XL Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xl-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-2/

106 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Mimo że mieliśmy czas pandemii i kompletny brak jakichkolwiek wydarzeń kulturalnych wydatki znacznie wzrosły.
  https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,2083681,sprawozdanie-z-wykonania-budzetu-gminy-ryglice-za-2021-rok.html

 2. Dotacje wśród których szczególną uwagę zwraca ta ze środków UE.
  https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,2083681,sprawozdanie-z-wykonania-budzetu-gminy-ryglice-za-2021-rok.html

  1. Szkoda wrzucać bo ludzie i tak nie zrozumieją.

 3. Dla zainteresowanych informacja, że na stronie bip opublikowano Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Ryglice za 2021 rok. Zapraszam do lektury, ja postaram się wrzucić kilka ciekawszych danych, jakie zawiera.
  https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,2083681,sprawozdanie-z-wykonania-budzetu-gminy-ryglice-za-2021-rok.html

  I tak na początek oświata i wydatki na szkoły podstawowe.

  1. Jesteśmy bardzo bogatą gminą, którą stać na wydawanie 4 baniek więcej na 2 szkoły (bez widocznych zmian w edukacji – miała być prezentacja Pana Średniego na specjalnej Radzie, która miała wykazać te “pozytywy” – do tej pory chyba nie udało się zebrać materiałów na tę prezentację). Szkoda, że tego samego urzędu nie stać na wydanie paru stówek na pomalowanie dachu. Chyba wszyscy widzą jaki jest poziom zarządzania gminą. Można jedynie współczuć następcy, bo to że Średni nie zostanie na drugą kadencję to chyba wiedzą już wszyscy łącznie z nim samym.

   1. W dziale turystka 3/4 wydatków to pensje i pochodne.

    1. Turystyka – władza stara się aby rozwijać tą dziedzinę poprzez różne imprezy ale z drugiej strony nie ma nic do zaoferowania. Owszem mamy ładną okolicę ale………Czy to ścieżki piesze czy rowerowe słabo oznakowane, brak atrakcji, które mogą przyciągnąć turystów. Baza noclegowa słaba, gastronomia jeszcze gorsza. W tych czasach ludzie oczekują czegoś więcej niż ładnej okolicy. Nawet za przeproszeniem nie ma się gdzie wysrać. Jeżeli turystyka to jednodniowa. Przyjechać, zobaczyć i zapomnieć. Potrzeba czegoś więcej niż przyroda i wieża widokowa.

     1. Stawianie na jakąkolwiek turystykę w tej gminie to kompletna utopia. Dobrze napisane: “przyjechać, zobaczyć, zapomnieć”. Ja bym jeszcze dodał – nie wracać, nie ma do czego.

    2. Pozostaje jeszcze jeden aspekt – dlaczego promowana jest tak turystyka oraz kto chce czerpać z tego zyski? Kto zainwestował w turystykę, bazę noclegową, chaty letniskowe? Czy aby to nie jest konflikt interesów?

     1. Kolejna awantura w urzędzie. Pijany wójtz podkaliskiego Żelazkowa wyprowadzony w kajdankach.Znów miał pojawić się w urzędzie pod wpływem alkoholu i zachowywać się wulgarnie wobec petentów i pracowników.
      Jeden z interesantów momentalnie chwycił za telefon i zadzwonił na policję.

   2. Myślę, że znacznie więcej sobie obiecywaliśmy po zmianach. Pan Augustyn wiele obiecywał i choć już na wstępie było wiadomo, że znaczna część tych obietnic to wyborcze pierdoły, to jednak była nadzieja na zmiany i coś innego niż oklepane przez 25 lat pomysły Karasiewicza. Niestety, pan Augustyn szybko wyleczył nas z optymizmu i pokazał, że jest człowiekiem niesłownym, który kieruje się tylko swoim własnym zyskiem. Podzielam Twoje zdanie, że z takim podejściem do zarządzania gminą o drugiej kadencji nie powinno być mowy, i nie tylko o drugiej kadencji jako burmistrz, ale o jakiejkolwiek polityce. Dopiero gdy odejdzie i opadnie pijarowa kurtyna, zobaczymy jak wielkie szkody zostały poczynione w tej kadencji.

