Gminie nie po drodze

Tak burmistrz i Gmina Ryglice stawiją na turystykę.

https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,2062706,petycja-w-sprawie-nieprzejezdnej-drogi-dojazdowej.html

KN

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/gminie-nie-po-drodze/

58 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Turystyka w gminie Ryglice to utopia forsowana przez oszołomów którzy mają na swoich włościach pokoje do wynajęcia i leni śmierdzących co to im się nie chce zabiegać o jakiekolwiek inwestycje. Nawet tych inwestorów co przyszli z ofertą, precz pogonili. Ci ludzie to sabotarzyści rozwoju gminy, hamulcowi, ludzie o betonowym umyśle, patrzący na gminę przez optykę własnej korzyśći. Żadnej turystyki nigdy tu nie było i nie będzie, bo niby do czego? Do tej wieży widokowej zbitej z paru desek na Kokoczu? Ludzie opamiętajcie się bo przyszłe pokolenia bedą was przeklinać. Zresztą już tak się dzieje. Nawet uczciwej drogi powiatowej nie ma, asfalt miejscami pamięta czasy Gierka. Nawet planów budowy pewnie też nie ma, tak prężnie działają nasi radni. Im dalej od Tarnowa tym większa wiocha niestety.

 2. Z innej paczki weźcie się za szkole w Zalasowej wreszcie władze byłem w sklepie słyszałem rozmowę 2 dziewczynek jak dyr.zabrał im telefony w szkole( ich prywatne) płakała w szkole ,chodzą żeby płakać szkole to jest już chore jak nie krzyk nauczyciela to teraz takie parodie ci boją się żeby coś nie nagrały i niewyszlo poza szkole

  1. Dyrektor stary pryk, wychowany w komunie i tak samo myslący. Czas na zmianę na kogoś młodszego i bardziej przystosowanego do obecnych realiów. Na miejscu rodziców zgłosiłbym kradzież, może to by wyleczyło pana dyrektora od takiego niecnego postepowania. Nie jesteś człowieku panem na włościach tylko zarządzającym. Już jeden “miłościwie nam panujący” siedział na stołeczku ze 30 lat, szykuje się kolejny?

   1. A nie pomyślałeś, że może w dokumentach szkoły jest zapis o zakazie posługiwania się uczniow telefonem w trakcie lekcji w szkole?
    To nie żadna kradzież tylko egzekwowanie przepisów. Dziecko w szkole na się uczyć a nie “siedziec w telefonie “.

    1. Należy dzieciakom zabierać telefony w szkole. Toż to oczywiste. Zresztą tak jest robione w szkołach

     1. Nie powinni się bawić telefonami .Byle tylko wszyscy byli traktowani równo . A w to nie wierzę.

       • Anonim on 23 lutego 2022 at 15:53

       Ja tam nie wiem jak to z tel jest w waszej szkole ale te następne komentarze to napewno pisali ulubieńcy szkoły bo dużo tutaj ich jest czyta śledzi posty co tam ciekawego teraz w szkole się dzieje ?może jakieś hityy pochwal się się bo po wsi dużo mówią a nawet bardzo dużo…. och upadła spadła szkoła jakie szefowo takie szkoła dobrze że jeszcze są w tej szkole…. kilku najlepszych nauczycieli co potrafią uczyć i oni powinni w przyszłości kierować ta szkoła bo jest ….młoda i wszystko rozumie ,ma dzieci małe to ona to rozumie ….

       • Uczeń JF on 23 lutego 2022 at 18:38

       Nasi Nauczyciele w Zalasowej są w porzo

       • A on 23 lutego 2022 at 22:05

       Nie zgodzę się pierwsze wymiana zastępcy dyr a reszta poleci

    2. Jakich dokumentach? Co Ty piszesz. znaczy że co, w Zalasowej telefon w szkole zakazany, czy jest przyzwolenie na bezprawne zatrzymanie czyjejś własności. Jeśli są takie przepisy to nalezy to zgłosić do Kuratorium i na Policję. Żaden przepis wewnetrzny nie może być sprzeczny z prawem nadrzędnym. Spróbuj zabrać telefon dzieciakowi w Tarnowie, w jakiejkolwiek szkole a szybko się dowiesz co mówi na ten temat prawo. Byli takie cwaniaki i już nie pracują.

     1. Myślą że w zapasowej ludzom kit można wciskać to nie te lata tel będą nosić dzieci i noszą a może kiedyś się im przydać bo zamknięta szkoła to rodzice dużo niewiedza ale dzieci nie są grupie jak niektórzy myślą a krzyk nauczyciela to jest też paragraf na to itp

  2. Witam dziś była u nas kontrol w skole 28.02 może coś napiszemy 😁a może niema co pisać

   1. w której szkole?

