XXIX Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xxix-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

162 Komentarze

Skip to comment form

 1. Serio ktoś myśli że da się od tak zlikwidować jednostkę OSP? To są już wielopokoleniowe tradycje z dosyć długimi korzeniami. Gdyby jakiś włodarz odważył się którąś zlikwidować, przypuszczam że na drugi dzień jechałby już na tokach pchanych przez ochorników z tej jednostki.

  1. Chyba że mocą sejmowej ustawy przerzedzenie. To wtedy se mogą… na flecie zagrać

  2. Nikt nie atakuje Strażaków bo to bardzo ważna i pożyteczna organizacja tylko dowcip polega na tym że sprzęt to już nie jest wóz drabiniasty tylko szybka mobilna jednostka a co za tym idzie nie wymaga takiego zagęszczenia.
   Z tymi taczkami to chyba kogoś poniosło no ale ok.

   • Leokadia on 1 kwietnia 2021 at 23:15
   • Odpowiedz

   Nie chodzi tylko o wozy drabiniaste ale także o obywateli którzy są mobilni i pomagają. Jeśli w małej miejscowości jest straż to bardzo dobrze. Jak jej nie będzie to będą może komsomołcy albo towarzystwo przyjazni polsko-radzieckiej. Tyle że oni będą jedynie gasić maryśkę jak komuś spłonie. Darujcie sobie dennego rozważania.

 2. Rózne bywają garby te fizyczne , które wynikają z przebytej choroby np. Scolioza i te psychiczne które są najbardziej grożne dla społeczeństwa bo wynikają z niedoborów trudnych do określenia w cywilizowanym świecie. Pytanie tylko które należy piętnować?

  1. ŻADNE

  2. Ale się popisałeś swoją
   mądrością.

 3. Należy złożyć wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego rady Pana Dudowicza.
  Jest on współodpowiedzialny za katastrofę i kłamstwa tej kadencji .
  To bardzo istotnie wzmocni kontrolę rady nad burmistrzem.

  A następnie na serio zająć sie średnim…..

  1. Człowiek wyjątkowo niesłowny olał ludzi z kampamii. Nie mam dla niego za grosz szacunku. Zajmijcie sie nim na poważnie.

   1. Tak ze sposobu mówienia burmistrza odnoszę wrażenie że traktuje mas jak ludzi którym kit można wciskać . Całkiem do poprzednika podobny.

    1. Dziwię się, że żona burmistrza nie reaguje na jego wyczyny. Mnie by było wstyd. Chyba, że kasa przyćmiła resztki przyzwoitości.

     1. Bzdury opowiadasz a co żona może zrobić na Burmistrza czy innych mężów jak i również mnie ?? Klapsa da w tyłek ??

     2. Przynajmniej przemówiła mu do rozsądku bo robi z siebie błazna.

  2. Dudowicz żegnamy sie

   1. Takie piepszenie głupot że Dudowicz żegnamy się a ja powiem anonim żegnamy się już na blogu bo niezmiennie twierdze że Anonim to jest gość nikt bez osobowości bez odwagi, jak zawsze będziesz obesrany ze strachu to zawsze będziesz Panem nikt.
    Powtarzam Anonim żegnamy się i więcej tutaj nie pisz.

  3. też popieram odwołanie Pana Dudowicza, kompletny brak pomysłów na rozwój Jonin

  4. No tak wszystkiemu winna rehabilitacja , to że chce średni wybudować , to niby komu przeszkadza , dość schorzeń kręgosłupa tzn. garba i innych skrzywień fizycznych , należy się rehabilitować ,by nie przeniosło się to na mózg , bo wtedy jakie zdrowe jest społeczeństwo? Jestem za budową rehabilitacji , bo to dawno było obiecane z Benka i
   Teresy i nic. Tu jest szansa . Oby się udało . Guasimodo.

   1. Ludzie powinni mieć jak najwięcej możliwości wyjazdów do prawdziwych sanatoriów . Co tu może być specjalnego ?

   2. Rózne bywają garby te fizyczne , które wynikają z przebytej choroby np. Scolioza i te psychiczne które są najbardziej grożne dla społeczeństwa bo wynikają z niedoborów trudnych do określenia w cywilizowanym świecie. Pytanie tylko które należy piętnować?

   3. Gdybyście nie przepędzili Adriana Karasiewicza tylko dlatego, że był synem Bernarda to dawno mielibyśmy u nas porządną rehabilitację. A kto za tym stał ? Wiecie czy trzeba przypomnieć?

  5. Jestem za

  • Bernard K. on 28 marca 2021 at 22:08
  • Odpowiedz

  Do aktywnego tu Liska Chytruska…
  nie płaciłes i nie płacisz podatków.
  Kruk Cię już wykupił i przynajmniej gmina na tym zyska.

  1. Taaa jeszcze długo nie a później wcale.

  2. Burmistrz sie dowiedział że gdzieś tam dzwonią ale w którym kościele bo sam złożyłem pismo i w ramach riposty na moje komentarze próbuję sie odgryź.

  3. Jeżeli to pisał BK to ja jestem Biskup z Rzymu. Panie Ś. daj se pan siana już i to ze wszystkim co związane z życiem publicznym tej gminy.

   1. Spokojnie niech Ten Dżentelmen się wygada tyle mu ulży.

   2. To świństwo podszyc się pod kogoś innego. Tylko tchórze tak robią.

   3. To świństwo podszywac się pod kogoś innego, tylko tchorz tak potrafi.

     • Kolega anonima on 29 marca 2021 at 22:44
     • Odpowiedz

     “To świństwo podszywac się pod kogoś innego, tylko tchorz tak potrafi”.
     Dziękuję żeś mi wytłumaczył kim jest bohater taki jak ty.
     I nie pieprz za chwilę że jestem Pawłem, bo znam go, i taki głupi jak ty nie był nie jest i nie będzie.
     🙂

 4. Ten garaż to na bogato . Projekt kosztował 23500 zł. 50 tys. ma kosztować stan surowy a na godowo milion złotych.

  1. Takie wrażenie że sesje po to żeby do kamery puścić część prawdy ,a istotne rzeczy ukryć bo są dogadane po kryjomu.

    • Indyk z Lubczy on 29 marca 2021 at 23:12
    • Odpowiedz

    A to Benek nie zadbał o kamery? On ogląda tvn i my oglądamy i tam są relacje z sesji. Pogubiłeś się trochę bo czasy się zmieniły, teraz marcinki się dogadują po kryjomu jak lutnąć komu z bani. ????

   • Genowefa Wiadomska on 29 marca 2021 at 23:09
   • Odpowiedz

   A jak przyjedzie do ciebie jakaś służba ratownicza, to wylicz im koszt dojazdu i wystaw rachunek. Rozumiem że na twój koszt a nie na nas biednych obywateli.