    1. Ja bym dodała że było by inaczej gdyby jeden radny nie przestraszył się że mają na niego haki i podkablują go do skarbówki. Ten koleś chyba niezbyt uczciwie prowadził działalność skoro dał się zastraszyć i zmienił opcje bo uczciwy by się chyba nie bał? Augustyn bez świadectwa daleko nie zajdzie bo ktoś wkońcu na poważnie zapyta o tą szkołę i spuści wode w sraczu.

      • Sprzedawczyk Paweł O. on 4 kwietnia 2022 at 19:03
      • Odpowiedz

      Warto byłoby ciągnąć temat tego Sprzedawczyka dalej.
      Pawle O. po kolejnych wyborach też nas, swoich wyborców sprzedaż?

       • Anonim on 4 kwietnia 2022 at 21:56

       Dajcie mu spokój. Średni to manipulant i oszukał P.O. że nie będzie sali jak nie pójdzie z jego klubem. P.O. nie został poinformowany, że to on jako większość rady decyduje poprzez uchwały
       – co ma robić średniak .

       • Anonim on 6 kwietnia 2022 at 14:05

       Przecież cała rada popiera augustyna. W kluczowych decyzjach nikt się nie sprzeciwia.

       • Anonim on 6 kwietnia 2022 at 15:41

       Bo ta rada to dno.

     1. Dajcie spokój średniakowi (pseudo taki na wyrost). On już pokazał. Oby więcej nie zajmował publicznego stanowiska. DNO. Zieliński nigdy więcej nie mieszaj się do polityki. To w dużej mierze twoja zasługa !!!!!

      1. Hm?
       No, jak już ktoś (Anonim) tu kiedyś napisał: z internetowej ambony niczym proboszcz z tej tradycyjnej wykreowałem kandydata PiS na burmistrza. Owszem wspierałem, ale proszę zauważyć, że nie zamykałem tej ambony dla innych kreatorów. Tym niewielkim fragmentem sieci, którym zawiaduję dzielę się z każdym, kto ma na to ochotę. Czyż nie? A polityką zajmuję się, bo chcę i lubię.

       • Obserwer on 8 kwietnia 2022 at 17:20

       Ale blog ostatnio coś obumarł co zapewne cieszy Średniaka. Czyż nie?

       • Anonim on 8 kwietnia 2022 at 21:36

       Adaś co nie zmienia faktu, że wspierasz niewłaściwe osoby. Wiem, że mądry Polak…….Ale czasem należy uderzyć się w pierś i napaść, że to było błędem.

      2. Do Obserwera i Anonima.

       Może przez wojnę na Ukrainie mniej komentarzy, mniej piszących, ale to czego nie widzicie to ilość odwiedzających (czytających) bloga. Tutaj jest praktycznie bez zmian. Przybywa, co w sumie nie powinno dziwić wejść ze smartfonów.

       Co do błędu i uderzenia się w pierś. Tutaj z kolei powielę to co już zauważył P. KN.: zmiana na stanowisku burmistrza była potrzebna. Zaś od siebie dodam: trochę jest tak w naszej gminie, że od lat mamy deficyt osób z predyspozycjami burmistrzowskimi, że już tak to nazwę.

 4. Niestety nasza gmina według zegara na Urzędzie od paru dni (dokładnie od niedzieli) godzinę za wszystkimi.

  1. Zapóźnienia w naszej gminie są bardziej poważne.
   Stracona kadencja przez prywate średniaka ze szkołami.

  2. W zalasowej w ogole nie swiecą sie zegary i chadzą jak chcą. Średni ma wszystko w dupie poza wlasnym interesem

    • Tercjanka z Zalasowej on 31 marca 2022 at 20:00
    • Odpowiedz

    Proboszcz z ambony Zieliński też z ambony internetowej Olszówka przy pomocy PiS. To trójka ludzi, którzy bardzo mocno przyczyni się do tego że Średni na fotelu

    1. Średni wszystkich olał, ma tego skutki. Szkoda że te osoby go nie wspierają tylko sam już staje do zdjęcia a później biedak musi usuwać posty.

