KWW PRZYJAZNA GMINA

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Został utworzony Komitet Wyborczy Wyborców o nazwie Przyjazna Gmina. Trwają prace nad tworzeniem list kandydatów (w zasadzie skład już jest domknięty) na radnych. Wkrótce też zostanie przedstawiony Państwu kandydat na fotel burmistrza Ryglic.

Póki co działania Komitetu idą sprawnie. Lista kandydatów będzie ogłoszona w swoim czasie, ale już dziś można o kandydatach powiedzieć, że to osoby z samorządowym doświadczeniem (aktualni oraz byli radni), osoby młode z zapałem do pracy samorządowej, osoby wykształcone (dyplomy wyższych uczelni) a co najważniejsze pozytywnie zdeterminowane, by w rozsądny sposób zająć się sprawami naszej Gminy. Moim zdaniem te wymienione wyżej cztery przymioty przyszłej rady gwarantują rzeczywiście dobrą zmianę i dobry rozwój naszej Małej Ojczyzny.

Adam Zieliński

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/kww-przyjazna-gmina/

188 Komentarzy

Skip to comment form

  • ale jak to on 11 marca 2024 at 16:58
  • Odpowiedz

  Czerwony Tulipan nie startuje ? Jestem zawiedziony,

 1. Cała drużyna w komplecie i z poparciem prominentnych polityków . Brawo! Razem jesteście wielką siłą. Zapowiadają się bardzo duże zmiany.

  1. Dla mnie bardzo pozytywny przekaz od tych Państwa.

   1. Kolo koło WO to Mularczyk?

 2. Średni to jest dobry chłop,obiecuje złote góry .Wszędzie opowiada te swoje bajeczki.A przed wyborami zwłaszcza .

 3. https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/komitet/33244

  Średnia wieku kandydatów od WO 47 lat. Jest nadzieja

  1. I pań w KWW Przyjazna Gmina prawie 50 % bo aż 7 a u Średniego i z tym średnio bo 3 panie

 4. Dynamiczny Niedorozwój !!!

  1. kto?

  • Anna Jeżyk on 4 marca 2024 at 23:17
  • Odpowiedz

  Chwalisz się Paweł autobusami. Burmistrzu na zebraniach wiejskich ludzie prosili o połączenie z Tuchowem a tu nadal nic.

  Napisałabym to u was na fb ale blokujecie dyskusję. Jak możecie zamykać ludziom usta

  • Przesiębiorca - wrrr on 3 marca 2024 at 12:59
  • Odpowiedz

  Z tym filmem o firmie z Uniszowej i z Ryglic to se Pawle Średni strzeliłeś w stopę. Włączcie możliwość komentowania na gminnym fb pod tym filmem to się dowiecie co ludzie sadzą

  1. Średniak to pajac i każdy kto na niego głosować będzie przykłada rękę do tych jego oszustw i cyrku który robi .
   Gmina stoi w miejscu, a działania są pozorne jak ten pleśniejący barak co udaje przedszkole po którym dzieci będą chorować z powodu wilgoci.

   1. Czekamy teraz na choroby dzieci z tego baraku – nie oddany a już się sypie , ciemno i wilgotno

    1. Tym się powinien zająć Sanepid , przecież tam nawet czuć że śmierdzi wilgocią.
     Boje się o małe dzieci, tam będzie grzyb za chwilę bo ściany nie wyschły dobrze.

     1. To nie jest przedszkole to jest kurnik!Kto dopuścił tak mały i nie funkcjonalny projekt?Kto z gminy podjął decyzję o miejscu gdzie w pobliżu będzie Stacja paliw???!!! Pieniądze wyrzucone w błoto!!!

    2. To jest zemsta Pawła na Ryglicach.
     Może wreszcie ludzie oczy otworzą.

 5. Wybory tuż tuż a tu taka cisza. Nawet nie wiem ilu kandydatów na burmistrza będzie. Mam nadzieję, że średni nie startuje 🙂 . Nawet gdyby sam startował to by przegrał 🙂

  1. Średni filmy nagrywa co to nie zrobione w gminie. Tak słodkie, że mdli

   1. To błędne koło , nowego młodego niezależnego zniszczą szybko a na starych to szkoda zachodu i głosowania. Marazm .Wielka smuta.

    1. Jestem ciekawy jak zmieniło się zadłużenie gminy za kadencji średniego.
     Jakoś nie widzę inwestycji rozwojowych z funduszy państwowych. Przedszkola, remizy, przejęcie szkół (gdzie ta prezentacja?) z całym szacunkiem nietrafione inwestycje. A chwalenie się inwestycjami prywatnych inwestorów – to brak intelektu chwalącego się.
     W Ryglicach sklepy, sklepy i jeszcze raz sklepy – biedronka pusta, jakoś nie ma chętnych na sklep nad Szwedką, A tu kolejne.
     Z całym szacunkiem do inwestorów – ale wolę w weekend pojechać do Tarnowa i zrobić wiesze zakupy – tam jakoś taniej i biedronki jakieś takie bardziej biedronkowe.
     Kolejny raz jestem zawiedziony. Zmiany miały być na lepsze a wyszło jak zawsze – to chyba najgorszy włodarz w historii. A teraz po przegranej pis nawet loga sobie nie wrzuci – może nie ma poparcia struktur PiS?

     1. Poprzednik był gorszy ale ten podobny do niego niestety .Urząd pracuje dla sowitych wypłat a nie dla zmiany sytuacji .Przejada szanse inwestycji i rozwoju ,tzn już przejadł , teraz to cudotwórcy trzeba by było.

       • Anonim on 3 marca 2024 at 17:58

       Poprzednik przez kilkadziesiąt lat budował tą gminę tak jak umiał i potrafił i na ile pozwalały możliwości. A ten teraz przyszedł ją wydoić. To już nawet Połoskowa była lepsza.

   2. A ile na to idzie kasy. Telewizja, radio kto za to płaci? Ktoś go musi z tego rozliczyć.

    1. Z tego co widzę w rejestrze umów za 2023 rok jednorazowy udział burmistrza w audycji RDN kosztował 984 złote:

     https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,2219267,rejestr-umow-na-2023r.html

     1. Niesamowite. To czyste Oszusstfo

      1. Nie wiem czy za takim wydatkiem idą jakieś konkretne korzyści dla mieszkańców. Administracja publiczna dysponuje zbyt dużymi środkami które jak wiadomo pochodzą z naszych podatków i przepala je na niezbyt efektywne działania. Moim zdaniem więcej byłoby pożytku gdyby te pieniądze zostawały w budżetach domowych.