 5. Nie tak całkiem za darmo ci druhowie to robią /

  1. No właśnie, nie za darmo. Zawsze coś skapnie to po co mówić, ze to gratisowa robota

   1. Za wyjazdy też strażacy coś mają , nie wiem gdzie ta pozycja jest w tych umowach.

    1. Oczywiście, że mają tak jak wszyscy, choć wszyscy mówią, że robią wszystko społecznie i za darmo.
     Dane za 2018 r. jak znajdę późniejsze, to dodam.

     1. kalendarze niewiadomo ile

     2. Oj Niewiadomski grabisz sobie u strażoków burząc ich społeczną pracę tak jak zresztą wszystkich tych społeczników co nawet zdrowaśki za darmo nie odmówią.

       • Anonim on 28 marca 2021 at 18:01

       jeden Niewiadomski chociaż szczery, nie szemrze poza plecami , jak to robi większość obywateli , poza plecami napieprzają imiennie co kto za ile

     3. Z tego co wiem od Wieśka to pieniądze z wyjazdów są zbierane na ich wewnętrzne wydatki.

       • anonim on 28 marca 2021 at 17:12

       Dawniej zdaje sie jaka śmieszną ulgę w podatku mieli strażacy. Młodzi jak chcą być aktywni to do obrony terytorjalnej powinni się zapisywać . Trochę wojskowego przeszkolenia by nie zaszkodziło.

       Padł tam argument przy tym garażu że kosztuje prąd do piecyka olejowego ,jak się wybuduje za milion to pewnie koszty ogrzewania spadną ? Nikt tego nie liczy . W tym czasie po szkole będą się myszy gonić . Bycie tam nauczycielem to jest chyba życie . Teraz pewnie od chętnych się nie mogą opędzić.

       Opozycja,jeżeli sensowna istnieje, powinna poprosić o opinię jakiegoś uznanego profesora od pedagogiki co do jakości nauczania i wychowania w takiej szkole . A może burmistrz żeby przekonać do swoich racji ?

      1. W kampanii wyborczej Pan Zieliński zaprosił do gminy znajomych bardzo znanych profesorów zajmujących się energią odnawialną i fotowoltaniką, było chyba nawet spotkanie z nimi w Zalasowej i zapowiedz ze strony kandydata na burmistrza o szerokiej współpracy. Po wygranych wyborach jeden z nich na zaproszenie burmistrza przyjechał do Lubczy na walentynki, gdzie miał kolejny raz rozmawiać już nie z kandydatem na burmistrza, ale z burmistrzem Augustynem. Niestety o mały włos a do spotkania by nie doszło, bo po bardzo długim oczekiwaniu zniecierpliwiony brakiem zainteresowania ze strony burmistrza chciał wracać do Krakowa. Dopiero po kilkukrotnym przypomnieniu panu burmistrzowi, że czeka na spotkanie, doszło ono do skutku, jednak mimo wielu deklaracji i obietnic składanych przez burmistrza, wszelki kontakt się urwał. Bliższe szczegóły zna Pan Zieliński, który jak mi mówił, uczestniczył w tych spotkaniach. Myślę, że teraz byłoby podobnie i na razie żadne argumenty nie przekonałyby pana burmistrza.

       • Anonim on 28 marca 2021 at 22:07

       Niech żona Burmistrza powie jak sie uczy w klasie 4osobowej

       • Anonim on 29 marca 2021 at 20:06

       Żona burmistrza i zona radnego Augustyna tadka niech opowiedzą jak się prowadzi zajęcia w 4 osobowych klasach, nie tak jak w Ryglicach, gdzie moj syn uczy się w 25 osobowej klasie. A wypłaty nauczycielek są jednakowe.

      2. Panie Niewiadomski Pan Burmistrz zaklina rzeczywistość i rzucił wszystkie siły na rzeczy które jemu też prywatnie przyniesie korzyść, sam zakupił nieruchomość wymalował logiem bardzo podobnym do naszego Centrum Kultury Promocji i próbuje to rozdmuchać a ludzie o tym głośno mówią. że się im to nie podoba. Proszę zobaczyć czy poprzednicy tak sobie układali pod siebie?

      3. Niestety, ale coraz wyraźniej widać, że pan burmistrz bardzo realizuje jakąś swoją prywatną wizję rozwoju własnych biznesów, niż interes mieszkańców gminy. Poprzednicy nie prowadzili biznesów na taką skalę i nie obiecywali też wszystkim wokoło tego, co obiecuje pan Augustyn to i nie układali pod to gminy. Pod tym względem w Ryglicach nastąpił prawdziwy upadek morale.

       • ? on 28 marca 2021 at 19:41

       O jakim budynku mowa ?

       • Anonim on 28 marca 2021 at 20:49

       Proponuje prześwietlić budżet i wydatki Ośrodka Kultury i tam znajdziesz odpowiedzi.

       • Anonim on 30 marca 2021 at 21:44

       Te szkoły to widać też interes przewodniczącego komisji oświaty , nie wzbudza facet zaufania . Dziwne i niedziwne , ludzie spokojni i bez prywatnego interesu do rady się raczej nie załapują , pewnie też nie startują . Już Karasiewiszczowi taki swoich klakierów udało się wypromować i taki wzór jest powielany.

     4. Dlaczego wszyscy radni, sołtysi są społecznie, a strażacy harują i niby nie społecznie. Puknijcie się dzbany. Kto naraża zdrowie i życie.

 6. Kto to jest q… niewiadomo homo? Niby lekko glupszy od Władka i przyznam, że daleko mądrzejszy od Benka, Kryśki i Kaśki razem wziętych, prawie jak Seweryn, śmiga postami jak Grzesiek z Szerzyn… ale ostatnio schlebia Szczepanom… Nie ciekawi was ta chemia uczuć? Szczepan lubi Andrzeja, Andrzej lubi Szczepana a Kryśka lubi Kaśkę. Towarisze wzajemnej adoracji. Niedługo Andrzej pocałuje Bernarda a Krysia Szczepana… Świat się wali. 🙂

  1. A podatnik placi za ten cyrk tych aktorek i tych dwóch gnybow.

   1. No faktycznie aktoreczki,aż miło popatrzeć na laski te. Zbyszek kawaler.

  2. A Baśka miała fajny biust 🙂

  3. Zazdroszczę Szczepanowi tego pocałunku.

   1. Marek z Jonin zazdrości Szczepanowi i Paweł z Lubczy.

  4. Uważam ze Szczepan powinien zatrudnić siostrę na butelkowaniu wina i wtedy z Jędruszą mogą rozwalać sesje . Bo to morowe chłopy są jeden jąkała drugi burczymucha 😅

   1. Z ostatnich info wynika, że burmistrz stracił większość w radzie. Czy to prawda?
    Może już czas zakończyć te finansowe hasania?

    1. Andrzej Marcinek jako sołtys z Lubczy i radny z Lubczy powinien być zawsze przeciwko burmistrzowi z Lubczy bo przecież startował z jego listy 😂 to takie lubeckie.

