Koło PiS? Czy piąte koło u wozu?

Kilka razy na blogu pojawiała się informacja, że żaden z radnych z tak zwanego „Klubu PiS” nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Zacząłem się zastanawiać, jak to możliwe i czy to rzeczywiście prawda? Im dłużej się zastanawiałem tym więcej rodziło się pytań i wątpliwości co do tego, jak ten klub działa. Czy na przykład przed podjęciem istotnych dla mieszkańców decyzji są one konsultowane z działaczami Gminnego Koła Prawa i Sprawiedliwości, czy nie? Czy ten klub reprezentuje w radzie i na forum dyskusji publicznej stanowisko PiS-u czy jest to tylko opinia klubu?

Patrząc na to, jak zachowują się niektórzy członkowie „Klubu PiS” zacząłem się też zastanawiać czy naprawdę nikogo nie obchodzi to, jak w naszej gminie są postrzegani lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości? Czy zachowanie pana radnego Kumięgi wobec radnej reprezentującej mieszkańców i brak reakcji ze strony pana przewodniczącego Dudowicza to prawdziwy obraz gminnego Prawa i Sprawiedliwości, czy harce samozwańców spod szyldu PiS? Czy takie nazwanie klubu radnych to nie okłamywanie mieszkańców, że ludzie go tworzący reprezentują jakieś środowisko i są związani z określonymi strukturami mając ich poparcie? Jak to się stało, że taki klub powstał i czy radni mają prawo używać nazwy partii, której nie są członkami?

Mając te wątpliwości na uwadze postanowiłem w drodze dostępu do informacji publicznej zapytać radnych zrzeszonych w „Klubie PiS” czy są członkami Prawa i Sprawiedliwości i w ogóle wyjaśnić tą dziwną sytuację.

KN

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/kolo-pis-czy-piate-kolo-u-wozu/

103 Komentarze

Skip to comment form

  • Andrzej twittuje on 16 czerwca 2021 at 12:55
  • Odpowiedz

  Żoną miałam być…

 1. UM w Ryglicach z Burmistrzem na czele kładzie niesamowity nacisk na turystykę i tradycję regionalną i to jest super ale jak już pisałem wcześniej my drugą Krynicą czy Zakopanym nigdy nie będziemy natomiast na wszystkie pozostałe inicjatywy traktują właśnie jak piąte koło u wozu zresztą już kiedyś tam wcześniej pisałem.
  W Urzędzie jest etat od promocji gminy i mógłby też być ktoś od pomocy firmą od tych jednoosobowych działalności związanych z przetwórstwem z drewna i pozostałych a miałby on polegać na tym żeby skanować różnego rodzaju programy pomocowe gdzie dofinansowania są nawet do 80% (bezzwrotnie) np. na zakup maszyn czy innych rzeczy związanych z prowadzoną działalnością.
  Programy takie to np. Lider, Zielony Pierścień Tarnowa czy inne, tylko proszę mi nie pisać że jest to na stronie UM bo tam mało kto wchodzi, ja np nie częściej niż raz na pół roku a dużo rzadziej. Na porządku dziennym ludzie wchodzą na FB czy bloga na którym teraz pisze, urząd ma fanpage i jakby już tam zamieszczał na bieżąco tego typu rzeczy to już by to przynosiło jakiś efekt.
  Jeżeli uda sie pomóc przy pozyskaniu jakiś środków i zakupić jakiś sprzęt pewno często poprawiając czy to konkurencyjność czy bezpieczeństwo osoby obsługującej to Burmistrz też sobie może zrobić fotke na fanpage i na pewno nikt tej zasługi Panu nie odmówi a i mówić zaczną lepiej.
  Do boju Panie Burmistrzu.

  • Niewiadomski on 10 kwietnia 2021 at 18:07
  • Odpowiedz

  Niewiadomski, niech się pan nie podszywa pode mnie, bo to ja jestem prawdziwym Niewiadomskim. Skończyłem z głupotą i zadawaniem pytań. Do urzędu złożyłem 670 zapytań i przepraszam za to burmistrza a przede wszystkim mieszkańców. Z mojej winy trzeba było zatrudnić nowych dodatkowe etaty. Z mojej też winy mieszkańcy muszą jeździć po dziurawych drogach, bo 100 tysięcy trzeba zamiast na drogi, dać nowym pracownikom którzy muszą odpowiadać na moje pytania, mimo że są niezasadne, glupie i robiłem se po prostu jaja. Z głupotą skończyłem i wszystkich za to przepraszam.