       • Anonim on 2 marca 2024 at 22:53

       Bobkyslebze gdyby Oszust wygrał wybory to zaoszczędzilibyśmy na wywiadach no z taką wadą wymowy nikt go nie zrozumie

      2. Poczekajmy na kampanie wyborczą. Oceniajmy ludzi po konkretnych propozycjach i zaangażowaniu a nie po tym jak ktoś wypada w mediach.

       • Anonim on 3 marca 2024 at 09:29

       Biorąc pod uwagę co zrobili z szerzynach to nie wiem czy mają coś do zaoferowania 😅

      3. Ma Pan na myśli tą aferę z przejęciem nieruchomości? Zobaczymy co dalej z tego wyniknie ale z informacji jakimi aktualnie dysponujemy wynika że ta afera to trochę pic na wodę fotomontaż. Przejmowanie nieruchomości przez gminy to dosyć standardowa procedura i ma miejsce dosyć często w skali całego kraju. Gdybyśmy tylko takie “afery” mieli w Polsce to bylibyśmy krajem miodem i mlekiem płynącym.

       Tak jak przekonują mnie ustalenia niektórych komisji śledczych że za rządów PiS na wyższych szczeblach władzy dochodziło do wielu nieprawidłowości i marnowania pieniędzy publicznych to w tym konkretnym przypadku jestem sceptyczny.

       • Przysiółek Nadole on 3 marca 2024 at 21:29

       Jaka kampania? Wywiesili banery w centrum i tyle. W moim okręgu nie było przez te 5 lat radnego żebym go widział. Ubolewam nad tym, bo wcześniej mieliśmy dużo lepszego radnego, mimo, że był od Karasiewicza.

  • strona gminy on 1 marca 2024 at 10:08
  • Odpowiedz

  Ktoś wstawiający zdjęcia na gminną stronę proporcjami się nie przejmuje ,okropnie wszyscy wyszczupleni . Może drobna rzecz ale razi takie zniekształcenie

  • Do admina on 29 lutego 2024 at 15:46
  • Odpowiedz

  Dlaczego P. Adamie blog czasami nie działa np. dziś do południa?

  1. Zaprzyjaźniony informatyk mówi, że może być generowany tzw. sztuczny ruch na witrynie. Wykresy by na to wskazywały. W tym roku dwa razy tak było.

   1. To jest czyste Oszzzustfo ! 😅

 6. Koniec sondy, bo już powtarzają się głosowania z tych samych komputerów. Bardziej (o wiele bardziej) aktywni w sondzie byli zwolennicy obecnego Burmistrza i dlatego wynik w sondzie ma lepszy. W wolnej chwili przeanalizuję to głosowanie, ale tak wstępnie – remis. No i bardzo dużo głosów na ‘nie wiem’.

  Proponujecie sondy.

  1. Przy urnie już tylko jeden glos a klikanie to się chłopy pobawili sztuczny ruch wygenerowali i zadowoleni ha ha

  2. Pytanie dlaczego zwolennicy nowego kandydata nie byli aktywni? Może ich po prostu nie było?

    • Klika klika on 28 lutego 2024 at 21:51
    • Odpowiedz

    Zrozumiałem że głosowali raz a ci od Lubczy kombinacja i wiele razy klikali

  • Lubczanka on 25 lutego 2024 at 21:51
  • Odpowiedz

  Czy tylko u nas we wsi odnoszę wrażenie, że persony jako kandydaci na radnych są poprostu mizerne jeśli chodzi o poziom zaangażowania i aktywności ?
  Nie ma żadnej kampanii, nawet nikt nie tłumaczy sie dlaczego nie zostało zrobione toczy tamto.
  Dramat, liczyłam na więcej.
  Pamiętam jak na poprzednich wyborach odwiedzali kandydaci od burmistrza i mówili, żeby głosować na nich i na naszego burmistrza, bo inaczej głos nieważny. Czuje się oszukana. Idę pobiegać, hejka.

  • Impulsywny on 24 lutego 2024 at 18:57
  • Odpowiedz

  Jakoś mnie nie dziwią liczne w sondzie głosy na ‘nie wiem’. BK pisał na fb że będzie bratobójcza walka czyli PiSowców i sie to stanie. No chyba, że Nowy Impuls wystawi kandydata

  1. Ten impul jest tak nowy jak 20 lat rządów karasiewicza i gutkowskiego 😇 20 lat nic nie robili i teraz ubrali się w nowych i dalej nic nie będą robili

   1. Karasiewicz i Gutkowski w dwadzieścia kilka lat wyprowadzili infrastrukturę szkół, dróg, kultury, kanalizacji i wodociągu z zapaści w XXI w. w sposób oszczędny, racjonalny i w oparciu o pieniądze z UE.
    W tej kadencji sprzedano grunty w Ryglicach pod sklepy, a jedynym osiągnieciem są :”kurnik” który pleśnieje i ma robić za przedszkole, oraz asfalty na istniejących drogach , TYLE !!!
    Resztę pieniędzy zmarnowano na utrzymanie małych szkół (ok 7,5 mln zł ) w których uczy się po 2 dzieci w klasie, zamiast podstawić autobusu i te 40 dzieci zawieść do szkoły w Ryglicach albo Lubczy.
    Te pieniądze mogły stanowić wkład własny, do inwestycji które nie powstały w Gm. Ryglice .
    Do tego kłamstwa, pijackie kompromitacje i parady kominiarzy,
    Gratuluję wyboru!

    1. Benek daj spokój. Kwasny Cie nie wywali

      • Kandydat do rady z Lubczy on 24 lutego 2024 at 20:32
      • Odpowiedz

      Ale co chcesz? Bardzo dobrze napisał anonim o szkołach zwłaszcza.