     1. Symbole kwiatowe zaczęły pojawiać się po objęciu stanowiska przez burmistrza : przystanki, gadżety gminy ryglice. Za poprzedników raczej nikt się tym nie zajmował. Jak chłop przyczynia się do promocji gminy za swoje to nie wiem w czym problem. Może Pan Bogdan w ramach promocji wymaluje w symbole kwiatowe swoją hale 😉 jesteście znani z ciągłej krytyki a zróbcie coś sami

       • Anonim on 28 marca 2021 at 20:56

       Stek bzdur to co piszesz.

      1. Ja wymaluje cały bukiet a nie tylko kwiatki a zresztą co ja mam promować przecież ja nic nie mam z tym wspólnego. Ja zajmuje się produkcją jak i wiele firm w gminie ale my to już jesteśmy pozostawieni sami sobie a to pewno dlatego że Burmistrz nie ma produkcji.

       • promocja on 28 marca 2021 at 21:23

       Ktoś ulotkę przeczyta usłyszy o gminie jak najlepiej ,przyjedzie i co tu ma robić dłużej niż pól dnia ?

  5. Umiesz chłopcze coś napisać tak, żeby nie obrażać innych czy jesteś na to za średni? Na dużo bogatszym zachodzie nie ma straż w każdej miejscowości co 6 kilometrów, bo ich na to nie stać natomiast jedna z najbiedniejszych gmin w powiecie utrzymuje jednostki co 6 kilometrów. Ciekawe, że na materiały pędne Wola i Joniny dostają więcej niż Zalasowa.

 7. Dokładnie chodzi tylko o sprzedaż działek gminnych dla własnej korzyście. Tylko tak burmistrz umie funkcjonować.
  Po co budować kolejne obiekty, jak juz od dawna po Ryglicach chodzą słuchy, że w budynku gdzie dawniej był bank będą gabinety rehabilitacyjne.
  Tym bardziej widać jaką prywatę znów PA załatwia.

  1. Ciekawe ile udziałów w tym biznesie Damianek dostanie za tatusiową hojność w rozdawaniu gminnych działek.

 8. Szczepan z Andrzejem przeszli do platformy ? Totalna opozycja rośnie w sile. Wiem ze Andrzej leciwy ale już chyba zapomniał jak go Benek za oszywki wyszarpał 😂

  1. Tam chyba bardziej takie odgrywki ,swojego czegoś nie załatwił to był przeciw .Przypadkowo miał rację.

  2. za słabo

  3. Przecież Andrzej chyba od dawna jest w PO. Miał z Benka korzyść to się zapisał a potem się ześwinił. Ale takie właśnie są Marcinki. To było tylko kwestią czasu kiedy Pawła zdradzą.

   1. Gdzieś tu ktoś napisał ostatnio że sołtys z Zalasowej chce sprzątaczki, a z Centrum Kultury z Ryglic mają przeszkolić jedną do sprzątania. Byc może jedno i drugie wiąże się z trzecim, a mianowicie – jako wielbiciel Sherlocka Holmesa wydedukowałem że siostra Marcinków właśnie szkoli się do konserwacji powierzchni poziomych w Zalasowej. Dawno temu startowała na kierownika kultury w Ryglicach, i w końcu ma szansę na zasłużony awans. Dodam – i to dzięki ambitnym braciom…

    1. Przykro się tą sesję ogląda .Tak myślę że następne wybory sobie podaruję bo realia takie że nic się nie zmieni długo.

    2. sołtys niech sam schyli ten ogromny bęben i sprząta , w końcu diety sołeckie też nie małe , a i gimnastyka co tak Zalasowiaki promują zdrowy sposób życia , a nie tylko stoły świąteczne ze słoninami i boczkami , a p Jadzie zostawcie w spokoju , niech se siedzi w tym centrum kultury

   2. Jest w PO i startował pod szyldem PiS? No interesujące nadzwyczaj.

  4. Przypomniało mi się… jak zapytany kiedyś M Andrzej nie pokazał faktury na asfalt pod swój dom. A powinien podziękować Bernadowi za te lata współpracy. 🙂 a potem chciał się z nim bić. Teraz bije kolejnych. Dziwnę to trochę ale Lubcoki go wybierają a tak go nie lubią…

  5. Będą po całej gminie obsyrać średniego, a sami powinni przywdziać włosiennicę . Lubczanin z dziada pradziada.

 9. Niewiadomski, z Ciebie to jest niezły głupol.
  Chcesz zlikwidować część jednostek OSP żeby zaoszczędzić, bo gmina ponosi ogromne koszty. Myślę że masz ogromne poparcie w tym względzie u strażaków!
  Natomiast jak przedsiębiorca kupuje działkę razem z siłownią która będzie przy budynku rehabilitacji i koszty jej utrzymania i przeglądów będzie ponosił przedsiębiorca, a ta siłownia będzie czynna 24h na dobę bezpłatnie jak do tej pory, to zamieściłeś durniu skan i wyśmiewasz się z tego.
  Otóż chłopie całe szczęście że jest covid, bo jak któryś lekarz psychiatra odczytałby twoje przemyślenia, to ze Straszęcina wysłaliby karetkę. Raz już o tym pisałem i widzę że się nie myliłem.

  1. Panie Anonimie ale co w tym złego żeby zlikwidować kilka jednostek ? teraz to nie jest już era wozu drabiniastego z beczką jak dawniej tylko czas reakcji z punktu A do punktu B to jest kilka minut. Tutaj nikt nie atakuje strażaków bo niby po co i czemu, tutaj chodzi o restrukturyzacje do czasu teraźniejszego.

   1. Ten to by zlikwidował wszystkie służby. Wtedy można sadzić na wolnym powietrzu 😂

    1. Prosze czytać ze zrozumieniem że kilka to nie wszystkie jednostki w gminie, wcześniej ktoś tam napisał że czemu nie ma w każdej miejscowości pogotowia a tylko Tuchów, Tarnów i Szerzyny. Dają rade na tą naszą część powiatu.
     Z tą próbą mi dogryzienie to przykro mi ale na mnie to nie działa a Ty to kupe sobie usadź i się śmiej.

     1. Piszecie brednie. Strażak nie czeka na wsparcie gminy tylko jedzie ratować mienie i życie. I to popierają mieszkańcy a trolowanie pokazuje że jesteście totalną pełowską opozycją bredni i chołotą. Na czym wy k… chcecie oszczędzac i po co? Strażak oczywiście nie musi ratować. Zajmie się innymi sprawami a wy będziecie sobie gasić pożar w własnym zakresie. Ratownik medyczny też nie musi być na wsi. A jak będzie 3 maja to Niewiadomski będzie maszerował w mundurze hejtera jako zbawiciel gminy. Puknijcie się w głowy. Może PO likwidowała wszystko ale ludzie chcą rozwoju. To ludzie decydują na co wydają pieniądze a nie wy trole p…przone.

