L Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/l-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

273 Komentarze

Skip to comment form

 1. Panie administratorze jest już ogłoszona sesja budżetowa i warto by się zająć tym, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, zwłaszcza że pan burmistrz przedstawił autopoprawkę do swojego budżetu. Budżet gminy to jest temat, o którym powinniśmy tu dyskutować, wkrótce, to kto wygra wybory w naszej gminie, nie będzie już miało znaczenia. Niedługo nie będzie już czym zarządzać, a Wy robicie dokładnie to o co chodzi Augustynowi – bijecie pianę, podczas gdy on wydaje ostatnie wolne środki by się jak najlepiej “ustawić”. Zajmijcie się tym, co ważne i na co mamy potencjalny wpływ, bo to ostatni dzwonek, żeby powstrzymać tego szkodnika.

  Link do autopoprawki https://ryglice.esesja.pl/zalaczniki/216340/autopoprawki-budzet-2023_2063005.pdf

  1. Panie Niewiadomski A KTO MU ZABRONI? Jest demokratycznie wybranym burmistrzem. To, że działa jak działa to inna rzecz. Ma “kupę” radnych po swojej stronie. Budżet przechodzi jednogłośnie bez słowa sprzeciwu. Teraz to mu mogą wszyscy skoczyć. Jak będzie chciał aby na galii w kranie płynął “łyskacz” to będzie płynął – a my będziemy mogli jedynie podziwiać “człowieka sukcesu”. Ogólnie Ryglice w ostatnich latach to mają pecha: wojna, pandemia, średniak, kropidłowy………

  2. W tym budżecie nie ma nic.
   Inwestycja na kokoczu ma pomóc w ożywieniu gospodarczym? Ludzie litości.
   Bul szit!
   Zero pomyslu.
   Można to uratować ale radykalne zmiany musiałyby nastąpić.

  • ogłoszenie on 24 grudnia 2022 at 00:02
  • Odpowiedz

  Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 559 ) informuję, że LI budżetowa Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach VIII kadencji odbędzie się w dniu 30 grudnia 2022r., o godz. 11.30 w Zabytkowym Spichlerza Dworskiego w Ryglicach, ul. Tarnowska 23 ( forma stacjonarna) lub zdalnie (poprzez aplikacje zoom).

  ogłoszenie być nie całkiem po polsku

 2. Gratuluję , pomysłu dekoracji choinki na Rynku w Ryglicach , jest
  fajny . Szkoda tylko, że zabrakło dalszego ciągu pomysłu: gorącej czekolady dla dzieciaków i cukierków. Ale może w przyszłym roku:)

  1. Skąpiec? Czy ubogi?

   1. To pierwsze.

  2. pomysł tak oryginalny że mózg staje

 3. Panie niezadowolone z dróg

   • Wigiljowy on 18 grudnia 2022 at 18:39
   • Odpowiedz

   Prawda jest taka, że takiej tragedii z drogami w zimie to jeszcze nie było.

   1. Też tak myślę że drogi normalne tylko trzeba umieć jezdzić w zimie też ale niektórym to wszystko przeszkadza i głupoty piszą

    • Kierowca on 21 grudnia 2022 at 21:56
    • Odpowiedz

    Bo idioci sypali solą z piaskiem zamiast odśnieżać. Sól powyżerała dziury w zajeżdżonym śniegu i zrobiło sie oranisko! Ciule powinni płacić odszkodowania ludziom za zniszczenie samochodów. Ja nie wiem, żyję już trochę lat, ale co jedno pokolenie to głupsze. Gdzie te wszystkie qwa inżyniery po jakich szkołach są te matoły żeby takie numery odwalać? Zawsze było odśnieżane i sypane samym piachem lun chasiem i było ok. Aż przyszedł rok 2022.

    1. Po podstawowej szkole w Lubczy!
     Brawo wyborcy średniego.
     Syf i bieda.

     1. Średni nie cieszy się sympatią młodych. Jadą po nim

  1. Gdzie to się tak podniecaja? Bo na gminnym fb komentarze zablokowane.

   1. Średni boi się usłyszeć co ludzi myślą i go to nie interesuje więc zablokowali komentowanie. Zaczyna się robić jak w Rosji i w Korei

     • Jest gdzie pisać on 19 grudnia 2022 at 21:15
     • Odpowiedz

     Na szczęście są inne profile fb. No i to znamienne forum na gminnym blogu. Swoją drogą szacun dla admina, że wyrzucił skopiowany z gminnego fb bluzg na burmistrza. Chłopaka poniosło zanadto.

  2. A z tą kobit..ą..I….. to ona wszystko wie plokara numer jeden nie jednego obadala i problemów narobiła jej zawsze wszystko nie pasuje proszę się nie przejmowac że wydzwania do panów a jak chodzi o wpis to napewno do prywatnych nie odsniezają 🤔znów zmyślanie całą wieś zna już ….

 4. nic nie ma w tej gminie dobrze
  nie ma pieniędzy
  nie ma oświetlenia
  nie ma odśnieżonych dróg

  MAMY Średniego

  1. A my mieszkańcy Kowalowej w tym roku mamy kilka km. nowych nakładek asfaltowych, nowe chodniki i drogi ekstra odśnieżone.

   1. No to ciekawe, dziś jechałem orzez Kowalowa i nie widziałem odśnieżonych dróg. A może jeszcze świecą się wam lampy po 20tej?

    1. Po drodze gminnej czy powiatowej jechałeś ? A co do lamp, to prawie nikt nie chodzi nocą po drodze a jeżeli już to latarek elektrycznych nie brakuje i kamizelkę odblaskową dla bezpieczeństwa powinien każdy nosić. Przestańcie lamentować i robić problem z tym oświetleniem.

     1. Karbitówkę mogę odsprzedać.

     2. Nikt nie lamentuje tylko pytamy gdzie bezpieczeństwo mieszkańców? Lampy gasna o 20 tej a świecą się do 7 rano kiedy już jest jasno. Gdzie sens? A może by tak zgasić światło o 20 tej w lubczy.
      A jechałem droga gminną w Kowalowej i nie była odsniezona.

   2. A my w Uniszowej droge “dylówke” mamy bez nakładki bo sama nakładka nam nie pomoże tylko jeszcze podbudowa z tłucznia potrzebna no ale extra odśnieżona.

    1. Lepiej niż ta “powiatowa” , tam jest masakra, kierowcy dzwonią zęby na wybojach, ale sołtys Augustyn ma się świetnie, na wypłatę zawsze ma

    2. Lepiej niż ta “powiatowa” , tam jest masakra, kierowcy dzwonią zęby na wybojach, ale sołtys Augustyn ma się świetnie, na wypłatę zawsze ma

     1. No trzeba by świeży śnieg odgarnąć , nie wiem czy nie lepiej byłoby nie wyrywać takich dziur bo okropna jazda.

    3. Powiatowa droga to tragedia. Tak nigdy nie było. Jaka to firma odśnieża?

   3. Galia Dolna i Podlesie Uniszowskie jest dobrze odśnieżone. Pan który w tym roku odśnieża robi to dokładnie i szeroko odwala śnieg. Może gdzie indziej jest inaczej. Jest zima i będzie śnieg na drogach, ale są drogi są przejezdne, szeroko odśnieżone i nie ma wybojów jak na powiatówce.

    1. Gdzie radni powiatowi? Zwłaszcza płaczący co to wszedzie do foto pozuje. Niech zapozuje z łopatą.
     J E S T T R A G E D I A
     !!!!!!

     1. powiatowy roznosi ulotki wyborcze

     2. Bawią na imprezach płaczki. Jedzą piją i brylują.

  2. Na Fejsie u pani G.i.z.. gorąco o drogach forum zrobiły kobiety nie mają co robić naprawdę wzięły by łopaty ruch to zdrowie a nie fit …płatne. Drogi w zimie nie bedą ekstra

    • Mamy problem na drogach powiatowych i gminnych on 17 grudnia 2022 at 06:50
    • Odpowiedz

    Ciekawa dyskusja. Kilkadziesiąt komentarzy

   1. Komunalka Ryglice coś średnio w tych śniegach. Podobno nawet nie ma do kogo zatelefonować. Czy to prawda?

     • Tu macie tel. on 17 grudnia 2022 at 09:01
     • Odpowiedz

     1. Już pisałem kilka razy w komentarzach że do Zakładu Komunalnego nie ma tel komórkowego tylko stacjonarny pewno do 15

       • Kpina z ludzi on 17 grudnia 2022 at 09:17

       A to zapewne całodobowy. Ha ha ha

    1. Nie wolno pani dyrektor niepokoić.

 5. Ciekawe czemu na stronie BIP nie zamieszczono opinii RIO o projekcie budżetu na 2023 r. mimo że mamy tak brzmiący odnośnik to w przeciwieństwie do pozostałych odnośników jest on pusty. Jest to kpina z mieszkańców.

  link do strony BIP https://bip.malopolska.pl/umryglice,m,416844,budzet-2023.html

  1. Może jeszcze jej nie ma i dotrze przed sesją.

  2. Może nie ma się czym chwalić 🙁

 6. Średni teraz wprowadza cenzure !
  Czyżby się bał opinii że podwyżki dla żony zniszczyły budżet gminy?
  Czy warto było przekształcać małe szkoły żeby teraz gasić światła?
  Czy budowa sieci kanalizacji i wodociągu do swoich prywatnych działek w polach ma zostać zamiecione pod dywan?
  Czy mamy milczeć kiedy nie robi nic dla rozwoju gminy ?

   • Taczkowy on 15 grudnia 2022 at 22:22
   • Odpowiedz

   Taczki oliwi

  1. wprowadza wprowadza. Boi się od kiegy młodzi mu wyjechali z prawdą, Myśli, że cenzura na stronie gminy go uchroni hahahahah naiwniak. Do tego wydaje mu się że jak karolki kazki wacki i inne matyldy piszą z fejkowych kont, to że ludzie w to uwierzą, a tak na prawde to beka z niego, że sam se kometrze pochlebne pisze.

    • Ma sa kra on 16 grudnia 2022 at 12:20
    • Odpowiedz

    Tam już się nie da nic napisać. Było sobie forum

    A chciałem zapytać tak po prostu dlaczego tak straszne są drogi na gminie. Bywało więcej śniegu dawniej a jednak drogi były o wiele lepsze. Dziś to tragedia

    1. A widziałeś gdzieś pług? W poniedziałek pojeździli a teraz nic. Wydaje mi się że oszczędności – ale kosztem bezpieczeństwa mieszkańców? Jeżeli jest inaczej niech średni się wypowie.
     Podobnie z oszczędzaniem oświetlenia. Ludziom gaszą lampy ale rynek i jakieś aniołki się świecą. To chyba nie o to chodzi.