  ________________________

  Mimo że komentarz podpisano “Niewiadomski” osoba pisząca na blogu pod tym pseudonimem nie jest autorem tego komentarza. Tylko komentarze z charakterystycznym zdjęciem brodacza są autorstwa osoby piszącej pod pseudonimem “Konstanty Niewiadomski”.
  Modyfikacji treści komentarza dokonał administrator Adam Zieliński.

  1. Wręcz przeciwnie panie średni nie złożyłem 670 wniosków a jedynie kilka na przykład o rozliczenie delegacji i wyjazdów służbowych, na które burmistrz nie potrafi odpowiedzieć. Nie podszywam się też pod siebie, bo w przeciwieństwie do ciebie jestem zalogowany, o czym świadczy awatar, którego Ty nie jesteś w stanie dodać. Mylisz się myśląc, że skończyłem z zadawaniem burmistrzowi niewygodnych pytań a te, które już padły i zostały pozostawione bez odpowiedzi, będą kontynuowane.

  2. podszywanie ,ale robi wrażenie wielkiej kpiny z burmistrza

  3. Skoro tak, to proszę pana burmistrza żeby opublikował te 670 wniosków.

  • Niewiadomski on 10 kwietnia 2021 at 17:14
  • Odpowiedz

  Szkoda waszego hejtu i dokuczania burmistrzowi Pawłowi Augustynowi, którego bardzo szanuję. Chciałem zauważyć, że poprzedni burmistrzowie Karasiewicz i Połoska tylko żarli z koryta, nic od siebie nie dali, nie prowadzili żadnej działalności i utrzymywaliśmy ich z własnej kieszeni – z naszych podatków. Doczekaliśmy się burmistrza Pawła Augustyna, który przed objęciem funkcji burmistrza pracował jako przedsiębiorca, rozwijał różne inicjatywy i biznesy, i teraz to przekłada na gminę Ryglice.
  Tylko do 2023 roku w gminie zostanie zainwestowane ponad 40 milionów złotych ze środków zewnętrznych. To jest człowiek, który ma wiedzę i doświadczenie i nie dziwię się że niektórych z was rozrywa od środka że Augustyn inwestuje ogromne środki, żeby gmina żyła i rozwijała się.
  Mnie osobiście, jako Niewiadomskiemu nie podoba się oczernianie burmistrza pod tzw. anonimami. Jakbyście mieli chociaż 1 gram przyzwoitości, to powinniście publicznie podać swoje nazwiska np. Barbara G., że mam takie a takie zarzuty. Nie stać was na to, bo jesteście zadufani w sobie i piszecie tylko w sposób anonimowy. Mówcie otwarcie! Czego się wstydzicie?Ja jako Niewiadomski wiecie kim jestem i co piszę, i róbcie to samo.
  Zwracam uwagę, że jak się zdarzy, kto kryje się pod anonimami (jak ostatnio podają media, że wypłynęły miliony adresów), trzeba będzie ze wstydu do kościoła do Tarnowa.
  Szczęść Boże.

  Mimo że komentarz podpisano “Niewiadomski” osoba pisząca na blogu pod tym pseudonimem nie jest autorem tego komentarza. Tylko komentarze z charakterystycznym zdjęciem brodacza są autorstwa osoby piszącej pod pseudonimem “Konstanty Niewiadomski”.
  Modyfikacji treści komentarza dokonał administrator Adam Zieliński.

   • Niewiadomski on 10 kwietnia 2021 at 17:17
   • Odpowiedz

   Jako Niewiadomski przemyślałem wszystko i przepraszam, że złożyłem paręset zapytań do burmistrza i urzędu, w tym także pytanie o przynależność partyjną radnych. Przeze mnie do urzędu trzeba było zatrudnić dwóch pracowników, którzy kosztują 100 tysięcy złotych rocznie. Bardzo za to przepraszam.

   Mimo że komentarz podpisano “Niewiadomski” osoba pisząca na blogu pod tym pseudonimem nie jest autorem tego komentarza. Tylko komentarze z charakterystycznym zdjęciem brodacza są autorstwa osoby piszącej pod pseudonimem “Konstanty Niewiadomski”.
   Modyfikacji treści komentarza dokonał administrator Adam Zieliński.

