACH ??? DZIĘKI AUGUSTNOWI , LUDZIE NIE MUSZĄ JECHAĆ W TARNÓW I SIEDZIEĆ W URZĘDZIE PRACY CZEKAJĄC ŻMUDNIE NA REJSTRACJĘ 🙂 CZĘŚĆ NA PEWNO PRACUJE W RYGLICACH … WARTO TO DOCENIĆ…

  1. Kolejne 5 lat niszczenia gminy. Niestety.

   • Piniądz on 8 kwietnia 2024 at 09:38
   • Odpowiedz

   Jakbyś miał trochę wiedzy ekonomiczno – finansowej to popatrzył byś z innej perspektywy na te biedronki i inne powstałe inwestycje w naszej gminie. Podatki które spływały od naszych przedsiębiorców pozostawały gminie, niestety w niedługim czasie rynek nasz będzie świecił pustkami a podatki od firm popłyną tam gdzie mają siedzibę.
   Powiązane działania gminy, dorzecza białej, sim w przyszłości przyczynią się na pewno nie do sukcesu. Od lipca wyborcy którzy teraz są w euforii dowiedzą się o podnoszonych opłatach za wodę, ścieki i innych. Co wtedy powiedzą radni i burmistrz, oczywiście będą popierać i się zachwycać. Taką mamy społeczność.

   1. Co tam opłaty za wodę i ścieki. Ważne że będą dożynki z darmową kiełbasą, kominiarzami ubranymi na galowo, a z głośników RDNu będzie słychać przemiły głos Pani Pieczarki składającej życzenia z okazji właśnie wypadającego danego dnia święta.

    1. I tu niestety ma Pan rację.

     1. Przyjdą nowe taryfy z Dorzecza, nie będzie żadnego radnego powiatowego z naszej gminy co by pilnował dróg więc ludzie se będą sami musieli kosić pobocza to może się w końcu obudzą z tego letargu.

       • Anonim on 8 kwietnia 2024 at 12:40

       O czym Pan mówi? Jakie pobocza? Na święta nie miał kto chodników posprzątać. Komunalka nie działała, bo zajęta była wyborami. ale wszystko jest cudnie, nie ma co narzekać

       • NO_NAME on 8 kwietnia 2024 at 14:48

       ŁUKASZ POWIEDZ PRZYLASZCZKA

    2. DOBRE I TAKIE DOŻYNKI, ALE OCZYWIŚCIE ŹLE JEST JAK SĄ I JAK NIC SIĘ NIE DZIEJE TO TEŻ ŹLE… NIEKTÓRYM DOGODZIĆ…. GORZEJ NIŻ BABY NA TARGOWISKU Z RANA… KAŻDY NAPIERNICZA, ALE JAK JUŻ DOŻYNKI SĄ TO KAŻDY W KOLEJCE PO TEN ŻUREK CZY KIEŁBASE STOI, A NIE DAJ BOŻE KTÓREMU KTOŚ SIĘ W KOLEJKE WCIŚNIE… TO TZW “WIEŚ TAŃCZY I ŚPIEWA”

  2. Czy myślisz, że moim marzeniem jest pracować na Biedronce? Byłem na wyborach i zagłosowałem. Miałem takie marzenie, że coś się zmieni. Że kiedyś będę miał pracę na miejscu, a nie poświęcał 2 godz. dziennie na dojazdy. Że do lekarza specjalisty dostanę się na miejscu a nie jeździł gdzieś dalej. Że moje dzieci będą miały szansę na dobrą edukację i nie musiały czekać na zajęcia po 2-3 godziny bo autobusów nie ma. Że będę miał dobre drogi, że będę się czuł bezpiecznie bo policja będzie na stałe a nie od czasu do czasu. Że będzie czyste powietrze, a koszty utrzymania niskie. Że dzieci będą mogły rozwijać swoje pasje w prężnie działającym GOKU a jak pójdę do urzędu załatwić jakąś sprawę to zostanę potraktowany poważnie, z empatią a nie z góry i jak jakieś zło konieczne. Czy aż tak wiele oczekuję? Czy żądam dużo? Czy to aby moje pieniądze (podatki) były wydawane racjonalnie i powodowały aby świat wokół mnie był lepszy to tak wiele?