  2. Robi tak jak były miszczu z Zalasowej, Temu nawet drogę gminną wybudowali do działeczek, a jakże. I pełne uzbrojenie też się załatwiło, a jakże. Nikt z tego powodu problemu nie widział i nie widzi, a jakże. Wszystkiego dobrego na święta.

   1. Który to mistrzu?

 7. Zostały usunięte komentarze (kopie i zrzuty ekranu z gminnego fb).

  Bardzo proszę, by na tym forum było kulturalniej niż na forum fb Gminy Ryglice. W mojej ocenie jest kulturalniej. Utrzymajmy ten stan.

  1. Ktoś zadzwonił, ktoś kazał?

   1. Znowu zamiecione pod dywan. Tylko tu można do dziś było się dowiedzieć prawdy. Teraz już nie. Szkoda.

     • Adam do Adama on 14 grudnia 2022 at 17:03
     • Odpowiedz

     Adam czemu nie interweniujesz żeby burmistrz wrzucił zebrania wiejskie ! Dobrze Ci z tym że nie są udostępnione?
     Widać że zaczyna Ci nie zależeć.

     1. Faktycznie w tej kadencji, jak w żadnej z poprzednich mają miejsce zdarzenia o charakterze utajnianiania czy też cenzury, gdy idzie o publikowanie nagrań z zebrań. Są nagrywane i z jakiś przyczyn nie wszystkie są udostępniane społeczeństwu.

      Co się tyczy Twojego pytania. Hm? Nie mam narzędzi przymuszających Urząd, by ten upublicznił nagrania. W zasadzie to nikt nie ma takich narzędzi. Prawo nie nakazuje upubliczniania zebrań.

      Mogę/możemy jedynie upominać się o te nagrania. Co, co jakiś czas robimy.

       • Ni do śmiechu ni do płaczu on 20 grudnia 2022 at 06:19

       Nagrania z niektórych zebrań są zatrzymywane w szufladach ,bo na tych zebraniach lecą, leciały ciężkie fixy na Średniaka … taka jest prawda.

    1. Napisz ta prawdę, ale bez wulgaryzmów i wyzwisk osób publicznych a jest oczywiste , że admin Ci tego nie pousuwa.

   2. Sam sobie kazałem z dwóch powodów. Tj. egoistycznego czyli profilaktycznie oszczędzam sobie ewentualnych kontaktów z organami ścigania i altruistycznego czyli oszczędzam komuś ewentualnych kontaktów z organami ścigania.

    Choć z drugiej strony wiem, że jak ktoś bardzo się uprze to w taki czy inny sposób przekaże to co chce przekazać. No cóż.

    1. Adaś nie wiem czy to jest ważne ale ja scriny zrobiłem.

      • Cenzurka on 14 grudnia 2022 at 20:16
      • Odpowiedz

      Nie tylko Ty. Hula to wszystko po wsiach i powiatach a Średni myśli że wygra z siecią. Naiwniaczek

     1. co tam ciekawego było ?

      1. Bardziej w kategoriach chamskiego, bezczelnego niż ciekawego. Takie zachowanie jest niedopuszczalne w kontaktach międzyludzkich a tym bardziej że w tym przypadku chodzi o najważniejszą osobę w naszej gminie. Można nie sympatyzować i mieć odmienne zdanie ale nie obrażać.

   • Ni do śmiechu ni do płaczu on 20 grudnia 2022 at 06:13
   • Odpowiedz

   Teraz na fb gminy już nic się nie przedostanie. Cenzure pany se zrobiły.

 8. Bezczelne szczeniackie zachowanie żeby nie używać innych słów, zresztą też wyraziłem swoje zdanie pod tym komentarzem na FB.

   • Cenzurka on 14 grudnia 2022 at 12:39
   • Odpowiedz

   No i usuniete i wprowadzona cenzurka na fb gminy

 9. Mikołajki fotki ,wyjazdy zabawy, światło gasimy , smysioki w radzie szczególnie ten od oświaty
  Tylko węgla nie potrafili załatwić.

  1. Bo im się to należy. Hołdy, ukłony, zabawa, pieniądze. Nie po to zostali wybrani aby tylko dostawać po d…. na lepszeryglice . Oni muszą coś z tego mieććććć.

   1. I nie ma tematu ,zapomnieli o ludziach

  2. Z oświatą on ma tyle wspólnego
   że co jakiś czas się z nauczycielką prześpi

   1. Najgorsze że on i nauczyciele mają świadomość że te ich etaty to kosztem rozwoju uczniów choć wciska się ludziom co innego.

  3. Oni są z pisu więc wolno im.
   W końcu jedyni kompetentni w naszej gminie jak było mówione przy wyborach.
   A dziś co mamy ? Wolę mojego byłego radnego, chłopak skromny był, zawsze odezwał się, pomógł. Dziś mimo, że czasem coś zgłoszę to ani nie otrzymam informacji czy udało się przekazać dalej problem z naszego psiółku.

   1. W radzie nie ma nikogo z legitymacja PiS. Kiedy zrozumiecie?

    1. C.d.

     Są natomiast z legitymacją Gowina

 10. Ciemno, ślisko a w szkolach zimno !
  Gmina bankrutuje !
  Brawo Średni

  1. W urzędzie ciepło i rojno jak w ulu za to.

  • Jackowski :) on 10 grudnia 2022 at 23:45
  • Odpowiedz

  Władysław ma szansę zaistnieć, ale podstawa to z kim będzie układał władze. Ludzie chcą wiedzieć czy weźmie kogoś z pisu z poza gminy do urzędu czy postawi na kogoś lokalnego i z przyszłością. Od tego zależy bardzo dużo.
  Jeżeli okaże się konkretny a jego współpracownicy z ikrą, wiedzą, determinacją, uczciwością to ma dobry taiming i sposobność żeby wygrać wybory.

   • Wyborca potencjalny on 11 grudnia 2022 at 07:49
   • Odpowiedz

   Tylko żeby nie naobiecywał komu tylko się da , że jako burmistrz zrobi, czytaj pozatrudnia w szkołach i urzędzie. Jak do tej pory ten model agitacji działał bezbłędnie. Oczekuje się raczej , że kandydat pozwalnia połowę dziw ych ludzi i oczekuje się, że o tym będzie mówił w kampanii.

    • Tak się wygrywa wybory on 11 grudnia 2022 at 10:09
    • Odpowiedz

    A nie plakaty na drzewach i płotkach.

    TP na jed ym z zebrań wiejskich wygadała się i jest to nagrane, że kilkaset chyba 600 podań o pracę w urzędzie leży. Tak robili i robia do tej pory wszyscy. Glaszcze się tych co już w urzędzie a nowym obiecuje …. różności.

    1. Bo to najwiekszy pracodawca . Dobrze, że moje dzieci opusciły tą dziurę

     1. Gdyby ktoś prześledził jak radni swoje dzieci,krewne,synowe usadzali w gminie byłaby ciekawa lektura. Taki sposób ma jedną zaletę z punktu widzenia włodarzy ,zatrudnieni tak mają dozgonne zobowiązanie i trzymają gęby na kłódkę. W dalszej perspektywie wszyscy tracimy na tym . Ale takich strat ,zaniechań nie widać. Gmina nie miała szczęścia do wójta a reszta to pochodne tego.

       • Jackowski :) on 11 grudnia 2022 at 21:12

       Teraz.to modne że rodzinami się zatrudnia……A….

 11. Zatrudnianie w naszej gminie to żenada.
  Będzie wietrzenie korytarzy i etatów po 2023 r.
  Ludzie kogo wybraliście na burmistrza, miło Wam teraz?
  To wszystko kupy się nie trzyma!!!!

 12. Wiersz o zatrudnieniu jednego z dyrektorów szkół w gminie Tarnów:
  -Władziu O. brat zatrudnionej… z PiS
  -Wójt gminy Tarnów… z PiS
  -Komisja konkursowa… z PiS
  -przedstawiciele kuratorium… z PiS
  -przedstawiciele rodziców… z PiS
  -przedstawiciele związku nauczycieli… z PiS
  I oto wygrała niezależna Krystyna Ł. wybrana przez niezależnych z PiS..
  …prawdopodobnie wybrało ją PSL, SLD i Palikot.
  😜😅😁
  Wiersza ciąg dalszy nastąpi

  1. Została gdzieś dyrektorem ? To dobrze wybrali.

  2. Zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość. Niestety niektóre osoby w naszej gminie wykazujący się zaangażowaniem, mający możliwości organizacyjne , wiedzę i wiele innych cech byli niszczeni. Dzisiaj gdzie mają miejsca pracy w innych samorządach i działają dla ich dobra to trzeba im jeszcze w jakiś sposób dokopać. A w naszej gminie przekształcenie szkół, wzrost wydatków jaki miało wpływ na poziom nauczania. Jak wyglądają wyniki nauczania, wystarczy spojrzeć tylko na niektóre konkursy i co mamy; żenada. Czy to szkoły, czy kultura, czy zakład komunalny. Społeczeństwo to widzi i myślę że odpowiednio oceni. Szkoda tylko że w czasie kiedy gmina nasza mogła osiągnąć wiele stawia się tylko na miernych ale wiernych. Taki klimat, wystarczy zobaczyć na sesje, na zachowanie niektórych osób, szkoda komentować.??????????

  3. Super wybór trafionym w 6 najlepszy jaki mógł być

   1. Ten chłopiec na posylki bylego przy nowym też się dobrze miewa . Człowiek bez krzty charakteru , Slyszałam jak taką sesję w szkole urządzał , przeszło bez echa bo się wszyscy zemsty boją .

    1. o kim mowa? sesje są w szkole?

     1. jak nie ma dzieci w szkole to niech będą radni

    2. Chlali ?

     1. chlali chlali

  4. Żenada co tu piszecie

  5. Ja mysle ze jak Pawel ma cos do Wladka to niech sie nie czepia rodziny. Widac brak Augustynowi argumętów

  6. Wozny z pisu sekretarka z pisu ,alw debilstwo

  7. Żadna szkoła w gminie Ryglice nie działa nawet w 10% jak w Porębie Radlnej za obecnej dyrektor.
   Poza tym nikt nie stworzył fikcyjnego stanowiska.