     1. To nie Benek napisał.

    2. Trzeba do tego dodać, że obecnie mamy najdroższą wodę i kanalizacje w całym powiecie,
     a komunikacja publiczna to żenada.
     Przez 5 lat średni nie spełnił swoich obietnic………

    3. Pan, który prze chyba przypadek nadzoruje naszą gminą obiecał prezentację nt. pozytywnych aspektów przejęcia szkół przez ug. Jak do tej pory nie pokazał realnych pozytywnych aspektów dla naszej społeczności. Dobrze wiemy że dobro dzieci było sprawą drugorzędną!!!!! Temat nieporuszany w kampanii przedwyborczej, a te z kampanii niestety niezrealizowane. A ja się pytam jakim kosztem? Kosztem szkół?
     NEPOTYZM, PRYWATA, GŁUPOTA, ŚWIADECTWO – takie hasła powinien średni sobie wrzucić na baner wyborczy.
     Oby ten człowiek raz na zawsze wyleciał z obszaru decyzyjnego.

     1. Czy to prawda że w całym tym przekształceniu szkół i zabraniu ich spod kurateli stowarzyszań, które prowadziły je o 1,5 mln taniej niż gmina rocznie, chodziło tylko o podwyżkę dla żon Augustynów?

      Brawo, to czyj tu interes chodzi ???

       • Anonim on 25 lutego 2024 at 18:18

       ta kadencja to PiP
       prywata i populizm

 7. WO ma spore szanse, byle nie wdał się w brudną kampanię, bo z tego co się słyszy to Lubcza szykuje się na wylewanie pomyj

  1. A czego innego można się spodziewać po tym lubeckim plebsie?

    • świadectwo on 24 lutego 2024 at 11:17
    • Odpowiedz

    POKAŻ ŚWIADECTWO !!! – nowe hasło wyborcze

    1. Nie pokoże , bo ni mom. Zgubilo mi sie.

    2. Cóż, sposób zachowania, wypowiedzi, intelekt, stosunek do innych ludzi, zachowanie na imprezach wyjazdowych – chyba jednoznacznie odpowiada na pochodzenie świadectwa.

     • świadectwo on 24 lutego 2024 at 16:49
     • Odpowiedz

     Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób związanych z uczelnią Collegium Humanum. Według doniesień medialnych uczelnia miała być „maszynką do produkcji dyplomów MBA”, dzięki którym absolwenci, często powiązani politycznie, mogli zasiadać w spółkach skarbu państwa.

     Może by tak agenci CBA wyjaśnili sprawę świadectwa burmistrza?

     Link: https://wolnemedia.net/ekspresowo-wystawiali-dyplomy-pozwalajace-zasiadac-w-spolkach-skarbu-panstwa/

     1. Wladek też Mba kupował w humanum wrzucał kiedyś zdjęcie w kaszkiecie

       • Anonim on 24 lutego 2024 at 17:51

       Uważaj na słowa, bo za takie oszczerstwa to wiesz co można

       • 😅 on 24 lutego 2024 at 17:54

       No przecież widziałem na jego fb

       • Anonim on 24 lutego 2024 at 19:55

       Dlaczego skaczesz do Władysława

       • aby rozwiać wątpliwości on 25 lutego 2024 at 16:56

       Władek ma dyplom z humanum?
       Bezpłatnie otrzymał czy płacił za “naukę”?
       Więc zapłacił za dyplom czy otrzymał za darmo?

 8. Witam a kogo byś cię widzieli na fotelu burmistrza czy pan A ma szanse ???? Czy może warto cos zmienić dla Ryglic ?

  1. Pan A to polityk i człowiek niesłowny bardzo. Powinien za to być rozliczony

   1. No troszkę się z obietnic wyborczych nie wywiązał

  2. Na fotelu burmistrza tylko ZOFIA T. 🙂

 9. Zagłosuj w sondzie. 🙂

 10. To będą wybory między głupim a głupszym ….
  ale każdy może sobie wybrać

 11. 😘

  • Obserwator on 21 lutego 2024 at 20:32
  • Odpowiedz

  Ja widzę Pan Władysław na stanowisku Burmistrza to jest człowiek który będzie traktował naszą gminę jednakowo .

  1. To po co WO uciekł do gminy sąsiedniej ? Nawet konkursu do komunalki nie potrafił wygrać.

  • Pytający on 19 lutego 2024 at 08:59
  • Odpowiedz

  A ja mam pytanie do p. Bochenek ponieważ głosi Pani dookoła, że kandyduje na radną bo nie może Pani dopuścić by wygrał p. Jezior. Dlaczego prywatne spory i rozgrywki przesłaniają Pani chęć pracy na rzecz mieszkańców? Czy tylko nienawiść i chęć zemsty są dla Pani paliwem napędowym?
  Sądzę, że p. Andrzej lepiej się sprawdzi w roli radnego, a Pani jedynie skłóca środowisko.

  1. A cóż takiego w tej kadencji zrobiła Bochenkowa? Ogrodzenie cmentarza jak stało tak stoi, bezpieczeństwo na durzy “-“, na rynku syf kiła i mogiła, gdzie ta muszla koncertowa? gdzie to boisko wraz z centrum sportu? gdzie chodnik na podkarpackiej?
   No tak mamy przedszkole (w zasadzie to przedszkole już było) – ale gdzie mamy? Przy stacji paliw – dlaczego jako radna pozwoliła na to? Jako radna tej kadencji nie wniosła nic – takie jest moje zdanie jako mieszkańca – i mam nadzieję, że nie zostanie wybrana na kolejną kadencję. Każdy inny będzie tak samo “dobry” jak ona a jest szansa, że będzie lepszy.

   1. jeszcze nie mamy przedszkola. may teraz dzieci w domach, w czasie gdy powinny być w przedszkolu a rodzice pracować.

    1. No nic nie zrobiła takie miały być plany na stawie obok altany lampy,kładka ,nowe ogrodzenie budka z hod dogami I nic 🤣🤣🤣🤣 w ogóle ta altana to niewypał miejsce picia młodzieży nic więcej 😣😣😣

   • Przyrodnik on 19 lutego 2024 at 12:38
   • Odpowiedz

   Też mam pytanie do radnej i sołtys. Czy ma wiedzę na jakiej podstawie prawnej były burzone żeremia bobrów na potoku Zalasówka w okolicy ulicy pszennej i tarnowskiej?

