Jak obsadza się stanowiska w Urzędzie Gminy Ryglice

Jak obsadza się stanowiska w Urzędzie Gminy Ryglice.

Szanowni czytelnicy, zastanawia mnie niewielka ilość informacji na temat powołanego decyzją Pani Burmistrz Teresy Połoska jej zastępcy wice-burmistrza Ryglic Pana Wiesław Chrząszcza. Właściwie poza informacją na blogu radnego Jeziora, w której informuje on, że pan wice-burmistrz pracował na Zakładach Mechanicznych w Tarnowie, brak było jakichkolwiek informacji na temat Pana Wiesława. Tak było do momentu opublikowania oświadczenia majątkowego, z którego dowiedzieliśmy się o miejscu zamieszkania Pana wice-burmistrza. Informacja ta nakierowała mnie w moich poszukiwaniach na Urząd Gminy Tarnów,  gdzie małżonka Pana Wiesława Pani Elżbieta Chrząszcz jest wice-wójtem Gminy Tarnów. Zastanawiającym jest fakt w jaki sposób mieszkający w Tarnowcu, nikomu wcześniej nie znany człowiek, zostaje powołany  na wice-burmistrza Ryglic . Idąc dalej w moich poszukiwaniach ustaliłem, że pani Elżbieta Chrząszcz, nim została wice-wójtem Gminy Tarnów, od 2003r pracowała w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie jako wizytator, po czym w listopadzie 2004 roku zostałam powołana na stanowisko Dyrektora tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Funkcję tę sprawowała do 1 sierpnia 2006r. Od 1 grudnia 2006r. pracuje w Urzędzie Gminy Tarnów na stanowisku zastępcy wójta Gminy Tarnów. To zapewne praca w Kuratorium Oświaty, zarówno na stanowisku wizytatora jak i Kuratora Oświaty, w czasie kiedy obecna Pani Burmistrz Teresa Połoska była dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach zaowocowała najpierw nadaniem szkole imienia Czesława Majorka .Następnie,  na potrzeby tego przedsięwzięcia stworzona została strona poświęcona patronowi, opatrzona podpisem twórcy „Projekt i opracowanie graficzne: Paweł Chrząszcz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Profesora Czesława Majorka w Ryglicach,  Ryglice, czerwiec 2006 r.” Pod tym adresem znajdziecie państwo ten wpis ( podpis znajduje się  na dole strony):  http://www.cmajorek.republika.pl/dziecinstwo.html Strona ta znajduje się również na stronie Szkoły (link http://www.zspryglice.pl/index.php/patron.html).  Twórcą tej strony jest Pan Paweł Chrząszcz. Powyższe fakty pokazują, jak rodził się układ i jak stare znajomości zostały wykorzystane do zlecenia opracowania strony patrona szkoły i obsadzenia stanowiska w Urzędzie Gminy Ryglice. Nie bez znaczenia jest również fakt nie udzielenia odpowiedzi na pytanie o stronę internetową Urzędu Gminy Ryglice. Czyżby stronę Urzędu tworzył także Pan Paweł Chrząszcz? Drodzy czytelnicy, przedstawiam  wam kilka faktów, które pokazują w jaki sposób Pan Wiesław Chrząszcz został wice-burmistrzem Ryglic. Czy to o taką nowa jakość chodziło,  odpowiedzcie sobie sami.

Sorry, there are no polls available at the moment.
Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/jak-obsadza-sie-stanowiska-w-urzedzie-gminy-ryglice/

29 Komentarzy

Skip to comment form

  • ryglice on 27 marca 2011 at 16:16
   Author

  Potwierdzam Adam dostał propozycję pracy ale odnośnie okoliczności i powodów tej propozycji to chyba twoje dywagacje choć zastanawiającym jest fakt że akurat teraz Pani Burmistrz się przypomniało o Zielińskim .

   • towarzysz on 28 marca 2011 at 11:19

   Powracają stare sposoby z tamtej epoki ona jest w tym dobra , w szkole zatrudniła córkę sąsiada by mieć dostęp do wody. Żona murarza który budował im dom jest nadal pracownicą szkoły mimo braku kwalifikacji. O ile córka sąsiada już nie pracuje -bo wody dużo, o tyle żona murarza musi odpracować za męża- umowa na czas nieokreślony. Niech żyje towarzyszka burmistrz !