    2. W urzędzie śmierdzi wódą. Ostatnio po telefonie mieszkańca przyszła tam policja z alkomatem.
     Zgadnijcie kogo odwiedzili ????
     Skoro nic nie jest robione to niech siedzi w chałupie i pije a nie jeździ autem bo strach o dzieci.

 5. Gigantyczne problemy finansowe naszej gminy dopiero zaczną przybierać na sile!
  Każde podniesienie stóp procentowych przez RPP oznacza dziesiątki tysięcy w plecy.
  Jeszcze Unia nie odblokowała pieniędzy na Program Odbudowy
  a gmina już nie ma kasy na wkład własny.
  Zero projektów , Zero rozwoju.

 6. Pozyskane środki na przebudowę drogi gminnej.
  Gdzie?
  W Lubczy!

  1. Porównując kwoty płakać się chce. Tragedia. I jeszcze się tym chwali.

 7. czy to prawda że średni wynajoł pensjonat w Lubczy uchodźcą którzy przyjechali autami za ponad 100 tysięcy i teraz bierze jeszcze kase z gminy za nich

 8. Gmina dzięki działaniom średniaka jest w tragicznej sytuacji finansowej.
  Będzie robiony ułamek rzeczy, które można byłoby zrobić gdyby nie przekształcenie szkół.
  Wzrost kosztów obsługi kredytów i zwiększone opłaty za media
  oznaczają koniec rozwoju inwestycyjnego gminy.

   • Dobra praca. on 17 marca 2022 at 20:21
   • Odpowiedz

   Na blogu nie wolno komentować negatywnie bo będą konsekwencje więc prosze tylko o pozytywne komentarze dla naszych włodarzy i radnych.
   Jesteście bardrdzo pracowici i super.

   1. Coś średnio z tymi pochwalnymi komentarzami

    1. Na najbliższej sesji radni mają podjąć decyzję o zakupie działek pod obrotową wieżę na Kokoczu jednak, jak czytamy w uzasadnieniu, operaty szacunkowe są dopiero w opracowaniu i nie wiadomo, ile będą nas kosztować te działki. Myślę, że radni najpierw powinni poznać cenę a dopiero później wyrażać zgodę na odpłatne nabycie tych nieruchomości, a nie odwrotnie.
     https://ryglice.esesja.pl/zalaczniki/174147/skm_c36822031810200_1660344.pdf

     Kolejną sprawą wartą zauważenia jest fakt, że mimo sporego spadku dochodów budżetu i pogarszającym się prognozom dopłaty do wody i kanalizacji zostają na dotychczasowym poziomie.
     https://ryglice.esesja.pl/zalaczniki/174147/skm_c36822031810221_1660360.pdf

     1. Pytam skoro nie ma ustalonej ceny transakcji bo operaty sa w trakcie to what the ….co jest? To chyba nie jwqt normalne.

      1. Być może do chwili głosowania cena będzie już znana i radni nie będą musieli decydować o zakupie kota w worku i wróżyć cenę z fusów. Nawiasem mówiąc, czy wie ktoś coś na temat kary, jaką miał zapłacić pan Bokota? Czy gmina otrzymała zasądzone pieniądze?

     2. Perspektywy turystyki a już szczególnie na kokoczu są jakimś snem wariata.

 9. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z oświadczeniami naszych radnych. Ciekawe, że pan, który zawsze ma najwięcej do powiedzenia i poucza innych radnych, jest bezrobotny.
  https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,2074891,za-rok-2021.html

  1. Nie mam chęci do roboty , ani rano ni wieczorem , oj dostanę się do rady , będę ważnym komentotatorem .Będę sławił naszą władzę i diet naszych fest podwyżkę, oj będę jadł schabowy , a nie czarną kiszkę.