       • anoonim on 27 marca 2021 at 21:51

       Tak z serca może i większość ale wierchuszka wydaje się być nienasycona i niedowartościowana ciągle a komendant z Ryglic widać na umowach ciągnie . Wytłumacz co ma kosztować pół miliona . I dlaczego blaszaka nie da się ocieplić porządnie . Przypominam-wyjazdy mniej niż raz w miesiącu !

      1. Jasne tu sie zgadzamy że strażak musi ratować i za co jesteśmy Im bardzo wdzięczni że ratują nasze mienie natomiast mozliwości sprzętowe daja mozliwość żeby jednostki nie były tak zagęszczone. Mienie jest ważne ale życie ludzkie nieporównywalnie ważniejsze i karetek nie mamy w każdej miejscowości bo nie potrzeba.

     2. I tak już gminni oficjele grzmoca w pory jak nie ze wstydu to ze strachu. Smród okropny w okolicach rynku i gali.

    2. Burmistrz opowiada jakieś bajeczki o tlenoterapii po covidzie która ma być realizowana poprzez spacery po Ryglicach z instruktorem. Przy każdej niżowej pogodzie Ryglice się duszą w swoich spalinach i nie prędko ludzie się wzbogacą, by zrezygnować ze spalania paliw stałych, a ktoś wciska nam kit o tlenoterapii. Gdyby ten dom spokojnej starości wybudowano na Gali lub Księżym Podlesiu to może ci biedni staruszkowie i covidowcy mieliby jakąś szanse oddychać jakim takim powietrzem, ale nie w centrum Ryglic na ulicy Łyczków. Od lat w ośrodku zdrowia w Ryglicach hula wiatr, ale nigdy nie było żadnego inwestora, nagle ktoś zainwestuje 7 milionów – musimy mu tylko sprzedać najlepsze działki gminne.

     1. Burmistrz na wielkiego polityka pozuje .Mamy zaufać i nie wnikać w szczegóły . Szkolenia po całej Polsce prowadził . U znajomego który nigdy nie trzeźwiał (,już śp) widziałem kilka dyplomów z kursów unijnych .

      • tlenoterapia koką on 28 marca 2021 at 10:33
      • Odpowiedz

      Do “tlenoterapii” doskonale nadają się liście koki oczywiście w rozsądnych ilościach. Właśnie koka poprawia wchłanianie tlenu i rozrzedza krew. Ma dużo więcej zalet, ale jest zakazana. No ale koncerny farmaceutyczne straciły by dochody ze sprzedaży swoich “leków”. W sama raz dla osób chorych na covid-19, zamiast respiratora.

  2. Nie wszyscy myślą tylko w kategoriach poparcia i kalkulacji co się im opłaci, robiąc wszystko by być lubianym, dlatego poparcie strażaków nie jest mi do niczego potrzebne. Burmistrz chce sprzedać bardzo atrakcyjne działki bez żadnej gwarancji, że powstanie tam inwestycja, o której się dziś mówi, a równie dobrze może nie powstać nic. Jakie mamy gwarancje, że po zakupie działek przedsiębiorca powiedzmy, ze względu na covid nie zrezygnuje, z inwestycji? W jaki sposób w umowie na sprzedaż działek gmina chce zabezpieczyć interesy mieszkańców? Wiara na słowo pana Augustyna to zdecydowanie za słabe gwarancje. Skoro ta siłownia ma pozostać publicznie dostępna to po co sprzedawać tę działkę?

   1. Coś wątpię w te szumne zapowiedzi . To inna wersja zalewu w Joninach .

  3. Tak jak by ktoś do tej pory przeglądał. Daj sobie spokój. Postawili i mają w d…..

 10. Program Niewiadomskiego:
  1. podwyżka diet dla radnych, najlepiej tylko jego
  2. pozostawienie szkół w Zalasowej, Ryglicach i Lubczy , pozostałe do likwidacji
  3. przewodnia rola sprzątaczki w szkole , żadnych zmian w temacie!
  4. likwidacja OSP poza Ryglicami
  5. każdy burmistrz poza nim nie ma racji, a ja ma to się myli
  6 każdy mieszkaniec gminy musi go słuchać bo jak nie to ho ho ho

  1. Trafione jak prawie wszystko przez 25 lat. Kulą w płot.

   1. a to dobry wątek akurat ….
    wszystko krytykujesz
    był juz taki pajac z Ryglic
    a nic nie masz do zaproponowania ????
    on tez nie miał !!!

    1. Co tu u nas chwalić , nepotyzm i prywata królują. Zadłużanie idzie pełną parą.

     1. to już oczywiste było od początku tej kadencji ,
      ale to mądre zastanowić się jak dobrze to zmienić
      i jak budować koalicje do takiej ewentualnej zmiany ?

       • anonim on 26 marca 2021 at 18:38

       Patrząc na radę którą przecież ludzie wybrali trudno o optymizm . Większość z nich poprzednik wykreował .

    2. Krytykować wolno każdemu bo mamy wolny kraj oraz demokrację. Krytykowani są ci którym płacimy i nie podoba się nam w jaki sposób są “wydawane” nasze pieniądze – a na to nie ma naszej zgody. Proponować możemy ale nie musimy bo to nie my za to bierzemy pieniądze ale płacimy osobom, które zyskały nasze poparcie – a czas pokazuje, że ta decyzja była dużym błędem.
     Zresztą Pan Niewiadomskie wielokrotnie podawał na tacy gotowe pomyłsły – czyli jednak proponował. Ja ograniczę się tylko do krytykowania.

     1. To wsiowa filozofia, że myśleć mają tylko Ci ktorym płacimy – mentalonsc chłopów panszczynianych. Wszyscy jesteśmy tak samo odpowiedzialni za tą gmine.
      Średni i jego ludzie nic nie maja w głowie co widać na każdym kroku i kasa pusta.
      Trzeba pomyśleć co będzie po tej kadencji, jak tą gmine poskładać do kupy, z jakim programem dla nas. !

       • anonim on 26 marca 2021 at 21:01

       Strażacy z Woli mieli 10 wyjazdów i im wał pękł bo w garażu zimno . A jak nie dostaną pół bańki to znaczy że ich nie szanujemy . Jak czyta to jakiś budowlaniec to może by policzył za ile taki garaż powiedzmy 10×8 m można wybudować ,albo może ile takich garaży za pół miliona złotych można wybudować bo podejrzewam że kilka .

       • Aga. on 27 marca 2021 at 21:45

       Jakie pół banki? Po raz pierwszy zmusiłam się do oglądnięcia sesji w całości. To, co tam się dzieje to szczyt prostactwa. Mężczyzna który tak zwraca sie do kobiety jest zwykłym chamem, rozumie podziały polityczne, nie zgodzić się z czyimiś poglądami i pomysłami, ale można dyskutować z kulturą. Gdzie jest Pan przewodniczący? Gdzie jest Pan Burmistrz, dżentelmen?! Szuka Pan oszednosci? łączenie klas? A może mniej kredytów i inwestycji nie skończonych?! A może nie fundujmy studiów pracowników gminy?! A może zgaśmy światło na altanie w Ryglicach, gdzie światło paliło się dzień i noc?! Może mniej znajomych w komunalnej?! Po co przekształcenie szkół w których nie ma dzieci?!