  • Janek on 16 marca 2011 at 22:11

  Czasami wkurzam się na władzę – poprzednią często krytykowałem jeżeli zasłużyła ,dowaliłem nieraz obecnej ale jak piszecie głupstwa o naborze inspektora d/s drogownictwa to już mnie zagotowało ale tym razem na dyskutantów.Bardzo dobrze,że wreszcie wybiera się ludzi a nie NAZWISKA. No poprzednik wybrałby Agnieszkę albo Darka?jeżeli tak to byłoby super.?.
  Przyjrzałem się poprzedniej Koleżance na tym stanowisku i jej pracy-sama zdecydowała ,że nie da rady.Z tej listy to bez jaj ale tylko można było wybrać obcego bo orłów niestety z naszych tam nie było.Myślałem,że ten blog to lepsza inwestycja ale widzę ,że tylko Mariusz pisze i odpisuje czyli jest jak było na blogu Jeziora. tylko zamiana opozycji.
  Tu widać jak ciężko zdobyć się na obiektywizm.Już teraz wiem ,że nawet jeżeli Połoskowa zrobi coś bardzo dobrego to powiecie ,że jest źle. Istna szumowina.Taka ocena powinna też być dokonywana przy naborze nauczycieli nie uczyły by osoby nie wiadomo na jakiej podstawie zatrudnione podczas kiedy wielu specjalistów z super wykształceniem szuka pracy a nasza Pani informatyk myli najprostsze pojęcia a obce języki ?((pomyłka przy naborze)) a matematyka -jak odeszła Otrębska to właściwie leży.Ludzie obudźcie się nie zawsze co nasze to najlepsze.

  1. Janek nie rozumie tego co piszesz ale złośliwie powiesz że się nie dziwisz że tak pisze ale powiedz mi o jakiego Mariusza chodzi i jeszcze jedno co dobrego zrobiła jak piszesz Połoskowa ?? że straszy ludzi w UG czy jest arogandzka i zarozumiała bo jak oto chodzi to to uczyniła

    • ;) on 16 marca 2011 at 22:31

    Idąc tokiem rozumowania kochanego Jakościomierza jak zatrudniony informatyk nie potrafi zrobić strony jak trzeba (moim zdaniem zbyt ważne to nie jest i mogła być ja dla mnie stara strona ) to powinno mu się podziękować .

     • Anonim on 16 marca 2011 at 22:47

     Widać jednak Chrząszcz robi tą stronę ciekawe co jeszcze robi ta rodzina lub co robiła w przeszłości .

    • Janek on 18 marca 2011 at 22:44

    Pracownicy mówią zupełne co innego więc nie jesteś dobrze poinformowany.Kilka osób blisko współpracujących twierdzi ,że jest spoko i że bardzo obiektywna i pracowita to nie wiem skąd takie ma Pan junkers wiadomości.

   • Lokalny on 16 marca 2011 at 22:44

   Janek nie masz racji gdzie jak nie w urzędzie w rodzinnej gminie ma się szkolić młoda kadra / kto jak nie nasz urząd ich zatrudni to nie tak że oni nie mają kalifikacji oni nie mają pracy choć uczyli się dlaczego lepszy jest obcy dlaczego on ma wiedzieć lepiej no nie mogę tego zrozumieć . Dajmy szansę młodzieży naszej młodzieży nie szukajmy zawsze super fachowców bo nimi z reguły nie są gdyby byli mieli by posady nie szukali pracy .

    • biurokracja on 17 marca 2011 at 09:03

    Ludzie czy wam się zlasowały mózgi ? Urząd to nie jest instytucja do zmniejszania bezrobocia w gminie, w rodzinie, wśród znajomych. Urzędników trzeba zwalniać, a nie zatrudniać nowych.

    • wiesiapisze on 17 marca 2011 at 09:59

    jak w Tarnowie zaczną być tacy “mądrzy” to pozwalniają wszystkich przyjezdnych bo bezrobocie też maja. Gdyby przyjeżdżali tu jacyś murzyni to rozumiała bym że ktoś się obawia ale obcy bo nie mieszkają w gminie ?. A chyba każdy ma jakąś rodzinę poza gminą. Pachnie to głębokimi przemyśleniami byłego burmistrza i było pretekstem do zatrudniania znajomych.

   • do Janka on 20 marca 2011 at 08:12

   Drogi Janku masz rację wielu sprawach widzę że komentujesz i podpisujesz się zawsze tak samo to świadczy o tym że jesteś poważnym człowiekiem. Nie we wszystkim jednak zgodzę się z tobą, nie można napisać o sukcesach bo ich nie ma no ja przynajmniej o nich nie słyszałem to co teraz jest realizowane to efekt pracy poprzedników . Denerwującym jest fakt że nie przedstawia się tego własnie tak jak jest w rzeczywistości dla zwykłego mieszkańca wygląda to tak jakby były to działania obecnej ekipy . Jeszcze jedno w kwestii jaką napisałeś na końcu zgadzam się że w szkołach pracuje wiele osób które nie mają kwalifikacji ale maja tak zwane plecy ,wspominasz o pani informatyk co myli pojęcia ja powiem więcej czy nie jest ujmą dla szkoły mającej klasę informatyczną zatrudnianie informatyka do zrobienia strony patrona szkoły. Tak obudźmy się i weźmy się do roboty nie dla splendoru tych czy tamtych ale dla dobra nas wszystkich bo chyba niewielu z was zdaje sobie sprawę że Burmistrz to nie Karasiewicz nie Połoska Burmistrz to instytucja a te osoby są tylko osobami ja sprawującymi dla dobra nas nie własnego.