   1. A może Niewiadomski to średni. Tak sobie wymyślił żeby urząd zasypać pytaniami po to by te dwuch ludzi zatrudnić.

   2. Panie burmistrzu więc pozostaje mi jedynie pokazać mieszkańcom, za jakie odpowiedzi płaci pan 100 tys. rocznie, bo to śmiechu warte. Pisanie takich głupot to trochę tak jak w tym słynnym wierszyku Jana Brzechwy, który panu dedykuję.
    Samochwała
    “Samochwała w kącie stała
    I wciąż tak opowiadała:

    „Zdolna jestem niesłychanie,
    Najpiękniejsze mam ubranie,
    Moja buzia tryska zdrowiem,
    Jak coś powiem, to już powiem,
    Jak odpowiem, to roztropnie,
    W szkole mam najlepsze stopnie,
    Śpiewam lepiej niż w operze,
    Świetnie jeżdżę na rowerze,


    Znakomicie muchy łapię,
    Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
    Jestem mądra, jestem zgrabna,
    Wiotka, słodka i powabna,
    A w dodatku, daję słowo,
    Mam rodzinę wyjątkową:
    Tato mój do pieca sięga,
    Moja mama – taka tęga,
    Moja siostra – taka mała,
    A ja jestem – samochwała!”

   • Ty średni on 10 kwietnia 2021 at 17:36
   • Odpowiedz

   Nie podszywaj się

 2. Rozumiecie coś z tej odpowiedzi, jakiej udzielił burmistrz na interpelację złożoną przez sołtysa Zalasowej? – bo ja nie.
  Pan Augustyn od blisko 2 lat, zamiast odpowiadać na pytania, opowiada, że jeżeli chodzi o wyłączanie oświetlenia, to właściwie wszystkiemu winien jest Tauron, a to przecież jego decyzją, a nie Tauronu zostały zmienione godziny działania oświetlenia. Coś tu nie gra z tym tłumaczeniem i zapowiedziami na sesjach i zebraniach i mówieniu, że może zgłosić zmianę, ale to będzie trwało, bo Tauron ma długi czas na realizację takich zleceń, bo za parę miesięcy minie 2 lata a żadnych zmian nie ma. Dziwne, że jak chodziło o skrócenie czasu świecenia lamp,Tauron zrobił to od przysłowiowego strzała, a w drugą stronę trwa to blisko 2 lata.

  No i jeszcze jedno. Pamiętacie wypowiedzi radnych, którzy pytali, gdzie są oszczędności z przekształcenia szkół ? Należałoby Im zadać takie samo pytanie. Panie i Panowie radni gdzie są pieniądze zaoszczędzone na oświetleniu?

  https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1906340,interpelacja-plus-odpowiedz-rm000312021-w-sprawie-przydzielenia-pracownika-do-utrzymania-czystosci-o.html

  1. Ja rozumiem to w ten sposób, najważniejsze załatwić dla żonki pensję z karty nauczyciela, dla syncia prywatna rehabilitację do pracy, dla wnuków miejsca w przedszkolu, dla radnych, którzy go wsparli a radnymi nie zostali pracę w gminie i podległych jej jednostkach, doprowadzić wodę do żółtej ohydnej chaty na 11 Listopada, Tadziowi na Woli zrobić pijar a reszta niech się w.li. Napisze kilka głupkowatych odpowiedzi, posciemnia nie ta temat i jakoś 3 lata zlecą, a przez 3 lata jeszcze dużo prywaty załatwi.
   Gminę i jej mieszkańców ma w głębokim poważaniu, kto go zna ten wie.

   1. Już dość o szkołach ,przewodniczący rady zabronił o tym mówić.

    1. Dlatego w kazdym poscie bedziemy o tym przypominac. Decyzja Augustyna I Dudowicza kosztuje nas 1.5 mln zl rocznie w piach.

     Tych ludzi trzeba wygnać !!!

    2. Co ma zabraniać to sprawa całej społeczności i naszych pieniędzy. Jak się nie umie czegoś robić to się nie bierze za prowadzenie szkoły panie dudowicz

   2. Trzeba jeszcze wspomnieć o wodociągu do Pawłowych działek w Lubczy i pieniądzach z OK wydanych na tego żółtego potworka.
    O promocji tego żółtego biznesu za gminną kasę wspomnę tylko przy okazji.

    1. Jesli Niewiadomski jeszcze raz zaproponuje nam jakiegos kandydata to pomyślcie o Panu Augustynie . Wszystko w temacie! Cisza, juz nic nie bedzie.

  2. Zrozumiałem tyle, że gdyby nie przekształcenie szkół to można by było nawet w dzień świecić. Błazenada.

   1. gmina przeklęta , podejrzewam że dla poprzednika przy przekształceniach też było ważne kto tam robi i chciał w nich uderzyć
    takie pobudki zemsty ,prywaty