     2. A może by popatrzeć na to z innej perspektywy. Jeśli Ci strażacy będą mieć garaz to dojada do Twojego domu żeby się nie spalił albo do Twojej matki która dostała zawału. Bo jak wal strzeli to Twój dom się spali a Twoja matka umrze. Widzę ze kreujecie tu na tym blogu walkę miedzy miejscowościami. Na gminę składka się kilka miejscowości i poszczególne inwestycje przyczyniają się do rozwoju całej gminy.

      1. Takie argumenty to czysta demagogia i granie na ludzkich emocjach po to, by wyłączyć zdrowy rozsadek. Każdy boi się przeciwstawić strażakom, nawet gdy ich oczekiwania są absurdalne, bo to wyborcy. Co ma pieron do wiatraka, że tak powiem. Jaki związek przyczynowo skutkowy zaistniał pomiędzy brakiem garażu a ukręceniem wału, bo nie rozumiem? Idąc Twoim tokiem myślenia, w każdej gminie powinna być karetka, bo ta z Tuchowa czy Tarnowa może nie zdążyć. Przy obecnym stopniu zaawansowania sprzętowego trzy doposażone za zaoszczędzone pieniądze jednostki, w których przecież mogą służyć ochotnicy z Wili, Jonin, Kowalów zupełności wystarczyłyby do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Niestety nikt tego nie przyzna otwarcie, bo naraziłby się druhom.

       • anonim on 27 marca 2021 at 10:36

       Nic totalni się nie odnoszą do kosztu tego garażu i taka to dyskusja . Każdy rozsądny mieszkaniec Woli musi uznać że wydanie 500 tys na ten garaż to jakaś paranoja .Tam zresztą mowią o ponad milionie docelowo. Słów brakuje na taką rozrzutność zadłużonej gminy.

       • Anonim on 27 marca 2021 at 10:45

       Święta racja Panie KN.

       • Totalni on 27 marca 2021 at 15:23

       Jeśli radni z Ryglic nie chcą środków to nie widzę problemu żeby zrobić na woli garaz . Albo w zalasowej przedszkole

       • anonim on 27 marca 2021 at 16:31

       Jeżeli ciągle się pożycza to jakie to wolne środki ,po prostu nie trzeba pożyczać na bzdurne wydatki.

 11. Nareszcie mamy chyba kogoś komu nie zależy na władzy, układach i popularności i pisze o wszystkim bez patrzenia na to kogo to dotyczy. Chyle czoła że się to komuś chce robić bo dzięki temu wiem i rozumiem więcej tego co się dzieje w naszej gminie. Panie Niewiadomski kimkolwiek Pan jest proszę nie przestawać tego robić bo w wielu mieszkaniach obudził pan myślenie. Nawet się nie zastanawiam kim może Pan być bo to wszystko jedno widać że nie sprzyja Pan żadnej ze stron i pisze prawdę która boli i tych i tych.

 12. Ja mam pytanie do radnych, widział ktoś projekt tego przedszkola i choćby wizualizację tej rehabilitacji czy dajecie wiarę Augustynowi za słowo? Chciałabym zobaczyć projekt tego przedszkola bo 5 milionów to chyba ful wypas nie?

  1. Tak ma wyglądać to przedszkole, bo nie znalazłem, żadnej informacji dotyczącej przeprojektowania tego żłobka na przedszkole.
   http://ryglice.pl/news/projekt-na-zlobek-w-ryglicach-przygotowany.html
   Dla porównania tak ma wyglądać o 1,5 miliona droższa inwestycja w pobliskich Szerzynach, o której była mowa na sesji rady. Już sam projekt jest z innej półki, ale oceńcie to Państwo sami.
   https://www.rdn.pl/news/budowa-przedszkola-zlobka-szerzynach-dofinansowaniem-premiera

   1. “…… z miejscem do rekreacji dla najmłodszych mieszkańców,”
    U nas miejsce do rekreacji zostanie sprzedane rehabilitantom.
    Przy przedszkolu jedynie stacja paliw. Będzie można się bawić w wojnę i strzelanie do instrybutora.
    Przepraszam ale staram się zrozumieć logikę naszego lokalnego nierządu i ni jak mi nie wychodzi.

    1. Przed wyborami ani słowa o szkołach czy budowie przedszkola nie było .Chyba w ministerstwach nie patrzą czy ten co składa wniosek o przedszkole już takiego nie ma. A może stare się sprzeda i plan chytry.

     I wielki sukces ,klasy sportowe . Poczekał bym z tym trąbieniem aż mistrzowie wyrosną .

     1. Burmistrz ma jakiś problem ze szkołami. Ciekaw jestem z czego to wynika. Może to takie niespełnione marzenia 🙂

 13. Niniejszy dokument stanowi przykład na to, jak wydawane są publiczne pieniądze. Na jednej z działek przy ulicy łyczków, które pan burmistrz chce sprzedać pod rehabilitacje, zlokalizowana jest wybudowana za kilkadziesiąt tysięcy złotych siłownia zewnętrzna, która ma zostać sprzedana wraz z działką. Budujemy i oddajemy w najem albo sprzedajemy, czy to normalne? Czy ktoś w tej gminie jeszcze trzeźwo myśli, czy wszyscy już zadżumieni?

 14. Żeby być uczciwym należy głośno i wyraźnie zapytać co z tego, że na szkołach w Woli Lubeckiej i Joninach przez kilka lat zaoszczędzono, kilka milionów złotych miało społeczeństwo tych wsi, o co słusznie zapytał rady Augustyn? Czy przełożyło się to na ich rozwój, czy pieniądze zgarnęli silniejsi? Ludzie nie są głupi i pewnie wielu z nich pogodziłoby się z utratą szkoły czy straży, gdyby pozyskane w ten sposób środki były w znacznej mierze inwestowane w tereny, które z czegoś zrezygnowały. W taki sposób nigdy nie przekonamy ludzi, że warto poświęcić, coś za coś, bo ludzie nie widzą żadnych korzyści płynących z ich poświęceń.

  1. Niewiadomski zacznij myśleć szerzej.
   Jesli gmina to mieszkancy to kasa na wies powinna isc proporcjonalnie do liczby mieszkancow.
   Przelicz koszt budowy szkoly i remizy w Woli , wszystkich drog gminnych, budowanej sieci wod kan w stosunku do liczby mieszkańców.A potem jeszcze koszty utrzymania.

   I porownaj to do inwestycji i ilosci ludzi w Ryglicach

   Cala gmina skalda sie na fanaberie takich augustynow i dudowiczow.