   1. Ten blog, to był “gwoźdź o trumny” “przyjaznej gminy”. Kto w dzisiejszych czasach prowadzi kampanię na blogu? Bo ja nie znam.

    1. Ale tylko z tego bloga szło się szerzej dowiedzieć o “gospodarowaniu” Śr…

     1. Jak i o poziomie wykształcenia choćby

   2. LUDZIE TERAZ NIE PATRZĄ NA CZYSTE POWIETRZE , PATRZĄ NA PIENIĄDZE, ŻEBY MIEĆ Z CZEGO UTRZYMAĆ RODZINĘ. A KOSZTY, PANIE KOCHANY KOSZTA…JEŚLI CHODZI O KOSZTA TO W MIASTACH SĄ O WIELE WYŻSZE, ZWŁASZCZA W CZOŁOWYCH W POLSCE… JA NIE UKRYWAM TERAZ ŻYJE W JEDNYM Z TAKICH, I O KOSZTACH DUŻO BY SIĘ ROZPISYWAĆ… ODPADKI, CZYNSZE, ENERGIA, GAZ , MEDIA, PARKINGI TO TYLKO NIELICZNE… WIĘC JEŚLI MAMY SIĘ ROZDRABNIAĆ O KOSZTACH … DLA MNIE PRACA W BIEDRZE TO NIE SZCZYT MARZEŃ , ALE DLA OSÓB KTÓRE LUBIĄ PRACĘ W HANDLU , TO SPOKO… PO DRUGIE ŻADNA PRACA NIE CHAŃBI…

    1. Tylko w tym handlu na kasie ile zarobisz? Niby żadna praca nie hańbi ale mając kompetencje chcę mieć szansę realizować się na miejscu – a takiej możliwości nie ma i dalej nie będzie. Żyjemy w średniowieczu a teraz zostaniemy cofnięci do epoki kamienia łupanego.

     1. NO 5 NA CZYSTO MAJĄ… MAGAZYN WIĘCEJ, KIERO JESZCZE WIĘCEJ….

       • Anonim on 8 kwietnia 2024 at 13:37

       Idź zapytaj dziewczyn na kasie w Ryglicach ile zarabiają. O piątce to sobie mogą pomarzyć.

   • Do NO NAME on 8 kwietnia 2024 at 12:46
   • Odpowiedz

   Ja poszedłem na wybory i zagłosowałem, mało tego agitowałem innych. Ale lud zagłosował tak jak w październiku, totalna klapa.
   Człowieku czy Ty wiesz o czym piszesz? Przejdź się na stację benzynową i zobacz ile ludzi z gminy tam pracuje. Odpowiedź: nikt. Wszyscy obcy. Jedź na stację do Jonin i podpytaj właściciela jak mu idzie biznes. Taki to oto sukcesy człowieczka po podstawówce.
   Startowało tylu młodych ludzi, a kogo wybraliście? Starych pierdzieli.
   Kabarety będą kręcić o tej gminie. Rad jestem, że stąd się wynoszę, a Wy posadźcie sobie dużo ziemniaków.

   • Do NO NAME on 8 kwietnia 2024 at 12:46
   • Odpowiedz

   Ja poszedłem na wybory i zagłosowałem, mało tego agitowałem innych. Ale lud zagłosował tak jak w październiku, totalna klapa.
   Człowieku czy Ty wiesz o czym piszesz? Przejdź się na stację benzynową i zobacz ile ludzi z gminy tam pracuje. Odpowiedź: nikt. Wszyscy obcy. Jedź na stację do Jonin i podpytaj właściciela jak mu idzie biznes. Taki to oto sukcesy człowieczka po podstawówce.
   Startowało tylu młodych i co?

   1. WSZĘDZIE SZUKAJĄ Z DOSWIADCZENIEM DO PRACY…. JA JESTEM CZŁOWIEKIEM PO LICEUM, I CO… PRACUJE W ZAWODZIE JEDNYM NAJLEPIEJ OPŁACAJĄCYCH SIĘ W POLSCE… BA BIUROWO… I NIE MAM MGR-a, A MIMO TO JESTEM SOBIE I RODZINIE W STANIE ZAPEWNIĆ BYT… WYSTARCZY CHCIEĆ, A NIE TYLKO KPIĆ Z DRUGICH

  3. Ja poszedłem na wybory i zagłosowałem, mało tego agitowałem innych. Ale lud zagłosował tak jak w październiku, totalna klapa.
   Człowieku czy Ty wiesz o czym piszesz? Przejdź się na stację benzynową i zobacz ile ludzi z gminy tam pracuje. Odpowiedź: nikt. Wszyscy obcy. Jedź na stację do Jonin i podpytaj właściciela jak mu idzie biznes. Taki to oto sukcesy człowieczka po podstawówce.
   Startowało tylu młodych i co?