  8. Panìą Krysię nie trzeba bronić, jej działalnosc sama się obroni.

 13. Wynik naboru na stanowisko urzędnicze -Justyna Augustyn. Jakżeby mogło być inaczej.
  Mamusia w szkole, córusia w urzędzie. Wujek załatwił.

  1. Czy praca w urzędzie aż tak bardzo jest wynagradzana że jest powód do zazdrości.W byle jakim sklepie osoba posiadająca choć trochę oleju w głowie i chcąca się rozwijać więcej zarobi.

   1. To prawda. Moim zdaniem konkursy to fikcja.

   2. Nie wiesz na jakich warunkach została zatrudniona ta osoba.

   3. Nie obrażajcie nas sklepowych, w sklepie od 5ej rano trzeba zasuwać, czy na sklepie , w chłodni. A na kasie masakra. Trzeba myśleć, to ciężka harówa, a nie gryzipiórka w ciepłym urzędzie pod ochroną wujka.

    1. Praca w sklepie jest bardzo ciężka a jak jeszcze dojdzie ilość godzin to już masakra. Moi rodzice mają po 73 lata i o piątej rano są w sklepie i to całe sześć dni w tygodniu.

     1. Ciekawe czy gdy dojdą 3 sklepy tj. Bieda, Stokrotka i Dino, które się budują w Ryglicach małe rodzinne sklepy przetrwaja

      1. Moim zdaniem jest to wątpliwe bo już teraz wygląda to słabo a wiem co mówię. Jest to odwrotnie proporcjonalne czyli ludzi ubywa a sklepów przybywa.

       • Hm? on 8 grudnia 2022 at 19:20

       To tak samo jak i z nauczycielami . Dzieci ubywa a nauczycieli przybywa . Ha ha

       • W on 9 grudnia 2022 at 10:55

       Dobrze jak młodzi mają pieniądze ,niech kształcą się bo zdobycie zawodu kosztuje gmina powinna cieszyć siè że chcą studiować czy jako nauczyciel czy urzędnik nie mówcie dzieci sá i bèdą

       • Anonim on 9 grudnia 2022 at 20:25

       Gmina nie ma do zaoferowania nic dla młodych. Młody jak się już wykształci to zostaje w mieście. Jakie masz możliwości pracy w naszej gminie? Największym pracodawcą jest państwo (ale tutaj musisz być ……..patrz wyżej) lub do wyboru prywatni przedsiębiorcy, przemysł w drewnie (a tutaj bywa różnie – temat również poruszany na forum).
       Młody nie ma nawet jak uzyskać dobrego wykształcenia bo jest problem z dojazdem do Tarnowa. Ryglice już dawno powinny stracić prawa miejskie!!!!

    2. Gdyby nasza gmina rozwijała się tak jak park samochodowy urzędników to by było cudownie.

    3. Powiedzmy sobie szczerze, najwięcej małych i rodzinnych sklepów upadło w czasach rządów lewicy, peezel i peło. Wówczas w wielkich miastach pojawiły się sieci zachodnie głównie niemieckie. A teraz jak na wsi pojawia się jakaś większa sieć to bijecie pianę. No i dobrze, niech będzie tego jak najwięcej, klient na tym nie straci. Nie tak dawno do Tarnowa w niedzielę jechali kupować pustaki na budowę i było niby dobrze. W sąsiedniej wiosce jest sklep rodzinny do którego jeżdżę bo miła obsługa, dobry towar, i świetnie prosperuje. Owszem pracują także w niedzielę, bo firma rodzinna, ale nie kupują tam wkrętarek i paneli podłogowych tylko spożywkę. Da się. Tylko jak się siędzie i narzeka, to się nie da nic.

     1. Akurat z handlem w takiej metropolii jak tu to raczej ktoś na upadku innego może się rozwinąć . Sklepy samoobsługowe mają taniej ale dzięki temu nie zaoszczędzisz , po prostu więcej kupisz ,często g pięknie opakowane. Nic na to nie poradzimy raczej.

  2. Kim jest ta pani , a kim ujek ?krzesło dostawili do pokoju , chyba nie siedzi na taborecie , po kiego….. jeszcze jeden darmozjad na utrzymanie podatnika. Nepotyzm i ignorancja Ryglic. Ile jeszcze tego będzie?

 14. Zalasowski poker faszerował przez wiele lat naszą młodzież wódą i rosyjskim spirytem przez kilkanasście lat.
  Nie wszyscy przeżyli.

   • Zbawiciel on 7 grudnia 2022 at 08:03
   • Odpowiedz

   Grubo, ale czy to prawda? Autorem pewnie p. Śr.

   • no pięknie on 7 grudnia 2022 at 13:11
   • Odpowiedz

   mlodzież powinna się faszerować tylko polską wódką i polskim spirytusem !!!!!

  1. Chyba nie był taki zły jak ci tak smakował a przeżyłeś

 15. Tu to chyba Augustyn nie jest naczto? Ciekawe czy pojechał do domu samochodem?

  1. Nie dodało mi się zdjęcie z srefy kibica. Tu chyba Augustyn nie jest naczto? ciekawe czy pojechał do domu autem?

  2. Śmierdzi wódą w urzędzie.

   1. Przesadzacie już z tymi swoimi inowacyjnymi odkryciami wyssanymi z palca.

    1. Wszyscy są naczto 🙂

    2. E tam jakie innowacje ? Nic to nowego.

   2. Nie wódą tylko płynem do dezynfekcji rąk

 16. Gościu z brodą, jesteś kompletnie tępy. Cytujesz ludziom ustawy, podważasz wszystko. Jak jesteś taki mądry i oświecony, to idź do swojego kumpla Bernarda i zapytaj, dlaczego nie zmodernizował oświetlenia przez 30 lat. Możesz też spytać, dlaczego nie rozwijał gminy, żeby podatki zostawały w gminie. Tylko razem leserzy leżeliście jak trutnie dwa i żerowaliście na mieszkańcach. Jak ci tak źle to wyjedź z Polski i zostaw ludzi w spokoju.

  1. Hola, Hola – miało być lepiej, miał być cud, miód, malina. A jest gorzej. Odnoszę wrażenie, że obecni robią dobrze jedynie sobie i swoim. To miało wyglądać inaczej. A Pan Niewiadomski w bardzo kulturalny sposób nie obrażając nikogo wskazuje niekompetencje obecnej władzy. Zresztą do poprzednika nie odnosi się z “sympatią”.
   Twój język jedynie potwierdza o poziomie wykształcenia i kultury. Tym charakteryzują się sympatycy obecnej “władzy”. Kiedy brakuje argumentów to……..

   1. Dla mnie tzw autorytety anonimowe nie istnieją. A ich wplyw na moje poglądy jest żaden.

    1. Bo masz wschodnie myślenie. Nie liczy się dla ciebie argument tylko kto go wypowiedział. KN niech pisze dalej bo poprostu niesie oświecenie. Średni w kampanii wiele obiecał i mało robi. Kop dla niego

     1. Za dużo ludzi widać którzy udają dobre intencje w rzeczywistości są fałszywcami którzy poglądy mogą zmienić jak to będzie się im opacało.

       • ?? on 2 grudnia 2022 at 14:57

       Którzy to tacy niefajni ???

    2. Wypowiedział się anonim haha

   2. Nikt nie zrobi cudów w 3 lata. Teraz jest lepiej i coś się dzieje pozytywnego, jest koncepcja na przyszłość. Za Karasiewicza kompletnie nic się nie działo – tylko układy.

    1. No gościu, chyba nie wiesz o czym piszesz.

    2. Teraz jest lepiej? chyba Tobie bo mnie wcale nie. Teraz dopiero są układy, obecny poprzyjmowal kupę swoich ludzi do urzędu, starych wyrzucił. Poręby, Siemki, Tuliki i jeszcze dużo nowych, a nie wspomne ile w szkołach.

    3. Rząd w tej kadencji mimo pandemii i kryzysu był bardzo hojny dla samorządów i można było to dużo lepiej wykorzystać. Niestety odwrócenie reformy oświaty pozbawiło nas środków, które zamiast na inwestycje trafiły do kieszeni kilkunastu nauczycieli. Dla tej garstki, która nawet nie w całości jest mieszkańcami naszej gminy rzeczywiście, stał się cud, ale nie tylko w przypadku małych szkół nasz samorząd kompletnie stracił kontakt z rzeczywistością. Równie idiotycznie wygląda niczym nieuzasadnione pompowanie ogromnych pieniędzy w jednostki OSP w Joninach i Woli Lubeckiej w czasach gdy przejazd pomiędzy remizami w Ryglicach i Joninach zajmuje nie więcej niż 7- 8 minut. Podobnie jest w przypadku Woli Lubeckiej gdzie dojazd z Lubczy i Zalasowej to max. 10 minut. Mimo to burmistrz z uporem maniaka wydaje miliony na szkoły, w których w kolasach jest po 2,3,5 uczniów i remizy w których “baby” lepią pierogi. To tam zdaniem burmistrza jest przyszłość gminy i pewnie beneficjent tych środków jest taki zachwycony tą władzom. By sprostać tym oczekiwaniom, burmistrz zrezygnował z realizacji wielu inwestycji, uzasadniając to wyssanymi z palca historiami mającymi z prawdą tyle samo wspólnego co ostatnie opowieści o oszczędzaniu energii.

  2. Ale średni pojechał po ludziach. Wstyd Średni.

  3. Na sesji burmistrz mówi o karze w wysokości 200 tys. jaką będziemy musieli zapłacić, jeżeli nie wykażemy 10% oszczędności energii, słuchają tego radni i nikt nie reaguje, a przecież w ustawie zapisana jest kara w wysokości 20 tys. Jak można tak łgać i powtarzać to wielokrotnie? Prawda jest taka, że w budżecie nie ma już pieniędzy i pod pretekstem dużej kary chce się zaoszczędzić na oświetleniu. Pan burmistrz Augustyn mija się z prawdą wielokrotnie i świadomie manipuluje opinią publiczną i radnymi, którzy nie potrafią nawet obronić złożonej przez siebie interpelacji, tylko pozwalają burmistrzowi manipulować słowem. Myślę, że czas, aby powrócić do pisania postów i prostować to, co bełkocze burmistrz Augustyn i pan Kukułka.

   https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/od-czwartku-obowiazek-oszczedzania-pradu-w-jst

    • Moc sieci trwa on 2 grudnia 2022 at 16:48
    • Odpowiedz

    No i znów blogiem przeorze się politykę gminna. Który to już raz…

   1. Odnoszę wrażenie, że te wszystkie osoby są tam tylko na pokaz a nie od pracy. Wiem, że dieta radnego to małe pieniądze no ale burmistrzowie zarabiają sowicie i powinny zapoznać się z ustawą. Tym bardziej, że czytania uczą w podstawówce 🙂

    1. Ale oni czytaja bez zrozumienia.

    2. nie takie małe te pieniądze

   2. A tak z czystej ciekawości Panie N, czy robienie z 20 000 – 200 000 to nie jest czasem celowe działanie aby wymóc na radzie określonego działania? Czy nie można tego gdzieś zgłosić jako celowe działanie? Przecież nie można być tak głupim, żeby pomylić 20 tys z 200 tys???