   Jesli przekroczymy mentalnie bariere granic wsi to bedzie w.Gminie Ryglice : 1 centrum kultury z sala widowiskową w Zalasowej. 3 szkoly , 2.osp, itd…latwosc dojazdu zmieniła wszystko, poza myśleniem.

   a z nieruchomości np w Woli wykorzystamy na inne cele np dom wczasów dziecięcych jak w Jodłówce albo dom opieki dla seniorów.

   1. Żeby, przekonać ludzi trzeba zmienić podejście, bo to które prezentowano dotychczas, opierało się na zasadzie, obiecać cuda wianki, zabrać i nie dać nic w zamian. Nikt rozsądny tego nie poprze a rozsądnych i uczciwych względem mieszkańców propozycji nikt im dotychczas nie zaproponował. Trudno oszczędzać i z czegoś rezygnować, gdy później widzi się, jak te zaoszczędzone pieniądze wkładane są psu pod ogon.

    1. Nie zrozumiałeś chyba o czym gadka.
     Wszystkie obietnice inwestycyjne wobec Wolan zostały zrealizowane:
     mają remize, szkołe z salą, nowe drogi, place, kolektory sieci wod kan .
     (Sami też dali sporo bo postawili sobie kościół.)

     Jednakże per capita Wola dostała z budżetu gminy przez 3 dekady dużo za dużo w stosunku do innych wsi.
     Cała gmina składała się żeby wyrwać ich z XIX w warunków życia.

     Więc pytanie Pana Augustyna – skrajnie bezczelne – “co łoni z tego bedo mieć”
     – to kolejny przykaład chamstwa , ignorancji i ciemnoty.
     Oni już dostali i to bardzo dużo.
     Stąd delikatna sugestia – Panie Niewiadomski więcęj rozwagi w opiniach.
     A pieniądze akurat przesrywa ich krajan.

     1. Myślę, że to Ty jesteś ignorantem i kompletnie nie rozumiesz ludzi, od których chciałbyś wymagać poświęcenia tych zdobyczy cywilizacyjnych, na które jak to nazwałeś “Cała gmina składała się żeby wyrwać ich z XIX w warunków życia”. Zaiste wielki musi być Twój wkład w to wszystko skoro twierdzisz, że “per capita Wola dostała z budżetu gminy przez 3 dekady dużo za dużo w stosunku do innych wsi” bo to jest kompletna kpin z jej mieszkańców. Zamiast rozmawiać z ludźmi i próbować ich przekonać, że czasy się zmieniają i że zamiast utrzymywać bardzo drogą i kompletnie niemającą racji bytu szkołę rozsądnie będzie zapewnić ich dzieciom transport i znacznie losze warunki nauczania w dużych szkołach wbrew danym demograficznym i zdrowemu rozsądkowi budowano szkołę, a potem salę gimnastyczną. A gdy już to wszystko powstało, postanowiono na tym oszczędzać nie dając nic w zamian, bo jak Twierdzisz i tak dostali za dużo. Przy całych niedoskonałościach obecnej władzy trzeba się cieszyć, że reprezentowanemu przez Ciebie stylowi myślenia społeczeństwo pokazało środkowy palec.

       • Anonim on 26 marca 2021 at 17:44

       No tak Pan Niewiadomski jak zwykle wie najlepiej. Tak brzmi Monopol na Racje człowieka który ma gębę pełną frazesów i niczego nie dokonał. Impotent społeczny!!!!!

      1. Forgive me for forgetting. In the modern history of Ryglice, only one person had a monopoly on absolute knowledge. “roger out”

       • Totalni on 26 marca 2021 at 23:05

       Ale się tu dzieje . Niewiadomski chyba po jakiś inszych szkołach bo po nie naszemu gada. W tych Ryglicach to jednak nic się nie powinno robić bo i tak zle. Moze są jakie działki pod żłobek w zalasowej bo to po drodze do Tarnowa jak się jedzie z lubczy i z ryglic. A rehabilitacja gdzie by nie była to ludzie przyjadą. Dawno Ryglice nie miały takich radnych żeby w swoje gniazdo srac. Bez odbioru 😎

       • jaka on 26 marca 2021 at 23:16

       ta rehabilitacja , opłacana z NFZ czy prywatna . W prywatnej jak dobry fizjoterapeuta to się ceni wysoko. Wypadało by to nam powiedzieć.

       • Totalni on 26 marca 2021 at 23:20

       Na NFZ się umiera 😂

       • Do jaka on 26 marca 2021 at 23:32

       Jakie to ma znaczenie skoro będą płacić podatek do gminy ?

       • a takie on 26 marca 2021 at 23:47

       że prywatna dużo kosztuje i mało kto skorzysta.

       • Anonim on 26 marca 2021 at 23:55

       Jesli przeliczasz zdrowie na pieniądze to gratuluję👍 może lepiej wesprzyj Blankę jakąś aukcją bo ona nie kalkuluje . Oglądając sesje największego garba ma … by się rehabilitacja przydała na miejscu żeby nie dojeżdżać. Bo jak się tak dalej będzie krzywić to nie wsiądzie do auta żeby gdzieś dojechać.

       • co ty pieprzysz on 27 marca 2021 at 00:12

       o przeliczaniu zdrowia na pieniądze .Rehabilitacja szczególnie starszym potrzebna a ich dochody małe. Kretyńskie uwagi zachowaj na sesje moze

      2. Do:
       Anonim on 26 marca 2021 at 23:55

       Oczywiście że należy pomóc każdemu w potrzebie a Twoja retoryka jest taka żeby napisać że Blance należy pomóc a zdanie poniżej kogoś uszczypać, dogryź to jest ohydne. Panie Bochenek akurat siedzi twarzą do kamery tak że chybiłeś że tak nazwie “cepie” bo inaczej nie można Cię nazwać.
       PS. podeślij swoje zdjęcie na bloga, wiem wiem nic się nie znajdzie do skorygowania.

 15. Oni tylko rżną głupów przed kamerami dla nas ludzi płacących podatki na ich diety , potem spoko siala , la , siala la .

 16. Niestety, ale ta rada zapisze się w historii tym, że dla własnych interesów pozwoliła realizować prywatne interesy Augustyna niszcząc w ten sposób gminę. Wielu spraw z prywaty jeszcze nie widzicie. O wielu dowiecie się po fakcie. Otwórzcie oczy.

  1. Burmistrz poucza radnych co mogą mówić , o co go pytać . Pozują na inteligentów , dobro mieszkańców na ustach . Inwestycje nie wiadomo dla kogo i po co .Rehabilitacji coś czuję nie dożyjemy.

   1. Dożyjecie, bo Augustyn ma w tym interes.

    1. Ktoś jakieś bliższe dane ma o tej rehabilitacji ,bo to wygląda jakby burmistrz sobie prywatnym majątkiem zarządzał .

    2. Augustyn bez przetargu sprzedaje najlepszą działkę. Jak myślicie co za to dostanie?
     Przedszkole buduje na terenie zalewowym. Co z tego wyniknie?