  2. Teraz az strach komentować jak tu straszą sądami.
   Prawda jeat taka że brakuje swiatlych umysłów w tej radzie.
   Jak lpgos obraziłem to przepraszam, ale obserwując twn brak kompetencji i dążenia do nawiązywania relacji z mieszkańcami nawet.tymi o innych poglądach nic innego nie powiem.
   I takie osoby decydują o budżecie gminy o tyxh mln…..
   Czy to jest normalne?
   Słyszałem tylko ze jeden Pan powiedział ze nie wiedział o tym ze to takie trudne jest.
   Niewiadomski który nic z tego nie ma potrafi rozłożyć na łopatki to co robią radni.
   Taka Prawda. Nie kazdy musi ukończyć studia aby normalnie myśleć. Natomiast wiedzieli jak zabezpieczyć sobie dietki i podwyżki.

   1. Wiem na 100 % proszępaństwa , że osoby notorycznie wyśmiewane , przezywane, szczute , nawet już dawno nie pracujące na żadnym stanowisku w tej gminie , określane niewybrednymi określeniami i osoby prywatne nękane szczuciem , zabezpieczyły się, mają skany anonimów , policja, lekarze psychiatrzy
    również mają sporządzone odpowiednie noty.Prawnicy, tylko zacierają ręce, bo to najłatwiejsze sprawy , więc nie bój się anonimie, pisz do woli, co ci zazdrość i zawiść podpowie. Myśleć trzeba było wcześniej. Teraz ręce do Bozi, by ta garstka osób lżonych i szkalowanych żyła w pełnym zdrowiu.

    1. Czytam tego bloga codziennie i nie widzę tego szczucia ni w ząb. Czasami jakaś glupotka z której te niby szczute osoby mają bekę. Wiem przepaństwa to na 100%

    2. Trzeba mieć marne pojęcie o przepisach prawa, by pisać takie głupoty i wielką fantazję, by insynuować o jakichś zabezpieczeniach posiadanych przez policję i lekarzy psychiatrów. Jeżeli jednak w czyimś przekonaniu jakiś komentarz jest nieprawdziwy, oszczerczy i narusza jego dobra osobiste, to należy to zgłaszać właściwym organom, a nie popełniać samobójstwa i dopiero wówczas dochodzić sprawiedliwości.
     Strasznie i pisanie, że „teraz ręce do Bozi, by ta garstka osób lżonych i szkalowanych żyła w pełnym zdrowiu” jest komiczne.

     1. Trzeba wręcz odwrotnie ,chwalić ich na każdym kroku bo sobie coś zrobią . Wcześniej sobie coś zrobią niż opłacalne posadki porzucą ,paradne . Do psychiatry autor tych strachów powinien się wybrać żeby ‘odpowiednią notę ” uzyskać (dawniej ta nota żółtymi papierami była nazywana).

       • Anonim on 15 marca 2022 at 18:46

       To przecież Średni
       wypisuje te bzdety. Hejt zresztą to też jego robota.

       • Anonim on 16 marca 2022 at 00:15

       Zdrowi ludzie w produkcyjnym wieku nie płacący podatków to nie jest wzór obywatela .

       • Anonim on 17 marca 2022 at 05:49

       Taki świat niezazdrość zrób to samo jak ci żal,

       • P on 17 marca 2022 at 11:30

       Jeżeli mężczyzna to na Ukrainę wysłać go

       • Anonim on 17 marca 2022 at 10:10

       Jaki świat , tacy ludzie nie powinni mieć żadnej władzy bo właśnie zły świat budują . Nie zazdroszczę tylko nie chce takich ludzi przy władzy.

    3. Te osoby nie pracujące tu już i zaszczute to były może ? Bo się wzruszyłem .

     1. Ktoś ewidentnie naoglądał się amerykańskich filmów i myśli, że w Polsce funkcjonujemy w synonimicznym porządku prawnym. Niestety rzeczywistość to nie “Netflix”.