     • Z cyklu nie do wiary on 2 grudnia 2022 at 18:08
     • Odpowiedz

     BK też wciskał kity na zebraniach gdy te jeszcze nie były nagrywane. Potem juz mniej. TP mimo nagrywania też pociskała ludziom bajki. No, ale dziś drwi się z całej rady przed kamerami . nie do wiary

     1. Ale rada również daje sobie wciskać te bajki. Nikt nie zadaje pytań, nie żąda wyjaśnień. Nie ma dyskusji tylko przekrzykiwanie. A przewodniczący nie reaguje, a jak reaguje to i tak nikt go nie słucha – widać że nie ma tam nic do powiedzenia. Taki na “sztukę”.

       • Z cyklu ... on 2 grudnia 2022 at 18:38

       No to mówię że się drwi z całej wysokiej rady

    1. W mojej ocenie można by próbować zgłosić to do dziekana i domagać się, żeby przy okazji świątecznej spowiedzi zwrócił mu uwagę, żeby nie kłamał.
     To oczywiście żart, bo sam winowajca zapewne co spowiedź wyznaje ten grzech i obiecuje poprawę, po czym wstaje z kolan i pierwszego napotkanego tak – “że nawet mu brewka nie pyknie”.
     Nie ulega wątpliwości, że było to opowiadanie farmazonów mające przestraszyć radnych i mieszkańców. Co najistotniejsze nie powiedziano radnym, względem jakiego okresy mamy wykazać te 10% oszczędności. Jak się bowiem okazuje przez miesiąc, do 31 grudnia tego roku, będzie to 10% względem średniorocznego zużycia energii elektrycznej w latach 2018-2019, a nie jak chyba wszyscy myśleli tego roku.

     1. 19 tys zarabia burmistrz za nie.robienie nic !
      Niech oddatą kasę nierób i będą oszczędności
      Zwolnić tego oszołoma kuku – kolejne oszczędności!

     2. Panie N “współpraca” tronu i ołtarza na lokalnym gruncie doprowadziła do tego, że mamy prawie pusty kościół. Przebieranie się w sukienkę w purpurowe wstawki lub galowy mundur (a służył zapewne w ludowym wojsku polskim) nie spowoduje że ludzie zaczną cię szanować. Ludzie wolą jeździć do Tuchowa – przykre.
      A co do tronu – to można było przewidzieć.

       • Anonim on 3 grudnia 2022 at 22:03

       Bardzo mądre i prawdziwe słowa

       • Anonim on 4 grudnia 2022 at 12:57

       Dziś jedna czwarta wiernych w Tuchowie , to moi sąsiedzi, rodzina i inni z Ryglic. Prawie całą Tuchowska i Podkosciele. Da się. Mundur nie pomoże, ani różowa czapka z pomponikiem.

    2. Myślę, że art 286 kk byłby tu jak najbardziej na miejscu. “§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.” W zasadzie do wszystkiego co średni opowiada, bo wszystkie te bzdety prowadzą do jednego: nachapać sie póki można.
     Panie Niewidaomski, do tego co napisał Pan poniżej, odnoście tego co robia nasi “włodarze” w czasie pracy jest niemal pewne, że właśnie to.

    • Oświetleniowiec on 4 grudnia 2022 at 16:51
    • Odpowiedz

    Dodatkowo z obowiązku redukcji 10% wyłączone jest oświetlenie uliczne. Ale ten Burmistrz ściemnia. I radni go słuchają, radca prawny nie reaguje… totalne bezprawie. Panie Burmistrz czas skończyć tę szopke!

    https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/mkis-obowiazek-oszczednosci-pradu-tylko-w-urzedach-gminy-nie-musza-wylaczac

    1. Widać brak wykształcenia i słomę. Radcy prawni w urzędach to zazwyczaj najgorsi studenci prawa tam zasiadają.

     1. A z kim to gmina przegrała spór prawny ? Czy nie z firmą z Uniszowej.

    2. Najlepsze jest to, że zostało to opublikowane jeż 18 listopada, a więc na wiele dni przed sesją.
     Jest niemal pewne, że w dniu sesji burmistrz doskonale wiedział, że oszczędzanie nie dotyczy oświetlenia.
     Bardzo nieładne kłamstwo pana Augustyna.
     Chłop się nagadał, naopowiadał, postraszył mieszkańców, dał “burę” pani Mróz i okazuje się, że wszystko to, to jedno wielkie kłamstwo.
     Pozwolę sobie podlinkować do tej wypowiedzi, bo okazuje się niezwykle komiczna. https://youtu.be/W90YFXz0PYw?t=1126

     Niżej link do strony MKiŚ gdzie wyraźnie pisze kiedy opublikowano odpowiedzi do ustawy “energetycznej”

     link do strony ministerstwa https://www.gov.pl/web/klimat/pytania-i-odpowiedzi-oszczedzamy

      • Referendum odwoławcze pasuje robić on 4 grudnia 2022 at 19:32
      • Odpowiedz

      No coś nieprawdopodobnego kto zasiadł na fotelu.

     1. No to niech urzad zaoszczędzi te 10 procent jak to pisze w serwisie samorządowym a nie kosztem bezpieczeństwa mieszkańców. Bo najprościej jest wyłączyć oświetlenie i niech mieszkancy się połamią wracając po ciemku z pracy. Sąsiedni Tuchow dba o bezpieczeństwo mieszkańców i wyłącza światła dopiero o 24 w nocy i włącza o 5 rano.
      Tam P. Burmistrz przynajmniej nie kłamie czego nie można powiedzieć o naszym wlodarzu.

       • Anonim on 4 grudnia 2022 at 20:06

       Skoro oświetlenie uliczne jest włączone z tych 10 procentów oszczędności to należy jak najszybciej przywrócić świecenie lamp do północy abyśmy mogli spokojnie wrócić do domów po drugiej zmianie.

      1. Kilka dni temu byłem wieczór na rynku i było ciemno a kościół oświetlony, nie wiem jak teraz ale dawniej to UM płacił za to oświetlenie.
       Bądźmy konsekwentni .

       • Anonim on 4 grudnia 2022 at 20:33

       Racja, bądźmy konsekwentni. Jak gaszą to wszędzie nawet oświetlenie kościoła i ulice 11 Listopada również. Niech burmistrz po ciemku idzie do domu.

     2. Panie Niewiadomski , pięknie pan nazywa radną Mróz panią , a w remizach baby robią pierogi. Czym ta różni się od tych tzw. bab co wg pana lepią pierogi w remizach , bo co z namaszczenia poprzednika? A może jest wykładowcą co najmniej na jakiej uczelni? Bez wyrazu szacunku dla KN – baba lepiąca pierogi w remizie i dla rodzinki w domciu.

       • Edu.pl on 4 grudnia 2022 at 21:25

       Dał słowo baba w cudzysłowów. Jak chodziłaś choć do średniej szkoły to chyba wiesz co oznacza wyraz w cudzysłowie.

       • Anonim on 4 grudnia 2022 at 23:11

       Mógł dać też słowo w cudzysłowów pani. Na jedno wychodzi.Ta kobieta ma rację. Zdaje się że przymądrzała radna z Zalasowej też lepi pierogi w kole gospodyń, chyba że tylko nadzoruje i konsumuje, bo pani. Chłop baby lepiacej pierogi w remizie.

       • Anonim on 5 grudnia 2022 at 07:07

       Tylko niech komentujący nie pomyli słowa mądra a przymadzrzała , bo to różnica tak jak cudzysłowów , co baba nie zrozumiała gdy lepilała pierogi.

       • anonim on 5 grudnia 2022 at 13:25

       Miejsce dla różnych zajęć powinno być na wsi ale czy przypadkiem w szkole czy pod kościołem nie ma tego miejsca aż za dużo ? Po co mnożyć wydatki

      1. Szanowna pani Babo.
       Strasznie przepraszam, że panią babę uraziłem i wziąłem panią babę tylko w cudzysłów, ale tuż przed pisaniem komentarza oglądałem wystąpienie pana Augustyna i jakoś tak chyba podświadomie użyłem języka, którym nasz burmistrz posługuje się na co dzień. Dlatego z tego miejsca jeszcze raz przepraszam wszystkie panie baby lepiące pierogi czy to w remizie, czy w domu.

       • Anonim on 5 grudnia 2022 at 17:39

       Panie N, nie ma się co od buractwa uczyć.

       • Anonim on 5 grudnia 2022 at 18:21

       Sam jesteś Burak Pastewny nad burakami . Uczcie się, bo współczesne młode buraczki kończą uniwerki i robią interesy , świat zwiedzają chłoptasiu.Nie mylą pojęcia mądry a przymądrzały . Może to stary Ben burakiem nas podatników nazwał.

       • Anonim on 5 grudnia 2022 at 18:51

       HAHA a ten to z piwnicy wyskoczył. Widzę, że również po podstawówce bo go strasznie szkoła “boli”.

 17. W Ryglicach urodzona i się nie sprawdza ?
  No to może jednak nie miejsce urodzenia, a to co się ma w głowie decyduje o kompetencjach.
  Taka uwaga aktualna też do wyborów burmistrza.

 18. Zgodnie z tym, co pani Tulik podała w oświadczeniu majątkowym za rok 2020 za 9 miesięcy od 06. 04.2020 do 31.12.2020 r. zarobiła, jako dyrektor komunalki 47136,10 zł co daje kwotę 5 237,34 zł miesięcznie.
  link do oświadczenia https://bip.malopolska.pl/api/files/2840803

  Jeżeli chodzi o kwestię związaną z czasem, jaki pani dyrektor przebywa na zwolnieniu lekarskim to w rozumieniu art. 1 i art. 6 ustawy z 6.9.2001 r. o dostępie do informacji publiczne informacja taka nie stanowi informacji publicznej.