 3. Szanowni panowie lubeccy anonimowi bohaerowie
  Czeba mieć nie lada tupet a także iloraz inteligencji poniżej krytyki ażeby się wypowiadać w imieniu sołtysa może byście się zajęli tym kto zniszczyl tą droge robiąc z niej wielkie grzezawisko. Bazgroły niczemu dobremu nie służą
  Sołtys

 4. 10 lat za nami …

  Błotniak drogowy

 5. Kto prowadzi u was tę stronę? No porażka. Jak patrzę na to z zagranicy to po prostu śmiech na sali. Parę zdjęć na początku jakby odkryto koryto i trzeba czekać kilka minut na otwarcie a bez zdjęć nie wiele lepiej bo czasem tu zaglądam. Jaki wy q macie serwer? CDA? Co to za przydupas? Z tego co wiadomo to niemiecki. Wy nie macie lepszego miejsca? Naprawdę nie znacie się, to do przedszkola odsyłam, bo zdecydowanie znają się na tym lepiej. Nawet domeny strony nie kupiliście bo was nie stać na 100 złotych. Odłóżcie kilka flaszek i zadbajcie o minimum jakości. Wstyd takie badziewie prowadzić. Chyba że admin już nie zyje, to zwracam honor.. A macie zalegalizowany ten badziew czy tak na czarno to wleczecie? Jaki q cymbał to prowadzi? Niewiadomski czy jakiś inny Niewidomski, niedoucznik?

   • Informatyk on 17 lutego 2022 at 23:02
   • Odpowiedz

   Czytam bloga od 11 lat i przyznam że pierwszy komentarz mówiący, że coś nie działa płynnie i sprawnie na blogu. Może zmień kompa bo problem masz u siebie

  1. Francja, Norwegia, USA wszystko w porządku z blogiem. Znajomych poprosiłem, by zajrzeli.

   Szanowny Anomiom z jakiego kraju pisze, bo nie chce mi się sprawdzać? 😉

   1. Z lubczy.

    1. No chyba tak . Teraz główne źródło hejtu to Lubcza niestety

 6. Niewiadomski, jak nie wiesz i nie znasz faktów, to nie opowiadaj głupot i nie broń głupoty.
  Jestem sołtysem i burmistrz na zebraniu z nami informował nas że ma z odzysku kilkadziesiąt słupów betonowych elektrycznych. Nawet chciałem je dla jednego z naszych mieszkańców, ale burmistrz obiecał pomóc panu, o którym tu się pisze. Okazało się, że nie był zainteresowany i słupy zostały wbudowane w inne miejsce. A teraz pisze głupoty i jest niezadowolony. Trzeba się wziąć lepiej do roboty zamiast wciskać takie kity.

  1. A może to jest tak jak w licznych przypadkach. Średni przed wyborami obiecał temu Panu to i siamto i teraz sianem się wykręca. Nie zdziwiłabym się.

  2. Obiecać to słowo klucz w tej wypowiedzi. Obiecać można i złote góry.

   • Gdzie nagranie? on 17 lutego 2022 at 19:55
   • Odpowiedz

   Na którym zebraniu? Tym co nie opublikowane?

  3. Szanowny panie sołtysie. Przecież to jest jakaś kpina i powrót do czasów komuny, gdy w błoto na drogach wkładało się wszystkie szpeje!!
   Pisze pan o kilkudziesięciu słupach i uważa, że to załatwiłoby sprawę?
   Może już czas rozdzielić stanowisko sołtysa i radnego, bo co dwie głowy to nie jedna i taka sytuacja nie służy mieszkańcom.
   Co to znaczy, że pan był niezainteresowany słupami?
   Proszę się nie ośmieszać!
   Jest to droga gminna i decyzja należała od władz gminy, a nie do pana więc tłumaczenie, że nie był zainteresowany to jakaś kompletna bzdura, chyba że oczekiwaliście państwo, że mieszkaniec sam je wbuduje w niebędącą jego własnością drogę?