  • Oj Nie tak to miało być on 16 marca 2011 at 20:47

  To co ostatni dzieje się w sondach świadczy nepotyzmie jaki panuje w szeregach Nowej jakości Panowie Panie przeczycie samym sobie i temu co obiecywaliście wyborcom . Brawo dla jakościomierza te sady obnażają głupotę glosujących brawo!!!!

  • Anonim on 16 marca 2011 at 20:44

  Co jest kurde to w naszej gminie nikt nic nie umie po zastanowieniu dochodzę do wniosku że to chyba poziom edukacji jaki wprowadziła Pani Poloskowa jest winny temu że nasi ludzie siedzą na bezrobociu a ludzie z obcych wsi pracują u nas i mówią co jest dla nas najlepsze . Kiedy zmądrzejemy i powiemy dość

 1. Wiadomo że nazwa szkoły to porażka z tym profesorem a np człowiek który w Ryglicach pełnił funkcję kierownika szkoły z okresu przed wojennego ?? Jan Wirtel był fizycznie w naszej gminie a nie jakieś wirtualne przypinanie obcego.

   • Oj Nie tak to miało być on 16 marca 2011 at 19:18

   Popieram kto i z jakich powodów wybrał tego Majorka to też warto poruszyć
   ale tak to jest jak się mieszka w gminie i nie zna jej historii lub co gorsza uważa się ją za gorszą a ludzi z naszej gminy za mało godnych do patronowania naszym szkołom a obecnie nawet do pracy w naszym urzędzie żenada

  • jaśko on 16 marca 2011 at 18:39

  Próżność, tupeciarstwo, pustka intelektualna, promowanie układów z ludźmi spoza gminy to oblicze tej kobiety, marnie! ,ale w końcu GMINA ZASŁUGUJE NA WIĘCEJ… układów, krętactwa i prywaty!!!

  • Jakościomierz on 16 marca 2011 at 18:36

  Czy ktoś w moim imieniu może umieścić tekst wpis ” Jak obsadza się stanowiska w Urzędzie Gminy Ryglice”na blogu Jeziora zrobił bym to sam ale niestety wyskakuje komunikat że właściciel bloga zablokował możliwość komentowania dla mnie . Jeżeli ktoś może dodać to proszę skopiować cały artykuł i podać skąd pochodzi .

   • Fredek on 16 marca 2011 at 20:12

   Mówisz masz , ale znając tego pajaca to zaraz ten post wykasuje, ale ja jestem uparty i będę mu to codziennie wklejał.

  • w tych sprawach nie ma przypadku on 16 marca 2011 at 18:11

  Może ktoś z szanownych państwa ma jakiesz przypuszczenia jaki to dług wdzięczności nasza pani Burmistrz Chrząszczom spłaca?

  • To chyba plotka on 16 marca 2011 at 09:08

  Gdyby to była prawda to na pewno strażak na swoim blogu dawno by o tym napysał. “Krynica mądrości” nie tolerował by takiej nepotycznej aferki pod swoim nosem.

  • Drąż Pan sprawę on 16 marca 2011 at 08:55

  Ciekawe czy to tylko w ramach czystej pomocy koleżeńskiej, czy spłata jakiejś wcześniejszej przysługi ze strony rodziny Chrząszczów?

  • Zygmunt on 16 marca 2011 at 08:52

  Czy sondą nazywasz to debilne pytania na górze? Równie dobrze można by zapytać czy mamy dzisiaj pogodę? Tak jak pogoda jest zawsze tak po wyborach zawsze jest jakaś nowa jakość lepsza lub gorsza ale jest dlatego wszystkie odpowiedzi winny być na TAK to że jest inaczej świadczy o mizerii intelektualnej ankietowanych, ale pewnie edukowali się u Połoskowej

  • Robotnik on 15 marca 2011 at 22:42

  To na pewno aktualnej strony gminy też nie robi pierwsz y lepszy z ulicy – chociaż na pierwszy rzut oka wygląda jakby tak było.

  • gość on 15 marca 2011 at 22:34

  fajne strony -dzięki za linki

  • wiesia on 15 marca 2011 at 22:11

  dobranoc Wiesław

  • Anonim on 15 marca 2011 at 20:47

  Takich ruchów to będzie więcej mam takie przeczucie ale obym sie mylił. Połoskowa chodzi po omacku i brak jej koncepcji na rządzenie gminą i dlatego probuje pracownikow “dyscypliną” krzykiem zastraszać a to dlatego że brak jej wiedzy w każdej materii. A strzałów w kolano to dużo będziemy obserwować

  • ek on 15 marca 2011 at 20:47

  Takimu tekstami jak powyzej blog ten niczym sie nie rozni od dawnego bloga. a szkoda.

   • Pisze on 15 marca 2011 at 21:44

   “kolaborowało z Kuratorkom ” to dla poprawienia humoru na wieczór .

  • Pisze on 15 marca 2011 at 20:36

  Już się w tym kryminale pogubiłem ,w którym miejscu jest zbrodnia ,kto jest przestępcą a kto ofiarą .

Komentarze zostały wyłączone.