  2. Kto zezwolił na budowę przekaznika telefoni cyfrowej na ul.Mickiewicza w Ryglicach gdzie konultacje z mieszkańcami koło tej działki ???????????

   1. Ta działka to jest była własność państwa Hebdów koło mostu w Ryglicach. Nie istniejący już tartak i młyn.
    Teraz tam będzie kolejny sklep. Sezam ponoć???

   2. Zezwolenie na budowe masztu 5g sieci telekom wydał wspańiały Burmistrz [Sredni] na Osiedlu M<ickiewicza byz wywiadu ochrony Środowiska mieszkańców wszystko na RYMPAŁ i na Swiaderstwo Dojrzałości ze TYCHÓW z BURKU?????????

    1. a co ci sieć 5g przeszkadza? Krowy mleka nie dadzą?

     • Szczepuśś on 22 lutego 2024 at 20:00
     • Odpowiedz

     Trza mieć łeb na karku i odpowiedni teren pod maszt telekom no i wiedzieć komu powazelinować i maszt stanie na Mickiewicza czy wam się podoba czy nie Stopa pod maszt jest więc cicho-sza///////////

     1. Ale co ci maszt przeszkadza? Wygląda na to, że ta gmina to ciemnogód. Brak zasięgu, ludzie o drogę muszą pytać – ale jak śmieci palą to nikomu nie przeszkadza. Takich masztów w skali kraju jest dziesiąt tysięcy. Ludzie pracują w Tarnowie i im to nie przeszkadza, że nadajników jest pełno – ale tutaj już tak. A Ziemia do tego jest płaska.

       • Wicherek on 25 lutego 2024 at 11:36

       Ciemnogród to ty liznołeś troche Zagranicy i ci się zdaje że jesteś wszech wiedzący kazał bym ci mieszkać pod masztem w czasie wyładowań albo innych zjawisk Ciemnogrodzie//////////

       • Anonim on 25 lutego 2024 at 11:56

       Panie/Pani Płaska Ziemia – informuję, że takie maszty spełniają wszystkie wymagania odgromowe itd. Patrząc Twoim tokiem myślenia należało by burzyć kościoły bo za wysokie :). Ciemnogród i tyle.

       • chmurka on 25 lutego 2024 at 19:50

       Do anonima 11-56 co ty na to Ciemnogrodzie ceny nieruchomości w promienu 10 km. spadną i nie bedą tak atrakcyjne jak przed budową masztu ,tak ciemnogrodzie nabijesz sobie kapse na maszcie .ale nie zazdroszcze bo se narobiłeś przyjaciuł pozdro/////

       • Anonim on 25 lutego 2024 at 20:20

       A niby kto by chciał tu kupić nieruchomość? Transportu brak, dostępu do lekarzy specjalistów brak, młodzi uciekają – no i dostępu do telefonii komórkowej (a co zatem idzie cywilizacji) brak. Cudem w 2010 roku udało się uruchomić jedyny nadajnik w Ryglicach. Widzę po wpisie, że z edukacją również są problemy. Proponuję się dokształcić – wtedy Ciemnogród będzie mniej ciemny.

       • CBA on 25 lutego 2024 at 21:02

       Myślisz Ciemnogrodzie że jesteś anonimowy a nad edukacją to trzeba było myśleć prze tymi wypocinami o ciemnym grodzie widze że trzeba zorganizować ogólny protest zainteresowanych Mieszkańców przed wyborami.

       • Anonim on 25 lutego 2024 at 21:46

       Proponuję ten protest zorganizować w szkole podstawowej. Najlepiej od 1 września hahaha

       • Anonim on 25 lutego 2024 at 21:54

       CBA – Centralne Biuro Antykorupcyjne, widać duże braki edukacyjne hahaha

  3. Taka sąsiadka jak Pani Bochenkowa dla Pana Jeziora to “skarb”. Tylko współczuć. To co opowiada ludziom to żal słuchać. Wstyd.

   1. W Joninach szykuje się sensacja

    1. MD na burmistrza?

     1. MD z siodła – koniom lżej hahaha

       • Anonim on 22 lutego 2024 at 16:29

       MD to Dudek?

       • Sąsiad on 22 lutego 2024 at 16:45

       kto to M.D???????????

 12. https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/moc-malopolski-specjalne-wyroznienie-dla-marszalka-w-kozlowskiego
  Nasz podstawowy tak bardzo chełpi się sukcesami, a jakoś go tam nie widać,

 13. Podobno Pan Jarek nie kandyduje w nadchodzących wyborach samorządowych. A szkoda bo byłby świetną alternatywą wobec WO i PA…

  1. Skoro tak jest to skupmy się na poczynaniach WO i PA, ponieważ to któryś z nich będzie zarządzał naszą Gminą w najbliższych latach!

   1. Zatem wspieramy WO. Czas na dobrego gospodarza.

    1. WO dobry gospodarz hahahahahaha

     1. A zły? W gminie Szerzyny chwalą gościa

       • Anonim on 18 lutego 2024 at 14:40

       W gminie Szezryny najbardziej chwalą wójta G. – obecnie zawieszony w obowiązkach hahaha

       • Anonim on 18 lutego 2024 at 14:42

       Wójt zawieszony więc szczur WO ucieka z tonącego okrętu i chce załapać się do gminy Ryglice

       • Anonim on 18 lutego 2024 at 16:27

       Ma prawo jak każdy obywatel. Obyś ty ANONIMIE tym szczurem nie został

       • Anonim on 18 lutego 2024 at 17:08

       Czas WO kończy się w Szerzynach wraz z końcem GG. Jeden odchodzi uwikłany w nie wiadomo co i jak na razie zawieszony, drugi także kariery nie zrobił i szuka szczęścia w Ryglicach

       • Brudny on 18 lutego 2024 at 17:10

       Średni nie rób brudnej kampanii, bo dostaniesz takim rykoszetem, że się nie pozbierasz!!!

       • Anonim on 18 lutego 2024 at 19:21

       Brudny jeżeli uważasz, że gdzies jest kłamstwo w tym co piszą to zaprzecz:
       – GG uwikłany w nie wiadomo co i zawieszony – prawda?
       – jaką karierę przy boku GG w Szerzynach zrobił WO?
       – czy WO szuka teraz szczęścia i koryta w Ryglicach?