    1. Jasne, wszędzie doszukuj spisków. Ciekawe w kogo chciał uderzyć przekształcając szkołę w Bistuszowej? Ciekawe dlaczego p. Wojtanowski ze stowarzyszeniem z sukcesem prowadzi tą szkołę. Można ? Można. Czy dzieci na tym cierpią? Wręcz odwrotnie, mają bardzo dobre warunki w małych klasach.
     Pytam więc dlaczego p. Augustyn, jeśli tak bardzo chodzi mu o dobro dzieci, nie zabrał się do roboty i wraz z żoną nie poprowadził małej szkoły w Woli Lubeckiej? Szkoła nowa z nowiutką salą gimnastyczną, zero nakładów.
     Pytam też dlaczego p. Cieślikowski z żoną długoletnią dyrektorką szkoły w Joninach nie zabrali się do pracy i z myślą o dobru dzieci nie poprowadzili szkoły? Warunki w szkole są bardzo dobre, bo szkoła została kompleksowo wyremontowana za bardzo duże pieniądze mieszkańców.
     Czyż nie taka była umowa panie Dudowicz, że szkoła nie będzie zlikwidowana i gmina wyłoży pieniądze na remont, jeśli poprowadzi ją stowarzyszenie? Całą Radą zgodziliśmy się na taki wydatek, wiedząc, że później przyniesie to oszczędności. A co pan zrobił? Pan oszukał wszystkich, nie dotrzymał słowa.
     Obydwaj z Augustynem nie macie honoru. Co więcej, okazało się, że nie macie podstawowej wiedzy, żeby kierować stowarzyszeniem a zabraliście się za kierowanie gminą. No cóż, ukończonymi szkołami jakoś się nie chwalicie.
     Kieruje wami prywata, chciwość i pazerność na kasę. Nie ma to nic wspólnego ani z dobrem dzieci ani gminy. Tylko i wyłącznie chodziło o zdobycie władzy, po to żeby napychać własne kieszenie.
     To nie tylko ohydne ale i karygodne.
     Historia was oceni, bardzo źle oceni.

     1. sukces w Bistuszowej ?

     2. A dlaczego powstało Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian?

     3. Święta prawda anonimie.

     4. Cała prawda. Komentarz trafiony w 10.

     5. ten Anonim potwierdza że chodziło o Cieślikowskiego i Augustyna . Poprzednik taki był .Naprawdę.

       • Anonim on 10 kwietnia 2021 at 20:13

       Tak taki był Karasiewicz. Zamiast zlikwidować kosztowne szkoły zaufał ludziom, uwierzył że oni te szkoły poprowadzą. Przekonał radnych aby zgodzili się wydać ogromne pieniądze na remont szkoły Joninach. Należało te szkoły zlikwidować a nie pakować pieniędzy. One i tak będą zamknięte tylko wcześniej Augustyn wydoi kase.

       • anonim on 10 kwietnia 2021 at 20:25

       Żeby nie te żony to by ich nie likwidował ,taki to był ludzki pan.

       • Anonim on 10 kwietnia 2021 at 21:59

       a Ty którą jesteś żoną ?

       • anonim on 10 kwietnia 2021 at 22:17

       Ja tylko obserwowałem co inżynier zarządzania wyrabiał . Cała radość to uderzenie w żony konkurentów ,zemsta na rodzinie sprawa nie nowa .

       • Zniesmaczony on 11 kwietnia 2021 at 15:07

       I cała prawda z tym że przy okazji wyszło jak niektórym władza uderzyła do głowy a potem polegli bo za wysokie progi

   2. A gdzie bezpieczeństwo mieszkańców gminy? Ile gmina zaoszczędziła na wyłączniu o 22 swiatel? Moze p.burmistrz wypowie się na ten temat ( o ile wie). P.Burmistrzu mamy XXI wiek i mieszkamy w ciemnocie, którą Pan nam zafundowal. TAK TO SWIETA PRAWDA.

    1. Zafundowali to nam jego glupi wyborcy!
     Strzeżcie sie glupoty! Ona boli !

     To bylo takie proste do przewidzenia, ze jak sie oddaje ster gminy
     niedoswiadczonemu i niedouczonemu chlopkowi to tak bedzie jak jest!

  3. odpowiedzi taki kpiący raczej

   1. A jak inaczej odebrać obecną sytuację????? Jak człowiek czyta i słyszy co wyprawiają ci od pis?????Prywata . Miało być oh i ah a jest delikatnie mówiąc słabo. Wszyscy widzą to dno: burmistrz, przewodniczący. Większość mówi nie ma zgody na takie zachowanie – tylko nie ma co z tym zrobić. I jako dociągniemy do kolejnej kadencji – tylko kolejni nie będą mieli za co sprzątać.

  • polska język trudny być on 8 kwietnia 2021 at 13:03
  • Odpowiedz

  ostatni news

  W poniedziałek wraz z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej Agnieszką Chrystyniak, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Ryglicach Markiem Dudowiczem oraz Przewodniczącym KomisjiOświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Tadeuszem Augustynem otworzyliśmy serce na zbiórkę nakrętkę w Szkole Podstawowej w Woli Lubeckiej.