     2. To znaczy gdzie nie pracuje? Ludzie idzie wiosna

       • raaczej on 17 marca 2022 at 17:08

       wojna idzie

     • Miła pani on 20 marca 2022 at 15:39
     • Odpowiedz

     A ja mam takie pytanko mam nagraną rozmowę ta osoba się nie spodziewała ,obmawia zmyśla, dopowiada śwoją yslona wersję na inną kobitkę … ta kobitka jest osobą.prywatną spoko babka a ta czuje konkurencję(chce ją zniszczyć) to jedzie po niej jak po maśle rozpowiada po kolez. , Dyr,wszystkim po prostu wstyd.a tamta kobita napewno niewie o tym tylko że ta pani pracuje od niedawna w s…i czy to osoba publiczna ?bo niewiem czy mogę przesłać nagranie pani która jest obczerniana zmyś.. są na nią historyjki….szkoda pisać… A takie wiadomości roznoszą się szybko …. Zwłaszcza na wsi a naprawdę … Jedna osoba może zniszczyć kogość …. Pracodawca powinien zakazać,zabronić kobietom wynoszenia wiadomości, z poza murów pracy i jak niewiedza nie mają dowodów siedzieć cicho a nie roznosić po kolez.sąsiadach….. Kobietki wejście się za wiosenne porządkiem …. Gorzej ja konkurencja się dowie to będzie gorąco…..😂….a napewno kiedyś dowie się😂

     1. Jedna baba drugiej babie wsadziła do d…y grabie …

  3. Racja.
   Kiedy mamy pracować jak nke w wieku produkcyjnym?

 10. Polacy – dziwny naród. Mamy takie zrywy narodowe – np. patrz pomoc Ukrainie. Trzeba pomagać. Każdy robi to na swój sposób – ważne aby pomagać innym – nawet ten “wdowi grosik” patrz stary łachman. Tylko za miesiąc zacznie się pyskówa, wieszanie psów i nagonka – takim jesteśmy narodem. Zaczną się pytania a skąd mają kasę na 500+ dla Nich itd. Zobaczycie….

 11. Piszecie o lansowaniu się, krytykujecie publikowanie fot. dotyczących pomocy uchodźcom. A nie lepiej ten fakt interpretować jako promocja pomocy i przykład dla innych?

  1. Fotki to oni mogą publikować jak chcą .

   1. Każdy, kto pomaga może a może nawet i powinien. Więc publikuję. Szkoły tarnowskie w akcji robienia i przekazywania paczek dla potrzebujących. Tak, to ja. Fot. pracownika szkoły. Jest ich więcej pewnie wrzucą je na galerię szkoły celem promocji pomocy.

    1. powtórzę raz jeszcze: Wrzucanie fotek “ludzi którym się pomaga” jest tak prymitywnym zachowaniem że każdy normalny to rozumie. To nie cyrk.

     I nie skrywaj się za hasłem typu “aby inni poszli moim przykładem”
     Zwykły lans.
     Zachowujesz się jak klaun

     1. Wielka tragedia ludzi a tu autopromocja. U nas gdyby była potrzeba też pewnie łapanki by nie trzeba było . Brakuje możliwości lajkowania .

       • Anonim on 12 marca 2022 at 07:58

       Można się było spodziewać krytyki. Ci co krytykują pewnie siedzą i patrzą na wydarzenia niczym te cioty, albo inne słowo na ‘ci’. Weź jeden z drugim zrób coś poza klikaniem i obserwacją

       • A... on 12 marca 2022 at 09:41

       Ta pani co krytykuje do ludzi ,,,rodziców,opowiada to pracuję na stanowisku wysokm w szk…. Wstyd też tą info .przyniosła córka że sklepu ,że ktoś strój włożył karnawałowy pewnie przez pomyłkę to takie zrobiła ze cała wieś wie a niepowinna wynosic nic mówić ,jak mieli kontrolę bo teraz takie czasy
       zawsze były są i będą to tylko wyszli a ona od razu do matek ,nawet paznokcje sprawdzali, ktoś zgłosił itp nie osądzaj -niewiesz Niemow!!….wstyd!!