       • Brudny on 18 lutego 2024 at 19:34

       Po pierwsze WO zgłaszał chęć kandydowania na burmistrza dużo wcześniej niż dowiedzieliśmy się o kłopotach GG a po drugie, gdyby GG nie miał kłopotów to WO też by kandydował.
       Krótko mówiąc grubo naciągasz temat.

       • Obiektywny on 18 lutego 2024 at 21:59

       Cóż, jako obiektywny mieszkaniec miasta Ryglice, pomimo tego, że nie jestem zwolennikiem PiSu muszę przyznać, że Pan Olszówka dał się poznać jako pracowity człowiek, odnoszący się z szacunkiem do mieszkańców, KOMPETENTNY i z pewnością jego odejście było ze stratą dla naszej społeczności. Mogę z całą stanowczością napisać, że jest zupełnym przeciwieństwem Augustyna. Zmiana na stanowisku Burmistrza na Pana Olszówkę będzie z korzyścią dla miasta, gminy i naszej społeczności.
       Mam nadzieję, że czasy Augustyna przemijają – czasy niekompetencji (dyr komunalki, niedoszli radni itd. ), “podrzutków”……..

       • Mieszkaniec on 19 lutego 2024 at 08:38

       Nie wiem o co tu chodzi ale wójt Szerzyn się nie zasłania, ponieważ nie zakazał publikacji swojego zdjęcia i nazwiska. Ma się czym chwalić bo patrząc na statystyki to gmina Szerzyny zajmuje pierwsze miejsce w pozyskiwaniu środków w przeliczeniu na liczbę mieszkańca. Mam rodzinę w Żurowej, Szerzynach i wszyscy z tych zarzutów się śmieją bo go znają i wierzą w jego niewinność. Wybory ma w cuglach wygrane, a wy zajmijcie się problemami w naszej gminie bo nie wiadomo jak niektóre sprawy w prokuraturze się zakończą jak pisał BK , bo jak źle wybierzemy to szybko trzeba będzie organizować następne wybory a gmina między czasie dalej będzie dołować

       • Anonim on 19 lutego 2024 at 09:00

       Spierajcie się nie na kalumnie, ale na argumenty

       • Anonim on 19 lutego 2024 at 18:48

       WO juz w familiadzie zapowiadał, że będzie kandytował hahaha. Tam osiągnął sukces, bo wysłowić się nie potrafił i nie potrafił ułozyć poprawnego zdania po polsku, teraz kolejna próba. I większośc ma nadzieje, że będzie kolejny falstart hahaha

       • Anonim on 21 lutego 2024 at 17:24

       Cóż, może i Pan WO ma wadę wymowy ale jako samorządowiec zna się na “robocie” i będzie dobrym następcą Augustyna. Co do Średniego – oglądnij sobie dzisiejszą sesję – gość ma problemy z czytaniem.

      1. Coś niebywałego, nagranie sesji zostało przycięte w momencie, gdy przewodniczący komisji skarg wniosków i petycji odczytywał ustalenia dotyczące zarzutu przywłaszczenia mienia przez burmistrza. https://youtu.be/tPcnLLHxELE?t=1969

  2. Nawet radnych jako kandydatów nie mamy przyzwoitych w porównaniu do poprzednich wyborów.

   1. Gdzie mogę znaleźć tych kandydatów, bo ich nigdzie nie widzę a już krytyka. Liroy ogarnij się i zgłoś swoją kandydaturę, odwagi.

 14. Zakładając nawet optymistycznie jakiś ruch rowerowy większy ,czy nie uważacie że miejsca ich umieszczenia to jakieś nieporozumienie .Jedyny cel to większe prawdopodobieństwo że nikt tego nie zniszczy ale ja bym chciał odpocząć na odludziu na łonie przyrody raczej z nie pod szkołą czy remizą.

 15. mądry pisze dla zabawy , glupi czyta bo cikawy🤣🤣🤣

   • Obserwator on 15 lutego 2024 at 21:43
   • Odpowiedz

   A anonim pisze i komętuje wszystko i kto tu jest ciekawy “Anonim” 🤣🤣🤣

 16. Czas rozliczyć obecną władze gminy!

  Niestety nawet przegrana Średniego nie wróży nic dobrego, bo jego rywal to człowiek, który nie powinien niczym rządzić!

  Przez ostatnie lata radni, szczególnie ci stojący w opozycji do Średniego krytykowali jego poczynania. Teraz część z nich idzie razem z nim po władzę, a może po kolejną ciepłą kadencję, przecież jakoś zleci…, żenada!!!!

  Ludzie nie mają honoru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dlatego czas na nowych radnych, młodych, wolnych od starych układów. gotowych bronić swoich wartości a nie sprzedawać ich za kolejną kadencję przy żłobie…,
  Nich zwycięży młodość!!!!!!!!!!!!
  Panie i Panowie, którzy spaliście przez ostatnie lata, niczym najedzone kocury nadchodzi wasz czas, czas na to żeby odejść.
  Wybierzmy Nowy Impuls dla Gminy Ryglice.

  1. No ok., ale kto wy jesteście??

   • Zazdrosny on 15 lutego 2024 at 09:42
   • Odpowiedz

   Można wszystko napisać jako anonim, odkryj karty to porozmawiamy. Krytykować można wszystkich tylko nie siebie bo o mnie nikt nic nie wie. Tak już w naszej historii gminy bywało że dobrych menadżerów się pozbywało celem osiągnięcia własnego ego. Każdego można się doczepić, dokopać i być zadowolonym . Począwszy od A. Jeziora który pełniąc funkcję radnego miał wiele pomysłów na rozwój gminy, nie słuchano, popatrzmy na nasze szkoły, w latach minionych wiele sukcesów w różnych dziedzinach czy to naukowych, sportowych. Dziś mamy marazm, mimo zmiany prowadzenia szkół co pochłonęło niesamowite wydatki z których nikt się nie rozliczył, mam pytanie gdzie byli i są radni którzy na to pozwolili.? Jak działa zakład komunalny to też wiemy , a na początku kadencji się tak dobrze zapowiadało. Mówi się że te osoby podobno będą wspierać obecnego włodarza, jak się okaże to prawdą to gdzie my jesteśmy. Do udziałów naszej w gminy w spółce Dorzecza Białej nie będę się odnosiła, jak to powstawało wszyscy wiemy . Można apelować do młodych, jaka wiedza to mamy przykład w komentarzach.
   Tylko zazdrościć że nie które osoby z naszej gminy pracują w innych samorządach i wystarczy prześledzić media i mamy obraz całej rzeczywistości.