  1. Proponuję wpisać to na liste, a na koniec roku zrobimy konkurs na żenadę roku hahahaha

   1. Moim zdanie to lepsze “Ciąg dalszy niewybuchu w Joninachhttp://ryglice.pl/news/ciag-dalszy-niewybuchu-w-joninach.html
    To też dobre. Swoją drogą to ciekawy pomysł na biznes mają w naszej gminie nie tylko na biznes ale i na rządzenie “Pomysł na biznes – pożyczki unijnehttp://ryglice.pl/news/pomysl-na-biznes-pozyczki-unijne.html

    1. A może info o krokusach, też arcyciekawy artykuł
     http://ryglice.pl/news/w-gminie-ryglice-zakwitly-juz-krokusy.html

    2. Tytuł artykułu powinien być taki Sprytny dziadzia z Jonin . Chytrus myślał że ,przywódcy naszej gminy dla rozgłosu rozbiora niewybuch i wstawia fotkę.

     1. To temat roku Dziadzia sprytny z Liciazy. Ha , ha , ha.

   2. Zenada

  2. Dobrze że przewodniczący komisji oświaty został należycie uszanowany.

  3. Gdybyście gwiazdorzy otworzyli własne serca i własne kieszenie, a nie błaźnili się pozując na zbawców, ogrzewając się przy cudzych inicjatywach toby pewnie ktoś to docenił. A tak to błazenada, żenada aż przykro patrzeć. Wstyd na całą okolicę za takich włodarzy. Nie macie za grosz ambicji i honoru tylko cyniczne wyrachowanie.
   A Ty Panie Niewiadomski żeś się do tego przyczynił z wielkim zaangażowaniem i z bardzo niskich pobudek. Zawiodłeś się kolejny raz i teraz się odgrywasz. Na co liczyłeś od takiego człowieka jakim jest Augustyn. Tacy się nie zmieniają.

   1. Popieram w 100 %.
    Byl tak film
    Glupi i Głupszy.

 3. Niewiadomski glosowal na średniego.
  Ta kadencja to jest Twoja wina !!!

  1. Dobrze że się poprzednika pogoniło

   1. Zapewne miałeś w tym swój własny interes i zapewne finansowy.

    1. Całkowicie bezinteresownie , z serca się ucieszyłem bo to nie był dobry człowiek. A że następca taki , no też nie najlepiej.

  • znów sukces on 7 kwietnia 2021 at 14:18
  • Odpowiedz

  Burmistrz przygotował “projekty” chodników . No inżynier .

  1. Ścieżki dla rowerów ok. , ale przecie ciągle są drogi nieprzejednane dla mieszkańców z samochodami. Tutaj jest potrzeba ważniejsza chyba

   1. Takie ścieżki “rowerowe” powinny powstawać na bazie dróg w najpiękniejsze rejony naszej gminy, a nie wzdłuż dróg powiatowych. Niestety tych inwestycji często w odległych rejonach nikt by nie zobaczył i nie docenił, więc robi się tam, gdzie widać i gdzie są wyborcy. Rowerzystów nie przyciągniemy tymi “ścieżkami” przy powiatówkach, bo co to za przyjemność jechać w huku i wdychać spaliny. Ścieżki rowerowe są potrzebne, ale trzeba je robić tam, gdzie jest po co się wybrać rowerem. Dyskusyjne jest też czy muszą być drogie brukowane, czy nie wystarczyłyby asfalciaki? Gdyby za te inwestowane na pokaz pieniądze wyremontować te zaniedbane, ale pięknie położone drużki w naszej gminie to większość z nich byłaby atrakcją turystyczną samą w sobie, a i ludziom tam mieszkającym żyłoby się znacznie lepiej. Niestety zwykle przy takich drogach mieszka za mało wyborców żeby zainteresowała się nimi władza. Od lat widać jak każda kolejna władza łyka, to co dają byle by coś zrobić i nie zastanawia się, czy tych pieniędzy nie można by pożyteczniej wykorzystać. Brak jakiegokolwiek planu inwestycji, jakiejś kolejności ich wykonywania łapiemy “okazje”, które po czasie okazują się nie być okazjami, ale kulą u nogi.

   2. To jakieś nieporozumienie nazywanie chodników ścieżkami rowerowymi . Co to za przyjemność telepać się po kostce.

  2. przedstawiam

   1. Duże to świadectwo 😉

    1. Bo to szkola średnia i od razu studia

  3. Szkoda, że panu burmistrzowi Augustynowi nie przechodzą przez usta i klawiaturę nazwiska ludzi, którzy mają swój wkład w powstające w naszej gminie inwestycje. Autopromocja na całego i na żywca. Na tle tego wszystkiego widać jak bardzo mało skutecznym radnym powiatowym był pan Augustyn.