     2. W telewizjach wszystkich mamy codziennie multum obrazów ludzi którym się pomaga. Prymitywizm?

     • Mieszkaniec bliskiej okolicy on 11 marca 2022 at 23:44
     • Odpowiedz

     W jednej miejscowości doszły nas słuchy jest głośne ….to że nie można afiszować się gdy pomaga się ukr….. .A z innej beczki jeszcze … najlepsze to jak jedna pani rozpowiada że ludzie z szaf sobie porządki zrobili dokładnie wietrzenie szaf i syf przynieśli jak tak może opowiadać naprawdę ludzie są takim zachowaniem oburzeni i to osoba na stanowisku w szko… a że kurtkę dała swoją to wszyscy o tym już wiedzą nie trzeba się już powtarzać😁 a ludzie badziewy przynosili wstyd !!! Każda rzecz jest cenna każdy daje w dobrej intencji a tej pani coś zawsze nie pasuje i nie powinna tak mówić do ludzi ,matek … Ta pani pokazuje swoje teraz dobre strony jak widać…. Wstyd!!!!

     1. Słyszałem też bo córka przyniosła tą info. Naprawdę brak słów człowiek chce pomóc a tu źle … (nie powinno to wychodzić z poza murów)Wstyd!

     2. Ja bym uważał z tą szczujnią na osoby publiczne, na stanowiskach gminnych , na osoby prywatne . Gdy cokolwiek stanie się danej osobie nagle , a rodzina uzna , że była nękana psychicznie na blogu, to anonim nie będzie anonimem. Zastanów się nim coś napiszesz. Dobra rada.

       • W on 12 marca 2022 at 15:11

       Osoby publiczne powinny powstrzymywać się i nie rozmawiac na chodniku z kim popadnie i słowa które padają np.w murach szkoły nie powinna osoba przenosić i mówić innym osobom to jest moje zdanie taki świat każdy może swoje zdanie wyrazić i czasem boli jak zaduzo się powie ….

       • Anonim on 12 marca 2022 at 15:44

       Wiem też to , że są osoby publiczne i prywatne w naszej gminie , które swoim spadkobiercom zastrzegły , że w razie nagłego zdarzenia zdrowotnego np. udaru, wylewu , nawet wypadku samochodowego lub nie daj Boże śmierci samobójczej , rodziny pinformowane są i wiedzą dokładnie o kogo chodzi , jakie przezwiska , wyzwiska i wyśmiewanie publicznie na blogu odbywa się przez tzw anonimów Przy sytuacji tragicznej, nie będzie brane to jako tzw. końskie zaloty , gdyż piszą to na 100% osoby dorosłe ,czyli odpowiedzialne za swoje czyny i słowa. Sprawdziłem wstecz , wiele osób jest tu nękanych cyklicznie , również prywatnych. Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Sprawdzone.

     3. Mi też kolezanka taka info.mowila ale teraz taki świat ludzie chcieli by z metkami co poradzimy a najlepiej jak się coś wie to nie mówić nikomu zatrzymać dla siebie

       • Anonim on 12 marca 2022 at 20:52

       W sumie trzeba by widzieć ,czasem niestety ludzie są tacy że daliby dziadostwo . Nigdzie nie jest idealnie ani my Polacy ani Ukraińcy . Na razie u nas nie ma biedy , nie ma dużo uchodźców -nie mają głodu,zimna , nie róbmy wrażenia jakiegoś poświęcenia . Zobaczymy jak to się rozwinie , dobrze żebyśmy nie musieli tak jak oni uciekać.

     4. Joniny?

    2. Adaś sam mówiłeś że nigdy nie upubliczniasz że pomagasz a zawsze mówiłeś że pomagasz ale nie mówisz
     np WOŚP itp

     1. “Niech nie wie lewica, co czyni prawica. (…)”

      Co mnie skłoniło do wyłamania się? A no dziwaczne wpisy na temat Pani Doroty Turczyn, która skutecznie pomaga. Co by nie była sama w promowaniu pomocy.

      Miłego dnia.

  • Kabaret w Kopydłowie vel XYZ. on 8 marca 2022 at 16:28
  • Odpowiedz

  Jak widzę lokalnych samorządowców jak lansują się swoją aktywność w mediach w temacie uchodźców to m żal ich. Nie potrafią zrobić dla drugiego bliźniego nic poza błyskiem kamer. W Ryglicach to samo, a sufit przebija w tym taka jedna pani. Zreszta każdy wie, bo kazdy ma beke.
  Szacun dla ludzi którzy bez chwalenia się potrafią pomóc.