   • Mieszkaniec on 8 kwietnia 2024 at 16:51
   • Odpowiedz

   *Na stacji benzynowej to akurat żaden mieszkaniec Ryglic nie pracuje i pewnie nie bedzie bo to obcy inwestor, który swoimi ludzmi obsadził stanowiska pracy, a w Biedronce też nie mają umów o pracę i jest problem z kadrą. Zatem nic tak wspaniałego Pan Augustyn nie proponuje w ramach dostępności miejsc pracy.*

  4. Sami tacy język nienawiści zasiali radni-kandydaci już od czasów poprzednich 2 kampanii. Wprowadzanie ludzi w błąd poprzez wskazywanie na głosowanie za konkretnym kandydatem na radnego i burmistrza strasząc, że inaczej głos będzie nieważny. To jest pokazanie tej małostkowości tych ludzi. Człowiek za parę stówek jest zrobić dużo żeby przetrwać.
   Paweł, Twoja słaba strona to Twoi radni i ich eksponowanie w różnych sytuacjach na FB.

    • Pielucha on 12 kwietnia 2024 at 08:06
    • Odpowiedz

    To co ta od pieluch u nas wyprawiała to powinna zająć się prokuratura. Ludziska mówią o straszeniu ze po wyborach będzie sprawdzane jak kto głosował. Niestety niektórzy nie mają godności.

    1. Serio czy ktoś porostu jaja pisze?

    2. To się raczej kwalifikuje do innego specjalisty.

 22. A co z powiatowymi, do sejmiku? Ktoś, coś?

  1. Do Sejmiku: Wygrał u nas Wojciech Skruch (1322 głosów), prezes Dorzecza, którego możemy oglądać na każdej gminnej imprezie.
   Dlatego nie ma chłop czasu zająć sie robotą za 30 tyś zł miesięcznie i stąd najwyższe opłaty za wodę i kanalizacje w regionie.

   Drugi był Seweryn Gutkowski, 704 głosy
   Z gminy jeszcze startował Bernard Karasiewicz 461 gł. i Łukasz Usarz 253 gł.

   Powiat bierze w całości PIS oficjalny : Płaczek z Olszyn, Mitoraj z Szerzyn, Tulik z Ryglic oraz pis zakamuflowany Serafin z Szerzyn.

   1. A kto wchodzi do sejmiku?

    1. Największą ilość głosów mieli za koleją: Pagacz, Malec-Lech, Skruch, Gawron, Nowak(KO), Dziurdzia, Świtalska, Sorys. Przypada siedem mandatów więc po przeliczeniu na poparcie komitetów przypuszczam że Sorys wejdzie mimo że miał minimalnie mniej głosów niż Świtalska..

   2. No i macie durne barany.

   3. Były radny miał nosa, bo powiesił tylko jej baner. To chyba, jakaś rodzina.

 23. Siła bloga została obnażona 😅

  1. No bez bloga pewnie klapa jeszcze większa by była, bo tylko na blogu można było się dowiedzieć o sprawach gminy . tylko tu wytykano Pawełka decyzje i rządy. Nigdzie indziej.

   1. A to by się zgadzało, bo krytyka atak uzasadniony w kampanii to jedyne co daje efekt.

 24. Wiadomo co ?

  1. Totalna klapa Przyjaznej Gminy

   1. Nie taka znowu klapa. Radni popłynęli mocno to fakt.

    1. klapa coraz większa hahaha
     P. Augustyn: 2230, W. Olszówka: 1569

     Tylko w Zalasowej WO ma przewagę, poza tym CAŁA GMINA ZA PAWŁEM AUGUSTYNEM

     i czekamy na wynik z Lubczy. Może tam WO zdobędzie 800 głosów na 500 głosujących i wygra hahahahaha

     1. Zacofana gmina, bo jak inaczej to nazwać?

       • Anonim on 8 kwietnia 2024 at 00:44

       Czyli jutro Władysław krajuszkiem do Szerzyn do komunalki

       • Obserwator on 8 kwietnia 2024 at 00:50

       Żyj sobie w tej twojej mymainowanej zeczywistosci ze nasz gmina to eldorado. To zaścianek w powiecie. nikt się z nami nie liczy. A augustyn dalej będzie się płaszczył przed hudyma i pieczarka. Ale z tego co słyszałem to akurat przed nią lubi się płaszczyć albo ona przed nim już nie pamiętam.