   1. No bo musiał by o Wladku wspomnieć . Niewdzięcznik i ślizgacz

   2. A może Pan Niewiadomski wie, kiedy ogłoszą konkurs na sekretarza gminy i dyrektorów szkół ?
    Zdaje się, że koniec kadecji tuż tuż ?

    1. Konkursu ponoć nie będzie, stanowisko sekretarza ma zostać obsadzone poprzez awans wewnętrzny. Konkursu na dyrektorów szkół też nie będzie, bo ci, co są, są przecież dobrzy, nie? Obowiązujące od 6 lutego nowe rozporządzenie pozwala na przedłużenie ich kadencji nawet do 31 sierpnia 2026 r.

     https://samorzad.pap.pl/kategoria/edukacja/konkursy-na-dyrektora-szkoly-znowu-mozna-przesunac-dokument

     1. Przez awans wewnętrzny sekretarzem zostanie pani ZT.

       • Anonim on 8 kwietnia 2021 at 15:54

       Ten awans jeśli to prawda to jakaś niewyobrażalna farsa.

       • ? on 8 kwietnia 2021 at 16:37

       Czyżby Franciszek działał ?

     2. hahaha, to co poniektórzy pracownicy szkół się nie ucieszą

     3. Panie Niewiadomski czy obsadzenie sekretarza może się odbyć bez konkursu? Czhyba musi być konkurs obligaroryjnie na to stanowisko i nie da się tak jak Pan pisze. Może mógłby Pan wyjaśnić tą kwestię?

      1. Nie będę wchodził w szczegóły, bo to sporo pisania, a i tak nie można odpowiedzieć jednoznacznie, co nie znaczy, że się nie da obsadzić stanowiska sekretarza gminy w drodze awansu wewnętrznego. Wszystko zależy od tego, kto chciałby takie rozstrzygnięcie zakwestionować oraz od okoliczności i tego, jak dobrych prawników by zaangażował. Jak uczy nas doświadczenie, można wybudować na przykład most niezgodnie z projektem przy wiedzy i akceptacji władz i mając dobrych prawników nie ponieść żadnych konsekwencji. Więc i awansować na sekretarza sekretarkę się da.

  • Kokoczek on 7 kwietnia 2021 at 07:40
  • Odpowiedz

  Coś z tym “piątym kołem” trza zrobić Panie Władku Olszówka. Tak dalej być nie może!
  Przecież średni z kilkoma radnymi z piątego koła głęboko w …. ma PiS., a Pawełek z Gowinem od dawna wspópracuje.

   • Poświąteczny placek on 7 kwietnia 2021 at 08:14
   • Odpowiedz

   No i te wątpliwości ze świadectwem wciąż ciążą pisowi mocno. Słabe to wszystko.

    • Brzemienny on 7 kwietnia 2021 at 09:35
    • Odpowiedz

    A absolwentowi to niby nie ciąży? .

 4. ocieplenie klimatu mamy

  • Obserwer on 5 kwietnia 2021 at 19:22
  • Odpowiedz

  Piąte koło u wozu, ale z tego wozu z tego co się słyszy bracia M wyskakują i rada już nie będzie taka jak dotąd. Pan świadectwo ma problem

  1. przegłosowali, mogą wyskakiwać ,zwłaszcza że wóz w żółwim tempie jedzie

  2. Przecież w Lubczy tyle się robi. Nie rozumiem tego?

 5. Oni nie napiszą bo by się musieli przyznać do błędu w sprawie Augustyna. Udzielili poparcia a on szybciutko zaczął rozwalać im wszystkie struktury żeby mu nikt nie zagroził. Wmanewrował Olszówkę w to że niby chciał staroste ze stołka wysadzić ale nie sam pomaga mu Jacuś bo przez takie rozgrywki jest silniejszy. Zobaczycie co obaj z Augustynem będą wyprawiać jak się będą zbliżać wybory . Wtedy sie starosta przekona skąd jest największe zagrożenie ale on to doskonale wie bo zna Augustyna i wie co chłop potrafi bo nie raz to już pokazał. Biedne te Ryglice po tej kadencji będą się podnosić długi czas .

 6. Wstyd za takich radnych i ich zachowanie i to czy są w PiS czy nie to jeden czort. Olszówka by to wyjaśnił jak by miał jaja bo doskonale wie jak było z tym klubem wzajemnej adoracji. Niewiadomski nie odpuszczaj tego tematu niech się radni i Olszówka tłumaczą z tego.