  2. Samorząd, słowo to nie oznacza, że się samo rządzi. Gmina to skomplikowany organizm- żywy czyli ludzie , którzy tu mieszkają i mają określone potrzeby i też wymagania,- infrastruktura, która wymaga utrzymania , modernizacji i rozbudowy. Do tego potrzebna wiedzy i doświadczenia, które trzeba pokazać w kampanii. Ludzie już są świadomi i nie dadzą się namówić na nie wiadomo co. Trzeba się pokazać, zaprezentować i przekonywać ludzi do siebie. Samo to, że młodzi i chętni do przejęcia władzy to za mało.

   1. Ja się zgadzam że młodość to nie jest kluczowa kompetencja ale starsi samorządowcy powinni bardziej zwracać uwagę na to żeby udało się wykształcić odpowiednie kadry które będą w stanie sterować gmina za kilka lat. Nie może być takiej sytuacji że teraz zbudujemy nowa infrastrukturę, budynki itp. a za 5 lat okaże się że wszyscy młodzi wyjechali i znaleźli zajęcie w większych ośrodkach lub za granica bo nikt ich lokalnie nie chciał dopuszczać do głosu i pozwalać brać odpowiedzialności za to co się dzieje.

    Fakt że powstał komitet młodych ludzi cieszy. Czy sa już gotowi na pełnienie funkcji publicznych? Czy posiadaja potrzebne kompetencje (z zakresu administracji publicznej, finansów, gospodarki komunalnej, budownictwa)? Zobaczymy w kampanii, która mam nadzieję będzie merytoryczna a nie będzie wzajemnym “podsrywaniem”.

  3. Czy ja wiem czy bycie radnym to taka znowu ciepła posada? Akurat w tym zakresie to bym nie przesadzał bo dieta radnego to około 700 złotych a trzeba podziałać w kampanii, w trakcie kadencji uczestniczyć w posiedzeniach komisji i sesjach rady, interesować się co się dzieje w okręgu, monitorować inwestycje.

  4. Staszek z Pawłem, Andrzej z Władkiem, pozostali stagnacja. Myślałem, ze jako wieś stać nas na kogoś lepszego do rady, kogoś z młodszego pokolenia. Aczkolwiek mimo wszystko zawód.

   1. coooo? Staszek członek PO z Pisowskim burmistrzem i z pisowskim kandydatem?

    1. No takie cyrki takie. jakaś tragikomedia i drwina z wyborców

    2. a ruda Dorota T. skacze po wszystkich jak wiewiórka – tak pachnie jej koryto

     1. w sam raz do tego cyrku

 17. czy wiecie, że w KWW PG jest AJ?

  I co wy na to ?

  1. Dobrze bo to fachowiec samorządowy, zna samorząd i wygra z sołtys i radną, która średnio ogarnia te tematy a już tyle lat w tym siedzi. Pani Krystynko pora już na emeryturkę

   1. Znów będą donosy, kłótnie i wykluczanie radnych jak kiedyś Pana Marka.
    Czy może tym razem wybudujemy pomnik JP II za pieniądze gminne jak chciał AJ .
    Albo wiem ….znów oddamy zakład komunalny do Tuchowa jak za jego kadencji w radzie.
    A Krysi nawet do pięt nie dorasta .
    Jeśli wystartuje z jej okręgu to Krystyna go pokona.
    Jeśli wystartuje z innego to ludzie wybiorą swoich a nie jego.
    Leśne dziadki do lasu, a nie do rady.

 18. Tutaj jasno widać ile nas kosztuje niegospodarność średniego i jego kolegi prezesa Dorzecza Skrucha.
  Prezes zarabia więcej niż średniak, wiec woda i ścieki kosztują 2 x więcej niż tam gdzie nie ma spółki.

  1. Ja się pytam gdzie ta woda za 1 zł z kokocza?
   I miała być jeszcze z gór i chyba z pożorów.
   Było do wyboru zależy komu Paweł bajki opowiadał.
   I wygląda na to, że głupi naród uwierzył.

  2. Mnie w ogóle zastanawia kiedy Pan Skruch ma czas na zarządzanie Dorzeczem. Zamiast tego zajmuje się lansowaniem na lokalnych imprezach i wręczaniem koralów. Żenujące…

 19. Stare kotły smrodliwe zatruwają nam życie w gminie, bo świat ruszył do przodu a u nas dalej bida z nędzą ,
  No jak ma być inaczej jak utrzymujemy szkoły, gdzie dwójka dzieci w klasie siedzi a są takie roczniki, że ani jednego.

  Każdego roku gmina z naszych pieniędzy traci 1.5 mln złotych bo Średni miał kaprys i wrócił szkoły od stowarzyszeń pod gminę.
  Mówi potem że nie ma pieniędzy i nic nie robi.
  Bo nie umie nic ino marnotrawić.
  Dość jednak głupców co pójdą za nim, to się potem nie dziwta.

  1. tak bezmyślnej władzy w tej gminie nigdy nie było i nie będzie
   to jest dno i metr mułu …. i tylko ten głupkowaty śmiech idioty !

 20. A czerwony tulipan startuje ? bo bym głosował .

  • Mieszkaniec on 13 lutego 2024 at 06:40
  • Odpowiedz

  Nowy komitet z Zalasowej? Czyżby Jarosław M. kandydatem na Burmistrza Ryglic?

  1. Jeśli to prawda to jest to doskonały kandydat.
   Mądry, wykształcony i z doświadczeniem.
   Do tego UCZCIWY.
   I nie umoczony żadnymi układami.