   1. Szanowni panowie lubeccy anonimowi bohaerowie
    Czeba mieć nie lada tupet a także iloraz inteligencji poniżej krytyki ażeby się wypowiadać w imieniu sołtysa może byście się zajęli tym kto zniszczyl tą droge robiąc z niej wielkie grzezawisko. Bazgroły niczemu dobremu nie służą
    Sołtys

   2. Ale kasę bierze jedną za dwóch.

  4. Słupy były z gumy?? Bo jak inaczej ułożyć je na łukach? Trzeba też je wkopać, a łopatą raczej ciężko.

   1. To musi być fest byznesmen jak taką epistołę zmaścił i opublikował światu . Dwupasmówkę mu zrobić.

 7. Coś mi się wydaje, że gdyby burmistrz wykonał te kilka km asfaltu do 1 domu, to też by się wszystkim nie spodobało… byłoby, że koledze zrobił…

   • Mieszkaniec on 18 lutego 2022 at 09:06
   • Odpowiedz

   Polecam przeczytanie treści opublikowanego pisma, a nie tylko komentarzy, nikt nie wspomniał o asfalcie. Jeśli taki hejt wylewa się na właściciela posesji który nie może dojechać do swojego domu i jest zmuszony przeładowywać materiały budowlane, nawozy i wszyscy uważają to za fanaberię mieszczucha niech stworzą listę chętnych do pomocy, w przypadku planowanej dostawy będą pomagać przewozić towary. Myślę też że większość komentujących nie zna tego Pana osobiście, nikt nie wie jaką jest osobą, ile ma lat. W piśmie wspomniał o tylko o uciążliwościach związanych z przewozem dużych materiałów, a co z życiem codziennym?? Czy kupno wody do picia też jest wymysłem?? Kto z komentujących chciałbym nosić codzienne zakupy kilkaset metrów, oczywiście wcześniej wyciągając kalosze z krzaków bo patrząc na stan drogi aby wyjść z domu potrzebne są dwie pary obuwia. Trochę empatii. Jeśli wyborcy nie będą rozliczać władzy z obietnic to nic się nie zmieni.
   PS. Z moich informacji wynika że winnica w tym miejscu istnieje od nieco ponad roku, więc właściciel raczej nie załapał się na obietnice wyborcze sprzed kilku lat.

 8. Co to za człowiek , co on produkuje .

  1. Może choinki ?

 9. Czyzby brakowako pieniędzy na drogi i rozwoj gminy? 7.5 mln zl zmarnowane na przekształceniu szkoł to teraz boli.

 10. Gdzie ten gostek jest zameldowany? Gdzie płaci podatki? Skąd tu przybył? Czy każdemu przybyszowi mamy fundować drogę na bezludzie? Czy jak za chwilę zechce wodociąg, kanalizację, gazociąg to też mamy mu je zrobić bo on gości chce przyjmować i swój biznes robić? Potem przyjdzie z żądaniem żeby kilometr drogi do jego domu na odludziu odśnieżać. Gdzie miał oczy jak tam się lokował. Chyba nikt go do tego nie zmuszał. Dlaczego wszyscy mamy teraz finansować jego biznesy. Mógł zacząć od zbudowania sobie drogi dojazdowej.
  Co my jako gmina będziemy mieć z jego winnicy? Jakie będą wpływy do budżetu, a jakie koszty budowy drogi?

  1. Racja, niech wszyscy inwestują w innych gminach, niech omijają Ryglice szerokim łukiem, potem załóżmy tu skansen, zlikwidujmy elektryczność, asfalty, itd. będzie fajnie

  2. Zaiste “mądrości” fes

  3. same korzyści. turyści. rozgłos gminy. podatki też do budżetu gminy idą przecież

  4. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się aż tak głupich komentarzy i takiego poziomu kompromitacji władzy, bo dla myślącego mieszkańca oczywistym jest, kto to pisze. Coś tu jest nie tak! Strategicznym kierunkiem rozwoju jest turystyka i chęć ściągania do nas ludzi szukających właśnie takich miejsc jak winnica tego pana. Jednak, gdy ktoś już znajduje zaciszne i dogodne do wcielenia strategii w życie miejsce, to okazuje się, że wszystko to fikcja.
   Wydajemy corocznie setki tysięcy złotych na promocję, a nie stać nas na kawałek drogi?
   To co my promujemy?
   Zlokalizowane w centrum biznesy burmistrza i garstki osób, które skorzystały z dofinansowania i “wykończyły górę” nazywając to agroturystyką?
   Wspaniale jest obwieszczać na stronie gminy sukces, gdy się zjawia jakiś inwestor, ale gdy w czasie realizacji inwestycji pojawia się problem, to ze strony gminy można liczyć jedynie na hejt.

 11. Lubecki nieudacznik świetnie dba o swoje interesy.
  Za projekt wody do działki w szczerym polu zapłacimy wszyscy.
  Kończy sie pandemia teraz cie rozliczymy

  • Propozycja on 17 lutego 2022 at 10:55
  • Odpowiedz

  Przecież takie rzeczy Pawełek od reki mial załatwiać mówić w kampanii. Zanim został burmistrzem to sie dało a jak nim zostal to już nke da się?
  Gdzie wasz sołtys Marcinek?
  Ale macie ostatecznie radnych to do nich uderzać po pomoc.