  1. Na spotkaniu z posłem temat był omawiany. Ale woda w gębach. Admin by co napisał może?

   1. Posłowi to za plecami ten klub nieźle . . . . . obrabia aż szkoda że mu kto tego nie doniesie bo by się w końcu przekonał z jakimi ludźmi ma do czynienia. Paweł latał op powiatowych pisach z wydrukowanymi komentarzami z bloga i przekonywał że tu chamstwo się szerzy a słyszałem też że na spotkaniu z posłem robił to samo i chciał żeby Zieliński zamknął bloga. Nie wiem czemu Władek i Zieliński nie napiszą prawdy o tym wszystkim i czy nie wiedzą co o nich wygaduje do ludzi Augustyn?

    1. Myślę, że wiedzą wszystko dobrze. Ale niech się Średniak wystrzela.

     1. przestań

  2. Przy wyborach poparcie pisu było decydujące . To i pis powinien czuć odpowiedzialność.

 7. Dziś dostałem, odpowiedz od Przewodniczącego Zarządu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Tarnowskim pana Jacka Hudymy, w której pisze, że: “Temat który został przedstawiony w Pana piśmie zostanie w najbliższym czasie wyjaśniony i zostanie Pan poinformowany zgodnie z procedurami.”.

  Bardzo mnie cieszy, że Pan Przewodniczący tak szybko odpowiedział i zapowiedział, że sprawa zostanie wyjaśniona, bo dla wielu mieszkańców i wyborców bardzo duże znaczenie ma czy radni tego klubu reprezentują Prawo i Sprawiedliwość, czy tylko używają znaczka “PiS” żeby zdobyć głosy.
  Jako mieszkańcowi nie podoba mi się bardzo nie na miejscu zachowanie pana radnego Kumiegi, ale jeszcze bardziej nie podoba mi się brak zdecydowanej reakcji pana przewodniczącego Dudowicza.
  Pan przewodniczący dostrzegał na ostatniej sesji odbieganie od tematu sesji, gdy radni odnosili się do kwestii szkół i wprawdzie tylko sugerował, ale jednak sugerował, że to nie właściwe, nie przeszkadzał Mu jednak, jak po raz kolejny wypowiada się pan radny Kumięga.

  Na koniec tak się zastanawiam, czy nasi radni mają jeszcze kontakt ze środowiskiem, które udzieliło im poparcia w wyborach, czy już ich mają gdzieś i realizują polecenia burmistrza?

  1. Niektorzy radni zachowują się tak jakby im rozumiem odjęło, a Pan Dudowicz przechodzi sam siebie i nie panuje nad kumiega, który jest cwaniakiem kompletnie bez kultury.
   Panie Dudowicz uspokój go wreszcie.0

  2. Pan Kumięga swoim zachowaniem kontynuuje kulturę poprzednika na urzędzie burmistrza .Powinien przemyśleć sprawę bo to zła droga.

 8. Wóz dobry na wywozkę

 9. Moje pytanie brzmi: czy klub radnych PiS ma poparcie centrali, czy partia się z nim utożsamia. Jak to jest, że członkowie klubu nie należą do partii.

 10. 5 koło u wozu? To chyba ten blog. Ada skończył jakąś radziecką szkółkę. Napisz co wniosłeś Ada dla gminy oprócz tego hejtu? Co robi twój groch? I napisz dlaczego peezel nie jest już twą partią? Pozdro

  • Z archiwum X on 1 kwietnia 2021 at 23:21
  • Odpowiedz

  5 koło u wozu to jest blog Zielińskiego. Gorzej – to jest szambo. Może Adamie napisz co wniosłeś dla gminy i obywateli? Wolność słowa dla anonimów? Miejsce hejtu i trolowania? Tego cię nauczyli na tych bolszewickich studiach? Ty jesteś jeszcze w peezelu czy już w pisie królu gminnego trollingu? A gdzie jest twój kolega groch? Zmienił opcję czy może zajmuje się czymś innym? Pozdrawiam guvnianego hejtera i beznadziejnych anonimów.

  1. Pawiu z królewskiej wsi znow drink? Ty chyba nie wiesz co to hejt i troling choc w sumie co tu wypisyjesz tylko obniza poziom dyskusji. Ciesz sie że cie nikt nie blokuje pawiu

  2. Jak mówiłem Adamowi żeby mogli komentować tylko zalogowani to wtedy by była jakaś identyfikowalność no to nie bo ludzie przestaną pisać. Ja mam to w nosie i pisze sobie po swojemu i za swoje słowa odpowiadam. Jak ktoś ma cienką “skórkę” to uważa że to forum jest szambem a to znaczy że się nie nadaje do jakiegoś działania tylko niech się usunie w cień. Adam skończył studnia w Polsce a nie w Rosji już abstrahując jakie to studia bo Adaś zna moje zdanie, chłopak chce zaistnieć na większej scenie politycznej ale mu nie wychodzi a przykład choćby z naszego podwórka gdzie dwa razy pomagał w kampanii obecnemu Burmistrzowi a po wyborach został olany i znowu jest w d….e.
   Teraz przy p. Władku może mu się uda wskoczyć na trampoline zresztą czego mu życze bo wiem że to jego marzenie.