     1. Jakim zalewowym , jakim zalewowym od 2010 nie zalewowym!!!

       • Anonim on 27 marca 2021 at 18:46

       Od 1934 też nie było zalewowe ale od1997 do 2010 prawie co roku. Kulmi acja 2010. Tam gdzie ma być przedszkole bylo 3mod ziemi. Kto zagwarantuje, że nie zaleje w tym roku? Budowa stacji paliw w tamtym miejscu? Jak bym miał za dużo kasy to bym ją wyrzucił w bloto. Tak można nazwać taką inwestycję.

       • Anonim on 27 marca 2021 at 19:06

       Tam dobre miejsce , na stawy rybne.

       • Anonim on 27 marca 2021 at 19:12

       Nie było 3 m. Był niecały 1m . Teraz mamy wał. No i zbiorniki retencyjne………cholera chyba coś mi się po……

       • Anonim on 27 marca 2021 at 20:19

       Woda nie przyszła od rzeki tylko przelała się przez drogę koło remizy i przez stawy popłynęło na ośrodek zdrowia. Strażakom porwało prywatne samochody z pod remizy. Kurnik zalało aż po dach. Kto nie wierzy to można odszukać zdjęcia w internecie.

      1. Ale to prawda że samochody strażakom zabrało i kurniki zalane były po dach.

       • anonim on 27 marca 2021 at 20:43

       Jest konkretna sytuacja od ponad roku , pandemia spowodowała w zasadzie takie teoretyczne leczenie co się tragicznie na wielu ludziach odbije . Rada gminy prawdziwym problemem się nie zajmie , wolnych środków na żadne działania nie ma ,pomysłów nie ma .

  2. najgorsza i rada w dziejach Ryglic , udają wszyscy bez wyjątku kwiat elity , do czasu , ludzie wk…., drożyzna , brak pracy , perspektyw , nie tak miało być

 17. Jak tak dalej się straże będą rozwijały to trzeba pomyśleć o zakupie dla nich helikoptera .

  1. Oczekujemy teraz wniosku na budowę remiz w miejscowości Bistuszowa oraz Uniszowa. Następnie proponuję aby budować remizy na przysiółkach. Jak przysiółki nie będą chciały budowy remiz to proponuję budować w Joninach. A ludzi zmobilizować na wybory to może wóz strażacki dostaną.

   1. Remizy powinny być proporcjonalne do ilości mieszkańców ,Jak jest na Woli to w Ryglicach i Zalasowej powinno być po 3 conajmniej

 18. To, co wydążyło się pod koniec sesji, wprawiło mnie i myślę nie tylko mnie w o osłupienie i zażenowanie. Poziomem wiedzy i kultury, jaki po raz kolejny zaprezentował radny z Lubczy pan Paweł Kumięga jest powalający i niepozwalający wstać.

  Szanowni Państwo. Drodzy wyborcy pana Pawła powinniście się wstydzić, że udzielony przez was mandat wykorzystywany jest w tak chamski i prowokacyjny sposób. Pan radny zabierając głos w wolnych wnioskach, po raz kolejny czyni to, po to, by obrażać innych radnych, za podejmowane przez nich na forum rady decyzje czyniąc to w niezwykle chamski sposób. Brak reakcji i zgoda pana przewodniczącego na kontynuację wystąpienia może i w moim odczuciu świadczy o tym, że podziela on tok myślenia i co tu kryć chamstwo, jakim popisuje się pan radny Kumięga.

  Pan radny błysną wypowiedzią i stwierdzeniem, że przystrzyżony trawnik na posesji (tu oczywiście nic nie sugerował tą wypowiedzią, ale odniósł się do posesji pani radej Mróz) przeczy byciu ekologicznym. W całej wypowiedzi nie chodziło o nic innego jak o kontynuację wyśmiewania i obrażania innych i aż dziw bierze, że takie słowa i zachowania utrwalone na nośniku cyfrowym w postaci nagrania nie niosą za sobą konsekwencji.

  https://youtu.be/i6gjsBQL68M?t=12933

 19. W joninach mówi sie ze w przyszlym roku bedzie w 8 klasie 2 uczniów .
  A na Woli są lata bez dzieci w ogole!!!!

  A w duzych szkolach roczniki mają byc łączone w klasy po ponad 30 osob.

  Dosc okradania dzieci z dużych szkol.
  Dosc okradania budżetu.

 20. Mam nadzieję, że część tej dyskusji to tylko opowieści “dziwnej treści”. Pytań jest wiele: po co budować za grube miliony nowe przedszkole dzieci coraz mniej i lepiej nie będzie. Żłobek ile osób jest zdeklarowane na tę chwilę. OSP jest potrzebne jest jedno ale konkretna diagnoza potrzeb sprzętowych i lokalowych do zadań i potrzeb gminnych. To nie może być festiwal pobożnych życzeń strażaków. Porzebny fachowiec od tych spraw, a takiego brak. Szkoły? 3 gminne reszta społeczne lub tylko 3 na gminie. Zakopać wygórowane ambicje poszczególnych miejscowości. Bezpieczeństwo na drogach tj. dłużej oświetlać, budować chodniki to priorytet. Lepsze zagospodarowanie istniejących budynków gminnych. Lepsza infrastruktura dla Ośrodka Kultury i Sportu. Pewnie z częścią tego co pisze zmierzy się władza w nowej kadencji. W tej jest za dużo indywidualności “wiejskich” .

 21. Trudno nie podzielać obaw pana Szczepana Marcinka, który zwraca uwagę, że w uchwale nie ma żadnego zapisu gwarantującego, że po preferencyjnym sprzedaniu tych gruntów powstanie na nich deklarowana inwestycja. Chwilę wcześnie na załączonym linku burmistrz w uzasadnieniu mówi znamienne słowa, że rozgłasza wszędzie gdzie może, że Ryglice wyprzedają grunty. Co, jeżeli za pół roku dowiemy się, że ze względu na sytuację spowodowaną covidem inwestor rezygnuje z planowanej inwestycji?
  Czy ktoś w Ryglicach słyszało partnerstwie publiczno-prywatnym?
  Dlaczego gmina musi sprzedać te działki, zamiast stać się partnerem w tej inwestycji i być w pełni zabezpieczoną przed utratą atrakcyjnego gruntu na wypadek, gdyby inwestor zrezygnował?

  Po co na sali siedzi pan radca prawny? To do niego powinno być to pytanie o możliwości zabezpieczenia interesów gminy. No, chyba że w pamięci radnych jest, słynna wypowiedz pana radcy sprzed kilkunastu lat, gdy chodziło o przekazanie aportem sprzętu po zakładzie komunalnym. Wtedy to ówczesny radca prawny wprowadził (celowo czy nie, nie wiem) radnych w błąd i w odpowiedzi na pytanie Pana jeziora o stanowisko wypowiedział to słynne zdane. “Wówczas stałem na takim stanowisku, a dziś stoję na innym” . Pan burmistrz opowiada coś o zabezpieczeniu w akcie notarialnym i wpisaniu zabezpieczeń co jest mało realnym do osiągnięcia.

  https://youtu.be/i6gjsBQL68M?t=10578

  1. Działkę pod płaszczykiem rehabilitacji chce kupić ten od stacji paliw bo chce większy interes kręcić chyba kolejny super market. Rehabilitacja to sciema.