  • O rany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! on 1 grudnia 2022 at 00:20
  • Odpowiedz

  Co to jest?
  To jest kpina a nie sesja, D mówi że znudzony że sesja długa itd na listopada boską co to jest ? Wychodzi telefon odbiera, tak to wygląda? Tak się spanoszył?
  Wyśmiewacie się z W podczas gdy on jedyny zainteresowany sprawami.
  A co radni?
  Pojedli popili kawy kasa i do domu?
  Gdzie ten rozwój gminy Panie Augustyn?
  Widzę ekipę która nie ma pomyslu na tą gminę a tym bardziej pomysłu na siebie. W poprzedniej kadencji ludzie a przynajmniej część była na poziomie, rozumiała mechanizmy fiskalne, a dziś co ma nam do zaoferowania burmistrz?
  Obniżkę ceny podatku o 27 % chyba żeby z łaska podnieść stawkę podatku o 15 zł od hektara, to jest normalne ? Tłumaczyć nam jak wieśniakom?
  Kto nas reprezentuje i kto zarządza finansami. Po co taki Kuku i inni. Trzeba nam dobrego ekonomistę, żeby zbilansować toco zostanie po wyborach.
  Niestety najgorszy przew rady odkąd pamiętam!

  1. Przepchał facet prywatę i nic go więcej tak naprawdę nie interesuje

  • Pogoń on 30 listopada 2022 at 21:02
  • Odpowiedz

  Po tej sesji widać wyraźnie że ani Średni ani Wiceśredni nie znaja aktualnych ustaw. Niewiadomski punktuje ich jak przeczkolaków. A rada siedzi i mlaska ciasteczka. Pogonić to towarzystwo

   • Anonim on 30 listopada 2022 at 21:46
   • Odpowiedz

   1.5 mln zł co roku od 2019
   Średni przepieprza na
   przekształceniu 2 szkół
   żeby dać podwyżkę 2 paniom.
   Tu są prawdziwe oszczędności !

    • Anonim on 30 listopada 2022 at 22:09
    • Odpowiedz

    Prywaciarz zasr…niec

    1. Ten drugi Augustyn to się Woli udał niesłychanie .Zadowolony z siebie ,konsumuje równo.

     1. Cudaczek Tadzio z Woli, mówić płynnie jeszcze się nie nauczył, a rżnie bonza wsiowego.

       • Anonim on 2 grudnia 2022 at 13:40

       A mówi tak jakby miał kluski w gebie

       • Anonim on 2 grudnia 2022 at 16:07

       Nie kluski tylko jońskie pirogi miał w gębie tak gada Pan od Oświaty i kultury.

       • Anonim on 2 grudnia 2022 at 20:38

       No fakt jońskie pierogi, a ten pan to miał tyle do czynienia z oświata co chodził do szkoły. A ważny!!! Jakby był co najmniej ministrem oswiaty.

  • Znów to samo on 30 listopada 2022 at 13:02
  • Odpowiedz

  Czemu nie da się oglądać sesji w czasie jej trwania?

  1. Bo WO punktuje Średniego? Potem potną sesję i puszczą gawiedzi ochłap …

   1. Dziękuję.

    • Anonim on 30 listopada 2022 at 17:38
    • Odpowiedz

    Ja p…, zastanawiają się czy wyłączyć co drugą lampę – a wywalić co drugiego burmistrza i będzie oszczędność. Przypominam o szkołach – czy dowiemy się ile one kosztują? Co z imprezami i GOKiem? Czym oni się tam zajmują jak nie ma imprez? Zakład komunalny bez względu czy dyr była czy jej nie było działał tak samo. Mogę jeszcze wymieniać..

     • Anonim on 30 listopada 2022 at 18:20
     • Odpowiedz

     Czyli dyrektorka komunałki nie potrzebna. Już oszczędność i to duża. Wyrąbac darmozjada.

      • Ile ona zarabia on 30 listopada 2022 at 18:34
      • Odpowiedz

      Jakim cudem ta pani się znalazla na tym stanowisku? Średni wyrzucił fachowca a przyjął kogoś niezbyt kompetentnego. To kolejny nienormalny ruch

       • Fix on 30 listopada 2022 at 18:37

       Zatrudnienie pana Kuku przeciwnika pis . Upaństwowienie dwóch szkół (prywata ). No i ta Komunalka. Fix Canada!

      1. Poziom dyskusji na sesji jest porażający, nikt nie mówi radnym, że od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. mają zredukować zużycie energii elektrycznej o 10 proc. w stosunku do średniej z lat 2018-2019. Natomiast w 2023 r. obowiązywać ma również cel 10 proc. redukcji w stosunku do zużycia z 2022 r. Gdybyśmy modernizowali nasze oświetlenie w latach 2020-2022 nie mielibyśmy z tym problemu. Niestety z szumnych zapowiedzi burmistrza nic nie wyszło, a środki, jakie były zapisane w budżecie na ten cel, przejedzono efektem czego, jest rozpaczliwa próba sprostania wymogom ustawy o oszczędzaniu energii.

       • Anonim on 1 grudnia 2022 at 07:40

       Ile zarabia dyrektorka komunalki , odkąd wygrała powiedzmy tzw konkurs albo wczasy gdzieś albo wiecznie chora. Wywaliliście Olszówkę, człowieka solidnego i pracowitego. Może Niewiadomski się odniesie do tej kwestii.

    1. Ustawa z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej daje podstawy do wyłączenia co drugiej lampy bez obaw o niespełnianie norm natężenia oświetlenia.

     Cel w zakresie zmniejszenia zużycia energii elektrycznej

     Art. 37. 1. Kierownicy jednostek sektora finansów publicznych, o których mowa w art. 9 pkt 1–2a, 6–9, 11–13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1634, 1692, 1725, 1747, 1768 i 1964), od dnia 1 grudnia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. podejmują działania w celu realizacji obowiązkowego celu zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej w zajmowanych budynkach lub częściach budynków oraz przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy, w danym okresie w wymiarze określonym w ust. 2.

     2. Cel, o którym mowa w ust. 1, oznaczony symbolem „”, oblicza się według wzoru:

     gdzie oznacza średnioroczne zużycie energii elektrycznej w latach 2018–2019.

     3. Kierownicy jednostek sektora finansów publicznych, o których mowa w art. 9 pkt 1–2a, 6–9 i 11–13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, od dnia 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. podejmują działania w celu realizacji obowiązkowego celu zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej w zajmowanych budynkach lub częściach budynków oraz przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy w danym okresie w wymiarze określonym w ust. 4.

     4. Cel, o którym mowa w ust. 3 oznaczony symbolem ”, oblicza się według wzoru:

     gdzie oznacza zużycie energii elektrycznej w 2022 r.

     5. Kierownicy jednostek sektora finansów publicznych, o których mowa w art. 9 pkt 1–2a, 6–9, 11–13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych przekazują do Prezesa URE raport z realizacji celu, o którym mowa w ust. 1 i 3, w terminie do dnia 31 marca roku następującego po roku, którego dotyczy obowiązek.

     6. Do całkowitego zużycia energii elektrycznej, o którym mowa w ust. 1 i 3, nie wlicza się zużycia:

     1) w budynkach wykorzystywanych na potrzeby obronności państwa,

     2) przez urządzenia techniczne i instalacje zapewniające ciągłość działania infrastruktury informatycznej jednostek sektora finansów publicznych, o których mowa w ust. 1,

     3) obiektów stanowiących infrastrukturę krytyczną ujętą w wykazie, o którym mowa w art. 5b ust. 7 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 261 i 583), zlokalizowaną na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

     7. Prezes URE udostępnia wzór formularza raportu, o którym mowa w ust. 5, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Regulacji Energetyki, kierując się potrzebą zapewniania sprawności procesu weryfikacji wykonania obowiązku, o którym mowa w ust. 1 i 3.

     https://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/2630_u.htm

      • Kukułcze jajo on 30 listopada 2022 at 19:24
      • Odpowiedz

      A pan Ku ku Kukułka kukał i kukał a Niewiadomski go wykukał. A radni jak te cioty nieprzygotowane do sesji

       • Anonim on 30 listopada 2022 at 20:11

       Jak nieudałoty i jak niedojdy siedzą i brzdękaja tylko kubkami. Chociaż kawy się napiją , panowie i damy kuźwa jak trza , chrząkają .Grunt że dieta w kieszeń wpadnie i świętować można. Niektórym dwie.

    2. Gdybyśmy zmodernizowali oświetlenie, mielibyśmy ogromne pole manewru w postaci wyłączania, włączania o określonych godzinach, zmniejszania natężenia oświetlenia w określonym czasie, dowolną konfigurację w zależności od dnia tygodnia i warunków atmosferycznych. To przyniosłoby nie tylko oszczędności, ale też dynamiczne dopasowanie do zmieniających się warunków świetlnych i potrzeb mieszkańców. Zamiast tego pieniądze poszły na wywiady w RDN, w których burmistrz opowiadał o modernizacji oświetlenia, które dziś może już tylko wyłączyć.

      • anonim on 30 listopada 2022 at 20:35
      • Odpowiedz

      Przecież to są chyba rzeczy łatwo policzalne ,podejrzewać można znacznie niższe koszty oświetlenia i szybki zwrot nawet jak by kredyt wziąć na ledy . Jakie 5 mln na zabytki? jak ochronka w Lubczy ? A wieża to już chyba kara boska za ewentualną inwestycję w stylu zalewu , nie należy nam się do przedstawienia jakiekolwiek opracowanie co do przewidywanego jej wykorzystania ?