   1. W sumie jest wysyp młodych a już się wydawało, że gmina zejdzie na psy. Teraz tylko przetasować towarzystwo Średniaka do rady. Te celebryckie paniusie zwłaszcza. Brawo młodzi

   2. A i jeszcze jedno. Zieliński ja Tobie nie zazdroszczę, młodzi Ci bloga opanują co już widać.

    1. Niech opanują a potem całą gminę. 🙂

  2. Jaki to Jarosław ,jeżeli nie tajemnica.

   • Wierzący on 14 lutego 2024 at 12:17
   • Odpowiedz

   Brawo JAREK !!!

   Człowiek z doświadczeniem a nie jakieś tłuste kocury !!!

   1. Chyba wiem o kogo chodzi – na tej liście jest nazwisko:
    https://parafiazalasowa.pl/rada-duszpasterska/

    No myślę że może być ciekawie bo często słychać głosy o koniecznej zmianie pokoleniowej.

   2. Jarek Mikrut.
    Brawo i dzięki, że podejmujesz wyzwanie.
    Doskonały kandydat.

    1. Ładnie – musi powoli nadejść jakaś zmiana pokoleniowa bo wyzwań przed nasza gmina jest sporo a odpuszczenie 4 letniej kadencji to strata nie do odrobienia.

     1. 5 lat

     2. Zamiast oceniać Skrucha byś się douczył czasu trwania kadencji w samorządzie

       • Anonim on 14 lutego 2024 at 14:41

       Nie dop… się. Skruch nie zna się na robocie i fakt nigdy go nie ma. Ale za to jest pod pantoflem burmistrz Tuchowa i to ona decyduje o tym co się dzieje w spółce. Paweł też nie ma pojęcia jak spółka funkcjonuje.

      1. Jako wiceprzewodniczącego sejmiku Pana Skrucha można oceniać pozytywnie bo rzeczywiście angażuje się lokalnie, pomaga w pozyskiwaniu środków. Ale na stanowisku prezesa tak dużej i istotnej spółki dla naszej gminy powinien być moim zdaniem ktoś kto może w 100% się w ta rolę zaangażować.

     3. Niech będzie 5 lat. A co do zarządzania spółka to pracując w sektorze prywatnym jako programista miałem do czynienia z profesjonalnymi dyrektorami i prezesami (szczególnie za granica) i każdy z nich cały swój wysiłek i uwagę poświęcał temu żeby wszystkie procesy wewnatrz organizacji działały jak należy, żeby wprowadzać innowacje itp. Przypuszczam że w Dorzeczu jest sporo wyzwań które wymagaja ciaglej uwagi i zaangażowania prezesa – monitoring infrastruktury, ocena pracowników i dbanie o rozwój ich kompetencji, strona internetowa wyglada jak z lat 90-ych a informacje na niej nie sa aktualne. A my ogladamy obrazki na których Prezes wręcza korale. No cóż – może na niezbyt wykształconych ludziach robi to wrażenie, na mnie nie.

       • Anonim on 15 lutego 2024 at 13:30

       Poprzedni prezes był takim, który osobiście wszystkiego pilnował i znał się na robocie.
       Temu zapewne łatwiej jest pozyskiwać środki na rozwój infrastruktury.
       Tylko czy w naszej gminie to widać?
       Chyba raczej nie.

      1. No i tak powinno być że prezes wszystkiego pilnuje. Co do pozyskiwania środków to ciężko to oceniać bo w sprawozdaniu finansowym Dorzecza za 2022 roku widać spore zadłużenie długoterminowe (ok. 21mln) – kredyt w BGK i pożyczki w WFOŚiGW – nie wiem na ile to zadłużenie jest niebezpieczne. Faktem jest że działalność Pana Prezesa sporo kosztuje podatników o czym możemy się przekonać w oświadczeniach majątkowych:

       https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1580304,skruch-wojciech.html

       • Anonim on 15 lutego 2024 at 14:34

       Wyciąga rocznie ze spółki ponad 800 tys.?

      2. Ja nie wiem co jest ze spółki a co nie bo nie jest to aż tak dokładnie rozpisane.

       • Anonim on 15 lutego 2024 at 19:06

       Prezes Dorzecza Białej Wojciech Skruch z PIS
       W POZYCJI WYNAGRODZENIE: ( um. zlecenie, o zarządzanie, dzieło, nadzoru, ryczałt)
       469 892,03 PLN

       to daje blisko 40 tyś miesięcznie !

       Proponuję podwyżkę cen wody i kanalizacji.

       • Anonim on 1 marca 2024 at 23:08

       Zastanawia mnie, jakim cudem polityk staje się specjalistą od gówna (sorki to chyba jednak ma związek) i zarządzania spółką? Jakim cudem wygrał konkurs – chyba tak samo jak ta od komunalki?
       Jeżeli to prawda że 40 dyszki za kierowanie taką małą spółeczką – coś mi tu nie halo.

  3. Ten Jarosław to chyba w jedności się udzielał , czyżby słup wiadomo kogo . Walka o pensję bo wizji nie było w czasach gdy było można coś zdziałać . Dziś to trzeba własne koszty obniżać i czekać co się na świecie będzie działo .Oby nie wojna

   1. Niektórzy ciągle przeceniają BK, który przecież od dawna nie ma już żadnego wpływu na to co dzieje się w gminie. Nawet jego najbliżsi współpracownicy, czyli radni Jedności, odwrócili się od niego i poszli z konkurentami, nie oglądając się na dawnego szefa. Czas patrzeć w przyszłość.

  • Głos rozsądku on 13 lutego 2024 at 00:02
  • Odpowiedz

  To się Towarzystwo zdziwiło i to grubo…, myśleli, że tylko dwa komitety pójdą, a tu mamy trzeci….
  I dobrze, bo te dwa komitety to pokrętna logika leczenia dżumy cholerą!!!!!!!
  Ratuj się kto może jeżeli władze przejmie ponownie PA lub jego konkurent z Zalasowej…
  Oddajmy władze nowemu pokoleniu!!!!!!!
  Nowy impuls czas start, ruszamy po zwycięstwo!!!!!!