  3. Do Z archiwum X.

   Jak widzę a widzę nieco więcej niż Ty to praktycznie z jednego komputera lecą komentarze na poziomie, jak ten Twój wyżej. Choć akurat ten komentarz nie jest jeszcze najgorszy. Tak więc …

   A przy okazji odnośnie mowy nienawiści takie badanie naukowców z UW.

   “Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót. W większym stopniu ich dehumanizują i mają do nich mniejsze zaufanie, przy czym sami są błędnie przekonani, że są bardziej dehumanizowani przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej – wynika z analizy Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego.”

   https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/190129838-Badania-Wieksza-nienawisc-po-stronie-zwolennikow-opozycji-niz-PiS.html?fbclid=IwAR3YBoHH4yxC5kTwka5NAPQlU7uXPZHzcoSUi0oFglFPxJkuHJA51Cu7AYo

   1. A TVNy pieją, że PiS dzieli naród.

   2. Jest ogólne wrażenie, ze te hejty to robota prowokatora, któremu nie w smak jawność publiczna. I se myśli ze prowokatorskimi wpisami coś tam osiągnie. A niech się puknie w zakola

 11. Popieram PiS i zupełnie nie obchodzi mnie czy radni są w PiS, bo bardziej mnie interesuje co robią. Władka może boli że ma przynależność partyjną i to on ma mieć prawo do rządzenia, ale to prawo miał także dawniej będąc w innej partii. Nie obchodzi mnie że w klubie PiS są ludzie którzy cos robią, a poza tym klubem są platformersi którzy nieustannie szkodzą. To tyle i zamknijcie durny temat nt. czy pszczoła bardziej żółta lepsza, czy może ta która nosi miód. Puknij się Władku Niewiadomski w czółko.

 12. Temat w końcu ruszony . Dobrze

 13. Aktualnie wstyd się przyznawać, że jest się działaczem pis. Partia doprowadza kraj do gospodarczej ruiny i chyba już to zrobiła. Stosuje politykę, gdzie fryzjerom i innym, zabrania się wykonywania zawodu.
  Niby katolicka, a zamykała kościoły.
  Niszczy się biznesy i ludzi przedsiębiorczych a promuje nieróbstwo i rozdawnictwo.
  No wstyd się nawet przyznawać. Nie dziwię się radnym.

   • tak bardzo on 31 marca 2021 at 22:51
   • Odpowiedz

   by się fryzjerzy chcieli zarazić ,wątpę

  1. Ja się nie wstydzę bo nie mam nic wspólnego z tym obozem rządzącym ale Ci co mają coś wspólnego to wcale się nie dziwie że się zaczynają wstydzić. Mysle że to początek Waszego wstydzenia (oby).
   Tarcza pomocowa to jedna wielka ściema, tylko pierwsza tarcza była wypłacana prywatnym firmom natomiast kolejne tarcze na jesień ur. i teraz to tylko dostają państwowe firmy i to miliony złotych, jak rozmawiam to czasem na byle jakich dokumentach.

   1. To logiczne, że jak nie utożsamiałeś się z programem PiS to i nie poniesiesz konsekwencji (ewentualnej krytyki za to, że popierałeś) wyników jego realizacji. Ja np. popierałem i popieram, bo ktoś musi popierać dobre rozwiązania. Nawet, gdy nie będzie dane aktualnie rządzącym rządzić trzecią kadencję to zmiany, które zostały wprowadzone (dobre zmiany) nie są do cofnięcia. Czas płynie i kolejne kadencje po zmianie np. na Hołownię – to temat otwarty.

   2. Szkoda że dobre zmiany do nas nie dotarły .
    A tarcza to pewnie dla tych co wszystkie zobowiązania przed pandemią regulowali .

    1. Jeżeli chodzi o tarcze to w kwietniu dostawali pomoc i częściowo ja też dostałem a później czyli na jesień czy teraz się nie dostaje czyli raczej to nie kryteria regulowania. Natomiast dostają firmy państwowe.

 14. Poseł Krajewski zaistniał ,jak go Nitras popchnął

 15. Jak dla mnie to 5 koło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)