      1. Da się panie Kukułka?
       “W Bydgoszczy prawie połowa lamp oświetlenia ulicznego należy do spółki Enea Oświetlenie, a reszta stanowi majątek miasta i jest obsługiwana przez Zarząd Dróg Miejskich i Dróg Publicznych. Miasto z roku na rok powiększa własne energooszczędne instalacje oświetlenia ulic. Nowoczesne energooszczędne lampy miejskie są instalowane między innymi przy nowych inwestycjach drogowych.
       Oszczędności będą dotyczyć kilku tysięcy lamp, stanowiących własność miasta. Lampy LED będą świecić z 50 proc. mniejszą mocą w godzinach 22-5, a także ze zmniejszoną mocą w godzinach popołudniowych. W przypadku oświetlenia ulicznego starego typu planowane jest wyłącznie co trzeciej lampy. Na słupach posiadających kilka opraw wyłączona zostanie połowa z nich. Nie będą wyłączane lampy w pobliżu przejść dla pieszych i skrzyżowań.
       Lampy, które zostaną wyłączone będą specjalnie oznaczone, tak żeby uniknąć ewentualnych zgłoszeń mieszkańców o awariach. Na metalowych słupach lamp zostaną umieszczone nalepki “oprawa wyłączona”, a na betonowych słupach namalowany zostanie żółty pas.
       Przygotowywane jest też wyłączenie podświetlenia obiektów sakralnych, budynków użyteczności publicznej, pomników i fontann.
       Miasto liczy, że program oszczędnościowy będzie dotyczyć lamp należących do zewnętrznego operatora.”

       https://stooq.pl/n/?f=1523671&c=1&p=0

       • Anonim on 1 grudnia 2022 at 14:56

       Szkoda, że taka dyskusja toczy się po fakcie. Były zebrania wiejskie to chwalono się inwestycjami pozabudżetowymi – większość nawet nie jest rozpoczęta.
       Był czas, miejsce i zainteresowani.
       No i oszczędności zaczyna się “od siebie” – jakoś nie słyszałem o obniżce diet lub uposażenia burmistrza.

      2. W poniższej tabeli pochodzącej z wieloletniej prognozy finansowej zapisano, jakie przewiduje się obciążenie budżetu z tytułu spłat kredytów i wykupu obligacji. Już dziś widać, że u jednej nogi mamy rosnących rozmiarów kulę długów, a u drugiej tylko nieznacznie mniejszą w postaci objęcia udziałów (czytaj długów) w spółce Dorzecze Białej. Gołym okiem widać, że mimo kompletnego braku inwestycji budżet nam się spina już dziś, a “im dalej w las, tym więcej drzew”. Burmistrz mówi o milionach na przedszkole i wieżę widokową, a to oznacza, że trzeba będzie zaciągnąć kolejne kredyty. Pozostaje jeszcze zapytać, skąd weźmiemy środki na ich utrzymanie ?
       Oglądając sesję moją uwagę przykuła wizualizacja wieży na Kokoczu która w żaden sposób nie wygląda na opracowaną dla tego miejsca. Widzimy na niej płaski teren zupełnie niewyglądający jak Kokocz. Ciekawe kto jest autorem tej wizualizacji i ile kosztowało to coś ?
       link do PWF https://bip.malopolska.pl/api/files/3079247

    3. A dlaczego ul. 11 Listopada jest oświetlona cała noc? Czy burmistrz i jego córka musza mieć oświetlona drogę do domu? A my mieszkańcy którzy wracają z pracy z II zmiany mamy przewracać się na dołkach drogi gminnej?

  • Nadole on 29 listopada 2022 at 13:44
  • Odpowiedz

  A czerwony tulipan wystartuje ? Zróbmy tu skansen peerelu . Wywieśmy czerwone sztandary ,portrety Lenina . Reaktywujmy ormo póki jeszcze żyją członkowie . Myślę że będzie szerokie poparcie. To co towarzysze ,pomożecie ?

   • Anonim on 29 listopada 2022 at 15:03
   • Odpowiedz

   Nie pomożemy felcyku.Nadole .

   • Anonim on 29 listopada 2022 at 17:52
   • Odpowiedz

   Nadole, a niby co teraz mamy?

   • Nadole on 29 listopada 2022 at 18:09
   • Odpowiedz

   No coś mały entuzjazm towarzysze. Zawiedziony jestem

    • Anonim on 29 listopada 2022 at 18:35
    • Odpowiedz

    Oj Nadole, widać, że komuna z ciebie jeszcze nie wyszła. Tęsknisz za tamtymi czasami? Brakuje ci towarzyszy? A legitymację zapewne nosisz zamiast medalika?

  1. O kogo Ci chodzi bo nie kojarzę.

   • Anonim on 29 listopada 2022 at 22:10
   • Odpowiedz

   Tak wystartuję Felcyku

   1. Nie nudzi się Wam tak pisać z anonima i przypuszczaniu że to ten a to ten napisał ???
    Może w kilku przypadkach to jest uzasadnione ale w większości to uważam że nie.

     • Anonim on 30 listopada 2022 at 07:11
     • Odpowiedz

     A co to zmienia że się podpisujesz jak nic sensownego do dyskusji nie wnosisz? Chłopie skup się na tym żeby firmę z długów wyprowadzić. Jak dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie jesteś chwalipiętą i osobnikiem rozpaczliwie szukającym społecznej akceptacji .

     • Anonim on 30 listopada 2022 at 07:16
     • Odpowiedz

     Przypiepszasz się do Zielińskiego a sam jesteś AA z pijackimi fantazjami. Zapłać należne gminie podatki i dopiero potem udzielaj się w dyskusji.

     1. Dla mnie zmienia np. na tym forum z anonima to 95% piszących tylko chce żeby komuś dopiec i szpilkę wbić, odnośnie firmy to spokojna Twoja rozczochrana bo może Ty wiesz więcej niż ja lub zostań moim doradcą finansowym. Ciężko nazwać chwalipiętą co większość rzeczy które mówi to i wdraża a na społecznej akceptacji to mi mało zależy ale myśle że nie jest tak źle. Z Adamem bardzo się lubimy i szanujemy ale i również są rzeczy w których się różnimy np. w ostatnią noc około 01-02 godzinę rozmawialiśmy przez telefon i podpowiedział mi coś co mi umkneło odnośnie tańszego prądu że dla firm to nie idzie z automatu tylko należy złożyć oświadczenie i podpisać elektronicznie, jakby nie Adam to bym to przegapił a dzisiaj jest ostatni dzień.
      Również przyznaje że jestem alkoholikiem ale z tymi fantazjami to Cię poniosło (przykłady) Podatki co miesiąc są płacone do UM a zresztą nie możesz mieć takiej wiedzy od urzędnika tylko z plotek. W dyskusji to ja się będę udzielał lub nie to tylko ode mnie. Jaki obstawiasz dzisiaj wynik meczu ?? a jutro napisz jaki był bo ja nie wiem czy do meczu doczekam 😉

       • Adam on 1 grudnia 2022 at 22:14
        Author

       A to fajnie, że coś podpowiedziałem i firma dzięki temu pewnie zyska. Podpowiedziałem nie tylko Tobie Boguś, bo i Piotrkowi U., gdzie sobie w wolnym czasie dorabiam. Też Mu umknęło. Hm? Albo zbyt słabo media informowały lub jesteście bardzo zapracowani.

      1. Jest to prawdą że takie coś miało miejsce i większość firm z którymi rozmawiałem też nie mieli takiej wiedzy natomiast Ty anonimie rusz trochę głową że jakbyśmy się nie lubili to rozmawialibyśmy o pierwszej czy drugiej w nocy?? Bywa tak że ja bardzo wcześnie wstaje i po dwudziestej mnie odcina (możesz sobie to zinterpretować jak chcesz że upojenie alkoholowe czy zmęczenie – lata mi to co sobie pomyślisz) i o północy jestem wyspany a Adam ma akurat pracę na nocną zmianę. Nie ukrywam że mieliśmy niezłą polewkę z tych Twoich stwierdzeń i to wszystkich tak się uśmialiśmy jak na Polskiej Nocy Kabaretowej na której byliśmy w Tarnowie.
       Zapodaj jeszcze troche więcej takich haseł bo w gminie wiemy jak jest ale będzie jeszcze wesoło.

       • Kop on 2 grudnia 2022 at 07:20

       Za dużo tych tarcz i przepisów z tym związanych. Nadprodukcja celowa by ludzi ujajać

       • Anonim on 2 grudnia 2022 at 10:15

       ooo, jak milusio, no na prawdę. Ciekawe czy przełożony p.Adama zadowolony z tego, że zamiast pracować to sobie klepie głupoty przez telefon z funflem w czasie pracy. A u Piotrusia to tak legalnie sobie p.Adam dorabia? umowa spisana, składki potrącone?

      2. Równie dobrze można by zapytać z kim i o czym rozmawiają w godzinach pracy burmistrz i vice. Czy przypadkiem nie jest tak, że płacimy za telefony i delegacje, podczas których rozgrywa się potencjalnych konkurentów do stołka i buduje struktury “partii republikańskiej”? Czy pracodawcy burmistrza nie powinni wiedzieć, że “nawet brewka mi nie pyknie” jak opowiada farmazony w radiu i na forach, sesjach i zebranych? Mieszkańcy powinni wiedzieć, jak za wszelką cenę próbują pozbyć się i ośmieszyć każdego, kto w ich ocenie im zagraża – czy my tego, skąd już nie znamy? Panie Olszówka jak nie chce pan skończyć tak jak Andrzej, to zgłoś pan sprawę tego świadectwa, nim będzie za późno. Może któryś z radnych z Ryglic pomoże i powie do kiedy powinna się rozpocząć inwestycje rehabilitacji? Chyba czas upomnieć się o działkę którą za marny grosz sprzedaliście i kto miał w tym interes?

      3. Przełożony Adama jest zadowolony z jego pracy, charakter pracy polega na cyklicznym nadzorze procesu produkcyjnego co godzinę lub kilka godzin.
       Odważny anonim chciał by wszystko wiedzieć a może pin do karty Adama też ?

       • Anonim on 2 grudnia 2022 at 10:33

       a poproszę, czemu by nie 🙂 jakby tylko pin bez karty nic nie warty 🙂 tak jak puste konto 😉
       A Adaś sam umie raczej odpowiadać, i nie potrzenuje adwokata w postaci odważnego junkersa.
       Wole być anonimowy i nieodważny niż zadłużony po uszy.

       • Adam on 2 grudnia 2022 at 10:59
        Author

       Akurat nie w pracy byłem, gdy się rozmawiało tylko wracałem z lotniska.

       Tak, zestaw głośno mówiący był. 😉

       Już tu kiedyś mi ktoś zarzucał jakieś niepłacenie podatków. Zaproponowałem mu wgląd w moje pity, ale wcześniej zakład o 1000 zł. I cisza do tej pory.

       Udanego weekndu. 😉

      4. Anonimie daruj już sobie te uszczypliwości bo to nic Ci nie da a śmię twierdzić żebym Cię jeszcze kupił.

       • Anonim on 2 grudnia 2022 at 11:42

       chyba obaj wiemy, że w pitach to tylko to co na legalu się znajduje, więc chyba wgląd w pity nic by nie dał. A co to za zakład był ? (tak z ciekawości pytam 🙂 )

       udanego weekendu Adaś 🙂

       PS. z junkersem nie gadam bo to szkoda czasu marować

      5. anonim wreszcie, super że nie będziesz rozmawiał.
       Przed chwilą jechałem na rynek i też mówiłem że na tą kwestie nie będe odpisywał bo szkoda czasu.
       Pięknie się to zgrało, miłego dnia Tobie życzę i długich lat w dobrym zdrowiu.