       • Obserwator on 8 kwietnia 2024 at 00:51

       Musi Cie boleć ze pracuje bo pewnie ty to żyjesz na gminnym zasiłku od augustyna. Gratulacje

       • Anonim on 8 kwietnia 2024 at 00:52

       Ryglice zacofane fes. To jest po prostu nie do wiary

       • Obserwator on 8 kwietnia 2024 at 00:53

       Poza tym 1700 głosów na Olszówkę jest czyli nie całą gmina za Augustynem prostakiem. Więc albo nie potrafisz liczyć albo masz już tak mozg wyprany ze juz z automatu tak masz mówić.

       • Anonim on 8 kwietnia 2024 at 12:01

       I dżuma pozostała🤣

     2. Idźcie już spać kurczaczki

     3. Szkoda młodych i tych z Impulsu i tych od WO. Coś jest nie tak ze społeczeństwem

       • Anonim on 8 kwietnia 2024 at 11:53

       Z impulsu i od WO trochę nowych twarzy zobaczymy

   2. Do Władysława Olszówki:
    kończ waść, wstydu oszczędź

    1. Anonimie kiedys na ciebie tez przyjdzie koniec, obyś większego wstydu się nie doczekał.

    2. ten piszący o kończeniu niech sobie Potop poczyta i pojmie kontekst tych słynnych słów

  • Oceniam, że on 5 kwietnia 2024 at 23:51
  • Odpowiedz

  bardzo konkretna, rzeczowa wypowiedź Andrzeja Jeziora

  • Do admina on 5 kwietnia 2024 at 22:30
  • Odpowiedz

  Panie Adamie wydaje mi się, że brakuje pod zdjęciem Waszej grupy wypowiedzi WO. Nie każdy ma fb

  1. Słuszna uwaga. Wklejam.

 25. PAN PANIE ADAMIE TO O ILE DOBRZE PAMIETAM WSPIERA NA SWOIM BLOGU KOLEJNEGO KANDYDATA NA FOTEL BURMISTRZA TWIERDZAC ZE TEN JEST JEDYNY NAJLEPSZY ZE ZROBI WSZYSTKO BY ZYLO SIE LEPIEJ W NASZEJ MALEJ OJCZYZNIE MOZE CZAS UDERZYC SIE W PIERSI I DAC SOBIE SPOKOJ Z TYM TOKSYCZNYM PODEJSCIEM

  • byle nie Augustyn on 5 kwietnia 2024 at 21:46
  • Odpowiedz

  Jak widzę “oficjalne otwarcie mostu….” to mnie normalnie rozpier…..Most funkcjonuje od chyba pól roku ale przed wyborami Średni, który nie miał wpływu – teraz mocno wchodzi. Akurat ten most spełnia wymagania mieszkańców ale chyba tylko dlatego że Średni nie miał na to wpływu. Wprost przeciwnie do innych inwestycji – patrz przedszkole na stacji paliw, maszty, altanki w błocie no i w planach HIT : poarkin PARK AND DRIVE. A zapomniałem o wieży widokowej (obrotowej) za miliony na zadupiu.

 26. Konieczna jest zmiana. Dość prywaty, nepotyzmu, bylejakości. Czy ta zmiana wyjdzie na dobre dla nas zobaczymy za 4 lata.
  Jednego jestem pewny – KONIECZNA ZMIANA

  • Obserwator on 5 kwietnia 2024 at 21:02
  • Odpowiedz

  Bardzo dobre wrażenie tą drużyna robi. Mam wrażenie że to odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu. Popieram…

  1. Trochę szkoda, że nie napiszesz, kto popiera. Ale pewne chyba jest, że zagłosujesz na tak. 🙂

 27. O!

  1. na tak za PAWŁEM AUGUSTYNEM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)