   1. Powiedz skąd masz taka wiedze że to chce kupić Szczepan ?? Rozmawiałem z nim i nic nie mówił a nawet nie wiedział o planowanym bloku, zresztą będzie zaraz po świętach to go zapytam.

    1. To nie o bloku mówimy. Ten na 30 mieszkań ma być budowany na górce po drugiej stronie od Gawrona i Poloskowej. Ta niby rehabilitacja to drugi budynek na działce gdzie jest teraz siłownia terenowa
     Tuż przy granicy stacji paliw.

 22. Nie mówmy o szkołach, bo nasza argumentacja przeraża pana burmistrza. O szkołach możemy mówić tylko na warunkach panów burmistrza i przewodniczącego i na podstawie wyliczeń wziętych z księżyca z elementarnymi błędami tak jak to miało miejsce w raporcie o stanie szkolnictwa. Wczoraj padło pytanie o liczbę uczniów w poszczególnych klasach i żaden z panów, mimo że doskonale pamiętają wiele, często milionowych danych nie potrafił odpowiedzieć na tak proste pytanie. A o tym, jak rzetelnie liczą w tym temacie panowie świadczy najlepiej ta tabela.
  https://youtu.be/i6gjsBQL68M?t=4758

  1. Idąc tokiem myślenia burmistrza, należy połączyć szkoły w Luczej, Joninach, Kowalowej oraz Woli w jedną placówkę. Będzie w sam raz po 30 osób w klasie. A jakie oszczędności. Będzie można budować co roku garaże w Joninach. A jak zabraknie gruntu na garaże to się dokupi.

   1. Pan burmistrz popisuje się swoimi umiejętnościami oratorskimi, ale nie idzie to w parze z wiedzą na tematy, w których się wypowiada. Nader często posługuje się niesprawdzalnymi niemającymi potwierdzenia w dokumentach danymi i składa wiele obietnic, które w zdecydowanej części są obietnicami bez pokrycia. Ktoś tu prześmiewczo wspomniał o budowaniu lotniska, otóż mało kto wie, że i taki temat był już wrzucony w przestrzeń publicznej dyskusji na posiedzeniu rady. Sytuacja w Ryglicach robi się coraz bardziej groteskowa z elementami absurdu i najwyższy czas, żeby nasi radni zaczęli na te absurdy reagować i im zapobiegać.

 23. Widać, ze dwóm panom za centralny stołem nie w smak jest dyskusja o szkołach, ale z niecierpliwością czekam na realizację zapowiedzi i zwołanie specjalnej sesji poświęconej tej sprawie. Myślę, że mieszkańcy bardzo chętnie poznają prawdziwe koszty funkcjonowania oświaty i że przedstawiane przez burmistrza wyliczenia będą pokazywać nie tylko wyniki wyliczeń, ale dane, na podstawie których ich dokonano. Jak widać, prawda o kosztach przekształcenia szkół bardzo boli zwłaszcza pana przewodniczącego Dudowicza, który po raz kolejny ośmiesza się przedstawiając własną interpretacje statusu. Panie przewodniczący mówienie o szkołach i kosztach niezrozumiałych i kosztownych dla budżetu decyzji o przejęciu od stowarzyszeń szkół w kontekście zmian w uchwale budżetowej jest jak najbardziej mówieniem na temat. Cdn.

 24. Poziom dyskusji karygodny. Radny od żabek w dalszym ciągu nie liczy się ze słowami. Przewodniczący nie reaguje…..Argumenty burmistrza kierowane chyba do przedszkolaków, zero logiki. Oni myślą, że mieszkańcy to głupcy???
  Czy ktokolwiek się zastanowił po co w Joninach kolejne garaże? Po co w Ryglicach budować żłobek? Czy ktokolwiek przeanalizował liczbę urodzeń i jak to się będzie układało w kolejnych latach? Czy nie lepiej wygospodarować pomieszczenia w szkole na przedszkole a żłobek zorganizować w obecnym przedszkolu? W myśl zasady dają kasę to trzeba dołożyć i budować. A w przyszłości będzie to generowało koszty.
  Czy jak będzie kasa na lotnisko to będziemy je budować???? Odnoszę wrażenie, że grupa kilku osób ma swoje 5 min i bez względu na koszty ciągnie w swoją stronę bez żadnych konkretnych argumentów.

  1. Pani radna nie z mojej bajki a wręcz odwrotnie ale fakt że przewodniczący i burmistrz pozwalają żeby jakiś pajac ją obrażał świadczy o ich kulturze jak najgorzej.

 25. Proszę posłuchać, jak ten człowiek kręci i odwraca kota ogonem no ale to jest styl pana Augustyna, dużo mówić, przeplatać i mieszać wątki to się nikt nie połapie. Dziwi mnie trochę, że mając przed sobą projekt uchwały, nikt z radnych nie poprosił o wyjaśnienie, skąd burmistrz chciał dać te 2 miliony dla Ryglic? Słuchając wypowiedzi pana Augustyna, zauważycie, że zmyśla jak z nut. “Mamy wolne środki finansowe, ale pod warunkiem, że sprzedacie działki” Najważniejsza jednak jest to, że środki te miały być przeznaczone na budowę żłobkoprzedszkola z pieniędzy z budżetu bez czekania na środki zewnętrzne. Na zebraniu z mieszkańcami Ryglic burmistrz mówił, że w przedszkolu wymagane jest wykonanie oddymiana klatki schodowej i nie opłaca się tego robić, że lepiej wybudować nowe przedszkole a teraz w starym przedszkolu chce robić żłobek? Chciałbym zobaczyć projekt tego cuda za 5 milionów i kosztorys adaptacji starego przedszkola do roli żłobka, bo ktoś tu upadł na głowę. Problem powstał, bo radni domyślili się, o co chodzi. Burmistrz za wszelką cenę bez czekania na środki zewnętrzne chce wybudować za kupę kasy z budżetu byle co byle by skończyć to przed wyborami. Nie dajmy się znów zwieść, to o to idzie. Czy ktoś to zrozumie, dając na garaż na Woli 500 tys. skończyły się środki finansowe i nie można dać na ogrodzenie cmentarza, a wcześniej mówił, że były możliwości i chciał dać 2 miliony na budowę przedszkola? Takie głupoty pan Augustyn może opowiadać słuchaczom na swoich szkoleniach, ale nie mieszkańcom. cnd.

  Posłuchajcie sami https://youtu.be/i6gjsBQL68M?t=1861

 26. Chaos trochę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)