       • Adam on 5 grudnia 2022 at 08:16
        Author

       Do Bogusia.

       Hm?
       Że zacytuję: “Z Adamem bardzo się lubimy i szanujemy ale i również są rzeczy w których się różnimy …”

       No cóż. Znamy się od przedszkola i wszystkie szkoły do średniej włącznie. W sumie to masz jakby niejako szczęście (o ile to dobre określenie), że umiem oddzielać sprawy prywatne od spraw związanych z polityką/ poglądami. Oceniając historię naszych sporów (ich jakość) publicznie wyrażanych na tematy publiczne nie mam za co Cię szanować. Ale pracuj nad tym. Dasz radę. 🙂 Co do sfery prywatnej jest ok.

     • Nadole on 30 listopada 2022 at 10:31
     • Odpowiedz

     Dzień dobry towarzysze i towarzyszki . Budujem Polskę Ludową !

   • Anonim on 29 listopada 2022 at 14:07
   • Odpowiedz

   Bardzo ciekawy budżet. Ciekawe czy radni byli na tyle zainteresowani by poprosić o rozbicie budżetu dotyczącego oświaty na poszczególne jednostki, czy zadowolili się ogólną kwotą. Wszyscy ludzie powinni zobaczyć jakie są plany w Joninach i na Woli Lubeckiej. I czy porównali plan dotyczący dochodów gminy za ubiegłe lata z ich realizacją. Jedna wielka fikcja oby tylko się budżet domknął.

 19. Już za 2 dni kolejna sesja, a zupełni nikt nie pisze o tym, jakie podwyżki czekają. Emocjonujecie się bździnami o młodych i doświadczonych kandydatach z Zalasoweji i Bistuszowej. Szkoda tylko, że do tej pory nikt o nich nie słyszał, nigdzie nie zabierają głosu i nic ich nie obchodzi sytuacja mieszkańców. Jeżeli jednak tak będzie i tacy kandydaci będą, to już dziś moje pytanie brzmi, gdzie jesteście teraz i gdzie byliście dotychczas? Dlatego śmieszy mnie to pisanie, ale nie o tym miał być ten komentarz. Patrząc na porządek obrad i projekty uchwał, nad jakimi będą głosować radni trzeba jasno powiedzieć, że znów w gminie zdrożeje wszystko, od śmieci po podatki.

  https://ryglice.esesja.pl/posiedzenie/51fed315-d67d-4

  Porządek obrad

  1. Otwarcie L sesji RM w Ryglicach i stwierdzenie prawomocności obrad
  2. Przedstawienie porządku obrad
  3. Przyjęcie protokołu z XLIX sesji RM
  4. Interpelacje
  5. Sprawozdanie Burmistrza w okresie międzysesyjnym
  6. Wystąpienie Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza w sprawie zrealizowanych oraz planowanych inwestycji przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie na terenie gminy Ryglice
  7. Podjęcie uchwały w spawie zmiany uchwały budżetowej nr XXXIX/285/21 Rady Miejskiej w Ryglicach z dnia 30 grudnia 2021 r.,
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXIX/286/21 Rady Miejskie w Ryglicach z dnia 30 grudnia 2021r., w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ryglice na lata 2022-2038
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XLIX/370/22 Rady Miejskiej w Ryglicach z dnia 31 października 2022r., w sprawie zmiany uchwały nr XXXIX/285/21 Rady Miejskiej w Ryglicach z dnia 30 grudnia 2021 roku w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ryglice na rok 2022
  10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia Regulaminu wynagradzania nauczycieli
  11. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Ryglice oraz zwolnień od tego podatku
  12. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu żyta przyjmowanego jako podstawa obliczenia podatku rolnego na obszarze Gminy Ryglice w 2023 roku
  13. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny sprzedaży drewna przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku leśnego na obszarze Gminy Ryglice w 2023 roku
  14. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek podatku od środków transportowych na obszarze Gminy Ryglice
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr VII/52/15 Rady Miejskiej w Ryglicach z dnia 7 kwietnia 2015 r. w sprawie ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych oraz odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych.
  16. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty
  17. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w zakresie zadania o charakterze użyteczności publicznej w gminnych przewozach pasażerskich
  18. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawki za 1 kilometr przebiegu pojazdu do obliczenia zwrotu rodzicom kosztów jednorazowego przewozu dzieci, młodzieży oraz rodziców
  19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy
  20. Podjęcie uchwały w sprawie „Programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Ryglice w latach 2023-2027” oraz „Zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Ryglice”
  21. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Gminy Ryglice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Ryglice na rok 2023
  22. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Ryglice na lata 2022-2027
  23. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji złożonej w zakresie wykonania drogi na dz. nr 960/13 przy ul. Mickiewicza w Zalasowej
  24. Analiza oświadczeń majątkowych Burmistrza Ryglic, Przewodniczącego Rady, Radnych oraz pracowników wydających decyzje administracyjne w imieniu burmistrza
  25. Informacja o realizacji zadań oświatowych w Szkołach Podstawowych Gminy Ryglice za rok szkolny 2021/2022
  26. I nformacja o realizacji zadań oświatowych w Publicznych Przedszkolach Gminy Ryglice za rok szkolny 2021/2022
  27. Wolne wnioski i zapytania
  28. Zamknięcie L sesji RM w Ryglicach

   • Anonim on 28 listopada 2022 at 14:01
   • Odpowiedz

   Nie wiem czemu się dziwisz?… Nikt nie wychyli się z potencjalnych kandydatów,
   bo brak jakiejkolwiek kultury politycznej w naszej gminie
   skazuje taką osobą na bezsensową stratę energii w odpowiedziach na hejt.

   Nie ma się tez co do budżetu nad czym się pochylać.
   Średni zaorał gminę dla prywatnych celów.
   Ruina finansów publicznych powoduje ciemności i podwyżki,
   oraz brak jakichkolwiek szans na rozwój, a będzie gorzej.

   Wojtanowski, Olszówka, Jezior, Proboszcz są autorami tego Średniego “sukcesu”! Brawo!

    • Anonim on 28 listopada 2022 at 14:10
    • Odpowiedz

    Brak pracy, brak transportu, brak perspektyw. Młodzi się stąd wynoszą. Kościół też z niedzieli na niedzielę coraz bardziej pusty.

    • Anonim on 28 listopada 2022 at 15:04
    • Odpowiedz

    Kropidłowy politykant i agitant? Diabła wyganiał z urzędu po wygranych wyborach i odejściu Benka i to głośne było. Diabła ni ma to chyba jest raj ? Same porządne ludzie nami rządzą.

   1. Taki pogląd wyrażał zawsze pan Karasiewicz i dopiero na ostatnią chwilę przedstawiał swoich radnych. Wielu udało się wcisnąć ludziom, a niektórych, mimo że byli beznadziejni nawet wiele razy. To przecież ci radni głosują za budżetami i jednogłośnie udzielają absolutorium. Pan Karasiewicz każdego z nich wyciągał z kapelusza tuż przed wyborami, przekonując, że są to ludzie kompetentni, że mają swoje zdanie i potrafią współpracować. Jak, jest każdy widzi. Dlatego ludzie powinni poznać tych asów znacznie wcześniej, oni powinni dać się poznać, a nie zasłaniać się brakiem kultury w dyskusji, hejtem, itd. To chyba dobra lekcja dla ludzi mających w przyszłości udźwignąć ciężar władzy, bo podejmowaniu decyzji niemal zawsze towarzyszy ocenianie ich słuszności, bądź nie i czyjeś niezadowolenie. Na przykładzie radnych widzimy, że ludzie ci kompletnie sobie z tym nie radzą, więc nie ma co się chować, gdy się ma zamiar kandydować, bo nie wszyscy wiedza, na co się piszą.

     • Anonim on 28 listopada 2022 at 16:42
     • Odpowiedz

     Mówi to Pan Niewiadomski – nie wiadomo kto , anonim , ( z całym szacunkiem)
     który chce być Arbitrem sprawujących władzę , radnych, sołtysów,
     ale bez ponoszenia za swoje opinie jakiejkolwiek odpowiedzialności – nawet imiennej.
     Niestety, nakładasz na innych Ciężary, których nie chcesz sam unieść.
     Nie ma znaczenia czy będziesz startował czy nie .
     Zachęcasz do jawności a sam jej unikasz,
     Oczywiście szanuje Twoje zdanie ale się z nim nie zgadzam,

     PS. Zgadzam się za to ze zdaniem -zajmijmy się budżetem – a raczej jego zgliszczami.

     1. Jeżeli Ci młodzi mają być lekiem, to chciałbym (penie nie tylko ja) zobaczyć jego działanie przed wprowadzeniem go na rynek. Bardzo chętnie poznam Ich propozycje wcześniej niż na miesiąc przed wyborami. To może wyjść Im tylko na plus, a nas przekonać, że są rzeczywistym lekiem, a nie będą leczyć tak jak obecny burmistrz upuszczaniem krwi i przykładaniem pijawek. Wbrew temu, co napisałeś, nie rozstrzygam, tylko pokazuję to, czym nikt się nie chwali.

      Cóż jakby to powiedzieli młodzi, budżet nie istnieje i muszę przyznać, że jak długo się interesuję gminną polityką, to tak marnego budżetu jeszcze nie widniałem.

       • Mega i literacko ha ha on 28 listopada 2022 at 17:24

       Upuszczanie krwi i pijawki. Ha ha. Mega. Pijawki to chyba o paniach nauczycielkach z dwóch szkół

       • Anonim on 28 listopada 2022 at 21:22

       myslalem ze masz Pan wiecej dobrego oleju w glowie Mylilem sie jednk

       • mz on 28 listopada 2022 at 23:24

       Muszą być tacy co znają każdą pięść ziemi 🙂

       • Anonim on 29 listopada 2022 at 10:19

       A skąd mamy mieć pewność, że Pan nie wyskoczy na miesiąc przed wyborami ogłaszając się kandydatem? przecież nie wiemy kim Pan jest, więc tym samym również możemy znów dać się oszukać. Skąd mamy mieć pewność, że nie szykuje Pan a może i Pani sobie drogi do burmistrzowania na tym blogu? To, że Pan mówi, że nie ma takiego zamiaru jeszcze o niczym nie świadczy. To, że Zeiliński zna Pana tożsamość, również o niczym nie świadczy, a to, że mówi, że jest Pan ok, wręcz napawa strachem, ponieważ swego czasu mówił tak samo o obecnym burmistrzu, a jaki on jest ok, to wszyscy widzimy.