  1. Ta pani jest w stanie zagryźć tego kto stanął by między nią a kamerą. Nigdy nie myślałem że zdolna jet do podłości.

    • Zero rozumu on 8 marca 2022 at 19:58
    • Odpowiedz

    Aż tak?
    To plotki to jedna prawda. No i trzyma ze średnim to już tłumaczy wszystko. Za chwilę będzie armia obrońców niby. A w praktyce wiwdpmo jak to wygląda.

   1. Raczej myślałam. Nie mówił dziś ksionc , że zazdrość i nawoływanie do nienawiści na innych to grzech. Ten marny wpis o ,, takiej podłości ”dotyczy Pani Turczyn.

  2. Jak słychać o uchodźcach i gdzie mieszkają to by ks Czesakowi jakieś ukłony trzeba było wysłać . Bez kretyńskiej promocji pod jego kierownictwem parafia dała radę . Dziś to nie byłoby możliwe .

   1. Obecny to tylko lansowanie, stanowiska i wazelina. Laicyzacja młodych to głównie jego zasługa. Czesak umiał pracować z młodymi.

  3. Masz problem???? Wrzuć fotkę z ludźmi, którym pomagasz!! To, że piszesz o tym to zwykły ból d..y

   1. Wrzucanie fotek “ludzi którym sie pomaga” jest tak prymitywnym zachowaniem że każdy normalny to rozumie. To nie cyrk.

  4. Uważaj kabareciarzu . O Panią Turczyn tu chodzi , osobę prywatną , z tych bahomazów twoich wynika. Weszłam na jej fb to tylko podziękowania ludziom i firmom pisała za pomoc jej rodzinie z Ukrainy i to przyjaciołóm , a na fotki się zgodzili. Mam większy jes!cze szacunek do tej niezniszczalnej kobiety. Bądź sobą Doris.

 12. Szkoda, że panów Szczepana i Andrzeja Marcinków nie stać by publicznie powiedzieć o prawdziwych powodach rezygnacji z zasiadania w Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu i karmią nas historyjką o przepracowaniu.

  1. Moim zdaniem to ludzie którzy patrzą tylko własnych korzyści .

   1. Miejsce błaznów jest w cyrku , nigdy zaś na tronie , a świnia będzie świnią, choćby i w koronie. Wstyd.

  2. Za mało kasy im.

  3. Zawsze mowil sołtys w Lubczy nic sie nie robi.
   Jak nazwać to co teraz się “robi”?
   Gdzie aktywność Kumięgi, facet nienumie zadbać o zrobienie kawalka drogi na Jodłową, ale.fosy kolo posesji wybrane….
   Lubcza ma pechs do swoich radnych.

   1. Och, gdyby tam były żaby ……………..

 13. A co to tych darowizn tyle?

  1. Mnie zastanawiają te bezprzetargowe dzierżawy. Nie rozumiem, czemu nie oferujemy dzierżawy gminnych obiektów w drodze przetargu, ale oddajemy je pierwszemu najemcy, byleby tylko ktoś to wziął?
   Być może byliby inni chętni gotowi zaoferować coś w zamian?
   A może wciąż działają te same układy, z których likwidacją miał walczyć nowy burmistrz?

   Wie ktoś, kto wynajmie ośrodek zdrowia w Lubczy?

   1. Wszyscy wiedzą. Stojak . Po koleżeńsku od Średniaka

    1. A kto został w Lubczy w szkole sekretarka? a kto został w ryglicach księgowa? uff jak gorąco

     1. Dal podwyzke żonie, a teraz obsadza rodziną gminne stołki . Taka Mentalność .

     2. A w Zalasowej zobaczcie ile też w szkole nowych ufff gorąco ufff będzie gorąco ….

       • Z ..s on 24 lutego 2022 at 08:07

       Ale dobrze że włożył swoich to wie co piszczy w trawie nie będą go w balona robić opowiadać głupot bo pracownik wcześniej doniesie do władz niż szef sobie myśli 😁

       • anonim on 24 lutego 2022 at 10:42

       Stawianie na donosicieli , jak za poprzednika .

       • hahaha on 24 lutego 2022 at 11:51

       czerwony tulipan i podobni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)