 12. Chciałbym tych turystów zobaczyć , przyjechać do Lubczy na więcej niż dzień to nieporozumienie . No chyba że na bimber.

  1. Ludzie z miast szukają takich miejsc. Trochę pozytywnego myślenia!

 13. Witamy w XXI wieku. W średniowieczu były lepsze drogi

 14. Tragedia. I chyba nie chodzi o brudzenie butów tylko możliwość dojazdu do domu, dziwne że niektórzy uważają taki stan rzeczy za normę, widocznie przywykli do dziadostwa.

 15. A gdzie radny z okręgu?
  Za co bierze kase? Jeśli urząd nie może to przecież jemu zgłosić, niech w końcu przyda sie na co. Kase umieją brać a na wsi ich nie widać!

 16. Podarować średniemu ar ziemi, w 2 miesiące będzie kamień, asfalt, woda, gaz a przyczepki to się kupi nowe – kto bogatemu zabroni.

 17. Wiele lat temu pan Adam Zieliński też miał chyba podobny problem z dojazdem do domu. Pan Karasiewicz miał mu doprowadzić asfalt. Nie wiem jak ostatecznie sprawa się zakończyła?

  1. Oj, było bardzo podobnie. Długie lata brodzenia w błocie i zabiegania o dojazd. W końcu się udało i jest ok. W mojej ocenie udało się, bo zadziałał bardzo skutecznie nasz radny z okręgu Jacek Wójtowicz (Skądinąd bardzo dobry radny. Szkoda, że nadal nie radzi. Zrezygnował z jakiś przyczyn w sensie, że zaprzestał kandydować a jest pewne, że nasz okręg dawałby mu mandat nadal) oraz ówczesna wiceburmistrz Anna Gieracka.

   Z dojazdem do posesji to jest tak: syty głodnego nie zrozumie. To do tych co wypisują tutaj różne “mądrości” …

 18. Ojejciu. Bidulka “rolnik” się znalazł. Pobrudzi se najki i ubłocił suva. No jakże mi k… smutno.
  My rolnicy nie po takich drogach, łakach, lasach, dołach i polach jeździmy i dajemy radę. Pokażemy ci jak wjechać traktorem, jak wyjechać taczkami i jak się chodzi w filcokach. My dziesiątki lat czekaliśmy na drogi do wsi i do miasta i zaczyna to się właśnie zmieniać.
  Proponuję posadzić winogrona w mieście koło drogi, podjedzie każdą furą i będziesz miał dorodne roślinki z mikroelementami typu ołów.
  A jak chcesz na wsi stawiać kosmos, to se spodek latający kup, bo z księzyca chyba spadłeś. 🤣
  A wy trole gminni pomóżcie mu umyś najki i vana.

  1. I apeluję do burmistrza, starosty powiatu, wojewody, rządu i unii. Zróbcie asfalt między grządkami, bo jak poleje deszcz, to facet się zakopie na amen w błocie.

  2. Smutne, że takie oderwane od realiów opinie/hejt piszesz. Przecież on nie pisze o brudzie, błocie tylko braku możliwości dojazdu. Każdy chce mieć możliwość dojazdu bo towar trzeba dowozić.

 19. Rzeczywiście skandal i draństwo. Poprzedni burmistrz razem z gościem który zakosił przyczepkę nie wykonał asfaltu. Jakby nie zakosił przyczepy, to pewno by tą przyczepą mozna było kamieni nawieź. Faktycznie draństwo i nieróbstwo poprzedniej władzy.
  Jeżdżę tą drogą do swoich nieruchomości, a codziennie dojeżdża nią jeden mieszkaniec.
  Ktoś kupując działkę powninien być świadom, że tak wygląda droga żwirowa na wiosnę, wiem o tym, ale ja się nie skarżę.

 20. Gdyby tam były działki jakiegoś radnego, sołtysa to droga też by była zrobiona. Jeszcze lepiej jak by burmistrz miał tam działki bo wtedy była by nie tylko droga ale i woda i kanalizacja.

   • Po prostu on 16 lutego 2022 at 20:02
   • Odpowiedz

   Draństwo

   1. Jakiś przykład? Za każdy przykład podam przykład z poprzedniej kadencji. Do dzieła.

 21. Średni, ale fajny macie w gminie tor błotny.

  Tragedia Średni

  1. Przyczepką na laski nie da się pojechać, to fakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)