      1. Masz sporo racji, ale przecież takie kłamstwo dyskredytuje człowieka już na wstępie i po co ono? Pan Augustyn nas oszukał, ale też zawiedli ludzie, którzy mieli mieć nad nim pieczę, najbardziej jednak zawiódł radny, który sprzeniewierzył się swoim wyborcom i umożliwił Augustynowi nieliczenie się z nikim.

       • Anonim on 29 listopada 2022 at 13:34

       Ktoś na nim to wymusił, nadleśniczy ?

       • Zawiodła JEDNOŚĆ on 29 listopada 2022 at 13:38

       No dokladnie tak. Średni wygrał wybory jako Średni ale radę wygrała JEDNOŚĆ, która olała gminę można rzec. Jedność miała większość. BK zawiódł.

       • Anonim on 29 listopada 2022 at 13:46

       Oczywiście, że kłastwo dyskredytuje (choć patrząc na akceptowalność kłamst na naszym gminnym podwórku to zaczynam w to szczerze powątpiewać), ale nie wiemy kto to niewiadomski, więc tym samym nie wiedzielibyśmy, że to niewiadomski kandyduje. Zieliński wie, ale nie powie (za dyskrecję tutaj ogromny plus), wiec tak na prawdę jest Pan tak samo anonimowy jak my wszyscy.
       I racja, Oleśkiewicz przegiął na całego. Przyszli kandydaci powinni pamiętać, że jeżeli mają aspiracje na pełnienie fukcji “społecznych” nie mogą mieć żadnych nieprawidłowości na swoim koncie. Oczywiście radni od średniego jeszcze więcej mają na swoim “sumieniu”, no ale ich nikt nie szantażował. Oleśkiewicz powinien zrezygnować, wtedy pokazałby, że jest uczciwy wobec osób wyborców, a tak to pokazał, że jest zwykłą gni.ą. Ludzie nie głowsowali na niego bo jest fajny tylko dlatego, że nie chcieli radnego od Augustyna.

      2. To może inaczej, czy pracując spokojnie po 8 H dziennie i zarabiając ponad 25 tys. zł miesięcznie, zamieniłbyś to na bycie burmistrzem? Pan Zieliński ma moją zgodę, by powiedzieć, kim jestem, jeżeli będę kandydował do gminnego samorządu.

       • Anonim on 29 listopada 2022 at 15:01

       Jeżeli faktycznie tak jest to ok.
       Szczerze to nawet za 50k nie poszedłbym do pracy jako burmistrz w tej gminie, ale ludzie mają różne upodobania, chęci, aspiracje. Co poniektórzy uważają nawet, że to “prestiż” (mnie to akurat bawi).
       (A czy Pan niewiadomski na początku swojej działalności na tym blogu nie przedstawiał się jako emeryt 😉 )

      3. Chyba, źle zinterpretowałeś żem stary.

       • Anonim on 29 listopada 2022 at 18:47

       Oj tam nie każdy emeryt jest stary. Co nie Niewiadomski?

     • Anonim on 29 listopada 2022 at 17:23
     • Odpowiedz

     No radni jak szlag. Z Zalasowej zwlaszcza Mrozowa, Czarnik ktorego nigdy nie widac i inni. Dobrze Zalasowej tak, takich co robiliby cos nie glosowali na nuch tylko miernota na radnych

   • Anonim on 28 listopada 2022 at 14:06
   • Odpowiedz

   Przecież na straży naszych finansów stoi taka wspaniała rada i raczej nie dopuści do podwyżek. Ironizuję. Nikt nawet słowem się nie odezwie tylko wszyscy przyklepią bo kamienia nie dostaną no i pewnie koparki. Młodzi i tak stąd uciekają. Brak pomysłu, perspektyw, pracy. Ale za to sklepów będziemy mieli od chol…..Szkoda, że nie będzie za co kupować.

   1. Skądś musza znaleźć kasę na rokrocznie podwyższane diety. Ale jak to ładnie napisał jeden Pan z Lubczy są po to by służyć i słuchać ludzi.
    Gdzie te inwestycje?
    Arogsncji aż nadto. Tyle posłów w gminie a efektów żadnych

  • Anonim on 28 listopada 2022 at 13:02
  • Odpowiedz

  W urzedzie robi się gorąco bo kasy ni ma.
  Średni zarabia swoje 19 tys zł
  i z kuku nie robią nic bo ni ma kasy.
  Dobre wytłumaczenie nieróbstwa.

  • Sensacja w ulu on 28 listopada 2022 at 08:34
  • Odpowiedz

  Średni rozważa zakaz czytania bloga w ulu. Robotnice mają robić. Informatyk ma podobno założyć blokadę w komputerach na link bloga. No j. jak berety.

   • Anonim on 28 listopada 2022 at 09:26
   • Odpowiedz

   Nic się nie uchowa w ulu. Robotnice wynoszą informacje na zewnatrz z szybkością światla

    • Anonim on 28 listopada 2022 at 10:42
    • Odpowiedz

    Tak to prawda że wynoszą na zewnątrz. Wszyscy wiemy co robi się w urzędzie i co robi burmistrz z zastępcą.

     • Anonim on 28 listopada 2022 at 12:12
     • Odpowiedz

     Stąd tęsknota za gminnym trutniem. Bo Średni i Kuku krzykają na robotnice. Wszyscy wiemy co się dzieje w Ulu Gminnym. A Janusz Szerszeń tnie jako Olewka i Maryna w godzinach pracy?

  • Anonim on 27 listopada 2022 at 21:12
  • Odpowiedz

  Kandydatem na Burmistrza z Zalasowej który wygra będzie kobieta ! Nie ma sensu ujawniać kandydatury na zaś ze względu na hejt .
  Pan Władysław ma małe szanse, a fakt że popierał Augustyna nie poprawia ich. Średni nie wejdzie do drugiej tury. I tak to widze…

   • I koniec on 27 listopada 2022 at 22:24
   • Odpowiedz

   Proponuję nie wrzucać takich pseudo newsów w celu mylenia czy badania opinii ludzi.
   Trzeba nam osoby pracowitej i uczciwej a także z głową. Stara gwardia musi odejść i tyle.

   • Anonim on 28 listopada 2022 at 06:58
   • Odpowiedz

   Czyli jest już więcej kandydatów na fotel burmistrza, z Ryglic jest jeden pewny który już robi sobie kampanię i jest to też kobieta wykształcona, młoda i z pomysłami na rozwój gminy. Jest też kandydat z Bistuszowej , też wykształcony i z wizją na rozwój gminy.

   1. O to admin się ucieszy, bo mu tu pisano że kamerami i mediami zniechęcił ludzi do aktywności publicznej. To napisz o tej młodej parze kto to i pomysły jakie

     • Anonim on 28 listopada 2022 at 15:25
     • Odpowiedz

     Jakaś para powstała? Coś słyszałem, ale to w Ryglicach.

    • Anonim on 28 listopada 2022 at 10:44
    • Odpowiedz

    Dowiesz się gdy kampania będzie szła pelna parą.

   • Anonim on 28 listopada 2022 at 21:04
   • Odpowiedz

   Pewnie Pani Zima.

 20. Coraz ciekawsze tu się pojawiają określenia. Urząd to rojny ul z robotnicami a wybrańcy to ślepe kocięta. Ha ha

   • Anonim on 27 listopada 2022 at 09:44
   • Odpowiedz

   A łapę nad ulem trzyma Średni krzyczący na koty. Nagrać krzykacza . Nagrajcie

  • Młodość tylko ratuje on 26 listopada 2022 at 22:28
  • Odpowiedz

  Gucio wymiecie staruszków lubeckich i Władków. Niech wraca i burmistrzuje. Ludzie już są konsolidowani.

   • Anonim on 27 listopada 2022 at 11:08
   • Odpowiedz

   Jak wróci Gucio to się zajmie projektami i fundacja będzie kwitnąć a gmina co. Już my to przerabiali.

   • Robotnica z gminy on 27 listopada 2022 at 11:21
   • Odpowiedz

   Tak jak pisał wczoraj Niewiadomski. Jest kłótnia w lokalnym pis. Średni namotał i mota cały czas. Ludzie wolą spokuj i młodego brata Maji.

    • anonim on 27 listopada 2022 at 14:13
    • Odpowiedz

    Tego karierowicza i przydupasa byłego ?, musielibyśmy chyba się szaleju najeść.

     • Wypoczęty i wyspany on 27 listopada 2022 at 15:32
     • Odpowiedz

     Gdy tylko wystartuje do lotu po śnie a jest szykowany to wygrywa w 1 turze

  1. Śmiej się śmiej, Jak Władek weźmie sobie kogoś do pomocy a młodego to zrobi porządek w gminie.
   Pytanie tylko czy będzie na tyle mądry i wie o tym.

   • Anonim on 28 listopada 2022 at 21:08
   • Odpowiedz

   Wybory będą na wiosnę wówczas będziemy wiedzieli kto w kraju rozdaje karty. Tak trzeba głosować aby wygrał ten który będzie współpracował z rządzącymi. Inaczej to lipa według syna Tuska.

  • Anonim on 26 listopada 2022 at 14:51
  • Odpowiedz

  Urzędniczek cała masa , kryzys a tu dodatkowe krzesła trza kupić. Zamiast kilku co coś potrafią to jak w ulu rojno i cieplutko . Dość tego . Ile nas kosztuje utrzymanie urzędników?

   • Anomim on 26 listopada 2022 at 18:16
   • Odpowiedz

   Mnie szkoda starej szkoły , tam powinno życie kwitnąć , brzmieć instrumenty uczących się dzieci i powinny działać różne koła zainteresowań rozwijające talenty . Czemu u nas to jest abstrakcja -bo rządzący myśleli i myślą o sobie .

  • Pyzdek on 26 listopada 2022 at 13:57
  • Odpowiedz

  Piszecie – w gminnym budynku rojno niczym w ulu. Wiecie czemu te pracownice potrzebne? To przedstawiciele rodzin gminnych na których głosy liczy Średni. To tak dziala w zapyziałych gminach.

  • Anonim on 25 listopada 2022 at 14:10
  • Odpowiedz

  Starosta będzie. Chwalenie będzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)