 21. Ludzie w wyborach samorządowych głosują na te same osoby, ponieważ często nie ma dobrego kontrkandydata.
  Inicjatywa Młodych – Nowy Impuls – to długo oczekiwana alternatywa.
  Za nami rządy nieudane, za nami skompromitowani urzędnicy, czas na nowe pomysły i nowe twarze…

  • Solidarność on 12 lutego 2024 at 23:47
  • Odpowiedz

  Brawo Młodzi!!!!!!!!
  Czas na zmiany!!!!!!!!!
  Wybierzmy Gminne, w której urząd sprawuje się z myślą o ludziach, a nie z myślą o sobie!!!!!!
  Starszym Panom trzeba powiedzieć : koniec, wystarczy, wracajcie do domu!!!!!!!!!!!!!!

 22. Nowy komitet wchodzi do gry . nazwa Nowy Impuls

  1. Super. Młodzi zdolni, wykształceni do dzieła. Dobrać kogoś z wiedzą i doświadczeniem i mądrze zarządzić.
   Trzeba szybko posprzątać co tylko się jeszcze da po rządach Augustyna i obecnej rady i zacząć planować i działać do przodu.
   Nic gorszego nie może już spotkać ta gminę niż kolejna kadencja Augustyna ze starą radą.
   To jego ostatnia kadencja. Nic już nie będzie robił, a tylko ciągnął jak najwięcej pod siebie. W tym jest najlepszy, co pokazał już w poprzednich latach. Teraz już nie będzie się z nikim i niczym liczył. Bo nikt się mu nie sprzeciwi ze starej-nowej marionetkowej rady.
   Otwórzcie oczy i przemyślcie to.

  2. starej władzy nowy impuls – Karasiewicz wraca do gry ?

    • Dobrze zorientowany on 12 lutego 2024 at 13:15
    • Odpowiedz

    Z tego co wiem to jest nowa inicjatywa – całkiem nowi ludzie z pomysłem na Gminę i chęcią do pracy -w końcu jest szansa na to, że Gmina zmieni się na lepsze!

     • Starość on 12 lutego 2024 at 14:31
     • Odpowiedz

     Wyglada na to że tylko u Średniego nie radość …

   1. Impuls to nie komitet BK. Z tego co się słyszy to BK sprzyja Przyjaznej Gminie.

 23. Wójt z Szerzyn zawieszony w czynnościach i zarzutami prokuratorskimi ws. przekazania prywatnej nieruchomości na rzecz gminy.
  A czy na wójcie się skończy?

  1. Panie Średni chcesz tu mieć fotkę ze starostą jak robicie misia? Spadaj pan z brudną kampanią!

 24. Są dwa komitety a w poniedziałek mija termin rejestracji. Te dwa to pisowskie . Gmina pisowska . Wygra kto?

 25. A mnie ciekawi temat tych młodych kandydatów bo coś uwierzyć trudno w ten przymiot nowej przyszłej rady

  1. Hm?
   Jakiś czas temu umieściłem post na blogu pt. Gdzie są młodzi? Może to reakcja na pytanie? 🙂

   Póki co musisz uwierzyć na słowo, Jest kilku młodych kandydatów na dodatek z wyżej niż średnim wykształceniem. Do 4 marca będą zgłoszeni i po tej dacie będzie już oficjalny skład kandydatów do rady i wtedy ich poznamy.

   1. Cóż, jestem na tak. Tylko jestem ciekaw co mają do zaoferowania, jak widzą nasze miasto za 10 lat? Jaką mają propozycję aby nie było to miasto emerytów, z ławeczkami przy ośrodku zdrowia. Co zrobić aby młodzi nie uciekali? Czy wystarczy kopać rowy i wywozić kamień na drogi? Czy może dostęp do kształcenia, kultury (GOK to kpina), praca (ale taka dobrze płatna, nie jakaś słaba budżetówka w urzędzie). Może jakieś stypendia dla zdolnych (w sąsiednich gminach to standard – u nas pieniądze poszły na szkoły – nauczycieli – nie uczniów )

    1. Pierwsze zadanie dla nowej Rady i Burmistrza, to szukanie pieniędzy w wydatkach gminnych. Jest kilka obszarów do zmiany, może to zdziwić niektórych, ale są pieniądze po prostu źle wydatkowane.

     1. To oczywista oczywistość. WO z łatwością to ogarnie

  2. A jaki jest przymiot starej rady🤣 siedzenie i pierdzenie w krzesełko . I na wszystkie decyzje rączkę podnieść tak nasza rada działa tyle w temaci szkoda słów

 26. Popiera was wojt szerzyn z zarzutami ?

  1. JPR co to ma do rzeczy. Mam nadzieję, że w końcu z jakiegoś garażu zostaną wyciągnięte teczki i prokuratura zawita i w nasze progi. Jestem pewien, że pewne osoby powinny oglądać świat zza krat.
   A tak na marginesie jak się ma sprawa świadectwa?
   Kiedy zostanie zakończone śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku na boisku w Zalasowej?
   Kiedy powstanie w Ryglicach centrum sportu wraz z boiskiem?
   Gdzie ta muszla koncertowa?
   Transport? Kpina – przez 4 lata jedynie pieszo.
   Gdzie ten zbiornik retencyjny?
   Woda z kokocza to pewnie płynie do jej wieży, której nikt z mieszkańców nie potrzebuje.
   GOK to kpina z mieszkańców? Jakie zajęcia na ferie? Nie żebym coś sugerował – ale może jakaś pomoc dla rodziców pracujących?
   Średni – na twoje miejsce ktokolwiek za minimalną pensję – a efekt ten sam.

  2. A starosta z zarzutami popiera Średniego? Ze zdjęć jak patrzeć to koledzy , że chej …

 27. Prawie wszyscy aktualni radni idą obecnym burmistrzem. To prawdziwa siła …..

  1. HAHAHA – to źle świadczy o obecnym. Obecna rada jest NAJsłabszą, NAJgorszą w historii naszej gminy. Rekordowe zadłużenie oraz bezmyślne nieekonomiczne inwestycje – szkoły, remizy itd. Mam nadzieję, że ten człowiek już nigdy nie będzie miał dostępu do publicznych pieniędzy.
   Nie żebym był złośliwy – ale obecna pani dyr komunalki ……..jakim cudem wygrała tek konkurs????? Toż to…….

   1. Ta obecna dr komunalki będzie kandydatem do rady powiatu. Ha ha ha jprdl kto ustawia te listy?

 28. Średni dziś nie zaśnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)